PDA

View Full Version : Parada house pe litoral



bog_tom
30th July 2004, 00:21
Daca in week-end sunteti pe litoral, sa va asteptati la un eveniment de proportii care se va face auzit din Olimp si pana in Vama Veche: pe 31 iulie are loc Liberty Parade, cel mai mare eveniment house de strada din Romania. Cei ce vor rezista sa parcurga intreg traseul Libery Parade trebuie sa stie ca este vorba de nu mai putin de 35 de kilometri. Mijloacele de transport sunt camioanele care cantaresc 20 de tone fiecare. Dar camioanlele sunt deja traditionale pentru Liberty Parade. si, ce e mai important pentru iubitorii muzicii house, vor veni cei mai cunoscuti DJ din Romania. Invitatul special va fi insa DJ-ul belgian Marco Bailey. Daca nu ati mai vazut pana acum o astfel de parada, va veti face o idee despre ce inseamna daca va spunem ca anul trecut 3.000 de oameni au parcurs cei 35 de kilometri, iar 30.000 au dansat pana dimineata in jurul scenei amplasate in Vama Veche.

(c) Capital - 29 iulie 2004

Dorin
30th July 2004, 10:15
Dar cu drogurile cum se face??? Sper ca lumea nu s-a prostit asa mult pe acolo??+!!! :yeah: Dorin

cipi13
30th July 2004, 13:05
In principiu nu prea s-a prostit dar sunt si aici consumatori......
Am intrat cica in Europa....:(

Gabriel
4th August 2004, 19:24
Oricat m-am straduit si oricat mi-am dat cu silintza...nu am inteles muzica house. Unii zic ca e un fel de opera moderna, ceva extraordinar...dar pe mine ma lasa complet rece.

cipi13
4th August 2004, 19:35
Subscriu in totalitate.....
Ii admir pe cei care pot intelege ceva si ma tin deoparte de house...

bapsy
4th August 2004, 20:40
Ideea de "Parada house pe litoral" este buna. Ma gandesc ca o fi fost atmosfera super. Dar intr-adevar nici eu nu pot sa inteleg muzica asta ... poate iti trebuie un simt anume, nu stiu.

Mihaela
5th August 2004, 01:31
Eu ascult putin house, dar mai ales trance, care e mai energic si mai melodic. E greu de explicat senzatia pe care o ai cand asculti un mixaj, poate sa fie banal si plicticos sau poate sa fie o experienta extraordinara pe care sa n-o uiti niciodata. In general muzica aceasta se adreseaza subconstientului, zonelor primare ale creierului si prin urmare exprima emotii si senzatii, mai putin idei. Nu prea exista trance sau house cu mesaj social, in schimb melodiile pot sa exprime senzatii pure. De exemplu muzica iti poate da efectiv o senzatie de euforie, fara cuvinte, fara vreun motiv - pur si simplu euforie. In mod ideal un mixaj ar trebui sa te faca sa uiti pentru moment tot in afara de muzica, sa traiesti la maxim senzatiile si ritmul. Sa nu se inteleaga ca trance-ul sau house-ul ar fi lipsite de inteligenta fiindca e departe de adevar. Melodiile pot parea simple si repetitive, dar in realitate sunt destul de complexe si e foarte dificil sa creezi o piesa buna.

fido
9th May 2005, 17:57
Hmm.
Cu stupoare constat ca inca mai sunt multi cei afectati de doctrina anilor '50-'89! Spunem cu mandrie ca vom intra in UE!!! Mai romane, pana cand nici in pat nu ai sa te mai gadesti la ce face vecinu' in curtea lui, te sfatuiesc sa nu mia iesi in primul rand sa te faci vazut!
Eu unul ascult mai multe genuri de muzica, si care, mai mult sau mai putin, sunt impartasite si de prietenii mei, insa asta nu ne impiedica sa facem "front comun" (ca sa folosesc expresii de odinioara) si s-o taiem la un LIVE!
Drogati, homalai, lesbiene, mai omule, pai astea's cele mai vechi deprinderi ale omenirii.
Va salut.

dana172
10th May 2005, 08:00
sunt intru totul de acord cu tine mihaela....