PDA

View Full Version : Moderatori pe "Liga II"



micutzu
11th September 2006, 15:17
"Esti rau? Musti pana la os? Esti inteligent? Crezi ca se poate mai mult pe Intern (Liga II - asta e de la mine :D)? Iti place forumul Onlinesport si petreci zilnic ore bune aici? Atunci acest anunt este de interes si e posibil sa vrei sa fii alaturi de echipa de moderatori a Onlinesport." - Vadim

E un indemn pentru cine se crede instare de asa ceva.
Motivele pentru care fac anuntul asta vor fi publicate dupa ce voi avea un rezultat de aici.

Fratilor bagati mare. :ok:

BrasovFans
11th September 2006, 15:44
La cat de dezordonat si rau famat este OnlineSport degeaba se pun moderatorii pe Liga 2! Degeaba, unii nu au cei 7 ani de acasa! Cred ca cei care se inregistreaza pe un forum (nu conteaza ce forum) trebuie sa aibe la el cei 7 ani de acasa!

Daca toti ar avea la ei cei 7 ani de acasa, nu ar mai trebui sa avem moderatori! Dar asa e in Romania, trebuie sa-l pazesti pe roman cu paru', pentru ca nicio data nu sti cand o ia pe aratura.

Jerry20cm
11th September 2006, 15:47
si tu ai 7 ani de acasa?
Anti Moldova= iti pare o remarca a celor 7 ani de acasa ?
acuzi pe alti cand ar trebuii mai intai sa te vezi pe tine.

BrasovFans
11th September 2006, 15:50
Jeery, acela este un custom title, nu cred ca are vreo legatura cu mesajele mele de pe Onlinesport. Uita-te putin pe "Cine va promova din Seria a II-a?" si sa vezi acolo cat de "civilizat" vorbesc anumiti useri.

Jerry20cm
11th September 2006, 15:52
da,Alexe, stiu , dar tocmai de aceea se cauta un moderator, care sa stapaneasca acele iesiri.
De ce nu te bagi tu la moderare?

BrasovFans
11th September 2006, 15:54
De ce nu te bagi tu la moderare?

Da, da. Vezi sa nu ma puna pe mine Vadim moderator pe intern! ::o:

Jerry20cm
11th September 2006, 15:57
hai lasa , ce importantza are ca scrii pe alte forumuri :D
hai ca-i zic eu , sa vedem :D

micutzu
12th September 2006, 11:33
Nu are importanta cine pe unde scrie, important e cum scrie aici.
Tu crezi ca eu doar aici scriu? :)
Sa fi tu sanatos.
Eu caut sa mai aduc moderatori aici pentru ca eu am timp mai putin ca inainte + UTA e in Liga I acum si am postari mai mult pe acolo si pe deasupra am cam pierdut legatura cu Liga secunda.
Nu am facut thread-ul de dorul leli.

BrasovFans
12th September 2006, 13:12
Jerry... ce a zis Vadim? :D Mai mult ca sigur ca nu... :)

Vadim
12th September 2006, 13:28
Ai ghicit! Daca nu iti lasi loc de buna ziua pentru cioada de pe gard... zboara cu cioara. :D

Alexbv, lasa declaratii ca alea de mai sus, ca rau-famat este cartierul in care stai tu, nu acest forum. Hai nu ma supara, daca dupa aia nu vrei sa plingi pe mail sa te debanez. Mai da din gura aiurea despre imaginea Onlinesport si apari si tu cu dunga rosie.

Jerry20cm
12th September 2006, 13:53
In concluzie : nu:D

BrasovFans
12th September 2006, 14:04
Vadim. Daca vrei sa sti, stau intr-un cartier civilizat.

Si daca esti amabil poti sa-mi zici si cu ce ti-am gresit eu... :)

O zi cat mai buna. Salut.

Vadim
12th September 2006, 14:18
Hai sa lasam manevrele ieftine. Faptul ca tu si prietenii tai nu sunteti moderatori aici si nici nu sunteti bine primiti aici nu inseamna ceea ce spui tu. Eu as zice chiar din contra. Vezi-ti aici de treaba, scrie despre sport si lasa manevrele ca nu tin. Nu mai am ce discuta pe tema asta cu tine, respecta regulamentul, nu mai face reclame la siteuri obscure, nu mai denigra imaginea Onlinesport. Te rog sa postezi numai unde vrei despre sport, daca nu, asa cum tot ma ameninti nu mai scrie deloc. Tu ai spus ca nu mai scrii ca nu iti place. Nu te tii de cuvant. Chiar de rog tine-te desi e greu sa stai intre patru pereti si sa vezi ce e aici, te cred. Succes!

Si mai ai si tupeul sa il intrebi pe Jerry ce am zis dupa ce m-ai frecat la cap cu tot felul de prostii. Daca tu crezi ca se face un forum din spam pe YM si PM te inseli. Cum se face un forum si cum se duce in sus vezi aici cu lume noua de bun simt si pasionata de sport, alaturi de moderatori capabili. Si stai calm ca dezvoltam si Liga 2, acum e in plan. Daca erai baiat destept si bine-crescut, indiferent ce faceai ca om liber sa scrie si sa activeze unde vrea, poate erai in carti.

micutzu
12th September 2006, 15:49
Se pare ca nu am succes deocamdata.
Eu voiam aici altceva dar vad ca iese cu scandal.
Aleks, am toata stima fata de oamenii din Brasov da limiteazate la a fi constructiv si nu distructiv.

m8k
12th September 2006, 16:38
Unde este scandal este si interes. Incet incet vor veni si propunerile.

07Ex
12th September 2006, 17:20
Fratilor, eu am crezut ca thread-ul asta este un thread unde sa se inscrie moderatorii, nu unul de scandal.

Eu acum daca Sportul e in Liga a IIa sunt mai mult pe forumul asta si as putea sa va ajut insa nu prea am mult timp liber, asa ca din cauza asta nu m-am bagat.

Vadim
12th September 2006, 17:41
Sint orgolii mari si doritori. Nu va fie rusine sa va autopropuneti!

m8k
12th September 2006, 17:51
97SiR, ti-am urmarit citeva postari, ca si concluzie eu te propun, poate gasesti si putin timp si ar fi perfect.

Mishumacher
12th September 2006, 20:26
Ma propun si eu pentru postul de moderator!

De mult timp urmaresc ce se intampla pe aici la "Liga II"(ex-Divizia B) pentru ca aici se vorbeste despre echipa mea favorita..si nu sunt sperante ca ma voi reorienta cu posturile spre liga 1!

Cel mai mult ma deranjeaza aici comentariile(care in ultimul timp sunt din ce in ce mai putine) celor care posteaza la "Cine promoveaza din Seria 1".Este imposibil sa nu vezi greseli gramaticale sau jigniri pe acest thread!Posturile celor din Seria 2 mi se par organizate si nu chiar cu atatea erori si jigniri!

micutzu
12th September 2006, 21:26
SIR din cate imi aduc aminte tu ai mai fost mod, nu?
Deci ai votul meu.
Mishu-le te vad hotarat, au am mai vb cu Lup Galben (e de al tau) :D.
Daca esti pe treaba te bagam imediat, lupul inca nu e hotarat. Asta nu inseamna ca nu e binevenit.
Deci care e raspunsul vostru?

BrasovFans
12th September 2006, 21:34
Pe mine nu ma propune nimeni?

Bogdann
12th September 2006, 21:47
ma propun pe mine .. urmaresc de ceva vreme (de cand mi`am facut cont) liga II din pricina echipei favorite .. nu cred k voi trece la liga I pt ca nu sunt prea interesat de echipele de akolo iar corvinul nu are forta sa promoveze .. asa k voi ramane pt destul de mult timp la liga II si poate considerati k sunt o solutie pt un post de moderator ..

micutzu
13th September 2006, 16:00
Tin sa mentionez ca aici puteti, deasemenea, sa contestati moderatorii de pe aceasta sectiune (Liga II).
Deocamdata sunt doar eu :D (va mananca mama lu' Proces verbal) si cu King Of Hell.

Bineinteles ca orice contestatie trebuie insotita de argumente reale si logice.
Contestatii nefondate vor fi penalizate.

Bumbescu
13th September 2006, 17:59
Auzi serifule, imi poti explica si mie te rog de ce mi-ai trimis doua avertismente(sau ce erau) ca n-am inteles, la post se refereau, de pe care threads?

Jerry20cm
13th September 2006, 21:33
Auzi serifule, imi poti explica si mie te rog de ce mi-ai trimis doua avertismente(sau ce erau) ca n-am inteles, la post se refereau, de pe care threads?

Bumbescule, tu ala gramatician, cu astfel de erori
mai greu cu engleza asta
asa e cand nu stai cu dictionarul in fatza;)

on-topic: de acord cu ce propune micutzu11:D

King of Hell
13th September 2006, 22:21
unde bati jerry, ca omu o scris corect

micutzu
14th September 2006, 12:25
Auzi serifule, imi poti explica si mie te rog de ce mi-ai trimis doua avertismente(sau ce erau) ca n-am inteles, la post se refereau, de pe care threads?

La sectiunea "Administrativ" - "Avertismente" poti sa vezi ce si de ce.

Te ajut eu : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=38419

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=38418

Jerry20cm
14th September 2006, 12:36
unde bati jerry, ca omu o scris corect

lol , cum sa fie corect
threads=plural
..el se referea doar la unul.:ok:

Bumbescu
14th September 2006, 21:40
unde bati jerry, ca omu o scris corect

Iti spun eu unde bate individul, i-am trimis la alfabetizare pe sectiunea Steaua:) ,unde de altfel am fost declarat "cal troian" si acum incearca sa-mi gaseasca mie greseli.
Da, e adevarat tr sa scriu thread, fara s, dar am scris la repezeala, faza haioasa e ca amaratu asta ma urmareste aici pe liga a doua acum ca sa-mi gaseasca mie greseli.

Bumbescu
14th September 2006, 21:43
Bumbescule, tu ala gramatician, cu astfel de erori
mai greu cu engleza asta
asa e cand nu stai cu dictionarul in fatza;)

on-topic: de acord cu ce propune micutzu11:D

Auzi baietas, una e sa faci astfel de greseli de redactare si alta e sa te afisezi cu "forzza" sau "sa continuii"

Bumbescu
14th September 2006, 21:45
La sectiunea "Administrativ" - "Avertismente" poti sa vezi ce si de ce.

Te ajut eu : http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=38419

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=38418

Am vazut, jigniri la adresa fanilor altor echipe, dar te rog sa fi mai explicit.
Care fani, care echipe, cand?

Jerry20cm
14th September 2006, 22:28
Auzi baietas, una e sa faci astfel de greseli de redactare si alta e sa te afisezi cu "forzza" sau "sa continuii"


aaa , tu poti face greseli, dar ceilalti nu :ras-plans: :ras-plans:
esti tare mah baiatule...

on-topic: Micutzule, ceva noutati?:D

micutzu
15th September 2006, 09:06
Week-end-ul asta se vor vedea ceva schimbari, Jerry.
Sper sa fi facut alegeri bune si sa nu ma fi inselat. Inca mai am post liber si caut aspirant.

Lup_Galben
15th September 2006, 12:13
cel putin pana va promova Petrolu' o sa ma ocup de seria I, m-am hotarat.....
mai e valabila propunerea....micutzule?

delaparis
18th September 2006, 00:36
Mda ... mult off-topic pe aici si putine propuneri ... :rolleyes:
Avertisment in plus pe un dialog aiurea :mda:

Se poate avea o lista cu cei care vor sa fie moderatori pls ?

Sincer e greu de citit topicul asta ... :cool:

micutzu
18th September 2006, 12:09
Propunerile sunt facute dar se pare ca e mai greu cu votul.
Cum am rezultate anunt fiecare propus in parte.
Sper ca in 2-3 zile sa definitivez problema.

@delaparis
Referitor la lista ... vezi pe RA.

07Ex
18th September 2006, 21:47
97SiR, ti-am urmarit citeva postari, ca si concluzie eu te propun, poate gasesti si putin timp si ar fi perfect.

Multam m8k! :)


SIR din cate imi aduc aminte tu ai mai fost mod, nu?

Da, am mai fost moderator, dar pe urma n-am mai avut timp de asa ceva. Mersi pentru votul de incredere. :ok:

micutzu
19th September 2006, 11:47
Sper ca din seara asta sectiunea ligii secunde sa se imbogateasca cu inca 3 moderatori a.i. viata sa fie mai animata pe aici (nu ca nu ar fi dar intotdeauna exista loc de mai bine).

Sommerset Hateg
19th September 2006, 15:53
Dupa principiul:...modereaza sau vei fi moderat...Ma inscriu pentru liga a-II-a.

bIG bROTHER
19th September 2006, 16:11
Il sustin pe Sommerset

Dadoman
25th September 2006, 23:20
Il sustin pe Sommerset

Si eu!:ok: