PDA

View Full Version : Steaua - Lyon



Pages : [1] 2 3 4

Zapada
14th September 2006, 12:26
Va reusi Steaua sa invinga pe Lyon la Bucuresti?

am votat cu egal dar sper sa bata Steaua

lucian_iasi
14th September 2006, 12:39
Am votat egal...ptr ca acest meci cu lyon este cu MUUUULT mai greu decat cel de aseara(mai ales dupa ce am vazut la rezumate ca real n-a avut nici macar o singura ocazie)..sper intr-o victorie...dar ma multumesc si cu un egal...

Zax
14th September 2006, 12:40
mizez pe public si cred ca ii vor purta pe razboinici spre o noua victorie magnifica !

Zax
14th September 2006, 12:53
inaintea meciului cu Kiev am facut asta, acum nu mi se mai pare asa exagerat :D

http://img141.imageshack.us/img141/5327/steauvsbarcaie3.png

lucian_iasi
14th September 2006, 12:54
inaintea meciului cu Kiev am facut asta, acum nu mi se mai pare asa exagerat :D

http://img141.imageshack.us/img141/5327/steauvsbarcaie3.png

Cam visezi..sa vedem intai daca trecem de grupa asta..nu crezi?

Zax
14th September 2006, 12:56
daca dupa victoria de aseara nu avem dreptul sa visam atunci cand?

pytzy
14th September 2006, 14:05
Nu stiu ce sa spun in privinta meciului cu lyon-ul dar cred cu tarie ca se poate, mai ales dupa ce am vazut aseara la kiev. Vorba lui Iceblu se poate visa acest drept nu ti-l poate lua nimeni si aveti tot dreptul mai ales dupa primul meci si ce meci.....

noir_desir
14th September 2006, 14:14
Deocamdata, toate voturile merg spre un X... ce bine ar fi sa fie asa! Totusi, dubla cu Olympique Lyon va fi cea mai grea, mult mai grea decat cea cu Real Madrid.
In orice caz, succes Steaua si sa speram la inca un rezultat mare!

Nole17
14th September 2006, 14:46
cred ca jucatori trebe sa ramana cu picoarele pe pamant sa nu viseze prea sus. shi cred k chiar shi noi tre sa ramanem cu picoarele pe pamant shi sa nu ne gandim prea de parte pt k o sa fie o grupa foarte incurcata oricum eu cred ca vom obtine un rezultat pozitiv :ok:
Forza steaua/hello

maximus3ad
14th September 2006, 14:51
Doamne ajuta sa o bata pe Lyon, se cam tin pe sus insa sper ca Steaua sa ii coboare mai pe jos :) HAI Steaua!!

magica_steaua
14th September 2006, 14:54
sa vedem ce ne spune borcea ......ca le cam nimereste.......

sun
14th September 2006, 15:26
Daca i-am batut anul trecut pe Lens cu 4-0 , acum de ce sa nu repetam scorul cu lyon ( echipa mai buna ca Lens dar si noi suntem mai buni :D )

afonlafotbal
14th September 2006, 15:50
O victorie chiar si la Bucuresti impotriva lui Lyon o sa fie o surpriza imensa, francezii au o echipa solida, f rapida si bataioasa, stau bine in toate compartimentele. Fizic nu cred ca le putem face fata, dar o sa fie un meci frumos din cat am vazut eu pasele le merg f bine iar la poarta trag din orice pozitie, o sa fie f greu.

Dinamo Forever
14th September 2006, 15:53
se termina 0-4 iar ziarele vor titra "stiaua isi arata adevarata valuare "

Zax
14th September 2006, 16:06
avand in vedere acuratetea pronosticurilor dinamovistilor e clar...batem cu 4-0 :ok:

afonlafotbal
14th September 2006, 17:09
se termina 0-4 iar ziarele vor titra "stiaua isi arata adevarata valuare "

bine ca o sa aiba ziarele ce scrie. Chiar si Rednic se plangea ca numai de Steaua scriu ziarele, de Dinamo oare de ce nu scriu? Asa ca mars acasa! dar inainte fa si tu un salut cainesc la toti stelistii ca asa e politicos.

POPI POPESCU
14th September 2006, 17:43
Eu am votat din optimism si speranta (poate putin si din vis) ca castiga Steaua la Kiev. Acum am optat tot din aceleasi considerente si pentru o victorie a Stelei acasa pe Stadionul Steaua in Ghencea. Cam greu sa bati Steaua la ea acasa la Bucuresti. Indiferent cine sunt oaspetii. Nu dau pronostic, rezultatul exact nu conteaza, sper ca doar victorie sa fie. Daca prindem o zi buna putem bate si pe Lyon, dar meciul va fi infernal. In caz de victorie atunci chiar avansam pe post de favorita secreta si echipa de sperietoare a grupei, desi in functia de outsideri ne sta mai bine.

Liviu
14th September 2006, 18:15
Ehe...iată că avem parte de un derby în CL...(de clasament , e adevărat) . Nici nu mă gândesc la un rezultat negativ . Totuşi , Lyon e printre cele mai bune formaţii din lume . O victorie la un gol diferenţă pentru Steaua (3-2) sau în cel mai rău caz un egal (1-1).

superchumbo
14th September 2006, 18:39
se termina 0-4 iar ziarele vor titra "stiaua isi arata adevarata valuare "

dragi useri ............. n-am multa vechime pe-aici dar asta m-am distrat cat doi ani din viata citind posturile acestui frustrat ...................... ce ziceti .... punem mana de la mana sa-l dam din nou la scoala ???? (de data asta cea de corectie )

Snake_21
14th September 2006, 18:46
Am pus pronosticul 1 pt ca as dori sa vad o victorie in fata Lyon ar fi super, cum zicea un user mai devreme de ce sa nu visam frumos, dar m-as multumi si cu un egal, la rezultat negativ nu ma gandesc pt ca la nici un meci oricat ar fi el de greu nu vreau sa ma gandesc la un rezultat negativ. Oricum Steaua este si va fi o mare echipa si meciul de aseara mi-a dat sperante asa ca poate o sa am dreptate in privinta pronosticului. ( chiar daca Lyon a jucat fenomenal impotriva Realului aseara )

Vand vise
14th September 2006, 18:59
se termina 0-4 iar ziarele vor titra "stiaua isi arata adevarata valuare "
am vazut sute de mesaje de genul asta... ESTI SUPER PENIBIL :rosu:

o sa castigam sigur
3-0 sau 3-1

NY_giants05
14th September 2006, 19:07
o sa castigam sigur
3-0 sau 3-1

cred k ai cam exagerat..lyonul nu e lens si nici dynamo kyev...
nu m'a mirat victoria francezilor in fata lui real...Olympique a castigat 5 sezoane la rand, iar real'ul are multi jucatori noi si le ai trebuie ceva timp sa se obisnuiasca...

cu Real avem sanse mai mari sa obtinem 3 puncte acasa, decat cu lyon.

sa nu sariti pe mine :) , pronosticul meu este 2-0 pt lyon

HAI ROMANIA ! MULTA BAFTA STELISTILOR ! mi-ar fi placut sa fiu pe stadion, sa simt atmosfera de champions league /hello :yeah:

Vand vise
14th September 2006, 19:14
cand am zis ca o sa-i batem rau pe dynamo toti mi-au sarit in cap :D
AM AVUT DREPTATE...O SA AM SI ACUM :)

dede
14th September 2006, 19:27
castigam :evil: din nou...

2-0

tchibos
14th September 2006, 23:01
Lyon e una dintre cele mai bune echipe din Europa in momentul de fata. Daca scoate Steaua un X eu cred ca e suficient. Normal ca speram la o victorie, dar...

POPI POPESCU
14th September 2006, 23:13
Si Steaua cu forma, agresivitatea, concentrarea, daruirea, lupta si inteligenta jocului prestat de la Kiev va reusi sa devina una dintre cele mai surprinzatoare echipe din Europa. Steaua are potentialul sa castige impotriva Lyon mai ales acasa in Ghencea. Trei puncte castigate pe stadionul Steaua ar fi un mare pas spre locul 3 in grupe si unul bun spre locul 2. Meciurile de acasa sunt cheia. Daca invinge Steaua acasa cel putin in doua meciuri e ca si calificata pentru optimi deoarece cred ca poate lua si un punct la Madrid daca joaca ca la Kiev. Si iata-ne scriind despre Steaua in primavara europeana. Doar 3 victorii mai sunt care sunt posibile.

Liviu
15th September 2006, 01:40
Se pare că profitānd de prezenţa la Summitul Francofoniei , la Steaua-Lyon ar putea apărea şi Jacques Chirac , preşedintele francez . O ocazie potrivită de a ne face imagine īn faţa francezilor , care deşi ne consideră "fraţi" , desori se īntrec īntotdeauna īn a ne jigni şi de a ne trata de sus . Un 4-0 ca anul trecut , cu Lens şi se va vorbi şi despre Steaua la Summit.:D

POPI POPESCU
15th September 2006, 02:07
Doar sa nu pierdem cu Lyon acasa, in rest ori egal ori chiar victorie (ajunge si 1-0) cu Olympique este un pas inainte spre primavara europeana si va face sa se vorbeasca in continuare de Steaua si oricum cu totul altfel decat pana acum. Aceasta generatie de jucatori ai Stelei este una de aur care are potentialul sa ajunga departe daca joaca in maniera cum a castigat la Kiev.

Liviu
15th September 2006, 02:23
...Aceasta generatie de jucatori ai Stelei este una de aur care are potentialul sa ajunga departe daca joaca in maniera cum a castigat la Kiev.
Stăteam şi mă gāndeam la Steaua '86 . Atunci , pentru a ajunge īn finală , am eliminat pe rānd , campioana Danemarcei-Vejle apoi pe Honved(Ung) , pe Lahti(Fin) , primul meci cu o echipă mare venind de abia īn semifinale cu Anderlecht . Pentru mine , echipa de anul acesta nu este mai prejos decāt cea de acum douăzeci de ani . Se ajunge infinit mai greu īntr-o fază superioară a unei competiţii decāt acum 20 de ani . Pare incredibil cum atunci , īn sferturile CCE jucai cu Kyuusisi Lahti , campioana unei ţari , care niciodata nu a reprezentat ceva īn fotbalul mare . Echipa de azi poate fi catalogată şi ea una de aur . Jocul de la Kiev se poate aşeza īn dreptul marilor meciuri ale roş-albaştrilor din perioada de glorie .
Meciul cu Lyon va fi teribil . Consider că francezii , dar şi Real - sunt peste ceea ce era īn '86 Barcelona . O victorie cu Lyon ar fi fabuloasă .

apparte
15th September 2006, 02:38
Mister Liviu,Kuusysi a facut 2 victime importante in acel an:campioanele URSS si Iugoslaviei,ungurii erau calificati la mondiale(unde s-au facut de ras) cu 7 jucatori de la Honved...

Hard
15th September 2006, 04:12
cam tot ce a prins francezi ,Steaua a batut in ultimul deceniu...deci merg pe mana Stelei ! 1-0

cata34u
15th September 2006, 11:17
Fortza Steaua
eu sper la un rezultat bun dar cand ma gandesc cum a jucat Lyon cu Real ... mai bine nu ma mai gandesc ....
Fortza Steaua !!!

RedStar
15th September 2006, 11:30
Daca ii dam si OL-ului inca 4 o sa fie si asta echipa de desculti ?
Nu le dam patru goluri, dar un scor de 1-0 sau 2-1 e foarte probabil.

Zax
15th September 2006, 11:30
ce marfa ar fi sa batem pe Lyon si a doua zi sa-l va pe doris2001 cum zice Xanthi e clar peste Lyon =)))

Dinamo Forever
15th September 2006, 11:35
Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
Nu mai fiti sclavii lui

tuxie
15th September 2006, 11:50
Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
Nu mai fiti sclavii lui

Hai sa te intreb ceva: esti pederast? :happy

Zax
15th September 2006, 12:21
Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
Nu mai fiti sclavii lui

haha :D

dragos_popa17
15th September 2006, 12:31
Xanthi chiar este pe Lyon

:happy :happy :happy
Ioi, cu lacrimi am ras
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

On topic: Greu de spus ce va fi. Poate Steaua sa joace fantastic si sa bage Juninho doua de la 30 de metri. Lyon e o echipa foarte asemanatoare Stelei. Fara vedete mari, cu jucatorii care sunt impreuna de mult, bine organizati si cu un antrenor valoros. Doar bugetul de 30 de ori mai mare le diferentiaza :D

MariusTR
15th September 2006, 13:04
Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
Nu mai fiti sclavii lui
Asa e, 99,99% din forumul asta suntem sclavagizati si tu esti singurul stapan pe situatie... Bine ca ne-ai deschis ochii :D

On topic: La meciul cu D. Kiev am fost prea pesimist si m-am indoit de campionii nostri ... acum nu mai repet greseala. Vom bate.

In templul din Ghencea, poarta ne va fi zidita. Steaua e invincibila in Ghencea.
Stadionul se va rupe in doua... zeci de mii de piepturi vor striga intr-un singur glas "PE EI, PE EI , PE MAMA LOR!"

Lyonule , pregateste-te ... Steaua o sa te nimiceasca!

SORENSEN
15th September 2006, 13:27
"Sīnt impresionat de victoria Stelei la Kiev. Meciul nostru de la Bucureşti va fi foarte interesant":shock:
Gerard Houllier, Olympique Lyon

hmm Houllier e un pic in tema..si cica a zis neintrebat de Steaua la conferinta de dupa meciul cu Real :o:
E posibil sa ne ia mult mai serios acumdar cred ca si noi putemsa facem un rezultat amre cu Lyon...cred ca nu o pierdem cu Lyon...

MariusTR
15th September 2006, 13:38
Cu Dinamo Kiev ne-am indoit si Steaua i-a indoit de n-o sa-si revina o luna.
Le-am dat-o pe la spate ( la spatele mingii , dpdv fotbalistic, ce credeati :D ) de o sa stea indoiti o saptamana ...

AVEM ECHIPA MARE, m-am saturat sa tot vad cum va(ne) scuzam : " Bai, aici vb de Lyon, de Real .. " ...de palaria mea ... dreq sa-i pieptene. La fel ziceam si de D. Kiev : " Bai, ce echipa mare, un punct ar fi perfect..." shit, haideti sa vedem : AVEM O ECHIPA MARE, am batut Kievu de au facut pe ei, chiar in curtea lor.

M-am saturat de pesimism, cand avem o echipa ca Steaua MERGEM DOAR LA VICTORIE!

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UCL/457047_MEDIUMSQUARE.jpg

LINISTE LYON, ACUM JUCATI PE GHENCEA!

Dennis
15th September 2006, 16:10
Steaua castiga 2-1 :D

YodaRo
15th September 2006, 17:39
Lyon e cel mai tare adversar de departe. Am vazut aseara toate meciurile lor de anul trecut...se pot vedea on demand pe uefa.com
I-a batut doar Milanul cu 3-1 la Milan dupa ce francezii au avut 2-3 ocazii imense. Milan a inscris golul 3 in min 90. E super tare echipa asta.
Eu m-as multumi si cu un egal pe Ghencea cu ei
Au un defect din cate am vazut e. Desi sunt foarte tehnici pot fi depasiti in viteza. Si fac uneori greseli daca se pune presiune pe ei in aparare. Apararea e calcaiul lui Ahile desi au portarul nationalei. Atacaul e de super clasa . E cea mai tare echipa in Europa dupa Barca la ora asta...eu asa o vad.

giovanni BV
15th September 2006, 20:13
Trebiue sa batem pe Lyon !!! Un efort mare , si vom bate sigur !!! Este cel mai important meci pe care-l avem cat de curand !!! Daca ne pregatim bine , vom invinge sigur !!! Hai STEAUA !!! Se Poate !!!

danpuric78
15th September 2006, 21:02
Nu sunt stelist. Sunt dintre cei care n-au crezut ca steaua va face ceva la kiev.
Meciul m-a conntrazis, steaua a jucat fantastic. ce este mai grav e ca apar tot felul de tembeli cu idei de genul meciul a fost blat, sau xanthi e mai tare ca lyon.
Hai sa fim seriosi. Banii lui jiji mergpe la constanta sau la pitesti sau mai stiu eu unde, dar nu in CL.
Cat despre Lyon, poate nu sunt ei cea mai tare echipa din CL, dar oricum e mult peste xanthi.
Asa ca terminati cu tampeniile.

dede
15th September 2006, 22:41
Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
Nu mai fiti sclavii lui
adica din cauza banilor lu' Gigi nu vedem ca xanthi e "pe" lyon...ce logica de frustrat :evil:
tu ai fost trimis aici cu scopul de a ne face ziua mai frumoasa :happy


chiar daca va fi mai greu, Steaua poate sa faca cel putin un egal, chiar sa castige, doar joaca pe Ghencea :D

alexandrubudu
16th September 2006, 06:51
Asta stie sa bata faze fixe foarte bine...
Cred ca daca Steaua joaca cum a jucat cu Dinamo Kiev are sansa ei.... sa nu uitam ca toate meciurile incep 0-0:D

CrAzY92
16th September 2006, 08:56
Sa moara Borcea in Camion ca Steaua bate pe lyon ole ole ole ole :ok: /hello

CrAzY92
16th September 2006, 09:01
Xanthi chiar este pe Lyon dar banii lui jiji nu va lasa sa vedeti care e adevarul
Nu mai fiti sclavii lui

iarasi te oftici ? Steaua e cea mai buna mai nam ce sa fac dak voi nu ajungeti la nivelul asta :happy







cum faceti poza asa de mare?

tu26dor
16th September 2006, 11:51
se termina 0-4 iar ziarele vor titra "stiaua isi arata adevarata valuare "


ØvaluareØ poate... hi hi
numai ca steaua are VALOARE si va face un meci bun cu lyon. daca va pierde va fi la mare lupta. sunt convins.

maximus3ad
16th September 2006, 11:59
Lyon o sa vina foarte pregatiti la Bucuresti nu cred ca Steaua va surprinde Lyon'ul cum a surprins pe Dinamo, deci meciul va fi cu mult mai tare si mai echilibrat, eu totusi sper intr'un rezulatat bun pt. Steaua au aratat ca atunci cand e mai dificil si ei joaca mai bine

magica_steaua
16th September 2006, 12:58
si un egal e bun......oricum avem o echipa fantastica

Universal
16th September 2006, 13:24
Cel mai drept rezultat ar fi sincer un egal, ambele echipe sunt fantastice si nu cred ca Lyon va invinge in Bucuresti,dar nici nu va pierde.Sper sä batä,dar acestia sunt si mai buni...hai Steaua :ok:

SORENSEN
16th September 2006, 14:29
Un meci foarte greu...dar cred ca ne vom concentra la amxim si vom putea obtine un rezultat mare...

resita
16th September 2006, 14:38
bafta steaua.:ok:

va fi greu dar nu imposibil.

my_bogdan
16th September 2006, 19:11
De la 0-4 in sus , cum am mai spus !
Dupa aia sa vad daca mai apare vreun stelist pe forum de rusine

bai "remy" sau care esti.....nici un stelist nu o sa moara de rusine daca Steaua i-a bataie de la Lyon

alexandrubudu
16th September 2006, 19:36
De la 0-4 in sus , cum am mai spus !
Dupa aia sa vad daca mai apare vreun stelist pe forum de rusine

Steaua nu sa facut de ras in ultimi ani, cu siguranta nu va fi de data asta....
Important e ca jucam in Europa!!!!/hello Cu echipe de top!;) Aa, pardon, uitasem ca Xanthi e peste Lyon, scuza-ma:drak:

alexandrubudu
16th September 2006, 20:45
Mai bine nu va prezentati si pierdeti la masa verde cu 3-0
Mai bine asa decit sa luati vreo 7 boabe

mai bine ne prezentam si avem sansa sa castigam (e mica dar exista):yeah:
Hai Steaua!

dede
16th September 2006, 20:59
De la 0-4 in sus , cum am mai spus !
Dupa aia sa vad daca mai apare vreun stelist pe forum de rusine
eh, daca bate Steaua, tu si ceilalti prieteni dinamovisti (asta daca nu sunteti aceeasi persoana) vii si ne stresezi cu fraze de genu': lyon e echipa slaba, ati facut blat sau v-au ajutat arbitrii :evil:

alexandrubudu
16th September 2006, 21:06
eh, daca bate Steaua, tu si ceilalti prieteni dinamovisti (asta daca nu sunteti aceeasi persoana) vii si ne stresezi cu fraze de genu': lyon e echipa slaba, ati facut blat sau v-au ajutat arbitrii :evil:

propun sa nu-l mai bagam in seama... ma intreb doar cate numere IP mai are ca sa ne pisese la cap:no:

on-topic: mi-e frica ca Steaua sa fie prea increzatoare... aia de La Lyon probabil au studiat mult jocul stelei de la Kiev si stiu stilul lor de joc...

SORENSEN
16th September 2006, 23:54
Lorient [1 - 3] Lyon
6' [0 - 1] Tiago
62' [0 - 2] F.C.G. Fred
65' [0 - 3] F. Malouda
70' [1 - 3] M. Ciani

Joaca bine in deplasare Lyon ..dar sunt de nebatut.

delaparis
17th September 2006, 00:18
Coupet s-a tuns si e brunet acum :D ... Greu greu de tot de jucat cu Lyon astia :rolleyes:

johny bravo
17th September 2006, 05:22
Cred ca miza partidei asteia este imensa: daca Steaua bate pe Lyon in Ghencea, 75% trece de faza grupelor!

Si arunca presiunea pe celelalte doua contracandidate: OL si RM. Asta o constientizeaza si francezii si spaniolii. De aceea sunt convins ca nici unii nici altii NU o trateaza pe Steaua de sus.

Va fi extrem de greu, OL e o echipa de Top 5 in Europa, zic eu mult mai puternica decat RM. Cu sufletul sper ca Steaua sa bata, cu mintea zic ca daca face un egal atunci a facut un rezultat mare.

Cred ca Steaua nu este o "victima sigura". De multe ori i s-a cantat prohodul si in loc sa dea ochii peste cap a facut minunea cand te asteptai mai putin.
Suporterii si atmosfera pot face diferenta, la urma urmei se joaca la voi in oala.

Cu ceva noroc si cu multa ambitie se poate.

Bafta Steaua, Dinamo si Rapid!

PS: ca suporter inveterat al echipei Dinamo Bucuresti declar pe propria raspundere ca echipa Skoda Xanthi este o echipa de mana a doua, in timp ce echipele Olympique Lyon si Real Madrid nu sunt echipe de mana a doua. Cu aceasta sper ca se va incheia discutia aprinsa pe seama unor afirmatii puerile.
Subsemantul: Johnny Bravo

Gata cu mistourile, hai bafta!

my_bogdan
17th September 2006, 12:15
meci al naibii de greu cu Lyon.....parerea mea e ca sunt mai mari sanse sa ii batem in ultima etapa la ei acasa. Probabil vor fi deja calificati si isi vor menaja jucatorii sa nu se accidenteze sau sa nu primeasca galbene.

SORENSEN
17th September 2006, 12:17
....

Si arunca presiunea pe celelalte doua contracandidate: OL si RM. Asta o constientizeaza si francezii si spaniolii. De aceea sunt convins ca nici unii nici altii NU o trateaza pe Steaua de sus.

Va fi extrem de greu, OL e o echipa de Top 5 in Europa, zic eu mult mai puternica decat RM. Cu sufletul sper ca Steaua sa bata, cu mintea zic ca daca face un egal atunci a facut un rezultat mare.

.....

mare dreptate ai..sa bati pe Lyon cu ce avem noi..se poate intampla intr-o zi slaba a lor...un egals e poate obtine intr-o zi normala la ei si intr-o zi deosebita pt noi...
Eu cred ca putem obtine un egal.

chico
18th September 2006, 20:59
batem, 1-0 scurt

crezand ca nicolita e de-a lor, portarul lyonului ii paseaza mingea si asa se termina 1-0 :). nicolita se razbuna pe francezi dupa ce ziarele lor ne-au facut tigani in '94 dupa meciul cu argentina parca :)


batem- ne calificam in optimi
egal - sanse de optimi, sanse mai mari de locul 3
infrangere-poate locul 3, poate acasa

sincer cred ca de abia acum o sa se vada adevarata valoare a stelei, nu stiu ultima data cand am jucat cu e echipa asa in forma, zic eu in primele 5 echipe din europa

chico
18th September 2006, 21:05
Se pare că profitānd de prezenţa la Summitul Francofoniei , la Steaua-Lyon ar putea apărea şi Jacques Chirac , preşedintele francez . O ocazie potrivită de a ne face imagine īn faţa francezilor , care deşi ne consideră "fraţi" , desori se īntrec īntotdeauna īn a ne jigni şi de a ne trata de sus . Un 4-0 ca anul trecut , cu Lens şi se va vorbi şi despre Steaua la Summit.:D

bine zis :)

chico
18th September 2006, 23:42
EUROSPORT: WHO"S HOT?

steaua

http://www.eurosport.com/football/uefa-champions-league/2006-2007/playerbarometer.shtml

pacat ca si juninho e hot

SORENSEN
19th September 2006, 11:44
Ohhh...suntem "hot":shock:

MariusTR
19th September 2006, 13:20
Buey, stii ce bucuros sunt ca saitu' lu' uefa ne face hot ? :D

Dar sa vezi ce hot vom fi dupa ce batem Lyonu' ... hot'n'cool!

:)

Buey, parca mai bine suna "dangerous" decat "hot" . Hot e cam gay, bre tata :D

Echipa dangerous a lui Steaua a naucit echipa tranfy-flandy a lui Lyon ... eeee ? Nu suna mai fain ? :cool:

Steaua - Lyon 2 - 1

giovanni BV
19th September 2006, 13:51
Noua ne priesc meciurile cu Francezii !!! Parca mai ieri i-am batut cu vreo 4 - 5 goluri !!! As vrea sa vad o repetitzie !!!:yeah:

alexandrubudu
20th September 2006, 01:49
Va fi foarte greu.. mai ales ca Steaua o sa vina din doua derbiuri cu Rapid si Dinamo... sper sa se supereze...

MariusTR
20th September 2006, 07:33
...Steaua o sa vina din doua derbiuri cu Rapid si Dinamo... sper sa se supereze...
Sa se supereze :D ... zic si eu, ca daca nu se supereaza, am pus-o! :happy

PS: Ce-i aia "sa se supereze" ? E de bine ? :P

La unu noaptea poate ai bagat o scurtatura la ceva recuperare , cred ... la ora aia si mie mi-e somn :sneaky:

pytzy
20th September 2006, 10:04
Oare sunteti in stare sa-i bateti pe cei de la lyon ? Referitor la comparatia lui 'sun'... lyon-ul si anul trecut era mai buna decat lens dar orice este posibil, principal este sa-ti doresti cu ardoare acel lucru.

MariusTR
20th September 2006, 10:07
Oare sunteti in stare sa-i bateti pe cei de la lyon ?
DA.

In templul din Ghencea nu ne bate nici Barca.

Bumbescu
20th September 2006, 10:13
Nu cred ca avem cum sa-i batem(din pacate) pe Lyon, dar nici Real nu o sa-i bata, deci cred ca un egal in ghencea ar fi f bun.

SORENSEN
20th September 2006, 11:34
Antrenorul Gerard Houllier dezvăluie: "Există o formă de sacrificiu la Lyon. Muncim ca niciodată şi ne ajutăm enorm între noi"

Franţa e sub teroare. De cinci ani, nu mai există decît o echipă. Şi Lyon e deja lider, atacînd al 6-lea titlu consecutiv în Ligue 1. Pentru că e şi mai puternică în acest sezon. Iar în Champions League, Real Madrid a simţit din plin forţa de şoc a lui OL. A fost iarăşi îngenuncheat pe "Gerland", deşi scorul a fost mai mic. 2-0, faţă de 3-0 în 2005.

Secretul formei ieşite din comun a "olimpicilor" nu e complicat. Gerard Houllier îl trasează rapid. "Muncim ca niciodată şi ne ajutăm enorm între noi. Există o formă de sacrificiu la Lyon", a declarat antrenorul cotidianului local "Le Progres".

"Sîntem un grup, aşa cîştigăm"
Houllier mai are o cheie a succesului. Oricîte modificări ar face, echipa joacă la fel de bine şi are aceleaşi rezultate. După Real, a schimbat 4 jucători la Lorient. Clerc, Alou Diarra, Kallstrom şi Wiltord au apărut în formula de start. Şi a învins cu 3-1. "Nu avem 11 titulari. Sîntem un grup, aşa cîştigăm", spune tehnicianul în vîrstă de 59 de ani, care completează: "Un lucru mi-a plăcut mult de la începutul sezonului. Atitudinea celor de pe banca de rezerve, răspunsul celor care intră pe teren. Ei, oricare ar fi, ne aduc un plus. Prospeţime şi dinamism".

gsp.ro

alexandrubudu
20th September 2006, 13:42
Sa se supereze :D ... zic si eu, ca daca nu se supereaza, am pus-o! :happy

PS: Ce-i aia "sa se supereze" ? E de bine ? :P

La unu noaptea poate ai bagat o scurtatura la ceva recuperare , cred ... la ora aia si mie mi-e somn :sneaky:

Nu sint roman, scriu din Brazilia, de aia 1 noaptea;)
Scuzati, nu cunosc anumite cuvinte foarte bine:D
Sper ca Steaua sa reuseasca sa invinga, in ciuda dificultatilor... mai bine acuma?
Hai steaua/hello

MariusTR
20th September 2006, 13:54
E bine ... ai zis "Haide Steaua!" si asta zic 80% dintre romanii microbisti :P

In rest, numai bine si sa ne vedem cu totii in finala CL.

Pana atunci vom trece de Lyon cu 2 - 1.

pinki
20th September 2006, 15:06
un egal ar fi foarte bun, dar victoria ar fi super! deci, sa "moara" pe teren si sa scoata o victorie :D

MariusTR
20th September 2006, 15:18
Cum sa moara pe teren, prietene ?!? Daca moare Steaua , moare Romania ...
Sa ne ia cainii Campionatul ? :D

pinki
20th September 2006, 15:21
am zis sa "moara" adica sa dea ce au mai bun :D prietene, ti-am mai zis candva ca sunt fata :P

MariusTR
20th September 2006, 15:23
Pai atunci, draga prietena, ia de la mine un bilet pt meciul de diseara, ca dinamovistii nu vand bilete femeilor , sa nu ramai in afara stadionului ... deh sunt talentati , dinamovistii astia :D
Asa o prevedere n-am vazut nici in epoca de piatra.

pinki
20th September 2006, 15:25
:happy deci asta era faza... :happy oricum nu ma duc eu in groapa lor :D

sun
20th September 2006, 15:49
Cred ca nu va fi un meci echilibrat .. sau le dam 5-0 sau ne dau ei 3-0

Gabriel28
21st September 2006, 22:39
la meciul cu kiev am zis ca steaua bate lejer si asa a fost. si atunci m-au privit unii ca pe un dilimache de la 9.....acum spun ca steaua va bate greu, dar va bate, nu conteaza cu cat.

my_bogdan
22nd September 2006, 00:51
la meciul cu kiev am zis ca steaua bate lejer si asa a fost. si atunci m-au privit unii ca pe un dilimache de la 9.....acum spun ca steaua va bate greu, dar va bate, nu conteaza cu cat.


sa fie cum spui tu :ok:

STEAUA-MANIA
22nd September 2006, 00:52
un egal ar fi foarte bun,
Egalul nu e de STEAUA,in adn-ul STELEI exista doar VICTORIA! VREAU VICTORIE!SA FIE CLAR!:yeah:

SORENSEN
22nd September 2006, 12:49
Acum ne-am inrait ..dar cred ca in meciul cu Lyon vom juca si vom elimina toata rautatea ...si cred ca avem o sansa mare sa castigam.

MariusTR
22nd September 2006, 13:01
Rupem francofonezii ... nu ne va fura arbitrul ca in ultimul meci din Liga cu cateii, nu ne vor manca astia din tara cu invidia lor, FRF nu va avea acces ... deci sansele sa batem sunt uriase.

Haide Steaua!

STEAUA-MANIA
22nd September 2006, 13:04
Lyon bun venit in INFERNUL ROS-ALBASTRU :yeah:
O IUBIRE ROS-ALBASTRA!!!

MariusTR
22nd September 2006, 13:06
Lyon, bun venit in TEMPLUL zeului fotbalului! Prepare to be crushed. In Ghencea o sa fi ingenunchiata.

La cat a fost furata Steaua de astia din Romania, la cate a avut de tras de pe urma invidiei prostesti, la cate a avut de chinuit de pe urma crucificarii blatistilor ... Steaua o sa arate cum arata o echipa MARE. Loviti din toate partile de nenorociti invidiosi pe MARETIA ei, pe rezultatele ei superbe ... Steaua va arata maretie once again!


CE NU TE OMOARA , TE FACE MAI PUTERNIC

SORENSEN
22nd September 2006, 16:02
Lyon ne monitorizeaza in permanenta
Joi, 21 Septembrie 2006
Site-ul oficial al gruparii franceze Olympique Lyon, urmatoarea adversara a Stelei in grupa E, dovedeste inca o data ca francezii isi monitorizeaza cu atentie adversarele. Si de aceasta data realizatorii site-ului s-au dovedit foarte promti in a prezenta evolutia stelistilor in cele 2 derby-uri sustinute de acestia intr-un interval de 3 zile. Imediat dupa tragerea la sorti, site-ul lyonezilor a inceput sa urmareasca pas cu pas evolutia adversarelor Real Madrid, Dinamo Kiev si Steaua in competitiile in care acestea sunt angrenate.

Astfel site-ul noteaza ca "a fost o saptamana grea pentru Steaua Bucuresti. Dupa victoria superba obtinuta cu Dinamo Kiev in Liga Campionilor, Dica si compania au pierdut 5 puncte intr-o saptamana. Dupa egalul din weekend-ul trecut din meciul cu Rapid, Steaua a pierdut cu 1-0 meciul cu Dinamo Bucuresti in etapa a 8-a din campionatul Romaniei. Steaua a terminat jocul cu 9 jucatori dupa 2 cartonase rosii. In acest moment se afla la 7 puncte in spatele lui Dinamo, dupa ce acestia au inregistrat in meciul de miercuri a 8-a victorie din tot atatea posibile. Cu 17 puncte, Steaua a pierdut si locul 2 in dauna celor de la FC Cluj".

Tot site-ul lui Olympique Lyon mai informeaza ca Dinamo Kiev s-a calificat in optimile Cupei Ucrainei dupa victoria cu 4-0 impotriva echipei de divizie secunda Melitopol, Anatoli Demianenko luand decizia sa odihneasca mai multi titulari in vederea confruntarii cu Real Madrid de saptamana viitoare.
sportinfo.ro

YodaRo
22nd September 2006, 17:47
miza e foarte mare. Daca ii batem vom da zeci de palme lui nashu, borcea, dinamo, corpodean, cca , frf, rapid si altor nume "dragi" noua stelistilor.
Deci Steaua ar trebui sa fie supermotivata la acest meci. Trebuie sa demonstreze ca se separa de mizeria din cloaca numita liga lui mitica, jenica, borcica, sandel si corpodel

LUCKY_AMARU
22nd September 2006, 18:44
batem batem batem batem batem batem batem batem batem batem batem batem

danpuric78
22nd September 2006, 18:49
miza e foarte mare. Daca ii batem vom da zeci de palme lui nashu, borcea, dinamo, corpodean, cca , frf, rapid si altor nume "dragi" noua stelistilor.
Deci Steaua ar trebui sa fie supermotivata la acest meci. Trebuie sa demonstreze ca se separa de mizeria din cloaca numita liga lui mitica, jenica, borcica, sandel si corpodel
Alt naiv. De ce crezi tu ca steaua nu e parte integranta a mizeriei din fotbalul romanesc?
Tu chiar crezi ca steaua e straina de blaturi, aranjamente, arbitri, fraude? Chiar sunteti inconstienti?
Auzi, steaua fecioara neprihinata a fotbalului romanesc.
PS. Asta nu are nicmic de-a face cu meciul cu lyon. Steaua are o mare sansa in fata si sper sa o fructifice.
Mult succes

aetius
22nd September 2006, 18:50
DACA STEAUA BATE PE LYON , TREBUIE DOAR SA NU PIARDA ACASA CU REAL SI KIEV. ADICA INSEAMNA MINIM 8 PCTE. PUNCTE CARE IN FUNCTIE DE CONJUNCTURA TE POT CLASA PE LOCUL 2 SAU 3. EU ZIC CA E BINE. HAI STEAUA.

PP.sper sa lase geamurile de la bistrita in pace, oricum tata jean nu mai e baiatul de salon care era - fostul lord a devenit un mic burghez .

YodaRo
22nd September 2006, 19:09
Alt naiv. De ce crezi tu ca steaua nu e parte integranta a mizeriei din fotbalul romanesc?
Tu chiar crezi ca steaua e straina de blaturi, aranjamente, arbitri, fraude? Chiar sunteti inconstienti?
Auzi, steaua fecioara neprihinata a fotbalului romanesc.
PS. Asta nu are nicmic de-a face cu meciul cu lyon. Steaua are o mare sansa in fata si sper sa o fructifice.
Mult succes
E simplu....daca Steaua face meciuri frumoase in CL, unde poate bate pe OL si real demonstreaza ca nu are nimic de a face cu mizeria din campionatul lui borcel, corpodel, sandel, mitica si jenel.
Si pana acum a demonstrat prin acel 4-1 de la Kiev.

danpuric78
22nd September 2006, 19:16
E simplu....daca Steaua face meciuri frumoase in CL, unde poate bate pe OL si real demonstreaza ca nu are nimic de a face cu mizeria din campionatul lui borcel, corpodel, sandel, mitica si jenel.
Si pana acum a demonstrat prin acel 4-1 de la Kiev.
Meciul stelei de la kiev a fost unul de exceptie, care merita toate laudele. Asta este evident. Insa, ai putea sa explici ce legatura are asta cu meciul de la pitesti, cu ce3l cu rapidul, in care arbitri au fluierat pentru steaua.
Sau poate poti sa-mi zici ceva de meciul cu vasluil din ultima etapat a campionatului trecut? sau poate iti aduci aminte de cel din ghencea cu bacaul din sezonul 2004-2005? numai cateva exemple care imi vin in minte despre corectitudinea lui gigi.
Performantele europene ale stelei merita toata aprecierea, dar asta nu inseamna ca steaua e un exemplu de moralitate in fotbalul romanesc.

YodaRo
22nd September 2006, 19:51
Performantele europene ale stelei merita toata aprecierea, dar asta nu inseamna ca steaua e un exemplu de moralitate in fotbalul romanesc.
Jiji pare in afara jocurilor murdare facute de sandel, borcel, corpodel, mitica si jenel. Gura pacatorsului adevar graieste...l-am numit pe Jiji cand a spus ca nashu a luat spaga 2-300 000 de euro de la dinamo.
o fi aranjat si jiji ceva meciuri dar nu a avut mintea diabolica a lui borcel ce a mituit de la presul FRF pana la acarul paun numit corpodel.

TheIceMan
22nd September 2006, 20:49
Dupa meciul cu Dynamo Kiev am ramas in dilema: ori Steaua are (in sfarsit) o echipa si un atac excelent, ori au avut in meciul respectiv un noroc nemaipomenit din moment ce din 5 suturi pe poarta 4 au intrat in gol.

Dar iata ca dupa ultimele doua rezultate din campionat inclin sa cred a doua varianta :(

Adica la ultimul meci se spune ca Steaua a avut doar un sut pe poarta si au jucat foarte slab contrar viselor suporterilor ca spulbera 3-4 la zero si pe Rapid si pe Dinamo. In schimb golul incasat de la Denis Serban chiar ca este de Liga Campionilor...

Din cate am vazut, inclin sa cred ca ambele eliminari au fost juste, iar singura probabil greseala a arbitrului a fost ca nu a eliminat si pe dinamovist, dar, in rest, nu gol anulat pe offside inventat, nu gol validat din offside real, nu 11 m inventat, deci arsenalul 'clasic' al cumpararii arbitrilor nu a fost prezent nici de o parte nici de cealalta.

Se pare ca pur si simplu Steaua nu a fost mai buna, asta e! Iar acuma Gigi si MM fac circ ca la asta se pricep foarte bine, cand nu suntem buni in teren tot timpul altcineva-i de vina, arbitri, ploaia, terenul...

Si iara imi pare rau sa am dreptate cand ziceam ca noi luam pe 'daca' in brate. [daca cutare era/nu era eliminat, daca cutare arbitra corect etc] Nu avem o echipa care sa castige fara a lua in calcul factorul 'daca'


In templul din Ghencea nu ne bate nici Barca.

Probabil si ucrainieni la fel se gandeau ca acolo nu-i bate nimeni :)

Una peste alta desi nu credeam nici inainte intr-o victorie stelista contra Lyon, acuma nu mai am chiar nici o speranta. Probabil mai facem un egal acasa cu Kievul si cam asta e 4 puncte cel mult locul 3, daca Kievul nu fac mai multe....

RedStar
22nd September 2006, 20:55
Hai ca vedem dupa meci. O sa fie surpriza si de data asta. Noi nu suntem Real Madrid sa dormim pe teren.

Leviss
22nd September 2006, 21:24
0-3 Scurt, OL nu e Dinamo Kiev..

dan
22nd September 2006, 21:36
miercuri s-a spus ca para va sta 5 zile din cauza accidentarii..apoi ca va rata urmatoarele 3 meciuri ale stelei.cristocea indisponibil,nu mai zic de iacob si radoi.
vom avea probleme mari cu lyon si din cauza absentelor,plus ca bostina e intr-o forma foarte slaba...dar mai bine el decat gigel.
sper sa nu ne dea juninho vreo boaba.

Jimmy_25
22nd September 2006, 22:09
eu sper sa facem un meci bun cu Lyon si sa se recupereze macar Para ca s-a vazut in meciul cu Dinamo ca nu avem inchizatori buni ........ Para si Radoi ambii accidentati ......... oricum cu putina sansa eu zic ca vom face un rezultat mare ......... spre supararea dusmanilor
Iar dak Dinamo zice ca are echipa tare de ce ne-a dat gol cand aveam doi jucatori mai putini si dintr-o scanteie a lui Dennis Serban care sa nu uitam ca a plecat in fotbalul mare tot de la Steaua


Campionii suntem noi

Jimmy_25
22nd September 2006, 22:17
O victorie ar fi superba si cred ca ar face milioane de romani fericiti .......... dar avand in vedere si valoare lui OL eu zic ca si un rezultat de egalitate ar fi unul mare

delaparis
22nd September 2006, 22:45
Ce doresc ? 1-0 Steaua
Ce cred ? 0-2 ... :headbang:

Snake_21
22nd September 2006, 23:22
Sper sa bata Steaua asa nu ar mai conta nimik si am demostrat care este valoare noastra, adica muuuuult peste Dinamo, ma rog nu ma mai int sa discut de subiectul asta pt ca a trecut meciul si vrea sa uit de metode jalnice prin care s-a castigat acel meci, asa ca Hai Steaua si sa speram ca o sa batem si de data asta.

pinki
22nd September 2006, 23:59
Ce doresc ? 1-0 Steaua
Ce cred ? 0-2 ... :headbang:

hai ma, doresti sa bata steaua? sa se faca mic si cocosat ala care minte? :drak: glumesc! (pe cuvant)

daca bate steaua, repet, eu nu stiu ce ma fac. o asa super victorie, nici nu stii cum s-o sarbatoresti! :yeah: sper sa-si pastreze forma de la kiev si sa joace ca niste mari fotbalisti :yeah: 2-1! :evil:

Brian
23rd September 2006, 12:14
Inainte de meciul cu Dinamo Kiev am spus ca Steaua poate sa bata la scor daca se concentreaza.... Acum spun ca Steaua trebuie sa isi revina dupa meciurile cu Rapid si Dinamo si sper sa fie la fel de tare pe atac precum a fost in meciul cu Dinamo Kiev. Daca va fi asa are sanse sa castige sau sa scoata un egal. Dar pe aparare trebuie sa fie perfecta. Orice lovitura libera sub 30 m este aproape ca un penalti pt Junihno. Mare grija...eu spun ca tinuti om-a-om francezii pot fi batuti chiar rau de tot...aproape in toate meciurile Lyon-ului, francezii nu au fost tinuti om la om si cred ca asta i-ar incomoda rau de tot. Ar mai trebui ca stelistii sa joace foarte bine si la dublaj in aparare...si asta e meciul...

SORENSEN
23rd September 2006, 12:18
Nu mai sînt bilete pentru partida cu Lyon
Ieri s-au epuizat ultimele bilete pentru meciul de marţi cu Olympique Lyon din grupa E a Ligii Campionilor. "Nu mai este nici un bilet pentru partida de marţi", a confirmat aseară directorul executiv al roş-albaştrilor, Valeriu Argăseală. Acesta este al şaselea meci, din cupele europene, în care Steaua va evolua într-o partidă cu casa înschisă, după Heerenveen, Betis, Rapid, Middlesbrough şi Standard.

Francezii stau la trei hoteluri!
Campioana Franţei, Olympique Lyon, va sosi în România luni la prînz. Formaţia din Hexagon va veni la Bucureşti alături de invitaţii săi, de oficiali, de ziarişti din Franţa, dar şi de o parte a suporterilor care vor fi prezenţi pe stadionul din Ghencea marţi seara. Francezii vor sta la 3 hoteluri în Bucureşti, Sofitel, Intercontinental şi Novotel, toate de 5 stele, echipa lui Houllier optînd pentru Sofitel.

gsp.ro

aetius
23rd September 2006, 14:15
radoi cand revine? apuca macar meciul cu real din ghencea?

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 15:22
Va reveni in meciul de pe Santiago Bernabeu ,unde se vor afla 10.000 de STELISTI!:yeah:

pinki
23rd September 2006, 15:27
in noiembrie revine, sau eu asa stiu :)

SORENSEN
23rd September 2006, 23:41
Lyon [4 - 1] Lille
5' [1 - 0] F. Malouda
23' [1 - 1] A. Keita
51' [2 - 1] P. Juninho
63' [3 - 1] F.C.G. Fred
69' [4 - 1] F.C.G. Fred

Bai cine ii supara(le da gol) pe astia incaseaza 3-4 goluri...:scared: :shock:

pinki
23rd September 2006, 23:43
lasa, ca noi ii imbunam cu chestia asta cu francofonia :D

YoYoyOi
23rd September 2006, 23:48
lasa, ca noi ii imbunam cu chestia asta cu francofonia :D

:happy :happy :happy :happy

Asa de tare o sa-i imbunam, incit, dupa tratamentul "specific francofon" ce ni-l vor aplica va trebui sa renuntam sa fim o tara francofona si sa ne unim cu indienii :happy

delaparis
24th September 2006, 02:09
Lyon [4 - 1] Lille
5' [1 - 0] F. Malouda
23' [1 - 1] A. Keita
51' [2 - 1] P. Juninho
63' [3 - 1] F.C.G. Fred
69' [4 - 1] F.C.G. Fred

Bai cine ii supara(le da gol) pe astia incaseaza 3-4 goluri...:scared: :shock:

Am vazut meciul si sa stiti ca na nu joaca prea grozav.
Lille s-au zapacit un pic in a doua repriza pentru ca vroiau sa egaleze si au tras tare in atac!
Jocul a fost echilibrat in majoritatea timpului ba chiar Lille au avut initiativa ceva mai mult in prima parte a meciului ...
Sigur ca brazilienii sunt in forma mare si asta e ingrijorator. Au pofta de joc probabil datorita faptului ca nu au jucat prea mult in nationala Braziliei la CM.
Ma refer la Juninho si Cris.
Juninho nu iarta nimic ... asta nu trebuie lasat liber nici un centimetru ...

Gabriel28
24th September 2006, 04:54
Din punctul meu de vedere astia sunt cei mai periculosi:
1. Juninho
2. Malouda
3. Govou
4. Fred

in mama masii ca toti sunt buni :)))) dar e suficient ca marti sa prinda o zi proasta si sa nu le mearga nimic, cum au mai patit-o si sezonu trecut cu rennes si cu lille :D

my_bogdan
24th September 2006, 07:46
Bai cine ii supara(le da gol) pe astia incaseaza 3-4 goluri...:scared: :shock:

pai sa nu ii suparam :D , eu m-as bucura si cu un 0-0
:ok:

Vand vise
24th September 2006, 08:28
pai sa nu ii suparam :D , eu m-as bucura si cu un 0-0
:ok:
o sa castigam cu 3-1

grande
24th September 2006, 11:00
o sa castigam cu 3-1

....sper sa fie asa ,dar mie frica de un dezastru la modul cum jucati acum !
oricum BAFTA !

Sasuke Uchiha
24th September 2006, 11:44
ma multumesc si cu un egal
hai steaua !

Ella14
24th September 2006, 11:54
Meci greu, foarte greu. Daca joaca cum au jucat in ultimele 4 meciuri, si-o iau urat de tot. Eu sper totusi sa-si revina si sa scoata macar un egal!!!

Ella14
24th September 2006, 11:55
Pardon ultimele 3 meciuri!!! Sorry.

SORENSEN
24th September 2006, 12:01
Greu...foarte greu meciul...dar cred ca putem face un meci mare...si putem scoate un egal.

YoYoyOi
24th September 2006, 12:06
Macar sa nu ne facem de rusine

SORENSEN
24th September 2006, 12:28
Lyon: Coupet - Reveillere, Cris, Squillaci, Abidal - Toulalan (Diarra 76), Kallstrom, Juninho, Malouda - Fred (Benzema 70), Govou (Wiltord 76)

Pe Stade Gerland din Lyon, Florent Malouda a marcat primul gol cu un voleu superb de la 20 metri dupa doar 6 minute. Lille a reactionat in minutul 24, cand fundasul lyonez Cris a deviat in proprie poarta o actiune a lui Keita.

Repriza secunda a fost doar un galop de sanatate pentru Lyon, care s-a desprins la 4-1 in special datorita brazilienilor Juninho Pernambucano si Fred. Mai intai a inscris Juninho (minutul 51) dupa o pasa primita de la Fred, dupa care puternicul atacant brazilian a realizat o "dubla" in doar 6 minute (63 si 69). Cu 19 puncte (6 victorii din 7 meciuri) Lyon este pe primul loc in Franta, avand in Marseille singura contracandidata serioasa in acest sezon.
sportinfo.ro

delaparis
24th September 2006, 12:58
Hai sa analizam un pic punctele slabe ale francezilor... nu va fi lung pentru ca nu sunt multe :D

In primul rind foarte putini jucatori cunosc fotbalul din est. Inteleg prin asta fostbalul practicat de romani serbi bulgari etc ...
Antrenorul are si el lacune in ceea ce priveste jocul pe care il opune esticilor ... ne aducem aminte de ratarea calificarii cu bulgarii in 1993 si meciurile destul de slabe in cupele europeene etc...

Alt punct slab ar fi apararea in ultimii metrii adica in careul propriu. Daca adversarii ajung pina acolo , fie pe contra-atac fie in corner, lovituri libere sau patrunderi pe centru , atunci sunt cuprinsi de o oarecare panica si se dezorganizeaza. De semnalat ca portarul , Coupet, e cunoscut ca un tip care nu vorbeste cu fundasii si prefera actiunile individuale probabil in scopul de a fi remarcat. Atentie nu am zis ca e portar slab ... nici vorba ...

Un al treilea minus pe care l-am remacat anul asta si chiar anul trecut este jocul fizic. Cind intilnesc adversari solizi care baga tare si provoaca au tendinta de a raspunde la fel si uita sa-si foloseasca calitatile tehnice.
Aici Steaua ar avea o solutie daca Olaroiu a vazut asta ...:rolleyes:

pinki
24th September 2006, 13:32
pai da-i repede un telefon :D

eu cred ca un egal ar fi super bun, dar daca batem... :D am mai zis pe undeva :D

Bumbescu
24th September 2006, 14:00
Hai sa analizam un pic punctele slabe ale francezilor... nu va fi lung pentru ca nu sunt multe :D

In primul rind foarte putini jucatori cunosc fotbalul din est. Inteleg prin asta fostbalul practicat de romani serbi bulgari etc ...
Antrenorul are si el lacune in ceea ce priveste jocul pe care il opune esticilor ... ne aducem aminte de ratarea calificarii cu bulgarii in 1993 si meciurile destul de slabe in cupele europeene etc...

Alt punct slab ar fi apararea in ultimii metrii adica in careul propriu. Daca adversarii ajung pina acolo , fie pe contra-atac fie in corner, lovituri libere sau patrunderi pe centru , atunci sunt cuprinsi de o oarecare panica si se dezorganizeaza. De semnalat ca portarul , Coupet, e cunoscut ca un tip care nu vorbeste cu fundasii si prefera actiunile individuale probabil in scopul de a fi remarcat. Atentie nu am zis ca e portar slab ... nici vorba ...

Un al treilea minus pe care l-am remacat anul asta si chiar anul trecut este jocul fizic. Cind intilnesc adversari solizi care baga tare si provoaca au tendinta de a raspunde la fel si uita sa-si foloseasca calitatile tehnice.
Aici Steaua ar avea o solutie daca Olaroiu a vazut asta ...:rolleyes:

Ai dreptate, trebuie luati tare la gioale de la inceput, fara insa sa vedem vreun rosu. Bumbescu ar fi bun aici:D
Trebuie enervati, provocati, iritati.

SORENSEN
24th September 2006, 15:16
Howard Webb a fost desemnat de UEFA sa conduca partida Steaua - Lyon, din etapa a doua a grupei E din Champions League...

Howard Webb (35 de ani) este unul dintre arbitrii din noua generatie, cu o ascensiune fulminanta incepand din 2005, an in care a devenit arbitru FIFA. Primul meci international condus de Webb a fost abia in noiembrie 2005 (Irlanda de Nord - Portugalia 1-1, amical).

De asemenea, in aceasta toamna arbitrul englez a condus la centru meciul Olanda - Belarus (3-0) din preliminariile Euro 2008.

Steaua Bucuresti – Olympique Lyonnais - Howard Webb (Anglia)

sportinfo.ro

bluesky
24th September 2006, 17:30
meci foarte greu pentru steaua dupa meciul prestat cu real eu as merge cel mult la un egal in rest good help us.

adrian73
24th September 2006, 18:57
Mai am 2 pachete cu bilete la tribuna I si la peluza II, OCAZIE si este urgent Mai e un pic pana marti si nu aveti bilete ? Cautati-ma , Adrian 0745106190 si mergeti sigur la meciuri.

aetius
24th September 2006, 21:25
Hai sa analizam un pic punctele slabe ale francezilor... nu va fi lung pentru ca nu sunt multe :D

In primul rind foarte putini jucatori cunosc fotbalul din est. Inteleg prin asta fostbalul practicat de romani serbi bulgari etc ...
Antrenorul are si el lacune in ceea ce priveste jocul pe care il opune esticilor ... ne aducem aminte de ratarea calificarii cu bulgarii in 1993 si meciurile destul de slabe in cupele europeene etc...

Alt punct slab ar fi apararea in ultimii metrii adica in careul propriu. Daca adversarii ajung pina acolo , fie pe contra-atac fie in corner, lovituri libere sau patrunderi pe centru , atunci sunt cuprinsi de o oarecare panica si se dezorganizeaza. De semnalat ca portarul , Coupet, e cunoscut ca un tip care nu vorbeste cu fundasii si prefera actiunile individuale probabil in scopul de a fi remarcat. Atentie nu am zis ca e portar slab ... nici vorba ...

Un al treilea minus pe care l-am remacat anul asta si chiar anul trecut este jocul fizic. Cind intilnesc adversari solizi care baga tare si provoaca au tendinta de a raspunde la fel si uita sa-si foloseasca calitatile tehnice.
Aici Steaua ar avea o solutie daca Olaroiu a vazut asta ...:rolleyes:

desi a luat doar un punct ind derby-uri steaua poate da impresia lyonezilor ca este o echipa fara suflu. fapt care o sa-i coste pe francezi 1pct sau chiar 3 !!!

danpuric78
24th September 2006, 23:07
Ai dreptate, trebuie luati tare la gioale de la inceput, fara insa sa vedem vreun rosu. Bumbescu ar fi bun aici:D
Trebuie enervati, provocati, iritati.

Daca ii iei la gioale -sar putea sa vezi rosu repede. Chiar daca scapi de rosu se da galben pentru joc agresiv. In CL si uefa nu se mai tolereaza de mult jocul la intimidare.
Observatia cu iritarea francezilor e valabila, dar si steua are cativa jucatori care nu prea se controleaza in momentele de mare tensiune (nesu, chiar si ghionea). Oricum oli i-a studiat bine pe francezi si stie ce are de facut.
Singura problema este sa mai si poata.

LUCKY_AMARU
24th September 2006, 23:40
Sa ii iei la gioale?????? pai te rup aia daca te iei cu ei la gioale........trebuie jucat inteligent...trebuiesc pusi la respect nu prin duritati...dar prin agresivitate......trebuie sa tipe toata ghencea sa nu mai auda nimik si atacat cu mare atentie...nu trebuie sa te arunci peste ei fara cap........concentrare 1900% trebuie ca sa facem ceva rezultat bun....cred ca oli ii va remonta mental psihic si fizic si vom scoate un 1-0 dar cred mai degraba ca vom lua gol/goluri...cred ca va trebui sa dam mai multe ca ei...nu putem juca la 1-0 cu OL...forza steaua

MariusTR
25th September 2006, 11:32
Trebuie luati cu binisorul si loviti tare... Fortareata in apararea noastra si cand se hotaraste Badea dublat de Dica ca ar fi cazul ... sa le piscam o boaba.

Un 1 - 0 cu lupta grea, ar fi onest.

LUPTA CAMPIONII!

.....trebuie sa tipe toata ghencea sa nu mai auda nimik si atacat cu mare atentie...
Sa tipe Ghencea zic si eu ... sa nu se auda astia cum fac indicatii unu la altu : " Wey, le pettit jardinier common ca va ? ... le mingieux est dans la parte de la centre...wey, avant le garcons!"
Pana se parlevous astia intre ei, sa strige Ghencea si Badea sa fie cu capul in poarta lor.

A les, a les, a leur mamman! ... wey garcons :D

grande
25th September 2006, 11:44
Daca taceai ,filozof ramaneai ! ce este cu franceza asta de balta ?

MariusTR
25th September 2006, 11:53
E la langue de le Olympic dupa ce facem maine 1- 0 ... avant a la bataille , wuey! :D

PS: Intentionat am bagat franceza cu liguritionul ... eu de fapt am centura neagra la limba franceza, dar nu ma arat :)

starsteel
25th September 2006, 12:08
Rezultatele mai putin faste din campionat sper sa creeze senzatia francezilor ca nu pot avea probleme la Bucuresti ar fi un atu important desi dupa ce au vazut meciul de la Kiev nu cred ca gandesc asa. Cine stie poate sunt multumiti si cu un egal care pt. noi ar fi foarte bun, ne-ar mentine pe primul loc in grupa si atunci vom forta calificarea in meciurile cu Real Madrid.:evil:
Doamne la ce nivel am ajuns si cand ma gandesc ca acum 3-4 ani fotbalul romanesc se impiedica in primul tur al cupelor europene. Multumim Steaua ca putem macar visa la astfel de calificari.

Gabriel28
25th September 2006, 12:26
Daca taceai ,filozof ramaneai ! ce este cu franceza asta de balta ?

cred ca asta ti se potriveste mai bine tie.....ai venit si tu sa te bagi in seama....

SORENSEN
25th September 2006, 12:34
Hey ai sa nu ne certam aici...sa vorbim despre meci..acum (ianinte de meci) si maine seara dupa.
Eu cred ca ne vom bucura dupa meciul de marti.

delaparis
25th September 2006, 12:40
Doamne la ce nivel am ajuns si cand ma gandesc ca acum 3-4 ani fotbalul romanesc se impiedica in primul tur al cupelor europene. Multumim Steaua ca putem macar visa la astfel de calificari.

Mai ce faci ? ii dai dreptate lui Popescu ?

Ce nivel ? E normal !!!

Nu era normal inainte sa nu avem macar o echipa in grupe ...:no:

Pe vremuri nu stiu daca eram chiar spaima Europei dar oricum adversarii ne luau foarte in serios. Acum abia abia isi mai aduc aminte ca existam pe undeva la nord de Dunare ...:headbang:

starsteel
25th September 2006, 13:01
Acum abia isi mai aduc aminte dar cu 3-4 ani in urma nici nu stiau ca mai existam.

MariusTR
25th September 2006, 13:11
Nu uitati ca maine jucam iarasi pe Ghencea.
Avem iarasi un motiv de bucurie.

E in sangele romanilor ca atunci cand toti ii considera la pamant , sa se ridice si sa renasca ca si pasarea Phoenix. Si Steaua nu face exceptie : in campionat este rupta de toti prin mijloace neortodoxe, moralul este destul de scazut.

Daca avem nevoie de o bucurie imensa , atunci maine e momentul.

Marius DG
25th September 2006, 13:43
Hehe ...ma bag si eu in seama sa nu tac,dar oricum nu imi sar stelisti in cap ptr ca nu am criticat Steaua chiar din contra inca imi doresc sa vina Oli inapoi la Poli .( vrabia malai viseaza!) Hai sa incep cu felicitari ptr echipa ca oricum a ajuns acolo unde este pe bune si se mentine ...tot asa !
iar acum o intrebare cine transmite meciul ?( aici peste ocean ) sau iarasi ma uit la americani sa i vad pe romani ?

Dennis
25th September 2006, 13:49
eu am votat ca o sa castigam, dar totushi park m-ash multumi cu un egal, k shi ala e greu de luat.

Gabriel28
25th September 2006, 13:55
Marius DG: uefa.com live match pay per view, e 9.99$ ca sa vezi meciul.

dede
25th September 2006, 15:23
poate toate scandalurile si meciurile mai putin bune din ultima perioada ii vor ajuta pe jucatori...am mare incredere ca stelistii vor da totul pe teren, si cine stie, poate la sfarsit ne vom putea bucura
plus ca francezii sigur ii vor subestima, mai ales ca ei in franta nu au nicio problema, iar Steaua in ultima vreme a mers mai prost, din diferite cauze :mda:

MariusTR
25th September 2006, 15:30
Clar francezii merg favoriti in toate statisticile ... ii mai ajuta si forma de exceptie actuala din campionatul intern ... practic sunt cam invincibili.

Asta e, mereu romanii au avut de a face cu adversari invincibili ... in istorie pe campul de batalie, la Rovine .. astea.. mereu am avut adversari de 10 stele.

Dar noi suntem roamani si ne-am dat sufletul pe campul de batalie...

Si am invins.

Benny
25th September 2006, 15:35
Bine spus! Rovine! Calugareni! Vaslui! Balta Alba! Marasesti! Sinan Pasa! Plevna!
Si am invins, fiindca e in natura roamanului sa invinga.

Sper totusi sa nu iese macel ca la Rovine si sa batem cu 4-1, ca ne-am obisnuit.

sun
25th September 2006, 15:36
Cica Gigi Becali a sfintit stadionul :P O sa ne poarte noroc sau nu ..

Oricum e cel mai bengos stadion din tara ... Pe masura echipei care joaca pe el :ok:

Benny
25th September 2006, 15:39
Cica Gigi Becali a sfintit stadionul :P O sa ne poarte noroc sau nu ..

Aici nu e vorba de noroc, e vorba de stiinta. Iar domnul Becali stie el ce stie. Daca te aliezi cu cine trebuie ... vei castiga. Sunt sigur, ca francezii nu-s atat de destepti sa faca si ei ceva asemenator.

pinki
25th September 2006, 15:39
eu cred ca francezii astia deja ne subestimeaza, asta e bine :D abia astept meciul! un egal ar fi super, o victorie ar fi direct wow! :D pana una alta, sa-i incurajam cu se cuvine /OLE/

Brian
25th September 2006, 15:39
Ma gandeam sa joace om-la-om, desi ar fi destul de greu si asa, ca au valori individuale...Trebuie sa joace oricum foarte agresiv(nu faulturi), pressing, sa lupte pt fiecare minge, sa nu ii lase sa paseze intre ei...va fi extrem de greu... deja am intrat in febra meciului...

Cahoots
25th September 2006, 15:49
Am votat ca bate ( sper intr-o minune ) , e excelent un egal, insa daca va fi infrangere sper sa fie la limita ( mi-e frica de un scor fluviu -vad ca astia de la Lyon dau numai cate 4)

pinki
25th September 2006, 16:00
daca nu se pierd (cum i-am mai vazut :mda: ) si raman cu capul pe umeri si daca joaca agresiv (adica mai mult atac) nu cred ca fac aia scor cu noi. adica, nu suntem nici noi asa de prosti :D

Brian
25th September 2006, 16:00
Am votat ca bate ( sper intr-o minune ) , e excelent un egal, insa daca va fi infrangere sper sa fie la limita ( mi-e frica de un scor fluviu -vad ca astia de la Lyon dau numai cate 4)

Ai dreptate. Trebuie sa ne gandim si la faptul ca Lyon este capabila sa inscrie foarte multe goluri...totusi eu am vazut meciul cu Lille si vreau sa spun ca nu au fost prea straluciti nici ei, din cauza asta au luat bataie la scor. Sper sa bata Steaua... este capabila sa invinga pe Lyon, este foarte bun si un egal si daca este sa pierdem..sper sa fie la limita...

Cahoots
25th September 2006, 16:05
Daca ii batem va fi cea mai mare bucurie pe care am trait-o vreodata la un meci de fotbal . O victorie ar fi nemaipomenita impotriva celei mai bune echipe cu care au jucat romanii in cupele europene in ultimii ani .:bere:

MariusTR
25th September 2006, 16:07
Wey oameni buni , daca maine cand va intra Steaua pe teren, stadionul o sa erupa de incurajarile suporterilor o sa avem parte de un meci tare al campionilor nostri.

Exista mai multe feluri in care e posibil sa se pompeze adrenalina peste limite in sangele unui om si sa-l faca sa alerge 90 min cu pedala la acceleratie. Cand vezi zeci de mii de oameni care iti striga numele echipei in care lupti si vezi zeci de mii de oameni care acopera cu mii de decibeli un stadion intreg cu incurajari ca la tine acasa ... e imposibil sa nu iti creasca aripi.

Si in + aici vorbim de Ghencea, templul stelistilor.
Acolo, pana si aerul este stelist.

delaparis
25th September 2006, 16:08
Daca m-am dat drept observatorul 'spion' in serviciul lui Oli acum sa ma dau un pic si tactician ...:D

Din cite am vazut eu la adversarii lui Lyon am priceput citeva puncte:

1. nu trebuie insistat cu jocul la mujlocul terenului. Au o tehnica de recuperare bine pusa la punct iar inchizatorii lor se descurca foarte bine imediat dupa ce au mingea. Juninho este un adevarat nr 10 cind are mingea iar in faza defensiva este unul dintre cei mai buni inchizatori din lume.

2. Pe Lyon ii jeneaza foarte mult viteza mingii ... Trebuie jucat cu maxim doua atingeri la minge ... stop/pasa ... daca se poate chiar dintr-o bucata. In nici un caz nu trebuie insistat cu mingea la picior cu gidilatul ieftin sau alergatul nebun tinind mingea. In acest caz o recupereaza repede prin dublari , procedeu pe care il controleaza la perfectie.... specialitate a lui Houllier.

3. Un cuvint despre atacul lor...
Sunt foarte mobili, cursele lor se incruciseaza si au obiceiul sa demareze in spatele fundasilor atunci cind toata lumea se uita la minge. In general pleaca de departe si lateral, asta in cazul in care joaca fara Carew evident ...

voi reveni ...:D

Marius DG
25th September 2006, 16:09
Marius DG: uefa.com live match pay per view, e 9.99$ ca sa vezi meciul.

lasa ma naiba ca akuma nu ma pun sa ma uit la PC la meci ,,,,oricit de buna conectia ar fi de internet tot va fi "choppi" asa ca o las naibi ..in fine in romania cine o transmite ..ca poate o iau astia care transmit de aici ..daca nu ma uita la barcelona si la meciul lui real vs dinamo

pinki
25th September 2006, 16:11
lasa ma naiba ca akuma nu ma pun sa ma uit la PC la meci ,,,,oricit de buna conectia ar fi de internet tot va fi "choppi" asa ca o las naibi ..in fine in romania cine o transmite ..ca poate o iau astia care transmit de aici ..daca nu ma uita la barcelona si la meciul lui real vs dinamo

protv il transmite...

Brian
25th September 2006, 16:19
Daca m-am dat drept observatorul 'spion' in serviciul lui Oli acum sa ma dau un pic si tactician ...:D

Din cite am vazut eu la adversarii lui Lyon am priceput citeva puncte:

1. nu trebuie insistat cu jocul la mujlocul terenului. Au o tehnica de recuperare bine pusa la punct iar inchizatorii lor se descurca foarte bine imediat dupa ce au mingea. Juninho este un adevarat nr 10 cind are mingea iar in faza defensiva este unul dintre cei mai buni inchizatori din lume.

2. Pe Lyon ii jeneaza foarte mult viteza mingii ... Trebuie jucat cu maxim doua atingeri la minge ... stop/pasa ... daca se poate chiar dintr-o bucata. In nici un caz nu trebuie insistat cu mingea la picior cu gidilatul ieftin sau alergatul nebun tinind mingea. In acest caz o recupereaza repede prin dublari , procedeu pe care il controleaza la perfectie.... specialitate a lui Houllier.

3. Un cuvint despre atacul lor...
Sunt foarte mobili, cursele lor se incruciseaza si au obiceiul sa demareze in spatele fundasilor atunci cind toata lumea se uita la minge. In general pleaca de departe si lateral, asta in cazul in care joaca fara Carew evident ...

voi reveni ...:D

Ai scris frumos, inteligent si la obiect..daca ar juca si Steaua la fel de bine la dublaj, si nu i-ar lasa sa paseze decisiv, crezi ca ar putea sa nu primeasca gol? Sau oricum..ar fi destul de greu sa primeasca gol...sa speram la bine pt noi....

delaparis
25th September 2006, 16:30
Sallam: Merci...
In primul rind nu trebuie sa le dam lovituri libere in zona 18-30 metrii. Juninho le baga pe toate de acolo mai ales dac sunt usor pe stinga. Se pare ca se antreneaza zilnic cel putin o ora numai la executiile astea.

In al doilea rind trebuie jucat la contact. Nu la picioare ca se fluiera ci la umar la umar. Trebuie sa fim lipiti de ei in faza defensiva sa fie jenati tot timpul in controlul mingii. Sunt foarte tehnici si e greu sa le iei mingea din picioare dar ii poti face sa o piarda singuri ;) sau ma rog un pic "ajutati".:D
Ar fi fost ideal un Radoi aici :headbang: ...

pinki
25th September 2006, 16:38
incepe sa-mi fie frica de francezii astia (ma rog, vorba vine, francezii :D)

YodaRo
25th September 2006, 16:47
Eu i-am vazut in mai multe meciuri pe francezi. Au probleme in aparare... fotbalistii lor sunt cam greoi desi foarte foarte tehnici. Pot fi depasiti in viteza si trebuie aparat foarte exact. E o sinucidere curata sa ataci ...cel mai bine pot fi surprinsi pe contraatac. Si speculat greselile din apararea lor. Milan i-a batut anul trecut in UCL taman jucand in stilul lor italian cu Inzaghi in atac si speculand greselile masivilor aparatori francezi.
Si un egal ne-ar multumi.

Brian
25th September 2006, 16:51
Eu i-am vazut in mai multe meciuri pe francezi. Au probleme in aparare... fotbalistii lor sunt cam greoi desi foarte foarte tehnici. Pot fi depasiti in viteza si trebuie aparat foarte exact. E o sinucidere curata sa ataci ...cel mai bine pot fi surprinsi pe contraatac. Si speculat greselile din apararea lor. Milan i-a batut anul trecut in UCL taman jucand in stilul lor italian cu Inzaghi in atac si speculand greselile masivilor aparatori francezi.
Si un egal ne-ar multumi.

Crezi ca ar trebui sa jucam in stil italian? Cam asa am jucat cu Dinamo Kiev, nu?...Sa stii ca ai dreptate, ar fi bun si un astfel de joc. Un joc in care sa punem noi presiunea ar fi cu doua taisuri pt noi... foarte riscant. In schimb, daca jucam in stil italian, cred ca am putea sa dam vreo 2 goluri chiar pe langa fundasii lor greoi.
Buna observatie MAN_US.

delaparis
25th September 2006, 16:56
MAN_US: Nu sunt foarte masivi ... mai degraba ai Stelei sunt asa cum spui tu. Dar gafeaza in aparare asta e clar. Am mai zis , in 16 metrii sunt panicati si se dezorganizeaza repede.

pinki
25th September 2006, 16:57
pai cam asa sunt si-ai nostri :happy :happy

YodaRo
25th September 2006, 17:08
e fundasul ala Cris ala e masiv...e brazilian si urca la cornere. Dar portarul si fundasii par ca nu se coordoneaza chiar daca e si Abidal pe acolo. Fundasii sunt greoi. Atacul e letal si 1 contra 1 nu fac fata fundasii nostri impotriva lui Fred, Juninho, Malouda sau Wiltord. Tiago e mai rapid. Trebuie sa ne dublam in aparare.
Nu au o foarte mare viteza jucatorii lor...in schimb sunt extraordinar de tehnici. Ii putem depasi prin viteza noastra de joc, circulatie a mingii si jucatorii agili din atac. Si o aparare fff exacta in care sa se dubleze.
O tactica in stil italian ne-ar avantaja si Olaroiu se pricepe de minune la asta. Sa speram ca nu o sa facem greseli individuale in aparare.

Luis Garcia10
25th September 2006, 17:12
yo zic ca primele 15-20 trebuie sa fim pe ei,iar apoi daca ( doamne ajuta :D) marcam sa ramanem sus si sa incercam sa-i ,,intepam":D pe contraatac,iar jocul nostru sa fie unul artagos si practic sa nu-i lasam sa respire , si daca va veni si a doua ,,boaba" i-am terminat.Iar daca in primele 20 de min nu vine golu`yo zic c-ar trebui sa calmam jocul pentru asaltul de final de repriza! :D

SORENSEN
25th September 2006, 17:13
Abia astept meciul...abia imi pastrez rabdarea...toti la stadion.

Marius DG
25th September 2006, 17:18
protv il transmite...

Probabil va fi numai ptr teritoriul RO si nu afara !am sa urmaresc sa vad ce si cum ...daca nu ma voi multumi sai vad pe Real vs Dynamo ...acolo are fi fain un meci de 0-0

YodaRo
25th September 2006, 17:26
protv intl nu transmite meciul live in afara RO. Alte canale
se poate vedea pe uefa.com. Se poate face subscriptie de 10 USD pe meci ca sa vezi meciul live. Merita cel cu Steaua.
Se poate face subcriptie de 4 USD pe luna si se vad toate meciurile in reluare de cand s-a infiintat UCL.
In America live transmite espn. Nu dau decat Real cu Kiev live din grupa noastra.
Steaua vs Lyon e dat in reluare pe canalul spanionl ESPN Deportes

Thu Sep 28 01:00PM Pacific
Thu Sep 28 02:00PM Mountain
Thu Sep 28 03:00PM Central
Thu Sep 28 04:00PM Eastern
Length: 2 hr D
ESPN Deportes
UEFA Champions League - Match Day 2
Steaua Bucharest (Romania) vs Lyon (France)

Brian
25th September 2006, 17:51
Abia astept meciul...abia imi pastrez rabdarea...toti la stadion.

Nu cred ca mai este vreun stelist care sa nu arda de nerabdare pana la meci.
Sper sa joace toata echipa la parametrii maximi. Sa joace si Paraschiv si de ce nu, Cristocea.
Eu cred ca am gasit solutia pt tehnica lor... un jucator care nu ataca mingea si care doar tatoneaza jucatorul, este foarte greu de driblat. Si cu un dublaj bun, aia abia o sa ajunga la 25 de m de poarta noastra. Ce ziceti? Sper prea mult si mi-a intunecat judecata? Sau am dreptate?

SORENSEN
25th September 2006, 18:01
Eu cred ca maine cu Lyon vom face un meci mare...

Iata masa de biliard pe care vom juca maine seara...

maximus3ad
25th September 2006, 18:01
ce meci dificil, Steaua trebuie sa joace la turatie maxima pt. 90 de minute concentratie mai ceva ca vegeta :) HAI STEAUA

Zapada
25th September 2006, 18:02
Eu ca antistelist in campionatul intern ma multumesc si cu un meci egal de 1-1
Steaua va inscrie prima si apoi Lyon va egala (de altfel cred ca va fi 1-1 la pauza).

In repriza a doua ambele echipe vor juca mai prudent si pe contre dar nu se va mai inscrie nici un gol deoarece "Carlos va fi mare".

Ce zic Stelistii, dinamovisti si rapidisti despre acest meci al Strelei?

dan
25th September 2006, 18:02
are sanse cristocea sa intre maine?
parca trebuia sa stea 2 saptamani.

Marius DG
25th September 2006, 18:15
SPN Soccer Programming

ESPN2
Show Time (EST)
UEFA Champions League - LIVE!
Sl Benfica vs. Manchester United FC
Estįdio Da Luz Lisboa, Portugal 2:30 pm to
4:45 pm
ESPN Deportes
Show Time (EST)
Fśtbol Picante 12:30 am to
1:30 am
Fuera de Juego 1:30 am to
2:00 am
UEFA Champions League
AC Milan vs. Aek Athens
Stadio Giuseppe Meazza Milan, Italy 3:00 am to
5:00 am
South American Beach Soccer Qualifier
Brasil vs. Paraguay 12:00 pm to
1:00 pm
Fśtbol Picante 1:00 pm to
2:00 pm
Fuera de Juego 2:00 pm to
2:30 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 2:30 pm to
4:45 pm
UEFA Champions League
Sl Benfica vs. Manchester United FC
Estįdio Da Luz Lisboa, Portugal 4:45 pm to
7:00 pm
UEFA Champions League
Losc Lille Metropole vs. AC Milan
Felix-Bollaert Stadium Lille, France 7:00 pm to
9:00 pm
UEFA Champions League
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 9:00 pm to
11:00 pm
ESPN Atlantic
Show Time (GMT)
ESPNSoccerNet Press Pass (Monday) 11:30 am to
12:00 pm
UEFA Champions League Weekly 5:00 pm to
5:30 pm
Steven Gerrard - A Year IN My Life (Part 1) 5:30 pm to
6:30 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Sl Benfica vs. Manchester United FC
Estįdio Da Luz Lisboa, Portugal 6:30 pm to
8:45 pm
UEFA Champions League
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 8:45 pm to
11:00 pm
ESPN Pacific Rim
Show Time (GMT)
ESPNSoccerNet Press Pass (Monday) 6:30 am to
7:00 am
UEFA Champions League Weekly 6:00 pm to
6:30 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Sl Benfica vs. Manchester United FC
Estįdio Da Luz Lisboa, Portugal 6:30 pm to
8:45 pm
UEFA Champions League
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 8:45 pm to
11:00 pm
ESPN Latin America & Carribian
Show Time (GMT)
Fuera de Juego 4:30 am to
5:00 am
Fuera de Juego 6:30 am to
7:00 am
Spanish LA Liga
Celta Vigo vs. Osasuna
Estadio Balaķdos Vigo, Spain 2:00 pm to
4:00 pm
Goles de Espana 4:00 pm to
4:30 pm
Fuera de Juego 4:30 pm to
5:00 pm
UEFA Champions League Weekly 5:00 pm to
5:30 pm
UEFA Champions League Highlights 5:30 pm to
6:30 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 6:30 pm to
8:45 pm
UEFA Champions League
Sl Benfica vs. Manchester United FC
Estįdio Da Luz Lisboa, Portugal 8:45 pm to
11:00 pm
UEFA Champions League
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 11:00 pm to
1:00 am
ESPN Dos
Show Time (GMT)
Fśtbol Picante 3:00 am to
4:00 am
Fśtbol Picante 7:30 am to
8:30 am
Born To Play 4:00 pm to
4:25 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Pfc CSKA Moskva vs. Hamburger Sv
Lokomotiv Stadium Moscow, Russia 4:25 pm to
6:30 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Losc Lille Metropole vs. AC Milan
Felix-Bollaert Stadium Lille, France 6:30 pm to
8:45 pm
UEFA Champions League
FC Steaua Bucuresti vs. Olympique Lyonnais
Steaua Stadium Bucharest, Romania 9:00 pm to
11:00 pm
ESPN+
Show Time (GMT)
ESPN Report - Lunes 12:00 am to
1:00 am
Hablemos de Fśtbol (Lunes) 1:00 am to
2:00 am
Goles del Fśtbol de Espańa 3:30 am to
4:00 am
Hablemos de Fśtbol (Lunes) 4:00 am to
5:00 am
ESPN Report - Lunes 5:00 am to
6:00 am
Spanish LA Liga
Villarreal vs. Zaragoza
El Madrigal Villarreal, Spain 10:00 am to
12:00 pm
ESPN Report - Lunes 2:00 pm to
3:00 pm
Hablemos de Fśtbol (Lunes) 3:00 pm to
4:00 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Pfc CSKA Moskva vs. Hamburger Sv
Lokomotiv Stadium Moscow, Russia 4:25 pm to
6:30 pm
UEFA Champions League - LIVE!
Losc Lille Metropole vs. AC Milan
Felix-Bollaert Stadium Lille, France 6:30 pm to
8:45 pm
UEFA Champions League
FC Steaua Bucuresti vs. Olympique Lyonnais
Steaua Stadium Bucharest, Romania 9:00 pm to
11:00 pm
ESPN Classic
Show Time (GMT)
UEFA Champions League
Real Madrid CF vs. FC Dynamo Kyiv
Estadio Santiago Bernabeu Madrid, Spain 9:00 pm to
11:00 pm
ESPN Israel
Show Time (GMT)
ESPNSoccerNet Press Pass (Monday) 11:30 am to
12:00 pm
Steven Gerrard - A Year IN My Life (Part 1) 5:30 pm to
6:30 pm


September 2006 Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Aug | Sep | Oct

muvilici
25th September 2006, 18:19
Eu merg.O sa stau la trib.a 2 a!voi?

SORENSEN
25th September 2006, 18:26
Suntem multi...eu sunt la P1.

Luis Garcia10
25th September 2006, 18:36
eu la P2 :D

Brian
25th September 2006, 18:43
Eu la tribuna I

Bumbescu
25th September 2006, 18:45
Eu la trib 2, exact acolo unde am stat si cu valencia....of Doamne...ce bine-ar fi

Luis Garcia10
25th September 2006, 18:52
dak e sa o luam asa cu amintirile ,atunci eu voi sta exact unde am stat si la meciul cu alti francezi ,pe care ,,i-am fript" cu 4-0 :D

Bumbescu
25th September 2006, 18:53
ha ha, si mai bine...

Seldon
25th September 2006, 18:58
La conferinta de presa, antrenorul francezilor a vorbit foarte frumos de Steaua, apreciind ca este favorita. Poate a fost si ceva curtoazie, poate a fost si un pic de abureala, sa ii adoarma pe stelisti, dar cred ca a fost si ceva teama.
Nu, Steaua nu trebuie sa joace in stil italian, cum zicea cineva pe forum, trebuie sa joace in stilul Stelei. Sper ca temerile francezilor sa se dovedeasca a fi intemeiate iar la final sa ne bucuram - si voi, stelistii, si noi, nestelistii.
Bafta, Steaua!

Luis Garcia10
25th September 2006, 19:04
Seldon parerea mea e la fel ca a ta, ca Steaua trebuie sa-si faca jocul ei,iar francezii sa fie nevoiti sa isi faca tactica in functie de jocul nostru , nu noi in functie de jocul lor :ok:

Seldon
25th September 2006, 19:15
... Steaua trebuie sa-si faca jocul ei,iar francezii sa fie nevoiti sa isi faca tactica in functie de jocul nostru , nu noi in functie de jocul lor :ok:

Corect. Si in meciul de la Kiev, Steaua a jucat "steleste", nu italieneste sau mai stiu eu cum. Probabil si ucrainenii ar fi aratat cat fotbal stiu, dar nu au putut pentru ca Steaua a facut jocul. Daca e adevarat ce s-a postat pe aici, si anume ca apararea francezilor e oarecum greoaie, e clar ca Steaua trebuie sa isi faca jocul ei, nu sa dea ocazia atacantilor inamici sa devina periculosi.
Astea sunt teorii, ce va fi vom vedea. Sper ca Steaua sa faca un joc cel putin la fel de bun ca la Kiev, caz in care sunt aproape sigur ca ar castiga.

resita
25th September 2006, 19:47
mult noroc steaua maine seara.

YodaRo
25th September 2006, 19:52
Foarte importanti sunt brazilienii din echipa lor. Juninho, cel care le coordoneaza jocul si executantul de lovituri libere e pericolul nr.1. Asta trebuie blocat mereu. Fred e un atacant de clasa ce se pozitioneaza f bine si suteaza periculos. Iar Cris e un fundas ce uneori joaca dur in aparare ... in Brazil a fost substitute pentru echipa lor. Il mai selectioneaza cate odata in nationala cariocas.
Pe de alta parte internationalii ceilalti, Wiltord, Malouda, Govou, Coupe, Abidal ce au jucat pentru Franta, vicecampioana monidala nu mai necesita nici o prezentare. E de departe cea mai puternica echipa intalnita de Steaua in ultimii 10 ani.

baiatul
25th September 2006, 19:55
Sper ca Steaua sa castige, dar din pacate prevad ca vor pierde. Probabil cu 3-1. In orice caz tin pumnii Stelei.

Brian
25th September 2006, 19:56
are sanse cristocea sa intre maine?
parca trebuia sa stea 2 saptamani.

Da. Are sanse mari.

my_bogdan
25th September 2006, 20:28
pai daca sa pregatit normal.....cu siguranta ca Oli ne poate face o surpriza :D

Vand vise
25th September 2006, 20:33
Eu ca antistelist in campionatul intern ma multumesc si cu un meci egal de 1-1
Steaua va inscrie prima si apoi Lyon va egala (de altfel cred ca va fi 1-1 la pauza).

In repriza a doua ambele echipe vor juca mai prudent si pe contre dar nu se va mai inscrie nici un gol deoarece "Carlos va fi mare".

Ce zic Stelistii, dinamovisti si rapidisti despre acest meci al Strelei?

mentalitate de roman :rosu:
castiga steaua cu 3-1 ... lyon ataca in valuri...steaua baga goluri :D :D :D

SAMM
25th September 2006, 20:50
avand in vedere ca nu va arbitra corpodean Steaua are mari sanse la victorie, cred insa ca va fi ega, dar asa am crezut si la Kiev si iata ca baietii m-au contrazis

Contraziceti-ma si acum si castigati cu 2-1

georg40
25th September 2006, 20:51
Sigur ca va bate !
Steaua trebuie insa sa joace cu...cap. Lyonezii ( nu zic francezii ca nu sunt prea multi) sunt foarte periculosi pe contraatac, in special Govou si Wiltord (daca va juca). Pe de alta parte Steaua trebuie sa se fereasca ca dracul da tamaie sa faca greseli la 20-25 metri de poarta lui Carlos. Juninho executa loviturile libere de la aceasta distanta cu deosebita periculozitate si adesea cu succes.
Steaua trebuie sa joaca cu rabdare si sa profite de greselile unei aparari care este , dupa parerea mea, sub nivelul liniei de mijloc si atacului. Sa speram.
Lupta Steaua !!

YoYoyOi
25th September 2006, 21:02
Nu stiu altii cum sunt.... dar eu prefer sa pun raul in fata, ca mai apoi, sa am surprize placute. Sper doar sa nu o luam mai rau ca Real. In rest fie ce-o fi.
Ca am ajuns in grupele CL este o mare performanta, chiar daca multi nu dadeau multe sanse.
Ca am batut la Kiev si am luat 3 puncte, am reusti sa inchidem gura multora, care nu vedeau posibil ca Steaua sa reuseasca macar 1 punct in grupa.
Nu avem ce face decit sa asteptam, sa speram si sa vedem ce-o iesi din aventura fantastica a Stelei in CL.

MariusTR
25th September 2006, 21:03
Ar fi o faza beton : Stelistii sa se pregateasca , tribunele sa crape de pline ce-s : HAI STEAUA, pe ei pe ei , pe leur mamman!, telespectatorii pregatiti cu seminte , bere si tzuica, in tribuna stelistii buluc cu steaguri, artificii, sa erupa Ghencea, toti pregatiti sa vada 2 echipe care musca pana la os, urale, cantece, imnul Stelei ... nebunie! si dintr-o data intra unul pe teren , merge in centrul terenului si cu un microfon in mana anunta : "Din cauza de boala arbitrul nu mai poate arbitra , asa ca meciul de azi va fi arbitrat de ... (TOATA ROMANIA stelista cu urechile palnie)..Corpodean"

YoYoyOi
25th September 2006, 21:10
Ar fi o faza beton : Stelistii sa se pregateasca , tribunele sa crape de pline ce-s : HAI STEAUA, pe ei pe ei , pe leur mamman!, telespectatorii pregatiti cu seminte , bere si tzuica, in tribuna stelistii buluc cu steaguri, artificii, sa erupa Ghencea, toti pregatiti sa vada 2 echipe care musca pana la os, urale, cantece, imnul Stelei ... nebunie! si dintr-o data intra unul pe teren , merge in centrul terenului si cu un microfon in mana anunta : "Din cauza de boala arbitrul nu mai poate arbitra , asa ca meciul de azi va fi arbitrat de ... (TOATA ROMANIA stelista cu urechile palnie)..Corpodean"

:happy :happy :happy
Asta in cazul in care si arbitrul de rezerva ia boala arbitrului principal.
Si pina la urma, pun pariu ca daca ar arbitra Corpodean am avea mai multe sanse de victorie.

MariusTR
25th September 2006, 21:13
Ca tot l-a numit nea Mitica in fruntea comisiei pt UEFA ca si premiu :(
Pai nu prea... Dupa 5 min Steaua ar ramane in 10, dupa 10 min ar mai elimina unul si Steaua ar juca in 9 oameni ... si tot asa pana la pauza , cand nea Corpo ne-ar decima pana am ramane doar cu Carlos in poarta :D
Ca asta-i placerea lui ... sa decimeze echipa ros-albastra ...

YoYoyOi
25th September 2006, 21:18
Ca tot l-a numit nea Mitica in fruntea comisiei pt UEFA ca si premiu :(
Pai nu prea... Dupa 5 min Steaua ar ramane in 10, dupa 10 min ar mai elimina unul si Steaua ar juca in 9 oameni ... si tot asa pana la pauza , cand nea Corpo ne-ar decima pana am ramane doar cu Carlos in poarta :D
Ca asta-i placerea lui ... sa decimeze echipa ros-albastra ...
Ce vorbesti? Carlos ar fi primul eliminat,ca e mai fain fara portar.:happy

strainu
25th September 2006, 21:22
Va bate Lyon de va ..... pe voi :yeah:

MariusTR
25th September 2006, 21:25
strainule, matale te-ai pierdut pe topicul nostru ... go home. :D

YoYoyOi
25th September 2006, 21:27
Va bate Lyon de va ..... pe voi :yeah:
Macar pe noi ne bate Lyon in grupele Champions League, nu Nacional bau-bau in preliminariile UEFA. Dar sper sa nu se intimple asta nici pt Steaua nici pt Rapid. Sa cistigea amindoua, ca zice Borcea ca tre sa ne vedem de treaba, sa stringem puncte ca sa se poata ei pregati de CL.:jerk:

m8k
25th September 2006, 22:02
Victoria cu kievu trebuie confirmata, altfel vor fi deceptii de acum incolo.Daca reuseste Steaua sa scoata cel putin un egal are sanse reale sa treaca de grupe, daca pierde, pierde si locul 3. Prima victorie poate fi inselatoare...

dan
25th September 2006, 22:08
daca pierde, pierde si locul 3. Prima victorie poate fi inselatoare...
daca steaua bate pe dinamo kiev in retur,ne vom califica sigur in cupa uefa(dinamo nu va face mai mult de 6 puncte de pe real si lyon,nici 4 nu cred ca face)
un rezultat bun maine ne-ar da sanse sa speram la calificarea mai departe in liga.

Gabriel28
25th September 2006, 22:21
nu trebuie confirmata nici o victorie. nici un meci nu se aseamana cu celalalt. kiev e kiev, lyon e loyn. poate o sa-i batem si pe lyon.

m8k
25th September 2006, 22:23
Si tu daan, chiar crezi ca poate sa bata steaua kievu in retur??? Eu iti spun ca rusii sunt capabili sa bata steaua cu 5-1 in retur!

kain
25th September 2006, 22:24
Si tu daan, chiar crezi ca poate sa bata steaua kievu in retur??? Eu iti spun ca rusii sunt capabili sa bata steaua cu 5-1 in retur!

Pot sa bata , faza e ca cei de la Kiev , nu sunt rusi :D

SAMM
25th September 2006, 22:32
Pot sa bata , faza e ca cei de la Kiev , nu sunt rusi :D

acum nu confunda Steaua cu rapid +al tudor sau dinamo+corpodean

nu mai fi rautacios, ca maine iar iti tai venele ca porcea

m8k
25th September 2006, 22:37
Pot sa bata , faza e ca cei de la Kiev , nu sunt rusi :D

Oooops, exact cum zici, bine no.. ucrainieni. dar tot cu rusa se descurca:D 1-0 pentru Steaua, sper si la mai mult, dar nu o spun...:o:

Ammadeus
25th September 2006, 22:47
allez lyon! les hommes normales sont avec toi!

dan
25th September 2006, 22:50
faza e ca lyonul este poate cea mai in forma echipa a europei in acest moment.n-au pierdut inca nici un meci sezonul asta,pe real i-au macelarit in prima etapa,in campionat au batut echipele rivale(chiar si egalul cu toulouse,au primit gol in min.90).
parca-s echipa perfecta,fara slabiciuni.
oricum,suntem optimisti inainte de meci,da de reusim sa facem un rezultat bun la revenirea pe ghencea.

superchumbo
25th September 2006, 22:51
Si tu daan, chiar crezi ca poate sa bata steaua kievu in retur??? Eu iti spun ca rusii sunt capabili sa bata steaua cu 5-1 in retur!

.... au inceput deja acatistele :ciocan: ..................... ce-ar fi sa ne lasati in #### noastra sa ne vedem de joc ....................... la fiecare meci trebuie sa vina cineva sa spuna ca ne-o luam de la 4-o in sus ....................... ceea ce nu sesizati intre Steaua si Artmedia de exemplu, e ca noi avem 2(doi) ani in care ne-am calit in europa iar acum simpla prezenta in grupe nu ne multumeste ...... cati dintre astia cu acatiste visau acum doi ani ca presendintele Lyon-ului sa spuna ca meciul cu Steaua nu e chiar o calatorie de placere, sau Raul sa spuna ca deja sunt 3 echipe care se bat pentru calificare ?????????????? Sau idiotii astia de la Lyon si Real s-au speriat peste noapte de Steaua ??????????? (poate i-a platit Gigi sa ne faca publicitate, nu?) ........... sau poate ca asta ii face sa faca parte din cele mai bune echipe din lume, nesubestimandu-si adversarii si pregatind atent fiecare meci ..................... dar stilul nostru de toma necredinciosul impamantenit in Div A ne tradeaza ca de obicei .................... rusine frustratzilor .............. cu astia ca voi n-am fi sjuns niciodata sa traim cateva momentele ale fotbalului romanesc ca '86, '94 sau 2006 ...... si nu uitati .............. maine sa inchideti bine geamurile si multa vata-n urechi ca nu se stie ...........

YoYoyOi
25th September 2006, 22:59
Este adevarat ca Lyon este o echipa puternica si ca are sanse solide sa cistige Champions League. Insa Steaua poate realiza o mare surpriza.
Important este ca baietii sa nu se lase dominati. Sa inceapa tare meciul, sa nu-i lase sa respire si sa-si impuna jocul. Si daca reuseste sa marcheze sa nu se retraga in aparare. Niciodata Steaua n-a stiut sa se apere, pierzind multe partide importante pe ultimele minute. Parca nu stiu sa iasa din propriul careu decit cu mingea la picior. Nu mai tin minte de cind nu am vazut o degajare ca lumea din propriul careu pentru a indeparta pericolul.Un marcaj strict om la om va aduce multe beneficii. Si ei sunt tot 11 ca si noi. Fiecare jucator trebuie sa aiba un om in marcaj, pe care nu trebuie sa-l lase nici sa preia mingea, nici sa paseze, nici sa dribleze.
Recunosc ca Juninho e un mare jucator, dar este si el om si va face greseli. Nu are procentaj 100% ca marcator, iar faza cu evitarea faulturilor in propriul careu mi se pare o timpenie. Trebuie sa nu-i lasam sa miste in front, nu sa ne dam din calea lor de teama ca vor marca din lovitura libera. Dublarea in aparare este decisiva. Nu trebuie sa ne lasam descoperiti, si imediat ce s-a pierdut mingea trebuie sa lupte pentru recuperare. Retragerea in aparare dupa pierderea mingii este o prostie, daca nu se face presing pentru a o recupera, lasindu-i sa inainteze spre careul nostru.
Steaua a cistigat la Kiev prin daruirea cu care stelistii au jucat, cu presingul infernal pe care l-au tinut tot meciul.
Sunt sigura ca Oli si-a facut bine temele si de data asta. Steaua a dovedit in ultimul timp ca este foarte periculoasa la fazele fixe. Trebuie sa-i batem cu armele lor. Si noi il avem pe Juninho al nostru, Dica, bun la lovituri libere. De asemenea trebuie insistat la faza de atac pe viteza, si pase din prima, cel mult din a doua atingere. Fundasii lor sunt greoi si un Nicolita sau un Badea ii pot surprinde usor descoperiti.
Important este sa ne dublam in aparare si sa nu-i lasam sa combine in terenul nostru.
Cel mai semnificativ mi se pare a fi psihicul jucatorilor. Lyon a venit la Bucuresti crezind ca sunt cistigatori clari, declaratiile facute de antrenorul si presedintele lor sunt vorbe in vint, aruncate din politete si poate cu ironie. Ai nostri in schimb, dupa evenimentele din campionatul intern, trebuie sa dovedeasca de ce sunt in stare. Au nevoia sa-i demonstreze lu Mircea Sandu ca fotbalul romanesc chiar are nevoie de o echipa ca Steaua. Le este teama de acest meci, chiar ei au declarat-o. Dar tocmai aceasta teama ii poate ajuta sa fie bravi. Un om isi poate invinge teama de un lucru doar confruntindu-se cu ceea ce-i provoaca teama. In primele secunde ale meciului este necesar ca unul dintre ai nostri sa realizeze o pasa sau sa recupereze o minge, ca sa-si dovedeasca lui si colegilor ca joaca de la egal la egal, si ca teama lor e nefondata. Si vor prinde curaj. Trebuie sa aiba curaj si tupeu. Si sa fie uniti. Sa nu provoace, sa fie calmi si in acelasi timp puternici.
Va fi primul meci acasa, in Ghencea, dupa o pauza lunga, iar suporterii vor fi auziti chiar de la Lyon. Galeria este nerabdatoare sa se intoarca pe Ghencea si vor da tot ce au mai bun ca sa-si incurajeze favoritii. Suporterii Stelei sunt al 12-lea jucator, dar miine cred ca vor fi al 13-lea. Din cite am vazut la meciurile lui Lyon atmosfera nu este atit de incinsa, chiar daca au si ei suporterii lor fanatici. Ai nostri sunt multi, galagiosi si pun tot sufletul lor in sustinerea echipei. Atmosfera din tribune va fi magica. Sunt convinsa. Vom tipa pina ragusim, vom aplauda pina vom ramine fara palme, vom cinta pana raminem fara voce.
Cu gindul ca miine vom sarbatori iar in Piata Universitatii, nu-mi ramine decit sa spun FORZA STEAUA! VINCI PER NOI!
/OLE/

Gabriel28
25th September 2006, 23:13
Oooops, exact cum zici, bine no.. ucrainieni. dar tot cu rusa se descurca:D 1-0 pentru Steaua, sper si la mai mult, dar nu o spun...:o:

Limba oficiala este Ucraineana si nu limba Rusa. Ucraina practic a fost tinuta cu sila de rusi pe timpul uniunii sovietice, si iti garanteza ca detesta foarte mult rusii (poate chiar mai mult ca noi).

revenind la meci, de ce esti tu asa frustrat? si altii ca tine....suferiti rau ba. kiev o sa bata cu 5-1 la bucuresti cand o sa bata si urzicieniul pe cfr cluj cu 5-1. intelegi? numai abera atata......numai ca voi s-ar putea sa v-o furati cu 5-1 de la urzicieni acum ca a venit dan petrescu la ei. ce a fost acum cativa ani cand au batut cu 4-2 a fost o eroare ....se mai intampla, dar nu intotdeauna.

danpuric78
25th September 2006, 23:28
Si tu daan, chiar crezi ca poate sa bata steaua kievu in retur??? Eu iti spun ca rusii sunt capabili sa bata steaua cu 5-1 in retur!
Ce importanta are cine si ce e capabil. Toata lumea e capabila sa bata pe toata lumea - teoretic.
FOtbalul se joaca pe goluri si nu pe previziuni si capacitati.
Pana la returul cu dinamo kiev (care indiferent de castigator - va fi un rezultat strans in nici un caz 5-1 ) urmeaza meciul cu OL. Care e cu totul alta echipa decat dinamo kiev.

Luis Garcia10
25th September 2006, 23:28
Forzza Steaua ! Trebuie Sa Facem Un Meci Mare !

Cra10veanu
25th September 2006, 23:33
Nu prea vad steaua lui olaroiu sa miste ceva in fata lui Lyon. Scot final steaua 0-2 Lyon goluri Malouda si Juninho :D

Luis Garcia10
25th September 2006, 23:42
Oltene de ce nu te duci sa te pregatesti de Liga a 2-a? :lol:

Liviu
26th September 2006, 00:03
Neică...toată Europa a aflat de preoţii veniţi azi să sfiinţească stadionul :
http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116339/report=PR.html
16922

Steaua-Lyon : 1 - 20% / X - 50% / 2 - 30%

Brian
26th September 2006, 00:04
STEAUA-LYON 4-1(2-0)

M-a lovit o premonitie. Il vad pe Thereau unul dintre marcatori... Cristocea si Goian. Incredibil...Dica si Badea nu o sa dea nici un gol...nici macar Nicolita...
-Goian o sa dea golul cu un sut puternic din careu dupa o minge balbaita de jucatorii lui Lyon.
-Cristocea va face doua driblinguri in coltul careului mare dupa care va inainta spre poarta si o va plasa pe langa Coupet, pe coltul scurt.
-Thereau va da doua goluri scapand singur cu portarul dupa doua demarcari excelente prin spatele fundasilor. Prima pasa de geniu o va da Paraschiv si a doua Banel. Ambele goluri ale lui Thereau vor fi dupa minutul 75 al meciului.

Sper sa am dreptate.

danpuric78
26th September 2006, 00:09
Neică...toată Europa a aflat de preoţii veniţi azi să sfiinţească stadionul :
http://www.uefa.com/Competitions/UCL/FixturesResults/Round=2357/match=1116339/report=PR.html
16922

chiar crezi ca daca o stire apare pe site-ul uefa deja o stie toata europa.

YoYoyOi
26th September 2006, 00:20
STEAUA-LYON 4-1(2-0)

M-a lovit o premonitie. Il vad pe Thereau unul dintre marcatori... Cristocea si Goian. Incredibil...Dica si Badea nu o sa dea nici un gol...nici macar Nicolita...
-Goian o sa dea golul cu un sut puternic din careu dupa o minge balbaita de jucatorii lui Lyon.
-Cristocea va face doua driblinguri in coltul careului mare dupa care va inainta spre poarta si o va plasa pe langa Coupet, pe coltul scurt.
-Thereau va da doua goluri scapand singur cu portarul dupa doua demarcari excelente prin spatele fundasilor. Prima pasa de geniu o va da Paraschiv si a doua Banel. Ambele goluri ale lui Thereau vor fi dupa minutul 75 al meciului.

Sper sa am dreptate.
:o:
Ma tu ai vazut meciul. :) Si pe noi ne aburesc astia ca de fapt e doar azi. Dar acum imi dau seama, ca o sa fie doar reluarea. Rusine PRO TV! :jerk: Se lauda ca dau meciuri in direct si aia dau doar reluari.

Dar, auzi? Nu ne-ai zis cine da gol pt Lyon.
Si povesteste-ne atmosfera de dupa meci. Mare sarbatoare nationala, nu?

Acum, revenind la modul serios, sper ca premonitia ta sa se implineasca. Nu total. As fi multumita doar sa cistigam. Nu conteaza scorul, nu conteaza, marcatorii, doar rezultat pozitiv pt noi sa fie.:ok:

pinki
26th September 2006, 00:29
are dreptate YoYoyOi, nu conteaza scorul, important e sa castigam, daca se poate :D auzi, sallam, cum te-a lovit pe tine premonitia aia? :D

starsteel
26th September 2006, 00:51
Frumoasa premonitie dar sa vezi ce bucuros ma intorc acasa si cu 1-1.

Sezione
26th September 2006, 01:06
Hmm... Dupa meciul de la Kiev...credeam ca ar fi posibil un egal. Acum dupa ultimele meciuri si avind in vedere atmosfera super inflamata de la echipa ...nu mai cred

pinki
26th September 2006, 01:09
eh, n-au ei treaba, cand joaca in CL se transforma :drak: dica in vampir, care in ce poate :D sau asa ar trebui :D maine pe vremea asta o sa fim bucurosi, super bucurosi sau poate putin tristi... dar cel mai probabil bucurosi :D

Sezione
26th September 2006, 01:12
''Stăteam şi mă gāndeam la Steaua '86 . Atunci , pentru a ajunge īn finală , am eliminat pe rānd , campioana Danemarcei-Vejle apoi pe Honved(Ung) , pe Lahti(Fin) , primul meci cu o echipă mare venind de abia īn semifinale cu Anderlecht ''

Mare drepetate ai....... mai raminea sa joace cu Fc La Valleta

johny bravo
26th September 2006, 01:18
bafta, ca o sa aveti nevoie... sper macar la un egal

dante38
26th September 2006, 04:30
[QUOTE=Marius DG;819223]SPN Soccer Programming
man, unde il da, ca pierd meciul ,daca stau sa citesc tot ce este aici? stii cumva canalul si ora ?
m-am tot uitat pe programe da vad ca nu il anunta nicaieri!

man daca stie careva unde il da in america? sa imi zica si mie plssssss.

eu sunt sigur ca bate sau in cel mai rau caz un egal. totul depinde de ei. sper ca o vila si o masina sa ii motiveze destul de tare sa ii bata pe lyon ,aici nu este vorba numai de fotbal este si vorba de mentalitatea jucatorilor ,din pacate asta ne lipseste 9 ,nu imi este frica de fotbalul jucat de lyon cum nici nu cred ca are vreo sansa sa ajunga in finala, imi este frica doar ca gandesc altfel decat noi!!!!!!!

Telespan
26th September 2006, 04:59
...incearca pe EspnDeportivo(la mexicani) la 11;30-west coast......Forzza Rapid!!!!!!!!!!!!!!!!

party
26th September 2006, 06:24
eu am votat ca steaua pierde ca si data trecuta, poate castiga macar cu 1-0. sper sa castigam sa mergem mai departe.

cri
26th September 2006, 06:38
stie cineva pe ce canal se difuzeaza meciul steaua -lyon?

axterix
26th September 2006, 07:15
sper sa castige steaua dar sincer nu cred ca are sanse prea mari

MariusTR
26th September 2006, 07:21
PRO TV . 21.45
Be there or be dead :D

Eu m-am trezit de la 6.00 am ca sa incurajez pe baietii nostri. Unii au premonitii pe aici, altii au visat cum va fi meciul ... eu doar stiu sigur ca vom bate cu un gol diferenta.

Lupta Steaua.

Am vazut cum a sfiintit Jiji stadionul. Am revazut cum arata Ghencea si mi-am dat seama ca de la tribuna pana pe teren e o distanta milimetrica. Daca toti cei 20000 oameni vor striga cat ii tin gura, o sa fie o presiune imensa. Damn it, e destul ca fiecare din cei prezenti doar sa vorbeasca normal si e galagie de nu se mai aude om cu persoana :D

Deci clar va fi o atmosfera de vis ... mai sa joace Steaua ca la Kiev si cireasa de pe tort e la locul ei.

tuxie
26th September 2006, 07:45
Desi in cazul unui rezultat memorabil, multi dintre suporterii stelisti vor fi cu nasul pe sus de-ai zice ca ei au realizat toate performantele, sper totusi ca Steaua sa faca un meci superb. Va tin pumnii pentru victorie!

maximus3ad
26th September 2006, 08:24
Ce pacat ca Setanta Sports nu da meciul, desi il da pe Real-Dinamo si maine pe Levski-Chelsea? oricum ce o fi, Steaua chiar daca pierde, CL nu este Liga 1 plus castiga experienta pt. urmatorii ani. Ultimii 2 ani Steaua nu a facut altceva decat sa se pregateasca in cupa UEFA pt. CL, sper sa beneficieze de experientele care le-au avut in UEFA.

MariusTR
26th September 2006, 08:34
Sa incepem numaratoarea inversa :)

AMR 13 h

gheorghe
26th September 2006, 08:54
allez lyon! les hommes normales sont avec toi!

Subscriu:ok:

MariusTR
26th September 2006, 08:58
Suprascriu peste ce subscrieti voi astia 2 ... Steaua rulz!

Ammadeus
26th September 2006, 09:19
Sa speram ca Lyon va trata meciul cu seriozitate, in cazul asta o diferentza de 4 goluri in favoarea francezilor mi se pare absolut normala! Sper ca Parchetul sa ancheteze banii murdari neimpozitabili folositzi de becali la plata jucatorilor, sa-l bage pe escroc in puscarie (unde dintotdeauna i-a fost locul), s.b. sa decada si sa se desfiintzeze! allez lyon, jouez pour milliones des roumaines qui sont ton ultras!

MariusTR
26th September 2006, 09:48
Sper ca Parchetul sa ancheteze banii murdari neimpozitabili folositzi de becali la plata jucatorilor, sa-l bage pe escroc in puscarie (unde dintotdeauna i-a fost locul), s.b. sa decada si sa se desfiintzeze! allez lyon, jouez pour milliones des roumaines qui sont ton ultras!
Ce-ar fi sa te iei tu si toti frustratii anti-campioana absoluta si sa jucati Ruleta ruseasca intre voi acolo ... ia si pistolul meu, promit ca nu-i aranjat ( nu-l cunosc pe Corpo ;) )


AMR 12 h

Vasy2006
26th September 2006, 10:02
/hello Sper ca prin victoria din seara aceasta sa se razbune toate neplacerile si frustrarile din jocurile cu Rapid si Dinamo..Putem demonstra in seara aceasta ca suntem o echipa de prim nivel in Europa si ca nu degeaba suntem pe locul I in Europa la nivel de cluburi, ca punctaj in anul acesta.:yeah: :ciocan: :ciocan:

vlad1607
26th September 2006, 10:10
Forza Lyon !

MariusTR
26th September 2006, 10:18
Forza Lyon !
Go home, ia o bericica da-o pe gat si repeta de 10 ori : Steaua rulz!