PDA

View Full Version : Moderator pe Formula 1



Sorin Blaj
10th September 2006, 23:10
Am discutat cu Vadim si am cazut de acord ca ar mai fi necesar inca un moderator pe Formula 1, pentru a avea minim doi moderatori pentru fiecare sectiune. Am inteles ca oaspetele nu mai este, din motive de timp.

In acest sens sunteti invitatii mei pentru a face propuneri, a va autropropune, a avea obiectii si a comenta aceasta initiativa.

Travis Daye
10th September 2006, 23:12
eu sunt cel mai egoist... ma propun pe mine :P si-asa ai vazut ca am timp berechet... postez aproape in fiecare zi..

Ayrton
11th September 2006, 10:47
Din partea primului moderator al acestui subforum (adica eu :) ), o sugestie: incercati sa fie cu favoriti diferiti cei doi moderatori!

Travis Daye
11th September 2006, 11:20
aaa.. pai avem favoriti diferiti, din echipa Ferrari pentru 2007, Sorin e cu Kimi, eu sunt cu Felipe :D

Ayrton
11th September 2006, 12:51
Asa da! ;)

Vadim
11th September 2006, 14:16
Ayrton, asa ma gandeam si eu. Dar nu prea vad fani McLaren, BMW sau Renalt pe aici. Cei mai multi sunt Ferrari.

Elphax
11th September 2006, 14:57
pai da, oricum majoritatea sunt fani ferrari, macar un moderator sa fie din alta tabara. cel bine ar fi un fan villeneuve, numa ca sunt pe cale de disparitie :)

Jerry20cm
11th September 2006, 15:11
eu sunt fan Mclaren ;) , de pe vremea lu' Hakkinen ;)
dar sa nu intelegeti c-as vrea sa devin moderator pe F1 , am spus-o. asa ca fapt.:D

milanezu
11th September 2006, 20:07
eu atata pot sa spun ca sunt anti-ferrari.
cu cine se bate ferrari la titluri eu cu ei tin!!!!!
ca a fost williams, mclaren si acum renault, eu cu ei am tinut!!!!

Sorin Blaj
12th September 2006, 00:13
eu atata pot sa spun ca sunt anti-ferrari.
cu cine se bate ferrari la titluri eu cu ei tin!!!!!
ca a fost williams, mclaren si acum renault, eu cu ei am tinut!!!!
Am cativa prieteni care practic nu tin cu cineva special, dar tin cu toti cei ce au o sansa cat de mica sa il invinga pe Schumacher. Si asta de multi ani.
Revenind on topic, incercati sa comentati initiativa si eventual sa faceti propuneri.

Vadim
12th September 2006, 00:15
Cred ca Milanezu vrea sa spuna ca vrea sa fie moderator pe F1. :ras-plans:

milanezu
12th September 2006, 16:30
tell me u didn't say that!!!!!

Vadim
27th September 2006, 12:33
Schumi86, esti hotarat, te propun?

Travis Daye
27th September 2006, 15:26
yes master :)))

Vadim
27th September 2006, 15:45
OK, ai raspunsul in cateva zile. :)

viorel 31
28th September 2006, 11:57
Ar fi interesant sa avem la motorsport un moderator care sa fie doar fan auto-motor-sport fara a simpatiza cu o echipa sau alta.
Nu spun ca cei care sunt sau au fost moderatori in special la sectiunea F1 nu si-au facut treaba dar au cam fost fani declarati ai Ferrari, lucru care duce la mici animozitati pt forumisti (altii decat cei proFerrari).
Sper ca se va face o alegere buna pt toata lumea:ok:

Vadim
28th September 2006, 12:08
Nu prea gasesti asa ceva. Fanii au o afinitate. Ideea e sa fie cat mai echilibrati. Vad ca si tu tii cu Ferrari.

viorel 31
28th September 2006, 12:41
Tocmai pt ca sunt un fan Ferrari as vrea sa vad cum este si cu un moderator echidistant.
Ai dreptate ca este ff greu de gasit asa ceva dar...
Personal nu am o propunere de facut pt moderator la aceasta sectiune a forumului, mi-am exprimat numai o parere despre acesta problema.

milanezu
28th September 2006, 14:11
oricum pana la urma tot un fan ferrari va fi moderator.
oricum nu conteaza.

Sorin Blaj
28th September 2006, 14:50
Tocmai pt ca sunt un fan Ferrari as vrea sa vad cum este si cu un moderator echidistant.
Ai dreptate ca este ff greu de gasit asa ceva dar...
Personal nu am o propunere de facut pt moderator la aceasta sectiune a forumului, mi-am exprimat numai o parere despre acesta problema.
Daca ai fi citit toate posturile mele de pana acum, ai fi vazut deja ce inseamna un moderator echidistant. Nu mai trebuia sa astepti. :)

Psycho Dad
4th October 2006, 20:47
Eventual o sesiune de calificari pentru moderator ?

BTW: Fan Ferrari !

Sorin Blaj
4th October 2006, 22:41
Eventual o sesiune de calificari pentru moderator ?

BTW: Fan Ferrari !
Bine ai venit printre noi Psycho Dad. :ok:

Te asteptam cu posturi interesante despre evenimentele din Formula 1.

Psycho Dad
4th October 2006, 23:30
Bine v-am gasit !

Punem si posturi interesante nici o grija ! Dar sa-mi fac turul de incalzire, prima oara ! :P

Vadim
4th October 2006, 23:46
Welcome Psyho dad. :)

BMW Power
22nd March 2007, 17:40
Am discutat cu Vadim si am cazut de acord ca ar mai fi necesar inca un moderator pe Formula 1, pentru a avea minim doi moderatori pentru fiecare sectiune. Am inteles ca oaspetele nu mai este, din motive de timp.

In acest sens sunteti invitatii mei pentru a face propuneri, a va autropropune, a avea obiectii si a comenta aceasta initiativa.

Sorine....As vrea sa te intreb si eu: s-a incheiat sesiunea de selectie pentru un moderator?
Am inteles ca ati vrea un moderator care sa nu faca parte din tabara Ferrari. Din punctul asta de vedere...stii cu cine tin, deci e ok. Deci daca ma e valabila oferta, sa-i zic asa.

dardar_3
22nd March 2007, 17:42
Ai si votul meu BMW Power:ok:...

Sorin Blaj
22nd March 2007, 17:43
Schumi86, esti hotarat, te propun?

yes master :)))

OK, ai raspunsul in cateva zile. :)
Din septembrie este moderator Schumi86. :)

Daca vrei sa stii parerea mea, esti un fan adevarat al Formulei 1. :ok:

BMW Power
22nd March 2007, 17:49
Sorine....mc mult, stiam asta. Dar tot nu-mi ajunge.:) As fi vrut ceva mai mult. Eram pe faza cand ai deschis theardu-ul asta, si.....nu stiu de ce nu ti-am scris din prima. Sincer...credeam ca nu mi-as dori. Acum insa.....:(

BMW Power
22nd March 2007, 17:50
Ai si votul meu BMW Power:ok:...

Mc dardar, dar din pacate e prea tarziu.

Sorin Blaj
22nd March 2007, 17:54
Sorine....mc mult, stiam asta. Dar tot nu-mi ajunge.:) As fi vrut ceva mai mult. Eram pe faza cand ai deschis theardu-ul asta, si.....nu stiu de ce nu ti-am scris din prima. Sincer...credeam ca nu mi-as dori. Acum insa.....:(
Sincer imi pare rau, dar stiu de la Vadim ca sunt doi moderatori pe Formula 1.

Uite, o sa vorbesc cu el si o sa vad ce se poate face. :ok: ?

dardar_3
22nd March 2007, 17:56
Mc dardar, dar din pacate e prea tarziu.
Pai oricum asta e un forum Ferrari nu Formula 1....

Pacat... chiar vroiam sa scriu mai des pe-aici si sa vin cu dezbateri si propuneri... dar vad ca nu am cu cine....


Ramaneti voi cu poll-uri si threaduri de genul: "Schumi imparatul" sau "Kimi magicianul"...

Cand cineva e de alta parere si tine cu alta echipa se trece repede la insulte si jigniri...

Succes mai departe:ok:... Si sper sa obtineti cat mai multe victorii anul asta...;)

Sorin Blaj
22nd March 2007, 17:58
Ok. BMW.

BMW Power
22nd March 2007, 17:59
Sincer imi pare rau, dar stiu de la Vadim ca sunt doi moderatori pe Formula 1.

Uite, o sa vorbesc cu el si o sa vad ce se poate face. :ok: ?

Ok. Mc mult. Daca nu iese nimic, as vrea sa te rog, sa ma ai in vizor pentru viitor (eventual primul pe lista daca e posibil), pentru un nou post de moderator care va aparea, sau care se va elibera.

BMW Power
22nd March 2007, 18:01
Pai oricum asta e un forum Ferrari nu Formula 1....

Pacat... chiar vroiam sa scriu mai des pe-aici si sa vin cu dezbateri si propuneri... dar vad ca nu am cu cine....


Ramaneti voi cu poll-uri si threaduri de genul: "Schumi imparatul" sau "Kimi magicianul"...

Cand cineva e de alta parere si tine cu alta echipa se trece repede la insulte si jigniri...

Succes mai departe:ok:... Si sper sa obtineti cat mai multe victorii anul asta...;)

De ce ai ajuns la concluzia ca toti de pe forum, sunt fani Ferrari sau Schumi. Eu nu am titnut cu ei niciodata. Pe Schumi....nici nu-l pot suferi. De mult timp am asteptat mometul retragerii lui din F1. Nici nu m-am gandit ca nu se va retrage dupa 5 titluri castigate consecutiv. Din pacate.... a mai continuat 2 ani:(

dardar_3
22nd March 2007, 18:08
Pentru ca daca le spun sa se ia masuri cand i se poceste numele lui Alonso in alfonso, alonsito, alonsitul... nu se intampla nimic...

In schimb daca Scriu Kiki-Riki-Kimi nu e bine... ca e de la Ferrari...

Oameni care nu suporta discutia contradictorie si incep a jigni cand ai o parere diferita fata de a lor. O sa fie discutii probabil cu ceva de genu (unde pot pune si poll... la cate secunde termina kimi cursa... la 5'...10'... etc....)

BMW Power
22nd March 2007, 18:13
Pentru ca daca le spun sa se ia masuri cand i se poceste numele lui Alonso in alfonso, alonsito, alonsitul... nu se intampla nimic...

In schimb daca Scriu Kiki-Riki-Kimi nu e bine... ca e de la Ferrari...

Oameni care nu suporta discutia contradictorie si incep a jigni cand ai o parere diferita fata de a lor. O sa fie discutii probabil cu ceva de genu (unde pot pune si poll... la cate secunde termina kimi cursa... la 5'...10'... etc....)

Masurile care ti s-au promis, nu au fost din cauza numelui lui Kimi. Din causa numelui pe care l-ai folosit la Massa.

resita
22nd March 2007, 20:12
Pai oricum asta e un forum Ferrari nu Formula 1....

Pacat... chiar vroiam sa scriu mai des pe-aici si sa vin cu dezbateri si propuneri... dar vad ca nu am cu cine....


aici nu ai dreptate.

Sorin Blaj
22nd March 2007, 20:37
Fiecare este liber sa-si exprime parerea, dar unii au alta parere despre cum se poarta un dialog.

Mie nu-mi place sa intervin in discutii doar de dragul discutiilor, dar cateodata este nevoie.

Acuza in stanga si in dreapta ca este un forum Ferrari. FIECARE FAN al ORICAREI ECHIPE este liber sa deschida cate thread-uri doreste despre echipa sau pilotul favorit.

Ce sa fac? Sa deschid eu thread-uri despre Alonso. Cu toate ca am deschis deja unul despre Renault. Dar trebuie sa vrei sa vezi.

Marele fan Alonso nu a pus niciun post pe thread-ul Renault si nu s-a gandit ca este mai simplu sa deschizi un thread pentru Alonso decat sa acuzi.

oaspetele
22nd March 2007, 23:54
De ce ai ajuns la concluzia ca toti de pe forum, sunt fani Ferrari sau Schumi. Eu nu am titnut cu ei niciodata. Pe Schumi....nici nu-l pot suferi. De mult timp am asteptat mometul retragerii lui din F1. Nici nu m-am gandit ca nu se va retrage dupa 5 titluri castigate consecutiv. Din pacate.... a mai continuat 2 ani:(


acest post nu face decat sa confirme faptul ca nu corespunzi, cel putin dupa definitia din DEX, functiei de moderator.
nu zic ca nu ai cunostinte sau pareri pertinente, dar nu vad cu ce esti mai fair decat un fanatic admirator al calutului cabrat.
nu o lua in nume de rau, e doar o opinie.
din partea mea, iti urez succes in a ajunge ceea ce iti doresti.
oricum, actualmente obiectul 'urii' tale s-a retras.
:D

BMW Power
23rd March 2007, 00:22
acest post nu face decat sa confirme faptul ca nu corespunzi, cel putin dupa definitia din DEX, functiei de moderator.
nu zic ca nu ai cunostinte sau pareri pertinente, dar nu vad cu ce esti mai fair decat un fanatic admirator al calutului cabrat.
nu o lua in nume de rau, e doar o opinie.
din partea mea, iti urez succes in a ajunge ceea ce iti doresti.
oricum, actualmente obiectul 'urii' tale s-a retras.
:D

Oaspete, scuze, dar nu am inteles ideea mesajului tau. Cum adica nu corespund dupa definitia din DEX? Ce zice DEX-ul si eu nu stiu? Fii mai explicit, te rog.

BMW Power
23rd March 2007, 00:27
Apropo de ura mea. Nu cred ca am fost singurul care isi dorea sa scape cat mai repede de Schumi, doarece datorita lui a ajuns F1 ceea ce este acum. Din pacate

oaspetele
23rd March 2007, 08:00
eu unul mi-as fi dorit sa mai apara cel putin un pilot de talia lui Schumi, pentru ca intrecerea sa fie disputata. asta unu la mana.
cat despre moderator, consider ca el trebuie sa "modereze" discutiile, nu sa produca agitatie, in sensul negativ al cuvantului, prin declaratiile sale.
:)

Sorin Blaj
23rd March 2007, 11:42
Apropo de ura mea. Nu cred ca am fost singurul care isi dorea sa scape cat mai repede de Schumi, doarece datorita lui a ajuns F1 ceea ce este acum. Din pacate
Daca te referi la competitia care exista intre piloti atunci ai dreptate.

Fara Schumacher Formula 1 nu ar fi avut po****ritatea pe care o are acum.

dardar_3
23rd March 2007, 12:28
Fara Schumacher Formula 1 nu ar fi avut po****ritatea pe care o are acum.

Cum la fel nu avea po****ritate F1 fara Ayrton Senna, Mensel, Prost, Villeneuve...

PS:... au mai fost si piloti poate mai buni decat Schumacher...

Sorin Blaj
23rd March 2007, 12:36
Adevarat, dar Schumacher a ridicat foarte mult stacheta.

Sorin Blaj
25th March 2007, 14:46
Ok. Mc mult. Daca nu iese nimic, as vrea sa te rog, sa ma ai in vizor pentru viitor (eventual primul pe lista daca e posibil), pentru un nou post de moderator care va aparea, sau care se va elibera.
FELICITARI BMW Power!!! :ok:

De astazi, de la 11:25, esti MODERATOR pe Formula 1. :ok:

Dorinta ti s-a indeplinit mai repede decat credeai. :)

BINE AI VENIT IN RANDUL MODERATORILOR DE PE ONLINESPORT!!! :ok:

BMW Power
25th March 2007, 15:24
FELICITARI BMW Power!!! :ok:

De astazi, de la 11:25, esti MODERATOR pe Formula 1. :ok:

Dorinta ti s-a indeplinit mai repede decat credeai. :)

BINE AI VENIT IN RANDUL MODERATORILOR DE PE ONLINESPORT!!! :ok:

Mc mult Sorine.:) Da, asa e. Am primit un mesaj pe privat de la Oaspete, care mi-a confirmat postul de moderator. Sincer, nici nu m-am gandit ca se va intampla asa repede.

Sorin Blaj
25th March 2007, 15:34
Intra pe Restricted Area pentru a vedea cum au decurs lucrurile.

oaspetele
25th March 2007, 15:53
Mc mult Sorine.:) Da, asa e. Am primit un mesaj pe privat de la Oaspete, care mi-a confirmat postul de moderator. Sincer, nici nu m-am gandit ca se va intampla asa repede.

ha ?
mi-a umblat cineva la calculator ??

BMW Power
25th March 2007, 16:02
ha ?
mi-a umblat cineva la calculator ??

Oaspete....mii de scuze:( A fost Vadim cel care mi-a trimis mesajul. Am si inceput deja cu stangul. Sorry

oaspetele
25th March 2007, 19:16
no problemo si succes !
;)

Travis Daye
26th March 2007, 16:46
super tare.... al 3-lea moderator e fan BMW.... perfect... a doua echipa in ceea ce priveste preferintele mele :D