PDA

View Full Version : New Jersey Nets si New Jersey Devils



rasheedkpenny
27th May 2003, 19:31
Este pentru a patra sau a cincea oara in istorie cand 2 echipe din sporturi diferite(baschet si hochei) care joaca meciurile de acasa in aceeasi arena disputa concomitent o finala in sportul respectiv.

Ma refer, dupa cum spune si titlul la echipa de baschet New Jersey Nets si la echipa de Hochei New Jersey Devils. Nu s-a intamplat niciodata in cele 4 sau 5 cazuri precedente ca echipe din acelasi oras sa cāstige amāndoua finalele. Oare asa se va intampla si anul asta? Daca Devils vor castiga Stanley Cup, oare Nets vor pierde? Sau va fi invers?

Azure, cred ca esti super fericit. Poti sa mergi la doua finale in paralel, desi nu stiu cat de mare fan al hocheiului esti. Gabi cu siguranta este!

Gabriel
27th May 2003, 20:25
Da...asa este..sunt un mare fan al hockey-ului pe gheatza...iar asta primava si asta toamna am fost la peste 20 de meciuri in campionatul national...pe patinuarul Mihai Flamaropol. La o partida a fost si Vadim cu mine. :P

rasheed ar fi interesant daca ai prezenta cazurile precedente..cand echipe din acelasi orash au disputat finale concomitente.

de un caz sunt sigur eu. candva prin anii '80..Los Angeles Lakers (cu Magic Johnson si Kareem Abdur Jabbar ) si Los Angeles Kings (cu Wayne Gretzky). Oare ma insel ?

rasheedkpenny
28th May 2003, 11:47
A fost pe CNN o stire de genul asta... parca au fost 5 cazuri in istorie cu tot cu cel de anul asta.

Stiu sigur ca unul dintre ele a fost in NY. In 1994 in NBA Houston Rockets -New York Knicks si in NHL New York Rangers - Vancouver Canucks.

Cred, dar nu sunt sigur - Philadelphia in 1980 cu Sixers si Flyers

In rest nu mai imi aduc aminte!:(

Azur89
14th June 2003, 06:12
Atentie, se apropie... :thinkso: