PDA

View Full Version : Discutii despre jocuri



Vadim
17th May 2004, 22:57
Vreti jocuri noi? Cereti-le aici.
Daca aveti probleme si nelamuriri legate de sectiunea Arcade, scrieti tot aici.

gophren
18th May 2004, 14:09
As dori cele 4 jocuri din seria Yeti Sports. Veeeeery funny! :D

bog_tom
18th May 2004, 14:11
As dori cele 4 jocuri din seria Yeti Sports. Veeeeery funny! :D
As dori Anarchy Online, Counterstrike si NFS 10 :drak:

fia
18th May 2004, 14:19
Am o plangere legata de jocul Flexi-Combat! Si anume, in acest moment high-scorul, care apartine lui alx_ro. Valoarea scorului este 4294967295 ( poate recunoasteti numarul e cel mai mare numar intreg fara semn care se poate reprezenta pe 32 de biti). E clar ca acest scor nu este corect, drept pentru care propun sa fie anulat.

bog_tom
18th May 2004, 14:21
Am o plangere legata de jocul Flexi-Combat! Si anume, in acest moment high-scorul, care apartine lui alx_ro. Valoarea scorului este 4294967295 ( poate recunoasteti numarul e cel mai mare numar intreg fara semn care se poate reprezenta pe 32 de biti). E clar ca acest scor nu este corect, drept pentru care propun sa fie anulat.
poate chiar atat a facut (cu eforturi deosebite) :drak:

fia
18th May 2004, 14:23
O alta problema este legata de jocul "Simpsons Shooter". Acest joc este prea "limitat". Mai exact exista un scor maxim de 3000 de puncte care se atinge destul de usor. In plus "inamicii" apar mereu in aceeasi ordine, deci din punctul meu de vedere nu prezinta nici un fel de fun. Ca sa nu mai spun ca nu prezinta nici challange, deoarece "championul" odata instalat nu mai poate fi detronat(din cate am vazut eu la scoruri egale se ia cel facut primul, gresesc?).

EDIT ULTERIOR: Mai nou vad ca cel de pe locul 2 (adica eu :D ) a devenit noul campion la "Simpsons Shooter". Cu toate astea la high scores, pe primul loc, (si cu titulul de "Simpsons Shooter Champion!" este SVensson. Care e modul de calculare a liderului(in caz de egalitate)?

fia
18th May 2004, 14:28
poate chiar atat a facut (cu eforturi deosebite) :drak:
Pai chiar eforturi deosebite, in 114 secunde :D.

Vadim
18th May 2004, 15:07
Am o plangere legata de jocul Flexi-Combat! Si anume, in acest moment high-scorul, care apartine lui alx_ro. Valoarea scorului este 4294967295 ( poate recunoasteti numarul e cel mai mare numar intreg fara semn care se poate reprezenta pe 32 de biti). E clar ca acest scor nu este corect, drept pentru care propun sa fie anulat.
L-am sters. Cum e posibil sa apara un astfel de scor?

In legatura cu campionii, daca cineva egaleaza un scor, automat devine campion.

bog_tom
18th May 2004, 15:10
L-am sters. Cum e posibil sa apara un astfel de scor?
eu zic sa nu subestimam jucatorii (membri ai forumului OLS) care joaca non stop si au uitat si de forum, si de lucru ... :D

Vadim
18th May 2004, 15:13
La simpson am vazut pe alte forumuri de afara si 3055 pe aceeasi versiune de joc, asa ca la treaba ;).

bog_tom
18th May 2004, 15:15
La simpson am vazut pe alte forumuri de afara si 3055 pe aceeasi versiune de joc, asa ca la treaba ;).
nu mai trebuie incurajati jucatorii caci toti sunt deja in sectiunea Arcade ... parca acum au vazut jocuri pt 1-a oara in viata lor :drak:

Vadim
18th May 2004, 15:19
M-am jucat si eu doua zile si acum gata, m-am calmat.

bog_tom
18th May 2004, 15:35
M-am jucat si eu doua zile si acum gata, m-am calmat.
sa speram :D

Vadim
18th May 2004, 15:47
Pe forum se scrie la fel ca inainte. Chiar mai mult. Cei care se joaca nu erau "scriitorii" grei. :) Si sint multi useri care sint noi pe forum, interesati exclusiv de jocuri. Sa vedem cind vor migra de la jocuri la scris.

ADelPiero
18th May 2004, 16:12
eu raman si la forum si la jocuri :D

fia
18th May 2004, 16:27
eu raman si la forum si la jocuri :D
Si eu! Chiar daca asta inseamna mult mai multe ore petrecute pe forum :D.
Of! Si tot apar jocuri! Ma dau astia afara :)). Glumesc. Dar oricum te prind jocurile (cel putin pe mine). L-am convins si pe frati-miu sa intre pe forum si cum s-a inscris a si devenit campion la ala cu tancul.

Vadim
18th May 2004, 17:12
Deseara trebuie sa dau jos recordul lui alDelpiero la Juggler si pe al lui Gabriel la Kickups. :)

bog_tom
18th May 2004, 17:19
Deseara trebuie sa dau jos recordul lui alDelpiero la Juggler si pe al lui Gabriel la Kickups. :)
sa inteleg ca nu te-ai vindecat de jocuri ? :drak:

ADelPiero
18th May 2004, 17:35
Deseara trebuie sa dau jos recordul lui alDelpiero la Juggler si pe al lui Gabriel la Kickups. :)

:rosu: :rosu: lasa`l pe "alDelpiero" sa se bucure de viata asta :)
rupe scorul lu` Gabriel :D

Vadim
18th May 2004, 18:56
Cred ca in curind tragem oblonul la jocuri, pentru ca Uniristul incepe sa faca incet dar sigur record la toate. Ce sa mai faci la baschet, daca el da 34 din 35???... :confused:

ADelPiero
18th May 2004, 22:55
Cred ca in curind tragem oblonul la jocuri, pentru ca Uniristul incepe sa faca incet dar sigur record la toate. Ce sa mai faci la baschet, daca el da 34 din 35???... :confused:

e din Alba Iulia :D la fel ca si mine /hello /hello

Vadim
19th May 2004, 01:00
Cinste orasului vostru!

fia
19th May 2004, 03:33
Am o plangere legata de jocul Flexi-Combat! Si anume, in acest moment high-scorul, care apartine lui alx_ro. Valoarea scorului este 4294967295 ( poate recunoasteti numarul e cel mai mare numar intreg fara semn care se poate reprezenta pe 32 de biti). E clar ca acest scor nu este corect, drept pentru care propun sa fie anulat.


L-am sters. Cum e posibil sa apara un astfel de scor?

Ar fi bine sa il mai stergi odata :D

fia
19th May 2004, 09:08
In legatura cu campionii, daca cineva egaleaza un scor, automat devine campion.
Mie nu mi se pare ca ar fi asa :( Tot simpson, e jocul de test !

ady_azzuro
22nd May 2004, 00:32
Deseara trebuie sa dau jos recordul lui alDelpiero la Juggler si pe al lui Gabriel la Kickups. :)
Vrei sa spui pe mine...la Kickups! :cool:

gophren
24th May 2004, 17:58
nu stiu ce s-a intamplat la mini kickups, am iesit din joc cu submit highscore, dar aveam vreo 13 si uite cata recordul mi-a trecut!

Vadim
24th May 2004, 19:27
Ti-am sters recordurile.

taranu_alin
26th May 2004, 09:47
imi spune si mie cineva care este faza cu jocurile ...
sunt nou pe-acilea ;)

fia
26th May 2004, 10:02
Pai apasa din meniul de sus Arcade-Jocuri Online si incepe distractia. Sunt un numar de jocuri (flash-uri) pe care le joci si faci un scor la ele. Daca Scorul tau e cel mai bun dintre toti care au jucat pana acum, devii campionul acelui joc. Ce "capeti" cand devii campion? Pai iti apare in dreptul numelui tau la toate mesajele postate jocul(jocurile, vezi ADelPiero :yeah: ) la care esti campion. Este un mod de recunoastere a valorii tale. Asta e pe scurt. Mai exista si provocarile, dar cauta si citeste, ca mai e scris pe undeva pe forum ce inseamna. Bafta la jucat si iti doresc cat mai multe titluri de campion.

ADelPiero
27th May 2004, 19:37
daca prinzi schemele la fiecare joc ... nu te mai intrece nimeni :evil:

cipi13
4th June 2004, 14:16
As avea si eu de raclamat ceva.....
Nu vreau sa se supere pe mine Ra_7000xp dar sa faci peste 5 milioane de puncte la Arkanoid ( mai exact 5678350 ) e destul de greu....
Nu zic neaparat ca a trisat......dar poate s-a intimplat o greseala undeva......
Voi ce ziceti ?

aclambiron
4th June 2004, 14:56
pt cipi13: nu am de ce sa ma supar pe tine,dar vreau sa-ti explic cum sta treaba cu arkanoid.intr-adevar e destul de greu sa faci 5 mil si ceva de puncte dar in nici un caz imposibil.nu am trisat(nici nu stiu cum se poate trisa) si nici nu e vreo greseala.

ADelPiero
4th June 2004, 15:28
au innebunit lupii fratilor :p

Vadim
4th June 2004, 16:38
Ra_7000xp, cum ai facut 5 milioane de puncte intr-un timp asa de scurt? Pare imposibil, pentru ca jocul este liniar... In fine, se mai intimpla ca forumul sa afiseze scoruri eronate, dar daca spui ca ai facut, te credem.

aclambiron
4th June 2004, 16:53
am facut atatea puncte intr-un timp asa scurt datorita vitezei mari a bilei...cand o bila este mentinuta mult timp in joc ii creste foarte mult viteza si se fac puncte multe,repede.

ADelPiero
4th June 2004, 19:56
nu`i buna scuza... cauta alta...

Vadim
4th June 2004, 21:18
Nu stiu ce sa spun, totusi ceva nu miroase a bine. Sint prea multe puncte. Poate iti face Aldelpiero o vizita sa te vada la lucru.

aclambiron
4th June 2004, 22:13
mdea...asta sper ca va fi ultimul meu post legat de arkanoid.treaba voastra daca ma credeti sau nu,dar nu am trisat.puteti sa-mi stergeti recordul daca vreti dar nu ar fi corect.pe adelpiero nu-l primesc ca nu stie sa vorbeasca frumos,dar poate sa vina Daphix_ ca sta la 10 min de mine :). astea fiind spuse sper ca incheiem subiectul asta.
PS:Vadime daca vrei NEAPARAT mai multe lamuriri o sa-ti trimit un pm cu mai multe explicatii.eu totusi sper sa nu fie nevoie...

Saber Rider
5th June 2004, 00:43
Hehe, nu zice nimeni nimic de jocurile unde sunt eu campion ?!? :) Că doar am super distanţă de alt concurent: minim dublu. La oricare din cele 3: Pinball, Tetris, Space Invaders.
Eu, cel puţin, pot demonstra oricānd scorurile mele. Doar că nu prea e bine să mi se afle strategiile de joc ... :) Doar nu joc jocurile astea şi diferite variante de ieri de azi, ci de mai bine de 15 ani. :yeah:

aclambiron
5th June 2004, 01:19
Saber Rider:ai gresit thread-ul,trebuia sa postezi la best player :ok:

Saber Rider
5th June 2004, 01:26
Păi de ce măi, că doar se numeşte "Discuţii despre jocuri" ! Şi eu am vorbit despre jocuri, nu de altceva.

aclambiron
5th June 2004, 01:35
saber rider: Punand :ok: la sfarsit,inseamna ca e ok si ca eu te apreciez si am glumit spunandu-ti ca ai greist thread-ul.hai mah,ce naiba!azi am inceput sa postez si eu,si numai pareri ostile...

fia
5th June 2004, 07:10
am facut atatea puncte intr-un timp asa scurt datorita vitezei mari a bilei...cand o bila este mentinuta mult timp in joc ii creste foarte mult viteza si se fac puncte multe,repede.
Ai perfecta dreptate, si da Vadim, se poate face scorul! Su am ajuns "doar" la viteza 16 si deja se dadeau multe puncte. Nu am nici un interes sa-i iau apararea, deoarece eu sunt cel de pe locul 2 :p.

fia
5th June 2004, 07:12
Hehe, nu zice nimeni nimic de jocurile unde sunt eu campion ?!? :) Că doar am super distanţă de alt concurent: minim dublu. La oricare din cele 3: Pinball, Tetris, Space Invaders.
Eu, cel puţin, pot demonstra oricānd scorurile mele. Doar că nu prea e bine să mi se afle strategiile de joc ... :) Doar nu joc jocurile astea şi diferite variante de ieri de azi, ci de mai bine de 15 ani. :yeah:
Daca as avea si eu un pic mai mult timp la Space Invaders nu ai mai fi asa detasat, sau poate nu ai mai fi de loc primul :p.
In schimb tot respectul pentru Tetris!
P.S. La ce viteza ai ajuns la Tetris?

Saber Rider
5th June 2004, 15:54
Daca as avea si eu un pic mai mult timp la Space Invaders nu ai mai fi asa detasat, sau poate nu ai mai fi de loc primul :p.
In schimb tot respectul pentru Tetris!
P.S. La ce viteza ai ajuns la Tetris?


Păi am ajuns la nivelul 104 !! Patru linii o data (o linie d-aia mare) dadea peste 100.000 de puncte !! Beton !!
Dar nu cred că ai şanse nici la Space Invaders. Pentru că pot să fac orice scor vrei tu, cu cāte cifre vrei tu, numai timp să am. Pentru că durează foarte mult. Şi e foarte posibil să mi se īncheie sesiunea pe server pāna cānd termin eu jocul. Mi s-a mai īntāmplat, să ştii. Oricum, la acest joc voi mai juca doar să am cel puţin TopTen-ul numai cu mine (cum e la Tetris şi Pinball), şi numai dacă va mai reuşi cineva să mă dea jos. Altfel, nu cred că o să mai joc.
Mă antrenez la Cutie Quake, dar Razer-ul meu vechi de 4 ani deja īncepe să facă figuri (de fapt şi padul Everglide e cam tocit), şi fără un mouse bun, sau cu care să fii foarte bine obişnuit, nu prea ai cum să joci bine jocul ăsta.

ADelPiero
5th June 2004, 23:02
nu te mai lauda atata ca nu iti sta bine :ok:

fia
7th June 2004, 07:27
Nu stium cum sa-ti zic, dar cam are cu ce :yeah: La cele 3 jocuri, e lider incontestabil.

fia
7th June 2004, 10:43
Pentru Saber Rider: cand am zis ca aveam 10-12 vieti am zis asa... in senusul ca era plina "bara aia de vieti". N-am stat sa le numar... Probabil ca erau 10. Dar ce mai conteaza :D

Saber Rider
7th June 2004, 15:58
Mda, oricum am mai numarat aseara inca o data, si de fapt sunt maxim 9. Adica alea 8 pe care le vezi, plus una. Pentru ca poti sa mori o data, si nu dispare nici una de sus.

cipi13
9th June 2004, 11:10
gata, ma apuc de arkanoid.......

fia
10th June 2004, 07:33
Din nou alte jocuri! Vadim vad ca ne face surprize mai mereu! Pacat ca "Mili & Tary HG" e o chestie "not-fun" deoarece e identica cu pinguinul si pe deasupra se face prea usor scorul maxim(sa nu imi spuneti ca si la asta se poate face mai mult). DTunnel e dragutz! Il "presimt" pe ADelPiero campion in cateva zile :p

Vadim
10th June 2004, 15:53
O sa mai fie si altele tot timpul. Cred ca voi scoete jocul cu grenada.

ADelPiero
11th June 2004, 00:20
fia ... ai dreptate
Vadim ... nu scote nimic.. lasa`le pe toate ! :mda:

realmadrid.com
14th June 2004, 13:54
cum provoci pe cineva la vreun joc?, exemplu la blackjack

fishy0303
15th June 2004, 21:19
Am si eu o mica intrebare despre jocul Defend your Castle. Dintre jocurile care dureaza mult, asta mi se pare cel mai interesant. Am insa o mica nelamurire. Moartea "castelanilor" este legata de un eveniment anume, sau este pur si simplu aleatoare? Pentru ca mi-au murit o data toti intru-n nivel in care nu am avut cine stie ce damage la castel.
Nu vreau un hint ca sa "bat recordul", vreau doar sa stiu daca exista sau nu o cauza, si daca da, care.

Sergio
15th June 2004, 23:55
Am si eu o nelamurire: monitorizeaza cineva aceste jocuri, sau sunt doar instalate si gata? Am observat multe mesaje obscene la comentariile din dreptul scorurilor. Nu se ocupa nimeni de asta, ca doar face parte tot din forum... :scared:

fia
16th June 2004, 05:31
Am observat multe mesaje obscene la comentariile din dreptul scorurilor.
Si eu am observat si chiar am dat mesaj pe PM lui Vadim, dar nu am vazut modificari (pana acum)... Poate e latentza mai mare :).

ADelPiero
17th June 2004, 08:51
eu am vazut scoruri SF ...dar tot acolo au ramas.... :mda:

Sergio
17th June 2004, 11:45
Aici nu era vorba de scoruri, ci de comentariile din dreptul scorurilor. Oricum, si alea au ramas. :mad:

fia
17th June 2004, 11:53
eu am vazut scoruri SF ...dar tot acolo au ramas.... :mda:
Ce scoruri SF ai vazut tu?

ady_azzuro
17th June 2004, 13:09
fia pe cine ai angajat sa faci scorurile alea la junglatul cu mingea...ca nu erai tu in stare inainte! :p

Vadim
17th June 2004, 17:16
Cred ca si-a cumparat omul un mouse performant.

ady_azzuro
17th June 2004, 18:39
Mai degraba un cheater performant. :evil:

Vadim
17th June 2004, 19:45
Fia? Nici vorba. Eu zic sa nu arunci cu noroi asa.

ADelPiero
17th June 2004, 22:47
fia e om corect, cinstit si modest ... nu face el asa ceva :mda:

Vadim
17th June 2004, 23:13
Adica? Nu inteleg? Tu cind aveai 8-9 recorduri era ok. Acum ce nu e bine? Concret, ce a facut fia?

fia
18th June 2004, 04:45
Ca sa iti raspund la intrebare ady, l-am angajat pe Logitech MX900. Iar ADelPiero, tu ce mai cauti pe aici, nu ziceai ca nu mai intri pe forum? sau te-ai razgandit? :p
Si de ce as angaja pe cineva? Oare omul ala imaginar, daca ar vrea sa se joace, nu ar juca pe cont propriu? Oricum, sper ca o sa te lamuresti in curand... cand daca o sa am timp, o sa ma perfectionez (adica sa am primele 10 recorduri) la cele 3 cu mingea.

fia
18th June 2004, 04:50
A! Inca ceva in 2-3 zile MAXIM si Chopper chalange va trece de la ADelPiero la mine :p. Asta, asa ca sa moara de ciuda :P.

ADelPiero
18th June 2004, 23:10
bine tete :)
bv tie ...
sanatos sa fiu :p

Saber Rider
19th June 2004, 03:36
Măi băieţi, dar cum rămāne cu "faimosul" joc Mili & Tary HG ?!? Am făcut cel de-al 102-lea scor maxim, 754,3. Deci sunt la egalitate cu ceilalţi vreo 80-90 de inşi, pe primul loc.

CINE E CAMPION LA ACEST JOC ? Că mie nu mi-a apărut nimic īn plus la lista de jocuri la care sunt campion. Ori ar trebui să se pună la toţi care au făcut maximul de puncte că sunt campioni, ori la nici unul. Şi īn acest din urmă caz, care e mai e scopul acestui joc pe site ?!?
PROPUN EXCLUDEREA sau īnlocuirea acestuia cu altă versiune mai capabilă.

ady_azzuro
19th June 2004, 18:47
Fia? Nici vorba. Eu zic sa nu arunci cu noroi asa.
Vadime, nu fi asa de sigur, ia uite ce posta cu ceva timp in urma fia:

Mai ady sa stii ca daca vreau, maine sunt si eu recordman la majoritatea jocurilor. Ma apuc si caut pe net si pe toate forumulrile cum se triseaza la fiecare joc in parte. Dar asta e scopul oare? Sa trisam?
Ce parere ai? :rolleyes:

ADelPiero
19th June 2004, 22:42
ia ui .... peste 500 la mingea mica... asta nu pot sa mai cred ca a jucat corect 100% :mda: e imposibil....
si 1500 .. sa dai una`ntruna clikuri
in fine ... daca a jucat corect bravo lui ...

P.S. am sa caut si eu pe net metode.. sa vedem ... :ok:

Vadim
19th June 2004, 23:47
E posibil sa fie 2-3 oameni care sa joace alternativ. Atlfel nu cred ca e cheat.

aclambiron
20th June 2004, 00:22
lasa bai ADelPiero,ca numai tu joci corect.tu si cu Saber Rider sunteti cei mai grozavi :mda:.

fia
20th June 2004, 12:35
E posibil sa fie 2-3 oameni care sa joace alternativ. Atlfel nu cred ca e cheat.
Pai si dupa parerea mea asta s-ar considra cheat sa stii. NU sunt 2-3 oameni, e unul singur sunt eu. Dar in cazul in care nu vi se pare normal, va rog sa imi stergeti recordurile.

fia
20th June 2004, 14:11
La Simpson Shooter recordul curent este : 3160. Dupa cum se vede, http://www.randomgames.com/forum/arcade.php?do=scores&name=simpsonsshooter , se poate si mai mult. Are cineva ceva impotriva sa fac eu acest record? ADelPiero?

Uite ca sunt altii pe acelasi forum care au facut mai mult ca mine la KickUps... http://www.randomgames.com/forum/arcade.php?do=scores&name=kickups

ady_azzuro
20th June 2004, 21:13
Aha, deci fia se documenteaza, cauta tot feluri de forumuri si-i contacteaza pe utilizatorii de acolo sa gaseasca cheatare ca sa faca recorduri mai rapid...stiam eu! :D

ADelPiero
20th June 2004, 23:54
nici o problema :) ... o sa ajungem la 10.000 :yeah:

fia
21st June 2004, 05:39
Aha, deci fia se documenteaza, cauta tot feluri de forumuri si-i contacteaza pe utilizatorii de acolo sa gaseasca cheatare ca sa faca recorduri mai rapid...stiam eu! :D
Wrong! Cauta forumuri pentru a vedea ce pot altii. Dar... de fapt cu cine ma apuc eu sa ma cert...
Bafta in continuare in Arcade!

ady_azzuro
22nd June 2004, 16:49
Nu te supara prea tare, am glumit doar, mai bine te-ai uita in semnatura, nu prea are sens...cum vine aia...cand poti sa fumezi si si zbori? Poate sa si! ;)

ady_azzuro
22nd June 2004, 16:53
Apropo...ti s-a blocat cheateru la Tetris? :D

Vadim
22nd June 2004, 16:56
Exista asa ceva?

fia
22nd June 2004, 17:20
NU mai baiatule... dar spre deosebire de tine sau ADelPiero, care va permiteti sa stati toata ziua sa frecati menta... eu mai trebuie sa si muncesc... si parca saptamana asta s-au adunat toate... Si dupa ce stai si programezi 10-11 ore pe zi numai de jucat nu iti mai arde.... Daca cheater-ul meu este cheful de a juca... atunci s-a stricat.... pana in weekend :evil: Atunci mai vedem noi...

fia
22nd June 2004, 17:24
Exista asa ceva?
Exista in capul lui ady_azzuro :p. Sau cine stie.. poate sapand pe acolo prin Kuweit dupa petrol a gasit si asa ceva :yeah:

Vadim
23rd June 2004, 18:17
Cine are un cheater pentru jocuri sa imi trimita si mine. Pina atunci nu exista asa ceva, decit vorba lui fia, prin nisipul din Kuveit. :D

ADelPiero
24th June 2004, 16:25
astept adversari la tunel :D

Vadim
24th June 2004, 16:40
Mama, 1900... Ai rupt gura tirgului. Stai sa vedem daca face fia peste 2000... :)

ADelPiero
24th June 2004, 17:08
cred ca si din camera cealalta se auzea cum imi bate inima :D:D:D

Vadim
24th June 2004, 17:20
Ia-o si tu mai usor. Nu e bine chiar asa.

fia
24th June 2004, 18:52
Mama, 1900... Ai rupt gura tirgului. Stai sa vedem daca face fia peste 2000... :)
Face face, dar nu saptamana asta :( ca are treaba multaaaaaaaaa

Vadim
24th June 2004, 19:01
Nu cred ca e o problema pentru tine... :) De fapt, acum dupa ceva timp, in opinia mea voi doi sinteti cei mai tari la jocuri de pe forum. Ar mai fi si cel care are recordul la Snake, pentru ca e un joc greu, insa el are numai un singur record.

ADelPiero
25th June 2004, 01:07
pe mine m`a incurcat alt joc pe calc :D TCM :D ... daca nu dadeam de asta eram 24 din 24 aici :D

rasheedkpenny
25th June 2004, 12:42
Din seria jocurilor de la Yeti: http://www.prosieben.de/games/yetisports/part5/

ADelPiero
25th June 2004, 14:33
incet incet .. intru in paine :D cum se zice.... :yeah:

Saber Rider
26th June 2004, 18:02
ADelPiero

Mahjong

1000 puncte in 8 secunde


Scor corect ?!?

ADelPiero
26th June 2004, 19:45
am dat refresh fara sa intorc nici o carte.... nu stiu cum s`a intamplat .. dar nu ma deranjeaza daca va fi sters :ok:

aclambiron
29th June 2004, 11:15
Eu nu sunt normal,ca am jucat 10559 secs la Super Mario Rampage 1,dar tu Red Heat...:p:D Ai jucat timp de 59073 secs.Cred ca e cel mai mare timp de la toate jocurile.Meriti din plin recordul asta. :ok: :headbang:
P.S. 59073 sec = 16,4 ore
hmm...atata timp ai jucat?! :shock:

fishy0303
29th June 2004, 15:43
Am si eu o problema la El Emigrante, dar banuiec ca v-ati data seama deja. De cand am facut cel mai bun timp (7,006), de fiecare data cand incep un joc nou, masinile alea de politie se comporta ca si cum as avea 7,000 de puncte, nu 100 (numar, viteza, comportament). Mai mult, la sfarsit, desi nu prea am ce, nu pot sa salvez recordul.

Stie cineva ce se intampla si ce ar trebui sa fac ca sa remediez problema?

Saber Rider
30th June 2004, 23:18
Măi băieţi, dar cum rămāne cu "faimosul" joc Mili & Tary HG ?!? Am făcut cel de-al 102-lea scor maxim, 754,3. Deci sunt la egalitate cu ceilalţi vreo 80-90 de inşi, pe primul loc.

CINE E CAMPION LA ACEST JOC ? Că mie nu mi-a apărut nimic īn plus la lista de jocuri la care sunt campion. Ori ar trebui să se pună la toţi care au făcut maximul de puncte că sunt campioni, ori la nici unul. Şi īn acest din urmă caz, care e mai e scopul acestui joc pe site ?!?
PROPUN EXCLUDEREA sau īnlocuirea acestuia cu altă versiune mai capabilă.


Măi băieţi, dar cum rămāne cu "faimosul" joc Mili & Tary HG ?!? Am făcut cel de-al 102-lea scor maxim, 754,3. Deci sunt la egalitate cu ceilalţi vreo 80-90 de inşi, pe primul loc.

De ce este fia campion la acest joc, nu şi restul ?!? Ori ar trebui să se pună la toţi care au făcut maximul de puncte că sunt campioni, ori la nici unul. Şi īn acest din urmă caz, care e mai e scopul acestui joc pe site ?!?
PROPUN EXCLUDEREA sau īnlocuirea acestuia cu altă versiune mai capabilă.


P.S.
N-am nimic cu tine, fia, doar ştii bine ! Doar că nu prea mai merită jocul ăsta aici pe site.

fia
1st July 2004, 07:36
De ce este fia campion la acest joc, nu şi restul ?!? Ori ar trebui să se pună la toţi care au făcut maximul de puncte că sunt campioni, ori la nici unul

Nici eu nu stiu... Au mai fost probleme de genul asta la Simpsons Shooter cand aveam mai multi scorul de 3000. L-am intrebat si eu pe Vadim mai demult care e "politica" la scor egal si mi-a zis ca e campion cine a facut ultimul scor. Dupa cum se observa nu e asa. In caz de egalitate am impresia ca titlul se "plimba" pe la toti. Uite de exemplu acum eu nu-l mai am e la unirea.


P.S.
N-am nimic cu tine, fia, doar ştii bine ! Doar că nu prea mai merită jocul ăsta aici pe site.
Stiu ca nu ai :p, dar in schimb eu abia astept sa am 2-3 ore libere sa-ti bat recordul la Tetris :p.

Si eu propun scoaterea jocului de pe site.

ADelPiero
2nd July 2004, 14:13
asa :D
si eu cand am timp o sa trag de tetris :D
am glumit ...
fishule .. asa ii jocu frate.... daca stii sa joci .. scapi, daca nu .. ata ete :ok:

Catalanul
7th July 2004, 13:55
[QUOTE=Saber Rider]Măi băieţi, dar cum rămāne cu "faimosul" joc Mili & Tary HG ?!? De ce este fia campion la acest joc, nu şi restul ?!? QUOTE]

uite ca nu mai este FIA campiona la acest joc :cool:
acum vad ca sunt eu :D
poate peste o saptamana o sa fie altul :p

fia
9th July 2004, 06:38
S-a depasit bariera celor 100.000 de secunde pentru un singur joc!!!
103185 sec= 1719 min si 45 sec= 28 hn 39 min si 45 sec !!!!
Asta chiar inseamna ca vrei sa fii campion la jocul asta!!
Cum ar fii sa se hotarasca Vadim sa reseteze scorurile :evil: Ar fi criminal!!!
Aceasta performanta a reusit-o dansev.
Are deja 2140 minute jucate....jucand doar.... de 3 ori, de 2 ori Defend Your Castele si un banal Mahjong.
Si asta doar in 2 zile de cand s-a inscris pe forum!!
Felicitari si :
MAN, GET A LIFE!!!!!!!!

m_trinity_m
13th July 2004, 21:17
un banal Mahjong.
Ahem, banal :)? Nu va vad inghesuindu-va sa daramati suprematia :p. Hai, am si eu nevoie de o provocare, zau asa! :drak:

fia
14th July 2004, 06:06
Banal din punct de vedere al duratei jocului.

ender
17th July 2004, 15:47
De curiozitate: a reusit cineva sa aterizeze la Canyon Glider? Eu nu si am incercat imediat dupa decolare dar a tot mers pana s-a lovit de zid. Plus ca am incercat toate tastele ca sa-l opresc... So, anyone?...

fishy0303
17th July 2004, 22:10
Am incercat si eu, mai putin faza cu toate tastele. Cred ca e un bug. Chiar nu am auzit pe nimeni sa reuseasca.

fia
23rd July 2004, 16:15
faza asta cu incetinirea calculatorului e un pic peste limita cheatingului ...

Da, dar de ce sa fie diferente intre jucatori... Toti sa plece cu aceleasi arme. Ca altfel ajung oamenii cu 7-8 titluri... si ne intrebam cum :D.



iti dai seama cam cate ferestre din alea trebuie sa deschizi la un Pentium 4

Ai sa ramai surprins, nu foarte multe :D. Give it a try!

fishy0303
23rd July 2004, 16:33
Porniti multe ferestre de browser,5-6 cred ca sunt suficiente (Internet Explorer, sau ce folosit voi) in care deschideti cat mai multe jocuri arcade (eu "folosesc" in acest scop Bloody Pingu (http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=10), care incetineste rau de tot viteza ). Jucati un pic (de exemplu la pinguin, dati o data in el sa zboare.
Apoi porniti jocul la care vreti sa va "mariti" performantele. Sa luam spre exemplu: Play 4 Traffic (http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=61).
O sa observati ca viteza cu care vin cuvintele este MULT MAI MICA! In acest fel puteti sa faceti scoruri MULT MAI MARI!
Simplu ca buna ziua!

Si ca sa invatam si alte cuvinte in limba engleza ... "Simplu ca buna ziua" "my ass" :mda: Sa stii ca am incercat faza aia cu incetinirea cu Bloody Pingu (http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=10) la Play 4 Traffic (http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=61). Eu la nivelul 6 nu mai vedeam cuvintele pe ecran din cauza vitezei. Acum nu le-am mai vazut la nivelul 7. Deci .... :headbang: .Voi ce calculatoare aveti??? Eu am un XP 1700+ cu 128 RAM pe W2K (la servici).

Oricum, exista si o parte buna ...
Poate fac record la Bloody Pingu (http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=10) :great:

fishy0303
23rd July 2004, 16:38
Fia, sa stii ca sunt de acord cu postarea mesajului cu incetinirea calculatorului pe thread (tocmai din motivul pe ca l-ai mentionat si tu), dar cred in continuare ca e un cheat ... :D

fia
23rd July 2004, 16:46
Din cate stiu eu notiunea de cheat se refera la a obtine un avantaj "ascuns" fata de ceilalti participanti. Cum toata lumea poate citi aceasta rubrica, nu e "ascuns"

fia
24th July 2004, 09:09
Poate fac record la Bloody Pingu (http://www.onlinesport.ro/forum/arcade.php?do=play&gameid=10) :great:
That's nice! But is WRONG ! :evil:
Daca deschizi mai multe jocuri, doar ultimul deschis poate inregistra scoruri... Cel putin asa am observat eu. Adica daca ai un joc deschis si mai deschizi unul, la primul joc nu poti sa dai submit, ca iti zice "you're not allowed to view this page".

Vadim
24th July 2004, 19:10
Paule, fara suparare, cred ca esti malitios si vrei sa induci lumea in "oroare". Tu ai 4800 de puncte in 367 de secunde. Nu faci scorul asta, cu timpul asta, pe nivelul 2...

Paul
24th July 2004, 22:37
hmmm
hai pariu , sau vrei sa`ti jur ce draq vadime
N`AM JUCAT IN VIATA MEA PE 3
E IMPOSIBIL

secretul nr. 2
- la inceput cand sarpele e mic , grabiti`va , dupa aceea va fi mai greu

ADelPiero
25th July 2004, 06:40
depinde care ce "arma" are ... nu`i ceva ce se poate la toti

Vadim
25th July 2004, 13:12
Nu iti cade degetul cind faci 2700 la kickups?

ADelPiero
25th July 2004, 13:36
ii clar ... toti sunt impotriva mea... asta e ... :mda:
deranjez prea tare ca sunt prea bun si imi merge mintea...

fishy0303
25th July 2004, 16:12
Eu nu sunt impotriva ta ... si ti-am mai spus ... felicitari pentru al 10-lea trofeu :ok: :D

Am o intrebare, care are cat de cat legatura cu topicul, ce s-a intamplat cu recordurile lui Fia de la Play 4 Traffic ???

fishy0303
25th July 2004, 16:16
Am o intrebare, care are cat de cat legatura cu topicul, ce s-a intamplat cu recordurile lui Fia de la Play 4 Traffic ???

ADelPiero
25th July 2004, 16:56
ori a cerut fia sa fie sters ori l`a sters Vadim ... cred ... parerea mea.... :)

fia
26th July 2004, 16:42
N-a cerut fia! L-a sters Vadim... Si dupa o runda de nogocieri, fia a fost deacord :p

rebellu
27th July 2004, 08:13
vreau cu disperare monopoly
cu disperare :)

fia
27th July 2004, 08:26
Pai uita-te daca e implementat pentru vBulletin... si spune-ne.

cipi13
27th July 2004, 11:42
Din cate stiu eu notiunea de cheat se refera la a obtine un avantaj "ascuns" fata de ceilalti participanti. Cum toata lumea poate citi aceasta rubrica, nu e "ascuns"
Cu riscul de a se supara pe mine toata lumea, eu consider ca faza cu incetinitul este cheat.
Si asta pentru jocurile au fost facute sa fie "utilizate" la viteza lor normala.
Spun asta pentru ca eu unul nu am net acasa si intru aici de la servici, de unde nu pot sa deschid 10 ferestre si asa mai departe....ceea ce este un dezavantaj fata de cei care pot sa procedeze asa...
De aceea cred ca e un cheat, pentru ca nu toti avem aceleasi "conditii de joc"

fia
27th July 2004, 11:44
Ok. Sa zicem ca e cheat. Cum mai e egalitate, tinand cont ca unii chiar au calculatoare slabe?
Stii care e parerea mea? Jocurile alea ar trebuie scoase... Sau cel putin cele la care influenta e majora KickUps de exemplu). Dar nu eu sunt cel care decide... :D

cipi13
27th July 2004, 11:55
Ce vreau eu sa spun este ca OK eu am un calculator slab tu unul mai bun...sau invers :)
Ideea e ca plecam de la premisa ca acel joc se joaca asa cum a fost conceput....
Nu stiu cit de slab ar trebui sa fie un PC ca sa mearga un joc mult mai incet decit pe unul performant....dar nu cred ca diferentele sunt foarte mari...
Cred ca am fost clar...
Cit despre jocuri multe ar trebui scoase ( Kick Ups, Miliy and Tary sau cum ii zice, si altele). Dar nici eu nu decid...

ADelPiero
27th July 2004, 12:10
cu cat sunt mai multe jocuri cu atat este mult mai interesant ! sa ramana toate + sa mai bage si altele noi ;)

cipi13
27th July 2004, 15:19
Si cum ramine cu incetinitul jocului?
Este sau nu cheat ?

fia
27th July 2004, 15:24
Parerea mea este ca e "partial" cheat.... Dar in primul rand nu poate fi depistat(oricine poate zice ca a jucat pe un calculator slab) ... asa ca... ce ramane de facut?

Saber Rider
27th July 2004, 15:42
Pai ramane sa ma interesez de un Pentium 1 la 120 MHz sau un K6, maxim K6 II. :D:D:D:D:D

fia
27th July 2004, 15:45
Pan atunci te provoc la un Simpsons shooter :p

ADelPiero
27th July 2004, 16:37
El Emigrante :D cine doboara scorul ii fac cinste :p

fia
21st August 2004, 06:56
Cu ce faci mah cinste sa stiu daca merita ....

LordRhadoo
18th November 2004, 11:08
???

ady_azzuro
18th November 2004, 11:16
Esti bun mah, te-am observat. :D

fia
3rd January 2005, 15:42
ADelPiero???????????? Ce ai facut mah la Super Mario Rampage.....????? Cat ai jucat?????
101.000 secunde?? Sunt mai mult de 24 de ore????? Te-ai bolanzit???? Ai pus o piatra pe tasta space si ai plecat la Revelion, nu? Smechere....

Oricum, scuza-ma ca-ti zic, dar sa stii ca esti OBSEDAT de jocurile astea :)

desdemona
3rd January 2005, 19:53
Pai e-n vacanta, ce treaba are :) M-as juca si eu, dar nu-mi plac chestiile pe care le-am vazut aici :)

Catalanul
3rd January 2005, 19:57
da e-n vacanta... dar mai bine ar pune burta pe carte ca la vara il asteapta BACU` :D

desdemona
4th January 2005, 00:05
Bacu' trece la fel de repede precum vine. La fel si admiterea la facultate si apoi sesiunile si licenta.. etc etc. Nu-i nimic de speriat, dar nici sa te lasi pe tanjeala nu-i indicat ;)

fia
4th January 2005, 00:07
Si la fel de repede se duce si viatza? Ca vad ca toate trec repede in opinia ta :p

desdemona
4th January 2005, 00:21
Bineinteles, vad ca ai inceput sa ma cunosti. Tu nu ai observat cat de repede trece viata? Parca ieri aveam 18 ani, maine o sa am 40, apoi 50 .. Ieri eram in 2004, maine in 2006 :( Sunt o baba :D

fia
4th January 2005, 00:30
Pai inseamna ca nu stii sa profiti de viatza :)

ontopic: discutia se poate numi, viatza ca un joc....

desdemona
4th January 2005, 00:44
Oricum trece repede, ca profit sau nu de ea, nu pot sa nu observ :(

ADelPiero
4th January 2005, 02:39
cap ai ... creier ce`ti mai tre` ? :P

Mihai
4th January 2005, 03:56
Mai ADelPiero sunt invidiosi oamenii astia pe tine rau de tot vad! Mai acopera si tu din stralucirea aia...

ADelPiero
4th January 2005, 04:04
nici eu nu stiu cum de am timp pt toate:)

p.s. fia ... odata ce ti`a intrat in sange ... nu mai poti scoate :) stai sa termin liceul ... k o sa iau jocurile la rand :D si pana nu le am eu pe toate nu ma las :P

Mihai
4th January 2005, 04:07
Maaa daca ar fi sa le ai pe toate crede-ma ca as juca ca disperatu' un joc ca sa nu il ai tu in vitrina! Sa vad asa ce faci... :D

ADelPiero
4th January 2005, 04:11
te urmaresc si il joc si eu ... in acelasi timp .. si tot nu imi iei :P

Mihai
4th January 2005, 04:13
Mdea probabil am juca amandoi ca disperatii! Dar oricum nu cred ca poti sa le ai pe toate! O sa te atace toata lumea la mai toate jocurile...
Oricum daca o sa le ai pe toate ai o sticla de whiskey de la mine! (ce marca vrei tu):ok:

ADelPiero
4th January 2005, 04:16
stai sa termin cu examenele si ma vezi in actiune ;)

p.s. Noapte buna (ce a mai ramas din ea)

Catalanul
4th January 2005, 04:25
Oricum daca o sa le ai pe toate ai o sticla de whiskey de la mine! (ce marca vrei tu):ok:JB :D mi-a zis mie pe YM :D

fia
4th January 2005, 11:36
ADelPiero iti garantez eu ca la Simpson Shooter nu faci mai mult ca mine.... In cel mai bun caz faci egal.... Deci oricum lider absolut nu o sa poti sa fi, sic :D

ADelPiero
4th January 2005, 11:53
eu am invatat ceva :P :
Niciodata sa nu spui niciodata :P

_SmooKy_
12th March 2005, 20:46
Vreau si eu sa aflu] cum a facut pyfred 51 de puncte Funky Pong! .... 10x :D

ADelPiero
14th March 2005, 03:09
dupa timp, pare corect... restul nu mai stiu :confused:

Gabriel
12th May 2005, 14:00
din cate am urmarit..vad ca se triseaza la greu la jocuri. ce fun mai e ?

Mesecina
15th May 2005, 19:42
Cum pot face cele mai multe puncte la jocul in care tragi cu arcul dupa pasari? Big Bird Huntig.

ADelPiero
30th September 2005, 21:25
hai cu moxu si cu franceza... sa reparam arcade`ul ... :mad:

ady51a
14th November 2005, 14:04
Care-i cel mai bun joc de tennis pe calculator?

stefanm14
14th November 2005, 21:34
Top Spin ...chiar am urmarit evolutia de vreo 4-5 ani incoace..si Top Spin e de departe cel mai tare...

fia
29th November 2005, 07:48
Au aparut jocurile, din pacate sunt doar 5 :D

Istvan Gyuri
29th November 2005, 09:34
Decat deloc, mai bine 5!!!!!!!!!

Saber Rider
30th November 2005, 22:45
Acum sunt toate, si ce ma bucur cel mai mult, ca s-au pastrat vechile scoruri ;).

nic_alex
19th February 2006, 01:27
/hello Cine stie un joc de sarituri cu schiurile cu grafica?

srk81
3rd March 2011, 01:39
Exista printre jocurile online un joc se cheama mubeta il gasiti la adresa http://mubeta.fun4play.eu e mmorpg si se poate considera sportul national pentru o gramada de ploduri si nu numai.MUBETA ONLINE (http://mubeta.fun4play.eu)

srk81
3rd March 2011, 01:42
/hello Cine stie un joc de sarituri cu schiurile cu grafica?
Jtiu eu am intrat o data pe un site se chema ceva cu fun4play.eu daca-mi aduc aminte bine si era un joc cu schiuri pe la o sectiune sports are acolo mai multe chestii interesante cred ca mai multe sporturi ca eu ma jucam la ceva cu snowboarduri vezi ca-ti trebuie adobe shockwave park
aaa uite linku FUN4PLAY (http://fun4play.eu):yes::yes: