PDA

View Full Version : MP al Germaniei



fia
26th July 2004, 15:27
A fost a trecut... nu prea a facut valva pe forum... Doar Alin cu excelentele lui comentarii... Nici nu s-a obosit nimeni sa creeze un thread...

Oricum ce pot eu sa spun, ca a fost unul din cele mai "animate" GP (chair cel mai) din acest sezon.

Button + Alonso = show
Sato + rest = show
Raikkonen + eleron = show

Mi s-a parut mult mai putin plictisitor ca celalate.

Daca Barichello era in puncte suficient de sus... Ferrari sarbatorea titlul la constructori :ok:

bapsy
26th July 2004, 15:37
Da, insfarsit o cursa cu depasiri.
Dar pe voi Ferraristii nu va deranjeaza Barrichello cu greselile lui? As fi curioasa ce credeti despre asta, dar probabil ar fi mai bine sa deschidem alt thread, pt a nu fi prea "off-topic".

fia
26th July 2004, 15:43
Pai toata lumea stie ca Barichello e un pilot de mana a 14-a....

cipi13
26th July 2004, 16:57
Nu poti avea pretentii de la un pilot care nu e capabil macar sa tina pasul cu celalalt. Fiind constant la o secunda in urma lui schumi eu cel putin m-am obisnuit cu "prestatiile" lui Barrichello....Macar ia puncte pentru echipa.

bapsy
26th July 2004, 18:13
De data asta nici macar puncte nu a luat. Cu riscul de a va supara, dar Barrichello cred ca a fost ales pentru a fi "ascultator" si pt a nu-l "deranja" pe Schumi.

Sergio
26th July 2004, 22:45
Barrichello era singurul care a luat puncte la fiecare cursa pana acum, asa ca nu va mai luati de el...Aici echipa e de vina ca nu-i permite sa se bata cu Schumi. Valoarea lui e cu totul alta...

ADelPiero
27th July 2004, 00:02
corect, aceeasi parere o am si eu :)

realmadrid.com
27th July 2004, 00:07
Cu toate ca nu sunt fan schumi totusi sergio nu il compara pe barrichello cu schumi, pt ca este sub valoarea lui
Ca nici echipa nu ii ofera sprijinul complet este altceva, dar totusi
Prea subtire aripa spate a lui raikkonen, poate si din cauza asta sa si rupt, in incercarea lor de ai ajunge pe ferrari cred ca au redus foarte mult greutatea masini, inclisv aripa de pe spate
Pacat totusi de McClaren mercedes care sia prezentat masina asa de tarziu, atzi vazut totusi ca raikkonen pana la abandon sa tinut in spatele lui schumi, cu un timp constant

Sergio
27th July 2004, 00:52
Eu n-am spus ca Rubinho ar fi peste Schumi. Doar ca ar avea cele mai mari sanse in lupta directa, avand aceeasi msina. Dar probabil ca strategia celor de la Ferrari e sa omoare campionatul... :rosu:

oaspetele
27th July 2004, 07:22
eh, de ce n-ar avea aceleasi masini ??
iar strategiile se pun la cale impreuna cu pilotul. ca sa nu mai vorbim de setari, acolo unde chiar pilotul decide in cea mai mare proportie.
asa ca fiecare doarme asa cum isi asterne.
iar anul acesta am vazut prima tentativa de depasire a lui Barri asupra lui Michael..........

mai e ceva : oare chiar nimeni nu vede diferenta de valoare dintre Schumi si Barri (sau restul pilotilor) ???
ca sa revin la topic, super cursa !!
pacat de Kimi, iar Button merita toate laudele......

oaspetele
27th July 2004, 07:24
Da, insfarsit o cursa cu depasiri.
Dar pe voi Ferraristii nu va deranjeaza Barrichello cu greselile lui? As fi curioasa ce credeti despre asta, dar probabil ar fi mai bine sa deschidem alt thread, pt a nu fi prea "off-topic".


exista pe acest forum un thread ce se refera la "colegii" din cadrul unei echipe.
indrazniti !!

bapsy
27th July 2004, 08:56
In acest mare premiu Schumi si Ferrari au "implinit" 50 de curse de cand Schumi n-a mai abandonat o cursa din cauza unor probleme tehnice. Felicitarile mele (mi-e greu sa spun, dar asta este adevarul).

cipi13
27th July 2004, 10:20
Imi pare rau de Kimi. Sincer. Acum, dupa ce au refacut motorul, a inceput sa se dezmembreze masina....E clar anul cu ghinion la McLaren....