PDA

View Full Version : Cine va fi campioana la Roland Garros?



toma
26th May 2003, 21:28
Va reusi cineva sa opreasca dominatia Serenei Williams in turneele de Mare Slem? Amelie Mauresmo si Justin Henin-Hardenne sunt singurele jucatoare care au invins-o pe Williams anul acesta, dar pretentii mai emit si Kim Clijsters si Venus Williams. Vor avea Jennifer Capriati sau Lindsay Davenport vreo tresarire de mandrie? Vom afla peste doua saptamani.

rowan
26th May 2003, 21:43
Avand in vedere cat de bine s-a descurcat Henin-Hardenne la Berlin as zice ca are mai mult decat o sansa sa castige anul asta, si nici Clijsters nu este intr-o forma prea rea, ramane de vazut, nu as paria pe Capriati care nu a prea stralucit anul asta.
Oricum pe aici astia fac campanie nationala pro Justine si Kim :happy

Au si de ce, Belgia nu a mai avut de foarte multa vreme asemenea jucatoare.

Cam asta e my 0.01$ opinion :)

toma
26th May 2003, 21:47
belgianco }{ tot cu ai tai tii :P
eu recunosc, am votat cu capriati pentru ca este jucatoarea mea preferata, dar nu am mari sperante ca o sa castige. probabil ca tot serena va castiga :thinking:

Dorin
26th May 2003, 23:45
Venus e pronosticul meu :yeah: Dorin

riva
1st June 2003, 11:18
cine o sa cistige? una din astrele alea doua, serena sau venus, ele ar trebui sa participe la competitile de barbati :)))
as vrea sa cistige hantuchova ka e frumusica rau :)

rowan
5th June 2003, 19:58
Ah si ce mare dreptate am avut votand-o pe Justine :P
A fost o semi-finala SUPERBA, a jucat magnific si a reinnoit victoria de la Charleston in fata Serenei.
O finala la Roland Garros 100% belge va intra in istorie aici :D
Partida poate fi comparata cu o ciocnire intre David si Goliat, in care agilitatea si tactica celui mai mic au primat :P
Nici meciul lui Clijsters in fata lui Petrova nu a fost rau, rusoaica dandu-i niste mici batai de cap mai ales in primul set, dar nu se poate compara cu ce s-a vazut in cea de-a doua semifinala.
Justine a avut o zi buna in care si publicul francez si cei cativa belgieni au sustinut-o puternic dandu-i forta sa recupereze dupa un al doilea set slab si un inceput de al treilea set relativ catastrofic.

Cristina happy 8) :drak:

ricky
5th June 2003, 20:35
ROWAN, de acord cu tine : buna propaganda tenisului feminin !
E bine cind mai cistiga si...gratia nu, mereu, muschi !
SERENA a prin o zi mai slaba ! Asta nu minimalizeaza superbul efort a lui HENIN !

Totusi, cred, finala o ca cistiga...colega CLIJSTERS !
Oricum SUPERBA VICTORIE BELGIANA !

In ce o priveste pe SERENA...Ea face parte din categoria celor care nu stiu sa piarda ! Si SZABO e, din pacate, in aceasta categorie !
Oricit de mare ai fi...esti mic pentru ca nu poti accepta ca si altul poate fi ODATA mai bun ca tine ! RUSINE SERENA !

rowan
6th June 2003, 09:50
E clar ca Serena nu stie sa piarda, poate si pt ca s-a obisnuit sa castige tot timpul, sau aproape tot timpul, Justine i-a intrerupt seria de 11 partide consecutive castigate in Grand Slem :yeah:

Mai impresionanta a fost aparitia Serenei la conferinta de presa, nici nu putea sa isi retina lacrimile si a declarat ca purtarea publicului a contat foarte mult. Cred ca publicul francez a razbunat ieri infrangerea lui Amélie Mauresmo din sferturi creand o atmosfera groaznica pt Serena.

Cat pentru finala eu as paria mai repede pe Henin-Hardenne, mai ales avand in vedere ca la ultima intalnire cu Clijsters(finala de la Berlin) a castigat fara mari probleme, desi statistica inclina in favoarea flamandei, caci din cele 10 intalniri disputate de cele doua belgience 7 au fost castigate de Clijsters. Victoria in fata Serenei ii va da mai multa incredere si pe buna dreptate.

Dorin
7th June 2003, 22:17
Justine ne-a surprins pe aproape toti ! Bravo pentru jocul complet si pentru ca a redeschis interesul pentru competitiile feminine unde surprizele sint de obicei cam rare :yeah: Dorin

rowan
8th June 2003, 08:02
:D :D :D :D :D :D

Chiar ma bucur ca a castigat finala a meritat-o din plin si sper ca va fi doar prima dintr-o lunga serie in Grand Slam. Si in plus se mai si muta in provincia mea :P

nick
8th June 2003, 22:13
Votasem pentru Clijters...si a fost Justine Henin!!!Bravo ei! Personal ,ma bucur ca,in sfirsit,se mai intimpla si lucruri normale intr-un turneu feminin.Prea acaparasera "cyborg sisters"Williams toate trofeele!