PDA

View Full Version : Intrebari, contestatii



Pages : [1] 2

Vadim
26th July 2004, 18:33
Intrebari si contestatii legate de concurs puteti scrie aici.

adrianduluman
26th July 2004, 19:04
Avem voie sa punem si cum a pus STEELMAN adica 1 si X, 1 si 2, X si 2 la acelasi meci ?

Catalanul
26th July 2004, 19:06
daca citeai regulamentul iti dadeai seama
nu este voie
uite ce scrie in regulament: Pronosticurile se fac in sistem 1X2, solist

Vadim
26th July 2004, 19:43
Solist. Dublele nu se iau in considerare. In cazul unei duble, se puncteaza numai prima varianta. De exemplu, daca cineva pune 1X, se puncteaza 1, la 13, se puncteaza 1, la X2 se puncteaza X etc. Scrie clar in regulament ca e 1X2 solist.

Ayrton
27th July 2004, 10:28
eu propun ca sa nu le luam in considerare dublele, la regulament scrie "solist", sa se calculeze doar pronosticurile "solist".

mamutziku
28th July 2004, 22:32
nu inteleg sistemul asta
cum pronostichezi?
la meciul
Poli Iasi - Rapid vreau sa pronostichez 1-2
cum se face ?

Sergio
28th July 2004, 23:21
Pai n-ai cum...Ori pui 1 ori 2... :headbang:

Vadim
29th July 2004, 00:59
mamutzikule, scrie clar: solist. 1, X sau 2. Nu exista 12, 1X, 2X. :headbang:

Ehcar
29th July 2004, 09:01
mamutzikule, scrie clar: solist. 1, X sau 2. Nu exista 12, 1X, 2X. :headbang:
Se referea la scor, deci rentru rezultatul 1-2 pronosticul este 2
PS
Victorie gazde 1
Egal X
Victorie oaspeti 2
Ma mir ca la 14 ani nu atii inca regulile de pronosticare!
:cool:

*andrew*
29th July 2004, 16:03
As vrea sa-mi modific pronosticurile. Se mai pot modifica?

Ehcar
29th July 2004, 16:27
As vrea sa-mi modific pronosticurile. Se mai pot modifica?


In principiu nu, dar daca specifici ca ai renuntat la cel anterior
se poate, o singura data la 5 etape.

Paul
2nd August 2004, 13:09
of of mai mai ... greu cu pronosticurile astea
am ji io o intrebare
nu suntetzi in stare ca va luatzi un soft cu numaratoare automata ?

uzy
2nd August 2004, 19:16
unde este clasamentul dupa prima etapa?

fia
2nd August 2004, 19:26
Aici o sa fie cel general....
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3841

Pentru cel de etapa... ori tot acolo ori se face thread nou. NU a aparut inca pentru ca nu e gata probabil :)

bapsy
3rd August 2004, 18:28
Scuzati intarzierea. Clasamentul dupa Etapa 1 il gasiti aici (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3841)

vasile314tzurka
4th August 2004, 10:19
l-am gasit:), poate ar fi mai bine un cirnat in loc de o placinta. se cauta mai usor:)

fia
4th August 2004, 10:33
Mie imi e indiferent.... Ctrl-F rulez. Sau poate ca ar fi bine in schimb sa fie in ordine alfabetica cei cu punctaj egal...

bapsy
4th August 2004, 14:31
Am urmat sfaturile voastre. Sper sa fie mai bine asa. Am deschis un thread unde vor fi puse listele cu punctajele utilizatorilor in ordine alfabetica pentru fiecare etapa.

ninimihca
5th August 2004, 18:43
pt. inceput e ok. ,bafta in continuare

claudio25ro
9th August 2004, 13:15
Cand E Gata Clasamentul General Dupa 2 Etape...nu De Alta Dar Miercuri E Iar Etapa Si In Viteza Asta... :) No Offence!

bapsy
9th August 2004, 13:28
In decursul zilei de astazi va fi gata clasamentul general dupa 2 etape.

Ayrton
9th August 2004, 13:38
poate ai mai raspuns la intrebarea asta, dar nu am vazut eu... daca nu, ce se intampla cu meciurile amanate de miercuri?

bapsy
9th August 2004, 16:16
S-au amanat 3 dintre meciuri (Poli Iasi - Dinamo, FC Brasov - Otelul, Steaua - Apulum), dar se poate pronostica pentru ele doar pana miercuri , 11 august ora 18:00. Dupa etapa de miercuri se vor socoti doar rezultatele de la meciurile jucate, urmand ca dupa ce se joaca si cele amanate sa modific din nou clasamentul general.

fia
9th August 2004, 18:02
Bravo Bapsy! Super Prompt(a)! :ok: Keep up the good work! Si pe de alta parte, vezi ca esti deja la 6 pct de lider :drak:

bapsy
9th August 2004, 18:31
Multumesc fia, progresez :) Pardon, sunt la 4 puncte de lider, daca te referi la pronosticuri ... dar daca te referi la Divizia A, ai dreptate :(

YOIULI
9th August 2004, 19:56
Sunt curios in ceea ce priveste procesarea datelor...sper ca nu o faceti manual(adica vizual! :drak: ).
Am observat si pronosticuri de genul -1- pentru etapa a 3-a parca si cred ca respectivul va obtine 0 pct daca softul (daca este) verifica doar primul caracter de dupa spatiu.
Cei de la STEAUA au un sistem destul de eficient,poate va inspirati de la ei...

Quartz@nu
10th August 2004, 00:27
s-a facut o greseala la mine ...dupa 2 etape am ::: 7 puncte , nu 5 cu cate apar in clasamentul general (5pct.dupa etapa intai + 2 puncte dupa etapa a doua = 7 puncte ) rog a se modifica clasamentul la Dorys
:mad:

bapsy
10th August 2004, 10:07
Ok, am corectat. Scuze.

Ovy-Iasi
10th August 2004, 14:22
bapsy e o greseala la mine:in etapa a doua am obtinut 4 puncte (nu 3 cum apare)iar la general am 8 puncte(nu 7).Te rog verifica si corecteaza.

bapsy
10th August 2004, 14:58
Ovy, m-am uitat, dar tot 3 imi iese. Aici este pronosticul tau (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=114860&postcount=195)

Sunt corecte urmatoarele:

Gloria Bistrita - CFR Cluj 1
Dinamo - Sportul Studentesc 1
Rapid - Steaua 1

Gresesc?

Ovy-Iasi
10th August 2004, 15:35
gata m-am lamurit ....se pare ca am pus doua postari la acea etapa (nush cum am facut tampenia asta) si eu imi calculasem punctele uitindu-ma la al doilea post...
Deci e corect cum ai spus....si imi cer scuze...aldata o sa fiu mai atent.

fia
10th August 2004, 15:43
Citeste mai si tu tot:

Observatii:
1. Celor care au postat mai mult decat o data le-am luat in considerare primul pronostic.
2. Celor care au pronosticat scoruri le-am luat in considerare tendinta, nu scorul (adica daca ati pronosticat 2-0 si a castigat primul, aveti 1 punct).

Va rog frumos sa cititi regulamentul. Multumesc.
Asta e scris aici:
Lista punctajelor pentru fiecare etapa (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3996)

bapsy
10th August 2004, 15:49
Deci e corect cum ai spus....si imi cer scuze...aldata o sa fiu mai atent.
Nici o problema, si eu mai gresesc, dupa cum vezi ;)

MARCEL55
10th August 2004, 20:19
Va rog sa verificati. Am 5 rezulate corecte in etapa a II-a. Multumesc.

bapsy
10th August 2004, 23:04
Ai dreptate, am modificat.

caliniosefide
11th August 2004, 10:00
Etapa a II a - am 3 puncte si nu doar 2 cum apare in clasament
Merci

bapsy
11th August 2004, 11:10
Ai dreptate. Acuma esti scris cu rosu in clasamentul general ;)

bapsy
12th August 2004, 03:43
Saptamana aceasta nu voi mai putea raspunde la intrebari sau contestatii, dar totusi scrieti daca este ceva in neregula si va voi raspunde luni (16.august) la prima ora.

sames44jc
12th August 2004, 04:25
bapsy
eu ar trebui sa am 8 puncte
am pronosticat corect un meci in etapa a treia
din cele 5 meciuri disputate am nimerit unul
deci ar trebui sa am 8 puncte
mersi

Red Heat
12th August 2004, 10:20
Alo, domnisoara bapsy. Te rog sa modifici si la mine. In etapa a III-a am 4 rezultate corecte din 5 jucate (m-a incurcat Rapidul :) ). Tu mi-ai dat 2 pct.
gracias

Red Heat
12th August 2004, 10:24
Si mai am o propunere. Dupa ce s-a jucat etapa si s-a inchis thread-ul ar trebui scrise si rezultatele tuturor meciurilor.

le fada marseillais
12th August 2004, 11:45
Salut Bapsy!!!
Doar o mica corectie. M-ai putea readauga si pe mine in clasamentul general in caz ca n-am devenit "persona non grata"? La prima etapa n-am participat,la a doua si a treia(partiala) am avut 3 puncte de fiecare data ,asa ca in total ar fi 6 puncte pina in prezent.Cu toate astea,am disparut din clasementul general...

