PDA

View Full Version : TURNEUL DIN AUSTRIA



EDMOND_
9th July 2004, 09:43
In aceasta perioada Universitatea Craiova efectueaza un turneu in Austria urmand sa dispute o serie de patru cinci jocuri amicale.
Lotul de jucatori si oficiali care a facut deplasarea este urmatorul :
Delegatia pentru Austria (potrivit site-ului oficial):

1. Guso Adnan
2. Banica Nicusor
3. Papura Corneliu
4. Moti Cosmin
5. Murgan Madlin
6. Iordache Marius
7. Daouda Mariko
8. Preda Laurentiu
9. Buhus Bogdan
10. Borbely Csaba
11. Dumitru Aurelian
12. Plesan Mihaita
13. Bundea Zeno
14. Bastina Eugen
15. Gane Ionel
16. Hoban Ovidiu
17. Stoianof Ovidiu
18. Frunza Sorin
19. Vigariu Alin
20. Lutu Ionut
21. Pierre Frederic

22. Rednic Mircea
23. Ciurea Gheorghe ( antrenori)
24. Lung Silviu

25. Stamatescu Claudiu
26. Tufan Aurel
27. Blendea Ovidiu
28. Lungu Cornel
29. Costesin Ovidiu ( diversi oficiali ai echipei , doctor , maseur ,sofer ..etc )
30. Staicu Marian
31. Dinu Marian

EDMOND_
9th July 2004, 09:55
In aceasta seara , de la ora 19.00, craiovenii vor disputa primul meci amical, la Burgkirchen, la 50 de kilometri de Salzburg, in compania divizionarei B austriece LASK Linz, o echipa intalnita in urma cu cativa ani de Steaua in cupa UEFA>
Rednic a declarat ca nu-l intereseaza rezultatele cat mai ales stabilirea unui unsprezece de baza si incercarea mai multor sisteme de joc , pentru a da posibilitatea tuturor jucatorilor sa evolueze .
In meciul din aceasta seara este posibil ca antrenorul craiovean sa inceapa cu urmatorii jucatori:
Guso - Daouda, Papura, Moti - A. Dumitru, Bundea, Plesan, Bastina, Iordache - Gane, Vigariu.

EDMOND_
9th July 2004, 23:52
* In prima partida din turneul austriac , Universitatea a castigat cu 2-1 in fata echipei austriece de divizia B , LASK Linz, prin golurile marcate de Plesan si Stoianof.
* In lotul echipei au aparut trei jucatori brazilieni , care vor ramane in probe , doi fundasi si un atacant.

EDMOND_
10th July 2004, 00:15
Partida cu formatia austriaca a pus ceva probleme , aceasta ,desi in divizia B , fiind foarte aproape de inceperea campionatului si practic acesta fiind pentru ea ultimul meci de pregatire . Austriecii au jucat destul de tare , practicand un joc in forta uneori peste limitele regulamentului.

Editie Speciala : ..."În primele 20 de minute am notat doua mari ocazii de gol, Guso aratându-si clasa în fata lui Kern, iar de partea cealaltă Plesan sutând din 6 metri în portarul advers. Unul dintre cei mai buni jucători de pe teren a fost "Jerry" Gane, care si-a dovedit clasa si în calitate de servant, dând multe pase utile coechipierilor. În schimb, apararea visatoare a oltenilor le permite gazdelor să deschida scorul. "Alb-albastrii" se arunca în atac, Gane rateaza incredibil singur cu portarul, dar după cornerul ce a urmat Plesan a egalat în urma unei superbe lovituri de cap. Dupa pauza meciul ramâne disputat, Stoianof reusind sa aduca "Stiinta" în avantaj." Scor final 2-1 pentru Universitatea.

= In lotul echipei au aparut trei brazilieni care vor ramane in probe: Rubenilson, un fotbalist născut în anul 1972 (atacant , a evoluat la Antwerp, Charleroi, Hapoel Petah Tikva si Extremadura, în liga a doua spaniola),fundasul stânga Fabio Berco Fernandes, nascut în 1980, ce a evoluat la Bangu si la Flamengo, si de fundasul central al echipei Veranopolis, Andrea Luis de Oliveira, în vârstă de 25 de ani. Toti trei sunt liberi de contract, urmând ca Rednic să se pronunte asupra lor în zilele următoare.

Catalanul
10th July 2004, 00:51
felicitari pentru victorie :D
sper sa castigati si celelalte meciuri :ok:

Sorin
11th July 2004, 22:10
iar acum au invins cu 1-0 pe TSV Munchen, gol senzational Gane in min 35 lob perfect de la 30 pe metri
asta dupa 2-1 cu LASK Linz , nu e rau pentru inceput in amicale, sa vedem ce urmeaza

EDMOND_
12th July 2004, 18:31
Utima stire ca online are un reprezentant la fata locului. Incepand de maine dimineata veti primi stiri proaspete chiar din Filzmoos statiunea austriaca unde are loc turneul Universitatii.

EDMOND_
13th July 2004, 19:20
Sunt de doua zile in austria si am participat la cateva antrenamente..la cel de ieri stoianof a fost surpriza marcand vreo patru goluri din pozitii diverse...echipa din care a facut parte el a castigat turneul organizat intre trei echipe diferite... Plesan si Bastina nu au participat la antrenamentele de ieri... deja nu se mai lucreaza la conditia fizica ci la tehnica si tactica.... Brazilianul , daca a semnat este un castig...are o tehnica foarte buna , suteaza des la poarta si este si un bun coordonator.... Va voi spune mai multe dupa meciul din seara asta...vom juca cu o echipa de amtaori ,urmand ca peste trei alte doua zile s ajucam cu legia Varsovia ( se pare locul 2 in liga poloneza ).
Temperaturile pe aici sunt intre 5 si 17 grade

Vietnam
14th July 2004, 16:44
Ok vad ca nimic nou sub soare ... sper sa-i ardem si pe urmatorii si Rednic sa reuseasca sa "cearna" echipa pentru a separa titularii de restul ... In vremurile de mult apuse ale craiovei maxima ... rezervele erau la acelasi nivel cu titularii ..... Sa speram ca ajungem din nou la acelasi nivel ridicat al calitatii jucatorilor!
Bafta Stiinta in continuare!

EDMOND_
15th July 2004, 11:27
Va voi povesti astazi cat pot de mult despre cele trei zile petrecute in apropierea echipei in statiunea austriaca....a fost ceva inedit sa-i vad pe jucatori foarte de aproape sa stau de vorba cu ei...sa urmaresc antrenamentele de pe banca de rezerve , de asemenea sa vad presa la lucru... ( este de discutat de felul in care isi culege informatiile si cum acestea sunt trasmise cititorilor ! ).

inter
15th July 2004, 19:49
min.20 U Craiova -Legia Varsovia 1-1 ( gol dat de Papura )!
celalalt marcator ... nu se intelege (poloneza asta e tare grea :D)

inter
15th July 2004, 21:12
ne-au rupt polonezii 5-1 !!!!
dudek 3 goluri!, pe asta sa-l ia rednic...........

Hoffa
15th July 2004, 23:27
ce s-a intamplat de fapt la acel meci,are cineva amanunte?

faraon
16th July 2004, 00:02
frate ce sa intamplat pai daca cu varsovia AM LUAT 5 ATUNC CU DUNAMO SI STEAUA CAT LUAM 6

faraon
16th July 2004, 00:05
stie cineva cu cine am jucat noi in aparare???????????

EDMOND_
16th July 2004, 01:04
Polonezii au batut pe drepte , fiind la sfarsitul perioadei de pregatiri., mult mai avansati ca noi, o echipa foarte puternica ( anul trecut a terminat pe doi pierzand campionatul la mare lupta...) cu multi internationali . Noi abia acum cristalizam o formula de echipa ..
Meciul a fost arbitrat de niste arbitri polonezi...au avut si ei o contributie prin niste decizii indoielnice care au enervat cativa jucatori ( Gane a luat cartonasul rosu ) , ..Rednic a declarat ca nu joaca la rezultat care in acest moment nu-l intereseaza...

EDMOND_
16th July 2004, 05:45
*Ultima partida de verificare a Universitatii pe tarim austriac se va disputa astazi, de la ora 1630 ora Romaniei, linga Salzburg, impotriva cistigatoarei Cupei si campionatului Ungariei, Ferencvaros Budapesta.

EDMOND_
16th July 2004, 05:51
Gazeta Sporturilor:

"U Craiova - Legia Varşovia (Polonia, liga I) 1-5 (1-1)
Au marcat: Rubinelson (7) / Saganowski (18), Dudek (48, 63, 73), Wlodarczyk (64)
U: Guso (78 N. Bănică) - Daouda, Papură, Moţi (56 M. Iordache) - A. Dumitru (46 Buhuş), Bundea (71 L. Preda), Pleşan, S. Frunză (46 Luţu), Borbely (62 Murgan) - Gane (59 Vigariu), Rubinelson (46 Stoianof). Antrenor Mircea Rednic
Legia: Boruc (46 Krzysztalowicz) - Choto (79 Rzezniczak), Zielinski (46 Jozwiak), Poledica (83 Stanford) - Wroblewski (46 T. Sokolowski II), Magiera, T. Sokolowski I (46 Dudek), Surma, Karwan (46 Kielbowicz) - Wlodarczyk (79 Korzym), Saganowski. Antrenor Dariusz Kubicki"

ViolaBoy
16th July 2004, 05:52
bah daca pe unguri nu-i bateti chiar ca ma supar.


bafta


mumu ungaria

Pacala
16th July 2004, 17:39
universitatea craiova a fost umilita cu scorul de 5-1 de catre polonezi

Pacala
16th July 2004, 18:06
este minutul 30 si este 0-0

edmond, te vad logat pe aici, nu te duci la meci ? parca ziceai ca esti in Austria :drak:

Pacala
16th July 2004, 18:11
formatia de start

U Craiova: Guso - Daouda, Moţi, Murgan - Buhuşi, Bundea, Pleşan, Nkoy - Frunză - Gane, Rubinelson

la unguri joaca si Botis si Sasu

Pacala
16th July 2004, 18:12
pana acum cica Guso a salvat trei situatii foarte grele
la pauza este 0-0

EDMOND_
16th July 2004, 18:19
Am stat doar trei nopti in Austria , am revenit joi spre dimineata....deocamdata nu am avut timp ...nu am putut ramane mai mult...am fost 12 (7 din Craiova , 3 din Caracal si 2 din Tg Jiu )...am sa povestesc in seara asta...

Pacala
16th July 2004, 19:20
1-0 Lutu min89 :D

inter
16th July 2004, 19:40
asa mai merge !:D:D:D

inter
16th July 2004, 20:05
bah daca pe unguri nu-i bateti chiar ca ma supar.


bafta


mumu ungaria

bucurate! :drak:

Blue
17th July 2004, 05:43
Una peste alta cred ca turneul in Austria a fost o nereusita,
n-au avut decat un adversar adevarat Legia Varsovia care i-a cocosat .Ce adversari au avut in turneul de Frantza cand era Cartzu antrenr si ce carnatzari au fost in turneul asta. O fi fost impresarul ala de anul trecut priten cu Sorin dar daca ii dadeau astia telefon, precis le aranja , contra cost desigur, un aturneu cu adversari mult mai valorosi.

Si au reusit sa se certe intre ei, ma refer la cearta Rednic_Papura care ma ingrijoreaza. Nici problemele cu njock nu sint de bun augur, sper sa se potoleasca spiritele, sa obtina macar semnatura lui Rubenilson si Frunza sa-l pastreze pe njock si sa-l readuca pe Balace
In rest umbla dupa cai verzi pe pereti dupa jucatori aiurea. Nu am inteles niciodata ce cauta Pascovici ala sau toti jucatorii de la petrolul care au fost in discutii,sau Bastina, A.Dumitru, Hoban, multe nume de jucatori evident plafonati s-au vehiculat si ma mira asta.
Au suferit o pierdere uriasa cand dinel staiuc a pierdut FC Craiova, vor plange mult dupa unii din jucatorii alora, o sa vedetzi.

EDMOND_
17th July 2004, 06:27
Austria (1 )
Spuneam ca o sa povestesc cate ceva despre mica mea excursie in Austria , in statiunea in care s-a stabilit Universitatea,
Am plecat din Craiova doar doi suporteri , cu gandul sa prindem meciul cu nemtii...din pacate dupa ce am parcurs cam 1300 de km cu masina am ajuns imediat in momentele dupa terminarea meciului si am putut vedea doar pe cei din Munchen plecand ( Craiova parasise stadionul ). In drum spre centrul statiunii Flizmoos am observat autocarul Universitatii la un hotel de patru stele , chiar la intrarea in statiune dinspre Salzburg.
Aproape imediat mai ca nu ne-am lovit de un matiz rosu , cu insemnele Prosport ..am avut o discutie cu cei de la Prosport si de la Editie Speciala ...am aflat scorul si cum s-au prezentat jucatorii... apoi ne-am cazat la o pensiune de trei stele ( 25 de euro cu mic dejun ) in zona centrala destul de aproape de hotelul unde locuiau fotbalistii.
Am luat pulsul statiunii. Un cadru natural deosebit...varfuri inalte care se profilau destul de aproape ( cu urme de zapada ) , foarte multe hoteluri si pensiuni pentru toate buzunarele ( daca nu ne grabeam gaseam cazare si la 15 euro cu mic dejun inclus.) Insa ce ne-a frapat foarte mult a fost temperatura foarte scazuta ( cam patru grade ) care ne-a intampinat...
Am mancat o pizza si apoi am mers la culcare. Am dormit bustean

EDMOND_
17th July 2004, 06:29
Austria ( 2 ).

Ne-am trezit pe la noua ...am mancat si apoi ne-am deplasat la terenul de antrenament unde am avut surpriza sa gasim deja jucatorii facnd obisnuitele exercitii de incalzire... Ne-am asezat pe o banca in imediata apropiere a lui Rednic care ne-a privit putin surprins , cred ca ne-a luat drept ziaristi.... Lotul de jucatori a fost impartit in trei echipe care au participat la un miniturneu .. La una din echipe portar a fost Silviu Lung care s-a prezentat excelent aparand foarte multe suturi periculoase.
La impartirea jucatorilor pe echipe Rednic a numit trei capitani si acestia si-au ales coechipierii. Pe Stoianof nu l-a ales practic nimeni el intrand automat in echipa treia pe ultima pozitie. S-a dovedit insa unul din cei mai activi inscriind cele mai multe goluri ( prilej pentru Rednic sa-i critice pe capitanii de echipa : " nu l-ati vrut pe bulgar!")...
In prima faza fiecare jucator a avut dreptul la maxim trei atingeri ale mingii , apoi la doua , iar la ultima serie de jocuri doar la o singura atingere. Ca o remarca : Rednic incearca sa iuteasca jocul echipei sa-l faca mai direct spre poarta adversa ( a fost tot timpul cu gura pe Frunza si Lutu care aveau tendinta sa incetineasca jocul) insa un astfel de joc necesita mult antrenament....si multe jocuri impreuna.

EDMOND_
17th July 2004, 06:29
Austria (3 )

Am vizitat cateva statiuni turistice din apropiere apoi la ora 18.00 am fost din nou la antrenament . De data asta Rednic a lucrat mai ales cu fundasii punand accentul pe conlucrarea dintre ei si pe felul in care acestia trimit mingea spre mijlocul terenului Au fost mai multe exercitii specifice ..cel mai exact s-a dovedit Papura care a si fost laudat de antrenor cel mai neispirat a fost brazilianul Fabio care facea pereche cu Murgan si ii trimitea acestuia mingi destul de curioase ( primind injuraturile de rigoare , e drept spuse mai printre dinti ..cand nu era atent Rednic )..fundasii trebuiau sa deschida rapid jocul spre centrul terenului sau spre mijlocasii de banda ,,apoi au facut acelasi lucru respingand cu capul cat mai exact.... Ciurea a lucrat cu ceilalti sprinturi ... Bastina nu s-a antrenat ramanand la hotel. Ne-am intalnit cu el intr-un supermarchet.
cumpara sucuri naturale. L-am intrebat cum ii place si daca se astepta sa ajunga la Craiova. A spus ca inca nu s-a acomodat , dar ca este un lot cu jucatori valorosi...si ca a auzit numai lucruri bune despre suporterii olteni

corinutza_88
18th July 2004, 21:55
a fost un turneu reusit si cred ca in afara de infrangerea suferita cu Legia Varsovia nu am avea ce sa le reprosam baietilor!
sa dea domnul ca si in campinat sa mergem foarte bine si de ce nu sa-l si castigam!

corinutza_88
18th July 2004, 21:59
Meci amical intre U.Craiova-Steaua Bucuresti,sambata 24 iulie,ora 19:00 pe stadionul Ion Oblemenco.
Biletele costa 10.000 lei iar bani se vor duce catre o casa de copii!

cipi13
20th July 2004, 11:49
De ce se considera ca infringerea in fata polonezilor a fost o umilinta ?
Sunt meciuri de pregatire nu calificari in cupele europene.....
Se lucreaza la formula de joc si asa mai departe...ca de aia se numeste turneu de pregatire.....

cipi13
20th July 2004, 18:53
Varianta meci de pregatire merge ?
Alea la care nu conteaza rezultatul......

Gerson
20th July 2004, 18:54
se poate spune ca ai fost umilit intr-un meci de pregatire ?

cipi13
20th July 2004, 18:57
pai ce am zis eu ca a fost o umilinta?

vasile314tzurka
20th July 2004, 18:59
un meci de pregatire e un soi de a ajuta antrenorul sa faca mutatile dorite. dupa ce craiova va incepe campionattul de-abiua atunci putem vorbi daca rednic are sau nu dreptate.

Gerson
20th July 2004, 19:03
toata ideea este sa nu te schimbi tu si sa zici ca a fost umilita :D

cipi13
20th July 2004, 19:04
Si chiar asa rezultatele pot incepe sa se vada dupa citeva etape dupa ce isi intra jucatorii in ritm.....
Totdeauna am fost adeptul stabilitatii (fara schimbari majore la echipa ) si al rabdarii (nu poti avea rezultate imediat)

cipi13
20th July 2004, 19:06
se poate spune ca ai fost umilit intr-un meci de pregatire ?
Bine ca sa iti raspund clar la intrebare....
Nu se poate spune ca ai fost umilit intr-un meci de pregatire.... :D

Gerson
20th July 2004, 19:06
Si chiar asa rezultatele pot incepe sa se vada dupa citeva etape dupa ce isi intra jucatorii in ritm.....
Totdeauna am fost adeptul stabilitatii (fara schimbari majore la echipa ) si al rabdarii (nu poti avea rezultate imediat)
aici ai dreptate, cred si eu acelasi lucru.
Asta nu inseamna sa spunem ca am invins in meciul cu Legia.
Nu face nimeni nici o tragedie, poate doar Rednic care s-a certat cu Papura

cipi13
20th July 2004, 19:10
In nici un caz nu sunt genul care sa sustina ca si din infringeri invatam....da asta e valabil la meciuri oficiale....
In caz de amical....sa fim noi sanatosi....
Cit despre Papura si Rednic.....chiar nu stiu ce sa zic...cred ca o sa se impace...

Gerson
20th July 2004, 19:16
In nici un caz nu sunt genul care sa sustina ca si din infringeri invatam....da asta e valabil la meciuri oficiale....
In caz de amical....sa fim noi sanatosi....
Cit despre Papura si Rednic.....chiar nu stiu ce sa zic...cred ca o sa se impace...
si eu sper sa se impace. Mi-e frica insa ca Rednic vrea doar sa-si aduca jucatorii lui, care sa semneze in conditii ciudate, de exemplu, sa puna clauze ca pleaca daca pleaca antrenorul.
Asta e concluzia mea dupa turneul asta... ca Rednic vrea sa-si intareasca pozitia la club, alungand jucatorii cu state vechi si cuvant greu si sa-si aduca oamenii lui .... extrem de apropiati lui
Pentru mine e foarte clar c asta vrea Rednic

cipi13
20th July 2004, 19:16
Pai de unde sa stiu daca eu nu cred ca in amicale poti fi umilit?
Parerea mea e ca pe teren nu se intra cu ideea principala de a invinge acea echipa.
Ci de a exersa anumite scheme de joc, care pot sa iasa sau nu, de a intari relatiile de joc, de a vedea cum se descurca anumiti jucatori pe diverse posturi.
La sfirsit daca se cistiga meciul foarte bine daca nu inseamna ca ceva nu a mers cum trebuie si se incearca alte combinatii in urmatorul meci.
Cam asa vad eu problema.....

Brimi2004
20th July 2004, 23:39
Bine ca sa iti raspund clar la intrebare....
Nu se poate spune ca ai fost umilit intr-un meci de pregatire.... :D

Nu vad de ce trebuie sa punem atat de multa pasiune in anlaiza unor meciuri amicale. Poate in meciul respectiv Rednic a incercat o schema noua sau a pus niste jucatori altfel in teren... iar catalogarea turneului ca nereusit este destul de nefericita. Si Steaua a jucat cu echipe din liga doua cu care s-a cam chinuit si acum joaca cu Adversa si Cimentul....

Pacala
21st July 2004, 00:52
cred ca cel mai mult Rednic s-a suparat... atat de rau incat ii da papucii lui Papura.
Rezultatul este mult mai putin ingrijorator ca cearta si animozitatea dintre cei doi.

EDMOND_
21st July 2004, 11:02
Austria (4)

In ultima noastra zi de sedere in Flizmoos am hotarat sa facem o plimbare prin statiune si sa luam masa de pranz la o cabana pe la 1700 m altitudine. In vitrinele magazinelor am descoperit afise cu meciul pe care echipa localitatii avea sa-l sustina in cursul serii cu Universitatea. Era un mare eveniment pentru micuta localitate si am luat cateva afise amintire ( se amintea in afis ca Universitatea Craiova este una din cele mai bune echipe din Romania si semifinalista a cupelor europene. ). Am avut surpriza sa constatam ca se stia despre meci inclusiv la 1700 m altitudine.
La cabana unde am mancat auzind ca suntem romani patronul si fetele care serveau ne-au vorbit despre meci si despre faptul ca vor cobori si ei in localitate pentru a merge la stadion. Cand le-am spus ca suntem chiar din Craiova am fost in centrul atentiei celor prezenti si nu am ami platit bautura ( berea si vinul au fost "din partea casei " ). As mai aminti ca pana la cabana respectiva se ajungea pe jos ( cam o ora si jumatate ) dar cine dorea putea ajunge si cu masina ( contra unei taxe ecologice de 4 euro ). Aveam sa aflam ulterior ca si lotul Universitatii a servit o masa de seara la cabana respectiva.... Meciul cu aceasta echipa de amatori a fost la cererea gazdelor si a insemnat foarte mult pentru imaginea Universitatii (in zona respectiva ) faptul ca a acceptat sa joace.

EDMOND_
21st July 2004, 11:03
Austria (5 ).

Am coborat de pe munte pe la ora 17.00 ne-am odihnit putin si am plecat spre stadion. Ne-am intalnit cu cei de la Prosport si de la Editie Speciala care ne-au fotografiat si ne-au luat un mic interviu.. Eram zece persoane din Craiova si Caracal , iar la stadion ne-am intalnit si cu doi suporteri din Tg jiu., care venisera special de la Salzburg sa vada meciul.
Se adunasera cam o suta de suporteri ai gazdelor care stateau la "oficiala" si beau bere din belsug. Despre meci nu sunt prea multe de spus . Scorul il stiti : 11-0. In prima repriza Guso a aparat porta gazdelor si a fost cel mai aplaudat jucator al lor.. Dupa pauza a fost randul lui Banica sa faca acelasi lucru si a avut destul de mult de lucru cu atacantii craioveni. Pe la 10 -0 arbitri au acordat un unsprezece metri gratuit gazdelor si am crezut ca vor da golul de onoare dar Guso ( care acum apara la craioveni ) nu s-a lasat convins si a aparat.
Suporterii ( adica noi ) au facut atmosfera . Am cantat toate cantecele Craiovei pe care le stiam si cateva din scandarile galeriei. Banca pe care am stat era la doar un metru de marginea terenului asa ca am putut vorbi cu jucatorii in timpul meciului. Jucatorii au fost destul de surprinsi cand au intrat in teren si au fost intampinati de " O iubire alb albastra "...
La sfarsitul meciului a avut loc un moment emotionant care a fost aplaudat si de suporterii gazdelor. La indemnul lui Papura si a lui Gane echipa a venit in fata noastra si ne-a salutat asa cum o face de multe ori pe Ion Oblemenco

EDMOND_
21st July 2004, 11:04
Austria (6 ).
Am fi dorit sa stam si la meciul cu Legia Varsovia dar acesta s-a amanat cu o zi asa ca am renuntat. Multi au criticat faptul ca au jucat cu aceasta echipa de amtori , dar a fost un gest facut in favoarea gazdelor care au facut totul pentru ca echipa sa se simta cat mai bine. Ajunsi in tara aveam sa aflam ca aparusera in presa trei referiri la noi ( micul grup de suporteri ) si chiar o fotografie in editie speciala. Am sa incerc astazi sau maine sa pun cateva fotografii facute cu aceasta ocazie. Ne-am despartit cu speranta ca poate la anul vom putea insoti echipa intr-o deplasare oficiala , la un joc pentru o cupa europeana.

cipi13
21st July 2004, 11:16
Nu vad de ce trebuie sa punem atat de multa pasiune in anlaiza unor meciuri amicale. Poate in meciul respectiv Rednic a incercat o schema noua sau a pus niste jucatori altfel in teren... iar catalogarea turneului ca nereusit este destul de nefericita. Si Steaua a jucat cu echipe din liga doua cu care s-a cam chinuit si acum joaca cu Adversa si Cimentul....
Era vorba strict de termenul umilit in meci amical....cu care eu nu sunt de acord.....

corinutza_88
21st July 2004, 12:51
nu e vorba de umilinta ...pentru ca a fost doar un meci ...amical

cipi13
21st July 2004, 13:02
Asta zic si eu....Gerson nu e de acord...

EDMOND_
21st July 2004, 14:36
Gerson ( Pacala) nu prea este de acord cu nimic...nu o spun cu rautate dar asta este adevarul...iar pozitia unuia dintre canadieni devine automat oficiala pentru toti. Vezi de ex. cazul ziyati , majoritatea celor din tara il vad un jucator valoros ,cei din grupul Blue il vad ca un jucator lent si slab din punct de vedere tehnic. Lotul de jucatori este mai slab pentru cei din grupul canadian , si mai bun pentru suporterii cu domiciliul in Romania , si tot asa aproape in oricare din situatii...

Pacala
21st July 2004, 21:16
Asta zic si eu....Gerson nu e de acord...
nu e vorba daca sint eu sau nu de acord.
din pacate nu putem schimba adevarul si sa spunem ca i-am umilit cu 5-1 pe polonezi ...adevarul e ca ne-am umilit si in urma infrangerii au tulburat si apele
Rednic certandu-se cu papura

despre ziatyi, toti stiu ce e foarte lent, de aia il si dau afara rapidistii, dar cel mai grav este felul cum a tratat Universitatea Craiova in iarna, daca unii au uitat, e treaba lor. Iar daca unii cred ca Universitatea Craiova are nevoie de jucatori care nu dau doi bani pe acest club....

iulian
21st July 2004, 21:20
Asta zic si eu....Gerson nu e de acord... ....

nu e vorba daca sint eu sau nu de acord. ....

sunt un pic incurcat...care e gerson si care e Pacala ? :D

Pacala
21st July 2004, 21:22
daca stii cum te cheama pe tine ...tot e bine :D

EDMOND_
21st July 2004, 21:25
Pacala,nu esti tu in masura sa judeci asta . Cand vei fi moderator aici vei putea lua masurile pe care le vei dori. Deocamdata nu este cazul. Nu "ümblu"sa te banez , chiar am intentia sa o fac...deocamdata ti-am dat un nou avertisment pentru jigniri repetate si fara motiv. Incearca sa postezi facand abstractie de mine. Probabil iti voi cere banarea , daca te vei simti nedreptatit poti sa iei legatura cu administratorii forunmului.
Daca vei posta in mod normal fara jigniri inutile nu vei avea probleme cu nimeni chiar daca ai opinii contrare "liniei oficiale"de care iti place sa vorbesti.

Hoffa
21st July 2004, 21:45
Gerson ( Pacala) nu prea este de acord cu nimic...nu o spun cu rautate dar asta este adevarul...iar pozitia unuia dintre canadieni devine automat oficiala pentru toti. Vezi de ex. cazul ziyati , majoritatea celor din tara il vad un jucator valoros ,cei din grupul Blue il vad ca un jucator lent si slab din punct de vedere tehnic. Lotul de jucatori este mai slab pentru cei din grupul canadian , si mai bun pentru suporterii cu domiciliul in Romania , si tot asa aproape in oricare din situatii...
asta se numeste subiect off-topic si provocare
poate nu pricepi si ai nevoie sa ti se spuna pe litere
iar foiletonul ala este si mai off-topic aici, credeam ca locul lui este la deplasari suporteri, asa e logic, nu stiu insa cum stai tu cu logica?

Hoffa
21st July 2004, 22:07
nu e vorba de umilinta ...pentru ca a fost doar un meci ...amical
cand germania a fost invinsa de Romania cu 5-1 la Bucuresti toata presa germana, internationala si ramaneasca a considerat ca germania a fost umilita.
Chiar si declaratiile lui Franz Beckenbauer , Rudy Voeller si tuturor membrilor delegatiei germane recunosteau asta.
Sa inteleg ca regula asta nu se aplica si in cazul romanilor?
Incearca sa judeci cu capul tau ,nu cu al lui edmond, tipul are probleme la ordinator.

EDMOND_
22nd July 2004, 00:50
Ferencváros - Poli AEK 2-0 ,fosta adversara a craiovenilor din turneul austriac a reusit sa invinga pe timisoreni.

Gerson
22nd July 2004, 02:23
ai uitat sa spui ca isi alege Poli o alta sigla si ca a venit ronaldo la ei
dar asta pe situl lui Poli,
complet offtopic remarca asta, desteptule

Brimi2004
22nd July 2004, 02:51
Cred ca nu faci legatura, Probabil vrea sa faca o comparatie intre rezultatul Craiovei si cel al Timisoarei.... nu e chiar offtopic...

Gerson
22nd July 2004, 02:58
normal ca asta vrea sa spuna, numai ca felul in care o spune nu are nimic comun cu turneul din austria...

nici povestea lui in episoane :D nu isi are rostul aici... ala mergea la deplasari suporteri...

vroaim sa-i demonstrez ca sint multe stiri si replici care pot fi considerate offtopic

de fapt si-a batut joc de acest forum, nu se mai poate scrie nimic

Brimi2004
22nd July 2004, 03:09
nu stiu....eu nu am avut probleme..bine, am si postat destul de rar.... insa trebuie sa spun ce vad...postati fiecare aproape tot ce va trece prin cap si va plangeti tot timpul ca nu vi se da voie sa postati... E cam naspa...

Gerson
22nd July 2004, 03:57
gresesti, nici un suporter al Universitatii nu vrea sa faca rau, cred ca ai observat ca am pus o multime de materiale
Din pacate, daca il contrazici si nu respectia linia lui dinel staicu, devii inderizabil

Daca vrei sa te convingi, este de ajuns sa-l contrazici de doua trei ori pe edmond si pe urma mai discutam
prima remarca la adresa ta va fi ca esti clona
pe urma ti se vor sterge toate mesajele, incearca

schimba-ti si nickul ca asa s-ar putea sa te tolereze inca cateva mesaje :D

cipi13
22nd July 2004, 14:14
cand germania a fost invinsa de Romania cu 5-1 la Bucuresti toata presa germana, internationala si ramaneasca a considerat ca germania a fost umilita.
Chiar si declaratiile lui Franz Beckenbauer , Rudy Voeller si tuturor membrilor delegatiei germane recunosteau asta.
Sa inteleg ca regula asta nu se aplica si in cazul romanilor?
Incearca sa judeci cu capul tau ,nu cu al lui edmond, tipul are probleme la ordinator.
Perfect adevarat.....daca ne consideram mult deasupra polonezilor, asa cum se credeau nemtii....
Intre Romania si Germania cel putin pe hirtie era si este o distanta mare....de aceea nemtii erau considerati favoriti si de aceea s-a cosiderat infringerea o umilinta.
Sunt suporter al Universitatii, dar am capul pe umeri si nu cred ca intre stiinta si polonezi este o diferenta asa de mare......si nu exista decit sentimantal vorbind o favorita...
De aceea nu cred ca a fost o umilinta....
Cit despre cum gindesc stai linistit imi place judec de unul singur.....:)

Gerson
22nd July 2004, 18:21
deci sa inteleg ca numai daca te consideri favorit si iei bataie cu 5-1 este umilitor? Bine , e un punct de vedere :)

diferenta dintre legia si noi nu ar trebui sa fie mare, vom vedea ce vor face si aia mai departe si vei vedea ca nu sint atat de fantastici. Am jucat meciuri mult mai bune in turneul din Franta anul trecut cu echipe mult superioare Legiei, ma refer la Moaco, Marseille etc.
Asta conteaza prea putin , asa ca chestie. Trebuie sa recunoastem si cand o luam in freza.
Spun asta pentru ca moderatorul a sters doua zile la rand mesajele care anuntau pe forum ca am luat bataie.Probabil ca daca nu aparea scris pe forum, dupa el insemana ca se intoarce istoria sau evenimentul n-a avut loc...politica stutului.... :D

Brimi2004
22nd July 2004, 20:10
Trebuie sa fii foarte pornit sa crezi ca asta a urmarit , sa ascunda rezultatul. Pai era pe prima pagina a onlinesport,si in toate ziarele. Gandeste-te mai degraba ca felul in care ati scris stirea a dus la stergerea ei!

inter
22nd July 2004, 20:13
Ferencváros - Poli AEK 2-0 ,fosta adversara a craiovenilor din turneul austriac a reusit sa invinga pe timisoreni.

intr-un meci care a provocat mari deziluzii suporterilor banateni, datorita faptului ca echipa lor a trecut "intamplator" de centrul terenului!

Gerson
22nd July 2004, 20:19
Gandeste-te mai degraba ca felul in care ati scris stirea a dus la stergerea ei!:d era mult mai bland prezentata stirea decat era pe prima pagina a sitului asta :D si in unele ziare etc.... :D
acolo nu avea cum sa stearga ... :D
:ok:

cipi13
23rd July 2004, 12:15
deci sa inteleg ca numai daca te consideri favorit si iei bataie cu 5-1 este umilitor? Bine , e un punct de vedere :)

diferenta dintre legia si noi nu ar trebui sa fie mare, vom vedea ce vor face si aia mai departe si vei vedea ca nu sint atat de fantastici. Am jucat meciuri mult mai bune in turneul din Franta anul trecut cu echipe mult superioare Legiei, ma refer la Moaco, Marseille etc.
Asta conteaza prea putin , asa ca chestie. Trebuie sa recunoastem si cand o luam in freza.
Spun asta pentru ca moderatorul a sters doua zile la rand mesajele care anuntau pe forum ca am luat bataie.Probabil ca daca nu aparea scris pe forum, dupa el insemana ca se intoarce istoria sau evenimentul n-a avut loc...politica stutului.... :D
In principiu da.....si nu am spus ca nu recunosc faptul ca am luat-o in freza si nici nu o sa spun ca ma bucura scorul sau faptul ca am luat bataie.....
Toata discutia a pornit de la faptul ca eu zic ca nu e o umilinta...
Daca vrei, umilinta era daca o luam de la cum ii cheama, aia de le-am dat 10 goluri......
Cit despre sters mesaje....pina acum nu am avut parte de asa ceva, asa ca nu pot sa ma pronunt....