PDA

View Full Version : CRAIOVA - STEAUA



Maximus
23rd July 2004, 22:33
Pentru noi e mai mult decit un amical. Trebuie sa vedem ce s-a acumulat in aceasta vara si cit de departe suntem de meciul din tur cind ne-au dominat copios. Suntem in stare sa fim peste ei in campionat? Orgoliile sunt prea mari sa nu se joace "tare". Eu zic ca va fi un test elocvent!

Pacala
23rd July 2004, 22:43
eu imi tot pun intrebarea de unde si pana unde aceste amicale cu rivalii. NU se prea obisnuieste niciunde .
daca anii trecuti o explicam prin prietenia care-i leaga pe Cartu si Piturca, printre altele consateni si fosti colegi la juniorii Craiovei , anul asta nu gasesc explicatii.
Nu-mi place nici felul in care steaua a pus mana pe extensiv.
Sper ca in urma acestui amical sa nu plece nici un fotbalist de la Craiova la steaua

ca o curiozitate, vrea sa vad cum se misca Rubenilosin despre care ultimele informatii sint neclare. Tipul nu a venit de la Extremadura ci din Israel , unde nu a prea rupt gura targului. Sa asteptam meciul si sa speram ca Rubeniloson nu va fi un alt Bengondo

Mai sper sa vad ca s-au stins certurile in lotul Craiovei, ca Papura va juca si o va face bine si ca toate neintelegerile sint de domeniul trecutului.
Cel mai mult mi-ar place sa vad un atac "brazilian" cu Lutu-Gane- Rubeniloson
Sperante :)

Brimi2004
24th July 2004, 00:05
Pentru noi e mai mult decit un amical. Trebuie sa vedem ce s-a acumulat in aceasta vara si cit de departe suntem de meciul din tur cind ne-au dominat copios. Suntem in stare sa fim peste ei in campionat? Orgoliile sunt prea mari sa nu se joace "tare". Eu zic ca va fi un test elocvent!

Normal ca este mai mult decat un amical. Cand auzim de Steaua si Dinamo vedem rosu in fata ochilor. S-au strans prea multe de-alungul anilor ca sa mai fie pace vreodata.

iulian
24th July 2004, 16:25
Si o sa se mai adune si umilinta de diseara :D
Later edit : valimarine ...interesant poll-ul :D:D

apparte
24th July 2004, 17:24
Va fi blat :D :D :D !

EDMOND_
24th July 2004, 18:07
Apparte , fii mah serios ca nu facem blaturi cu Steaua ..poate eu cu tine la o bere , cu Inter intermediar!!!
Va fi un meci interesant ..o eventuala victorie va oferi multa incredere echipei... o infrangere a Stelei o va face vulnerabila in campionatul care urmeaza!!

Maximus
24th July 2004, 19:07
Batem la ei ca la fasole!

IlMILAN
24th July 2004, 21:46
eu imi tot pun intrebarea de unde si pana unde aceste amicale cu rivalii. NU se prea obisnuieste niciunde .

Pacala aici nu-ti dau dreptate....uite in Italia in inter sezon se organizeaza turneul Berlusconi unde Milan,Inter, Juve participa an de an....nu vad de ce nu s-ar organiza turnee de genul asta si la noi....sau preferi sa joace Craiova cu nu stiu ce echipa de paltonari, si sa bata la scor de tenis:D

P.S Daca ii bateti pe stelisti ii faci nitcai poezii lui Iulian?:D :D asa ca poate io fi dor:d

EDMOND_
25th July 2004, 00:25
U CRAIOVA - STEAUA

U Craiova
Guso - Moţi, Papură, Iovanovici - A. Dumitru, Bundea, Pleşan, Nkoy - Luţu - Gane, Rubinelson.

Steaua
Hamutovski - P. Marin, Ghionea, Răchită, P. Stoica - Fl. Dumitru, Paraschiv, Aliuţă, Boştină - Dică, Diniţă.




Legat de Steaua nu m-a impresionat in nici un fel. Tinand cont ca noi am inceput jocul cu cinci jucatori noi in unsprezecele titular ma asteptam ca bucurestenii sa arate mult mai bine in teren. Nu are rost sa comentez fazele dar cred ca suporterii olteni au avut cateva surprize placute. In primul rand mi-a placut la craioveni lipsa de complexe , faptul ca Gane si Rubi se inteleg destul de bine si fac faze spectaculoase , am castigat jucatori buni : sarbul Iovanovici , congolezul Nkoy , Buhusi... acesti cinci jucatori mi-au placut cel mai mult dintre noii sositi.... Nu sunt deloc niste caricaturi cum mentiona cineva pe forum.
Alte mentiuni:
= desi Plesan a facut cateva recuperari de efect au fost momente in care mijlocul nostru nu s-a sincronizat prea bine .
= cei doi atacanti au o buna detenta , tehnica foarte buna si alearga mult. Rubi insa mai trebuie s alucreze la conditia fizica , s-a vazut clar asta in repriza a doua.
= exista pentru prima oara dupa mult timp o reala concurenta pe posturi in toate compartimentele.
= au fost peste 10 000 de spectatori , spre final chiar spre 15 000.

Ca o concluzie : dupa inca cateva meciuri impreuna echipa asta va pune mari probleme oricarui adversar din campionatul intern. Putem spera la primele trei locuri si avem sanse\ reale pentru participarea intr-o cupa europeana.

Aaaa! Nu stiu daca gresesc. In repriza doua Guso a fost capitanul echipei...este \posibil s afie primul jucator strain capitan la Stiinta!!

Cam asta am vazut eu.

dragosblue
25th July 2004, 19:01
promitator si achizitii bune.
In afara de cele pe care le-ati mentionat, cred ca Bastina va fi un jucator de baza in campionatul ce sta sa inceapa.
Hai Stiinta!