PDA

View Full Version : Ce urasc in sporturi (si nu numai) ???!!!



Lucian86
7th February 2009, 23:13
Propun o lista cu tot ceea ce detestam mai mult sau mai putin in aceasta lume (in mod particular in sport). O lista cu lucruri serioase dar si simpatice, lucruri importante sau marunte, persoane, intamplari, situatii la care suntem relativ intoleranti.

Lista mea:
Urasc sportul "polo" : total lipsit de eleganta si de vivacitate
Urasc hockey-ul pentru ca nu pot vedea pucul in teren
Urasc toata scenografia fotbalului american (cine a vazut ultimul Super Bowl stie despre ce vorbesc) concert in pauza meciului ?!:shocked:
Urasc baseball-ul pentru monotonia sa
Urasc curling-ul pentru ca......:shocked:
Urasc bowling-ul incat pentru multe cunostinte de-ale mele a devenit recreatia numarul 1:(
Urasc lupta "anti-doping" din ciclism desi e clar tuturor ca toti ciclistii profesionisti se dopeaza
Urasc golful deoarece pentru o adunatura de bogati si pentru o minge minge minuscula este nevoie de hectare de teren. Chiar nu se poate juca si pe un teren mai mic?:o:
Urasc Formula 1 pentru ca nu exista competitie
Urasc circuitele ovale in automobilism :o:
Urasc cine critica sever prestatia arbitrilor din fotbal atunci cand nici 50 de reluari din toate unghiurile posibile nu-ti da claritate asupra acelei actiunii de joc (Mitica spune ca a fost penalty, Craciunescu spune ca nu...nu conteaza, arbitrul este oricum un tampit)
Urasc fenomenul "ultras"
Urasc stadioanele din Romania:(
Urasc echipamentul nationalei de fotbal a Romaniei
Urasc orice om care conduce fotbalul romanesc


Urasc religia, superstitiile si orice persoana care sustine ca are puterea de a prevedea viitorul cu ajutorul mintii sau a cartilor
Urasc din consecinta credulii
Urasc "extrema-dreapta" in orice forma ar exista ea
Urasc Microsoft
Urasc EA (firma care face jocuri)
Urasc cine continua sa-si sustina vehement punctul de vedere cu aroganta si prepotenta atunci cand este clar si dovedit ca nu are dreptate
Urasc falsii inocenti (daca esti "murdar" atunci taci dracu din gura si ascunde-te)
Urasc ingenuitatea
Urasc manelele si toate derivatele rap-ului
Urasc babele din autobuz:shocked:
Urasc frigul
Urasc sesiunea de examene :headbang:

Hard
7th February 2009, 23:14
urasc deschiderea acestui thread...

Lucian86
7th February 2009, 23:17
urasc deschiderea acestui thread...
Amuzant:rolleyes:
Cu siguranta exista threaduri mult mai "interesante" in aceasta sectiune;)

Hard
7th February 2009, 23:29
mi-am spus parerea , nu esti obligat sa fii de acord cu ea :)

Denis
8th February 2009, 07:22
sa inteleg ca iti urasti si viata luciane?:rolleyes:

Denis
8th February 2009, 07:28
si cine a spus ca nu e competitie in F1?:cry: tu krek glumesti ma!
daca golful se juca pe un teren mai mic ar fi fost prea usor...un fel de fotbal pe jumatate de teren.
din cate stiu la superbowl mereu au fost concerte la pauza meciului

Urasc echipamentul nationalei de fotbal a Romaniei
hai sa ne imbracam in versace, nu vrei?;)


Urasc Microsoft
sa inteteleg ca preferi macintosh...?!? ai uitat sa mai dai detalii in privinta Microsoftului pt motivul care il urasti:P

Lover
8th February 2009, 12:14
urasc oamenii care nu fac nimic dar au pretentii foarte mari.
urasc oamenii care au windows piratat, dar se plang de el.

ma intelegi ?

luma
8th February 2009, 12:16
De unde stii ca are windows-ul piratat? Nu locuieste in Romania.:D

relansat
8th February 2009, 12:25
urasc faptul ca nu pot uri pe nimeni momentan. sunt un pachet de dragoste :D

Denis
8th February 2009, 12:31
daca era Chuck Norris moderator ar fi sters acest thread. Dar nu vrea el sa fie moderator:D

Ady
8th February 2009, 12:40
sa-mi bag picioarele cate thread-uri de 2 lei se tin deschise pe diverse si nu mai comenteaza nimeni nimic, insa pe thread-ul asta jumate din post-uri sunt useri carora nu le convine subiectul ... am inteles, nu va convine thread-ul asta va pot sugera: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=390147, poate altora le pare interesant ce s(-ar)e scrie aici ...

urasc genul asta de reply-uri ...

Lucian86
8th February 2009, 15:50
Nu se putea daca nu venea vreun destept sa comenteze ;) Nah, asa-s forumurile

@Rave_o_Lution
Baiete, numa' ineptii ai spus. In alta ordine de idei, ai vorbit ca sa-ti maresti numarul de posturi
1 Cum adica glumesc cand spun ca nu este competitie in F1. Unde-i competitia atunci cand in fiecare an maxim 2 echipe se bat pentru titlul mondial atat la piloti cat si la constructori (in anumiti ani Ferrari castiga si cu o roata sparta). Anul trecut a fost prima oara dupa multi ani cand 4 piloti au avut sanse de a castiga titlul. De regula titlul mondial se da in maxim 2 piloti. Deci 2-4 piloti din 20-22 cati o fi. Mare competitie mare:(
2 Golful ar fi fost la fel de dificil si pe un teren sa zicem 50X50m. Eu vazui mari profesionisti gresind si de la 5-10 metri:happy
Toate acele hectare de teren sunt inutile. Conteaza doar pentru primele 2-3 lovituri pana se ajunge la gaura finala. In fine, sunt banii lor, sa faca ce-o vrea cu ei
3 Concerte in Super Bowl au fost mereu. Da, asa si ? Trebuie sa-mi placa doar pentru faptul ca a devenit traditie? Sau ce?? Nu-mi place tot decorul fotbalului american...Care e problema ta?
4 Nu-mi place echipamentul nationalei si daca aveai mintea mai acuta probabil ti-ai fi dat seama ca vorbesc despre culorile si design-ul echipamentului, nu despre calitatea materialului sau despre marca acestuia. Nu-mi place ca e tot galben. Asta e impresia mea de muritor de rand. Care e problema ta?
5 Nu, prefer Linux. He he, cate sunt de spus despre Microsoft. Vorbeam deci despre Microsoft "corporatia mondiala" si nu numai despre Windows.
De ce urasc eu Microsoft ?? Pai raspunde-ti la intrebarea de ce peste 80% din PC-uri folosesc Windows? Ca cel din urma e de calitate?:happy Cu siguranta!!!:ok:
6 Dute si le spune oamenilor ce "fel de ochi iti plac", "sa dai sfaturi cum sa cuceresti femeile", "sa votez forumistul cel mai viril" sau mai nou sa "te dai la povesti cu sexologul". Am inteles ca nu-ti place threadul meu. No problem. Nu ma supar;) dar nu am nevoie de filozofiile tale. Daca spuneam un "neadevar", aveai tot dreptul sa ma corectezi. Asa sunt opiniile mele si "basta";)

@Lover
Da, mi se pare logic sa spui ca "urasti cei care au windows piratat dar se plang de el".
Eu pe laptop-ul personal folosesc Linux; windows am doar pe PC-ul familiei ca nah, asta stiu sa foloseasca

Ted
8th February 2009, 17:46
Urasc hockey-ul pentru ca nu pot vedea pucul in teren
recomand un consult oftalmologic :D

dede
8th February 2009, 17:51
Urasc babele din autobuz:shocked:
dar ce ai cu ele? :shocked: (recunosc, ma enerveaza si pe mine :D)

karynna24
8th February 2009, 17:56
Propun o lista cu tot ceea ce detestam mai mult sau mai putin in aceasta lume (in mod particular in sport). O lista cu lucruri serioase dar si simpatice, lucruri importante sau marunte, persoane, intamplari, situatii la care suntem relativ intoleranti.

Lista mea:
Urasc sportul "polo" : total lipsit de eleganta si de vivacitate
Urasc hockey-ul pentru ca nu pot vedea pucul in teren
Urasc toata scenografia fotbalului american (cine a vazut ultimul Super Bowl stie despre ce vorbesc) concert in pauza meciului ?!:shocked:
Urasc baseball-ul pentru monotonia sa
Urasc curling-ul pentru ca......:shocked:
Urasc bowling-ul incat pentru multe cunostinte de-ale mele a devenit recreatia numarul 1:(
Urasc lupta "anti-doping" din ciclism desi e clar tuturor ca toti ciclistii profesionisti se dopeaza
Urasc golful deoarece pentru o adunatura de bogati si pentru o minge minge minuscula este nevoie de hectare de teren. Chiar nu se poate juca si pe un teren mai mic?:o:
Urasc Formula 1 pentru ca nu exista competitie
Urasc circuitele ovale in automobilism :o:
Urasc cine critica sever prestatia arbitrilor din fotbal atunci cand nici 50 de reluari din toate unghiurile posibile nu-ti da claritate asupra acelei actiunii de joc (Mitica spune ca a fost penalty, Craciunescu spune ca nu...nu conteaza, arbitrul este oricum un tampit)
Urasc fenomenul "ultras"
Urasc stadioanele din Romania:(
Urasc echipamentul nationalei de fotbal a Romaniei
Urasc orice om care conduce fotbalul romanesc


Urasc religia, superstitiile si orice persoana care sustine ca are puterea de a prevedea viitorul cu ajutorul mintii sau a cartilor
Urasc din consecinta credulii
Urasc "extrema-dreapta" in orice forma ar exista ea
Urasc Microsoft
Urasc EA (firma care face jocuri)
Urasc cine continua sa-si sustina vehement punctul de vedere cu aroganta si prepotenta atunci cand este clar si dovedit ca nu are dreptate
Urasc falsii inocenti (daca esti "murdar" atunci taci dracu din gura si ascunde-te)
Urasc ingenuitatea
Urasc manelele si toate derivatele rap-ului
Urasc babele din autobuz:shocked:
Urasc frigul
Urasc sesiunea de examene :headbang:

Urasc religia :shocked:foarte interesant! pe Dumnezeu nu-l urasti???:rolleyes:

Lucian86
8th February 2009, 18:02
Urasc religia :shocked:foarte interesant! pe Dumnezeu nu-l urasti???:rolleyes

Care Dumnezeu ?:o:

Am deschis threadul asta sa vad si alte posturi legate de subiect, nu sa ma comentati pe mine:(

karynna24
8th February 2009, 18:04
Care Dumnezeu ?:o:

Am deschis threadul asta sa vad si alte posturi legate de subiect, nu sa ma comentati pe mine:(

:shocked::shocked::shocked:tu chiar vorbesti serios???:groggy: pt ca daca raspunsul e Da, atunci ai o preoblema:rolleyes:

luma
8th February 2009, 18:07
N-am inteles niciodata de ce unii se cred detinatorii adevarului absolut. Eu cred ca da, avem o problema cand nu suntem in stare sa respecatam opinia celorlalti si sa comentam pe mariginea unui subiect.

Prome
8th February 2009, 18:11
:shocked::shocked::shocked:tu chiar vorbesti serios???:groggy: pt ca daca raspunsul e Da, atunci ai o preoblema:rolleyes:

De ce un om care impartaseste o alta convingere fata de a ta, trebuie catalogat drept avand o problema?

Lucian86
8th February 2009, 18:17
:shocked::shocked::shocked:tu chiar vorbesti serios???:groggy: pt ca daca raspunsul e Da, atunci ai o preoblema:rolleyes:

Bah, probleme in viata am cateva insa in privinta asta sunt perfect sanatos

La varsta ta (presupun ca ai pana in 18 ani) si eu consideram "tabù" acest lucru. Omul se mai schimba insa

smiling_ancutza
8th February 2009, 18:18
urasc ipocrizia
urasc wrestling-ul
urasc intunericul, noroiul si ceata
urasc manelele pentru ca nu transmit nimic:(
urasc politica pentru ca este cea mai mare curva
urasc tiganii pentru ca intotdeauana imi este frica de ei
urasc persoanele increzute
urasc tot ceea ce ma face nefericita
urasc monotonia

Lucian86
8th February 2009, 18:19
urasc ipocrizia
urasc wrestling-ul
urasc intunericul, noroiul si ceata
urasc manelele pentru ca nu transmit nimic:(
urasc politica pentru ca este cea mai mare curva
urasc tiganii pentru ca intotdeauana imi este frica de ei
urasc persoanele increzute

In sfarsit cineva care si-a vazut si de treaba lui ;)

Andrei_23
8th February 2009, 18:30
urasc manelele pentru ca nu transmit nimic:(


Si ce-ai vrea sa-ti transmita?

Nici mie nu-mi place hockey-ul pentru ca nu prea vad pucul.
Wrestlingul nu-i sport, e ceva in genul "Mr. Bean".
Ma enerveaza Tariceanu, Nastase, Iliescu, Udrea.
Urasc bratarile, inelele, lanturile etc (ma jeneaza).
Ma enerveaza ca nu prind Sport1 si Sport Klub.
Ma enerveaza sandwish-urile.
Urasc sa fiu imbracat "la patru ace".

Lucian86
8th February 2009, 18:45
Wrestling-ul nu e sport. E un simplu "show" de televiziune. Nu-mi place dar nici nu-l urasc. Wrestlingul are un caracter aparte; cui ii place, foarte bine. Nu pot sa critic wrestling-ul de faptul ca e nerealist, ca e "circar", ecc caci asta incearca sa fie pana la urma.
Drept care:
Urasc anomaliile, lucrurile care tind sa functioneze intr-un anumit mod insa practic functioneaza intr-o alta maniera.
Si ca preiau de la Andrei_23 ca nu-mi veni in minte la acea ora:
Urasc bijuteriile pentru ca in optica mea nu au nicio valoare

praf_de_stele
8th February 2009, 18:45
urasc ipocrizia
urasc wrestling-ul
urasc manelele pentru ca nu transmit nimic:(
urasc politica pentru ca este cea mai mare curva
urasc tiganii
urasc persoanele increzute

idem...
si mai adaug...urasc romania ! tara tuturor posibilitatilor
urasc rahaturile de "vedete" de la noi, toti prostii care apar in televiziune ca melcii dupa ploaie si`i urasc p`aia care ii promoveaza...si toate emisiunile gen "fata lu` tata" sau nush care :groggy:
si eu urasc sa ma imbrac elegant
urasc persoanele care nu stiu de gluma
urasc persoanele care sunt influentate de modul in care te imbraci, de muzica pe care o asculti, de preferintele pe care le ai
urasc bataia intre fete :sleep:
urasc fitele
urasc barfa

si`ar mai fi, da` nu`mi vin acum in minte

aaaa...nici mie nu`mi plac bijuteriile...

TaciAcolo
8th February 2009, 18:53
nu simt ura pt nimic... ce nu-mi place nu urmaresc sau imi e indiferent dc sa ma incarc cu ura:thinkso:

Lucian86
8th February 2009, 19:16
Nu e "ura" din punct de vedere academic al termenului. E "nu-mi place", "detest", "nu suport", "ma irita", "ma enerveaza", "ma nelinisteste" si de ce nu "urasc" in adevaratul sens al cuvantului.

Verbul "a ura" l-am folosit retoric, e un cuvant de "scena", un cuvant care sa rezume toate aceste stari aparent "negative". "Ura" mi s-a parut cuvantul care suna cel mai bine ;)

Lover
8th February 2009, 19:31
bine,

urasc wrestlingul
urasc hockey-ul
urasc presa romaneasca
urasc fc steaua bucuresti
urasc OTV
urasc manelele fara alcool
ii urasc pe cei care stabilesc 'trenduri' ( tectonici, manelari, cocalari, pitzipoance )
il urasc pe gigi becali
il urasc pe marius ciulin
urasc proștii
urasc greselile gramaticale GRAVE
urasc rugby-ul
urasc poloul
urasc filmele proaste, plictisitoare

to be continued...



urasc persoanele care sunt influentate de modul in care te imbraci, de muzica pe care o asculti, de preferintele pe care le ai


:shocked: nu creeed !
daca vezi un manelist, un cocalar de prima clasa tu mai stai de vorba cu el ?

Celso
8th February 2009, 20:09
urasc infatuarea
urasc pe cei care vorbesc ce nu trebuie si cand nu trebuie
urasc pe cei nepasatori
urasc pe cei care isi pun faruri prea puternice:headbang:(chiar de moarte)
urasc pe baba care sta cu un etaj mai sus
urasc pe cei care sunt prea laudarosi
urasc goana dupa bani a sefilor
urasc taranii imbogatiti peste noapte si mai ales ajunsi si la oras:rosu:
urasc vanzatoarele care se rastesc la clienti:shocked:
urasc pe cei care glumesc prea mult:D
il urasc pe comentatorul ala de pe Eurosport2, Ioan Viorel

YoYoyOi
8th February 2009, 20:12
Nu pot sa zic ca urasc altceva in sport decat pe Becali. Dar pot sa fac o lista cu ce nu-mi place.

Nu-mi plac comentatorii de fotbal care in loc sa zica ce se intampla in teren, povestesc povesti
Nu-mi plac simularile si jucatorii care simuleaza nesimtit
Nu-mi plac declaratiile de la finalul meciurilor prin care se lauda un joc de tot kktul
Nu-mi plac sporturile americane, baseball, fotbal american, bowling si alte prostii. Poate pentru ca nu le-am urmarit si nu le inteleg,
Nu-mi place baschetul, decat ala din NBA, alte meciuri n-am vazut niciodata.
Nu-mi plac sporturile de contact, cu exceptia boxului.

Nu-mi plac "analistii politici" obsedati de o culoare politica
Nu-mi place ciocolata

Grinco
8th February 2009, 20:15
Il urasc pe Iliescu, ca va muri fericit (din pacate nu cred ca oprea curand) si nu la inchisoare, cu o bila de fier legata de picior.
Urasc politica romaneasca
Urasc babele din tramvai
Urasc foile alea de porumb ce iti intra pe sub limba cand mananci popcorn:D
Urasc femelele de tantari, ca sunt obsedate de supt sange...spre deosebire de femelele din alte specii
Urasc babele din tren
Urasc balcanismul de prost gust mediatizat in exces de presa lu' peste
Urasc patriotarzii
Urasc manelele, ghiulurile, cocoseii de aur, ghicitul in ghioc, dintii de aur si alte porcarii caracteristice etniei respective
Urasc babele din fata blocului (bine ca stau la casa)
Urasc cocalarii
Urasc unghia de la degetul mic lasata sa creasca pentru a pune mai bine sare in mancare
Urasca mileurile, macrameurile si pestii de sticla de pe televizor
Urasc paradele gay, cu tot ce tine de ele: poponari, adepti ai Noii Drepte si ai PNG care coalizeaza cu eternele babe cuvioase, Naomi etc
Urasc bataile pe apa sfintita si cozile la dat mozoale unor oase de morti, dubios denumite moaste
Urasc babele in general

va urma

Lover
8th February 2009, 20:19
Nu-mi plac sporturile americane, baseball, fotbal american, bowling si alte prostii. Poate pentru ca nu le-am urmarit si nu le inteleg,
Nu-mi place baschetul, decat ala din NBA, alte meciuri n-am vazut niciodata.


ciudat... nu ai vazut nici un meci dar stii ca nu`ti plac :mda:

praf_de_stele
8th February 2009, 20:38
:shocked: nu creeed !
daca vezi un manelist, un cocalar de prima clasa tu mai stai de vorba cu el ?
astia se exclud...cocalarii si pitipoancele, adica persoanele cu care nu poti sa schimbi o vorba ca lumea ...

da` aici ma refer la persoanele care nici nu te cunosc si te eticheteaza din prima ca nebun, ciudat sau mai stiu eu cum ...mie mi s`a intamplat asta pt simplul fapt ca ascult ROCK :shocked: :groggy: :sleep:


la aia cu greselile gramaticale sunt de acord...uitasem :)

jo27
8th February 2009, 21:14
urasc romanii care spun ca Romania e o tara de rahat
urasc sa stau la rind si sa vina un bou sa se bage in fata
urasc pe cei care se cred mai destepti pt simplu fapt ca provin dintr-o anumita regiune (cele mai dese cazuri--bucuresteni, olteni)
urasc pe cei care se cred mai civilizati pt simplu fapt ca provin dintr-o anumita regiune (cele mai dese cazuri--ardeleni)
urasc pe cei care, complexati ca sint vazuti de restul (sau resturile) romanilor ca cei mai prosti doar pt ca sint moldoveni, vor sa dovedeasca opusul debitind niste idiotenii fenomenale
urasc trenul cu care merg acasa inainte de sarbatori, plin de specimene care te fac sa zici: "Romania e o tara de rahat" :P

etc.

luluta
8th February 2009, 21:16
Urasc tiganii.

moty
8th February 2009, 21:39
ii urasc pe disperatii astia de reporteri care se strang ca vulturii:
ce ne puteti spune despre aceasta tragedie? este o pierdere? cum va simtiti?
le-as rupe capu'!

Marius
8th February 2009, 21:43
Pot spune ca am o antipatie fata de cei care spun ca urasc niste sporturi superbe cum sunt hocheiul sau rugby-ul. Sa nu le placa sau sa nu ii intereseze e perfect normal, dar sa urasti un sport :confused:

De asemenea, imi sunt antipatici din ce in ce mai multi tigani, nu chiar toti. Si nu-mi plac saiturile de net care au backgound negru sau alta culoare inchisa.

Si cred ca imi sunt extrem de antipatici aia care spun ca Romania e o tara de *****, o tara jegoasa etc. Romania e o tara asa cum ne-am facut-o.

In rest... a lot of love to give :D

Andrei_23
8th February 2009, 21:46
il urasc pe comentatorul ala de pe Eurosport2, Ioan Viorel

Oai, ma enerveaza omu' ala de nu mai pot; zice niste banaliati pe care le repeta meci de meci, se crede o enciclopedie a fotbalului :rosu:

jo27, de ce te enerveaza oamenii care zic ca Romania e o tara de rahat? Au dreptate, poate nu te-ai confruntat cu situatii care sa-ti dovedeasca asta; putin probabil, cum deschizi televizorul iti dai seama...

jo27
8th February 2009, 22:00
Oai, ma enerveaza omu' ala de nu mai pot; zice niste banaliati pe care le repeta meci de meci, se crede o enciclopedie a fotbalului :rosu:

jo27, de ce te enerveaza oamenii care zic ca Romania e o tara de rahat? Au dreptate, poate nu te-ai confruntat cu situatii care sa-ti dovedeasca asta; putin probabil, cum deschizi televizorul iti dai seama...


E parerea ta...sa zicem ca ti-o respect, desi nu prea.... nu cred ca e momentul si nici locul sa dezvoltam subiectul....momentul nu e deoarece trebuie sa inceapa meciul lui lakers si frate-miu (il stii, messi19) vrea sa-l vada neaparat, iar locul nu e pt ca autorul acestui topic a dorit ca fiecare sa-si spuna "of"-urile aici, nu sa ne ne insultam, cum am vazut in unele posturi...daca doresti sa dezvoltam subiectul te invit sa dezchizi un topic care sa-l trateze si voi discuta cu cea mai mare placere( insa nu azi, pe motiv de lakers...pe care..a propos....nu o urasc, dar nici nu o voi iubi vreodata :D)

aaaa...si urasc presa din romania....dar cine nu o uraste?

karynna24
8th February 2009, 22:02
O sa inlocuiesc "urasc" cu "nu-mi place". Deci:1. Nu-mi plac manelele(chiar nu ai ce sa intelegi din ele).2. Nu-mi place vremea ploioasa.3.nu-mi plac pauzele publicitare de 10min(sau mai mult) atunci cand ma uit la ceva interesant.4.nu-mi plac persoanele care afirma ca Dumnezeu nu exista.5. Nu-mi place minciuna,prefacatoria.6.nu-mi plac "prietenii" falsi.7.nu-mi place comportamentul de maidan al unor controlori.8.nu-mi place faptul ca NIMENI nu vrea sa investeasca in sport,dar TOTI vor rezultate excelente.9. Nu-mi plac "vedetele" gen Oana Zavoranu,MarinelaNițu si alte "fufe" pline de fite si "paralele" cu talentul(uneori si cu limba româna!).:no:

Andrei_23
8th February 2009, 22:18
O sa inlocuiesc "urasc" cu "nu-mi place". Deci:1. Nu-mi plac manelele(chiar nu ai ce sa intelegi din ele)

Dar din "Am bani de dat, am datorii la stat" ce intelegi ? :groggy:

Nu suport melodia asta...

jo chiar esti frate cu messi ? :) care-i al' mare ?

White Shadow
8th February 2009, 22:25
Urasc fotbalistii din liga 1 care la fiecare atingere se arunca pe jos zici ca sunt din plastelina...
Urasc mediatizarea Stelei pe postul de televiziune Sport.ro...
Urasc primaria din Arad care nu ajuta o legenda a fotbalului romanesc si o lasa pur si simplu sa dispara...
Urasc samantarii care vin la meciuri cu pernute si care stiu doar sa comenteze la meciuri..
Urasc oamenii care vorbesc mult si nu fac nimic...
Urasc oamenii care pleaca in Spania la cules de capsuni si isi lasa femeile acasa singure ani de zile...
Urasc persoanele care nu isi respecta promisiunile...
Urasc persoanele care atunci cand ai bani sunt cei mai buni prieteni cu tine si atunci cand nu ai bani te considera un nimeni....
Urasc persoanele false...
Urasc persoanele care isi cumpara telefoane celulare de ultima generatie dar ei nu au bani de credit...
Urasc persoanele care asculta manele si orice alt gen de muzica prin oras pe celular...
Urasc persoanele obsedate de celulare, de cele mai noi modele, de cele mai bune, de cele mai cool, de cele mai smechere...
Urasc manelele chiar daca am deschis un thread cu Salam...
Urasc persoanele care zic ca ala nu e chef reusit unde nu sunt manele...
Urasc zilele de luni...
Urasc persoanele care imi fac caracterizari fara sa ma cunoasca personal...
Urasc oamenii care se uita in gradina vecinului chiar daca la ei in gradina e dezastru...
Urasc oamenii care viseaza ca vor castiga la Loto si care joaca la Loto...
Urasc comunistii...
Urasc babele si mosnegii care vin cu filozofii despre viata...
Urasc aglomeratia, strazi super aglomerate, trafic intens...
Urasc agitatia de sarbatori si nebunia din magazine...
Urasc persoanele care sunt bune la suflet doar de sarbatori si care doar atunci se gasesc sa faca fapte bune...
Urasc persoanele care afiseaza un aer de superioritate...
Urasc oamenii care vorbesc mult si prost...
Urasc oamenii care sunt mai prosti decat prevede legea...
Urasc persoanele care folosesc "in **** mea" de 10 ori pe minut...
Urasc mamele care isi abandoneaza copiii...
Urasc legile din Romania care sunt de tot rahatul...
Urasc persoanele obsedate de saracia din Romania si care intotdeauna se plang de preturi...
Urasc faptul ca eu trebuie sa dau 150 de lei pe GTA IV ca sa-l cumpar original pe PS 3 si vecinul de la et 1 il downloadeaza gratis de pe torenti...
Urasc persoanele care sunt foarte insistente...
Urasc persoanele care nu te ajuta la nevoie chiar daca au aceasta posibilitate si chiar daca si ei au fost ajutati la randul lor atunci cand au avut nevoie...
Urasc persoanele care nu au puterea sa isi ceara scuze atunci cand au gresit...
Urasc industria muzicala romaneasca...
Urasc persoanele care se baga aiurea in seama si care vorbesc in necunostinta de cauza...
Urasc persoanele care nu stiu la gluma...
Urasc persoanele care spun glume proaste si care au impresia ca au spus niste glume foarte bune...
Urasc persoanele care tin ura in ele...
Urasc persoanele care se lasa doborate de greutatile vietii si nu sunt in stare sa mearga mai departe....
Urasc persoanele invidioase...
Urasc postul de televiziune OTV...
Urasc barbatii care isi bat nevestele...
Urasc persoanele care lovesc animalele...
Urasc femeile care isi inseala barbatii cu batrani care au bani si doar atat...
Urasc S.U.A.
Urasc persoanele care travereseaza strada pe rosu...
Urasc persoanele care au o mentalitate veche...
Urasc vecinii din bloc retardati care sunt plictisiti de viata si care la cel mai mic zgomot suna la 112...
Urasc persoanele care nu stiu sa aprecieze importanta unor lucruri si prefera sa ramana indiferente...
Urasc oamenii care se cred mai inteligenti decat par...
Urasc clubul No Name din Arad...
Urasc cainii care latra aiurea...
Urasc pisicile care se imperecheaza la ora 00:00 doarece scot un zgomot foarte ciudat...
Urasc neamurile mele din Italia deoarece vorbesc foarte repede si nu inteleg nimic din ce zic....
Urasc persoanele care ma suna doar cand au nevoie de ajutor si nu suna doar ca sa ma intrebe ce mai fac sau cum naiba mai stau cu sanatatea...

si mai urasc multe lucruri dar pe masura ce inaintez in varsta imi dau seama ca toate aceste lucruri conteaza mai putin si cel mai important e sa nu te urasti pe tine.

relansat
8th February 2009, 22:37
@Andrei_23 mie dimpotriva, imi place comentatorul despre care vorbeai :D
Pe etapa ce trece imi displace mai mult Gradinescu.

Sergiu
8th February 2009, 22:57
Urasc toate sporturile extreme
Urasc campionatul Spaniei de fotbal si in special Urasc FC Barcelona
Urasc Steaua si pe toti suporterii ei care cred ca daca au avut candva rezultate bune in Europa merita apreciere si tratament special pentru asta
Urasc toti comentatorii care critica stilul de joc defensiv
Urasc toti comentatorii care repeta in continuu ca Juventus face blaturi si e ajutata de arbitrii
Ii urasc pe Raphael Nadal si Maria Sharapova


Urasc toate persoanele care nu stiu cine a fost Iisus, nu le pasa, dar au tupeul sa spuna ca nu exista Dumnezeu.
Il Urasc pe Basescu
Urasc bananele
Urasc muzica pe care o da la radio in ultima vreme

Poate mai revin.

Ess
8th February 2009, 23:27
urasc sa urasc. precum relansatul, sunt o entitate cu masa neglijabila, exoterma si un perpetuum mobile de prima speta: eman doar dragoste, pace si fericire! na-va o floricica:floricica:





LULUTZOOOOO>mai ada niste iarba de amsterdam, ca-ti rup fasu de armata dubla ce esti! :mda:

YoYoyOi
8th February 2009, 23:38
Urasc persoanele care tin ura in ele...


asta-i tare la ditamai lista :D

luluta
9th February 2009, 00:07
LULUTZOOOOO>mai ada niste iarba de amsterdam, ca-ti rup fasu de armata dubla ce esti! :mda:
Ultima oara cand ai consumat nutreturi din astea m-ai confundat cu un cuier. Iti dau io iarba, jita cu cabina! :mda:

hyfe
9th February 2009, 00:28
Urasc fotbalistii din liga 1 care la fiecare atingere se arunca pe jos zici ca sunt din plastelina...
Urasc mediatizarea Stelei pe postul de televiziune Sport.ro...
Urasc primaria din Arad care nu ajuta o legenda a fotbalului romanesc si o lasa pur si simplu sa dispara...
Urasc samantarii care vin la meciuri cu pernute si care stiu doar sa comenteze la meciuri..
Urasc oamenii care vorbesc mult si nu fac nimic...
Urasc oamenii care pleaca in Spania la cules de capsuni si isi lasa femeile acasa singure ani de zile...
Urasc persoanele care nu isi respecta promisiunile...
Urasc persoanele care atunci cand ai bani sunt cei mai buni prieteni cu tine si atunci cand nu ai bani te considera un nimeni....
Urasc persoanele false...
Urasc persoanele care isi cumpara telefoane celulare de ultima generatie dar ei nu au bani de credit...
Urasc persoanele care asculta manele si orice alt gen de muzica prin oras pe celular...
Urasc persoanele obsedate de celulare, de cele mai noi modele, de cele mai bune, de cele mai cool, de cele mai smechere...
Urasc manelele chiar daca am deschis un thread cu Salam...
Urasc persoanele care zic ca ala nu e chef reusit unde nu sunt manele...
Urasc zilele de luni...
Urasc persoanele care imi fac caracterizari fara sa ma cunoasca personal...
Urasc oamenii care se uita in gradina vecinului chiar daca la ei in gradina e dezastru...
Urasc oamenii care viseaza ca vor castiga la Loto si care joaca la Loto...
Urasc comunistii...
Urasc babele si mosnegii care vin cu filozofii despre viata...
Urasc aglomeratia, strazi super aglomerate, trafic intens...
Urasc agitatia de sarbatori si nebunia din magazine...
Urasc persoanele care sunt bune la suflet doar de sarbatori si care doar atunci se gasesc sa faca fapte bune...
Urasc persoanele care afiseaza un aer de superioritate...
Urasc oamenii care vorbesc mult si prost...
Urasc oamenii care sunt mai prosti decat prevede legea...
Urasc persoanele care folosesc "in **** mea" de 10 ori pe minut...
Urasc mamele care isi abandoneaza copiii...
Urasc legile din Romania care sunt de tot rahatul...
Urasc persoanele obsedate de saracia din Romania si care intotdeauna se plang de preturi...
Urasc faptul ca eu trebuie sa dau 150 de lei pe GTA IV ca sa-l cumpar original pe PS 3 si vecinul de la et 1 il downloadeaza gratis de pe torenti...
Urasc persoanele care sunt foarte insistente...
Urasc persoanele care nu te ajuta la nevoie chiar daca au aceasta posibilitate si chiar daca si ei au fost ajutati la randul lor atunci cand au avut nevoie...
Urasc persoanele care nu au puterea sa isi ceara scuze atunci cand au gresit...
Urasc industria muzicala romaneasca...
Urasc persoanele care se baga aiurea in seama si care vorbesc in necunostinta de cauza...
Urasc persoanele care nu stiu la gluma...
Urasc persoanele care spun glume proaste si care au impresia ca au spus niste glume foarte bune...
Urasc persoanele care tin ura in ele...
Urasc persoanele care se lasa doborate de greutatile vietii si nu sunt in stare sa mearga mai departe....
Urasc persoanele invidioase...
Urasc postul de televiziune OTV...
Urasc barbatii care isi bat nevestele...
Urasc persoanele care lovesc animalele...
Urasc femeile care isi inseala barbatii cu batrani care au bani si doar atat...
Urasc S.U.A.
Urasc persoanele care travereseaza strada pe rosu...
Urasc persoanele care au o mentalitate veche...
Urasc vecinii din bloc retardati care sunt plictisiti de viata si care la cel mai mic zgomot suna la 112...
Urasc persoanele care nu stiu sa aprecieze importanta unor lucruri si prefera sa ramana indiferente...
Urasc oamenii care se cred mai inteligenti decat par...
Urasc clubul No Name din Arad...
Urasc cainii care latra aiurea...
Urasc pisicile care se imperecheaza la ora 00:00 doarece scot un zgomot foarte ciudat...
Urasc neamurile mele din Italia deoarece vorbesc foarte repede si nu inteleg nimic din ce zic....
Urasc persoanele care ma suna doar cand au nevoie de ajutor si nu suna doar ca sa ma intrebe ce mai fac sau cum naiba mai stau cu sanatatea...

si mai urasc multe lucruri dar pe masura ce inaintez in varsta imi dau seama ca toate aceste lucruri conteaza mai putin si cel mai important e sa nu te urasti pe tine.

ai multa ura in tine ...

Prome
9th February 2009, 00:32
Urasc faptul ca eu trebuie sa dau 150 de lei pe GTA IV ca sa-l cumpar original pe PS 3 si vecinul de la et 1 il downloadeaza gratis de pe torenti...

Gresit, vecinul de la et 1 il joaca pe PC, nicidecum pe PS3 :P

rob_din
9th February 2009, 00:39
Urasc toate persoanele care nu stiu cine a fost Iisus, nu le pasa, dar au tupeul sa spuna ca nu exista Dumnezeu.


Iisus=personaj dintr-o carte SF lunga si proasta.

karynna24
9th February 2009, 09:27
Iisus=personaj dintr-o carte SF lunga si proasta.

Foarte inteligent!!! Tu ai vazut ce-ai scris? Iisus personaj SF dintr-o carte lunga si proasta??? Pt cei ca tine nu pot simti decat DISPRET!!!:no:

rob_din
9th February 2009, 09:28
Foarte inteligent!!! Tu ai vazut ce-ai scris? Iisus personaj SF dintr-o carte lunga si proasta??? Pt cei ca tine nu pot simti decat DISPRET!!!:no:

Si nu mai pot eu de aia. Dar sa stii ca nu-i foarte crestinesc sentimentul asta. Uite eu nu-i dispretuiesc pe cei care cred in SF-urile religioase

jo27
9th February 2009, 09:48
Dar din "Am bani de dat, am datorii la stat" ce intelegi ? :groggy:

Nu suport melodia asta...

jo chiar esti frate cu messi ? :) care-i al' mare ?

eu, dar n-ai zice daca stai 2 zile pe linga noi :P

nu sint de acord cu uritul unui gen de muzica,fiecare asculta ce vrea...... insa URASC pe cei care asculta manele in autobuze cu volumul la maxim...totusi putin respect, chiar daca 70% din po****tia tarii e manelista, mai sintem 30% pe care nu prea ne incinta (ca sa nu folosesc din nou cuv. urasc) acest asa zis gen muzical.

Charon
9th February 2009, 13:32
de ce nu spuneti mai simplu, IUBESC SA URASC?
va scapa astfel de chinul enumerarii!:happy

p.s. oricum din ce citesc pe aici,voi antipatizati,nu urati!
ura e un sentiment profund,capabil sa te impinga in comiterea unor fapte regretabile,dar nu ma mir ca nu stiti sa faceti diferenta!:rolleyes:

YoYoyOi
9th February 2009, 16:23
Iisus=personaj dintr-o carte SF lunga si proasta.

de acord cu tine :ok:

pinki
9th February 2009, 16:29
urasc bicicletele si chinezoii :D

Grecu_
9th February 2009, 16:40
Iisus=personaj dintr-o carte SF lunga si proasta.

Complet de ne-acord (:D) cu tine! La ce priza a avut si are, cum poti sa spui ca e proasta?

Cristina
9th February 2009, 17:27
Sa vedem:
Urasc mumiile care se taresc pe scarile facultatii;(ii cauta moartea pe acasa si ei vin sa predea)
Urasc babele si mosii care umbla prin tramvaie si metrouri si balacaresc ca la usa cortului ca nu i-a cedat nimeni locul;
Urasc sa vad oameni batrani ca cersesc pe la colturile strazii;
Urasc sa vad oameni care isi scot toate vechiturile din casa ca nu mai au din ce sa traiasca;
Urasc cocalari care au o super masina,un lant de 15kg si asculta manele la maxim;
Urasc manelele;
Urasc pitipoancele si cocalari;
Urasc semaforul de la Romana;
Urasc cozile indiferent ca sunt la paine,la bilete,la abonamente,plati etc;
Urasc cand se arunca unul in fata la metrou si bruiaza tot traficul;
Urasc traficul din Bucuresti;
Urasc sa vad o vila iar langa o cocioaba;
Urasc sa vad cum cineva ia bataie sau i se fura cineva iar nimeni nu se baga pt el;
Urasc faptul ca nu suntem o natiune unita;
Urasc sa vad cum se iau la bataie pensionarii si in genereal toti oamenii pt bilete la statiune,apa de Boboteaza, sa atinga moastele nu stiu carui sfant etc;
Urasc iarna;
Urasc singuratatea si plictiseala;
Urasc sa vad cum trec anii;
Urasc sa am regrete;
Urasc perioada presesiune;
Urasc cand ma suna toata lumea inainte de sesiune sa-i dau cursurile si seminariile si cand toata lumea se preface ca imi sunt cei mai buni prieteni;
Ii urasc pe astia care nu vin la facultate tot semestrul si pe spinarea altora iau toate examenele;
Urasc ca de multe ori nu am tupeul si curajul sa spun ce gandesc
Urasc ca nu stiu sa fiu suparata pe cineva;
Urasc ca ma emotioneaz usor;
Urasc sa vad oameni care se omoara pe stadioane;
Urasc sporturile americane(ca nu le inteleg);
Urasc presa din Romania;
Urasc clasa politica din Romania;
Urasc ca nu mai avem performante notabile in sport si ca de la an la ne cufundam tot mai mult in mediocritate;
Urasc sistemul de invatamant din Romania;
Urasc sa vad ca mor oameni in spitale din ignoranta medicilor;
Si ar mai fi multe,dar probabil ca as sta o zi intreaga sa scriu.

useroarecare
9th February 2009, 17:49
Complet de ne-acord (:D) cu tine! La ce priza a avut si are, cum poti sa spui ca e proasta?

Corect, biblia e o carte de literatură foarte bună.
În rest, știm cu toții de la Nietzsche că Dumnezeu e mort, Doh !

White Shadow
9th February 2009, 18:38
ai multa ura in tine ...

Incearca sa iei pe rand tot ce am scris acolo si iti vei da seama ca nu ai cum sa apreciezi acele persoane si sa nu imi zici ca tu le iubesti...

praf_de_stele
9th February 2009, 20:49
Iisus=personaj dintr-o carte SF lunga si proasta.
pe zi ce trece, incep sa ajung si eu la o astfel de concluzie...
imi pare rau, chiar as vrea sa cred...

jesus supremu
9th February 2009, 20:53
Iisus=personaj dintr-o carte SF lunga si proasta.

un prost arunca o piatra in lac si 10 intelepti sar dupa ea:D

Sir. Eko
9th February 2009, 20:55
Urasc Tottenham
Urasc oameni care asculta muzica de pe telefon pe strada fara casti:headbang:
Urasc tiganii
Urasc Liga lu Mitica`
Urasc postul sport.ro
Urasc `vedetele` din romania
Urasc manele

zebe
9th February 2009, 23:55
Urasc ipocrizia.
Urasc taranii care, intorsi din Spania, se dau in Mertzane cu manele la maxim, desi stau in chirie.
Urasc prostia din fotbal si sport, in general.
Urasc "jmecherii" din Romania.
Urasc oamenii cu idei preconcepute.

Denis
10th February 2009, 05:32
Urasc arogantii si arogantele;
Urasc fetele care beau si fumeaza (mi se pare un lucru total lipsit de finete);
Urasc lumea care scuipa pe jos;
Urasc persoanele lipsite de modestie;
Urasc politica si politicienii;
Urasc inaltimile, desi cu avionul nu am nici un fel de teama.

@lucian -- eu nu postez deloc pentru a`mi creste numarul de postari. Pe mine nu ma incalzeste daca am 100, 1000, sau 10000 de postari:ok:

praf_de_stele
10th February 2009, 16:32
un prost arunca o piatra in lac si 10 intelepti sar dupa ea:D
cand voi avea dovezi clare, certe, sigure despre dumnezeu si despre tot ce se spune ca s`a petrecut in trecut, atunci nu ma voi mai indoi...
nu pot sa afirm ca nu exista dumnezeu, dar nici nu`s sigura ca exista...pt multele intrebari (nici eu nu stiu cate) la care n`am primit raspunsuri convingatoare si sigure, la altele n`am primit deloc...daca pana si profesoara de religie care ne invata sa credem cu tarie si mai stiu eu ce, nu ne`a putut spune cu certitudine ce, cum si cand...ramane blocata cateodata...si nu numai ea
eu ma aflu intr`o cumpana, nu`s nici de`o parte, nici de cealalta...adica mi`e indiferent
eu as vrea sa cred, dar cu astfel de indoieli nu se poate

Grinco
10th February 2009, 17:17
Crede si nu cerceta:D

Cristina
10th February 2009, 18:06
cand voi avea dovezi clare, certe, sigure despre dumnezeu si despre tot ce se spune ca s`a petrecut in trecut, atunci nu ma voi mai indoi...
nu pot sa afirm ca nu exista dumnezeu, dar nici nu`s sigura ca exista...pt multele intrebari (nici eu nu stiu cate) la care n`am primit raspunsuri convingatoare si sigure, la altele n`am primit deloc...daca pana si profesoara de religie care ne invata sa credem cu tarie si mai stiu eu ce, nu ne`a putut spune cu certitudine ce, cum si cand...ramane blocata cateodata...si nu numai ea
eu ma aflu intr`o cumpana, nu`s nici de`o parte, nici de cealalta...adica mi`e indiferent
eu as vrea sa cred, dar cu astfel de indoieli nu se poate

Si eu am o multime de intrebari la care nu am primit raspuns,iar din aceste intrebari se nasc altele si tot asa.Eu cred ca exista ceva sau cineva mai puternic ca noi.Ca il numim Iisus,Allah,Buddha sau Vishnu ceva exista pt ca nici ceea ce stiinta spune despre creearea Universului si a lumii nu ma satisface in totalitate.Sunt lucruri la care nu cred ca vom afla raspuns niciodata.

Lucian86
10th February 2009, 18:32
eu ma aflu intr`o cumpana, nu`s nici de`o parte, nici de cealalta...adica mi`e indiferent
eu as vrea sa cred, dar cu astfel de indoieli nu se poate

Conceptia care iti caracterizeaza "oarecum" starea se cheama "agnosticism"

Foarte bine faci ;) Nu te indemn acum sa treci la ateism dar nici sa-ti lasi etica si viata indrumata de un ramolit in straie albe sau negre (in functie de caz) care sa-ti spuna tie ce sa faci si cum sa te comporti justificandu-se prin faptul de a avea autoritatea spirituala de a face acest lucru.

"Religia", "biserica" sunt institutii private create de imaginatia fantezista a unor OAMENI. Sunt mii de religii in lumea aceasta si trebuie sa fii de-a dreptul naiv sa crezi ca tocmai propria religie este cea care-ti spune adevarul absolut.:(

Nu am absolut nimic impotriva celor care cred intr-o divinitate. Sa cauti insa raspunsurile la propriile intrebari legate de divintate intr-o religie trebuie sa fii o persoana prea ingenua. Nu mai vorbesc de faptul de a practica religia, de a folosi toate acele superstitii pe care religia ti-o impune (spovedanie, impartasanie, semnul crucii, liturghii, ecc)

Grinco
10th February 2009, 19:45
"Religia", "biserica" sunt institutii private create de imaginatia fantezista a unor OAMENI.

Doar partial adevarat. Religia si biserica sunt cele mai bune instrumente de mani****re a maselor, iar cei ce le-au creat stiau bine asta. Cel mai bine tii in frau o multime insufalndu-i frica de ceva superior. Daca e sa fim pragmatici, asta poate reprezinta un lucru bun. Gandeste-te cum ar reactiona prostimea (peste 90% din po****tie, parerea mea) daca ar afla ca nu exista Dumnezeu si ce ar fi in stare sa faca

karynna24
10th February 2009, 19:53
Doar partial adevarat. Religia si biserica sunt cele mai bune instrumente de mani****re a maselor, iar cei ce le-au creat stiau bine asta. Cel mai bine tii in frau o multime insufalndu-i frica de ceva superior. Daca e sa fim pragmatici, asta poate reprezinta un lucru bun. Gandeste-te cum ar reactiona prostimea (peste 90% din po****tie, parerea mea) daca ar afla ca nu exista Dumnezeu si ce ar fi in stare sa faca

Aici ai dreptate! Cate crime si alte faradelegi comit "Crestinii"...:shocked::shocked: Daca li s-ar spune : NU EXISTA DUMNEZEU! s-ar dezlantui iadul in lume!!!:(

Grinco
10th February 2009, 19:54
Tot timpul am dreptate :D

Lucian86
10th February 2009, 20:18
Aici ai dreptate! Cate crime si alte faradelegi comit "Crestinii"...:shocked::shocked: Daca li s-ar spune : NU EXISTA DUMNEZEU! s-ar dezlantui iadul in lume!!!:(

Sa inteleg ca "crestinii" nu comit crime doar din frica catre Dumnezeu ??:o:
Daca e asa atunci e grav :( e grav si trist :(

E ca si cum ati spune ca daca s-ar scoate pedeapsa cu moartea in SUA, crimele s-ar inmulti:shocked:
Omul ucide din 2 motive:
1 pentru ca are probleme psihice (din nebunie, din gelozie, din obsesie, din fanatism, etc)
2 din cauza societatii. Cu cat o societate este mai degradata din punct de vedere social si economic, cu atat mai multi criminali produce (mafie, hoti, gasti teribiliste, etc)

Religia, pedeapsa cu moartea, influenteaza foarte putin instinctele criminale ale oamenilor obisnuiti. Societatea (care binenteles include si religia) ne face criminali, relatiile dintre oameni in primul rand.
Sa nu credeti ca religia tine in frau criminalitatea:yes: Asta ar insemna ca in tari ca Suedia, Japonia, Norvegia unde majoritatea cetatenilor nu sunt religiosi, "crima" ar trebui sa fie la ordinea zilei:o:

useroarecare
10th February 2009, 21:11
Sa inteleg ca "crestinii" nu comit crime doar din frica catre Dumnezeu ??:o:
Daca e asa atunci e grav :( e grav si trist :(

E ca si cum ati spune ca daca s-ar scoate pedeapsa cu moartea in SUA, crimele s-ar inmulti:shocked:
Omul ucide din 2 motive:
1 pentru ca are probleme psihice (din nebunie, din gelozie, din obsesie, din fanatism, etc)
2 din cauza societatii. Cu cat o societate este mai degradata din punct de vedere social si economic, cu atat mai multi criminali produce (mafie, hoti, gasti teribiliste, etc)


Ai uitat punctul 3 : instinctul !

Înapoi la subiect : Urăsc că nu se aprobă secțiunea de 18+ http://freesmileyface.net/smiley/Sad/mad-050.gif (http://freesmileyface.net)

noir_desir
10th February 2009, 21:23
@Grinco: Știi ce zicea Ivan Karamazov... Dacă Dumnezeu nu există, atunci totul este permis :D

Nu știu, observ că e o modă în rândul tinerilor spre ateism... Probabil pentru că asta e calea cea mai facilă spre explicarea unor lucruri... Eu am avut niște experiențe personale foarte ciudate care m-au făcut să cred în existența unei/unor forțe superioare. Oricum, credința e ceva inextricabil, așa că nu poate fi transmisă și altor persoane.

ps: și io, când eram tânăr, am fost ateu :D
ps2: ce legătură are asta cu "ce urăsc în sporturi?" :D

useroarecare
10th February 2009, 21:44
@Grinco: Știi ce zicea Ivan Karamazov... Dacă Dumnezeu nu există, atunci totul este permis :D

Nu știu, observ că e o modă în rândul tinerilor spre ateism... Probabil pentru că asta e calea cea mai facilă spre explicarea unor lucruri... Eu am avut niște experiențe personale foarte ciudate care m-au făcut să cred în existența unei/unor forțe superioare. Oricum, credința e ceva inextricabil, așa că nu poate fi transmisă și altor persoane.

ps: și io, când eram tânăr, am fost ateu :D
ps2: ce legătură are asta cu "ce urăsc în sporturi?" :D

noir_desir, you old dog !

Nu știu dacă e doar în rândul tinerilor. Ateismul e prezent, așa cum zicea Lucian, și în rândul po****ției adulte din țările nordice. Probabil că e un pic de paradox între era informație și "crede fără a cerceta".
Apropo, tu ce urăști ? :D

noir_desir
10th February 2009, 21:56
mie mi-e prea lene să urăsc ceva... risipă de energie :D

praf_de_stele
10th February 2009, 22:10
stiu ca sunt offtopic, dar eu nu resping ideea ca exista dumnezeu doar pt ca "e la moda" in randul tinerilor

dumnezeu cica ne iubeste pe toti in mod egal...deci n`ar trebui sa faca diferente...dar pe lumea asta sunt tot felul de "specimene"...unii oameni, saracii, traiesc in mizerie, n`au o bucata de paine, traiesc in canale si mor prin cine stie ce chinuri ingrozitoare...copii care ar trebui sa aiba dreptul la viata mor de mici pt ca n`are cine sa`i ajute...iar altii dorm in puf si se scalda`n bani...ma rog, daca ii fac legal, atunci merge...dar cei mai multi ii obtin prin furt, inselatorie si multe alte metode murdare(de ex politicienii) si traiesc fericiti pana la adanci batraneti si mor in cosciug de aur, fara sa fi facut macar un bine cuiva in toata viata lor si nici macar nu calca`n biserica cat traiesc
daca exista dumnezeu, de ce nu are grija de asta ? de ce nu face ca lucrurile sa stea cat de cat bine, sa fie oarecum egalitate? de ce nu`i pedepseste pe cei rai(cum scrie`n biblie) si`i rasplateste pe cei buni(tot cum scrie`n biblie)? daca exista cu adevarat, pai sa faca ordine in lumea asta si sa`si respecte propriul cuvant(ala din biblie)... ca sa ajungi la mantuire, cica, tre` sa faci fapte bune, sa mergi la biserica, sa crezi, sa te spovedesti si, ma rog, toate "ritualurile"...dar tocmai aia care fac invers celor spuse`n biblie o duc mai bine decat ceilalti, isi traiesc viata linistiti si mor fericiti(aici am un exemplu clar...o persoana pe care o cunosc n`a crezut in d-zeu de cand s`a nascut si nu numai ca n`a crezut, a fost impotriva lui. acum omu` e batranel, linistit, o duce bine, n`are nicio treaba)...ciudat...in ziua de azi putini mai fac asta si nimic nu se intampla, dimpotriva... nici macar cei care cred in religie nu indeplinesc toate astea... si ce se intampla ? nimic deosebit...totul decurge normal... aaaaa, uitasem...cica te duci intr`o lume mai buna dupa moarte :sleep: d`asta mor cei buni inainte, ca sa scape de lumea asta rea :groggy: sa fim seriosi, dupa ce mori, pamant te faci...unde te mai duci ? exista rai, iad ? nu, toti se duc in acelasi loc
asta e doar un aspect care mi`a venit acum in minte si cu care multi se "confrunta"...si am incercat sa scriu cat mai pe scurt... numeroasele intrebari pt care nimeni nu gaseste un raspuns concret nu le mai pun... cand eram mai mica nu eram in stare sa realizez chestia asta, in primul rand nu`mi treceau prin cap atatea ganduri legate de subiectul asta si`n al doilea rand, daca puneam o intrebare, nu stiam sa analizez raspunsul...adica, credeam tot si gata... si incerc sa fiu cat mai obiectiva, pt ca am mai zis ca eu mi`as dori sa cred, mi`as dori sa existe un dumnezeu, serios... doar ca nu`i simt prezenta in niciun fel... si prea multe idei se "contrazic" intre ele...si acum eu asa vad situatia

Ess
10th February 2009, 23:20
'om vedea cu trecerea timpului, ca indestularea materiala si spirituala duce la plictis, la exces si la nefericire.
ce este, defapt, un om sarac?

Lucian86
10th February 2009, 23:23
Nu știu, observ că e o modă în rândul tinerilor spre ateism... Probabil pentru că asta e calea cea mai facilă spre explicarea unor lucruri... Eu am avut niște experiențe personale foarte ciudate care m-au făcut să cred în existența unei/unor forțe superioare. Oricum, credința e ceva inextricabil, așa că nu poate fi transmisă și altor persoane.

ps: și io, când eram tânăr, am fost ateu :D
ps2: ce legătură are asta cu "ce urăsc în sporturi?" :D

Pai situatia este exact contrara. Credinta in dumnezeu este primordiala, inca de cand inteligenta omului era limitata.
Se crede in Dumnezeu pentru ca el este raspunsul comun la o multime de intrebari. Cine este ateu cauta raspunsuri in stiinta, psihologie, logica, sociologie, psihanaliza, istorie si tu imi spui acum ca este calea cea mai facila pentru explicare unor lucruri ?!
Ca sa ma fac lamurit
Sunt cateva intrebari comune oamenilor referitor la aceasta lume:
1 cum se explica universul ?
2 cum se explica viata ?
3 cum se explica anumite comportamente de-ale oamenilor ?
4 cum se explica visele ?

Raspunsul credinciosilor este unul singur: Dumnezeu!! Raspuns abstract fara nicio explicatie rationala. De la acest raspuns fiecare religie isi "decoreaza" propriul dumnezeu; fiecare isi stabileste limita dintre bine si rau, fiecare isi creaza o morala, fiecare creaza o ierarhie spirituala, in fine fiecare creaza o doctrina.
Raspunsul unui ateu la acele intrebari sunt in:
1 stiinta/astronomie
2 genetica
3 psihologie si genetica
4 psihanaliza

"Moda" ateismului intre tineri nu exista. Cuvantul "moda" implica un "colectiv" relativ numeros de persoane care urmareste aceasta idee. Nu cred ca intre tineri, daca e sa faci un sondaj, sunt mai mult de 2-3 % persoane care se declara "ateu". Romania este cea mai credincioasa tara din Europa (cred ca sunt sub 1% care se declara ateu). In tarile nordice, majoritatea persoanelor nu practica religia insa si acolo cei care se declara atei sunt undeva la 15 % din po****tie. Deci moda nu exista

later edit: noir_desir, eu am pus in paranteza titlului "si nu numai", deci nu suntem chiar off-topic

Prome
10th February 2009, 23:35
ade, tu te gandesti la Dumnezeu ca la un haiduc ce ar trebui sa ia banii de la cei bogati si sa ii dea la cei saraci?
Daca in Biblie dupa cum zici tu, se spune ca cei buni or vor duce bine, iar cei rau mai prost, cu siguranta se face referire la o viata dupa moarte.Dar daca tu negi orice viata dupa moarte, in orice fel de forma, nu ma refer aici doar la teoria crestina, atunci de ce astepti de la o divinitate sa rasplateasca un om doar pentru actiunile sale imediate?

rhadoo
10th February 2009, 23:41
cred ca deja deviati de la subiect,hilar ce e drept
daca ajungeti sa incercati sa convingeti un(o) user limitat,cred ca intradevar ati deviat de la subiect

Ess
10th February 2009, 23:46
Raspunsul credinciosilor este unul singur: Dumnezeu!!

...si pamantul e plat...ba nu: este rotund dar este in centrul universului...
...si edenul a fost o gradina, nu o descriere literara superba a amibei;
...si isus a fost fiul lui D-zeu... ba nu: a fost doar un predicator celebru adus la statutul de icoana la niceea;
...si univerul este intr-o expansiune continua, conform teroriilor materiei negre si a microundelor reziduale al big-ban-ului...ba nu, este pulsatoriu si noi, ca specie, suntem f tineri ca sa observam reversul rezonantei

etc etc etc

vezi tu Lucian? suntem niste privilegiati care posedam ratiune.
suntem niste regi care avem curent in casa si niste zei ca avem internet.

este la indemana oricarui zeu sa-si impuna punctul de vedere: insa doar cei cu adevarat bogati in duh pot sa si argumenteze!

almiteri devenim niste povestitori de discutii...

noir_desir
10th February 2009, 23:57
Probabil că avem două perspective diferite de a vedea lucrurile... Am vrut să spun că e mult mai greu să vezi/simți/înțelegi niște lucruri din perspectivă spirituală - de multe ori absurdă - decât să încerci să-ți răspunzi prin genetică ori psihanaliză. Chiar dacă nici științele nu oferă răspunsuri irefutabile. Și când zic perspectivă spirituală, mă refer la indivizii care cred cu adevărat (în urma unor experiențe personale), nu la o majoritate care "crede" pentru că așa trebuie/așa e bine (aka babele fanatice and stuff). Adică e mai ușor să-ți explici ceva pe cale rațională decât pe cale absurdă...
Cred că-s destul de incoerent la ora asta :D

Când vorbeam de modă, mă referam la cunoștințele și la cercurile prin care mă învârt eu.

Ess
11th February 2009, 00:02
Eu, tylere.
noi o practicam indeosebi cu ajutorul damijenelor de 5 ltri!

Tyler Durden
11th February 2009, 00:04
Apropo de treaba asta cu religia, ii dai cuvantul unui mare teolog francez pe numele lui Gustave Thibon care spunea: Nu-mi plac doua genuri de oameni, cei care cred ca l-au gasit pe Dumnezeu si cei care nu-l cauta.
Ess, stiam ca esti practicant, te-am ''mirosit''. Hassan Sabbah uber alles. :D

jo27
11th February 2009, 10:08
interesant felul in care a deviat acest topic...ma face sa cred ca de fapt D-zeu este cel mai urit.....

citeva lucruri:

1. pt cei care spun ca Biblia e o carte SF proasta (sau ceva de genul asta), ati citit-o macar? Biblia, desi se vrea SI carte istorica, nu este in nici un caz (cititi va rog Povestiri biblice de Kosidowski, care desi e scrisa in spiritul ateist al comunismului stalinist, nu-i nu-i neaga insa deloc valoarea religioasa), insa, asa cum am spus in paranteza precedenta are o importanta valoare religioasa.

2. pt cei care spun ca cei care cred in D-zeu sint naivi...sint perfect de acord, nu poate fi dovedita existenta lui, insa va rog sa-mi demonstrati faptul ca nu exista, avind in vedere ca sinteti asa de siguri de asta

3. cred si eu, ca si majoritatea, ca toate religiile, si in special crestinsmul, in toate formele lui sint construite si pe alte considerente decit propavaduirea credintei adevarate, insa chiar totul rau? biserica ortodoxa are intr-adevar foarte multe defecte, lucru pt care nu o mai vizitez decit foarte rar, si in cu totul alte scopuri decit pocaire sau ruga, insa...

personal, nu cred ca este nevoie de o biserica pt a crede in ceva, insa in niciun caz nu voi admite ca aceasta este cu totul inutila.

aaaa, si zicea lucian ceva de istorie, intr-adevar istoria nu zice ca ar exista Dumnezeu, dar nici nu il neaga, iar destul de multi dintre fostii mei profesori de la facultate (istorie, uaic) erau credinciosi....

rob_din
11th February 2009, 10:12
Din pacate am citit-o, ma refer la Biblie. M-am plictisit de moarte. Existenta lui Dumnezeu trebuie dovedita, nu inexistenta lui, e ca si cum m-ati pune sa dovedesc ca nu exista extraterestrii. Sa dovedeasca cei care cred ca exista. Pentru a crede in Dumnezeu nu e nevoie de nici o biserica. Din pacate Bisericile ca institutie, de orice religie ar fi, au fost (si sunt) de-a lungul istoriei un adevarat cancer

pinki
11th February 2009, 10:20
cata filosofie pt 10 dim, cine m-a pus....

noir_desir
11th February 2009, 10:25
Am rămas dator de aseară cu o tentativă de explicație :D Stă în firea omului să caute dovezi, să explice inexplicabilul, să cuantifice, iar gândirea rațională a explicat până acum multe problematici (chiar dacă doar până la un punct). E mai confortant să ai date, cifre, să știi că omul e făcut din "n" număr de celule și atomi, că pământul s-a creat acum 4,5 miliarde de ani etc, decât să crezi în ceva absurd și imaterial (mai ales să crezi într-o entitate supremă atunci când vezi haosul din jur și câte tâmpenii se întâmplă pe lume, în cazul ăsta existând tentația să spui că Dumnezeu nu există, totul este materie și materia e haos). În fine, e greu de explicat, dar ăsta e punctul meu de vedere.


Așa, și ca să revenim la subiect, urăsc faptul că anumite trăiri și percepții nu se pot exprima prin limbaj... Oricât te-ai strădui, nu le poți transmite și celorlalți într-un mod coerent...


ps: Și părerea lui rob_din (nu spun că e greșită, e doar un alt punct de vedere) îmi dă dreptate. Cum existența lui Dumnezeu nu poate fi explicată, ființa umană are tentația să creadă în ceva care deja a fost dovedit și explicat. Cu ajutorul științei și rațiunii.

pinki
11th February 2009, 10:30
Așa, și ca să revenim la subiect, urăsc faptul că anumite trăiri și percepții nu se pot exprima prin limbaj... Oricât te-ai strădui, nu le poți transmite și celorlalți într-un mod coerent...


.


si tu gandesti in imagini? :P

revenind, eu, spre exemplu, injiner fiind, imi place sa cred in lucruri inexacte :D

noir_desir
11th February 2009, 10:32
în imagini, în filme... depinde de situație :D

pinki
11th February 2009, 10:35
tze dlagutz :D si eu :cry: si e atat de enervant cand aialalti nu inteleg ce spun ...

noir_desir
11th February 2009, 10:40
cel mai mult îmi place să gândesc în "trip-uri"... atunci când am și ceva weed la bord...

A propos, știți că s-a deschis un coffee-shop în fața blocului meu? :ras-plans: Dacă nici ăsta nu e un semn de la Dumnezeu...:happy

pinki
11th February 2009, 10:40
care bloc? :P

noir_desir
11th February 2009, 10:43
pe bune... în Iași s-au deschis mai multe coffee-shopuri... Bine, nu cu canabis, dar cu plante care imită efectul și sunt legale 100%. Ce fain e să-ți aprinzi un joint fix în fața secției de poliție și dacă te ia vreun organ la întrebări să-i arăți chitanța... :ras-plans:

pinki
11th February 2009, 10:50
i-auzi ce gandire libera au moldovenii astia :D

bun, deci trec si iasu' pe to see list :cry:

Grinco
11th February 2009, 10:51
Baga acum cat poti, ca vor sa schimbe astia legislatia si le faca ilegale:D

noir_desir
11th February 2009, 10:51
nu, că nu-s chiar disperat din ăla... :D

Grecu_
11th February 2009, 14:03
Complect off topic



revenind, eu, spre exemplu, injiner fiind, imi place sa cred in lucruri inexacte :D

Ce fel de injirer esti bre? Faci injinerii financiare? :D

pinki
11th February 2009, 15:26
nu, injiner electronist :D dar inca nu fac nimic :cry:


bine ca esti tu ontopic :happy

Grecu_
11th February 2009, 15:31
La mesajul meu ma refeream...:lmao

pinki
11th February 2009, 15:34
ah, eh,... :D sunt semi-blonda :cry:


stiti ce mai urasc? fatarnicia :D

praf_de_stele
11th February 2009, 17:06
ade, tu te gandesti la Dumnezeu ca la un haiduc ce ar trebui sa ia banii de la cei bogati si sa ii dea la cei saraci?
Daca in Biblie dupa cum zici tu, se spune ca cei buni or vor duce bine, iar cei rau mai prost, cu siguranta se face referire la o viata dupa moarte.Dar daca tu negi orice viata dupa moarte, in orice fel de forma, nu ma refer aici doar la teoria crestina, atunci de ce astepti de la o divinitate sa rasplateasca un om doar pentru actiunile sale imediate?
nu ma refer la bani...ma refer in special la atatea nedreptati care sunt in lumea asta... nu cred ca o divinitate poate pedepsi sau rasplati o persoana doar dupa moarte pt ca de asta exista, ca sa faca intr`un fel ordine in lumea asta...
nu pot sa spun ca neg o viata dupa moarte, doar ca imi e greu sa cred...daca poate cineva sa dovedeasca ca ea exista, atunci voi accepta si eu asta...
parerea mea e ca asa cum se usuca si moare o planta care nu primeste conditiile necesare pt a trai, asa se intampla si cu omul... dispare pur si simplu... si atat. apoi se descompune si devine hrana pt alte vietuitoare... e doar circuitul materiei si atat...asa se intampla cu toti si toate...
cum zicea cineva, teoria asta cu iisus, cu zei etc a fost inventata pt a`i face pe oameni sa se teama cu adevarat de o forta superioara, pt a`i face sa fie mai buni... mai degraba cred in istorie si biologie, privind aparitia omului sau in geografie, in ceea ce priveste formarea universului decat sa cred ca cineva, superior tuturor, a facut toate astea... explicatiile stiintifice sunt mai plauzibile din punctul meu de vedere.
dar bineinteles, asta e parerea mea si daca nu pot sa cred, nu cred... si pana nu apar dovezi cat mai clare pro sau contra, eu raman la aceeasi opinie :)

si ca sa fiu ontopic, o urasc pe diriginta :D

karynna24
11th February 2009, 17:46
Nu pot nega existenta lui Dumnezeu dintr-un simplu motiv: în toate lacasele de cult în care am fost(penticostal,baptist,ortodox si catolic) am simtit prezenta lui Dumnezeu în sufletul meu!Mereu L-am simtit alaturi de mine atunci cand am avut vreo problema. De exemplu cand aveam 14 ani am fost f aproape sa mor într-un accident de circulatie.Mereu ma rog Lui (nu din cartile de rugaciuni,ci din suflet,cu propriile mele cuvinte) si simt ca El e langa mine. Stiu ca exista multe nedreptati in lume,ca oamenii saraci mor de foame si în mizerie ,în timp ce bogatii se lafaie in lux,se scalda în bani. Ca un om sarac este onest,cinstit, merge la biserica,e credincios,pe cand bogatul comite faradelege dupa faradelege si nu calca pe la biserica decat la botez,nunta sau înmormantare.Dar in fata Lui toti suntem egali,El nu ne judeca daca suntem bogati sau saraci,ci dupa FAPTELE noastre! Eu personal m-as considera "murdara" sufleteste daca m-as îndoi de existenta Lui!

Grecu_
11th February 2009, 17:49
Dar in afara lacaselor de cult nu simti prezenta lui?

karynna24
11th February 2009, 17:53
Dar in afara lacaselor de cult nu simti prezenta lui?

ba da! Nu am dat de inteles in post?

Grecu_
11th February 2009, 18:01
Ba da, dar la fel am inteles ca in lacasele de cult il simti mai intens (daca pot formula asa).

Cristina
11th February 2009, 18:18
Eu cred in Dumnezeu.Si daca de un lucru mi-e frica de lumea asta,de El mi-e frica.Nu pot sa spun ca am avut vreo intamplare neobisnuita legata de acest lucru,dar am avut momente in viata,in care lucrurile pareau sa ia o intorsatura urata.Si de fiecare data cand am intampinat aceste momente m-am rugat,si am vazut cum lucrurile se schimbau in bine.Si desi nu m-am spovedit niciodata si nu m-am mai impartasit de cand eram copil,am simtit ca cineva e alaturi de mine si are grija de mine.Iar cand intru intr-o biserica simt o liniste interioara care ma copleseste pe moment.
Uneori simt ca e prea mult rahat in lumea asta ca sa nu cred.Sunt atatea lucruri care se intampla si oamenii sunt din ce in ce mai rai,incat tind sa cred ca trebuie sa fie ceva mai bun de atat.Nu are cum ca totul sa fie asa mediocru.

praf_de_stele
11th February 2009, 18:36
Dar in fata Lui toti suntem egali,El nu ne judeca daca suntem bogati sau saraci,ci dupa FAPTELE noastre! Eu personal m-as considera "murdara" sufleteste daca m-as îndoi de existenta Lui!
nimeni nu vorbeste de bani aici, daca esti bogat sau sarac...
vorbeam de faptul ca oameni cu o inima mare duc o viata in mizerie si chinuri care nici nu se poate numi viata, iar cei falsi, mincinosi, nemilosi etc duc una de lux...tot despre fapte vorbesc si eu... dar, ma rog, asa cum am mai zis, chestia cu nedreptatea e doar un simplu aspect... pt mai multe detalii care contrazic religia consulta istoria, de exemplu...sau cum am zis mai sus, orice alta stiinta...chiar nu ai avea sa`ti pui niciun fel de intrebare? de ce esti atat de sigura ca pe om l`a facut dumnezeu? bine, ai credinta...ok ! dar n`ai cum sa treci peste orice idee care contrazice existenta divinitatii fara ca macar sa analizezi putin...nu poti fi fixista...mai uita`te si in jur
si mai ales spui ca`i urasti pe cei care nu cred in dumnezeu...de ce ? pt ca au o alta viziune asupra vietii decat a ta? pana la urma, nimeni nu stie cu adevarat ce s`a intamplat si cum a aparut tot sistemul solar, cum au aparut planetele, pamantul, animalele, oamenii etc

aaaaa, si cand s`o dovedi ca dumnezeu exista, atunci probabil ca m`as considera "murdara" sufleteste, cum zici tu, pt ca m`am indoit...dar pana atunci nu!

Grecu_
11th February 2009, 18:48
...vorbeam de faptul ca oameni cu o inima mare duc o viata in mizerie si chinuri care nici nu se poate numi viata, iar cei falsi, mincinosi, nemilosi etc duc una de lux....

Deci, oamenii falsi traiesc doar in lux si cei inimosi doar in mizerie si vice-versa?

praf_de_stele
11th February 2009, 18:52
Deci, oamenii falsi traiesc doar in lux si cei inimosi doar in mizerie si vice-versa?
pfff :groggy: NU !
dar exista foarte multe cazuri

hai mai bine sa incheiem subiectul asta...pana la urma, fiecare crede ce vrea... avem dreptul asta...

karynna24
11th February 2009, 18:59
nimeni nu vorbeste de bani aici, daca esti bogat sau sarac...
vorbeam de faptul ca oameni cu o inima mare duc o viata in mizerie si chinuri care nici nu se poate numi viata, iar cei falsi, mincinosi, nemilosi etc duc una de lux...tot despre fapte vorbesc si eu... dar, ma rog, asa cum am mai zis, chestia cu nedreptatea e doar un simplu aspect... pt mai multe detalii care contrazic religia consulta istoria, de exemplu...sau cum am zis mai sus, orice alta stiinta...chiar nu ai avea sa`ti pui niciun fel de intrebare? de ce esti atat de sigura ca pe om l`a facut dumnezeu? bine, ai credinta...ok ! dar n`ai cum sa treci peste orice idee care contrazice existenta divinitatii fara ca macar sa analizezi putin...nu poti fi fixista...mai uita`te si in jur
si mai ales spui ca`i urasti pe cei care nu cred in dumnezeu...de ce ? pt ca au o alta viziune asupra vietii decat a ta? pana la urma, nimeni nu stie cu adevarat ce s`a intamplat si cum a aparut tot sistemul solar, cum au aparut planetele, pamantul, animalele, oamenii etc

aaaaa, si cand s`o dovedi ca dumnezeu exista, atunci probabil ca m`as considera "murdara" sufleteste, cum zici tu, pt ca m`am indoit...dar pana atunci nu!

fato,de unde scoti ineptia asta, ca-i urasc pe cei care nu cred în Dumnezeu??? Niciodata nu am spus asta,pur si simplu nu-i inteleg,ceea ce este cu totul alta mancare de peste. Vad ca am ajuns sa mi se atribuie chestii pe care nici nu le gândesc,dar sa le mai si spun.Eu una cred in Dumnezeu.atat timp cât am credinta si fac fapte bune(aici e discutabil) ma simt linistita sufleteste,în armonie cu El! P.S. Daca ai citi macar primul capitol din Biblie,te asigur ca nu ai mai vorbi asa.

praf_de_stele
11th February 2009, 19:09
O sa inlocuiesc "urasc" cu "nu-mi place"...nu-mi plac persoanele care afirma ca Dumnezeu nu exista

ma rog, in loc de "urasc", ai scris "nu`mi plac"

ha ha, am citit biblia, dar uite ca tot asa gandesc :yeah:

si nu inteleg de ce te aprinzi asa, eu am vorbit(scris) destul de frumos, nu vreau sa`ti schimb parerea, e bine ca poti crede...numai ca tu intelegi cam gresit tot ce spun eu (vezi threadul de tenis-nu ma mir ca nu ne putem intelege niciodata)

aaa, si`mi place ca mereu folosesti formule de adresare diferite, "fato", "draguto" etc... :D

Grecu_
11th February 2009, 19:12
Deci, aici se lasa cu paruiala! :D

praf_de_stele
11th February 2009, 19:13
Deci, aici se lasa cu paruiala! :D
n`avem cum , ca nu suntem face to face :P

karynna24
11th February 2009, 19:15
ma rog, in loc de "urasc", ai scris "nu`mi plac"

ha ha, am citit biblia, dar uite ca tot asa gandesc :yeah:

si nu inteleg de ce te aprinzi asa, eu am vorbit(scris) destul de frumos, nu vreau sa`ti schimb parerea, e bine ca poti crede...numai ca tu intelegi cam gresit tot ce spun eu (vezi threadul de tenis-nu ma mir ca nu ne putem intelege niciodata)

aaa, si`mi place ca mereu folosesti formule de adresare diferite, "fato", "draguto" etc... :D

esti ceva de speriat! Pt mine " nu-mi place" nu este "acelasi lucru "urasc".daca pt tine ele sunt echivalente...NO COMMENT! P.S. Ce note ai la romana?

Grecu_
11th February 2009, 19:19
n`avem cum , ca nu suntem face to face :P

Fie ea si virtuala!

Vezi ca ti-a zis-o.:D Ai obligatia morala si sociala sa raspunzi pe masura! :drak:

praf_de_stele
11th February 2009, 19:33
esti ceva de speriat! Pt mine " nu-mi place" nu este "acelasi lucru "urasc".daca pt tine ele sunt echivalente...NO COMMENT! P.S. Ce note ai la romana?

nu stiu care e mai de speriat dintre noi...ai uitat ca ai suparat toti moderatorii de pe tenis cu posturile tale "inteligente"? :lol: ei bine, la intrebarea ta, raspunsul meu e simplu : :happy :happy :happy :cry: :cry: daca vrei, dau si meditatii la romana
daca pana acum am conversat cum am conversat, incepand cu postul asta incep sa te recunosc :rolleyes:
si de ce mai stai de vorba cu persoane care nu cred in dumnezeu daca nu`ti plac ? :)

karynna24
11th February 2009, 19:49
nu stiu care e mai de speriat dintre noi...ai uitat ca ai suparat toti moderatorii de pe tenis cu posturile tale "inteligente"? :lol: ei bine, la intrebarea ta, raspunsul meu e simplu : :happy :happy :happy :cry: :cry: daca vrei, dau si meditatii la romana
daca pana acum am conversat cum am conversat, incepand cu postul asta incep sa te recunosc :rolleyes:
si de ce mai stai de vorba cu persoane care nu cred in dumnezeu daca nu`ti plac ? :)

pe postul tenis ,spun exact ceea ce gandesc si chiar nu ma intereseaza parerile altora despre mine. Nu sunt si nu voi fi ipocrita,chiar daca asta deranjeaza pe multi.eu cred ce vreau,tu la fel ,la urma urmei traim într-o tara democratica! N-ai decat sa crezi ce vrei nu-mi pasa! Cat despre meditatii,ma tem ca nu se poate:sunt la liceu profil uman si particip la olimpiade de lb romana.Credeam ca o sa ne intelegem cu timpul,dar vad ca m-am înselat! Asta e! Nu ma supar!

Cristina
11th February 2009, 20:16
Deci, aici se lasa cu paruiala! :D

Sa le vezi pe threadul de tenis.:D
Problema cu Dumnezeu e foarte complexa si ar putea fi dezbatuta la nesfarsit.Eu o inteleg pe Ade cand spune ca nu crede,pt ca e la varsta la care isi pune astfel de intrebari si pt ca sunt tot mai putine lucruri pe lume care te fac sa crezi.Personal cred ca si viata si ceea ce traiesti te face sa crezi sau sa nu crezi.Eu am avut parte de evenimente care m-au facut sa cred ca si Karynna.Poate ca intr-o zi si Ade va avea parte de un eveniment care o va marca si care ii va schimba conceptia despre Dumnezeu.
Se vede clar ca sunteti firi diametral opuse,dar sunteti amandoua mature si inteligente si cred ca puteti respecta ceea ce scrieti.
Doamne,ce impaciuitoare am devenit!

karynna24
11th February 2009, 20:36
Sa le vezi pe threadul de tenis.:D
Problema cu Dumnezeu e foarte complexa si ar putea fi dezbatuta la nesfarsit.Eu o inteleg pe Ade cand spune ca nu crede,pt ca e la varsta la care isi pune astfel de intrebari si pt ca sunt tot mai putine lucruri pe lume care te fac sa crezi.Personal cred ca si viata si ceea ce traiesti te face sa crezi sau sa nu crezi.Eu am avut parte de evenimente care m-au facut sa cred ca si Karynna.Poate ca intr-o zi si Ade va avea parte de un eveniment care o va marca si care ii va schimba conceptia despre Dumnezeu.
Se vede clar ca sunteti firi diametral opuse,dar sunteti amandoua mature si inteligente si cred ca puteti respecta ceea ce scrieti.
Doamne,ce impaciuitoare am devenit!

Criss eu una nu-i port ura lui Ade.pur si simplu unde ne intalnim ne certam.Chiar as vrea sa fim prietene,dar nu se prea poate.Adevarul e ca eu am o fire foarte impulsiva si la nervi spun cam tot ce-mi trece prin minte.Nu o judec pt ca ea nu crede in Dumnezeu,dar se pare ca ea a inteles contrariul.:(

praf_de_stele
11th February 2009, 21:46
si vedeti cum, incet incet, am ajuns la subiectul threadului : URA :cry:

crezi ca eu iti port ura ? eu n`am urat pe nimeni pana acum si nici nu pot sa urasc pe cineva cu adevarat... chiar nu stiu cum e sa traiesti cu sentimente de ura... nici nu vreau sa aflu...ca mai zic cateodata "urasc nu stiu ce", e doar un fel de`a spune, n`are legatura cu adevaratul sens al cuvantului
aceeasi fire impulsiva o am si eu

"pace voua !", a zis iisus :D :P (daca gresesc, corectati`ma:D)

karynna24
11th February 2009, 21:59
si vedeti cum, incet incet, am ajuns la subiectul threadului : URA :cry:

crezi ca eu iti port ura ? eu n`am urat pe nimeni pana acum si nici nu pot sa urasc pe cineva cu adevarat... chiar nu stiu cum e sa traiesti cu sentimente de ura... nici nu vreau sa aflu...ca mai zic cateodata "urasc nu stiu ce", e doar un fel de`a spune, n`are legatura cu adevaratul sens al cuvantului
aceeasi fire impulsiva o am si eu

"pace voua !", a zis iisus :D :P (daca gresesc, corectati`ma:D)

noi am ajuns "exemple" reprezentative ale acestui thread. offf,nebune mai suntem!!!:cry::cry::cry: mai exact in cazul de fata, PACE NOUA,Ade!!!!:P

Cristina
11th February 2009, 22:02
Adevarul e ca eu am o fire foarte impulsiv


aceeasi fire impulsiva o am si eu

Hmmm!Deci nu sunteti atat de diferite pe cat credeam eu!:D
Si eu sunt tot o fire impulsiva,dar incerc sa ma stapanesc.

pinki
11th February 2009, 22:12
si eu sunt tot impulsiva :cheer:


ce ne-am adunat :D

karynna24
11th February 2009, 22:15
QUOTE=Criss88;2441895]Hmmm!Deci nu sunteti atat de diferite pe cat credeam eu!:D
Si eu sunt tot o fire impulsiva,dar incerc sa ma stapanesc.[/QUOTE]

cred ca de asta se lasa cu scantei!!! :ok:A,sa nu uit ca eu sunt Anti-Fed si fana Nadal si Ade,fana Roger!!!:D:P Asta e mai rau decat conflictul dintre romani si unguri! glumesc...:cry::cry::cry:

praf_de_stele
11th February 2009, 22:15
pinki, tu pe cine urasti ? :D

pinki
11th February 2009, 22:16
pe chinezoi, bicicletele, in mare. pe tigani, evident. si ar mai fi :D

praf_de_stele
11th February 2009, 22:20
saracele biciclete :D ai avut vreun accident in copilarie si`ai ramas marcata? :D
mie`mi plac bicicletele :yeah:

karynna24
11th February 2009, 22:23
saracele biciclete :D ai avut vreun accident in copilarie si`ai ramas marcata? :D
mie`mi plac bicicletele :yeah:

si mie!!!:yes: asta chiar daca am luat cateva trante zdravene,pana ce-am invatat sa merg pe ea!:D:D:P

Lucian86
11th February 2009, 22:24
sunt la liceu profil uman si particip la olimpiade de lb romana.

La ce liceu esti ? (tot din Iasi eram si eu)

Karynna, spui ca nu intelegi pe atei. Nici eu nu-i intelegeam la varsta ta.
"Never say never":drak:

pinki
11th February 2009, 22:25
nu, pur si simplu nu-mi plac, e o aversiune nativa fata de ele.

karynna24
11th February 2009, 22:25
La ce liceu esti ? (tot din Iasi eram si eu)

Karynna, spui ca nu intelegi pe atei. Nici eu nu-i intelegeam la varsta ta.
"Never say never":drak:
Eminescu:P

Lucian86
11th February 2009, 22:34
Eminescu:P

E tot prin Copou daca-mi amintec bine. Eu terminasem clasa a 10 a la Miron Costin inainte sa plec. In fine, succes la scoala in continuare

pinki
11th February 2009, 22:35
de ce apar si eu acolo?

praf_de_stele
11th February 2009, 22:37
unde ? :D

pinki
11th February 2009, 22:39
a modificat :D

Cristina
11th February 2009, 23:03
pe chinezoi, bicicletele, in mare. pe tigani, evident. si ar mai fi :D

Eu am un mare sentiment de aversiune fata de tigani.Cand eram prin clasa a 5-a s-a luat o tiganca din senin de mine si mi-a dat o palma peste fata.De atunci nu ii suport.Am cunoscut insa si cativa romanizati care s-au dovedit foarte de treaba,dar majoritatea nu sunt asa.
Iar pe bicicleta nu m-am mai suit tot din clasa a5-a cand am cazut rau si era cat pe ce sa raman fara un ochi.
Chinezoii ma amuza teribil.Mai ales modul in care vorbesc.:D

jo27
12th February 2009, 09:14
Eminescu:P

Serios? am predat in practica acolo....faci istoria cu Iordachescu?

karynna24
12th February 2009, 09:54
Serios? am predat in practica acolo....faci istoria cu Iordachescu?

nu! Eu sunt transferata anul asta de la alt liceu Vasile Alecsandri.la noi preda o tipa Toma.dar am auzit de el. E foarte posibil sa-l avem profesor anul viitor.

praf_de_stele
12th February 2009, 14:11
Iar pe bicicleta nu m-am mai suit tot din clasa a5-a cand am cazut rau si era cat pe ce sa raman fara un ochi.
Chinezoii ma amuza teribil.Mai ales modul in care vorbesc.:D
mi`ati facut pofta de plimbat cu bicicleta :P nu m`am mai plimbat de ceva timp cu ea...sper ca n`a ruginit :D dar cam bate vantul :groggy:

app, si pe mine ma amuza felul in care vorbesc chinezii :P

zebe
12th February 2009, 15:17
Serios? am predat in practica acolo....faci istoria cu Iordachescu?


nu! Eu sunt transferata anul asta de la alt liceu Vasile Alecsandri.la noi preda o tipa Toma.dar am auzit de el. E foarte posibil sa-l avem profesor anul viitor.


Suntem in plus pe aici? :P

Cristina
12th February 2009, 15:21
mi`ati facut pofta de plimbat cu bicicleta :P nu m`am mai plimbat de ceva timp cu ea...sper ca n`a ruginit :D dar cam bate vantul :groggy:

app, si pe mine ma amuza felul in care vorbesc chinezii :P

La mine bicicleta o foloseste mama.Are probleme medicale si are nevoie sa faca miscare.:D

relansat
12th February 2009, 15:32
Urasc "ragetele" arbitrilor de linie la tenis cand mingea iese in OUT :D

Cristina
12th February 2009, 15:56
Urasc "ragetele" arbitrilor de linie la tenis cand mingea iese in OUT :D

Si eu!:ok:Uneori striga din toti plamanii.

pinki
12th February 2009, 18:07
pe mine ma enerveaza cand se screm alea sau aia cand servesc sau lovesc.

karynna24
12th February 2009, 18:19
pe mine ma enerveaza cand se screm alea sau aia cand servesc sau lovesc.

pe mine ma enerveaza jucatoarele de tenis(top20),care nu sunt capabile sa serveasca cu primul serviciu:headbang:. Ce chestie îti pierzi serviciul,dar nu-i nimic castigi pe serviciul adversarei!!!:rolleyes: Daca asta a ajuns tenisul feminin...ce sa mai zic???:rosu: Cred ca Graff,Davenport si Henin fac indigestie cand vad "calitatea" meciurilor din circuitul actual!!!:mda::(

relansat
12th February 2009, 18:22
Io ma distrez de minune cand o vad pe Dementieva servind :evil:

Novac
12th February 2009, 18:54
pe mine ma enerveaza cand se screm alea sau aia cand servesc sau lovesc.

bai37213 vezi ca fetele alea icnesc nu ... altceva37212

praf_de_stele
12th February 2009, 19:00
Io ma distrez de minune cand o vad pe Dementieva servind :evil:
si eu :cry: deci pe bune acum, pt o jucatoare de pe locul 4 mondial(parca asa e, la fete nu prea m`am mai uitat in ultimul timp) e rusinos sa nu poti sa servesti :rosu: nu e numai cazul ei...intr`adevar, calitatea jocului din circuitul feminin e varza acum ... urat de tot se joaca :groggy:

Sir. Eko
12th February 2009, 19:05
urasc cand diriginta isi noteaza numarul de telefon fix din catalog si suna acasa:headbang:

karynna24
12th February 2009, 19:16
urasc cand diriginta isi noteaza numarul de telefon fix din catalog si suna acasa:headbang:

eu am avut inspirata idee sa nu-mi dau nr de fix:D:yes:

JJ
12th February 2009, 19:24
Propun o lista cu tot ceea ce detestam mai mult sau mai putin in aceasta lume (in mod particular in sport). O lista cu lucruri serioase dar si simpatice, lucruri importante sau marunte, persoane, intamplari, situatii la care suntem relativ intoleranti.

Lista mea:
Urasc hockey-ul pentru ca nu pot vedea pucul in teren - Daca esti chior... Pe patinoar ai fost?
Urasc toata scenografia fotbalului american (cine a vazut ultimul Super Bowl stie despre ce vorbesc) concert in pauza meciului ?!:shocked:
Urasc baseball-ul pentru monotonia sa
Urasc curling-ul pentru ca......:shocked: Asta e chiar misto. Aprecierea distantei si fortei, strategie...
Urasc bowling-ul incat pentru multe cunostinte de-ale mele a devenit recreatia numarul 1:(
Urasc lupta "anti-doping" din ciclism desi e clar tuturor ca toti ciclistii profesionisti se dopeaza
Urasc golful deoarece pentru o adunatura de bogati si pentru o minge minge minuscula este nevoie de hectare de teren. Chiar nu se poate juca si pe un teren mai mic?:o:
Si pe terenul eliberat sa faca locuinte sociale pt. studenti amarati care urasc sesiunea, nu? :D




Urasc persoanele obsedate de saracia din Romania si care intotdeauna se plang de preturi...
Urasc faptul ca eu trebuie sa dau 150 de lei pe GTA IV ca sa-l cumpar original pe PS 3 si vecinul de la et 1 il downloadeaza gratis de pe torenti...
Foarte tari astea doua combinate :D



Urasc pisicile care se imperecheaza la ora 00:00 doarece scot un zgomot foarte ciudat...
:shocked: Tu spionezi pisicile cand se babardesc???

White Shadow
12th February 2009, 19:33
[COLOR="red"][B]Foarte tari astea doua combinate :D

eu nu m-am plans acolo de pret...m-am plans doar in legatura cu faptul ca eu dau bani pe ceva pe care alte persoane nu dau bani si care e exact acelasi produs...


[COLOR="red"]:shocked: Tu spionezi pisicile cand se babardesc???

nu...le aud...cand e geamul deschis....

Cristina
12th February 2009, 19:47
:shocked: Tu spionezi pisicile cand se babardesc???
Nu e nevoie sa-le spionezi ca le auzi.Scot un zgomot infernal.Am o droaie de matze acasa si vara cand ti-e lumea mai draga si dormi ca tot omul cu geamul deschis,le auzi pe astea.Oricum si cu geamul inchis isi fac simtite prezenta.
Te scoala din cel mai adanc somn.Mie imi place cand se bat doi cotoi.:D

karynna24
12th February 2009, 20:06
Nu e nevoie sa-le spionezi ca le auzi.Scot un zgomot infernal.Am o droaie de matze acasa si vara cand ti-e lumea mai draga si dormi ca tot omul cu geamul deschis,le auzi pe astea.Oricum si cu geamul inchis isi fac simtite prezenta.
Te scoala din cel mai adanc somn.Mie imi place cand se bat doi cotoi.:D

.Mie imi place cand se bat doi cotoi.:D Si mie!:D al meu(e birmanez) e spaima cartierului!:yes:

Prome
12th February 2009, 20:33
eu nu m-am plans acolo de pret...m-am plans doar in legatura cu faptul ca eu dau bani pe ceva pe care alte persoane nu dau bani si care e exact acelasi produs...





de unde dracu ia vecinu' tau acelasi produs?
ia varianta pentru PC, daca doreste sa joace pe PS3 da banu' la fel ca tine

karynna24
14th February 2009, 10:47
Urasc franceza! Eu am facut un singur an si fiind la sectie umana,îmi scoate peri albi!!! De fapt fac si meditatii! Vreau sa scap de franceza!!!

Sir. Eko
14th February 2009, 12:47
Urasc franceza! Eu am facut un singur an si fiind la sectie umana,îmi scoate peri albi!!! De fapt fac si meditatii! Vreau sa scap de franceza!!!

si eu sunt tot la sectia umana dar nu am probleme cu franceza,am o profesoara la care nu trebuie sa fac nimic,cu latina ii stres la mine :( :headbang:

karynna24
14th February 2009, 14:32
si eu sunt tot la sectia umana dar nu am probleme cu franceza,am o profesoara la care nu trebuie sa fac nimic,cu latina ii stres la mine :( :headbang:

latina e joaca de copii,mai!:P Eu am media 10:) La franceza e durere!:headbang::headbang::( Mi-a stricat toata media:headbang:(am avut media 7 dar cat m-am chinuit pt asta);):)

pinki
14th February 2009, 14:32
franceza e superba :mda:

karynna24
14th February 2009, 14:35
franceza e superba :mda:

ar fi si pt mine,dar mi-e greu sa o iau aproape de la zero( eu nu am facut decat un an):mda:

praf_de_stele
14th February 2009, 14:37
si mie`mi place franceza...mi se pare usoara si relaxanta...e o placere sa`mi fac tema la franceza :)

zebe
14th February 2009, 15:26
Urasc smecherasii de cartier care se iau de copii, si daca indraznesti sa-i aperi cumva mai vin inca vreo 4:headbang:

Hehe, daca va plangeti de franceza inchipuiti-va cum ii la bilingv franceza :groggy:

karynna24
14th February 2009, 15:28
Urasc smecherasii de cartier care se iau de copii, si daca indraznesti sa-i aperi cumva mai vin inca vreo 4:headbang:

Hehe, daca va plangeti de franceza inchipuiti-va cum ii la bilingv franceza :groggy:

nu vreau sa-mi imaginez! :D

Cristina
14th February 2009, 15:53
Latina mi-a dat mari batai de cap in clasa a8-a.Imi scotea peri albi si unde mai pui ca nu ne intelegeam bine cu profa(pe care o dadusem afara de la ora).La latina am luat pt prima data o nota mai mica de7:un mare3.De altfle toata clasa a avut-o,in urma acelui incident.Am indreptat-o cu un 9,mi-a iesit media 6 si toata lumea a fost fericita ca semestrul urmator nu am mai facut materia asta plictisitoare,si am scapat si de Printesa(asa ii spuneam profei,o babuta la vreo 60de ani :D).
Franceza e frumoasa.Ma oftic acum ca nu am mai lucrat cu ea si am mai uitat din regulile gramaticale.Timpurile verbale erau febletea mea.

Sir. Eko
14th February 2009, 16:26
karynna24 cum sa fie latina joaca de copii? :)) , eu chiar nu pricep nimic intr-adevar ca nici nu ma straduiesc prea mult ...

eu am avut numai profi ciudati de franceza,in 6 ani de cand fac franceza nu am scris mai mult de 20 de pagini in caiet :D .In ora de franceza ,joc carti ,citesc presa,ascult muzica etc.

Cristina
14th February 2009, 16:38
Te inteleg Karynna cand vorbesti de franceza.Eu am avut colegi care facusera rusa in clasele 2-8 si franceza.Pt ei ora de engleza era un calvar.

karynna24
14th February 2009, 16:50
Te inteleg Karynna cand vorbesti de franceza.Eu am avut colegi care facusera rusa in clasele 2-8 si franceza.Pt ei ora de engleza era un calvar.

ce frumos ar fi sa fie franceza de gimnaziu:P Dar eu dau teza la franceza:( Doamne, ce cosmar a fost pt mine toceala pt teza asta.:no: stateam in fiecare seara de la 22-2(noaptea).si asta cu o luna inainte+meditatii.:(:mda:
Mr.Eko: latina e super usoara,trebuie doar sa te straduiesti putin. Bafta!:ok:

Roddicted
15th February 2009, 19:24
Dati-o naibii de franceza.Daca stii engleza e de ajuns:D

karynna24
15th February 2009, 19:43
Dati-o naibii de franceza.Daca stii engleza e de ajuns:D

as da-o eu naibii, dar nu ma lasa ea!:D:cry: ca trebuie sa dau teza in fiecare semestru.:headbang: Cu ce-am gresit???:(

Lucian86
15th February 2009, 21:02
Si pe terenul eliberat sa faca locuinte sociale pt. studenti amarati care urasc sesiunea, nu? :D

Alt destept:rolleyes:

Nu vad pucul in teren la televizor caci nu am jucat niciodata hockey pe viu:(
Poate ca in America pe un canal HD pucul se vede mai bine. Ce-am vazut eu pana acum la televizor (si totusi am un televizor marisor) au fost niste patinatori cu o crosa in mana ce se miscau in zig-zag pe teren. Pucul se vede si el din cand in cand atunci cand este la dispozitia unui jucator. Cand se suteaza la poarta (asa se zice ??? ) doar acel beculet rosu iti poate spune daca e gol sau nu (nu degeaba l-au pus acolo nu ???:thinkso:).
Ah, si nu e frumos sa ma faci chior :(

Curling-ul nu-mi place...Am mai spus-o: care e problema voastra ??? Nu e chiar atat de placut de urmarit la televizor, nu ?? De practicat, orice sport e frumos pana la urma. Precum e imposibil sa practici toate sporturile din lume, le judec si eu asa cum se vad de la televizor. Este totusi o parere personala.

In fine, cu-i place sesiunea de examene ???:happy Ne plac cursurile, ne plac lucrurile pe care le invatam din ele dar examenele:shocked: !!!!!! Cel mai rau e cand trebuie sa dai un examen greu, neplacut si cu profesori carora le-ai spune numai de "bine" atunci cand dupa un curs predat extrem de prost iti pune in fata un examen extrem de complicat pe care trebuie sa si-l faci intr-un timp extrem de scurt:shocked: (am eu in agenda unu de genul asta;) )

praf_de_stele
16th February 2009, 15:59
Franceza e frumoasa.Ma oftic acum ca nu am mai lucrat cu ea si am mai uitat din regulile gramaticale.Timpurile verbale erau febletea mea.
si mie tot gramatica imi place mai mult, atat in limbile straine, cat si`n romana...nu prea`mi place literatura...adica ma descurc, nu`i problema, da` nu simt nicio placere cand comentez opere sau cand fac eseuri...bine, acum depinde si de opera :) de exemplu, acum sunt la eminescu si urasc sa comentez poeziile lui :headbang:

eu n`am facut latina deloc pana acum...nici nu stiu cum e...:P in generala aveam o ora de latina in orar, da` faceam romana, ne pregateam pt capacitate :)


eu am avut numai profi ciudati de franceza,in 6 ani de cand fac franceza nu am scris mai mult de 20 de pagini in caiet :D .In ora de franceza ,joc carti ,citesc presa,ascult muzica etc.
exact acelasi lucru mi se intampla si mie, numai ca e vorba de profii de engleza...tocmai la materia care`mi place foarte mult... am doar 5 pagini scrise pana acum la engleza...si`n generala la fel :headbang:

Cristina
17th February 2009, 16:18
Eu dupa poezie nu prea m-am dat in vant.Poate sunt o insensibila,dar nu ma acapareaza asa mult cum o face o opera din genul epic sau dramatic.La Eminescu insa mi s-a parut super simplu de comentat.Dintre toti autorii genului liric Eminescu e cel mai usor,ca si Bacovia de altfel.Eu nu i-am putut suporta pe Ion Pillat,Ion Barbu, Macedonski si Goga.La Macedonski simteam ca o sa mor cu rondelurile alea.O singura opera a lui mi-a placut si aia a fost "Noapte de decemvrie".Cu toate ca nu imi placuse poezia,la bac mi-a picat o poezie.Si nu una oarecare ci cea traditionalista.Stiind insa ca nu o stapanesc prea bine,cu o seara inainte m-am uitat pe ea si am avut idee ce sa scriu a doua zi.Colegii mei erau insa cu moralul la pamant.De atunci cred si eu in noroc.:D
Eu la franceza scriam cate un caiet pe semestru in liceu.Aveam o profa,care punea mare accent pe gramatica,si faceam mii de exercitii.La engleza nu stiu daca am scris un caiet in 4ani de liceu.Profa era foarte buna,dar nu era o adepta a scrisului.Ii placea sa avem discutii libere,si sa facem eseuri pe anumite teme.

jo27
18th February 2009, 14:54
Eu dupa poezie nu prea m-am dat in vant.Poate sunt o insensibila,dar nu ma acapareaza asa mult cum o face o opera din genul epic sau dramatic.La Eminescu insa mi s-a parut super simplu de comentat.Dintre toti autorii genului liric Eminescu e cel mai usor,ca si Bacovia de altfel.Eu nu i-am putut suporta pe Ion Pillat,Ion Barbu, Macedonski si Goga.La Macedonski simteam ca o sa mor cu rondelurile alea.O singura opera a lui mi-a placut si aia a fost "Noapte de decemvrie".Cu toate ca nu imi placuse poezia,la bac mi-a picat o poezie.Si nu una oarecare ci cea traditionalista.Stiind insa ca nu o stapanesc prea bine,cu o seara inainte m-am uitat pe ea si am avut idee ce sa scriu a doua zi.Colegii mei erau insa cu moralul la pamant.De atunci cred si eu in noroc.:D
Eu la franceza scriam cate un caiet pe semestru in liceu.Aveam o profa,care punea mare accent pe gramatica,si faceam mii de exercitii.La engleza nu stiu daca am scris un caiet in 4ani de liceu.Profa era foarte buna,dar nu era o adepta a scrisului.Ii placea sa avem discutii libere,si sa facem eseuri pe anumite teme.

nici eu nu ma dau in vint dupa poezie, ce-i drept mie multi mi-au zis ca sint insensibil :P

cite faze de genul asta cu noroc la examene am avut, as umple vreo 2 pagini sa le povestesc pe toate......de exemplu, in anul 1, la cel mai greu examen...invatasem asa si asa, in noaptea de dinainte, bineinteles :D , asa ca, cu 5 minute inainte sa vina profu' zic sa recitesc un curs...l-am terminat de citit exact inainte sa intre...da subiectele, desigur, cursul respectiv a fost subiectul principal :P

in ceea ce priveste lb. latina, am facut 7 ani (cl.8, liceu cu teza si anii 1 si 2 de fac), m-am descurcat binisor, insa nu-mi-a placut sub nici o forma.

Andrei_23
20th February 2009, 14:22
Am uitat sa spun ca ma enerveaza suporterii care pleaca de la stadion inainte ca meciul sa se fi terminat.

andreeas
13th March 2009, 19:35
Am avut o viata lipsita de probleme si cu toate astea il simt aproape pe Dumnezeu. Sunt greco-catolica. Poate din aceasta cauza cel mai mult pe lumea asta ii urasc pe fanatici fie ei atei sau credinciosi. In special cei atei tind sa convinga pe ceilalti care nu gandesc ca ei ca sunt niste prosti.
Urasc comunistii, din mai multe motive printre care, pentru ca au pricinuit multe probleme Bisericii Catolice in perioada comunista. Pe cea Greco-Catolica chiar au desfiintat-o.
Urasc persoanele care mint si care isi dau cu parerea asupra unor lucruri pe care nu le cunosc.
Urasc politicienii din Romania.
Urasc manelele.
Urasc persoanele care mananca seminte.
Urasc mizeria si praful din Bucuresti.
Urasc persoanele care bat copiii si animalele.
Urasc suporterii echipelor de fotbal, pentru ca nu stiu sa se poarte civilizat.
Urasc oamenii rai etc.

praf_de_stele
13th March 2009, 22:22
Urasc persoanele care mananca seminte.
:shocked::groggy: daca nu arunc cojile pe strazi sau nu fac mizerie, adica nu sunt nesimtita, le mananc civilizat, cu ce te`as deranja ? :D
criteriul asta e cam strange :P

Ess
14th March 2009, 00:11
Am avut o viata lipsita de probleme si cu toate astea il simt aproape pe Dumnezeu.

nostim...
iti respect parerea, dar fraza asta mi se pare a dracului se nostima...

andreeas
14th March 2009, 01:20
:shocked::groggy: daca nu arunc cojile pe strazi sau nu fac mizerie, adica nu sunt nesimtita, le mananc civilizat, cu ce te`as deranja ? :D
criteriul asta e cam strange :P

nu ma deranjeaa cu nimic daca le manaci in casa si nu arunci cojile pe strada.
majoritatea celor care manaca seminte cam fac multa murdarie.


nostim...
iti respect parerea, dar fraza asta mi se pare a dracului se nostima...

ma bucur ca ti se pare nostima.
unii se aproprie de Dumnezeu doar atunci cand au probleme, in rest...
nu este si cazul meu.
chiar unii de pe acest forum spun ca l-au simtit pe Dumnezeu aproape atunci cand au scapat dintr-o intamplare mai nefericita (accident).

Novac
14th March 2009, 01:22
deci asa nu te mai deranjeaza. :mda: bine de stiut:D

PS. nostim rau!

Denis
14th March 2009, 07:22
URASC cand se intrerup meciurile din cauza ca arbitrul e chior si nu vede mingea pe ninsoare:D

Mr Cosmin
15th March 2009, 04:28
Urasc Steaua :D .

Altceva nimic :) .

zebe
15th March 2009, 17:19
Urasc Steaua :D .

Altceva nimic :) .

Ce viata frumoasa ai atunci...:D

Celso
1st April 2009, 10:41
urasc glumele de 1 aprilie pe care le fac astia prin ziare:mda: ..

ha ha ha ...ce mai radem:D