PDA

View Full Version : Etapa 7: FC Arges - FC Farul Constanta



tchibos
11th September 2006, 01:24
Sāmbata, 16 septembrie FC Arges - Farul 17:00 TVR 2

Discutii despre partida FC Arges - Farul inainte si dupa meci, aici.

tchibos
11th September 2006, 01:32
Sper ca tot ce exista la echipa Farul, toate "vazutele si nevazutele" sa dispara si sa reinvie spiritul unei echipe cum numai suporterii din Constanta si-o mai amintesc. Ce frumoasa ar fi o victorie a Farului, acum cand nimeni nu mai spera, cu atat mai mult cu cat dupa meciul cu Arges vin alte partide grele cu National si apoi cu Rapid.

Liviu
11th September 2006, 02:33
Favorită certă Piteştiul . Farul nu a arătat nimic de cāteva etape iar asta nu cred că o să se schimbe īn viitorul imediat apropiat...2-0 pentru piteşteni , care formează o echipă mai bună , un grup mai unit şi care au , după clasament , mai mare nevoie de victorie .

Cristian
11th September 2006, 09:17
Bate Farul Constanta, nu-si mai permit baietii lu Vukotici pasi gresiti ;)

tchibos
11th September 2006, 11:04
asta sper si eu dar daca o tinem langa cu "obiectivele ascunse" ale celor din staful nostru se duc si punctele astea, mai ales ca Arges e o echipa mult mai buna decat cele de la care am luat bataie pana acum in campionatul asta

resita
11th September 2006, 18:27
un meci intre deceptiile inceputului de campionat.

1-0, plictisitor :P :P :P :P :P

AxinTe
11th September 2006, 18:32
un meci intre 2 echipe in forma slaba.. 1x2.

cosmin_farul
11th September 2006, 19:32
forza farul!
Acum trebuie sa dam dovada atasamentului nostru fata de farul!
trebuie sustinuti la greu, este cel mai greu moment de la retrogradare incoace!
e clar ca echipa nu merge! dar jucatorii au adus echipa aici, tot ei vor redresa situatia! si acum e momentul, o victorie la pitesti!
ne e dor de acea echipa frumoasa afrului, cu acel fotbal pe atac de care se temea toatra lumea!
cu farul pana la moarte!
farul a fost, este si va ramane o ECHIPA FRUMOASA!
grigoras pentru noi vino inapoi!

Blu3red
11th September 2006, 19:48
Ca si Galatiul dupa 3 infrangerii consecutive pentru Farul va urma 1 victorie sigur , castiga Farul 0-3

tchibos
11th September 2006, 20:25
forza farul!
Acum trebuie sa dam dovada atasamentului nostru fata de farul!
trebuie sustinuti la greu,

bun, noi ii sustinem, dar daca ei tot asa joaca ce facem, cat mai induram umilinta asta?... urmeaza meciuri grele.. din fericire pentru noi National, care e un nume, merge la fel de prost ca noi si sa vezi acolo meci de cascadorii rasului

rechinul farist
12th September 2006, 00:43
cred ca cele 3 infrangeri consecutive au fost un scenariu ieftin: amenzile, show-ul lui Boss. etc, sa vedeti acum cum va juca Farul!!!
la Pitesti: 0-3
la Cta cu National: 4-0
in Giulesti: 0-1.

tchibos
12th September 2006, 00:50
ce frumos ar fi ... daca nimeresti toate trei pronosticurile dau o bere, iar daca nimeresti si scorurile ai o naveta

dorian27
12th September 2006, 11:51
Meci mare in Trivale intre 2 echipe care au nevoie de puncte.
Nevoie acuta au gazdele care si asa au -6 la adevar.
Orice pas gresit ii poate tintui pentru mult timp la subsolul clasamentului.
Va reusi Giannini sa faca fata presiunii?

andrei1921tm
12th September 2006, 13:45
La prima vedere pare un meci de x insa mie greu sa cred ca nici o echipa nu o sa inscrie.Eu cred k cei care inscriu castiga meciu.1x(2)

tchibos
12th September 2006, 17:45
sunt multi din Constanta care spera la un X insa eu zic c asta e meci clar de 12 pentru ca pot fi doua situatii: 1. se trezeste Farul la viata caz in care Arges nu are nici o sansa sau 2. Farul continua pe treadul descendent pe care l-a creat in urma cu 3 etape in uram. Sper sa avem parte de prima varianta

Kainsashiki
12th September 2006, 17:46
ambele echipe au nevoie de puncte si cred ca va fi un meci prudent pentru ca nicio echipa nu-si permite sa mai piarda puncte.

my pick: X HT or FT

m8k
12th September 2006, 18:33
Un meci in care Argesul trebuie sa confirme meciul bun facut cu Steaua, iar pentru Farul este timpul sa inceapa redresarea. Dupa asta nu-mi ramine alt pronostic, decit un meci frumos si in final X.

Quartz@nu
12th September 2006, 20:39
am votat X(fiindca sunt din fire optimist) , dar sincer nu cred ca vom face nimic !

daca nu pleaca vukotici, prima victorie ar putea sa apara abia la meciul cu craiova ! trist dar adevarat .


Sper ca tot ce exista la echipa Farul, toate "vazutele si nevazutele" sa dispara si sa reinvie spiritul unei echipe cum numai suporterii din Constanta si-o mai amintesc.

poate ....daca ar aparea ANTONESCU ! ( O LEGENDA LA FARUL - pt carcotasi !... nici "celalalt" nu ar strica sa revina !)

LazioRoma
12th September 2006, 20:58
bate argesu .. astia nu vor mai juca nimika pana nu pleaca vukotic !

DanJuve
12th September 2006, 21:08
Bate Farul Constanta, nu-si mai permit baietii lu Vukotici pasi gresiti ;)
si noi avem nevoie de puncte,iar dpdv al clasam chiar mai multa decat voi.:drak:
Hai Pitestiul,hai Baietii,aratati-ne ca sunteti capabili sa va reveniti!

tchibos
12th September 2006, 22:39
Vukotic nu pleaca pana la sfarsitul sezonului, a spus Bosanceanu. Sa insemne asta oare ca Farul nu va mai castiga?... Sumbru orizont !

danny del corco
13th September 2006, 10:35
Cu parere de rau: cum Vukotic nu pleaca, o sa luam bataie pana la sfarsitul sezonului. Dupa cum vad eu lucrurile, Farul nu va juca nimic! Trist.


cred ca cele 3 infrangeri consecutive au fost un scenariu ieftin: amenzile, show-ul lui Boss. etc, sa vedeti acum cum va juca Farul!!!
la Pitesti: 0-3
la Cta cu National: 4-0
in Giulesti: 0-1.

Misto de tot ! Am sa tin minte pronosticurile tale. Mi-ar placea sa se adevereasca.:ok:

tchibos
13th September 2006, 13:32
cred ca va trebui sa incepem sa speram intr-orevenire a Farului cu Vukotic la timona pentru ca e clar ca bosanceanu nu il schimba. Poate ii arata Ion Main ceva mutari tactice ca sa mai readuca Farul pe linia dreapta, desi imi vine greu sa cred ca Ion Marin e salvarea noastra. Nici nu stiu ce sa cred in legatura cu pronosticul mneciului contra Arges. Sper sa bata insa orice se poate intampla. Suntem la mila jucatorilor indolenti ai Farului... din pacate.

NY_giants05
14th September 2006, 18:47
am pariat pe o victorie a faristilor...0-1, gol din penalty in min 90! :) doar bulan sa mai avem, ca fotbal nu mai avem....

tchibos
14th September 2006, 22:35
asteptam si noi o schimbare de macaz la Farul ... sper sa vina cat mai repede ca altfel ne schimbam obiectivul. Dca cei de la Farul care boicoteaza meciurile au asa mare incredere in fortele lor incat sa nu castige ceva puncte s-ar putea cand se vor trezi sa fie prea tarziu pentru ei sa se mai reabiliteze

Hezbolah
15th September 2006, 01:20
Daca vor poa sa bata Argeshul dar ma indoiesc ca sa skimbat ceva in atitudinea lor! Oricum sper k de data asta sa joace ! Forza Farul!

bobycox
15th September 2006, 01:28
am pariat pe o victorie a faristilor...0-1, gol din penalty in min 90! :) doar bulan sa mai avem, ca fotbal nu mai avem....

O sa va dea voua penalty , cand o sa sece Marea Neagra . Cel mai probabil va fi 3-1 pt noi , pt ca noi spre deosebire de voi jucam , dar nu marcam , ca atacantii nostrii sunt ff sterili.

Pepsi-Cola
15th September 2006, 06:36
meci greu ..dar cred ca va cashtiga FC Constanta cu 1-0 !!!

DanJuve
15th September 2006, 17:55
de fapt e farul nu fc :evil:
Forza Viola!!!

tchibos
15th September 2006, 20:56
de fapt e farul nu fc :evil:
Forza Viola!!!


esti dezinformat.. e FC FARUL si e cea care va lua punctele in meciul asta

bobycox
15th September 2006, 21:15
esti dezinformat.. e FC FARUL si e cea care va lua punctele in meciul asta

Poate la anul .......si la LA MULTI ANI.

tchibos
15th September 2006, 21:56
poate.. maine :ok:

rechinul farist
15th September 2006, 23:55
am pariat pe o victorie a faristilor...0-1, gol din penalty in min 90! :) doar bulan sa mai avem, ca fotbal nu mai avem....

.....si sper sa nu execute Tibi, ca ala rateaza..........ne-a mancat meciul cu Ceahlaul........

DanJuve
16th September 2006, 03:12
esti dezinformat.. e FC FARUL si e cea care va lua punctele in meciul asta
pai da,ok, dar el spusese fc constanta:P

Forza Viola ,maine batem,sunt nascut in Constanta dar crescut in Pitesti de la 10 luni:D
AVANTI BIANCO -VIOLA!!!/hello

cfr_ista2000
16th September 2006, 07:30
hai farutule...k este timpu sa mai aveti si voi o victorie la scor...acum nu tre sa a temeti de advcersar..;)0-2....HAIDE FARU'!!!SUCCES!/hello

tchibos
16th September 2006, 08:55
asa speram si noi cfr_ista2000, insa va fi greu daca nu se trezesc la realitate jucatorii nostri. In zilele astea ei fac cartile.. din pacate

malexoid
16th September 2006, 09:15
Farul a risipit cu seninatate intr-un mod inexplicabil (mie) minimum 6 puncte in ultimele 3 etape, puncte pe care daca le-ar avea, ar fi cocotzata undeva sus in zona podiumului...cu un lot bun si mai ales omogen, poate sa inceapa revenirea chiar de AZI.
pronostic X2

CrAzY92
16th September 2006, 09:16
0-2 hm.. FOrZa FARUL!!!/hello

OVIDIU 62
16th September 2006, 10:49
Bate Farul fara probleme pentru ca au trupa mai buna.

Otzelaru'
16th September 2006, 12:07
asteptam si noi o schimbare de macaz la Farul ... sper sa vina cat mai repede ca altfel ne schimbam obiectivul. Dca cei de la Farul care boicoteaza meciurile au asa mare incredere in fortele lor incat sa nu castige ceva puncte s-ar putea cand se vor trezi sa fie prea tarziu pentru ei sa se mai reabiliteze

bate faru cu 2-1 dai o bere daca nimeresc?:yeah:

rechinul farist
16th September 2006, 14:22
daca si de penultimul loc ne impiedicam, atunci ce pretenti sa avem? si asa am pierdut 6 pcte pe teren propriu in fata a doua noi promovate, daca le-aveam pe=alea eram sssuuuuuuuuuusssssssssssss!!!!!!!!!!

resita
16th September 2006, 14:25
va fi oare prima victorie a argesului pe teren propiu, eu zic ca da.

arges - farul 1-0 :ok:

Legiuitoru
16th September 2006, 14:27
Bate Argesu

bobycox
16th September 2006, 16:07
3-1 si atat.

Luis Garcia10
16th September 2006, 16:57
Cred ca bate pana la urma Constanta desi Fc Arges are nevoie de puncte!

gabyamericanul
16th September 2006, 18:14
nu uitati ce v-am spus

un 2-0 ar fii echitabil.oricum farul e cea mai proasta echipa din a

si chiar daca castiga argesul.....

ok ok hai nu plangeti farul se v-a stinge in curand

important e sa aveti batistele cu voi ca altfel....inundati stadionul

hello hello hai ca nimeni nu mai sunteti pe aci

Blu3red
16th September 2006, 18:25
hello hello hai ca nimeni nu mai sunteti pe aci

Cu cine vorbesti ma ? :) :)
Cred ca se va termina 0-0 !!!

resita
16th September 2006, 18:36
ce meci urat, ce spectacol penibil.

nu va meritati locul in prima liga. :no:

delaparis
16th September 2006, 18:42
Cu cine vorbesti ma ? :) :)
!!!

Asta ne intrebam si noi ... :D

Farul va cistiga :ok:

tchibos
16th September 2006, 18:55
Gooooooooooooolllllllllllllll

kerosene
16th September 2006, 18:56
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLOLLLLLLLLL LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL GURITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA /hello /hello /hello

Sergio_D
16th September 2006, 18:57
Bravo bravo ! /hello

Blu3red
16th September 2006, 18:58
Asta ne intrebam si noi ... :D

Farul va cistiga :ok:

Se pare ca vei avea dreptate :) !!!

Hard
16th September 2006, 18:59
arges ia drumul ligii 2...

Blu3red
16th September 2006, 19:02
2 meciuri pierdute in ultimele minute ...Arges o sa aiba probleme grave sezonul asta :rosu: !!!

tchibos
16th September 2006, 19:02
Victorie de care aveam nevoie ca de aer. Urmeza meciuri grele, dar putem sa scoatem si cu National 3 puncte sa ne mai redresam si noi. Bravo Gurita :ok:

delaparis
16th September 2006, 19:04
Bye bye Gianinni ...

be@
16th September 2006, 19:08
Meci slab.... Parca n-au mai mancat jucatorii aia de o saptamana. Asa alergau...

*Coco*
16th September 2006, 19:09
Taceti ma si ce daca retrogradeaza Arge nu vedeti ca intra Dacia Mioveni care e echipa lor
Astea nu au treaba tot in Liga I raman si la anu'

delaparis
16th September 2006, 19:16
Se pare ca vei avea dreptate :) !!!

Ai vazut ce gura aurita am avut ... :D Gurita inscrie la zece minute dupa postarea mea :yeah:

Acu' sa nu ma acuze lumea ca stiam ca e blat :happy

FatFrumos
16th September 2006, 19:40
chiar daca Farul cistiga meciul tot catastrofa a fost totusi Farul a fost mai catastrofal decit Argesul.

Hezbolah
16th September 2006, 20:06
Greu dar am cashtigat! /hello sper sa faca acelashi lucru shi cu natzionalu ...daca nu pierdeam alea 6 puncte aiurea eram in primele 5 lejer acuma

danny del corco
16th September 2006, 21:57
Victorie! Grea ce aste drept.

cap
17th September 2006, 00:19
felicitari invingatorii

rechinul farist
17th September 2006, 01:30
dupa cum ma asteptam, diferenta de valoare s-a vazut!!! bravo baieti!!!

DanJuve
17th September 2006, 02:38
sincer sa fiu nu stiu daca poate fi vorba de vreo diferenta de valoare.Meciul a fost la nivellul diviziei c ,iar ai nostri au facut o greseala care a fost speculata de un jucator cu experienta.
Dupa acest meci,viitorul nostru suna al naibii de oribil ,de fapt este mult prea innegurat ca sa il pot vedea.

danny del corco
17th September 2006, 03:11
sincer sa fiu nu stiu daca poate fi vorba de vreo diferenta de valoare.Meciul a fost la nivellul diviziei c ,iar ai nostri au facut o greseala care a fost speculata de un jucator cu experienta.
Dupa acest meci,viitorul nostru suna al naibii de oribil ,de fapt este mult prea innegurat ca sa il pot vedea.
Corect !

NY_giants05
17th September 2006, 09:04
am pariat pe o victorie a faristilor...0-1,doar bulan sa mai avem, ca fotbal nu mai avem....

v'am zis ! ...bulanu a fost de partea noastra. am castigaaaat, yey!/hello ...apropos...joc penibil al faristilor:mda: :headbang: