PDA

View Full Version : UNIVERSITATEA - STIRI DE ULTIMA ORA 2003-2004



EDMOND_
9th December 2003, 15:11
Am sa incep eu cu cateva stiri mai calde !
1. Mariko Daouda a semnat un nou contract , valabil pana in (!) 2007 cu un salariu care va creste de la 30000 la 45000 de dolari pe an!
2. Se pare ca s-a intors mijlocasul craiovean Nicolae Oprea , imprumutat pentru turul acesti campionat la CSM Resita ! Nascut in 1985 a fost suspendat in acest an 12 etape deoarece semnase doua contracte si cu Universitatea si cu Petrolul , fiind recuperat destul de greu din curtea Petrolului. La 18 ani se anunta o veritabila speranta , nu a fost pastrat in lot din cauza acestei suspendari!

EDMOND_
9th December 2003, 15:17
1. La meciul cu Nationalul Bundea a marcat borna 150 (meciuri in divizia A ) iar Vigariu pe cea cu nr. 50.
2. Se pare ca Beldeanu Catalin , fiul faimosului jucator al Universitatii va face pregatirea de iarna cu echipa noastra ( inclusiv turneul de la Norcia ) urmand ca antrenorul sa hotarasca daca poate fi util echipei si oprit in lot.

EDMOND_
9th December 2003, 15:22
In ceea ce priveste viitorul antrenor : Ieri dimineata a fost o runda de negocieri intre Mititelu si Badea , insa s-a ajuns inca la un acord. Seara tarziu Mititelu a avut o runda de negocieri si cu Rednic. DECLARATIE :" Pana saptamana viitoare Craiova va avea un antrenor fie ca se va numi Badea fie ca va fi Rednic ! "

bluescorpion
9th December 2003, 18:27
TVR

Pavel Badea va fi presedinte

Conducerea clubului Universitatea Craiova i-a propus lui Pavel Badea sa ocupe functia de presedinte al gruparii oltene.
"Conducerea clubului Universitatea Craiova mi-a propus o functie inalta in club, chiar cea de presedinte. Sunt onorat de acest lucru si cred ca voi accepta", a spus Badea, caruia nu i s-a mai propus sa continue ca antrenor.
De asemenea, Pavel Badea a declarat ca a decis sa isi incheie cariera de fotbalist. "Am decis sa pun capat carierei de fotbalist, pentru a nu crea se crea presiuni asupra vitorului antrenor al Universitatii Craiova. Sper ca cel care ma va inlocui in functia de antrenor sa continue munca inceputa de mine si jucatori si sa duca echipa acolo unde a fost odata. Il voi ajuta pe viitorul antrenor ori de cate ori imi va cere si voi vorbi si cu jucatorii, pentru a nu se crea discutii", a adaugat Badea.
Pavel Badea a fost numit antrenor interimar la Universitatea Craiova pe 6 octombrie.
In cadrul turneului de la Rimnicu Vilcea, echipa craioveana va fi condusa de Aurel Beldeanu, Gheorghe Ciurea si Silviu Lung.

EDMOND_
9th December 2003, 23:16
Se pare ca se poarta discutii cu N Raducan si Caramarin ( jucatori pe care i-ar fi cerut Badea ) ....aceasta stire va apare maine in gazeta de sud , dar nu stiu cat de credibila poate fi , Staicu a declarat ca va negocia cu doi trei fotbalisti dar ca nu vom afla decat atunci cand totul va fi rezolvat!

klm
10th December 2003, 00:16
BALACI !

Cititi prima pagina pdf din Prosport :

" Aseara tarziu , adica azi Mititelu s-a intalnit cu Balaci , pt a-l ruga sa revina iarasi la Stiinta " !

EDMOND_
10th December 2003, 20:03
Protv ... ora 19.55 . " Pavel Badea a fost numit in aceasta seara vicepresedintele Universitatii Craiova."
IMPORTANT: PENTRU CA ACEASTA PAGINA SA FIE EFICIENTA NU MAI POSTATI AICI DECAT NOUTATILE !
COMENTARIILE FACUTE AICI LE VOI MUTA PE CELELALTE PAGINI.

EDMOND_
11th December 2003, 18:39
Mariko Daouda ... datorita evolutiilor frumoase in campionatul romanesc a fost chemat pentru prima oara la nationala olimpica a tarii sale.

EDMOND_
11th December 2003, 18:51
Prima TV - 18.45 " Dumitru Dumitriu si-a aratat astazi disponibilitatea si dorinta de a antrena Universitatea Craiova " .... Presedintele Mititelu : "In acest moment sunt antrenori care ar veni pe jos pana la Craiova numai pentru a antrena Universitatea"...

ady_azzuro
11th December 2003, 19:48
Noul antrenor al echipei este italianul Napoli!
Sursa:PRO TV INTL , Stirile din sport

EDMOND_
11th December 2003, 19:51
Tot Protv - Rednic este legat inca de Rapid , este posibil sa stea aici inca 18 luni , cat este contractul!

EDMOND_
11th December 2003, 22:52
Italianul Nicolo Napoli îi va avea ca secunzi pe Doru Isac şi Aurică Beldeanu, urmând ca de pregătirea portarilor să se ocupe în continuare Silviu Lung. Gigi Ciurea şi Silviu Stănescu vor fi tehnicienii formaţiei Primăvara Craiova, divizionara C, UFC Electro, urmând să devină "satelitul" Universităţii. Gruparea din Bănie începe să se organizeze într-o structură puternică, aşa cum o doresc cei care iubesc culorile alb-albastre, capabilă de a realiza proiectul de redresare a echipei
Stirea va aparea in Editie speciala de maine.

EDMOND_
12th December 2003, 10:56
Din presa apare faptul ca intelegerea cu italianul a avut loc in luna octombrie , cand acesta a venit la Craiova!! Contractul se intinde pe patru ani cui obiective precise. Obiectivul pentru acest sezon este locul 3( performanta mimima locul 4 ). Pentru sezonul 2004-2005 obiectivul este titlul de campioana , iar minimul admis este locul 3.Toate acestea vor fi prinse in contract , salariul va fi in jur de 60000 de dolari cu prima pentru obtinerea titlului de 150 000 de dolari!

ion-1
12th December 2003, 19:12
| Chiudi finestra |<beep><beep>

<beep><beep><beep><beep>







<beep>
CALCIO

16.33
Romania, l'Università di Craiova sceglie Napoli
L'ex difensore della Juve sarà il nuovo allenatore

BUCAREST - Sarà Niccolò Napoli, 41 anni, il nuovo allenatore dell'Università di Craiova, club che milita nella serie A romena (ha concluso l'ultimo campionato al quarto posto). Il neo allenatore ha firmato un contratto di 4 anni. Napoli ha giocato con la maglia della Juventus, Napoli, Cagliari, Cosenza e Messina. E' il secondo allenatore italiano che sceglie di andare in Romania dopo l'esperienza di Walter Zenga alla guida del National di Bucarest nella stagione 2002-2003.

ady_azzuro
12th December 2003, 22:15
Stirile din sport, Romania 1
Sorin Cartu declasara ca numirea italianului este total gresita, dar nu este surprins, este obisnuit ca greselile conducatorilor Stiintei !

EDMOND_
13th December 2003, 00:02
Unirea Podari, al doilea satelit al Universitătii Craiova
Conducătorii Universităţii au anunţat ieri că echipa de Divizia D Unirea Podari va deveni, după UFC Electro, a doua echipă-satelit a clubului-fanion din Oltenia. Prezent ieri la banchetul de sfârşit de an al grupării din Podari, acţionarul majoritar al clubului "alb-albastru", Dinel Staicu, a promis sprijin pentru ca Unirea să promoveze în Divizia C. Echipa din Podari va beneficia de ajutorul Universităţii, constând în echipament de joc, precum şi de sprijin în ceea ce priveşte acoperirea altor nevoi pentru atingerea performanţei. Foarte important însă, gruparea din Podari va beneficia pe viitor şi de aportul unor juniori ai Universităţii Craiova.
Unirea Podari a terminat turul campionatului judeţean pe un merituos loc trei, la două puncte de liderul Chimia Craiova, având deci şanse reale de promovare. Preocuparea factorilor locali din Podari pentru buna activitate a echipei, în frunte cu primarul Constantin Gheorghiţă, reprezintă o garanţie că Universitatea Craiova se va implica astfel într-un proiect serios. (C. I.)

nr.zece
13th December 2003, 09:10
Se pare ca in urma inspectiei facute in bazele sportive din Craiova, singurul teren agreat de Napoli pentru meciurile din retur se pare ca este Extensiv, iar Lunca nu va mai fi cantonamentul traditional.

EDMOND_
13th December 2003, 20:37
O stire aparuta astazi spune ca la venirea sa in Craiova , italianul a fost asteptat la club de Mititelu , Pavel Badea , Corneliu Papura ( capitanul echipei ) si.....
...Gabi "Blondu" !

EDMOND_
13th December 2003, 20:41
O alta stire: " Dupa ce a urmarit 5 casete cu jocurile Universitatii a apreciat ca echipa ar mai avea nevoie de 3 "plombe"... un varf de viteza si doi jucatori de banda !"

Pacala
13th December 2003, 23:10
Universitatea Craiova a ajuns in finala turneului de sala

EDMOND_
14th December 2003, 19:15
In ultima zi a turneului de la Valcea:
Pandurii au invins Rapidul iar Craiova a cedat in fata Sportului : 2- 6.

EDMOND_
14th December 2003, 19:17
La conferinta de presa de astazi Dinel Staicu a anuntat ca in vara se va retrage , probabil , de la Universitatea Craiova si va renunta la functia de presedinte al Consiliului de administratie !

Sorin
15th December 2003, 08:53
La conferinta de presa de astazi Dinel Staicu a anuntat ca in vara se va retrage , probabil , de la Universitatea Craiova si va renunta la functia de presedinte al Consiliului de administratie !
N-a spus ca renunta la Universitatea. Doar ca il lasa pe Mititelu presedinte in consiliul de administratie, vrea sa-l scoata in fata doar pe Mititelu. Tot aia este.

ion-1
15th December 2003, 20:01
CRAIOVA Corpul de Control al primului ministru revine la cercetarile din fotbal


Victor Ponta ancheteaza „improprietarirea” lui Staicu


Seful Corpului de Control al primului ministru, Victor Ponta, si-a reluat anchetele legate de fotbal, chiar daca ultima in acest sens, cea legata de lucrarile de refacere a gazonului pe Stadionul „Lia Manoliu”, a ramas fara nici o finalitate. Prezent la Craiova la o intalnire a tineretului PSD, Ponta a promis ca va cerceta modul cum au fost atribuite, de administratia locala, proprietati societatii SC Fotbal Club Universitatea Craiova SA. „Am solicitat documente in legatura cu aceasta problema atat Prefecturii Dolj, cat si Primariei Craiova. Vom face un raport pe care il vom inainta primului ministru Adrian Nastase, iar daca se constata ca s-au facut lucruri ilegale, vom lua masurile de rigoare. Oricum, rezultatele anchetei le vom da publicitatii“, a afirmat Victor Ponta in cotidianul Gazeta de Sud.
Pentru definitivarea anchetei, in cursul acestei saptamani, o echipa de inspectori se va deplasa la fata locului, raportul final urmand sa ajunga pe masa premierului Adrian Nastase. Reamintim ca la sfarsitul lunii trecute, Consiliul Local al municipiului Craiova a hotarat sa participe cu un aport in natura, 12.000 de metri patrati de teren intravilan, la societatea sportiva, urmand sa primeasca in schimb actiuni, in momentul tranzactiei nefiind facuta nici o evaluare.
Problemele au aparut o data cu dezvaluirile legate de situatia juridica a acestor terenuri, o mare suprafata din “cadoul” administratiei locale fiind revendicata de fosti proprietari sau urmasi ai acestora in instanta.<beep>

" Am copiat textul de mai sus din Cotidianul de maine (16 dec)"

EDMOND_
16th December 2003, 13:16
Dupa toate probabilitatile Universitatea a renuntat la pregatirea de iarna de la Poiana Brasov . Antrenorul italian a decis ca intreaga pregatire se va efectua in Italia ( " Prima perioada in sudul Italiei , iar a doua o va reprezenta turneul de la Norcia " ).

EDMOND_
17th December 2003, 11:40
O stire surpriza aparuta in presa de astazi ( eu am citit-o numai in gazeta sporturilor , ramane sa vedem daca se confirma ) este ca jumatate din salariul anual al antrenorului italian este suportata de clubul Juventus.

EDMOND_
17th December 2003, 23:05
Astazi Ionut Lutu si-a manifestat dorinta de a juca la Craiova ,dar a spus ca nu depinde doar de el , ci si de conducerile celor doua cluburi ( Rapid ar vrea sa recupereze cei 150 000 de dolari pe care i-a platit pe jucator)..

Blue
18th December 2003, 06:32
alta stire de ultima ora , MAI IMPORTANTA CA TOATE :
vine craciunul si revelionul!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Va transmit la totzi ,toate urarile de bine, sanatate, fericire, prosperitate, realizari profesionale si ...familiale. Intru in vacantza de sarbatori pana dupa anul nou! Ne intalnim pe forum la anul ,pana atunci....
http://www.smiliearchiv.com/smilies/party/party_1.gif

ady_azzuro
18th December 2003, 18:11
Vine Lutu!!! /hello


18 decembrie 2003
Ionut Lutu vrea iar la Craiova!
Intr-un interviu acordat ziarului Editie Speciala de Oltenia, Ionut Lutu a le-a urat fanilor craioveni Sarbatori Fericite si a spus ca din primavara ar fi posibila o revenire a sa in Banie.
Reporter: Ce faci? Cum este in vacanta?
Ionut Lutu: Bine. Acum sunt in Bucuresti, mai am ceva de rezolvat pe aici, dupa care voi intra cu adevarat in vacanta. Abia astept sa ma mai linistesc. O sa stau la parinti, la Valea Mare, in Slatina si la Craiova.
Unde iti vei petrece Sarbatorile de iarna?
Acasa, ca este mai bine ca oriunde. M-am saturat de plecari, de deplasari. A venit timpul sa ma odihnesc putin. O sa petrec Sarbatorile in familie, alaturi de parinti si de fiica mea, Patricia.
Cu ce impresii ai ramas de la Cupa ESO?
A fost o intrecere de bun augur.
Ce ai vrea sa-ti aduca Mos Craciun?
Nimic special. In primul rand sanatate, ca daca sunt sanatos trec de toate obstacolele. In plan fotbalistic ce-ti doresti?
Sa joc bine. Cred ca asta isi doreste orice jucator. Sa am o echipa unde sa dau satisfactie. Am vazut ca Dan Petrescu nu te mai doreste la Rapid.
Daca nu ma mai vrea Dan Petrescu, ce as putea sa fac? Daca nu ma vrea el, poate ma vrea altcineva, alta echipa. Ca doar n-o sa plang acum ca nu o sa mai joc la Rapid. Deocamdata lucrurile nu s-au lamurit.
Mai ai si alte variante?
Am auzit ca m-ar dori Balaci la Al Alhi, in Emiratele Arabe Unite, dar deocamdata nu am discutat decat cu Universitatea si este foarte posibil sa ajung din nou in Banie. Vreau sa joc la "Stiinta", dar nu depinde numai de mine.
Cum vezi revirimentul Universitatii din acest sezon?
Este de bun augur. Craiova a demonstrat ca se poate bate la un loc fruntas in campionatul romanesc. Eu cred ca echipa din Banie are sanse la un loc mult mai bun decat cel ocupat in prezent. Pentru asta trebuie multa munca si seriozitate.
Ai vreun mesaj pentru fostii tai colegi de la "Stiinta"?
Le doresc ceea ce imi doresc, adica sa fie sanatosi, sa aiba parte de Sarbatori fericite si toate dorintele sa li se indeplineasca in anul care vine.
Dar pentru suporterii craioveni?
Sa o tina tot asa. Sunt cea mai tare galerie din tara.


http://www.universitateacraiova.go.ro/avancraglo.jpg
Lutu, inscriind pentru 2-0 in partida cu Gloria Bistrita

Pacala
20th December 2003, 05:27
e mai aproape Gane de a semna contractul.S-ar putea sa-l vedem iar din primavara in alb-albastru.
Sarbatori fericite Blue, la toata lumea sarbatori fericite

ady_azzuro
20th December 2003, 22:07
Gazeta sporturilor:

Jerry Gane a acceptat sa vine la STIINTA!


Ieri după-amiază, cea mai importantă posibilă achiziţie a "Ştiinţei", Jerry Gane, a tratat cu conducerea clubului oltean termenii revenirii la Craiova. După două ore, părţile au ajuns la un acord, contract pe 3 sezoane cu un salariu de 70.000 de euro pe an, dar înţelegerea nu s-a parafat pentru că atacantul de 32 de ani trebuie să-şi rezolve situaţia la Grasshoppers Zurich.

"Mai am 6 luni contract cu elveţienii şi trebuie să am acceptul lor pentru a pleca acum. Pe 6 ianuarie, cînd revenim din vacanţă, conducerea va numi un antrenor nou şi nu iau nici o decizie pînă nu discut şi cu el. Dacă el mă place şi-mi propune prelungirea înţelegerii cu Grasshoppers?! Aş veni acasă, dar nici nu pot sa dau cu piciorul unei oferte foarte avantajoase din Elveţia. În săptămîna 6-12 ianuarie se va lămuri situaţia mea", a mărturisit Gane.
În afara lui Jerry, la Craiova vor mai sosi luna viitoare alţi doi atacanţi: nigerianul Obinna şi columbianul Silistre. Primul a fost recomandat juveţilor de Njock, în vreme ce sud-americanul e pe placul antrenorului Napoli. Singurul "defect" al lui Silistre este preţul, 500.000 de dolari pentru un transfer definitiv.


Tersinio e bun venit la STIINTA, sa vedem ce e de capul nigerianului si columbianului. :)

nr.zece
21st December 2003, 11:32
sa ne mai scuteasca de atatia strainezi,
gata ajung cei pe care ii avem

ady_azzuro
21st December 2003, 13:46
Un milion pe jucător


Cum ar arăta Universitatea în retur fără Guso, Daouda, Rada, Pleşan, Bundea şi Njock? Probabil că ar avea "şanse" mari să retrogradeze, mai ales dacă în locul lor n-ar fi aduşi alţi fotbalişti de valoare. Chiar dacă pe adresa celor şase fotbalişti din Bănie există oferte clare de transfer, conducerea clubului craiovean ţine să-şi liniştească suporterii

"Nu va pleca nimeni, dacă în cont nu ne va intra cel puţin un milion de euro! Să fie clar, nu ne interesează propuneri de cîteva sute de mii de euro. Păi, cînd Naţionalul cere 700.000 de dolari pe Caramarin, eu să-l dau pe Bundea în străinătate pe jumătate din această sumă?! Despre propunerile pentru Njock nici nu vreau să mai amintesc, pentru că mi se par jignitoare. Cum să-l vînd cu două sute de mii?! Chiar dacă e vorba doar de un împrumut pînă în vară, Jeremie face mult mai mult", a precizat Dinel Staicu.

Patronul juveţilor a dat asigurări că va continua să finanţeze "Ştiinţa", deşi în luna martie vrea să se retragă din funcţia de preşedinte al Consiliului de Administraţie. "Întîi să vedem dacă am pe cine să las în locul meu. Apoi, şi de-ar fi să nu mai conduc Consiliul, o să dau cîţi bani va fi necesar, pentru că nu mă pot rupe aşa uşor de fotbal. Dincolo de suma investită pînă acum, peste două milioane de euro, pe care aş vrea s-o recuperez, m-am legat sufleteşte de băieţi şi mi-e tare greu să mă despart de ei".


Ofertele primite pentru olteni

Nume - Echipă - Suma propusă
Jeremie Njock - Metz (Franţa, I), Anvers (Belgia, I) - 200.000 E / 300.000 E
Mariko Daouda - Metz (Franţa, I), Rapid, Steaua - 200.000 E
Adnan Guso - Rapid, Belgia, Germania - 200.000 E / 350.000 E
Mihăiţă Pleşan - Ucraina, Germania - 500.000 E
Zeno Bundea - Utrecht (Olanda, I), Germania - 300.000 E / 450.000 E
Ionuţ Rada - Dinamo, Franţa - 100.000 E / 400.000 E


Nu ne facem griji, nu pleaca nimeni! :ok:

EDMOND_
22nd December 2003, 15:02
Dinel Staicu este pe punctul de a face "cea mai tare afacere pe care am facut-o in ultima vreme" - administrarea unui fond SAPARD in valoare de cateva zeci de milioane de dolari , pentru reabilitarea drumurilor judetene din intreaga Oltenie. Interesant este ca Staicu a facut contractul cu Ministerul Finantelor prin SC FC Universitatea SA , adica societatea care sustine financiar si echipa de fotbal. " Astfel , o parte din bani vor ajunge la si la jucatori pe cai cat se poate de legale "

ady_azzuro
23rd December 2003, 14:54
Dacă în ultimele săptămîni s-au vehiculat mai multe variante de întărire a echipei cu jucători ca Tănasă şi Prepeliţă, de la Piteşti, Caramarin, de la FC Naţional, sau Răducan de la Bacău, şefii craioveni au renunţat la variantele interne, la sfatul antrenorului Nicolo Napoli. Unul dintre conducătorii alb-albaştrilor a spus: "Este clar, piaţa internă nu ne mai interesează! Două sînt motivele: jucatorii sînt prea scumpi sau nu doresc să vină la Craiova. Fug ca dracul de tamîie!".

Deşi se părea că măcar Ionuţ Luţu va părăsi Rapidul pentru "Ştiinţa", nici el nu va mai veni în Bănie. Un obstacol în calea realizătii afacerii este preţul exagerat care ar trebui plătit pentru "Hagi", în jur de 150.000 de dolari. În plus, preşedintele Adrian Mititelu, fostul proprietar al jucătorului, s-ar fi confesat unor apropiaţi, spunînd că "sînt mulţumit că nu am pierdut din afacerea Luţu. În nici un caz nu-l voi răscumpăra de la Rapid!".

Din străinătate, şefii Universităţii aşteaptă un răspuns de la "elveţianul" Ionel Gane, cel mai tîrziu la finele lunii ianuarie. Pe de altă parte, preşedintele Mititelu este deja încîntat de calităţile columbianului Silistre, pe care l-a observat pe video. Acesta este aşteptat în probe, ca şi nigerianul Obinna. "Dacă va juca Silistre cum l-am văzut pe casete, am pus-o!!". Pe lîngă cei doi, după 12 ianuarie, cînd e programată reluarea pregătirilor, antrenorul "Ştiinţei, Nicolo Napoli, va mai vedea la lucru şi mai mulţi jucători sud-americani, dar şi cîţiva fotbalişti italieni, conaţionali de-ai săi.

Concluze: tot straini transferam...din Romania slabe sanse sa cumparam vre un jucator...

EDMOND_
25th December 2003, 18:33
Sorin Cartu este noul antrenor al echipei Otelul Galati !
Coincidenta bizara: primul meci oficial il va disputa la Craiova in prima etapa a returului!

EDMOND_
27th December 2003, 13:30
Prosport- 27 decembrie : La reunirea lotului Universitatii , pe 12 ianuarie vor fi prezenti si jucatorii imprumutati in vara la CSM RESITA : Zlatko Lazarovici , Valentin Stancu , Dragos Vulpescu ; Nicolae Oprea si Ovidiu Dananae.... De asemeni Ionut Dragomir si-ar dori foarte mult revenirea la Universitatea ..." vreau sa demonstrez suporterilor craioveni ca mai am un cuvant de spus la Universitatea" !

EDMOND_
29th December 2003, 19:00
PrimaTV : astazi ora 18.45 : Universitatea Craiova a oferit 400 000 de dolari pentru Caramarin: Pavel Badea s-a intalnit cu Olaroiu pentru a incerca realizarea acestui transfer. La intalnire a participat si presedintele Mititelu.

DoRyN
29th December 2003, 19:17
De asemeni Ionut Dragomir ssi-ar dori foarte mult revenirea la Universitatea ..." vreau sa demonstrez suporterilor craioveni ca mai am un cuvant de spus la Universitatea" !
Daca este la fel de gras, nu cred ca ne trebuie. Cat a jucat la Craiova a fost varful lui de cariera...pana acum :jerk:
Daca avea ceva de demonstrat putea sa demostreze pana acum la echipele la care a jucat, eu unul nu-l regret.

EDMOND_
29th December 2003, 20:02
Antena1 : 19.50 . Olaroiu ar fi acceptat transferul jucatorului pentru 400 000 dolari , acesta insa nu8 si-a dat inca acordul...desi i s-a oferit un contract substantial fata de cel pe care il avea la National!

ady_azzuro
29th December 2003, 21:57
White-Blue Hot News :cool:


Gabriel Caramarin fuge de Universitatea Craiova

http://www.romaniansoccer.ro/temporary%20photos/caramarin.jpg

Imediat după ce au trecut sărbătorile de Crăciun, deşi se află în vacanţă, oficialii Universităţii Craiova au reluat discuţiile cu omologii lor de la FC Naţional pentru transferul lui Gabriel Caramarin, la echipa de suflet a oltenilor.

Discuţile sînt purtate deocamdată prin telefon, între vicepreşedintele Universităţii, Pavel Badea, de o parte, şi managerul general al bancarilor, Cosmin Olăroiu, de cealaltă. "Bădiţă" a fost mandatat de oficialii craioveni să negocieze, suma la care s-a ajuns fiind de 400.000 de dolari, cu posibilitatea de a o achita în trei tranşe.

"Badea negociază cu Olăroiu, fiind foarte buni prieteni, însă nu cred că sînt şanse prea mari să îmbrace tricoul alb-albastru, chiar dacă noi ne-am înţeles cu conducătorii Naţionalului, pentru că am aflat că jucătorul nu ar prea dori să vină la Craiova. Noi încercăm în continuare şi vom vedea. Oricum, mai are o ofertă din străinătate şi aşteaptă să vadă la ce finalitate se ajunge." - a declarat preşedintele alb-albaştrilor, Adrian Mititelu.



În cazul în care Caramarin va accepta să vină la Universitatea, va avea un salariul anual de aproximativ 70.000 de dolari la care s-ar adăuga prime speciale, putînd ajunge la o sumă de peste 100.000 de dolari pe sezon.


Romanian Soccer - 29 decembrie 2003 - 15:48

ady_azzuro
29th December 2003, 22:03
Universitatea Craiova se mută în Valea Roşie din cauza renovării stadionului "Ion Oblemenco"


http://www.romaniansoccer.ro/images/stadiums/craiova.jpg


În returul acestui campionat, Universitatea Craiova îşi va disputa meciurile de acasă, în proporţie de 90 la sută, pe stadionul Electroputere din Valea Roşie, după cum declară preşedintele grupării alb-albastre.

"90 la sută vom juca meciurile de acasă în Valea Roşie, în acest retur. Stadionul Ion Oblemenco va intra în lucrări la finele lunii februarie şi probabil ne va putea găzdui din nou din vară încolo. Cheltuielile de modernizare vor fi suportate de Primărie, iar termenul limită de finalizare este 15 august 2004".


Romanian Soccer - 29 decembrie 2003 - 15:45

EDMOND_
30th December 2003, 12:20
Presa spune multe! In Prosportul de astazi Caramarin admite ca dupa ce cluburile se inteleg ar putea sa semneze cu Universitatea , daca nu va avea o oferta din campionatul italian , prin intermediul fostului antrenor bancar.

EDMOND_
31st December 2003, 11:09
In afara faptului ca Nicolo Napoli , Dinel Staicu si Adrian Mititelu au adresat felicitari oficiale suporterilor , ca transferurile lui Gane si Caramarin sunt inca in carti ( abia dupa sarbatori vom sti ceva mai precis ) ultima stire pe acest an este ca suporterii Universitatii se pregatesc sa treaca in noul an mai plini de sperante ca niciodata.
Si pe masa fiecaruia , in mod sigur se va afla si un vis alb albastru! Sa fiti fericiti , voi , cei mai frumosi si mai patimasi suporteri! Sa aveti parte in acest an de cele mai mari bucurii.... LA MULTI ANI !

ady_azzuro
8th January 2004, 22:38
Pe lista Universitatii se afla Gigel Bucur de la Sportul, Ciuca de la FC Craiova si Ionut Lutu de la Rapid...:)

EDMOND_
11th January 2004, 12:08
Bine ai revenit , Blue! Sper ca nu te-ai ingrasat in aceasta vacanta!
Pentru ca acest thread sa fie eficient , va rog sa postati aici strict stirile...comentariile le facem pe celelalte subiecte deschise!

Blue
12th January 2004, 04:08
Bine v-am gasit :D :D :D nu mai fi asa de strict. Poanta e ca ma ingrasai 3 Kg.
Nu e asta o stire de ultima ora? :D :D :D

nr.zece
12th January 2004, 09:34
pe forum-ul maxima va voi tine la curent cu noile fulare pe care le va scoate GRUPPO+REGIE.
sper ca nu o veti lua ca pe reclama ca nu este, dar consider ca pe multi dintre noi ne intereseaza materiale cu Universitatea Craiova.

EDMOND_
13th January 2004, 22:06
Napoli a stabilit progarmul

Aşa cum rămăsese stabilit, ieri-seară, la sediul clubului, Nicolo Napoli (foto) a comunicat jucătorilor Universităţii programul pe care îl vor urma până la 21 ianuarie, data plecării în Italia. Primul antrenament este programat, astăzi, cu începere de la 14.30, şi va consta într-o uşoare alergare. După aceea, în fiecare zi, "alb-albaştrii" vor efectua două şedinţe de pregătire fizică, unul de la 9.30, care va consta în alergări, celălalt după-amiaza, de la ora 16.30, la sala de forţă. Duminică, "juveţii" vor disputa un joc şcoală, iar luni vor avea liber. Miercuri, 21 ianuarie, oltenii vor pleca cu autocarul la ora 14 spre Bucureşti, urmând ca de acolo să decoleze spre "Cizmă". (V. P.)

EDMOND_
13th January 2004, 22:07
Pentru o cât mai bună comunicare între jucători şi antrenorul italian Nicolo Napoli, conducerea clubului a găsit un translator. Este vorba de Andrei Tohăneanu, lector la Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport din Craiova. Acesta şi-a intrat chiar de ieri seară în pâine. Începând tot de marţi seara, "alb-albaştrii" au un rând nou de treninguri, singura noutate deocamdată fiind că pe unul dintre ele va fi inscripţionat numele de Napoli. (D. C.)

nr.zece
13th January 2004, 23:19
la prima tv s-a anuntat ca Gica Popescu s-a impacat cu suporterii din Craiova, au aratat declaratia lui Blondu' care suna cam asa: "am sters cu buretele ce s-a intamplat si sa speram ca toti suporterii vor uita ce s-a intamplat"
GP: a fost o durere adanca pe care am uitat-o
personal pot sa confirm intalnirea ca la intoarcerea mea din Craiova GP era sa ma faca praf cu Touaregul lui.

Blue
14th January 2004, 04:40
Foarte bine, sa nu se mai spuna ca noi suporterii sintem asa si pe dincolo. Ma bucur ca galeria a facut ea primul pas. De acum inainte, mingea e la GP. Sa-l vedem cum reactioneaza.

EDMOND_
14th January 2004, 19:46
"Membrii Peluzei Sud au anuntat ca vor organiza o actiune de recuperare a trofeelor castigate de Universitatea pentru a le returna clubului. " Vom bate noi din usa in usa pentru a le gasi. Oferim recompense substantiale pentru cupele oficiale" . Prima vizita a galeriei va avea ca tinta locuinta lui Sorin Cartu unde suporterii cred ca se afla Cupa Romaniei castigata in 1991."

inter
14th January 2004, 20:22
:O sa pretat Sorin la una ca asta?? :O :O

EDMOND_
14th January 2004, 22:40
Universitatea Craiova va relansa săptămâna viitoare site-ul oficial. Sub o nouă formă grafică, pagina web respectivă va fi o surpriză plăcută pentru toţi suporterii Universităţii şi nu numai, care vor dori să afle informaţii despre alb-albaştrii. Noutatea este că se intenţionează ca în fiecare săptămână să fie invitat pe chat un jucător din lotul Ştiinţei care să dialogheze cu fanii. De asemenea, conform Camelie Stancu, director de marketing al clubului Universitatea şi cea care se ocupă de relansarea site-ului, societăţile care doresc îşi pot face reclamă prin intermediul acestui site. (L. C.)

EDMOND_
15th January 2004, 10:26
La antrenamentul de ieri au participat 31 de jucători: Urai, Bănică, Papură, Bundea, Borbely, Njock, Otvoş, Murgan, Crăciunescu, Lazarovici, Roman, Moţi, Oprea, Pleşan, Miclea, Stancu, Ionescu, Vigariu, Preda, McBreen, Al. Nicolae, D. Nicolae, Bădăluţă, Rada, Stoianof, Bieme şi Rădulea, plus noutăţile Buglea, Bărăian (ambii Industria Sîrmei Cîmpia Turzii) Şandru şi Ungureanu (ambii FC Botoşani). Adnan Guso şi Mariko Daouda nu au fost prezenţi la antrenament. Împreună cu directorul de competiţii, Ovidiu Costeşin, cei doi au mers la Bucureşti pentru a obţine vizele de Italia.

EDMOND_
15th January 2004, 22:16
Delegatia Universitatii care va pleca marti in „Misiunea italiana“ din Sardinia si Norcia va fi formata din 30 de persoane. Vor pleca in Italia 22 de jucatori, cei trei antrenori, Napoli, Beldeanu si Lung, medicul Claudiu Stamatescu, doi masori, si translatorul. Cea de-a treizecea persoana, care va fi conducatorul delegatiei, nu a fost inca stabilita. In Italia, echipa tehnica a Universitatii va fi completata cu preparatorul fizic Sergio Melis. Patronul Universitatii, Dinel Staicu, a spus ca pentru jucatorii care vor sosi in probe pe pamint italian vor fi rezervate trei camere.

EDMOND_
15th January 2004, 22:26
FC Craiova îi vrea pe Bănică, Miclea şi Vigariu

Trei dintre jucătorii Universităţii ar putea evolua din retur la divizionara B FC Craiova, conducerea formaţiei din Parcul "Romanescu" primind promisiuni de la oficialii "alb-albaştrilor" că, în funcţie de structura lotului, câţiva jucători ai trupei lui Nicolo Napoli vor "sări" în "ograda" echipei din eşalonul secund. Singura certitudine în acest sens este venirea portarului Nicuşor Bănică (foto), deşi oficialii celei de-a doua echipe a Băniei i-ar mai dori pe Vigariu şi pe Miclea. Până la o eventuală sosire a celor trei la FC Craiova, această grupare încearcă achiziţionarea a doi jucători cu experienţă din Divizia C. (C. I.)

EDMOND_
16th January 2004, 09:52
La sfîrşitul lunii decembrie, preşedintele Adrian Mititelu a purtat negocieri cu fostul fotbalist al lui Villarreal Marius Iordache, însă tratativele au eşuat. În prima fază cele două părţi nu s-au înţeles, conducătorii Universităţii luîndu-şi gîndul de la fundaşul stînga. Între timp, oficialii clubului s-au răzgîndit, şi ieri i-au făcut fotbalistului o nouă ofertă, pe care acesta a acceptat-o. “Nu puteam să pierdem un jucător cum este Marius. În plus, am aflat de la antrenori că a fost foarte serios în pregătirea de toamnă pe care a efectuat-o cu Universitatea, antrenîndu-se ca şi un titular, cu toate că nu avea angajament cu noi”, a declarat Dinel Staicu. Iordache va evolua pentru Universitatea pînă în 2007, urmînd să primească 160.000 de dolari în această perioadă. “Sînt acasă şi aici mă simt cel mai bine. A fost o perioadă mai grea pentru mine şi nu puteam să refuz Universitatea. Sînt apt de joc, iar dacă nu apare vreo problemă mîine (n.r. - astăzi), voi semna contractul”, a precizat Iordache. Acesta va merge cu echipa în turneul din Italia.
narcis.drejan@prosport.ro
cristi.stancescu@prosport.ro

EDMOND_
16th January 2004, 23:14
Bolohan a semnat cu Universitatea in aceasta seara!
S-au efectuat alte doua transferuri ale unor jucatori din divizii inferioare - cititi articolul de la rubrica transferuri!

EDMOND_
16th January 2004, 23:31
_ A revenit Bengondo!
_ Stanga are un baietel , care s-a nascut in Olanda . Fotbalistul a declarat ca viitorul stiintei este asigurat , la 17 ani baietelul va fi atacantul Universitatii!
_ S-a renuntat la turneul din Sardinia deoarece nu au fost obtinute vize pentru Guso si daouda! Se va pleca in Italia pe 26 ianuarie , direct la turneul de la Norcia!
_ Miercuri , primul amical , cu Pandurii!

EDMOND_
16th January 2004, 23:56
Antrenorul Nicolo Napoli a programat pentru mâine un meci-şcoală, pentru a se putea trage unele concluzii cu privire la jucătorii pe care îi are în lot la ora actuală. Acesta se va desfăşura de la ora 12, probabil pe stadionul "Tineretului". Miercuri, Universitatea se va deplasa la Tg. Jiu, pentru a susţine primul amical din acest an, în compania divizionarei B Pandurii, grupare pregătită de Emil Săndoi. (L. C.)

EDMOND_
17th January 2004, 22:40
În ritm normal

Fidel programului pe care l-a anunţat la începutul săptămânii trecute, antrenorul Nicolo Napoli (foto) a programat pentru sâmbătă tot două antrenamente. Cel de dimineaţă s-a desfăşurat pe "Ion Oblemenco II" şi a constat în alergări de tip circuit. Cel de după-amiază a început la ora 16, iar lotul "alb-albastru" a fost împărţit în două grupe. Acestea au efectuat prin rotaţie câte o şedinţă de pregătire de 45 de minute la sala de forţă şi în cea de handbal. Au absentat de la antrenamente portarul Urai, care a plecat în Germania să-şi caute echipă. Pentru astăzi "juveţii" au programat un joc şcoală între componenţii lotului. (V. P.)

EDMOND_
18th January 2004, 02:48
Nouă ofertă pentru Bucur

Deoarece Sportul cere 300.000 de dolari pentru transferul lui Gigel Bucur, oltenii i-au făcut lui Vasile Şiman o nouă propunere: 50.000 $ pentru un împrumut pînă la vară. Dacă Bucur va confirma, la finalul campionatului se vor trata condiţiile achiziţionării definitive.

18 ianuarie 2004

EDMOND_
18th January 2004, 12:20
Conform unei stiri din prosportul de sambata Universitatea ar fi refuzat incheierea unui contract cu Marius Iordache , din cauza ca fotbalistul a cerut includerea in contract a unei clauze de reziliere prin care poate pleca oricand in strainatate contra unei sume de 200 000 de dolari!

EDMOND_
18th January 2004, 23:01
Preparator fizic din Italia

Preşedintele Adrian Mititelu a anunţat că Universitatea Craiova va beneficia de serviciile unui nou preparator fizic. Acesta este italian şi se va alătura echipei în stagiul de la Norcia, ce va începe pe 26 ianuarie. Aurică Beldeanu va rămâne singurul antrenor secund al grupării oltene. Preşedintele "Ştiinţei" a adăugat că stadionul "Electroputere" reprezintă cea mai bună variantă în cazul în care în această primăvară va începe refacerea gazonului stadionului "Ion Oblemenco" şi echipa nu-şi va mai susţine aici meciurile

EDMOND_
19th January 2004, 08:52
Pentru astazi antrenorul Napoli a programat un singur antrenament , la oara 15.00 , la care va participa si proaspata achizitie , Bolohan.

EDMOND_
20th January 2004, 00:43
Stîngă revine astăzi

Unul dintre componenţii de bază ai Universităţii, Ovidiu Stîngă, va reveni astăzi în Craiova şi se va alătura coechipierilor. Acesta a fost plecat în Olanda, unde şi-a petrecut Sărbătorile alături de prietena sa. Întârzierea sa, motivată, s-a datorat unui eveniment fericit, Ovidiu Stîngă devenind în această iarnă tată. (D. C.)

Amical la Tg. Jiu

În programul de pregătire al acestei săptămâni este programată şi o întâlnire amicală între Universitatea şi Pandurii, ce se va desfăşura miercuri la Tg. Jiu. Astăzi, joi şi vineri, "alb-albaştrii" se vor antrena de câte două ori, iar sâmbătă numai o singură dată. Duminică, "juveţii" vor pleca în Bucureşti, unde vor înnopta, urmând ca luni aceştia să ia drumul Italiei. (V. P.)

Pacala
20th January 2004, 01:50
Pandurii joaca o parte din meciurile din retur la Targu Carbunesti /hello /hello /hello

Craiovenii pleaca in Italia la turneul de la Norcia? sau se duc si la Cagliari intai?

nr.zece
20th January 2004, 09:10
pana la urma pleaca intai in sardinia si dupa aia urca la norcia.

EDMOND_
20th January 2004, 22:25
EDITIE SPECIALA
Dacă nu e Italia, e Cipru

Lucian CAZAN
Valentin PRIBEANU

Oficialii Universităţii au anunţat că, dacă până astăzi la prânz nu vor fi obţinute vizele speciale cerute de Comitetul Naţional Olimpic Italian (CONI) pentru jucătorii Mariko Daouda şi Adnan Guso, vor renunţa la stagiul italian de pregătire. "Nu este posibil aşa ceva! Ambasada Italiei la Bucureşti ne ţine pe drumuri, deşi am pus la dispoziţie actele care ni s-au cerut. Nu înţelegem de ce se tergiversează atât eliberarea vizelor pentru cei doi! Avem întocmit un plan de pregătire, nu vrem să-l dăm peste cap. Dacă până mâine (n. r. - astăzi) nu se rezolvă favorabil problema, vom anula stagiul de pregătire din Italia şi nu vom mai participa la turneul de la Norcia", a declarat ieri un oficial al "Ştiinţei". În cazul în care eforturile mai-marilor craioveni vor fi zadarnice, iar vizele pentru Guso şi Daouda nu vor "ieşi", există varianta de rezervă. În acest caz, "alb-albaştrii" vor pleca în Cipru, la Larnaca, acolo unde Universitatea a mai efectuat un stagiu de pregătire, în iarna anului 2002.


Top

"Ştiinţa", laureată anul trecut

După cum se ştie, Universitatea ar beneficia de o reducere cu 50 la sută a taxei de participare, fiind câştigătoarea la zi a "Norcia Winter Cup". Acest fapt a constituit un motiv în plus pentru oficialii grupării oltene în alegerea de a merge şi în acest an în "Cizmă". Mai mult, Ionuţ Luţu, pe atunci la Universitatea, a fost declarat cel mai bun jucător al turneului de la Norcia, titlul fiindu-i decernat într-un cadru festiv la Craiova. Oficialii "Ştiinţei" au făcut, totuşi, ieri, rezervările la cursa aeriană de luni pentru Italia, sperând că în cele din urmă italienii vor coopera.

EDMOND_
21st January 2004, 12:08
NATIONALA REVINE PE ION OBLEMENCO !
Meciul de debut , cu Finlanda , pe 18 august la Craiova , in proportie de 99%. Cu ocazia partidei va avea loc redeschiderea oficiala a arenei din Banie , care va suferi modificari de aproape 30 miliarde lei...
Se preconizeaza ca lucrarile se vor incheia pe 15 iulie ..gazon de biliard , modificari majore la vestiare si tribuna oficiala , totul conform standardelor UEFA.

EDMOND_
22nd January 2004, 11:50
Azi se decide : Larnaca sau Norcia

Astăzi, conducerea Universităţii va decide unde va pleca echipa pentru pregătirea de iarnă, care se va desfăşura în străinătate, variantele fiind Larnaca (Cipru) şi Norcia (Italia). Dinel Staicu a comentat situaţia: "Nu putem pleca în cantonament fără jucătorii străini, Guso, Daouda, Bieme şi McBreen. Vom alege între Italia şi Cipru în funcţie de viteza cu care fiecare ambasadă ne va oferi vizele pentru aceştia".

EDMOND_
22nd January 2004, 11:54
McBreen s-a accidentat

Australianul Daniel McBreen a suferit o uşoară accidentare, în minutul 31, la autogolul marcat de Cristian Popescu. McBreen a urmărit mingea şi a încercat să o ajungă, făcând o alunecare. Acesta a simţit o durere în zona muşchilor inghinali, cerând înlocuirea, după care a plecat direct la vestiar, pentru a primi îngrijiri medicale. (D. C.)

Cu ochii pe speranţe

Aşa cum au promis, conducătorii clubului de pe Unirii 86 au înfiinţat un departament care are ca scop depistarea talentelor încă de la primii paşi făcuţi în fotbal. Noul departament se numeşte "Urmărire talente", iar director a fost numit Stelică Mladin. În felul acesta se doreşte oprirea în Bănie a unor tineri talentaţi care ar putea reprezenta viitorul Universităţii. (V. P.)

Bengondo, împrumutat un an

Patrick Bengondo a refuzat să se pregătească alături de jucătorii care nu au fost cooptaţi de Nicolo Napoli în lotul pentru turneul din această iarnă şi a decis să părăsească Universitatea. El a primit dezlegare pentru un an din partea grupării oltene, fiind liber să joace la orice echipă, fără vreo pretenţie financiară din parte «Ştiinţei». (V. P.)

EDMOND_
22nd January 2004, 20:47
Conform unei stiri de ultima ora s-a realizat transferul fotbalistului Marius Iordache care revine astfel la Craiova la varsta de 25 ani ! Datele transferului ar fi ;
trei sezoane , 45 000 pe an , clauza de reziliere trei sute mii dolari!

In sfarsit , se pare ca se va pleca totusi la Norcia.
Desi Guso , Daouda si Njock nu au primit nici astazi vizele se pare ca acest lucru se va rezolva cu contributia antrenorului italian Nicolo Napoli.

EDMOND_
22nd January 2004, 22:50
Poledrini",
din nou gazdă

"Alb-albaştrii" vor locui pe toată perioada stagiului din Italia la Hotel "Poledrini", locul unde s-au cazat şi anul trecut. Stabilimentul le-a purtat noroc oltenilor, aceştia câştigând trofeul pus în joc şi un bonus de 6.000 de euro pentru participarea la ediţia din acest an.

Doar trei echipe
din România

La ediţia actuală a "Norcia Winter Cup" au confirmat participarea doar trei echipe din România. Este vorba de FC Argeş, FC Oradea şi Universitatea Craiova. Tragerea la sorţi pentru stabilirea grupelor şi programarea meciurilor din cadrul acestora va avea loc pe 2 februarie, iar primele jocuri se vor disputa pe 3 februarie.

Pacala
24th January 2004, 22:41
In al doilea amical, Stiinta-Electro=4-0

EDMOND_
25th January 2004, 18:07
Goluri : Njock - 2 , Ungureanu - 2

Au plecat internaţionalii

Cosmin Moţi, Mădălin Murgan şi Ionuţ Stancu au părăsit Craiova imediat după amicalul de ieri. Aceştia au mers la Bucureşti, pentru a răspunde convocării la lotul naţional de tineret al României. Astăzi, trupa lui Nae Manea va pleca în China, unde va efectua un turneu de pregătire care include trei meciuri amicale. "Tricolorii mici" vor reveni în ţară pe 9 februarie. Altfel, Ovidiu Stoianof a părăsit şi el Bănia, alăturându-se lotului national de juniori , care va pleca in Israel.

EDMOND_
27th January 2004, 09:51
Vor să păstreze trofeul

Universitatea a plecat ieri după-amiază spre Bucureşti, iar în această dimineaţă a decolat cu o cursă Tarom cu destinaţia Roma. De acolo, gruparea de pe “Ion Oblemenco” va ajunge cu un autocar la Foligno, unde-şi va începe pregătirile pentru turneul de la Norcia. Anul trecut, gruparea din Bănie a cîştigat Norcia Winter Cup, după ce a învins în finală pe Metalurg Zaporoje din Ucraina. Mihăiţă Pleşan este încrezător în şansele Ştiinţei, fiind de părere că echipa actuală este mai puternică decît cea de anul trecut: “Trebuie să cîştigăm la Norcia, şi cu siguranţă nu va fi greu. Formăm un lot bine închegat, care va încerca să nu mai piardă nici un meci”. În perioada 27 ianuarie - 15 februarie, oltenii vor efectua stagiul de pregătire în Cizmă, urmînd să dispute primul meci pe 3 februarie. Trupa lui Napoli va perfecta şi alte amicale în afara turneului. (Cristi Stăncescu)

27 ianuarie 2004

EDMOND_
27th January 2004, 23:42
Belgianul Eric Pierre a ajuns aseară la Hotel "Poledrini" din Foligno, alăturându-se celorlalţi "alb-albaştri". După ce a schimbat câteva vorbe cu Biemme şi Njock, acesta a fost luat imediat în primire de antrenorul Nicolo Napoli, care l-a solicitat la o discuţie pentru a-l cunoaşte mai bine. Eric Pierre, fost internaţional belgian, are 29 de ani, este atacant şi a evoluat ultima oară în liga secundă din ţara sa.

EDMOND_
29th January 2004, 22:00
Universitatea Craiova are de ieri un nou preparator fizic. El se numeşte Massimiliano Savona, este din Florenţa şi are 30 de ani. Acesta îl ştie pe Nicolo Napoli încă de pe vremea când cei doi urmau şcoala de la Coverciano, desigur, fiecare pe specializarea sa. Massimiliano a urmărit jocul-şcoală de ieri-dimineaţă şi a declarat că s-a interesat de Universitatea pe Internet. Italianul a mai activat în Serie C2, la Sangiovanese, iar de astăzi va intra "în pâine".

Se pare ca atacantul belgian venit in probe nu a convins si nu a fost oprit in lot. In aceste conditii se vor intensifica eforturile pentru aducerea unui atacant.

Vin trei italieni

Antrenorul Nicolo Napoli a declarat ieri că săptămâna viitoare vor mai ajunge sub comanda sa alţi trei jucători. Este vorba de fotbalişti din ţara de origine a lui Napoli. "Îi cunosc pe doi dintre ei. Unul dintre aceştia va semna sigur cu Universitatea, dar nu pot să dau detalii acum despre el", a spus antrenorul "Ştiinţei".

EDMOND_
31st January 2004, 00:34
Se pare ca cei din conducerea Universitatii ar fi renuntat la colaborarea cu impresarul Barbagallo ( cel care i-a adus pe Daouda , Guso si Bengondo ) dupa ce au descoperit ca transferul lui Daoudav la Sahtior ar fi fost doar o inventie a italianului... Oficialii echipei ucriniene au afirmat ca nu s-a pus in nici o secunda problema transferului fundasului roman!!

EDMOND_
1st February 2004, 07:17
Gazeta Sporturilor:

Ieri, echipa a doua a Universităţii, formată din jucătorii care nu au fost cooptaţi în lotul pentru Norcia, a jucat un meci amical în satul Ghiurghiţa cu formaţia Deznăţuiul, din Divizia Elită a Doljului, liga a cincea. "Ştiinţa" a cîştigat cu 10-2, golurile fiind marcate de Bucur (4), N. Popescu (3), Otvos (2) şi A. Roman. După meci, jucătorii au fost invitaţi la masă, localnicii servindu-i cu oaie la proţap. La serbare au participat şi Dinel Staicu, dar şi preşedintele Adrian Mititelu.

ady_azzuro
2nd February 2004, 11:48
Invitat pe forum in data de 2 februarie 2004,
Vicepresedintele Pavel Badea

2 februarie ora 12, invitat Pavel Badea


Intalnire cu Pavel Badea, superfotbalistul care a reprezentat un deschizator de drumuri pentru fotbalul romanesc in Elvetia si in Asia de sud-est.


http://webhost.craiova.pcnet.ro/FUDforum2/index.php?t=msg&th=38&start=0&rid=32&S=783700f09b1102c9d296035d6f079205

EDMOND_
2nd February 2004, 22:16
Maine 3 februarie incepe turneul de la Norcia ..in primul meci vom juca cu FC ARGES.
Iata programul complet:
Iata care este programul complet al Turneului „Norcia Winter Cup“: 3 februarie: FC Arges - Universitatea (Trevi), FC Oradea - Albania (Norcia), FC Piynik sta; 5 februarie: Universitatea - FC Oradea (Trevi), FC Arges - FC Piynick (Norcia), Albania sta; 7 februarie: FC Arges - FC Oradea (Trevi), Albania - FC Piynick (Norcia), Universitatea sta; 10 februarie: FC Piynick - FC Oradea (Norcia), Albania - Universitatea (Trevi), FC Arges sta; 13 februarie: FC Arges - Albania (Norcia), FC Piynick - Universitatea (Trevi), FC Oradea sta.

In afara acestor meciuri echipa va mai sustine o serie de jocuri de verficare cu echipe din Italia , cea mai cunoscuta fiind , se pare , divizionara A Ancona.

EDMOND_
3rd February 2004, 19:16
Exista o stire , inca neconfirmata oficial , ca Universitatea ar fi oferit ieri 300 000 de dolari pentru transferul definitiv al atacantului Tibi Moldovan , de la Alba Iulia . Comentarii pe thread-ul "Transferuri....."

EDMOND_
4th February 2004, 00:44
Editie Speciala :

Testati la Coverciano

În aceste zile se poartă discuţii pentru a se stabili o zi când oltenii pot merge la celebra şcoală de la Coverciano, pentru a efectua o serie de teste fizice. Preparatorul Massimiliano Savona vrea să ştie la ce nivel de pregătire se află fotbaliştii Universităţii în această perioadă, după care va întocmi fişe personale fiecărui jucător. În funcţie de rezultatele obţinute la testele fizice, fiecare "alb-albastru" va avea un program individual, lucrând pentru acele segmente la care este deficitar. "Am lucrat în mai multe domenii, fotbal, atletism şi motociclism. Fiecare sportiv are particularităţile lui, iar pregătirea globală este o metodă empirică şi nu poate da rezultatele scontate", spune Massimiliano Savona.

EDMOND_
5th February 2004, 20:00
In ce-l de-al doilea meci in cadrul turneului de la Norcia , Universitatea Craiova a invins cu 2-0 pe Fc Oradea. ( amanunte pe thread-ul "Meciuri amicale, cantonamente , turnee de pregatire ).

EDMOND_
7th February 2004, 07:05
= Se pare ca sefii Universitatii s-ar fi decis asupra celui de-al treilea portar din lot. Acesta este un jucator tanar , se numeste Vulpescu , iar in tur a aparat in poarta divizionarei B CSM Resita.
= Partidele din cadrul turneului de la Norcia sunt singurele disputate in Italia> Vor mai fi doua , cele cu selectionata Albaniei si cu echipa FC Piyunik, din Armenia.Antrenorul Napoli a declarat că nu doreşte să-şi suprasolicite elevii şi că patru jocuri sînt suficiente.
= Dupa intoarcerea la Craiova ,vor mai fi disputate cam cinci partide amiacle si va fi stabilit un lot de 22 de jucatori cu care va fi abordat returul.

EDMOND_
7th February 2004, 15:28
*
= Antrenorul Nicolo Napoli implineste azi 42 de ani! Îi uram si noi La Multi Ani de aici de pe Forumul Craiovei , de pe Onlinesport!

= Se pare ca , de marti , forumul suporterilor de pe craiova-maxima.as.ro va deveni Forumul oficial al suporterilor Universitatii Craiova! Felicitari lui DoRyN si colegilor care activeaza pe acest forum.

EDMOND_
10th February 2004, 08:29
= Conform unor informatii recente primele doua etape din retur jucate acasa vor fi disputate tot pe stadionul Ion Oblemenco! Apoi Universitatea va evolua in Valea Rosie , pe stadionul Electro( stadionul traditional intra in "reparatii generale" ).
= In prima etapa , cu Otelul Galati , intrarea va fi libera!
= Stancu , Rada, si Plesan au sosit in Romania urmand sa mearga in Cipru , cu destinatia: cantonamentul echipei nationale!

EDMOND_
10th February 2004, 18:31
Vicepresedintele Universitatii , Pavel Badea , a remis un comunicat catre Prosport prin care declara ca Universitatea nu mai are datorii la bugetul de stat , la sfarsitul anului 2003!!

ady_azzuro
11th February 2004, 17:54
Ieri, la Trevi, Universitatea - Albania 0-0


Au pierdut sansa sa ia trofeul


Ieri dupa-amiaza, cu o jumatate de ora peste ora stabilita, 15.30, cauzata de intirzierea brigazii de arbitri, in penultimul sau joc din turneul de la Norcia, Universitatea a terminat la egalitate 0-0 intilnirea cu Albania. In urma acestui rezultat, FC Oradea a cistigat competitia, acumulind noua puncte, ultimul joc al craiovenilor cu FC Piyunik fiind unul de clasament. In minutul 26 al meciului, Murgan s-a accidentat, a acuzat o intindere si a fost inlocuit de Biemme. Antrenorul Universitatii, Nicolo Napoli, a trimis in teren formatia: Guso - Bolohan, Daouda, Papura, Preda - Miclea ('65 Ungureanu), Moti, Bundea, Murgan ('26 Biemme) - Njock, McBreen ('60 Borbely). Italianul Prunecchi, sosit saptamina trecuta in probe, nu a mai aparut la stadion.

GdS

EDMOND_
12th February 2004, 15:36
In cursul zilei de astazi , Stiinta va disputa un meci amical cu gruparea din seria A , Perugia! Din echipa care va disputa jocul vor lipsi sapte dintre jucatorii care au sanse sa prinda unsprezecele standard pentru retur: Stanga, Vigariu, Iordache, Murgan , Plesan,Rada si I.Stancu!

EDMOND_
12th February 2004, 22:31
Craiova (fara sapte titulari ) a invins cu 1-0 echipa din serie A Perugia care insa , se pare , si-a menajat o mare parte din titulari!
IMPORTANT! Cel mai tanar jucator din lotul Universitatii a fost , pentru 20 min ,capitanul echipei , inlocuindu-l pe Papura , cel care a marcat singurul gol al intalnirii!

EDMOND_
13th February 2004, 06:56
= Peluza Sud are sediu chiar in cladirea Clubului , unde au primit o incapere!
La inaugurare au fost prezenti Dinel Staicu, Adrian Mititelu, Pavel Badea, Stefan Zofei si Ovidiu Costesin, din partea Universitatii Craiova!

= In primul meci amical pe care nationala l-a sustinut in Cipru au evoluat si cei trei craioveni! Stancu a marcat doua goluri!

EDMOND_
17th February 2004, 09:01
Internaţionalul de juniori Ovidiu Stoianof a sosit aseară în Bănie, după stagiul de pregătire efectuat în Israel cu echipa naţională antrenată de Dan Firiţeanu. Acesta este aşteptat astăzi, la singurul antrenament al zilei, de catre secundul Beldeanu!
In sfarsit!
,

EDMOND_
19th February 2004, 09:23
= Rada a fost integralist ieri , in meciul nationalei cu Giorgia !
= Plesan implineste astazi 22 ani ! Ii va sarbatori in cantonamentul nationalei!
= Antrenorul italiann a renuntat ieri la Radulea , fratii Nicolae si Craciunescu.

EDMOND_
20th February 2004, 01:02
= Stancu (integralist ), Plesan ( cu nr.10 , pana in minutul 77 ) Rada ( din minutul 82)
au jucat in meciul de ieri contra nationalei Belarusului.
= Un gand bun si un calduros "La multi ani " pentru Gheorgita Geolgau care implineste
astazi 43 de ani.
= Napoli a primit astazi acceptul de a sta pe banca Universitatii ca principal
in acest retur , urmand ca in vara sa obtina licenta PRO !
( pentru mai multe amanunte urmariti thread-ul despre Napoli )

MATRIX98
20th February 2004, 18:25
Stancu si Rada ar fi semnat pentru Rapid! Nu pot fi sigur ca stirea este reala , a aparut in prosport ....

EDMOND_
24th February 2004, 09:01
Stiri de ultima ora :
= Dinel Staicu a ajuns la o intelegere cu Gica Popescu :Nu va mai reprezenta ca impresar fotbalişti de la Universitatea, ci va apăra interesele întregului club. Va fi singurul impresar cu care voi lucra. Iar jucătorii care vin de la şcoala lui de fotbal vor deveni 100% ai Craiovei ( Universitatea va avea prioritate la alegerea acestor jucatori )

= Adus de Mititelu la Craiova , antrenorul italian va avea o discutie lamuritoare cu Staicu in aceasta seara , pentru semnarea unui nou contract: diverse surse indica insa faptul ca este posibil ca Badea sa revina antrenorul echipei!

= Staicu declara ca echipa are destui fundasi si nu va simti plecarea celor doi jucatori ; vor veni in schimb alti jucatori care vor intari compartimentul deficitar , cel ofensiv! ( unele surse indica pe marocanul Zyati ca unul din jucatorii care vor semna cu Universitatea! )

Pentru mai multe amanunte urmariti thread-urile cu subiectele respective!

EDMOND_
25th February 2004, 00:29
= Dinel Staicu a hotarat sa renunte la tehnicianul italian Nicolo Napoli : in locul aces-
tuia va fi numit un nou antrenor in cursul zilei de astazi ( cele mai mari sanse pare
a le avea Pavel Badea , care intr-un sondaj facut la nivelul jucatorilor a obtinut
cele mai multe voturi 16 fata de 8 ale lui napoli , 1 Lung , 1 Rednic )

= De asemenea a renegociat contractele jucatorilor care erau detinuti in proportie
de 50 % , hotarand sa ramana la Universitatea numai cei care devin ai clubului
100%

Vadim
25th February 2004, 17:32
Fostul jucător al Universității Craiova, Pavel Badea, a fost numit, miercuri, în funcția de președinte al clubului craiovean, după demisia lui Adrian Mititelu.
 Noul antrenor al Universității Craiova va fi anunțat în 48 de ore, Pavel Badea menționînd că cele mai mari șanse le are "un fost coleg cu care am evoluat în străinătate". Al doilea favorit pentru ocuparea postului de antrenor îl are fostul selecționer al naționalei României, Gheorghe Hagi, dorit cu insistență de suporterii craioveni. 
Pavel Badea a ocupat funcția de vicepreședinte și antrenor a Universițății Craiova.

EDMOND_
26th February 2004, 00:41
Badea a declarat că nu va rămâne în club, dacă nu va putea să-şi impună punctul de vedere. "Nu vreau să fiu martor la căratul apei, pentru că ar fi păcat să fiu doar o marionetă la club", a spus Badea, care a adăugat: "Când voi simţi că sunt de prisos, voi renunţa imediat". Noul preşedinte executiv al Universităţii i-a cerut lui Dinel Staicu să creeze Compartimentul Contabilitate în cadrul clubului, independent de celelalte firme conduse de patronul "Ştiinţei".

Noul presedinte , Pavel Badea l-a propus pe Marius Lacatus ca noul antrenor al Stiintei! Maine vor avea loc discutii si posibil semnarea contractului!

EDMOND_
26th February 2004, 01:58
Se pare ca aseara la 21.30 Dinel Staicu s-a inteles cu Marius Lacatus care va fi noul antrenor al Craiovei pe o perioada de 2 ani si jumatate. Obiectivul antrenorului pe primele sase luni este formarea unei echipe competitive , iar la anul o clasare care sa permita accesul intr-o cupa europeana! Salariul antrenorului ar fi in jur de 100 000 de dolari pe an! Antrenorul a fost intampinat cu ostilitate de catre un grup de suporteri la iesirea din sediul clubului , dupa semnarea contractului.

EDMOND_
26th February 2004, 11:53
Exista informatii ca astazi in jurul orei 11.00 Marius Lacatus si-ar fi dat demisia din functia de antrenor la Universitatea Craiova!
Probabil ca maine vom avea o stire prin care vom fi acceptati in cartea recordurilor!

EDMOND_
26th February 2004, 14:02
"Silviu Lung, Nicolo Napoli si Gigi Ciurea - antrenorii Universitatii "
Surse apropiate conducerii indica acest trio ca cel hotarat in jurul orei 12.30 pentru a antrena echipa in acest retur!

EDMOND_
29th February 2004, 20:04
= Universitatea a invins cu 2-1 pe Pandurii Tg Jiu , pe un teren noroios pe care a avut 60 de minute foarte bune!
= Cel de-al treilea portar al Universitatii a fost stabilit ,Mihai Tataru, 24 de ani care a evoluat in divizii inferioare( CFR Cluj, FC Vaslui, Minerul Vatra Dornei ...etc ).
= Se discuta in continuare transferurile lui lui Zyati si atacantului sarb Predrag
Rangelovic!

EDMOND_
1st March 2004, 18:10
=Atacantul sarb Predrag Randjelović a semnat cu Universitatea avand un contract de 100 000 de dolari pe an ! (amanunte la thread-ul "Transferuri..." ).

EDMOND_
1st March 2004, 22:04
Chiar in acest moment, intr-o interventie de pe TV Sport Staicu anunta ca s-a inteles cu Becali in ceea ce-l priveste pe Zyiati , si ca maine se va semna contractul!

EDMOND_
2nd March 2004, 22:15
Clubul Universitatea va organiza mâine, începând cu ora 13, o conferinţă de presă având ca scop prezentarea achiziţiilor din această iarnă. Este vorba de Tătaru, Buglea, Iordache, Bolohan, Rangelovic, Ungureanu şi, posibil, Ziyati. În aceste zile se vor stabili numerele cu care ei vor evolua sub culorile "Ştiinţei". De asemenea, la întâlnirea cu presa vor fi prezenţi Nicolo Napoli şi noul preparator fizic, Massimiliano Savona (foto). (D. C.) Editie Speciala

EDMOND_
3rd March 2004, 17:59
= Presedintele Universitatii Pavel Badea a anuntat ca transferul lui Zyiati a cazut si marocanul este un subiect inchis pentru Universitatea .
= Pentru sambata la ora 12 a fost stabilita disputarea unei partide amicale pe stadionul Electroputere! Se doreste un meci cu o echipa de divizia A , in lipsa unei echipe disponibile putand fi invitata o formatie din divizia B.

EDMOND_
5th March 2004, 03:45
= Universitatea Craiova va fi televizata in primele trei etape dupa cum urmeaza:
Sambata 13 martie , ora 15.30 U Craiova - Otelul Galati Prima Tv
Sambata 20 martie , ora 16.00 FCM Bacau - U Craiova TVR 2
Sambata 27 martie , ora 16.00 Gloria Bistrita-U Craiova Prima Tv

EDMOND_
6th March 2004, 10:15
=Meciul amical cu Jiul Petrosani va avea loc pe stadionul Electro la ora 15.30 , ora de disputare a primului joc din retur!

EDMOND_
7th March 2004, 23:17
Maine, începând cu ora 13, suporterii Universităţii vor avea ocazia să "intre" în direct cu căpitanul Universităţii, Corneliu Papură (stânga). Cei interesaţi pot conversa cu fotbalistul pe Yahoo Messenger, accesând site-ul www.FC Universitatea.ro, iar apoi rubrica Forum din cadrul aceluiaşi site.

EDMOND_
8th March 2004, 23:13
Pentru prima oară în istoria Universităţii, un jucător a putut dialoga prin intermediul internetului cu suporterii echipei de pretutindeni. Conferinta cu suporterii a avut loc astazi la prânz, când la sediul clubului a fost invitat chiar căpitanul echipei, Corneliu Papură.154 de tifossi olteni au intrat pe site-ul Universităţii, iar 25 dintre aceştia au conversat non-stop cu Papură pe "forum". Puteti gasi amanunte despre conferinta cu suporterii pe thread-ul " Echipa alb albastra "...

EDMOND_
9th March 2004, 15:32
Clubul Universitatea Craiova a remis ieri un comunicat de presa prin care infirma orice zvon legat de demiterea antrenorului principal Nicolo Napoli( amanunte despre acest comunicat si un comentariu gasiti pe thread-ul despre Napoli ) si afirma ca o parte a mass-media a prezentat stiri tendentioase la adresa clubului si , in special , a antrenorului .

EDMOND_
9th March 2004, 20:34
Jucătorii Universităţii Craiova şi-au stabilit numerele de pe tricouri. Cei 23 de jucători ai Ştiinţei şi-au ales numerele: 1. Guso; 2. Vigariu; 5. Murgan; 6. Papură; 7. Njock; 9. Rangelovic; 10. Stîngă; 11. Borbely; 12. Bănică; 13. Iordache; 14. Miclea; 15. McBreen; 16. Stoianof; 17. Moţi; 18. Cl. Tudor; 19. Pleşan; 20. Bundea; 21. Bolohan; 22. Tătaru; 23. Preda; 24. C. UNgureanu. 25. Daouda, 26. Buglea. Nici un jucător nu a dorit să preia numărul 4, rămas liber după plecarea lui Ionuţ Rada, iar Pavel Badea şi-a păstrat numărul opt, existînd astfel posibilitatea revenirii pe gazon, la nevoie, după efectuarea suspendării primite după meciul cu Steaua, din care mai are de efectuat trei etape, dar şi pentru meciul de retragere

EDMOND_
10th March 2004, 06:56
= Ieri patronul echipei a avut o intalnire cu jucatorii . In cadrul acestei intalniri a fost anuntat faptul ca in cazul ocuparii locului trei va exista o prima suplimentara de 10 000 de dolari. Prima de joc pentru meciul cu Otelul va fi de 800 dolari.
= Tot ieri a fost anuntat faptul ca Staicu a preluat 80 % din actiunile formatiei de diviziz C Electro , restul de 20% ramanand in proprietatea lui Electroputere. Din vara aceasta echipa va deveni satelitul oficial al Universitatii : dupa cum se stie , la Electro au ajuns 15 jucatori din lotul largit al Universitatii , deocamdata urmarindu-se faptul ca echipa sa nu retrogradeze.

EDMOND_
10th March 2004, 17:59
In aceasta zi a fost inaugurat oficial noul sediu de cantonament care se pare ca este la standarde europene > Prima tv a aratat imagini de la locul de cantonament ! Oficial s-a spus ca transformarea vechiului sediu intr-unul modern a costat aprox sase miliarde de lei. In imediata apropiere se va amenaja un teren de antrenament cu gazon sintetic.

nemuritor
11th March 2004, 16:44
Universitatea Craiova a transferat un jucător pe ultima sută de metri. În vîrstă de 29 de ani, "Hagiluţu" promite să revină la forma sa de vîrf. Pe "Ştiinţa" transferul a costat-o 60.000 de dolari plătiţi către Rapid şi un salariu de 25.000 de dolari anual oferit fotbalistului

EDMOND_
12th March 2004, 03:28
Partida de miine, de pe „Ion Oblemenco“, dintre Universitatea si Otelul Galati, va incepe la ora 15.30 (Prima TV, in direct) si va fi arbitrata de o brigada alcatuita din Marian Salomir (central), Ispas Cojocaru, Ionel Popa (asistenti) si Victor Berbecaru (rezerva). Observatori au fost desemnati Valentin Alexandru si Vasile Avram.

EDMOND_
14th March 2004, 23:05
= Conform unei stiri anterioare Mihaita Plesan ar fi trebuit sa intre , maine , in direct pe forumul oficial al suporterilor ( site-ul Universitatii ) pentru a discuta cu suporterii! Din motive obiective cel care va face acest lucru va fi , se pare Madalin Murgan. Plesan are de sustinut cateva examene restante , fiind student in anul II la Facultatea de Educatie Fizica si Sport.
= Participari la emisiunile sportive din aceasta seara : Antena 1 - Pavel Badea
Pro TV - Nicolo Napoli

EDMOND_
15th March 2004, 14:46
Conform unor surse apropiate de conducerea clubului incepand de astazi atacantul sarb Rangelovic are drept de joc pentru Universitatea ( a sosit cartea verde ! ) ; se spera ca in cursul zilei de maine sa se intample acest lucru si cu Lutu!

EDMOND_
16th March 2004, 19:01
= Pe forumul Universitatii Craiova a fost postat mesajul cu nr 5000 ! Autor
ady azzuro care primeste cu aceasta ocazie un set de 20 fotografii ine-
dite cu jucatorii si suporterii Universitatii!
= Luni 22 martie ora 13.00 suporterii pot discuta in direct prin intermediul
internetului cu Ovidiu Stanga.
= In Gazeta Sporturilor de astazi este o pagina cu Dinel Staicu. Sunt lucruri
mai putin stiute despre afaceri si fotbal
= Lutu va fi prezentat oficial maine cand se spera sa ajunga si cartea
verde.

EDMOND_
17th March 2004, 06:33
"Peste 5.000 de mesaje pe forumul Craiovei!
Dintre cele peste 55.000 de mesaje scrise pe Forumul Onlinesport, de marti 5.000 sunt ale fanilor Universitatii Craiova. Postul cu numarul 5.000 a fost scris de Ady_azzuro care va primi din partea moderatorului, EDMOND_, un set de fotografii inedite cu jucatorii si suporterii Universitatii. "

Aceasta stire apare astazi pe prima pagina a Onlinesport si ilustreaza contributia suporterilor Universitatii la succesul celui mai activ forum de sport din Romania!

EDMOND_
17th March 2004, 22:52
Astazi s-a anuntat ( de catre presedintele Pavel Badea ) ca Universitatea este in discutii privind stabilirea unui satelit in divizia B ( in divizia C a fost deja stabilita divizionara craioveana "Electro" ! ).

EDMOND_
18th March 2004, 11:42
Conform unei stiri de ultima oara a cotidianului Gazeta de Sud aseara ar fi fost perfectate actele prin care Dinel Staicu a preluat 50% din actiunile clubului de fotbal FC Craiova ( fostul Extensiv ) care activeaza in divizia B si a devenit actionar principal al postului local de televiziune 3TV.)

EDMOND_
19th March 2004, 22:40
Este randul lui Ovidiu Stanga sa dialogheze cu suporterii pe internet...cei care doresc pot sa intre in legatura cu acesta prin intermediul internetului , luni de la ora 13.00 accesand site-ul oficial . Va vom tine la curent.

EDMOND_
23rd March 2004, 08:15
= Mircea Rednic n-a dorit să confirme tratativele cu Ştiinţa, dar a adăugat: "Craiova e Craiova şi nu poţi refuza o eventuală discuţie"
= Jucatorul propus pentru traditionalul dialog cu suporterii de luni ora 13.00
este Adnan Guso.

EDMOND_
23rd March 2004, 15:36
Conform unei stiri aparute astazi in ziarul Prosport Mircea Rednic ar fi ajuns aseara tarziu la un acord cu presedintele clubului, Pavel Badea ! Cei doi au cazut de acord sa nu dezvaluie mutarea decat dupa meciul cu Bistrita . Contractul ar fi pe trei luni cu drept de prelungire pe inca doi ani! .

EDMOND_
24th March 2004, 20:39
= In aceasta zi Ionut Lutu a primit carte verde din Cipru si este apt de joc pentru meciul de la Bisstrita !

EDMOND_
26th March 2004, 03:06
= Partida de simbata, dintre Gloria Bistrita si Universitatea (ora 16.00, Prima TV), va fi condusa la centru de Anton Helesteanu, care va fi ajutat de Eugen Pirvulescu si Miklos Nagy. Observatori au fost desemnati Mircea Cezar Ionescu si Mircea Stoenescu.

EDMOND_
29th March 2004, 02:32
=Jucatorii Gingiovenu Cosmin si Firtulescu Dragos, juniori la U. Craiova, componenti ai selectionatei nationale de juniori 15 ani. Cei doi juniori sunt convocati la actiunea de pregatire a selectionatei in vederea participarii la turneul international pentru juniori "Frigara Cup" din Italia. Actiunea se va derula in perioada 04-13 aprilie 2004.

=Astazi 29 martie ora 13.00 , portarul Adnan Guso va dialoga cu suporterii, prin intermediul internetului!

EDMOND_
29th March 2004, 20:10
*= Rednic a condus in aceasta dupa amiaza ( fara probleme ) primul antrenament fiind primit cu simpatie de peste 200 de suporteri.

*= In aceasta seara , de la ora 21.30 , Mircea Rednic va fi invitatul emisiunii "Top secret" de pe postul de televiziune 3Tv.

EDMOND_
31st March 2004, 09:05
*= Astazi , in jurul orei 13.00 vor fi puse in vanzare fotografii cu lotul
actual.
Actiunea va avea loc la magazinul clubului de pe strada Unirii ; vor fi
prezenti o serie de fotbalisti importanti care vor da autografe.

EDMOND_
2nd April 2004, 18:51
* Clubul Universitatea va oferi 100 de abonamente gratuite copiilor de la scoala de fotbal Gica Popescu.

* Papura va fi capitanul Universitatii in meciul cu Farul Constanta.

EDMOND_
5th April 2004, 13:28
* Astazi , de la ora 13.00 , suporterii pot discuta prin intermediul internetului cu Ionut Lutu. Cei care doresc sunt asteptati sa acceseze site-ul oficial al clubului .

EDMOND_
7th April 2004, 00:02
Ieri ,06 aprilie , a fost semnat un pact de neagresiune intre Staicu si galerie ; suporterii din PELUZA SUD vor reveni la locul obisnuit incepand cu primul meci acasa , cel cu Rapid.

Papura ramane capitanul echipei pana in vara ...in lipsa lui banderola va fi purtata de Plesan.

EDMOND_
14th April 2004, 13:16
* Staicu a anuntat dublarea primelor pentru victorie in acest meci , deci 2000 de dolari pentru fiecare jucator.
* Peluza Sud are intrare gratuita , cel putin pentru acest meci!
* Contrar celor scrise in presa , biletele sunt 30000 lei , intrare generala!

EDMOND_
14th April 2004, 22:25
Pentru suporterii Universitatii cu domiciliul in Craiova!
In aceste momente este in desfasurare o emisiune pe canalul 3TV la care participa Staicu , Njock si Daouda!

EDMOND_
15th April 2004, 20:10
Conform PRO TV Dinel Staicu a anuntat prima in caz de victorie contra lui Dinamo:
5000 de dolari de jucator!!
Se pare insa ca este vorba de una din stirile bomba cu care ne-au obisnuit cei de la PROTV si ca prima de joc ar fi una apropiata meciului cu Rapid , in jur de 2000 maxim 3000 de dolari.

EDMOND_
16th April 2004, 03:12
Din pacate si in lotul nostru sunt absente...in afara lui iordache care mai sta cel putin doua etape va lipsi si revelatia ultimelor doua etape , tanarul fundas Moti care va lipsi o etapa pentru cumul de cartonase galbene.

EDMOND_
19th April 2004, 13:31
*Astazi de la ora 13.00 pe forumul oficial al clubului Jeremie Njock va fi in dialog cu suporterii prin intermediul internetului. yahoo messenger ID: fcuniversitatea

EDMOND_
20th April 2004, 02:38
*Universitatea Craiova va susţine astăzi, în deplasare, un meci de verificare în compania divizionarei C Progresul Caracal. Partida va începe la ora 17.30,iar Rednic are intentia sa foloseasca jucatorii care nu prea au mai jucat, mai ales sarbul Randjelovic.
De asemenea vor mai fi folositi o serie de jucatori tineri ;aceştia sunt A. Roman, Lazarovici, Al. Nicolae de la Electroputere şi M. Ion, Poenaru, Scarlat şi Iancu de la grupa de juniori născuţi '86. (L. C.)

EDMOND_
20th April 2004, 23:13
* In fata a peste 5000 de spectatori Universitatea a invins divizionara C din Caracal cu scorul de 5 - 0 , facand o repetitie utila pentru meciul de vineri cu Petrolul. Amanunte pe thread-ul despre antrenamente si meciuri amicale...

EDMOND_
29th April 2004, 00:19
VESTI BUNE !

* Plesan este in forma deosebita, jucand cu numarul 10 a fost titular si a marcat un gol superb.

* Intr-o conferinta de presa Staicu i-a inmanat lui Rednic un pasaport de oltean "get-beget " .

* Staicu a promis ieri ca in caz de victorie va dubla primele fotbalistilor pentru meciul de la Timisoara!

* Probabil cel putin o mie de suporteri craioveni vor fi in tribunele stadionului timisorean!

* Forumul online este iar functional 100% . Felicitari!

EDMOND_
30th April 2004, 07:02
Craiova va juca astazi pe o prima de 2000 de euro!
In situatia in care vor prinde locul 3 jucatorii olteni vor incasa cate 10 000 de euro!
Daca acest lucru le va aduce si o calificare in cupa UEFA vor mai primi inca 5000 , in
total 15 000 !

EDMOND_
2nd May 2004, 00:58
Luni ora 13.00 a venit randul lui Mihaita Plesan sa dialogheze cu suporterii prin intermediul internetului! ID : fcuniversitatea

ADelPiero
4th May 2004, 15:51
Gane, aproape de Ştiinţa
OBIECTIV. Rednic şi-a propus să ia campionatul cu Universitatea Craiova,
în sezonul următor, şi pentru asta are nevoie de jucători cu experienţă. “Elveţianul” este primul dintr-o listă de patru fotbalişti consacraţi pe care Rednic îi doreşte din vară.

EDMOND_
4th May 2004, 22:57
18:50 AMICAL: Oltul Slatina (Seria C5) - U Craiova 0-3 (McBreen 8, Pleşan 41, Borbely 65), rezultat final....

EDMOND_
5th May 2004, 09:40
= Randjelovici s-a despartit deUniversitatea pe cale amiabila.
= Iordache si Murgan sunt indisponibili pentru meciul cu Alba Iulia.
= 7000 de spectatori la amicalul cu echipa din serie C5 , OLtul Slatina
= Au fost puse la vanzare biletele pentru meciul cu Apulum , intrare generala
30000 lei plus, optional, 10000 lei programul de meci.

EDMOND_
6th May 2004, 23:37
* Toate emisiunile de stiri din aceasta seara au subliniat ca Staicu s-ar fi inteles cu
Mihaita Plesan si acesta nu ar mai avea clauza de reziliere.
* Bundea si Iordache ar fi devenit apti de joc putand fi folositi din primul minu al
meciului de maine.
* Guso va disputa maine partida cu numarul 40 in divizia A ; din momentul in care
a devenit titular nu a lipsit practic niciodata din primul unsprezece.
* Staicu a afirmat astazi ca patru jucatori ai Universitatii au o clauza speciala prin
care devin "liberi de contract " in situatia ca el va renunta la echipa . acestia
sunt Papura , Guso , Daouda si Njock !!
* Marius Sava a anuntat ca "asteapta un semn din Banie " dorind sa se intoarca la
Universitatea!

EDMOND_
8th May 2004, 20:50
Luni la ora 13.00 , Claudiu Tudor va intra in contact cu suporterii prin intermediul internetului . Daca doriti , puteti accesa forumul oficial al clubului... www.craiova-maxima.ro ....yahoo messenger ID: fcuniversitatea

EDMOND_
10th May 2004, 23:48
* Rednic va sta pe banca tehnica la partida de la Piatra Neamt !
* Meciul va fi arbitrat de Sorin Corpodean .
* Vigariu a semnat un nou contract cu Universitatea .
* Madalin Murgan nu a facut deplasarea la Piatra Neamt .

EDMOND_
13th May 2004, 01:20
* Bundea nu a jucat in meciul cu Ceahlaul , fiind oprit de medic sa intre pe teren
* Bolohan si Iordache au fost schimbati in prima repriza fiind accidentati.
* McBreen va fi al doilea jucator exclus din lot !
* Lotul Universitatii a avut probleme cu cazarea la Piatra Neamt .

EDMOND_
13th May 2004, 23:20
* La meciul cu FC Arges intrarea spectatorilor este libera.
* Arbitrul meciului va fi Augustus Constantin. Acesta va fi ajutat la cele două linii
de Tudor Constantinescu si de Nicolae Mavrodin.
* Meciul va incepe la ora 16.00 si va fi trasmis de Prima TV.

EDMOND_
17th May 2004, 09:03
*A venit rândul lui Mariko Daouda să dialogheze în direct cu suporterii, prin intermediul Internetului. Cei care doresc să-i pună întrebări ivorianului trebuie să acceseze site-ul www.fcuniversitatea.ro, iar apoi rubrica "Forum", astăzi, de la ora 13.

EDMOND_
18th May 2004, 12:44
* Meciul FC Oradea - Universitatea se va juca sambata ora 17.00 , in loc de
duminica.

EDMOND_
21st May 2004, 06:23
* Rednic a prezentat ieri conducerii Universitatii conditiile pe care le pune pentru a
ramane inca un an la Universitatea.
* Mihaita Plesan nu mai are clauza de reziliere si nu se poate transfera fara acordul
clubului.
* Presedintele clubului , Pavel Badea a participat la antrenamentele echipei si se
pare ca se va retrage oficial din activitate la meciul cu Steaua , cand va juca cel
putin 15 min, purtand tricoul cu nr.8 .
* Cosmin Moti a fost convocat la lotul national de tineret.
* Plesan va fi premiat la safarsitul campionatului de Radio Roamania fiind
votat intre primii trei jucatori ai campionatului.

EDMOND_
24th May 2004, 04:39
*Atacantul Universitatii, Csaba Borbely, se va afla astazi, de la ora 13.00, la sediul clubului, el urmind sa raspunda intrebarilor fanilor prezenti pe forumul site-ului Universitatii.

*Plesan se va prezenta astazi, la ora 13.00, la Casa Fotbalului pentru reunirea lotului national in vederea jocului cu Irlanda. Un alt fotbalist al Universitatii, Cosmin Moti, este convocat la lotul national de tineret pentru partida de miercuri cu Bulgaria.

EDMOND_
25th May 2004, 22:48
* Pavel Badea participa ,incepand cu ora 22.00 la o foarte intersanta emisiune sportiva pe postul local Terra -sat , despre retragerea lui , despre intentiile lui ca presedinte al clubului , despre relatiile cu Rednic si cu Staicu .

EDMOND_
27th May 2004, 00:50
* Ieri , in meci amical , U.Craiova- Armata Craiova 9 - 1 , goluri marcate pentru
Universitatea de: Njock '7, '9, '15, Papura '30, Vigariu '40, Lutu '45, Miclea '52-p,
Ungureanu '61 , Stoianof' 86 .
*Rednic a revenit din Belgia si a condus echipa in acest meci amical , folosind o
formula de echipa destul de apropiata de cea pe care o va folosi cu Steaua.
* In repriza doua au fost folositi mai multi jucatori aflati in probe pentru un eventual
transfer , inclusiv doi jucatori sarbi.