PDA

View Full Version : Etapa 7: Steaua - Rapid



Pages : [1] 2 3

tchibos
11th September 2006, 01:21
Duminica, 17 septembrie Steaua - Rapid 20:30 TVR 1

Discutii despre partida Steaua - Rapid inainte si dupa meci, aici

magica_steaua
11th September 2006, 01:22
cine e rapid????

delaparis
11th September 2006, 01:27
Pica prost meciul pentru Steaua imediat dupa cel din CL :rolleyes:

magica ... primul tau post si incepi deja cu trolling ?

Leviss
11th September 2006, 01:27
Cine's astea doua echipe?!? Scor nul 0-0..

tchibos
11th September 2006, 01:29
meci greu pentru Steaua care va fi probabil cu gandul la meciul din CL pe care il va juca miercuri. Totusi merg pe 1

kain
11th September 2006, 01:30
cine e steaua ?

magica_steaua
11th September 2006, 01:30
Pica prost meciul pentru Steaua imediat dupa cel din CL :rolleyes:

magica ... primul tau post si incepi deja cu trolling ?

am cerut si eu informatii despre echipa asta rapid sau cam asa ceva......e renumita???cate campionate a castigat ????este din bucuresti sau din zona giulesti????

magica_steaua
11th September 2006, 01:33
cine e steaua ?

grav copile daca nu ai auzit de o fosta campioana a europei,o detinatoare a supercupei europei ,echipa cu 23 de titluri,echipa la care au jucat hagi,belodedici,dan petrescu,balint.......si semifinalista uefa de anul trecut,participanta in grupele champions league.......

p.s.:ai vrut sa fi si tu spiritual dar nu ti-a iesit.....lasa ca te faci tu mare

kain
11th September 2006, 01:33
Asta a fost acu` 20 de ani .

magica_steaua
11th September 2006, 01:35
Asta a fost acu` 20 de ani .

semifinala uefa am jucat-o anul trecut(de unde sa stii tu nu-i asa????iar in champions league jucam anul asta.........dar ce sa stii tu de champions league cand doar steaua a jucat in grupe de 4 ori iar restul doar se pregatesc

kain
11th September 2006, 01:36
Bravo voua ca ati ajuns in CHampions League , sa uitam modul cum ati ajuns acolo nu ? Si daca ati ajuns in semifinala ce ? Ori ati castigat Cupa Uefa ? Asa si Rapid a ajuns in sferturi nu ? E o performanta si asta.. dar ce sa stiu eu..

tchibos
11th September 2006, 01:37
cine e rapid????

e echipa romaneasca care a facut anul trecut in UEFA sa le tremure chilotei celor care jucau la o alta echipa romaneasca, "o fosta campioana a europei, o detinatoare a supercupei europei , echipa cu 23 de titluri, echipa la care au jucat hagi, belodedici, dan petrescu, balint.......si semifinalista uefa de anul trecut, participanta in grupele champions league......."

Multumit?

SORENSEN
11th September 2006, 01:40
VOm juca cu rezervele (de fapt 1/2 de echipa) si vom castiga...cel ami probabil la limita 1-0 ..poate 2-1..de ce nu ? 3-2...

magica_steaua
11th September 2006, 01:41
e echipa romaneasca care a facut anul trecut in UEFA sa le tremure chilotei celor care jucau la o alta echipa romaneasca, o fosta campioana a europei, o detinatoare a supercupei europei , echipa cu 23 de titluri, echipa la care au jucat hagi, belodedici, dan petrescu, balint.......si semifinalista uefa de anul trecut, participanta in grupele champions league.......

dupa o lunga perioada de concentrare ..............

magica_steaua
11th September 2006, 01:42
am aflat .......jucam cu o fosta divizionara B, o echipa mica dar ambitioasa.....sper sa le dam un 3-0(daca jucam cu prima echipa) sau 1-0(cu rezervele ca in supercupa)

kain
11th September 2006, 01:43
Sperati in continuare.. :) Si sa stii de la mine , poate oi fi eu mai mic ca tine , dar un suporter adevarat.. isi vede de echipa lui si nu insulta aiurea alte echipe. Dar nu cred ca stii termenul de "Respect reciproc" ar fi fost culmea sa stie vre-un stelist chestia asta , ma mir ca nu ai inceput sa zici.. "Intotdeauna am avut si vom avea boala pe....... " E ceva.. :P

delaparis
11th September 2006, 01:46
am aflat .......jucam cu o fosta divizionara B, o echipa mica dar ambitioasa.....sper sa le dam un 3-0(daca jucam cu prima echipa) sau 1-0(cu rezervele ca in supercupa)

Sper sa nu bage Rapid echipa a doua .. :rolleyes: :happy

Liviu
11th September 2006, 01:46
Va fi greu pentru Steaua care deşi va avea o zi în plus de odihnă face totuşi o deplasare obositoare la Kiev unde joacă cu o echipă mult peste Madeira .
Arbitrii se pare că vor fi tot români ... asta înseamnă sigur scandal după meci , mai ales dacă bate Steaua...;)
Dacă Steaua scoate un rezultat bun la Kiev : pronostic X , dacă pierde , pronostic : 1X .

tchibos
11th September 2006, 01:47
dupa o lunga perioada de concentrare ..............

te referi la echipa sau la mine :P

daca te referi la mine... nu meritai raspuns la asa intrebare mai ales ca delaparis te-a "atras de atentie" asupra faptului ca faci trolling. In plus mai sunt si altele de vazut nu numai treadul asta.

ps: scrie si tu posturile consecutive intr-unul singur daca se poate

on topic: bate steaua dar greu de tot si cu "noroc"

magica_steaua
11th September 2006, 01:47
Sperati in continuare.. :)

sa vezi ca am incurcat echipele.........cu real speram ...credeam ca se discuta de meciul cu baietii de sub pod.........deci nu jucam cu rapid ci cu real????

kain
11th September 2006, 01:49
magica_steaua , tin si cu Real si din Romania cu Rapid , deci nu ai incurcat nimic :) Si nu e doar "Sperati in continuare" citeste tot te rog:P

Leviss
11th September 2006, 01:51
Cu toate ca nu tin cu niciuna dintre cele doua echipe , tare imi e frica pentu jucatorii stelei , rapidistii vor baga material asa cum au facut in ultimele meciuri si
mare ar fi mirarea sa nu se lase cu ceva accidentari in randul stelistilor..

magica_steaua
11th September 2006, 01:52
Sperati in continuare.. :) Si sa stii de la mine , poate oi fi eu mai mic ca tine , dar un suporter adevarat.. isi vede de echipa lui si nu insulta aiurea alte echipe. Dar nu cred ca stii termenul de "Respect reciproc" ar fi fost culmea sa stie vre-un stelist chestia asta , ma mir ca nu ai inceput sa zici.. "Intotdeauna am avut si vom avea boala pe....... " E ceva.. :P

daca nu esti tigan in modul de a te comporta inseamna ca nu te viza pe tine scandarea respectiva,asa ca nu aveai cum sa te simti jignit.......

kain
11th September 2006, 01:54
Dar nu e vorba daca sunt eu tigan sau nu (desi nu sunt :D ), e vorba de echipa :) Plus ca ne alintati cu "Ciorile" si alte chestii , tot ceea ce vreau eu e "Respectul" atat , nimic mai mult , niciodata n-o sa comentez de Steaua aiurea :) imi place adevarul si lucrul corect. ( deci fara blaturi :D )

magica_steaua
11th September 2006, 01:57
Dar nu e vorba daca sunt eu tigan sau nu (desi nu sunt :D ), e vorba de echipa :) Plus ca ne alintati cu "Ciorile" si alte chestii , tot ceea ce vreau eu e "Respectul" atat , nimic mai mult , niciodata n-o sa comentez de Steaua aiurea :) imi place adevarul si lucrul corect. ( deci fara blaturi :D )

am inteles vrei sa insinuezi ca daca va batem ne-ati dat meciul......e de inteles.. e o moda acum cand pierzi cu steaua spui ca le-ai dat meciul....parca-i vad si pe astia de la kiev

kain
11th September 2006, 01:59
LoL ba , esti culmea sa mor yo. Nu insinuez nimic aici. O dai din Fanta-n Cola aci`.. eu vorbeam de respect si tu imi zici ca insinuez ca daca pierdem inseamna ca v-am dat meciul . O sa se joace corect.. sper.. Ce arbitru a fost delegat ?

magica_steaua
11th September 2006, 02:00
LoL ba , esti culmea sa mor yo. Nu insinuez nimic aici. O dai din Fanta-n Cola aci`.. eu vorbeam de respect si tu imi zici ca insinuez ca daca pierdem inseamna ca v-am dat meciul . O sa se joace corect.. sper.. Ce arbitru a fost delegat ?

era o gluma ma.........:happy

tu crezi ca acum se deleaga arbitri.....s-ar putea sa fie un arbitru strain cel putin asa a cerut steaua si probabil ca si rapid e de acord......macar sa greseasca astia straini

kain
11th September 2006, 02:01
Buna gluma :D

magica_steaua
11th September 2006, 02:02
Buna gluma :D

mie-mi spui.......


serios vorbind...o sa fie un meci tare ,sper sa nu inceapa astia de la rapid cu tzaranismele si sa inceapa iar cu intrari dure doar sa aiba steaua accidentati pt. meciurile din champions league......dupa rapid avem meci la dinamo asa ca sper sa nu avem accidentati

kain
11th September 2006, 02:14
Si eu sper sa nu fie oameni accidentati , Maldarasanu deabea a revenit.. si si-asa Rapid a avut o groaza de accidentari urate.. Deci probabilitatea accidentarilor scade.. :P

POPI POPESCU
11th September 2006, 02:21
Indiferent daca va fi sau nu un meci bun al Stelei cu Dynamo la Kiev si indiferent daca va lua Steaua puncte din Ucraina sau nu, Cosmin Olaroiu va avea posibilitatea sa faca rotatie si sa joace iarasi cu rezervele, care insa si ele sunt tari si capabile sa bata Rapidul. Vor avea probleme mari cu un Vio Moldo-Gol in forma, dar am incredere in Steaua ca va castiga cu la limita si greu, fiind si obositi dupa meciul la ucrainieni. 1-0 sau 2-1 Steaua. Caci cu toata dominatia Ligii Campionilor nu au voie sa uite Campionatul si sa ramana imediat dupa Dinamo in Liga 1.

Red-Castorryy
11th September 2006, 02:42
Bate fara probleme Rapid pe Steaua cu 3-1
PS. NU VA FI BLAT , Rapid va batea pe bune

Dennis
11th September 2006, 03:09
1 solist, Steaua merge printr-o pasa buna, pe cand Rapidul nu trece prin cea mai buna perioada. Daca o sa facem un meci bun la Kiev (ma refer egal sau victorie), o sa-i batem pe Rapid, daca nu , s-ar putea sa facem doar un egal, shi cine stie, poata chiar o infrangere.

Ammadeus
11th September 2006, 03:20
meci de 2 clar, rapid e peste s.b. la momentul asta; 1-3, 0-3, va fi festival, 0 puncte s.b. saptamana asta, foarte aproape de valoarea reala a jocului etalat; in campionatul asta, 2 meciuri corecte, 4 pcte, dar acum e rapidul si e in ascensiune

Cristian
11th September 2006, 09:14
Ca si campionatul trecut eu zic ca bate rapidu, vor sa demonstreze inca odata ca titlul le-a fost furat stelisti in colaborare cu moldovenii de la vaslui. Adevarul e ca nici rapidu n-a stat mai pe roze la Petrosani. Bate Rapidu in Ghencea sau pe Lia Manoliu unde so juca.

Ulio singuraticu
11th September 2006, 09:18
Cu RAPID pana la moarte! 2 clar...numi pasa cine stie...:)

nemilosul
11th September 2006, 09:45
Ca si campionatul trecut eu zic ca bate rapidu, vor sa demonstreze inca odata ca titlul le-a fost furat stelisti in colaborare cu moldovenii de la vaslui. Adevarul e ca nici rapidu n-a stat mai pe roze la Petrosani. Bate Rapidu in Ghencea sau pe Lia Manoliu unde so juca.

nu inteleg a fost rapidu` vreo 1 data pe primu` loc ca sa zica ca "le-am furat titlu"???:headbang:

din cate stiu am terminat la 5 pct distanta de milogi

daca le aplicau si o penalizare cum era normal dupa macelu` cu jiu nu cred ca mai prindeau nici uefa

SAMM
11th September 2006, 09:55
Ca si campionatul trecut eu zic ca bate rapidu, vor sa demonstreze inca odata ca titlul le-a fost furat stelisti in colaborare cu moldovenii de la vaslui. Adevarul e ca nici rapidu n-a stat mai pe roze la Petrosani. Bate Rapidu in Ghencea sau pe Lia Manoliu unde so juca.

s-a facut praf cand ai scris asta,

bine ca a castigat Steaua ca altfel se faceau 11 ani de cand o echipa romaneasca nu calca in UCL

Steaua este peste Rapid si normal ar fi ca Steaua sa castige, ramane de vazut, inspiratie la alegerea titularilor si un arbitraj corect vor face din Steaua o mare favorita

Cristian
11th September 2006, 10:02
Corect si corect si corect asa este, steaua este peste rapid, da ai ceva impotriva ca am votat cu ei ???

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 10:14
tchibos:iti place sa-ti vezi numele sub topic?Nu moderatorii tre sa deschida topicurile de meci?Mda...khaos e pe forumul asta...
Bate STEAUA,blat,iar..vom blatui cu arbitrii si vor fi platiti 2-3 jucatori rapidisti,in frunte cu badoi,moldovan si rada :yeah:
ps Chirurgul Dica se va ocupa de caz...:D
cristi,smecherie mica...vezi cumva ca tchibos sa fie moderator pe intern?

Cristian
11th September 2006, 10:16
Da el ce e ??? Nu e moderator ?? Ba ce aveti cu totii azi ? cu totii sunteti ca oltenii ??? Adik rasturnati

Rossi
11th September 2006, 13:21
la ce joaca stelisti ...nu au nici o sanasa in fata rapidistilor

meci de X2

SAMM
11th September 2006, 13:32
la ce joaca blatistii ...nu au nici o sanasa in fata rapidistilor

meci de X2

dak jucam cum am jucat cu Standard Liege (cand ne-am calificat in grupele UCL) ii batem la scor

oricum Standard Liege era mult mai slaba decat polonia varsovia sau skonto riga, am avut si noi noroc ce sa facem, norocosi mai suntem :happy :happy :happy

Zapada
11th September 2006, 13:38
daca steaua ia bataie la kiev pierde si cu rapid

pronosticul meu de azi X2 dar revin cu completari vineri

andrei1921tm
11th September 2006, 13:40
EU cred k o sa fie un egal,Steaua o sa vina dupa un meci greu iar Rapidul nu mai e echipa de anul trecut.O sa fie un meci tacticizat,care "pute"a egal.
Poate insa Rapidul sa se revanseze pentru campionatul furat anu trecut

delaparis
11th September 2006, 13:41
cristi,smecherie mica...vezi cumva ca tchibos sa fie moderator pe intern?


Ia da o privire mai atent ... :rolleyes:


ZAPADA : cred ca va fi invers ...

Cristian
11th September 2006, 13:44
elphax, apparte, corto, Quittaro, miril, penny, delaparis, inter, Jerry20cm, Ayrton, m8k, tchibos, starsteel

Stelistu lu peste ai inceput sa nu mai vezi bine
Ms delaparis ;)

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 13:50
Wow,mea culpa...eram obisnuit sa vad pe vadim ca deschide topicurile despre mec ligii lu' mitica...scuze:(

Rossi
11th September 2006, 14:22
stelistii nu au fost in stare sa treaca de Arges decat cu ajutorul arbitrului DAR sunt convinsi ca or sa bata Rapidul :evil:

Dennis
11th September 2006, 14:32
Shi o sa va batem shi pe voi, miercurea viitoare, dar totul depinde de un rezultat bun la Kiev....

Rossi
11th September 2006, 14:37
Shi o sa va batem shi pe voi, miercurea viitoare, dar totul depinde de un rezultat bun la Kiev....

Steaua - Rapid 0-2 ( la fel ca data trecuta :evil: )
Dinamo Kiev - Steaua 4-0
Dinamo Bucuresti - Steaua 4-0

Dennis
11th September 2006, 14:40
Sincer nu crezi ca o cam dai in SF-u? macar fii mai realist, voi nu o sa ne dati 4-0 cand zboara porcu. Rapid nu mai e in forma la fel ca sezonul trecut, iar la Kiev daca facem meci bun shi scoatem un egal sau o victorie, nici Rapidul, nici Dinamo nu o sa aiba o sansa in fata noastra...

SORENSEN
11th September 2006, 14:46
Steaua - Rapid 0-2 ( la fel ca data trecuta :evil: )
Dinamo Kiev - Steaua 4-0
Dinamo Bucuresti - Steaua 4-0

THE END ..s-a terminat SF-ul...linistestete ca Steaua nu e U Craiova ...
Steaua va castiga cu Rapid ..acum ca vom castiga lejer e cam deplasat dar ..vom castiga...

PS Dinamo sa-si vada de meciul cu Xanthi sa nu ia vreo 2-3 boabe...

superchumbo
11th September 2006, 15:02
ce penibili sunt stelistii ... ei nu au fost in stare sa treaca de Arges decat cu ajutorul arbitrului DAR sunt convinsi ca or sa bata Rapidul :evil:

cainii latra ............... Steaua trece ........ peste ei

pinki
11th September 2006, 15:20
o sa fie un meci ceva mai greu ca abia ne intoarcem de la kiev, dar cum de la kiev o sa venim multumiti sau semi-multumiti, facem 1-0 si cu rapid, poate egal daca o sa fie prea obositi unii jucatori. sunt curioasa ce o sa mai ziceti acum daca bate steaua, cu cine naiba mai facem blat? :ok:

malexoid
11th September 2006, 15:23
Pica prost meciul pentru Steaua imediat dupa cel din CL :rolleyes:

nu la fel de prost pica si pentru Rapid?
nu, sigur ca nu...mult mai prost! Rapidul are cu 24 de ore mai putzina odihna si recuperare (dupa cel cu Madeira)!

lucian_iasi
11th September 2006, 15:25
PS Dinamo sa-si vada de meciul cu Xanthi sa nu ia vreo 2-3 boabe...

De la Olisadebe...:evil: :evil: :evil:

Dennis
11th September 2006, 15:34
nu la fel de prost pica si pentru Rapid?
nu, sigur ca nu...mult mai prost! Rapidul are cu 24 de ore mai putzina odihna si recuperare (dupa cel cu Madeira)!

Da, ai dreptate, dar sa ne gandim ca noi avem meci mai greu, iar chiar dupa meciul cu Rapid avem meci greu in Stefan cel Mare. Noi avem o saptamana de foc, dar sa speram ca o sa facem fata cu 3 victorii din 3 :D

malexoid
11th September 2006, 15:42
Da, ai dreptate, dar sa ne gandim ca noi avem meci mai greu, iar chiar dupa meciul cu Rapid avem meci greu in Stefan cel Mare. Noi avem o saptamana de foc, dar sa speram ca o sa facem fata cu 3 victorii din 3 :D

cum faci tu calculele Menace, de potzi afirma ca: "noi avem meci mai greu"?
iar meciul din Stefan cel Mare e dupa, nu va afecteaza in nici un fel pentru aceasta partida...asa ca nu mai pomeni de el.
toate echipele noastre angrenate in cupele europene au programul la fel (exceptie dinamo si rapid care - dupa cum am mai spus - au mai putin timp pt recuperare, dar asta nu ar trebui sa conteze la un club care se respecta), asa ca nu te mai lega de asta.

maxx1923
11th September 2006, 15:45
grav copile daca nu ai auzit de o fosta campioana a europei,o detinatoare a supercupei europei ,echipa cu 23 de titluri,echipa la care au jucat hagi,belodedici,dan petrescu,balint.......si semifinalista uefa de anul trecut,participanta in grupele champions league.......

p.s.:ai vrut sa fi si tu spiritual dar nu ti-a iesit.....lasa ca te faci tu mare

cine e steaua? este echipa adusa de la rasarit de sovietici,implantata in campionatul romanesc de comunisti,tinuta in brate de fam.ceausescu care le-a facut echipa pt. europa si le-a facilitat castigarea de titluri in romania.
Este echipa care l-a bagat in spital pe Mateianu care n-a vrut sa dea meciul ,sa castige echipa de langa cimitir la Baia Mare.Este echipa care cand intalneste nume mari din europa se face de ras(0-4 Milan,1-5 PSV, 0-5 PSG.....etc,etc.)
Este echipa care are singura galerie din tara condusa de crainicul stadionului.
Este echipa care a inceput in forta (cu banii lui jj la arbitrii,observatori,jucatori adversi...)liga 1.
As putea continua pana maine,dar........mi-e sila de ei.

SAMM
11th September 2006, 15:53
e cea mai galonata echipa din sud estul Europei - asa zice UEFA

e singura echipa din Romania care are un jucator in Guiness Book - Duckadam

si as mai continua, dar oricum nu intelegeti nimic

voi tot : blat, penalty, seminte etc

nemilosul
11th September 2006, 15:57
cine e steaua? este echipa adusa de la rasarit de sovietici,implantata in campionatul romanesc de comunisti,tinuta in brate de fam.ceausescu care le-a facut echipa pt. europa si le-a facilitat castigarea de titluri in romania.
Este echipa care l-a bagat in spital pe Mateianu care n-a vrut sa dea meciul ,sa castige echipa de langa cimitir la Baia Mare.Este echipa care cand intalneste nume mari din europa se face de ras(0-4 Milan,1-5 PSV, 0-5 PSG.....etc,etc.)
Este echipa care are singura galerie din tara condusa de crainicul stadionului.
Este echipa care a inceput in forta (cu banii lui jj la arbitrii,observatori,jucatori adversi...)liga 1.
As putea continua pana maine,dar........mi-e sila de ei.

alta plac decat comunismul nu aveti.....voi si cu astia de la timisoara numai pe asta o bagati

de europa nu are rost sa vb cu tine...ne-am facut de ras cand am castigat cupa campionilor,ne-am facut de ras cand am avut cele mai multe participari consecutive in ch lg(la vremea aia),ne-am facut de ras cand in 2 ani am ajuns in sferturi si apoi in semifinale,ne-am facut de ras cu valencia si ex pot continua

voi decat cu un nume mare ati jucat(hamburg) si atunci ati avut bulan cu caru` cred ca au dat aia de 5 ori in bara alergau milogii pe teren de parca erau porci inainte de taiere

rapid nu reprezinta nimic si sunt super sincer cand spun ca nici nu stiam ca exista echipa asta acum 6-7 ani(De fapt si acum sunteti inexistenti) doar declaratiile belicoase va mai tin in viata

si daca e sa vb de galerie sunteti singurii care aveti sef de galerie care a venit cu bulibasha la stadion si i-a dat microfonul sa va indrume:happy

SAMM
11th September 2006, 16:03
si daca e sa vb de galerie sunteti singurii care aveti sef de galerie care a venit cu bulibasha la stadion si i-a dat microfonul sa va indrume:happy

corect am vazut si eu faza atunci

au anuntat ca se pot face donatii in aluminiu si fonta la sfarsitul meciului, si ca spot publicitar au anuntat ca au niste cazane de vanzare

:happy :happy :happy :happy

e cea mai tare duma pe care am vazut-o in ultimul timp, bv nemilosule, esti super tare, simt al umorului f bun

cred ca ala plange acum

STEAUA-MANIA
11th September 2006, 16:07
Este echipa care l-a bagat in spital pe Mateianu care n-a vrut sa dea meciul ,sa castige echipa de langa cimitir la Baia Mare..
Esti prost informat,nu e vb de Baia Mare ci de FC Bihor...hai sa iti dau eu o veste adevarata:rapidistii au pus in pericol existenta lebedelor..pt mai multe informatii,contactati oficialitatile austriece mai exact cele din Viena!:rosu:
Ce paradox..unul care se numeste sapunarul sa joace pt rapid...:D:D

nemilosul
11th September 2006, 16:16
"intrare criminala a lu` sapunaru asupra lui nicolita,acesta se fereste in ultima secunda iar sapunaru din inertie loveste "decisiv" genunchiul lu` moldovan incheindu-i cariera marelui jucator roman" "mucica jr ramas fara cel mai bun jucator al lui nu a putut decat sa priveasca neputincios infrangerea rusinoasa a echipei de supt podu grant"

cam asta o sa fie povestea meciului :drak:

SAMM
11th September 2006, 16:18
"intrare criminala a lu` sapunaru asupra lui nicolita,acesta se fereste in ultima secunda iar sapunaru din inertie loveste "decisiv" genunchiul lu` moldovan incheindu-i cariera marelui jucator roman" "mucica jr ramas fara cel mai bun jucator al lui nu a putut decat sa priveasca neputincios infrangerea rusinoasa a echipei de supt podu grant"

cam asta o sa fie povestea meciului :drak:

si a primit rosu sapunarul ??? :happy :happy :happy :happy

maxx1923
11th September 2006, 16:24
Despre lebedele din Viena .....intreaba pe banel,poate stie ceva.Despre chestia cu bulibasa.........mai subtire.Imparatul iulian a declarat ca este stelist de mic,bulibasa de la strehaia "vreau ca baiatul meu sa joace la steaua",madalin voicu "sunt stelist din familie".Toti acesti porumbei cu aghiotantii lor va sustin,jucatorii:m.raducanu,i.dumitrescu,panait,la scarache,alliuta,cristocea,p.marin,banel....si multi,multi altii au jucat sau joaca la echipa de langa cimitir.De galerie nu mai spun.......manelisti100%.Si vedeti ce strigati ,ca iar trimite jj baietii sa va bage mintile-n cap.

nemilosul
11th September 2006, 16:25
si a primit rosu sapunarul ??? :happy :happy :happy :happy

normal .....pai a avut grija gg si de arbitrul asta :D ca doar suntem comunistii blatisti

nemilosul
11th September 2006, 16:30
Despre lebedele din Viena .....intreaba pe banel,poate stie ceva.Despre chestia cu bulibasa.........mai subtire.Imparatul iulian a declarat ca este stelist de mic,bulibasa de la strehaia "vreau ca baiatul meu sa joace la steaua",madalin voicu "sunt stelist din familie".Toti acesti porumbei cu aghiotantii lor va sustin,jucatorii:m.raducanu,i.dumitrescu,panait,la scarache,alliuta,cristocea,p.marin,banel....si multi,multi altii au jucat sau joaca la echipa de langa cimitir.De galerie nu mai spun.......manelisti100%.Si vedeti ce strigati ,ca iar trimite jj baietii sa va bage mintile-n cap.
da pretene una e sa declare nu stiu ce colorat ca tine cu x echipa

si alta e sa vina PE STADION si sa dea tonu la scandari o bulibasha :happy

SAMM
11th September 2006, 16:31
Despre lebedele din Viena p.

dar cantecul ala cum era: dupa 32 de ani este cupa la ......, l-ati cantat toti cu jucatori impreuna, parca erati sectanti

delaparis
11th September 2006, 16:31
rapid nu reprezinta nimic si sunt super sincer cand spun ca nici nu stiam ca exista echipa asta acum 6-7 ani

....si daca e sa vb de galerie sunteti singurii care aveti sef de galerie care a venit cu bulibasha la stadion si i-a dat microfonul sa va indrume:happy

:o:

Tu esti sincer cind spui asta :happy
Acu 6-7 ani era campioana parca :rolleyes:

Si te mai rog sa o lasi mai usor cu aluziile la adresa rapidistilor

nemilosul
11th September 2006, 16:36
:o:

Tu esti sincer cind spui asta :happy
Acu 6-7 ani era campioana parca :rolleyes:

Si te mai rog sa o lasi mai usor cu aluziile la adresa rapidistilor

pai tocmai pana sa devina campioana nu stiam ca exista:ok:

si nu e chiar nici o aluzie ce s-a intamplat la meciu` ala cu bulibasha e un fapt real ce poate fi confirmat de foarte multe persoane

SAMM
11th September 2006, 16:39
pai tocmai pana sa devina campioana nu stiam ca exista:ok:


eu stiam de echipa asta dar nu stiam ca se numeste rapid, stiam ceva ABBA :happy :happy :happy :happy :happy :happy

SAMM
11th September 2006, 16:47
Īntr-un sondaj realizat pe site-ul forului european, campioana Romāniei este văzută favorită īn disputa cu Dinamo Kiev de 72,28 la sută dintre participanţii la vot, īn timp ce 27,72 la sută mizează pe formaţia ucraineană

o mare campioana

tchibos
11th September 2006, 17:21
din pacate lucrurile nu stau la fel si la casele de pariuri unde banul e in joc

ps: SAMM posteaza si tu intr-un singur post nu in doua consecutive

SAMM
11th September 2006, 17:24
din greseala, scz

six
11th September 2006, 18:55
aici se vorbeste de victoria Stelei de duminica.
:happy :happy :happy.......... FORZA RAPID:yeah: :yeah: :yeah: ;)

resita
11th September 2006, 19:00
vor iesi scantei. si pe teren si-n tribune dar mai ales pe bancile tehnice.

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

steaua - rapid 2-1 :evil:

Blu3red
11th September 2006, 19:46
0-0 clar..mai ales ca se joaca pe Lia Manoliu !!!

delaparis
11th September 2006, 19:49
vor iesi scantei. si pe teren si-n tribune dar mai ales pe bancile tehnice.

::


Sa speram ca nu ...

Ceva mai multe goluri ca sezonul trecut intre cele doua echipe nu ar strica :rolleyes:

Blu3red
11th September 2006, 19:53
Sa speram ca nu ...

Ceva mai multe goluri ca sezonul trecut intre cele doua echipe nu ar strica :rolleyes:

N-ar strica ar fi chiar un meci interesant daca s-ar da mai multe goluri, da ma indoiesc ... va fi un meci de 0-0 :sleep:
Poate daca se juca in Ghencea se dadeau mai multe goluri..

magica_steaua
11th September 2006, 20:40
:happy :happy :happy.......... FORZA RAPID:yeah: :yeah: :yeah: ;)

voi anti-bucuresti frati cu (orice ce zic sunt rasist) din giulesti?????????????

4-0 pentru steaua ca doar joaca o echipa din champions league cu o fosta divizionara B.......

Hard
11th September 2006, 20:46
tre sa ne luam revansa dupa infrangerea de anul trecut din retur :acelasi scor 2-0 Dica si Badea

Sunchase
11th September 2006, 21:34
Victorie la scor cu blatistii

starsteel
11th September 2006, 21:40
Dupa ce nu ati reusit un gol/meci in decursul celor 6 etape acum marcati multe in fata celei mai bune aparari. Hai sa fim seriosi nu are cine sa o bage in ate, in dreptul Rapidului cifra la final va fi aceeasi cu cea de la inceput adica 0.

dede
11th September 2006, 22:23
ca in supercupa, 1-0 pt Steaua cu gol marcat in minutul 90 :evil:

Universal
11th September 2006, 22:50
nu, din punctul eu de vedere 2-0 sau invers acä sunt obositi.sä fim realisti.

starsteel
11th September 2006, 23:03
eu stiam de echipa asta dar nu stiam ca se numeste rapid, stiam ceva ABBA :happy :happy :happy :happy :happy :happy
ABBA a fost supranumele Dunarii Galati.

SAMM
11th September 2006, 23:11
ABBA a fost supranumele Dunarii Galati.

esti sigur, mai citeste, rapid era ABBA

Hard
11th September 2006, 23:13
nu abba, ci baba :D

TheIceMan
11th September 2006, 23:20
4-0 pentru steaua ca doar joaca o echipa din champions league cu o fosta divizionara B.......


pardon, joaca un minionar parvenit cu un fost activist, scor egal, 0-0, 1-1 whatever...


alta plac decat comunismul nu aveti.....

well, nu e placa, e adevarul istoric, fie ca iti place fie ca nu.

magica_steaua
11th September 2006, 23:56
pardon, joaca un minionar parvenit cu un fost activist, scor egal, 0-0, 1-1 whatever...



well, nu e placa, e adevarul istoric, fie ca iti place fie ca nu.

am inteles deci existau echipe care erau adeptele democratiei ............sunt curios cati dintre astia care tot vorbiti de comunism v-ati nascut inainte de 89........mai mult ca sigur la ce idei aveti toti v-ati nascut dupa '90 asa ca nu mai folositi termeni pe care nu-i cunoasteti

Angel66
12th September 2006, 00:05
Sper sa nu bage Rapid echipa a doua .. :rolleyes: :happy
bine zis delaparis...:happy prietenii stiu de ce!:D batem cu 2-0,acelasi scor din retur!astia se tot lauda ca ne bat de mult timp...chestia e ca nu prea le iese...supercupa asta a fost un accident,jucam cu juma' de echipa(datorita lui berbecali si "prietenului" nostru "toni"),gol in min 90...in fine...o sa batem "campioana blaturilor"...

magica_steaua
12th September 2006, 00:11
bine zis delaparis...:happy prietenii stiu de ce!:D batem cu 2-0,acelasi scor din retur!astia se tot lauda ca ne bat de mult timp...chestia e ca nu prea le iese...supercupa asta a fost un accident,jucam cu juma' de echipa(datorita lui berbecali si "prietenului" nostru "toni"),gol in min 90...in fine...o sa batem "campioana blaturilor"...

la fotbal nu se pune problema........in ceea ce priveste anumite degete ridicate,insultelw aduse arbitrului,gazonului,tabelei,nocturnei, ne bateti rau........inca o data ce e rapid in fotbalul romanesc?????o fosta divizionara B ..........noi jucam de 4 ori in champions league si voi aveti 3 titluri ....deja totul devine jenant sa spui rapid

p.s.:lasa-l ma pe niculae in pace ......in toate posturile tale citezi din niculae...........cred ca esti trista acum ca datorita "valorii" lui nu prinde nici banca de rezerve la auxerre

TheIceMan
12th September 2006, 00:18
am inteles deci existau echipe care erau adeptele democratiei ............sunt curios cati dintre astia care tot vorbiti de comunism v-ati nascut inainte de 89........mai mult ca sigur la ce idei aveti toti v-ati nascut dupa '90 asa ca nu mai folositi termeni pe care nu-i cunoasteti

nu cred ca ai inteles nimica, echipele dinainte de comunism au fost reduse la tacere, in locul lor impunandu-se, cu forta, Steaua, Dinamo & Co.

ia la rand toate echipele de la ora actuala din prima divizie si spune-mi cate au o istorie mai veche decat 1948? cateva doar care au supravietuit, in general echipele care aveau rezonanta muncitoreasca, ceferista de ex. si dadeau bine la urechile bolsevicilor.

nu-i rau ca s-au format echipe noi, oricand e binevenita fondarea unei noi grupari, dar normal este sa incepi din diviza D-judeteana nu direct in "A". Aici e problema, trisarea regulamentului.

Uite de ex, la Sibiu, echipa veche 'Soimii', desi n-a fost desfiintata direct, a fost practic sugrumata incet-incet in decursul anilor pana ce a fost inlocuita de echipa comunista Inter sustinuta fatis de Nicu ceausescu...
Dupa '89 nici Inter nu a mai rezistat, s-a dizolvat, cale fireasca ce trebuia urmata si de Steaua si de Dinamo.
Acu de vro 4 ani, noul primar incearca creearea unei noi echipe FC Sibiu, dar am inceput de jos din divizia judeteana, am reusit acum doi ani promovarea in "C" acum cu reorganizarea (alta marlanie), foaie verde loboda, iara o luam de la inceput, nu mai suntem nici in "C".

Deci actuala FC Sibiu, nefiind impusa de regimul politic direct in "A", cum s-a intamplat cu Steaua ori Dimano isi joaca sansa acolo unde ii este valoarea sperand la mai bine.

Aici e diferenta, aici e 'placa' cu 'echipa comunista impusa'.

Iar de aici sper ca te-ai prins ca aluzia ta cu varsta nu ma prinde, poate Dumneavoastra sunteti in categoria "toti v-ati nascut dupa '90" pentru ca e clar ca folositi termeni pe care nu-i stapaniti.

Noapte buna.

Angel66
12th September 2006, 00:19
am inteles deci existau echipe care erau adeptele democratiei ............sunt curios cati dintre astia care tot vorbiti de comunism v-ati nascut inainte de 89........mai mult ca sigur la ce idei aveti toti v-ati nascut dupa '90 asa ca nu mai folositi termeni pe care nu-i cunoasteti

ciudat...eu as zice ca tu te-ai nascut dupa '90...dupa modul in care te exprimi,as zice ca ai cam 8 clase...stai linistit..cresti tu,mai inveti!vorbim de comunism ptr ca stim ce a insemnat!!intelegi?nu spun ca a fost un rau absolut...ar trebui sa mai treaca 20 de ani ca romania sa creasca din punct de vedere economic pana la nivelul din '89!dar asta e alta poveste...aici vb de fotbal...si de ce a insemnat comunismul in fotbal!sa nu incercam sa ne ascundem dupa deget...

magica_steaua
12th September 2006, 00:21
nu cred ca ai inteles nimica, echipele dinainte de comunism au fost reduse la tacere, in locul lor impunandu-se, cu forta, Steaua, Dinamo & Co.

ia la rand toate echipele de la ora actuala din prima divizie si spune-mi cate au o istorie mai veche decat 1948? cateva doar care au supravietuit, in general echipele care aveau rezonanta muncitoreasca, ceferista de ex. si dadeau bine la urechile bolsevicilor.

nu-i rau ca s-au format echipe noi, oricand e binevenita fondarea unei noi grupari, dar normal este sa incepi din diviza D-judeteana nu direct in "A". Aici e problema, trisarea regulamentului.

Uite de ex, la Sibiu, echipa veche 'Soimii', desi n-a fost desfiintata direct, a fost practic sugrumata incet-incet in decursul anilor pana ce a fost inlocuita de echipa comunista Inter sustinuta fatis de Nicu ceausescu...
Dupa '89 nici Inter nu a mai rezistat, s-a dizolvat, cale fireasca ce trebuia urmata si de Steaua si de Dinamo.
Acu de vro 4 ani, noul primar incearca creearea unei noi echipe FC Sibiu, dar am inceput de jos din divizia judeteana, am reusit acum doi ani promovarea in "C" acum cu reorganizarea (alta marlanie), foaie verde loboda, iara o luam de la inceput, nu mai suntem nici in "C".

Deci actuala FC Sibiu, nefiind impusa de regimul politic direct in "A", cum s-a intamplat cu Steaua ori Dimano isi joaca sansa acolo unde ii este valoarea sperand la mai bine.

Aici e diferenta, aici e 'placa' cu 'echipa comunista impusa'.

Iar de aici sper ca te-ai prins ca aluzia ta cu varsta nu ma prinde, poate Dumneavoastra sunteti in categoria "toti v-ati nascut dupa '90" pentru ca e clar ca folositi termeni pe care nu-i stapaniti.

Noapte buna.

si cum au luat campionatul craiova,petrolul,uta,arges????? n-a fost atent ceausescu nu????vezi ca n-are logica........

magica_steaua
12th September 2006, 00:24
ciudat...eu as zice ca tu te-ai nascut dupa '90...dupa modul in care te exprimi,as zice ca ai cam 8 clase...stai linistit..cresti tu,mai inveti!vorbim de comunism ptr ca stim ce a insemnat!!intelegi?nu spun ca a fost un rau absolut...ar trebui sa mai treaca 20 de ani ca romania sa creasca din punct de vedere economic pana la nivelul din '89!dar asta e alta poveste...aici vb de fotbal...si de ce a insemnat comunismul in fotbal!sa nu incercam sa ne ascundem dupa deget...

citeste postul meu la aberatiile tale de mai sus si dup'aia da-ti cu presupusul de comunism si alte probleme care te depasesc.....ramai totusi la statutul de admiratoare a unor fotbalisti ((Niculae))) si nu a fotbalului ca sport

Angel66
12th September 2006, 00:25
la fotbal nu se pune problema........in ceea ce priveste anumite degete ridicate,insultelw aduse arbitrului,gazonului,tabelei,nocturnei, ne bateti rau........inca o data ce e rapid in fotbalul romanesc?????o fosta divizionara B ..........noi jucam de 4 ori in champions league si voi aveti 3 titluri ....deja totul devine jenant sa spui rapid

p.s.:lasa-l ma pe niculae in pace ......in toate posturile tale citezi din niculae...........cred ca esti trista acum ca datorita "valorii" lui nu prinde nici banca de rezerve la auxerre

ei..esti tare frustrat in ceea ce il priveste pe niculae...nu ai uitat nici acum golurile pe care le-a dat??:evil: uite mai baietel...echipa asta,"fosta divizionara B",cum ii spui tu(din cauza cui oare??:rolleyes: )v-a facut sa tremurati pana la sfarsitul campionatului,v-a batut,l-a facut pe berbecali sa cheltuie ceva bani pe la adeversari(ai stelei:evil: )...si va lua campionatul daca nu apelati la "metode specifice"!!!!

eu zic sa nu-ti mai dai cu parerea tu pe cine admir eu sau nu...eu iubesc Rapidul de pe vremea cand tu te jucai cu masinutele!si pe aici s-au perindat multi jucatori buni...idoli ai Grantului!!Niculae e doar unul dintre ei!eu cred ca tu esti ala care abereaza...

magica_steaua
12th September 2006, 00:29
ei..esti tare frustrat in ceea ce il priveste pe niculae...nu ai uitat nici acum golurile pe care le-a dat??:evil: uite mai baietel...echipa asta,"fosta divizionara B",cum ii spui tu(din cauza cui oare??:rolleyes: )v-a facut sa tremurati pana la sfarsitul campionatului,v-a batut,l-a facut pe berbecali sa cheltuie ceva bani pe la adeversari(ai stelei:evil: )...si va lua campionatul daca nu apelati la "metode specifice"!!!!

auzi "din cauza cui oare"........dar petrolul,uta,craiova,arges cum au luat campionatul........si dupa '90 ati stat prin B asa ca lasa placa cu echipa care nu era pe placul comunistilor .................

TheIceMan
12th September 2006, 01:18
si cum au luat campionatul craiova,petrolul,uta,arges????? n-a fost atent ceausescu nu????vezi ca n-are logica........

da, da are logica, majoritate enumerate de tine tot creatie sovietica sunt, mi-e egal daca a luat un campionat steaua altul dinamo altul fc arges altul petrolul.

da, are logica, cand a deventi atent ceausescu NUMAI steaua a mai castigat, cateodata dinamo de ochii lumii.

craiova a fost o exceptie, iar dupe ce au scos capul, dupa episodul Benfica, ce a mai realizat Craiova? Nimica! de ce? pentru ca deranja si altele erau planurile.

magica_steaua
12th September 2006, 01:24
da, da are logica, majoritate enumerate de tine tot creatie sovietica sunt, mi-e egal daca a luat un campionat steaua altul dinamo altul fc arges altul petrolul.

da, are logica, cand a deventi atent ceausescu NUMAI steaua a mai castigat, cateodata dinamo de ochii lumii.

craiova a fost o exceptie, iar dupe ce au scos capul, dupa episodul Benfica, ce a mai realizat Craiova? Nimica! de ce? pentru ca deranja si altele erau planurile.


ma baiatule tu ai auzit ce a zis cornel dinu????a zis ca fara ajutorul securitatii dinamo nu ajungea in semifinala cupei uefa.........ia spune-mi de cine apartinea dinamo?????


si inca ceva cum iti explici ca steaua e singura echipa care a jucat in champions league si de 3 ori pana acum iar altii au fost scosi de echipe ca polonia varsovia...............dupa '90 cine a luat cele mai multe titluri???

dupa '90 cine a ajuns in semifinala cupei uefa????dupa '90 ce perfromante a avut dinamo in cupele europene???

delaparis
12th September 2006, 01:28
off-topic ... Performante au fost si la Dinamo ... mai rar da au fost ...
Dar se pot discuta pe alta sectiune ...

SORENSEN
12th September 2006, 01:46
S-a incins lumea...sa mai asteptam macar pana vineri sa trecem de "europene" si apoi sa ne ironizam aiurea in purul stil romanesc...
Ambele echipe au meciuri in Euorpa..una mai greu alta mai suor..sa vedem cine se recupereaza mai usor...noi avem noroc cu lotul largit care ne dau mai multe variante...
Va fi un meci interesant...cred ca nu vor fi surprize (sa-l parafrazez pe baiatul care a comentat turul din UEFA din sferturi)...va castiga Steaua.

TheIceMan
12th September 2006, 02:15
ma baiatule tu

"ma baiatule" eu un apelativ pe care va rog sa-l folositi cand va adresati copilului Dumneavoastra.

Rossi
12th September 2006, 02:21
4-0 pentru steaua


2003/04 Rapid - Steaua 1-1
2003/04 Steaua - Rapid 3-3
2004/05 Rapid - Steaua 2-1
2004/05 Steaua - Rapid 0-0
2005/06 Rapid - Steaua 0-0
2005/06 Steaua - Rapid 0-2

vrabia , malai viteazu ...auzi 4-0 :happy

TheIceMan
12th September 2006, 02:36
a zis ca fara ajutorul securitatii dinamo nu ajungea in semifinala cupei uefa.........ia spune-mi de cine apartinea dinamo?????

Nu stiam ca Dinamo sa fi jucat o semifinala de cupa uefa, in ce an a fost asta?
Daca pe bune intrebi de cine apartine Dinamo atunci cred ca mai ai de invatat ceva, uite aici prima lectie Dinamo clubul M.I. fondat de clica bolsevica in aceeasi perioada cu alte cluburi precum Steaua.



si inca ceva cum iti explici ca steaua e singura echipa care a jucat in champions league si de 3 ori pana acum iar altii au fost scosi de echipe ca polonia varsovia...............dupa '90 cine a luat cele mai multe titluri???

Explicatia e simpla, au ramas la aceleasi obiceiuri ca si inainte de '89.
Dar tu cum iti explici ca nici Steaua 10 ani nu a pupat nimika, cum iti explica ca a fost eliminata de ilustra Rosenborg??


dupa '90 cine a ajuns in semifinala cupei uefa????dupa '90 ce perfromante a avut dinamo in cupele europene???

Well, Dinamo a jucat dupa '89 o semifinala de Cupa Cupelor daca mai tin bine minte, echivalenta acuma cu semifinala cupei UEFA, deci pana acum Steaua si Dinamo sunt cam la acelasi nivel, dupa '89.

BTW, nu sunt nici dinamovist nici stelist nici rapidist, toate imi displac (pe plan intern fiind de sorginte sovietica sau imi sunt simpatice (pe plan european, fiindca eu inca ma simt roman) in mod egal.

La ce sunt impotriva, sunt impotriva minciunii, hotiei, rasismului (white power & sh*it) coruptiei, etc. Or patronii actuali ai cluburilor sus amintine sunt campioni in domeniile pe care eu le dispretuiesc, atat in economie cat si in sport

Ptr cultura Dvs generala: Chinezul & Ripensia Timisoara, Venus & Juventus Bucuresti cam astea ar fi numele echipelor desfiintate de comunisti, ca sa faca loc sleahtei Dinamo & Steaua & Co.

pytzy
12th September 2006, 03:01
[/COLOR]
ei..esti tare frustrat in ceea ce il priveste pe niculae...nu ai uitat nici acum golurile pe care le-a dat??:evil: uite mai baietel...echipa asta,"fosta divizionara B",cum ii spui tu(din cauza cui oare??:rolleyes: )v-a facut sa tremurati pana la sfarsitul campionatului,v-a batut,l-a facut pe berbecali sa cheltuie ceva bani pe la adeversari(ai stelei:evil: )...si va lua campionatul daca nu apelati la "metode specifice"!!!!

eu zic sa nu-ti mai dai cu parerea tu pe cine admir eu sau nu...eu iubesc Rapidul de pe vremea cand tu te jucai cu masinutele!si pe aici s-au perindat multi jucatori buni...idoli ai Grantului!!Niculae e doar unul dintre ei!eu cred ca tu esti ala care abereaza...
Lasai in pace sa abereze cu campionatul lor cumparat de jiji pentru oile lui anul trecut, anul asta a inceput de la primele etape sa dea cu bani sa fie sigur ca va castiga. Ei cu astfel de titluri(?) se mandresc. RAPID.."o iubire fara sfarsit"/hello

Ammadeus
12th September 2006, 04:00
s.b. saptamana asta: 0-3 cu Kiev, 0-3 cu Rapid; olaroiu are diaree, mm spumega iar pt. ciobanul evazionist e saptamana in care-i vor incepe patimile...mai intai cu fotbalul si apoi cu mita...bulaul e tot mai aproape!

Datenshi
12th September 2006, 07:51
:rosu: Limbaj vulgar si tendentios....

Eu zic sa-l dai in judecata. :drak: Tendentios auzi...:lol:

gheorghe
12th September 2006, 08:46
Gluma anului: steaua comunista in Champions League!:rosu: Locul 5 din 4 echipe:drak: In rest, duminica bate Rapidul la 2 goluri distanta!:ok:

Dennis
12th September 2006, 09:38
2003/04 Rapid - Steaua 1-1
2003/04 Steaua - Rapid 3-3
2004/05 Rapid - Steaua 2-1
2004/05 Steaua - Rapid 0-0
2005/06 Rapid - Steaua 0-0
2005/06 Steaua - Rapid 0-2

vrabia , malai viteazu ...auzi 4-0 :happy

Ai uitat sa pui: Steaua - Rapid 1-0

Shi nu te lua dupa rezultatele alea din urma cu nu prea conteaza, acum suntem echipa de Champions League :D , shi la cum merge Rapidul fata de noi, 4-0 nu e deloc aberant...



s.b. saptamana asta: 0-3 cu Kiev, 0-3 cu Rapid; olaroiu are diaree, mm spumega iar pt. ciobanul evazionist e saptamana in care-i vor incepe patimile...mai intai cu fotbalul si apoi cu mita...bulaul e tot mai aproape!

Poate in visele voastra alea frumoase...ca de acolo ai luat linia asta. Noua ni se indeplinesc visurile in timp ce voi continuati sa ne doriti raul...(in general despre anti-stelishti..)

SAMM
12th September 2006, 10:14
Gluma anului: steaua comunista in Champions League!:rosu: Locul 5 din 4 echipe:drak: In rest, duminica bate Rapidul la 2 goluri distanta!:ok:

de 3 ani ne-amenintati , in UEFA cand jucati ???

NICIODATA

in 2-3 ani Iancu e la pastrare, iar voi in B unde va este locul

Interviu cu Igor Surkis
Ce ştiţi despre Steaua?
- Multe, foarte multe. În primul rînd, îi cunosc tradiţia, în faţa căreia am un respect deosebit. Să nu uităm că această echipă a cîştigat Cupa Campionilor în 1986, o performanţă absolut incredibilă. A cucerit şi Supercupa Europei, peste un an, chiar împotriva noastră.


sustineti niste glume de echipe pe langa STEAUA nici macar la 25% din performantele Stelei nu se ridici nici o echipa din Romania, si mai aveti tupeu sa criticati cand ar trebui sa stati drepti in fata SuperCampioanei

gheorghe
12th September 2006, 11:38
... ar trebui sa stati drepti in fata SuperCampioanei...


Supercampioana?!?!Poate supercampioana celei mai mari minciuni din istoria Romaniei:rosu:

SAMM
12th September 2006, 11:44
Supercampioana?!?!Poate supercampioana celei mai mari minciuni din istoria Romaniei:rosu:

minciuna era doar dak avea o singura performanta in istorie, minciuna sau intamplare

Steaua are insa zeci de performante, nu poate fi vorba decat de valoare, dak vrei ti le insir aici pe toate dar ar fi ff mult de scris, in orice regim Steaua a facut performanta iar asta trebuie sa va dea de gandit si sa nu mai atacati asa aiurea cea mai galonata echipa din SE Europei

pinki
12th September 2006, 11:47
bai, da' sunteti ceva de speriat, alt topic, aceleasi vrajeli. mai bine hai sa facem un thread separat unde ne certam cine e comunist, cine nu e, cine face blaturi, cine e mai smecher, etc. ca deja devine monoton.

gheorghe
12th September 2006, 11:58
... cea mai galonata echipa din SE Europei...

In sensul militar al cuvantului te referi, nu?:happy

SAMM
12th September 2006, 12:04
In sensul militar al cuvantului te referi, nu?:happy

nu nicidecum

UEFA spune asta, in almanahul UEFA, e indubitabil echipa cu cele mai mari performante din SE Europei, o spun cifrele si uefa

Datenshi
12th September 2006, 12:09
Stiu ca discutiile aste prin porumb sunt greu de evitat, dar putem sa ne intoarcem cat de cat la meci?

pytzy
12th September 2006, 12:11
Ok Jerry20cm pe viitor o sa incerc sa nu mai folosesc cuvinte triviale. Dar acum depinde si de ce vrei sa intelegi din cuvintele respective. Pentru meciul cu steaua pronosticul meu este 2-0 pentru RAPID.

Hard
12th September 2006, 12:15
il ametim pe badoi cu jocul nostru de pase sa moara .... de lucescu

dede
12th September 2006, 12:29
Stiu ca discutiile aste prin porumb sunt greu de evitat, dar putem sa ne intoarcem cat de cat la meci?
ne intoarcem, va batem si dupa aia iar incep discutiile...ca arbitrii au fost de vina, blat, noroc, comunisti si tot asa

1-0, gol Dica in min 90

maxx1923
12th September 2006, 12:35
In alta ordine de idei ,dupa valoarea echipei si cu un arbitraj corect,va invinge RAPID

SAMM
12th September 2006, 12:49
In alta ordine de idei ,dupa valoarea echipei si cu un arbitraj corect,va invinge RAPID

depinde la ce corectitudine te referi : "Corect ca Tudor cand nu l-a eliminat pe Rada dupa un atac criminal la Radoi" - asa de corect

doar cu asa puteti castiga, in rest sunteti doar ABBA, o echipa de cartier

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 13:11
imi doresc un meci aprig, cu multe cartonase rosii si accidentari. si sa se termine 0-0.


Bob-ule,de ce vrei cartonase :rosu: cumva pt ca peste 1 etapa venim in groapa si va punem cruce?!:D Va este frica de STEAUA,f bine,asa si trebuie!:D
Un meci oarecare,acest meci cu sinele...unicul derby:STEAUA - dinamo!:yeah:

andrei1921tm
12th September 2006, 13:40
Meciu tinde spre x2...Steaua o sa vina dupa un meci greu si Rapidul trebuie sa se revigoreze si asta e cea mai buna ocazie!

mindhunters
12th September 2006, 13:51
STEAUA - Rapid 3-0 :ok:

maxx1923
12th September 2006, 14:01
il ametim pe badoi cu jocul nostru de pase sa moara .... de lucescu

***moderated*** Sau n-am inteles eu bine si ai vrut sa spui ca ai boala pe blaturile pe care le face steaua?
Duminica reveniti cu picioarele pe pamant.

superchumbo
12th September 2006, 14:04
Duminica reveniti cu picioarele pe pamant.


mai uitati-va la cate puncte sunteti de noi ... voi sa reveniti pe pamant ...... credeti ca v-ati revenit dupa ce-ati batut locul 14 din camp trecut ?!?!?? ..... wow!!!!

kain
12th September 2006, 14:07
Se recupereaza.. :) Mi-e sa nu tremurati dupa aia cand o sa venim din urma :>

superchumbo
12th September 2006, 14:14
Se recupereaza.. :) Mi-e sa nu tremurati dupa aia cand o sa venim din urma :>

de 2 ani tot tremuram ....................... :ok:

m4st3r
12th September 2006, 14:43
eu pun la pariuri un X cat casa :D

Datenshi
12th September 2006, 14:56
ne intoarcem, va batem si dupa aia iar incep discutiile...ca arbitrii au fost de vina, blat, noroc, comunisti si tot asa

1-0, gol Dica in min 90

Sau va batem iar si veniti cu scuze ca aveati psihicul slabit dupa meciul din liga...

superchumbo
12th September 2006, 14:58
Sau va batem iar si veniti cu scuze ca aveati psihicul slabit dupa meciul din liga...



ca-n supercupa ????????????????????? :P

Jerry20cm
12th September 2006, 14:58
acum nu mai avem nicio scuza , deoarece si voi jucati meci in cupele europene, si aveti si mai putine zile de odihna la dispozitie.
..asa ca sper sa nu aud pe nimeni cu scuze de genul: eram obositi dupa meciul din Liga.

bob
12th September 2006, 14:59
Bob-ule,de ce vrei cartonase :rosu: cumva pt ca peste 1 etapa venim in groapa si va punem cruce?!:D Va este frica de STEAUA,f bine,asa si trebuie!:D
Un meci oarecare,acest meci cu sinele...unicul derby:STEAUA - dinamo!:yeah:

esti haios. stii f. bine ca nu ne temem. sunt total anti-steaua din mai multe motive, dar trebuie sa recunosti si tu ca aici e vorba ca fiecare grupare are teama de cealalta . de aceea este derbyul fotbalului romanesc. si stai linistit , ca va punem crucea si va ducem in cimitirul vostru !:drak:
la meciul asta va fi decisiva lupta de la mijlocul terenului. acolo cred u ca se va decide.

superchumbo
12th September 2006, 15:01
Proprun Sa-i facem o primire deosebita JeGului .................... merita 100%

bob
12th September 2006, 15:11
cine e ala?

superchumbo
12th September 2006, 15:13
moldovan fmm

bob
12th September 2006, 15:17
moldovan fmm

dar ce aveti cu ala ? mie nu mi se pare periculos. daca e luat in primire de un fundas solid, care stie si el sa-i dea coate, nu misca in front. asta da goluri doar la ciupeala, cu echipele mai mici.

pinki
12th September 2006, 15:21
pai nu cred ca la asta se referea, adica la moldovan in teren, cred ca era vorba de offteren, sa zic asa :D nU?

STEAUA-MANIA
12th September 2006, 15:49
trebuie sa recunosti si tu ca aici e vorba ca fiecare grupare are teama de cealalta .
Inca nu s-a "nascut" acea echipa de care sa-i fie frica lui STEAUA!:D
Meciul si sinele este doar un antrenament in vederea meciului cu dinamo.:evil:

dede
12th September 2006, 15:57
Sau va batem iar si veniti cu scuze ca aveati psihicul slabit dupa meciul din liga...
acum jucam un simplu meci in grupele cl (:evil:), nu in semifinalele uefa...oricum e mai complicat sa ne bateti in acest moment

din partea mea, Oli poate sa bage iar rezervele :D

Aurel.D
12th September 2006, 16:21
Va fi un meci tare ca de obicei, dar din pacate va fi dominat de scandaluri si intrari violente ale jucatorilor, tot ca de obicei. Rapidistii vor juca tare iar Steaua vine dupa un meci in L.C.
Cred ca rezultatul acestui meci va depinde si de cum se va termina meciul cu Dinamo Kiev, de miercuri.

SAMM
12th September 2006, 16:27
Rapidistii vor juca tare iar Steaua vine dupa un meci in L.C.
Cred ca rezultatul acestui meci va depinde si de cum se va termina meciul cu Dinamo Kiev, de miercuri.

mai depinde si de corectitudine arbitrului, din primele 30 min ar fi normal ca Rapid sa joace in 9, la cat de infect joaca fundasii lor smardoi

apercele
12th September 2006, 17:45
Meciul si sinele este doar un antrenament in vederea meciului cu dinamo.:evil:

da, stim....v-am vazut in supercupa si in cele 2 meciuri de campionat anul trecut contra lui DINAMO
noroc cu centrarea norvegianului de cristocea in min 90 de ati egalat si voi in groapa....ca era sa plecati cu un 1 punct din cele 9 in joc
macar de tot vreti sa pareti aroganti, spuneti si voi ceva unde scorurile va sustin parerile :ok:

magica_steaua
12th September 2006, 19:22
da, stim....v-am vazut in supercupa si in cele 2 meciuri de campionat anul trecut contra lui DINAMO
noroc cu centrarea norvegianului de cristocea in min 90 de ati egalat si voi in groapa....ca era sa plecati cu un 1 punct din cele 9 in joc
macar de tot vreti sa pareti aroganti, spuneti si voi ceva unde scorurile va sustin parerile :ok:

vrei scoruri ...acum 2 ani v-am batut si in groapa si in ghencea........asa ca liniste(sa nu mai vorbim de rezultatele noastre din europa din ultimii 3 ani)

starsteel
12th September 2006, 19:30
dar ce aveti cu ala ? mie nu mi se pare periculos. daca e luat in primire de un fundas solid, care stie si el sa-i dea coate, nu misca in front. asta da goluri doar la ciupeala, cu echipele mai mici.
O parere pe care o impartasesc 100%.

Duminica pe stadionul Lia Manoliu facem instructie cu cfr-istii ii invatam mersul piticului si taras pe coate.;)

m8k
12th September 2006, 19:40
O parere pe care o impartasesc 100%.

Duminica pe stadionul Lia Manoliu facem instructie cu cfr-istii ii invatam mersul piticului si taras pe coate.;)

Cfr-istii suntem noi, ei sunt doar o sectie a noastra, sectia rapida:D. Un meci care promite mult, sper un succes al Rapidului, corelat cu victoria lui CFR la Timisoara, sa revenim in fruntea clasamentului. Parca arata clasamentul mai frumos cind suntem pe 1.

apercele
12th September 2006, 19:42
Parca arata clasamentul mai frumos cind suntem pe 1.

jura-te
eu zic ca asta de azi arata cel mai bine :D

Datenshi
12th September 2006, 20:04
O parere pe care o impartasesc 100%.

Duminica pe stadionul Lia Manoliu facem instructie cu cfr-istii ii invatam mersul piticului si taras pe coate.;)


Siiigur ca da. Ai nostri sunt mai rebeli, fug de instructie ca dracu' de tamaie. :D

starsteel
12th September 2006, 20:05
Sa inteleg atunci ca nu va prezentati.:D

Quartz@nu
12th September 2006, 20:34
meci greu ; cred ca va fi un meci dur, cu faulturi multe .....sper ca arbitrajul sa nu fie "partinitor".
pronostic 1X .

superchumbo
12th September 2006, 20:38
stiu ca fotbalul in sala se numeste futsal (sa zicem ca e sport distinct), dar pentru fotbal-K1 nu se poate omologa o noua federatie ??????? :P


si de exemplu presedinte onorific ar putea fi m.constantin

starsteel
12th September 2006, 20:40
Rapid k1?....cred ca pariorii ar putea juca si un 3-0 forfait doar au mai existat episoade de parasire a terenului de catre rapidisti, asta ar fi episodul 3.

Datenshi
12th September 2006, 21:05
Vedeti sa nu stati in randurile din fata, am vazut ca zboara prin aer ca in filmele alea japoneze. Sa nu va nimereasca din greseala vreun picior in cap doamne fereste.

be@
12th September 2006, 21:51
Hmmm... Cat a fost scorul la ultima intalnire din campionat intre echipa infintata de comunisti, si Rapid? Parca 0-2? :happy :happy :happy
Asa va fi si de data asta. 2 boabe din partea batranului Moldovan. :D

apercele
12th September 2006, 21:54
din care meci va referiti, cu rapid sau rapid II?
nu-i vorba ca tot la fel s-a terminat...stelistii inapoi la stana plangand :drak:

dede
12th September 2006, 22:10
Hmmm... Cat a fost scorul la ultima intalnire din campionat intre echipa infintata de comunisti, si Rapid? Parca 0-2? :happy :happy :happy
Asa va fi si de data asta. 2 boabe din partea batranului Moldovan. :D
de ce sa nu luam ultimul scor dintre cele 2 echipe, ca e mai recent? a fost 1-0 pt Steaua, care a jucat cu rezervele...nici nu vreau sa ma gandesc pe cine vor mai da vina rapidistii daca Steaua va juca cu prima echipa :evil:

Ammadeus
12th September 2006, 23:47
s.b., a venit timpul sa incepetzi sa va kktzy pe voi: spartak moscova, sahtior, levski: 0-13 cu Vestul profesionist; abia astept realul si olympique-ul! altfel, o luatzi local si natzional de la rapid cu 3-0!

SORENSEN
13th September 2006, 00:24
...norvegianului de cristocea ...

:happy ma dar ce le mai scot unii :shock:

Oricum vom juca fara probleme si cu Rapid ..nu se acumuleaza prea mare la nivel de echipa(oboseala)...pt ca avem jucatori care sa inlocuiasca pe cei obositi.
Drumul de la Madeira e lung ...cred ca vom castiga cu 1-0 :ok:

magica_steaua
13th September 2006, 00:28
sper sa castigam......1-0

p.s.;rapid joaca acasa turul .....oricum nu conteaza

SORENSEN
13th September 2006, 00:40
din care meci va referiti, cu rapid sau rapid II?
nu-i vorba ca tot la fel s-a terminat...stelistii inapoi la stana plangand :drak:

Ne intoarcem noi la STANA dar STANA noastra e de Champions League...
:ok:
Cu rapidistii trebuia sa jucam in stana de CL dar cum pe ei ii stim mai recalcitranti ...jucam pe National..sa-l strice pe ala...ca oricum se va darama :cool:

h0va
13th September 2006, 02:31
si dupa '90 ati stat prin B asa ca lasa placa cu echipa care nu era pe placul comunistilor

Divizia A 1990 - 1991
Clasament
1990-1991 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Universitatea Craiova 34 22 6 6 74 26 50
2 Steaua Bucuresti 34 20 10 4 67 28 50
3 Dinamo Bucuresti 34 16 11 7 54 27 43
4 FC Inter Sibiu 34 18 2 14 56 46 38
5 Gloria Bistrita 34 15 7 12 51 38 37
6 Politehnica Timisoara 34 14 7 13 45 45 35
7 Petrolul Ploiesti 34 15 5 14 48 49 35
8 FC Arges Pitesti 34 13 8 13 49 42 34
9 FC Brasov 34 14 6 14 47 45 34
10 Farul Constanta 34 12 10 12 40 40 34
11 Rapid Bucuresti 34 13 6 15 44 45 32
12 Sportul Studentesc 34 10 12 12 45 53 32
13 Corvinul Hunedoara 34 15 2 17 47 62 32
14 Progresul Braila 34 13 5 16 33 49 31
15 FC Bacau 34 11 7 16 32 42 29
16 Jiul Petrila 34 11 6 17 46 65 28
17 FC Bihor 34 7 8 19 40 75 22
18 Universitatea Cluj 34 5 6 23 26 67 16

Divizia A 1991 - 1992
Clasament
1991-1992 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Dinamo Bucuresti 34 21 13 0 76 23 55
2 Steaua Bucuresti 34 20 8 6 68 31 48
3 Electroputere Craiova 34 16 7 11 43 28 39
4 Universitatea Craiova 34 14 11 9 38 26 39
5 Politehnica Timisoara 34 15 9 10 36 34 39
6 Progresul Braila 34 14 7 13 39 37 35
7 Rapid Bucuresti 34 13 9 12 34 37 35
8 Otelul Galati 34 15 5 14 38 46 35
9 FC Brasov 34 13 8 13 53 49 34
10 FC Ploiesti 34 14 6 14 37 49 34
11 Gloria Bistrita 34 13 7 14 44 40 33
12 FC Inter Sibiu 34 13 7 14 42 43 33
13 Farul Constanta 34 14 4 16 40 43 32
14 FC Bacau 34 11 7 16 32 54 29
15 Sportul Studentesc 34 10 8 16 37 47 28
16 FC Arges Pitesti 34 8 8 18 38 52 24
17 ASA Tg. Mures 34 8 5 21 31 55 21
18 Corvinul Hunedoara 34 6 7 21 35 67 19

Divizia A 1992 - 1993
Clasament
1992-1993 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 34 25 7 2 84 22 57
2 Dinamo Bucuresti 34 23 7 4 81 24 53
3 Universitatea Craiova 34 16 10 8 50 36 42
4 Rapid Bucuresti 34 15 9 10 40 33 39
5 Gloria Bistrita 34 15 5 14 45 41 35
6 Electroputere Craiova 34 13 9 12 35 32 35
7 Sportul Studentesc 34 13 8 13 40 43 34
8 FC Inter Sibiu 34 11 11 12 41 47 33
9 Farul Constanta 34 14 4 16 57 66 32
10 Otelul Galati 34 13 6 15 40 49 32
11 Universitatea Cluj 34 14 2 18 43 51 30
12 FC Brasov 34 12 6 16 36 45 30
13 Politehnica Timisoara 34 8 13 13 34 46 29
14 Progresul Bucuresti 34 9 11 14 38 53 29
15 Progresul Braila 34 10 9 15 36 51 29
16 FC Ploiesti 34 12 3 19 47 50 27
17 FC Bacau 34 8 9 17 24 44 25
18 CSM Resita 34 9 3 22 34 72 21

Divizia A 1993 - 1994
Clasament
1993-1994 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 34 22 9 3 63 19 53
2 Universitatea Craiova 34 16 8 10 64 46 40
3 Dinamo Bucuresti 34 16 7 11 65 40 39
4 Rapid Bucuresti 34 16 6 12 43 32 38
5 FC Ploiesti 34 14 10 10 34 30 38
6 Farul Constanta 34 15 7 12 42 38 37
7 Gloria Bistrita 34 16 3 15 47 43 35
8 FC Inter Sibiu 34 13 8 13 40 41 34
9 Progresul Bucuresti 34 14 4 16 44 42 32
10 Ceahlaul Piatra Neamt 34 11 10 13 27 40 32
11 UT Arad 34 12 8 14 35 49 32
12 Universitatea Cluj 34 11 9 14 39 42 31
13 FC Brasov 34 13 5 16 38 52 31
14 Electroputere Craiova 34 10 10 14 25 34 30
15 Otelul Galati 34 12 5 17 38 47 29
16 Politehnica Timisoara 34 11 6 17 39 53 28
17 Sportul Studentesc 34 10 7 17 29 46 27
18 Progresul Braila 34 10 6 18 34 52 26

Divizia A 1994 - 1995
Clasament
1994-1995 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 34 23 8 3 72 25 77
2 Universitatea Craiova 34 21 5 8 83 40 68
3 Dinamo Bucuresti 34 20 5 9 61 35 65
4 Rapid Bucuresti 34 16 6 12 55 42 54
5 Ceahlaul Piatra Neamt 34 16 5 13 56 54 53
6 Gloria Bistrita 34 16 4 14 66 59 52
7 FC National 34 16 4 14 66 60 52
8 FC Arges Pitesti 34 16 4 14 47 54 52
9 FC Inter Sibiu 34 16 3 15 53 52 51
10 FC Ploiesti 34 14 7 13 44 41 49
11 Farul Constanta 34 13 6 15 42 49 45
12 Universitatea Cluj 34 13 4 17 39 42 43
13 Otelul Galati 34 11 9 14 47 51 42
14 FC Brasov 34 10 9 15 40 54 39
15 Electroputere Craiova 34 11 5 18 42 53 38
16 Sportul Studentesc 34 8 10 16 26 44 34
17 FC Carpati Baia Mare 34 6 9 19 34 69 27
18 UT Arad 34 4 9 21 28 77 21

Divizia A 1995 - 1996
Clasament
1995-1996 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 34 21 8 5 79 30 71
2 FC National 34 18 6 10 60 44 60
3 Rapid Bucuresti 34 18 5 11 59 33 59
4 Universitatea Craiova 34 17 6 11 45 30 57
5 Dinamo Bucuresti 34 15 7 12 40 37 52
6 FC Ploiesti 34 16 3 15 44 38 51
7 Politehnica Timisoara 34 14 7 13 58 47 49
8 Farul Constanta 34 15 4 15 56 49 49
9 Universitatea Cluj 34 14 6 14 41 40 48
10 FC Brasov 34 13 7 14 38 60 46
11 Gloria Bistrita 34 14 3 17 41 38 45
12 Otelul Galati 34 14 3 17 42 46 45
13 FC Bacau 34 15 0 19 40 58 45
14 Sportul Studentesc 34 12 7 15 33 35 43
15 Ceahlaul Piatra Neamt 34 13 4 17 34 46 43
16 FC Arges Pitesti 34 12 6 16 39 52 42
17 FC Inter Sibiu 34 10 7 17 29 48 37
18 Politehnica Iasi 34 9 3 22 27 74 30

Divizia A 1996 - 1997
Clasament
1996-1997 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 34 23 4 7 87 40 73
2 FC National 34 21 5 8 69 36 68
3 Dinamo Bucuresti 34 18 5 11 56 34 59
4 Otelul Galati 34 17 7 10 54 39 58
5 FC Bacau 34 16 5 13 43 41 53
6 Ceahlaul Piatra Neamt 34 15 7 12 51 50 52
7 FC Arges Pitesti 34 14 8 12 46 37 50
8 Rapid Bucuresti 34 13 9 12 45 41 48
9 FC Ploiesti 34 13 7 14 48 43 46
10 Farul Constanta 34 14 4 16 46 52 46
11 Universitatea Craiova 34 12 7 15 48 52 43
12 Sportul Studentesc 34 12 6 16 36 52 42
13 Gloria Bistrita 34 11 8 15 38 45 41
14 Jiul Petrila 34 12 5 17 33 61 41
15 Universitatea Cluj 34 11 6 17 52 67 39
16 CF Chindia Targoviste 34 11 5 18 32 55 38
17 Politehnica Timisoara 34 10 5 19 45 65 35
18 FC Brasov 34 9 5 20 42 61 32

Divizia A 1997 - 1998
Clasament
1997-1998 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Steaua Bucuresti 34 25 5 4 83 36 80
2 Rapid Bucuresti 34 24 6 4 70 24 78
3 FC Arges Pitesti 34 20 5 9 56 38 65
4 Otelul Galati 34 20 4 10 54 28 64
5 FC National 34 18 6 10 57 40 60
6 Dinamo Bucuresti 34 17 3 14 66 50 54
7 CSM Resita 34 15 6 13 55 49 51
8 Universitatea Craiova 34 15 4 15 65 46 49
9 Ceahlaul Piatra Neamt 34 14 7 13 46 49 49
10 FC Bacau 34 12 9 13 41 42 45
11 Gloria Bistrita 34 13 5 16 56 63 44
12 Farul Constanta 34 13 4 17 36 52 43
13 Universitatea Cluj 34 11 7 16 42 40 40
14 FC Ploiesti 34 11 7 16 41 45 40
15 Foresta Suceava 34 10 9 15 32 41 39
16 CF Chindia Targoviste 34 10 8 16 40 67 38
17 Sportul Studentesc 34 5 4 25 32 65 19
18 Jiul Petrila 34 3 1 30 19 116 10

Divizia A 1998 - 1999
Clasament
1998-1999 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Rapid Bucuresti 34 28 5 1 79 18 89
2 Dinamo Bucuresti 34 26 4 4 95 27 82
3 Steaua Bucuresti 34 19 9 6 62 33 66
4 FC Arges Pitesti 34 20 4 10 57 37 64
5 FC Bacau 34 18 8 8 46 35 62
6 Otelul Galati 34 17 4 13 47 33 55
7 FC National 34 18 1 15 61 51 55
8 FC Ploiesti 34 16 5 13 50 46 53
9 Ceahlaul Piatra Neamt 34 15 4 15 54 53 49
10 Astra Ploiesti 34 13 7 14 41 38 46
11 Gloria Bistrita 34 12 7 15 55 61 43
12 Farul Constanta 34 12 4 18 37 54 40
13 Universitatea Craiova 34 11 6 17 43 50 39
14 FC Onesti 34 12 3 19 56 67 39
15 CSM Resita 34 8 11 15 34 59 35
16 Foresta Suceava 34 6 6 22 31 61 24
17 Universitatea Cluj 34 4 4 26 19 92 16
18 Olimpia CFR Satu Mare 34 3 4 27 22 74 13

Divizia A 1999 - 2000
Clasament
1999-2000 Divizia A
Poz Echipa M V E I GM GP Pct
1 Dinamo Bucuresti 34 27 3 4 93 40 84
2 Rapid Bucuresti 34 22 6 6 65 38 72
3 Ceahlaul Piatra Neamt 34 17 6 11 56 48 57
4 Steaua Bucuresti 34 18 3 13 62 56 57
5 FC Arges Pitesti 34 16 6 12 45 35 54
6 Gloria Bistrita 34 17 2 15 54 49 53
7 FC Bacau 34 15 6 13 40 39 51
8 FC National 34 15 4 15 61 44 49
9 Otelul Galati 34 15 4 15 59 55 49
10 Astra Ploiesti 34 13 8 13 43 41 47
11 Rocar Bucuresti 34 15 2 17 52 52 47
12 FC Ploiesti 34 14 5 15 48 55 47
13 FC Brasov 34 14 4 16 53 43 46
14 Universitatea Craiova 34 13 7 14 45 41 46
15 Farul Constanta 34 12 8 14 38 45 44
16 FC Onesti 34 9 3 22 37 92 30
17 CSM Resita 34 5 8 21 35 73 23
18 Extensiv Craiova 34 4 5 25 26 66 17

ajunge..cred ca in 2000 a ajuns electricitatea shi la tine in sat...

Pepsi-Cola
13th September 2006, 09:22
Steaua !!!! bate .....3-1 !! Steaua pan' la moarte

superchumbo
13th September 2006, 14:43
Vedeti sa nu stati in randurile din fata, am vazut ca zboara prin aer ca in filmele alea japoneze. Sa nu va nimereasca din greseala vreun picior in cap doamne fereste.

vom fi acasa asteptand hotii, ca doar rapidul e "peste tot acasa", si nu se stie cand te viziteaza norocul ........................ :ciocan:

SILVIU99
13th September 2006, 17:07
nush care va fi scorul dar as vrea totusi sa bate rapid

kain
13th September 2006, 20:53
Dupa meciul din seara asta ne dam seama, cine va bate : Steaua sau Rapid ;)

Hard
14th September 2006, 00:25
a trecut kiev , urmeaza rapid ! bineinteles alt blat:happy

SAMM
14th September 2006, 00:39
Dupa meciul din seara asta ne dam seama, cine va bate : Steaua sau Rapid ;)


pt tine si pt toti cei ca tine : a fost blat, gg a cumparat arbitrii



STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


EXTAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

va fi blat si cu rapid, arbitrii vor fi cumparati de GG

dede
14th September 2006, 00:54
dupa meciul de la kiev, ce mai conteaza cel cu rapid? :D

poate rapidistii vor avea noroc si la Steaua vor juca aceiasi jucatori care au jucat si impotriva lui dinamo kiev :evil: nu in fiecare zi ai ocazia sa joci cu asa jucatori...

kain
14th September 2006, 01:18
pt tine si pt toti cei ca tine : a fost blat, gg a cumparat arbitrii



STEAUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


EXTAZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

va fi blat si cu rapid, arbitrii vor fi cumparati de GG

Unde am zis eu ca a fost blat ? Stai calm baiatule.. Anul trecut Rapid si Steaua au fost egale.. anul asta Steaua a prins un meci extraordinar , asta cu Kiev , bravo... Dar tot astept meciul cu Rapid ;)

superchumbo
14th September 2006, 08:47
anul asta Steaua a prins un meci extraordinar , asta cu Kiev



noi nu prindem nimic ................... noi jucam .................. nu prea cred ca poti sa faci performanta de 3 ani in europa doar "prinzand" meciuri bune ..... :headbang:

Hard
14th September 2006, 11:49
am batut noi pe uta care e mai buna decat rapid....plus ca astia au o zi mai putin de odihna dupa meciul din uefa...

Dennis
14th September 2006, 12:06
Unde am zis eu ca a fost blat ? Stai calm baiatule.. Anul trecut Rapid si Steaua au fost egale.. anul asta Steaua a prins un meci extraordinar , asta cu Kiev , bravo... Dar tot astept meciul cu Rapid ;)

Diferenta e ca au cam fost egale, shi cand Rapidul ne-a batut a fost dupa meciul cu Boro. Acum am facut un meci extraordinar la Kiev shi Rapidul va fii doar un alt mic obstacol in cale....

kain
14th September 2006, 13:58
Diferenta e ca au cam fost egale, shi cand Rapidul ne-a batut a fost dupa meciul cu Boro. Acum am facut un meci extraordinar la Kiev shi Rapidul va fii doar un alt mic obstacol in cale....

Eu sper sa fie cel putin ca anul trecut.. :ok:

afonlafotbal
14th September 2006, 16:14
Si mititelu de la Craiova spera inca sa castige campionatul asa ca nu vad de ce Rapidul nu ar spera. La meciul asta e de preferat ca Steaua sa joace cu rezervele.

Dinamo Forever
14th September 2006, 16:19
Steaua- Rapid 0-2 si se termina cu circul asta
Apoi Dinamo- Steaua 3-0 iar Jiji se arunca in Dambovita

starsteel
14th September 2006, 16:22
Ce glumet esti nici tu nu crezi ce postezi aici.

afonlafotbal
14th September 2006, 16:24
Circul incepe in seara asta o sa vedem dresuri cu animale de casa, un mic show ptr casnice.

starsteel
14th September 2006, 16:25
dupa meciul de la kiev, ce mai conteaza cel cu rapid? :D...
Asa ma gandeam si eu dupa o mare victorie partida care urmeaza pare extrem de mica chiar nedemna pt. o lidera a unei grupe din UCL.:happy

SORENSEN
14th September 2006, 16:38
Sper sa putem sa ne concentram la acest meci..Cred ca baietii vor juca bine si cu Rapid si cred ca vom castiga.

tuxie
14th September 2006, 17:06
Apoi Dinamo- Steaua 3-0 iar Jiji se arunca in Dambovita
Tu vrei sa otravesti toata po****tia Bucurestiului? :happy
Meciurile astea, orice-ar fi, se vor juca tare, si nu exista nici un castigator dinainte stiut.

pytzy
14th September 2006, 17:10
Tu vrei sa otravesti toata po****tia Bucurestiului? :happy
Meciurile astea, orice-ar fi, se vor juca tare, si nu exista nici un castigator dinainte stiut.
Dar sper sa castige RAPID./hello

Aurel.D
14th September 2006, 18:00
Fac o greseala cei care pun pe acelasi plan un meci din campionat cu unul din Europa. Alta este concentrarea, alta este miza...cel mai bun exemplu, uitati-va cum a jucat Steaua cu FC Arges si cum a jucat cu Dinamo Kiev!
Cu Rapidul va fi altceva decat cu Kiev, va fi greu, dar sper intr-un meci frumos si care este mai bun sa invinga.
Tare as vrea sa nu vad violente in teren la meciul asta, batai si alte de-astea ca m-am saturat. Vreau sa vad si eu un meci tare, dar frumos, cu faze de poarta, goluri si tot tacamul...fara intrari dure si picioare rupte.

m8k
14th September 2006, 18:25
Cu Rapidul va fi altceva decat cu Kiev, va fi greu, dar sper intr-un meci frumos si care este mai bun sa invinga.

...si care este mai bun sa faca egal:drak:

BAK
14th September 2006, 18:38
cred ca bate steaua.....asat daca nu le rup rapidistii picioarele....

Snake_21
14th September 2006, 18:39
Pai ar trebui sa luam toate cele 3 puncte, dar o sa fie un meci greu asa ca eu zic 2-1,3-1 pt Steaua oricum nu conteaza scorul victorie sa fie :P

starsteel
14th September 2006, 18:44
Campionii, campionii, campionii suntem noi!
Sigur bate Steaua Bucuresti No.1 in Romania

BoboCosta
14th September 2006, 18:46
Steaua- Rapid 0-2 si se termina cu circul asta
Apoi Dinamo- Steaua 3-0 iar Jiji se arunca in Dambovita

Iti place tie asa sa visezi ah?:rosu:
Pacat k numai atat va permiteti,sa visati k o sa fiti vreodata superiori noua :happy

SAMM
14th September 2006, 19:47
Unde am zis eu ca a fost blat ? Stai calm baiatule.. Anul trecut Rapid si Steaua au fost egale.. anul asta Steaua a prins un meci extraordinar , asta cu Kiev , bravo... Dar tot astept meciul cu Rapid ;)

pai tu la toate meciurile castigate de Steaua spui ca e blat sau a furat arbitrul, asa ca nu ma mir sa zici si de meciul de la kiev

duminica seara un nou blat, batem rapidul

sunteti demni de mila

blizz4rd
14th September 2006, 21:56
trebuie, repet TREBUIE sa-i calcam in picioare... (sportiv bineinteles).

FORZA STEAUA!

tchibos
14th September 2006, 22:25
meciul va fi unul foarte interesant cu doua echipe care au un moral ridicat dupa participarile din cupele europene... nu conteaza cine bate, important e sa vedem spectacol

dede
14th September 2006, 22:30
pai tu la toate meciurile castigate de Steaua spui ca e blat sau a furat arbitrul, asa ca nu ma mir sa zici si de meciul de la kiev

duminica seara un nou blat, batem rapidul

sunteti demni de mila
stai ca pt meciul asta au pregatita alta fraza...ne ajuta arbitrii :evil:
deja se plang rapidistii pe la conferinte de arbitrajul de la Steaua - rapid...

tchibos
14th September 2006, 22:31
daca bate rapid nu cred ca o sa mai aveti problema asta :D

dede
14th September 2006, 22:34
daca ...
da' nu bate :D

tchibos
14th September 2006, 22:36
deci sa inteleg ca preferati sa bateti si sa comenteze rapidistii pe tema arbitrahului decat sa pierdeti si sa scapati de problema comentariilor rapidistilor

dede
14th September 2006, 22:39
pai da' logic
doar nu suntem prosti sa dam o victorie numai ca unii sa nu mai bata din gura fara rost (cum fac intotdeauna de altfel)
n-au decat sa comenteze, ca oricum nu conteaza parerile lor
la mintea unora, si meciul de aseara a fost blat :mda:

guevarax
14th September 2006, 22:53
deci sa inteleg ca preferati sa bateti si sa comenteze rapidistii pe tema arbitrahului decat sa pierdeti si sa scapati de problema comentariilor rapidistilor

ar fi lasitate

trebuie sa ii calcam in picioare

STEAUA trece...

magica_steaua
15th September 2006, 01:37
mi-ar fi mila de astia de la rapid daca steaua ar juca ca la kiev.......iese urat pt. rapid.........daca va fi acceasi daruire si vom prinde o zi ca cea de miercuri cei de la rapid trebuie sa limiteze proportiile scorului.........

cryo
15th September 2006, 02:48
Posibil sa asistam la o relaxare din partea Stelei. Mai e si oboseala. Dar Steaua a iceput sa aibe si rezerve.

MariusTR
15th September 2006, 07:43
LINISTE, DOMINAM ROMANIA!

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/UCL/457047_MEDIUMSQUARE.jpg

nemilosul
15th September 2006, 10:28
ar tb gabi safta sa puna Muro Shabo ca sa se simta rapidistii ca acasa ....sa revina la origini

p.s.:bai chiar asa lasam toti retardatii sa posteze toate aberatiile???....chiar tb sa avem 1 vedeta pe forum care sa agite spiritele????ba remy,ba doris si mai nou dinamo forever(asta daca nu sunt unu` si acelasi) ca nu pot sa cred ca poate sa tina pamantul 3 oameni ca astia

Dinamo Forever
15th September 2006, 10:39
Cu cat ca plateste Jiji ?
Sunteti orbiti de banii lui si il urmati ca o urma
Va veni si la noi vremea cand se va face dreptate iar hotii vor fi retrogradati in divizia B
Titlurile furate (vreo 21 din cele 23 ) vor fi confiscate

Oricum vinde oierul jumate de echipa in iarna ca o sa aiba oferte pentru cateva oi iar in retur ajungeti pe 6

superchumbo
15th September 2006, 10:45
Mizeria ghencista in actiune o sa faca orice pentru a castiga meciul . Este in stare sa umble si la jucatorii adversi numai sa castige . Cu arbitrul au rezolvato . De aia au refuzat arbitru strain pentru ca au combinatiile lor .



..............
Dupa ce v-a bate dinamo cu 4-0 o sa dispareti de pe forum de rusine
Mai bine dispareti bai oilor din tara asta ca sinteti niste jeguri ordinare de hoti impreuna cu oierul ala imputit si smardoiul ala oligofren



Hai sa punem un mic pariu ?????????? Te Bagi ??????????


Daca pierde dinamo miercuri dispari de pe forum ??????

Valabil viceversa pentru mine ..........


Esti destul de barbat sa te bagi ???????????

nemilosul
15th September 2006, 10:59
Cu cat ca plateste Jiji ?
Sunteti orbiti de banii lui si il urmati ca o urma
Va veni si la noi vremea cand se va face dreptate iar hotii vor fi retrogradati in divizia B
Titlurile furate (vreo 21 din cele 23 ) vor fi confiscate

Oricum vinde oierul jumate de echipa in iarna ca o sa aiba oferte pentru cateva oi iar in retur ajungeti pe 6

pai baietel daca vinde jumate din echipa cumparam ce jucator ne vrea ..... din div a

numai din banii luati pe dica va cumparam toata echipa de ze kalange,blayosi si alte specimene de prin cartoon network

ce hoti tata???de fiecare data cand am castigat campionatul nu ne-am facut de ras in europa/fata de voi cu echipe de pescari sau unele de nici nu poti sa le pronunti numele

sa zici mersi ca jucati in uefa ca daca nu era Steaua sa castige campionatul nici acolo nu ajungeati si daca nu era Steaua sa adune puncte ca sa fiti capi de serie nu dadeati peste panarame de echipe ca sanchi care si asa de abia ati batut cu 4-3 dupa ce stateati la 3-3 cu curu` in poarta de parca sanchi era barca

cata34u
15th September 2006, 11:06
steaua este no 1 :ok:
steaua va castiga
/OLE/ STEAUA

pinki
15th September 2006, 13:19
nu cred ca o sa fie asa frumos ca meciul de miercuri, de altfel, nu se merita efortul. asa ca, efort minim si scor 2-0 :D

Ulysses
15th September 2006, 13:24
domnule dr. kreier iar ai crize prelungite?saptamana trecuta spuneai ca steaua pierde cu 3-0 la kiev... acum vad ca boala nu-ti da pace si prezici ca ne bate rapidul... astepti cu nerabdare lyonul si madridul?si noi!era un clovn la circul de stat care-si spunea ammadeus!e vreo legatura?sigur e!pentru ca si daca ne inving realul si lyonul... ce? vedem spectacolul,ne multumim ca am ajuns pana aici (desi bugetul stelei e de 20 de ori mai mic decat al lyonului) si asteptam urmatoarea editie a ligii... pe cand tu? sarac cu duhul, tu ce astepti?alta victorie a stelei ca sa te ingalbenesti de tot?te mai tine fierea?hai ca si asa ai primit mai multa atentie decat meritai!STEAUA DEASUPRA TUTUROR!manchester utd? puaaaaahhh

Hard
15th September 2006, 13:25
fie-ti-va mila de astia ca sunt romani de ai nostri :D...1-0 pt Steaua e de ajuns:D

tuxie
15th September 2006, 13:33
Eu am auzit ca se lasa cu blat meciul asta :happy

http://img221.imageshack.us/img221/5128/manevraor8.jpg

Hard
15th September 2006, 13:36
nu e doar o poza in care e relevanta dorinta lui razvan de a juca si echipa lui acolo unde joaca Steaua ...

pinki
15th September 2006, 13:36
Eu am auzit ca se lasa cu blat meciul asta :happy

http://img221.imageshack.us/img221/5128/manevraor8.jpg

:happy :happy :happy :happy de unde-ai scos-o?

Hard
15th September 2006, 13:37
de pe siteul oficial al lui lucescu cred :)

pinki
15th September 2006, 13:41
de pe siteul oficial al lui lucescu cred :)

:happy :happy :happy cred ca de pe al lu copos, n-ai vazut ce declaratii are in ultima vreme? :ras-plans:

Aurel.D
15th September 2006, 13:51
off topic: este tare de tot poza!!:ras-plans: :happy

MariusTR
15th September 2006, 13:56
NEWS FLASH : MARE TRADARE ! Surse de ultima ora au anuntat ca meciul Steaua - Rapid NU VA mai avea loc deoarece staff-ul administrativ al clubului Rapid s-a hotarat sa treaca cu catel si purcel in curtea Stelei, asta dupa ce Jiji a zis : " Fie buey, haideti, buey, ca va gasesc eu un rol la mine aici, mbuey ... ! "

:happy :happy

pytzy
15th September 2006, 14:14
cine e rapid????

Deja ati inceput sa fabulati. Trezitiva din visare sa nu fie prea tarziu porma. Sau mai bine lasa ca va trezeste RAPID-ul duminica tocmai acolo in "templul fotbalului ?". RAPID.."o iubire fara sfarsit"

Datenshi
15th September 2006, 14:20
Pai nu se joaca in templul fotbalului.

MariusTR
15th September 2006, 14:25
Poi clar, doar Lyonul o sa si-o ia acolo prima ... din pacate Rapidu trebuie sa mai astepte...
Daca Rapidul o sa si-o ia pe Lia de la Steaua, care e problema ? :D
Adica, chiar conteaza unde si-o va lua de la Steaua ?

Ce ma deranjeaza e faptul ca nu vom juca cu toti jucatorii aflati pe teren la Kiev. Menajarea jucatorilor, mila fata de rapidisti sa nu-i desfiinteze chiar atat de brutal pe visinii... d'astea...

delaparis
15th September 2006, 14:32
Chiar nu conteaza mai ales ca nu cred ca si-o ia de nici un fel ...:D

Vom vedea ce va fi dar cred ca starea de euforie a stelistilor nu e propice pentru meciul urmator

Sunchase
15th September 2006, 14:33
E o gluma delegarea lui Salomir ?

delaparis
15th September 2006, 14:37
"arbitrii mai si gresesc ..." :happy

MariusTR
15th September 2006, 14:38
Vom vedea ce va fi dar cred ca starea de euforie a stelistilor nu e propice pentru meciul urmator

Euforia e la cei 11 aflati pe teren la meciul cu D. Kiev.
Dar cum avem o banca de rezerva aproape la fel de puternica ca si titularii, n-o sa fie euforie, ci dorinta de a arata valoare. Vede clar pana si Gigi orbul ca Steaua va baga la inaintare rezervele , ca sa-si menajeze titularii.

Sincer, mi-e mila de visinii ... vor fi batuti de o banca de rezerva :D

SORENSEN
15th September 2006, 14:59
Ce tare arbitrul partidei e marean Salomir...ce nebunie o sa iasa ca rapidistii or sa sara ca gat e cu Steaua ..cred ca nu-l vor critica decat daca va acorda rapidistilor un gol ca cel dat de femeia-arbitru marcat de un copil de mingie..doar ca nu e meciul ep Rapid si asa sansele sunt mici...

afonlafotbal
15th September 2006, 16:47
Abia astept circul de dupa meci, sper ca pe stadion o sa se cante si noul imn al lui Rapid, asta ca sa fie spectacolul complet

dardar_3
15th September 2006, 17:22
Steaua-Rapid... un derby...:drak:...
Ramane de vazut daca baietii lui Olaroiu vor ramane concentrati la fel ca la Kiev...
Eu unul mizez pe o victorie a Stelei pentru ca Rapid nu mai practica cel putin pentru moment jocul bun de anu trecut...:ok:

afonlafotbal
15th September 2006, 17:34
Razvanica e pe langa rau de tot cu fotbalul daca vrea sa-l foloseasca pe Mazilu in meciul cu Steaua, cred ca s-a gandit el ca un Zicu in teren e prea putin. A comis-o si cu Maldarasan, vad ca nu se dezminte. Cred ca s-a certat cu tasu' si nu-i mai spune ala nimic sau ii baga strambe intentionat.

Datenshi
15th September 2006, 17:48
Pai nu trebuie sa-i bage si pe ei sa joace un pic? La Maldarasanu si la Mazilu ma refer.

afonlafotbal
15th September 2006, 18:04
ba da sa-i bage dar nu in meciuri decisive, eu cred ca asa e normal, sa joci in meciurile grele cu cei care au confirmat, ori Mazilu si Maldarasan vin dupa accidentari si perioade lungi de absenta din lot, asa ca...imi miroase a sinucidere daca nu prind o zi buna.

georg40
15th September 2006, 18:14
Primul derbi al toamnei ( va urma peste o saptamana Dinamo-Steaua, daca tin bine minte).
Din totdeauna partidele Steaua-Rapid au fost echilibrate, iar rezultatele imprevizibile. Mi-amintesc de cuplajele Rapid-Steaua si Dinamo-Progresul, ce meciuri, ce surprize, ce atmosfera. 80 000 de oameni pe "23 August" cum ii zicea pe atunci (apropo: mai exista acest stadion, cum se numeste ?).
Eu tin cu Steaua, nu-i nici un secret si sper sa invinga. Forma aratata la Kiev trebuie neaparat conservata, dar derbiurile bucurestene au fost intotdeauna marile necunoscute. Sper sa invinga Steaua, dar orice rezultat este posibil.
Lupta Steaua !

afonlafotbal
15th September 2006, 18:20
Acum e Lia Manoliu. Intradevar meciul pare deschis prin prisma trecutului, dar cred ca acum Steaua va juca cu multe rezerve

Datenshi
15th September 2006, 18:21
ba da sa-i bage dar nu in meciuri decisive, eu cred ca asa e normal, sa joci in meciurile grele cu cei care au confirmat, ori Mazilu si Maldarasan vin dupa accidentari si perioade lungi de absenta din lot, asa ca...imi miroase a sinucidere daca nu prind o zi buna.

Pai daca avem multi absenti/iesiti din forma... La mijloc Negru a fost catastrofal cu Sarajevo, iar altul nu mai avem. In atac Burdujan e terminat, deci...

SORENSEN
15th September 2006, 18:30
Acum e Lia Manoliu. Intradevar meciul pare deschis prin prisma trecutului, dar cred ca acum Steaua va juca cu multe rezerve
Se numeste Stadionul National ..tot complexul se numeste Lia Manoliu.

Hmm Steaua,Rapid,Salomir....iese spectacol dupa meci pe forum..sa speram ca si pe teren. :D

SORENSEN
15th September 2006, 19:15
Peste 1.000 de jandarmi si 150 de politisti la meciul Steaua - Rapid
Reprezentantii Directiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucuresti si cei ai Directiei Generale de Politie a Municipiului Bucuresti au stabilit ca suporterilor echipei Rapid sa le fie asigurate locuri in peluza I.
Accesul acestora in stadion se va face prin poarta de acces dinspre strada Pierre de Coubertin si vor fi insotiti de echipaje de jandarmi, se arata intr-un comunicat remis, vineri, presei.

Suporterii echipei Steaua vor fi dispusi in peluza a II-a, tribuna I si tribuna a II-a si vor avea acces in curtea complexului prin portile de acces dinspre strazile Maior Coravu, Vasile Serbanica si bulevardul Basarabiei.

Accesul pe stadion va fi permis pina la ora 17.30, numai pe baza biletelor, legitimatiilor si invitatiilor emise de Steaua, galeriile celor doua echipe avind voie sa aduca pe stadion bannere, stegulete, fulare, esarfe si confetti.

Reprezentantii Politiei si Jandarmeriei Capitalei precizeaza ca, potrivit legii, in incinta stadionului este interzis accesul persoanelor care detin obiecte contondente (inclusiv suporturi pentru steaguri care nu sint confectionate din plastic), petarde, fumigene, artificii (autorizate sau artizanale), substante iritant-lacrimogene, bauturi alcoolice, bannere cu continut obscen, incitator la violenta, rasist sau xenofob, precum si a persoanelor turbulente si a celor aflate sub influenta alcoolului sau a substantelor halucinogene.

Politistii si jandarmii vor verifica daca agentii economici din zona respecta interdictia de vinzarea a bauturilor alcoolice in apropierea stadionului, incepind cu ora 15.00.

spt.ro

Ammadeus
15th September 2006, 22:56
0-3, 1-3, rapid e peste s.b. la momentul asta, chestia din ucraina e doar o aparenta si se va vedea de ce!

lucian_iasi
15th September 2006, 23:09
0-3, 1-3, rapid e peste s.b. la momentul asta, chestia din ucraina e doar o aparenta si se va vedea de ce!

Ai revenit????Dupa meciul cu dynamo kiev n-ai mai intrat..se stie de ce...:evil: :evil:

Rossi
15th September 2006, 23:33
Salomir arbitrează derbiul Steaua - Rapid
:rosu: :rosu: :rosu:

Asta e nesimtirea suprema ...sa-l pui pe Salomir(arbitrul de casa al Stelei) sa arbitreze Steaua-Rapid ...

Conducatorii Rapidului sunt niste pinguini .... se stie dinaninte ce o sa faca Salomir pe teren ... Nu inteleg de ce nu au cerut arbitrii straini :rosu: :rosu:

Vladek
15th September 2006, 23:35
Eu am auzit ca se lasa cu blat meciul asta :happy

http://img221.imageshack.us/img221/5128/manevraor8.jpg

Magnifica poza tuxie .... BRAVO ! BRAVO!

Doamnelor si domnilor avem in fata dovada : va fi BLAT la Steaua - Rapid :happy :happy :happy . Daca bate Steaua, e clar ca Rapidul s-a dat la o parte pentru ca Steaua sa aiba moral bun pentru Lyon. Daca bate Rapidul e la fel de limpede ca de fapt Steaua a cedat punctele pentru ca Rapid sa se apropie de locurile fruntase. :D :D

HUOOO .... BLAAAT ORDINAR !! :happy :happy :happy

pinki
15th September 2006, 23:57
mai arbitreaza si salomir, ca sa aiba si motive de discutii. :happy

Liviu
16th September 2006, 00:29
Nu văd ce alt arbitru romān ar fi putut conduce partida . Balaj nu...Tudor nu...poate Corpodean . Ar fi trebuit să se aducă un arbitru străin , asta ceruse Steaua .

Asta e nesimtirea suprema ...sa-l pui pe Salomir(arbitrul de casa al Stelei) sa arbitreze Steaua-Rapid ...
Au mai fost speculaţii şi la Sportul-Steaua , unde Salomir s-a descurcat foarte bine , chiar la unele faze a dictat eronat īmpotriva Stelei , probabil pentru a arăta că nu ţine cu Steaua .
Şi dacă tot e vorba de arbitrii de casă , să nu uităm că etapa trecută ne-a arbitrat arbitrul de casă al lui Dinamo , Balaj . Nu a dat acel penalty dar nu a uitat să greşească şi īmpotriva Stelei īn minutul 3.

magica_steaua
16th September 2006, 00:39
sper sa batem........rapid e echipa buna dar daca jucam bine castigam,daca era in ghencea era victorie sigura.......avem campionat purtenic anul asta

lucian_iasi
16th September 2006, 01:09
Nu văd ce alt arbitru romān ar fi putut conduce partida . Balaj nu...Tudor nu...poate Corpodean . Ar fi trebuit să se aducă un arbitru străin , asta ceruse Steaua .

Au mai fost speculaţii şi la Sportul-Steaua , unde Salomir s-a descurcat foarte bine , chiar la unele faze a dictat eronat īmpotriva Stelei , probabil pentru a arăta că nu ţine cu Steaua .

Campionatul 2005/2006 Farul-dinamo 0-1 arbitru:Marian Salomir

Marinarii au avut doua penalty-uri in ultimul minut, dar Salomir s-a facut ca ploua....a jucat Steaua???Nu cred k un arbitru care e pro-steaua face greseli grave in favoarea rivalei?????aici nu ai comentat nimic bianco-rossi..bineinteles ca nu...doar era in favoarea echipei tale...

''Salomir ridea atunci cind i-am spus ca greseste intentionat in favoarea celor de la Dinamo.Atit el, cit si cei doi tusieri au tras pe toata durata celor 90 de minute pentru Dinamo''. (Mihai Gurita)

Quartz@nu
16th September 2006, 01:13
victorie a stelei la 2 goluri diferenta !

Dennis
16th September 2006, 02:08
Campionatul 2005/2006 Farul-dinamo 0-1 arbitru:Marian Salomir

Marinarii au avut doua penalty-uri in ultimul minut, dar Salomir s-a facut ca ploua....a jucat Steaua???Nu cred k un arbitru care e pro-steaua face greseli grave in favoarea rivalei?????aici nu ai comentat nimic bianco-rossi..bineinteles ca nu...doar era in favoarea echipei tale...

''Salomir ridea atunci cind i-am spus ca greseste intentionat in favoarea celor de la Dinamo.Atit el, cit si cei doi tusieri au tras pe toata durata celor 90 de minute pentru Dinamo''. (Mihai Gurita)

Nu are rost sa te pui cu unii dinamovishti, ei cred ca orice faza arbitrata in favoarea stelei e greseala de albitru, indeferent ca au vazut-o sau nu. Oricum, ei sunt cei dezamagiti la urma, dar valoarea se vede in teren, shi se va vedea in urmatoarele 2 meciuri :)

CrAzY92
16th September 2006, 08:54
2-0 pentru Steaua es si normal suntem campionii /hello

OVIDIU 62
16th September 2006, 10:46
Sunt antibucuresti dar va invinge Steaua.

Dushi
16th September 2006, 11:41
Moral si forma de nota 10 pt Steaua.In minutul 85 la Kiev inca faceau pressing!Vor fi menajati cu siguranta cativa jucatori,iar de asta poate profita Rapid.Totusi,pronostic 1X!

Zax
16th September 2006, 11:56
Ammadeus mai bine ingrijoreaza-te pt razvanel, dupa meciul de duminica s-ar putea lasa cu demisii in lantz ..

Elphax
16th September 2006, 11:59
1-1