PDA

View Full Version : racheta tenis / de unde comandam



Anubis
24th January 2009, 21:48
In primul rand, as vrea sa-i salut pe toti cei prezenti pe acest forum. Acesta este primul meu post.
De curand am inceput si eu sa practic tenisul... sunt in momentul de fata incepator. As vrea sa imi comand o racheta si intrebarile mele ar fi urmatoarele:
De unde pot fi comandate rachete pe internet... ce site-uri ati folosit in acest sens? Cautand pe net am gasit site-ul http://www.tenisonline.ro/ ... a comandat cineva de-aici vreodata? Mentionez ca as vrea sa comand de pe un site romanesc racheta...
In al doilea rand... inca nu m-am decis ce racheta sa-mi iau... instructorul mi-a recomandat o racheta de aproximativ 300 grame... manerul L3... cap de 100 ... si cam atat... a zis a alte caracteristici sunt irelevante...
Am vazut in schimb, in momentul in care vrei sa comanzi... ca iti cer o serie de alte detalii... ce tip de racordaj... tensiunea de racordare... si sunt complet in ceata. Ajutati-ma si pe mine cu un sfat in acest sens...
Mentionez ca am 28 de ani, 1.78 inaltime, 75 kg... si sunt incepator absolut in momentul de fata. As vrea o racheta pe care insa sa o folosesc multa vreme...si dupa ce voi invata mai bine sa joc.
Multumesc anticipat pt ajutor.

printulmiskin
24th January 2009, 21:54
Situl mentionat de tine este de incredere,eu am cumparat de acolo..Asculta sfatul antrenorului,si daca ai posibilitatea sa incerci mai multe tipuri de racheta inainte de a le cumpara,ar fi perfect.Nu te stresa cu tipul racordajului si tensiunea acum,ca nu sint foarte relevante pentru nivelul tau de joc.Ele vor capata importanta peste ceva timp ,cind vei evolua ...Ti-as recomanda Wilson kBlade Team ..

Anubis
24th January 2009, 22:30
Pai la fiecare racheta exista o serie de tipuri de racordaj din care trebuie sa aleg unul daca vreau sa comand... din moment ce nu e important... il aleg pe cel mai ieftin de acolo?
Modelele de la Head sau Dunlop cum ti se par?
Multumesc inca o data.

rafavamos
29th January 2009, 20:11
Wilson [K] SIX.ONE 95 cum e? Wilson [K] Blade 98? Wilson [K] Blade Tour 93? Wilson [K] Blade Team?

stie cineva de site-ul tennismania.ro ? e de incredere? au produse originale? caci au preturi mici fata de altii..

fas
24th February 2009, 22:23
am o intrebare siteul tennismania.ro este de incredere ???sunt bune rachetele??:o:

xTAZZy
5th March 2009, 20:09
Ti-as recomanda Head Microgel Instinct. E o racheta achizitionata de foarte multi incepatori care vor sa aibe un bun feeling in momentul loviturii.
Racheta cantareste doar 295grame.
Aici gaseshti mai multe detalii: http://www.tenispro.ro/spip.php?article2287
Eu personal prefer rachetele Head.

Mult succes in timpul antrenamentelor si promoveaza tenisul tuturor prietenilor tai.

laurscr
20th August 2009, 19:44
am o intrebare siteul tennismania.ro este de incredere ???sunt bune rachetele??:o:

Aceeasi dilema o am si eu. Ma tenteaza sa comand o racheta de la ei. Vad ca sunt mult mai ieftine. Poate cineva care a mai comandat de la ei sa dea un feedback pozitiv sau negativ?
Multe multumiri!

Cristina
20th August 2009, 19:49
Intra aici:http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=249si poate asta te ajuta!:ok:

laurscr
20th August 2009, 20:14
Nu ma ajuta. A folosit "search" dar nu gasesc nimic despre tennismania.ro sau racheta care vreau sa o cumpar (Wilson K Four 105). Oricum tks!
Alte opinii?

JoeDirt
20th August 2009, 20:19
Ca sa spulberam mitul :d. Eu mi-am comandat racheta de acolo. Sunt de treaba, raspund repede la e-mailuri, la telefon. Recomand :)

laur cauta pe hypersport.ro. Vei gasi acolo ;)

laurscr
23rd August 2009, 15:17
Multumesc pentru raspuns. Am cautat pe hypersport. Wilson K Four 105 este la 800 de lei. Asta e cel mai mic pret la care am gasit aceasta racheta la mai multe magazine. Numai la tennismania.ro exista la 499 lei. Diferenta este foarte mare. Stiti zicala "Daca e prea frumos sa fie adevarat atunci asa e"? Daca totusi se pot vinde legal rachete originale la acest pret atunci cum de numai ei pot face asta?

... mie nu mi-au raspuns la email de joi.
... telefon nu au pe site.

DaniNadal
30th August 2009, 14:37
Decat sa comanzi rachete de tennis eu iti propun sa dai o tura pana in outeltul din militari unde am vazut cateva racheta super faine la 399 lei nu mai stiu exact magazinul da rachetele erau marfa rau de tot fiind foarte usoare.erau si de la wilson si de la head si babolat.

JoeDirt
30th August 2009, 16:11
Decat sa comanzi rachete de tennis eu iti propun sa dai o tura pana in outeltul din militari unde am vazut cateva racheta super faine la 399 lei nu mai stiu exact magazinul da rachetele erau marfa rau de tot fiind foarte usoare.erau si de la wilson si de la head si babolat.

Daca iti doresti o racheta anume, ai mai jucat cu ea si iti place si mai vrei una, de ce sa nu o comanzi de pe net unde e mai ieftina?

laurscr
3rd September 2009, 13:26
La outeltul din militari din militari chiar nu m-am gandit. De la tennismania.ro nu am primit nici un raspuns. N-am mai asteptat si am cumparat cu 800 de ron, pretul cel mai mic la alte magazine.
Multumiri pentru raspunsuri!

mihai_marculesc
5th September 2009, 22:44
Racheta pe care o vrei este si la Intersport la 500 lei.

impakter
20th October 2009, 23:34
hey..nu vrei un wilson kzero noua?450lei?

JohnnyAddams
22nd October 2009, 19:41
Mai bine va bazati pe site-urile din afara RO in cazul in care doriti ceva scump. Sunt niste site-uri de incredere, unele au legatura si cu ATP/WTA, problema e ca nu stiu sigur daca trimit in Ro, totusi incercati.