PDA

View Full Version : Mike Tyson vs. Danny Williams



realmadrid.com
29th July 2004, 19:26
Mike Tyson_38 de ani, are un palmares impresionant 50 de victori printre care 44 prin knockout si 4 infangeri printre care si cea din ianuarie 2002 de la Memphis impotriva lui Lennox Lewis, prin knockout
Danny Williams_s-a nascut la data de 13 iulie 1973 si are un palmares impresionant, 31 victori printre care 26 prin knockout, 3 infrangeri

Fostul campion mondial la categoria grea Mike Tyson va reveni in ring dupa 17 luni in care nu boxat, utima oara cand a facuto la facut knockout in prima repriza pe compatriotul sau Clifford Etienne in februarie 2003, il va intalni pe Williams in Louisville, Kentucky pe data de 30 iulie 2004 ora 7 PM.
Mike Tyson, care va implini 38 de ani pe 30 iunie, se pregateste in mod serios de trei saptamani, sub supravegherea lui Freddie Roach, antrenorul pe care l-a avut in colt si la meciul cu Etienne.

Mike Tyson, omul care a cheltuit o avere de 500 de milioane de dolari si care a ajuns acum sa lupte pentru a-si plati datoriile de 38 de milioane de dolari, suparat ca atunci cand o luase pe o panta gresita nu a fost ajutat de nimeni sa regaseasca drumul bun al vietii. "M-au lasat sa mor", afirma cu suparare fostul campion, adaugand: "Acum nu-mi doresc altceva decat sa lupt, sa ascult zgomotul multimii din sala, sa simt mirosul inegalabil din ring de transpiratie".
Pentru a-l intarata si mai rau pe Iron Mike inaintea luptei, Williams l-a luat in batjocura: "Stiu doar ca Tyson este o fiinta umana si atat. Nu-mi trebuie sa stiu mai mult. A fost si el bun odata, dar asta se intampla acum 15 ani. Cred ca mai stie sa loveasca, dar nu ma tem de puterea lui. Chiar daca l-am admirat ca pugilist, nu pot spune ca pentru mine a fost un erou".

Acum intrebarea este, cine va castiga aceasta lupta?, Mike Tyson sau Danny Williams, asta ramane de aflat.

gigel_bucur
29th July 2004, 21:31
am votat cu Tyson desi nu sunt sigur daca mai poate. daca-i intra barosul de dreapta "baga boul in conserva". daca trec 4-5 reprize o fura, nu mai poate duce un meci intreg.
era interesant sa spui ca din cele 4 meciuri pierdute de Tyson, 2 au fost in fata lui Evander Holyfield, unul in fata lui James "Buster" Douglas si unul in fata lui Lenox Lewis, o umilinta totala.
despre Williams ala nu stiu prea multe, mi-e lene sa caut, mi-e frica sa nu fie carne de tun pt. "marea revenire" a lui Mishu Tyson.

realmadrid.com
29th July 2004, 22:18
Totusi nu stiu daca cineva va transmite lupta la televizor in romania
Sunt sigur ca Iron Mike va castiga lupta fara probleme

Vadim
30th July 2004, 20:39
Il maninca pe Danny Williams pe o masea...

realmadrid.com
30th July 2004, 22:03
Da, dar vorba lui gigel bucur, daca nu il bate in primele 5 reprize, ii va fi greu sa reziste pana la capat
Daca la ei va fi la ora 7 PM inseamana ca conform orei noastre meciul va fi pe la ora 2,3 sau 4 :D
Sper sa il transmita HBO:)

realmadrid.com
31st July 2004, 10:23
Louisville, Ky. – Mike Tyson was knocked out in the fourth round last night in a shocking end to the latest comeback of the fighter who once was the most feared heavyweight of his era.

Tyson won the first three rounds, but Williams was landing well to the head and when he began throwing punch after punch with Tyson near a neutral corner, Tyson couldn't answer back.

Sincer nu ma asteptam ca "Iron Mike" sa fie facut KO si mai ales in a 4 runda:(
Dar asta este, Tyson numai este ce a fost acum 15 ani si cred ca aseara si varsta a avut un cuvant de spus in infrangerea suferita

Dorin
1st August 2004, 10:03
Mike ca si Mosu au fost dupa ceva bani caci din pacate si el este prea batran si insuficient atrenat.Asa ca adio si lui si sa vedem cine mai apare.... :yeah: Dorin

realmadrid.com
1st August 2004, 11:41
Antrenorul lui Mike Tyosn a declarat ca viitorul acestuia nu mai este in box ci in K1

gigel_bucur
1st August 2004, 13:36
Antrenorul lui Mike Tyosn a declarat ca viitorul acestuia nu mai este in box ci in K1

in K1 ii va fi mai greu ca in box! eu sunt convins ca unul ca Ignashov il bate in doua reprize. cu Bob Sap are sanse orice om ce stie sa se fereasca o repriza, a fost circ cu urcatul in ring si amenintarile reciproce.
"totul e minciuni", spunea candva Jean Pavel :p

realmadrid.com
1st August 2004, 14:51
Bop Sap daca nu il bate in prima repriza, sansele la victorie ii scad considerabil
Problema este, ca in K1 nu ia bani pe care ii lua in box, iar parerea mea este ca nu va renunta la box asa usor, doar are datori de platit:D
Sincer nu stiu pe ce suma sa batut cu Williams, in cazul ca il batea, sau cum sa si intamplat in caz de infrangere

Vadim
1st August 2004, 16:12
Nu cred ca are sanse in k1. Bine, sa bata un Iftimoaie merge, dar nu pe altii de nivel inalt. Tyson e om de pumn, nu are rezistenta la tibie. Daca primeste un genunchi la pateu, ii va fi greu.

dlgicu
1st August 2004, 16:37
Din cate am inteles a luat 8 mil., dar are datorii de 38, asa ca pe undeva, cumva, sigur o sa il mai vedem.
La fel cred ca nici Doroftei nu si-a facut inca suma si va mai boxa pentru bani, pana isi va stoarce tot ce se va mai putea din reputatia pe care si-a creat-o, distrugand-o definitiv.

realmadrid.com
1st August 2004, 23:33
In k1 nu are sanse sa ia banii aia la un singur meci, poate nici in intreaga cariera
Boniasky ( nu stiu cum se scrie sigur) am auzit ca pe siteul lui inca mai cauta sponsori:)
Deci sigur il vom vedea la box dar si in k1, pt ca, cu 8 milioane nu se face primavara:D, in schimb cu 40 mil. exista o sansa:D

Vadim el nu a rezistat la pumni lui Williams dar itzi dai seama la un picior de al lui Boniasky, Ignashov sau altzi :D

sames44jc
2nd August 2004, 04:34
e varza tyson

realmadrid.com
2nd August 2004, 12:53
Cu un asa comentariu nici nu stiu de ce postezi pe acest topic, se vede ca esti pe dinafara!

gigel_bucur
3rd August 2004, 20:03
e varza tyson

ai vazut meciul?

nicu-capusneac
3rd August 2004, 23:15
Tyson KO,poze.

http://www.nydailynews.com/ips_rich_content/636-tyson_down.JPG

http://www.eastsideboxing.com/boxing-news/images/tyson-williams.JPG

nicu-capusneac
3rd August 2004, 23:17
http://www.doghouseboxing.com/images/Mike_tyson_yoda_icheehuahua.jpg
http://message.axkickboxing.com/images/user_uploaded/Oliver%20Sperling/r1208276340.jpg

nicu-capusneac
3rd August 2004, 23:20
Sfarsit de cariera pentru Tyson ,oare?
Tyson are ,dupa meci,probleme la ligamentele genunchiului stang.
http://www.ringue.com.br/img/18357805.jpg

pentru cu clip cu KO asupra lui Mike T. incercati linkurile de mai jos, am incarcat clipul pe urmatoarea pagina
http://www.indragym.ro/jkd/
sau mai precis
http://www.indragym.ro/jkd/TysonKo.wmv
vizionare placuta

gigel_bucur
4th August 2004, 09:37
Sfarsit de cariera pentru Tyson ,oare?


nu prea are cum, am inteles ca are o palarie de meciuri contractate. din ce se vede in filmuletzul cu KO-ul se pare ca Tyson are conditie fizica de amator. acum nu stiu cate "cotoare" si-o fi luat in cap pana la faza aia.

nicu-capusneac
5th August 2004, 02:36
Salut Gigel.
Se pare ca a fost o strategie adoptata de englez sa-l oboseasca pe Tyson.
Tyson a cam dominat pana a inceput sa-l lase 'gazul' .
Fazele din clip sunt exact cand incepe sa primeasca si finalul KO,nu mai avea riposta.
Da ai dreptate cred ca nu are cum sa se retraga are nevoie de bani.[el si toti din jurul sau :D ].
Am auzit ca trecerea la K-1 ar fi fost o manevra sa ceara mai multi bani de la promotori de box.
In SUA promotori fac tot ce pot sa impiedice dezvoltarea K-1.[in NY pana anu trecut erau interzise meciurile in sistem Thai KickBoxing[K-1] si mai toate sistemele de kickboxing.

gigel_bucur
5th August 2004, 02:51
[QUOTE=nicu-capusneac]Salut Gigel.
Se pare ca a fost o strategie adoptata de englez sa-l oboseasca pe Tyson.
Tyson a cam dominat pana a inceput sa-l lase 'gazul' .QUOTE]

daca ti-as spune ca m-am abonat la HBO pt. meciurile lui de acum catziva ani:) in mare parte le am pe casete video si asa vor ramane :(
mi-as dori foarte tare niste meciuri cu Marciano, daca ai asa ceva... :ok:

nicu-capusneac
5th August 2004, 02:57
Am un amic care are toate meciurile lui Tyson pe CD-uri,o sa-l intreb daca le are si pe ale lui Marciano.
Daca le are,sper, fac si eu o copie si te anunt.
Mai e o varianta,pot fi gasite pe net daca cineva are conexiune buna pe DC++
Da e mai usor cu copiatul unui CD.