Paul
12th August 2004, 14:46
Bapsy :
- sunt unii useri (si nu-s putini) ... am scris pe thread 2 posturi cu ei , care apar in clasament cu 2 punctaje diferite

- ce facem cu cele 3 meciuri din etapa a 3-a ?
cand se joaca le punctezi la general sau s-au dus punctele pe ele ...

avand in vedere Steaua - Apulum 1 si Poli Iasi - Dinamo 2 , cei ceau pronosticat cam ar inhatza 2 puncte sau minim 1 desi nu cred in miracole

fia
12th August 2004, 14:53
- ce facem cu cele 3 meciuri din etapa a 3-a ?
cand se joaca le punctezi la general sau s-au dus punctele pe ele ...

avand in vedere Steaua - Apulum 1 si Poli Iasi - Dinamo 2 , cei ceau pronosticat cam ar inhatza 2 puncte sau minim 1 desi nu cred in miracoleLa intebarea asta s-a raspuns aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=116239&postcount=23
Adica, da se iau in considerare cand se vor juca.


Bapsy :
- sunt unii useri (si nu-s putini) ... am scris pe thread 2 posturi cu ei , care apar in clasament cu 2 punctaje diferite

Asta intradevar e o problema mai grava.... Cum totul se desfasoara pe baza de voluntariat ai putea (daca vrei) sa faci si tu o lista cu ce care apar de 2 ori ;) Sigur ar fi utila :ok:

hamsterutz
14th August 2004, 22:30
m-am uitat peste clasamentul etapei a 3 si io nu apar nicaieri, cred ca e o greseala deoarece i|milan sau parca asa am vazut ca il cheama e trecut de 2 ori
Multumesc anticipat

IlMILAN
15th August 2004, 01:15
Bey hamsterutz , e vreo problema daca sunt trecut de doua ori?:D is mai bun k tine:D

Lasand gluma la o parte , bapsy e plecata iar cand se va intoarece, cel mai probabil luni, va remedia problema.:ok:

P.S Mai Bapsy macar daca ma puneai pe primul loc...asa nu mai dau berea:D sau iarasi vrei votca? :o:

bapsy
15th August 2004, 10:45
Vai de capul meu, lipsesc 3 zile si e haos. Ma scuzati pentru greseli, explicatia este ca am vrut inainte de a pleca sa va pun rezultatele, iar 4 dimineata nu este neaparat ora cea mai potrivita pentru asa ceva. Voi incerca acum sa verific si sa corectez.

Am descoperit greseala: cei care erau afisati cu sase puncte, erau defapt cei care au avut in etapa 2 sase puncte :headbang: Am corectat. Asta explica si faptul ca unii erau de doua ori in clasament, iar altii nu apareau deloc.

bapsy
15th August 2004, 11:12
Alo, domnisoara bapsy. Te rog sa modifici si la mine. In etapa a III-a am 4 rezultate corecte din 5 jucate (m-a incurcat Rapidul :) ). Tu mi-ai dat 2 pct.
gracias
Domnule Red Heat, din pacate te-a incurcat si Craiova, si Poli Timisoara :) in primul post (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=113420#post113420). In al doilea post (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=116557#post116557) aveai intr-adevar 4 corecte. Imi pare rau, dar trebuie sa ma tin de regulament si sa-l iau pe primul in considerare.

IlMILAN
15th August 2004, 11:35
Vezi ca eu iarasi sunt trecut de doua ori....sau inca nu ai corect ?

bapsy
15th August 2004, 11:50
Am corectat :) Ai si tu putina rabdare.

bapsy
15th August 2004, 12:09
Salut Bapsy!!!
Doar o mica corectie. M-ai putea readauga si pe mine in clasamentul general in caz ca n-am devenit "persona non grata"? La prima etapa n-am participat,la a doua si a treia(partiala) am avut 3 puncte de fiecare data ,asa ca in total ar fi 6 puncte pina in prezent.Cu toate astea,am disparut din clasementul general...
In nici un caz n-ai devenit "persona non grata", dar ai avut ghinionul sa ai 6 puncte, iar pe cei cu 6 puncte i-am gresit. Dar am corectat si sper ca nu te-ai suparat pe mine.

Mai putin si ajung eu "persona non grata", ca v-am gresit. Imi cer scuze, iar pe data viitoare mai bine o las pe mai tarziu, decat mai devreme si gresit ...

hamsterutz
15th August 2004, 15:45
ms ms

ioanastancu
15th August 2004, 20:13
va rog frumos sa verificati la mine, este o greseala
in loc de 10 pct apar cu 7 pct
Dupa prma etapa am 3 puncte este bine
Dupa a doua etapa am 7 puncte este bine
Dupa a treia etapoa apar cu 6 puncte. Incep sa mi se scada din puncte?????

La clasamentul pe etape este bine pus
prima etapa 3 pct, a doua 4 pct si a treia 3 pct
dar la general am inceput sa o iau inapoi

bapsy
15th August 2004, 20:24
ai dreptate, am schimbat. nu ti se scad puncte, a fost o greseala.

Red Heat
17th August 2004, 09:36
Domnule Red Heat, din pacate te-a incurcat si Craiova, si Poli Timisoara :) in primul post (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=113420#post113420). In al doilea post (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=116557#post116557) aveai intr-adevar 4 corecte. Imi pare rau, dar trebuie sa ma tin de regulament si sa-l iau pe primul in considerare.

Mda... Ai dreptate. Scuze. Curios, ca nu tin minte :o: sa fi trecut de doua ori. Cred ca am luat-o razna ca de baut nu eram sigur. Si io care credeam ca sunt in floarea varstei :D

junior
18th August 2004, 10:17
ce se īntāmpla cu rezultatele meciurilor care au fost amānate?
mai sunt punctate?

Ehcar
18th August 2004, 10:40
In regulament nu este precizat dar ca si la alte concursuri vom anula acele meciuri pentru ca nu se stie cand se vor disputa.

fia
18th August 2004, 10:45
Ehcar... te contrzici cu Bapsy!
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=116239&postcount=23

Ehcar
18th August 2004, 12:03
Problema este ca se dau premii la fiecare 5 etape.
Daca restantele se joaca in octombrie de exemplu
nu se pot da premiile pentru etapele 1-5.

junior
18th August 2004, 15:46
ce intāmpla cu meciurile amānate? se mai considera pronosticuri?

Vadim
18th August 2004, 15:50
ce intāmpla cu meciurile amānate? se mai considera pronosticuri?
Da, se considera si se puncteaza cind vor avea loc.

gicu
30th August 2004, 14:50
la clasamentul pt. etapa 4 lipsesc cu desavarsire :) Chiar daca nu-s multe, 3 pct. nu-s de cedat :D

bapsy
30th August 2004, 15:33
Ai dreptate, nu sunt de cedat :) Am schimbat si ti-am dat ce ti se cuvine :)

gicu
30th August 2004, 16:39
'traiti! :) Pai da, e greu cu astea 3 pct. Unii nu le obtin nici macar in meciul cu o nou-promovata :(

vicov
31st August 2004, 09:15
Buna ziua Bapsy !

Pt. etapa a 5-a am adunat (doar) 3 puncte :headbang: dar in clasamentul etapei nu le vad pe nici macar pe astea si nici in clasamentul general unde ar fi un total de 19 puncte. Imi cer scuze daca nu e finalizata analiza etapei...

O zi buna si FORZA POLI IASI !!! :yeah:

bapsy
31st August 2004, 09:33
Buna ziua vicov,

nu exista "doar" 3 puncte ... 3 puncte nu sunt de cedat, dupa cum zicea si gicu, asa ca am schimbat punctajele si clasamentul.

drept urmare ... esti pe podium :)!

O zi buna si tie.

cyber_goool
10th September 2004, 14:10
salut! /hello /hello

Am si eu o intrebare (sugestie, propunere etc cum sa-i zic): nu s-ar putea face (sau exista pe undeva?) un clasament a ceea ce s-a pronosticat? :) Eu zic ca ar fi interesant un astfel de clasament sa se vada diferenta dintre ceea ce s-a pronosticat si cea iesit... Ce ziceti?
De ex. la meciul cutare s-a pronosticat 1-20% x-25% 2-55%
Numai daca nu e prea complicat... :sleep:

Si inca cateva mici intrebari (contestatii :p ): Am vazut ca la unii apare o bila verde si la unii albastra, are vreo semnificatie (sunt rude cu moderatorii :drak: ) sau e doar o simpla chestie de design?

Si inca o intrebare-contestatie: am prea putine puncte...pot sa fac ceva sa mai acumulez cateva? macar la meciurile alea restante din etapa 3 sau 2 nu stiu cat era? Eu de ce nu sunt pe primul loc? :headbang: Puneti-ma pe primul loc! (acolo trebuie sa fiu eu :evil: )

:D :D

bapsy
10th September 2004, 14:24
Salut!

nu s-ar putea face (sau exista pe undeva?) un clasament a ceea ce s-a pronosticat? :) Eu zic ca ar fi interesant un astfel de clasament sa se vada diferenta dintre ceea ce s-a pronosticat si cea iesit... Ce ziceti?
De ex. la meciul cutare s-a pronosticat 1-20% x-25% 2-55%
Numai daca nu e prea complicat...

S-ar putea face, inca nu exista asa ceva in sectiunea asta. In schimb in sectiunea Fotbal > Intern > Divizia A 2004/2005 - toate meciurile (http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=94) se discuta si se voteaza rezultatele pentru meciurile din fiecare etapa. Acolo poti vedea si procentaje.



Am vazut ca la unii apare o bila verde si la unii albastra, are vreo semnificatie (sunt rude cu moderatorii :drak: ) sau e doar o simpla chestie de design?

Acele "bile" arata daca un utilizator este online(verde) sau nu (albastra). Asta explica de ce te-ai vazut pe tine cu biluta verde :)



am prea putine puncte...pot sa fac ceva sa mai acumulez cateva? macar la meciurile alea restante din etapa 3 sau 2 nu stiu cat era?
Poti acumula mai multe pronosticand in continuare. Nu se mai pot pune pronosticuri pentru etapa 3, din pacate. Se dau premii din 5 in 5 etape, asa ca mai ai sanse sa castigi.



Eu de ce nu sunt pe primul loc? :headbang: Puneti-ma pe primul loc! (acolo trebuie sa fiu eu :evil:)

Este pe primul loc cel care a strans cele ai multe puncte. Daca acesta este locul tau, mai ai timp sa ne dovedesti. Mult succes :ok:

inter
10th September 2004, 14:29
bapsy ... eroare :D:D , nu din 5 in 5 etape ... intreaba-l pe vadim :p

bapsy
10th September 2004, 16:09
Nu este eroare :) Detalii despre premii puteti gasi in cadrul regulamentului concursului (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3842).

Seahawk
13th September 2004, 00:17
in concursul de pronosticuri..pentru etapa a 6-a ..mi se pare ca am postat de doua ori..si imi cer scuze pe aceasta cale..si cer a se lua in considerare numai primul post..(daca nu ma insel asa se proceadeaza)..oricum..asa ca fapt divers :D

p.s. in primul post am ghicit 7 din 8...iar in al doilea mi se pare ca doar vreo 3-4..
Oricum..nu conteaza asta... si sper sa mi se ia in considerare decat primul post! :D

Multumesc anticipat :))

inca ceva...eu cred ca ar mai bine..mai frumos si mai interesant daca s'ar acorda bonus...sa zicem..intro etapa..daca cineva ghiceste toate rezultatele sa primeasca bonus 3 sau 4 puncte..Zic eu ca ar merita :))

[p.s. :daca Dica dadea gol din penalty la meciul cu arges..le ghiceam pe toate :))]

bapsy
13th September 2004, 08:32
Salut MikeBibby,

daca ai postat de doua ori ti se ia dupa regulament primul pronostic in considerare, deci nu trebuie sa-ti faci griji :)

Multumim pentru propunere, este o idee buna si ne vom gandi daca sa introducem aceasta regula.

O zi buna in continuare :ok:

junior
13th September 2004, 10:44
din păcate cei care critică sunt mulţi. aş vrea să-i văd pe ei īntreţinānd un site. nu cred că ar reuşi. ţineţi-o tot aşa. bravo!!!!!!!!!

bapsy
13th September 2004, 11:02
Multumim junior, voi transmite felicitarile tale mai departe echipei OLS :ok:

CoolRain
13th September 2004, 14:56
cool site, cel mai tare pe care l-am vazut ! :ok:
dar n-as vrea sa fiu in locul iepuroaicei scumpe... :p

Ehcar
13th September 2004, 15:06
cool site, cel mai tare pe care l-am vazut ! :ok:
dar n-as vrea sa fiu in locul iepuroaicei scumpe... :p

Nu este singura.
Exist totusi si eu! :cool:

CoolRain
13th September 2004, 15:55
Ok, nici in locul tau nu as vrea sa fiu... cel putin aici, pe forum :D :D

bapsy
13th September 2004, 15:57
Uite ca se merita, mai primesc si complimente frumoase :p

ricky
13th September 2004, 18:32
BAPSY, EHCAR apreciez deosebit munca pe care o faceti !

As avea insa o propunere :

cred ca n-ar fi rau ca "generalele", dupa fiecare etapa, sa ramina.
Consider ca este o verificare in plus si pentru voi !

In rest...
Spor la treaba si toate cele bune ! :ok:

love_to_love
13th September 2004, 19:23
la rezultatele etapei 6 nu apar in clasamentul de etapa si in cel general nu am punctajul corect .
7th September 2004, 11:08
love_to_love
incepator Join Date: Jun 2004
Posts: 14

Gloria - Poli Timisoara 1
Rapid - FC Brasov 1 @
Apulum - FCM Bacau 1
Dinamo - FC National 2 @
Universitatea Craiova - CFR Cluj 1 @
FC Arges - Steaua x @
Farul - Politehnica Iasi 1 @
Otelul - Sportul Studentesc 1 @

bapsy
13th September 2004, 19:58
@love_to_love: Am corectat punctajul tau pentru etapa 6 (6 puncte) si in clasamentul general (23 puncte).

Vad ca stai bine la punctaj :), mult succes in continuare si imi cer scuze pentru greseala.

love_to_love
13th September 2004, 20:22
Merci !!! sper sa stau bine si la sfarsitul concursului : )

MARCEL55
13th September 2004, 21:36
Dupa rezultate, in etapa 6 am 5 rezultate corecte si vad ca nu apar cu nici unul. Am pronosticat la pag.7. Vad ca la fiecare etapa trebuie sa contest rezultatele.

ricky
13th September 2004, 21:50
MARCEL, hai si tu cu o "damijana" de hvin in mina stinga si cu una de palinca in dreapta si porcul sa-l conduci cu picioarele si sa vezi cum se rezolva problema ! :evil:

Deh !
Greseli se pot intimpla !
Las' ca le remediaza ei !

Da'...nu uita de palinca ! :evil:

MARCEL55
13th September 2004, 22:26
Palinca de Cluj, de Maramures, de Bihor?

ricky
13th September 2004, 22:41
De...GHERLA ! Ca e mai buna ! :evil:

P.S. Pfui ! Sa avem grija !
"Dusmanul" nu te culca-te ! Asculta la usa si ne...stinge ! Cica...OFF-TOPIC !
Ia sa-i dai un pahar de palinca sa vedem care-i OFF (ul) !? :evil:

bapsy
14th September 2004, 09:11
@MARCEL55: scuze pentru toate greselile facute la punctajul tau, nu sunt intentionate, serios :( - se pare ca mi intamplat si mie si lui Ehcar sa gresim la pronosticurile tale, data viitoare le voi calcula eu de 2 ori si Ehcar de 2 ori sa fim siguri ca sunt bune.

Scuze inca o data ... promit ca nu se va mai intampla.

Paul
14th September 2004, 10:42
mi`ai dat 3 p:

Otelul - Sportul 1
Rapid - Brasov 1
Craiova - CFR 1
Farul - Poli Iasi 1

ce nu e clar ?

Paul
14th September 2004, 10:50
pe 22 septembrie se joaca restantele ...
ce facem mai pronosticam o data
sau cauti threadul cu pronosticurile initiale ?

Poli Iasi - DInamo
Steaua - Apulum
Brasov - Otelul

bapsy
14th September 2004, 10:56
mi`ai dat 3 p:

Otelul - Sportul 1
Rapid - Brasov 1
Craiova - CFR 1
Farul - Poli Iasi 1

ce nu e clar ?
E foarte clar. Am schimbat.


ce facem mai pronosticam o data
sau cauti threadul cu pronosticurile initiale ?

Am mai raspuns la aceasta intrebare: se vor lua in considerare pronosticurile pe care le-ati facut deja pentru etapa 3. Apoi se va recalcula clasamentul general dupa etapa 5, pentru a se inmana premiul.

MARCEL55
14th September 2004, 19:02
Nu e nimic grav cu greselile, bine ca se remediaza. Daca ar fi usor nu ar gresi nimeni.

Problema e ca in etapa 6 am 5 rezultate exacte si nu 4 cum apare in clasamentul etapei, poate corectati si asta.

bapsy
14th September 2004, 19:22
Ai dreptate, am schimbat :) Asa-i cu sticlele astea ...

razvan141
17th September 2004, 16:29
Scuze ca m-am prins asa tarziu,dar si mie mi-ati pus 3 puncte in loc de 4 in etapa 6.

bapsy
17th September 2004, 16:46
Aici imi permit sa te contrazic ... ai chiar 5 puncte :). Scuze pentru greseala, am reparat-o.

O zi buna :ok:

madalindinu
17th September 2004, 17:45
:(( Ati inchis deja threadul :(
NU ar fi fost bine sa il lasati macar pana maine dimineatza ca sa poate sa isi puna pronosticurile si alti amaratzi ca mine care au uitat ca si azi se joaca meciuri?
Eu pun totusi pronosticurile, mai putin la meciul care a inceput, las la latitudinea voastra daca mi le acceptati:

Gloria - Otelul 1
Poli Timisoara - Rapid 2
FC Brasov - Apulum 1
FCM Bacau - Dinamo 2
FC National - Universitatea Craiova 1
CFR Cluj - FC Arges (inceput deja :) )
Steaua - Farul 1
Politehnica Iasi - Sportul Studentesc X


Mersi

bapsy
17th September 2004, 17:51
Imi pare rau, dar nu am cum sa-l mai iau in considerare :( cum ziceai si tu, a inceput deja CFR Cluj - FC Arges .... Asa este regula ... daca ti le-as lua in considerare n-as putea sa refuz urmatorii care mi-ar cere asta ...

Sper sa intelegi, o zi buna in continuare :)

madalindinu
17th September 2004, 18:18
Eu ziceam sa se faca cumva ca la campionatul European, adica cel care pune pronosticurile sa puna doar pe cele care nu au inceput inca, sau macar sa li se dea o perioada de gratie de cateva ore. E pacat ca dintr-o mica neatentie sa pierzi toate meciurile la acea etapa. Practic pierzi orice sansa sa castigi la final din cauza unui meci care oricum nu inteleg de ce se joaca vinerea la pranz ...

ricky
20th September 2004, 19:03
DINULE, si eu tin un concurs !
Acolo unde pot...trec si ora de incepere a primului joc !
Desi, unii mi-au spus ca...e treaba participantilor !
Nu sint de aceeasi parere ! De ce sa nu-i simplifici viata omului ?

Si mie mi s-a intimplat la fel anul trecut : n-am stiut ca DIVIZIA A incepe vinerea ! :evil:
Ma bucur totusi ca ne mai spune , FEDERATIA, ora de incepere a partidelor ! :evil:

P.S. Pina la urma, BAPSY si EHCAR n-au nici o vina !
Eventual...o scapare !
Asa cum consider ca este "actualizarea" clasamentului GENERAL stergindu-se precedentul !
Dar, si aici, e chestie de...gusturi !
Si-apoi, orele pe care TEAM-ul le pierde cu calcule etc...TOATA STIMA ! /hello

Quartz@nu
20th September 2004, 20:08
s-a facut o mica greseala la numararea rezultatelor corect indicate de mine pt. etapa a-7-a : figurez cu 4 raspunsuri corect ....eronat AM 5 (CINCI) .rog a se verifica si dupa constatarea erorii sa se modifice clasamentul general si anume Dorys = 28 puncte ....multumesc anticipat si va inteleg (la cat aveti de munca se mai intampla si mici greseli) BAFTA :ok:

bapsy
20th September 2004, 20:16
Dorys, multumesc f. mult pentru intelegere :) . Am verificat si am corectat.

O seara placuta :ok:

Goratiu
21st September 2004, 04:30
Vreau sa va spun ca s-a facut o greseala in etapa a 7-a! Am pronosticat corect 6 rezultate , dar am fost punctat numai cu 4 puncte.Poate puteti sa rectificati greseala. Mersi !

Goratiu
21st September 2004, 04:41
V-am zis mai devreme ca s-a facut o greaseala legata de punctajul din etapa a 7-a.De fapt nu a fost nici o greseala din partea voastra, ci din partea mea ca in loc sa ma uit la etapa a 7-a m-am uitat la etapa 1 :headbang: . Scuze ! Si va multumesc pt intelegere. :)

asimion
21st September 2004, 08:10
Salut! Cred ca s-a facut o greseala la mine. Am pronosticat corect 4 rezulate si cu toate astea apar in clasamentul etapei cu 3pct iar in cel general salt cu numai 1pct.

bapsy
21st September 2004, 09:04
@Goratiu:
Nici o problema, ma bucur ca ti-ai dat seama (si ca n-am gresit :p).

@asimion
Salut!

In cadrul threadului "Lista de punctaje pentru fiecare etapa" ai la dispozitie toate punctajele tale. Probabil ai cautat in pagina dupa numele tau si te-ai gasit prima data la Etapa 2, unde ai 3 puncte. Totusi la "Etapa 7" te poti gasi cu 4 puncte.

Clasamentul general este corect, tu avand 18 puncte etapa asta, dupa ce etapa trecuta ai avut 14. Cel mai usor te convingi daca faci o suma a tuturor punctajelor tale pe toate etapele si vei vedea care este punctajul tau general.

Succes!

ninimihca
21st September 2004, 17:58
Nu Apar Deloc In Etapa Nr. 7 De Ce????????????????????????????????????????

bapsy
21st September 2004, 18:41
Imi pare rau, dar nu ai pus pronostic pentru etapa 7 :(

rinso
22nd September 2004, 12:57
am 5 rezultate corecte etap trecuta dar nu ma gasesc in clasamentul de etapa!!!

bapsy
22nd September 2004, 13:18
Ai drepate, am schimbat ... ai 5 puncte in clasamentul de etapa si in clasamentul general.

giovanni BV
23rd September 2004, 07:56
Ce s-a intimplat cu meciul FC Brasov - Otelul , a fost aminat ???? N-am auzit nimic de acest meci care era programat pe 22 septembrie !!! Aveti vreo veste ???

DepecheMode
25th September 2004, 09:25
In clasamentul general am 27 puncte ,am verificat si este o gresala la etapa 2 nu am 3 puncte ci 4 puncte :
Apulum - Poli Iasi 1
U Craiova - Farul Constanta x
Gloria Bistrita - CFR Cluj 1
Dinamo - Sportul Studentesc 1

In total am 28,va rog verificati.

bapsy
25th September 2004, 15:28
Am verificat si am modificat punctajul pentru etapa 2 si clasamentul general.

Weekend placut :ok:

ganticick
26th September 2004, 22:58
La etapa a 8-a am avut 6 pronosticuri corecte iar voi nu mi-ati punctat nici una!Astept lamuriri..merci mult!

Ale L`OM..macar L`OM daca Stiinta nu :(

bapsy
27th September 2004, 09:25
Rezultatele pentru etapa a 8-a inca nu sunt afisate. Ele vor fi afisate in decursul zilei de astazi.

Paul
27th September 2004, 17:30
mult am stat eu pe forum ... dar de premii nimic

poate ne zice cineva ...
oricum si fara premii e meserie concursul mai ales acum cand sunt in TOP 20 :)

CoolRain
28th September 2004, 09:50
Iepuras, vezi ca pe mine m-ai sarit la punctaj, si la etapa si la clasamentul general. Ai facut tzup-tzup prea repede...
Shshshsh... be vewy vewy qwiet, i'm hunting wabits! he-he-he
:evil: :evil: :evil:

bapsy
28th September 2004, 10:10
Si cum ar zice tata: "Ehh, what's up, doc?"

Buna dimineata, CoolRain, ai dreptate, se pare ca am sarit peste pronosticul tau ieri, dar fara griji, totul este sub control. Am corectat :)

So, have a niiiiice day ;)

bapsy
28th September 2004, 14:04
mult am stat eu pe forum ... dar de premii nimic

Am deschis un thread legat de tema asta, care se numeste Premii pentru concursul de pronosticuri Divizia A (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4329) . In cadrul acestui thread voi scrie anunturi legate de premiile oferite.
Detalii despre premii puteti gasi in cadrul regulamentului concursului (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3842).


oricum si fara premii e meserie concursul mai ales acum cand sunt in TOP 20 :)
Ma bucur, felicitari :ok:

<vasile>
30th September 2004, 18:11
Am impresia ca n-am fost inclus in clasamentul etapelor 7 si 8, precum si in cel general.
cred ca m-am uitat bine.

bapsy
30th September 2004, 18:34
Da, ciudat, desi te aveam in tabela. Cred ca e din cauza numelui. Oricum, am corectat ai 25 pcte in clasamentul general :).

<vasile>
30th September 2004, 18:46
Nici o problema . multumesc!

*andrew*
4th October 2004, 16:32
Din cate vad am fost omis la punctaj de aceasta data.

bapsy
4th October 2004, 16:52
Intr-adevar, nu erai trecut la punctajul pentru etapa. Te-am trecut (ai 4 puncte). In clasamentul general esti insa bine afisat.

O zi buna :ok:

Vietnam
4th October 2004, 17:57
Se pare ca eu sunt la minus la pronosticuri ca vad ca de citeva etape nu apar nici la 0 puncte. Ce e drept apar in clasamentul general.
Cred ca m-am camuflat asa de bine ( reminescente din timpul razboiului) ca nu mai stiu nici eu unde sunt :evil: Poate reusesc sa ma descopar cu ajutorul satelitului.

MARCEL55
4th October 2004, 18:17
Iar aveti ceva cu mine!
CFR Cluj - Sportul Studentesc x
FCM Bacau - FC Arges 1
Otelul Galati - Rapid 1
Gloria Bistrita - Apulum 1
FC National - Farul 1
FC Brasov - Univ. Craiova x
Poli Timisoara - Dinamo 2
Steaua - Poli Iasi 1
Acestea sunt pronosticurile mele pentru etapa a 9-a. Am rezultate corecte la Cluj, Bacau, Galati, Bistrita si Timisoara deci 5. Ori eu apar numai cu 2 rezultate corecte.

MARCEL55
4th October 2004, 18:23
Si in clasamentul general este bineinteles greseala. Dar se poate corecta nu?

bapsy
4th October 2004, 18:46
Nu stiu de ce tot pe tine te nimerim :( Care e probabilitatea ... In fine, se pare ca ai ghinion la chestia asta. Normal ca se poate schimba, bineinteles ca am si schimbat.

Stiu ca e de prisos, dar ... imi cer scuze din nou ...

ricky
4th October 2004, 19:10
BAPSY, sorry !
Asa cum v-am cerut in...repetate rinduri, cred ca n-ar fi rau sa lasati clasamentele GENERALE. Adica...sa le afisati incontinuare pe celelate fara al sterge pe precedentul !

In ce priveste GENERALUL de acum...am oarece dubii !
Poate am prins momentul cind s-a schimbat dar...n-am observat !
Oricum, banuiesc ca...veti avea de lucru !
Spor la treaba ! :evil:

Zau asa ! Nu inteleg de ce "ascundeti" precedentul GENERAL !

bapsy
4th October 2004, 19:16
Nu-l ascundem, ricky. Doar ca este clasament general. Lumea da search dupa nickul respectiv si nu vrea sa dea de o mie de ori "find next" ... pana ajunge la ultimul clasament. Oricine isi poate calcula punctajul adunand punctajele pe etape, care sunt toate afisate.

lu
4th October 2004, 19:42
daca cineva castiga,cum va fi recunoscut in realitate?unii nu-si dau datele corecte cand isi fac un cont

bapsy
4th October 2004, 19:46
Nu dupa acelea ne luam. De exemplu tu ca user ne trimiti un PM sau mail cu datele tale in cazul in care esti castigator. Este in interesul tau sa ne dai datele corecte daca vei castiga, nu?

lu
4th October 2004, 19:53
da.

am crezut ca sunt valabile datele cu care s-a creat contul.

mailul trebuie trimis de pe adresa din baza de date,banuiesc.

pai o persoana nu poate avea 16 conturi?

punctele cum se calc?

rezultatul si punctul?

multzam de explicatzii

lu
4th October 2004, 19:54
si inca ceva,
daca eu intru azi in concurs ,ce shanse mai am sa-i prind din urma pe ceilaltzi?

bapsy
4th October 2004, 20:08
mailul trebuie trimis de pe adresa din baza de date,banuiesc.
In principiu folosim PM (Private Messages) pentru detalii despre datele personale.

pai o persoana nu poate avea 16 conturi?
Teoretic da, practic ne dam seama, pt ca-i putem vedea ip-ul.

punctele cum se calc? rezultatul si punctul?
Exact. Pentru fiecare etapa ai dreptul la un singur pronostic (1, x sau 2 pentru fiecare meci). Fiecare rezultat corect inseamna 1 punct.

daca eu intru azi in concurs, ce shanse mai am sa-i prind din urma pe ceilaltzi?
In primul rand poti castiga o data la cate 5 etape ... deci ai sanse la premii, da. In al doilea rand sunt premii si pe retur, poti sa castigi si acolo.

Pentru detalii te sfatuiesc sa citesti Regulamentul concursului (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3842) .


multzam de explicatzii
Cu placere, o seara placuta :)

tanita
4th October 2004, 22:31
in etapa 9 am avut 2 pct care nu mi s-au adaugat la general, si deci trebuie sa am 34p, nu 32p. astept rectificarea. GT

ricky
5th October 2004, 07:57
Oricine isi poate calcula punctajul adunand punctajele pe etape, care sunt toate afisate.

Aha ! :evil:
Am inteles ! :evil:
Lipseste omul o saptamina-doua, trimite insa de undeva PRONO, revine, dar...nu are acasa foi separate "lipite" la dosar si...
Si incepe sa dea click pe etapele disputate IN LOC sa verifice doar de acolo de unde stie el ca...n-a verificat ! :evil:

BAPSY, noi am mai discutat subiectul asa ca...o zi faina ! :ok:

Ehcar
5th October 2004, 09:08
Ai dreptate am sarit doua pronosticuri la scroll
Tanita si Marcel55

caesarmaximus
8th October 2004, 01:11
mie nu mi s a adaugat punctajul dupa etapa a 9 a ....va rog sa fiti mai atenti :rosu: si sa imi remediati eroarrea...please..vreau si raspuns pe e mail.......sa vad de ce????????????????????????

Ehcar
8th October 2004, 08:40
A fost remedita eroarea.

caesarmaximus
8th October 2004, 10:32
multumesc......se vede ca sunteti seriosi......brava!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /hello

lu
16th October 2004, 16:35
mie imi merge rau netul.am trimis o data rezultatele si nu s-au inregistrat.peste 5 min am mai trimis altele.peste 5 min,surpriza:au intrat amandoua.cum fac sa anulez al 2-lea rand de pronosticuri.o sa vezi ca "lu "apare de 2 ori

Catalanul
16th October 2004, 16:41
la ultimul mesaj dai edit post (care apare in dreapta jos a mesajului) si alegi optiunea delete post :ok:
SUCCES ;)

bapsy
16th October 2004, 16:54
L-am sters eu :) E bine acum.

lu
16th October 2004, 17:07
multzam!a comis-o nationalul.Care-ai pariat pe sportul?

ricky
18th October 2004, 00:09
Ha ! Ha !
Vrind sa verific daca am PRONO, am descoperit la etapa a 10 ca am dat rezultate (scoruri !) !
Deh !
Sper ca nu se ajunge la o...sanctiune din aceasta cauza !
Imi cer scuze fata de cei cu "socotitoarea " !
Si eu am facut asa ceva si stiu ce enervant e cind...unul iese din rind !
Dar...graba ! :headbang:

Ehcar
18th October 2004, 08:56
multzam!a comis-o nationalul.Care-ai pariat pe sportul?

Eu sunt si inca multi pe acest site /hello

Utilizator
18th October 2004, 16:11
pe cand se actualizeaza clasamentul general?

bapsy
18th October 2004, 17:15
Nu stiu daca mai ajung azi, sper sa ma intelegeti. Dar promit ca maine cel tarziu ma voi ocupa de aceasta chestiune.

Utilizator
18th October 2004, 17:19
OK, credeam ca e altcineva, pentru tine am toata intelegerea, mai ales azi :)

simion
18th October 2004, 19:09
[ cand se afiseaza rezultatele?ca eu is nou.

bapsy
18th October 2004, 19:12
In decursul zilei de maine se vor afisa rezultatele.

MARCEL55
18th October 2004, 19:18
Va multumesc. De data aceasta mi-ati trecut 5 pronosticuri cand de fapt eu am numai 4 exacte. Eu va caut si la bine si la rau. :)

MARCEL55
18th October 2004, 19:22
Am gresit-o, am crezut ca sunt rezultatele de la etapa 10 si le-am citit pe cele din etapa a 9-a. In etapa 9 am avut 5 rezultate, iar in etapa 10 am numai 4. :)

bapsy
18th October 2004, 19:32
Foarte bine, macar de data asta stiu exact cate rezultate sa-ti pun :D

Din pacate n-am reusit azi sa pun clasamentul, maine promit ca le voi afisa. Oricum un gest foarte corect din partea ta, apreciez :ok:

iuliandronca
18th October 2004, 23:39
Pentru etapa a 10-a am 4 rezultate corecte si nu 3 cum am fost calculat eronat.
sunt la pozitia 81 la "pronosticuri pentru etapa a 10-a". va rog sa verificati si sa modificati punctajul.

4star
20th October 2004, 09:34
La etapa a 10-a am 4 rezultate corecte dar in clasamente apar cu 2 pct.

bapsy
20th October 2004, 11:01
Pentru etapa a 10-a am 4 rezultate corecte si nu 3 cum am fost calculat eronat.
Nu era calculat punctajul la acea ora, intre timp a fost afisat si ai 4 puncte pentru etapa 10.

La etapa a 10-a am 4 rezultate corecte dar in clasamente apar cu 2 pct.
Ai dreptate, am schimbat :ok:

Paul
1st November 2004, 17:23
Miercuri se joaca 2 restante ...
dam pronosticuri again ?? sau ce am pariat la timpul potrivit ?

ricky
1st November 2004, 17:34
BAPSY, te-am prins ! Dai o bere ! :bere:

SANDOKAN, cel de pe locul intii, a acumulat etapa aceasta...2 puncte !
Cum calculati voi ? Cu bobi ! :evil:

L-ai pus in clasament...cu 5 ! :evil:

Nu de alta dar...e mai fain cu 4 oameni pe locul 1 ! :evil:

P.S. Nasol ca mi-ati ascultat sfatul de a afisa si precedentul clasament ! :evil:
Asa va...poate controla lumea ! :evil:

SERIOS ! Greseli face(m) fiecare !
E mai bine sa fie si precedentul pentru a nu exista...convorbiri despre discutii !
Stii ! Campionatul trecut, mi-am luat citeva ore pentru a recalcula punctajele primilor zece clasati !
Desi...nu au fost proteste !

bapsy
1st November 2004, 17:49
Ricky, e un "sandokan" si un "sandocan". Dai tu o bere :D

ricky
1st November 2004, 17:56
Ricky, e un "sandokan" si un "sandocan". Dai tu o bere :D

Dau si o lada ! Ma bucur ca...ai avut dreptate ! :ok:

Am incredere in tine...si-apoi...e motiv de intilnire ! :evil:

Hai ! Poate odata, la v'un meci de-al vostru ! :ok:

P.S. Scuze din partea unui TARAN PROST :ciocan: care nici cu boabele nu se are si nici cu..."cetitul" ! :ok:

Mah ! Vere ! Ce poate sa insemne o...litera !?
YO, pina acum, mi-o fo' indiferent daca am cistigat mi(i) de lei si nu...mil ! :ok:
Tocmai ascult CHAYANNE- TU SERAS MI MUJER !
Crezi ca ma mai primesc colegii in echipa ? Chiar daca aduc si berea ?

bapsy
1st November 2004, 18:04
Te primim cu totii, sa nu uiti lada de bere, e cea mai buna .... "mita" .... :D

bapsy
1st November 2004, 18:05
Miercuri se joaca 2 restante ...
dam pronosticuri again ?? sau ce am pariat la timpul potrivit ?
Nu, se iau in considerare cele pronosticate la timpul lor si se recalculeaza clasamentul.

Paul
3rd November 2004, 19:37
ok , cand faci clasamentu ?

ricky
3rd November 2004, 21:58
BAPSY, iarasi EU ! :evil:
("Määäh ! Iar TARAN PROSTUL asta !")

BAPSY, o...sugestie : poate ar fi bine ca aceste rezultate sa nu mai fie luate in calcul !
Poate ca, pe viitor, ar trebui specificat ca "meciurile care nu se disputa in...ETAPA nu se iau in considerare !" (Normal ! Ma refer la rezultate !)
Cred ca este mai corect asa !
Acum, poate pentru multi, s-a nimerit ca IASUL sa fie-aproape !- victima sigura iar la BRASOV-totusi- un meci normal !
La momentul respectiv insa, sint destui care PRONO dupa valoarea DE ATUNCI a echipelor !
Si-atunci...

Dar...voi ati organizat concursul !
Degeaba "brishca " e la mine... :evil:

bapsy
4th November 2004, 09:02
ok , cand faci clasamentu ?
Dupa ce joaca si Steaua.

Ehcar
4th November 2004, 09:12
[QUOTE=ricky]BAPSY, iarasi EU ! :evil:
BAPSY, o...sugestie : poate ar fi bine ca aceste rezultate sa nu mai fie luate in calcul !

QUOTE]
Vezi posturile 57 si 59
Am facut propunerea aceea si cred ca asa ar fi fost corect!

bapsy
4th November 2004, 09:39
Pe data viitoare facem asa :)

cyber_goool
7th November 2004, 16:38
Se poate sa le inscriu si pe surioarele mele in concurs? Uneia ii plac surprizele iar celeilalte din contra ii plac previzibilele. Iar eu sunt mai echilibrat; si vreau sa vad care obtine mai multe puncte, ca oricum nu avem nici-o sansa, e prea tarziu sa mai castigam :)

Vadim
7th November 2004, 19:29
Nu e nici o problema.

simion
9th November 2004, 19:32
de curiozitate,ce a castigat vasileroaita (et 6-10)?

Paul
9th November 2004, 21:07
nu se da clasamentul pt etapa 13
deja e marti ... 48 de ore :)

oricuma am un singur punct ... sunt slab ... foarte slab

ricky
9th November 2004, 21:08
PAUL, a fost o etapa cu destule rezultate surprinzatoare ! :ok:

Catalanul
9th November 2004, 21:18
asa e... :( si eu am prins tot numai un rezultat :headbang:
dupa o etapa in care toata lumea a prins multe rezultate a urmat alta in care a fost mare dezastru :D

Paul
9th November 2004, 21:42
etapa trecuta avusem 8p ...

stii ce`mi pare rau ...
la pariuri am pus ca pierde Dinamo
aici n`am pus

Oricum era imposibil :

Otelul - DInamo 1
National - CFR X
Bacau - Steaua X
Apulum - Craiova 1
Gloria - Farul 2

Cine intuia 2/5 era boier .

Eu am prins .. Rapidul ... din pacate :(

Pacar eram in top

bapsy
9th November 2004, 22:36
Stiu ca este tarziu si imi cer scuze, dar si eu si Ehcar am avut probleme cu timpul zilele astea. Sper sa reusesc cat mai curand sa ma ocup de rezultate.

Catalanul
9th November 2004, 22:38
Eu am ghicit 2 rezultate :p
:lol: si ce daca... mai este de jucat meciul Poli - Sportul eu am pus X, poate o sa prind rezultatul si tu nu (sau invers) :p apropos tu ce pronostic ai pus :D

P.S. scuzati off-topicul :)

simion
10th November 2004, 11:12
eu,daca am prins 3 rezultate ...inseamna ca e bine?

Danelu
11th November 2004, 12:24
La rubrica clasamentul general figureaza numai cel dupa etapa a 12-a. Au trecut totusi 4 zile de la etapa a 13-a. Credeti ca este posibil din partea domniilor voastre sa afisati clasamentul actualizat sau este dificil acest lucru??!!!

ninimihca
11th November 2004, 18:21
Danelu, lasa-i usor ca-s in campanie baieti ,crezi ca-i usor pt. ei.
Nu-i vezi cu spurcatii de la psd in frunte.

ieppy
11th November 2004, 18:26
Bey ia liniste aici. Ceea ce se pare ca nu intelegi voi este ca cei care fac clasamentele o fac in timpul lor liber si nu sunt platiti de nimeni sa o faca. Asa ca ia calmati-va si stati linistiti in banca voastra ca o sa para clasamentul de indata ce persoana care il intocmeste o sa aiba timp.

Mai au oamenii si servici si alte obligatii. Ce naiba.

Quartz@nu
11th November 2004, 18:54
Danelu, lasa-i usor ca-s in campanie baieti ,crezi ca-i usor pt. ei.
Nu-i vezi cu spurcatii de la psd in frunte.
ai mare dreptate ....este perioada aceea de lipit afise electorale.....sau de BANERE.. :rosu:

bapsy
11th November 2004, 20:09
V-am mai scris la cativa dintre voi si pe PM: ce fac eu la pronosticuri nu are nici o legatura cu site-ul in sine, stirile de pe site sau alte sectiuni de pe forum.

Daca nu intelegeti ce-i cu bannerul exista un thread pe "Administrativ" pe care se discuta despre aceasta chestiune.

Daca aveti probleme cu nationala, exista o sectiune "Tricolori" in care se discuta astfel de teme. Forumul este foarte bine structurat si pentru orice doriti puteti gasi un loc potrivit sa scrieti.

Daca aveti probleme cu site-ul scrieti ori pe forum in cadrul sectiunii "Administrativ" ori trimiteti un mail la contact@onlinesport.ro

Cat despre clasament, am scris mai devreme pe acest thread: imi cer scuze, dar si eu si Ehcar am avut probleme saptamana asta. Chiar daca intarzie, clasamentul va fi actualizat. Va multumesc pentru intelegere si va rog din suflet pe acest thread sa scrieti doar nelamuriri legate de pronosticuri.

Maximus
11th November 2004, 20:15
Bey ia liniste aici. Ceea ce se pare ca nu intelegi voi este ca cei care fac clasamentele o fac in timpul lor liber si nu sunt platiti de nimeni sa o faca. Asa ca ia calmati-va si stati linistiti in banca voastra ca o sa para clasamentul de indata ce persoana care il intocmeste o sa aiba timp.

Mai au oamenii si servici si alte obligatii. Ce naiba.

Hai ca bapsy a notat ieppy. Puteai sa scrii si tu mai putin...

ieppy
12th November 2004, 10:37
vali, cand incep sa scriu nu ma mai pot oprii. :D

Maximus
12th November 2004, 10:43
am inteles...si eu am acelasi feeling cu ...

ninimihca
26th November 2004, 02:58
De Ce Etapa 15 Se Incheie Simbata Daca Incepe De Vineri???????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ????????????????

Ehcar
26th November 2004, 08:58
Ai dreptate, se va inchide vineri ora 14.00

nukusor
27th November 2004, 09:33
cand se actualizeaza clasamentul general ca a inceput etapa 15 si el tot dupa etapa 13 e ???

ninimihca
30th November 2004, 03:34
alo , desteptarea ,a trecut o luna de la etapa a 13-a.

Ayrton
30th November 2004, 10:44
Ma, voi sunteti cu capu'??? Nu-ntelegeti ca o sa apara si clasamentele? Intrati si voi pe alte threaduri si postati acolo, nu mai tot intrebati aceiasi chestie la infinit...

CoolRain
30th November 2004, 11:40
Mai baietzi, fitzi si voi intzelegatori... Stiu din sursa sigura ca in aceasta perioada iepurasii sunt foarte ocupati, trebuie sa-si faca provizii si sa-si gaseasca adapost pentru la iarna! Doar nu vreti sa moara de foame si inghetati in zapada :mda: ,aveti si voi un pic de suflet, ce naiba ! :headbang:

bapsy
30th November 2004, 12:27
Clasamentele sunt gata, trebuie sa le pun intr-o forma mai frumoasa si le postez azi. Imi cer scuze pentru intarziere, nici eu nici Ehcar n-am avut timp saptamanile astea.

CoolRain
30th November 2004, 13:47
Ai gasit adapost?

doarsteauaekipa
30th November 2004, 14:45
mai fratilor,se mai ocupa cineva de concursu' asta?eu am intrat etapa trecuta,dar...sufletu'.joaca daca ai cu cine.din cate vaz sunteti in urma rau de tot.s-a terminat turul si canci rezultate.daca era vorba de o etapa intarziata...bine,dar sunt 2 zile de cand a trecut si a 2 a.macar sa ne spuneti daca nu se mai tine concursu'.poa' nu e vina voastra si v-au lasat sponsorii care trbuiau sa ofere premiile.macar sa nu ne mai agitam ca mai sunt concursuri mii.scuze daca par rau,dar daca implici un om in ceva fa-o pana la capat.

Grisha
30th November 2004, 14:59
Verificind prima data veridicitatea rezultatelor etapei nr.15 am descoperit o greseala, fiind punctat cu 4 rezultate in loc de 5. Iata mai jos varianta mea de concurs :

Otelul - Universitatea Craiova 1 - eroare (0-0)
Dinamo - FC Arges 1 - corect (4-0)
Apulum - Farul 2 - corect (2-3)
Rapid - Sportul Studentesc 2 - eroare (3-0)
Gloria - Politehnica Iasi X - corect (2-2)
Poli Timisoara - Steaua 2 - eroare (1-1)
FC Brasov - CFR Cluj X - corect (2-2)
FCM Bacau - FC National 1 - corect (1-0)

In total 5 corecte / 3 eronate

Avind speranta ca este o greseala izolata va rog sa recalculati punctajele de etapa si cele din clasamentul general.

bapsy
30th November 2004, 15:01
@doarsteauaekipa:

Am scris acum cateva ore ca astazi le postez. Punctajele sunt gata, poti sa verifici, mai trebuie postate clasamentele. Acuma sunt in lucru si clasamentele.

Se duce concursul pana la capat, nu se pune problema de asta.

bapsy
30th November 2004, 15:30
@Grisha: ai dreptate, am corectat.

adi_cta
30th November 2004, 18:27
Otelul - Universitatea Craiova 1 :no:
Dinamo - FC Arges 1 (corect)
Apulum - Farul x :no:
Rapid - Sportul Studentesc 1 (corect)
Gloria - Politehnica Iasi 1 :no:
Poli Timisoara - Steaua 2 :no:
FC Brasov - CFR Cluj x (corect)
FCM Bacau - FC National 1 (corect)


Se pare ca si la mine ai facut o greseala. In ultima etapa mai notat cu 3 rezultate corecte in loc de 4. Oricum asta nu schimba cu nimic ierarhia dar am vrut doar sa te anunt.

Quartz@nu
30th November 2004, 18:54
sunt pe locul 3 la concursul de pronosticuri din div A , la egalitate cu alt participant la concurs ....ma pot considera CASTIGATOR ?? sau se face o tragere la sorti pt locul 3??
ps. in regulament nu se specifica ...in cazul in care sunt mai multi ocupanti a unui anumit loc castigator.
premiile cand se anunta ??
Multumesc anticipat pt. raspunsuri

bapsy
30th November 2004, 20:04
Se pare ca si la mine ai facut o greseala. In ultima etapa mai notat cu 3 rezultate corecte in loc de 4. Oricum asta nu schimba cu nimic ierarhia dar am vrut doar sa te anunt.
Ai dreptate, am corectat si la tine :)

1 decembrie placut :)

Vadim
30th November 2004, 20:20
In caz de egalitate, se va trage la sorti. O sa extraga Bapsy sau Ehcar.

Catalanul
30th November 2004, 21:31
Am si eu o intrebare!
La etapa a 15-a s-a adaugat si rezultatul restantei Poli Iasi - Dinamo??? deoarece eu am prins 3 rezultate corecte si nu 4 cum apare in ''Lista punctajelor pentru fiecare etapa-15''. In caz ca s-a pus si rezultatul restantei... atunci e bine :)

Grisha
1st December 2004, 05:38
Bapsy, multumiri pentru corectitudine si promptitudine.

love_to_love
1st December 2004, 11:17
va rog sa verificati am 6 rezultate nu 5 cum apar in clasament ptr.et.15
Otelul - Universitatea Craiova x
Dinamo - FC Arges 1
Apulum - Farul 2
Rapid - Sportul Studentesc 1
Gloria - Politehnica Iasi 1
Poli Timisoara - Steaua x
FC Brasov - CFR Cluj x
FCM Bacau - FC National 2

oionut
1st December 2004, 11:25
eroare....am 4 puncte nu 3 in etapa 15
Dinamo - FC Arges 1
Apulum - Farul 2
FC Brasov - CFR Cluj x
FCM Bacau - FC National 1

tim1973
1st December 2004, 11:29
Se pare ca si la mine ai facut o greseala:
Otelul - Universitatea Craiova x
Dinamo - FC Arges 1
Apulum - Farul 2
Rapid - Sportul Studentesc x
Gloria - Politehnica Iasi 1
Poli Timisoara - Steaua 2
FC Brasov - CFR Cluj x
FCM Bacau - FC National 1

am 5 rezultate bune.

zexe2004
1st December 2004, 11:32
Dinamo - FC Arges 1
Apulum - Farul 2
Rapid - Sportul Studentesc 1
Poli Timisoara - Steaua x
FC Brasov - CFR Cluj x

am si eu 5 si in clasamentul de etapa apar cu 4 .

rain_man1973
1st December 2004, 11:45
in etapa 15 am avut 4 rezultate si in clasament am 3
Otelul - Universitatea Craiova x :ok:
Dinamo - FC Arges 1 :ok:
Apulum - Farul x
Rapid - Sportul Studentesc 1 :ok:
Gloria - Politehnica Iasi 1
Poli Timisoara - Steaua 2
FC Brasov - CFR Cluj x :ok:
FCM Bacau - FC National x

bapsy
1st December 2004, 11:56
stati doar putin, ca va corectez, am gasit greseala: FC Brasov - CFR Cluj x (asta era problema). Le reiau acuma.

crazzy
1st December 2004, 13:18
La etapa 15 am 4 rezultate corecte si in clasamentul pe etapa apar cu 3.Va rog sa verificati si sa remediati eroarea.

bapsy
1st December 2004, 13:28
Tocmai v-am corectat la punctaje pentru etapa 15, lucrez acuma la clasament.

@crazzy: intre timp este corect si la tie.

dan28
1st December 2004, 13:46
Buna Bapsy!!! Am si eu o mica intrebare pentru tine special:) :rezultatul restantelor din etapa a 3-a (brasov-otelul si poli iasi- dinamo) cand se vor lua in calcul?
Merci anticipat!! Spor la lucru

bapsy
1st December 2004, 13:55
Buna dan28 :),

rezultatele acelor meciuri se iau in considerare dupa ce se joaca si meciul Steaua-Apulum (programat in 5 decembrie).


Spor la lucru
Multumesc :)

bapsy
1st December 2004, 16:00
Clasamentul general este si el corectat.

Sper sa fie bine de data asta si o zi nationala linistita va doresc, eu am nevoie :)

Quartz@nu
1st December 2004, 21:53
Am o mare rugaminte ....daca se poate raspunde : sunt pe pozitia a - 3 - a , sunt castigator... sau nu ?
(in regulament se stipuleaza ca primele trei locuri din clasament sunt castigatoare .....nu primii trei cum sunt bifati cu rosu ceilalti din fata mea ,pe care ii felicit pt. rezultatele obtinute . sper sa se respecte regulamentul in totalitate )
Multam ` fain

Sir
2nd December 2004, 16:32
eu si iulian avem 51 si 52 de puncte....deci, 51+52=103! suntem castigatori! /hello /hello /hello

MARCEL55
2nd December 2004, 20:12
Stau destul de bine in clasamentul general, dar mi se pare ca totalul meu este de 60 puncte nu 59. Poate verifici din nou. Scuze daca gresesc eu. Punctajul meu pe etape este urmatorul 0(in prima etapa nu am putut participa) +5+3+3+4+5+5+4+5+4+6+6+1+7+2=60. Va multumesc

bapsy
3rd December 2004, 09:30
ai dreptate, nu stiu ce am avut iarasi cu tine, de te-am afisat gresit (parca sunt in twilight zone) ... :(

am corectat.

Ayrton
3rd December 2004, 09:35
Da cu mine ce-ai avut? Ca m-ai sters de tot din clasamentul general... :(
Nici macar nu mai figurez...

bapsy
3rd December 2004, 10:03
Macar cu tine am avut doar de data asta (pe cei cu 52 de puncte, adica), dar cu marcel55 ne-am apropiat sufleteste numai din discutiile de pe "intrebari, contestatii" :p

PS: am corectat

Ayrton
3rd December 2004, 10:19
Multzumesc :kiss: .

4star
3rd December 2004, 13:38
La etapa 15 am doua rezultate corecte (dinamo-FC Arges si FC Brasov - CFR Cluj) dar in clasament sunt inregistrat doar cu unul si la etapa si la general.
Multumesc.

bapsy
4th December 2004, 10:54
FC Brasov - CFR Cluj (pt care ai pronosticat 1) s-a terminat 2-2, desi la Rezultate pe situl Onlinesport scrie 2-0 (este o greseala si va fi reparata cat ma curand). Din acea cauza am gresit si eu la inceput rezultatele, avand in vedere ca am corectat cu rezultatul 1 la acest meci.

Imi pare rau sa-ti spun dar ai totusi 1 punci, nu 2 :(.

Iti doresc weekend placut :ok:

Paul
5th December 2004, 13:19
Contestatie :

Nu contest vre`un scor ci doar suma lui Bapsy .

Etapa : Punctaj etapa Punctaj cumulat :

1. 4 4
2. 4 8
3.* 2 10
4. 5 15
5. 5 20
6. 4 24
7. 4 28
8. 5 32
9. 3 35
10. 3 38
11. 5 43
12. 8 52
13.** 1 53
14. 5 58
15. 3 61

Ok , problema 1 care apare e ca in clasamentul general apar cu 59 de puncte dupa 15 etapa si la suma ies 63 .

Nu am calculat restantele .

Paul
5th December 2004, 13:30
De ce s-a acordat premiul lui isilviu drept castigatorul pentru etapele (11-15) cand nu s-a disputat restanta Poli - Sportul din etapa a 13-a

Catalanul
5th December 2004, 18:39
:lol: experienta :D

na ca s-a terminat acest tur, asteptam cu nerabdare returul :)

Paul
5th December 2004, 19:06
stai sa termine numaratoare si la restante si mia vedem !

Catalanul
5th December 2004, 20:09
ce am pierdut :confused: ai doar 6 puncte in fata mea :p dar o sa am eu grija sa te ajung din urma :drak:

bapsy
6th December 2004, 11:04
Contestatie :

Nu contest vre`un scor ci doar suma lui Bapsy .

Etapa : Punctaj etapa Punctaj cumulat :

1. 4 4
2. 4 8
3.* 2 10
4. 5 15
5. 5 20 - aici ai 3 puncte, nu 5
6. 4 24
7. 4 28
8. 5 32
9. 3 35
10. 3 38
11. 5 43
12. 8 52
13.** 1 53
14. 5 58
15. 3 61

La etapa 5 ai 3 puncte, nu 5, de aceea nu iti iesea suma.


De ce s-a acordat premiul lui isilviu drept castigatorul pentru etapele (11-15) cand nu s-a disputat restanta Poli - Sportul din etapa a 13-a

Am decis sa dam premiile pentru etapele intermediare fara a calcula restantele, avand in vedere ca acelea din etapa 3 ne-au incurcat foarte mult, iar premiul s-a acordat prea tarziu (respectiv se va acorda).

Sir
6th December 2004, 14:40
vei adauga si punctele acumulate din restantele de ieri la clasamentul general?

bapsy
6th December 2004, 15:17
Da, le voi adauga si pe cele din etapa 3, si rezultatul de la Poli Timisoara - Sportul la clasamentul general. Doar la clasamentele intermediare de-acum in colo nu voi mai lua in considerare restantele, pentru a putea da premiile la timp.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=170371&postcount=5

aldo
7th December 2004, 21:04
cind ai timp, poate mai verifici odata rezultatele mele pentru etapa a 15-a ...
eu zic ca am 3 "nimerite" (in clasamente apar cu 2)

thnx!

madalindinu
8th December 2004, 11:00
Bapsy, cand estimezi ca veti pune rezultatele finale ale turului? Adica cele 3 clasamente pe cate 5 etape, si clasamanetul final al turului.

Quartz@nu
10th December 2004, 00:17
Astept incontinuare cu o mare curiozitate , REZULTATELE FINALE ale concursului pentru intregul retur si pentru etapele 11-15 ......astept si sper sa apar printre cei care vor castiga ceva.. :o:

Sir
10th December 2004, 11:37
si eu astept, mai ales ca primesc inca 2 puncte la clasamentul general :ok:

isilviu
13th December 2004, 11:57
S-a terminat turul? De ce nu au aparut rezultatele la castigatori? Pentru etape (1-5, 6-10, 11-15) pot exista mai multi castigatori?

isilviu
13th December 2004, 14:41
Am vazut pe forum ca ati decis sa dati premiile pentru etapele intermediare fara a calcula restantele, deci pentru etapele 11-15 se pare ca eu am castigat (sau in orice caz ma numar printre castigatori - daca tineti cont si de Poli'-Sportul). Cum voi intra in posesia premiului?

Vadim
13th December 2004, 14:54
Se vor numara si restantele. Se vor anunta satamina asta cistigatorii celor trei etape intermediare, precum si cistigatorul pentru intreg turul. Cistigatorii vor fi anuntati atit pe threadul de cistigatori, cit si pe PM si pe site.

Vadim
18th December 2004, 18:24
Premiile de la PC Magazine au fost retrase in ultimul moment de revista PC Magazine. Ne cerem scuze pentru acest lucru, dar nu a depins de noi, ci de altii.

Insa, in locul abonamentelor PC Magazine, va oferim in tur patru abonamente la cel mai prestigios saptaminal stiintific din Romania, "Magazin" (3 abonamente pe trei luni si unul pe 6 luni). Premiile vor continua si in retur, iar cistigatorul pe intreg campionatul va primi un abonament pe 12 luni la revista Magazin.

Cistigatorii vor fi anuntati in acest weekend, cu premiile aferente in abonamente la revista Magazin si componente PC oferite de Caro Group.

Quartz@nu
20th December 2004, 00:21
Dorys are 64 de puncte (Corect). In clasament apare cu 65 (ceea ce e incorect).
Jesse....este corect : am 64 de puncte (60 pct. + 4 restante = 64 pct.)..............DAR si la tine este gresit : NU AI 65 pct. :D .....ci tot 64 pct.........(62 pct. + 2 restante = 64 ) ...daca erai fair - play contestai si lucrul acesta :no:
in orice caz SUNTEM TARI AMANDOI :evil: SPERAM SA SI CASTIGAM CEVA !!!

madalindinu
20th December 2004, 09:38
Cand se afiseaza rezultatele si implicit castigatorii pentru etapele 1-5? Au trecut 2 saptamani de cand s-a jucat restanta Steaua-Apulum, la care oricum aproape toata lumea a pus 1.
Pe alta parte, sunt foarte dezamagit de pierderea "contractului" cu PC Magazine. Poate ar trebui sa va ganditi serios data viitoare ce promisiuni faceti. Si acum ati fi putut dubla macar premiile (adica 6 luni in loc de 3 la revista "Magazin") pentru a mai indulci situatia.

madalindinu
20th December 2004, 09:48
pe ultima pagina din etapa 3 scriam:




CFR Cluj - Rapid 2
<b>Poli Iasi - Dinamo 2 </b>
Sportul Studentesc - U Craiova 1
FC Brasov - Otelul x
FCM Bacau - Poli AEK Timisoara 1
Farul Constanta - FC Arges 1
<b>Steaua - Apulum 1</b>
FC National - Gloria Bistrita 1


Deci am si eu 2 puncte acumulate din restante, si nu 1 cum ati scris voi. Va rog deci sa imi updatati situatia atat in clasamanetul general pe tur dar sa aveti grija si la clasamanetul etapelor 1-5. Apropos: cand il afisati? :D

tanita
20th December 2004, 17:37
si la mine sunt mai putine pct. decat ar trebui.
GT :evil:

madalindinu
22nd December 2004, 10:48
Se vor numara si restantele. Se vor anunta satamana asta cistigatorii celor trei etape intermediare, precum si cistigatorul pentru intreg turul. Cistigatorii vor fi anuntati atit pe threadul de cistigatori, cit si pe PM si pe site.


Nu prea va tineti de cuvant, si a trecut saptamana trecuta si aproape ca a trecut si saptamana asta si nu ati afisat rezultatele pentru etapele 1-5. La fel cum ati dat-o in bara si cu revista PcMagazine. :rosu:
Iar la faza cu "6000 de useri, 1 mesaj nou pe minut" pe care o afisati la vedere pe prima pagina nu pot spune decat ca faptul ca de 3 zile nici un moderator nu mi-a raspuns la intrebari (adica 3 posturi la 4320 de minute - acele posturi erau 2 ale mele si 1 al lui tanita) imi spune ca forumul asta e moderat de niste amatori si ca siteul (care se doreste a fi mai bun decat contracandidatele www.prosport.ro si www.gsp.ro) este si el adminstrat de o firma cel putin mediocra.
Va rog sa ma contraziceti daca puteti. Incercati totusi sa nu imi stergeti postul ca data trecuta, ca nu e prea democratic. :rosu:

tanita
5th January 2005, 22:38
dar chiar ati intrat in vacanta... :rosu:
GT :evil:

madalindinu
8th January 2005, 18:21
Ehcar, te rog sa verifici punctajul meu pentru etapele 1-5, nu mi-ati pus la socoteala si restantele. Deci am si eu 23 de puncte. Pot sa ma consider castigator alaturi de boromir si valy2345? :D

Quartz@nu
9th January 2005, 22:13
Sincer............m-ati dezamagit (ma refer la intreaga echipa ONLINESPORT care se ocupa de Forum si Concursuri ) nu ati respectat cuvantul dat ! sunteti jalnici , iar daca ma luati ca nu aveti timp, bla-bla-bla .....cereti fratilor ajutor ,ca poate se ofera careva sa va ajute chiar si fara bani ( eu sunt unul care ma ofer sa dau o mana de ajutor ! :no:

Vadim
10th January 2005, 03:23
Din pacate asta e adevarul, nu am avut timp. Bapsy a trebuit sa renunte exact la final, iar Ehcar a fost plecat. Dorys, daca te oferi sa ajuti te puntem pune din retur in echipa de la pronosticuri.

Ehcar
11th January 2005, 09:29
Au fost cateva probleme de comunicare.
@madalindinu este adevarat, cand am primit ieri tabelele nu erau operate ultimele doua pagini.
Am refacut clasamentul pentru etapele 1-5.
O zi buna tuturor :)

Ehcar
31st January 2005, 10:21
Daca va uitati cu atentie, castigatorii sunt anuntati la tread-urile
premii ... si castigatori!