PDA

View Full Version : Craiova ar putea avea alt patron



Pacala
24th July 2004, 02:36
Cel mai tarziu din aceasta iarna, oltenii ar putea fi preluati de principalii sponsori ai Rapidului, LukOil si La Dorna. "Ii voi aduce sponsori la Universitatea", a declarat Mircea Rednic, antrenorul "Stiintei". In cazul in care LukOil si La Dorna vor prelua echipa, ele vor asigura un buget de 2,5 milioane de dolari.

Pacala
24th July 2004, 02:38
Se pare ca Rednic a venit ca sa ramana, ceea ce schimba mult datele problemei...in bine dupa mine
Rednic si-a luat casa de 300.000 de euro
Pentru ca s-a atasat de Craiova, Mircea Rednic, antrenorul stiintei, s-a hotarat sa-si cumpere casa in Cetatea Baniei. Dupa indelungi cautari, Puriul s-a oprit asupra vilei familiei Deselnicu, pentru care sotia fostului component al Universitatii cere 300.000 de euro. Rednic isi va aduce in casa si cei trei maidanezi de care s-a atasat in cantonamentul din Lunca Jiului.

Pacala
24th July 2004, 02:52
Imediat după eşecul din alegerile locale, Dinel Staicu a avertizat că vrea să-şi retragă sprijinul financiar de la Universitatea. Cum nici Primăria Craiova, nici vreun alt investitor nu şi-au anunţat intenţia de a prelua frīiele Ştiinţei, actualul patron a fost nevoit să mai pompeze bani īn echipă "cel tīrziu pīnă la iarnă", după cum chiar el a mărturisit.
Surse autorizate afirmă că Dinel a fost convins să mai rămīnă 6 luni alături de alb-albaştri după ce Mircea Rednic i-a promis că, la sfīrşitul turului, va aduce personal īn Bănie doi finanţatori de calibru. "Daţi-mi o jumătate de an şi voi rezolva problema", a spus atunci "principalul" oltenilor.

Deşi pe moment nu vrea să-şi dezvăluie planurile, se pare că Rednic a purtat deja mai multe runde de negocieri cu şeful Lukoil Romānia, Constantin Tampiza, şi cu cel de la LaDorna, Jean Valvis, care se află printre sponsorii principali de la Rapid şi cu care a rămas īn relaţii excelente din vremea īn care īi pregătea pe giuleşteni.

Celor două companii li s-a propus să preia 66 la sută din acţiunile clubului, īn vreme ce o treime ar urma să fie deţinute chiar de "Puriu". "Nu vreau să mai ajung īn situaţia īn care sīnt acum, cīnd conving un fotbalist să joace aici, dar n-am cu ce să-l transfer ori să-l plătesc", a spus Rednic.

250 de mii de dolari pe an oferă LaDorna Rapidului

150 de mii de dolari pe sezon oferă Lukoil Romānia Rapidului

Dinel ar vrea 4 milioane de euro
Finanţator al Ştiinţei din iulie 2002, cīnd a cumpărat echipa de la Gigi Neţoiu cu două milioane de dolari, Dinel Staicu a declarat ieri că nu şi-a schimbat deloc planurile de a părăsi la iarnă clubul. "Nu contează cine aduce patroni īn locul meu, important e să vină cineva. De vorbe m-am săturat", a spus Dinel. Acesta s-ar da la o parte dacă ar primi suma investită pīnă acum, aproximativ 4 milioane de euro. Se pare că varianta cea mai probabilă e ca banii rezultaţi din vīnzarea lui Pleşan, evaluat la 3 milioane de euro, să intre doar īn conturile lui Staicu, īn proprietatea căruia vor mai rămīne doi sau trei jucători.

EDMOND_
24th July 2004, 10:10
Am votat nu pentru ca , dupa parerea mea Universitatea trebuie sa apartina (privat sau public ) zonei Olteniei. Varianta propusa aici are hiba de a o transfera in mainile unor persoane care nu au practic nici o legatura cu aceasta zona , iar atunci cand ceva nu va mai merge si vor avea comunitatea de cealalta parte a baricadei acestea vor putea pleca foarte usor ...cu echipa cu tot.

Personal prefer varianta Staicu + autoritatile locale , sau autoritatile locale + alt investitor din zona Olteniei. Daca intra si persoane (fizice sau juridice ) din afara sa nu detina mai mult de 45 % iar autoritatile locale sa aiba drept de veto sti****t in statut (legat de o eventuala mutare a echipei).

Ultimul mesaj al lui Pacala (copiat din Gazeta fara a se indica sursa) nu este credibil.
Sursa este asa zisul ziarist Mario Morcov care este in conflict deschis cu conducerea Universitatii si care cu doua zile in urma a publicat un alt articol privind starea de "razboi"dintre Rednic si Badea . Nu stiu care este situatia acum dar la inceputul antrenamentelor din acest sezon Morcov nu avea voie sa participe si nici s aia interviuri jucatorilor in urma unor articole inventate de el in proportie de 100 %. Din cate stiu suporterii craioveni sunt la curent cu aceasta situatie , la unul din meciurile amicale huiduindu-l copios pe Morcov.Vor urma si alte stiri de acest gen care au menirea sa mentina o stare de tensiune in tabara craioveana.

corinutza_88
24th July 2004, 15:09
nu stiu daca acesta ar fi cea mai buna variata dar nu putem fi siguri decat daca incercam!
nu cred ca e o idee rea!
voi ce parere aveti?

nemuritor
24th July 2004, 18:36
cred ca da
nu vad de ce ar fi mai bun patron staicu
poate ca secretul este ca actiunile sa fie impartite la mai multi, doi, trei iar de condus sa conduca oameni de fotbal ca Rednic si Badea nu ********i cum au fost paunescu,netoiu sau militieni dinel sau informatorii oficiali ai fabricii de transformatoare de la filiasi cum era Ilinca.
Dupa revolutie Universitatea Craiova a cazut in mainile unora care lucrasera pentru ministerul de interne,securitate.... toata Romania a cazut in mana ex********ilor

Pacala
26th July 2004, 18:01
De acord in parte cu edmond si "nemuritor".
Dinel poate sa-si recupereze o mare parte daca nu toata investitia facuta prin vinzarea in iarna al ui Plesan. Astfel el poate sa-si pastreze o buna parte din actiuni.
In plus...
Ar trebui cooptati ca investisori jucatori ai Craiovei Maxima. (Balaci, Camataru, Cartu...)
Consiliul local sa detina un minim de 15% actiuni.
Rednic si Badea deasemenea trebuie sa aiba actiuni 5-10%
Adusi noi investisori care sa injecteze noi fonduri. Proportie actiuni 30-40%
In orice caz in statutul companiei trebuie specificat ca echipa nu se poate muta in alt oras si deasemenea trebuie format un nucleu de oameni locali de incredere (inclusiv autoritatile locale) care sa detina 51% din actiuni

cipi13
27th July 2004, 11:09
Consiliul local sa detina un minim de 15% actiuni.
Rednic si Badea deasemenea trebuie sa aiba actiuni 5-10%
Adusi noi investisori care sa injecteze noi fonduri. Proportie actiuni 30-40%
In orice caz in statutul companiei trebuie specificat ca echipa nu se poate muta in alt oras si deasemenea trebuie format un nucleu de oameni locali de incredere (inclusiv autoritatile locale) care sa detina 51% din actiuni
Totul bine si frumos.....dar pina acum implicarea autoritatilor locale nu prea a stralucit....
Cred ca pina la urma cine da banii este mai putin important, cu conditia sa se urmareasca performanta. Pe undeva e chiar mai bine, pentru ca s-ar evita toate acuzatiile de interese de grup si asa mai departe....
Si evident trebuie inclusa acea clauza ca echipa nu poate fi mutata din Craiova.

ady_azzuro
31st July 2004, 17:36
dinel trebuie sa plece cat mai repede, nu mai trebuie sa fie patronul Stiintei, daca scapam de el, vom redeveni din nou o forta in Romania. Rednic poate gasi sponsori puternici care sa investeasca in Banie, asa ca nu avem nevoie de niste comunisti gen staicu sa dea ordine la echipa.

cipi13
2nd August 2004, 10:54
Daca vin sponsori puternici da, trebuie sa scapam de dinel.....:drak:
Dar am dubii la faza cu implicarea autoritatilor locale si a oamenilor de afaceri locali....sa na aducem aminte de anul trecut...

dragosblue
2nd August 2004, 16:48
Staicu vrea sa plece, iar voi spuneti ca DACA vin sponsori puternici trebuie sa scapam de el!
DAR DACA NU VIN ACEI SPONSORI PUTERNICI, TREBUIE SA SCAPAM DE EL ORICUM?

HAI STIINTA!!!!

Brimi2004
3rd August 2004, 15:51
dinel trebuie sa plece cat mai repede, nu mai trebuie sa fie patronul Stiintei, daca scapam de el, vom redeveni din nou o forta in Romania. Rednic poate gasi sponsori puternici care sa investeasca in Banie, asa ca nu avem nevoie de niste comunisti gen staicu sa dea ordine la echipa.

cred ca este o postare sentimentala...fara nici o baza reala...cu poate si cu daca nu se va face performanta....ar trebui sa discutam cand stim ca exista cineva care vrea sa se implice.... deocamdata nu se inghesuie nimeni , iar faptul ca cele doua firme ar dori sa cumpere Craiova a fost infirmat categoric chiar de Rednic. Nu prea se inghesuie nimeni sa dea bani... Aseara la " FOTBAL LA MAXIMA Balaci a fost intrebat de un telespectator la telefon de ce fostii jucatori ai Craiovei Maxima care au afaceri prospere nu incearca sa sponsorizeze cat de putin Universitatea... raspunsul a fost cam de genul :
" dumneavoastra stiti ce insemna sponsorizare ? ..sa dai bani si sa nu primesti nimic...." .. cam asta este situatia ...

corinutza_88
3rd August 2004, 15:52
momentan nu sa confirmat nimic cu venirea sponsorilor!
dar sunt de acord cu voi ca staicu tre sa plece!

cipi13
3rd August 2004, 16:01
dinel trebuie sa plece cat mai repede, nu mai trebuie sa fie patronul Stiintei, daca scapam de el, vom redeveni din nou o forta in Romania. Rednic poate gasi sponsori puternici care sa investeasca in Banie, asa ca nu avem nevoie de niste comunisti gen staicu sa dea ordine la echipa.
Nu sunt sigur ca este cea mai buna varianta....pina acum nimeni nu s-a inghesuit sa dea bani....
Orice schimbare de genul asta poate avea loc in momentul in care vine altcineva la echipa....Pina acum e aproape sigur ca staicu pleaca in iarna...
Daca pina atunci nu vine cineva cu bani nici nu vreau sa ma gindesc la ce se va intimpla....


Aseara la " FOTBAL LA MAXIMA Balaci a fost intrebat de un telespectator la telefon de ce fostii jucatori ai Craiovei Maxima care au afaceri prospere nu incearca sa sponsorizeze cat de putin Universitatea... raspunsul a fost cam de genul :
" dumneavoastra stiti ce insemna sponsorizare ? ..sa dai bani si sa nu primesti nimic...." .. cam asta este situatia ...

Cit despre marile glorii ale craiovei.....sa fim seriosi...nu imi dau mie bani, ci dau pentru echipa care i-a lansat de pe urma careia fac bani si acum asa ca asta imi miroase un pic a ipocrizie.....Nu stiu citi din fostii jucatori au bani dar cred ca daca sunt 10 si dau cite 50 de mii de dolari pe an tot s-ar stringe jumatate de milion de dolari, care ar ajuta....
Sau sa investeasca in terenuri sau in mai stiu eu ce.....daca iubesc cu adevarat echipa....

corinutza_88
5th September 2004, 13:11
din cate se vehiculeaza prin mass-media se pare ca netoiu ar prelua din iarna pe Universitatea alaturi de Mircea Rednic!
credeti ca va face fata presiunilor suporterilor? :mda:

EDMOND_
5th September 2004, 19:01
hai craiova, ti-am mutat postarea aici pentru ca nu vreau sa-i dam lui Netoiu mai multa atentie decat merita..in nici un caz nu sunt de acord sa deschidem un thread despre el....

Contactat telefonic, finanţatorul clubului Universitatea, Dinel Staicu, care se afla alături de “alb-albaştri” la Poiana Braşov, a declarat: “Universitatea este echipa oltenilor. O să cedez echipa unui oltean adevărat, care pune suflet pentru Ştiinţa sau Primăriei....oricum, ştiţi bine că nu aş accepta să-i cedez echipa lui Neţoiu .

alex36
6th September 2004, 07:41
Netoiul s-e intoarce!ce zice-ti,va incanta revenirea Comandantului?...apropo.Am auzit ca vine impreuna si cu ""fratele" C. Borcea!! Tare mi-ar place sa scape Dinamo de rapandulele astea

corinutza_88
6th September 2004, 11:15
hai craiova, ti-am mutat postarea aici pentru ca nu vreau sa-i dam lui Netoiu mai multa atentie decat merita..in nici un caz nu sunt de acord sa deschidem un thread despre el....

Contactat telefonic, finanţatorul clubului Universitatea, Dinel Staicu, care se afla alături de “alb-albaştri” la Poiana Braşov, a declarat: “Universitatea este echipa oltenilor. O să cedez echipa unui oltean adevărat, care pune suflet pentru Ştiinţa sau Primăriei....oricum, ştiţi bine că nu aş accepta să-i cedez echipa lui Neţoiu .
nici o problema edmond!
e :ok: !
crezi ca e adevarat ce zice staicu???!

Profetu
10th September 2004, 11:37
Io cred ca e cel mai bun om pe care puteati sa-l aduceti.

Cat a fost el presedinte, echipa nu era asa "tensionata" .

Sunteti pe drumul cel bun ...

Vietnam
10th September 2004, 15:38
Teoretic stirea este adevarata. Practic pina nu se semneaza un contract , este doar o informatie oarecare :headbang: . Tot teoretic - Rednic pleaca vine din nou Napoli.Vom cinta in curand " ADIOOOO, visul frumos s-a terminat!". Pentru cei antiRednic se va folosi varianta : "Adiooo, cosmarul negru s-a sfarsit!". :mda:

Vietnam
10th September 2004, 15:55
Crede suflete, Mititelu o sa fie patron. Este oltean, este mort dupa Universitatea Craiova ....dar cam atit pot spune de bine despre el. Sper sa ma insel si sa-mi demonstreze ca stie ce face aducandu-l pe Napoli in locul lui Rednic. peste o saptamina ne dumirim ce si cum si poate se calmeaza situatia. Exista posibilitatea sa se intoarca si Papura

Vadim
10th September 2004, 23:10
Mititelu a cumparat Craiova pentru 6 milioane de dolari. E oficial. Dinel Staicu e istorie.

inter
11th September 2004, 21:19
????????????? curios , mititelu asta inca neaga

Sorin
11th September 2004, 21:25
nu pot sa inteleg de ce sinteti copii. Mititelu este omul lui staicu, el conduce unele afaceri ale lui staicu deci cu mititelul ar insemana ca ramane tot staicu dar din umbra. Netoiu oricum nu are sanse sa vina , astea sint discutii lipsite de sens.
Potentiali cumparatori ar fi fost Gica Popescu cu Giovani becali sau Piturca cu Paunestii. Sau o varinata cu primaria si sponzorii adusi ca investitori de Rednic.Alte variante nu sint pentru moment.

inter
11th September 2004, 21:28
mda se pare ca ai atins un punct nevralgic Sorine... dinel se da la "fund" ... parca pe 01.01.2005 trebuie sa inceapa sa inapoieze ceva banuti catre BIR :p

Sorin
11th September 2004, 21:32
nici nu va da asta bani inapoi cuiva. Este unul dintre cei mai nenorociti oameni,nu-l suport . De fapt numai de oameni din astia are parte fotbalul romanesc si in special Craiova. Acum sa-l vezi cum face pe saracul, da afacerile la oamenii lui si pana la urma o sa aiba tupeul sa spuna ca nu are bani nici sa-si plateasca curentul. Daca a luat pana si Mercurul ... greu sa scapi de asta, este ca ciuma.

rinso
13th September 2004, 11:22
poate ca Netoiu are dreptate cand spune ca Mititelu e bagat la inaintare acolo si ca e sluga lui Staicu...

ADelPiero
13th September 2004, 12:36
Cine credeti ca era(este) mai indicat sa conduca Stiinta?
Am vazut la recursul etapei dialogul dintre cei doi si sunt foarte curios sa aflu parerea oltenilor ... :ok:

corinutza_88
13th September 2004, 12:40
ma abtin!
nici unul!amandoi sunt la fel!

inter
13th September 2004, 12:49
vezi pe intern!

Kfty
13th September 2004, 12:56
Idem Hai Craiova

Sunt Prea Prosti Amandoi Sa Poata Face Vreo Treaba Ca Lumea!!

cipi13
13th September 2004, 13:53
Cu toata parerea de rau nu pot sa votez....trebuia sa pui acolo si optiunea niciunul....pentru ca asta este cea reala....
Netoiu nu pentru ca stie toata lumea ce a facut....
iar mititelu....o fi el fan inflacarat al stiintei....da` cind il auzi cum vorbeste....iti e dor de dinel....:headbang: ca sa nu mai zic ca de promisiuni m-am saturat...

ADelPiero
13th September 2004, 13:54
inter, te`am deranjat cu acest subiect? daca da, imi cer scuze si rog pe Edmond sa inchida acest subiect !

Vietnam
15th September 2004, 14:15
Mititelu a renuntat! CIne vine in locul lui?

minudoru
15th September 2004, 14:24
:hmm: Mai vine cineva?

cipi13
15th September 2004, 17:15
Pot sa vin eu ?

minudoru
15th September 2004, 17:47
bine atunci ma bag si eu

cipi13
15th September 2004, 17:49
trebuie sa facem alegeri.....

minudoru
15th September 2004, 17:56
mda da vezi ca peste 2 zile ne dam demisia ca sa mai vina si altii

cipi13
15th September 2004, 18:59
Mi se pare corect....pina la urma toata po****tia Romaniei o sa prinda macar doua zile postul de patron....

Vietnam
29th October 2004, 14:37
bagati-va din nou in cursa ca pleaca si Dinel !!! Acu e acu. Care se baga neamule? Hai ma bagati banul acum in Craiova ca va injuram noi mai incolo! :mda: M-AM SATURAT!!!! SA VINA DRACULUI PAUNESTII< SA VINA PITURCA SI SA TERMINAM ODATA CU BALCIUL ASTA!!!!!!!!! :mda:

EDMOND_
29th October 2004, 15:13
Vietnam , eu zic sa astepti sa plece Staicu mai intai, ca altfel vinzi pielea ursului din padure! Mai ales ca Solomon promite acum , ca este in alegeri , in particular insa admite ca autoritatile ( prefectura si primarie ) s-ar implica , dar numai alaturi de Staicu.... Pe de alta parte , oamenii de afaceri din Craiova , dau inapoi si spun ca nu se vor implica decat din anul viitor.. in aceasta situatie , daca Staicu doreste cu adevarat sa vanda este posibil sa apara variante surpriza... una din cele care se vehiculau ieri printre oamenii de fotbal este una la care eu refuy sa ma si gandesc.. Gica Popescu impreuna cu prietenu nostru Netoiu..

giovanni BV
30th October 2004, 10:09
Blestemul trebuie sa se rupa aici !!! Craiova merita mai mult !!! Oare nu este cineva acolo care crede cu adevarat in echipa asta ??? Nici Dinel , nici Netoiu n-au dovedit , decit sau intzepat unul pe altul !!! Craiova nu are nevoie de asa ceva , pina aici !!! Sa vina cineva cu suflet pentru Craiova , si nu vampiri ca cei mentionati mai inainte !!! Se poate si mai bine pentru Banie !!!

Spery
9th November 2004, 21:53
Sper ca Universitatea Craiova sa fie preluata de un adevarat oltean care sa isi doreasca ca acesta echipa de mijlocul clasamentului de devina legenda, sa devina o noua CRAIOVA MAXIMA!

EDMOND_
17th December 2004, 20:41
Staicu si Badea au impartit astazi cadouri tuturor componentilor grupelor de juniori ale Centrului de copii si juniori. Chestionat de presa si televiziunea locala daca mai este posibila vreo schimbare Staicu a spus ca deocamdata nu vede aceasta posibilitate si ca suporterii trebuie sa-l suporte pe el pana in momentul "in care va aparea un alt fraier", poate in vara.
A admis ca l-ar interesa o asociere cu unul sau doi oameni de afaceri care doresc sa investeasca bani in echipa, dar ca majoritatea celor care ar putea sa o faca nu doresc sub nici o forma sa intre in fotbal.
A mai declarat ca, in principiu, in afara lui Plesan nu va pleca nici un alt jucator de la Universitatea pana in vara, dar ca, la intoarcerea din vacanta va discuta si cu acesta si , desi i-a promis ca ii va da drumul sa plece, poate il va convinge sa ramana si in retur. Daca Plesan va pleca, atunci vor fi transferati cel putin trei fotbalisti.

Zapada
18th December 2004, 16:16
parerea mea e ca nu indrazneste nimeni sa fie asociatul militianului tepar deoarece acesta e specializat in a da tepe si pacali pe orcine!

BornWild
18th April 2005, 21:15
Mircea Dinescu se pare ca este dispus sa vina actionar la Craiova!!!
Eu zica ca e un lucru f bun,avand in vedere moralitatea acestuia si nebunia lui de a castiga.

EDMOND_
21st April 2005, 18:05
Am gesit eu..era vorba de 15 milarde de lei!!

PS. Cred ca era totusi o solutie. Dar trebuia discutat si negociat. Investitorul rus de la ALRO Slatina...

EDMOND_
21st April 2005, 18:30
Uite ca visul lui Pacala de schimbare s-a implinit. Suntem pe punctul de a avea alt patron, unul frumos si cu sprancene groase, pe care distinsii ziaristi de la Prosport l-au plusat prin toate mijloacele posibile... Si despre care mai ca nu scriu in termeni laudativi....
Astazi au anuntat ca o mare victorie ca vine Netoiu...
Adica omul de la care a plecat practic declinul nostru ...omul care a plecat luand cu el un lot intreg.... si nume grele... Niculescu, Barcauan, Grigore, Stoican....
Vine plin de intentii bune.... cica gata, nu va mai avea nici o legatura cu Dinamo. Va manca paine neagra cu suporterii si ii va lua in consiliul de conducere pe redactorii sefi de la prosport... :no:

Maximus
22nd April 2005, 10:31
Numai de bine de la mine pentru Netoiu :jerk:

Maximus
22nd April 2005, 11:04
Din titlu lispeste un simplu “A” pentru ca angrama sa dea Dinamo. Sa fie o simpla coincidenta? Eu cred ca nu. Se intimpla in viata fiecaruia sa fie acolo jos, sa fie calcat in picioare de toata lumea. Dar sa fie iubit de cei apropiati. Si sa renasca prin dragostea lor. Dinescoiu anuleaza Craiovei dreptul la iubire. Si, in acest caz, nu mai poate renaste. Pentru ca acestui personaj ii va fi foarte usor sa gaseasca “A” –ul lipsa. E prima litera. Ciudat insa, pentru noi e ultima.
Netoi fericit celor fara Dumnezeu!

EDMOND_
22nd April 2005, 11:14
Si de la mine....Si pentru prosport , care cica a dorit sa ne scape de Staicu ca sa ni-l puna in brate pe Netoiu...

Cra10veanu
23rd April 2005, 10:14
de ce neaprat finantatorii sa fie din Oltenia ? daca vine vreun patron italian crezi ca l-am refuza ? (glumeam) :P ... nu e un criteriu de unde ar proveni posibilu finantator important e sa nu faca parte din ... aia de la bucicuresti, nu vreau sa le scriu numele ca-mi poarta ghinion :D

inter
24th April 2005, 23:58
iar mititelu se face si ne face de kkt. la recurs!

ma dispera asta ...

Vietnam
25th April 2005, 14:09
Poate vine "savantul " asta in vara ca patron la Craiova :headbang: !

Pina una alta ca zvonistica se pare ca Netoiu nu a renuntat sa cumpere si nici DInel sa vanda . Se poate ca azi sa se puna de acord. Eu nu sper nimic , nu-mi convine nici daca semneaza nici daca nu semneaza. Personal insa in prefer pe departe pe Netoiu lui Mititelu :jerk:. Chestie de gust zic eu, Netoiu pare mai inteligent.
Apropo pe cat facem pariu ca, daca ia clubul Stiinta, Netoiu isi vinde actiunile de la ciinii rosii doar in vara?

ASP
25th April 2005, 17:08
pe cat facem pariu ca ne ia in interes de serviciu?

Buster
26th April 2005, 05:28
L-am auzit aseara pe unul la Fanatik Show caruia bivolul ala de Ivanovici i se adresa cu "domnu Blondu" spunind ca galeria Stiintei nu-l doreste pe Netoiu, ceea ce mi se pare ok atita timp cit este o opinie si l-am auzit si pe Netoiu zicind ca nu galeria hotareste soarta echipei ceea ce iarasi mi se pare corect. In discutiile despre preluarea Universitatii a fost adus si numele lui Mititelu, un personaj grotesc in opinia mea, insa agreat de galeria lu domnu Blondu. De ce o fi mai negru Netoiu decit Staicu sau Mititelu nu pricep si be, atunci cind galeria face echipa si numeste antrenorii "rezultatele vorbeste", vorba unui mare ghinaral si om de futbol.
Forza Stiinta!

CoolRain
26th April 2005, 19:05
Eu nu stiu ce cauta acest personaj in fotbal. Ar trebui sa-si vada de poezia lui... Dupa patroni dinamovisti, comunisti si bisnitzari coate-goale, doar un poet mai lipsea sa se implice :rosu: Mare pacat ca e si cetatean de onoare al Craiovei.

EDMOND_
8th May 2005, 21:28
Antena 1 a anuntat la Stirile din sport ca Netoiu s-a inteles cu Staicu pentru preluarea echipei contra sumei de doua milioane (euro sau dolari , nu am auzit foarte bune) .Netoiu va primi inclusiv cantonamentul si autocarul , iar Staicu nu va avea pretentii ulterioare la eventuala vanzare a unor fotbalisti. Presedinte ar fi Petre Buduru, iar antrenor ,din vara, Sorin Cartu.

Maximus
8th May 2005, 21:50
What? Unde vazusi Edmond? Adevarat ca pe antena nu prea ma uit la stirile din sport. Nu-l vad eu pe netoiu platind 2mil...

EDMOND_
8th May 2005, 22:31
De ce sa nu plateasca ..daca ramane cu toti jucatorii? In plus uiti ca este in relatii bune cu anumiti impresari....

Vietnam
9th May 2005, 18:18
Si daca Craiova este preluata acum facem pariu ca jucatorii buni ( cei pe care se pot incasa ceva bani) vor fi transferati la Dinamo? Eu asa as face daca vreau sa iau ceva bani pe ei. Una este sa pleci de la echipa de pe locul doi ( poate) din campionatul Romaniei si alta de la o echipa care a retrogradat. Sa vedem insa ce vor intelege anumiti suporteri din aceste transferuri. :o:
macar de s-ar potoli nebunia de la noi .... macar in B sa avem putina liniste. :mda:

litza
9th May 2005, 20:55
Daca cumpara Netoiu echipa nu cred ca-i va conveni sa joace in B si va cumpara un loc in A

Leo_
24th May 2005, 18:32
O sa cumpere un schelet...de jucatori nu mai are bani...cu cine vrea sa joace?

inter
24th May 2005, 18:35
ne-am kkt la semnal cu mititelu asta ! (puteti sa-mi mutati postul ca vad ca e off-topic :P)

Zebrone
24th May 2005, 22:33
a albastra situatia cu tenta kknie. nu stiu ce facem fara jucatori si cu mititelu patron, ne ia mama dreq. :mda:

nr.zece
24th May 2005, 22:37
ne-a luat deja daca n-ai aflat

irriducibile_01
24th May 2005, 22:40
situatzia la craiova e nashparlie rau !!!
au ajuns in ultimul stadiu !!!
regrete eterne !
totushi , sper sa iasa intr-o buna zi din rahatul in care au intrat .

777
25th May 2005, 00:22
estem penibili! cadem din lac in beu' putzului!

spinU
25th May 2005, 01:33
daca primaria nu se implica si decat cu dinel sau cu netoiu mai bine cu mititelu...macar mititelu cred ca iubeste craiova si va incerca ,atat cat va putea si cati bani va avea,sa faca ceva pt echipa.

Cra10veanu
25th May 2005, 04:22
ce mititelu ce netoiu echipa e retrogradata deja, toti jucatorii si-au primit biletele de voie, toti fug care cum pot pe la Dinamo Steaua, cine sa vina patron la Craiova in divizia B, de asta mi-a fost cel mai teama sa retrogram, sa vedeti perle de jucatori ce vor venii la Craiova acuma!!! mai iesim noi din B cand n-o mai face dinamo blaturi :D (tre sa pastram un pic simtul umorului) ;)

pashpa
25th May 2005, 04:26
Si cine ar putea fi patron?????
Sa fim seriosi!Craiova are nevoie de alti jucatori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cra10veanu
25th May 2005, 04:28
pashpa adu-i tu de la fc tepro :D:D:D

ASP
25th May 2005, 21:23
cate meciuri am castigat si cate am pierdut cu mititelu presedinte (sau ce dracu' era el la club)? rezultatul e uluitor.... am pierdut cu el vreo 2 meciuri din care 1 (cu gloria)era blat din 8-9.
poate ca e norocos, poate ca stie ceva....dar amintiti-va meciul cu cfr cluj. (la pauza era 2-0 pt. aia, echipa e vanduta la pauza si noi castigam cu 3-2... fara cuvinte....)
in prostia lui uluitoare chiar iubeste echipa asta (oricum mai mult decat javra si militianul) plus ca se intelesese cu piturca sa vina la echipa dar totul a picat stiti si voi cum. eu zic ca daca i-am tolerat (numai noi stim cum) pe militienii aia doi putem sa-i dam o sansa si lui mititelu.

Deciball
25th May 2005, 21:39
Nu inteleg de ce aceasta postare este tinuta in continuare in fruntea listei, este de mult expirata.

nr.zece
25th May 2005, 22:42
ultimul zvon spunea ca maine vom afla noul patron al craiovei
pana atunci va certati degeaba

EDMOND_
26th May 2005, 17:42
Pimp, astazi este deja maine... :)

Exista si alte variante in afara lui Mititelu , cel putin inca doua.... nu este exclus ca patronul de la Editie Speciala sa iasa din carti si sa apara o varianta surpriza.... Succes! Si lor ..si noua... :ok:

ASP
27th May 2005, 00:03
sa speram ca noul patron nu va fi vechiul patron (asta e in stare de orice)

Cra10veanu
27th May 2005, 04:34
vreau sa stiu si eu cine scrie stirile pe online sport, "vin arabii in Banie" ... Iranienii sint persi domnule jurnalist !

777
27th May 2005, 16:40
pai.... pershi e ruda cu arabii dupa mama lu mariko :o:

se aude ca ar fi mers dinel prin cantonamentu lu craiova, sau ce a mai ramas din craiova, si le-ar fi promis prime shi alte alea jucatorilor...... nu ne-o face asta vreo surpriza, sa ne pricopsim la anu cu divizia c! :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

777
30th May 2005, 21:45
merita citit!

http://dolj.einformatii.ro/content.php?c=articole&id_cat_stiri=6&articol_id=6000

EDMOND_
1st July 2005, 14:17
Se pare ca Mititelu a cumparat in intregime FC Caracal , inclusiv locul echipei in divizia B. Cum nu are voie sa aiba doua echipe in aceeasi divizie, va fi interesant de urmarit ce se va intampla in perioada urmatoare.

spinU
1st July 2005, 14:46
in presa de azi scrie ca o va muta in valea rosie si o va numi fc craiova.in acte va fi trecuta pe numele unui prieten...
parerea mea este ca mai bine ar lasa-o in caracal...conditiile de pregatire sunt f bune si pun pariu ca fiind in aceeasi serie cu STIINTA nu vor duce lipsa de spectatori la nici un meci,mai ales la cele mai importante cu contacandidatele CRAIOVEI la promovare...in caracal peste 90% din cei carora le place fotbalul tin cu CRAIOVA

EDMOND_
1st July 2005, 16:35
Pai sa incercam sa ii sugeram la antrenamentul din seara asta.

panDUR
6th July 2005, 01:18
Cine imi spune si mie ce vrea sa faca Mititelu? Asta este in stare sa creeze un razboi interior in inima suporterului gorjan. Mititelu cauta un razboi pe care nu o sa il aiba. Prin fitzuica lui de "Editie Speciala" incearca sa dezbine suporterii Stiintei. Domnul Mititelu face gresala sa confunde Universitatea Craiova doar cu orasul Craiova. Universitatea nu este doar a Craiovei, ci a intregii Oltenii. Arunca cu noroi in unul dintre aceei care au adus Stiintei ultima mare performanta, Emil Sandoi.

Rusine Editie Speciala

Rusine domnu Mititelu.

nr.zece
6th July 2005, 08:01
subscriu si eu la aceasta parere, Sandoi nu este obligat sa-i faca jocurile mititelului, chiar daca a jucat pentru Universitatea
cand antrena echipa, editie il punea la zid pentru ca nu folosea ratatii de ii aducea el gratis de pe internet si acum cerseste jucatori doar pentru ca este oltean
fa-ti treaba de actionar majoritar si cumpara jucatori fara camata, plateste-ti datoriile si dupa aia ridica pretentii mititelule

ASP
6th July 2005, 11:11
ce a facut imbecilul ala?

panDUR
6th July 2005, 11:46
"Fanatic

Păcatul uitării

de Răzvan Purcea

Aparut in ziua de Miercuri 06 Iulie 2005


S-a īntāmplat de multe ori să văd cum se metamorfozează o persoană atunci cānd īşi atinge un scop sau urcă o treaptă īn viaţă. Prima schimbare: respectivul uită de unde a plecat, cine l-a ajutat sau cine l-a făcut om. Pierderea temporară a memoriei īn acest caz apare pe fondul obţinerii unui succes pe plan profesional sau, după caz, material. A doua schimbare: subiectul crede că lumea īncepe şi se termină cu el şi că poate atinge perfecţiunea. De data aceasta trezirea la realitate este deosebit de dureroasă pentru respectiva persoană. Īn majoritatea cazurilor subiectul nu supravieţuieşte mult timp contactului cu realitatea. Īn final nu mai rămāne de constatat decāt decesul moral al acestuia. Antrenorul pandurilor, Emil Săndoi, este foarte aproape de a se aliena de tot ceea ce īnseamnă trecutul său. Sunt sigur că se opune cāt poate metamorfozei şi ar fi păcat să nu o facă. Refuz să cred că poate uita Universitatea, indiferent de succesele pe care le-ar obţine cu alte echipe. Refuz să cred că un om care şi-a rupt un picior pentru echipa Craiovei ar putea, după un timp, să i-l expedieze īn dos. Īncă mai cred īn acel Emil Săndoi pe care l-am văzut plāngānd pentru Universitatea. Īnsă capcanele sunt īntinse. Le poate vedea? Şi dacă le vede, le poate ocoli? Īncă mai simt că nu l-am pierdut şi că nici el nu vrea să se piardă. Dar tentaţiile sunt mari. Le poate rezista? Şi dacă nu le rezistă, se poate simţi īmpăcat cu sine? Numai Emil Săndoi poate răspunde la aceste īntrebări. Nu pentru noi. Pentru el. Pentru că, īn funcţie de răspunsurile sale, el va acţiona, iar noi vom şti dacă a căzut īn păcatul uitării. Singurul lucru pe care īl mai putem face pentru el, dacă se va īntāmpla această nenorocire, este să ne rugăm să-i īntārzie metamorfoza. "

Aceasta este o mostra din fitzuica lu Mititelu. Arunca cu noroi in cel care a facut atatea si atatea pentru culorile alb-albastre.

panDUR
6th July 2005, 11:50
"U" Craiova - Mititelu are necazuri cu jucatorii
Suparat ca Dorel Stoica nu s-a prezentat la pregatirile Universitatii, patronul Adrian Mititelu l-a amenintat cu bataia pe jucatorul venit la pachet de la FC Caracal. "Ba baiatule, ai semnat un precontract cu Universitatea. Te batem de nu mai stii de tine. Pai noua ne zici ca te-ai operat la dinti, iar tu te pregatesti cu Pandurii Tg. Jiu? Esti un nesimtit", i-a zis telefonic patronul alb-albastrilor lui Stoica, dupa ce libero-ul venit de la FC Caracal a evoluat intr-un joc-scoala sub comanda lui Sandoi. :headbang: Dupa ce au aflat ca Stoica a plecat in Italia cu Pandurii, conducatorii Universitatii vor suspendarea fotbalistului. Un alt jucator penalizat de oficialii craioveni este portarul Mircea Bornescu, pentru ca a cantat pe un post national de televiziune. "A aparut la televizor imitandu-l pe Pepe. Nu se poate. S-a facut de ras. Va fi amendat", a spus un oficial oltean. (Mario Morcov)
Jurnalul National

Mititelu a inebunit de-a binelea

Maximus
6th July 2005, 12:14
Nu poti sa stii daca tot ce se scrie in ziare e adevarat. Pe de alta parte, un jucator care semneaza un precontract cu o echipa si pleaca la alta fara acordul clubului e de blamat. Mai ales ca are contract valabil de jucator cu Caracalul

Gonzo
6th July 2005, 12:38
eu va intreb:

credeti ca Morcov avea de unde sa stie ce a vorbit Mititelu cu Stoica la telefon sau domnul Morcov a avut inca o noapte zbuciumata cu multe cosmaruri?

spinU
6th July 2005, 13:20
nu mai credeti tot ce scrie morcov pt ce este un nesimtit si inventeaza multe chestii numai ca sa faca rau CRAIOVEI...

dragosblue
6th July 2005, 15:07
"U" Craiova - Mititelu are necazuri cu jucatorii
Suparat ca Dorel Stoica nu s-a prezentat la pregatirile Universitatii, patronul Adrian Mititelu l-a amenintat cu bataia pe jucatorul venit la pachet de la FC Caracal. "Ba baiatule, ai semnat un precontract cu Universitatea. Te batem de nu mai stii de tine. Pai noua ne zici ca te-ai operat la dinti, iar tu te pregatesti cu Pandurii Tg. Jiu? Esti un nesimtit", i-a zis telefonic patronul alb-albastrilor lui Stoica, dupa ce libero-ul venit de la FC Caracal a evoluat intr-un joc-scoala sub comanda lui Sandoi. :headbang: Dupa ce au aflat ca Stoica a plecat in Italia cu Pandurii, conducatorii Universitatii vor suspendarea fotbalistului. Un alt jucator penalizat de oficialii craioveni este portarul Mircea Bornescu, pentru ca a cantat pe un post national de televiziune. "A aparut la televizor imitandu-l pe Pepe. Nu se poate. S-a facut de ras. Va fi amendat", a spus un oficial oltean. (Mario Morcov)
Jurnalul National

Mititelu a inebunit de-a binelea

Mai baiatule, tu crezi ce spune acel imbecil de morcov :degete: ?
Cum se face ca asa-zisa convorbire telefonica apare in ziar la aproape o saptamina dupa ce ar fi avut loc?
N-au ce mai scrie si cauta din nou scandalul (bineinteles ca la Craiova), caci scade tirajul

ASP
7th July 2005, 11:36
morcov asta e drogat?
nu-l calca o masina in viitorul apropiat?

EDMOND_
7th July 2005, 14:00
panDUR, nu este nevoie sa scrii cu bold, intelegem foarte bine.... sau daca scrii cu bold foloseste caractere normale.....

Ce scrii tu acolo este o aiureala, nici un ziarist nu a fost prezent acolo sa auda ce a vorbit Mititelu cu jucatorul (daca a vorbit). Pe de alta parte noi il cunoastem pe ziaristul respectiv de multa vreme , asa ca nu putem crede tot ce scrie....

Legat de jucator...este clar ca este un mincinos, s-a invoit de la antrenamente sa-si trateze problemele legate de dantura si a tot cautat o echipa prin Bucuresti....acum a ajuns la voi, dar nu se stie daca va ramane.
Este problema voastra ca vreti sa luati un fotbalist care era in probe la noi folosind orice mijloace, foarte bine..insa nu ne intereseaza , vrea sa plece este bun plecat. Nu vad de ce trebuie sa scrii despre problemele voastre pe forumul nostru. Este si un forum al echipei voastre, discutati aceste probleme acolo , este mai corect asa.... nu vreau sa ajungem sa ne certam intre noi, suntem suporterii unor echipe din aceeasi zona, Oltenia.

Daca tot te intereseaza, jucatorul face antrenamente cu voi in urma unei smecherii facute de de presedintele executiv al Caracalului, Nitulescu care este naşul lui Sandoi. Acesta a semnat un document pe care l-a datat anterior tranzactiei facute de Mititelu, prin care jucatorul poate sa se antreneze cu voi pana in data de 31. Chiar daca a fost datat anterior , documentul a fost semnat abia cand jucatorul nu a reusit sa isi trateze durerea de dinti in Bucuresti... :)
Asa ca las-o mai moale... cum am zis, sunteti liberi sa agaţati jucatorii prin orice mijloace, dar nu veni aici sa o prezinti pe Pandurii ca fiind Scufita Rosie..
iar Craiova , Lupul cel rau.

Vietnam
7th July 2005, 18:11
iarasi Marcov cu aiurelile lui???? Eu pe marcov asta il banuiesc ca este ori stelist ori dinamovist ca prea este prost si rauvoitor. Nu face ma niste vizite in Irak ? Poate cine stie, de data asta se lasa si cu executii! :evil:

Pandur nu are rost sa te iei dupa marcov! omuletul chiar are probleme serioase de a intelege anumite aspecte ale vietii. Ca reprezentanti ai Olteniei in A sper sa faceti o figura frumoasa in prima divizie. Iar la anul sa fim doua echipe din Oltenia in divizia A.
Succes Sandoi! :ok:

GeKuRA
7th July 2005, 19:36
baietzi cine mai este pe la Craiova PATRON ca sa stie si Iesenii cui sa dea banii pe Miclea .. ??
tot in debandada ati ramas ?? ... nasol.
Succes !!

Leo_
7th July 2005, 19:42
Te trezisi spiritual, iesene? Stapaniti-l sanatosi pe Miclea si banii sa-i trimiteti pe adresa nostalgicPCR@dinel.ru :D
Si inca ceva: sarma, baaaaaaaa!!

EDMOND_
8th July 2005, 00:40
RA']baietzi cine mai este pe la Craiova PATRON ca sa stie si Iesenii cui sa dea banii pe Miclea .. ??
tot in debandada ati ramas ?? ... nasol.
Succes !!

Leo, iarta-l mah , se baga si el in seama pe forumul nostru, se simte singur, nu prea il ia nimeni in serios. Chestia este ca , daca este adevarat ce scrie in Editie Speciala, vom avea de cine rade....

"După ce a evoluat un sezon īn capitala Moldovei, la Poli Iaşi, Romulus Miclea a redevenit jucătorul Universităţii. El fusese īmprumutat doar pe un an la gruparea ieşeană, urmānd ca un transfer definitiv să se realizeze numai dacă moldovenii achitau pānă la data de 30 iunie a. c. suma de 50.000 de euro.
Cum gruparea din Bănie nu a primit nimic, de exact opt zile fotbalistul este din nou al Universităţii şi urmează ca luni să revină la echipa antrenată de Ovidiu Stāngă. Īn sezonul trecut, el a evoluat pe postul de mijlocaş īmpins şi a reuşit să īnscrie nu mai puţin de şapte goluri pentru Poli. “Am prins un sezon foarte bun anul trecut la Iaşi şi cred că am contribuit şi eu la salvarea echipei de la retrogradare. Nu ştiu de ce nu au vrut să mai rămān şi voi veni luni īn Craiova. Īmi doresc să evoluez īn Divizia A, dar dacă la Universitatea sunt condiţii bune voi rămāne aici şi o să īncerc să-mi fac treaba cāt mai bine”, ne-a declarat ieri Miclea, care plecase de la Iaşi spre oraşul său natal, Tg. Mureş. Jucătorul īn vārstă de 25 de ani a mai explicat de ce prima dată nu a reuşit să confirme la Universitatea: “Am fost folosit pe postul de fundaş stānga sau ca mijlocaş de bandă, dar eu mă simt mai bine īn faţă şi īmi place să īnscriu. De aceea la Craiova nu am arătat tot ce pot şi poate am rămas puţin dator publicului. Cred că locul Universităţii nu este īn Divizia B”. :D

GeKuRA
8th July 2005, 15:40
eu doar am intrebat .... poate stiti voi mai multe despre echipa voastra, dar vad ca NU !!!
luati-l pe Miclea sa-l stapaniti cu bine in B, ca doar din cauza conducerii ati ajuns unde ati ajuns si de aia trageti si pe alti in jos(Miclea) ...

oricum va urez succes si sper sa se rezolve pt. voi, poate ne vedem chiar anul asta in A si sa ardem Bucurestencele ca m-am saturat de ele...

EDMOND_
9th July 2005, 13:21
Mesajul tau nu a fost unul informativ, ci unul rautacios. Asaca si comentariile sunt de prisos.

Vom vedea ce se va intampla cu Miclea, insa directorul economic de la Iasi,,
Neculai Ciulei, a afirmat ca "nu exista bani pentru un eventual transfer, care are sanse aproape nule de a se realiza."

Depinde si de Mititelu, probabil.

be@
9th July 2005, 19:44
Iar eu iti spun ca banii se vor plati , iar Miclea se va intoarce acolo unde este foarte iubit, la Iasi . :yeah: :yeah: :yeah:

inter
9th July 2005, 22:32
Voievoade, sa-i trimiti asta lui Miclea :P....

EDMOND_
10th July 2005, 14:57
Iar eu iti spun ca banii se vor plati , iar Miclea se va intoarce acolo unde este foarte iubit, la Iasi . :yeah: :yeah: :yeah:

be@, mesajul nu era pentru tine . Imi este indiferent daca Miclea ramane la Iasi sau nu, insa din cate am inteles presedintele vostru a declarat astazi ca nu mai este nici o sansa sa ramana Miclea. Cica ieri aveati banii, dar astazi nu mai sunt... poatedoar daca vei contribui tu cu suma respectiva...

Cred ca a fost suficient off topic pe acest thread , despre Miclea discutati incepand din acest moment pe subiectul despre jucatorii care vin sau pleaca...

panDUR
10th July 2005, 20:02
panDUR, nu este nevoie sa scrii cu bold, intelegem foarte bine.... sau daca scrii cu bold foloseste caractere normale.....

Ce scrii tu acolo este o aiureala, nici un ziarist nu a fost prezent acolo sa auda ce a vorbit Mititelu cu jucatorul (daca a vorbit). Pe de alta parte noi il cunoastem pe ziaristul respectiv de multa vreme , asa ca nu putem crede tot ce scrie....

Legat de jucator...este clar ca este un mincinos, s-a invoit de la antrenamente sa-si trateze problemele legate de dantura si a tot cautat o echipa prin Bucuresti....acum a ajuns la voi, dar nu se stie daca va ramane.
Este problema voastra ca vreti sa luati un fotbalist care era in probe la noi folosind orice mijloace, foarte bine..insa nu ne intereseaza , vrea sa plece este bun plecat. Nu vad de ce trebuie sa scrii despre problemele voastre pe forumul nostru. Este si un forum al echipei voastre, discutati aceste probleme acolo , este mai corect asa.... nu vreau sa ajungem sa ne certam intre noi, suntem suporterii unor echipe din aceeasi zona, Oltenia.

Daca tot te intereseaza, jucatorul face antrenamente cu voi in urma unei smecherii facute de de presedintele executiv al Caracalului, Nitulescu care este naşul lui Sandoi. Acesta a semnat un document pe care l-a datat anterior tranzactiei facute de Mititelu, prin care jucatorul poate sa se antreneze cu voi pana in data de 31. Chiar daca a fost datat anterior , documentul a fost semnat abia cand jucatorul nu a reusit sa isi trateze durerea de dinti in Bucuresti... :)
Asa ca las-o mai moale... cum am zis, sunteti liberi sa agaţati jucatorii prin orice mijloace, dar nu veni aici sa o prezinti pe Pandurii ca fiind Scufita Rosie..
iar Craiova , Lupul cel rau. Nu vreau sa prezint Universitatea ca lupul cel rau......doamne fereste, am zis doar ca stimabilul Mititelu incearca sa caute scandal, atata tot. Nu a fost si nu este un atac la adresa Stiintei;daca a-si face asta ar trebui sa fiu nebun. Mi-am exprimat doar opinia fata de Mititelu.
\ / Am si eu o intrebare? Care VOI si care NOI? Cel putin din partea mea nu suntem suporteri a doua echipe din Oltenia, ci suporteri aceleiasi echipe......Universitatea Craiova.
Hai Stiinta

ASP
10th July 2005, 23:04
sunt penibile discutiile astea in contradictoriu. e clar ca nimeni nu stie care sunt itele destul de incalcite ale acestei povesti.(poate doar personajele principale). indiferent ce se intampla suntem uniti prin prisma Universitatii si suntem alaturi de Pandurii care trebuie sa ne reprezinte asa cum se cuvine. alb albastru peste tot.

Maximus
12th July 2005, 18:52
Se vehiculeaza ideea ca Mititelu n-are banii necesari sa plateasca transferurile de la Fc Caracal si, in acest context, noii patroni ai echipei ar deveni Paul Valuta si Ilinca. Dinel Staicu nu e strain de aceste aranjamente urmind sa reintre si el in ecuatie si ca fuziunea cu FC National n-ar fi tocmai uitata!!!!

Vezi gsp.ro

EDMOND_
12th July 2005, 22:20
Da, circula si acest zvon....(sau chiar mai mult!) .. daca Mititelu nu achita 300 000 saptamana asta la echipa ar veni alaturi de el si alti investitori.....
Popeci, Ilinca, Paul Valuta ( nici nu mai stiu cum il cheama) , Staicu, dar si Consiliul Local... Se pare ca se poarta in continuare discutii cu Iorgulescu, insa tot acest scenariu ar putea avea loc doar daca Mititelu nu plateste..

inter
12th July 2005, 23:09
daca ajunge si Paul Valuta ... ma bag si eu ... :D:D , Voievoade ... tu nimic? :P, ca stiu ca atunci cand eu faceam afaceri cu Paul , tu erai cu frasu Falco :D

EDMOND_
12th July 2005, 23:14
Nu ma bag... ce vrei, sa scrie pe prima pagina a Onlinesport despre mine!!?
Nu-i dau satisfactia asta stii tu cui... :drak:

Gonzo
13th July 2005, 11:29
de cateva zile sunt in craiova si tratez preluarea echipei... alaturi de mine se va mai implica un forumist consacrat...

mai multe detalii cand se va finaliza tranzactia :D :D :D

bogho
13th July 2005, 11:44
pai vezi ca deja am luat 23.5% din actiuni la echipa :drak:

EDMOND_
13th July 2005, 12:53
de cateva zile sunt in craiova si tratez preluarea echipei... alaturi de mine se va mai implica un forumist consacrat...

mai multe detalii cand se va finaliza tranzactia :D :D :D

O fi born, am vazut ca sunteti prieteni... :)

sonty
13th July 2005, 19:23
stie careva care-i zvonerul cu gigi becali venind cu steaua in gura la craiova pe motiv de lipsa de stadion si certuri cu "mafiotzii"? raspandacii i-am gasit pe hubul din craiova.

dextercioby
13th July 2005, 20:21
Ar fi ceva, Sontule ! Sintem satui de zvonuri. :no: Si de becali, dinei si mai nou de mititei.

Daniel.

ASP
14th July 2005, 13:25
deocamdata mititelu nu a avut ocazia sa arate ce poate. sa vedem dupa ce incepe campionatul. atunci putem critica.