PDA

View Full Version : Etapa 7: UTA - Gloria



tchibos
11th September 2006, 01:13
Vineri, 15 septembrie UTA - Gloria 17:00 Telesport

Discutii despre partida UTA - Gloria inainte si dupa meci, aici.

Leviss
11th September 2006, 01:19
1 solist.. 2-0 pt UTA.

Liviu
11th September 2006, 02:25
3-1 pentru UTA deşi am văzut că e în scădere de formă . Bistriţa nu e echipa care să facă meciuri mari în deplasare iar UTA , pentru a-şi îndeplini obiectivul , va dori să câştige în primul rând meciurile de pe teren propriu , mai ales cu cei din a doua parte a clasamentului .

redneck
11th September 2006, 06:44
UTA trebuie sa-si revina dupa meciul cu Dinamo (unde cred ca diferenta a facut-o in primul rind determinarea- sau mai bine zis lipsa ei la UTA). Asta e, invatam din greseli sa fim mai buni...
Cu Gloria zic 2-1 (Mara, Apostu - sau poate Sabin Ilie).

Ulio singuraticu
11th September 2006, 09:00
Bate UTA 2-0. Vin la meci.

Cristian
11th September 2006, 09:07
Gloria pare in revenire de forma iar UTA in cadere, doar pare.
Victorie UTA

micutzu
11th September 2006, 11:21
2-0 si ne revenim. :ok:

resita
11th September 2006, 11:45
meci de 1 solist.

3-0, uta chiar arata bine si joaca frumos. bravo uta :ok:

Ayrton
11th September 2006, 17:57
UTA mi-a placut in meciul cu Dinamo...
E o minune cum aceasta echipa cu 22 de jucatori noi joaca bine, frumos si arata omogenitate, spre deosebire de altii ce se chinuie ani de zile sa inchege o echipa si daca le pleaca 1-2 jucatori incep sa planga...

UTA poate si trebuie sa bata Gloria!
Pronostic 2-0!

six
11th September 2006, 19:10
E o minune cum aceasta echipa cu 22 de jucatori noi joaca bine, frumos si arata omogenitate, spre deosebire de altii ce se chinuie ani de zile sa inchege o echipa si daca le pleaca 1-2 jucatori incep sa planga...
:P normal bate.....Gloria 0-1......Doamne Iarta-ma :happy :happy :happy

Blu3red
11th September 2006, 19:55
Castiga UTA 3-0 !!!

White Shadow
12th September 2006, 01:21
Castiga UTA cu 4-1...Bistrita nu joaca nimik prin deplasari.

magica_steaua
12th September 2006, 01:30
bate UTA ......oricum nu o sa planga nimeni daca pierde bistrita.......joaca acasa ar fi pacat pt. cati suporteri vin la meci la preturile biletelor(vezi dinamo care nu sunt mai mult de 3000 la preturile cele mai mici din romania chiar si la meciurile din cupele europene)

dorian27
12th September 2006, 11:38
Cu toate ca a reusit sa spulbere Craiova in ultima etapa Sabau este inca destul de criticat de presa locala.
Motivul?
Se pare ca nu-l prea intereseaza o continuitate, alegand deliberat sa inceapa totul de la zero.
De asemenea Negrean este mai mereu rezerva desi experienta sa si maniera in care se aseaza echipa cu el in teren cere titulizarea.
Sunt inca multe dedesubturi la Gloria in ceea ce priveste remanierea lotului care s-a facut in vara.
Sa-i fie frica lui Sabau de a conduce o echipa competitiva?
Vrea sa inceapa fiecare sezon cu o echipa noua....care daca nu da rezultate ....sa nu fie el tras la raspundere?
Imi amintesc de sezonul trecut cand la un moment dat spre finalul turului Gloria avea 19 puncte spre surprinderea antrenorului care afirma ca la ce echipa are nu spera la mai mult de 13!!!!!
Desi Sabau a revolutionat stilul batranesc de pe vremea lui Carstea si echipa are si meciuri mai atractive....nu are valorae si ambitie de prima jumatate a clasamentului.
Mai mult de un egal (0-0) nu vad cum ar putera scoate Gloria.

KillinG FieldS
12th September 2006, 12:22
Dc am fost la buc sa vad cum castiga Dinamo...tre sa fiu si aici prezent,.sa vedem cum castiga UTA cu 2.0 Inca nu am reusit sa imi dau seama dupa 15 ani de ce exista Gloria in Liga 1. In afara de treaba cu blaturile. tre sa ii batem... intra si Hidisan acum

dorian27
12th September 2006, 13:25
Inca nu am reusit sa imi dau seama dupa 15 ani de ce exista Gloria in Liga 1. In afara de treaba cu blaturile.

Nici eu nu mi-am dat seama multa vreme(nu pot zice ca acum stiu raspunsul complet). Ideea este ca, incet incet Padureanu mai scapa cate ceva prin presa despre perioada infloritoare a blaturilor.
Si sunt siguri ca multi care au fost sau sunt acum in stafful celor de la SDR (mai ales Dinamo) au cate ceva pe constiinta.
Nu mai vb. de Ceahlaul.
Inclin sa cred ca Gloria ultimelor 2 sezoane a parasit lumea blaturilor.
Dar nu va putea scapa degraba de mirosul blaturilor facute.
E nevoie de Gloria in A???
Bistritean fiind ......totusi, cred ca raspunsul e NU!!!

andrei1921tm
12th September 2006, 13:37
Uta a pierdut in deplasare si Gloria a batut acasa.Acum o sa se inverseze rolurile.
Uta o sa piarda acasa si Gloria o sa bata in deplasare:confused: nu e bine...
Uta o sa catige acasa si Gloria o sa piarda in deplasare:great: :ras-plans: asa mai merge

m8k
12th September 2006, 14:30
Uta a pierdut in deplasare si Gloria a batut acasa.Acum o sa se inverseze rolurile.
Uta o sa piarda acasa si Gloria o sa bata in deplasare:confused: nu e bine...
Uta o sa catige acasa si Gloria o sa piarda in deplasare:great: :ras-plans: asa mai merge

Asta in cel mai rau caz au invatat-o de la voi, dar voi mai puneati de un astfel de teatru cu FCM Bacau, Petrolul, Gloria, Ucluj. Hohooo la cite astfel de meciuri am fost in trecut, pardon nu meciuri, ci spectacole de teatru. Eu zic ca voi nu sunteti indreptatiti pentru asemenea comentarii.

m4st3r
12th September 2006, 14:41
:ok: ... bate uta 2-0

KillinG FieldS
13th September 2006, 11:32
Vineri Mergem sa vedem in sfarsit o victorie mai lejera.Sigur batem Gloria. si sambata la poli-Cfr sa vedem ce joaca cfr ul .. avem cu ei acasa dupa Gloria.

malexoid
13th September 2006, 12:10
Eu zic ca voi nu sunteti indreptatiti pentru asemenea comentarii.:rosu:
pe tine cine te indreptateste sa hotaresti la ce avem noi dreptul?

on topic: UTA nu are voie sa nu castige in fata bishnitzei.
pronostic: 1

dardar_3
15th September 2006, 17:28
18' [0 - 1] Muresan

Se pare ca Gloria e pe cale sa dea lovitura la Arad...:drak:

afonlafotbal
15th September 2006, 17:44
se profileaza prima surpriza in aceasta etapa cu multe meciuri echilibrate, desi OLS a trecut golul in dreptul partidei Arges - Farul (lasti-o fratilor mai usor cu bautura)

alex_6tm
15th September 2006, 17:53
nu-mi vine sa cred..1-0 la bistrita...

SORENSEN
15th September 2006, 18:08
Sau mai bine zis 0-1 pt Bistrita...

newbye
15th September 2006, 18:24
L-ati subestimat pe Nelutu Sabau si v-ati gandit numai la Padureanu! Rezultatul ...

Vadim
15th September 2006, 18:28
O fi blat? :D (glumesc)

malexoid
15th September 2006, 18:39
cu toata stradania arbitrului...UTA nu pare a fi capabila nici macar sa egaleze situatia.
pare ca tot entuziasmul revenirii in A s-a stins, Aradul ramane doar cu bucuria serbarilor campenesti la victoriile...stelei.
pacat

Western
15th September 2006, 18:56
Sa speram ca o sa recupereze punctele in deplasare ca altfel e de rau.

Luis Garcia10
15th September 2006, 19:09
Marea echipa a Bistritei a castigat la Arad , iar ,,amatorii" de la Steaua au facut blat ca sa castige ! :rosu:

STEEL
15th September 2006, 19:10
N-am vazut meciul.Nu ma asteptam sa piarda Aradul,eram convins ca uta va castiga fara drept de apel...

m4st3r
15th September 2006, 19:18
mai trebuie sa shi pierzi...doar nu esti steaua:happy :happy :happy

six
15th September 2006, 19:49
:P normal bate.....Gloria 0-1......Doamne Iarta-ma :happy :happy :happy:P :P :P uneori vorbesc(glumesc)serios.......:happy :happy :happy

Blu3red
15th September 2006, 19:53
:P :P :P uneori vorbesc(glumesc)serios.......:happy :happy :happy

:) :) :) Bravo !!!

Nu credeam ca ..o sa castige Bistrita, da vad ca totusi o castigat :rolleyes:
Cred ca ii prima victorie in deplasare a lui Gloria din sezonu asta !!!

resita
15th September 2006, 19:53
cum dracu de batu gloria, nu-mi vine sa cred.:headbang:

six
15th September 2006, 20:02
cum dracu de batu gloria, nu-mi vine sa cred.:headbang:nici yo,dar se pare ca am avut dreptate :happy :happy :happy

Rossi
15th September 2006, 20:03
Poate ca era normal ... UTA totusi e o echipa facuta peste noapte ... venita cu smen direct din liga a 3 a ...

Cam ce va imaginati ? Ca o sa ramana in primele 5-6 ? :happy
UTA e o echipa de mijlocul clasamentului ...daca nu chiar si mai jos ...
Daca cineva isi imagineaza ca UTA o sa termine campionatul mai sus de locul 10 este inconstient :rolleyes:

Ulio singuraticu
15th September 2006, 20:14
Poate ca era normal ... UTA totusi e o echipa facuta peste noapte ... venita cu smen direct din liga a 3 a ...

Cam ce va imaginati ? Ca o sa ramana in primele 5-6 ? :happy
UTA e o echipa de mijlocul clasamentului ...daca nu chiar si mai jos ...
Daca cineva isi imagineaza ca UTA o sa termine campionatul mai sus de locul 10 este inconstient :rolleyes:

Dracule, am fost la meci. Nu am fost motivati astai tot.Se intampa peste tot.Doar in a2a repriza am jucat motivat.Am ratat mult!/hello Si arbitru a tinut cu ei si ia lasat sa traga de timp.Te rog io nu vb prostii!/hello (nute supara!:D) si acum ceva amuzant: Erau 6(am numarat!:D) bistritzeni la meci si banuiesc ca utistii leau faucut:ciocan: dupa ce au iesit de pe stadion.Noi toti le strigam sa taca si cand ne-au facut in ciuda cineva lea dat o punga de samanta in cap si dupaia a fost scos de jandarmi de pe stadion.:D:D

albrosu
15th September 2006, 22:35
Banner cu care nu ne-au lasat jandarmii sa intram dar totusi am scandat mesajul in timpul meciului:

DUCKADAM-SLUGA LA CIOBAN, PENTRU NOI NU ESTI ARADEAN !

Bega
16th September 2006, 09:02
Nu ma asteptam sa piarda Aradul

De ce nu te astptai? Sa bati Bistrita trebuie sa fii echipa mare!

Ulio singuraticu
16th September 2006, 10:14
Banner cu care nu ne-au lasat jandarmii sa intram dar totusi am scandat mesajul in timpul meciului:

DUCKADAM-SLUGA LA CIOBAN, PENTRU NOI NU ESTI ARADEAN !

Bravo! :ok: :yeah:
Mia placut atmosfera pe care ati facuto!:ok: :yeah:
Dar tiganeii aia de la bistrita spuneau: nu se aude nimic!
Si nu prea auzeam scandarile voastre.:(
Da' atunci cand ati facut valuri a fost super!/hello :ok: :yeah:

OVIDIU 62
16th September 2006, 10:50
Se va termina si seria UTE-i asa ca se va desumfla deci 2 solist.

malexoid
16th September 2006, 11:26
Se va termina si seria UTE-i asa ca se va desumfla deci 2 solist.
asta e...pronostic?
nu stiu cum sa-ti povestesc...meciul s-a jucat ieri !:happy

RajaF
16th September 2006, 11:38
Se va termina si seria UTE-i asa ca se va desumfla deci 2 solist.

Nu m-am putut abtine... asta de unde a picat? :D

malexoid
16th September 2006, 11:41
Nu m-am putut abtine... asta de unde a picat? :D

poate da omu' pronosticuri pentru campionatul viitor...

Elphax
16th September 2006, 11:59
e, el doar vrea sa se asigure ca stim si noi rezultatul :D

za_horse
16th September 2006, 16:21
Nu am vazut tot meciul (am ratat primele 35 de min pana am ajuns de la lucru) dar cat am vazut am fost destul de dezamagit. Bistritenii merita felicitati ca au crezut in sansa lor si au blocat toate culoarele spre propria poarta, iar cand "autobaza" nu a mai rezistat au avut grija atacantii aradeni sa rateze poarta. Portarul bistritean mi se parea extrem de nesigur in interventii dar din pacate nu a fost cine sa profite de asta. Interventiile lui la minge au fost extrem de nesigure si sunt sigur ca din 3 suturi sanatoase pe spatiul portii ar fi incasat un gol. Au compensat in schimb cei 8-9 fundasi ai Gloriei care distrugeau din fata orice actiune de atac utista. Cu toate ca aradenii au avut parte de un cantonament la munte inaintea meciului cu Dinamo si s-a pus accentul pe acumulari fizice la sfarsitul meciului pareau lipsiti de vlaga si se pare ca Lacatus a exagerat putin cu antrenamentele fizice. Poate o zi de pauza inaintea meciului de la Iasi va face minuni.
Un mare f...off spectatorilor care l-au injurat pe Sabau in timpul partidei si dupa meci. Nu Sabau a fost de vina ca nu am fost in stare sa nimerim poarta oaspetilor.
Hai UTA!

Ulio singuraticu
16th September 2006, 20:37
Ia sa vedeti! Am gasit o poza cu mn la meci...:yeah:
Poza nu sevede chiar bn ca am vrut sa ma incercuiesc, dar ma bucur ca ma vad la poze!

delaparis
16th September 2006, 20:43
Bravo ulio /hello :D

Dar vezi ca semnatura ta are prea multe smiles ...

Si cum a fost meciul privit de acolo de unde erai ?

Ulio singuraticu
16th September 2006, 22:11
Trebuie sa schimb semnatura?
Oricum la meci a fost fain de tot, in a doua repriza cand uta a atacat la poarta aia sa vazut bine!:ok:

White Shadow
16th September 2006, 22:32
N-am vazut meciul.Nu ma asteptam sa piarda Aradul,eram convins ca uta va castiga fara drept de apel...

Si eu eram convins ca va castiga UTA , am si pariat pe UTA 50 de roni , asta e.

Asta-i fotbalul , am castigat cu Rapid si am pierdut cu Bistrita.

Middlesbrough a castigat acasa cu Chelsea 2-1 si a pierdut tot acasa in urmatorul meci 0-4 cu Portsmouth.........si exemple mai sunt o gramada , un meci nu seamana cu altu si acest lucru nu-l intelege romanu , in Romania daca un meci nu seamana cu altu inseamna ca a fost blat....dupa mintea romanului Middlesbrough a facut blat cu Portsmouth , cum sa castigi cu cea mai buna echipa din Premiership si sa pierzi in urmatorul meci de acasa la scor cu o echipa mai slaba.

Asta-i situatia , mergem mai departe , hai UTA :ok:

http://img65.imageshack.us/img65/3781/capture506jh4.jpg

KillinG FieldS
16th September 2006, 23:02
Ce nashpa :( Sper sa ne revenim.

KappA 2006
18th September 2006, 01:32
Ce nashpa :( Sper sa ne revenim.

Cam asa ceva

:ok: