PDA

View Full Version : Sunteti de acord cu forumul de "DUELURI" ?



Kainsashiki
12th September 2006, 17:07
Am observat ca in ultima vreme exista o tendinta ca unii useri sa se creada mai buni decat ceilalti useri. Asa ca ma gandeam sa creem un nou subforum cu numele DUELURI sau BET FIGHT.

Daca vrei sa demonstrezi cuiva ca esti mai bun decat el il poti provoca la duel.
Durata duelului va fi una de 7 zile, incepand cu a doua zi de cand ambii useri s-au pus de acord cu startul duelului.
Un user are voie la maxim 2 dueluri in acelasi timp.
Se va putea paria la orice casa de pariuri online.
Miza va fi de genul 7\10 (7 unitati din 10)
Userul cu cele mai multe unitati profit la sfarsitul celor 7 zile va fi considerat castigatorul duelului.
Userul care a pierdut are voie la revansa.


Cam atat deocamdata, daca aveti idei le puteti scrie aici.

iuli
12th September 2006, 17:14
....

Nole17
12th September 2006, 17:17
sunt de acord dar sa fie cu miza adik pe bani adevarati. Cei 2 care se dueleaza sa puna shi o suma de bani adevarata la bataie shi atunci e mai frumos

Kainsashiki
12th September 2006, 17:17
ma bucur ca esti de acord.

se va face un thread sticky cu "Comentarii la dueluri", unul cu "Provocari la duel", unul cu regulamentul si cate unul pentru fiecare duel

tchibos
12th September 2006, 17:31
poti face un fel de joc piramidal... ceva eliminatoriu intre forumisti

Kainsashiki
12th September 2006, 17:38
tchibos, da detalii pls :D

Moshu
12th September 2006, 17:42
da..ar fi super tare...piramidal piramidal :D pe bani desigur :))

dj_jaxxx
12th September 2006, 18:11
Excelenta ideea!

De asemeni, sunt de acord si cu ideea unui turneu intre toti pariorii.

tchibos
12th September 2006, 18:19
tchibos, da detalii pls :D

un fel de play off al pariorilor


hai sa incerc sa detaliez...

in primul rand cred ca subforumul asta ar trebui sa il inlocuiasca pe cel de predictii care se pare ca e sortit sa moara. Sunt printre putinii care am mai postat acolo si asta in conditiile in care nu sunt nici moderator pe sectiune si nici nu am mai intrat decat destul de rar pe sectiunea "pariuri sportive" ...

In locul lui faceti subforumul dueluri in care sa se inscrie cine vrea sa participe si apoi gasiti un criteriu (de exemplu ordonati alfabetic dupa a treia litera din nick) si doi cate doi sa se dueleze in regim eliminatoriu. Apoi cu cei ramasi sa se repete pocestea pana raman ultimii doi in finala si apoi sa vedem care e mai bun. daca sunt muti puteti face mai multe grupe cu calificari ca in CL

Rockefeller
12th September 2006, 19:31
ar merge si un turneu cu o taxa modica sa zicem de 3 euro care se duc in contul de mb al moderatorului...care la randul lui ii da castigatorului..

iuli
12th September 2006, 19:33
3 euro?? :lol: e prea mult pentru extraterestru :lol:

Rockefeller
12th September 2006, 19:36
iuli..nu fi rau...:P

Lover
12th September 2006, 19:46
hai ca asta e deja concurs pt banice zici tu... noi voiam sa facem dueluri sa vedem care e mai bun. nu pentru bani.

Universal
12th September 2006, 19:48
facem duelurile sä vedem cät de buni suntem,nu cine este mai bun, acest lucru nu existä, fiacare are fazele lui bune si rele ;) si sincer nu as incepe cu un fond atät de mic, nu 3 Euro..nu faci mai nimic, ci sä zicem 10

razwan_vs
12th September 2006, 19:50
idee buna........probabil toti o sa vrea sa se dueleze cu ............:happy :ras-plans: :ras-plans:

tchibos
12th September 2006, 19:51
facem duelurile sä vedem cät de buni suntem,nu cine este mai bun, acest lucru nu existä, fiacare are fazele lui bune si rele ;) si sincer nu as incepe cu un fond atät de mic, nu 3 Euro..nu faci mai nimic, ci sä zicem 10

corect... fiecare are cate o periaoda in care le "intuieste" mai bine

eu cred ca ar fi interesant si fara sa fie pe bani

iuli eu zic sa o lasi mai moale cu aprecierile la adresa altora.. stim cu totii cum pui tu biletele si predictiile... daca ar exista "dreptul de autor" pe forum ai fi inglobat in datorii

Celso
12th September 2006, 19:53
faceti ma OPEN OLS aici pa pariuri:)

Universal
12th September 2006, 19:55
Facem.Pänä una alta pariul meu e perfect. PSV Team für Wien-StVeit 3-0 dupä 45 de minute.

iuli
12th September 2006, 19:57
iuli eu zic sa o lasi mai moale cu aprecierile la adresa altora.. stim cu totii cum pui tu biletele si predictiile... daca ar exista "dreptul de autor" pe forum ai fi inglobat in datorii

zi totul dak tot ai inceput...:rolleyes: ca sa stiu si eu nu de alta

razwan_vs
12th September 2006, 19:58
da nu trebuie sa zici pe toate threadurile......:jerk: ....avem si noi livescore ;)

stefanello
12th September 2006, 20:00
Singurul duel real se desfasoara intre Paiori si Casele de pariuri!
Asa k nu fitzi fraieri si pierdeti timpul cu asa ceva....!

razwan_vs
12th September 2006, 20:05
12-2 :evil:

Universal
12th September 2006, 20:18
:evil: Pentru mine

tchibos
12th September 2006, 20:18
zi totul dak tot ai inceput...:rolleyes: ca sa stiu si eu nu de alta

nu zic mai mult din respect pentru tine ca om si ca parior dar vreau sa incerci si tu sa ai acelasi respect pentru colegii tai de forum, chiar daca sunt mai slabi, mai retinuti in aventuri financiare sau sunt incepatori in ale pariurilor. Se poate?

iuli
12th September 2006, 20:21
te rog sa zici...nu ma feresc de nimeni...zi de unde am dat eu copy/paste si cand am dat??

eu am respect fata de majoritatea...dar nu de toti

tchibos
12th September 2006, 20:26
citeste bine postul anterior

Universal
12th September 2006, 20:29
Fata de majoritatea? Vrei sä spui fatä de 5% :drak: Prima impresie este mereu cea mai importantä asa-i iuli :drak: ? cum vezi un newbie, hop te iei de el, ai un tupeu foarte mare, si asta te face valoros , dar respect,oooo :happy cred cä nu prea existä asa ceva in capul täu.
Bine, rämän extraterestru ( incä.....dar vezi tu in cäteva zile ce extraterestru sunt :drak: ) dar cu banii mi-am revenit.Si voi intra in forta financiar boy ;)

dorian27
13th September 2006, 07:43
As propune si eu un duel intre Universal si bunica acestuia.
La cei 40 de ani de experienta pe care ii are bunica (asta inseamna ca inca pariaza??????) nu cred sa aiba probleme cu Universal.

PS Bunica ta stie ce vorbesti despre ea pe internet???
Cred ca este foarte mandra de tine!!!

Universal
13th September 2006, 08:45
YEp, este mändrä Presupun cä si sotia ta este mämdrä de cum te porti :drak: pänä una alta poti ataca tu mult si bine, mä doare fix in posterior :drak: crezi cä mai bagä lumea in seamä trolling-ul täu ? Te inseli boy :drak: Acum mi-am revenit si intru in fortä.Incä nu ati väzut nimic..
Universal-Razvi -prima zi 1-0 am mai mult cästig efectiv decät el.
DEci is slab,ha? ;) See ya guys

Kainsashiki
13th September 2006, 12:06
mai taci ma si nu te mai lauda pe toate threadurile ca deocamdata ai dovedit ca esti un om fals si atat.

malexoid
13th September 2006, 12:20
poti face un fel de joc piramidal... ceva eliminatoriu intre forumisti
pai exista deja unul, am putea sa plusa noi 'ceva' la ceea ce ofera GB si sa folosim acelasi concurs in doua scopuri...

crazy_rednwhite
13th September 2006, 12:36
ar fi tare sa fie o competitie...asa cum zicea cineva gen piramida...sau ca si champions league, cu grupe de calificare..:D

Rockefeller
13th September 2006, 15:31
pai exista deja unul, am putea sa plusa noi 'ceva' la ceea ce ofera GB si sa folosim acelasi concurs in doua scopuri...

adica sa dau bani ca sa fiu exclus ca nu am scris ca federer joaca tenis nu hockey pe iarba?..never..

Lover
13th September 2006, 16:20
ma noi am zis la inceput sa facem niste dueluri intre cei buni si cei care se cred buni... :D voi deja ajungeti la concursuri...sa dam bani sa fim exclusi ( cum zice rockefeller) asa trebuie sa-si faca fiecare cont la MB care nu au.
eu zic sa ramanem la ideea aia, sa facem dueluri sa vedem cine e mai bun nu concursuri cu premii si nu stiu ce, este deja unul GB...

resita
13th September 2006, 17:23
EU SUNT CEL MAI BUN SI GATA. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ce atatea dueluri.

tchibos
14th September 2006, 01:36
EU SUNT CEL MAI BUN SI GATA. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ce atatea dueluri.

pai.. ar putea moderatorii sa iti faca special un subforum in care sa te duelezi "tu cu...tine" dar sa ai grija sa nu iesi invins din duel :cool:

eu ziceam sa facem ceva gen piramidal just for fun. Ce exista acum e un concurs in care toti la gramada dau pronosticuri/bilete. Eu ziceam sa facem ori grupe de cate patru si primii doi merg mai departe ori doi cate doi in sistem eliminator ca la concursurile de sah

Kainsashiki
14th September 2006, 01:37
E greu, pentru ca ar dura mult timp pana s-ar termina. Cei eliminati ce vor face? Asa in fiecare saptamana isi vor gasi alt partener.

Efficiency
17th September 2006, 14:53
Go for it, Diablo! Mi se pare o idee buna dar trebuie sa te ocupi serios ;)

jackall
17th September 2006, 16:14
accept duel , din partea oricui
sa vedem ma provoaca cineva!

Kainsashiki
17th September 2006, 16:22
hai ca o sa te provoc eu dupa ce termin cu toate buncile de pe forum. sa vad de ce esti in stare :D

jackall
17th September 2006, 16:24
te astept diablo,,, sa vedem cat poti duce :)

jackall
18th September 2006, 13:08
hey diablo, undei provocarea??

Kainsashiki
18th September 2006, 13:09
dupa ce termin cu Lover, o am programata pe bunica lui Universal, sa-i scot si ei pariurile din cap si dup-aia o sa fac si cu tine. Pana atunci, gaseste-ti pe cineva de pe forum si provoaca-l. Oricine vrei tu :ok:

Universal
18th September 2006, 13:27
Deci,cänd incepe duelul intre Hildegard - Diablo?

Dudubetwin
18th September 2006, 13:33
asa o cheama pe bunica`ta ?? Hildegard ?? no ala da nume !! are nume de tipster profesionist :happy

Kainsashiki
18th September 2006, 13:40
Universal, duelul incepe in ziua in care Doamna Hildegard isi va face aparitia pe forum.

Universal
18th September 2006, 13:41
Doamna Hildegard apare maine pe forum.

Kainsashiki
18th September 2006, 13:42
Ok, deschid threadul.