PDA

View Full Version : Jucatorul anului in campionatul intern ?



Dorin
27th May 2003, 00:01
Cine a lasat impresia cea mai buna in primavara asta ? Si de ce ? Numiti un jucator care tine si trage o echipa dupa el ! Si pe care toti l-ar vrea la ei . :yeah: Dorin

ieppy
27th May 2003, 00:26
Categoric Bratu!!!! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

inter
27th May 2003, 08:42
aliuta, e nr.1 in acest moment in Ro.

Ayrton
27th May 2003, 09:35
Senzational, eu si inter suntem de aceiasi parere...
Inca nu-mi vine sa cred, dar probabil m-am mai desteptat eu, de cand tot discut cu un asemenea expert in fotbal, de 4 generatii suporter interist... :P

Aliuta e cel mai bun mijlocas din Divizia A, si daca juca la Rapid, aveau sanse giulestenii sa intre in CL...

baubau
27th May 2003, 09:43
Dupa umila parerea de nesimpatizant al Stelei....Aliuta a fost unul dintre cei mai buni jucatorii ai campionatului! :ok:

rasheedkpenny
27th May 2003, 15:53
Aliuta a fost de departe "catalizatorul" din echipa Steaua. Totusi daca nu erau golurile fff. norocoase ale lui Raducanu, Steaua nu ar fi fost pe locul 2 si nici Aliuta nu ar fi fost atat de apreciat! Ar fi bine daca ar ramane in continuare in Divizia A, mai creste si cota campionatului intern! Macar atat!

oaspetele
27th May 2003, 16:57
sa nu-l uitam pe Sanmartean. nu zic ca a fost cel mai bun , dar a contat cel mai mult pentru echipa lui.

rasheedkpenny
27th May 2003, 18:00
si Danciulescu a contat mult pentru Dinamo! Poate mai mult ca Sânmartean. Daca n-ar fi dat atatea goluri s-ar fi ales praful de fostii campioni! :D Acelasi lucru e valabil si penru Raducanu!

Tudose
27th May 2003, 20:50
In primul rand, Aliuta!
Apoi, cativa atacanti: Raducanu, Danciulescu, Bratu. Nu il uit nici pe Sanmartean.
Pentru a fi corecti, ii amintim si pe portari (desi nu trage echipa dupa el, un portar poate sa inchida meciul si chiar sa il castige). Sa ii remarcam pe Guso si pe Dossey.
Dar sa dam Cezarului ce e al Cezarului... si sa spun inca o data: Aliuta!

apparte
28th May 2003, 00:34
Daca in tur nu a aratat prea mult,in retur Aliuta a fost cel mai bun jucator din campionatul intern!Daca e sa ne luam dupa ProSport cel mai bun in acest campionat a fost Sabau,urmat(culmea) de 4 stelisti:Aliuta,Radoi,Rachita si Raducanu! :happy

blatistul
28th May 2003, 04:24
Stiu ca multi judeca Gloria dupa nr. de blaturi, dar valoarea lui lui Lucica(Sanmartean) nu poate fi pusa la indoiala, (nici macar de Copos)

Deci...
SANMARTEAN 8)

Dorin
29th May 2003, 13:03
Aliuta e OK dar numai 4 goluri in campionat...?...? :yeah: Dorin

Tudose
29th May 2003, 13:34
Aliuta a impulsionat Steaua in acest retur, chiar daca a marcat mai putin... A inscris destul Raducanu...

Aliuta e OK dar numai 4 goluri in campionat...?...? :yeah: Dorin

nemo_
29th May 2003, 13:42
eu zic Claudiu Raducanu

rasheedkpenny
29th May 2003, 13:53
Sa nu uitam cate goluri din penalti a inscris Raducanu!!! Clasamentul golgheterilor nu este prea relevant!
Uite aici o intrebare interesanta: Care este jucatorul anului la Dinamo?
Eu raspund: Cristi Munteanu - fara el dezastrul ar fi fost si mai mare!!!

Cipangoo
29th May 2003, 13:55
Ciudat toti sunteti de parere ca atacantii sunt cei mai valorosi. Poate pentru ca ies in evidenta mai usor. Mie determinant mi s-a parut Godfroid si in prima parte schumacher. Si nici sabau daca ar mai fi juca in retur nu ar fi de lasat la o parte.

ieppy
29th May 2003, 14:20
Jucatorul anului la dinamo este Danciulescu urmat de Diop(chiar daca a jucat putin a aratat ca este de departe cel mai daruit jucator de la Dinamo) Si prostul ala de Andone il tine pe banca!!!

Timisoreanul
29th May 2003, 14:35
Hai sa fim seriosi si sa nu ne mintim singuri, fiecare avem favoriti dar nu cred ca exista la noi in un jucator care sa fie cu mult peste ceilalti.
Da, sint o serie de jucatori care s-au evidentiat in citeva meciuri, dar nu au fost constanti etapa de etapa, si nici nu aveau cum intr-un campionat care este dominat de meciuri strategice, arbitrii corupti dar si de jucatori care odata catalogati vedete li se urca la cap si incep sa ii vezi mai mult pe la televizor dind care mai de care declaratii iar pe teren incep sa dea cu stingul in dreptul.
Unde sint Neaga, Ciocoiu, Miu, Kirita, Lutu, Sava, Sabin Ilie, samd, jucatori care erau odata marile vedete ale campionatului?

Ayrton
29th May 2003, 15:18
Care este jucatorul anului la Dinamo?
Eu raspund: Cristi Munteanu - fara el dezastrul ar fi fost si mai mare!!!

Raheed, cum dracu l-ai vazut tocmai pe chistocu' asta de CrMunteanu ca cel mai bun jucator de la Dinamo??? A fost printre cei mai slabi si o ff mare dezamagire... E un distrus care nu stiu cum a fost catalogat vreodata ca portar de valoare...
Eu zic ca Gabriel Tamas a fost jucatorul care s-a remarcat cel mai mult la Dinamo, urmat de Barcauan si apoi Diop.

FatFrumos
29th May 2003, 16:11
Oh ayrton si Barcauan a fost bun ca si-a facut drumul cu cotul? dind in stinga si in deapta? :).......eu zic ca Sabau a fost.

rasheedkpenny
29th May 2003, 16:47
Ayrton, era o gluma mah! :P

Trecand peste toate astea, daca nu ar fi fost Danciulescu, nu stiu cine ar fi marcat penru Dinamo atatea goluri!
La meciul cu Brasov(am fost pe stadion) m-au impresionat in mod placut de la Dinamo: Tamas - foarte sigur in interventii, Tames - cu greutate in duelurile de la mijlocul terenului.
Diop s-a cam facut de ras la Brasov, oricum baiatu' a aratat ca poate!

Mai repet inca o data, jucatorul anului: Aliuta. Daca Sabau ar fi jucat in toate meciurile Rapidului poate alta ar fi fost situatia!

Dorin
29th May 2003, 21:04
Fratilor imi place discutia de la subiectul asta .Adevarat colt al microbistului.Pentru cei ca mine ce se afla pe alte tarimuri este o mina de aur sa stim o parte mai putin oficiala a fotbalului romanesc .Multumesc ! :yeah: Dorin

Tudose
29th May 2003, 21:36
Ce-ar fi sa incercam sa alcatuim chiar o echipa a campionatului intern? Tema de meditatie. Puneti si rezerve!

baubau
30th May 2003, 08:54
tudose->Mi-ai luat "postu"din mana! :ok: Asta vroiam sa propun si eu ca sa nu mai nominalizam numai atacanti.

Echipa mea!:)
Portari:M.Tudor(Steaua)/rez:Prunea,Gusso
Fundasi:Petre Marin(national),Purica(Ceahlaul),Rat(Rapid)
Mijlocasi:Godfroid(Rapid),Aliuta(Steaua),Grigore(D inamo),Diop(Dinamo)rezerve:Sanmartean(Gloria Bistrita)
Atacanti:Danciulescu(Dinamo),Claudiu Raducan(Steaua),Bratu(Rapid)/rezerve:Mitrovici(National)

Tudose
30th May 2003, 09:18
Baubau, Sanmartean nu a jucat la Otelul! /nope/ /nope/ /nope/
In ceea ce priveste echipa mea, ma mai gandesc putin!


tudose->Mi-ai luat "postu"din mana! :ok: Asta vroiam sa propun si eu ca sa nu mai nominalizam numai atacanti.

Echipa mea!:)
Portari:M.Tudor(Steaua)/rez:Prunea,Gusso
Fundasi:Petre Marin(national),Purica(Ceahlaul),Rat(Rapid)
Mijlocasi:Godfroid(Rapid),Aliuta(Steaua),Grigore(D inamo),Diop(Dinamo)rezerve:Sanmartean(Otelul)
Atacanti:Danciulescu(Dinamo),Claudiu Raducan(Steaua),Bratu(Rapid)/rezerve:Mitrovici(National)

baubau
30th May 2003, 09:25
Multam' pt ca mi-ai atras atentia!Am corectat!Tot timpul confund echipele astea doua(Otelul si Gloria) ,cu tot cu jucatorii! :oops: Da'nush de ce! :?

ieppy
30th May 2003, 09:39
Titulari: Prunea, Iensci, Tamas, Curt, Godfroid, Sabau, Stoican, Sanmartean, Caramarin, Danciulescu, Bratu. Rezerve: Dolha, Maftei, Petre Marin, Tames, Buga, Zicu, Diop, Niculae, Barcauan.

Ayrton
30th May 2003, 09:42
Oh ayrton si Barcauan a fost bun ca si-a facut drumul cu cotul? dind in stinga si in deapta? :).......eu zic ca Sabau a fost.

Frumosule, Sabau nu mai joaca la Dinamo de vreo 13 ani!!! Sau la tine acolo inca nu s-a aflat???
(Mai citeste odata postul meu si poate intelegi si tu ca era vorba strict de Dinamo!)

Echipa campionatului:
Dolha (Rapid) - Stoican (Dinamo), Bodea (Brasov), Radoi (Steaua), Tamas (Dinamo), Rat (Rapid) - Sabau (Rapid), Aliuta (Steaua), Godfroid (Rapid) - Bratu (Rapid), Njock (UTA)

inter
30th May 2003, 11:12
prunea
stoican-radoi-daouda -rat
aliuta-caramarin-godfroid-sabau
njock-bratu

nemo_
30th May 2003, 12:00
am zis Claudiu Raducanu pt ca mi se pare ca fara el steaua nu ar fi urcat mai mult de locul 3...fara norocul lui in fata portii+golurile din penalty(care nu prea au fost corecte) steaua ar fi avut mult de suferit...
cel mai bun jucator de la Dinamo...?....eu zic Barcauan

Drakoness
30th May 2003, 12:40
Dupa opinia mea cel mai bun a fost Solomon de la Ceahlaul.
Urmeaza Intertoto. Forza Ceahlaul!!!!! :yeah:

diablo20
30th May 2003, 14:49
Bratu indiscutabil
FORTZA Rapid in Champions League
FORTZA Steaua si National-Dinamo in Cupa UEFA

Tudose
2nd June 2003, 19:41
Revin si eu cu echipa promisa:

Dolha (Rapid)
Iencsi (Rapid), Radoi (Steaua), Tamas (Dinamo), Rat (Rapid)
Sabau (Rapid), Aliuta (Steaua), Sanmartean (Gloria)
Danciulescu(Dinamo), Raducanu(Steaua), Bratu(Rapid)

Rezerve:
Dossey (F.C. Brasov), Stoican (Dinamo), Dan Petrescu (National), Godfroid (Rapid), Caramarin (National), Njock (UTA), Mitrovici(National)

07Ex
2nd June 2003, 21:18
Ma mir ca nici unul din voi nu-l are pe Dinita in echipa sezonului. Inteleg ca poate n-a fost cel mai bun jucator al campionatului, dar totusi a terminat sezonul pe locul 3 ca numar de goluri marcate, si asta in conditiile in care a jucat la o echipa care pana la urama a retrogradat.

riva
2nd June 2003, 23:54
Prunea(Bacau) - Radoi(Steaua), Iencsi(Rapid), Rachita(Steaua) - Rat(Rapid), Godfroid(Rapid), Sanmartean(Gloria) Aliuta(Steaua) - Bratu(Rapid), Raducanu(Steaua), Zicu(Farul)

Cipangoo
3rd June 2003, 12:26
Si tot nimeni nu-l are pe florentin dumitru care a dus steaua impreuna cu aliuta, adica a sutat cu sete in cap la cl. raducanu cand a trebuit sa dea gol steaua :thinkso:

ivanrobertadrian
4th June 2003, 00:39
DANCIULESCU

Cristi
4th June 2003, 10:05
Nu cred ca s-a detasat vreun jucator din campionatul intern.

Totusi decisivi au fost pt echipele lor Prunea (nu stiu de ce nu l-a mentionat nimeni), Aliuta, Danciulescu, poate Bratu.

Echipa este:

Prunea (Tudor)
Fl. Stoican, Iencsi, Tamas, Rat (Curt, Radoi)
Aliuta, Godfroid, Caramarin, Sabau (Ov. Petre, Sanmartean, Grigorie)
Danciulescu, Bratu (Barcauan)

Njock
4th June 2003, 21:45
portar: Prunea.

fundas: Rachita

mijlocas: Sabau

atacant: Njock-C. Raducanu

ovidiudod
4th June 2003, 23:46
Ati uitat de Radoi...Este un adevarat lider de echipa si un bun fundas...Este singurul titular incontestabil in nationala din Divizia A...Asa ca cei mai buni jucatori ar fi in ordine:
Radoi, Aliuta, Bratu(cam putine goluri ptr. un atacant), Raducanu,prunea, Rat, rachita, Guso, Njock

Njock
5th June 2003, 12:36
Da, Radoi e fotbalist adevarat. Cred ca din campionatul intern este singurul care poate pleca "afara" si sa nu faca tusa. Ambitios si serios. Respect!!!