PDA

View Full Version : Etapa 7: FC National - Ceahlaul



tchibos
11th September 2006, 01:20
Duminica, 17 septembrie FC National - Ceahlaul 20:30 Telesport

Discutii despre partida FC National - Ceahlaul inainte si dupa meci, aici

Liviu
11th September 2006, 02:41
Ceahlăul ,,şi-a făcut plinul'' la Constanţa şi nu vor mai trata la fel jocul cu bancarii . O victorie foarte probabilă a lui Marin Dună al carui post ar fi altfel în pericol .

Cristian
11th September 2006, 09:15
Bate Ceahlaul, FC National slabuti anu asta...

tchibos
11th September 2006, 10:43
Nici Ceahlaul nu a aratat nimic la Constanta. Au luat 3 puncte ca le-au facut faristii cadou, insa la capitolul atacuri la poarta Ceahlaul sta slab de tot. In cel mai bun caz pentru nemteni vad un X

Bancaru
11th September 2006, 10:47
Deja este mai mult decat evident ca nu valoarea este cea care conteaza ci faptul ca jucatorii vor sa il dea jos pe Duna. Si un cretin vede asta. Se pare ca Iacov, la capitolul asta, e mai mult decat cretin. Cat timp o sa fie Duna antrenor numai o minune ar putea sa faca sa mai intre niste puncte in contul nostru. Suntem condamnati sa retrogradam din cauza unui antrenor (poate) mediocru si a unui presedinte incapatanat. Sa avem aceeasi soarta cu a studentilor?

tchibos
11th September 2006, 10:50
. Suntem condamnati sa retrogradam din cauza unui antrenor (poate) mediocru si a unui presedinte incapatanat. Sa avem aceeasi soarta cu a studentilor?

O sa fie inghesuiala mare in zona rosie... motivele vor fi asemanatoare, daca nu identice in unele cazuri

Bancaru
11th September 2006, 10:57
Tchibos, din fericire voi aveti un antrenor pe teava; si Ion Marin in comparatie cu Duna (chiar cu Vukotic) este antrenor. Normal ca si Farul a pierdut aiurea. Nici acolo nu pot sa cred ca au castigat Unirea si Ceahlaul pe bune. Sa fim seriosi. Farul nu a pierdut jucatori si trebuia sa faca treaba. Si cand ii vezi pe taranii aia de jucatori ce declaratii dau... Si mie mi-a zis Mozacu asa: "suntem vai mama noastra". Adica sunt prosti nu ca nu vor sa puna osul. Magari! In plus, Tchibos, pe noi daca ne paste B-ul ne ducem naibii. Grantat! Nu mai iesim de acolo niciodata, decat prin dos, adica in C si asa mai departe. Sa vedem care o tranti mai rau la meciul direct daca pana atunci nu pleaca antrenorii. Ce o sa ma pis pe mine de ras cum se vor invita sa joace. Macar Bosanceanu i-a arss la bani de ii ustura nu portofelul ci fundul.

tchibos
11th September 2006, 11:02
Totul e de fatada si la noi... parca cine stie care e adevarul. Oricum mesajul care l-ai scris si la care i-am dat Quote s-a potrivit si la noi ca o manusa. Oricum Ceahlaul a jucat slab la Constanta si eu tot cred ca in disputa cu National nu au cum sa scoata mai mult de un X. Vedem ce se intampla. Bafta oricum !!!

Bancaru
11th September 2006, 11:19
Sa fie. Multumesc. Nimic nu ma poate convinge ca o echipa ca noi sau ca voi poate fi invinsa pe bune de 2 nou promovate. Cu tot respectul pentru ele dar nu au valoarea Farului. Acolo, ca si la noi, e altceva. Vom trai si vom vedea.

tu26dor
11th September 2006, 18:29
daca se termina egal nu se supara nimeni. dar daca bate ceahlaul iar ne acuza toti ca a fost blat... iar daca bate nationalul se va spune ca asta e valoarea pietrenilor si ca trebuie sa retrogradam... of... dificil... hai ceahlaul!

resita
11th September 2006, 18:58
oare va fi ultimul meci al lui duna pe banca nationalului?

eu spun ca nu.

national - ceahlaul 1-0 :o:

Blu3red
11th September 2006, 19:49
0-3 !!! National ii echipa slaba

scorpiuta
11th September 2006, 22:17
Totul e de fatada si la noi... parca cine stie care e adevarul. Oricum mesajul care l-ai scris si la care i-am dat Quote s-a potrivit si la noi ca o manusa. Oricum Ceahlaul a jucat slab la Constanta si eu tot cred ca in disputa cu National nu au cum sa scoata mai mult de un X. Vedem ce se intampla. Bafta oricum !!!

chiar in seara asta am revazut meciul cu farul si sincer sa-ti spun , Ceahlaul a jcuat perfect pentru un meci in deplarare;)

Bancaru
11th September 2006, 22:24
La fel si Urziceniul (tot la Constanta).
tu26dor sa stii ca nu trebuie sa zici ca e blat daca bate Ceahlaul. Nemtenii pot bate si pe bune, dar pot bate si profitand de apatia bancarilor, apatie destul de suspecta pentru o echipa caruia i-au plecat doar 2 jucatori dintre cei care au tinut Rapidul in sah mai bine de 90 de minute in finala cupei Romaniei. Avem un antrenor fara expeienta, e drept, si un lot neomogen la niciun nivel - tehnic sau, de ce nu, uman, emotional. Adica sunt mercenari. Pana va veni cineva sa le ajunga si la suflet, ne multumim sa vedem cum nici la nas nu le ajungem cu prajina, desi sunt prosti. Dar stiti faza aia cu prostul fudul...

tchibos
11th September 2006, 23:47
chiar in seara asta am revazut meciul cu farul si sincer sa-ti spun , Ceahlaul a jcuat perfect pentru un meci in deplarare;)

ok... eu am vazut meciul doar la stadion... e posibil sa fi fost afectat de neputinta (nepasarea, ca sa nu zic altfel) jucatorilor nostri. Insa Ceahlaul nu mi s-a parut a fi o echipa capabila de a bate si Nationalul, dar daca sunt baieti destepti si profita si de haosul de la National cum au facut la Constanta atunci nu merita decat toata admiratia. Vor avea 6 punct in doua meciuri cu echipe bune dar cu jucatori si conducatori indolenti.

Bancaru
12th September 2006, 10:46
Eu nu ma bag peste ce e la Farul, desi am convingerile mele, dar pot sa punn mana in foc ca la noi e vanzare dupa vanzare. Pai sa iei in doua meciuri gol in primele 3 minute ce mesaj mai clar e pentru antrenor. Bai, Duna, daca vrem te facem de la bun inceput. Lasa-ne!

dorian27
12th September 2006, 10:54
Degringolada la National?!?!?!?!?
Citeam acum o saptamana(prin Prosport nr din 5 septembrie pg. 24) despre Dragomir care si-ar fi bagat coada la National din cauza animozitatii pe care o are cu Iacov.
Era relatat sub forma de zvon cu veridicitate de 80% cum ca Dragomir ar ''umbla'' la jucatori.
Interesant, dar fara amanunte ramane doar un zvon.

Bancaru
12th September 2006, 13:33
Ca orice "zvon" din divizia A la care mitica si toti cretinii lui cer dovada. Dovada palpabila nu o sa aiba ei in 3000 de ani, cat mai sta asta la liga. Daca nici atunci cand a zis-o Dossey pe post nu a fost dovada, nici cand au scris aia declaratii nu a fost dovada... Mereu au gasit ceva de adaugat si s-a ingropat, asa cum isi ascunde pisica mea caca in lada cu nisip. dragomir a creat, asa cum a invatat, o retea de supunere a tuturo presedintilor de club. Practic in structurile superioare ale fotbalului nostru nu exista opozitie. Daca si Jiji l-a facut pe asta in toate felurile si a zis ca il da jos si nu s-a mai auzit nimic, au pus batista pe tambal. Eu am mai scris ca dragomir il tine in functie pe Mircea Sandu, desi conform organigramei este subordonatul Nasului. Sandu e hot mic, dragomir este un bandit hidos care are dosar pentru fiecare. Daca in momentul urmator inceperii demolarii terasei lui ilegale din Herastrau a afirmat ca incepe sa caute bube in trecutul lui Chiliman si a zis ca nu se poate sa nu fi facut ceva in trecutul lui. Nu vreau sa par ilar cu comparatia pe care o fac, dar pare faza rupta dintr-un scenariu de la serialul Dallas. Numai Jereu mai cauta chestii de genul asta. Pentru cei care nu urmareau Dallas pe la inceputul anilor 80, Jereu era un personaj malefic. :D Lasand gluma la o parte, cine naiba face lucruri de genul asta? Cum poti gandi automat la scormonirea trecutului? E clar ca a fost ********.

Pepsi-Cola
13th September 2006, 09:21
Bate F.C National !!!! 1-0 !!!

deja-vu
13th September 2006, 12:40
Este jale mare la National! Din pacate nu vad nici-o speranta la cum (nu) joaca echipa acum. Si e clar ca este ceva necurat, pentru ca poti pierde niste meciuri, dar sa mai si joci ceva. Ei nu joaca nimic. Din pacate Duna, de a carui numire m-am bucurat , nu a reusit sa se impuna. Sunt convins ca daca l-am fi avut pe Landi pe banca, eram in prima treime a clasamentului, cu lotul actual.
Nu cred sa luam vreun punct in urmatoarele meciuri, pana cand nu se va intampla o schimbare majora la echipa.

^matrix^
13th September 2006, 17:21
bate ceahlaul cu 2-0

Bancaru
14th September 2006, 16:44
In ce hal am ajuns...

BAK
14th September 2006, 18:29
slab de tot a ajuns nationalul...........poate la anul o sa avem numai trei echipe din bucuresti in prima liga......oricum, parerea mea este ca tot ce se intampla la echipa este cauzat de iacov.el ar trebui sa stie ca nu te poti pune cu " the big dogs" fara sa te muste......(nu m-am referit la dinamo).....macar de il avea pe mitica la mana cu ceva sau macar daca avea pe cineva in presa care sa il sustina.altfel e aproape imposibil sa te bati cu aia.....apoi mai este si jiovani care nu ii fraier deloc.....
parerea mea.....iacov mai vinde unul sau doi jucatori ....da un tun frumusel si apoi se va retrage in " plina glorie"..........

Bancaru
15th September 2006, 10:38
Bak, fac tot posibilul sa ai partea ta din tranzactie daca ne spui si noua care sunt aia care mai pot fi vanduti? Toti ratatii s-au adunat la noi si acum crezi ca sunt si vandabili.
Am auzit ca nu mai avem nici varfuri, atat Dragan cat si Cursaru sunt accidentati. Misto. Poate intra Duna pe teren. Sau sa il caute pe Radu Niculescu.

moro68
15th September 2006, 11:13
Meciul e foarte greu pentru National.
Ceahlaul joaca afara si este deja dupa o victorie afara, deci cu moralul ridicat, nu are ce pierde.
2 solist, cu toate ca-mi este simpatica echipa Nationalului, mai ales din campionatele trecute cand a pus mari probleme echipelor din fruntea clasamentului.

Bancaru
15th September 2006, 12:38
Daca pierdem si meciul asta ajungem la -9, ceea ce ar fi dezastruos dupa 7 etape si cu doar 3 puncte pierdem orice umbra de contact cu restul clasamentului. Retrogradam si cu penalizare. MUI* dragomir. Multumim mult.

BAK
15th September 2006, 20:52
Bak, fac tot posibilul sa ai partea ta din tranzactie daca ne spui si noua care sunt aia care mai pot fi vanduti? Toti ratatii s-au adunat la noi si acum crezi ca sunt si vandabili.
Am auzit ca nu mai avem nici varfuri, atat Dragan cat si Cursaru sunt accidentati. Misto. Poate intra Duna pe teren. Sau sa il caute pe Radu Niculescu.


pai marele jucator herea, care voi ziceati ca valoreaza milioane nu mai e la voi in echipa?

danpuric78
15th September 2006, 21:08
Daca pierdem si meciul asta ajungem la -9, ceea ce ar fi dezastruos dupa 7 etape si cu doar 3 puncte pierdem orice umbra de contact cu restul clasamentului. Retrogradam si cu penalizare. MUI* dragomir. Multumim mult.
Ce treaba are dragomir cu nationalul mah?
Bine ca poate scapam de national cum am scapat si de sportul. Ce cauta in prima liga echipele cu 5 suporteri?
Care este rolul lor? Sa fie masini de facut bani pentru patronii lor.
Cum au rezistat ani de zile in fotbal? prin compromisuri , blaturi, aranjamente.
Hai sa fim seriosi. Nationalul nu isi are rostul in prima divizie.

BAK
16th September 2006, 06:01
Ce treaba are dragomir cu nationalul mah?
Bine ca poate scapam de national cum am scapat si de sportul. Ce cauta in prima liga echipele cu 5 suporteri?
Care este rolul lor? Sa fie masini de facut bani pentru patronii lor.
Cum au rezistat ani de zile in fotbal? prin compromisuri , blaturi, aranjamente.
Hai sa fim seriosi. Nationalul nu isi are rostul in prima divizie.

foarte corect.......macar sportul juca frumos....astia in schimb........

OVIDIU 62
16th September 2006, 10:45
Cred ca seria ghinioanelor sa terminat pentru National asa ca 1 solist.

Otzelaru'
16th September 2006, 12:11
ma credeti sau nu...veti vedea ca nationalul va retrograda:evil:

Bancaru
17th September 2006, 18:14
Danpuric78, considera ca esti pe ignore.

*Coco*
17th September 2006, 21:57
Se pare ca National nu sunt in stare sa bata nici pe Ceahlaul
Eu unul cred ca mai mult ca sigur National va luam drumul Ligii II mai ales dupa cate ia zis si facut Iacov lui Mitica si Mitica nu uita:drak:

be@
17th September 2006, 21:59
Inca nu s-a terminat meciul . Mai avem timp sa dam gol.

*Coco*
17th September 2006, 22:01
O sa se termine si meciul 0-0 sau bate Ceahlaul
In orice caz National nu cred ca va ramne in Liga I si la anul si asta datorita lui Mitica
Mda deschis scorul Fc National dar tot nu raman in A

be@
17th September 2006, 22:37
2-0 pentru FCN . :)
Ah, ce bine e! Mi-era dor de o victorie.

danpuric78
17th September 2006, 22:45
2-0 pentru FCN . :)
Ah, ce bine e! Mi-era dor de o victorie.
Asta nu schimba nimic

Luci@n333
18th September 2006, 00:53
ma credeti sau nu...veti vedea ca nationalul va retrograda:evil:

Cand va castiga otelul campionatul...adica.. NICIODATA!!!:happy :happy :happy

Luci@n333
18th September 2006, 00:54
O sa se termine si meciul 0-0 sau bate Ceahlaul
In orice caz National nu cred ca va ramne in Liga I si la anul si asta datorita lui Mitica
Mda deschis scorul Fc National dar tot nu raman in A

Mda... a deschis scorul, a cam batut dar oricum craiova retrogradeasza... da, oricum retrogradeaza.

moro68
18th September 2006, 07:00
Bravo National, bravo Iacov pentru curajul de a-l infrunta pe Mitica.
Sper ca Nationalul sa nu retrogradeze.
Ceahlaul iar a ajutat o echipa sa se reabiliteze, dupa Otelul.