PDA

View Full Version : La Multi Ani, Ilie Balaci!



Suporter1983
12th September 2006, 00:32
Peste 2 zile zeul Craiovei Maxima si unul dintre eroii copilariei mele va implini 50 de ani. Am vazut un interviu luat de curind in care Iliuta Balaci isi amintea cu nostalgie de vremurile in care, citez: "eram tineri si frumosi" (poate fi descarcat de pe http://www.craiova-maxima.ro/download/index.php) si pentru a mia oara m-am intrebat ce s-ar fi intimplat daca n-ar fi existat atacul acelui fundas primitiv, am uitat de la ce echipa si al carui nume nu-l pomenesc aici (pentru mine, pastrind proportiile este ca asasinul lui John Lennon): cum ar fi decurs participarea noastra la C.E. din Franta 1984, unde ar fi putut sa se masoare cu echivalentul sau de atunci, Michel Platini si calificarile urmatoare la CM Mexico 86 si CE din RFG 1988, pentru ca din pacate nu a existat un alt lider in nationala pina la maturizarea lui Gheorghe Hagi. Nu pot sa nu-mi inchipui ca echipa din ce in ce mai puternica a Universitatii de atunci nu ar fi facut legea in campionatul romanesc inca 3-4 ani, iar pe plan international poate ar fi reusit mai mult decit in editia 1982-1983...Ramine sa ne multumim cu amintirea clipelor de magie care au incintat atitia suporteri. Multumim Ilie Balaci, felicitari pentru realizarile tale de-a lungul a 50 de ani de viata si multi inainte!

nr.zece
12th September 2006, 02:09
La multi ani Ilie si sa speram ca nu vei ajunge sa fi hulit de analfabetul ce pentru moment a pus mana cu unghii murdare pe echipa ta de suflet asa cum au fost si alti colegi de ai tai in momentul in care nu au acceptat sa-l slujeasca