PDA

View Full Version : Giani Kiriță



HardmaN
3rd February 2009, 14:42
Azi, 3 februarie, fostele glorii ale dinamovistilor dar si fosti colegi de echipa isi aduc aminte de Unicul Capitan, Catalin Hildan.

Alt simbol al cainilor, Giani Kirita, un alt bun prieten al „Unicului Căpitan”, care, după plecarea lui Vali Năstase, a preluat el banderola de căpitan venită de la Cătălin Hildan. „Știu că azi ar fi fost ziua lui! Of, cat de greu imi e să vorbesc! Mai bine nu mă intrebai. Cum l-aș putea uita vreodată pe Cătă. Ce bine era cand trăia și ce greu e fără el! Cătălin Hildan este simbolul nostru al dinamoviștilor. Era caine roșu adevărat, avea o inimă mare, un caracter frumos! Nici acum nu-mi vine să cred că nu mai e! Important este să rămană in amintirea noastră și in inima miilor de suporteri dinamoviști. Este un simbol pentru noi toți, a fost și cand trăia și este și acum. L-am admirat intotdeauna cand era pe teren. A jucat cinstit și n-a păcălit niciodată. Era liderul unei echipe frumoase cu „Guriță” Contra, cu Florentin Petre și toți ceilalți. Mi-ar fi plăcut ca maine să pot să-i dau un telefon să-l felicit de ziua lui”

Popy
8th August 2010, 10:10
am dat mana cu el :D

Pedro1984
9th August 2010, 14:02
decand a plecat de la Dinamo ... parca s'a dus dracului tot , numai joaca nimic astia

Michael Nick
9th August 2010, 14:32
Pe la ce echipa mai joaca in prezent ? Tot in Turcia ??