PDA

View Full Version : Radoi va semna cu Al Hilal!!!!!!



delaoltenia
13th January 2009, 21:33
Cosmin Olaroiu a anuntat mutarea acestei ierni.Capitanul Stelei, Mirel Radoi, si-a dat acordul pentru a evolua din aceasta iarna la Al Hilal :shocked::shocked:

delaoltenia
13th January 2009, 21:39
Anuntul nu a fost facut de multa vreme,eu unul am ramas masca la auzul acestei stiri.

Roddicted
13th January 2009, 21:43
Sa plece!!!Sa plece si goian .Sa incepem sa construim ceva nou

delaoltenia
13th January 2009, 21:49
Vrei sa spui ca acesti baieti merita sa plece

Roddicted
13th January 2009, 21:58
Normal ca merita.Nu le contest valoarea dar sunt sigur ca si ei sunt satui de Steaua asa cum sunt eu de ei

delaoltenia
13th January 2009, 22:00
Fostul antrenor al Stelei, Anghel Iordanescu, a ramas socat la auzul vestii ca Mirel Radoi va semna in curand cu Al-Hilal, echipa antrenata de Cosmin Olaroiu.
"Este o adevarata bomba ce aud acum! L-as felicita pe Olaroiu daca ar reusi sa il convinga pe Mirel Radoi sa accepte. Inseamna ca Steaua se alege cu o suma fabuloasa, iar financiar Radoi ar avea de castigat. Din punctul celalalt de vedere, Olaroiu ar castiga un jucator de talie europeana. Mi-ar parea rau ca Radoi sa ajunga la Al-Hilal, nu pentru ca nu as aprecia fotbalul din Asia, dar Radoi merita mai mult", a spus Anghel Iordanescu.

moty
13th January 2009, 22:02
In Europa cred ca nu mai prindea vreo echipa buna, macar cu ceva bani sa se aleaga si el.

delaoltenia
13th January 2009, 22:05
Sunt curios pe cat l-au vandut...ai mai multe informatii moty?

Universal
13th January 2009, 22:06
mare greseala din punct de vedere sportiv a facut

mult bine i-a facut Stelei dpdv sportiv

bine a facut dpdv financiar lui cat si Stelei.

Rezulta= bine a facut.

Novac
13th January 2009, 22:06
6 mil oero si 2 mil/an pentru jucator ... pe praful asta! daca sunt adevarate sumele sigur va pleca. http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/43070/radoi-va-semna-cu-al-hilal.htm

merita sa plece pacat ca nu-l ia si pe jiji cu el ... si ca banii se vor duce la ciobani in buzunar.

moty
13th January 2009, 22:08
ce zice si novac de pe sport.ro

delaoltenia
13th January 2009, 22:09
Pai sunt ceva parai.... :shocked:

Ted
13th January 2009, 22:09
Sa plece!!!Sa plece si goian .Sa incepem sa construim ceva nou
cu cine sa construiesti?Cu Becali?Cu Argaseala?

moty
13th January 2009, 22:10
si cu virgil, ted!

delaoltenia
13th January 2009, 22:10
Toata lumea pe sport.ro,vorbeste Mitica.

moty
13th January 2009, 22:12
Mai da-i in ma-sa. Pleaca? Drum bun! Ramane? Bravo lui (dar nu cred).

Novac
13th January 2009, 22:14
sa mearga linistit! sa-i spuneti din partea mea :yes::happy

Ted
13th January 2009, 22:14
si cu virgil, ted!
da,si cu 'slefuitorul de talente' Strizu de la Steaua II :)

dede
13th January 2009, 22:31
deci... chiar vrea sa plece acolo? nu-mi vine sa cred :(

e sigur sigur? :scared:

Adi Da Samraj
14th January 2009, 00:57
Vrei sa spui ca acesti baieti merita sa plece

Le lipseste motivatia .

YoYoyOi
14th January 2009, 02:32
Doamne anuta-i sa plece. Ca de cand e cu gandul la plecare numai tampenii face...

Snake_21
14th January 2009, 14:37
Acu am vazut si eu stirea asta sunt :O :O :O nu prea imi vine sa cred ...

delaoltenia
14th January 2009, 19:45
Acu am vazut si eu stirea asta sunt :O :O :O nu prea imi vine sa cred ...

noroc!!!! :bere:
cam tarziu man,unde ai fost aseara sa vezi cum ciufutii acestui forum faceau bale la bot?

Snake_21
14th January 2009, 21:39
Eehh am avut un proiect + o verificare la facultate so... nu am avut timp sa urmaresc stirile ... :headbang::headbang:

The Game
15th January 2009, 08:18
Radoi a facut o greseala cand si-a dat acordul sa plece la Al Hilal,e clar ca nu s-a uitat ce lasa-n urma atunci cand a luat aceasta decizie,si e la fel de clar ca a plecat pentru bani la arabi,daca spera ca cineva de la un club mare din Europa o sa il vada si o sa ii faca o oferta,se inseala amarnic,pentru cluburile europene de foarte mult timp piata araba nu a constituit o prioritate.Si uite asa,prin plecarea lui Radoi,am dat dracu' toata apararea,singurul loc unde ne puteam lauda ca stam bine,probabil ca Lacatus il va folosi pe Ghionea alaturi de Goian pe centru,in Ghionea nu am foarte mare incredere,nu a aratat prea multe in acest tur de campionat.

delaoltenia
15th January 2009, 20:58
Radoi: "Cel mai mare regret este ca nu am jucat o finala de Cupa UEFA"

----->http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/43173/radoi-cel-mai-mare-regret-este-ca-nu-am-jucat-o-finala-de-cupa-uefa.htm

Novac
15th January 2009, 21:01
si s-a semnat: http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/deja-milionar-radoi-a-semnat-contractul-cu-arabii-in-jacuzzi-3752808

Liviu
16th January 2009, 14:54
Radoi a facut o greseala cand si-a dat acordul sa plece la Al Hilal,e clar ca nu s-a uitat ce lasa-n urma atunci cand a luat aceasta decizie,si e la fel de clar ca a plecat pentru bani la arabi,daca spera ca cineva de la un club mare din Europa o sa il vada si o sa ii faca o oferta,se inseala amarnic,pentru cluburile europene de foarte mult timp piata araba nu a constituit o prioritate
Sa inteleg ca exista oameni care nu ar pleca de la 300 de euro la un salariu de 1400 ? Nu mai vorbiti asa usor... daca refuza, pana la urma ramanea ingropat la Steaua si dupa ce renunta la fotbal isi blestema zilele ca nu a ales petrodolarii. La 20 de ani mai stai si te mai gandesti, la 28 de ani e deja inconstienta sa astepti sa vina Fat-Frumos "Jose" sa te ia intr-o caleasca aurita sa te puna titular la Inter. Basm de adormit copii, asta a fost ultimul tren, cat sa mai astepte ? Pe cine sa mai astepte ? Bafta Mirele, ia-le banii !
Ce a lasat in urma ? O echipa unde suporterii nu mai sunt suporteri si isi injura (cica !) "favoritii" ? Un campionat de mocirla cu echipe ce nu mai bat pe nimeni in cupe ? Este mai jos Arabia Saudita decat Romania ?

Si uite asa,prin plecarea lui Radoi,am dat dracu' toata apararea,
16 meciuri sezonul trecut, 14 acum doua sezoane... echipa stie sa joace si fara el. Normal ca era important, la meciul cu Galatasaray nu am crezut ca pot sa-l vad jucand asa de bine, a fost de netrecut, fenomenal. O mare pierdere dar orice jucator are un pret. Si acum a fost pretul corect.

delaoltenia
16th January 2009, 20:09
Vesti bune pentru Radoi: "Primele sunt infiorator de mari"

Mihai Stoica, i-a dat o veste buna lui Mirel Radoi. Pe langa salariul de 1.4 milioane de euro pe an, Radoi va avea sansa sa castige si mai multi bani, deoarece primele pentru indeplinirea obiectivului sunt 'infiorator de mari'.

Theodor01
16th January 2009, 21:46
Radoi nu o sa reziste mult timp acolo.Acolo nu poti sa stai nici in casa de frica!Dar sa mai iesi si pe strada....

moty
16th January 2009, 21:50
De frica cui?

Bumbescu
17th January 2009, 01:13
Sper sa nu se razgandeasca jiji si sa-l omoare pe el zorab intr-o clipa de furie....:D
Una peste alta Radoi merita un transfer pe bani multi....a stat prea mult la Steaua.....e unul din marii fotbaliti romani ai ultimului deceniu, numai ca pentru a recunoaste asta iti trebuie caracter, iar in lipsa lui faci tot felul de comparatii cretine cu tot felul de ratati care prin smechereala unor impresari sau printr-un noroc chior au ajuns la echipe mari....
Zicu a "jucat" la Inter si Mitea la Ajax.....vor ramane in istoria fotbalului romanesc ca niste mari zerouri, Radoi insa chiar daca a jucat "numai" la Steaua a scris cateva pagini de glorie.
Numai si pt ca cei de la L'equipe au scris asta vara despre el "l'emblematique capitaine de Steaua Bucharest"(in timp e toti ceilalti erau doar niste nume si atat, inclusiv taranul mult prea rasfatat de soarta Mutu) si inseamna ca a realizat ceva in fotbal...