PDA

View Full Version : Vadim Tudor spune că are aceleași șanse la prezidențiale precum Obama



delaoltenia
30th January 2009, 18:31
Președintele PRM Corneliu Vadim Tudor, a declarat, azi , că în opinia sa, șansele de a ajunge președintele României sunt similare cu cele ale lui Barack Obama, noul președinte al Americii.
"Dacă în America a fost posibilă o asemenea realitate ieșită din comun, să iasă un președinte de culoare, cu numele Hussein, nume musulman, de ce n-ar fi posibil să ajungă și un patriot la Palatul Cotroceni?", a spus, într-o conferință de presă, Vadim Tudor.
C.V.Tudor a ținut să precizeze că o carte de versuri, scrisă de el, intitulată "Poems" și tipărită în 7 limbi străine, a fost dăruită cu autograf noului președinte al Americii Barack Obama, precum și vicepreședintelui Joseph Biden.
Vadim Tudor a spus că acest lucru s-a realizat "prin bunăvoința Prințului Paul și a distinsei sale soții Prințesa Lia", care au înmânat cărțile la unul din cele 12 baluri organizate la Washington, în ziua investiturii, adică pe 20 ianuarie 2009.

Ess
30th January 2009, 19:13
cui ii mai pasa ce zice descreieratu' asta?

Roddicted
30th January 2009, 20:18
cui ii mai pasa ce zice descreieratu' asta?

sa stii ca si nebunu asta era mai bun ca chioru' de Basescu

J.Bond
31st January 2009, 00:38
cui ii mai pasa ce zice descreieratu' asta?
Nimanui nu ii mai pasa. :)

Grinco
31st January 2009, 00:44
Pai are aceleasi sanse ca Obama sa fie presedintele Romaniei. Adica 0% :D

delaparis
31st January 2009, 00:52
cui ii mai pasa ce zice descreieratu' asta?

descreieratilor :D ...

Sergiu
31st January 2009, 02:05
Pai Obama a iesit tocmai pentru ca l-au votat musulmanii si negrii care de obicei erau cu republicanii, dar nu vad cum ar putea sa-l ajute pe el minoritatile avand in vedere ca el nu face parte din vreuna.

Mr Cosmin
31st January 2009, 04:20
Cand am citit numele threadului am crezut ca e un banc :D .

delaoltenia
31st January 2009, 09:38
...intradevar,am gresit,trebuia postat la bancuri :floricica:

Mario Di Lazi
31st January 2009, 15:00
si doctoru personal al lui Vadim declara acelasi lucru : are sanse sa se interneze la fel de mari ca si cele ale lui Obama la Casa Alba :D

ducus
10th March 2009, 09:01
Nu cred ca va lua mai mult de 11-12%. Dar sa vedem. Ar fi cel mai important punct de cotitura al carierei sale. Daca si aici va fi zdrobit de scorul mic, cariera politica s-a cam terminat. Mai importante cred ca sunt rezultatele la europarlamentare, sa stim daca va intra sau nu in Parlamentul European.

Romeo
10th March 2009, 11:19
Nu cred ca va lua mai mult de 11-12%. Dar sa vedem. Ar fi cel mai important punct de cotitura al carierei sale. Daca si aici va fi zdrobit de scorul mic, cariera politica s-a cam terminat. Mai importante cred ca sunt rezultatele la europarlamentare, sa stim daca va intra sau nu in Parlamentul European.

asa cum a fost bagat in politica, la fel a fost scos. Bun de dat din gura, cu o cultura peste medie, Vadim a jucat un rol, acela al extremistului, un bau-bau al culturii europene, o avertizare de genul: vedeti, daca traim prost vine asta si va fi vai de toti. Odata ce i s-a refuzat mediatizarea partidului la TV, a tot scazut in sondaje pana n-a mai apucat pragul electoral. Sa ajunga in parlamentul ieuropean ? Doamne fereste, ce ar putea sa le spuna alora ? Tot cuvantari sovine ?

newcool
10th March 2009, 14:33
asta-i liber inca? credeam ca-i internat la Socola..

J.Bond
17th April 2009, 16:00
Si eu credeam la fel.:) Probabil ca a reusit sa scape iar din camasa de forta.:sleep: