PDA

View Full Version : Cristian Chivu



Pages : [1] 2 3

bog_tom
15th December 2003, 13:26
Votati-l pe Chivu in echipa Anului la UEFA.COM !

http://www.uefa.com/fanzone/teamoftheyear/flash.html - in sectiunea Fundas central (Centre back)

EDMOND_
28th December 2003, 15:10
Si in ce companie , apreciati si voi:
Buffon ( Juventus ) , Nesta (Milan) , Chivu ( Roma) , R.Carlos (Real Madrid ) ,
Beckham ( Real Madrid ) , Zidane ( Real Madrid ), Van der Vaart ( Ajax) ,
Nedved( Juventus ), Henry (Arsenal) , Van Nistelrooij (Manchester United)
Ronaldo ( Real Madrid )....
Cred ca inseamna mult pentru fotbalul romanesc intr-un an asa sarac in performante...

EDMOND_
28th December 2003, 15:28
In ziarele britanice de ieri Chivu este dat aproape sigur in Anglia , pentru sume care ar sparge orice bariera priviind transferul unui roman ( si fundas )!
Alex Ferguson : " Aduceti-l pe Chivu ! Nu vor sa-l dea cu 25 de milioane de euro , dati-le 40 de milioane"
Roman Abramovici " Daca Manchester ofera 40 de milioane de euro , eu dau 50".
Nu stiu cat este adevar si cat este fabulatie aici ...

DRAGOS
28th December 2003, 21:45
Mutu nu figureaza in aceasta echipa???
Nu stiu ce cauta Ronaldo acolo!!!???

ady_azzuro
30th December 2003, 16:20
Ce sa caute Mutu?
Ronaldo a avut un sezon foarte bun, mai bun ca a lui Mutu, eu sper sa-l vad pe Chivu la Chelsea :)
Stii cate goluri a dat Mutu anul acesta pt Chelsea si cate a dat Ronaldo pt Real?

Mariusmadmax
30th December 2003, 20:45
Era bine sa fi fost si Mutu , acolo cu Chivu , ca aceste doua nume o sa ajunga in Romania mai celebre ca Stan si Bran .
Dar Mutu este un pic prea umflat de presa .
Sa-l scoti pe Ronaldo , din echipa lumii , si sa -l bagi pe Mutu , e cam greu ...

N0_NaM3
1st January 2004, 22:06
L`am votat de mult...

Catalanul
28th July 2004, 15:20
Aici vom putea discuta despre internationalul Roman Cristi Chivu, care acum este jucatorul Romei

O ultima stire:
Fundaşul echipei AS Roma, Cristian Chivu, va fi supus, joi (29 august 2004), unei intervenţii chirurgicale la degetul mic al piciorului drept, a anunţat cotidianul italian "Il Tempo".

Potrivit sursei ciate, Chivu va fi operat la clinica "Villa Stuart" din Roma şi va lipsi aproximativ trei luni de pe gazon. După operaţie, Chivu va trebui să fie īn repaus complet timp de două luni.

Dacă această perioadă de recuperare va fi atīt de lungă, Chivu va lipsi din naţionala Romāniei la meciurile cu Finlanda (18 august), Macedonia (4 septembrie), Andorra (8 septembrie) şi Cehia (9 octombrie), din preliminariile Cupei Mondiale.

Internaţionalul romān s-a accidentat pe 23 iunie, īn timpul unui meci de fotbal-tenis.

Chivu, care a fost transferat de AS Roma de la Ajax Amsterdam īn vara anului 2003, a avut probleme cu accidentările şi īn sezonul trecut, cīnd a lipsit īn 17 meciuri din echipa romanilor.

realmadrid.com
29th July 2004, 14:28
Pacat ca sa accidentat iarasi si va pierde meciuri din calificarea de la mondiale 06
Sa vedem la ce echipa ajunge, pt ca nu cred ca va ramane la Roma

inter
29th July 2004, 17:18
Per il difensore un mese di stop prima di riprendere gli allenamenti

Nessun problema per Cristian Chivu che č stato operato in mattinata al piede destro presso la clinica Villa Stuard di Roma. Il difensore rumeno, secondo quanto riportato dalla societą giallorossa, "č stato sottoposto ad intervento chirurgico di Osteosintesi della frattura riportata al quinto metatarso del piede destro".

L`intervento eseguito dal Prof. Mariani coadiuvato dal Prof. Ronconi č durato 45 minuti circa e ha richiesto l`inserimento di in una vite a posizionamento intramidollare. Il calciatore dovrą osservare un periodo di riposo in scarico di 15 gorni e successiva e graduale
ripresa del carico per altri 15 giorni.

se pare ca vestile sunt bune /hello

dragos_popa17
11th August 2004, 20:38
Este important sa scape de accidentari si sa joace pentru echipa nationala deoarce avem nevoie de el. Doar este capitanul echipei. O veste buna este ca va juca impotriva Cehiei.

Denis
30th August 2004, 12:00
care o sa fie primul meci al sau in preliminarii? shtie cineva cand o sa fie gata sa revina?

ADelPiero
13th September 2004, 10:47
primul meci o sa`l joace in campionat ... daca am inteles bine .. :ok:

Denis
7th October 2004, 07:02
dar shtii can o sashi revina? o sa poata sa joace cu Cehia?!?

Catalanul
7th October 2004, 14:05
Chivu s-a antrenat cu echipa

Cristi Chivu a mai făcut un pas mare īnainte după fractura de metatarsian suferită īn vară. Marţi, īn cantonamentul de la Trigoria, căpitanul "tricolorilor" s-a pregătit pentru prima oară alături de coechipierii de la AS Roma, sub comanda noului antrenor Luigi del Neri. Potrivit cotidianului "Il Messaggero", Chivu ar urma să-şi facă debutul īn acest sezon abia spre sfīrşitul lunii. Acelaşi ziar a scris că Del Neri plănuieşte cu el pe flancul stīng al apărării, şi nu īn centru, cum a jucat stagiunea trecută, iar pentru titularizare se va bate cu argentinianul Cufre şi cu francezul Candela.

deci cu Cehia nu va juca deoarece nu este convocat...

ADelPiero
7th October 2004, 15:34
si oricum dupa atata pauza ... nu ar trebui sa riste intr`un meci de asemenea calibru ;)

inter
8th October 2004, 23:49
Chivu nu a rezistat decat 10 min! in amicalul cu Tivoli ... nasol!

ADelPiero
9th October 2004, 00:13
exact ce am zis si eu :(:(

A|3x
13th October 2004, 11:35
parerea mea e ca de cand a plecat de la ajax a avut parte numa de accodentari si altceva nu prea a mai facut, daca nu se va pune mai repede pe picioare se va termina si cu cariera lui

sotostone
13th October 2004, 12:02
e prea tanar ..... e prea ambitzios..... e prea la Roma.... si joaca bine cand joaca .... are tot viitorul inainte... (daca nu il desfiintzeaza presa... asha la vreo bere pe care ar bea-o pe la vreo terasa din Roma)

Chivu e "jos palaria" !

realmadrid.com
13th October 2004, 16:28
parerea mea e ca de cand a plecat de la ajax a avut parte numa de accodentari si altceva nu prea a mai facut, daca nu se va pune mai repede pe picioare se va termina si cu cariera lui

La Roma practic isi rateaza cariera, eu nu am dorit ca el sa ajunga acolo, putea sa ajunga la alta echipa mai buna, fie din italia, spania sau alte campionate
Dar nu eu decid:D, oricum ii doresc sa se refaca cat mai repede :ok:

ADelPiero
13th October 2004, 21:06
DUmi :cool: nu e chiar asa cum zici tu ... :mda:

realmadrid.com
13th October 2004, 21:14
Io cred ca asa este, spui ce vrei, dar daca ramane la Roma isi rateaza cariera...

ADelPiero
14th October 2004, 15:28
ce motive ai sa zici asa cevA?

realmadrid.com
14th October 2004, 15:40
Cu Ajax castiga titluri si juca foarte bine in CL, in schimb la Roma viitorul este incert, datorita banilor care lipsesc cu desavarsire, joaca mai prost in italia, un campionat bazat mai ales pe aparare, nu ca Olanda, Spnaia, Anglia, unde s-ar fi descurcat mai bine, se accidenteaza foarte des...
Cam astea sunt motivele pt care nu trebuia sa aleaga Roma, ci alt campionat, spre binele lui, o echipa din Spania:yeah:

ADelPiero
14th October 2004, 16:02
eu zic ca e bine sa ramana in Italia ... dar la alta echipa ... ;)
in Anglia sa NU se duca :cool:

realmadrid.com
14th October 2004, 16:04
In Anglia nu, dar in Spania ar fi bine pt el sa ajunga, indiferent ca ajunge la Real, Barca sau alte echipe de top :ok:

giovanni BV
17th October 2004, 10:51
Chivu este un jucator disciplinat si de valoare !!! Eu ii doresc sanatate , succes acolo unde este , precum si insanatosire grabnica pentru ca avem nevoie de el si ACASA nu numai la Roma !!!

ADelPiero
18th October 2004, 00:57
ii doresc sa termine campionatul,cu roma, pe locul 2 ... dupa Juve :evil:

ady_azzuro
23rd October 2004, 22:46
Sper ca Chivu sa-si revina cat mai repede pt ca nationala are mare nevoie de el! Cristi si cu Flaviu Moldovan ar da siguranta apararii echipei nationale, iar greselile lui Barcaoan ar astfel evitate! ;)

ADelPiero
25th October 2004, 10:40
bine, bine ... si pe Radoi:cool: unde il lasi ? ;)

petru
26th October 2004, 16:02
iata ce declara chivu in numele jucatorilor de la nationala: “Ne rezervam dreptul, asa cum, de altfel, ni s-a si sugerat, sa vorbim mai putin in afara terenului si mai mult, daca nu in totalitate, pe teren”

asta dupa ce acuza presa ca strica imaginea romaniei in strainatate publicand stiri despre escapadele jucatorilor romani prin baruri si la strip tease. se pare ca domnul chivu a uitat ca de vreo cativa ani nationala nu mai vorbeste pe teren. pai, el crede ca ar mai fi criticati atat daca romania s-ar califica??? sa ajunga mai intai la un turneu final si apoi sa dea declaratii de genul asta.

si mai declara chivu ca presa strica imaginea romaniei in strainatate. cum, presa o strica? nu cumva jucatorii care vorbesc mai mult prin baruri decat pe teren?

Bancaru
26th October 2004, 16:48
Chivu sa-si vada de metatarsianul lui. Si de Maria Marinescu. Sau invers. Sau viceversa. Adica Maria Marinescu sa vada de metetarsianul lui Chivu.

ieppy
26th October 2004, 16:51
toata lumea e un mare nesimtit, numai noi e dastepti, care este.

Noi si presa. In rest nimeni.

petru
26th October 2004, 16:58
n-am spus ca "noi e dastepti", dar mi se pare o declaratie de doi bani ca presa strica imaginea romaniei in strainatate (imi aminteste de filmul "senatorul melcilor" - senatorul ala tot cam asa ceva zicea). si pana la urma jucatorii de ce vin la nationala? sa joace forbal sau doar sa-si mai vada prietenii? si daca echipa nu se califica, n-avem voie voie sa-i criticam?

p.s. eu nu-l critic pe pancu, chiar daca titlul comentariului ar sugera asa ceva. mai sunt si altii

IlMILAN
26th October 2004, 16:59
Bey ieppy aici cam asa e...numai figuri are si asta de la o vreme....
io m-am saturat de ei...cum se leaga cineva de ei cum gata se supara, dar cand ii pupa presa in partea dorsala erau mandri...sa se mai duca dracului, sper sa revina Chivu si sa mai sufere inca multa umilinta de la Sheva si de la Kaka' :drak:, ca la nationala nu mai are rost sa vb.....o sa jucam amicale cu tarile din lumea a treia....

Vadim
26th October 2004, 16:59
Ce a aratat Chivu si Compania pe teren??? Ca au ratat o calificare la EURO 2004. Atit. In rest vorbesc faptele din afara terenului, fie ca ii convine lui Chivu sau nu.

Chivu nu poate sa nege faptele. Pina sa arate ceva pe teren mai e cale lunga, mai mincam niste piine. Stai sa rateze calificarea la CM 2006.

Petrule, totusi Chivu nu cred ca il intrece in nesimtire pe Pancu. Si, in plus, Chivu este chiar jucator. Cred ca singurul jucator din echipa nationala.

ieppy
26th October 2004, 17:05
asa e, ei au ratat calificare. dar de acolo pana ai trage in teapa ca ar fi alcolici, drogati sau mai stiu eu ce e cale lunga.

Apropo, daca Mutu nu a consumat cocaina, nu inseamna ca ce a facut presa se numeste calomnie? eu mai spus-o sa fie prost Mutu sa nu ii arda pe gsp si pe prosport pentru asta. Ce mandrii erau ei ca l-au prins pe Mutu.

Cat despre pancu, revin la afirmatia, noi nu avem nevoie de nimeni. basta.

Bancaru
26th October 2004, 18:20
asa e, ei au ratat calificare. dar de acolo pana ai trage in teapa ca ar fi alcolici, drogati sau mai stiu eu ce e cale lunga.

Apropo, daca Mutu nu a consumat cocaina, nu inseamna ca ce a facut presa se numeste calomnie? eu mai spus-o sa fie prost Mutu sa nu ii arda pe gsp si pe prosport pentru asta. Ce mandrii erau ei ca l-au prins pe Mutu.

Cat despre pancu, revin la afirmatia, noi nu avem nevoie de nimeni. basta.
ieppy, sa stii ca si eu m-am gandit la treaba asta. Daca el sustine ca nu este cocaina, plus spune despre inventiile pe care presa le scoate de ce nu face nimic? In definitiv el isi poate permite sa dea Sunday People sau The Sun in judecata. Dar de ce nu o face? Asta nu inseamna ca eu cred tot ce au scris aia, mai ales faza cu tras coca din buricu lu' picioare fierbinti. In Anglia exista acest antrenament pe care femeile de companie il au cu privire la aventuri care l'ar face pe Apolinaire sa roseasca. (chiar daca personajul principal era tot roman!!!). Excluzand faza cu frecatu' pe gingie eu nu vad nimic rau in ce a facut. Ii dau dreptate lui Piturca. Asta i-a intrebat pe ziaristi: Care dintre voi nu a facut ceva de genul asta?

ieppy
26th October 2004, 18:34
nu stiu de ce nu o face, dar ar trebui. Oricum ne edificam miercuri sau joi.

realmadrid.com
26th October 2004, 18:38
Haidetzi pana la urma sa o lasatzi mai usor, nu numai jucatori nostri au asemenea escapade...
Ratarea de la Euro a fost din vina lui Iordanescu, pt ca el joaca cu aceiasi tactica pe care o folosea si la generatzia de aur...dar acum nu mai merge, deoarce s-au schimbat jucatori, timpurile si modul de a se juca fotbal...
Daca ar fii dupa voi nici un jucator din cei care sunt acum titulari la natzionala nu ar merita sa fie convocatzi...
Fiecare are dreptul la viatza privata, iar in acea viatza poate sa faca ce vrea...cred ca voua nu var conveni sa va tzina cineva cont de ce facetzi, unde va ducetzi si daca facetzi ceva ce nu vretzi sa se afle, a 2 zi sa vb toata lumea despre acel lucru...
Punetziva si in locul lor...totzi spun ca iau bani degeaba, ca nu ii merita, dar cat au muncit sa ajunga unde au ajuns...antrenamente zilnice, si-au "ratat" copilaria muncind sa ajunga sus... iar acum ca au devenit faimosi, toata lumea vrea ca ei sa fie perfectzi si cam toata lumea profita de pe urma lor, financiar sau in alte moduri...
Deja m-am plictisit de atatea acuzatzii stupide :rosu:

vasile314tzurka
26th October 2004, 18:44
un astefel de comunicat dat de mirlania sa cazuta pe scari, musiu chivu, e un semn ca jucatorilor care nu beau apa palta cu lamiie nu el convine. cel mai bine e atunci cind ii vedem in baruri sa-i dam in pumni afara.

p.s. apropo de aia cu daca voi... eu nu incurc pe nimeni daca beau. e clar? ei da. incurca o tara care sta si priveste si inghite minunatiile de reclame cu care ei isi burdusesc conturile. aia e. nu te mai plictisi si vezi-ti de liceu.

ricky
26th October 2004, 18:46
Dupa parerea mea (pe care am expus-o si pe EVZ), CHIVU are dreptate pina la un punct !
Si anume, PRESA SCRISA SI VORBITA le-a sustinut toate rahaturile de scuze pe care "folbalistii" nostri le-au debitat !
In rest, cred ca nimeni nu mai e asa redus ca sa creada (cum credeau UNII inainte !) ca dezvaluind anumite nereguli lovesc in TARA !
In ce priveste "sa vorbeasca mai putin si sa faca mai mult in teren "...DE ACORD !
Din pacate, se vede din reportajele TV, baietii nostri au probleme si cu mingea si cu limba romana !

Abia daca pot sa...adune o fraza doua !
Asta n-ar fi nimic (asa cum am mai spus) daca s-ar stii cu...obiectul...

realmadrid.com
26th October 2004, 18:49
Nu te obliga nimeni sa te uitzi la fotbal daca nu itzi place cum joaca echipa, sunt destul sporturi...snookerul de exemplu:D
Io imi vad de liceu, dar cred ca am voie sa imi dau cu parerea...

vasile314tzurka
26th October 2004, 18:56
ai voie sa-ti dai cu parerea, nu am spus nu, dar uita-te inainte de a spune ceva. conditiile actuale se stiu, vezi si titlurile de pe ols, si atunci? le palce sa pozeze? le place sa fie adulati? atunci sa suporte si reversul medaliei. asta e. musiu chivu ar fi facut bine sa taca pur si simplu si sa dovedeasca. noi ne mincam sufletul pentru fotbal, ne spargem capetele si lor nu le pasa. nu e cazul.

cit despre fotbal am vazut ceva mai mult si mai de soi, asa ca lasa bilele lu' nen'tu geoana sa le numere el.

Zebrone
26th October 2004, 18:59
ceau,
chivu isi rezerva dreptul de a mai bea ceva si apoi sa-si rupa si celalat deget mic de la picior; in ceea ce priveste "glasul" lui din teren shevcenko stie mai bine :D

Vadim
26th October 2004, 19:05
Nu mai fiti disperati. Prosport, Gazeta, Onlinesport, Libertatea si alte ziare nu au facut decit sa citeze presa straina. Mutu nu are nici o sansa. Au fost materiale preluate, asa ca nu este absolut nici o problema legala pentru nimeni. Singurele probleme le are Mutu.

Apoi, presedintele FA (Federatie Engleze de Fotbal) a anuntat ca Mutu a fost descoperit pozitiv la cocaina. Saracul Mutu nu este victima nici unei inscenari, la fel cum nici alti jucatori care petrec prin baruri cu gagici si bautura inainte de meci nu au scuze. Ar trebui sa isi bage capul in pamint si sa isi vada de treaba, nu sa pacaleasca viata.

vasile314tzurka
26th October 2004, 19:12
cine e disperat? io nu. problema e ca cei de la nationala si in general jucatorii profesionist de fotbal din romania care nu au adus mai nimic sunt cu tzifna-n nas. a se compara cu olimpicii care dupa un ciclu de pregatire de patru ani iau nul mai mutini bani pentru o medalie de aur deci "virfurile" fotbalului romanesc care nu beau apa cu lamiie.

Vadim
26th October 2004, 19:14
Nu tu. Ieppy si Bancaru...

ieppy
26th October 2004, 19:18
stai tu linistit ca nu e nimeni disperat. Dar poate imi explici, daca cineva publica o minciuna si un ziar din Romania o preia inseamna ca ziarul din Romania nu are nici o vina pentru ca aialati au spus-o primii sau cum?

Daca Mutu nu a luat cocaina si a luat altceva va scrie prosport sau gsp ca au gresit si ca nu au vrut sa il tarasca prin noroi pe Mutu?

vasile314tzurka
26th October 2004, 19:19
nu vor scrie. asta am pus la gsp la parereata@gsp.ro si nu au publicat:)

ieppy
26th October 2004, 19:21
surprinzator. :)

vasile314tzurka
26th October 2004, 19:40
ce? ca in afara de pc magazine nimeni din presa asta de 2 lei nu indrazneste sa publice pareri negative? hm:)

ricky
26th October 2004, 20:21
le palce sa pozeze? le place sa fie adulati? atunci sa suporte si reversul medaliei. asta e. musiu chivu ar fi facut bine sa taca pur si simplu si sa dovedeasca. noi ne mincam sufletul pentru fotbal, ne spargem capetele si lor nu le pasa. nu e cazul.

Asa e VASILE !
VIP-urile astea, zicea cineva, au salariul pe care il au si pentru ca...pot fi "injurate" in ziare, reviste etc.
Daca pe un VIP il FOTO unul pe strada...sa-i fie de bine !
Daca poza unuia dintre noi apare pe undeva fara acordul nostru atunci...
Hei ! Sau...e careva printre noi...VIP ?! :evil:

vasile314tzurka
26th October 2004, 20:22
eu:) dar asta e alta poveste:)

vladONE
26th October 2004, 21:40
Baieti, Chivu a facut o gafa. S-a bagat ca gandacu in ciorba cand nu era cazul. Un doi ne dam cu parerea despre nationala sau sarim sa il aparam pe Mutu, cand nici nu putem fi siguri ca Mutu e nevinovat. Eu personal nu il acuz pe Mutu, dar il cred in stare sa faca ce a facut daca intr-adevar a facut. Daca nu, asta e, mai tragem o liniuta, si mergem mai departe...

Vadim
26th October 2004, 22:23
Daca Mutu nu a luat cocaina si a luat altceva va scrie prosport sau gsp ca au gresit si ca nu au vrut sa il tarasca prin noroi pe Mutu?
Nu stiu daca vor scrie ca au gresit, dar cu siguranta vor arata noua fata a cazului. Nu uita ca primele titluri din ambele ziare au fost cu semnul intrebarii, iar abia dupa ce presedintele FA a spus ca e vorba de cocaina a fost o certitudine. Nici unul dintre ziare nu a gresit aici cu nimic. Lumea citeste, Mutu e in cacao.

Mariusmadmax
26th October 2004, 22:47
un betiv sfatuitor !

ADelPiero
27th October 2004, 00:14
no comment :rosu: !!!

lupisor lupetto
27th October 2004, 04:10
iata ce declara chivu in numele jucatorilor de la nationala: “Ne rezervam dreptul, asa cum, de altfel, ni s-a si sugerat, sa vorbim mai putin in afara terenului si mai mult, daca nu in totalitate, pe teren”

asta dupa ce acuza presa ca strica imaginea romaniei in strainatate publicand stiri despre escapadele jucatorilor romani prin baruri si la strip tease. se pare ca domnul chivu a uitat ca de vreo cativa ani nationala nu mai vorbeste pe teren. pai, el crede ca ar mai fi criticati atat daca romania s-ar califica??? sa ajunga mai intai la un turneu final si apoi sa dea declaratii de genul asta.

si mai declara chivu ca presa strica imaginea romaniei in strainatate. cum, presa o strica? nu cumva jucatorii care vorbesc mai mult prin baruri decat pe teren?


Aici, sunt de acord cu Chivu. Ziarele ai profitat de ceea ce i se intampla lui Mutu si i-au bagat pe toti jucatorii Nationalei intr-o categorie, cu sau fara probe, sau cu probe gen "s-ar fi auzit" sau "niste martori zic...", adica probe lipsite de baze solide.

Chivu a facut ceea ce un capitan trebuie sa faca: isi protejeaza echipa cand aceasta este sub presiune.


Suntem norocosi ca avem un jucator si o persoana ca el.

petru
27th October 2004, 06:11
de acord sa se apere, dar macar sa o faca inteligent, nu cu declaratii de prost gust

lupisor lupetto
28th October 2004, 05:12
“Evenimentul neplăcut din viaţa lui Adi Mutu reprezintă nu numai un şoc personal al co-legului nostru de la echipa naţională a Romāniei, ci şi unul colectiv, pentru noi, toţi componenţii reprezentativei tricolore. La fel putem spune şi despre unele articole apărute īn ultimele zile īn presa romānă, cu precădere īn cele două cotidiene de sport, ProSport şi Gazeta Sporturilor. Dacă unele materiale relatează faptul «brut», multe altele (caracterizări individuale sau de grup, etichetări nedrepte, cum ar fi «drogaţi», «alcoolici» etc.) se transformă īn jigniri inadmisibile aduse nu numai nouă, ci şi, lovind īn noi, imaginii Romāniei peste hotare.
Nu īnţelegem motivaţia acestor articole. Da, sīntem tineri, avem dreptul la o viaţă personală, poate am şi greşit, dar ne respectăm meseria. Nu īntotdeauna am etalat jocul aşteptat de milioane de suporteri şi de specialişti. Dar acesta este un alt aspect, care, fireşte, merită dezbătut, şi este logic să fim criticaţi atunci cīnd o merităm. Dar de aici pīnă la a fi catalogaţi de presă drept alcoolici şi (sau) drogaţi este un drum lung, care, din păcate, a fost parcurs īntr-un timp incredibil de scurt, ajungīndu-se la a ni se crea o imagine ireală şi defavorabilă, cu implicaţii īn viaţa noastră personală.
Toate acestea ne determină să luăm, şi noi, atitudine. Ne rezervăm dreptul, aşa cum de altfel ni s-a şi sugerat, să vorbim mai puţin īn afara terenului şi mai mult, dacă nu īn totalitate, pe teren.
Cīt despre Adi, regretăm din suflet tot ceea ce i se īntīmplă şi anunţăm īntreaga presă şi opinie publică de faptul că īl sprijinim īn totalitate, fiind convinşi că, nu peste mult timp, īnvăţīnd din greşeli, el va reveni acolo unde īi este locul, adică īn echipa noastră naţională şi īn elita fotbalului mondial.

Cristian Chivu"

unde sunt declaratiile de prost gust?

vasile314tzurka
28th October 2004, 09:11
pai s-o luam cu inceputul:
"evenimentul neplacut". care a fost ala? ca a fost prins? dar cind a luat a fost placut? cind a sarit la dobrin la bataie a fost o "fericire"? mde.
socul colectiv. ma rog, o fi fost ca pina atunci nu au fost prinsi, dar de cite ori au fost vazuti bind, pierzind noptile in cluburi nu a fost tot colectiv ca nu se duceau singuri si macheau in wc. exista suficiente marturii. de exemplu cazul iordache.
etichetarile. e adevarat ca mai exista exceptii si nu toti beau sau trag pe nas, dar mult prea multi sunt in aceasta ipostaza.
etc.

chivu incearca sa culpabilizeze alt segment, nici ala nu e lipsit de pacate, dar nu rezolva nimic, doar se da "faetita". aici e lipsa de bun simt.

acel "ne rezervam" este un soi de superioritate de doi lei cind rezultatele sunt mai mult lipsa. alti sportivi cu care ne mindrim cistiga mult mai putin, vezi chiar si doroftei, si nu au atita tupeu. spre deosebire de fotbalisti, care nu-si refuza nici cluburile, nici masinile de lux, o elena lipa nu era prezenta la sase olimpiade si nici nu avea atitea medalii daca pina spre 40 de ani nu ducea o viata sportiva, a se citi plina de privatiuni.

in asta consta lipsa de bun simt si mirlania melodramatica a rostogolitorului pe scari.

mai bine sa-si cinte "eu sunt un om pe niste scari..."
p.s. nu tot aceasi presa era cind generatia de aur batea columbia sau argentina? de ce nu erau pline ziarele de aventurile lui hagi, de betiile lui dam petrescu sau de casinourile lui gica popescu? fara "ne rezervam" si alte iesiri la rampa bune pentru telenovele...

Bancaru
28th October 2004, 16:31
Presa de la noi este impartita pe si de catre interese. In mare masura ziarele de sport nu reprezinta un interes aparte pentru clasa politica si influenta. Cel putin deocamdata. Asa ca nu prea e bagata in seama.
Dar cercurile oaresicum mafiote care guverneaza fotbalul (si poate alte 2 discipline, chiar 3), aici isi impopotoneaza imaginea. Asa ca nici presa sportiva nu este obiectiva. Este un lucru pe care eu l-am mai scris.
Stati sa se dea verdictul Mutu si sa-si revina putin baiatul ca imediat o sa se gaseasca un mancator de caca care sa-l ling in dos si care sa zica ce nedreptate i s-a facut bietului juvenil. Pentru ca ziaristii traiesc pe spinarea fotbalistilor.
Ati vazut cum in ultimele 2 zile Contra contraataca? La televizor Contra isi da cu parerea. In ziar lui Contra i se cere parerea. Iar mai nou, avand in vedere ca lumea nu prea mai stie cine e Contra, un ziarist satul il transfera la Celta Vigo. De Celta a auzit lumea, nu? Si, cu speranta ca stirea va fi preluata in afara, Contra viseaza la zilele linistite cand va iesi la pensie si va aduce pe Poli pe primul loc.

Mai avem nevoie si de iarbaaaaaaaaaaaaa....

Mariusmadmax
28th October 2004, 21:32
Chivu lipseste de la Nationala de vreo juma de an ...
de ce lipseste ?
Consum exagerat de alcool ! Accidentarea a facut-o incercand o figura pe care numai balerinele o pot face , si binenteles , fara concentratie de ... in sange !

Mutu - droguri , viata nesportiva
Parazitii au un cantec care incepe cam asa :
"Cu durere in p... la ma trezesc din somn ..."
Cu aceeasi durere se scula si d-nu stupefiantu !

Soava , Iencsi , Codrea - rezerve
Rat , Stoican , Marica , Barcaoan - lipsa de valoare
Petre - lipsa de mancare si vitamine
Lobont - indragostit de sticla
Neaga - indragostit de baruri

Cernat , Dica , Ganea , M Niculae - sunt cam singurii care pun osu' cu cap !

Catalanul
2nd November 2004, 16:31
Chivu ar putea juca īn meciul cu Leverkusen

Fundaşul lui AS Roma, Cristian Chivu, se află printre cei 19 jucători convocaţi pentru meciul cu Bayer Leverkusen, programat mīine īn Liga Campionilor, antrenorul Luigi del Neri intenţionīnd să-l folosească pe romān pe partea stīngă a apărării. Prima apariţie a lui Chivu īntr-un meci, după accidentarea suferită pe 23 iunie, la piciorul drept, a fost la īnceputul lunii octombrie, īntr-o partidă amicală īn care a jucat doar 10 minute

sa speram ca va juca maine si ca o va face bine /hello

ADelPiero
2nd November 2004, 22:40
sa nu forteze..... :( poate se accidenteaza din nou :(

aymanxp
12th November 2004, 17:57
chivu inca 2 saptamani in afara terenului!
http://www.calciomercato.com/module...ticle&sid=71184

giovanni BV
13th November 2004, 09:42
Eu ii doresc lui CHIVU sa se refaca cit mai repede si sa ajunga inapoi la adevarata lui valoare care l-a consacrat !!! Nu va fi usor , dar trebuie sa gindeasca pozitiv !!! Cind este in forma care l-a pus in elita mondiala , eu cred ca va dovedi dinnou ca este acolo unde este datorita talentului sau si ambitiei sale de jucator de fotbal !!!

Catalanul
6th December 2004, 13:21
Deşi nu a evoluat īn acest sezon din cauza accidentării la piciorul drept, pe care a suferit-o īn vară, internaţionalul romān Cristian Chivu a rămas īn vizorul marilor cluburi europene. Jucătorul echipei AS Roma a intrat īn atenţia campioanei en titre a Italiei, AC Milan, care doreşte să-şi īntărească compartimentul defensiv.
Potrivit ziarului "Corriere dello Sport", Milan caută un fundaş de bandă stāngă şi "toate drumurile duc la Roma", Chivu fiind jucătorul preferat pentru acest post de către membrii staff-ului tehnic al "rossonerilor".

Zapada
24th December 2004, 16:26
mai nou se vehiculeaza un posibil transfer la ral madrid!

ar fi un plus pentru Chivu sa ajunga la Madrid

OwenSkeet
24th December 2004, 18:15
Se spune ca si inainte sa vina la Roma...il dadea astai transefrat mai peste ot la Real, Inter, Milan, Juventus, barcelona....si a ajuns la Roma....yo nu cred ca va pleaca prea curand si daca va pleaca daca va dori clubul pt. ca nu are o situatie finanicara prea buna...si dupa Samule, Totti si Cassano s-ar putea sa urmeze si Cristi la real..:D

Thanya
24th December 2004, 18:42
Pai ce sa mai faca la Roma mey?

Zapada
28th December 2004, 18:18
Chivu a fost o paguba pentru Roma pentru ca nu a jucat in ultimele 6 luni!
ma mir ca se vehiculeaza transferuri la echipe mari pentru un jucator cu suruburi la picior care nu a jucat in peste o jumate de an.

Chivu fa fi vindut sigur, daca Roma primeste macar 80% din suma cu care la cumparat.

Catalanul
5th February 2005, 18:05
Chivu ar putea reveni cel mai tīrziu īn martie

Fundaşul romān al echipei AS Roma, Cristian Chivu, şi-a reluat alergările vineri, iar antrenorul formaţiei italiene, Luigi Del Neri, este de părere că fotbalistul ar putea reveni pe teren cel mai tīrziu la īnceputul lunii martie, informează agenţia Calciomercato. Potrivit sursei citate, Chivu a efectuat o şedinţă de alergare uşoară de aproximativ 20 de minute pe un teren alăturat celui pe care echipa AS Roma īşi desfăşoară antrenamentele. Dacă recuperarea va decurge conform aşteptărilor, Cristian Chivu ar putea fi apt de joc la meciul pe care echipa naţională a Romāniei īl va disputa, pe 26 martie, la Bucureşti, īn compania Olandei, īn preliminariile CM-2006. Cristian Chivu a fost supus, pe 26 noiembrie 2004, unei intervenţii chirurgicale la al cincilea metatarsian al piciorului drept.

alejandro
5th February 2005, 18:56
Sa dea Domnu'!E timpul sa revina la forma care era!:yeah:

andreiush
5th February 2005, 20:17
Numai sa nu se accidenteze iar cand intra :o: Doamne-ajuta!

ADelPiero
6th February 2005, 22:56
eu, unul ... nu m`as mira daca se accidenteaza din nou:mda:

andreiush
6th February 2005, 23:23
Pai sa stea pana se reface complet, nu ca si data trecuta. Da oare cum ii sa joci fotbal dupa atatea luni de pauza?;)

ADelPiero
6th February 2005, 23:44
o sa joace cu pofta si cu ambitie :D (spun din propria experienta:evil: )

Catalanul
17th February 2005, 20:38
Chivu a revenit cu gol

Cristian Chivu a jucat astăzi pentru Roma īn meciul de pregătire cu amatorii de la Almas, pe care echipa romană i-a īnvins la pas, 8-1. Romānul a fost folosit īn repriza a doua şi şi-a trecut numele pe lista marcatorilor după ce a īnscris din lovitură liberă. Este primul meci īn care Chivu intră īn teren după trei luni şi jumătate, ultima aparţie fiind la partida cu Bayer Leverkusen, din Liga Campionilor.

Sa speram ca va face un meci bun si cu Olanda, in primavara :yeah:

Adrian
17th February 2005, 21:11
Pentru mine este cea mai mare dezamagire. Dupa ce am vazut in el urmasul lui Gica Popescu am aflat cum si-a rupt piciorul (cazand pe scari beat turta intr-un bar, chiar daca nu recunoaste) si gusturile lui pentru bautura si distractii (ca toti fotbalistii de azi, de altfel). Lehamite....
Imi doresc si ii doresc din toata inima sa joace foarte bine si sa fie mai bun decat a fost:)

andreiush
18th February 2005, 15:35
Si cum poti sa fii asa de sigur ca a cazut pe scari beat turta?

Seahawk
24th February 2005, 11:00
amandoi.. si Chivu si Mutu au avut sincope.. cam in acelasi timp.. ceea ce mi se pare ciudat..
normal ca sper sa'si revina.. amandoi.. cred ca experientele astea i'au readus cu picioarele pe pamant

ADelPiero
14th March 2005, 03:07
Īn sfīrşit, Chivu!

S-a terminat numărătoarea inversă: Cristi Chivu joacă din nou! După aproape 11 luni pe tuşă, absenţă cauzată de fractura la metatarsianul V al piciorului drept, fundaşul romān a revenit ieri la AS Roma. "Este ca şi cum aş fi iarăşi la debutul īn Serie A. Din păcate, n-a fost o reintrare deloc fericită, pentru că formaţia lui Del Neri a pierdut clar la Cagliari (0-3).

Dezastrul s-a conturat īncă din prima repriză. După ce arbitrul Collina n-a dat penalty la faultul comis īn careu asupra lui Montella, la 0-0, "giallorossii" au cedat treptat. Defensiva a gafat de două ori, iar Zola (24) şi Esposito (41) nu l-au iertat pe Zotti. Del Neri a īncercat să repare ceva şi l-a introdus pe Chivu īn locul grecului Dellas. Au fost īnsă 45 de minute de coşmar pentru Cristi. La primul contraatac, sarzii au majorat diferenţa prin Suazo, īn faţa unei apărări anesteziate. După ce De Rossi a luat "roşu" (58), meciul era jucat. Chivu nu s-a putut remarca decīt prin intervenţia salvatoare la centrarea lui Lopez (78), limitīnd scorul.

(gsp)

andreiush
18th April 2005, 22:09
2 goluri pentru Cristi Chivu in 6 zile/hello si ce goluri/hello
Se pare ca si-a revenit in totalitate, si asta nu o zic pentru ca a marcat cele 2 goluri, ca nu asta e meseria lui, dar joaca sigur in aparare, ca in vremurile sale bune. Sa speram ca-l tine mult si bine;)

Catalanul
18th April 2005, 23:33
pacat ca golul din meciul de ieri, cu Regina nu a ajutat echipa de loc, Roma pierzand acasa, scor 2-1 :( in fine, important este ca el si-ar revenit la forma care l-a consacrat (sa speram) avem nevoie mare de ''il capitano'' in meciul important din iunie, la Olanda :)

ADelPiero
19th April 2005, 01:32
oricum, a gandit bine faza ... l`a si lasat spectator pe portar in meciul cu Reggina :ok:

andreiush
19th April 2005, 22:16
Iar se vorbeste de plecarea lui Chivu, mai ales ca a dat niste declaratii mai putin dragute despre Roma. Eu unu l-as vrea la Juve:drak: Chelule fa ceva:D

ADelPiero
21st April 2005, 21:33
Cheluba pregateste bomba atomica :D nu se multumeste doar cu Chivu ... il vrea si pe Cassano la pachet :evil:

alejandro
22nd April 2005, 11:52
da cu mutu ce face?:D

ADelPiero
22nd April 2005, 13:38
il tine :D in trupa ;)

junior
5th May 2005, 11:29
se pare că va pleca...poate la Juve ... dar mai repede la Milan :ciocan:

andreiush
5th May 2005, 22:58
Interu insista pentru el nu Milanu. Cica ar da Inter 17 milioane pentru Chivu.

alejandro
9th May 2005, 17:17
eu nu vreau sa se duca la inter,ca cu aia nu mai castiga campionatul :rosu: :drak:

andreiush
9th May 2005, 21:52
Si cu Roma tare des ar castiga campionatul...

miril
15th May 2005, 17:09
In derby-ul roman, 0-0 la pauza, Cristian Chivu s-a accidentat la o ciocnire in trei, intre el, portarul Romei si di Canio si a fost schimbat imediat.

Catalanul
15th May 2005, 17:40
sper sa nu fie ceva grav :rolleyes: avem nevoie de el in meciul cu Olanda :)

Thanya
15th May 2005, 18:31
Deh....pai eu pe Chivu il shtiu numa` accidentat!!E o postura care-i place :D

miril
15th May 2005, 19:02
Ce comentariu este asta, Thanya? Ai vazut cumva faza cand s-a accidentat? Te asigur ca s-a accidentat pe teren si ca era in forma foarte buna. Sa vedem daca ti-ar place sa se accidenteze Casillas, lucru pe care personal nu-l doresc, dar serveste drept exercitiu mental, ca poate asa intelegi ce spui.

DaRk_Star
15th May 2005, 19:06
lasa,ca si-asa a comis-o cu macedonia...in locul lui intra ghionea sau flavius moldovan si gata...macar sa nu ne calificam noi la mondiale din cauza accidentarii lui chivu...


...Cristian Chivu s-a accidentat la o ciocnire in trei, intre el, portarul Romei si di Canio...

deh,daca se tine de prostii... :drak:

Thanya
15th May 2005, 19:37
Ce comentariu este asta, Thanya? Ai vazut cumva faza cand s-a accidentat? Te asigur ca s-a accidentat pe teren si ca era in forma foarte buna. Sa vedem daca ti-ar place sa se accidenteze Casillas, lucru pe care personal nu-l doresc, dar serveste drept exercitiu mental, ca poate asa intelegi ce spui.


Pai am zis ceva rau?Am zis ca eu l-am vazut mai mult accidentat decat activ!!Nush cum se face ca el se accidenteaza mereu shi este indisponibil........ pana uiti de el!!!Casillas nu se accidenteaza ca e baiat deshtept shi atent :P

Mesecina
15th May 2005, 19:45
Iar s-a accidentat? Jucam cu Olanda fara el? :(

miril
15th May 2005, 19:47
Lasand la o parte ironiile care nu isi au locul, situatia lui Chivu este incerta, nestiindu-se la ora asta gradul de gravidate al accidentarii.

Mesecina
15th May 2005, 19:49
Si cum putem afla?

miril
15th May 2005, 19:51
Accidentarile n-au nimic in comun cu inteligenta, in majoritatea cazurilor, ci mai degraba cu sansa.

miril
15th May 2005, 19:51
Asteptand ce decid doctorii!

Thanya
15th May 2005, 19:57
@Mesecina
Da-i un telefon :drak:...sau poti sa ma intrebi pe mine,ca eu shtiu gradul de gravitate al accidentarii :P

miril
15th May 2005, 20:17
Sunt Chivu sau Thanya cumva ortopezi? Hai sa lasam mistoul. Accidentarea este serioasa, dar poate fi recuperat pana la meciul cu Olanda, conform medicilor de la...ProTv.

Thanya
15th May 2005, 20:24
Pai asta vroiam sa spun shi eu mey...Chivu va juca la meciul cu Olanda,nu intzeleg de ce v-ati ambalat asha!!

miril
15th May 2005, 20:25
Pentru ca nu-mi plac ironiile ieftine, privind sanatatea altora decat cei ce fac gluma.

Thanya
15th May 2005, 20:28
Aham...iar mie nu-mi plac cei ce dramatizeaza....

miril
15th May 2005, 20:34
Thanya, te-ai dat de gol. Eu ma refeream la felul de ironii, tu identifici felul de exprimare cu cel care o face. Frumos! Sa nu dramatizam, insa.

miril
15th May 2005, 22:42
Conform TotalSport, accidentarea lui Chivu pare grava, cu sanse minime de recuperare pentru meciul cu Olanda.

Thanya
15th May 2005, 22:47
Asha fac ashtia din presa....exagereaza,abereaza..... :D

miril
15th May 2005, 22:49
Argumentele tale ma fac sa ma dau batut.

Thanya
15th May 2005, 22:53
Asha ushor?
Hai facem un pariu: eu spun ca al nostru Chivu va juca in meciul cu Olanda.......tu ce spui?

miril
15th May 2005, 23:02
Iti voi spune cand voi afla de ce sufera...ortopedic.

Thanya
15th May 2005, 23:05
Mda...sufera de lene cronica!!

miril
15th May 2005, 23:09
Thanya, tu crezi ca la Roma-i cam cum se lucreaza la noi, in...mine. Nu ne convine, facem greva sau...venim in Bucuresti sa instalam democratia...lenei.

Thanya
15th May 2005, 23:16
Nu vad nici o legatura intre ce spui tu shi lenea cronica a lui Chivu!De atata lene s-a certat shi cu A.Cassano..:P .La Roma e mai rau ca in Bucureshti!

miril
15th May 2005, 23:22
Bati cu duiosie...Campul lui Marte, mai ales ca sunt convins ca nu ai vazut faza accidentarii. Ce se intampla in clubul roman nu inseamna ca fiecare face cum il taie capul, ca si cum doctorii lor sunt doctorii nostrii, se fac "sa-l dea accidentat" cand nu este. Mai ai multe argumente d'astea?

Thanya
15th May 2005, 23:32
Bine mai...Chivu saracu` nu shtie sa faca altceva decat sa se accidenteze,il compatimesc shi il ashtept pe teren cat mai repede...poate o sa joace mai mult de 5 meciuri fara sa se accidenteze!!

desdemona
15th May 2005, 23:47
Chivu a suferit o luxatie cu īntindere de ligamente la glezna stanga, insa dupa primele investigatii la care a fost supus, medicii au exclus varianta unei fracturi. Lui Chivu i s-au recomandat trei zile de repaus, in care se va deplasa cu ajutorul carjelor.

@miril, n-am vazut stirile sportive de la TV. Au spus aceeasi chestie de mai sus?

miril
15th May 2005, 23:53
La 90 minuto nu au spus decat ca a fost accidentat, in rest am spus doar ce au zis...roma...nii. Daca este asa trebuie sa stea deoparte vreo doua saptamani, plus perioada de recuperare. Deci ar putea pierde meciul cu Olanda sau ar risca sa joace neantrenat, ceea ce ar fi si mai riscabil.

desdemona
16th May 2005, 00:02
Riscant, da... mai e putin pana atunci... Incredibil cat ghinion poate avea baiatul asta!

Marquise MGP
16th May 2005, 01:02
se pare ca nu e nimic grav...primele investigatii spun ca nu are decat o entorsa la glezna....sa asteptam pana maine si vom afla mai multe.

Thanya
16th May 2005, 19:39
Eu am auzit ca va sta departe de gazon doar 10 zile....Pitzurca ne-a asigurat ca fundashul Romei :P va juca in meciul cu Olanda!!

Catalanul
20th May 2005, 19:03
la Roma sa nu ramana pentru ca pica-n B :D la Inter sa nu plece pentru ca nu va castiga nici un titlu' :P la Juve sa nu ajunga pentru ca se va dopa :pace: asa ca singura varianta buna ar fi Bayern Munchen :)

DaRk_Star
20th May 2005, 21:16
se duce la inter milano...as vrea eu la juventus,dar vreau si sa-l vad cum se dueleaza cu mutu...:D

eh,na...de unde sa stim un' se duce...? poate sa-l ia si realu',pana nu-l vedem in spatele noului tricou nu stim nimic sigur...a,in afara doar de faptul ca nu mai face multi pureci,accidentari,tangouri pe masa (astaaa,meciuri de fotbal-tenis,ca parca asa se zicea...) etc. pe la roma... :drak:

inter
20th May 2005, 21:55
catalane , bag seama ca esti in rolul "mamei omida" ... i-a vezi ... nu vine born la tine, da nu-i exclus sa-mi petrec o saptamana in Baleare! ... si te calc :D:d, da rau de tot :D

Sasuke Uchiha
20th May 2005, 22:39
in atac cu mutu in aparare cu chivu... juve de neoprit!!! :D

ady_azzuro
20th May 2005, 23:01
JUVE! JUVE! JUVE! :yeah:

Marquise MGP
20th May 2005, 23:08
daca va continua in ritmul asta cu accidentarile eu nul vreau la juve...ne lasam baza in el si ne trezim ca trebuie sa jucam cu montero...sa se duca la inter si sa joace cu materazzi cand se accidenteaza chivu :drak:

andreiush
7th June 2005, 13:06
Inter demareaza tratativele pentru Chivu

Internazionale Milano incepe in aceasta saptamana negocierile pentru a-l transfera pe Cristian Chivu de la AS Roma, informeaza astazi siteul sports.it.
Inter in considera pe Chivu "obiectivul numarul 1 in campania de vara", scrie aceeasi sursa.
Inter ofera 15 milioane de euro pentru Chivu, dar AS Roma a platit 17, motiv pentru care nu vrea sa il vanda pe jucatorul roman. Totusi, clubul torinez ar fi de acord sa renunte si la Andy van der Meyde si Giorgios Karagounis pentru a-l transfera pe Chivu.

Sorin Blaj
7th June 2005, 13:14
Cred ca au innebunit toti cu Chivu, care pe zi ce trece devine un nulament in materie de fotbal. De un an o tine numai in accidentari si betii si presa il transfera in fiecare saptamana. In locul celor de la AS Roma l-as vinde cat mai pot, pentru ca maine poimaine nu-l va mai cumpara nimeni, avand in vedere seriozitatea cu care se pregateste. Preocuparea lui principala este de a da interviuri tampite si de a se baga in discutii ca musca in lapte.

milisss2
8th June 2005, 16:51
Ramane totusi un jucator talentat ...ca de aia alearga marile echipe dupa el...cat de discutii nu se prea baga .. cel putin fatza de altii (ca jiji).
A.S Roma e varza.. au ramas fara bani si incearca sa faca ce a facut Lazio.. sa vanda vedetele ca sa poata ramane in serie A.
Oricum Luciano Spalletti are deja un inlocuitor pt Chivu la Roma .. pe Felipe de la Udine.

Al Dracu
8th June 2005, 16:58
Chivu zboara obligat-fortzat la Inter! Il vrea Mancini si peste asta nu se poate trece mai ales ca Mancini l-a refuzat deja pe Moratti care i-a propus ceva variante!

inter
8th June 2005, 16:59
nu cred, Moratti declara azi ca transferul a cazut!

Al Dracu
8th June 2005, 17:05
Moratti vrea si el sa faca pe Moggi dar nu e bun actor! :D

Sorin Blaj
8th June 2005, 17:09
La cat s-a "transferat" Chivu in ultimul an parca vad ca va continua tot la Roma.

Daca stau si ma gandesc bine, cred ca toate "transferurile" au fost initiate de Roma, direct sau indirect pentru a scapa de Chivu. Alta explicatie nu gasesc, pentru ca daca stam sa analizam cum a ajutat Chivu pe Roma, de cand s-a transferat, nu avem material nici cat sa scriem doua randuri.

Chiar v-as ruga, daca cunoasteti vreo realizare a lui Chivu la Roma sa mi-o spuneti si mie.

inter
8th June 2005, 17:17
un gol dat lui Juve :D:D

Sorin Blaj
8th June 2005, 17:17
Real Madrid, FC Barcelona, Inter, Milan, Juventus, Bayern, sunt doar cateva dintre echipele mari care l-au "transferat" pe Chivu in ultimul an.

Sorin Blaj
8th June 2005, 17:20
un gol dat lui Juve :D:D

Daca asta este cea mai mare realizare atunci stim adevarata valoare a lui Chivu si motivul pentru care nu a reusit nici unul dintre transferuri.

inter
8th June 2005, 17:21
si finalist al Cupei Italiei ... asta uitasem :P

Sorin Blaj
8th June 2005, 17:24
Astea nu sunt performante adevarate.

realmadrid.com
8th June 2005, 17:28
Chivu este un jucator termcinat...acidentarile l-au mancat...
Are sanse sa revina...dar nu cred ca in Italia...unde apararea trebuie sa fie "beton" :D...
Daca una din echipele de mai sus il vor transfera pe Chivu...isi vor asuma un risc destul de mare...si nu stiu cate sunt dispuse...

Sorin Blaj
8th June 2005, 17:35
Opinia mea este ca atata timp cat a jucat la Ajax si s-a antrenat serios a avut si performante.
Dupa ce s-a transferat la Roma si a intrat in grupul vesel Mutu, Lobont, Pancu, Contra si a inceput sa traga la masea s-a dus naibii si pregatirea si tot. Mai mult, asta a fost si cauza accidentarii de la picior (fracturarea unui deget). Dupa unele surse a cazut pe scari, dupa altele a cazut de pe o masa, ambele cazuri au comun faptul ca era mort de beat.
Asa ca atata timp cat nu va renunta la bautura si la anturaj nu va mai fi niciodata ce a fost.

dextercioby
8th June 2005, 17:44
Io sper ca in sezonul 2005-2006 va juca la CSM Resita.Dupa atita efort si performante,merita !!

Daniel.

Sorin Blaj
8th June 2005, 17:48
Toti cei care formeaza grupul vesel, fara nici o exceptie, au avut un an dezastruos din punct de vedere sportiv, singura realizare fiind banii din cont. Atat.

dextercioby
8th June 2005, 18:11
Serios acum,n-are fata de echipa puternica.Ajax o fi fost campioana cu el capitan,dar Ajax de vreo 10 ani e vax in Europa.

Daniel.

realmadrid.com
8th June 2005, 18:15
Daca pleca de la Ajax la Inter/Milan/Real/Bayern...eu zic ca avea performante...
Dar a plecat la Roma unde sunt doar datorii...fotbalul nu mai exista....si s-a accidentat de prea mult ori..si destul de grav...

vlad1607
8th June 2005, 23:13
Visele lui Inter se termina aici !

Patronul lui Inter Milano, Massimo Moratti, a declarat astăzi că fundaşul Romei, Cristi Chivu, nu va fi transferat la formaţia pregătită de Roberto Mancini, a anunţat Calciomercato. "Cred că nu va veni nici Samuel şi nici Chivu. Pentru argentinian tratativele sīnt prea complicate, iar AS Roma nu vrea să-l vīndă pe Chivu", a spus Moratti

inter
8th June 2005, 23:22
pacat de Chivu ca se rateaza in tzigania aia de la Roma :D:D , unde obirctivul primordial e salvarea de la retrogradare !:P

vlad1607
8th June 2005, 23:24
cred ca sunt vreo 10-15 ani de cand saracu Moratti baga bani in echipa mereu inferiaora lui AC Milan :P :evil: si DEGEABA ! nici un campionat....AS Roma a casstigat unul...nu cu mult timp in urma :D

inter
8th June 2005, 23:33
vladutze , cateii aia gemeni din avatarul tau , sunt aia ai lupoaicei? :D:D
de asta tii tu cu romanii, ca ti-au dat sa "manance" la catei? :drak:

si cate are Roma castigate? :rolleyes:

vlad1607
8th June 2005, 23:36
mai acuma eu te intreb pe tine : tu tzii doar cu echipe din astea "fraiere" care viseaza de peste un deceniu la un campionat gen Craiova Inter? :D

inter
8th June 2005, 23:39
asa am fost eu "blestemat":P, da la tine in favorite , vad ca esti abonat la vesnicele perdante :D:D

vlad1607
8th June 2005, 23:44
asa am fost eu "blestemat":P, da la tine in favorite , vad ca esti abonat la vesnicele perdante :D:D
cred ca iti place sa te uiti la polo....Barca a luat titlul....DINAMO event anu trecut pana acuma anu asta juma de event :D Arsenal Cupa Angliei acum :)...AS Roma in finala Cupei Italiei....da intr-adevar...te pricepi nevoie mare la fotbal :P :evil:

Marquise MGP
8th June 2005, 23:49
vladut sia pus juma de europa la favorite ca sa fie sigur ca il face bucuros macar una :D :D

inter
8th June 2005, 23:50
Barca ia un titlu din 6 in 6 ani :D:D
Dinamo e pe locul 2 in Campionatul nostru, ca sa nu mai vb. de nr. de trofee :D:D
Arsenal se intorc cu pasi mari in zona locului 5 :D:D
Roma :D:D ... i-a trecut glontul pe la ureche :D:D

vlad1607
8th June 2005, 23:53
@marquise :bai Chip si Dale ( e un lant de patiserii in orasul lui...poate mai crede cineva ca injur baiatu....)vrei sa zic ca tu nu ai simpatii in Europa? :D ma lasi...oricum toate imi ofera satisfactii.....si chiar dc era doar DINAMO tot au castigat o caruta de trofee interne dupa 2000 asa ca...ma lasi.......:D

@Maldini Interica :slaba replica...slaba....si mai vb si aiurea...cred ca vb prin somn :D

realmadrid.com
9th June 2005, 00:01
Dinamo...BLATURI...Roma...aproape in situatia lui Napoli sau Fiorentina...Arsenal...nu mai castiga nimic atat timp cat Abramovich e la Chelsea...Barcelona....6/6 poarta-n casa...

vlad1607
9th June 2005, 00:03
heheheeeeee aparu si polica 2 :happy ma pustiu de cande te-a bagat nenea Inter in seama...ai un tupeu de 2 lei in tine....hai e tarziu somn usor ! :D

Marquise MGP
9th June 2005, 00:05
@vladut

ce treaba au chip si dale cu replica mea sau a ta...sunt niste magazine destul de calumea fata de dinamu care nu e calumea deloc :D...anul asta ai nimerito doar cu barcelona ca restul sau kinuit vai de capul lor...eu normal ca am simpatii in europa...tin cu juve si cam atat :D

vlad1607
9th June 2005, 00:08
buey da tu nu stii deloc de gluma? :( ......vad ca te pricepi la polo........:happy

"restul sau kinuit vai de capul lor" buy dormi?Arsenal a castigat Cupa Anglie si a terminat pe 2 campionatul iar AS Roma joaca finala Cupei Italiei(in campionat nasol intre-adevar)....

tot la calorifer auzi stirile? :D

Hard
9th June 2005, 00:12
:drak: chivu pleaca la roma..asa e bine INTER?

inter
9th June 2005, 00:13
heheheeeeee aparu si polica 2 :happy ma pustiu de cande te-a bagat nenea Inter in seama...ai un tupeu de 2 lei in tine....hai e tarziu somn usor ! :D

sa vezi tu ce bine te vei simti cand te va baga al :drak: in seama .... nici n-o sa simti :happy :happy :happy

iar pe italia nu e ca pe intern , fii foarte atent cum vb. cu colegii de discutie ..., ca s-ar putea sa intri pe teren minat!(asta e un sfat prietenesc)

sebyO@: acelasi lucru e valabil si pt, tine ... asa ca editeaza-ti mesajul singur in timp util .., daca nu ... o sa ai probleme!

Marquise MGP
9th June 2005, 00:14
arsenal,inter si roma ... ekipe care cred ca cupa e mare performanta....sa nu crezi ca iam uitat pe dinamu :D...arsenal la 12 puncte de lider,roma la retrogradare....dinamu ii las ca te supar :D....in liga am uitat ca si barca sia luato tot de la aia care iau pocnit pe arsenal in campionat :D :D...creca ai cosmaruri cand auzi de chelsea :D

andreiush
9th June 2005, 00:17
:o:Ma voi stiti pe ce thread sunteti?:D

vlad1607
9th June 2005, 00:18
@Inter : protejeaza-l preotejeaza-l ! da nu da inca un Absolut sau perfect LEmon la copil ca se pierde de tot :D
@marquise : juve?a.echipa arbitrilor si a dopatilor...da ce sa zic...:happy

Cel mai important e ca ramane Cristi Chivu la AS ROMA ! OLEEE! :)

Hard
9th June 2005, 00:20
pai cine sa-l ia?nu prea are valoare...

inter
9th June 2005, 00:20
:o:Ma voi stiti pe ce thread sunteti?:D

ia sa vedem? :drak: ..ceva avertismente?

vlad1607
9th June 2005, 00:22
auzi interica te intreaba seby0 cine sa-l ia pe Chivu ca nu prea are valoare?? :D

Marquise MGP
9th June 2005, 00:24
ar trebui sa fii mai dragut cu mine ca doar tinem amandoi cu ekipe ejutate de arbitri ... eu cu juve , tu cu dinamu...ei bine diferenta e cam mare dar te iert de data asta ...la dinamo carei substantza dopanta...tzuicomicina ?:D ...pe chivu las cal luam la juve sai dam o doza si nu se mai accidenteaza in veci,poate le facem un bine si lu as roma sii trimitem in serie b :D

Hard
9th June 2005, 00:30
auzi interica te intreaba seby0 cine sa-l ia pe Chivu ca nu prea are valoare?? :D
nu a fost pt cineva anume intrebare,insa de acum special pentru tine voi pune in fatza:intrebare retorica!

DaRk_Star
9th June 2005, 00:50
Visele lui Inter se termina aici !

Patronul lui Inter Milano, Massimo Moratti, a declarat astăzi că fundaşul Romei, Cristi Chivu, nu va fi transferat la formaţia pregătită de Roberto Mancini, a anunţat Calciomercato. "Cred că nu va veni nici Samuel şi nici Chivu. Pentru argentinian tratativele sīnt prea complicate, iar AS Roma nu vrea să-l vīndă pe Chivu", a spus Moratti

stati mah calmi ca nu e timpul trecut...de-abia s-au terminat campionatele, de-abia a inceput vara...o sa tot avem parte de transferuri in vara asta si nu ramane chivu tot la roma... il mai ia interu' de trei ori pana in august...:D

vlad1607
9th June 2005, 01:03
si Totti a semnat prelungirea contractului :D asa ca......

inter
9th June 2005, 08:24
vladutze mai ramane sa postezi stirea cu Totti pe intern ..(apropo , inca de acum cateva zile a semnat:Dcam greu ajung "stirile" la tine :P)

vlad1607
9th June 2005, 08:51
stiu Maldini de Oltenia ca de acum cateva zile.....da am zis ca a bagat-o careva si cand am vazut ca nu atunci am zis sa o fac eu ! :D

Sorin Blaj
9th June 2005, 09:06
La "valoarea" aratata si ieri de Chivu, se va transfera de la Roma cand va iesi la "pensie".

vlad1607
9th June 2005, 09:14
mie imi convine dc iese la pensie la AS ROMA :)

cip_81
9th June 2005, 09:27
Sper sa nu imbatraneasca la ratatii aia de la Roma (imi pare rau ca o spun, vlade)...eu il asteptam la Inter, dar daca nu se poate, asta e. Cine stie ce ratat mai aduce Moratti in locul lui.

Sper sa nu ajunga la Juventus. Apropo, cum pot exista pe lumea asta suporteri ai unei asemenea echipe? :D

vlad1607
9th June 2005, 09:38
Aloo Cip vezi ca iese razboi :P :D aia de la Roma au castiat realtiv recent un titlu de campioana a Italiei...Moratii baga bani de vreo 15 nai cred si nu au pupat nici un campionat....problema la AS Roma a fost banii sezonul asta....

a zis si Moratti ca ramane la ROma Chivu asa ca....vise placute !

cip_81
9th June 2005, 09:51
Mda, nu l-a castigat, dar cand a fost aproape a avut grija Ceccarini sa-l rezolve in favoarea altora. Inca un motiv pentru care Chivu nu ar trebui sa ajunga la manuitorii de seringi. :D

vlad1607
9th June 2005, 09:54
decat la Juve sau Inter...mai bine la....Barcelona :D
apropo de mare exceptie bannerul romanilor la meciul cu juve
Agricolla=doctorul lui juve

Daca Agricolla era doctorul Papei,atunci el mai schia si acum ! :D

cip_81
9th June 2005, 10:03
Da, stiu cine este Agricolla...ala de le prescria juventinilor aspirine si faringosepturi.

Marquise MGP
9th June 2005, 15:08
las ca voua va prescrie moratti retete de viitor...nui asa ca luati titlul anul asta :D :D

Catalanul
9th June 2005, 15:11
Barcelona....6/6 poarta-n casa...mai bine du-te si invata table, si-apoi o sa poti sa iti dai cu parerea :ok:

DaRk_Star
9th June 2005, 22:28
mie imi convine dc iese la pensie la AS ROMA :)

ei,nici chiar asa..peste vreo 10 ani ajunge in cimitirul elefantilor,la dinamo... ceva in genul lui gica popescu...

@cip_81,pot exista pe lume suporteri ai lui juve cum exista si ai lui dinamo... ce nu intelegi...?

andreiush
13th June 2005, 21:26
Chivu, cel mai bun jucător al Romei īn meciul cu Inter
Fundaşul Cristian Chivu a fost desemnat de presa italiană cel mai bun jucător al echipei AS Roma īn prima manşă a finalei Cupei Italiei, pierdută aseară, pe teren propriu, cu scorul de 0-2, īn faţa formaţiei Internazionale Milano. Cotidianul Il Tempo l-a notat pe internaţionalul romān cu 7, cea mai mare notă dintre jucătorii Romei. „Chivu a reuşit să-l anihileze pe nigerianul Obafemi Martins şi a salvat tot ce se mai putea salva”, se arată īn caracterizarea făcută romānului de publicaţia citată. Agenţia Italiamedia i-a acordat lui Chivu nota 6,5, la fel ca şi brazilianului Mancini. „Chivu a suferit īn faţa vitezei celor doi atacanţi ai Interului, dar a compensat prin aşezarea īn teren şi prin inteligenţă. Romānul a fost lipsit de şansă la loviturile libere, dar īn general a făcut un meci bun”, scrie sursa citată.

R9
18th June 2005, 17:58
Cand echipa ta ia doua goluri si tu esti fundas central,asta spune multe despre
felul in care ai jucat.
Dar daca presa iti da tie cea mai mare nota,atunci asta spune multe despre cum
au jucat coechipieri tai.

vlad1607
18th June 2005, 18:02
Si cu Roma tare des ar castiga campionatul...

AS ROMA EVENT 2001..Interul nu a mai luat un titlu de vreo 15 ani parca :drak:

andreiush
18th June 2005, 18:09
Bine da asta nu inseamna ca Roma ia des campionatul;)
Cate titluri are Roma?

vlad1607
18th June 2005, 18:12
cu unul mai putin decat o sa aiba sezonul viitor sau peste 2 sezoane :D

andreiush
18th June 2005, 18:15
Haha:lol:... bun raspuns.
Pe bune am intrebat, ca nu mai stiu.

vlad1607
18th June 2005, 18:20
parca 3 sau 4 titluri si 8 cupe +1 Super Cupa

Paul
18th June 2005, 21:34
cu unul mai putin decat o sa aiba sezonul viitor sau peste 2 sezoane :D

vezi ca locul I din Serie B nu se numara ca si un titlu , chiar daca va termina pe primul loc peste 2 sezoane in serie B !

vlad1607
18th June 2005, 23:32
vezi ca esti prost informat...da faci un lucru bine ca de obicei :torni prostii ! :(

Zebrone
23rd June 2005, 10:20
cu unul mai putin decat o sa aiba sezonul viitor sau peste 2 sezoane :D

siiiiigur ca da... :D

frodo
29th June 2005, 00:47
Sper ca oriunde va juca sezonul urmator Chivu sa ramana un jucator de baza pentru Nationala!!

andreiush
5th July 2005, 15:08
Internaţionalul romān Cristian Chivu este un nume vehiculat pe lista de transferuri a cluburilor Inter şi Juventus, dar nu va pleca īn această vară de la Roma, a declarat unul din impresarii săi, italianul Andrea Pretti pentru Radio Incontro.
"'Dorinţa lui Chivu este să rămānă la Roma pentru că simte multă afecţiune īn jurul său. Există interes din partea mai multor cluburi, dar Roma nu intenţionează să-l vāndă'', a spus Andrea Pretti.

AS Roma īl consideră pe romān, alături de Francesco Totti şi Damiano Tommasi, printre jucătorii cu rol fundamental īn perspectiva noului sezon.

pirlinho
5th July 2005, 16:26
Milan, dar de la anul.

Sharkie
5th July 2005, 17:09
am votat ca ramane la Roma.

MaPaX
10th July 2005, 15:14
Va veni la INTER!

andreiush
22nd August 2005, 14:57
Berlusconi īl vrea pe Chivu la AC Milan

Agenţia Calciomercato scrie că boss-ul echipei AC Milan, Silvio Berlusconi, doreşte să-l transfere pe internaţionalul romān Cristian Chivu de la formaţia AS Roma. Berlusconi va avea, azi, o īntālnire cu antrenorul milanezilor, Carlo Ancelotti, pentru a stabili priorităţile viitorului sezon. Potrivit sursei citate, una dintre aceste priorităţi ar fi aducerea fundaşului romān de la AS Roma.

k474laNu_2006
26th February 2006, 14:04
Cotidianul Sport: "Chivu şi Mancini, două obiective ale Barcelonei lui Rijkaard"

Cotidianul spaniol Sport notează, duminică, īn ediţia sa online, că fundaşul Cristian Chivu şi brazilianul Mancini, ambii de la AS Roma, sunt doi dintre jucătorii pe care tehnicianul echipei FC Barcelona, Frank Rijkaard, īi doreşte īn lot īncepānd din sezonul viitor. Potrivit sursei citate, Chivu ar putea ajunge la Barcelona pentru suma de 8 milioane de euro, echivalentul clauzei pentru care romānul poate părăsi gruparea AS Roma după trei ani de contract şi care intră īn vigoare īncepānd de la 1 iulie. Chivu s-a transferat la AS Roma īnaintea sezonului 2003/2004, acordul semnat cu gruparea italiană fiind valabil pānă īn 2008.

Sport notează că priorităţile lui Rijkaard sunt achiziţionarea unui fundaş stānga şi a unui jucător de bandă dreaptă. "S-au vehiculat multe nume de jucători care ar putea ocupa aceste două posturi (...) şi inclusiv preţuri (...), dar cele mai mari şanse să devină roş-albastru le are fundaşul Romei, Cristian Chivu, potrivit unor surse din Italia", scrie publicaţia citată. Sport subliniază că Barcelona s-a interesat de serviciile internaţionalului romān īncă de cānd acesta evolua la Ajax Amsterdam, īnsă a considerat că preţul de 19 milioane de dolari cerut de olandezi era prea mare, oferta sa maximă fiind de 15 milioane de dolari.

Cotidianul spaniol consideră că transferul lui Chivu la FC Barcelona ar fi un cāştig pentru echipa antrenată de olandezul Frank Rijkaard, ţinānd cont de faptul că "este considerat cel mai bun fotbalist romān şi unul dintre cei mai buni fundaşi din prezent, mai ales că poate juca pe mai multe posturi īn defensivă".

Mancini a stārnit interesul Barcelonei pentru banda dreaptă, cu atāt mai mult cu cāt este jucător comunitar şi reuşeşte să şi īnscrie multe goluri. Mancini este fundaşul cu cele mai multe goluri marcate īntr-o ediţie a campionatului Braziliei, record stabilit īn sezonul 2001-2002, cānd a īnscris de 15 ori īn 36 de meciuri.

Sport mai notează că Barcelona a luat din nou legătura cu agentul internaţionalului francez al formaţiei Arsenal Londra, Thierry Henry, preferatul preşedintelui Joan Laporta. De serviciile atacantului francez este interesată şi rivala Barcelonei, Real Madrid.

dasal
28th February 2006, 13:41
Cotidianul El Mundo Deportivo notează, marţi, că FC Barcelona doreşte achiziţionarea unui fundaş, iar preferinţele antrenorului Frank Rijkaard şi ale preşedintelui Joan Laporta se īndreaptă spre Jorge Andrade (Deportivo La Coruna) şi Cristian Chivu (AS Roma). "FC Barcelona caută un fundaş puternic, cu o lovitură bună de cap, rapid şi capabil să decidă o partidă. Adică, un adevărat număr 1. Iar ca model este căpitanul echipei Chelsea, John Terry. Atāt antrenorul Frank Rijkaard, cāt şi preşedintele Joan Laporta, se ocupă de acest aspect, iar īn topul preferinţelor se află Jorge Andrade şi Christian Chivu", scrie El Mundo Deportivo.

Cotidianul citat notează că romānul Chivu este extracomunitar, dar poate juca şi comunitar "B", exact ca Nihat la Real Sociedad, sau ca Rustu Recber.

El Mundo Deportivo susţine că nu este sigur dacă Chivu are clauză de reziliere. De asemenea, FC Barcelona speră să beneficieze de noua legislaţie FIFA, ce protejează fotbaliştii care şi-au īndeplinit o parte a contractului şi vor să negocieze o plecare. El Mundo Deportivo reaminteşte că impresarul lui Chivu pentru Spania este fostul fotbalist catalan Tente Sanchez, asociat al lui Ioan Becali.

Potrivit El Mundo Deportivo, Chivu ar fi putut ajunge la FC Barcelona dacă rezultatul alegerilor din 2003 ar fi fost altul. Doi dintre candidaţi Jaume Llaurado şi Lluis Bassat doreau să-l aducă pe Chivu. Dacă Bassat ar fi devenit preşedinte, funcţia de antrenor ar fi fost preluată de Ronald Koeman şi cu acesta ar fi venit şi Chivu, care īn acea perioadă juca la Ajax.

Duminică, publicaţia catalană Sport a notat că fundaşul Cristian Chivu şi brazilianul Mancini, ambii de la AS Roma, sunt doi dintre jucătorii pe care tehnicianul echipei FC Barcelona, Frank Rijkaard, īi doreşte īn lot īncepānd din sezonul viitor.

Potrivit Sport, Chivu ar putea ajunge la Barcelona pentru suma de 8 milioane de euro, echivalentul clauzei pentru care romānul poate părăsi gruparea AS Roma după trei ani de contract şi care intră īn vigoare īncepānd de la 1 iulie. Chivu s-a transferat la AS Roma īnaintea sezonului 2003/2004, acordul semnat cu gruparea italiană fiind valabil pānă īn 2008.

Mario Di Lazi
8th March 2006, 12:28
Cristi Chivu s-a nascut la Resita in 26/10/1980
In ultima etapa din Italia a fost titular in meciul Roma - Inter 1-1
Cariera lui Cristian :
2005/06 ROMA Serie A
2004/05 ROMA Serie A
2003/04 ROMA Serie A
2002/03 AJAX Eredivisie
2001/02 AJAX Eredivisie
2000/01 AJAX Eredivisie
1999/00 AJAX Eredivisie
1998-99 Univ. Craiova Div A Romania
1997-98 CSM Resita Div A Romania
_____________
La AS Roma Cristi Chivu are tricoul cu numarul 13.

Mario Di Lazi
14th March 2006, 13:22
Cristian a fost titular in meciul Ascoli - Roma 4-2. A fost eliminat in min 88.
Bravo Ascoli - o echipa care a fost invitata sa participe in Serie A

B_I_C
20th March 2006, 20:12
Greu de crezut ca se va realiza transferul. Din ce am vazut anul asta, Chivu este un pamantean care gafeaza nepermis. Departe de pretentiile Barcei. Iar colac peste pupaza, s-a mai si accidentat si va sta pe tusa o una. Talent are, dar mai multa concentrare la meciuri nu ar strica.

Denis
21st March 2006, 05:30
vvvvvvai, ce tare ar fi daca ar ajunge chivu la catalani??

cu --Puyol--Chivu--Marquez--Oleguer-- in aparare...nici ronaldinho nu trece de ei:P

relansat
21st March 2006, 07:19
Si eu mi`as dori sa ajunga la Barca, sper sa reuseasca transferul ar fi un pas inainte pt roman :ok:

Zebrone
21st March 2006, 13:45
daca ne luam dupa threadul asta ce sa intelegem ca chivu e un alien? :D

Sasuke Uchiha
21st March 2006, 14:11
sper sa ajunga !!!

Catalanul
21st March 2006, 15:54
cu --Puyol--Chivu--Marquez--Oleguer-- in aparare.

Pune-l pe Chivu in locul lui Puyol (fundas stanga) ca acolo ar fi locul lui dac-ar veni la Barēa.

In orice caz, sunt doar zvonuri... nimic nu e cert deocamdata.

Universal
21st March 2006, 20:06
Sa speram ca Chivu isi va reveni si va fi declarat in 3-4 ani nr.1 in lume la fundasi,este un baiat modest,e tare tipul si stie sa joace fotbal merita sa fie lider

Mario Di Lazi
30th March 2006, 12:24
Eu sper sa ramana in Italia. Poate sa plece de la Roma, dar sa joace in Italia.

Universal
30th March 2006, 19:24
FC Barcelona ar avea nevoie de el,Real este disperata dupa el iar AC MIlan il vrea ....deci este un mare jucator Cristian,toate complimentele

Andy1987
13th April 2006, 14:41
Doamne Ajuta sa ajunga la FC Barcelona. Acolo chiar s-ar forma definitiv si ar ajunge unul dintre cei mai mari fundasi din lume!:ok:

m.fisto
13th April 2006, 19:33
"ar ajunge unul dintre cei mai mari fundasi din lume"

cum?
intre doua accidentari asa?? pai atunci il prinde doar raicu, marinescu, el mai stie cine...
a ajuns cat de sus a putut el
eu zic ca mai mult nu poate
indiferent la ce ekipa ar ajunge

Andy1987
14th April 2006, 00:39
da, eu cred ca la barca ar mai creste in joc...si ar fi cel mai bun fundas...

norishor
14th April 2006, 01:47
lasati-l la roma...ca i sta mai bine.........:D

Andy1987
14th April 2006, 14:35
Eu sper sa ajunga la Barca, ar fi o adevarata bomba ;)

Vadim
17th April 2006, 23:06
Cristi Chivu a ramas fara carnet de conducere, dupa ce a fost oprit de politistii italieni la un control de rutina si depistat sub influenta bauturilor alcoolice.

ProTV relateaza ca internationalul roman a ramas fara carnet de conducere, luni dimineata.

Chivu a fost oprit la un control de rutina, la Roma. Depistat cu alcool peste limita legata, Chivu a trebuit sa isi continue drumul cu taxiul si a ramas fara permis pentru trei luni de zile.

Onlinesport: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/stranieri/index.php?meniuId=50&viewCat=368&viewItem=10151

inter
17th April 2006, 23:19
venea de la o partida de lab-tenis ... 100% :D

t.b.
17th April 2006, 23:21
nu pot sa cred asa ceva :o: Bea Chivu alcool? :o: :o: :o:

Andy1987
17th April 2006, 23:26
:evil: "sa mai bem un paharel, se ne-nveselim nitel"...deh...a vrut si el sa vada cum e...:evil:

Vadim
17th April 2006, 23:46
0.20 la mie. Cat e Intere asta, 4-5 shoturi de tequilla?

Andy1987
17th April 2006, 23:48
dar cum se calculeaza asta cu valorile? ca nush :)

Vadim
17th April 2006, 23:51
Cu fiola. A fost prins in Bucuresti, nu la Roma...

Andy1987
17th April 2006, 23:56
nu, ma refeream la alea cu cat a baut...de ex. cum ai zis tu... 0.20 la mie....cum se calculeaza asta...la asta ma refeream eu :) adik cat inseamna...cum se procedeaza...nush dak ma exprim si eu bine la ora asta, daca nu intelegi, e np ... :)

realmadrid.com
18th April 2006, 00:15
Si ce, n-are omul voie sa bea ?...sau daca este fotbalist, nu este si om...sa mai greseasca ? :D...daca el vrea sa aiba sofer, ce va intereseaza :P ?

Triphat
18th April 2006, 00:45
Eh.. bine ca nu a murit din cauza alcoolului.

Andy1987
18th April 2006, 00:52
bate-te peste gura, ramaneam fara capitan la nationala :D

Tess
18th April 2006, 03:49
mai dar e chiar penibil...comentati gestul lui chivu...atator soferi li se ia carnetul in fiecare zi, din acc cauza, si nu comenteaza nimeni nimic...faptul ca cristian chivu este persoana publica nu`l face mai putzin om si mai ales nu da nimanui dreptul sa comenteze gesturile sale...
:no:

Angelina Jolie
18th April 2006, 04:53
Corect. Eu beam dintr-un Tuborg conducand prin fatza primariei Cluj-Napoca si nu m-o dat la ziar. Dar nici nu m-o vazut nime ca era seara.:D

manu10
18th April 2006, 08:35
ce dezinformare:D ...auzi de politisti italieni :mda:

Jupangrig
18th April 2006, 10:12
In foarte multe tari nu s-ar fi intamplat nimic dar,in Romania...
Si 0,2 este de fapt...nimic.
O fi mancat si el o salata cu mai mult otet,a baut mai multe cafele,a mancat cateva banane,si la sfarsit nu a mai fost loc de o bere deoarece, deja, era la 0,2.

Andy1987
18th April 2006, 10:15
pai trebuia sa i se ia, legea e lege ;)

Hipgnosis
18th April 2006, 10:50
Corect. Eu beam dintr-un Tuborg conducand prin fatza primariei Cluj-Napoca si nu m-o dat la ziar. Dar nici nu m-o vazut nime ca era seara.:D

Si oricum aveai apa in sticla asa ca nu se pune :evil:
Chivu paba acum vreo 2 ani (episodul cu accidentul pe scari..deh, era pianul greu) poza in otbalistul cu viata extra-sportiva perfecta.
Daca Mutu era "petrecaretul", Chivu era "seriosul".
Ultimul eveniment ne arata ca nu e asa serios cum se credea. Un club puternic care plateste cu milioane de euro un fotbalist pe an, nu cred ca est fericit cand aude de "nazbatiile" respectivului.
Chivu, ca orice fotbalist, are de ales: sport de performata (in pat la ora 12:00 cel tarziu), sau clubbing. Impreuna nu prea merg :ok:

dede
18th April 2006, 11:08
mai da asta chiar era o stire senzationala...nu mai putem ca lui Chivu i s-a luat carnetul...daca e asa de destept incat sa se urce beat la volan, bravo lui

alejandro
18th April 2006, 11:26
Adica nea Basescu are voie sa se urce baut la volan,Chivu nu,da?:rolleyes:

dansolh
18th April 2006, 12:35
dar cum se calculeaza asta cu valorile? ca nush :)
Formula de calcul pentru concentratia alcoolului in singe este urmatoarea:

A = c x p x r

A= cantitatea de alcool in grame
c= alcoolemia (promile)
p= masa in kilograme
r= factor de reductie (femei 0,6 ; barbati 0,7)

Din calculele efectuate pe site-ul de mai jos am concluzionat ca Chivu ar fi baut ca. 650 ml de bere (5%) sau un pahar de vin (12%).
Calculul este nesigur deoarece nu am luat in considerare durata de timp din momentul in care a terminat de baut si momentul examinarii. Factorul timp este foarte important deoarece organismul incepe procesarea alcoolului in canalul digestiv si apoi in ficat iar valorile se schimba continuu.

http://www.blutalkohol-homepage.de/Promillerechner.php?sex=m&kgewicht=76&kgroesse=180&alter=28&cziel=0%2C22&azeit=60&rechne=Rechnen


Dupa parerea mea, Chivu nu a facut o crima, a luat o masa normala dupa standardul vest-european. In cele mai multe tari din vestul Euopei nu se practica limita de 0 la mie ca in Romania deoarece exista o serie de alimente si medicamente care pot face ca valorile sa fie peste 0,0.

deci, hai sa nu dam cu piatra!

Presa face scandal dintr-o nimica, comparat cu ceea ce a facut Mutu!

Hai Romania!

aetius
18th April 2006, 13:06
la noi ca la nimeni !
esti basescu -scapi !
esti altcineva -nu scapi !
deci sa traim bine ! ( adica basescu cu familia lui ! voi ce ati crezut , ca era vorba de poporul roman ??? )

Zapada
18th April 2006, 16:08
sa stricat si Chivu de cand sa cuplat cu vaduva "alde Vacaroiu"
ce gasesc fotbalistii la prostituatele astea de lux?
oare ei nu inteleg ca aceste asa zise vedete, umbla doar dupa banii lor?

Ma uit la fosta nevasta a carieristului de la Chelsea, ce mandra e cand spune (la emisiunea despre sex) ca si-a cumparat un vibrator
ce importanta-si dau unele femei stricate!

Bancaru
18th April 2006, 17:00
Cine si-a cumparat vibrator? Muta? Ce fraiera. Eu cred ca d'aia se imbatase Chivu.

Zapada
18th April 2006, 17:15
bancarule
vaduva vesela si-a luat vibrator deoarece nu a vrut sa se duca in polonia dupa omul care a bagat in ia milioane de lire, iar acum are un program intim la antena4

vai de capul ei!

Ella14
18th April 2006, 18:16
Eu nu inteleg ce aveti cu el. Ce el nu are voie sa bea si el 1-2 beri?? Mai ca rai mai sunteti!!! Ce a dat cu parul??? Si mass media asta chiar ca nu mai au ce da pe posturi si se iau de Chivu acum. Mai fratilor, e si el doar un simplu om!!! Ce noi daca bem 1-2 beri suntem beti, sau am ajuns rau??? Hai ca suntem chiar penibili acum!!!

realmadrid.com
18th April 2006, 18:22
615 ml de bere :happy ?
Pai, nici un copil de 10 ani nu se ameteste din asta :D...cred ca-i cam tampita legea asta cu 3 luni suspendare...