PDA

View Full Version : Request simplu



MariusTR
21st January 2009, 08:19
Vreau sa mi se prelungeasca banul pana pe 31.01.2009.
Vorbesc serios.
Am reinceput sa postez pe Softpedia si am de gand sa postez acolo pana pe 31.01.2009... treburi personale...

Cer, fiindca nu mi pare corect sa fortez un ban incalcand regulamentul.

Sper ca ma puteti ajuta in acest sens. Multumesc.

Celso
21st January 2009, 09:18
si daca nu ti se prelungeste nu te poti abtine sa nu mai postezi? dai Log out si gata:D

MariusTR
21st January 2009, 09:25
Corect. Dar eu vreau sa am ban pe OLS pana pe 31.01.2009.

Am luat un ban din pura razbunare si acum am chef sa decid eu cat timp raman banat. Ca daca tot a fost dat la misto, vreau sa-l si tin tot la misto, pana cand am eu chef. In plus chiar trebuie sa postez pe Softpedia...

Si eu am chef sa-l tin pana pe 31.01.2009.

Celso, tu ma poti ajuta, te rog prelungeste-l pana la 31.01.2009. Multumesc.

Sincer nu am chef sa injur pe aici ca sa-l fortez.

Celso
21st January 2009, 09:30
imi pare rau, dar nu te pot ajuta:) ... ban da fiecare pe sectiunile unde este moderator sau in caz de "forta majora" :D ..oricum, lumea te vrea liber cat mai repede. MariusTR FREE:lol:

MariusTR
21st January 2009, 09:35
Tu crezi ca glumesc. Chiar nu glumesc. Vreau ban pana pe 31.01.2009.

Ok, nu merge de vorba buna ... ce se sanctioneaza cu suspend de 10 zile ? O injuratura ? Tre sa postez un futai pe aici ?

Ess
21st January 2009, 10:13
:( God hate us all :(
stai mariuse sa convocam o comisie de urgenta!

MariusTR
21st January 2009, 10:14
Convoaca ce vrei. Numa da-mi ban pana pe 31.01.2009.

Ce dreq e asa greu ? Mi-ati dat ban la misto ... e greu sa imi mai dati unu , de data asta la cerere ?

Adica la misto puteti da, dar cand vrea omu' nu puteti ... am crezut ca echipa OLS e serioasa...

Ess
21st January 2009, 10:24
tu ai pe partitia de boot ols.ro/forum?
marius>radem si glumim, dar de fapt care-i treaba?
s-a discutat, multa lume a fost de-acord ca ai luat ban prea repede, trebuiau prima data niste warning-uri, puncte, aso. ai stat 3 zile afara, chiar tu spuneai ca e o nimica toata...pe celalalt thread vii cu niste chestii cum ca s-a pus nush ce moderator, care e defapt un fel de zero barat pt tine, s-a pus cu tine - un gigant al forumului (asta imi aduce aminte de arena ta cu diablo - erai "forumistic" superior, dar ai iesit cu coada intre picioare in cateva pagini), ca dezvalui nush ce chestii, etc...

de fapt...tu ce doresti???

MariusTR
21st January 2009, 10:33
Un moderator mi-a dat permanent dupa ce "am indraznit" sa ii zic sa-si bage pollul unde vrea el, dupa care s-a laudat pe tot forumul ca a facut misto de mine si imi face ce vrea el.

Normal ca s-a sesizat lume, normal ca i s-a spus ca abuzul e grosolan si se vede din avion.

Moderatorul cu pricina a redus permanentul la 3 zile si a continuat sa faca misto pe seama banului dat, ca ce tare e el ca isi bate joc de userul MariusTR.

In mod normal, moderatorul ala ar fi trebuit zburat din functie si eu sa ma "aleg" cu puncte de penalizare pentru indrazneala.

Voi toti moderatorii insa doar i-ati atras atentia si ati lasat banul de 3 zile. Adica decizia lui e decizia echipei OLS.

Bataia de joc e prea crunta.

M-as intoarce azi la 15.00, asta iar mi-ar da suspend pe 3 zile ca sa faca misto de mine , voi iarasi l-ati mustrului si eu as sta pe tusa 3 zile aiurea. Sincer , nu am chef sa joc dupa melodia asta.

Vreau ban pana cand consider eu ca nu sunt bataia de joc a nimanui. Deocamdata pana pe 31.01.2009.

Ess
21st January 2009, 10:38
ok, am inteles...si daca-l primesti si daca nu...e mai simplu sa nu te loghezi, daca asta vrei

MariusTR
21st January 2009, 10:46
Inca mai sper sa imi prelungiti banul pana pe 31...

Cristian
21st January 2009, 11:09
Ti s-a redus banu la 2 zile nu la 3 cum ai sustinut tu mai sus. Vei fi eliberat azi la ora 15:00

Ulysses
21st January 2009, 11:56
Mariusica, parerea mea e ca un pic de modestie nu ti-ar strica, Greucene!:D Si nu mai pune botu' la provocari asa usor.Si daca moderatorul Cristian a gresit isi va lua papara.
Asta cu cerutul banului e "deampixu'" vorba unui confrate:sleep:

MariusTR
21st January 2009, 12:26
Vei fi eliberat azi la ora 15:00
Asta stii cum suna ?

Un granicer se plimba pe langa granita si vede un om cu un sac in spinare. Il umfla si ii zice "Azi am chef sa umflu pe careva, tu esti langa granita si ai un sac, eu le zic superiorilor ca ai ***** in el si ai vrut sa treci granita la bisnita, si nu mai iesi niciodata din parnaie!"

Superiorii aud ce a facut si ii zic "da-o-n sange" , ai gresit granicere.
Granicerul le raspunde "nu mai faceti gargara ca il tin inchis numai 2 zile!" si mergand la omu cu sacul ii zice "Fii fericit , te eliberez dupa doua zile! Sa-mi multumesti!"

Eu in calitate de om cu sac in spinare, cer sa ma mai tineti inchis pana pe 31.01.2009, daca tot ati facut un abuz in calitate de graniceri corupti.

Daca nu imi ascultati cererea, chiar ca o sa-mi umplu sacul cu ***** si o sa arunc cu el ca sa aveti de data asta motiv real sa ma inchideti.

Rog prelungiti banul pana pe 31.01.2009. Multumesc.

Cristian
21st January 2009, 12:58
Ce povesti nemuritoare :cry:

MariusTR
21st January 2009, 15:57
Hai repede bagati banu, pana pe 31.01.2009.

Vedeti ca se poate ? :D

Vadim
21st January 2009, 21:41
Amconsiderat dupa ce ai scris azi sa ti-l prelungesc pana pe 21 februarie. Nu, nu trebuie sa imi multumesti. :)

MariusTR
21st January 2009, 21:51
Dap, mi se pare corect. Banul de o luna e pe deplin meritat.

Consider ca mi-am facut singur dreptate :)

Mereu am fost asa , si sincer ma simt bine cand vad ca singur pot sa ma fac auzit.

E o chestie de mandrie, nu stiu daca toti pot intelege si nici nu-mi pasa ce vor sa inteleaga.

delaparis
21st January 2009, 21:54
MariusTR sincer, ajuta-ma sa te ajut ...

MariusTR
21st January 2009, 21:57
Simplu , mosierule.

Am fost neindreptatit, toti au vazut asta. Am luat banul ( schimbat in 2 zile mai apoi ) pe baza de abuz crunt. Efectiv o bataie de joc. Trebuia avertisment , cel mult, fiindca nu a avut nicio baza sa ma sanctioneze, decat faptul ca asa avea chef. Toti moderatorii au zis ca a gresit si ca e un abuz clar. Si moderatorul trebuia demis pentru abuz crunt.

M-am intors si mi-am facut singur dreptate, dreptatea pe care trebuia sa o obtin.

Acum stau si platesc pentru ca am incalcat Regulamentul cu adevarat. Dar am mandria nestirbita , fiindca cel ce m-a neindreptatit a platit, i-am zis ceea ce a meritat pentru nedreptate.

Nu mai am datorii si nici nu exista careva care sa-mi fie dator.

O sa revin cu sufletul impacat si pus pe glume ca de obicei.

In fond si la urma urmei sunt un titan, un gigant.

Un titan ce a faruit pinguinii si a adus Masca pe OLS.

Cristian
21st January 2009, 21:58
Ai permanent Marius nu te entuziasma.... Pentru mizeriile alea. Am uitat sa anunt pe lista neagra. Acum am lamurit-o.

Vadim
21st January 2009, 21:59
Nu citisem eu. Asa e, e ban permanent dat de Cristi. Nah, cred ca e mai bine decat ai cerut, adica nici in visele tale cele mai bune nu credeai asa ceva . :D

delaparis
21st January 2009, 22:03
Nu mai am datorii si nici nu exista careva care sa-mi fie dator.

O sa revin cu sufletul impacat si pus pe glume ca de obicei.

In fond si la urma urmei sunt un titan, un gigant.

Esti dator fata de tine doar ... sa demonstrezi ca nu esti ceea ce iti reproseaza "dusmanii" .
Daca vrei poti sa le dai dreptate, dar ai si alte solutii ...

MariusTR
21st January 2009, 22:04
Nu citisem eu. Asa e, e ban permanent dat de Cristi. Nah, cred ca e mai bine decat ai cerut, adica nici in visele tale cele mai bune nu credeai asa ceva . :D

Sincer, speram sa vezi cum stau lucrurile cu adevarat.
Daca asa crezi tu ca merit, atunci nu pot decat sa accept.

Oricum i-am zis ce merita sa auda pentru ce a facut.

Deci e permanent sau e pana in februarie ?

Vadim
21st January 2009, 22:09
Studiez si revin.

MariusTR
21st January 2009, 22:13
Te rog sa vezi primul ban permanent acordat de Cristian ( desi a revenit ulterior cu 2 zile vazand abuzul crunt facut ), ban complet nedrept si considerat de ceilalti drept "razbunare inutila". Efectiv am stat 2 zile pentru ca nu am placut unui om. Vezi threadul "Intalnirea formustilor din 31.01", acolo s-a intamplat toata treaba.

Dupa ce am revenit , da am gresit, dar mi-am facut dreptate si banul de o luna e meritat si mi-l asum.

Vadim
21st January 2009, 22:15
Am studiat. Treaba sta asa.

1. Ti s-a dat un ban si apoi s-a redus. Poate daca erai un user imacultat si spuneai ca X are fata de bidon nu era decat de un warning sau edit post. Dar in cazul tau nu, stii bine cum ai revenit pe forum. Nu a fost un abuz crunt. Stii cati au votat ca sa revii si cati stiau ce poti atunci cand te trezesti cu fata la cearsaf.

2. Oribil: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=385828 > ban permanent corect dat (nu vazusem). Nu am vazut pe nimeni sa scrie asa pe forum. Nici macar oltenii cei mai rai. Nici macar Gica Chioru. Nici macar eu.

3. Ai facut lucruri interesante, dar poti sa faci 1000 si sa dai o data cu batul in balta si aia e, cu lucrul rau ramai. Unde nu e constanta (nu orasul) nu e nimic.

4. Te-am pus moderator. Ai esuat. Cristi si Ulysess poate la fel au fost (nu la scara ta, ma refer la a fi pusi pe cearta cu X sau Y), dar uite unde sunt acum. Ai avut multe si mari sanse pe forum. Nu ai dorit sa beneficiezi de ele, inseamna ca nu doresti sa fii aici. Si stii bine ca nu tinem pe nimeni cu forta daca nu e corect si nu poate respecta niste reguli minime.

delaparis
21st January 2009, 22:16
Marius ai fost moderator deci cunosti situatia foarte bine. Stii cat de dificil este sa aperi cauza unui forumist care se auto-discrediteaza prin atitudini primare de simpla razbunare copilareasca. Practic e imposibil atat timp cat raspunzi plusat ...

Cristian
21st January 2009, 22:17
Marius iti repet daca erai om cu care sa se poata discuta nu erai in postura asta. Da avand in vedere mizeriile care le-ai turnat acolo mai ai nesimtirea sa zici ca o luna ti se pare meritat ? Ai permanent amice, si sa nu te gandesti ca ai sa beneficiezi de cainta din partea mea. Asa ramane.

Si poate sa fie un semnal de alarma si pentru ceilalti care sunt ca tine.

MariusTR
21st January 2009, 22:18
Ceea ce am facut eu dupa ce am revenit dupa cele 2 zile nu e de permanent. E oribil si dur si da e de durata, o luna doua , dar nu de permanent.

Asta e parerea mea.

Voi doi ( vadim si delaparis ) decideti cum credeti, imi ramane doar sa accept.


Later edit:

Ok , e permanent atunci.

Mi-a facut placere sa discut cu unii pe aici, dar asta e , in viata nimic nu dureaza pe vecie.

NU O SA IMI FAC CLONE, asa ca nu incepeti cu speculatiile.

ADIO OLS, nice meeting you.

Vadim
21st January 2009, 22:29
eu si delaparis nu decidem nimic. A decis Cristi corect. Pun pariu ca la softpedia nu faci asa. Vii aici si refulezi. Sunt destule lazi de gunoi-forum pe net, du-te acolo si nu face aici albie de porci.