PDA

View Full Version : Juramantul lu Hipocrate aplicat moderatorului.



MariusTR
20th January 2009, 08:00
Am fost moderator pe acest forum. Am vazut cum trebuie sa procedeze un moderator ca sa isi permita sa se considere in continuare un reprezentant al tagmei moderatorilor unui forum.

In urma ultimelor evenimente care ma privesc nu simt decat un gust amar. Nu simt ura si nici macar revolta.

Tin sa precizez ca mai multe voi zice ( intr-o maniera civilizata, dar elaborata ) cand voi reveni pe 21.01 , in locul unde am vazut afirmatiile care mi-au indus starea de dezamagire profunda.

Totusi, am vazut si unele reactii ale unor forumisti ale caror posturi m-au surprins in mod placut si neasteptat. Nu ma asteptam ca in urma sicanelor cu acestia sa vad posturi de genul celor postate de ei. Eu unul , sa fi fost in locul lor, nu saream in ajutorul "adversarilor de forum" . E vorba de White Shadow si Jerricu. O sa ma refer si la posturile lor ce m-au surprins in mod placut, cand revin pe 21.01. Si o sa ma refer si la alti forumisti care au postat pozitiv la adresa situatiei mele si care nu-mi sunt adverasri de forum.

Eu am moderat Diversele si in calitate de moderator am luat niste decizii gresite , care m-au costat. Dar eu am platit pentru greseli. Altii nu platesc.

"I SWEAR by Apollo the physician, and Aesculapius, and Health, and All-heal, and all the gods and goddesses, that, according to my ability and judgment, I will keep this Oath and this sti****tion : to respect the rules of this forum and its users, and i swear to proudly wear the clothes of moderting job. Not to underjudge the honour af a user, and not to behave unjust towards him. So help me Gods"

M-a deranjat atitudinea unuia care nu a respectat juramantul si o sa vorbesc despre ea.

"Da-i o bomboana unui copil de 10 ani si el iti va multumi. Da-i un AK 700 si o sa omoare cu ea"

Ok, am zis in mare cam ce am de zis cand ma voi intoarce.

Un post de raspuns la o atitudine si la un mod de gandire gresit voi face pe 21.01 ora 18.00 pe threadul pe care au fost expuse marile erori. Acolo unde s-a gresit, acolo se si va expune leacul.

Cristian
20th January 2009, 09:01
Tu esti intr-o continua eroare... Daca erai OM nu ti se intampla ce ti s-a intamplat.... Poate ai sa te si vezi cu cei care au sarit in apararea ta :) Ce OM o face pe Angel "fata cu fata de broasca" ??? Sper sa-ti dea de gandit ca esti absurd.

MariusTR
20th January 2009, 09:07
E vorba despre atitudine, Cristiane, e vorba despre mod de gandire.

Chiar acum am selectat exact 4 posturi in care lucrurile sunt incorecte, dpdv uman, moderatoricesc, logic ... ia-o cum vrei. Aceste 4 posturi o sa le comentez la momentul potrivit. Acele 4 posturi contin elemente grave, extrem de grave. Ai spus lucruri care nu se spun, si daca totusi se spun, se soldeaza cu demisia.

Nu am nimic cu tine sau cu banul meu ( am luat banuri de la o zi pana la 2 luni si chiar permanent in trecut, unul de 2 zile e frectie la picior de lemn ), am cu un mod de gandire si cu o atitudine gresite. Si o sa expun gandurile mele cand revin.

Am unele lucruri importante de zis, dar prefer sa astept pana maine.

Cristian
20th January 2009, 09:14
Eu vreau sa stiu ce ai promis tu solemn cand ai fost debanat ??? Daca nu stii iti amintesc eu: Ca ai sa-ti revizuiesti comportamentul... Ti l-ai revizuit ??? Nici gand...

"am cu un mod de gandire si cu o atitudine gresite (in sfarsit ai constientizat ca gresesti). Si o sa expun gandurile mele cand revin." Sa vedem a zis orbul :)

MariusTR
20th January 2009, 09:25
Ti-am zis si repet si acum : parerea ta nu conteaza in ceea ce ma priveste si eu tie nu am sa dau socoteala, tu nu contezi in campul meu vizual. Tu ai avut cuvantul si randul tau si ai actionat, ai actionat gresit, e timpul ( va veni timpul ) sa stai si sa asculti si sa inveti.

Daca e sa dau socoteala in ceea ce ma priveste pe acest forum e doar unei singure persoane si in nici un caz tie. Tu esti doar un simplu moderator neimportant in economia de ansamblu a forumului. Ai facut greseala sa ridici mana asupra unui gigant al forumului, fara sa vezi ca nu esti in postura sa faci asta ;)

Mai multe voi spune la timpul potrivit si in cadrul potrivit.

Cristian
20th January 2009, 09:30
Suna a amenintare :cry: Amenintarea ta nu face nici cat o ceapa degerata :happy Pot spune ca si votul meu a contat la eliberarea ta... Continua in impertinenta ta si o sa-ti cantam vesnica pomenire, pe forum nu in alta parte...

MariusTR
20th January 2009, 09:34
Suna a amenintare :cry: Amenintarea ta nu face nici cat o ceapa degerata :happy Pot spune ca si votul meu a contat la eliberarea ta... Continua in impertinenta ta si o sa-ti cantam vesnica pomenire, pe forum nu in alta parte...

Nu tu decizi unde si cand un user paraseste forumul, esti prea mic.
Tu doar poti sa propui, altii decid pe acest forum.

Exista o ierarhie in ceea ce priveste moderarea si asta inca nu ai invatat.

Cristian
20th January 2009, 09:36
Bla bla bla cu MariusTR :cry: Domnul pachet de muschi va rog frumos sa ma scuzati ca v-am banat, sper sa nu va sinucideti din cauza asta :happy

MariusTR
20th January 2009, 09:39
Scuzele trebuie sa le prezinti pe RA, nu aici.
Ai luat o decizie gresita si a fost nevoie de 6 oameni, printre care si moderatori sa iti indrepte greseala facuta din NECUNOASTEREA juramantului moderatorilor si locului tau pe forumul asta.

Te-ai vazut cu moderarea in mana si ai inceput sa banezi ca inconstientul. Ti s-a dat peste degete si ai primit o lectie de la colegii tai de moderare sa nu mai faci asa ceva pana nu te consulti cu ei.
Lectia e una deschisa si sper ca ai invatat ceva din ea.

Cristian
20th January 2009, 09:44
Ba Mariuse, tu iei forumul asta mult prea in serios, si ai sa ajungi sa-l confunzi (daca nu o si faci deja) cu viata reala.... Auzi la el: Juramant, locul meu pe forum, mi s-a dat peste degete.... Hai o dupa-amiaza placuta domnul pachet de muschi.

MariusTR
20th January 2009, 09:46
Eu inca nu am inceput sa imi exprim opinia, inca nici nu am inceput.
Pentru azi da e destul ... mai multe maine ... am multe de zis si prezentat :)

Ess
20th January 2009, 16:11
agenda: 21.01
-10.00-12.00 cafeluta cu cognac;
-12.00-12.04 cumparat 2 buc baxuri beks + 2 kg alune;
-12.05-13.00 mers la cumparat lemne pt semineu;
-13.30-13.31 pranzul cu nevasta;
-13.32-16.00 cafteala cu nevasta;
-16.30-16.31 sex cu amanta;
-16.32-17.55 scuze si pareri de rau;
-17.55-17.46 mers peste drum, acasa;
-17.50-17.55 - pregatit bere, alune, semineu.
18.00: citit gigantul forumului :D:D:D;
18.10- alt_F4, vomitat;
18.15-program de voie, improvizari...

:cry: "gigantul" :D hai mai mariuse...hiperbola mai pamaneana n-ai gasit? :D

MariusTR
21st January 2009, 07:15
Bai, cam nu mai am chef de nimic e forumul asta ... poate frun moderator sa-mi prelungeasca banul ?
Vorbesc serios.

Stai ca deschid un thread sa cer treaba asta...

Hard
30th January 2009, 10:34
Eu inca nu am inceput sa imi exprim opinia, inca nici nu am inceput.
Pentru azi da e destul ... mai multe maine ... am multe de zis si prezentat :)

si nu ai prezentat nimic, ca de obicei ... :D
un fricos mai mare decat tine pe forumul asta , nu am vazut, sincer :D

MariusTR
30th January 2009, 10:39
Asa si ?

Mi s-a patat onoarea ca nu m-am tinut de cuvant ? :happy

Hard
30th January 2009, 10:40
Nu ti se poate pata ceva ce nu ai :)

MariusTR
30th January 2009, 10:41
Pai asta ziceam si eu :cry:

"Obvious , dear Watson"

Big Sexy
8th February 2009, 00:11
MariusTR - cu tot respectul, eu nu inteleg de ce continui sa postezi aici, oricum e doar un forum, sunt convins ca te poti adapta si in alta parte (viata reala, discutii cu prietenii fara intermediul unei interfete digitale, alt forum, blog, etc). Am vazut ca multi posteaza aici, in Valea plangerii, isi pun cenusa in cap si apoi improasca cu noroi cand sunt lasati din nou pe forum. Nu spun ca e cazul tau ca nu stiu nimic despre tine insa, de curiozitate, de ce mai postezi dupa ce ti s-a aratat lipsa de respect si ai mai si fost eliminat de "societatea" forumistica si nu oricum ci pe usa dosnica (=ban)?

MariusTR
13th February 2009, 18:50
MariusTR - cu tot respectul, eu nu inteleg de ce continui sa postezi aici,
Daca nu intelegi, asta nu inseamna ca te pricepi, clar? :happy

PS. Bine ca esti tu destept.

Sevilla86
6th December 2017, 23:49
Sevilla sa nu uiti de pronosticuri.

:))

Buna asta :D

Johnny D
7th December 2017, 07:45
Pai hai ca postam aici si-o rugam pe Leo sa ne puna pronosticurile pentru noi.:)
Avand mesageriile blocate habar n-am din ce motiv, n-avem alta solutie.

Eu am asa:
Juventus - Astra 2
Viitorul - Chiajna 1
CFR Cluj - ACS Poli Timisoara 1
Gaz Metan - CS U Craiova 2
Botosani - FCSB X
Sepsi - CSM Poli Iasi X
Dinamo - Voluntari X

Johnny D
8th December 2017, 07:08
Delaparisule?

Johnny D
8th December 2017, 07:25
Pune-mi te rog optiunile acolo la Leo la pronosticuri Liga 1! Ca sunteti destepti si-ati anulat posibilitatea de-a trimite mesajele private.

Vezi ca te banneaza bannatul de moderator Hingherul. El are ce are contra clipuri
Sa nu zici ca nu te-am avertizat.
Iar l-a banat pe Paul pt c-a postat pe thread-ul lui. Mai ramane mult moderator dezaxatul asta?

Johnny D
8th December 2017, 08:49
.....Nu merge.

Sevilla86
8th December 2017, 10:57
Futu-te in gura de prost, postarea la care ai dat quote ii apartine pariselui, nu lui Hinghi.

Johnny D
8th December 2017, 11:13
Gresala de tipar. Ma bucur ca macar tu esti perspicace, ideea era s-o observe Parisul, acum o va observa sigur!:))

Sa observe asta macar:

Pune-mi te rog optiunile acolo la Leo la pronosticuri Liga 1! Ca sunteti destepti si-ati anulat posibilitatea de-a trimite mesajele private.

Pai hai ca postam aici si-o rugam pe Leo sa ne puna pronosticurile pentru noi.:)
Avand mesageriile blocate habar n-am din ce motiv, n-avem alta solutie.

Eu am asa:
Juventus - Astra 2
Viitorul - Chiajna 1
CFR Cluj - ACS Poli Timisoara 1
Gaz Metan - CS U Craiova 2
Botosani - FCSB X
Sepsi - CSM Poli Iasi X
Dinamo - Voluntari X
UP!

PS: Eu nu mi-as baga pwla in gura prostului, cine stie cand il apuca un irezistibil spasm dentar!
Ca ar arata asa ->:D Doar ca nitzel mai sangeros pe la barbie!:D

delaparis
8th December 2017, 11:21
Nu prea inteleg ce vrei acolo. Hai pune singur ca te scot de pe VP acum

Johnny D
8th December 2017, 11:21
ok :)


Daca nu, imi faceam inca o clona sa nu-mi pierd sporu de la concurs!:))

Johnny D
8th December 2017, 11:25
Gata, am rezolvat.:)


Mi-am pus catusele, poti sa ma bagi iar la zdub pt restul sentintei!:)


I got furlong!:D

Sevilla86
8th December 2017, 11:26
Sa-mi bag pulla in ma'ta :)

Johnny D
8th December 2017, 11:30
Suparatzelule.:)


N-ai auzit de spiritul sarbatorilor de iarna sau te-ai molipsit prea tare de la Unghierul, Dubel si altii din astia de umbla cu practici de tembel?:)

delaparis
8th December 2017, 11:32
Gata, am rezolvat.:)


Mi-am pus catusele, poti sa ma bag iar la zdub pt restul sentintei!:)


I got forlong!:D

Sanctioneaza-l pe Sevilla cand te injura, nu sta dupa mine

Johnny D
8th December 2017, 11:33
Si daca nu e pe sectiunea unde moderez eu? :o:


Apropo, cum il sanctionez daca e deja la Cipel, in Banat?:))


Apropo, pe Cipel pot sa-l sanctionez pentru abjectia aia care a spus-o? Ca vad ca tu te uiti la report si dai din umeri.:rolleyes:



Sau vrei UP si acolo?:)

delaparis
8th December 2017, 11:45
Ce a zis Cip? Ceva cu pisica? :D

Atat timp cat Hingherul il banneaza pe Paul desi nu e mod pe sectia lui atunci poti si tu sa-i dai infraction lui Sevilla pe VP mai ales cand te injura

Sevilla86
8th December 2017, 11:52
Pai oricum imi bag pulla in mamele voastre. Sa vad un infraction de la Johnny, atata v-ar trebui.
Ma duc dupa el la Zalau si il bag in spital.

Te-ai prins? Il bag in spital... el lucreaza la spital. Haios nu?

Leo
8th December 2017, 12:54
Delaparis elibereaza-l si pe Sevilla sa-si puna pronosticul. Si el are un loc de aparat.

delaparis
8th December 2017, 12:57
:))

Tu vezi ce postaza sau glumesti?

Johnny D
8th December 2017, 13:01
Pai sa si-l puna aici si i-l pui tu Leo!;)


Iti dau UP pe report Delaparisule, ca vad ca nu esti pe-atat de scormonios pe cat credeam.

Leo
8th December 2017, 13:05
Tu sa-ti vezi de treaba ta. Tu ai fost eliberat pt asta, asa poate si el.

Si apropo, cand ti-am atras atentia sa ai grija la limbaj, faceai pe smecherul Si ai dost bannat ce sa vezi tocmai pt limbaj. Asa ca sa nu-mi dat tu mie lectii despre nimic.

Leo
8th December 2017, 13:07
Iar tu Sevilla baga-ti mintile in cap si inceteaza cu injuraturile si demascarile.

Johnny D
8th December 2017, 14:22
Tu sa-ti vezi de treaba ta. Tu ai fost eliberat pt asta, asa poate si el.
Pai eu n-am mai injurat de cand am fost banat, aici e diferenta intre mine si el. Mai si scapi de sentinta, reducere pentru buna purtare, el insa nu are doar o saptamana, sa-ti zica Delaparis cat are de ispasit.:rolleyes:

Johnny D
8th December 2017, 14:24
Si apropo, cand ti-am atras atentia sa ai grija la limbaj, faceai pe smecherul Si ai dost bannat ce sa vezi tocmai pt limbaj. Asa ca sa nu-mi dat tu mie lectii despre nimic.
1 la mana - nu ti-am dat lectii, ti-am zis sa-l ajuti daca vrei, sa-i postezi in locul lui pronosticurile.
2 la mana - am injurat un frustrat ce dadea in Paul si inca mai da pana si-n prezent fara masura! Care ti-e problema, iti place de frustrat si-ti place cum da-n Paul? Cauta videoclipuri cu maltratarea fiintelor vii, ca sunt destule sau filme horror. Tie ti-or placea dar mie astea nu-mi plac pe langa mine, doar ca fictiune, cel mult.

Sevilla86
8th December 2017, 17:45
Hinghi, ce a postat Vadim pe RA, ai voie sa spui?
Sunt curios daca s-a dat ordin si a primit paulica imunitate totala.

Hingherul
8th December 2017, 17:47
nici pomeneala de asa ceva. ba din cate am vazut eu ii cam dadea cu carta moderatorilor peste ceafa parizianului :D

Sevilla86
8th December 2017, 17:53
Mai sa fie... uite la asta chiar nu ma asteptam.
Parisele te invita sa vezi ce a postat Vadim pe RA, Ionel parea sa jubileze pe aici ca paulica poate sa faca acum ce vrea... oricum nu prea poti sa ai baza in ce spun astia :D


O sa aflii si tu in curand ca Paul poate posta ce vrea el acolo, si 300 de consecutive pe minut, si daca n-o sa mai poata, asta va fi pe viitor, in acest moment el are acest drept.
Vadim nu e genul care sa nu-si recunoasca propriul cuvant.

Sa stii ca nu am aflat, inca. Din contra, cica ar fi chiar invers :D

delaparis
8th December 2017, 21:35
nici pomeneala de asa ceva. ba din cate am vazut eu ii cam dadea cu carta moderatorilor peste ceafa parizianului :D
Ai inteles pe dos ca de obicei :)) ... sau dezinformezi ... ca de obicei :rolleyes:

Fii cuminte altfel nu vei mai putea posta aici decat daca esti bannat :)

Hingherul
8th December 2017, 21:38
Eu nu am vazut sa pomeneasca ceva de paulici acolo si nici sa spuna ca e voie cu spamm pe forum!

delaparis
8th December 2017, 21:39
A repetat ca nu bannam asa usor ... asta ai vazut-o?

Hingherul
8th December 2017, 21:41
Da. A intrebat asta cand a vazut ca Sevilla si cu mine suntem banati.
De paul nu am vazut sa intrebe ceva :)

Leo
8th December 2017, 21:46
Fiecare intelege ce vrea.

Johnny D
8th December 2017, 21:46
Oricine greseste.:)


Ce-i drept, Paul nu e persoana, cand se zice ca oamenii sa nu fie banati asa usor evident nu se referea si la el.:rolleyes:

Leo
8th December 2017, 21:48
Tu nu gresesti, tu le faci/spui intentionat.

Johnny D
8th December 2017, 21:49
Impotriva celor nemilosi, care fac uz de putere si interpretare de regulament sa-si bata joc. Asta da, mereu!:) Oricum si ei intentionat si-au luat ban, nu ca si-au batut joc de Paul, pentru asta ar merita inca 2 ban-uri.

delaparis
8th December 2017, 21:50
Da. A intrebat asta cand a vazut ca Sevilla si cu mine suntem banati.
De paul nu am vazut sa intrebe ceva :)

Da. Si cand i-am spus de ce, reactia nu a mai fost vizibila pt toti :)

Johnny, atentie si tu :rolleyes:

Johnny D
8th December 2017, 21:51
Neatentie si tu, vrei sa spui. Daca sunt prea atent, vad prea multe mizerii.;)
Si apoi nu mai pot sa ma abtin.:rolleyes:

Hingherul
8th December 2017, 21:51
Sa-i spuna cineva Ionetelui ca eu i-am bannat a doua clona :))

Chiar, delaparis, cat se mai da pentru clone pe forum? Tot 30 de zile? Chiar daca are doua in mai putin de 24 de ore? :)

Hingherul
8th December 2017, 21:53
Da. Si cand i-am spus de ce, reactia nu a mai fost vizibila pt toti :)
Probabil ca te-a tras de urechi pe privat :rasc:

Johnny D
8th December 2017, 21:53
Esti pe langa total, contul ala e mai vechi chiar ca asta, se stia de el, au zis ca l-au sters dar n-au putut.:rolleyes:


Probabil ca te-a tras de urechi pe privat :rasc:

Postezi consecutiv in mai putin de 2 minute, ca Paul! Ban 24 de ore.:rolleyes:

delaparis
8th December 2017, 21:55
Chiar, delaparis, cat se mai da pentru clone pe forum? Tot 30 de zile? Chiar daca are doua in mai putin de 24 de ore? :)

Pt clone care injura sa da o luna pt userul principal. Pe clone care posteaza corect dar clone se banneaza definitiv :)

Mai ai intrebari? Nu de alta dar trebuie sa ma ocup de Iulian acum. Il calc pe picior :D

Leo
8th December 2017, 21:57
Postezi consecutiv in mai putin de 2 minute, ca Paul! Ban 24 de ore.:rolleyes:

SI TU AI CONSECUTIVE LA INTERVAL DE 3 MINUTE. Sa vina bannarea!

Johnny D
8th December 2017, 21:57
Io v-am mai zis si acu vreo 4 ani, tehnic vorbind asta e clona si ala e contu principal, daca nu l-ati sters!:))

SI TU AI CONSECUTIVE LA INTERVAL DE 3 MINUTE. Sa vina bannarea!
Si tu esti (iar) pe langa, asta e motivul pe care l-a dat Hingherul cand l-a banat pe Paul, eu n-am treaba cu asa ceva, el care face kkturi din astea sa poarte consecintele! Te intelegi diferenta, sau trebuie sa-ti desenez?

Hingherul
8th December 2017, 21:57
Andrei, ce-ti mai place sa mazgalesti cu pixul din mers pe regulamentul ala... :D

delaparis
8th December 2017, 22:00
Probabil ca te-a tras de urechi pe privat :rasc:
Da, da. De fapt m-a scos de la moderare dar mi-am facut clona cu care postez acum :))

Serios, m-a intrebat daca sa-l puna pe Lordliv SM dar m-am opus :D

Hingherul
8th December 2017, 22:01
Esti un pesegist feisbucist :))

Si elibereaza-mi osteanul daca vrei armistitiu!

delaparis
8th December 2017, 22:02
... si sorosist dar asta ramane intre noi :cool: :D

Sevilla86
8th December 2017, 22:04
Parise, baga-mi-as pulla in ma'ta, pentru buna purtare cat de repede pot sa ies? Mai am doar 28 de zile...

delaparis
8th December 2017, 22:05
Si elibereaza-mi osteanul daca vrei armistitiu!
Ce armistitiu visezi acolo? Am castigat razboiul cu bomba atomica, nu-ti mai amintesti? Sau esti iradiat :D

Leo
8th December 2017, 22:06
Sevilla eu insist pt eliberarea ta si tu ce faci? Macar pune pronosticurile pt concurs aici fara jocul de astazi.

delaparis
8th December 2017, 22:06
Hai ca a inceput ala sa injure deci plec de aici. Doar nu sunt bannat :))

Hingherul
8th December 2017, 22:08
Ce armistitiu visezi acolo? Am castigat razboiul cu bomba atomica, nu-ti mai amintesti? Sau esti iradiat :D

Ionel nu e bomba atomica! Bubuie el dar nici macar bomba nu e. E petarda :))

Deci, toata lumea si-a luat ratia de injuraturi. Elibereaza-l pe Sevilla si trecem la chestii serioase.

Sevilla86
8th December 2017, 22:10
Sevilla eu insist pt eliberarea ta si tu ce faci? Macar pune pronosticurile pt concurs aici fara jocul de astazi.

S-ar parea ca insistam in contradictoriu :D

Palestinienii se pregatesc de inca o intifada si crezi ca mie imi arde de pronosticuri?

Leo
8th December 2017, 22:12
Nu e mare lucru.

delaparis
8th December 2017, 22:14
Deci, toata lumea si-a luat ratia de injuraturi. Elibereaza-l pe Sevilla si trecem la chestii serioase.
Ba pardon. Nu toata lumea. Uite mama ta nu e luata la carnea lui Sevilla iar aici e o problema. Cand va fi cazul atunci discutam :)

Sevilla86
8th December 2017, 22:15
Daca vreau, imi fac clona, nu-i asta problema. Ca nu-s prost ca johnny sa postez de pe acelasi IP :D

Sevilla86
8th December 2017, 22:16
Parise, futu-ti curu' ma'tii si traheea, strici frumusete de thread aici :D

Hingherul
8th December 2017, 22:16
Am luat eu injuraturi si mai grele. Daca as sta sa confund forumul cu realitatea as lua-o razna :)

Da-i drumu si nu te mai tine coyos ca nu esti Tyler sa le ai grele! :D


Bai Sevi, da' bagam si noi putin capu' la cutie in transee?
Pai il tot ataci la baioneta si se sperie. Stii ca el a avut si o eruptie solara pe maiou cand era mic. :D
Gata, potoleste-te si tu!

Sevilla86
8th December 2017, 22:18
Nu ma intorc pe forum. Am mai revenit de cateva ori si m-am lovit de aceleasi lucruri.
Chiar nu are rost.

Hingherul
8th December 2017, 22:20
Pai pe paul il tin eu sub control cu electrosocuri.
Cu ionel nu cred ca o sa se mai repete fazele ca deja nu mai are loc in frigider. :)

Gata, ca nu are rost sa tot injuri.

Leo
8th December 2017, 22:22
Bai Hinghi, lasa-l pe Paul in pace sa posteze pe threadul lui cat doreste.

Hingherul
8th December 2017, 22:25
Nu exista threadul lui!!! Aia era o conventie ca sa stea si sa debiteze doar acolo prostii.
A sarit gardul, conventia s-a rupt!

Johnny D
8th December 2017, 22:31
Pai il tot ataci la baioneta si se sperie. Stii ca el a avut si o eruptie solara pe maiou cand era mic. :D
Trebuia si tu sa-i pui nitzcai pronosticuri acum, punea si el 2 pe Astra si avea 1 punct in minus fata de mine in clasament! Cam tarziu te-ai gasit sa-l iei sub aripioara protectoare!:D

Nu exista threadul lui!!! Aia era o conventie ca sa stea si sa debiteze doar acolo prostii.
A sarit gardul, conventia s-a rupt!
Aha, deci conventie! Las ca vedem.

Sevilla86
9th December 2017, 10:45
Io garantez ca o sa injur in continuare. O sa o fac si mai agresiv daca sunt debanat.
Asa ca-mi bag pulla in ma'sa lu' paulica.

petea
28th February 2019, 16:42
oltene, chupamela! y el cretino de novac, tambien!

delaparis
28th February 2019, 17:31
Io garantez ca o sa injur in continuare. O sa o fac si mai agresiv daca sunt debanat.
Asa ca-mi bag pulla in ma'sa lu' paulica.

Ia uite ce am gasit ... :D

petea
3rd March 2019, 19:29
Gigi a mai luat o ****, sper ca haji va juca corect...

Johnny D
3rd March 2019, 20:00
Ia uite ce am gasit ... :D

Multumita lu Petea!:o: Merita o debanare pt asta, nu gasesti?;)


Gigi a mai luat o ****, sper ca haji va juca corect...

Aproape 2 luni mai ai!?:o: PLM, 2 saptamani era mai mult decat suficient...

L-as musca de coaie pe Hingher de i-ar tresari Alibecul in mormant pe veci, chit ca miros urat! Dar i le-as rupe cu dintii ca cine i le-a dat, prost lucru a mai putut face!:jerk:

delaparis
3rd March 2019, 22:04
Multumita lu Petea!:o: Merita o debanare pt asta, nu gasesti?;)




Nu poti debana pe cineva care injura. Isi va petrece pedeapsa apoi se va comporta corect.

Daca debanez pe cei care injura ar insemna ca nu voi putea niciodata sa-l banez pe Sevilla :D Asa ceva nu voi accepta cat de curand :))

Johnny D
3rd March 2019, 22:31
Pai da, dar 2 luni? Nu poti sa-i amani pedeapsa pt pauza intercompetitionala? Cum s-a facut cu Shumudik la Astra? Cand s-a amanat pt sezonul urmator. Daca cu el s-a putut, de ce nu s-ar putea cu Petea? Macar lasa-l sa discute si el acuma in play off ca tot omul!:D

delaparis
3rd March 2019, 22:44
Discuta aici ... cu tine :D

Ce vina are regulamentul ca petea se apuca de injurat inainte de play-off?

Johnny D
3rd March 2019, 22:51
Si ce-l doare pe regulmentul asta daca isi aplica sentinta cu un pic de... omenie?:D

delaparis
3rd March 2019, 23:13
Pai e cu omenie. E interzis sa injuri oameni :)

Johnny D
3rd March 2019, 23:20
Si iertarea e si mai cu omenie!:D


Sincer, nu vad de ce un om trebuie sa plateasca cu lunile pentru o gresala de cateva minute.
Aia nu e cu omenie, oricum ai da-o. N-a lovit pe nimeni in cap, ranile alea dureaza maxim cateva ore, zile sau saptamani de pedeapsa e mult mai mult decat suficient pentru asa ceva. Si ma-ndoiesc teribil ca respectivul a suferit ore pe urma "teribilului asalt".:rolleyes:

delaparis
3rd March 2019, 23:25
Bun atunci nu mai aplicam sanctiuni deoarece e cu omenie sa ierti... :rolleyes:
Nu plateste cu lunile o greseala de cateva minute. Pateste greseli de ani de zile. E ban automat pt cumul de sanctiuni

Johnny D
3rd March 2019, 23:26
Vai da ce urat, sa tii omul ingradit in greseli de-acu ani de zile!:o:

Esti mai ceva ca politia! Pana si aia sterg punctele de pe permis la juma de an!

delaparis
3rd March 2019, 23:34
De asta nu mai castiga Dinamo campionatul :D

petea
4th March 2019, 13:48
Nu va mai certati pentru mine. Ma bucur ca slugile lui jiji botoseii si iesenii nu au intrat in play off, si chiar nu mai conteaza ca sunt banat. In alta ordine de idei, sa le spuneti lui novac si olteanului sa-mi suga pwla!

delaoltenia
4th March 2019, 19:08
liviut, am ocapra vrei s o...
app, post la limita regulamentului, nimic de sanctionat. doar de bifat la perle: "Nu va mai certati pentru mine" :D

petea
9th March 2019, 13:09
liviut, am ocapra vrei s o...
app, post la limita regulamentului, nimic de sanctionat. doar de bifat la perle: "Nu va mai certati pentru mine" :D

Oltene ramane cum am stabilit! SP!