PDA

View Full Version : Vreau sa iau niste cursuri de tenis si o racheta noua :) Sfaturi, propuneri..



rafavamos
28th January 2009, 20:22
Salut, sunt un mare fan al acestui sport, am umblat la cursuri vrio 2 ani prin copilarie 13-15ani..apoi am abandonat din unele motive..:o:
Acum, dupa 5 ani am reinceput sa joc, pana cand fara antrenor, cu un prieten, dar in urmatoarele zile voi reincepe cursurile de tenis...
Am o racheta Head inca de pe timpurile cind jucam de mic copil , ceva gen Tornado 660, veche rau )) Acum vreau sa-mi iau una noua/de performanta, pretul in jur de 700-800roni maximum.
Precum sunt fan Nadal :D vreau sa-mi iau Babolat AeroPro Drive Cortex, dar nu stiu daca mi se va potrivi, daca am citit multe despre ea si se spune mai multe chestii bune decit rele )) ce spuneti?
Mi-a mai placut Head Microgel Prestige Pro si Wilson [K] Blade Team, dar totusi niciuna nu am testat-o...
Dupa stilul de joc simt ca mi s-ar potrivi babolat aeropro, insa nu sunt sigur..
Si inca o intrebare, unde in Bucuresti gasesc niste cursuri klumea (nu sunt din buc, cetatean strain), de la niste antrenori priceputi, am nevoie de pregatire tehnica indeosebi, vreau sa umblu cu un prieten, in grup de 2 :)
Mersi celor care vor dedica citeva clipe p.u a-mi raspunde.

printulmiskin
28th January 2009, 20:50
Cel mai simplu ar fi sa cauti un club de tenis in apropriere,unde sigur vei gasi cel putin un antrenor,care iti va evalua nivelul la care te afli si care te va sfatui cam ce model de racheta ti s-ar potrivi.Head Microgel Prestige Pro este o racheta super,insa este pentru un nivel mai avansat de joc,ca si Babolat AeroPro Drive Cortex..

rafavamos
28th January 2009, 22:31
Sa inteleg ca daca imi iau un Babolat AeroPro Drive Cortex nu-mi va merge jocul? Nu o voi putea controla?

akybo
8th April 2009, 16:48
Sa inteleg ca daca imi iau un Babolat AeroPro Drive Cortex nu-mi va merge jocul? Nu o voi putea controla?
Ia-ti cu incredere AeroPro Drive Cortex-ul,e o racheta buna de la incepatori la profesionisti.
Racheta favorizeaza jocul de spin are un mic efect "trampoline" cum se spune datorita gatului flexibil.
Daca-ti place sa dai si mai plat poti sa-ti iei un Pure Drive Cortex,practic aceeasi racheta dar cu gatul mai rigid.