PDA

View Full Version : Etapa 7: Poli Timisoara - CFR Cluj



Pages : [1] 2

tchibos
11th September 2006, 01:22
Sāmbata, 16 septembrie Poli Timisoara - CFR Cluj 21:00 Antena 1

Discutii despre partida Poli Timisoara - CFR Cluj inainte si dupa meci, aici

Liviu
11th September 2006, 02:11
Ăsta e meci dat naibii . Campioane ale provinciei dar care diferă enorm prin politica lor managerială...Poli are un lot mai valoros dar CFR este o echipă . Dacă joacă Dorinel un egal ar fi cel mai probabil . Ca şi anul trecut: 2-2.

Leviss
11th September 2006, 02:15
Eu cred ca va bate Poli 1-0 , nu de alta dar si in campionatul trecut dupa meciul cu noi cfr-ul a inceput sa o ia la vale ..

Ammadeus
11th September 2006, 03:17
1-3, probabil 1-4

cristian75poli
11th September 2006, 04:26
Cred ca nu o sa fie usor meciul, dar vom castiga!

"POLI" - CAMPIONII!!!

dola
11th September 2006, 05:53
Castigam lejer acest meci.

Dola - Barosanu'

Elphax
11th September 2006, 08:25
oameni buni, ati vazut ultima etapa? dupa cum au jucat cele 2, e foarte simplu:
CFR e instabila, ii lipseste coordonarea lui Dorinel, daca primeste gol, totul merge mai greu
POLI se apara foarte bine, ia gol greu, dar atacul este zero barat

deci: X

King of Hell
11th September 2006, 09:02
Poli bate cu 3-0 pentru ca:

1 Asta vor toti polistii
2 Asta vor 70% dintre clujeni
3 Pentru ca Poli este echipa de fotbal cu jucatori adevarati pe cand cfr este o adunatura de negri si jucatori gay gen Anca si Tilinca.
4 Pentru ca Poli are antrenor si cfr nu
5 Pentru ca ar fi cazu sa cada cfr pe 7-8 unde ii e locu sezonu asta si sa o lase pe Poli pe 3-4.

Cristian
11th September 2006, 09:05
Meci de X, Sorinaccio stie de ce :D

forza_CFR
11th September 2006, 10:33
2..:D
Hai CFR

tchibos
11th September 2006, 10:53
CFR incepe sa scartaie, dar ar fi pacat sa aiba un esec cu Poli ca deja ar lua-o la vale. Eu zic ca e capabila CFR sa scoata un X

malexoid
11th September 2006, 11:11
cert e ca va fi cu totul alt meci decat ceea ce au aratat ambele echipe in week end-ul care a trecut...
la Poli revin McKain, Alexa, Plesan...din pacate nicicare dintr-e ei nu intareste "portziunea cu hiba" din lotul nostru (eventual Plesan, intr-o minuscula masura...).
posibila revenire Mansour, dar pe asta l-am omis intentionat cand i-am enumerat pe cei de mai sus...prietenii stiu de ce :)
ma abtin momentan sa dau pronosticuri, e vreme destula!

sper insa ca acest thread sa ramana pe cat posibil civilizat, ca unul al userilor din Timisoara si Cluj Napoca...si elphax sa se fi inarmat degeaba :happy

andrei1921tm
11th September 2006, 11:12
Poli bate cu 3-0 pentru ca:

1 Asta vor toti polistii
2 Asta vor 70% dintre clujeni
3 Pentru ca Poli este echipa de fotbal cu jucatori adevarati pe cand cfr este o adunatura de negri si jucatori gay gen Anca si Tilinca.
4 Pentru ca Poli are antrenor si cfr nu
5 Pentru ca ar fi cazu sa cada cfr pe 7-8 unde ii e locu sezonu asta si sa o lase pe Poli pe 3-4.

Bine ar fi sa ai dreptate.Dar nu stiu de unde ai scos tu 3 goluri pentru noi...k nu prea are cine sa le dea(poate doar fundasii lor).In rest te sustin si eu la cele spuse si cred si eu ca echipei a doua a clujului ii este locul pe la mijlocul clasamentului.

*Coco*
11th September 2006, 11:16
Bate Poli si CFR usor usor se scufunda ca si anul trecut dupa meciul cu Jiul asa va fi si anul acesta

Dark Horror
11th September 2006, 12:54
Sper sa batem.E meci greu,dar e posibil sa batem.Ii putem face pe viteza pe centrul apararii.

newbye
11th September 2006, 13:44
Fenomenal! Dupa ce Nelutu Sabau a facut golaveraj cu oltenii au inceput sa urasca cfr-ul. Da-ti inainte cu frustrarea.
Sper sa bata CFR macar ca si mie mi-ar place imposibilul, sa ia ambele echipe cate 3 puncte.

Vadim
11th September 2006, 13:51
Sper sa bata CFR macar ca si mie mi-ar place imposibilul, sa ia ambele echipe cate 3 puncte.
Dupa cum a jucat Poli in ultimele etape, CFR are mari sanse sa ia 3 puncte.

Dennis
11th September 2006, 14:37
Va fii un meci frumos, spectaculos, dar care cred ca se va termina cu un egal, sau poate o victorie la un gol diferenta. meci de 1x2

Elphax
11th September 2006, 14:54
cert e ca va fi cu totul alt meci decat ceea ce au aratat ambele echipe in week end-ul care a trecut...
la Poli revin McKain, Alexa, Plesan...din pacate nicicare dintr-e ei nu intareste "portziunea cu hiba" din lotul nostru (eventual Plesan, intr-o minuscula masura...).
posibila revenire Mansour, dar pe asta l-am omis intentionat cand i-am enumerat pe cei de mai sus...prietenii stiu de ce :)
ma abtin momentan sa dau pronosticuri, e vreme destula!

sper insa ca acest thread sa ramana pe cat posibil civilizat, ca unul al userilor din Timisoara si Cluj Napoca...si elphax sa se fi inarmat degeaba :happy

eu nu ma inarmez niciodata, eu fac totul cu puterea gandului :)
asa ca fiti cuminti

superchumbo
11th September 2006, 15:04
0-0

Ess
11th September 2006, 15:36
Va fii un meci f f f fain
1x2...hmmm = 2 :D

m8k
11th September 2006, 15:44
E timpul ca sa aratam ca putem bate echipe "mari", desi mi se pare extrem de greu. Obiectivul lui Cirtu e sa nu primeasca gol (mentalitate de italian), dar CFR e capabila sa primeasca o amenda ca a primit iarasi gol in min 90 la 3-0.Pina acum CFR a cistigat 3 meciuri in deplasare cu 3-1, merge si a patra. Deci pronostic Poli-CFR 1-3!

gheorghe
11th September 2006, 15:49
Cred ca, profitand de usoara scadere de forma a clujenilor si de intetirea controalelor anti dopping, putem bate CFR-ul! Pronostic 2-1!:evil:

malexoid
11th September 2006, 15:58
E timpul ca sa aratam ca putem bate echipe "mari", desi mi se pare extrem de greu. Obiectivul lui Cirtu e sa nu primeasca gol (mentalitate de italian), dar CFR e capabila sa primeasca o amenda ca a primit iarasi gol in min 90 la 3-0.Pina acum CFR a cistigat 3 meciuri in deplasare cu 3-1, merge si a patra. Deci pronostic Poli-CFR 1-3!

:o: pai uite-te pe cine ati batut cu 3-1...Otelul in plina criza de forma la acea vreme, Pandurii care inca nu stiau sigur ca's in B ori A, pe Ceahlaul care abia se obisnuia cu aerul primei divizii...

m8k
11th September 2006, 16:10
:o: pai uite-te pe cine ati batut cu 3-1...Otelul in plina criza de forma la acea vreme, Pandurii care inca nu stiau sigur ca's in B ori A, pe Ceahlaul care abia se obisnuia cu aerul primei divizii...

Si ceahlaul si otelul au 9 puncte ca si voi, nu vad care-i diferenta??? Ambele au dat mai multe goluri ca si voi, iar pandurii au dat 4 goluri ca si voi.Asa se vede in clasament, deci parerea mea ca merge un 1-3.

andrei1921tm
11th September 2006, 16:15
Da ai dreptate,dar nu inteleg de ce voi nu sunteti in CL???

m8k
11th September 2006, 16:33
Da ai dreptate,dar nu inteleg de ce voi nu sunteti in CL???

Ca nu avem stadion nici macar pentru cupa UEFA.La anu venim si jucam cu Real Madrid la Timisoara.:happy In semifinalele CL, mergem la Constanta, ca acolo se poate scoate un 2-2:evil:
Pina la urma astept acest meci, ca sa vad adevarata valoare a echipei, dar pina acum m-am convins chiar si cu echipele mici ca obiectivul propus de club, adica un loc de cupa europeana nu este exagerat.

andrei1921tm
11th September 2006, 16:53
Mai mare moderator ce eshti nu stiai ca nu trebuie sa dai quote mesajului anterior?
post:264:)))
pronostic:1(1-0)

tchibos
11th September 2006, 17:16
Si ceahlaul si otelul au 9 puncte ca si voi, nu vad care-i diferenta??? Ambele au dat mai multe goluri ca si voi, iar pandurii au dat 4 goluri ca si voi.Asa se vede in clasament, deci parerea mea ca merge un 1-3.


eu cred ca Poli a avut adversari mult mai grei decat CFR, deci nu se compara Ceahlaul sau Pandurii cu Poli

Aurel.D
11th September 2006, 17:22
4ndr31,
Nu fi si tu rautacios cu m8k; este si el incepator in ale moderarii!!

On topic: Acesta mi se pare cel mai interesant meci al etapei!! Este meciul pe care il astept cel mai mult etapa asta (dupa cel al lui Dinamo, bineinteles).

codrind
11th September 2006, 17:25
cheia meciului va fi cum va pozitiona, antrenorul Cārţu, AUTOBAZA.

Adica meci de X.

forza_CFR
11th September 2006, 18:05
Bine ar fi sa ai dreptate.Dar nu stiu de unde ai scos tu 3 goluri pentru noi...k nu prea are cine sa le dea(poate doar fundasii lor).In rest te sustin si eu la cele spuse si cred si eu ca echipei a doua a clujului ii este locul pe la mijlocul clasamentului.

Nu uita.Voi sustineti o echipa infintata in 2002:happy

nemilosul
11th September 2006, 18:07
castiga cfr-ul clar

poli nu are echipa....... o sa se bata pt intertoto

cristian75poli
11th September 2006, 18:12
castiga cfr-ul clar

poli nu are echipa....... o sa se bata pt intertoto

noi vom castiga acest meci!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

nemilosul
11th September 2006, 18:16
noi vom castiga acest meci!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

daca te face mai fericit atunci imi calc pe orgoliu si spun:"poli o sa castige clar,sunt multe prea valorosi"

six
11th September 2006, 18:37
Poli bate cu 3-0 pentru ca:

1 Asta vor toti polistii
2 Asta vor 70% dintre clujeni
3 Pentru ca Poli este echipa de fotbal cu jucatori adevarati pe cand cfr este o adunatura de negri si jucatori gay gen Anca si Tilinca.
4 Pentru ca Poli are antrenor si cfr nu
5 Pentru ca ar fi cazu sa cada cfr pe 7-8 unde ii e locu sezonu asta si sa o lase pe Poli pe 3-4.:happy :happy :happy OK,lasand gluma deoparte cred ca si pt noi acest meci este un test......normal ar fi sa batem dar Yo zic ca va fi ff greu....parerea mea :ok: :cool: ;)

Blu3red
11th September 2006, 19:44
Meci foarte interesant, castiga CFR daca joaca Dorinel Munteanu.. daca nu joaca poate o sa se termine un 0-0 sau 1-0 pentru Poli !!! Cel mai sigur ii ca vor fi putzine goluri :ok:

dede
11th September 2006, 22:39
dupa meci vom vedea cine merita sa mearga in uefa la anul :D

cred ca se va termina egal...1-1

andrei1921tm
11th September 2006, 22:51
pai si atunci cine merita sa mearga in uefa la anu`?

pronostic:1(1-0)

dede
11th September 2006, 22:56
pai ori poli ori cfr...celelalte locuri pt cupele europene sunt ocupate

malexoid
11th September 2006, 23:41
Si ceahlaul si otelul au 9 puncte ca si voi, nu vad care-i diferenta??? Ambele au dat mai multe goluri ca si voi, iar pandurii au dat 4 goluri ca si voi.Asa se vede in clasament, deci parerea mea ca merge un 1-3.
:mda: nici nu imi vine sa cred ca poti face asa comparatii ...

tchibos
11th September 2006, 23:52
Meci foarte interesant, castiga CFR daca joaca Dorinel Munteanu.. daca nu joaca poate o sa se termine un 0-0 sau 1-0 pentru Poli !!! Cel mai sigur ii ca vor fi putzine goluri :ok:

adevarul e ca Dorinel e un leader veritabil, insa Cartu a facut din Poli o echipa greu de invins, motiv pebtru care cred ca si cu Dorinel in teren tot X se va termina

SORENSEN
12th September 2006, 01:52
Pana la uram e un meci care tinde spre remiza...dar CFR nu a jucat mare lucru cu jiul ..dar adevarat ca nici Poli T nu a rupt gura targului..de aici si egalul...

newbye
12th September 2006, 03:51
pai ori poli ori cfr...celelalte locuri pt cupele europene sunt ocupate

Din cate stiu eu sunt 5 locuri pentru cupele europene 2 CL si 3 UEFA asa ca nu inteleg de ce nu poate merge si poli si cfr. Daca crezi ca sunt si alte favorite la cupe europene as fi curios sa-ti aflu parerea.

Ammadeus
12th September 2006, 03:57
timisoara va juca pe contraatac, daca ataca de la inceput nu au nici o sansa, sa vedem autobaza la lucru; spalatorii de bani o iau cu 3-1 sau 4-2 de la tzeffer;

jorgensen
12th September 2006, 07:21
Poli bate cu 3-0 pentru ca:

1 Asta vor toti polistii
2 Asta vor 70% dintre clujeni
3 Pentru ca Poli este echipa de fotbal cu jucatori adevarati pe cand cfr este o adunatura de negri si jucatori gay gen Anca si Tilinca.
4 Pentru ca Poli are antrenor si cfr nu
5 Pentru ca ar fi cazu sa cada cfr pe 7-8 unde ii e locu sezonu asta si sa o lase pe Poli pe 3-4.

Aberezi! Normal! Doar eşti părcar! meri mă la divizia "B", că acolo-i de voi!
Scor 0-2 pentru că:
1. Degeaba vor
2. 70% din clujeni nu vor asta!:D
3. Homalăii sunt īn echipa din parc, aia de ia numa locul 3 īn "B". Nu mai dezinforma oamenii!:haha:
4. Antrenorul e la CFR, la Poli e şoferul "autobazei"!
5. Oricum mai mult decāt ai visat tu pt. echipa ta de lălăiţi!:haha:
6. Vrem să vedem ciupiliticii clujului la urgenţă cu venele tăiate de-a lungu!:D

andrei1921tm
12th September 2006, 10:24
Pai daca U e echipa de lalaiti spunemi si mie cat de buna e Fc Bihor???Mai bina sa vorbim la sfarsitul campionatului pentru ca oricum se vede ca iti e ciuda sau frica de U pentru ca echipa ta ar putea ramane pe langa din nou.Te intelegm draga,dar disputele din liga a 2-a se tin in alta parte a forumului.

Pronostic:1(1-0)

Respect "U"!!!

Casuba
12th September 2006, 11:12
poli aek nu iese din criza, X2 cu cfr si bataie garantata etapa viitoare:evil:

dede
12th September 2006, 11:30
Din cate stiu eu sunt 5 locuri pentru cupele europene 2 CL si 3 UEFA asa ca nu inteleg de ce nu poate merge si poli si cfr. Daca crezi ca sunt si alte favorite la cupe europene as fi curios sa-ti aflu parerea.
anul viitor vor fi 2 locuri in ucl si 2 in uefa...poate peste 2 ani vor fi mai multe echipe

Bega
12th September 2006, 12:36
Nu uita.Voi sustineti o echipa infintata in 2002:happy

Si care e problema?

Sa nu-mi spui ca Ecomax s-a infiintat inainte de primul razboi mondial!

Hard
12th September 2006, 12:44
chiar daca nu vreau,va bate clujul ...poli e o echipa de ras,multa vorba dar fapte nimic...

gica
12th September 2006, 13:01
Pana la uram e un meci care tinde spre remiza...dar CFR nu a jucat mare lucru cu jiul ..dar adevarat ca nici Poli T nu a rupt gura targului..de aici si egalul...




Cred ca ai vazut alta partida!In ciuda egalului CFR a jucat zic eu bine,si-a creat multe ocazii si doar lipsa de concentrare(ca sa nu-i spun altcumva)a facut ca echipa sa nu castige.

tchibos
12th September 2006, 13:01
cred ca asta a fost pana sa vina Cartu la conducere. Acum s-au schimbat multe. Vor urma meciuri mai usoare pentru poli si implicit puncte si urcarea in clasament. Deci fapte...

andrei1921tm
12th September 2006, 13:11
Perfect de acord cu tine tchibos...
pronostic 1(1-0)

Hipgnosis
12th September 2006, 13:23
Un meci intre 2 echipe care se doresc a fi campioana proviniei. Daca Poli nu castiga, cred ca va fi ceva deranj prin biroul ******** petrolist. Pe de alta parte, nici CFR nu isi mai permite sa piarda puncte dupa egalul cu Jiul de acasa.
Oricum ar fi, prevad multe goluri (Cartu nu isi permite sa joace acasa cu autobaza, ca nu-l lasa suporterii) si un meci foarte tensionat. Nu cred ca va fi un meci frumos pt. ca tensiunea e prea mare.

forza_CFR
12th September 2006, 14:03
Si care e problema?

Sa nu-mi spui ca Ecomax s-a infiintat inainte de primul razboi mondial!
CFR a purtat numele unui sponsor care acum nu-l mai poarta.Daca nu stiai se numeste CFR 1907 Cluj:P

SORENSEN
12th September 2006, 14:16
Cred ca ai vazut alta partida!In ciuda egalului CFR a jucat zic eu bine,si-a creat multe ocazii si doar lipsa de concentrare(ca sa nu-i spun altcumva)a facut ca echipa sa nu castige.


Pai lipsa de concentrare te poate costa enorm ..si totusi eu zic ca Poli T e mult peste Jiul..asa ca ...remiza

m8k
12th September 2006, 14:23
Un meci intre 2 echipe care se doresc a fi campioana proviniei. Daca Poli nu castiga, cred ca va fi ceva deranj prin biroul ******** petrolist. Pe de alta parte, nici CFR nu isi mai permite sa piarda puncte dupa egalul cu Jiul de acasa.
Oricum ar fi, prevad multe goluri (Cartu nu isi permite sa joace acasa cu autobaza, ca nu-l lasa suporterii) si un meci foarte tensionat. Nu cred ca va fi un meci frumos pt. ca tensiunea e prea mare.

Nu care se doresc a fi camioana provinciei, acest lucru se vede in clasamentul editiei trecute. Mai degraba se poate spuna ca joaca campioana provinciei (CFR) cu cea de-a treia echipa din provincie (Poli Tm).
Si eu prevad multe goluri, adica 1-3. Fortza CFR, campioana provinciei:ok: , si sper ca anul acesta mai mult decit atit.:evil:

mblue
12th September 2006, 14:34
Poli bate cu 3-0 pentru ca:

1 Asta vor toti polistii
2 Asta vor 70% dintre clujeni
3 Pentru ca Poli este echipa de fotbal cu jucatori adevarati pe cand cfr este o adunatura de negri si jucatori gay gen Anca si Tilinca.
4 Pentru ca Poli are antrenor si cfr nu
5 Pentru ca ar fi cazu sa cada cfr pe 7-8 unde ii e locu sezonu asta si sa o lase pe Poli pe 3-4.

dupa care sondaj curs ai ajuns la concluzia ca 70% din clujeni vor ca cfr sa ia bataie, probabil ca 70 % dintre cei care merg la meciurile lui u cluj

corto
12th September 2006, 14:36
Uite de asta rad bucurestenii de noi ... "Campioana provinciei" e o aberatie. Nu e decat o campioana, de la locul 2 in jos se dau doar mentiuni de onoare si diplome de merit ... In ce alt campionat din lume ati mai auzit de campioana provinciei? Revenind on-topic ... e greu de ghicit rezultatul, Poli trece printr-o perioada proasta, iar CFR-ul pare sa-si fi pierdut din elan. Meci inchis, desi nu cred ca se va termina fara gol, CFR-ul e o echipa solida in atac. Eu personal o sa tin pumnii Timisoarei, poate se hoatraste si Sorinaccio sa incerce mai mult, desi am impresia ca odata cu inaintarea in varsta a devenit mult prea obsedat de aparare.

m4st3r
12th September 2006, 14:42
no comment la acest meci...il comentez pe stadion sambata /hello

malexoid
12th September 2006, 14:57
Pana la uram e un meci care tinde spre remiza...dar CFR nu a jucat mare lucru cu jiul ..dar adevarat ca nici Poli T nu a rupt gura targului..de aici si egalul...

ai dreptate, amandoua au aratat jalnic in week end-ul care a trecut, insa va fi altceva acuma...
La Iasi, Poli (Iasi) era preocupata sa nu ai bataie, noi nu aveam cu cine ataca :happy nebunia de pe lume...
la Dej, CFR-ul sufoca haotic un Jiul a carui preocupare nu era altceva decat antijocul si mentinerea rezultatului...
De data asta se schimba total datele problemei, are sa fie un meci de calitate, ai sa vezi!

PS: iti aduci aminte de ultima partida de la Timisoara?
a fost un meci frumos, disputat, mult peste nivelul mediei din campionatul nostru.

newbye
12th September 2006, 15:01
Ai dreptate, anul trecut a fost un meci frumos!

PerVersion
12th September 2006, 15:18
Cred ca va fi un meci chiar mai frumos decat cel de anul trecut de la Timisoara. Sunt multe orgolii la mijloc, si cred ca ambele echipe vor juca deschis. CFR-ul joaca un 4-3-3 meci de meci, nu cred ca il vom schimba acum, iar Cartu nu cred ca va juca defensiv in fata propriilor suporteri... de aici ar trebui sa rezulte un meci deschis cu multe faze de poarta.

Personal, nu ma prea intereseaza rezultatul, atat timp cat jucatorii dau totul pe teren, si joaca fotbal. Sper totusi ca vom scoate un rezultat pozitiv, 1-2.

m8k
12th September 2006, 15:19
Prima repriza a fost a CFR-lui cu doua goluri, iar a doua a lui Poli. Eu zic ca, chiar daca nu prea au aratat mai nimic etapa trecuta, poate fi lejer un meci foarte frumos si anul acesta.

81bor
12th September 2006, 15:23
Cartu demis!!! Poli-CFR 1-3

O echipa frumoasa ca POLITEHNICA a ajuns sa fie locul unde spala bani cluburile din Bucuresti. Un antrenor care face puncte 1+1+1 = ??? (Demis Cartu)

Pentru CFR ar fii o tragedie sa dea numai un goool, iar pentru Poli ar fii o realizare daca ar da macar un gol. Cine nu crede, arata golaverajul, gooluri 4 - 15

cfr_rulez
12th September 2006, 15:40
CFR va bate poli chiar daca va fi greu.Poli e cam slabuta,dar se da mare cu o echipa corcita si jucatori de care echipe bune nu au avut nevoie,cazul chiar si a antrenorului.

m8k
12th September 2006, 15:44
Sugerez sa ceara control antidoping, suntem obisnuiti cu asta, si nu ar trebui aruncat bannerul fluturat de la Tg Jiu:D
Iuliu Muresan, presedinte CFR Cluj: “Daca o sa facem un egal tot la sase meciuri, o sa fim campioni!”

me
12th September 2006, 21:15
Poli in 5 meciuri din 6 anul asta nu a primit gol, apararea e deci destul de buna
problema e ca nici nu prea marcheaza..cel mai probabil pare meci de X
totusi jucam acasa, sa fiu optimist si sa zic 1?.:)
PS:gol mehmedovici sau mckain la un corner/lov libera

under fire
12th September 2006, 21:24
Daca Joaca ca si la Iasi atunci va fi vai si amar de Poli!

m8k
12th September 2006, 21:31
Daca Joaca ca si la Iasi atunci va fi vai si amar de Poli!

Intr-o saptamina nu prea se poate schimba multe intr-o echipa. Noi am avut ocazi multe cu Jiul, deci putem cistiga lejer. Scor 1-3

be@
12th September 2006, 21:47
Daca Joaca ca si la Iasi atunci va fi vai si amar de Poli!
Esti oradean stabilit in Iasi? Ce treaba ai cu FC Bihor?


ON TOPIC: x2 :D

Elphax
12th September 2006, 22:00
si ce, n-are voie oradeanul sa se stabileasca in iasi?
si eu sunt timisorean si stau temporar in cluj...
forza viola!

be@
12th September 2006, 22:50
si ce, n-are voie oradeanul sa se stabileasca in iasi?


Da' n-am zis asa ceva.
Hai Clujul ! O sa fie greu sa treceti de tancurile alea de Mehmedovici, McKain sau Canu, dar pana la urma am incredere ca veti reusi. :D
Macar un punct scoateti.

Elphax
12th September 2006, 23:05
nu e voie... :drak:

SORENSEN
13th September 2006, 00:31
ai dreptate, amandoua au aratat jalnic in week end-ul care a trecut, insa va fi altceva acuma...
La Iasi, Poli (Iasi) era preocupata sa nu ai bataie, noi nu aveam cu cine ataca :happy nebunia de pe lume...
la Dej, CFR-ul sufoca haotic un Jiul a carui preocupare nu era altceva decat antijocul si mentinerea rezultatului...
De data asta se schimba total datele problemei, are sa fie un meci de calitate, ai sa vezi!

PS: iti aduci aminte de ultima partida de la Timisoara?
a fost un meci frumos, disputat, mult peste nivelul mediei din campionatul nostru.

Da a fost un egal 0-0 dar paradoxal a fost spectacol..chiar daca cred ca va fi egal...nu cred ca pana la urma se va merge la 0-0
Si pana la urma sper ca va fi un meci spectaculos...ca pe mine la acest meci altceva nu am intereseaza :P

Ammadeus
13th September 2006, 08:09
0-3, ultimul meci al lui cartzu, e spalare masiva de bani la timisoara si praf in ochii opiniei publice; grasu are de returnat bani la bucale

Pepsi-Cola
13th September 2006, 09:21
Bate Poli cu 2-1 !!!

Benny
13th September 2006, 10:25
Un meci intre 2 echipe care se doresc a fi campioana proviniei.
Basme. Nu stiu pe nimeni, care vrea ca Poli sau CFR sa fie campioana proviniei si nici macar a provinciei.


Nu cred ca va fi un meci frumos pt. ca tensiunea e prea mare.
Corect. Va fi un meci urat, presarat cu greseli.

andrei1921tm
13th September 2006, 10:44
Da a fost un egal 0-0 dar paradoxal a fost spectacol..chiar daca cred ca va fi egal...nu cred ca pana la urma se va merge la 0-0
Si pana la urma sper ca va fi un meci spectaculos...ca pe mine la acest meci altceva nu am intereseaza :P

a fost 2-2.

Steeltown Boy
13th September 2006, 21:27
Bate Timişoara, victorie "categorică" stil Sorinaccio cu 1-0. :D . Mai mult nu ştie Poli, deşi poate.
Cine ar avea tupeul să parieze lovele multe pe goluri multe la un meci cu timişorenii? Poate cineva sub ameninţarea armei...:evil: Sau poate Marius Popa
:happy

me
13th September 2006, 21:41
eu unu nu m-as plamge daca i-am bate si cu 1-0..sa le dea altii de la 3 in sus daca pot, eu ma "multumesc" cu 3 puncte in meciul asta si fara golaveraj :)

Elphax
13th September 2006, 22:09
Bate Timişoara, victorie "categorică" stil Sorinaccio cu 1-0. :D . Mai mult nu ştie Poli, deşi poate.
Cine ar avea tupeul să parieze lovele multe pe goluri multe la un meci cu timişorenii? Poate cineva sub ameninţarea armei...:evil: Sau poate Marius Popa
:happy

cate am luat la din:jerk:amo? :ciocan:

gica
14th September 2006, 02:29
Ce ar trebui sa-nteleaga unii este ca 1 gol pentru Poli nu reprezinta mai mult decat o infrangere rusinoasa in fata la CFR!Care cel putin in deplasare are pregatita o artilerie grea...chiar si pt. timisoreni.
Iar 3-1 mi se pare un scor cunoscut.


FORZZA CFR!:yeah:

offline
14th September 2006, 11:58
batem, nu ne CFR nici macar un gol !
noi nu suntem jiul

cfr_rulez
14th September 2006, 12:03
Poli Timisoara-CFR Cluj 2-0.Sezonul trecut in deplasare a fost 2-2,si acasa la noi 2-0,de aceea nu cred ca poli ne va da 2 goluri si nu ne va putea egala.Ar fi greu dupa ce ne-am intarit in aparare bine anul asta.

offline
14th September 2006, 12:07
e bine 2-0 ;)

cristian75poli
14th September 2006, 12:35
Esti oradean stabilit in Iasi? Ce treaba ai cu FC Bihor?


ON TOPIC: x2 :D

hahahaha....

1 SOLIST!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

andrei1921tm
14th September 2006, 14:06
Poli Timisoara-CFR Cluj 2-0.....

Da bine zici baiatu!

malexoid
14th September 2006, 18:01
Da a fost un egal 0-0 dar paradoxal a fost spectacol..chiar daca cred ca va fi egal...nu cred ca pana la urma se va merge la 0-0
Si pana la urma sper ca va fi un meci spectaculos...ca pe mine la acest meci altceva nu am intereseaza :P

gresesti ori confunzi cu ceva...a fost 2:2

m8k
14th September 2006, 18:20
Exact un nefericit 2-2 dupe ce CFR a condus cu 2-0 la pauza, anul acesta daca ar fi 2-0 pentru CFR la pauza sigur nu mai primesc doua golurin repriza a doua, ca mai nou a aparut moda amenzilor:D In rest sunt mai mult ca sigur ca va fi un meci spectaculos, pt ca CFR are atac devastator si o aparare care inca mai scirtie, Poli are aparare de 0-0, dar in atac lasa de dorit.Ca o concluzie, rezultat final 1-3:D

malexoid
14th September 2006, 18:36
Poli Timisoara-CFR Cluj 2-0.Sezonul trecut in deplasare a fost 2-2,si acasa la noi 2-0,de aceea nu cred ca poli ne va da 2 goluri si nu ne va putea egala.Ar fi greu dupa ce ne-am intarit in aparare bine anul asta.


a cam fost 3...Coman, Moldovan si Oprea.

tuxie
14th September 2006, 18:36
Ca o concluzie, rezultat final 1-3:D
Si esti tu gata sa pariezi un 20-beerpack pe rezultatul asta?

m8k
14th September 2006, 18:45
Eventual daca mai adaugi la pariu si un sac de sare sa nu ma balonez:drak:

tuxie
14th September 2006, 19:04
Eventual daca mai adaugi la pariu si un sac de sare sa nu ma balonez:drak:
Cu conditia sa garantezi ca il si termini :drak:
Daca vii la meci, te provoc! :D

lolo_grupa_c
14th September 2006, 19:31
...se lasa iar cu capturi de bannere?/...

forza_CFR
14th September 2006, 19:51
...se lasa iar cu capturi de bannere?/...

Daca as sti ti-as spune :evil: :D

malexoid
14th September 2006, 19:52
...se lasa iar cu capturi de bannere?/...

la ei, acolo in varful dealului am avut parte de primire...ciudata, ar cam merita sa plece si ei nefericiti de aici :D

rhadoo
14th September 2006, 20:35
bate poli,un meci greu, al orgoliilor
HAI JIUL PETROSANI!

m8k
14th September 2006, 21:04
la ei, acolo in varful dealului am avut parte de primire...ciudata, ar cam merita sa plece si ei nefericiti de aici :D

Haha, nu inteleg ce primire, nici nu vam observat, asta doar spre final cind incepeati sa rupeti scaunele, sa incendiati vecinul alb violet:headbang:, in rest ati plecat nefericiti pentru ca ati pierdut cu un sec 2-0.

andrei1921tm
14th September 2006, 22:29
a cam fost 3...Coman, Moldovan si Oprea.

El se referea la scorul din meciu de sambata:evil: :yeah:

andrei1921tm
14th September 2006, 22:31
...se lasa iar cu capturi de bannere?/...

Pai nu prea cred ca au tupeu astia de la cfr la noi acas...dar poate noi:drak:

Elphax
14th September 2006, 22:39
pai mai au bannere?

lolo_grupa_c
14th September 2006, 23:09
Pai nu prea cred ca au tupeu astia de la cfr la noi acas...dar poate noi:drak:

la asta ma refeream....dar oricum daca le luati vreun banner isi fac altul...aia de la "U" sau saturat .....
...oricum meci greu de ambele parti...

Elphax
14th September 2006, 23:39
ce prostie si cu bannerele astea...

lolo_grupa_c
15th September 2006, 00:32
ce prostie si cu bannerele astea...

...parerea ta omule....:evil:

cryo
15th September 2006, 02:57
Poli e inca "pe langa". Nu stiu daca Cartu e omu potrivit la locul potrivit ! Clujul e mai in forma si isi v-a dorii mai mult victoria... si pentru ca au fost calcati pe coada de prosteala asta cu dopatul. Foarte posibil sa iasa pronostic 2.
Apropo de 2, in cazul asta timisorenii s-ar putea sa inceapa sa-si doreasca alt antrenor, asta in cazul ca nu au inceput deja asta !!!
Poate ca vine Oli :rolleyes: sa le arate cum sta treba cu performanta, ca parca asta isi doreau.

Elphax
15th September 2006, 07:58
asta cu dopatul nu i-a ajutat in meciul cu Jiul ;)

andrei1921tm
15th September 2006, 09:24
la asta ma refeream....dar oricum daca le luati vreun banner isi fac altul...aia de la "U" sau saturat .....
...oricum meci greu de ambele parti...

Normal al trebui sa se autodesfiinteze...asta e regula nescrisa intre galeriile si ultrasi adevarati.In italia sunt cazuri celebre!Dar pana la urma ce sa le ceri??Ei sustin doar echipa a doua a clujui si fac parte din a doua categorie de oameni!Cei mai buni,care au si ceva demnitate sustin pe "U"!

Pronostic 1(3-0)

Dar hai sa va arat despre ce vorbeam:
http://img100.imageshack.us/img100/2303/policfrcj24jp7.jpg

tuxie
15th September 2006, 09:37
Yeah! :ok:
Good ol' memories :)



Poli e inca "pe langa".


Domnu' specialist, orice echipa poate avea meciuri la care sa fie pe langa, de la cele mai mici la cele mai mari. Dar aminteste-ti ca tot timpul exista si meciul in care o echipa se redreseaza, iar acel meci nu ai cum sa stii care va fi. De-a lungul timpului sunt mai mult decat cunoscute fel de fel de situatii in care echipe care "sunt pe langa" au invins printr-un joc mult mai bun echipe care erau "pe val". Chiar si in meciurile CFR-ului din sezonul trecut poti gasi exemple. Asadar, n-ar strica sa iei in calcul toate variantele pana sa faci astfel de afirmatii - meciul nu este inca jucat, si ce va fi in teren ne va lamuri pe toti.

Aurel.D
15th September 2006, 10:06
Cred ca va fi un meci extrem de tare, ambele vor juca la victorie!
Pt. mine este mai interesant decat Steaua - Rapid, pt. ca macar asta sper ca nu va fi intrerupt de violenta.
Legat de bannere, este o prostie confiscarea lor.

Dinamo Forever
15th September 2006, 10:20
Va fi egal 0-0 . Adica nimic la nimic ! Astea sunt echipe ?
Sa se uite la Dinamo cum joaca fotbal adevarat si sa invete

tuxie
15th September 2006, 10:52
Quittaro, la obiect ca de obicei. Sper totusi sa fie un meci bun, cum se asteapta toata lumea, indiferent care va fi rezultatul la final. Cat despre aspectul legat de violenta, chiar ma intrebam daca meciul dintre Steaua si Rapid va rezista fara incidente. M-ar mira, dar inca mai sper ca poate le-o veni mintea la cap unora.

DinamoForever: poti te rog sa fii suficient de amabil sa ne scutesti de trolling? Multumesc anticipat.

gica
15th September 2006, 12:33
Fotbalul este un simplu joc,dar sunt uni care vor sa-si satisfaca orgoliile(sau frustrarile)cu orice pret.Un meci este castigat de multe ori cu ajutorul unor mici detalii.Iar cei in cauza nu se dau la o parte sa foloseasca intreg arsenalul:incitari,acuze nefondate,calomnii....
Cred ca noi prin atitudinea noastra am putea(si chiar trebuie) sa mentinem echilibrul.Una este sa ai un dialog decent si alta este sa provoci,incercand sa beneficiezi de situatia creata.
Iancu are circumstanta atenuante...fiind de bucale.
Sunt cativa care vor sa scoata in evidenta ca CFR este echipa a 2 a Clujului?Credeti ca asta-i cel mai important sau jocul in sine?Sau poate asteptau replica care putea sa vina foarte usor....Ori se simt cu adevarat superiori fiind de Timisoara dar nici Clujul nu este mai prejos...
Ar fi nimerit ca acest loc sa fie folosit doar in scopul lui(un liber schimb de idei)iar bunul simt sa nu-l lase din mana...



FORZA CFR!

delaparis
15th September 2006, 12:42
Ar fi nimerit ca acest loc sa fie folosit doar in scopul lui(un liber schimb de idei)iar bunul simt sa nu-l lase din mana...



FORZA CFR!


Asta incercam sa facem ...:ok:

Meci egal ... parerea mea ..

Casuba
15th September 2006, 12:44
Am auzit ca poli aek a cerut control antidoping pentru Dorinel Munteanu !
Ce penIbili ! Mai bine i-ar face unul lui Andrei Cristea ca-i alb ca varul...

Carlos Gambino
15th September 2006, 12:53
...

Auzi, tu esti Casuba ala care a jucat si pe la noi in '88 ? :D

Casuba
15th September 2006, 13:03
Eu il stiu pe cel de la Otelul, atat !

Carlos Gambino
15th September 2006, 13:04
Da, da' eu il stiu si pe ala de la CSM Suceava. :D

Casuba
15th September 2006, 13:08
Tu esti din Suceava, si tii cu poli aek ?

Carlos Gambino
15th September 2006, 13:15
De ce crezi ca sunt din Suciava ? :D Ti s-a parut ca profilul din avatar aduce cu al unui razes ? :D
Btw, am auzit ca de anul viitor indianul vrea sa va schimbe denumirea in FC Mittal Steel Galati. Cica toate echipele sponsorizate de ei vor proceda la fel...:D

PS
Poli- CFR Cluj 0-0

Hard
15th September 2006, 13:38
gambino care ECHIPE tati?:)) omu` nu are treaba cu fotbalul !:happy

se supara cineva daca zic ca meciul e de X?:D

Carlos Gambino
15th September 2006, 13:57
gambino care ECHIPE tati?:)) omu` nu are treaba cu fotbalul !:happy


M-ai vazut pe mine sa zic ceva de fotbal ? :D Omul poate mai are echipe de cricket, curling samd...:D

delaparis
15th September 2006, 14:21
Tu esti din Suceava, si tii cu poli aek ?

Nu cred ca are importanta ... Si eu sunt din Paris si tin cu ... PSG :D

Despre Munteanu nu cred ca se poate pune problema de dopaj ... Tipul asta a avut o cariera exemplara si antrenat serios chiar la virsta lui tine piept cu mai mult de jumatate din jucatorii din Liga I ...

Casuba
15th September 2006, 15:49
De ce crezi ca sunt din Suciava ? :D Ti s-a parut ca profilul din avatar aduce cu al unui razes ? :D
Btw, am auzit ca de anul viitor indianul vrea sa va schimbe denumirea in FC Mittal Steel Galati. Cica toate echipele sponsorizate de ei vor proceda la fel...:D

PS
Poli- CFR Cluj 0-0
Hai ca esti OK !:D Am crezut ca toti polistii au nasul pe sus de cand au inceput sa curga banii pe Bega

malexoid
15th September 2006, 15:49
Haha, nu inteleg ce primire, nici nu vam observat, asta doar spre final cind incepeati sa rupeti scaunele, sa incendiati vecinul alb violet:headbang:, in rest ati plecat nefericiti pentru ca ati pierdut cu un sec 2-0.

sigur ca nu ai observat, nici nu aveai cum...
probabil ca exersai si atunci ... moderatul pe intern, ca la toate meciurile CFR-ului, indiferent unde joaca.
televiziunile au aratat doar ce au vrut ele, nicidecum nu au scos in evidenta carentele voastre in organizarea unui joc cu potential risc.

on topic: victorie grea a politehnicii, probabil un 2:1

vagus
15th September 2006, 16:45
Si cine sa dea 2 goluri la Poli? Aaaa, da ... Mansur prinde o foarfeca de zile mari si Cristea dribleaza toata apararea CFR-ului, inclusiv portarul, dupa care inscrie cu poarta goala cu un sut la vinclu. :happy Este posibil? Este ... ca miracole s-au mai vazut, dar mai realist este un X, o infrangere sau o victorie cu 1 0.

dardar_3
15th September 2006, 17:27
CFR Cluj are echipa mai puternica si mai omogena decat Poli Timisoara...
Insa Iancu se pare ca a ales anul asta un antrenor destul de bun.
Cartu cred ca va aduce 3 puncte Timisoarei...:ok:

malexoid
15th September 2006, 17:28
Si cine sa dea 2 goluri la Poli? Aaaa, da ... Mansur prinde o foarfeca de zile mari si Cristea dribleaza toata apararea CFR-ului, inclusiv portarul, dupa care inscrie cu poarta goala cu un sut la vinclu. :happy Este posibil?

sigur ca e posibil...
interesant scenariul tau, dar la Mansour ii datorezi un miel :)

Benny
15th September 2006, 17:30
Hai ca esti OK !:D Am crezut ca toti polistii au nasul pe sus de cand au inceput sa curga banii pe Bega
Asta, fiindca nu obisnuiesti sa citesti.

alex_6tm
15th September 2006, 17:48
Meci greu pentru Poli. Imi doresc din tot sufletul sa batem..daca nu..ii de rau..ne indepartam de primele 4..oricum..cfr e favorita

afonlafotbal
15th September 2006, 18:17
CFR Cluj e favorita, Poli inca nu e o echipa omogena, chiar daca are neaparat nevoie de victorie nu cred ca o va obtine. Meci interesant, de vazut!

six
15th September 2006, 20:00
Sunt cativa care vor sa scoata in evidenta ca CFR este echipa a 2 a Clujului?



:drak: :drak: :drak: si ce? nu-i asa :happy :happy :happy pronostic 1 si la gara cu voi,franarilor........:D

tuxie
15th September 2006, 20:30
Si cine sa dea 2 goluri la Poli?

Pai, cine? Singurul om care joaca fotbal - Emegha[u]ra :happy
Sau poate-l baga pe Gigel Buci-umede pe teren cu ceva trascau la bord si dupa aia sa te tii :)

forza_CFR
15th September 2006, 20:56
:drak: :drak: :drak: si ce? nu-i asa :happy :happy :happy pronostic 1 si la gara cu voi,franarilor........:D
comentariile sunt de prisos...vedem maine:evil:

andrei1921tm
15th September 2006, 22:22
Avancronica Poli Timisoara - CFR Cluj
Vineri, 15 Septembrie 2006
Etapa a VII-a
16.09.2006, stadion „Dan Păltinişanu”, ora 21:00

Meci nul, din toate punctele de vedere, între cele două „Poli”, la Iaşi. Nici un învingător şi un singur învins, FOTBALUL, oglindă perfectă a mizeriei din „Liga I” unde doar 3-4 echipe pot emite pretenţii, cât de cât, în Europa, în timp ce majoritatea se complac, mai mult sau mai puţin voit, într-o mediocritate de speriat, fie din cauza situaţiei financiare precare, fie din cauza unui management catastrofal.

În timp ce ieşenii trebuie să strângă tot timpul cureaua şi din dinţi, timişorenii au şi uitat ce e cureaua şi strânsul din dinţi, mimând doar profesionalismul! Amatorismul şi lipsa de disciplină din cadrul clubului „alb-violet” au „îngropat” până acum milioane de dolari, la care alte cluburi pot doar visa!
Pînă când cuvinte ca, disciplină, seriozitate, muncă, corectitudine, nu vor fi trăite şi umplute cu viaţă, performanţa va rămâne doar o „Fata Morgana” pentru Timişoara!
Nu şi pentru Cluj, unde „bănăţeanul” Dorinel Munteanu a impus, prin exemplul personal, toate aceste cerinţe la clubul CFR! Rezultatul? Un loc 5 în ultima ediţie de campionat şi un debut istoric în noul campionat, cu cinci victorii, după primele cinci etape, nemaiîntâlnit la o echipă clujeană în Divizia A!
Chiar dacă a sincopat în ultima etapă, „acasă” la Dej, cu modesta echipă a minerilor din Valea Jiului, scor 1:1, rezultat ce a costat-o „şefia” clasamentului, CFR este, deocamdată, singura echipă din provincie care ameninţă serios „monopolul” echipelor bucureştene pe podium. Dacă „la Timişoara nu se discută, se iubeşte”, la Cluj se tace, se iubeşte şi se lucrează!
Astfel, clujenii au transferat, nespectaculos, 4 portughezi, care se potrivesc în angrenajul echipei, integrându-se foarte repede. Vieira, Oliveira, Semedo şi Cadu nu sunt „lovituri de imagine”, singura „lovitură” de până acum, dar adevărată, fiind doar Munteanu!
CFR Cluj este încă neînvinsă, ocupă locul 3 şi are cel mai productiv atac, cu 15 goluri marcate, unde „trio”-ul format din Tilincă, Anca şi Surdu au împreună 9 reuşite, iar apărarea a cedat doar de 4 ori!
De invidiat este şi bilanţul clujenilor în deplasare, unde frapează un lucru: scorul! Toate cele trei deplasări, la Oţelul, la Ceahlăul şi la Pandurii, s-au încheiat cu acelaşi scor, 1:3 pentru oaspeţi! Vor lovi clujenii de trei ori şi la Timişoara?
Dar să vedem ce spune „tradiţia” întălnirilor, dintre cele două echipe, în capitala Banatului:

6 3 3 0 11:4

„Regula” de până acum, după care victoria alternează cu egalul, ar fi binevenită pentru timişoreni, deoarece ultima partidă, una de pomină, care a zdruncinat scaunul lui Hagi, s-a încheiat la egalitate, 2:2, tebuind, deci, să urmeze din nou victoria.
Să vedem!
Partida va fi condusă la centru de Vasile Bratu, din Amara, ajutat la margine de Nicolae Marodin şi Corneliu Fecioru, ambii din Bucureşti.

„Poli”, „Poli”, luptă pentru noi!”

cfr_ista2000
15th September 2006, 22:31
4 Pentru ca Poli are antrenor si cfr nu

las k are U cluj antrenor mai "bun" K dorinel...sunteti pe locu 1...NU va batut caracalu..sunteti cei mai buni..;)

Ammadeus
15th September 2006, 22:53
Maine ii facem pe banatzeni la ei in mlastina! spalatoria de dolari ilicitzi cu sens unic timishoara-bucale (adik se duc la mafia ********a de bucale) va pierde pt. ca pe grasu' bulau il doare de timisoara cat pe mine de brazaville, congo; grasu-penalu' doar spala bani si spera sa nu supere granzii de bucale; a adus mercenari din miticia si oltenia, a continuat implantul de la bragadiru si continua sa pompeze ilicit dolari spre bucale sub acoperirea clubului de fotbal; a facut tot posibilul sa aduca antrenori si staff mediocrii si isi vede in continuare de platile taxelor de protectie catre bucale; sincer, sa fiu timishorean (Doamne-feri, scuip in decolteu) nu as fi suporter la acest club miticizat pana in varful unghiilor! 0-3, 0-4

Quartz@nu
16th September 2006, 01:12
succes CFR ! :great:

imi este scarba cand vad rromul de iancu :jerk: locul lui este la parnaie
ps."dorinel pentru noi este hagi 2" - sa "moara" clonele!

Ammadeus
16th September 2006, 04:03
timisoara este un front de spalare a banilor, doar o intrebare pt. ultrasii de la tim: cum se face ca s.b. joaca cu sigle rafo pe tricouri? ca eu unu' nu cumpar aparenta nervozitate a lui grasu-bulau' cand a auzit de perfectarea afacerii intre ciobanul evazionist si asa zisa firma din cipru...parerea mea e ca grasu' bulau sponsorizeaza inamicul vostru constient si din plin...

Ulysses
16th September 2006, 08:20
timisoara este un front de spalare a banilor, doar o intrebare pt. ultrasii de la tim: cum se face ca s.b. joaca cu sigle rafo pe tricouri? ca eu unu' nu cumpar aparenta nervozitate a lui grasu-bulau' cand a auzit de perfectarea afacerii intre ciobanul evazionist si asa zisa firma din cipru...parerea mea e ca grasu' bulau sponsorizeaza inamicul vostru constient si din plin...

ca sa temiri tu, de-aia! iti plac dopatzii si drogtzii, asa-i? astia spre deosebire de tine care folosesti punga si apoi intri pe forum, iau interzisele ca sa poa" sa mai alerge si la 40 de ani!sa vina berea pt munteanu(precis iar nu va jucahahaahaha)

Ammadeus
16th September 2006, 08:48
ca sa temiri tu, de-aia! iti plac dopatzii si drogtzii, asa-i? astia spre deosebire de tine care folosesti punga si apoi intri pe forum, iau interzisele ca sa poa" sa mai alerge si la 40 de ani!sa vina berea pt munteanu(precis iar nu va jucahahaahaha)

...usurel ; ca sa intzelegi ce vreau sa spun ai nevoie de-un masterat cel putzin...daca ai terminat profesionala, du-te la rubrica respectiva; daca nu intelegi nu te baga, e plina ro de indivizi habarnisti care se dau specialisti;

gheorghe
16th September 2006, 08:54
Maine ii facem pe banatzeni la ei in mlastina! spalatoria de dolari ilicitzi cu sens unic timishoara-bucale (adik se duc la mafia ********a de bucale) va pierde pt. ca pe grasu' bulau il doare de timisoara cat pe mine de brazaville, congo; grasu-penalu' doar spala bani si spera sa nu supere granzii de bucale; a adus mercenari din miticia si oltenia, a continuat implantul de la bragadiru si continua sa pompeze ilicit dolari spre bucale sub acoperirea clubului de fotbal; a facut tot posibilul sa aduca antrenori si staff mediocrii si isi vede in continuare de platile taxelor de protectie catre bucale; sincer, sa fiu timishorean (Doamne-feri, scuip in decolteu) nu as fi suporter la acest club miticizat pana in varful unghiilor! 0-3, 0-4

Off topic: Tu esti un caz pierdut pentru psihiatrie:yeah: Banuiesc ca prezentarea ta cu "Dr. Kreier" e pusa asa, la inducerea in eroare a adversarilor:jerk:
On topic: Batem cu 2-1 si asteptam rezultatul pozitiv al testului antidopping al chefereului:ok:

OVIDIU 62
16th September 2006, 10:47
Un rezultat de egalitate ar fi mai aproape de adevar.

ultra violet
16th September 2006, 12:45
un lucru este sigur poli tm castiga in fata cfr-ului.trebuie sa isi arate valoare avem un lot valoros,tinar si cu ambiti.
3-1 pt poli

newbye
16th September 2006, 13:54
Nu trebuie sa se supere timisorenii ca nu e totul pierdut! Daca stadionul CFR nu o sa fie omologat de UEFA la anu o sa vedem meciurile CFR pe Paltinisanu asa ca UEFA tot prinde-ti.
ON-TOPIC: Bate CFR!

rechinul farist
16th September 2006, 14:27
primul derby al provinciei!!!! urmeaza cele cu noi!!!
cel mai bun sa castige!!!

resita
16th September 2006, 14:28
prima infrangere a clujului in actualul campionat va fi la timisoara

poli - cfr = 2-1 :ok:

Ginxler
16th September 2006, 14:52
0-3, 0-4
Restu nu citez pentru ca mi se par aberatii, baliverne, randuri si energie risipita.
Dar, daca nu se termina 0 - 3 : 0 -4 , sau daca nu castiga Ecomax-ul , printr-o oarecare atingere dumnezeiasca sa zicem c-ar castiga Poli , te abtii de la viitoare critici la adresa clubului, suporterilor si orasului?
PS. ai putea sa-ti treci su tu orasul de provenienta si echipa favorita, sa te mistocarim si noi putin:)

*Coco*
16th September 2006, 15:04
Bate Poli
CFR usor usor o ia in jos
Oare de ce Dorinel nu si-a mai amendat jucatori dupa meciul cu Jiul numai in celalalte meciuri si-a amenda ca luau gol acuma ca fac egal nu ii amendeaza
AStea sunt numai impresi ca nu ia amendat deloc

malexoid
16th September 2006, 15:52
Nu trebuie sa se supere timisorenii ca nu e totul pierdut! Daca stadionul CFR nu o sa fie omologat de UEFA la anu o sa vedem meciurile CFR pe Paltinisanu asa ca UEFA tot prinde-ti.
ON-TOPIC: Bate CFR!

Sa nu visezi ca "Dan Paltinisanu" e stadion unde sa-si joace keferreii meciurile de Intertoto...si nici voua nu cred ca va convine sa jucati la lumina artificiala, e treaba de obisnuinta...
Nu suntem inospitalieri. Probabil ca veti putea juca aici pe Arena Electrica, Stadionul UMT ori CFR...(oricare din ele e cu 2 stele asupra terenului vostru din varful dealului...ala care se confunda usor cu Stonehenge, chiar si cu Colisseum-ul, dar nicidecum cu un stadion de fotbal)

on topic: 1/1 (1 pauza, 1 final)

PS: ma poti intreba pe privat ce inseamna Stonehenge, daca asta e partea care nu o intelegi...

Luis Garcia10
16th September 2006, 17:01
Malexoid nu-ti mai da atata cu parerea , ca zici c-ar juca pe stadionul tau nu alta!

newbye
16th September 2006, 17:02
Ma simt magulit de comparatia ta cu coloseumul desi nu e cazul. Referitor la Stonehenge merci dar de data asta nu am nevoie de ajutor, oricum apreciez apreciem ospitalitatea ta, probabil o sa apelam la ea cand o sa jucam in UEFA pe Paltinisanu cum ziceam.
Supararea nu-si are locul aici pentru voi, cel putin puteti fi mandri ca aveti stadion fain si o sa puteti urmari CFR in UEFA la voi acasa. Chiar va invidiez.:D

six
16th September 2006, 17:10
Sa nu visezi ca "Dan Paltinisanu" e stadion unde sa-si joace keferreii meciurile de Intertoto...si nici voua nu cred ca va convine sa jucati la lumina artificiala, e treaba de obisnuinta...
Nu suntem inospitalieri. Probabil ca veti putea juca aici pe Arena Electrica, Stadionul UMT ori CFR...(oricare din ele e cu 2 stele asupra terenului vostru din varful dealului...ala care se confunda usor cu Stonehenge, chiar si cu Colisseum-ul, dar nicidecum cu un stadion de fotbal)

on topic: 1/1 (1 pauza, 1 final)

PS: ma poti intreba pe privat ce inseamna Stonehenge, daca asta e partea care nu o intelegi...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: corect,adevarat,beton.......pronostik 1 ;) .............:happy :happy :happy :happy

andrei1921tm
16th September 2006, 17:40
Ma simt magulit de comparatia ta cu coloseumul desi nu e cazul. Referitor la Stonehenge merci dar de data asta nu am nevoie de ajutor, oricum apreciez apreciem ospitalitatea ta, probabil o sa apelam la ea cand o sa jucam in UEFA pe Paltinisanu cum ziceam.
Supararea nu-si are locul aici pentru voi, cel putin puteti fi mandri ca aveti stadion fain si o sa puteti urmari CFR in UEFA la voi acasa. Chiar va invidiez.:D

Pai o sa urmarim Champions Ligue...crezi k e chiar imposibil?noi am jucat cu steauadinamorapid si voi cu pandurii jiul urziceni si ceahlaul.Ia fa si tu o comparatie sa vezi cat de "in fata noastra" sunteti.
O sa vedem azi cum stau lucrurile.

vlad1607
16th September 2006, 17:44
meci de X 2 ...cfr Cluj ar trebui sa prinda o zi mult prea slaba ca sa piarda cu aek timisoara

newbye
16th September 2006, 17:55
Pai o sa urmarim Champions Ligue...crezi k e chiar imposibil?noi am jucat cu steauadinamorapid si voi cu pandurii jiul urziceni si ceahlaul.Ia fa si tu o comparatie sa vezi cat de "in fata noastra" sunteti.
O sa vedem azi cum stau lucrurile.

Asculta de dinamovisti (vezi Vlad mai sus) ca va explica ei cum stau lucrurile. V-au mai explicat o data anu asta in Stefan cel Mare.:D

Blu3red
16th September 2006, 18:02
Sper sa fie un meci frumos un egal cu multe goluri 3-3 ceva de genu ..desi ma cam indoiesc ca o sa ia Timisoara 3 goluri pe teren propriu :rolleyes:, o sa vedem cred un meci foarte inchis cel mai probabil daca nu se marcheaza in prima repriza se va termina 0-0 :drak:
Hai Cluj-Napoca !!!

malexoid
16th September 2006, 18:55
Malexoid nu-ti mai da atata cu parerea , ca zici c-ar juca pe stadionul tau nu alta!

s-au ales deja moderatorii pe intern, nu te mai osteni sa faci posturi.
ca alt sens nu vad interventiei tale...de tip tanga.

tuxie
16th September 2006, 19:40
Malexoid nu-ti mai da atata cu parerea , ca zici c-ar juca pe stadionul tau nu alta!

Omul a fost mai on-topic decat tine cel putin. Dar ai reusit sa-ti cresti numarul de post-uri. Tot e ceva :ok: (sadic mode off)
Am disparut spre meci ca magaru' in ceata, ca am intarziat destul :)
Forza Poli, Vive le spectacle!

Andutzu
16th September 2006, 21:02
succes cfr sa ii tineti pe loc pe timisoreni sa nu avanseze in clasament...
si un egal e bun...:P

starsteel
16th September 2006, 21:05
Un moment trist si emotionant la inceputul partidei.

starsteel
16th September 2006, 21:06
succes cfr sa ii tineti pe loc pe timisoreni sa nu avanseze in clasament...
si un egal e bun...:P
Si victoria lui Poli la un gol ii tine sub noi in clasament.

dede
16th September 2006, 21:21
ce rateaza timisorenii :evil:
noroc cu turcas :D

Andutzu
16th September 2006, 21:32
Un moment trist si emotionant la inceputul partidei.

frumos gestul...:(

vagus
16th September 2006, 21:53
Dupa ocazii, la pauza trebuia sa fie un 6 - 0 clar pentru Poli. Dar cum in fotbal ocaziile se razbuna ... sa nu plece astia cu ceva puncte de la Timisoara. Oricum, in prima repriza Clujul a fost 0. Sa vedem repriza a doua ...

dede
16th September 2006, 22:10
1-0, Grigorie

danpuric78
16th September 2006, 22:16
cfr este o echipa umflata si bagata cu insistenta in fata de anumite interese.
Ar fi normal sa castige pseudo poli. Oricum sunt mai buni.

dede
16th September 2006, 22:19
1-1...egaleaza Coroian din penalty

danpuric, las' ca si de poli auzim toata ziua

GLAW
16th September 2006, 22:19
Se pare ca Timisoara domina....ma rog acum s-a facut egal.
(unul care nu vede la televizor :D)

Bell
16th September 2006, 22:21
GGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLLll

krydo
16th September 2006, 22:23
De mila a egalat Clujul...Nu a fost nici vorba de penalty. S-a aruncat penibilul ala...:no:

danpuric78
16th September 2006, 22:29
1-1...egaleaza Coroian din penalty

danpuric, las' ca si de poli auzim toata ziua

La poli macar este evident cine vrea sa se vada si sa se auda toata ziua. Stim cine este iancu si ce vrea.
La cluj fenomenul e mai grav, intrucat se incearca sa ni se serveasca o idee confom cfr este o echipa de provincie, nepatata si neimplicata in mizeriile fotbalului romanesc, o echipa la care cinstea si corectitudinea sunt puse la mare pret.
Culmea e ca mai sunt si naivi care cred

GLAW
16th September 2006, 22:32
Culmea ca s-ar putea sa si fie asa... Ceea ce nu se poate spune despre banda de condamnati...

dede
16th September 2006, 22:36
La poli macar este evident cine vrea sa se vada si sa se auda toata ziua. Stim cine este iancu si ce vrea.
La cluj fenomenul e mai grav, intrucat se incearca sa ni se serveasca o idee confom cfr este o echipa de provincie, nepatata si neimplicata in mizeriile fotbalului romanesc, o echipa la care cinstea si corectitudinea sunt puse la mare pret.
Culmea e ca mai sunt si naivi care cred

probabil, dar cel putin eu nu-i vedeam asa de des la televizor cum se lauda ca au echipa si ca vor sa castige campionatul, cel putin pana acum...au tacut si au castigat, chiar daca cu echipe gen urziceni sau pandurii...dar de cand au aparut victoriile, se pare ca au mai inceput si ei sa viseze si sa apara pe la teveu laudandu-se

Quartz@nu
16th September 2006, 22:40
"mare" echipa poli . o jigodie de arbitru ...nu a fost 11 m pentru poli dar Dumnezeu "se uita"! HAI CFR , ca se poate !

Vadim
16th September 2006, 22:42
Grigorie, inger si demon.

TheIceMan
16th September 2006, 22:42
"Olah i-a aplicat un cot in fata lui Anca, arbitru insa nu a vazut."

"Anca primeste un cartonas galben."

"PENALTY !!! Poli obtine un penalty la un fault inexistent a lui Cadu la Plesan."

:rosu:

dede
16th September 2006, 22:47
2-1, Oprea

windycity
16th September 2006, 22:48
De mila a egalat Clujul...Nu a fost nici vorba de penalty. S-a aruncat penibilul ala...:no:
lasa ca ati primit voi unul valabil milogilor:rosu: :rosu: :rosu:

Quartz@nu
16th September 2006, 22:49
olah un " killer" la fel ca alexa

Andutzu
16th September 2006, 22:49
pacat :(

King of Hell
16th September 2006, 22:50
Multumim Timisoara! Clujul Este In Sarbatoare!!!

dede
16th September 2006, 22:51
3-1, mansour

resita
16th September 2006, 22:52
prima infrangere a clujului in actualul campionat va fi la timisoara :ok:

asa cum am spus si eu.:ok:

Quartz@nu
16th September 2006, 22:53
mansour ...omul meciului

Cra10veanu
16th September 2006, 22:54
Cate sa mai apere si turcas. Bravo poli, i-ati trezit :D

danpuric78
16th September 2006, 22:56
la 3-1 lucrurile intra in normal.
Oricum, nici poli nici cfr nu pot depasi ca valoare rapid dinamo steaua.
nu le vad mai mult de locul 4-5 in acest campionat.

*Coco*
16th September 2006, 22:56
Incet incet CFR`u se stinge
CFR nu bate nici pe Craiova miercuri o sa vedeti

PerVersion
16th September 2006, 22:59
Meci frumos dar arbitrul a fost depasit. Oricum victorie meritata de Timisoara, noi am fost praf tot meciul.

scorpiuta
16th September 2006, 23:00
bv pt coregrafie

Dar ce a avut baiatul acela?

Quartz@nu
16th September 2006, 23:01
Incet incet CFR`u se stinge
CFR nu bate nici pe Craiova miercuri o sa vedeti

da...nu ii "bate" doar va castiga ,atat .
la vreo 3 goluri diferenta :P

cryo
16th September 2006, 23:04
Lucrurile intra in "normal". Raman, DIN NOU, echipele din Bucuresti sa se bata pt. locurile 1,2. Se pare ca am sa ma plictisesc de acest campionat mai de vreme de cat credeam.

huskers
16th September 2006, 23:05
Incet incet CFR`u se stinge
CFR nu bate nici pe Craiova miercuri o sa vedeti
Uite inca unu care mai crede in povesti. Bai tu esti orb si nu vezi ca Jackie Chan (Stanga) si toata turma aia de prazari nu fac nnimic. Sunt o adunatura de rebuturi in frunte cu sumo-istul ala de Mititelu :). Daca la anul jucati in B fara penalizare o sa fie sarbatoare in batatura Baniei

*Coco*
16th September 2006, 23:12
Uite inca unu care mai crede in povesti. Bai tu esti orb si nu vezi ca Jackie Chan (Stanga) si toata turma aia de prazari nu fac nnimic. Sunt o adunatura de rebuturi in frunte cu sumo-istul ala de Mititelu :). Daca la anul jucati in B fara penalizare o sa fie sarbatoare in batatura Baniei

Pai pralea ardelean nu uita ca pe unde vam prins v-am ars si kulmea e ca cu turma aia de "prazari" v-am si batut anul trecut cand jucam in B
Asa ca:cya: si joc de glezne

dantim1
16th September 2006, 23:14
De ce fiecare meci a lui Poli e de infarct ?
Poli parca incet, incet, incepe sa joace altceva de cum am fost obisnuiti, dar mai este totusi mult de lucrat!
La Plesan nu a fost 11 metri dar macar nu putem fi acuzati ca am castigat din cauza acelui penalty!
Si CFR Cluj joaca bine, va face viata grea multor echipe!

Quartz@nu
16th September 2006, 23:16
De ce fiecare meci a lui Poli e de infarct ?
Poli parca incet, incet, incepe sa joace altceva de cum am fost obisnuiti, dar mai este totusi mult de lucrat!
La Plesan nu a fost 11 metri dar macar nu putem fi acuzati ca am castigat din cauza acelui penalty!
Si CFR Cluj joaca bine, va face viata grea multor echipe!
:ok:

deep purple
16th September 2006, 23:23
1-3, probabil 1-4

Iti plac oglinziile?

fruncea
16th September 2006, 23:24
:no: :no: :no: :no: :no:
O ECHIPA ARE TARA S-AIA-I POLI [/SIZE] TIMISOARA!!!!!!

Sorin Blaj
16th September 2006, 23:29
la 3-1 lucrurile intra in normal.
Oricum, nici poli nici cfr nu pot depasi ca valoare rapid dinamo steaua.
nu le vad mai mult de locul 4-5 in acest campionat.
Din pacate, ai mare dreptate. Atat Poli cat si CFR, sunt departe de ce joaca Steaua, chiar si Rapid si Dinamo joaca mai bine ca ele. Degeaba sunt bani si antrenori care vor, trebuie sa se mai si poata. Ar fi bine ca macar una dintre ele sa ocupe la final, un loc de Cupa Uefa. Cred ca mai mult nu se poate in acest moment. Dar, m-as bucura sa ne contrazica pana la sfarsitul campionatului.

fruncea
16th September 2006, 23:30
:yeah: :yeah: :yeah:
O ECHIPA ARE TARA S-AIA-I POLI [/SIZE] TIMISOARA!!!!!![/QUOTE]
oi,catei si zburatoare,in curand ve-ti fi razoare/hello /hello

Sorin Blaj
16th September 2006, 23:32
:yeah: :yeah: :yeah:
O ECHIPA ARE TARA S-AIA-I POLI TIMISOARA!!!!!
oi,catei si zburatoare,in curand ve-ti fi razoare/hello /hello
La versuri suntem tari, mai rau stam pe gazon, cu jocul de fotbal.

danpuric78
16th September 2006, 23:36
Din pacate, ai mare dreptate. Atat Poli cat si CFR, sunt departe de ce joaca Steaua, chiar si Rapid si Dinamo joaca mai bine ca ele. Degeaba sunt bani si antrenori care vor, trebuie sa se mai si poata. Ar fi bine ca macar una dintre ele sa ocupe la final, un loc de Cupa Uefa. Cred ca mai mult nu se poate in acest moment. Dar, m-as bucura sa ne contrazica pana la sfarsitul campionatului.
Problema nu e numai de bani si antrenori ci si de sistem. Atat poli cat si cfr se ghideaza dupa vechiul sistem romanesc de a face bani din fotbal: bagi anu asta un milion scoti la anu doua milioane si gata.
Din pacate, singurii care si-au dat seama de cum functioneaza sistemul fotbalului de performanta sunt infectul de MM si ciobanul de Gigi.
Nu sunt stelist si indiferent de cat de antipatici imi sunt MM si Gigi trebuie sa recunosc ca sunt singurii care au reusti sa impuna la steaua un sistem care sa asigure performanta.
ce si cum au facut necesita un topic separat.

FcPoliFan
16th September 2006, 23:38
Poli a jucat fantastic astazi, de ar juca asa meci de meci am fi cu siguranta acolo sus. Pacat insa ca ratam atat de mult, alta data s-ar putea sa ne coste.

Sorin Blaj
16th September 2006, 23:42
Problema nu e numai de bani si antrenori ci si de sistem. Atat poli cat si cfr se ghideaza dupa vechiul sistem romanesc de a face bani din fotbal: bagi anu asta un milion scoti la anu doua milioane si gata.
Din pacate, singurii care si-au dat seama de cum functioneaza sistemul fotbalului de performanta sunt infectul de MM si ciobanul de Gigi.
Nu sunt stelist si indiferent de cat de antipatici imi sunt MM si Gigi trebuie sa recunosc ca sunt singurii care au reusti sa impuna la steaua un sistem care sa asigure performanta.
ce si cum au facut necesita un topic separat.
Aici ai mare dreptate. Cred ca Borcea, Netoiu, Badea, Copos si ceilalti isi baga unghia in gat, vazand ce bani incaseaza Becali.
Numai pana in faza grupelor va avea incasari de minim 8 milioane de dolari (2 milioane calificarea in grupe, 6 mecuri x 400.000 = 2,4 milioane, pentru cele 6 meciuri din grupe, 0,6 milioane pentru victoria de la Kiev si cel putin 3 milioane din biletele pentru meciurile de acasa). Cat au incasat cei de la Dinamo si Rapid in ultimii zece ani.

fruncea
16th September 2006, 23:47
Sorine,tu macar esti bucurestean?Sau esti un .... provincial care asteapta un zambet din partea miticilor pentru a te simtii barbat !!!POLI ,cu adevarat v-a devenii o echipa indiferent de opinia voastra,si alaturi de ei ,CLUJUL este o echipa foarte buna !!!

FORZA VIOLA!![/COLOR
[COLOR="Purple"]FELICITARI CLUJ pentru o echipa frumoasa!!!

Sir
16th September 2006, 23:47
Poli a jucat fantastic astazi, de ar juca asa meci de meci am fi cu siguranta acolo sus. Pacat insa ca ratam atat de mult, alta data s-ar putea sa ne coste.
decat un 0-0 cu Iasi-ul, prefer 3-3-ul, Craiova-Iasi:rolleyes:

THE HUN
16th September 2006, 23:48
Amadeo donde sta mi amigo?PS.Este doar pt. Amadeus,resstul este pentru golul etapei marcat de Bratu in favoarea lui CFR Cluj.Dar parca echipa din Cluj se numea pe vremuri Universitatea.What a fuck,is twiligth zone?PS.Alexa l-a trimis la dusuri pe penibilul de .....,oare care-i numele lui?

Sorin Blaj
16th September 2006, 23:53
Fruncea, tu nu te-ai descurca in Bucuresti nici daca ai avea o harta cu traseul colorat cu marker-ul. Uita-te si tu putin in jurul tau cand pui intrebari la care ai deja raspunsul. Si poate ar fi bine sa fii mai realist, nu sa visezi cai verzi pe pereti.

Eu, spre deosebire de tine imi doresc ca Poli sa faca PERFORMANTA, nu sa castige conjunctural un meci cu o echipa in formare, fara nici o performanta majora de capul ei, vreodata, in intreaga ei istorie. Si DA, vreau sa-i invinga pe Steaua, Rapid si Dinamo si atunci DA o sa fiu fericit si o sa visez ca se poate si mai mult.

Si pentru cultura ta generala, am fost la Dinamo - Poli 3-1, la Bucuresti si mi-a fost rusine de ce echipa avem, una de locul 10. Poate tu nu ai vazut acel meci sau poate si mai grav te multumesti cu satisfactii marunte.

Mare scofala sa castigi cu CFR Cluj. Cine mai e si CFR? Vreo castigatoare de Liga Campionilor cumva?

newbye
16th September 2006, 23:54
A jucat frumos Poli in seara asta, jos palaria!
CFR a jucat mediocru din pacate si daca nu isi revin jucatorii mare bai.

delaparis
16th September 2006, 23:59
A jucat frumos Poli in seara asta, jos palaria!
CFR a jucat mediocru din pacate si daca nu isi revin jucatorii mare bai.

Exact :ok: Trebuie apreciat .... CFR se pare ca sunt un pic sub influenta evenimentelor media .... Dorinel trebuie sa-i protejeze mai mult de ceea ce se tot spune prin presa .

six
17th September 2006, 00:00
Multumim Timisoara! Clujul Este In Sarbatoare!!!:) Cu placere,colega :D ......oricum felicitari echipei din gruia pt meci......deci sa curga beroasele :bere: :great: :kiss:

Sir
17th September 2006, 00:01
Mare scofala sa castigi cu CFR Cluj. Cine mai e si CFR? Vreo castigatoare de Liga Campionilor cumva?[/QUOTE]

esti foarte subiectiv,gandeste-te la meciurile stelei de anul trecut,cand a luat titlul,cel putin 2-3 victorii au fost castigate cu mare " bulan ".Victoria asta e foarte importanta pentru clasament si cu atat mai mult pentru moral:rolleyes:

cap
17th September 2006, 00:02
felicitari poli un meci frumos fara discutii

THE HUN
17th September 2006, 00:02
[QUOTE=Sorin Blaj;804178]

Si /[QUOTE]
Was ist Sorin?Craiova este pe alt thread,aici discutam discutii despre aia din gruia care or dat-o in balarii cu 1-3 contra celor din Timisoara(si nu vreau sa jignesc pe toti suporterii clujeni,ci doar pe aia care au jignit TIMISOARA)

SORENSEN
17th September 2006, 00:05
3-1..plus penalty inventat pt Poli T...in rest un meci ok

delaparis
17th September 2006, 00:07
,aici discutam discutii ...

:cool:

Zau ? :D

E totusi "scofala" sa bati CFR'ul cred eu ....

ultras79
17th September 2006, 00:09
Sa va toarne si craiova si ii bine...!!! NUMAI "U"

THE HUN
17th September 2006, 00:10
:cool:

Zau ? :D

E totusi "scofala" sa bati CFR'ul cred eu ....
Ar fi fost in 1992 daca bateam Realul.

newbye
17th September 2006, 00:10
Mare scofala sa castigi cu CFR Cluj. Cine mai e si CFR? Vreo castigatoare de Liga Campionilor cumva?

Asa , asa trage-ti in capcana asta in care am picat si noi si numai lucruri bune va asteapta!

THE HUN
17th September 2006, 00:12
.plus penalty inventat pt Poli T.
Citeste tot,si ai putea sa califici ambele penaltyuri la fel.

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:13
Was ist Sorin? Craiova este pe alt thread, aici discutam discutii despre aia din gruia care or dat-o in balarii cu 1-3 contra celor din Timisoara (si nu vreau sa jignesc pe toti suporterii clujeni, ci doar pe aia care au jignit TIMISOARA)
Cred ca ai aceeasi problema ca si Fruncea. Nu vad pe cineva care sa analizeze constructiv jocul echipei NOASTRE. Apropo mai ia si tu harta in mana din cand in cand ca se vede ca ai mare nevoie. Am avut si NOI o victorie astazi cu CFR si gata, ne entuziasmam de zici ca am castigat tiltul si mergem in Liga Campionilor la anul. Cand colo noi avem niste probleme in joc, care se vad si de pe Marte.

Sir
17th September 2006, 00:15
Asa , asa trage-ti in capcana asta in care am picat si noi si numai lucruri bune va asteapta!
cred ca ai scos-o din context.......mai citeste postul o data:cool:

SORENSEN
17th September 2006, 00:15
pai le-am vazut pe ambele in direct..si ala pt Poli T nu a fost clar-eventual dat aiurea ...la cel pt CFR -Tilinca a fost impiedicat...

six
17th September 2006, 00:18
Cand colo noi avem niste probleme in joc, care se vad si de pe Marte.:) Stai linistit ca a revenit Plesan si urmeaza Abiodun and Shroy.....si sincer cred ca CARTU este un mare antrenor...:ok:

THE HUN
17th September 2006, 00:20
Tilinca a fost impiedicat...

De cine?PS.Uitate la reluarea din spatele portii si ai sa vezi ca penalty-ul e cam dat....la prima strigare,poate-s subiectiv.Aici arbitrul poate avea circumstante ca privelistea a fost acoperita de polist.

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:24
:cool:

Zau ? :D

E totusi "scofala" sa bati CFR'ul cred eu ....
Care este marea scofala? CFR-ul nu a jucat in campionat cu nici o echipa adevarata, a jucat numai cu echipe care nu au alt obiectiv decat evitarea retrogradarii. Sunt conjunctural pe locul trei si SINCER, mi-as dori ca la finalul campionatului, Poli si CFR sa fie intre cele patru echipe care ne vor reprezenta in cupele europene, dra mai este mult pana acolo. Trebuie jucat FOTBAL ADEVARAT si CONSTANT BINE, nu astazi facem un meci mare si apoi mergem cine stie unde, la Tg. Jiu sau Urziceni (no offence) si ne facem de ras.

delaparis
17th September 2006, 00:30
Sorin eu vorbeam in parte si despre ce s-a petrecut sezonul trecut ... sigur ca CFR poate juca mai bine in momentul de fata si nu o face dar ramine o echipa potential importanta. Sa vedem mai incolo pe la jumatatea sezonului dar cred ca nu ma insel prea mult.

Poli Timisoara
17th September 2006, 00:30
:) Stai linistit ca a revenit Plesan si urmeaza Abiodun and Shroy.....si sincer cred ca CARTU este un mare antrenor...:ok:

A fost intotdeauna...cu noi va fi si mai mare...gigant ! :ok:

Poli Timisoara
17th September 2006, 00:31
In sfarsit am jucat fotbal...uh...ce bine e !

THE HUN
17th September 2006, 00:32
Cred ca ai aceeasi problema ca si Fruncea. Nu vad pe cineva care sa analizeze constructiv jocul echipei NOASTRE. Apropo mai ia si tu harta in mana din cand in cand ca se vede ca ai mare nevoie. Am avut si NOI o victorie astazi cu CFR si gata, ne entuziasmam de zici ca am castigat tiltul si mergem in Liga Campionilor la anul. Cand colo noi avem niste probleme in joc, care se vad si de pe Marte.
sorine,afla de la mine ca nu-s entuziasmat.Daca ar fi trebuit sa fiu entuziasmat,ar fi trebuit sa ma entuziasmez in meciurile contra lui Steaua si Rapid dar n-a fost sa fie(cineva mi-a taiat macaroana).Un meci castigat contra lui CFR Cluj nu ma face fericit,dar ma face fericit in disputa cu colonistii(daca nu intelegi intreaba-l pe bunu') care o ardeau cu jigniri contra TIMISOARE-i.PS.Harta tine-o pt.tine,nu se stie,poate ai nevoie.Eu unul care am participat la infiintarea Lugojului,nu am nevoie.PS."discutam discutii" era pt. oamenii elevati.

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:33
:) Stai linistit ca a revenit Plesan si urmeaza Abiodun and Shroy.....si sincer cred ca CARTU este un mare antrenor...:ok:
Poate tu poti sa stai linistit. Cu Plesan sunt partial de acord, daca isi revine fizic va fi OK, dar cine sunt Abiodun si Shroj. Or fi niste vedete si eu nu stiu. Unde au mai jucat astia pana acum si s-au facut remarcati?

six
17th September 2006, 00:36
Poate tu poti sa stai linistit. Cu Plesan sunt partial de acord, daca isi revine fizic va fi OK, dar cine sunt Abiodun si Shroj. Or fi niste vedete si eu nu stiu. Unde au mai jucat astia pana acum si s-au facut remarcati?Pai la National....dar sa stii ca cel putin Abiodun este unul din cei mai buni mijlocasi de banda din L1...de australian am otara dubii :ok:

deep purple
17th September 2006, 00:36
Sorin, multumirea unor fani se datoreaza jocului prestat de Poli. Total diferit de ceea ce a aratat cu Bistrita sau la Ieshi. Nu cred ca discutia se axeaza prea mult pe cine a fost adversarul.
Un meci spectaculos cu un ritm alert care se termina cu 1-0 impotriva Unirii Urziceni e tot o bucurie pt fani. Eu de exemplu nu m-a bucurat deloc victoria cu 1-0 cu Bistrita de acum 2 saptamani. M-am simtit ca si cum am facut egal acasa.
Si sunt si eu de acord ca CFR-ul nu e asa mare cum a vrut presa s-o faca. A jucat cu echipe de a doua jumatate a clasamentului, iar cele care au mai scos ceva puncte au facut meciuri slabe impotriva lor. Degeaba Muresan, sau cum il cheama pe presedintele-doctor de la Cluj, sustine ca ei au facut cele mai "destepte" transferuri valoarea echipei e direct proportionala cu valoarea contului bancar. Probabil acel presedinte incerca sa-si justifice munca "extraordinara" in sperantza ca va obtine o marire de salariu. Dar astea-s treburile lor interne si nu cred ca va trebui niciodata sa calculam valoarea lui Poli dupa valoarea ultimului adversar.

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:38
sorine,afla de la mine ca nu-s entuziasmat.Daca ar fi trebuit sa fiu entuziasmat,ar fi trebuit sa ma entuziasmez in meciurile contra lui Steaua si Rapid dar n-a fost sa fie(cineva mi-a taiat macaroana).Un meci castigat contra lui CFR Cluj nu ma face fericit,dar ma face fericit in disputa cu colonistii(daca nu intelegi intreaba-l pe bunu') care o ardeau cu jigniri contra TIMISOARE-i.PS.Harta tine-o pt.tine,nu se stie,poate ai nevoie.Eu unul care am participat la infiintarea Lugojului,nu am nevoie.PS."discutam discutii" era pt. oamenii elevati.
Stramosii tai or fi avut vreo contributie, dar tu ti-ai dat seama abia dupa ce ai fost ghidat, ca sa zic asa. Tot e bine.

Revenind on topic. Noi ardem in dispute mici, cu Clujul, cu Aradul si cand avem cate un razboi, ne facem de ras sau ne multumim si cu un egal, ACASA. Asta-i tragedia.

malexoid
17th September 2006, 00:41
A jucat frumos Poli in seara asta, jos palaria!

Cu toate ca Poli a facut un meci bunicel, e ingrijoratoare lipsa de concentrare+valoare a atacantilor...daca cineva se "imbata" cu victoria din seara asta e foarte grav, nici pe departe nu aratam ca o echipa competitiva...noroc cu adversarul submediocru din seara asta, am avut sansa la 2 din goluri (Oprea, Mansour).
Arbitraj slab, amandoua penalty au fost inventate.
Munteanu un batran frustrat, isteric si neputincios, nu a aratat in seara asta decat 77 de flegme la fiecare 5 minute...ma tot intreb: oare lipsa substantelor ii cauzeaza salivatia asta excesiva??? - una peste alta, e bine sa se ceara afara definitiv de la echipa reprezentativa!

Apreciez fair play-ul tau newbie, astept acelasi lucru si de la Mozart si M8K1...care au reusit la un moment dat sa ma faca sa cred ca defapt nu vine spaima nou promovatelor la Timisoara ci, cel putin Real Madrid ori Bayern Munchen. Mai trist e ca ei chiar credeau asta!

PS: defapt ce voiati sa faceti pe arena "Dan Paltinisanu"??? arata ca un loc unde sa va jucati voi cu Flora Talinn ori echipa a 4-a a lui Bilbao???

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:46
Sorin, multumirea unor fani se datoreaza jocului prestat de Poli. Total diferit de ceea ce a aratat cu Bistrita sau la Ieshi. Nu cred ca discutia se axeaza prea mult pe cine a fost adversarul.
Un meci spectaculos cu un ritm alert care se termina cu 1-0 impotriva Unirii Urziceni e tot o bucurie pt fani. Eu de exemplu nu m-a bucurat deloc victoria cu 1-0 cu Bistrita de acum 2 saptamani. M-am simtit ca si cum am facut egal acasa.
Si sunt si eu de acord ca CFR-ul nu e asa mare cum a vrut presa s-o faca. A jucat cu echipe de a doua jumatate a clasamentului, iar cele care au mai scos ceva puncte au facut meciuri slabe impotriva lor. Degeaba Muresan, sau cum il cheama pe presedintele-doctor de la Cluj, sustine ca ei au facut cele mai "destepte" transferuri valoarea echipei e direct proportionala cu valoarea contului bancar. Probabil acel presedinte incerca sa-si justifice munca "extraordinara" in sperantza ca va obtine o marire de salariu. Dar astea-s treburile lor interne si nu cred ca va trebui niciodata sa calculam valoarea lui Poli dupa valoarea ultimului adversar.
Asta era si ideea mea. Clujul este o echipa de mijlocul clasamentului. Strainii lor sunt o gluma buna, dar doar daca o spui o singura data, a doua oara deja e prea mult, n-o mai gusta nimeni. La golul al doilea al nostru nu mai stiau pe unde era mingea. Noroc cu Mircea Oprea, care nu a stat prea mult pe ganduri si in loc sa incerce o preluare sau orice altceva, a tras cu sete si ne-a facut o bucurie, apropo, cred ca este cel mai bun jucator al meciului, fara el cred ca ne plangeam si acum pentru penalty-ul ratat de Grigore (acordat gratuit).

THE HUN
17th September 2006, 00:48
Stramosii tai or fi avut vreo contributie, dar tu ti-ai dat seama abia dupa ce ai fost ghidat, ca sa zic asa. Tot e bine.

Revenind on topic. Noi ardem in dispute mici, cu Clujul, cu Aradul si cand avem cate un razboi, ne facem de ras sau ne multumim si cu un egal, ACASA. Asta-i tragedia.
Noi nu le-am denumit dispute,altii or fost botezatorii(poate esti printre ei).Stramosii mei au fost,dar ala ghidonatu' esti doar tu,copilul cu harta.Intelege si tu ca meciul asta n-a fost unul relevant.Dar a fost unul relevant cu UNII suporteri din Gruia.

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:52
Noi nu le-am denumit dispute, altii or fost botezatorii (poate esti printre ei). Stramosii mei au fost, dar ala ghidonatu' esti doar tu, copilul cu harta. Intelege si tu ca meciul asta n-a fost unul relevant. Dar a fost unul relevant cu UNII suporteri din Gruia.
Se pare ca nu pricepi nimic din ce scriu eu.

Daca Poli are doar suporteri ca tine atunci avem rezultatele care le meritam.
Pe tine te intereseaza mai mult o disputa FADA cu suporterii CFR-ului, decat ce joaca echipa.

Malexoid, jos palaria.

malexoid
17th September 2006, 00:53
fara el cred ca ne plangeam si acum pentru penalty-ul ratat de Grigore (acordat gratuit).
sunt pe deplin de acord, eram chiar la tribuna a 2-a, am vazut clar ca nu a fost altceva decat o intrare mai...englezeasca. Dar de ce nu spune nimeni nimic de penalty acordat la tilinca? eu chiar imi doresc sa vad reluari la acea faza...eu l-am vazut cu nimic mai prejos decat al nostru!
consider ca penalty pt Poli a fost un soi de compensatie la acea faza!

Ginxler
17th September 2006, 00:54
Meci castigat de Poli clar datorita valorii echipei si-a intregului staff tehnic.
Sorinel l-a bagat pe Oprea care-a pus mortu-n casa CFR-ului.

Cat despre coregrafie si despre People, am vazut c-a intrebat cineva ce s-a intamplat cu el. A murit in Constanta, inecat in mare in noaptea in care Steaua s-a calificat in grupe....

Bravo Poli, bravo CFR pentru jocul prestat... ce-mi place filingu asta cand toti frustratii si-o iau peste nas :D
NAH CA AM CASTIGAT !!! LA SCOR INCA !!! SI NU NE-A AVANTAJAT NICI ARBITRUL !!! :D

six
17th September 2006, 00:54
.Dar a fost unul relevant cu UNII suporteri din Gruia.:ok:Foarte bine graiesti....:yeah: :yeah: :yeah:

Sorin Blaj
17th September 2006, 00:56
sunt pe deplin de acord, eram chiar la tribuna a 2-a, am vazut clar ca nu a fost altceva decat o intrare mai...englezeasca. Dar de ce nu spune nimeni nimic de penalty acordat la tilinca? eu chiar imi doresc sa vad reluari la acea faza...eu l-am vazut cu nimic mai prejos decat al nostru!
consider ca penalty pt Poli a fost un soi de compensatie la acea faza!
Amandoua au fost acordate usor. Bine ca am castigat pe merit, din doua goluri pe bune.

THE HUN
17th September 2006, 01:03
Se pare ca nu pricepi nimic din ce scriu eu.

Daca Poli are doar suporteri ca tine atunci avem rezultatele care le meritam.
Pe tine te intereseaza mai mult o disputa FADA cu suporterii CFR-ului, decat ce joaca echipa.

Malexoid, jos palaria.
Se pare ca nici tu ce vreau eu sa subliniez.N-ar fi nici o problema ca Poli sa se lipseasca de suporteri ca mine(adica de unii care au participat la fiecare meci ale lui Poli disputat in Timisoara,pana am emigrat.Aici includ si cele contra echipelor din Europa precum Celtic,Atletico,Sporting,Honved,Lokomotiv si etc).Nu ma infierbanta victoria contra celor din Cluj,dar nu ma lipseste nici de sperante(precum am zis,citeste postarile unuor fani clujeni si ai sa vezi cam la ce ma refer).Asa ca fie cum crezi tu si dupa aia sa cantce sacsaoanile si sa mance si gura mea un pesce copt.

m4st3r
17th September 2006, 03:15
nu am postat nimik pana in seara asta... Multe prostii din gura unor pustani...problema e k nu injurau echipa ci orasul TIMISOARA...aku bagatziva cu, capu` in pamant si joc de glezne k echipa asta a voastra nu e asa de buna cum spuneatzi voi...vreau sa mai aud odata cum era...3-1 bate cluju`, nu ??? numa` bine, RIP PEOPLE...

andrei1921tm
17th September 2006, 04:58
Dar ma intreb unde sunt clujenii???Mai ales cei care faceau Poli in toate felurile...vedeti ca se poate sa luati si voi bataie serios,si se putea si mai serios,si sa aveti doar un sut pe poarta,si acela din penalty.
Daca nu ratam atat,si marcam si penalty scorul arata mai drastic.

Cine imi spune si mie cum a fost faza cand dorinel ia pus piedica lui Alexa dupa ce a fost deposedat???nu merita nimic,nu de alta dar eu am fost pe stadion si nu ma vazut prea bine.

Dark Horror
17th September 2006, 08:40
Felicitari Poli!Atzi facut un meci foarte bun.Ne-atzi depashit la toate capitolele mai ales viteza.Pacat ca nu am reushit sa batem la Timishoara.Poate la anul.:)

nixdorf
17th September 2006, 10:00
Cine imi spune si mie cum a fost faza cand dorinel ia pus piedica lui Alexa dupa ce a fost deposedat???nu merita nimic,nu de alta dar eu am fost pe stadion si nu ma vazut prea bine.


e simplu alexa a intrat umar la umar la dorinel , dorinel a cazut alexa sa intors si a vrut sa o ia catre poarta ceferistilor, in acel moment dorinel ia bagat o piedica vizibila si din cravajdia, asta din ce am vazut eu la tv.deci merita cartonasu galben.cat priveste joku lu poli a inceput sa functioneze cat de cat..cel putzin acasa merge, in deplasare vad ca nu prea...cfr a avut un inceput de campionat usor dar sa vedem cand da de ekipe mai puternice ca ea..cu poli sa vazut.

andrei1921tm
17th September 2006, 10:44
Felicitari Poli!Atzi facut un meci foarte bun.Ne-atzi depashit la toate capitolele mai ales viteza.Pacat ca nu am reushit sa batem la Timishoara.Poate la anul.:)

Ma bucur ca ai recunoscut,si conducerea a recunoscut acest lucru!

six
17th September 2006, 10:48
Felicitari Poli!Atzi facut un meci foarte bun.Ne-atzi depashit la toate capitolele mai ales viteza.Pacat ca nu am reushit sa batem la Timishoara.Poate la anul.:):) Felicitari si voua pt daruire....incontinuare astept felicitari de la" robo" si alalalt supoter al CFR-ului :P :D :drak: