PDA

View Full Version : CE 2009 Helsinki - Proba pe perechi



mikeyy
9th January 2009, 19:59
Lista de participanti:

1 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL
2 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST
3 Adeline CANAC / Maximin COIA FRA
4 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA
5 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
6 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
7 Stacey KEMP / David KING GBR
8 Erica RISSEEUW / Robert PAXTON GBR
9 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE
10 Ekaterina SOKOLOVA / Fedor SOKOLOV ISR
11 Nicole DELLA MONICA / Yannick KOCON ITA
12 Marika ZANFORLIN / Federico DEGLI ESPOSTI ITA
13 Krystyna KLIMCZAK / Janusz KARWETA POL
14 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL
15 Lubov ILIUSHECHKINA / Nodari MAISURADZE RUS
16 Yuko KAWAGUCHI / Alexander SMIRNOV RUS
17 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS
18 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK
19 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI
20 Ekaterina KOSTENKO / Roman TALAN UKR
21 Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV UKR

whisper
9th January 2009, 22:48
Aliona/Robin:cheer: Hope so:rolleyes:

ricochet4
9th January 2009, 23:04
Nu are cine sa-i bata realistic.

mikeyy
9th January 2009, 23:16
Eu merg pe mana lui Yuko si a lui Sasha!

whisper
9th January 2009, 23:24
Pai si nu ii votezi? :P

mikeyy
9th January 2009, 23:30
Nu stiu ce s-a intamplat prima data ca votasem..acum s-a rezolvat:ok:

Geografu
10th January 2009, 00:04
Nemtii nu au nicio sansa sa piarda.
Doar vreun accident neprevazut, Doamne fereste....

Tracoromana
10th January 2009, 00:47
Eu merg pe mana lui Yuko si a lui Sasha!

Nu stiu. La gpf au fost mai buni chiar si ucrainienii.

mikeyy
10th January 2009, 00:49
Da..dar esti de acord cu mine Flavia ca daca vor face ambele programe curate sunt castigatori? Acel quad aruncat cantareste mult si am observat ca-l stapanesc destul de bine. Trebuie sa fie mai atenti la sariturile individuale.

lady_k
13th January 2009, 08:33
Eu am votat pentru Yuko si Alexander, desi nu stiu daca pot sa-i bata pe germani.

corina_mee
19th January 2009, 00:02
Eu sper sa castige Aliona si Robin. Imi plac mult de tot.

Iulya
19th January 2009, 23:15
Short Program

Starting Order

StN. Name Nation
Warm-Up Group 1
1 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE
2 Nina IVANOVA / Filip ZALEVSKI BUL
3 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL

Warm-Up Group 2
4 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
5 Erica RISSEEUW / Robert PAXTON GBR
6 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA

Warm-Up Group 3
7 Ekaterina KOSTENKO / Roman TALAN UKR
8 Nicole DELLA MONICA / Yannick KOCON ITA
9 Krystyna KLIMCZAK / Janusz KARWETA POL
10 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK

Warm-Up Group 4
11 Ekaterina SOKOLOVA / Fedor SOKOLOV ISR
12 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI
13 Marika ZANFORLIN / Federico DEGLI ESPOSTI ITA

Warm-Up Group 5
14 Stacey KEMP / David KING GBR
15 Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV UKR
16 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
17 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST

Warm-Up Group 6
18 Lubov ILIUSHECHKINA / Nodari MAISURADZE RUS
19 Adeline CANAC / Maximin COIA FRA
20 Yuko KAWAGUCHI / Alexander SMIRNOV RUS
21 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS

ricochet4
20th January 2009, 20:45
F%$k^ Eurosport ! Sunetul are intreruperi. Nu pot urmari in halul asta.

Iulya
20th January 2009, 20:48
da pe TVR2

emiii03
20th January 2009, 21:06
http://pt-br.justin.tv/greeenkoda si aici e live

ricochet4
20th January 2009, 21:44
Buna idee Iulya, dar daca platesc Eurosportul, de ce sa nu beneficiez de el, mai ales ca atat se lauda ei ca sint asa de mari si tari ? Plus vreau sa o aud pe Ivonne.

alyosha_87
20th January 2009, 21:47
trebuie sa recunosc, parca nu ma mai deranjeaza asa tare Ivonne :P

ricochet4
20th January 2009, 21:59
Mihai, tu te pricepi. La 3R aruncat la Voloszojar si Morozov, cine a fost de vina ? Nici comentatorul, nici eu nu am realizat.

mikeyy
20th January 2009, 22:07
Iar concurs cu greseli pt Aliona si Robin......oare vom vedea vreodata un program perfect de la ei?


@Alin: eu zic ca a fost vina lui...la reluare mi s-a parut ca el nu a reusit sa o arunce asa cum trebuie.

Iulya
20th January 2009, 22:20
e vina comuna as zice eu ....dar ati vazut twist-ul ...urias de-a dreptu :shocked: desi a concurat accidentat Stanislav nu mi s-a mai parut asa de rigid ... le merge bine cu Ingo Steuer.

Iar au gresit nemti, dar in afara de greseala au mers bine

brusc competitia a devenit interesanta

Mi-au placut estonieni ...

irinaidu
20th January 2009, 22:42
in principiu sminov arata ca un dulap si yuko ca speriata de bombe si totusi in seara asta mi-au plaut tare mult. mi-au fost dragi.

Tracoromana
20th January 2009, 22:56
doar ultimele perechi, adica rusii au avut programe curate, iar Mukhortova/Trankov au fost de-a dreptul superbi.

whisper
20th January 2009, 22:56
/hello Felicitari Maria/Maxim!!!:cheer: Mi-au placut mult si au avut cel mai curat program :)
Imi pare rau pentru Aliona/Robin, mai ales pentru ratarea lui Robin. Imi place din ce in ce mai mult programul lor, e mai antrenant, mai diferit de tot au avut ceilalti :P


yuko ca speriata de bombe
:cry: Ce comparatie! Mie mi se pare ca seamana cu Tila Tequilla sau cum o cheama pe aia de la MTV :D
Si mie mi s-a parut Stanislav mai degajat asta seara :)

corina_mee
20th January 2009, 23:00
Desi de obicei tin cu Aliona si Robin, trebuie sa recunosc ca Maria si Maxim au fost absolut superbi in seara asta. A fost perfect programul si ca tehnic si ca interpretare. Sper ca de data asta sa fie constanti si sa aiba si un program lung la fel de bun.
Si Alexander si Yuko mi-au placut foarte mult...sincer m-as fi asteptat la un punctaj mai bun pt ei.
Despre Stanislav si Tatiana pot sa spun ca desi au ratat foarte mult la tehnic, se vede ca interpretativ au progresat mult. sa speram ca vom vedea un program lung mult mai bun, desi nu mai au sanse la podium.
O surpriza foarte placuta mi s-au parut rusii mici ( Lubov si Nodari). Se vede ca au potential, a fost frumos programul.
De abia astept maine seara sa vad programele libere. :) sper ca aliona si robin sa faca un program fara gresala.

lady_k
20th January 2009, 23:01
Ce ma bucur pentru Maria si Maxim!:cheer:
Si ce rau imi pare de Yuko si Alexander!:( Mi-au placut Aliona si Robin, dar totusi el a cazut so ... de ce sunt inaintea lor?:thinkso:
Mi-au mai placut "rusii mici" si britanicii.

whisper
20th January 2009, 23:07
Au avut alte elemente mai complicate si mai bine facute..cred:D

mikeyy
20th January 2009, 23:48
De la concurs la concurs imi sunt si mai antipatici germanii...nu au stofa de campioni!
Extroardinare programele rusilor...am incheiat programul scurt in stil mare. Bravo lor!
Nu stiu ce s-a intamplat la Yuko si Sasha, dar cred ca au pierdut ceva ori la triplu twist ori la pirueta mortii unde a avut 1 ezitare....insa au avut cele mai originale intrari in elemente, cele mai frumoase tranzitii.
Maria si Maxim au avut niste aterizari la elementele tehnice superber, in viteza si foarte sigure.

Mi-au placut si rusii cei mici...au un potential imens! Sper sa o tina tot asa si peste 1-2 ani ii vom vedea pe podium!

Pentru programul lung sper ca rusii sa reuseasca sa se mentina si sa castige aurul..indiferent care pereche!

Ucrainienii iar au sanse mari sa termine pe locul 4...cat ghinion au, insa in aceasta seara greseala de la saritura aruncata i-a costat foarte mult!

miafangina
20th January 2009, 23:52
Bravo,Maria și Maxim!
Au fost superbi,mi-au plăcut cel mai mult.Cred că a doua pereche rusă trebuia să fie pe doi și Aliona-Robin abia pe trei dar poate greșesc eu și greșala lor majoră costă mai puțin decît alte elemente mai bune pe care le-au făcut.Mi-ar plăcea să cîștige Maria și Maxim.

ricochet4
21st January 2009, 03:58
Pai eu cred ca nemtii (vorba vine) ar fi trebuit sa primeasca -3 la GOE la cazatura lui Robin si -1 pentru cazatura in sine. Nu-mi dau seama de ce sint in fata rusilor (tot vorba vine) Yuko si Alexander.

In orice caz, Maria si Maxim ne-au tras o palma celor care am votat in acest poll. Mai ales mie trebuie sa-mi fie rusine din moment ce tot imi place Masha.

lady_k
21st January 2009, 09:00
Alin, chiar ma gandeam aseara, cand s-a afisat punctajul pentru Maria si Maxim ce incantat trebuie sa fii.:)

mikeyy
21st January 2009, 10:08
Pai eu cred ca nemtii (vorba vine) ar fi trebuit sa primeasca -3 la GOE la cazatura lui Robin si -1 pentru cazatura in sine.

Da, zici bine....daca adaugi cele 4 puncte pierdute la totalul care l-au obtinut..iese personal-best-ul lor din sezonul acesta..70 si ceva.

La Yuko si Sasha....cum am mai zis , sunt sigur ca nu au primit nivelul la vreun element asa cum trebuia. Abia astept sa vad care a fost problema....cand apar fisele de arbitraj. Pentru ca in rest nu au avut ce sa le scada, programul a fost curat.

mesteritza
21st January 2009, 11:39
Maria si Maxim au fost cei mai buni, parerea mea :D, chiar mai buni decat Yuko si Alexander. sa vedem mai departe ce se intampla

miafangina
21st January 2009, 15:44
In orice caz, Maria si Maxim ne-au tras o palma celor care am votat in acest poll. Mai ales mie trebuie sa-mi fie rusine din moment ce tot imi place Masha.

Exact la asta mă gîndeam și eu aseară;nu-i nimic,voi suporta usturimea cu plăcere dacă rămîn pe locul întîi.

Iulya
21st January 2009, 17:24
Starting Order

Warm-Up Group 1
1 Ekaterina KOSTENKO / Roman TALAN UKR
2 Jessica CRENSHAW / Chad TSAGRIS GRE
3 Ekaterina SOKOLOVA / Fedor SOKOLOV ISR
4 Gabriela CERMANOVA / Martin HANULAK SVK

Warm-Up Group 2
5 Joanna SULEJ / Mateusz CHRUSCINSKI POL
6 Maria SERGEJEVA / Ilja GLEBOV EST
7 Krystyna KLIMCZAK / Janusz KARWETA POL
8 Marika ZANFORLIN / Federico DEGLI ESPOSTI ITA

Warm-Up Group 3
9 Vanessa JAMES / Yannick BONHEUR FRA
10 Erica RISSEEUW / Robert PAXTON GBR
11 Maylin HAUSCH / Daniel WENDE GER
12 Anais MORAND / Antoine DORSAZ SUI

Warm-Up Group 4
13 Stacey KEMP / David KING GBR
14 Adeline CANAC / Maximin COIA FRA
15 Nicole DELLA MONICA / Yannick KOCON ITA
16 Lubov ILIUSHECHKINA / Nodari MAISURADZE RUS

Warm-Up Group 5
17 Maria MUKHORTOVA / Maxim TRANKOV RUS
18 Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV UKR
19 Aliona SAVCHENKO / Robin SZOLKOWY GER
20 Yuko KAWAGUCHI / Alexander SMIRNOV RUS

whisper
21st January 2009, 18:49
Ce accidentare urata! Saraca Ekaterina! Sper sa nu fie prea grava totusi.

Cipri
21st January 2009, 20:42
Cred ca stiti , dar va amintesc si eu :D
Proba pe perechi este acum in direct la TVR 2 :)

Mr Cosmin
21st January 2009, 20:44
E si pe Eurosport :) .

ricochet4
21st January 2009, 21:07
Ivonne:

"Excelenta pozitionare pentru italieni, care sint primii. Mai avem 6 perechi, deci o pozitionare excelenta". Acum vedem ultima pereche din grupa, dupa care vor veni ultimii 4." :groggy:


Exact la asta mă gîndeam și eu aseară;nu-i nimic,voi suporta usturimea cu plăcere dacă rămîn pe locul întîi.

Mie Maria poate sa mai imi dea una si pe obrazul celalalt :)

Tracoromana
21st January 2009, 21:22
Ivonne:

"Excelenta pozitionare pentru italieni, care sint primii. Mai avem 6 perechi, deci o pozitionare excelenta". Acum vedem ultima pereche din grupa, dupa care vor veni ultimii 4." :groggy:

:happy:happy Mi-am dat si eu seama ca ceva nu e in regula cu aritmetica.


@Multumim Cipri si Legend Killer ! Dragut din partea voastra ca ne-ati amintit.:)

mikeyy
21st January 2009, 22:16
Au meritat germanii, prgramul lung a fost foarte bun.
Insa nu inteleg de ce au luat asa putin Yuko si Alexander....nu-mi explic absolut deloc :( Nu au avut greseli majore. In afara de aterizarea de la quad, restul a fost curat.
Am impresia ca nu prea sunt placuti de arbitrii..altfel nu inteleg de ce. Ei au fost singurii care au reusit 2 programe curate...restul perechilor din top au avut fiecare cel putin o ratare in aceste 2 zile.

Tracoromana
21st January 2009, 22:17
Mihai, nu se poate stii ce punctaj primesc pe fiecare element? Germanii au cu 9 puncte mai mult la tehnic si cu 6 la artistic decat Kawaguchi/Smirnof

mikeyy
21st January 2009, 22:23
Mihai, nu se poate stii ce punctaj primesc pe fiecare element?

Ba da Flavia..uite aici pt programul din seara asta: http://www.isuresults.com/results/ec2009/ec09_Pairs_FS_Scores.pdf

Yuko si Sasha nu au primit credit pt secventa de 3T+3T :( Dar in acelasi timp si Savchenko/Szolkowi au fost depunctati pt Salchow.

Germanii au fost punctati bine, insa la Yuko si Sasha eu nu inteleg.
Tie cum ti s-au parut programele, Flavia?

corina_mee
21st January 2009, 22:27
Felicitari Aliona si Robin!:) Absolut superb programul...ma bucur ca nu au mai avut ratari! Am ramas fascinatat de cat de frumos au interpretat.
Imi pare rau de Maria si Maxim, as fi vrut sa faca un program bun, fara greseli...:(
Tatiana si Stanislav mi-au placut f f mult...pacat ca au gresit la scurt. Oricum foarte frumos alcatuit programul. Se vede din nou valoarea lui Ingo Stoer.
I-am lasat la sfarsit pe Yuko si alexander. Mi-au placut, meritau medalia de argint, dar totusi nu ma impresioneaza chiar atat de mult programele lor. Ca stil ii prefer pe Maria si Maxim.

Iulya
21st January 2009, 22:32
Aliona si Robin exploateaza foarte bine codul de punctaj si au o coregrafie corespunzatoare pentru a capata cat mai multe puncte. Au tranzitiile si as zice si tehnica patinajului mai bune decat cele ale rusilor de aici probabil cele 6 pct in plus la componentele programului decat Kawaguchi/Smirnof.
La tehnic ... as zice ca overall au un program mai complex.
Si ucrainienilor le-au scazut cam mult dupa parerea mea. Mi-au placut mult Tatiana VOLOSOZHAR / Stanislav MOROZOV .
Felicitari medaliatilor si multa sanatate Ekaterinei SOKOLOVA!

andreeas
21st January 2009, 22:43
ma bucur penrru Aliona si Robin au avut un program liber foarte bun, cu sarituri foarte inalte...
imi pare rau pentru Masa ca nu reuseste niciodata sa se concentreze la programul liber. :( mi-ar fi placut sa castige medalia de aur Yuko si Sasha ...
Tatiana si Stanislav mi-au placut si ei foarte mult, poate ca ar fi meritat o medalie de bronz, dar rusii au avut noroc cu sp-ul.

Tracoromana
21st January 2009, 22:45
M-am uitat pe desfasuratorul acela sau cum se numeste. Per total punctajul de baza e acelasi la ambele perechi 57,47 puncte, rusii au primit multe penalizari pentru executia elementelor, asa incat in total au avut o bonificatie de 1 punct. La acelasi bagaj tehnic, nemtii au avut 10 puncte bonificatie.
Personal, mie mi-au placut mai mult Aliona si Robin. Si eu zic ca diferenta e cam mare (15 puncte), dar se pare ca arbitrilor nu le place cum executa rusii elementele tehnice. E plin de minusuri la ei.

mikeyy
21st January 2009, 22:51
Mi-au placut mult si rusii cei mici....ce frumos au interpretat, mai ales ea. Mi-a placut mult de ei! De asemenea mi-au atras atentia si britanicii cei noi...mai ales ca au reusit sa-i depaseasca pe Kemp/King inca de la debut.

Tracoromana
21st January 2009, 22:54
Da, i-am remarcat si eu pe britanici, au facut o figura frumoasa pentru niste debutanti.

whisper
21st January 2009, 23:02
Quote:

Originally Posted by ricochet4

In orice caz, Maria si Maxim ne-au tras o palma celor care am votat in acest poll. Mai ales mie trebuie sa-mi fie rusine din moment ce tot imi place Masha.

Exact la asta mă gîndeam și eu aseară;nu-i nimic,voi suporta usturimea cu plăcere dacă rămîn pe locul întîi.

:D Atunci mai trebuie sa suportati inca doua! Din partea Alionei si a lui Robin :cry:
/hello Pana la urma s-a terminat asa cum trebuia si cum era mai normal: Nemtii campioni europeni:yes:
Au avut un super program !:great: Si cu o singura desincronizare daca nu ma insel. Oricum au castigat la o diferenta destul de mare fata de perechile ruse.
Imi pare rau de Maria si Maxim - ii vroiam macar pe 2 - dar asta-i viata. Se pare ca presiunea primului loc le cam face probleme mai ales Mashei.

Mi-a placut antrenorul nemtilor, ucrainienilor si al elvetienilor:p Ieri cand a cazut Robin era asa suparat iar azi la cazaturile elvetianului a ras:D Deh alte astepari :P

ricochet4
21st January 2009, 23:09
Din partea lui Aliona si Robin nu suport nici o palma. I-am votat in poll.

Ce s-a intamplat cu Ekaterina Sokolova ? Nu am vazut de la inceput programul.

lady_k
21st January 2009, 23:34
S-a taiat cu patina.:(


Ce sa zic, felicitari Alionei si lui Robin. Au meritat sa castige, desi sunt departe de a fi preferatii mei. Insa azi au fost cei mai buni.:)

Cred ca Maria (mai ales Maria) si Maxim trebuie sa mai capete experienta ca sa poata face fata presiunii...

ricochet4
21st January 2009, 23:53
Ekaterina Sokolova e ruda cu Elena ? De semanat seamana chiar bine, dar nu cred ca sint, mai ales ca am inteles ca a dobandit numele asta dupa casatorie. Desi prima data cand am vazut-o am putut sa jur ca e sora lui Elena Sokolova.

lady_k
22nd January 2009, 00:04
Am remarcat si eu cat de mult seamana.:)

venera
22nd January 2009, 10:28
Felicitari Aliona si Robin!:) Absolut superb programul...ma bucur ca nu au mai avut ratari! Am ramas fascinatat de cat de frumos au interpretat.
Imi pare rau de Maria si Maxim, as fi vrut sa faca un program bun, fara greseli...:(
Tatiana si Stanislav mi-au placut f f mult...pacat ca au gresit la scurt. Oricum foarte frumos alcatuit programul. Se vede din nou valoarea lui Ingo Stoer.
I-am lasat la sfarsit pe Yuko si alexander. Mi-au placut, meritau medalia de argint, dar totusi nu ma impresioneaza chiar atat de mult programele lor. Ca stil ii prefer pe Maria si Maxim.

Da, programul lliber a fost absolut superb, nu erau favoritii mei neaparat dar aseara pur si simplu m-a fascinat programul lor...au curs pe ghiata atat de frumos cum nu am mai vazut, parca valsau, parca erau unul, apropierea dintre ei era ca dintre doi iubiti, se regaseau perfect pe ghiata unul cu altul, apropiere, caldura, interpretrae superba..pe mine m-au impresionat, asta e cuvantul si probabil ceea ce ii plaseaza pe primul loc, impresioneaza...cat despre Yuko si alexander, mi se pare ca locul 2 este exact unde trebuiau sa se plaseze deoarece a fost clar aseara ca au dat tot in programul lung, s-a vazut ca au tras pt ce este mai bun, au fost buni dar ceva, nu stiu sa pun punctul pe i, cu ceva nu impresioneaza...lelipseste ceva si nu stiu ce, ceva ce ceilalti au si impresioneaza ...cred ca este aceea apropiere dintre parteneri, Alion si robin au fost ca unul, s-au impletit si s-au regasit cu multa caldura pe ghiata, totul s-a impletit la ei..era o placere sa ii vezi cum se regasesc..cred ca asta este, din punctul meu de vedere..oricum, Yuko si alexander m-au impresionat prin faptul ca au tras, s-a vazut ca au dat tot, au tras si asta implica o mare putere si vointa, jo palaria si pt ei.

ricochet4
22nd January 2009, 15:42
"ghiata", venera ? :mda:

miafangina
22nd January 2009, 23:28
:D Atunci mai trebuie sa suportati inca doua! Din partea Alionei si a lui Robin :cry:


Ba nu,că pe ei i-am votat!:)

whisper
23rd January 2009, 07:46
Da dar va parea rau ca ati facut-o:D
Sau cel putin asta am inteles eu din posturile voastre anterioare.

venera
23rd January 2009, 10:16
[QUOTE=ricochet4;2416481]"ghiata", venera ? :mda:[/QUO

Nu mai are omul voie sa greseasca ? Nu stiam ca aici pe forum se vaneaza greselile gramaticale, am sa incerc sa fiu perfecta de acum incolo !Si sa nu ma mai grabesc cand postez pe forum ca imi sint vanate greselile.

rocs_a
23rd January 2009, 13:39
are voie sa greseasca, dar omul nu are voie sa incurajeze mediocritatea sau inferioritatea. nu e vorba de perfectiune, unii sunt mai carcotasi si uneori e bine sa fie asa.

venera
23rd January 2009, 14:00
are voie sa greseasca, dar omul nu are voie sa incurajeze mediocritatea sau inferioritatea. nu e vorba de perfectiune, unii sunt mai carcotasi si uneori e bine sa fie asa.

Am inteles, deoarece am tastat gresit un cuvant inseamna a sint mediocra si inferioara...no comment

miafangina
23rd January 2009, 15:57
Da dar va parea rau ca ati facut-o:D
Sau cel putin asta am inteles eu din posturile voastre anterioare.

Da,mi-a părut rău că n-am crezut c-ar fi posibil ca cei doi să-i bată pe nemți.
Pînă la urmă așa s-a dovedit,nemții pot fi bătuți doar de ei înșiși(e bine,dom'profesor?) dar după programul scurt mi se părea că ar fi o șansă.

Tracoromana
23rd January 2009, 16:08
Vai ce frumos ai tehnoredactat Mia!

miafangina
23rd January 2009, 17:51
Vai ce frumos ai tehnoredactat Mia!

Mă străduiesc,n-aș vrea să primesc observații:D

whisper
23rd January 2009, 18:43
:kiss: No problem Mia! Ziceam si eu asa:D
Acu sper ca nu te-ai suparat pe mine:floricica:

miafangina
23rd January 2009, 19:55
:kiss: No problem Mia! Ziceam si eu asa:D
Acu sper ca nu te-ai suparat pe mine:floricica:

Doamne-ferește,de ce m-aș supăra?
Mai glumesc și eu,mă simt atît de bine cu voi în această perioadă cu sporturi de iarnă minunate,sunteți așa haioase și vesele,mă supăr doar dacă mă excludeți de la replici și glumițe.:kiss:

alyosha_87
23rd January 2009, 19:57
Ar fi si culmea sa te excludem :kiss:

Geografu
23rd January 2009, 21:49
S-a demonstrat ca nemtii Savchenko/Solkowy sunt greu de invins la aceste CE.
Desi nu au fost la forma cea buna, iar rusii au venit tare din urma, tot imnul Germaniei a rasunat in sala la final.
Felicitari medaliatilor !

madalina18
23rd January 2009, 23:54
Ma bucur ca din nou au castigat favoritii mei,tot respectul pt ei!:D
mi-au placut si rusii mai ales medaliatii cu argint!:D

irinaidu
24th January 2009, 00:33
[QUOTE=ricochet4;2416481]"ghiata", venera ? :mda:[/QUO

Nu mai are omul voie sa greseasca ? Nu stiam ca aici pe forum se vaneaza greselile gramaticale, am sa incerc sa fiu perfecta de acum incolo !Si sa nu ma mai grabesc cand postez pe forum ca imi sint vanate greselile.

venera, nu baga in seama criticile. just enjoy figure skating !!!!!:floricica: