PDA

View Full Version : Cum vedeti voi 11 ideal?



Ioca10
29th July 2004, 14:39
Eu zic ca acesta ar fi:




Hamutovscki


Radoi Ghionea Rachita



Dumitru Aliuta Munteanu Dica




Dinita Neaga Cristea

Saber Rider
29th July 2004, 23:48
Varianta 1 (mai bătrână :)):

Hamutovski
P.Marin - Rădoi - Răchită - P.Stoica
Fl.Dumitru - D.Munteanu - Aliuţă - Dică
Neaga - Diniţă



Varianta 2 (mai tânără ):

Hamutovski
P.Marin - Ghionea - Rădoi - Neşu
Fl.Dumitru - Aliuţă - Dică - Pitu
Neaga - Cristea

(şi Boştină în locul lui Pitu pe stânga ar fi o soluţie bună, mai ales după meciurile de pregătire recente)

uti2102
29th July 2004, 23:57
Khamutovski
Petre Radoi Ghionea Nesu
Dumitru Aliuta Munteanu Dica
Dinita Neaga

PYTYCU99
30th July 2004, 01:42
Hamutovski
Petre Radoi Ghionea Nesu
Dumitru Aliuta Munteanu Dica
Dinita Neaga(Cristea)

Mariusmadmax
30th July 2004, 03:30
Khamutovski
Petre , Radoi , Rachita ( Ghionea ) , Stoica
Dumitru , Aliuta ( Cristea ), Munteanu , Dica
Dinita , Neaga

Steaua joaca un 4-4-2 introdus de Piturca , sistem pe care si Zenga il considera cel mai bun .
varianta 3-4-3 cere timp pentru a fi implementata ...

Dansan
30th July 2004, 08:40
Hamutovski
Petre , Radoi, Rachita (Ghionea), Stoica
Dumitru, Aliuta, Dica, Munteanu
Neaga, Cristea

sames44jc
30th July 2004, 10:03
un 4-4-2
cu hamutovski in poarta

sames44jc
30th July 2004, 10:04
si in atac neaga si cristea

sames44jc
30th July 2004, 10:06
dar sa vedem ce va alege zenga

iulian
30th July 2004, 12:55
Casillas; Salgado,Raúl Bravo, Pavón, Roberto Carlos ,Guti ,Helguera; Beckham, Raúl ,Figo ,Morientes.

Adica Real Madrid...cam asta ar fi echipa ideala :D

Ioca10
30th July 2004, 12:59
Casillas; Salgado,Raúl Bravo, Pavón, Roberto Carlos ,Guti ,Helguera; Beckham, Raúl ,Figo ,Morientes.

Adica Real Madrid...cam asta ar fi echipa ideala :D

Poate Inter ca pe Real nu-i sufar! :ok:

ieppy
30th July 2004, 13:01
iulian, fara Zidane dar cu Raul Bravo si Pavon. Hai ca mi-ai placut la faza asta.

Mariusmadmax
30th July 2004, 17:15
iulian, fara Zidane dar cu Raul Bravo si Pavon. Hai ca mi-ai placut la faza asta.
chiar nu inteleg ce vrei , de te tot "guduri" pe aici ...
du-te si te lupta in alta parte :
catelus cu cu paru cret
fura corpo din Constanta :evil:
Si se jura (borcica)
ca nu fura
si ...
( acuma-i-acuma )
l-am prins cu ... in gura :D
c-asa-i poezia !

Corrado*
3rd March 2005, 18:29
Khamutovski - Nesu, Radoi, Ghionea, Ogararu - Bostina, Paraschiv, Munteanu, Dumitru - Cristea, Oprita

Mariusmadmax
6th March 2005, 08:11
Khamutovschi

Ogararu , Goian , Ghionea , Nesu

Dumitru , Radoi , Bostina

Cristea , Dinita

Oprita

alx_ro
7th March 2005, 15:25
Hamutovski

Ogararu Goian Ghionea Nesu

Dumitru Radoi Munteanu Dica

Cristea Oprita

OwenSkeet
7th March 2005, 17:18
Hamutovski

Radoi Goian Ghionea Marin
Dumitru Munteanu Paraschiv
Dica
Cristea Oprita

dragos_popa17
7th March 2005, 17:46
Hamutovski
Ogararu Radoi Ghionea Marin
Paraschiv
Dumitru Dica Bostina
Oprita Cristea

Mariusmadmax
7th March 2005, 21:38
Hamutovski

Radoi Goian Ghionea Marin
Dumitru Munteanu Paraschiv
Dica
Cristea Oprita
oare cum o fi aratand o linie de fund cu scundul Marin?

remus
8th March 2005, 12:50
Hamutovski

Nicolita Ghionea Goian Ogararu

Radoi

Munteanu Paraschiv

Dumitru Dica

Cristea

OwenSkeet
11th March 2005, 07:48
oare cum o fi aratand o linie de fund cu scundul Marin?
Cu un fundas de banda asa cum este Marin este foarte buna...nu renunta la nici o minge...este foarte bataios.;)

dragos_popa17
11th March 2005, 11:29
Eu unul as vrea sa vad pe altcineva pe stanga. Marin e bataios, si asta e bine, dar de multe ori isi lasa partea neacoperita. As vrea acolo un fundas lateral care sa stie sa stranga cum trebuie, iar asa ceva nu are Steaua in momentul acesta. Pe partea stanga, ca pe dreapta e Ogararu, cel mai in forma fundas dreapta pe care il are Romania in acest moment.

Mariusmadmax
13th March 2005, 08:31
Hamutovski

Nicolita Ghionea Goian Ogararu

Radoi

Munteanu Paraschiv

Dumitru Dica

Cristea
l-ai scos pe Oprita ?
Cu Dumitru si Dica in spatele lui Cristea ? - cei mai scunzi jucatori din div A .
Apoi Munteanu si Paraschiv !!!
Pe Ogararu nu l-am vazut niciodata pe stanga .

Paul
13th March 2005, 10:45
1) Varianta ofensiva 4-3-3 : Hamutovsky - Dumitru , Radoi , Ghionea , P.Marin - Paraschiv , Munteanu , Dica - Dinita , Oprita , Cristea

2) Varianta neutra : Hamutovsky - Ogararu , Radoi , Ghionea , P.Marin - Dumitru , Paraschiv , Munteanu , Dica - Oprita , Cristea

3) Varianta super ofensiva : 3-4-3 : Hamutovsky - Ogararu , Radoi , Ghuionea - Dumitru , Parashiv , Dica , Bostina- Dinita, Cristea , Oprita

dragos_popa17
15th March 2005, 13:30
Si varianta defensiva care e?

remus
15th March 2005, 14:58
l-ai scos pe Oprita ?
Cu Dumitru si Dica in spatele lui Cristea ? - cei mai scunzi jucatori din div A .
Apoi Munteanu si Paraschiv !!!
Pe Ogararu nu l-am vazut niciodata pe stanga .

OOUPS :drak: am dat-o in bara . Ce bine ca nu scrie in buletinul meu WALTER ZENGA :headbang:

Singura obiectie e ca Dica nu e chiar atat de scund.

Mariusmadmax
26th March 2005, 14:30
1.75 m mie mi se pare putin ...
Fotbalistii se cheama cei de la 1.8 incolo ...
Se poate si cu jucatori scunzi ... insa nu prea multi intr-un compartiment ...

dragos_popa17
26th March 2005, 15:31
Parerea mea e ca daca joaca Fl. Dumitru nu mai avem nevoie de mijlocasi laterali. Se plimba piticul de pe-o parte pe alta si le centreaza unde trebe. I-ar zapaci astfel pe fundasii laterali adversi.

Mariusmadmax
27th March 2005, 10:07
Fl Dumitru l-am vazut plinut , si ii trebuie o perioada de reacomodare la efort !
Sa-si readuca aminte de relatiile de joc !

Profetu
10th May 2005, 18:17
La draq Profetule....am dat edit in loc de quote! Scuze !!! (by Alpopa)
Shi acum ce-ai scris tu ...

Coman

Dumitru, Radoi, Goian, Nesu

Dica, Plesan, Paraschiv, Oprita

Cristea, Coman

uti2102
10th May 2005, 20:32
Tudor

Ogararu, Radoi, Ghionea, Pashcovici

Nicolitza, Pleshan, Munteanu, Dica

Neaga, Opritza

GIGI ! Bring back Rica!

SORENSEN
10th May 2005, 23:41
TUDOR
OGARARU RADOI GHIONEA NESU

NICOLITA PLESAN BOSTINA
DICA
OPRITA NEAGA
De urmarit zic eu : Litu, Simion ,Minca

Paul
10th May 2005, 23:43
lasane cu MInca ... noua ne trebe portari de la echipa retrogradate

ps.

tudor - ogararu , radoi , ghionea , nicolita - dumitru , parashiv, munteanu (plesan) , dica - oprita, cristea

evident concentrare maxima pt. toti

dragos_popa17
11th May 2005, 11:54
Tudor - Ogararu, Radoi, Ghionea, Pascovici - Paraschiv, Prepelita - Oprita, T.Balan, Dica - Bilasco/Cristea *

* depinde cu cine jucam, cu echipe care sa baga cu curu-n poarta tot meciul sau cu echipe care joaca si ele.

giovanny
19th May 2005, 18:21
Steaua Ideala:Hamutovski-Ogararu,Radoi,Ghionea,Marin-Dumitru,Munteanu,Dica, Nicolita-
Oprita, Neaga.
este echipa care ar fi dat randament maxim daca becali si stoica gandeau binele pt steaua.

rosu-albastru
3rd June 2005, 19:57
Tudor(khamutovski)
Ogararu Radoi Ghionea Pashcovici
Nicolita Munteanu Dica Oprita
Neaga Cristea(bucur)
Antrenor: Walter Zenga(gheorghe Hagi)

viorel 31
6th June 2005, 09:26
Din echipele posibile pe care le-am citit mai sus cred ca trebuiesc scosi cativa jucatori care apar mai mereu in 11-zecele idelal si anume: D Munteanu si Mirel Radoi.
De ce ? Primul are o varsta si nu poti cladi o echipa mare pe un jucator care mai joaca una an ( il apreciez pe Munteanu dar Nu reprezinta viitorul);
Mirel Radoi TREBUIE sa plece in fotbalul mare pt a scapa de plafonare! S-ar putea sa fie deja prea tarziu dar nu se stie nicidata. Pt binele lui ar trebuii sa plece.
Revenind la echipa:
Martin Tudor ,Ogararu - Ghionea - Curt - Nesu, Dumitru - Dica - Paraschiv - Nicolita, Oprita - Neaga

DaRk_Star
6th June 2005, 17:01
hmm...echipa ideala a stelei...?
aaa,cu jucatori de-ai stelei,nu? :D ok....

tudor-ogararu,radoi,ghionea,nesu-paraschiv,dorinel-oprita,dica,nicolita-neaga...

l-am pus pe neaga pentru ca in actualul lot nu e nici un varf veritabil care merita sa poarte tricoul stelei...poate doar litu,dar mai mult pentru ambitie...

Mariusmadmax
24th June 2005, 18:10
Plesan a ajuns la Dinamo ...
Olah - la Timisoara ...
Coman - nu mai vine
Neaga - nici atat !
Minca - este cu Rapidul
Khamutovschi - ...
Pascovici si cu Mansour ... macar !
si gasiti d-lor si un coordonator !

dragos_popa17
24th June 2005, 18:48
Coordonator ma indoiesc sa gaseasca prin tara de nivelul Stelei. Poate e ceva de Bugri ala. In rest a venit Iacob(transfer excelent dupa parerea mea), Coman era clar ca nu pleaca de la Timisoara, Olah era clar ca merge la Timisoara, Neaga nu se astepta nimeni sa vina, in locul lui Minca a fost adus Pesici iar Khamutovski s-ar putea sa se-ntoarca dupa venirea lui Protasov. Mai raman Pascovici si Mansour la care nu le stim situatia.

DaRk_Star
24th June 2005, 19:20
...In rest a venit Iacob(transfer excelent dupa parerea mea....Mai raman Pascovici si Mansour la care nu le stim situatia.

si iacob,si pascovici,si mansour...? cam mult pentru gigi...:D
unde mai pui ca daca vine mansour,nu ar mai avea loc cristea si dinita...desi, in cazul asta am vedea un atac oprita-iacob-mansour,cu dica si nicolita in spate... :yeah:

uti2102
24th June 2005, 19:56
Gigel Bucur sau Mansour, Pashcovici shi Tibi Balan. Ashtia trebuie adushi. Dinitza shi Baciu pleaca in Coreea.

DaRk_Star
24th June 2005, 20:08
asa...
deci avem : tudor-ogararu,radoi,ghionea,pascovici-nicolita,balan,dica-oprita, iacob,mansour...

cu astia parca am curaj in turul trei...:D

SORENSEN
24th June 2005, 23:53
TUDOR-NESU,RADOI,GHIONEA,OGARARU-PARASCHIV,T.BALAN-NICOLITA,DICA,OPRITA-IACOB
Cu ce avem acum plus BALAN care e o necesitate

Paul
24th June 2005, 23:56
Tudor - Ogararu , Radoi , Ghionea , P. Marin - Dumitru , Paraschiv , Dica , Bostina - Oprita, Cristea

dragos_popa17
25th June 2005, 08:27
Sa se termine transferurile si mai vorbim. Ar mai fi loc in echipa de cativa oameni.

Andrei_Cristea
11th July 2005, 19:35
Hamutovski - Ogararu - Radoi - Ghionea - P.Marin - Dica - Dumitru - Bostina - Paraschiv - V.Iacob ( Oprita ) - Cristea

SORENSEN
11th July 2005, 20:50
Hamutovski -Ogararu Radoi Ghionea Nesu -Nicolita Dica Paraschiv Oprita - V Iacob Cristea

don_denver
11th July 2005, 23:21
11 ideal e cel care nu pierde nici un meci. :)...

uti2102
11th July 2005, 23:45
Nu shtiu cum o sa joace Oleg, dar eu nu concep un prim 11 fara Hamutovski, Ogararu, Radoi, Ghionea, Nicolitza, Dica shi Opritza.

dragos_popa17
12th July 2005, 10:07
11 ideal e cel care nu pierde nici un meci. :)...
Cam asa e.
In acest moment Steaua nu cred ca are un 11 ideal. Doar Hamutovski(din lipsa de concurenta), Oprita si Radoi sunt titulari incontestabili, restu locurilor fiind ocupabile de oricine. Cam asta ar fi atu-ul Stelei in sezonul viitor, omogenitatea lotului,concurenta pe posturi si varsta jucatorilor care sunt tineri si dornici de afirmare.

ronaldinho
12th July 2005, 10:30
la steaua il vad cam asa
Khamu- Ogararu, Radoi, Ghionea, P. Marin- Indianu' :D, Paraschiv, Nesu- Dica, Oprita-Iacob ( Cristea cand echipa joaca pe contraatac sau cu mingi lungi )

Paul
12th July 2005, 10:57
ronaldinho , poti sa te faci antrenor lejer ...exact asa va arata echipa, numa ca cu Bostina in locu` lu Nesu :D

ronaldinho
12th July 2005, 11:11
n-as prea crede. Nesu va exploda anul asta. Am eu o presimtire. :). Am si vorbit cu el saptamana trecuta :D si are multe bile albe la nenea Prosatov

ieppy
12th July 2005, 11:12
sa speram ca o sa lase tibiile adverarilor in pace ca pana acu numai asta a explodat. :happy

sun
12th July 2005, 11:15
@ ieppy : dar celebrii Alexa si Margaritescu ce au facut ? au rupt multi jucatori , unii dintre ei de nationala.

ronaldinho
12th July 2005, 11:15
e determinat baiatul; plus ca a stat 6 luni + recuperari din cauza unei astfel de intrari. Pana una alta n-a bagat pe nimeni in spital. Oricum are vreun metru 75 si in jur de 65 de kg, deci nu pare ca un monstru :D

uti2102
12th July 2005, 11:15
Macar de-ar exploda tibiile dinamovishtilor sub crampoanele lui Nesu The Chicken :evil:
Un stelist adevarat ishi propune sa rupa picioarele rivalilor inca de mic :P

ronaldinho
12th July 2005, 11:17
prima lui dragoste a fost Craiova :D. dar intre steaua si rapid a ales steaua :headbang:

ieppy
12th July 2005, 11:25
luminosule, care e jucatorii aia de nationala? ca sa mor de ii stiu, te pomenesti ca a fost unul de la stelutza. :happy Margaritescu pe cine a rupt? intra tare, dar la minge, de obicei. :D

popica, eu zic sa porti protectoare cand ne vedem ca dau la gioale. :D

sun
12th July 2005, 11:32
luminosule, care e jucatorii aia de nationala?



ieppy , toate posturile tale trebuie bagate la greseli de gramatica. daca imi mai zici luminosule , te zic la Vadim :P ( in regulamentul pe care nu l-ai citit scrie ca nu ai voie sa dai porecle ( gen sebyzero ) )

ieppy
12th July 2005, 11:34
baga-le draga, insa vezi sa nu rada lumea de tine dupa aceea, care este! :D

Ok, luminosule?

sun
12th July 2005, 11:37
ce rau esti azi blondule ! :P

uti2102
12th July 2005, 11:39
prima lui dragoste a fost Craiova :D. dar intre steaua si rapid a ales steaua :headbang:
Pai tu ai vazut vreun blond la Rapid ?!
Shi nu la d-aia vopsitzi ma refer :D

PS : apropo de vopsitzi, se pare ca Vama umbla cu cioara vopsita. Sau or fi mai multe ?! :evil:

ronaldinho
12th July 2005, 11:47
Vama e un cretin. Un fel de Borcea al Rapidului. Daca echipa nu ia campionatul anul asta va zbura. deci, oricum Rapidul va castiga ceva la finele acestui campionat.

uti2102
12th July 2005, 11:51
Ok, hai k am off-topicat destul :D Sa revenim la 11 ideal al Stelei.

PS : cum PCR-istul n-o sa plece io zic ca nu prea avetzi de cashtigat.....

ioana20
14th July 2005, 09:05
...11-le ideal...
Hamutovski - Ogararu, Radoi, Ghionea, P. Marin - Nicolita, Paraschiv, Dica, Nesu -Oprita, Iacob

Neamtu
14th July 2005, 11:40
In momentul de fata un asa-zis 11 ideal ara arata astfel:
Hamutovski
Ogararu
Radoi
Ghionea
Nesu
Paraschiv sau Lovin la inchidere
Nicolita ar trebui incercat coordonator
Oprita pe dreapta
Dica sau Bostina pe stanga
Iacob, Cristea in atac (in speranta ca isi revine Cristea)

apparte
14th July 2005, 21:05
l
popica, eu zic sa porti protectoare cand ne vedem ca dau la gioale. :D
Ma bag si io ca la astea-s bun! :D Si asa am fost suspendat de 2 ori pt ca am batut arbitrul(a doua oara pe viata) :evil: !

uvictor
18th July 2005, 13:45
Hamutovski - Ogararu, Radoi, Ghionea, Nesu - Dumitru(Nicolita), Paraschiv, Dica, Bostina -Oprita, Iacob
Parerea mea...

michaelv
13th September 2005, 12:27
Steaua campioana adevarata :yeah:

AStefan
13th September 2005, 13:08
Hamutovski - Nesu, Radoi, Ghionea, Ogararu - Nicolita, Dica, Paraschiv, Dumitru - Iacob, Oprita

dragos_popa17
13th September 2005, 13:12
Acum:
Hamutovski - Ogararu, Radoi, Ghionea, Nesu - Oprita, Paraschiv, Bostina, Nicolita - Dica - Iacob
rezerve: Cernea, Goian, Baciu, P.Marin, Lovin, Dinita, Cristea
Cu toti oamenii valizi:
Hamutovski - Ogararu, Radoi, Ghionea, Dumitru - Oprita, Paraschiv, Bostina, Nicolita - Dica - Iacob
rezerve: Cernea, Curt, Goian, Nesu, Lovin, Dinita, Cristea
Cu ceva transferuri: Hamutovski - Ogararu, Radoi, Ghionea, Dumitru - Oprita, Lazar, ceva sud-american, Nicolita - Dica - Iacob
rezerve: Cernea, Curt, un fundas lateral(preferabil stanga) sud-american, Paraschiv, Bostina, ceva atacant sau mijlocas ofensiv sud-american, Cristea
in lotul largit: Toma, Goian, Baciu, P.Marin, Nesu, Lovin, Enescu, Dinita, Simion, Litu(Simion,Litu si Enescu ar putea fi imprumutati)

Paul
19th February 2006, 18:23
azi e clar pentru toata lumea:

13 - 20 3 24 15 - 16 22 6 11 - 10 19

interfan
19th February 2006, 18:28
Nici nu se pune problema!!

One-Man Show
19th February 2006, 18:37
Sacalu' - Surprize-Surprize, Harry Potter,Zorro,Gulliver - Jardel,Marinaru',Mitel Ratzoi, Motorashu' - Volante - Jancker

Carlos - Ogararu,Neshu,Ghionea,Goian - Nicolita(sau ceva care a traga pt echipa)Boshtina,Radoi,Paraschiiv - Dica - Iacob

copiii aia ar tb incercati intr-un patrulater sau ceva...sa vada clar care e de Steaua shi care nu...sau sa ii dea pe toti la aceeasi echipa imprumut...sa joace,sa creasca...:ok:

Paul
19th February 2006, 19:19
pai sunt cam de Steaua ...

Tudose e capitan la grupa lui de varsta , cica portarasu stie , litu si simion au jucta si se misca decent , iar Ochirosii si Enescu sunt buni din moment ce sunt pe lista UEFA :D

One-Man Show
19th February 2006, 19:35
pai nush dak sunt toti...sa-i vedem shi noi la treaba...macar pe final...m-am saturat sa-l vad pe oprita (prima rezerva) cum intra shi nu joak nimik...unde este oprita cel care se batea pt fiecare balon,cel care l-a umilit pe traore,etc ...???dak nu ii fol sa ii dea minerilor ca ii ia simota fara sa clipeasca...shi ar juk toti...dan petrescu,ilie dumitrescu,etc...s-a intamplat la fel shi cu ei...dak rep o sol pt prima echipa de ce nu il sare pe vreunu' din titulari schema...??? oli declara pe gsp ca la steaua nu exista titulari...

mee_tza
26th February 2006, 17:27
E de ochii lumii , chestia ca nu exista titularii.
Daca e asa ,de ce nu face niste experimente gen Oprita in locul lui Nicolita.
Ii este frica si merge cu echipa standard.
Desi avem ceva suspendari si Goian e accidentat.

relansat
27th February 2006, 10:58
Portar Carlos

Fundas dreapta : Ogararu

Fundasi centrali : Goian , Radoi

Mijlocas dreapta : Banel (dupe vreo 3 etape de pauza in care va fi incercat Dumitru)

Mijlocasi stanga : Bostina

Mijlocasi centrali : central stanga - Dica , la inchidere : Paraschiv

Atacanti : Iacob , Cristea (sau altcineva .... oricum astia trebuiesc rulati ... atacantii de pe stanga)

Cam ashe vad eu echipa , nu ideala ... incropita cu ce avem noi :ok:

dragos_popa17
27th February 2006, 11:06
si fundas stanga? sau te-ai gandit ca decat cu petre marin sau nesu mai bine fara :P :D

cip_81
27th February 2006, 11:07
Eu o vad asa : Strizu- Argaseala, Mustata, Gabi Safta, Petre Marin- Banel,Tea Sponte, Costica Valcea, Lucian Becali - Jiji, MM.
Rezerve : 7 nepoti de-ai lui Jiji.

Impresionant, nu stiu daca-i rezista careva. http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gif

relansat
27th February 2006, 11:08
scuze :)

Fundas stanga : Mihai Nesu , desi un Pascovici nu e chiar ashe de scump :ok:

interfan
27th February 2006, 12:57
Eu o vad asa : Strizu- Argaseala, Mustata, Gabi Safta, Petre Marin- Banel,Tea Sponte, Costica Valcea, Lucian Becali - Jiji, MM.
Rezerve : 7 nepoti de-ai lui Jiji.

Impresionant, nu stiu daca-i rezista careva.
Pacat ca nu sunt inscrisi pe foaia de la UEFA ca ar face furori!!:D

dede
27th February 2006, 14:46
Carlos - Ogararu, Goian, Ghionea, Nesu - Nicolita, Paraschiv, Radoi, Bostina - Dica, Iacob
parerea mea e ca asta-i cea mai buna varianta...altii mai buni nu avem :mda:

relansat
27th February 2006, 15:45
@d3d3 nu crezi ca Dica ar trebui sa fie mijlocas central stanga cum am spus yo ? :happy

Radoi fundas central , pentru ca astfel riscam sa avem 2 mijlocasi la inchidere (Radoi si Paraschiv) ceea ce nu duce la altceva decat la o lipsa de imaginatie

a liniei de mijloc :( ... Ghionea un pik pe margine si rulat la cu Goian :ok:

sun
27th February 2006, 17:33
de acord in principiu cu relansat . trebuie sa indrazneasca odata cineva sa iasa din 4-4-2 ul clasic cu 2 centrali si 2 laterali . ( fundasi + mijlocasi )

Dica nu are ce cauta varf . totusi :

Carlos - Ogararu , Radoi , Goian , Nesu - Paraschiv - Carney , Bostina - Dica -Iacob , Cristea :ok:

One-Man Show
27th February 2006, 17:52
dak Steaua vrea cu adevarat sa faca ceva afara ar tb sa construiasca o echipa care sa se muleze perfekt pe 4-2-3-1...pe aia 4 din spate ii are shi se mishca f bine...pe aia 2 la fel...shi sunt la fel de siguri ca shi apararea...shi pe ala 1 il are...iacob...lipsesc coordonatorul shi 2 vitezisti pe flancuri...poate ne aduce Memelu ceva...in tara nu avem un coordonator...in schimb putea sa-l ia pe Izvoreanu care in opinia mea este un jukator de picior stang f talentat shi rapid...pe dreapta ar fi tb sa se gandeasca la un Olah(care nu da randament la TM pt ca nu este fol cum tb)...am avea ceva pe dreapta...da' de cand shi-a luat golf 5 nu mai joak nimik...

relansat
27th February 2006, 19:02
Eu as incerca cu patru fundasi , mijlocu` in forma de romb , daca ma intelegeti ! Dica un fel de mijlocas central impins , iar Paraschiv mijlocas la inchidere :ok:

mee_tza
28th February 2006, 10:33
La mijloc trebuie facut ceva.
Cumparat un mijlocas ; desi e tarziu :headbang:

Paul
28th February 2006, 10:43
Eu o vad asa : Strizu- Argaseala, Mustata, Gabi Safta, Petre Marin- Banel,Tea Sponte, Costica Valcea, Lucian Becali - Jiji, MM.
Rezerve : 7 nepoti de-ai lui Jiji.

Impresionant, nu stiu daca-i rezista careva. http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gif

I-ai uitat pe Lacatus si Zmarandescu :rosu:

mee_tza
2nd March 2006, 16:12
Am auzit ca ne vine un peruan , fundas central.
Ce ziceti ? I-l aduc pentru a fi tinut rezerva , sau in locul lui Ghionea?

100%rapidist
2nd March 2006, 16:28
11 ideal pentru Steaua este:portar:Ilie Nastase
fundasi:Cristina Varzaru,Basescu,Lucian Bute,Pepe
mijloc:Andrea Esca,Mircea Radu,Catalin Maruta,Marcel Iures
atac:Andrea Marin,Stean Banica jr

:) :ok: :cool: :D /hello

Paul
2nd March 2006, 16:42
de unde ai dat mah copy/paste?

Stefan Banica jr e dinamovist in toate regula, restu majoritatea sunt stelisti (cel putin Ilie Nastase , Basescu si Catalin Maruta) ... :D

De restu nu stiu nimic ...

relansat
3rd March 2006, 11:24
Banica s`a convertit :D ... dupe religia Andreei :ok:

Daca`mi vii cu Cristina Varzaru` ca fundas sigur ne luam vreo 2 goale pe etapa :)

Paul
3rd March 2006, 15:16
mah da Pepe nu joaca la Poli Timisoara ... ?

relansat
3rd March 2006, 15:22
E la clubul Stelei de Wu Shu .... de pepe vorbeam ;)

Paul
3rd March 2006, 15:46
era vorba de Adi Olah de la Timisoara , care intr`un meci de la Bistrita si-a primit numele de Pepe (acu 3-4 ani , juca la National)

mee_tza
3rd March 2006, 15:57
Sa revenim on topic:
Pe cine i-l preferati pe postul de extrema dreapta.
Pe Banel sau pe Oprita.
Eu cred ca merita si Oprita o sansa !

relansat
3rd March 2006, 16:00
Merg pe mana lu` Banel , daca nu avem alta solutie :(

Trebea un Tibi Balan macar ... da` Siman ala cere o avere :no:

Paul
3rd March 2006, 16:17
looooooool , da de Ronaldinho ce zici ,..

relansat
3rd March 2006, 16:25
Nu joaca pe partea dreapta :drak:

my_bogdan
4th March 2006, 11:36
il reprofileaza Oli :D

relansat
4th March 2006, 12:13
De fapt Ronaldinho ar putea juca si intr`un picior :) ... randamentu` va fi peste medie :D

Paul
4th March 2006, 12:33
nu cred ca va fi titular...
trebuie sa munceasca , ce draq ...

relansat
4th March 2006, 12:40
Stai ashe ma Paule , noi despre cine vb aici ? :)

mee_tza
4th March 2006, 13:52
Merg pe mana lu` Banel , daca nu avem alta solutie :(

Trebea un Tibi Balan macar ... da` Siman ala cere o avere :no:

Prepelita e mai ieftin , si mai de perspectiva decat Tibi Balan.

my_bogdan
4th March 2006, 15:00
E bun si Nicolita..doar ca trebuie sa lucreze mult la centrari...am vazut ca nu prea ajung unde trebuie

Sevilla
4th March 2006, 15:08
Trebuie sa-si ordoneze jocul , si sa fie mai atent.
Oprita e mai tehnic , si l-ar avantaja mai bine un teren bun , cum e Lia Manoliu.

relansat
4th March 2006, 19:51
Ziceai de Prepelitza ? Ma faci sa rad :)

E omu` lu` Netzoiu , de asta cred ca va ajunge la Dinamo :no:

mee_tza
5th March 2006, 12:12
E omu` lu` Netzoiu , de asta cred ca va ajunge la Dinamo :no:

Las ca vine cum a venit si Dica , adica la un pret de nimic ... :ok:

relansat
5th March 2006, 14:44
Sper sa dea lovitura si sa`l ia pe pusti, am cam avea nevoie de el

interfan
5th March 2006, 16:27
Putin probabil sa ajunga Prepelita la Steaua! Totusi....

SavuLucian
5th March 2006, 17:55
veche echipa ;) mai buna asta d azi

100%rapidist
6th March 2006, 04:44
nu va puneti mari sperante in privinta lui prepelita!!Oricum nu e un jucator foarte bun!!!

relansat
6th March 2006, 08:06
De asta mizam mai mult pe Tiberiu Gabriel Balan de la Sportul, da` Shiman e mare afacerist :no:

my_bogdan
6th March 2006, 14:14
nu va puneti mari sperante in privinta lui prepelita!!Oricum nu e un jucator foarte bun!!!


sperante nu sunt mari....dar cine te-a pacalit ca nu e un jucator bun?:no:

100%rapidist
6th March 2006, 14:21
sperante nu sunt mari....dar cine te-a pacalit ca nu e un jucator bun?:no:
:happy :happy :ciocan: :no: :jerk:
Daca era un jucator bun atunci era deja la Rapid!!!Steaua vrea sa il acizitioneze asta dovedeste ca e un jucator slab!!!Daca mere la Steaua e si prost jucatorul!!!:rosu:

One-Man Show
6th March 2006, 14:24
:happy :happy :ciocan: :no: :jerk:
Daca era un jucator bun atunci era deja la Rapid!!!Steaua vrea sa il acizitioneze asta dovedeste ca e un jucator slab!!!Daca mere la Steaua e si prost jucatorul!!!:rosu:



:rosu: nu prea intelegi fenomenul...prepelitza este juk lu' netoiu'...argesu' vrea o galagie de bani pe el...in ultimu' timp n-a mai miscat nimik...are mentalitatea tipica romanului : "pai la 23 de ani e prea tarziu sa merg in capitala ? "

dede
6th March 2006, 14:32
a...deci, rapidistule, fa-ma sa inteleg...cine merge la rapid, e un superjucator, cine merge la Steaua e prostu' prostilor, nu? ce logica ai...

relansat
6th March 2006, 15:15
Prepelitza este un jucator tanar care poate sa creasca ... ca in cazul multor jucatori, se exagereaza in privinta sumei ...

suma pe care o cer argesenii (sau netoiu :D) este una mult prea mare pt valoarea lu` Prepelitza si ascultati la mine :P ...

Netoiu ar vinde`o si pe maica`sa, cu conditia sa primeasca un bun pret pe ea :happy

Paul
6th March 2006, 15:37
:happy :happy :ciocan: :no: :jerk:
Daca era un jucator bun atunci era deja la Rapid!!!Steaua vrea sa il acizitioneze asta dovedeste ca e un jucator slab!!!Daca mere la Steaua e si prost jucatorul!!!:rosu:

Asa gandesc si eu ca tine.
Daca Ronaldinho era un jucator bun , azi juca la Real Madrid. A mers la Barcelona , si a demonstrat ca e un jucator de rahat.

Eu la 13 ani , nu imi exprimam asa transant opiniile , in schimb scriam "merge" si nu "mere".

mee_tza
18th March 2006, 11:36
Din 11 ideal a iesit Nesu si a intrat P.Marin.
Pana acum s-a miscat bine.
Cum apreciati schimbarea?

Apropo , cu Rapid nu joaca Bostina.
Pe cine vedeti pe stanga?

a) Banel pe stanga si Oprita pe dreapta
b) Banel pe dreapta si Cristocea pe stanga

Cristocea nu are experienta in Europa ...:ciocan: deci varianta a) zic eu

Paul
18th March 2006, 11:41
Petre Marin s-a miscat bine , dar e favoritul lui Oli si de aia l-a scos pe Nesu.
Presiunea pe Nesu a fost prea mare :(

In locul lui Bostina , il vad pe ... mama ei de treaba... om vedea...
unu tehnic obligatoriu , care sa-l si blocheze pe Badoi ... Oprita :P

Corrado*
18th March 2006, 14:54
Ogararu avansat mijlocas si balan fundas, ca de aia e si el in lot.. Ce zici Paul?

Paul
18th March 2006, 16:54
balan fundas niciodata :no:
mai degraba Baciu fundas dreapta sau P.Marin FD , Nesu FS , Ogararu MD ,Banel MS

Da inseamna prea mutle modificari aiurea ...

One-Man Show
18th March 2006, 19:13
balan fundas niciodata :no:
mai degraba Baciu fundas dreapta sau P.Marin FD , Nesu FS , Ogararu MD ,Banel MS

Da inseamna prea mutle modificari aiurea ...

uite ce se intampla cand te joci prea mult Manager:evil: ar tb sa incerce shi alti juk...da' e un fricos...sigur va juk oprita in lokul lu' nea Gabi pe stanga shi nu cred ca o iasa prea bine

otinho
19th March 2006, 12:42
fara Oprita .. un jucator care e pierdut pe teren .. mai bine cu ogararu la mijloc ..

mirung
19th March 2006, 14:13
Nesu mijlocas stanga, ca la Trondheim.....Oleg nu era de loc prost

One-Man Show
19th March 2006, 14:16
Nesu mijlocas stanga, ca la Trondheim.....Oleg nu era de loc prost

de ancelotti nush ce sa zic:evil:

mee_tza
20th March 2006, 13:11
cum vedeti voi primul 11 in meciul cu Rapid , fara Bostina si Iacob.
Practic trebuie alesi 2 din 4 : Cristea , Oprita , Lovin si Cristocea.

Darius
20th March 2006, 14:13
Din 11 ideal a iesit Nesu si a intrat P.Marin.
Pana acum s-a miscat bine.
Cum apreciati schimbarea?

Apropo , cu Rapid nu joaca Bostina.
Pe cine vedeti pe stanga?

a) Banel pe stanga si Oprita pe dreapta
b) Banel pe dreapta si Cristocea pe stanga

Cristocea nu are experienta in Europa ...:ciocan: deci varianta a) zic eu

Mai degraba il vad pe Nicolita pe stanga si pe Oprita pe dreapta decat varianta cu Nicolita pe dreapta si Cristocea pe stanga.

mee_tza
20th March 2006, 14:20
pai de ce ne invartim dupa copac , daca Cristocea e de picior stang si Banel de picior drept , iar Bostina si Nicolita oricum schimba intr-o veselie partile ??/

Darius
20th March 2006, 14:44
E adevarat, numai ca eu m-am gandit la faptul ca Vasilica Cristocea nu a prea apucat sa joace la Steaua si nu stiu cum se va descurca intr-un meci asa important pentru echipa sa, pe cand Oprita este mult mai obisnuit cu meciurile ca titular de la Steaua (chiar daca nu a mai jucat titular demult) si chiar cu meciurile "tari", iar in ceea ce il priveste pe Nicolita, desi este un jucator de banda dreapta, poate sa joace foarte bine si pe stanga...acesta este o calitate mare pe care o are Banel.

dede
20th March 2006, 14:58
mda...fara Bostina si fara Iacob...avem un noroc :mda:

sa vedem pe cine va baga Oli in meciul cu rapid...e sansa lui sa demonstreze ca nu e un antrenor asa de slab

mee_tza
20th March 2006, 21:41
Nu e vina lui Oli ca a preluat un lot facut de altii.

Sa nu ne plangem : sezonul asta nu prea ne-au lovit accidentarile sau suspendarile :ok:

relansat
20th March 2006, 22:01
Ashe este mee_tza, sunt de parere ca trebea niste investitii acum in iarna, ma refer la niste jucatori noi ...

pentru a reusi si in campionat si in UEFA ... aceste investitii vor veni cu siguranta in vara :ok:

mee_tza
20th March 2006, 22:05
un mijlocas central zdravan (Cocis) si un varf decent ar fi destul ;)

relansat
20th March 2006, 22:08
Si un mijlocas dreapta ne`ar cam trebui pentru a avea rezerva pentru Banel care e inconstant :ok:

cip_81
23rd March 2006, 22:53
Eu o vad asa : Strizu- Argaseala, Mustata, Gabi Safta, Petre Marin- Banel,Tea Sponte, Costica Valcea, Lucian Becali - Jiji, MM.
Rezerve : 7 nepoti de-ai lui Jiji.

Impresionant, nu stiu daca-i rezista careva. http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gifhttp://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/42.gif

Am aflat ca s-a accidentat, si, pentru cel putin 1 luna de zile, e scos din calcule (gurile rele spun ca accidentarea ar fi mult mai grava si s-ar putea sa-si puna ghetele in cui si bratari la maini). Stiti cu cine ar putea face Gabi Safta cuplul de fundasi centrali ?

Paul
23rd March 2006, 22:55
cu Deaconu` si Serea ... Gabi Safta out , ca nu ii mai merge statia pe Lia Manoliu ...
sa bage Deaconu si Serea din fluier , daca nu poa Gabi si Mustata din microfon , ca e sonorizarea naspa

Dudubetwin
23rd March 2006, 23:01
11 ideal !!!

Carlos - Petre Marin , Goian , Ghionea , Ogararu- Fl. Dumitru , Paraschiv , Radoi, Banel - Cristea , Dica

:ok::ok:

relansat
23rd March 2006, 23:41
Fl. Dumitru ? :o: ... cine`i asta ?

DR. LITTO
24th March 2006, 02:20
trebuie incercat si Carlos ca atacant...ca io cred ca are si calitati din astea :D

Paul
24th March 2006, 08:19
Fl. Dumitru ? :o: ... cine`i asta ?
Teoretic ar putea juca ca mai e pe lista uefa.
Practic e la Jiul Petrosani :ciocan:

mee_tza
24th March 2006, 12:00
Am aflat ca s-a accidentat, si, pentru cel putin 1 luna de zile, e scos din calcule (gurile rele spun ca accidentarea ar fi mult mai grava si s-ar putea sa-si puna ghetele in cui si bratari la maini). Stiti cu cine ar putea face Gabi Safta cuplul de fundasi centrali ?
Frustrarea e mare in groapa??


Cica veniti pe Lia Manoliu sa vedeti fotbal intr-o zi de joi !

relansat
24th March 2006, 12:58
Intreb si eu ca fapt divers...daca mai e pe listele UEFA si a fo` transferat, asta inseamna ca poate juca meciuri de cupa Uefa?

Asta, ca fapt divers si nimic mai mult ... sunt curios :D

my_bogdan
24th March 2006, 14:43
Teoretic ar putea juca ca mai e pe lista uefa.
Practic e la Jiul Petrosani :ciocan:

pai sa vazut ca Dumitru nu are caracter...cine il mai vrea in echipa?

One-Man Show
24th March 2006, 14:45
stiu ca sunt off-topic...da' poate reproduce cineva intregul film al evenimentelor ? cum s-a produs aceasta ruptura drastica intre steaua shi dumitru ? au existat probleme in perioada zenga...da' e ceva vreme de atunci...

Paul
3rd April 2006, 14:51
Hamutovsy - Ogararu , Goian , Ghionea , Nesu - Banel , Paraschiv , Radoi , Bostina - Iacob , Dica

asa suna echipa pe vremea lui Protasov

Carlos - Balan , Baciu , Ghionea , Marin - Oprita , Lovin , Radoi , Cristocea - Cristea , Dica

Doar 3 titulari din tur , in etapa a 4...
S-a demonstrat ca avem valoare.

Sa aplaudam revenirea lui Balan , care arata ca in cazul unei plecari a lui Ogararu (se tot speculeaza) suntem acoperiri , Balan e o solutie mai mult decat decenta.

Insa cel mai mult dintre rezerve imi place de Lovin. Sincer il vad titular in locul lui Paraschiv.

alejandro
3rd April 2006, 14:54
balan trebuie sa confirme si in meciurile mai grele pt noi...

dede
3rd April 2006, 15:02
Paul, meciul de ieri a fost unul mai...special
juma' din echipa era formata din rezerve...
titularii au ramas cam aceeasi

in schimb, eu zic ca rezervele au inceput sa joace de cand a venit Oli...te poti baza pe ei

Paul
3rd April 2006, 15:04
La Protasov era mai linistit programul si isi permitea sa joace cu echipa full + ca avea antrenamente mai relaxate. Nu vezi ca la noi se accidenteaza alde Goian , Bostina , Banel sau Carlos pe la antrenamente :ciocan:

dede
3rd April 2006, 15:12
mda :mda:
insa e bine ca avem jucatori care sa-i inlocuiasca pe titulari oricand...cum s-a intamplat la meciul de ieri :D

alejandro
3rd April 2006, 15:17
e bine,insa tre' sa fim sinceri ca nici adevrsarul nu era ditamai campionul...tre' sa vedem ce facem cu aia mai grei cu rezervele noastre:evil:

dragos_popa17
3rd April 2006, 15:53
3 goluri si 3 bari impotriva Otelului cu echipa de ieri e ceva. Lovin si Cristea cele mai mari castiguri in acest retur. Daca de la Cristea ma asteptam, Lovin e o surpriza.

walt.mann
3rd April 2006, 16:01
Lovin e foarte bun, dar e inconstant. In clipa in care va deveni un jucator constant, va fi unul dintre cei mai buni mijlocasi la inchidere din tara. Are si pasa...

Paul
4th April 2006, 14:38
pai cum sa fie constant daca joaca titular odata la 4 etape , + finalurile de meci :mda: