PDA

View Full Version : Inca un moderator pe Farul



tchibos
10th September 2006, 20:53
In urma cu doi ani "suporter Farul" avea un numar foarte mic de mesaje. In acesti doi ani subforumul "suporter Farul" a avut o crestere extraordinara atat ca numar de mesaje, cat si ca numar de utilizatori.

A venit vremea sa mai fie inca un moderator aici pentru a se asigura buna desfasurare a discutiilor pe aceasta sectiune. Asa cum spunea cu ceva timp in urma un membru marcant al subforumului "Forumul Farului nu e greu de moderat, toata lumea civilizata e aici. Are insa nevoie sa fie activat si dezvoltat in continuare". Pentru aceasta mai este nevoie de inca un moderator. Care doreste si crede ca are timp pentru asa ceva sa isi anunte candidatura aici pentru ca apoi sa luam o decizie de comun acord eu si Vadim.

Unde's doi puterea creste :ok:

Quartz@nu
10th September 2006, 23:11
ma auto propun ! :cool:

ciorbicafaristu
10th September 2006, 23:18
sorin mihailescu

kerosene
10th September 2006, 23:19
Daca altul nu s-a mai propus pana acum atunci aleg si eu Quartz@nu ;) Din partea mea oricine dintre cei care posteaza in sectiunea dedicata Farului e bine venit ca moderator. Indeplinind si conditiile, logic.

tchibos
10th September 2006, 23:19
sorin mihailescu


ha ha, esti genial...oare noi cum de nu ne-am gandit la asta ... ce ne mai amuzam :P

Napoletan
11th September 2006, 00:55
E chiar grav daca nu glumeste...

Seahawk
11th September 2006, 01:14
Eu as vrea, insa nu cred ca thread-ul Farului are nevoie de un moderator ca mine, din afara... Ar trebui cineva care sa fie la curent cu totul...cineva local.
Asa eu, ce sa zic..mai vad din cand in cand pe telesport sau antena 1 cate-un meci de-al Farului si ce citesc din presa...

Dar in caz ca nu sunt alte solutii...considerati-ma o solutie de rezerva

FatFrumos
11th September 2006, 13:05
Seahawk defapt e chiar bine al doilea moderator sa fie de afara. beside eu am fost primul pina adi a preluat ca nu prea am avut timp.

Quartz@nu
11th September 2006, 21:56
sorin mihailescu

el nu este de la Farul .... este de la steaua !:P

Catalin 06
12th September 2006, 00:10
Apropo de Sorin asta mai e liderul unei parti din galerie ??? ba zicea ca e , ba zicea ca nu e , haos total

tchibos
12th September 2006, 00:34
este, dar daca mai vrei sa pui intrebari in legatura cu el fa-o la treadul special deschis aici, asta ca sa nu o dam prea mult in off topic

on topic: mai asteptam candidaturi..

rechinul farist
12th September 2006, 00:53
mmmmeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dorryn
12th September 2006, 02:23
care da o bere are votul meu.si berea hmm..n-am pretentii dar sa fie cu noroc pt Farul.si inca un moft..sa tina doar cu Farul.hai ca nu-s asa pretentios:) glumeam .sa castige cel mai bun.trebuie sa fie si pasionat si sa aiba timp si sa fie bine informat si nu in ultimul rand sa nu dea avertismente pt orice "nemultumire'' la adresa conducerii sau vreunui jucator.ca n-ar fi frumos din partea lor.doar faristi suntem.si e situatie de criza poate..mai sare unul calul.(nu eu doamne fereste) dar trebuie sa-l intelegem.de piatra sa fi sa nu te doara ce se intampla la echipa si sa nu mai scapi cate ceva..deci..sa vad ce campanie electorala pregatiti.fara promisiuni gen chiforeanu sau basescu va rog

tchibos
12th September 2006, 20:12
Tu da votul cui vrei si normal ca daca nimeresti moderatorul trebuie sa ude evenimentul cu o bere. In felul asta avem de-a face cu ceva moral si frumos, omul isi cinsteste sustinatorii, altfel nu avem de-a face decat cu un blat si avem din astea destule in fotbal... nu mai vrem altele

ULTRAS_TAVY
13th September 2006, 17:01
el nu este de la Farul .... este de la steaua !:P

LOOOOOOOOOOOOOOOOLLL...un om c sta la Farul la meciuri in tribuna shi manca seminte...c poa sa vb....tu cam critici tot tp galeria shi nu facy nik ptr ea...esti cam batut in kp:rosu:

ULTRAS-CT
19th September 2006, 23:06
LOOOOOOOOOOOOOOOOLLL lasa-l ma macar omu' e Farist ! nu ca altii se transforma peste noapte =))

tchibos
19th September 2006, 23:36
Sunt 3 conditii pentru persoanele care au timp si vor sa fie moderator pe Farul. Acestea sunt:
1. sa aiba mai mult de 6 luni vechime pe forum
2. sa aiba minim 500 de mesaje
3. sa nu fi luat cartonas in ultimile 6 luni

tchibos
3rd October 2006, 12:12
Dupa cum ati vazut de ieri mai avem un moderator pe Farul

Seahawk va fi cel care se va ocupa de Farul alaturi de mine si sper ca vom face treaba buna. Ideea e ca, fiind pe intern voi avea mai putin timp sa ma ocup de Farul si nu vroiam sa las suporter Farul pe mana nimanui. Decizia am luat-o eu si Vadim de comun acord si cred ca este una buna. Ceilalti care s-au oferit sa modereze Farul, in speta Quartz@nu si rechinul farist sunt primii pe lista de moderatori viitori. De ce nu am ales unul dintre ei ?... Quartz!nu din cate am observat nu prea are timp.. nu l-am vazut foarte mult pe forum si a participat destul de putin in ultima vreme la discutii pe Farul. Rechinul farist e inca la inceput, neavand vechime sau numarul de mesaje necesar, insa vad ca participa activ la discutii pe subforumul Farul, deschide noi treaduri, face analize, discuta destul de mult. Tine-o tot asa si ai sanse mari sa devii moderator. Vreau sa va spun ceor doi care v-ati anuntat intentia de a modera pe Farul ca intr-un viitor nu prea indepartat exista posibilitatea sa deveniti ce vreti (moderator pe Farul) pentru ca aici e nevoie de doi moderatori iar eu s-ar putea sa ma retrag si sa ma ocup mai mult de intern. Pana atunci va doresc sa continuati cu discutii pertinente si on topic iar noului moderator ii spun bun venit in our team :ok:

dorryn
3rd October 2006, 17:13
sa dea de baut !

tchibos
3rd October 2006, 17:39
clar..

Quartz@nu
3rd October 2006, 20:40
Dupa cum ati vazut de ieri mai avem un moderator pe Farul

Seahawk va fi cel care se va ocupa de Farul alaturi de mine si sper ca vom face treaba buna. Ideea e ca, fiind pe intern voi avea mai putin timp sa ma ocup de Farul si nu vroiam sa las suporter Farul pe mana nimanui. Decizia am luat-o eu si Vadim de comun acord si cred ca este una buna. Ceilalti care s-au oferit sa modereze Farul, in speta Quartz@nu si rechinul farist sunt primii pe lista de moderatori viitori. De ce nu am ales unul dintre ei ?... Quartz!nu din cate am observat nu prea are timp.. nu l-am vazut foarte mult pe forum si a participat destul de putin in ultima vreme la discutii pe Farul. Rechinul farist e inca la inceput, neavand vechime sau numarul de mesaje necesar, insa vad ca participa activ la discutii pe subforumul Farul, deschide noi treaduri, face analize, discuta destul de mult. Tine-o tot asa si ai sanse mari sa devii moderator. Vreau sa va spun ceor doi care v-ati anuntat intentia de a modera pe Farul ca intr-un viitor nu prea indepartat exista posibilitatea sa deveniti ce vreti (moderator pe Farul) pentru ca aici e nevoie de doi moderatori iar eu s-ar putea sa ma retrag si sa ma ocup mai mult de intern. Pana atunci va doresc sa continuati cu discutii pertinente si on topic iar noului moderator ii spun bun venit in our team :ok:

multa vigilenta noului moderator .....sa nu plece si asta pe la "365" ca nu mai mai joc !

tchibos
3rd October 2006, 21:38
hmmm.. pai daca face asa urmatorul pe care il propun moderator il pun cu "ipoteca" si clauza "non-concurentiala"