PDA

View Full Version : Etapa 7: FC Vaslui - Dinamo



tchibos
11th September 2006, 01:22
Duminica, 17 septembrie FC Vaslui - Dinamo 17:00 National TV

Discutii despre partida FC Vaslui - Dinamo inainte si dupa meci, aici

Liviu
11th September 2006, 02:30
După o deplasare în Grecia , Dinamo va fi obosită şi va pierde primele puncte . 1-1 scor final .

Red-Castorryy
11th September 2006, 02:45
După o deplasare reusita în Grecia , Dinamo va bate cu 2-0 , scor final . Trebuie sa tinem cont ca Vasluiul nu e intr-o forma foarte buna

Ammadeus
11th September 2006, 07:24
0-0

APercele79
11th September 2006, 07:44
dinamo trebuia sa fie umilita de timisoara si de craiova, iar cu UTA trebuia sa fie un egal dupa lumea de pe OLS...

deci nu se stie..? inca o victorie inainte de derby-ul cu steaua
21 de puncte din 21 posibile

Cristian
11th September 2006, 09:11
Scoate puncte dinamo la vaslui, din pacate :(

King of Hell
11th September 2006, 10:03
bate fara probleme Dinamo, de la 3-0 in sus

vlad1607
11th September 2006, 10:19
ar fi pacat sa nu castigam la VS...pronostic : 0-1 gol dat de un mijlocas

Ayrton
11th September 2006, 10:29
Va fi greu... chiar daca in meci amical i-am batut lejer chiar la prezentarea lotului nostru, acum sunt sceptic ca vom avea meci usor.
Insa indiferent cum, trebuie sa-i batem!

*Coco*
11th September 2006, 10:34
MEci greu pentru Dinamo ;Vaslui iara o sa joace in formula 1-8-1-1:P

tchibos
11th September 2006, 10:47
Nu cred ca pierde dinamo fotoliul de leader, cel putin nu acum. Merg pe 2 solist

resita
11th September 2006, 10:57
va fi un nou meci de pregatire pt. DINAMO , vasluiul n-are cum sa incurce pe DINAMO

oare vom asista la scorul campionatului ?

vaslui - DINAMO = 0-7

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Cristian
11th September 2006, 11:07
@resita multumeste-te cu un 0-2

Ayrton
11th September 2006, 12:44
resita, de data asta nu cred ca-ti mai iese pronosticul precum la meciul Dinamo - Uta! ;)

Rossi
11th September 2006, 13:22
Continuam marsul triumfal ! :ok:

Vaslui - Dinamo 0-3

resita
11th September 2006, 15:24
resita, de data asta nu cred ca-ti mai iese pronosticul precum la meciul Dinamo - Uta! ;)

n-ai de unde sa sti. :bere:

Ayrton
11th September 2006, 17:59
Chiar 7 ? :) Macar sa fie asa...
Eu ma multumesc si cu 2-3 goluri marcate de noi, numai sa castigam!

six
11th September 2006, 19:14
Normal ca doresc sa castige.....VASLUIU,dar nu cred :happy :ras-plans: :great:

Blu3red
11th September 2006, 19:45
Castiga Dinamo 0-1 ca ii place scorul asta in deplasare :)

Judecatoru
11th September 2006, 20:06
MEci greu pentru Dinamo ;Vaslui iara o sa joace in formula 1-8-1-1:P

Tocmai tu ???Tu te-ai trezit comentand ?? pai jumate de schema asta e reprezentativa pt tine 1-8 1 un gol dat 8 primite in doua meciuri :)) asa ca sssssstttt.Vasluiu nu a jucat urat in meciul cu Rapid iar de schema asta 1-1-8-1 ai auzit-o la domnu geanta de la prosport care fie vb intre noi nu are o treaba cu fotbalul. Eu merg pe un X

dede
11th September 2006, 22:32
castiga dinamo

0-1

apercele
11th September 2006, 22:49
le-o dam moldovenilor pt prestatia rusinoasa din ultima etapa sezonul trecut....nu ca ne-a afectat pe noi dinamovistii personal, dar au fost efectiv penibili

un 0-2, 1-3 suna OK

magica_steaua
12th September 2006, 00:40
le-o dam moldovenilor pt prestatia rusinoasa din ultima etapa sezonul trecut....nu ca ne-a afectat pe noi dinamovistii personal, dar au fost efectiv penibili

un 0-2, 1-3 suna OK

acum e oficial.....orice numai sa nu mai vedeti milioanele de stelisti sarbatorind participari in liga campionilor,semifinale de cupe europene.....

e simplu:dinamo si rapid se iubesc la infinit.....va compatimesc

bate vasluiul mai ales ca astia de la dinamo vin dupa infrangerea rusinoasa din cupa uefa cu faimoasa echipa skoda

Liviu
12th September 2006, 00:43
le-o dam moldovenilor pt prestatia rusinoasa din ultima etapa sezonul trecut....nu ca ne-a afectat pe noi dinamovistii personal, dar au fost efectiv penibili
Gândeşte-te dacă Rapidul lua campionatul ce făcea Dinamo joi seară...:ok:

vlad1607
12th September 2006, 10:07
asta scuza un blat mizerabil?

castigam la Vaslui

bob
12th September 2006, 11:19
sclavii stelistilor vor fi pedepsiti . sper sa le dam o caruta de goluri, iar la finalul campionatului sa retrogradeze. sa distrugem cooperativa stelei !

gheorghe
12th September 2006, 11:47
Meci interesant! O lupta indirecta steaua-dinamo...Pacat ca nu se aboleste odata sclavia in fotbalul primei noastre ligi.:no: Din nefericire, steaua a reusit sa murdareasca intreaga competitie prin "strategia" aleasa in pastrarea titlului.:no:

Hard
12th September 2006, 12:50
exact:happy

Moldoveni, trezirea ! Acum e momentul !

andrei1921tm
12th September 2006, 13:42
Pai o sa fie greu pentru Vaslui sa catige,dar si pentru Dinamo sa pastreze aceeasi panta ascendenta.Probabil o sa fie X!

superchumbo
12th September 2006, 14:09
nici o problema ................. daca marcheaza vasluiul, oricand se poata anula un gol ..................... u know ................ JIUL style ;)

m4st3r
12th September 2006, 14:45
dinamo joaca din ce in ce mai bine...deci un 2 meritat, cred :P

apercele
12th September 2006, 17:49
pt. astia care ziceti ca vaslui ne ia puncte
nu doar ca sunteti carcotasi, dar va mai faceti si de ras pe deasupra....ce va face sa credeti asta? jocul lor fenomenal, sau inca sunt nervosi de la egalul cu craiova? sau banii lui JIJI ii va face sa joace ca chelsea??

hai sa fim seriosi, victorie lejera pt alb-rosii....poate sa fie vasluiul sclavul stelei dar nu are forta suficienta sa se bata cu dinamo

Aurel.D
12th September 2006, 17:58
Vasluiul a jucat bine cu Rapid, chiar nu a fost genul de echipa care se baga cu fundul in poarta in deplasare. Multescu i-a aranjat bine in teren.
Va fi greu, dar Dinamo va castiga meciul!! Va fi un 007 invers decat acum 3 ani!!/hello
Si va urma 008!!:evil:

PS: Din cei care au jucat la Vaslui in ultimul meci cu Steaua, nu mai sunt decat 4 jucatori.

Judecatoru
12th September 2006, 20:32
pt. astia care ziceti ca vaslui ne ia puncte
nu doar ca sunteti carcotasi, dar va mai faceti si de ras pe deasupra....ce va face sa credeti asta? jocul lor fenomenal, sau inca sunt nervosi de la egalul cu craiova? sau banii lui JIJI ii va face sa joace ca chelsea??

hai sa fim seriosi, victorie lejera pt alb-rosii....poate sa fie vasluiul sclavul stelei dar nu are forta suficienta sa se bata cu dinamo

Cum tu spui ca Dinamo castiga sigur asa am si eu dreptu sa spun ca sper intr-un egal.E democratie si fiecare isi spune parerea dupa cum crede el.Adica de ce sa nu spun ca sper la un X??? Intr-adevar Dinamo e mult mai buna decat Vasluiul dar nimeni nu ma impiedica sa cred ca se va termina egal.Si stai tu linistit ca nu ma fac de ras.Cand spun ca se va termina egal ma bazez pe experienta lui Multescu si pe atmosfera care va fi pe stadion.Sa nu uitam ca Vasluiul anul trecut in "Groapa" a scos 3 puncte.Asa ca argumente sunt ...

apercele
12th September 2006, 20:48
pai nu e vorba ca vrei tu sa scoata vasluiul un egal...ca toti vreti dinamo sa si piarda....dar intrebarea mea a fost "ce va face sa credeti ca va fi un egal cand vaslui nu poate sa bata pe craiova?"
si apropo de anul trecut cand a batut pe dinamo, noi cred ca luasem 15 puncte tot returul; am fost efectiv penibili, iar rednic a venit cu tupeu si ne-a batut elegant (apropo, trebuia sa ne dea meciul rednic pt ca e dinamovist, din ce zicea lumea pe OLS...)
ei l-au pierdut pe badea, noi ne-am intarit; deci nu vad cum sa nu ii batem la cel putin 2 goluri diferenta

Datenshi
12th September 2006, 21:06
Nu am vazut Vasluiul inca, dar Dinamo chiar joaca bine. Daca i-a batut Rapidul, cred ca o iau si de la Dinamo. :)

Steeltown Boy
12th September 2006, 22:33
Greu tare la deal pentru vasluieni...
Dinamo e pe val rău de tot şi valuri vor fi şi-n meciul ăsta de la un scor fluviu cu moldovenii.
Diferenţa actuală de forţă dintre cele două echipe e ca dintre o Dacie 1300 şi o locomotivă. Personal, m-ar bucura ca Vasluiul să-i încurce puţin pe dinamovişti...

SILVIU99
13th September 2006, 17:04
ii batem pe vasluieni 2-0

Pepsi-Cola
15th September 2006, 06:38
Cashtiga Dinamo cu 2-1 !!!

cata34u
15th September 2006, 11:05
cred intr'o victorie a dinamovistilor :ok:

Red-Castorryy
17th September 2006, 02:02
Dupa parerea mea ar fi aproape imposibil ca Dinamo sa se impiedice la Vaslui. Echipa actuala a Vasluiului nu joaca mai nimic, e practic inexistenta de la mijloc (inclusiv) in sus. Defensiva merge binisor chiar daca au luat citeva goluri (aceste erau inevitabile atat timp cat tu joci doar pana la centru) !

flpetre8
17th September 2006, 04:38
Baietii trebuie sa castige neaparat ca sa depaseasca recordul de 10 victorii consecutive. Vaslui - Dinamo 0-4

resita
17th September 2006, 15:56
hai DINAMO, faceti scorul campionatului.:ok:

*Coco*
17th September 2006, 16:14
hai DINAMO, faceti scorul campionatului.:ok:
Eeee si tu acuma
Bateti si voi 3-0 mai mult nu cred ca dati hai 4-0 sau poate vedem Bomba Campionatului de va bate Vaslui:o:

Hipgnosis
17th September 2006, 17:45
2 faulturi extrem de dure ale dinamovistilor:
|e kalanga bocanc in fata + Moti fault extrem de dur, dintr-o parte.
Ambele meritau galben, faultul lui Ze putand fi chiar de rosu!
Nu s-a dat nici macar un galben! :rosu:

starsteel
17th September 2006, 17:46
E incredibil ce se joaca la Vaslui, moldovenii ataca in valuri rateaza ocazii dupa ocazii, au trimis-o si in bara, solicita un penalty probabil a fost, primesc coate in gura si Dinamo nimic. Cred ca o baga in ate prin min.90 Dinamo, oare cu ajutorul arbitrului?

Hipgnosis
17th September 2006, 17:48
A fost penalty ala?
Sunt la munca si imi e sila sa ma misc pana la un tv cu meciul, m-am uitat doar selectiv cateva minute cat sa vad ca Vaslui ataca si dinamo raspunde cu picioare in gura si faulturi dure. :rosu:

starsteel
17th September 2006, 17:50
A fost fault probabil pe linia de 16 m nici eu nu am fost foarte atent. N-ar strica sa vezi meciul liderul arata extrem de modest si etapa viitoare intalneste campioana :D asa ca urmeaza :ciocan:

Kainsashiki
17th September 2006, 17:54
A Fost Contact Pe Linia Careului ---> Penalty Pentru Vaslui Neacordat !!!!

Si Tot Steaua Castiga Cu Arbitrii

Hipgnosis
17th September 2006, 17:54
Nici un meci nu seamana cu altul :D
O sa ma duc sa vad repriza a doua, ca oricum la 7 plec sa vad Campioana la lucru!

ps: VASLUI, 17 sep (MEDIAFAX) - Formaţia Dinamo Bucureşti a sosit, sE2mbătă seara, la Vaslui, in vederea partidei cu echipa locală, contE2nd pentru etapa a VII-a a Ligii, I, jucătorii fiind cazaţi la un motel din apropierea municipiului, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Delegaţia dinamovistă a refuzat să se cazeze intr-unul din cele două hoteluri din oraş. La acelaşi motel, denumit "La Livada", situat la aproximativ 3 kilometri de intrarea in municipiu, este cazată şi o parte a jucătorilor formaţiei FC Vaslui.

Vladek
17th September 2006, 17:55
Fault evident al lui Moti la Croitoru, intr-un moment periculos pt Dinamo ... nici macar un galben pentru bravul fundas :mda: :mda: , component al defensivei de otel de la nationala de tineret, unde am luat numai 5 goluri in ultimul meci :mda: :mda:

Vai dom'le, cum dezavantajeaza arbitrii pe Dinamo. Pai trebuia eliminat Croitoru pentru neobrazarea de a trage de 2 ori spre poarta "celei mai bune" echipe romanesti. HUOO !! Clar, Steaua a cumparat arbitrul.

STEAUA-MANIA
17th September 2006, 17:56
Hahaha,ce-i domina moldovenii...jenanta dinamo!:yeah:
Arbitraj ciudat..moti trebuia avertizat cu un galben...lajos,tii suspansul pana la sfarsit?

*Coco*
17th September 2006, 17:57
:happy Nu bate Dinamo incet incet se stinge si Dinamo ca si CFR:happy

resita
17th September 2006, 17:58
nu jucam nimic dar vom bate pana la urma.:ok:

Hipgnosis
17th September 2006, 18:04
resita si eu ma astept la asta.
bulanul si poate arbitrul isi va spune cuvantul.
plus ca e ciudat ca dinamovistii s-au cazat intr-un motel in care stau majoritatea jucatorilor de la vaslui. poate le-a spus rednic ca-i vrea la dinamo, mai stii?? :rosu:

Hipgnosis
17th September 2006, 18:15
Cel mai de ***** gol pe care il putea da dinamo. Fundasii vasluiului aveau treaba sa respinga in careu la adevrsari, nu in alta parte.
E clar. Fundasii adversi + arbitrul si succesul e garantat. :rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
17th September 2006, 18:16
Dinamo inscrie, oare din off-side?...... iar Vaslui rateaza din 8 metri la faza urmatoare.
Se pare ca nu a fost in off-side cel care a marcat, Ganea, desi filmarea nu e clara. Extrem de penibil arbitrul nici un galben pt. Dinamo la o sumedenie de faulturi unele chiar urate. Urmeaza meciul cu Steaua se vede ca arbitrul a primit dispozitii clare in acest sens.

malexoid
17th September 2006, 18:24
lajos asta e de toata jena, arbitrajul romanesc e de toata jena! :rosu:
dinamo, castiga asa cum o face in ultimii aproape 60 de ani!
rusine!!!

Zax
17th September 2006, 18:24
arbitru asta ar trebui sa se imbrace in rosu cum a zis si comentatoru meritau vre-o 3 galbene pana acum

be@
17th September 2006, 18:30
lajos asta e de toata jena, arbitrajul romanesc e de toata jena! :rosu:
dinamo, castiga asa cum o face in ultimii aproape 60 de ani!
rusine!!!

Ia spune-ne tu, de unde e Lajos asta? :D

Zax
17th September 2006, 18:34
ce arbitraj penibil... daca vre-un dinamovist mai are curaj sa comenteze ceva dupa acest meci ...

prodinamo
17th September 2006, 18:36
Fundasii vasluiului aveau treaba sa respinga in careu la adevrsari, nu in alta parte.
E clar. Fundasii adversi + arbitrul si succesul e garantat.
Asta-i fotbalul. Nu toate echipele au fundasi incrincenati, ca ai UTEI si ai Farului, in meciurile cu Steaua. Ca sa nu mai vorbim de un inger pazitor ca Curca (pardon!).

Ella14
17th September 2006, 18:38
Ce blat jegos!!!!! Si mai au tupeu sa vorbeasca de alte echipe. Mi-e sila!!!!!!!

STEAUA-MANIA
17th September 2006, 18:39
La faza golului 2 lajos a vrut sa fluiere fault in atac la ganea..s-a speriat,era prea strans scorul..bv lajos!

Hipgnosis
17th September 2006, 18:39
Ella 14: Lor nu le este. Ma refer la alde prodinamo, cip, dinamomania, remy (doris2001), etc.... :rosu:

Hipgnosis
17th September 2006, 18:40
avantajata clar dinamo de arbitri,rusine la toate javrele care ar trebui eutanasiate

nu se zice ar trebui. TREBUIE! Foloseste prezentul cu incredere.

prodinamo
17th September 2006, 18:40
ce arbitraj penibil... daca vre-un dinamovist mai are curaj sa comenteze ceva dupa acest meci ...
Eh, cel putin tot atit de curajosi ca si stelistii dupa meciul cu Argesul, tot s-or dovedi dinamovistii

cosimo1
17th September 2006, 18:42
Ce blat jegos!!!!! Si mai au tupeu sa vorbeasca de alte echipe. Mi-e sila!!!!!!!

nu e vorba de blat,blat a fost cu steaua din ultima etapa a campionatului trecut,vasluiul a jucat foarte bine in prima repriza,dar cand esti impinsa de la spate de arbitru,nu cred ca nu ai cum sa castigi
uite faza de la golul 2 cand a fost fault in atac a lui ganea

be@
17th September 2006, 18:44
Da' hotarati-va. Ori e blat, ori arbitrii avantajeaza pe Dinamo? :D
Ce frustrati sunteti... Asa is vasluienii, slabi. Daca le-a dat si UTA 5, ce pretentii aveti de la ei?

Kainsashiki
17th September 2006, 18:44
sunt curios unde a dormit lajos azi noapte...tot la motel ????



be@, tu sa taci si nu vorbi de frustrari, mai bune pune mana pe harta aia si uita-te ca echipa ta favorita standard e din belgia...

Zax
17th September 2006, 18:44
e posibl croitoru la fiecare faza sa traga 20 m peste poarta? se stie ca acest Croitoru este in vederile lui dinamo ...plus ca Porumboiu striga in timpul meciului: imbraca ba tricoul rosu!

be@
17th September 2006, 18:46
Da' de unde stii tu ce striga Porumboiu? :D

prodinamo
17th September 2006, 18:46
Daca asta e blat jegos, cel al Stelei din campionatul trecut, pe care se bazeaza toata aceasta stralucita campanie in Europa, ce e? Ce incerc sa spun e ca nu sinteti in pozitia de a vorbi, nici de arbitri, nici de blaturi. Pot sa vorbeasca sustinatori ai Timisoarei, Clujului, poate chiar si ai Rapidului, care poate ar fi jucat ei cu Kiev-ul daca Steaua n-ar fi facut ce-a facut

Zax
17th September 2006, 18:47
Da' de unde stii tu ce striga porumboiu? :D

a zis comentatorul

Kainsashiki
17th September 2006, 18:47
e curios cum dinamo s-a cazat la un MOTEL aflat la 3 KM de oras, unde mai erau si cativa jucatori cazati, printre care si CROITORU !

CHIAR NU EXISTA NICIUN HOTEL IN VASLUI!?

prodinamo
17th September 2006, 18:49
e posibl croitoru la fiecare faza sa traga 20 m peste poarta? se stie ca acest Croitoru este in vederile lui dinamo ...plus ca Porumboiu striga in timpul meciului: imbraca ba tricoul rosu!

Trebuie sa fii complet surd, ca sa nu auzi ditamai muscoiul de pe sapca.

danpuric78
17th September 2006, 18:49
e posibl croitoru la fiecare faza sa traga 20 m peste poarta? se stie ca acest Croitoru este in vederile lui dinamo ...plus ca Porumboiu striga in timpul meciului: imbraca ba tricoul rosu!
Lasa ca porumboiu a strigat si campionatul trecut,cand ******* de la vaslui au dat meciul stelei.
Atunci n-a fost blat?
Ce tot tipati atata. vedeti blaturile si arbitrajele favorabil;e numai la altii, in timp ce voi stelistii castigati totul numai prin corectitudine?
Fiti serioasi ma baieti. Sunteti la fel de patati ca si toti ceilalti.

Zax
17th September 2006, 18:50
jenant, inca odata reputatia lui dinamo de blatista campionatului romanesc se adevereste

danpuric78
17th September 2006, 18:56
jenant, inca odata reputatia lui dinamo de blatista campionatului romanesc se adevereste
Da chiar, fac blat chiar la sluga numarul unu a stelei. Sa vezi ce o sa se supere gigi ca a fost tradat.

prodinamo
17th September 2006, 19:00
Succes Stelei in meciul cu Rapid! Si mai ales Rapidului in meciul arbitrat de Salomir!

starsteel
17th September 2006, 19:01
Ai gresit threadul.

cosimo1
17th September 2006, 19:01
avea dreptate multescu cand spunea ca echipele care joaca in cupe sunt favorizate de arbitri,voiam sa vad cum se temina meciul daca se dadea penalty in prima repriza si dadea cartonase galbene la dinamovisti

Hipgnosis
17th September 2006, 19:05
Da' hotarati-va. Ori e blat, ori arbitrii avantajeaza pe Dinamo? :D
Ce frustrati sunteti... Asa is vasluienii, slabi. Daca le-a dat si UTA 5, ce pretentii aveti de la ei?


bea stim ca esti ******, de ce nu pui dinamo la echipa favorita? in toate posturile ataci steaua si aperi dinamo. ce mai cauta fc national si iasi-ul acolo? nici pe threadurile iasiului nu te manifesti atat ca pe cele ale stelei (in care ataci) si pe ale lui dinamo
A fost clar lucratura la unii jucatori adversi + la arbitrul meciul asta. Aia se faceai ca joaca, iar arbitrul se facea ca nu vede faulturiule grosolane ale cainilor. cel putin Kalanga si Moti trebuiau sa ia cel putin galben! + Pernaltyul clar pe care s-a facut ca nu-l vede, probabil se uita in buzunar sa vada daca ia pus porcea dolari sau euro!

Felicitari dinamo, agentul 007 s-a intors ... pe invers!

prodinamo
17th September 2006, 19:12
Ai gresit threadul.

Nu inteleg. Tu esti chiar moderator? Nu ma pricep eu la forumuri, ori moderatorul trebuie sa fie impartial, macar cit comentatorii si jurnalistii, ale caror simpatii trebuie sa fii mai mult sau mai putin perspicace pentru a a le descoperi. Pe cind, tu moderator, cu echipa favorita Steaua. Bravos!

starsteel
17th September 2006, 19:18
Lasa ca mai capeti vechime pe aici si vei vedea cum stau treburile. Vezi ca in afara de Steaua mai e si Otelul.:yeah:

prodinamo
17th September 2006, 19:21
Pai daca treburile stau asa, nu capat sigur vechime.

delaparis
17th September 2006, 19:23
Nu inteleg. Tu esti chiar moderator? Nu ma pricep eu la forumuri, ori moderatorul trebuie sa fie impartial, macar cit comentatorii si jurnalistii, ale caror simpatii trebuie sa fii mai mult sau mai putin perspicace pentru a a le descoperi. Pe cind, tu moderator, cu echipa favorita Steaua. Bravos!

Unde e problema cu echipa favorita ?
Toti moderatorii au echipe favorite si fac treaba cum trebuie. Adevarul este ca ai postat oarecum gresit :) ... un thread dedicat meciului Steaua - Rapid e deschis si te asteapta cu bratele deschise :D

afonlafotbal
17th September 2006, 19:23
Obiectiv atins de Dinamo, cu chiu cu vai au trecut de Vaslui. Obosita sau automultumita? vedem miercuri :D

resita
17th September 2006, 19:23
muriti de ciuda ca am castigat.

:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

be@
17th September 2006, 19:25
bea stim ca esti *****, de ce nu pui dinamo la echipa favorita? in toate posturile ataci steaua si aperi dinamo. ce mai cauta fc national si iasi-ul acolo? nici pe threadurile iasiului nu te manifesti atat ca pe cele ale stelei (in care ataci) si pe ale lui dinamo


Nu sunt dinamovista, si nici rapidista, decat atunci cand joaca cu voi, pentru ca nu va suport. Dar ma amuza sa vad cum va atacati cand Dinamo castiga. Placerea mea e maxima. :yeah:

Zax
17th September 2006, 19:25
nu murim de ciuda stai calm, daca castigati pe merit nu se supara nimein dar asa...

cip_81
17th September 2006, 19:26
Hihihi, ce disperati stelistii astia...abia asteptau vreo 2-3 jucatori accidentati si alti 2-3 inrositi. Deh, urmeaza meciul cu echipa "tuturor bunilor romani".
Si daca s-a cazat echipa la acelasi motel, caaaaaare-i problema? Banuiesc ca nu s-a dus Danciulescu sau Ganea la vasluieni s-o lase mai moale, asa cum a facut un anume observator, la un anume meci al unei anumite echipe. Un meci cu numeroase cartonase si presarat cu duritati este exact opusul anumitor meciuri al echipei de pe locul 2.

Oricum, victorie munita in fata satelitului echipei dintre cimitire (al catelea oare?!)...acum urmeaza la rand "planeta".

resita
17th September 2006, 19:26
nu murim de ciuda stai calm, daca castigati pe merit nu se supara nimein dar asa...

vrei sa-ti amintesc cum ati castigat voi la arges.:P

cip_81
17th September 2006, 19:28
Stelistii isi fac probleme...urmeaza cam prima partida din actualul campionat in care nu mai au asigurate punctele inca dinaintea partidei, si incep sa urle ca niste apucati. Sunteti comici.

Zax
17th September 2006, 19:29
bahaha...dupa meciul de azi in care v-au dominat copios cei de la Vaslui sa ziceti sarumana daca treceti de mijlocul terenului miercuri.

noir_desir
17th September 2006, 19:33
Meciul asta mi-a adus aminte de Poli Iasi - Rapid (1-4) din sezonul trecut, cand tot asa, gazdele au dominat, au avut nu-s cate ocazii, iar giulestenii din 5 faze de poarta au dat 4 goluri. Cu toate ca nu prea ii am la inima pe vasluieni, e pacat ce s-a intamplat azi (ghinion, arbitraj etc), meritau cel putin un egal. Da asta e, nu statisticile conteaza, ci scorul, scor mincinos.

resita
17th September 2006, 19:33
miercuri o sa plangeti cum n-ati mai plans demult.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

cip_81
17th September 2006, 19:34
Foarte bine ca ne-au dominat. Miercuri va fi tuns de...

be@
17th September 2006, 19:34
bahaha...dupa meciul de azi in care v-au dominat copios cei de la Vaslui sa ziceti sarumana daca treceti de mijlocul terenului miercuri.

Pai cum i-a dominat Vasluiul, mai? :o:

N-a fost BLAT? :D

Zax
17th September 2006, 19:36
cu arbitrii si croitoru da

cip_81
17th September 2006, 19:39
E o varza totala in capul lor...deh, "buni romani". Maine poimaine ne asteptam sa zica acelasi lucru si de Farul...astia n-au pic de bun simt.

starsteel
17th September 2006, 19:45
miercuri o sa plangeti cum n-ati mai plans demult.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Chiar daca ne rup picioarele la jumatate de echipa astia de la Rapid K1 tot nu ajungeti la a 8-a victorie. Sunt convins 100%. Unica voastra sansa ar fi doar sa se amane meciul.

cip_81
17th September 2006, 19:47
Starsteel, si eu sunt convins 100% ca meciul de miercuri va fi mai usor decat cel de azi. O sa va convingeti pe propria lan...aaaa,pardon, piele.

starsteel
17th September 2006, 19:49
Vom vedea deabia astept sa va coborati coada intre picioare./OLE//OLE/

Luis Garcia10
17th September 2006, 19:54
O victorie norocoasa , dar una peste alta meritata a lui Dinamo! Lasati prostiile astea cu Croitoru! Sunt aberatii!Daca zicea Porumboiu ca aterizeaza un avion pe stadion il credeati?Sa fim seriosi a fost un meci care s-a jucat pe bune!
PS: Cip nu inteleg de ce esti asa bucuros atata timp cat echipa ta a facut doar 0-0 cu Bolton

resita
17th September 2006, 19:54
Vom vedea deabia astept sa va coborati coada intre picioare./OLE//OLE/

si voi sa lasati punga deoparte.

va dam 2-0 fara probleme:evil:

starsteel
17th September 2006, 19:55
Resita nu te recunosc ti-ai pierdut uzul ratiunii o dai acum cu aurolacii, ce naiba la tine nu credeam.

Rossi
17th September 2006, 19:56
Era normal sa moara pe teren vasluienii ... doar joaca cu Dinamo ... cand au jucat cu echipa "mama" , nu se mai tavaleau
la fiecare atingere , nu mai trageau de timp , nu mai intrau la rupere ... :no:

Dinamo - a parut obosita si lipsita de idei , mai ales in prima repriza
Chiar si cu un arbitru potrivnic , Dinamo s-a impus ! Bravo baieti ! :ok:

Comentatorul a fost mai mult decat penibil ( dupa mintea lui de cretin ar fi trebuit sa luam cate un cartonas la 5 minute)... era sa moara de inima cand a marcat Dinamo ! :no:

Fiecare meci e greu ...cu noi lumea joaca de parca s-ar afla in vreo finala de CL
Satelitul Stelei a incercat sa ne incurce ...dar nu i-a mers:evil:

resita
17th September 2006, 19:56
era vorba de punga de bani a lui jiji.

Luis Garcia10
17th September 2006, 19:58
Bianco Rossi hai sa nu o dam in extrema ailalta!Arbitrul a protejat pe Dinamo sa zicem asa , dar de aici sa zici ca v-a fost potrivnic e cale lunga!

starsteel
17th September 2006, 19:59
"cu noi lumea joaca de parca s-ar afla in vreo finala de CL" asta presupune ca si voi ati ajunge acolo ceea ce e imposibil.:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

cip_81
17th September 2006, 20:00
PS: Cip nu inteleg de ce esti asa bucuros atata timp cat echipa ta a facut doar 0-0 cu Bolton

Asta este, dom'le...dar mi-a adus si bucurii cu Chelsea sau cu o echipa din Romania...nu se uita.


Comentatorul a fost mai mult decat penibil ( dupa mintea lui de cretin ar fi trebuit sa luam cate un cartonas la 5 minute)... era sa moara de inima cand a marcat Dinamo !

Aproape ca izbucneau in plans ca nu se acorda cartonase pe banda rulanta celor de la Dinamo. De fapt, al doilea scop al vasluienilor (nu zic primul) asta a fost.

Luis Garcia10
17th September 2006, 20:00
era vorba de punga de bani a lui jiji.

punga de la Kiev sau cea de la Liege? :rosu: Sau poate cea de pe Stade Gerland :rolleyes:

prodinamo
17th September 2006, 20:09
Domnule moderator moderator si domnule moderator delaparis, faceti-ma si pe mine sa inteleg cu ce e mai off thread un scurt comentariu dedicat meciului Rapid- Steaua decit unul dedicat meciului Dinamo-Steaua. Daca e sa fim corecti, si noi sintem, nu-i asa, domnilor?, asta-i un thread despre CS Vaslui-Dinamo, nu despre Dinamo.

delaparis
17th September 2006, 20:09
Bianco Rossi hai sa nu o dam in extrema ailalta!Arbitrul a protejat pe Dinamo sa zicem asa , dar de aici sa zici ca v-a fost potrivnic e cale lunga!

"Arbitrii mai si gresesc..."
:happy

prodinamo : nu inteleg ce vrei sa spui ... precizeaza te rog frumos

starsteel
17th September 2006, 20:14
Domnule moderator moderator si domnule moderator delaparis, faceti-ma si pe mine sa inteleg cu ce e mai off thread un scurt comentariu dedicat meciului Rapid- Steaua decit unul dedicat meciului Dinamo-Steaua. Daca e sa fim corecti, si noi sintem, nu-i asa, domnilor?, asta-i un thread despre CS Vaslui-Dinamo, nu despre Dinamo.
Ai dreptate sa zicem numai ca noi avem posibilitatea sa mutam postarile de aici la locul lor firesc.:ok:

Mario Di Lazi
17th September 2006, 20:18
Am batut unul din satelitzii lui Steaua ... PUNCT

prodinamo
17th September 2006, 20:28
Sa precizez? OK. Topicul era despre un meci al lui Dinamo. Am aruncat, intr-o doara, o fraza despre viitorul meci al Stelei, rivala lui Dinamo, cu un arbitru delegat despre care s-a comentat la mai multe meciuri ca ar fi ajutat-o mai mult sau mai putin pe Steaua (asta pentru ca s-a comentat pe saturate despre arbitrajul pro-Dinamo din acest meci). Comentariul moderatorului se referea si el la alt meci decit cel care face subiectul acestui topic. Am zic ca daca topicul era despre Dinamo in general, atunci era OK. Dar atunci mi-era permis probabil si mie sa strecor o vorba despre rivala ei.

prodinamo
17th September 2006, 20:29
Ai dreptate sa zicem numai ca noi avem posibilitatea sa mutam postarile de aici la locul lor firesc.:ok:
Iar noi avem posibilitatea sa ne mutam pe alt forum

prodinamo
17th September 2006, 20:39
Resita nu te recunosc ti-ai pierdut uzul ratiunii o dai acum cu aurolacii, ce naiba la tine nu credeam.

Pentru delaparis: Asta inseamna treaba de moderator facuta cum trebuie, nu-i asa?

claudio25ro
17th September 2006, 21:20
cam chinuit rezultatul..importante sunt cele 3 puncte multa bafta baietilor ptr. miercuri... voi fi acolo sa-i sustin !!!!!!

delaparis
17th September 2006, 21:34
Iar noi avem posibilitatea sa ne mutam pe alt forum


Mda ... faci cum vrei :rolleyes:
Forumul asta e suficient asa pentru a se preocupa de cei care vin dar nu de cei care pleaca ... tu alegi ... nu te obliga nimeni

Numai bine prodinamo :ok:

Red-Castorryy
18th September 2006, 00:54
moderatorii trebuiesc sa fie pro steaua sau pro impartial ? :sleep:

delaparis
18th September 2006, 01:12
pro regulament :ok:

AxinTe
18th September 2006, 07:50
pai da.. asa trebuie, dar nu prea sunt :(

johny bravo
18th September 2006, 10:10
aici victorie la pas...

miercuri DINAMO-STEAUA va fi 3-1.

hai bafta

Aurel.D
18th September 2006, 10:36
Cel mai urat meci al lui Dinamo din acest sezon, dar sincer, ma asteptam dupa in meci de UEFA. A avut noroc ca nu a luat gol in prima repriza si ca Moti a scapat fara cartonas. Dar vorba comentatorului: "o echipa buna se cunoaste daca castiga si atunci cand joaca prost...":ok:
Important este ca din 3 ocazii, Dinamo a dat 2 goluri, iar Vaslui a ratat in disperare. Iar acuzatiile cu Croitoru, mi se par penibile. Ce treaba are el cu Dinamo???:o:

Aurel.D
18th September 2006, 10:46
jenant, inca odata reputatia lui dinamo de blatista campionatului romanesc se adevereste

Acesta este primul meci din acest campionat in care arbitrul ia decizii in favoarea lui Dinamo, insa in meciurile Stelei de pana acum, la majoritatea a fost avantajata, intr-un fel sau in altul de arbitrii sau observatori.
Mai ales aseara, cu Rapidul!! Asa ca lasati-o balta!!

AxinTe
18th September 2006, 11:35
pai ce ma.. la ei nu gresesc arbitrii!!!! ei joaca K1 in loc de fotbal.. pai sa zicem ca presupusul cot al lui moti era de galben, atunci intrarea criminala a lui lovin de ce cartonas era, sau hentul lui goian care a jucat box cu mingea ?

lucian_iasi
18th September 2006, 11:45
pai sa zicem ca presupusul cot al lui moti era de galben,

Daca la tine la cot in figura se da galben...esti cel mai bun...iti propun sa te faci arbitru..intr-un an ajungi sa arbitrezi meciuri din Uefa Champions League(chiar Barca-Chelsea ) si de la Campionatul Mondial...:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

STEAUA-MANIA
18th September 2006, 12:06
Cat l-ati platit pe lajos sa nu dea 11m la 0-0...dinamo un club de ***!
Ultimele etape de campionat dinamo joaca cu dinamo 2 aka urziceni si dinamo 3 aka ceahlaul...

bob
18th September 2006, 13:21
Pentru delaparis: Asta inseamna treaba de moderator facuta cum trebuie, nu-i asa?

stai linistit. termenii de impartialitate , moralitate, logica, nu prea au aplicatie prin zona forumului asta. unii stelisti fac pe ambitiosii , scriu multe mesaje proaste sa faca nr. necesar sa poate ajunge moderator , sa faca pe durii pe aici, sa-si expuna frustrarile si neimplinirile in zona asta. exemplul lui "starsteel" l-ai observat foarte bine. mai sunt si altii.
sper ca prima repriza sa fi fost un accident. e bine totusi , chiar daca se mai fac experimente de formula si rotatii de jucatori, ca putem inscrie si sa revenim.

elrifle
18th September 2006, 14:20
stai linistit ca a fost mai ieftin decat salomir aseara...
vai de capul vostru in fiecare meci al lui Dinamo vedeti doar blat sau arbitrii.
Vedeti-va mai bine de luptatorii vostri. Cu un arbitru corect sau strain steaua o patea aseara rau de tot...noroc cu razvan

Vand vise
19th September 2006, 06:36
http://www.gsp.ro/index.php?a=56323&shift=1
asta e dinamo :rosu: ...dinamo a jucat cu 15 jucatori ( croitoru..haisan ..jovanovici + arbitru) :rosu:

Rossi
19th September 2006, 13:37
Sa nu uitam :2005/2006 Dinamo-Vaslui

Dinamo a fost invinsa de Vaslui , chiar pe propriul teren ... la acea vreme antrenor la Vaslui fiind chiar Mircea Rednic .
De aici , orice om isi poate da seama , ca Rednic este un om corect ...Nici macar lui Dinamo nu a vrrut sa-i faca cadou puncte .

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca Vaslui a invins pe Dinamo dupa grave erori de arbitraj ...unul dintre golurile vasluienilor fiind marcat dintro
pozitie clara de offside ...


Multescu Senior cat si cel Junior au vrut mereu sa ajunga la Dinamo , dar nu l-i sa propus niciodata ...
Niciodata nu au fost doriti in Stefan Cel Mare ... DE AICI VINE URA ASTA A LOR ... De aici vine ura asta a lor.

Daca Multescu a crezut ca fotbalistul sau Croitoru nu isi apara sansele corect , de ce draq nu l-a schimbat ?
Si oricum sa fim seriosi ... cei 3 jucatori suspectati au fost cei mai buni de la Vaslui , in partida jucata contra dinamovistilor .

Chiar pot sa spun ca s-au vazut banii ciobanului ... ca niciodata moldovenii au tras de timp , au protestat la fiecare decizie a arbitrului
au jucat fotbal si chiar si-au creat numeroase ocazii ...doar norocul salvandu'i pe "caini" de un rezultat defavorabil la pauza .

Porumboiu acuza arbitrajul ? LOL
Dar de ce nu a mai acuzat arbitrajul si cand ne-a furat punctele in sezonul trecut in Stefan Cel Mare ?
Si oricum acuzatia lui privind arbitrajul , este mai mult decat penibila ... Vasluiul beneficiind de foarte multe lovituri libere ,
facute cadou de catre arbitru .

Si mai penibili sunt stelistii ..care sau incununat cu laurii de campioni dupa un blat infect la Vaslui , in ultima etapa a sezonului trecut
si acum fac tam-tam in legatura cu declaratiile date de Multescu si de Porumboiu .

De ce au plecat cei 3 din cantonament ? Simplu ... Si eu asi fi plecat daca eram acuzat pe nedrept .
Adik eu imi dau viata pe teren si altii arunca cu noroi in mine ?

Vand vise
19th September 2006, 13:51
vaslui-dinamo a fost un blat infect :rosu:
vaslui-Steaua a fost un meci corect.. a vazut toata Romania

elrifle
19th September 2006, 14:01
vaslui-dinamo a fost un blat infect :rosu:
vaslui-Steaua a fost un meci corect.. a vazut toata Romania

vai de capul tau...:headbang:

STEAUA-MANIA
19th September 2006, 14:10
Ce ciudat..nu vad ca doris2001 aka remy sa posteze articolele in care scrie ca 3 jucatori ai lui fc vaslui,au dat bir cu fugitii...deah,pretentii de la un dinamovist..se stie,dinamo e cea mai corecta echipa din Univers!

Vand vise
19th September 2006, 14:16
vai de capul tau...:headbang:
ce te bagi aiurea in seama?

elrifle
19th September 2006, 16:46
ce te bagi aiurea in seama?

vezi ca nici tu nu crezi ce zici!!! Tu te bagi aiurea in seama cu afirmatii de doi lei

remy
19th September 2006, 19:00
Rednic ii acuza de blat pe Vali Badea si Panait
2006-09-19 15:16:00

Meciul dintre FC Vaslui si Steaua din ultima etapa a sezonului trecut a declansat un scandal de proportii, mai multi jucatori ai lui FC Vaslui fiind acuzati de blat. Mircea Rednic a declarat astazi ca "fotbalistii care au ramas la Vaslui si-au aparat corect sansele. Eu bag mana in foc ca ei nu vor face niciodata vreo murdarie. Ceilalti, care au plecat, trebuie aratati cu degetul. Au rămas fraierii. Asa se intampla de fiecare data: smecherii pleaca, fraierii raman!"

MARE DREPTATE ARE REDNIC, CEI MITUITI AU AJUNS LA STEAUA, CE DOVADA MAI CLARA DE BLAT VRETI ?
CROITORU ASTA ZICI CA E RONALDINHO, ASA SE TOT AGITA STELISTII SA ACUZE AIUREA UN NIMENI.

Vand vise
19th September 2006, 19:04
copile..taci draq...habar n-ai ce vorbesti.. :rosu:

remy
19th September 2006, 21:00
Taci draq ... Moderatori, ce paziti ?
Flacau, stii sa citesti ce a zis Rednic, nu eu ?
Mare ti-e gradina, Doamne, cu ciudatii astia stelisti, care se oftica atunci cand se arata realitatea despre gunoiul de la Steaua, si n-au replica decat jignind.

Vand vise
20th September 2006, 06:06
Cristi Hăisan şi Marius Croitoru au fugit!
Jucătorii care nu şi-au apărat corect şansele in meciul cu Dinamo, Cristi Hăisan şi Marius Croitoru au dezertat de la Vaslui :rosu:

remy
20th September 2006, 11:26
Stelisti care acuzati meciul asta de blat, uitati aici si luati aminte, ca deja ma ingrijorez pt. voi:
Rafuiala!
Catalin Gheorghiu

Marius Croitoru l-a atacat ieri pe Porumboiu, dupa ce a fost acuzat de noncombat la meciul cu Dinamo. La finalul partidei dintre FC Vaslui si Dinamo (1-2), în vestiarul galben-verzilor a izbucnit un conflict verbal între Adrian Porumboiu si Marius Croitoru. Capitanul moldovenilor a parasit pe loc echipa, iar ieri l-a atacat pe finantatorul gruparii moldave. "Stie domnul Porumboiu ce înseamna profesionalism?! E posibil ca dupa meci sa ma înjure ca la usa cortului?! Daca am jucat mai slab, înseamna ca am fost blat?! Am muncit pentru imaginea pe care o am si nu pot permite nici chiar unui om care a bagat bani în fotbal sa-mi terfeleasca numele", a acuzat Croitoru.

Jovanovici, Croitoru (stînga) si Haisan (dreapta) au revenit ieri la antrenamente în Vaslui, dupa ce au parasit echipa la finalul partidei cu Dinamo.

Declaratie
"Croitoru are burtica, are kilograme în plus. E un butoias platit cu bani grei. El trebuie sa tina cura de slabire înaintea fiecarui meci" a declarat Adrian Porumboiu
Recititi ultima declaratie a lui Porumboiu, care spune tot despre blatul visat de stelisti. Asa-i ca dupa ce a spus Croitoru reiese ca a fost blat ? Daca am jucat mai slab, înseamna ca am fost blat?! Am muncit pentru imaginea pe care o am si nu pot permite nici chiar unui om care a bagat bani în fotbal sa-mi terfeleasca numele", a acuzat Croitoru.
Daca ala e greoi si joaca prost, inseamna ca a fost platit ? Pai, cum, plecau jucatorii de capul lor, daca n-aveau dreptate ?
Oricum, au fost reprimiti in lot, si Porumboiu a retractat ce a spus despre cei 2.
Dar de Farul si UTA lui Lacatus ce zic stelistii, asa-i ca au fost meciuri curate ?
Si nu mai faceti afirmatii gratuite pana nu le dovediti.
DON JIJI, ASA-I CA TI-AI FURAT-O CREZAND CA POTI ACUZA SI ALTE ECHIPE DE BLATURILE FACUTE DE STEAUA ?
MAI ZICI AIUREA-N TRAMVAI CA A FOST BLAT LA FC Vaslui - Dinamo?
ASTEAPTA MAI INTAI SA VEZI CE SE MAI DECLARA, SI PE URMA SA IEI DE BUNE ABURELILE ASTEA.
CUM SE SPUNE: MARE TI-E GRADINA ...

Vand vise
20th September 2006, 15:44
ala era prost sa recunoasca ca a trantit meciul????

asta e ...meciul a trecut..blatul ramane :Rosu:

moti dc nu a primit macar un cartonas galben??? am facut 10 faulturi... raspunsul este... :D daca primea galben nu juca cu Steaua :rosu: