PDA

View Full Version : De ce sunt atatia stelisti la Nationala - oare pentru ca Piturca este actionar?



Nightwish
12th February 2009, 14:09
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/steaua-masina-lui-gigi-becali-de-spalat-banii-camatarilor-3902520
Pe langa diverse acuze de spalare de bani surpriza! aflam ca Victor Piturca este actionar la Steaua. Asa poate se explica de ce atatia jucatori ai Stelei sunt convocati la echipa nationala, desi sunt iesiti din forma :rosu:

Roddicted
12th February 2009, 14:34
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/steaua-masina-lui-gigi-becali-de-spalat-banii-camatarilor-3902520
Pe langa diverse acuze de spalare de bani surpriza! aflam ca Victor Piturca este actionar la Steaua. Asa poate se explica de ce atatia jucatori ai Stelei sunt convocati la echipa nationala, desi sunt iesiti din forma :rosu:

thread de kkt facut un mare prost

TaciAcolo
12th February 2009, 14:49
nesu la nationala?? wtf

grande
12th February 2009, 14:54
caricatura aia de Nesu ,ar trebui sa fie titular incontestabil la nationala ,la cum arata si ce fotbal stie ...

Nightwish
12th February 2009, 14:55
Ghioane, Muresan pe dinafara... Danciulescu, Trica...

grande
12th February 2009, 14:59
Astia nu au loc la echipa din cauza suedezului ala de Nicolita ...

Datenshi
12th February 2009, 14:59
Ca sa nu fim rai, mai sunt si jucatori de alte orientari chemati aiurea, vezi F. Petre. Dar grosul e format din stelisti sau ex-stelisti (Ov. Petre, Nicolita, Nesu etc.).

Radu Stefan, cu toate problemele de la Lazio, tot e peste Nesu. Ghioane e laudat constant in Ucraina, dar nu e o solutie pentru pi-turca. Muresan nu e chemat, in schimb e titularizat "ceasul stricat", Ovidiu Petre pe numele lui.
As avea de comentat si despre Goian, care mie de un an mi se pare ca nu mai joaca mai nimic, Ghionea, de pilda, fiind peste el. In plus, e suspendat. Ce a cautat aseara pe teren?

_Razvi_
12th February 2009, 14:59
Ovidiu Petre n-are treaba cu fotbalu ... poate se apuca de cantat cu Oana

Nightwish
12th February 2009, 15:03
Sincer, il contest pe Piturca de multa vreme, insa fara sa stiu de faza asta... Insa am ramas socat cand am vazut ca face parte din actionarii Stelei... Pai cum pana mea sa fie obiectiv in cazul asta? Evident ca va promova jucatorii de la Steaua pentru ca asta poate genera avantaje financiare pentru el... E de-a dreptul pe fatza schema....

TaciAcolo
12th February 2009, 15:07
avem o nationala de kkt:D f bine ca au batut croatii!

Vladek
12th February 2009, 16:00
Ca sa nu fim rai, mai sunt si jucatori de alte orientari chemati aiurea, vezi F. Petre. Dar grosul e format din stelisti sau ex-stelisti (Ov. Petre, Nicolita, Nesu etc.).

Radu Stefan, cu toate problemele de la Lazio, tot e peste Nesu.


Marele Radu Stefan a fost facut praf de nu stiu cate ori de presa din Italia. In cel mai bun caz ia note de genul "mediocru". Plus ca nu stiu ce va tot omoara subiectul, cand Rat e titular de ani de zile pe post. Stefan ar merge mai curand pe postul de fundas central decat fundas stanga. Iar Nesu cate selectii are ? 3,4,5 ? Ia uite unde era marea problema, cele 5 selectii ale lui Nesu, toate prin amicale, daca nu ma insel.

Omul care intr-adevar n-are ce cauta la nationala este de fapt Nicolita - sau n-are ce cauta cand jucam si altceva decat "fundul in poarta".



Ghioane e laudat constant in Ucraina, dar nu e o solutie pentru pi-turca. Muresan nu e chemat, in schimb e titularizat "ceasul stricat", Ovidiu Petre pe numele lui.


Ghioane e Soava reloaded, si ala era pupat in fund prin gazete si cand a jucat la Copenhaga ... no comment. Iar decat Muresan, mai curand Lazar. Daca tot tineti sa-i dati in cap lui Piturca, mai bine l-ar intreba de ce nu-l cheama pe Lazar, cam singurul mijlocas "box to box" roman de la ora actuala.




As avea de comentat si despre Goian, care mie de un an mi se pare ca nu mai joaca mai nimic, Ghionea, de pilda, fiind peste el. In plus, e suspendat. Ce a cautat aseara pe teren?

Bine ca au rupt gura targului alde Costea, Tamas, Varga sau Bucur in schimb. Combinatiile in viteza, tehnica si inspiratia lor m-au lasat fara cuvinte .. :rolleyes: :rolleyes:
Cu Goian pe teren am batut Olanda o data, am scos un egal, samd. Comparam mere cu pere, adica jucatori care de bine de rau au facut ceva pentru nationala asta cu eterne promisiuni. Dar ma rog, la noi vesnic aia care nu joaca sunt mai buni decat titularii. Bine, asta plus faptul ca joaca la Steaua, deci sunt niste zdrente prin definitie. :rolleyes:

Datenshi
12th February 2009, 16:44
Marele Radu Stefan a fost facut praf de nu stiu cate ori de presa din Italia. In cel mai bun caz ia note de genul "mediocru". Plus ca nu stiu ce va tot omoara subiectul, cand Rat e titular de ani de zile pe post. Stefan ar merge mai curand pe postul de fundas central decat fundas stanga. Iar Nesu cate selectii are ? 3,4,5 ? Ia uite unde era marea problema, cele 5 selectii ale lui Nesu, toate prin amicale, daca nu ma insel.

Am zis eu ca a fost laudat? Am zis ca, si asa, e peste Nesu (fie vorba intre noi, avea dreptate Radoi vis-a-vis de el).



Ghioane e Soava reloaded, si ala era pupat in fund prin gazete si cand a jucat la Copenhaga ... no comment.

Nu-s de acord cu comparatia. Ghioane e jucator de baza la echipa de club, are evolutii constante, e apreciat... Soava era doar o obsesie a lui Iordanescu, dupa ce a plecat a disparut incet din peisaj.


Iar decat Muresan, mai curand Lazar. Daca tot tineti sa-i dati in cap lui Piturca, mai bine l-ar intreba de ce nu-l cheama pe Lazar, cam singurul mijlocas "box to box" roman de la ora actuala.

Lazar e usor superficial in ultima vreme. Totusi, si Muresan si el sunt peste Ovidiu Petre.





Bine ca au rupt gura targului alde Costea, Tamas, Varga sau Bucur in schimb. Combinatiile in viteza, tehnica si inspiratia lor m-au lasat fara cuvinte .. :rolleyes: :rolleyes:

De acord cu ultimii trei, dar Costea nu s-a miscat asa rau si poate fi o solutie.


Cu Goian pe teren am batut Olanda o data, am scos un egal, samd. Comparam mere cu pere, adica jucatori care de bine de rau au facut ceva pentru nationala asta cu eterne promisiuni. Dar ma rog, la noi vesnic aia care nu joaca sunt mai buni decat titularii. Bine, asta plus faptul ca joaca la Steaua, deci sunt niste zdrente prin definitie. :rolleyes:

Eu am zis ca e mai slab decat Ghionea in momentul asta, care e tot la Steaua. Ultima ta afirmatie nu are rost deci. In plus, intrebarea era de ce nu a fost verificat altcineva, daca el tot e suspendat.

Vladek
12th February 2009, 17:17
Am zis eu ca a fost laudat? Am zis ca, si asa, e peste Nesu (fie vorba intre noi, avea dreptate Radoi vis-a-vis de el).


Imi pare rau, aici nu cadem de acord. Nu-l vad mai bun ca Nesu pe postul de fundas stanga. Fundas central - da, fara discutie merita sa fie convocat pentru postul asta.



Lazar e usor superficial in ultima vreme. Totusi, si Muresan si el sunt peste Ovidiu Petre.


Lazar este sigur peste Petre. Muresan ... n-as fi chiar asa convins. Mai curand tine de forma de moment - in functie de asta ar trebui convocati. Mie mi se par jucatori de valori apropiate.




De acord cu ultimii trei, dar Costea nu s-a miscat asa rau si poate fi o solutie.


Sa zicem ... desi personal nu-mi amintesc nimic spectaculos din partea marii vedete Costea.




Eu am zis ca e mai slab decat Ghionea in momentul asta, care e tot la Steaua. Ultima ta afirmatie nu are rost deci. In plus, intrebarea era de ce nu a fost verificat altcineva, daca el tot e suspendat.

Ghionea e suspendat vreo 4 meciuri dupa prostia comisa in meciul cu Feroe. Goian e suspendat unul singur. Nu e logic sa-l chemi pe Goian la nationala ? Oricum a jucat mai putin de o repriza. NU contest ca jocul sau a fost de la inceputul lui 2008 pe o panta descendenta, insa asta se datoreaza nesfarsitelor speculatii cu transferuri - lui Goian nu-i sta capul la altceva decat "vreau sa plec".

Nightwish
12th February 2009, 21:04
Rog moderatorul care a mutat threadul aici sa-l puna inapoi pe intern.
Faptul ca voi, unul dupa altul ( inclusiv cativa moderatori ) v-ati apucat sa faceti offtopic pe aici nu schimba sensul topicului: Este absurd ca un actionar de echipa de club sa fie selectioner la Nationala; acum vede toata lumea cum isi promoveaza clubul Steaua jucatorii.
Topicul este mult mai potrivit pentru intern, in opinia mea.

cinebelu
12th February 2009, 21:36
Cu Goian pe teren am batut Olanda o data, am scos un egal, samd. Comparam mere cu pere, adica jucatori care de bine de rau au facut ceva pentru nationala astaDa dom'le! Sa stii ca fiecare jucator care a facut ceva semnificant pentru nationala, trebuie convocat la infinit, indiferent de forma, etc. Selectia se face pe merite si dupa rezultatele din trecut. De-aia nu mai scapam odata si de barbugiu asta imputit, ca ne-a calificat la Europene.
Cu explicatii de genul "nu conteaza daca pierdem si cu Feroe"; "nu plec nici daca ne umileste Franta cu 10-0" sau "eu sunt un luptator, nu las echipa tocmai acum, la greu" avem toate sansele sa-l avem pe veci pe acest impostor ca antrenor la nationala, care a devenit o rampa de lasnsare a jucatorilor de la Steaua. :rosu:

Cipri
12th February 2009, 23:26
Ghioane, Muresan pe dinafara... Danciulescu, Trica...
Ghioane da , dar Muresan ...
Danciu si Trica sunt prea batrani ! ne sunt necesari jucatori tineri si de perspectiva :ok:

mes_que_un_club
12th February 2009, 23:55
"De ce sunt atatia stelist la Nationala":D

si eu sunt de parere ca sunt multi "stelist" la nationala, 3 intr.adevar sunt multi rau:o:. unde mai pui ca impreuna au acumulat 150 de minute intr.un joc, deci cam o repriza de caciula, mult foarte mult. vad ca thread.ul are la baza un articol din prostport, deci e clar ca spalarea de creiere continua in randul suporterilor, bravo baieti la mai mare:ok:.

Razvan T.
13th February 2009, 07:30
Ii interzis sa fii actionar la o echipa si selectioner???
Pe mine nu ma intereseaza deloc capitolul asta deoarece io nu cred ca avem jucatori mai buni. Trica expirat, Ghioane chiar merita, Radu Stefan merita si in atac trebe adusi jucatori destul de tineri pentru a fi formati.

Nightwish
13th February 2009, 10:46
Ghioane da , dar Muresan ...

Corect, faptul ca a facut meciuri extraordinare impotriva lui Chealsea sau AS Roma este deloc important :rolleyes:


Ii interzis sa fii actionar la o echipa si selectioner???

Nu cred ca e interzis, insa ar trebui sa fie....

mihai_alex
13th February 2009, 11:05
Astia nu au loc la echipa din cauza suedezului ala de Nicolita ...

Hai sa nu-l jignim,e finlandez:D

Datenshi
13th February 2009, 12:01
"De ce sunt atatia stelist la Nationala":D

si eu sunt de parere ca sunt multi "stelist" la nationala

Din pacate, titlul threadului are maximul admis de caractere. Nu e o greseala, pur si simplu autorul a trebuit sa scoata o litera de undeva. :)

Cristy RVD
13th February 2009, 12:18
Degeaba vin stelisti iesiti din forma, in ultimul timp tot alde Tamas ne mananca meciurile :ok:

Ferko
13th February 2009, 13:15
"De ce sunt atatia stelisti la Nationala" ? Simplu : DEGEABA !

Marius
13th February 2009, 15:43
Corect, faptul ca a facut meciuri extraordinare impotriva lui Chealsea sau AS Roma este deloc important :rolleyes:


Banuiesc ca de aceea e rezerva la CFR :)

Urmuz
13th February 2009, 16:20
De ce sunt atatia stelisti la nationala? Raspuns: fiindca nationala trebuie sa-si continue prestatiile mediocre, s-a logodit cu penibilul. Zici stelist, zici mediocritate.

m8k
15th February 2009, 10:05
Banuiesc ca de aceea e rezerva la CFR :)

E rezerva, dar dintre stelisti in afara de Goian toti ar fi rezerve la CFR! ;)
Ov. petre care a jucat in locul lui Muresan nici nu ar prinde lotul pentru nici un meci la CFR!

Leo
15th February 2009, 10:18
Cum de ce ? Sunt cei mai buni , cei mai in forma , cei mai reprezentativi . De aia . :D

Denis
15th February 2009, 11:13
Ogararu - deocamdata nu este inlocuitor pentru Contra.
Nesu - este unul dintre cei mai iubiti de la echipa sa de club.
Nicolita - pentru devotamentul sau in teren, si pentru cat alearga (pacat ca uneori alearga degeaba)
Ov. Petre - e un jucator masiv care de multe ori sa aratat folositor, dar de multe ori gafeaza in apararare si ramanem descoperiti
Goian - e un jucator de baza care si marcheaza.

Romania a inceput cu un singur stelist...ov. petre (care a avut atat evolutii bune cat si evolutii care speram sa nu se mai repete)......Radoi nu mai e la Steaua deci nu se pune (si oricum, el are valoare de Nationala)...abea apoi au intrat stelistii, care intradevar...dintre nesu, ogararu, goian si nicolita doar Goian are fata de nationala, si poate si Nicolita, dar au fost incercati mai multi jucatori care sau aratat a fi in forma inainte de meci, dar care nu au dat randament in meci. Au jucat si doi dinamovisti, Lobont si Tamas,....pe Tamas nu l`as mai convoca daca eram selectioner. Pur si simplu e prea fragil! Daca am juca cu jucatorii nostri care sunt de incredere (in general generatia de peste 27 de ani) am scoate rezultate.

Singura schimbare care as faceo la Nationala ar fi Piti (OUT!). Odata cu Piti OUT vor pleca si stelistii nefolositori de la nationala. Dan Petrescu, Petre Grigoras, sau Razvan Lucescu le`ar trebui acordata o sansa sa antreneze la Nationala.