PDA

View Full Version : Ce urasc in tenis ?! (fara mila)



Lucian86
7th February 2009, 21:07
Topic dedicat persoanelor, lucrurilor si intamplarilor din tenis care ne deranjeaza intr-un fel sau altul, care ne provoaca nervi sau care pur si simplu ne starnesc pure antipatii personale.
Cu dezinvoltura va rog:evil:

Incep eu

Urasc "jucatorul Nadal" (nu persoana Nadal, sa fie clar)
Urasc stilul "paletar" de joc, acela care se rezuma la trimisul mingii in terenul advers.
Urasc zgura de pe terenul central de la Roland Garros
Urasc MS de la Paris-Bercy (de parca nu ar mai fi un turneu FOARTE important in Paris)- intre timp Germania si Anglia nu mai au niciun turneu de acest gen
Urasc deasemenea cele 3 MS-uri din SUA (prea multe)
Urasc publicul francez care fluiera absolut orice; l-au fluierat pe Roddick anul trecut ca a cerut de drept un "challenge" care pana la urma i-a dat si dreptate americanului:(
Urasc preturile terenurilor de tenis din Italia (de inchiriat binenteles)
Urasc priza "western"
Urasc interviurile Anei Ivanovic si lui Nadal (Ivanovic is always "excited" to play si Nadal is always "going to try his best")
Urasc "neturile" invizibile ochiului uman fara acel dispozitiv exagerat de precis:shocked:
Urasc rachetele "super-oversize"
Urasc faptul ca sistemul "hawkeye" este instalat doar pe terenurile centrale
Urasc pe Tiriac si Nastase care nu fac mai nimic altceva pentru tenisul romanesc decat faptul de a fi amintiti in continuu pentru performantele lor din trecut.
Urasc comentatorii romani de tenis, in special cei de la Sport.ro
Urasc pe Monica Niculescu:shocked: (prea dura ?? asta intra la antipatiile personale)

andreeas
7th February 2009, 21:11
Cum sa o urasti pe Monica Niculescu? Este cea mai buna jucatoare din Romania.:):ok:

Cneazul
7th February 2009, 21:15
ne-ai lasat masca pe toti. cam multe lucruri urasti:)
eu urasc rivalitatea tampita dintre fani, jucatori si lipsa de respect.
ati vazut si pe forum rivalitatea dintre fanii lui nadal si federer. fiecare s`a luat de adversar. nu ii inteleg. fiecare ar trebui sa`si incurajeze favoritul si sa`si respecte adversarul, iar mai presus de toate sa se bucure de joc.
apoi referitor la rivalitatea dintre jucatori(ma refer la rivalitatile cu scandal): vezi cazul jankovic - ivanovic. sunt din aceeasi tara dar nici macar nu se suporta. e penibil. de`as fi capitanul nejucator al serbiei nu le`as chema pe nici una dintre ele. intre sampras si agassi a fost o rivalitate extraordinara, dar doar pe terenul de joc, nu in afara lui. nadal si federer se respecta enorm unul pe celalalt si pentru asta e frumos sportul. cred ca sunt sigurii rivali care se respecta atat de mult in sportul de azi.
P.S. nici eu nu ma dau in vant dupa monica niculescu. ma refer aici la jocul ei si la atitudinea ei din timpul unei partide. cum sa plangi in timpul meciului pt ca ai ratat minge de break????
P.S. mai urasc faptul ca jucatorii romani nu incearca sa faca pasul spre o cariera de top. tot joaca futuresuri, sau challengeruri mici, cand pot sa se inscrie in calificari la turnee ATP, sau sa joace challengeruri puternice (peste 85.000 de euro)

Lucian86
7th February 2009, 21:18
Cum sa o urasti pe Monica Niculescu? Este cea mai buna jucatoare din Romania.:):ok:

Uite asa!!!
In detaliu, urasc acea dreapta taiata, urasc privirea si chipul ei (asta nu inseamna ca as fi misogin sau altceva; o simpatizez pe Kutsnetsova de pilda care probabil e si mai urata); urasc faptul ca urla atunci cand greseste o minge complicata fiind si in avantaj net pe tabela de scor (am dat si eu cazul extrem eh), urasc cum vorbeste la interviuri:shocked:

@Cneazul

E pura retorica. Nu inseamna ca toate lucrurile pe care le-am spus imi stau intepenite in intestine.

andreeas
7th February 2009, 21:28
n-am stiut ca Elena Jankovic si Ana Ivanovic nu isi vorbesc.

ce urasc eu:

1. fanii care tin neaparat sa jigneasca rivalul preferatului lor.
2. urasc faptul ca sistemul ochi de soim este instalat doar pe terenurile centrale.
3. unii comentatori sportivi de la noi.:evil:

adrian_str
7th February 2009, 21:41
In loc de URASC, as putea pune foarte bine NU SUPORT, dar trebuie sa mentin atmosfera tensionata (intr-un mod pozitiv :evil:) de pe acest thread.

URASC jucatorii lipsiti de tehnica, dar care au rezultate.
URASC jucatorii care sunt lipsiti de fair-play, sau care inventeaza tot felul de motive pt a intrerupe partida sau a abandona.
URASC jucatorii pro care se complac in turnee mediocre in loc sa incerce sa evolueze in competitii tot mai puternice.
URASC arbitrii de linie slab pregatiti
URASC arbitrii de scaun care nu sunt in stare sa poarte o discutie cu jucatorii.
URASC mascaricii.
URASC rachetele slab racordate :lol:
URASC huiduielile tribunei :rosu:.
URASC jocul defensiv.
URASC neturile si ramele care schimba cursul jocului :rolleyes:
URASC jucatorii care se bucura excesiv.
URASC jucatorii inculti, chit ca acest lucru nu influenteaza jocul si rezultatul unui meci.
AAA, URASC LA CULME comentatorii de pe Sport.ro ! Mai putin, Chican. Omu asta-i mai decent.

Chestia cu Hawk Eye-urile e buna. O "imprumut" si eu :D.
URASC faptul ca Hawk eye-ul este instalat doar pe arenele principale.

Pt moment astea-mi vin in minte.

Cristy RVD
7th February 2009, 21:47
Urasc "iarba" de la finala WB 08.

Optimistul
7th February 2009, 22:09
Cam greu cuvantul asta "urasc" ,mai ales in tenis .
"Nu-mi place" suna altfel ...

Nu-mi plac declaratiile false mai ales cele de dupa infrangeri.
Nu-mi plac amatorii gen Mirka care duc la sapa de lemn campionii sau Alina Tecsor care n-a dovedit ca poate fi o antrenoare buna niciodata la nici-un nivel si acum vrea sa-si incerce sansele cu talentata Sorana .
Poate mai sunt , dar astea imi vin in minte acum ...

Cipri
7th February 2009, 22:11
Nu urasc nimic :)

Lucian86
7th February 2009, 23:16
Am deschis ceva asemanator (relativ la alte domenii) intr-o alta sectiune
Cine-i interesat
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=2436450#post2436450

McGaby
7th February 2009, 23:21
Urasc sa strang de 3-4-5 ori ap. 50 de mingii la un antrenament! :evil:
Urasca jucatorii romani de tenis ca nu pot ajunge macar in semifinalele unui GS! :nah:
Il urasc pe bulangiu` de Tiriac! :rolleyes:

karynna24
8th February 2009, 14:57
in sport NU poate exista URA!!! Cel mult sa-ti fie antipatic un jucator sau o echipa, mai bine spus sa nu-ti placa stilul de joc....:mda::ok:

meth
8th February 2009, 15:44
urasc pe cei care folosesc cuvantul 'mingii' cand de fapt pluralul corect de la 'minge' este 'mingi'

Lucian86
8th February 2009, 16:00
Doar Adrian si inca vreo doua persoane au inteles contextul si scopul prin care am folosit cuvantul "ura":( Ceilalti trebuiau sa fie moralisti neaparat:(

"Ura" este un cuvant de "scena". L-am folosit pentru ca suna mai bine, mai artistic, mai amuzant, mai.......:(

Cred ca am explicat si in primul post cum sta treaba

dyaconu
8th February 2009, 16:04
Eu am sa schimb acel "urasc" in "mi-ar placea sa se schimbe (oricum ar fi)"
Mi-ar placea sa pot juca mai des tenis (trei - patru ori pe saptamana). Nu-mi place ca pana acu' nu reusesc sa depasesc de doua ori din diverse motive.
Mi-ar placea sa revina stilul elegant de joc al tenisului, cel care l-a consacrat drept sportul alb asa cum imi vorbea mie tata de el. Nu-mi place raftenisul.
Mi-ar placea ca jucatorii romani sa depaseasca acel fatalism tipic romanesc: "asta e...". Nu-mi place asta, trebuie pastrat optimism pana la final.

Optimistule, apropos de Mirka: cand in suflet e gol, tenisul nu mai conteaza ;)

luma
8th February 2009, 16:23
urasc pe cei care folosesc cuvantul 'mingii' cand de fapt pluralul corect de la 'minge' este 'mingi'

Hm, pluraul articulat este "mingii".:D

coiscif
8th February 2009, 17:17
Urasc "iarba" de la finala WB 08.

care iarba ? :happy

Sorin Blaj
8th February 2009, 17:19
Cea din finala fiecarui an. In 2008 n-a fost diferita de cea din 1972, de exemplu. Si atunci si acum, a cam lipsit. :)

Roddicted
8th February 2009, 18:19
Cea din finala fiecarui an. In 2008 n-a fost diferita de cea din 1972, de exemplu. Si atunci si acum, a cam lipsit. :)

corect ar fi sa se spuna ca prima saptamana se joaca pe iarba iar a doua pe pamant:)

Cristina
8th February 2009, 18:23
Urasc trucurile astea pe care le folosesc jucatorii pt a-si scoate adversarii din forma(vezi Djokovic care bate mingea de 20 de mii de ori inainte sa serveasca,sau pauzele medicale care survin in momente cheie ale meciului).
Urasc faptul ca multi o judeca pe Mirka fara sa o cunoasca.
Urasc cand incepe ploaia la Wimbledon!
Urasc faptul ca nu se mai practica tenisul elegant de acum cativa ani!
Ii urasc pe Tiriac si Nastase pt ca nu a facut mai nimic pt tenisul romanesc.
Urasc mentalitatea jucatorilor romani.

Sorin Blaj
8th February 2009, 19:47
corect ar fi sa se spuna ca prima saptamana se joaca pe iarba iar a doua pe pamant:)

Din totdeauna. :ok:

Celso
8th February 2009, 19:54
nici mie nu imi plac fazele finale ale turneelor pe iarba, prefer primele tururi, atunci cand iarba este "imaculata":D

eu as aplica un alt covor de iarba pt finalele de la Wimbldeon, zic ca nu ar fi un mare efort

Optimistul
8th February 2009, 20:03
Optimistule, apropos de Mirka: cand in suflet e gol, tenisul nu mai conteaza ;)
Nu inteleg ce-ai spus aici ...

Urasc faptul ca multi o judeca pe Mirka fara sa o cunoasca.


Adica tu o cunosti atat de bine pe Mirka si nu ne dai niste detalii ?

andreeas
8th February 2009, 20:15
Adica tu o cunosti atat de bine pe Mirka si nu ne dai niste detalii ?

dvs. o cunoasteti sau ati citit ceva despre ea la modul negativ?
ne dati si noua un link, ceva.:ok:

useroarecare
8th February 2009, 20:35
Urăsc și eu paletarii.
Urăsc copiii de mingi de la US Open care aleargă de bezmetici pe teren, jucând între ei baseball.
Urăsc cutuma de liniște absolută între puncte (ca și când un tenismen ar avea nevoie de aceeași concentrare pe teren ca o gimnastă pe bârnă).

rob_din
8th February 2009, 20:37
Urăsc cutuma de liniște absolută între puncte (ca și când un tenismen ar avea nevoie de aceeași concentrare pe teren ca o gimnastă pe bârnă).



100% de acord cu asta, n-am inteles-o niciodata

In plus urasc pauzale prea mari intre puncte si faptul ca nu se lupta deloc impotriva dopingului in acest sport

adrian_str
8th February 2009, 20:51
Urăsc cutuma de liniște absolută între puncte (ca și când un tenismen ar avea nevoie de aceeași concentrare pe teren ca o gimnastă pe bârnă).

Chiar m-ati dezamagit cu "URA" asta.
Tenisul nu e fotbal ! Da Banel o pasa gresita, dar totusi mai sunt si altii care sa recupereze. In tenis orice minge e extrem de importanta ! Ce ar fi ca la fiecare serviciu al unuia din jucatori sa inceapa sa huiduie 3000 de oameni ?! Concentrarea nu e ca la barna, dar are totusi un rol vizibil. De ce se spune ca in Cupa Davis, diferentele nu sunt resimtite in acelasi mod ca in meciurile din ATP ? Pt ca intervin si alti factori, printre care aportul publicului. Inclin sa cred ca acesta are un rol mai mare in a distrage atentia jucatorului advers. Este timp sa aplauzi si sa te manifesti in pauzele dintre game-uri sau dupa ce unul din jucatori a facut punct.
Iti respect parerea, dar ar trebui sa analizezi mai in profunzime lucrurile.

Optimistul
8th February 2009, 20:56
dvs. o cunoasteti sau ati citit ceva despre ea la modul negativ?
ne dati si noua un link, ceva.:ok:

Stiu ca-i plac petrecerile , restaurantele ,receptile ,ca-i umbra lui Federer , ca are contracte de impresar sub semnatura ei . Sti cat castiga un impresar dintr-un contract de sponsorizare ? Cum de-a reusit aceasta jucatoare de top 100 sa fie impresara celui mai mare jucator din istoria tenisului ? Prin frumusete ,prin experienta , prin intelepciune ? Poate ma lamuresti si pe mine cu un raspuns pe care-l caut de 3 ani ...

useroarecare
8th February 2009, 21:13
Chiar m-ati dezamagit cu "URA" asta.
Tenisul nu e fotbal ! Da Banel o pasa gresita, dar totusi mai sunt si altii care sa recupereze. In tenis orice minge e extrem de importanta ! Ce ar fi ca la fiecare serviciu al unuia din jucatori sa inceapa sa huiduie 3000 de oameni ?! Concentrarea nu e ca la barna, dar are totusi un rol vizibil. De ce se spune ca in Cupa Davis, diferentele nu sunt resimtite in acelasi mod ca in meciurile din ATP ? Pt ca intervin si alti factori, printre care aportul publicului. Inclin sa cred ca acesta are un rol mai mare in a distrage atentia jucatorului advers. Este timp sa aplauzi si sa te manifesti in pauzele dintre game-uri sau dupa ce unul din jucatori a facut punct.
Iti respect parerea, dar ar trebui sa analizezi mai in profunzime lucrurile.

Și eu îți respect părerea, dar înainte să mă trimiți pe mine la profunzime te rog citește mai atent. Am scris liniște absolută. Exstrem de importantă nuanța :).
Am fost să văd România-India. Eram la meciul lui Hănescu, Hănescu trebuia să înceapă să servească, însă nu voia în niciun chip să facă asta, fiindcă un spectator nu se așezase. Arbitrul de scaun l-a rugat pe om, în engleză, să ia loc. Omul probabil nu știa engleză și nu și-a dat seama că jocul nu se poate relua din cauza lui. Bineînțeles că au început înjurăturile în română cu "stai în morții mă-tii jos".
Întrebare mea e de ce nu putea deșteptul să servească ? Era chiar o imposibilitate tehnică ?
Înțeleg ideea de a fi liniște pentru concentrare, dar în tenis oamenii au luat-o pe arătură. Dacă sună un mobil în tribună sau plânge un copil e deja calamitate. Se plâng la arbitru, se enervează, gesticulează nervos.

Ady
8th February 2009, 21:15
cu vederea periferica vedea miscarea si il deranja ...

adrian_str
8th February 2009, 21:16
Și eu îți respect părerea, dar înainte să mă trimiți pe mine la profunzime te rog citește mai atent. Am scris liniște absolută. Exstrem de importantă nuanța :).
Am fost să văd România-India. Eram la meciul lui Hănescu, Hănescu trebuia să înceapă să servească, însă nu voia, fiindcă un spectator nu se așezase. Arbitrul de scaun l-a rugat pe om, în engleză, să ia loc. Omul probabil nu știa engleză și nu și-a dat seama că jocul nu se poate relua. Bineînțeles că au început înjurăturile în română cu "stai în morții mă-tii jos".
Întrebare mea e de ce nu putea deșteptul să servească ? Era chiar o imposibilitate tehnică ?

In cazul asta, da, ai dreptate, dar probabil a vrut sa fie mai catolic decat papa. Totusi majoritatea jucatorilor doresc liniste in timpul schimbului, aici intrand si pozitia spectatorilor.

jo27
8th February 2009, 21:18
urasc serviciile bomba

useroarecare
8th February 2009, 21:19
cu vederea periferica vedea miscarea si il deranja ...

Ca să fiu foarte colocvial, hai mă, mă lași ?
La US Open zboară Boeing-ul deasupra lor și, ce să vezi, reușesc să trimită primul serviciu în teren.

luma
8th February 2009, 21:28
@Optimistul, nici Tiriac nu a fost un jucator de primii 10.

andreeas
8th February 2009, 22:10
@Optimistul nu asta este intrebarea pe care am pus-o eu.
atunci cand cineva acuza pe cineva de ceva, frumos ar fi sa vina si cu dovezi, nu numai cu fabulatii ale imaginatiei sale.:ok:
atunci cand l-a cunoscut pe Federer era jucator de top 60.

karynna24
8th February 2009, 22:27
1.Nu-mi plac Tiriac si Nastase care nu investesc in tenisul romanesc. 2.Nu-mi place Federer si declaratiile sale false (nu intru in amanunte inutile!).3.Nu-mi plac surorile Williams din cauza atitudinii fata de presa(a lor si a parintilor) si pt ca se cred superioare celorlalte jucatoare. Nu-mi place ca sunt genul de persoane care "uita de unde au plecat"! 4.nu-mi place Nole,care a cazut mult in ochii mei din cauza atitudinii sale imature si a lasitatii(abandoneaza meciurile pe care-si da seama ca nu le va castiga).5.nu-mi plac cei care aduc acuzatii nefondate de dopaj la adresa lui Rafa.6. Nu-mi plac jucatorii care cauta motive puerile pt a justifica faptul ca au pierdut meciul(vezi Roger la Wimbledon 2008).7.nu-mi plac jucatoarele de tenis care sunt in top 10 dar care nu reusesc nici macar sa-si faca serviciul.:no: 8.Nu-mi plac jucatorii care intra pe teren deja invinsi( vezi Del Potro în meciul cu Fed).

Optimistul
8th February 2009, 23:39
[FONT="Verdana"]@Optimistul nu asta este intrebarea pe care am pus-o eu.


Dar nici asta nu e raspunsul la intrebarea care ti-am pus-o !

dyaconu
9th February 2009, 17:34
Stiu ca-i plac petrecerile , restaurantele ,receptile ,ca-i umbra lui Federer , ca are contracte de impresar sub semnatura ei . Sti cat castiga un impresar dintr-un contract de sponsorizare ? Cum de-a reusit aceasta jucatoare de top 100 sa fie impresara celui mai mare jucator din istoria tenisului ? Prin frumusete ,prin experienta , prin intelepciune ? Poate ma lamuresti si pe mine cu un raspuns pe care-l caut de 3 ani ...

Cred ca ti-ai dat singur raspunsul la ceea ce am spus eu mai sus... ;)

meth
9th February 2009, 18:52
Hm, pluraul articulat este "mingii".:D

pluralul articulat cu articol hotarat este 'mingile' cu articol nehotarat 'niste mingi'

Lucian86
9th February 2009, 19:33
pluralul articulat cu articol hotarat este 'mingile' cu articol nehotarat 'niste mingi'

"mingii" este forma substantivului "minge" in cazul "dativ" (daca imi amintesc bine)
Depinde acum fraza in care a fost folosit acest cuvant. Daca comentatorul a spus ceva de genul "i-a dat mingii o rotatie foarte mare" atunci gramatical e corect. Daca l-a folosit la plural pur si simplu de genul "aceste mingii sunt folosite" atunci nu e corect caci pluralul e "mingi" cum spuneai tu.

Cipri
9th February 2009, 23:51
Pentru cei care sa zicem asa ,,urasc" multe lucruri in tenis : ce va face sa va mai uitati la el ?

Pliviu
10th February 2009, 03:57
Pentru cei care sa zicem asa ,,urasc" multe lucruri in tenis : ce va face sa va mai uitati la el ?

Ar fi interesant atunci un tread nou, in care sa spunem ce iubim la sportul asta.

Asa nu stiu daca o sa reusesc sa fac o lista completa si multe au mai fost spuse, dar sunt deacord cu ele.

1. Urasc rafatenisul si imi este frica de faptul ca aceasta este directia in tenis, jucatori pregatiti de mici sa devina mari campioni. (tot respectul pentru sportivul Nadal, sa nu fiu inteles gresit cum s-a mai intamplat pe acest forum).
2. Urasc sa vad mingi specifice jocului de zgura in finala de la Wimbledon.
3. Urasc unele declaratii si atitudini ale lui Federer (sunt fan Federer, dc nu v-ati dat seama din primele doua).
4. URASC mentalitatea romaneasca care se regaseste din plin la jucatorii romani.
5. Urasc FRF si pe toti cei care puteau sa faca mai mult pentru tenisul romanesc. Un plus pentru Tiriac, fiindca s-a tot vorbit despre el, dar nimeni nu a spus ca el este cel care a organizat turneele futures.
6. Urasc sa vad fani ai tenisului cu un comportament specific fanilor fotbalului.
7. Urasc mingile care nici pe "ochiul de soim" nu se vad din prima daca sunt in sau out.
8. Urasc meciurile de cupa Davis in care albitrii de linie localnici fura:rosu: (vezi Croatia- Romania, si mai si facea pe grozavul capitanul croat dupa, ca in Romania se fura mai mult de atat:rosu::rosu::rosu:).
9. Urasc speculantii biletelor de cupa Davis din Romania. Am renuntat sa merg la doua partide de CD din cauza lor.
9. Urasc orice forma de lipsa de fair-play din tenis si din sport in general.

Adi Da Samraj
10th February 2009, 06:32
Urasc chilotii bagati in cur
Urasc dopajul
Urasc batatorii de covoare

djcolin0
13th February 2009, 16:50
Urasc lipsa de fairplay a Jelenei Jankovic! In alta ordine de idei o jucatoare foarte buna!

DJ Klaus
13th February 2009, 23:51
@Optimistul, nici Tiriac nu a fost un jucator de primii 10.

Din cate stiu eu Tiriac a ajuns pana pe 6 in clasament conform unei carti vechi despre Istoria tenisului pe care o am in fatza. Dupa auzite insa pare ca Tiriac a fost pe undeva pe locul 13 cel mai sus.
Oricum chestia cu urasc... mi se pare puerila.
Avem cu totii antipatii dar astora n-ai ce sa le faci. O antipatie nu pre se explica deci nu lasa locul la comentarii.
Ce ati putea incerca ar fi ceva de genul: "nu-mi place Nadal pentru ca stilul lui tehnic lasa de dorit" :ok:ceea cear fi o explicatie ce naste comentarii; in loc sa spui " Urasc pe Nadal ca e prea rapid si ca e cel mai bun". :nah:Spunand asta nu faci pe nimeni sa-ti citeasca postul , deci nu vei naste comentarii.

Lucian86
15th February 2009, 20:25
Din cate stiu eu Tiriac a ajuns pana pe 6 in clasament conform unei carti vechi despre Istoria tenisului pe care o am in fatza. Dupa auzite insa pare ca Tiriac a fost pe undeva pe locul 13 cel mai sus.
Oricum chestia cu urasc... mi se pare puerila.
Avem cu totii antipatii dar astora n-ai ce sa le faci. O antipatie nu pre se explica deci nu lasa locul la comentarii.
Ce ati putea incerca ar fi ceva de genul: "nu-mi place Nadal pentru ca stilul lui tehnic lasa de dorit" :ok:ceea cear fi o explicatie ce naste comentarii; in loc sa spui " Urasc pe Nadal ca e prea rapid si ca e cel mai bun". :nah:Spunand asta nu faci pe nimeni sa-ti citeasca postul , deci nu vei naste comentarii.

Poate ca a fost numarul 6 mondial inainte sa se nasca ATP-ul. Conform siteului ATP cea mai buna pozitie obtinuta in clasament a fost 55
http://www.atpworldtour.com/3/en/players/playerprofiles/?profileinquirey=pi&playersearch=ion+tiriac

Cat despre threadul asta cu "ura" (deschis de mine) am explicat cred destul de bine in paginile anterioare scopul precis a acestuia. Am facut-o caci m-au moralizat niste useri in legatura cu acest sentiment numit "ura":groggy:

In fine, pentru cat te cunosc Dj Klauss, cred ca ai si tu multe lucruri din lumea inconjuratoare a acestui sport pe care le "urasti".
Am incercat doar sa fac putina "ordine". Pe acest forum se vad nenumarate posturi in care se critica diverse aspecte legate de tenis. Acest thread reflecta mai bine nemultumirile si neplacerile oamenilor legate de acest sport;)

Kooler
15th February 2009, 20:28
Deoarece nu sunt un impatimit al tenisului si nu urmaresc exagerat de mult, nu ma deranjeaza multe. Incerc sa savurez doar savoarea tenisului ca si in cazul altor sporturi. Pe scurt ma uit acolo unde este spectacolul, fara sa omit favoritii. Urasc jocurile slabe din punct de vedere calitativ. Urasc jucatorii care nu isi dedica viata tenisului si care au pretentii de mari campioni. Urasc jucatoarele de tenis urate.... si nu ma intrebati de ce....

Pliviu
15th February 2009, 21:35
Poate ca a fost numarul 6 mondial inainte sa se nasca ATP-ul. Conform siteului ATP cea mai buna pozitie obtinuta in clasament a fost 55


Nici nu stii cat de multa dreptate ai. Primul clasament a fost realizat in august 1973 si Tiriac era spre sfarsitul carierei. Vezi la Rod Laver ca scrie nr 3 si a facut de doua ori Grand Slam.

praf_de_stele
16th February 2009, 16:54
Urasc "jucatorul Nadal" (nu persoana Nadal, sa fie clar)
Urasc pe Tiriac si Nastase care nu fac mai nimic altceva pentru tenisul romanesc decat faptul de a fi amintiti in continuu pentru performantele lor din trecut.
Urasc comentatorii romani de tenis, in special cei de la Sport.ro




URASC jucatorii care sunt lipsiti de fair-play, sau care inventeaza tot felul de motive pt a intrerupe partida sau a abandona.
URASC arbitrii de linie slab pregatiti
URASC huiduielile tribunei :rosu:.
URASC jucatorii care se bucura excesiv.
AAA, URASC LA CULME comentatorii de pe Sport.ro ! Mai putin, Chican. Omu asta-i mai decent.



7.nu-mi plac jucatoarele de tenis care sunt in top 10 dar care nu reusesc nici macar sa-si faca serviciul.:no:
idem...cam asta pot sa spun si eu
si mai adaug : o urasc pe ana ivanovic !!! nu ma intrebati de ce, pur si simplu nu`mi place, mi se pare ipocrita...
si daca imi mai amintesc, mai adaug...