PDA

View Full Version : Taken



jo27
5th February 2009, 01:45
Am vazut filmul asta acum citeva zile si mi-a provocat o adevarata obsesie. Pe forumul de pe imdb este super mega laudat, ratingul imdb este 8.0, insa personal nu cred ca am mai vazut prostie mai mare de film de multa vreme. Tin sa precizez ca nu ma uit seara la pro tv, stiu ca acolo as fi putut vedea lejer exact acelasi tip de Hollywood bullshit.

Poate sa imi spuna cineva ce are filmul asta asa interesant, in afara de faptul ca joaca liam neeson? cu ce se deosebeste de mega-prostiile de actiune de pe posturile autohtone?

buticut
5th February 2009, 04:00
Cum de esti obsedat de el daca ti se pare o prostie?

jo27
5th February 2009, 09:19
pai sint obsedat ca incerc sa inteleg ce are totusi filmul asta de a placut asa mult majoritatii.

rob_din
5th February 2009, 09:57
Mie mi-a placut. Si rar imi plac filmele de actiune. Nu prea vezi asa ceva pe PROTV fiindca aia dau porcarii de 2 bani cu Steven Seagal, Van Damme sau nu stiu ce alti actori ratati

rob_din
5th February 2009, 10:00
Cu siguranta faptul ca Liam Neeson este actorul ajuta mult, daca rolul era jucat de unii din actorii aia ratati sigur era un dezastru filmul

zebe
5th February 2009, 14:20
Mie personal mi-a placut filmul. Story line-ul se leaga, actorul principal joaca bine. Recunosc ca nici mie nu-mi prea plac filmele de actiune si am fost un pic subiectiv, da' pana la urma s-a meritat.

cristi8
5th February 2009, 18:09
Trebuia neaparat sa existe un topic pentru filmul asta? :no:

rob_din
16th February 2009, 12:22
Va depasi 100 de milioane in SUA ceea ce e foarte rar pentru un film de actiun. Sincer nici eu nu inteleg de ce are asa mare succes.

Sasuke Uchiha
21st February 2009, 22:28
mie mi-a placut destul de mult
un film foarte bun !

Anarchy1slayer
25th March 2009, 19:52
Taken mi-a placut foarte mult. Nu inteleg de ce zici ca e o prostie. Preferi filmele alea cu Jean Claude Van-damme sau teroristi ? Un film de actiune foarte dragut , iar da clasa lui James Bond sau Bourne in anumite faze :ok:

Cneazul
19th April 2009, 16:16
filmul e foarte realist! ati vazut secventa in care bryan mills (liam neeson) ii spune fetei sale sa se ascunda sub pat si sa ii descrie pe care care o rapesc! in toate celelalte filme de actiune cu faze similiare, celui care urmeaza sa fie rapit i se spune sa stea linistit ca totul o sa fie bine si alte bullshituri! in taken era clar ca o rapeste si a construit secventa foarte bine! la fel si filmul! e foarte bun! singura parte care nu mi`a placut e atunci cand cand il urmaresc "mafiotii" cu masina. fazele alea sunt bullshituri!