PDA

View Full Version : Discutii dupa Forum Meeting Timisoara (5)



bog_tom
26th July 2004, 08:52
Trebuie sa aducem la cunostiita membrilor OLS ca aseara s-a consumat cea de-a 5-a intalnire OLS TM. A fost ca o completare a intalnirii trecute pt ca am continuat sarbatorirea coechipierului nostru, I|MILAN :ok: Din pacate nu am facut si poze pt. ca a inceput ca o intalnire neoficiala, dar la unison - si dupa cateva beri - am decis sa o consideram ca fiind oficiala. Ne cerem scuze celorlalti membrii OLS care ar fi vrut sa participe la aceasta intalnire si ii invitam sa se inscrie pt urmatoarea intalnire imediat ce vom face anuntul pe forum.

La intalnire au participat Delia, I|MILAN, sergio, viole(n)t si bog_tom. Au lipsit motivat: bapsy si Sir. Ca de fiecare data cand ne propunem sa stam 1-2 ore, stam cel putin 3-4 ore. Iata ca am reusit sa ne vedem si intr-o zi de joi dar si intr-o zi de duminica (cred ca e o premiera pt intalnirile OLS, nu-i asa ?)

Subiectele de discutie au fost diverse: de la situatia lui Poli, a Craiovei, tensiunile de saptamana trecuta de pe forum si pana la pitorescul relief al localitatii Gavojdia (jud. Timis) :D

Sa nu uitam de convorbirea telefonica pe care am avut-o cu unul din membrii marcanti ai forumului OLS - iulian - cu care am dialogat constructiv fiecare dintre noi si pe care il salut si cu aceasta ocazie /hello

viole(n)t
26th July 2004, 15:06
Subiectele de discutie au fost diverse: de la situatia lui Poli, a Craiovei, tensiunile de saptamana trecuta de pe forum si pana la pitorescul relief al localitatii Gavojdia (jud. Timis)

...sa nu uitam ca am discutat shi de pitorescul relief shi pitoreasca "fauna" din trenurile personale

inter
26th July 2004, 15:14
Subiectele de discutie au fost diverse: de la situatia lui Poli, a Craiovei, tensiunile de saptamana trecuta de pe forum si pana la pitorescul relief al localitatii Gavojdia (jud. Timis) :D



de Craiova? :o: :o: :o:

bog_tom
26th July 2004, 15:25
de Craiova? :o: :o: :o:
de ce nu ? I|MILAN a recunoscut (si eu am fost de acord) ca si-au adus cativa jucatori de valoare (mai ales Gane) :ok:

viole(n)t
26th July 2004, 15:40
eu insa am fost ceva mai circumspect :drak:

bog_tom
26th July 2004, 15:43
eu insa am fost ceva mai circumspect :drak:
mi se pare normal... noi aveam 1 BR si ceva in plus la bord :D

Sergio
26th July 2004, 22:34
Pe mine tot nu m-ati convins...In afara de Plesan, restul nu ma incanta cu nimic. Gane e depasit daca a acceptat sa revina in tara, iar despre brazilieni prea multi cred ca se nasc fotbalisti...Am vazut ca l-ati luat pe Frunza, care a fost si la Poli in era Zambon si mi se pare destul de bun. Acum poate ni-l dati pe Dumitru inapoi... :cool:
Dar deja divagam... :p

iulian
26th July 2004, 23:26
Trebuie sa aducem la cunostiita membrilor OLS ca aseara s-a consumat cea de-a 5-a intalnire OLS TM. A fost ca o completare a intalnirii trecute pt ca am continuat sarbatorirea coechipierului nostru, I|MILAN :ok: Din pacate nu am facut si poze pt. ca a inceput ca o intalnire neoficiala, dar la unison - si dupa cateva beri - am decis sa o consideram ca fiind oficiala. Ne cerem scuze celorlalti membrii OLS care ar fi vrut sa participe la aceasta intalnire si ii invitam sa se inscrie pt urmatoarea intalnire imediat ce vom face anuntul pe forum.

La intalnire au participat Delia, I|MILAN, sergio, viole(n)t si bog_tom. Au lipsit motivat: bapsy si Sir. Ca de fiecare data cand ne propunem sa stam 1-2 ore, stam cel putin 3-4 ore. Iata ca am reusit sa ne vedem si intr-o zi de joi dar si intr-o zi de duminica (cred ca e o premiera pt intalnirile OLS, nu-i asa ?)

Subiectele de discutie au fost diverse: de la situatia lui Poli, a Craiovei, tensiunile de saptamana trecuta de pe forum si pana la pitorescul relief al localitatii Gavojdia (jud. Timis) :D

Sa nu uitam de convorbirea telefonica pe care am avut-o cu unul din membrii marcanti ai forumului OLS - iulian - cu care am dialogat constructiv fiecare dintre noi si pe care il salut si cu aceasta ocazie /hello


Buna seara Timisoara /hello

Va salut si eu pe toti si recunosc ca am fost luat un pic prin surprindere de telefonul vostru dar mi-a facut reala placere sa vorbesc cu voi si mai mult decat atat sa constat cu bucurie ca "intepaturile" la care ne supunem unii pe altii pe forum le lasam aici in momentul in care inchidem explorerul.
Respect :ok:

Sergio
27th July 2004, 00:58
Pai asa suntem noi timisorenii, mai civilizati... :D Poate ca se vor convinge si altii din orasele apropiate ca nu-i mananca nimeni si vor veni macar o data. Iulian ne poate pune o vorba buna... :ok:

inter
27th July 2004, 08:42
Am vazut ca l-ati luat pe Frunza, care a fost si la Poli in era Zambon si mi se pare destul de bun. Acum poate ni-l dati pe Dumitru inapoi... :cool:
Dar deja divagam... :p

se pare ca Dumitru are sanse sa joace la voi, daca sariti cu banu la Siman! :mad: , la noi nu mai vine :cool:

Sergio
28th July 2004, 01:01
Nu noi trebuie sa sarim, ci Dobos. :rolleyes:
Am inteles ca se cere 80.000$ pt un transfer definitiv, ceea ce mi se pare cam mult pt un findas... :cool:

IlMILAN
3rd August 2004, 11:46
Buna seara Timisoara /hello

Va salut si eu pe toti si recunosc ca am fost luat un pic prin surprindere de telefonul vostru dar mi-a facut reala placere sa vorbesc cu voi si mai mult decat atat sa constat cu bucurie ca "intepaturile" la care ne supunem unii pe altii pe forum le lasam aici in momentul in care inchidem explorerul.
Respect :ok:
Iuliane vazusi ca nu suntem chiar asa de rai precum zic unii :D Any way parca te deranjaram de la masa....cred ca in ciuda celor ce spui aici nu a fost prea placut pentru tine:D...se vede in poze ca berea si mancarea ocupa un loc important in viata ta:D

Intere ce esti bey asa de uimit.....? asa rai ne crezi? bine bog_tom a omis in descrierea meetingului sa precizeze micile contre pe care le-am avut cu "timisorenii tai preferati":D....le-am adus aminte cine e campiona in Italia ca uitasera saracii:D :drak:

IlMILAN
3rd August 2004, 11:48
...sa nu uitam ca am discutat shi de pitorescul relief shi pitoreasca "fauna" din trenurile personale
Da si am ramas surprins de modul in care a fost "marcat" de o scurta calatorie cu personalul un adevarat ultras :D

viole(n)t
3rd August 2004, 13:07
Da si am ramas surprins de modul in care a fost "marcat" de o scurta calatorie cu personalul un adevarat ultras :D

...ultras de fotoliu :D :D :D dar independent

P.S.: Hai bah ca nu m-am plans asha de mult... Ai shi tu intzelegere fatza de fratzii tai "sinistratzi"... de CFR

IlMILAN
3rd August 2004, 13:15
...ultras de fotoliu :D :D :D dar independent

P.S.: Hai bah ca nu m-am plans asha de mult... Ai shi tu intzelegere fatza de fratzii tai "sinistratzi"... de CFR
:happy :happy
Ultras de fotoliu....looolz independent fata de cine...is curios ce ar zice colonelu daca ar citi fraza asta...:D

P.S intelegere as avea si eu daca nu ma lasai balta dumineca sa vb de moda :headbang:

bapsy
3rd August 2004, 13:47
intelegere as avea si eu daca nu ma lasai balta dumineca sa vb de moda :headbang:
da mult te mai plangi tu :rolleyes: ar trebui sa ne multumesti ca ti-am dat lectii particulare gratuite, ca aveai nevoie :D

IlMILAN
3rd August 2004, 13:55
da mult te mai plangi tu :rolleyes: ar trebui sa ne multumesti ca ti-am dat lectii particulare gratuite, ca aveai nevoie :D
:happy
Mult te-ai mai invartit , ai intrat ai iesit de pe thrad ca sa dai raspuns...te manca schinarea, tu chiar vrei rezbel?:D
Pt ce sa va multumesc ca m-ati obligat sa beau votca....prefer sa nu intru in detalii :mda: :D

bapsy
3rd August 2004, 14:06
Ce rezbel :D? Tu esti ala nemultumit. Saracu de tine ... te-au chinuit 2 femei si te-au obligat sa bei bere si votca. Noroc cu mine, ca altfel ramaneai la apa minerala (cred ca plata nu mai era, ca altfel ...) Problema ta este ca tu nu stii sa apreciezi ce bijuterii ai avut langa tine.

IlMILAN
3rd August 2004, 14:25
Ce rezbel :D? Tu esti ala nemultumit. Saracu de tine ... te-au chinuit 2 femei si te-au obligat sa bei bere si votca. Noroc cu mine, ca altfel ramaneai la apa minerala (cred ca plata nu mai era, ca altfel ...) Problema ta este ca tu nu stii sa apreciezi ce bijuterii ai avut langa tine.
Noroc cu tine zici?:D loolz bine ai zis ca m-ati chinuit...eu vroiam sa beau doar apa, intreaba-l si pe Vasile cum e sa bei apa...percepi mult mai adanc unele lucruri, dar nah :headbang: voi m-ati obligat.
P.S nu stiu de unde itzi veni ideea ca sunt nemultumit...ca am stat alaturi de doua "briliante" , problema e ca ati abuzat de intelegerea mea si mi-ati dat votca:D

Sir
10th August 2004, 19:04
regret nespus ca n-am fost prezent!

bapsy
10th August 2004, 19:07
Pai ai lansat ideea sa ne intalnim si ai plecat de pe forum :(. Lasa ca data viitoare recuperam, vii si tu si bog_tom si o facem lata ;)

Sergio
10th August 2004, 22:57
Mda, curios ce s-a intamplat, dar am inteles ca a plecat in concediu omul, ce n-are voie? Oricum, trebuie sa ne sincronizam data viitoare ca sa fim toti, nu 3-4 ca ultimele dati (chiar daca au lipsit motivat). Poate mai vin si altii, nu e un cerc inchis, asteptam lume noua.

vasile314tzurka
11th August 2004, 09:40
Pai ai lansat ideea sa ne intalnim si ai plecat de pe forum :(. Lasa ca data viitoare recuperam, vii si tu si bog_tom si o facem lata ;)

pe cine?

bapsy
11th August 2004, 10:26
pe cine?
deh, vino la Timisoara daca esti curios :)

vasile314tzurka
11th August 2004, 10:42
oi veni eu dar intii sa ma fac frumos:)

bog_tom
17th August 2004, 12:15
am intrat in posesia pozelor de la intalnirea mai mult sau mai putin oficiala OLS TM 6. in ciuda faptului ca avem doar trei poze, acestea au o valoare deosebita :D

2.jpg - viole(n)t si I|MILAN - unul cu diplomatu', altu' cu mobilu'
3.jpg - I|MILAN bucuros nevoie mare ca a inceput campionatul intern si ca are de lucru pe Intern si 1/2 din sergio

IlMILAN
17th August 2004, 12:18
Ba esti mancat:D
Bapsy si tu la fel.....

Fratelooooooooooo violet uite ce ne facura astia:D, macar de aveati un aparat k lumea dar cu pleasna aia uite ce ochi am, iara explicatii la colonel referitoare la nr de beri:headbang:
P.S Nu ramane asta neplatita:D

vasile314tzurka
17th August 2004, 12:22
in ce moneda platesti ca sa stiu cit cer pe ode:)

IlMILAN
17th August 2004, 12:25
deci Vasile ne facura in ultimul hal:)....inca nu m-am hotarat, vedem noi:D cel mai probabil moneda...curata si de prune:D

bog_tom
17th August 2004, 12:25
mai devreme sau mai tarziu toti ajungem sa avem ochii rosii din diferite motive :drak:

vasile314tzurka
17th August 2004, 12:27
unii de la sudura altii de la prune si cei mai multi de la regulamente:)

bapsy
17th August 2004, 12:39
@ I|MILAN : Io cu ce-s de vina? Doar i-am trimis lui Bogdan pozele, ca era curios.

vasile314tzurka
17th August 2004, 13:05
saracul de el... curios? aiurea, invidios. d'acu e pe tarimul unde va fi vineva in casa si va fi ca un leu... cin l-a pus:)

bog_tom
17th August 2004, 13:16
invidios ? pe cine ? :D

doar curios...

vasile314tzurka
17th August 2004, 13:24
pai ce-ai sa recunosti acu? doamna stie ce scrii tu aici asa ca esti cuminte sfios ca o fata mare si nu spui cum iti lucesc ochishorii:)

IlMILAN
17th August 2004, 13:25
pai deh.....ca sa se scoata el, ne baga pe noi in sedinte:ciocan:

vasile314tzurka
17th August 2004, 13:28
usor usor se va dovedi ca aceste intilniri sunt de fapt o conspiratie iudeo-masonica-bolsevica cu ramificatii ascunse si doar noi avem taria sa le dezvaluim:)

bog_tom
17th August 2004, 13:31
si nu ar fi nimic iesit din comun daca la una din aceste intalniri ar aparea si guru Bivolaru :D

vasile314tzurka
17th August 2004, 13:37
incet incet recunosti ce faci tu la aceste intilniri. ce-am vazut noi in poze nu era bere?:):):)

viole(n)t
17th August 2004, 13:39
baaaaa....... ce dracu!!!

acush ajungem la "camera ascunsa", nu mai facetzi din-astea

vasile314tzurka
17th August 2004, 13:50
stai sa vezi ce urmeaza... nu mai spun nimic dar sa stiti ca e groasa... asta e:)

bog_tom
17th August 2004, 13:50
ce sa nu mai facem ?

viole(n)t
17th August 2004, 13:51
poze fara acordul celui vizat

bapsy
17th August 2004, 13:56
ce-am vazut noi in poze nu era bere?:):):)
:headbang: Vasile, ne sperii femeile ... n-o sa mai vina niciuna inafara de mine si Delia ... uite la ce ajungeti voi cu discutia. sa va fie rusine :D

bog_tom
17th August 2004, 14:03
@ viole(n)t: poate scoatem si un regulament pt. cei care fac poze la intalnirile OLS :)

@ bapsy: niste neseriosi :D

vasile314tzurka
17th August 2004, 14:16
poze fara acordul celui vizat

e doar vizat nu batut mursecat violentat sau trecut cu forta la milan...

p..s. bapsy, stiu ca ele sunt sfioase dar si asa bog_tom, violent si imilan erau speriate de bombe, dar las ca le trece:D

IlMILAN
17th August 2004, 14:36
Bey ia mai terminati.....
nu se face ce ati facut voi.....noi le-am dat intalnire la fete si voi ati pus pozele las-o :drak:
Vasile , poetul taichii nu mai pune si tu sare pe rana...ca ustura:D
P.S Fratelo eu itzi spusa-i sa-i spargem aparatu ca si asa era naspa, deci era eftin...dadeam o votca pt el:ciocan:

bog_tom
17th August 2004, 14:51
de unde sa stim noi ca voi le-ati dat intalnire la fete ? poate ca fetele v-au dat voua intalnire :D

IlMILAN
17th August 2004, 14:54
Nu conteaza cum a fost treaba , cine la cine a dat intalnire problema e ca au aparut dovezi:ciocan: care nu trebuiau sa apara, dar.....balonul e rotund si se invarte.....:drak:

viole(n)t
17th August 2004, 15:11
P.S Fratelo eu itzi spusa-i sa-i spargem aparatu ca si asa era naspa, deci era eftin...dadeam o votca pt el:ciocan:

cum sa dai bunatate de votca pe un aparat foto?!?!?!?!?!

Nu te mai recunosc... de cand tzi s-a inversat scara valorilor?

:D :D :D

vasile314tzurka
17th August 2004, 15:12
pai de cind tot rumega regulamente si nu-si da seama ca el de fapt tine cu inter:)

IlMILAN
17th August 2004, 15:17
Bey Violetule pai ce vroiai sa faci sa-l platesti in natura?:D si io dar nu se poate:D

Vasile , regulamentul asta..of ,of mai mai.....voi care va pricepeti la "masurat" :D,aveti chef de misto dar nu trebuia sa pomenesti de inter:D

vasile314tzurka
17th August 2004, 15:21
dragule, mistoul e misto si prietenesc pe deasupra, vezi ce fac eu acolo la el pe forum:) asa ca daca ma iau de el, ma iau si de tine:) mai rau e de aia de care nu ma iau ca le coc ode imne si rondeluri ca sa aiba ce rumega.

p.s. ce-ti mai face trompeta?

IlMILAN
17th August 2004, 15:23
Gata mea culpa, intelesa-i io gresit:(
Gata retractez ce am spus:D

PS:curge in continuare si nici rinofugul nu ajuta :D sau te referi la asta :headbang:
http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/afise/POLI-FcBrasov.jpg

vasile314tzurka
17th August 2004, 15:31
si tu te iei dupa mine. :sleep: stii ca vorbesc in bobote :drak: si ca am metafore de poet :yeah: desi acum is cam complexat :ciocan: dar imi trece si imi propun sa scriu mica trompetiada. o sa incep cu tine:)

bapsy
17th August 2004, 15:40
Apropos de poezii, mai am una mai scurta (inceputul il voi refolosi):

I|MILAN cel fioros,
Infractor periculos,
Mare geniu, nu se poate
Sa nu le stie pe toate.

La meeting o face lata
Incepand cu apa plata
Dar cand prinde o spirtoasa
Nici de-al dracu nu se lasa :D

IlMILAN
17th August 2004, 15:45
Bapsy te joci cu focul:D eu ti-am zis

Nu am timp acuma dar o sa urmeze replica, vezi continua poate o pui de-o Arena:D

Vasile misto avatar, dar mia ales semnatura.....:D parca m-ai invita la vanatoare:D

vasile314tzurka
17th August 2004, 15:49
nu este pe lume placere mai mare
decit vinatorul si placerea lui...

citat dar uitai de unde fu:)

sau

bapsy, iepuras pufos
milan e periculos
la minie bunaoara
ia trompeta-n subsuoara
vodca pe sub mustacioara
si incepe a vina
iepurii c-o acadea...

bapsy
17th August 2004, 20:23
:happy :happy :happy :happy

sa stii ca nu-mi e frica de el. defapt cuvantul frica nu-mi zice nimic :D

vasile314tzurka
18th August 2004, 09:15
ai o problema atunci:)