PDA

View Full Version : Bilantul anului 2008



Razvan T.
28th December 2008, 21:39
Ianuarie

Apare Toni Dobos la echipa si il instaleaza antrenor principal pe Alpar Meszaros si reuseste cateva transferuri pe bani de nimic adica vreo 100.000 de euro de 10 ori mai putin decat Banceu

Februarie

Cateva transferuri + cantonament

Martie

Victorie impresionanta pe Giulesti (1-2), un rezultat mare care insa nu ajuta echipa cu nimic.
http://www.youtube.com/watch?v=09tAvjAdCk0

Aprilie

Victorie cu Craiova pe Ion Moina 2-0

Mai

Un meci cu cei din gruia care nu a iesit cum vroiam io ..., mare zarva in oras multa adrenalina, 3 suporteri arestati si unul cercetat in libertate :(:(.

Iunie

Echipa este cumparata de societatea Oncos in care multi isi pun sperante. Apar la echipa Marginean si Alexandrescu sau cum naiba il cheama.

Iulie

Echipa pleaca in cantonament in Ungaria la Debecen.
Pleaca de la echipa Vadana si Alexandrescu.

August

Incepe liga a-II-a, in prima etapa pe Ion Moina unde echipa pierde cu 2-1 in fata Drobetei Turnu-Severin pe un stadion gol din cauza incidentelor din 7 mai 2008.
Apare Dolarel la echipa...

Septembrie

O luna normala in care s-au promis multe din parte firmei Oncos si a lui Dolarel

Octombrie

Un meci fabulos in cupa impotriva celor din gruia.
Pleaca Dolarel la cioban, iar la echipa se produce ruptura..

Noiembrie

O luna in care am ramas socat de declaratile idiotului de Mihali care ne spune ca el nu o pierdut nici un meci.
Incepe demolarea stadionului
1 noiembrie o zi in care am aratat ca suntem altfel, nu suntem niste puscariasi, jigodii sau cum am mai fost numiti.

Decembrie

Oncos renunta la echipa, iar aceasta revine la primarie.
Suporterii strang bani si impreuna cu Razvan Cocis impart cadouri unor copii sarmani.

Speram la un an 2009 mult mai bun :D:D