PDA

View Full Version : Newcastle UTD



Pages : [1] 2 3 4

uti2102
29th November 2003, 20:40
Vreu shi io sa shtiu dak e vreun fan Newcastle United pe aici........

Gabriel
30th November 2003, 00:49
Da,domne ! Mie imi plac foarte mult Newcastle United. In special de veteranul Alan Shearer care la 33 de ani conduce in clasamentul golgeterilor actualei editii de Premiership. Mi-ar place sa-l mai vad si la nationala ..la EURO 2004. Mai imi plac galezii Craig Bellamy & Gary Speed si portarul irlandez Shay Given...care sa recunoastem este unul dintre cei mai valorosi goalkeeperi din Premiership. Si nu trebuie uitat nici congolezul Lomana LuaLua. Si mai sunt jucatori foarte buni....dar nu mai stau acum sa insir toata echipa.

Azi am urmarit si eu cateva secventze din meciul de la Wolverhampton....unde din pacate cotofenele au scos doar un 1-1.....golul fiind inscris,ca mai intotdeauna, de Shearer.

alpopa...cum ca stii ca mai e p'aci un fan Newcastle, ce ai de gand sa faci ?

uti2102
1st December 2003, 17:44
pai poate mai schimbam shi noi o replica ceva.......
De Shearer revenind la natzionala nu prea cred. Englezoii nu prea fac ca ashtia de pe plaiurile mioritice. Shi oricum nu cred k l-ar mai lua Ericsson care vrea sa intinereasca echipa.
La nationala ar avea shanse dupa mine Dyer, Jenas shi chiar Woodgate (care sunt totzi foarte tineri) cu conditzia sa nu mai faca gafe de-astea. Shi mai shtii? Bowyer a cochetat cu natzionala cand era la Leeds shi facea meciurile alea bune prin CL.

Oricum ce zici? Ia Newcastle locul 4 anul asta? Io zic ca ar fi o performantza chiar mai mare decat anul trecut. Acum sunt 3 echipe de superclasa in Premiership (Arsenal, Chelsea, Man U)

Gabriel
3rd December 2003, 01:06
Nu prea cred ca prind ei locul 4. E Liverpool acolo care vor trage din rasputeri sa mai prinda si ei un loc de Champhions League. Imi pare rau pentru Newcastle care au ratat copilareste participarea de anu asta in grupele ligii campionilor.
Plus ca Fulham par sa fie in mare forma. Am vazut meciul lor cu Arsenal din etapa trecuta si pot spune ca mi-am facut o parere foarte buan despre ei.

Dar oare de ce a decis Shearar sa se retraga din nationala ? Totusi...e cel mai bun marcator din Anglia.

uti2102
6th December 2003, 19:20
Pacat. Newcastle 1 - 1 Liverpool.... Puteau sa-i bata pe "cormorani" dar asta e. Poate in retur. Oricum, e clar pentru totzi : SHEARER E CEL MAI BUN!!! Atat de simplu, atat de eficient........

DRAGOS
8th December 2003, 15:28
Pe ce loc sunteti???
Parca pe 7, nu????

uti2102
14th December 2003, 14:21
OLE!!!! Newcastle a dezintegrat pe Tottenham cu 4-0. Mai e putzin pana la jumatatea campionatului shi Newcastle sunt din ce in ce mai aproape de obiectiv (locul 4). HAI NEWCASTLE!!!!!

PS : Sper ca baietzii sa ajunga in primele 8 echipe din Uefa Cup. Macar in primele 8.........

FatFrumos
21st December 2003, 17:05
au mai scazut un punct sint pe 6 datorita victoriei lui Southampton.....

uti2102
24th December 2003, 02:25
Dak o sa inceapa sa ia puncte shi din deplasari N.U. nu o sa aiba ce discuta cu contracandidatele la locul 4.

DRAGOS
24th December 2003, 19:06
E deja clar ca pentru locul 4 se vor lupta Southampton si Fulham. Va zic eu ca tot Uefa la anu'. E chiar prea mult pt. voi.

uti2102
24th December 2003, 19:09
Tzi-am mai zis io......Eshti penal.......Oricum CRACIUN FERICIT!

PS : Nu ma pot abtzine.....Pentru Ceahlaul e prea mult sa fie in Divizia A.

uti2102
24th December 2003, 19:10
Iar thread-ul asta e pentru fanii Newcastle. Nu pentru cei care au antipatii. Eu nu intru la Manchester sa ii iau peste picior...OK?

uti2102
26th December 2003, 22:42
Ufff. A fost cat pe ce. Darren Ambrose a marcat din nou de Boxing Day in minutele de prelungiri (la fel ca shi anul trecut, tot la Leicester !!!, cand nu juca insa la Newcastle) shi a salvat un dezastru. Cu apararea varza ( e nevoie de un fundash de valoare alaturi de Woodgate; Bramble shi O'Brien sunt varianta englezeasca de Iulian Miu - promit, promit dar amana explozia......) shi cu atacul intr-un picior (Bellamy, Ameobi, Cort, Bowyer accidentatzi shi cu Dyer lipsa din cauza unor probleme stomacale) Newcastle a supravietzuit la Leicester. Ce e important totushi este ca sunt la doar 2 puncte de locul 4. Shanse mai sunt. Noroc ca urmeaza 2 meciuri acasa. Daca se vor lua 6 puncte din 6 echipa va reintra pe traseu. Pana atunci insa.....nene ROBSONE! Cauta fundash shi da-i cu alifii pe atacantzi sa nu se mai accidenteze. Doar cu Shearer ce facem?!

uti2102
28th December 2003, 21:23
Inevitabilul s-a produs. Daca la Leicester au scapat ca printre urechile acului, de data asta cotzofenele s-au prabushit. Mai cu noroc, Blackburn a pus cireasha pe anul 2003 din perspectiva lui Newcastle........Dupa locul 3 in Premiership a urmat ratarea calificarii in Champions League. Acum baietzii se chinuie sa ia locul patru. Shanse mai sunt. Dar e nevoie, inca o data o spun, de APARARE! Iar jocul echipei e mult prea dezordonat....Poate la anu'. 2004 bate la usha....

uti2102
4th January 2004, 11:35
Southamton 0 - 3 Newcastle.....
Dyer revine shi inscrie de 2 ori! Dupa o groaza de meciuri de seceta! :yeah:

uti2102
8th January 2004, 22:02
LOCUL 6! 2 puncte de locul 4! Pana joaca Liverpool restantza........

uti2102
12th January 2004, 12:45
Newcastle termina la egalitate pe Old Trafford. Meci echilibrat. 0-0 chiar! Ce e imbucurator e ca apararea pare sa intre in stare de functzionare. Deja 3 meciuri fara goluri primite. Nenea Robson i-a organizat bine pe baietzi. Sa speram ca evolutzia cotzofenelor o sa-shi continue linia ascendenta. Shi in clasament!

MaPaX
16th January 2004, 19:34
Luni, 19 ianuarie
ora 22:00 > Newcastle United - Fulham in direct pe TV Sport

uti2102
16th January 2004, 20:39
Meci tare. Sa vedem daca Fulham are intr-adevar fatza de Champions League. Eu sper sa nu arate!

MaPaX
19th January 2004, 23:57
Newcastle United Fulham
3 1
Andy O'Brien 4
Gary Speed 41
Lorent Robert 54
-----------------------------
Sean Davis 74

uti2102
20th January 2004, 00:08
Ei? Ce mai zic acum cei care postau "Newcastle nu are fatza de locul 4" ? I-a cam bramburit pe cei de la Fulham, cu toate ca impresia mea este ca echipele n-au jucat chiar la valoarea lor maxima. Imbucurator e ca apararea a inceput sa functzioneze. Sa speram ca MAGPIES vor continua rezultatele pozitive. LOCUL 4 E AL NOSTRU!

Gabriel
20th January 2004, 06:45
Am vazut meciu cu Fulham in direct. Golul lui Lorent Robert mi se pare golul campionatului. Preluare direct din foarfeca dar cu calcaiul. Nici la FIFA 2004 nu se dau astfel de goluri. A fost frumos si golul de onoare al londonezilor....sut de la mare distanta si mingea a lovit mai intai bara.

Cam greu pt. cotzofene sa ajunga pe locu 4, un Charlton este la o oarecare diferentza. Dar nimic nu este imposibil.

Ce pacat ca au pierdut atat de stupid Champhions Leaguel in acest an. Sa fie ei eliminatzi dupa ce au invins cu 1-0 la Belgrad. :(

uti2102
20th January 2004, 19:42
Distantza fatza de Charlton este de doar 4 puncte. In plus, avem shi meci direct cu ei, chiar acasa! Probleme imi fac eu cu Liverpool, k au avut mare noroc pe St. James's Park shi acum jucam in deplasare.......

DRAGOS
21st January 2004, 14:42
Care ati vazut golul 3 (autor: francezul Laurent Robert) al lui Newcastle in partida cu Fulham????
Gol ca acela nu am vazut de cand m-am nascut!!!!
Nu sunt cuvinte care sa descrie acel gol: superb, extraordinar, nemaipomenit, gollazo..... Nu merge nici unul!!!! Mai mult decat toate cele 4 cuvinte la un loc.

MaPaX
21st January 2004, 15:09
A fost foarte spectaculos acel gol!

uti2102
22nd January 2004, 11:46
Pe 24, adica sambata, e meci in cupa : LIVERPOOL - NEWCASTLE. Meciul din campionat va fi abia in ultima etapa, shi cred eu ca va fi o finala pentru locul 4.

MaPaX
22nd January 2004, 13:34
Meci greu pentru Newcastle, oricum bafta echipei tale, alopa!

MaPaX
24th January 2004, 21:35
Liverpool Newcastle United
2 1

Bruno Cheyrou 2
Bruno Cheyrou 61
------------------
Lorent Robert 4

uti2102
24th January 2004, 23:16
Pacat! Oricum golul lui Robert valoreaza cat 2!

MaPaX
25th January 2004, 00:13
Ai vazut golul? Sau asa zici tu pt ca presupui ca a fost ca acel gol din campionat ?

uti2102
25th January 2004, 12:32
Inca nu l-am vazut. Ashtept sa-l bage ashtia pe site. Dar in comentariul meciului se spunea : "inca un candidat pentru golul sezonului din partea lui laurent robert. shut din lovitura libera de la 35 de metri care nu i-a lasat nici o shansa lui Dudek". Ashtept sa-l iau ori de pe net ori sa vad la TV.

uti2102
29th January 2004, 22:53
A dat asara pe TVR2 golul. Frumos shi....totushi nu-mi explic de ce s-a ferit DUDEK! :evil:

ady_azzuro
30th January 2004, 16:49
A dat asara pe TVR2 golul. Frumos shi....totushi nu-mi explic de ce s-a ferit DUDEK! :evil:

Si eu am vazut golul...probabil ca a fost mascat sau nu a fost atent :p

MaPaX
7th February 2004, 19:06
Newcastle U. [3 - 1] Leicester C.

30' [1 - 0] Shola Ameobi
37' [2 - 0] Gerry Taggart (autogol)
59' [3 - 0] Jermaine Jenas
80' [3 - 1] Les Ferdinand

uti2102
7th February 2004, 20:35
Shi locul 4 e al nostru! Sa speram ca pierde Charlton maine. Sa le dea Mutu vreo 3!

uti2102
12th February 2004, 21:31
Craig Bellamy s-a intors. Complet refacut dupa operatzie a dat gol ieri! Dar din nou naivitatea apararii (lipsita de Woodgate) shi-a pus amprenta, shi Blackburn au egalat in ultimele minute. Totushi, Newcastle e la egalitate pentru locul 4 cu Liverpool. Ce bataie o sa fie! Avand in vedere ca mai sunt Charlton, Villa, Fulham shi Birmingham care se baga p-acolo. Parerea mea este insa ca locul 4 se va decide in ultima etapa la Liverpool-Newcastle!

viole(n)t
27th February 2004, 09:04
alpopa, poate va intalniti cu Liverpool si in finala Cupei UEFA!!!

Poate facem o afacere de tip "carpato-danubiano-pontic" shi facem urmatorul schimb:
- va lasam Cupa UEFA (ca sa avetzi shi voi un trofeu european) shi luam noi locul de C.L.

uti2102
27th February 2004, 11:18
va lasam Cupa UEFA (ca sa avetzi shi voi un trofeu european) shi luam noi locul de C.L.

LOL Poate ar trebui sa te informezi, trofee in Europa avem deja :drak: ! Cat despre cupa UEFA, stai linishtit ca voi oricum o sa ieshitzi din cursa mai repede. Singurul atu al vostru : Anfield Road, ultima etapa. Dar cine shtie, poate vom aveam 4 puncte in fatza voastra pana atunci!

realmadrid.com
27th February 2004, 21:24
2-2, bun rezultat, credeam ca vetzi invingee dar si 2-2 este bun.Dar returul va fi un cosmar pt adversari

uti2102
27th February 2004, 21:43
De fapt a fost 1-1..... :drak:

viole(n)t
28th February 2004, 00:50
Ai dreptate, alpopa!! Avetzi o cupa UEFA.

Mea culpa!!!

uti2102
29th February 2004, 23:03
Nu-mi vine sa cred. Al treilea meci consecutiv in care Bellamy duce cotzofenele in avantaj, shi tot al treilea meci in care sunt egalatzi pe finalul meciului. Nu pot sa-mi explic ce se intampla. S-au pierdut in deplasare o groaza de puncte, toate prin minutele 80-90.TREZIREEEEAAAAAA!!! Newcastle putea sa aiba locul 4 deja asigurat. Ce aiurea....Ce este demn de o comedie neagra este ca azi, la Portsmouth, in minutul 90 ne-a egalat.......Lua Lua, care este imprumutat de noi ........... :headbang:

viole(n)t
1st March 2004, 14:07
Ce este demn de o comedie neagra este ca azi, la Portsmouth, in minutul 90 ne-a egalat.......Lua Lua, care este imprumutat de noi ........... :headbang:

Cu alte cuvinte, atzi luat-luat tzeapa de la Lua Lua!!

Shi noua ni s-a intamplat in tur, cand golul lui Portsmouth a fost marcat tocmai de Berger.

uti2102
3rd March 2004, 23:50
Newcastle se califica in optimile cupei Uefa. E drept, cu ceva emotzii. 4-2 per total, 3-1 in aceasta seara. A inscris Shearer shi de doua ori Ameobi! Surprinzator e ca n-a mai inscris Bellamy, dupa ce a marcat in fiecare partida de dupa revenirea din accidentare. Hai Cotzofenelor! Shi poate luatzi shi voi 3 puncte din deplasare! /hello

uti2102
11th March 2004, 23:59
Formidabil! Absolut incantator! In minutul 60 Mallorca conducea cu 1-0 pe St James's Park shi calificarea era compromisa.........Dar in 30 de minute cotzofenele au aratat ce spirit de invingatori au shi au intors rezultatul. Bellamy, Shearer, Robert shi Bramble i-au nimicit pe insulari : 4-1!!!!!!!!!! /hello URAAAAAAAAAAA! Sper sa se califice NEWCASTLE! :yeah:

uti2102
14th March 2004, 20:09
Newcastle o ia in barba pe White Hart Lane. Tottenham inscrie in minutul 86 prin autogolul lui Andy O'Brien. Ce e bine e ca a pierdut shi Liverpool! Deci pentru locul 4 se bat acum Aston Villa, Charlton, Newcastle shi Liverpool. Shi Fulham are ceva shanse dar sunt la 4 puncte........Etapa viitoare : Newcastle-Charlton.

viole(n)t
15th March 2004, 12:55
alpopa, ma gandeam la tine ieri... Nu interpreta greshit :p , eshti singurul "magpie" pe care-l cunosc shi ma gandeam la ce fatza ai facut cand atzi luat gol iarashi pe final de meci... :D :D :D

Cat despre disputa pentru C.L. eu va cred favoritzi: Fulham si Charlton n-au "moaca" de asha ceva, iar la noi e nevoie de-o revolutzie pentru a repune clubul pe picioare. Intre timp i-am dat o dedicatzie lui Houllier: "You'll always walk alone"

uti2102
20th March 2004, 21:29
JJ shi de doua ori Shearer inscriu pentru o victorie capitala : 3-1 cu Charlton. Astfel, Liverpool shi Newcastle raman la egalitate de puncte, 45, in lupta pentru locul 4. Le urmeaza indeaproape Charton, Villa shi Birmingham, insa, asha cum am mai spus-o, cred k totul se va decide in ultima etapa pe Anfield Road. GO MAGPIES!!!!!!! /hello

uti2102
26th March 2004, 00:06
Newcastle se califica fara probleme in sferturi dupa 2 evolutzii de exceptzie. Dupa 4-1 in tur a cashtigat cu 3-0 in deplasare. 2 goluri Shearer shi unul Bellamy. BRAVO COTZOFENELOR! Nu mi-e frica de nimeni in sferturi! Ashtept tragerea la sortzi cu sperantze pentru o noua Cupa UEFA! /hello

ady_azzuro
26th March 2004, 00:24
Se stie deja cu cine jucati, de exemplu Celtic va juca cu Villarreal ;)

inter
26th March 2004, 09:14
iar voi cu PSV :D

uti2102
26th March 2004, 18:58
Mda. Am vazut. Erau deja trase la sortzi! :evil: GO MAGPIES!

inter
27th March 2004, 13:31
si daca se califica favoritele noastre ne vom intalni in semifinale , asa ca peste 3 saptamani sper sa ne "duelam" .... cu rezultatele de anul trecut :D:D:D

uti2102
27th March 2004, 15:31
Daca ne duelam sper sa se repete doar rezultatul de pe San Siro, 2-2. :evil: Cand, de altfel, atzi obtzinut cam nemeritat punctul ala....... :rolleyes: :p

uti2102
27th March 2004, 20:54
Maine de la 16 Bolton - NUFC pe TV Sport! Cotzofenele trebuie sa cashtige! Cotzofenele vor cashtiga! :ok:

uti2102
28th March 2004, 18:59
Din nou meci slab in deplasare. Cotzofenele n-au jucat mai nimic la Bolton. S-a terminat 0-1. Partea buna e ca Liverpool a reushit doar un egal la Leicester, deci Newcastle cade la doar o lungime de locul 4. Lupta se incinge din ce in ce mai tare. Inca 8 etape! GO MAGPIES!

uti2102
3rd April 2004, 19:18
Newcastle invinge acasa cu 4-2 pe Everton. Bellamy,Dyer shi Shearer de 2 ori. Bravo baietzi! Ashtept puncte shi din deplasari!

uti2102
9th April 2004, 00:16
CUPA UEFA : Newcastle obtzine un 1-1 pretzios la Eindhoven dupa un meci neplacut unui spectator impartzial. :evil: Ce ma bucura este perfectziunea tactica imaginata de Robson. Ma supara gresheala mare din aparare (nelipsita in ultima vreme). Ashtept un retur de foc - sper ca Newcastle sa treaca de un PSV lipsit de imaginatzie.
GO MAGPIES!

ady_azzuro
9th April 2004, 14:37
Nu treceti de PSV! :)

inter
9th April 2004, 14:38
lasa-i Ady sa treaca ca vor juca cu nasii lor :D:D
anul trecut : 1-4 si 2-2 :p

ady_azzuro
9th April 2004, 14:42
Acum cred ca o sa bateti castelul nou mai usor decat anul trecut! :D

uti2102
9th April 2004, 19:15
Zicetzi voi da' tot degeaba. Semifinala : Newcastle - Marseille. Shi nu cre' k lui Inter i-ar parea bine sa cada cu Newcastle. Toldo nu mai e in forma fantastica de anu' trecut. :evil:

inter
10th April 2004, 00:05
prietene, mai intai ai de dat o bere pt. victoria din seara asta :p, restul il mai discutam :D:D:D

Spider
11th April 2004, 15:56
Newcastle Is the best!!
imi place foarte mult Shearer pacat ca e la final de cariera...
si antrenorul Sir Bobby Robson e tare..antreneaza de o viata pe Newcastle stie tot despre echipa. Jucatorii mei preferati sunt Shearer si Robert. Robert are un sut... de milioane.. si Shearer e viclean..

uti2102
11th April 2004, 21:15
Newcastle 0 - 0 Arsenal. Un rezultat ash zice pozitiv, tzinand cont de valorile celor 2 echipe. Oricum, cotzofenele raman "in paine", la egalitate de puncte cu celalalt loc 4, Liverpool. Pan' la urma tot ultima etapa cre' k va decide.......

ady_azzuro
11th April 2004, 21:28
E bine ca ati facut egal, dar si mai bine era daca ii bateati pe tunari. ;)
As fi multumit daca Chelsea ar fi campioana, iar voi sa terminati pe 4! :)

Spider
12th April 2004, 22:14
Newcastle sigur va iesi pe locul 4 !!
Din Anglia merg 4 echipe in Liga Campionilor?
Acolo mergem...

Spider
15th April 2004, 00:10
este... Newcastle este in semifinalele cupei UEFA!
sper sa castige! hopul cel greu si mare este VALENCIA...dupa parerea mea

uti2102
15th April 2004, 00:35
ALAN SHEARER shi GARY SPEED duc Newcastle in semifinale! 2-1 cu PSV. Felicitari cotzofenelor shi o mare imbratzishare pentru un mare antrenor : BOBBY ROBSON!
Sper ca seara perfecta de azi sa se mai repete de cateva ori! Urmatorul hop : Olympique Marseilles!
GO MAGPIES! GO NUFC! /hello

Swordlord
18th April 2004, 07:39
Bravo Newcastle!

uti2102
18th April 2004, 19:37
Aston Villa 0 - 0 Newcastle dupa un meci in care cotzofenele au jucat cam 70 de minute in 10 oameni. Rezultat ash zice bun care ofera prima shansa pentru locul 4. Din pacate s-a accidentat din nou Bellamy shi va lipsi in meciul (sau chiar meciurile) cu Marseilles.

Spider
18th April 2004, 20:26
0 - 0 ....PACAT, daca nu ramanea in 10 oameni din minutul 9, mai exact... merita mai mult.
Forzza NewcastleFC

DRAGOS
18th April 2004, 21:52
Swordlord, vezi ca ti-am modificat mesajul si nu e prima data!!!
Ar trebui sa-ti schimbi si semnatura!!!

viole(n)t
19th April 2004, 13:17
Poate intereseaza pe cineva: 5 echipe se bat pentru locul 4 din Premier League:

4. Liverpool 50p (34meciuri)
5. Newcastle 50p (33meciuri)
6. A. Villa 49p (34meciuri)
7. Charlton 48p (33 meciuri)
8. Birmingham 47p (34 meciuri)

Programul pe ultimele etape:

Liverpool: ManUt (d), Boro (a), Birmingham (d), Newcastle (a)

Newcastle: Chelsea (a), ManCity (d), Wolves (a), Southampton (d, intermediara), Liverpool (d)

A.Villa: Boro (d), Totenham (a), Southampton (d), ManUt (a)

Charlton: Man Ut (d, intermediara), Fulham (d), Leicester (a), Leeds (d), Southampton (a)

Birmingham: Wolves (a), Arsenal (d), Liverpool (a), Blackburn (d)

uti2102
19th April 2004, 16:06
Poate intereseaza pe cineva

LOL Normal ca intereseaza. :D Eu raman la parerea ca lupta va fi in 2, cu finala in ultima etapa pe Anfield Road. Sper ca pana atunci Newcastle sa aiba deja cateva puncte in fatza.

ady_azzuro
20th April 2004, 18:45
Newcastle are prima sansa pt ca joaca un fotbal mai bun decat Liverpool! ;)

inter
29th April 2004, 14:11
apropo,Alpopa ai prins mesajul ala cu investitorii rusi care vor sa cumpere clubul tau favorit?
la anul va bateti cu chelsea la transferuri :D:D:D

uti2102
29th April 2004, 17:04
Nu cred! Newcastle e precum Rapidu'. Spiritul sau nu poate fi cumparat!
Da' matale ai prins shtirea aia conform careia Jose Murinho (de la Porto) ar veni secund la Newcastle pentru un an iar apoi ar trece principal dupa ce se retrage Sir Bobby Robson ?

inter
29th April 2004, 17:12
nu bag vrajeli , iti si dadusem link-urile, dar a cazut forumul , consortiul Nafta care a vrut sa o preia pe Roma s-a razgandit si "pofteste" la ai tai :p

uti2102
29th April 2004, 17:25
Pai nici io nu bag vrajeli. E pe bune ce-am zis. Shi de vrut rushii sa tot vrea, nu sunt convins ca "The Magpies" vor accepta neconditzionat, asha cum au facut aia de la Chelsea. Ce vreau eu sa zic e ca rushii pot ei sa vina shi sa bage bani la greu, dar, sincer, nu cred k vor avea putere de decizie atat de despotica precum are Abramovich. Cu alte cuvinte poate se ajunge la o intzelegere, un gen de sponsorizare ceva.......

uti2102
1st May 2004, 20:54
Newcastle pierde la Manchester cu City, 0-1. Situatzia se impute avand in vedere ca Liverpool shi Villa sunt aproape. Inca sunt shanse......chiar mari!

ADelPiero
2nd May 2004, 22:51
Manchester C. 1 - 0 Newcastle U.
59' [1 - 0] Paulo Wanchope
no na :) ce drq s`o implantat ? simplu .. o pierdut ...
alpopa nu fi trist .. putea sa fie si mai rau :evil:

uti2102
7th May 2004, 20:39
Newcastle pierde (pe merit) calificarea in finala Cupei Uefa. Per ansamblu echipa nu a dezamagit, avand in vedere numarul mare shi numele accidentatzilor. Totushi, nu pot sa nu ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca pe teren ar fi fost Woodgate, Dyer, Jenas shi Craig Bellamy. Asta e. Oricum.......sunt sigur ca e doar inceputul unei noi ere la Newcastle. Marea parere de rau este pentru Alan Shearer, care dupa o asemenea cariera nu se poate bucura de prea multe trofee (doar Premiership cashtigat cu Blackburn in 95-96). Mai este insa un an......shi nu se shtie! :p
GO MAGPIES!

Seahawk
8th May 2004, 00:00
eu tin demult cu Newcastle...plus ca cartierul unde stau eu se numeste Newcastle...
insa din pacate...in afara de faptul c'au fost eliminati...din cupa uefa...din cauza lu' Drogba...si a faptului c'au avut 4 sau 5 jucatori pe tusha..acuma s'ar putea sa nu se califice nici in Champions League..:(
De ce? pt. ca spre final..ei o sa aibe meci direct cu Liverpool...si in cazul unui egal...Aston Villa poate profita..
Totusi raman la parerea ca ii vor bate pe Liverpool...doar e Sir Bobby acolo...:D

uti2102
8th May 2004, 00:55
eu tin demult cu Newcastle...plus ca cartierul unde stau eu se numeste Newcastle...

Te dai rotund sau chiar asha e?! :rolleyes:

uti2102
9th May 2004, 20:57
De ce Ganea?! De ce??????? :ciocan: Newcastle continua seria neagra shi obtzine doar 1 punct acasa, cu Wolves. Pentru cotzofene a inscris Bowyer iar pentru Wolves Ganea! :ciocan: Shearer a ratat in minutele 80.......un penalty!!! :headbang: Astfel Newcastle are nevoie de 2 victorii in ultimele 2 etape pentru a prinde locul 4. Avand in vedere ca ambele meciuri sunt in deplasare shi ca in 17 meciuri "afara" Newcastle a obtzinut doar 2 victorii......shansele sunt mici. Dar inca sunt! Asha ca "o sa luptam pana la capat", ca sa-l citez pe Sir Bobby. GO MAGPIES! GO!

ady_azzuro
9th May 2004, 22:21
Dar ce alpopa, cupa uefa nu te multumeste? :cool:

ADelPiero
9th May 2004, 22:27
eu zic .. mai bine ceva acolo .. mai bine putin decat nimik :)
alpopa nu fii trist :yeah: nu o murit nimeni :p

viole(n)t
10th May 2004, 08:23
s-ar putea ca meciul cu noi sa nici nu fie decisiv... uitatzi-va ce zic sfintzii:

http://www.sunt.as.ro/section_131.jpg

uti2102
10th May 2004, 16:02
Sfintzii poa' sa zica ce-or vrea. In cupa i-am batut cu 3-0 la ei acasa shi sper sa repetam isprava. Shi sa vezi atunci finala pe Anfield Road!!!
Ce e haios e ca Villa, cu toate ca au mai multe puncte ca Newcastle (dar un singur meci ramas) nu prea au shanse la locul 4! Singura lor posibilitate ar fi ca Newcastle sa faca egal cu Soton shi sa bata apoi pe Liverpool! Eu sper sa bata in ambele confruntari. Ce saptamana o sa fie! 2 meciuri in Anglia shi 2 la noi acilea!!! /hello GO MAGPIES!

uti2102
13th May 2004, 18:53
3-3 pe St. Mary's dupa un meci nebun cu ratari uriashe. Ameobi, Bowyer shi Ambrose au inscris pentru cotzofene......Insuficient insa pentru a pastra shanse pentru CL. Era nevoie e 3 puncte!!! :thinkso:
Urmeaza Cupa Uefa........Sa speram.

Thanya
13th May 2004, 20:14
Hmmmm...speratzi..:P)

uti2102
16th May 2004, 14:12
Newcastle termina pe locul al 5-lea, cu 56 de puncte, dupa egalul obtzinut pe terenul lui Liverpool. A inscris Shola Ameobi. Cotzofenele au fost foarte aproape de locul 4, insa nu pot spera la mai mult dupa un sezon in care au cashtigat doar 2 din cele 19 deplasari. Sa vedem ce-o ieshi la anul! GO MAGPIES! GO GO!

uti2102
22nd May 2004, 11:52
Newcastle va evolua din nou in Cupa Uefa. In rest, vacantza, cel putzin din punctul de vedere al jucatorilor. Administratorii de pe St. James's Park au demarat cele mai ample lucrari din ultima vreme pentru refacerea gazonului, sistemului de drenaj shi de irigare. Fiind situat in nordul Angliei, unde temperaturile sunt destul de scazute (mai ales pe timpul iernii), gazonul de pe St. James's Park este unul dintre cele mai slabe calitativ din Premiership. Sunt curios ce-o sa iasa. Nu poate fi decat un rezultat : un gazon excelent. Sper ca shi Steaua sa preia exemplul. :D

Thanya
24th May 2004, 00:22
O sa-l prea nu.....las`

inter
28th May 2004, 17:24
Caneira (25 ani, Bordeaux) e in atentia lui Newcastle :D:D

ce faceti cu el alpopa?, va intariti apararea? :p

ady_azzuro
28th May 2004, 21:37
Cat mai joaca Shearer?

uti2102
29th May 2004, 00:56
N-ash zice ca apararea e problema. E nevoie de mai multa consistentza la mijloc, de un jucator de creatzie care sa-i tzina in priza shi pe ceilaltzi. Dyer a fost mai mult accidentat sezonul asta shi s-a vazut. Shi cred k ar mai trebui un varfuletz, dar bulangii :drak: de la Man U l-au luat ei (e vorba de Alan Smith). Poate ca pleaca van Nistelrooy la Real dupa mutarea asta. :evil:
Shearer mai joaca un singur sezon. 2004-2005. Apoi pune ghetele in cui.

ady_azzuro
30th May 2004, 22:41
Pacat ca s-a retras din nationala cu ceva timp in urma. Nationala Angliei ar fi avut mare nevoie de el la Europenele din Portugalia, fiind cel mai in forma atacant englez la ora actuala...

uti2102
30th May 2004, 22:54
E un familist desavarshit. Cand a renuntzat la natzionala a facut-o pentru a avea mai mult timp alaturi de familie shi pentru a se dedica in totalitate clubului sau de suflet, Newcastle United. Pacat ca nu a cucerit nici un trofeu cu "cotzofenele"; a fost de fiecare data foarte aproape, pe locul 2 in campionat sau in finala cupei. Sper ca anul asta sa aiba mai mult succes shi sa aduca un trofeu in vitrina clubului.
Se pare ca shi Bobby Robson va "ieshi la pensie" la finalul sezonului viitor. Dar mai intai vrea sa-shi gaseasca un succesor de nadejde. Pe Mourinho l-a pierdut.... :(

ady_azzuro
30th May 2004, 23:24
Hai mah, ca nationala nu are multe jocuri intr-un an. Nu cred ca era aglomerat daca juca la club si la nationala...

inter
2nd June 2004, 13:56
l-ati luat pe Mido ... bravo alpopa :D

uti2102
2nd June 2004, 14:18
N-am aflat inca vestea! Eu oricum l-ash fi preferat pe Drogba! :p

PS : de unde aflii ultimele noutatzi?!

inter
10th June 2004, 13:09
alpopa esti in doliu?????????
idolul tau a semnat pt. 3 ani cu Genoa :(

iata confirmarea:

Genoa: Shearer in rossoblł, quasi ufficiale
10/06/2004 11:19.03

Nell`ultima Premier League inglese ha realizzato 22 reti

Il Genoa sta per mettere a segno il primo colpo della campagna acquisti con cui intende rinforzarsi per il campionato di A. I rossoblł stanno per concludere la trattativa per ingaggiare Alan Shearer, 34 anni ad agosto, attaccante del Newcastle United ed ex nazionale inglese.

Manca ancora l`ufficialitą, ma l`acquisto sembra ormai certo. Shearer, ex Scarpa d`Oro nel `96, ha giocato 36 gare nell`ultimo campionato inglese segnando 22 reti. Firmerą per tre anni.

chiar ca Genoa a dat lovitura cu el! :cool:

uti2102
10th June 2004, 13:49
Shearer la Genoa cum a venit Mido la Newcastle sau Pleshan la Steaua !!! :happy Asta-i culmea Intere?! De unde le scotzi?!

inter
10th June 2004, 15:30
dute si tu pe site-ul ala care ti l-am dat, basca pe siteul lui Genoa :D:D

inter
10th June 2004, 15:32
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=58611

:p

uti2102
10th June 2004, 16:58
Bai Intere! Italienii ashtia-s mai rau ca romanii! Daca la noi Prosport shi Gazeta arunca zvonuri la greu, macaronarii ashtia depashesc orice limita imaginabila! :drak: Shearer mai face fotbal un an shi tu-mi zici ca se transfera la Genoa pe 3!!! :happy
De Mido ce mai zic macaronarii?! Vine in vacantza la Newcastle?

inter
10th June 2004, 18:34
citeste frate ... da daca se duce esti mancat :p

inter
10th June 2004, 19:37
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=58611


ete ce zice aici, ca nu e adevarat, dar daca Robson nu-i garanteaza postul de titular ..... om vedea :D:D:D ....joaca la 2 capete Shearer al tau :p

ady_azzuro
10th June 2004, 20:36
Eu oricum l-ash fi preferat pe Drogba! :p
Ala va fi colegul lui Mutu! :)

inter
12th June 2004, 11:38
Bai Intere! Italienii ashtia-s mai rau ca romanii! Daca la noi Prosport shi Gazeta arunca zvonuri la greu, macaronarii ashtia depashesc orice limita imaginabila! :drak: Shearer mai face fotbal un an shi tu-mi zici ca se transfera la Genoa pe 3!!! :happy
De Mido ce mai zic macaronarii?! Vine in vacantza la Newcastle?

cica a fost o gluma a celor de la genoa :mad:
am muscat-o!!! :headbang: :headbang:

uti2102
12th June 2004, 12:04
Lolz. Era clar!

Kan
12th June 2004, 22:58
ba sa mor io petarde au mai fost newcastle sezonu asta :( nu pot sa cred cat d distrusi au fost in deplasare.Asta a fost cel mai prost sezon pe care l-au avut in deplasare in da cand tin io cu ei(si credeti-ma ca e mult timp :D)
Stie careva cv d transferuri la ei ca pana mea m-am saturat sa-i vad pe cei doi negri magnifici(bramble si bernard) cum fac gafa dupa gafa apararea asta a fost mereu punctu lor slab inca de cand era keegan:(
singuru aparator care isi merita banii e woodgate cel mai smeker in rest varzaaaaaaaaaaaaaa
boyer ala nu face nimik dreq numa robert e jucator d clasa d fapt mijlocasii sunt meserie in fara de speed care rateaza din 2 metrii cu poarta goala
mama ei d treaba nu ii vad si io pe ei cum se bat pt titlu:((


oricum FORZA NEWCASTLE UNITED cu veteranu nostru loial in frunte /OLE/

uti2102
13th June 2004, 00:01
Dap, au fost varza in deplasari. Despre Bramble, eu inca am incredere in el. Problema cea mare e ca atat Bramble, O'Brien shi Woodgate sunt destul de lentzi...La mijloc e nevoie de un om care sa faca diferentza iar in atac ar trebui adus, daca nu anul asta atunci anul viitor, un atacant de clasa.

Kan
13th June 2004, 22:38
Dap, au fost varza in deplasari. Despre Bramble, eu inca am incredere in el. Problema cea mare e ca atat Bramble, O'Brien shi Woodgate sunt destul de lentzi...La mijloc e nevoie de un om care sa faca diferentza iar in atac ar trebui adus, daca nu anul asta atunci anul viitor, un atacant de clasa.
deci parerea mea ca bramble(in special) bernard o'brien si huges sunt ce-i mai petarda din premier numa gafe fac frate imi venea sa mor cand ii vedeam c goluri ia echipa din vina lor .woodgate e meserie totusi pacat d accidentare ca era titular in nationala.Given e super d clasa
la mijloc ai dreptate tre adus cnv care sa faca diferenta ca dyer si jenas sunt ei buni da mai e nevoie d cnv mai tehnic
in atac nush c s intampla dupa c s ratrage shearer o sa fie problema mare

din cate stiu io nici sezonu asta nu or sa fie achizitii prea tari :( :mad: :jerk:

oricum /hello HAI NEWCASTLE /hello

inter
24th June 2004, 12:59
in prima etapa jucati in deplasare cu Middlesbourough !
alte meciuri :
aston villa-southampton
blackburn-wba
bolton-charlton
chelsea - man. utd :D:D:D:D
everton - arsenal
man.city - fulham
norwich - crystal palace
portsmouth - birmingham
tottenham - liverpool

uti2102
25th June 2004, 22:44
Ultimele evenimente:
Shola Ameobi a semnat un nou contract cu Newcastle, pana in 2009.
Reconditzionarea sistemului de drenaj/incalzire a ajuns in faza finala; s-a demarat operatziunea de acoperire a terenului cu un nou gazon.
Pe 18 August natzionala Angliei va juca un meci amical pe St. James's Park in compania Ucrainei, pentru ca pe 21 August Newcastle sa intalneasca in primul meci oficial al sezonului pe Tottenham Hotspurs.

Kan
26th June 2004, 22:40
ba dc nu fac niste achizitii mai de doamne-ajuta in vara asta io nu-i vad prea bine in sezonu viitor ca dreq liverpoola sa-ntarit destul d derios si vad ca toata lumea sa bagat sa ia jucatori numa noi stam cu banii la ciorap :rosu:
in aparare sa ia niste oameni mai tari ca astia sunt varza
s aude ca-l ia pe miguel ala d la benfica la schimb cu viana care dupa mine e cam distrus da in rest tzeapa cica mai vor sa ia pe unu d la west ham pana mea sa vadem ce-or face
uitatzi cateva zvonuri de transfer:
Newcastle United have left a £5 million offer on the table for Ajax fullback Hatem Trabelsi.

The Evening Chronicle says, however, that Trabelsi is yet to accept terms as he waits to see if rival offers come in from Italy or Spain.

At the same time United are scouring Europe for an alternative in case the move for Trabelsi falls through.
The midfielder looked set for a move back to Portugal after the Magpies made a £4.1million-plus-player bid for right-back Miguel, who has been one of the stars for the hosts at Euro 2004.

However, the offer was rejected, meaning the outspoken Viana can look forward to more time warming the St James' Park bench.

Nonetheless, he is keeping faith that an arrangement can be reached, telling the Newcastle Journal: "It looks like he's staying with Benfica. I was offered to them but there's a chance I can join on loan.

"I am just hoping something is decided sooner rather than later. If there is no news in the next two weeks I will plan to return to Newcastle for pre-season training and try to win a first-team place."
Newcastle United are reportedly in talks with West Ham midfielder Michael Carrick.

Its been suggested that Newcastle have already had a bid for Carrick accepted by the Hammers, but are yet to reach an agreement over personal terms with the Geordie.

The Evening Chronicle says Newcastle chairman Freddy Shepherd insists he hasn't spoken to Carrick, though the midfielder does share the same agent as Lee Bowyer.

cam atat mai important pt moment sper sa iasa cv

Thanya
28th June 2004, 21:08
Da`...avetzi bani la ciorap?Ar fi bine sa-i avetzi shi acolo...

uti2102
28th June 2004, 22:09
Steve Caldwell a fost elibarat pe "Bosman" :drak: la rivalii din Sunderland.
In rest se preconizeaza venirea lui Jonathan Milner de la Leeds.
Alte veshti.........nu prea. :(

inter
2nd July 2004, 19:40
a semnat azi pana in 2009 Milner!

uti2102
9th July 2004, 14:50
Deci Milner a semnat pana in 2009 dupa un transfer de 5 milioane lire.

Se poarta discutzii cu Stephen Carr de la Spurs (fundash) shi exista zvonuri conform carora Patrick Kluivert ar dori sa vina la Newcastle.... :drak:
Patrick Kluivert's agent has said that the Dutch striker is interested in partnering former England striker Alan Shearer at Newcastle United.

Kluivert's agent Paul Foortse said: "Patrick is interested to play with Shearer and to play in the Premier League. He's very interested."

He added: "All over Europe, there are many clubs, but Patrick prefers to play in England."

Lua Lua negociaza cu WBA.
Cate or fi adevarate vom vedea in scurt timp........

Kan
12th July 2004, 00:58
pai kluivert s vb d vro 2 sezoane acu sa vedem
il vor si pe ala d la sauthampton da nu cred ca il aiu sunt prea zgarcitzi
"There has been interest in me from several clubs," he told Sky Sports News. "But my ideal would be to stay here and play out my last season and win something.

"I am always happy to pull on the shirt here, everyone knows that."

Shearer could have a new strike partner for the season ahead, as Patrick Kluivert has been strongly linked with a move to St James' Park.

c om devotat sa traiasa si sa fie un mare antrenor LA NEWCASTLE nu in alta parte

Wyzel
13th July 2004, 17:11
a semnat azi pana in 2009 Milner!

Yap ..buna afacere...Milner un mare tanar talent al fotbalului englez..Si joaca pe postul lui Beckham:)) :evil: :evil:

inter
19th July 2004, 18:27
o stire care daca se adevereste .......... Alpopa esti bun de cinste :drak:

Kluivert este aproape de a semna un acord cu Newcastle :ok:

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=61852

uti2102
19th July 2004, 20:33
Pai ia citeshte tu mai sus interica! Acu' 2 saptamani am zis ca s-ar putea sa vina! :drak:

inter
21st July 2004, 15:19
da, dar azi Kluivert se afla in Anglia! oare ce face el acolo? :p

uti2102
21st July 2004, 15:29
Se negociaza imprumutul sau pentru un sezon! :D

uti2102
21st July 2004, 15:35
La plecari se vorbeshte de o despartzire de Gary Speed, care la 35 de ani va putea fi achizitzionat cu "doar" 500 k. Era vremea sa lase loc lui Dyer, Jenas, Milner....chiar shi Hugo Viana.

inter
21st July 2004, 15:36
cica semneaza :D:D, faci cinste?

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=62041

uti2102
21st July 2004, 18:05
E oficial. :D
Newcastle United FC have signed Netherlands striker Patrick Kluivert from FC Barcelona on a one-year loan with a view to a permanent transfer.
Kluivert has moved to the English Premiership after being told he could leave the Catalan club at the end of last season. The 28-year-old will vie with Alan Shearer, Craig Bellamy and Shola Ameobi for a starting role at St James' Park, and is viewed as a long-term replacement for Shearer who has announced he will retire at the end of the season.
"It's a great club with great players and I hope I can fit in," Kluivert said. It's an honour to play for such a passionate audience." Regarding his possible partnership with former England captain Shearer, Kluivert added: "I know a lot about him, playing with him will be fantastic."

Speed a plecat la Bolton Wanderers iar Viana s-a intors la Sporting.

Kan
21st July 2004, 19:49
d c plm i-o fi reinoit contractu lu viana???
l-a dat la sporting si au si optiune d cumparate pt 7 milioane da tot nu intzeleg e o bomba d jucator nu s-a integrat absolut deloc in anglia si a costat si o galagie d bani
sa vad c o sa faca si kluivert acu ca asa e un transfer cunoscut in sfarsit
parerea mea ramana ca astia tre sa-si cumpere neaparat niste aparatori URGENT

uti2102
21st July 2004, 20:07
Nooooo. La aparatori stam bine. Woodgate, Bramble, O'Brien. Eu zic nu numai ca sunt buni, dar sunt shi de viitor. Shi mai este unul de la juniori Taylor....

Kan
21st July 2004, 20:18
intrebare d inceut:
Ce credetzi ca or sa faca astia sezonu asta?

Kan
21st July 2004, 20:24
BRAMBLE ;O'BRIEN?? fi omule serios bramble nu rezista sa nu greseasca 15 faze pe meci asta si cu celelalt negru bernard o'brien e si asta nesigur pe el
Woodgate e meserie dc juca la sfarsitu sezonului prindeam liga si Taylor are potentzia sa vedem dc o sa iasa cv din el sau se pierde si asca cum a facut offinog
la aparere mai tre adusi minim 3 oameni 2 pe flancuri si unu URGENT in centru langa woodgate
singuru meci bun care l-a facut bramble a fost cu marseille in tur in rest vai d mintea noastra.

uti2102
22nd July 2004, 11:27
Ultimele noutatzi :
- Lui Offiong i-a fost dat drumul de la cllub. Va evolua in Turcia.
- Viana a fost imprumutat pentru un an la Sporting, clubul portughez avand optziunea de a-l cumpara peste un sezon
- S-a oficializat sosirea lui Patrick Kluivert, insa nu ca imprumut (asha cum se credea) ci transfer definitiv; contractul are durata de 3 ani.

Kan
27th July 2004, 14:02
vine butt:
Nicky Butt is heading for Newcastle after flying home five days into Manchester United's tour of the United States.

The clubs have agreed a fee for the 29-year-old midfielder - believed to be £2.5million. All that remains is for Butt to agree personal terms and pass a medical.

He was widely expected to remain behind when United set off last week but was surprisingly included. However, he did not feature in the game against Bayern Munich on Sunday.

And a statement released on the club's official website, www.manutd.com, stated: "Nicky Butt has been released from the tour."

la trabelsi nu s-a renuntzat definitiv se pare ca nu s intelege la contract cu arsenal vedem c iese

uti2102
27th July 2004, 16:55
In ProSport e data ca sigura sosirea lui Butt pentru 3,8 milioane de euroi. Se vorbea inca de anul trecut de acest transfer, shtiut fiind ca Alex Ferguson nu prea se mai intzelegea cu Nicky, iar acesta era nemultzumit de statutul de rezerva.
Deci are loc un schimb de generatzii in linia de mijloc. Speed (35) a parasit clubul shi a sosit Butt(29). Fara indoiala ca, alaturi de Robert, va fi cel mai experimentat mijlocash. Sa vedem daca o sa-shi faca loc printre mai tineri Jenas, Milner, Dyer sau Bowyer.....

Kan
27th July 2004, 21:13
o sa fie super lupta la mijloc abea astept sezonu :))
si in atac la fel
aprarea sta inca slab

Denis
28th July 2004, 10:00
Newcastle o sa cashtige campionatul cu sosire lui Kluivert in atac. :) :ok: :cool:

Kan
29th July 2004, 00:17
Doamne Ajuta
Io Sper Macar Locu 3 4 Si Cupa Uefa
Dc Vine Si Butt Si Miguel Ne-am Scos Anu Asta

Kan
29th July 2004, 22:37
a venit butt:
Newcastle United have signed England midfielder Nicky Butt from Manchester United.


Butt, who missed Euro 2004 through injury, completed his £2.5million swith to Tyneside this afternoon.

The 29-year-old has signed a four-year deal with the club, and is likely to make his debut this weekend in the Newcastle-Gateshead cup.

He is the Toon's third signing of the summer, following James Milner and Patrick Kluivert, and he has been handed the number four shirt.

in alta ordine de idei aseara au jucat un amical cu ipswich si au pierdut ca niste prosti 2-1 (robert) cica au jucat penibil sper sa fi fost un accident

uti2102
1st August 2004, 00:47
In turneul amical de la Newcastle-Gateshead, cotzofenele au invins cu 4-2 pe Glasgow Rangers dupa un meci electrizant. Pentru United a inscris Shearer, Bellamy, Dyer shi Bernard. Robson a facut multe schimbari, introducand multzi tineri pe teren. Kluivert nu a evoluat. Locul intre buturi al lui Given (accidentat) a fost luat de Harper.
In alta ordine de idei fosta mare glorie a alb-negrilor shi a padurarilor din Glasgow, Paul Gascoigne, trebuia sa fie oaspete de onoare la meci. Din pacate a facut o criza (cardiaca se pare) shi a fost transportat la spital.......drogurile astea.......bautura...... :(
Freddy Shepard, patronul clubului, a anuntzat ca Bobby Robson va parasi echipa la finalul sezonului. Deci, dupa 2004/2005, ne vom despartzi de doua simboluri : Alan Shearer shi Sir Bobby Robson. RESPECT! /hello

Kan
1st August 2004, 13:22
alpopa iti dai seama ca dupa robson shearer o sa fie noul antranor nu??

uti2102
1st August 2004, 16:41
Nu cred.......n-are experientza necesara.
In plus, sunt sigur ca Shearer vrea sa-shi ia vacantza. Macar vreo 2 ani.

Kan
2nd August 2004, 00:28
Chairman Freddy Shepherd is reported to be intent on recruiting another manager originally from the north-east and both Shearer and Birmingham boss Steve Bruce have been linked with the job.
nu se stie niciodata ce au astia d gand

uti2102
3rd August 2004, 14:09
Cu toate ca s-a vehiculat ca Bobby Robson "va ieshi la pensie" la sfarshitul sezonului, din spusele acestuia se intzelege altceva : ca ar mai continua ca manager shi la alta echipa, daca la Newcastle nu mai este dorit!

Denis
11th August 2004, 20:13
Crede-ti ca venirea lui Kluivert la Newcastle ii va ajuta sa castige Premier League? Argumenta-ti va rog!

sames44jc
12th August 2004, 01:38
crezi ca daca ar veni zidane la steaua ar castiga cupa uefa ?

Denis
12th August 2004, 02:35
cupa uefa NU dar campionatul DA. eu nu m-am referit daca ar fi cea mai buna echipa din europa, am zis numai din anglia

Denis
12th August 2004, 02:38
eu am votat da, pentru ca ar face un cuplu foarte bun cu alan shearer, un fel de N&D la dinamo.

sames44jc
12th August 2004, 03:51
te asigur ca nu ar fi castigat nici capmionatul
il castiga si fara zidane :)

Denis
12th August 2004, 10:15
:) nu cu zyati la carma :rosu: . eu oricum le urez succes lu steaua shi in europa shi in campionatul intern.

Denis
12th August 2004, 20:12
da dar la manchester nistelrooy se bate de unul singur, la arsenal henry il are pe bergkamp dar tot nu se compara cu shearer + kluivert, iar la chelsea mutu tot la fel, se bate de unul singur, ca nare cu cin' sa combine, deci zic eu shearer shi cu kluivert sunt cel mai bun cuplu de atac din premier league.
Oricum, vedem noi la sfarshitul campionatului. /hello

Kan
13th August 2004, 11:09
ca sa poate sa castige titlul le mai trebie si niste aparatori bun ceea ce nu au deloc sa vadem c or sa face achizitiile astea noi.
pararea mea e ca la titlu nu sunt prea mari sanse dar un loc 3 4 merge

Profetu
13th August 2004, 11:23
Nici eu nu cred ca Newcastle va castiga campionatul Angliei, deoarece cu o floare, si aia destul de palida, nu se face primavara.

Kan
14th August 2004, 16:08
nush c va tot ambalatzi voi cu kluiver asta credetzi ca daca juca asa de bine il mai dadea barcelona??
au facut achizitii destul de bune sezonu asta poate reusesc si ei sa se bata pt locu 3 sau sa nu mai faca dezastru cara fost anu trecut in deplasare.

Kan
15th August 2004, 01:57
au facut doar 2-2 la middlesborough :( :rosu:
ca si in sezonu trecut au luat gol in ultimile segventze ale partidei in min 90 :headbang: d cate ori o sa s mai intample astaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:(((((((((( (((((((((((((((
se pare ca golu lu hasselbaink a fost marcat cu mana


:mad: :headbang: complimentele mele brigazii de arbitri :mda: :jerk:


iata reactzia lui robson :
SIR Bobby Robson revealed the sense of disappointment from the United dressing room after a controversial injury-time strike from Jimmy Floyd hasselbaink denied his side an opening day win at Middlesbrough.

Craig Bellamy gave United an early lead, and even after Stewart Downing levelled The Magpies looked to be cruising to three points after Alan Shearer put them 2-1 ahead from the spot with seven minutes left.

But last season's habit of conceding late goals at the death came back to haunt United as Hasselbaink popped up to net in stoppage time with an effort that looked like it had gone in off his arm.

"We're disappointed because we had the game won twice and we've thrown it away at the end," said Sir Bobby.

"I'm not so sure about their equaliser though, and Shola Ameobi is steaming with rage in the dressing room because he is adamant their player used his arm to score the goal.

"Shola saw it, and Olivier Bernard says he did too. Unfortunately for us the referee didn't see it, and nor did the linesman.

"We've thrown away two points, as we did away from home on too many occasions last season.

"Overall though I was quite satisfied with the performance and the way we played. We were solid across the middle and Shearer and Bellamy caused problems up front.

"Even at 2-1 we could have scored another when JJ had a great chance that he's somehow put wide of the post, and they've gone straight up the other end and nicked a point.

"We should have been celebrating a victory, but instead we're talking about two dropped points."

uti2102
17th August 2004, 13:28
Din nou probleme la meciurile in deplasare! Scapam puncte printre degete!!! Sper ca baietzii sa-shi revina! GO MAGPIES!

De bun augur revenirea lui Craig! Sa speram ca o sa-l tzina! SANATATE CRAIG!

Denis
17th August 2004, 20:40
nush c va tot ambalatzi voi cu kluiver asta credetzi ca daca juca asa de bine il mai dadea barcelona??
au facut achizitii destul de bune sezonu asta poate reusesc si ei sa se bata pt locu 3 sau sa nu mai faca dezastru cara fost anu trecut in deplasare.

poate le trebuia bani...ehh?

fia
17th August 2004, 20:46
NU cred ca au forta necesara pentru a castiga. Un jucator nu schimba mare lucru. In plus pur si simplu sunt alte echipe mai bune in Premier League.

P.S.Rave.... am crezut ca e doar o greseala.... dar se repeta in mai multe locuri, nu mi-o lua in nume de rau(nu te acuz, nu fac misto de tine, doar te anunt), dar: crede-ti se scrie credeti, la fel argumentati :ok:

Denis
17th August 2004, 21:18
NU cred ca au forta necesara pentru a castiga. Un jucator nu schimba mare lucru. In plus pur si simplu sunt alte echipe mai bune in Premier League.

P.S.Rave.... am crezut ca e doar o greseala.... dar se repeta in mai multe locuri, nu mi-o lua in nume de rau(nu te acuz, nu fac misto de tine, doar te anunt), dar: crede-ti se scrie credeti, la fel argumentati :ok:

Sunt plecat de catziva ani din tzara shi nu prea mai shtiu gramatica. am vazut ca nici tu nu locuieshti in romania, dar eu aici o am pe maicamea shi pe fratemiu mai mic, dar tot nu prea vorbesc cu ei, ca nu prea sunt pe acasa.

Kan
18th August 2004, 00:47
poate le trebuia bani...ehh?


nu cred dc aveau nevoie de bani il vindeau nu-i dadeau drumu; o sa zici ca salarul era mare pai da-l in colo de salariu ca dc era cu adevarat bun nu-l mai dadeau ca aia vor titlu deci au nevoie de totzi jucatorii buni pt asta.
io sper din toata inima sa faca o super figura pe st james park da sunt totusi sceptic.Si astia acu vor sa-l dea pe dyer ca cica nu s intelege cu robson
da faza e ca ala oricum pleaca la sf sezonului si d dyer mai e nevoie pana mea nu inteleg motivatzia prea fain da asta e treaba lor

Catalanul
18th August 2004, 00:54
NU, un jucator nu poate schimba jocul unei echipe iar kluivert nu este un foarte bun jucator; bine ca a plecat de la Barēa, nu mai avea ceva de aratat acolo :D :drak:

Denis
18th August 2004, 10:48
da dar l-au adus pe larsson in schimb.

octav676
18th August 2004, 11:52
NU va castiga campionatul pentru ca dupa cum au zis si ceilalti exista echipemult mai bune ca newcastle in campinatul englez. e un cuplu de atacanti frumos shearer-kluvert dar cred ca avea mai mult succes acum 2-3 ani. sunt batrani si s-au cam ofilit. newcastle e o echipa frumoasa dar la fel ca craiova cand a ridicat capul mai sus a fost adusa la pamant de serii de rezultate negative. nu de experienta cred ca aveau nevoie ci de sete de performanta acolo unde cei doi atacanti cred ca sunt indestulati. pe de alta parte cred ca barca a facut f bine ca a scapat de legiunea olandeza ar faptul ca aceasta s-a realizat din initiativa unui olandez face noul sezon si mai interesant. noile achizitii ale catalanilor sunt f interesante, iar daca deco, larsson, giuly si eto'o ca sa nu mai zic ronaldinho joaca cum ne asteptam cu totii o sa iasa cu scantei anul asta in competitiile in care sunt implicati. fiind de departe echipa mea preferata sper ca asa sa fie. visca el barca

Kan
20th August 2004, 00:57
deci ca sa intzeleaga tot poporu Toon Army e galeriasi si lu NEWCASTLE UNITED si am intrebat doar pe cei care au o anume cunostintza mm decat vaga despre echipa asta dc exista cnv sa raspunda dc nu trecetzi mai departe ca pana acu


va multzumesc:P

inter
20th August 2004, 14:03
Blackburn , il vrea pe Shearer :drak:

viole(n)t
20th August 2004, 14:24
... shi Realul l-a luat pe Woodgate!!!

nasol de "magpies"

pe unde-o fi alpopa?

inter
20th August 2004, 16:15
isi ineaca amarul :D,
ce stia woodgate de a semnat pe 4 ani cu drept de prelungire pe al 5-lea?

Kan
20th August 2004, 16:17
Cea Mai Distrusa Tranzactzie Posibila Au Facut Cu Real Pt Woodgate!!!!
Era Singuru Aparator Bun De La Ei Si L-au Dat Repede Nu Sunt D Acord Cu Asta
Robson Asta Pleaca La Sf Sezonului Si A Inceput Sa Dea Jucatorii Buni Dupa Woodgate S-ar Putea Sa Plece Si Dyer Ca Are Divergentze Cu Robson

uti2102
20th August 2004, 19:24
Venirea lui Kluivert nu e suficienta pentru ca Newcastle sa cashtige campionatul. Chiar shi asha, cu olandezul in echipa, diferentzele sunt foarte mari fatza de Arsenal, Man U sau Chelsea. Poate meciurile directe vor fi stranse, insa per ansamblu, fiind 38 de etape, diferentza se va vedea.
Shansele scad exponentzial odata cu plecarea lui Woodgate! Ash zice ca este o gafa incredibila! A fost vandut cel mai bun jucator din cel mai slab compartiment al echipei! Cine o sa-i ia locul?! Bramble, O'Brien, Taylor ?! :ciocan:

uti2102
20th August 2004, 19:26
Io cre' k sunt cam mult threaduri cu NUFC. Poate ar trebui sa ni se faca subforum separat! :drak:

uti2102
20th August 2004, 19:33
Mare gresheala a conducerii! Jonathan Woodgate a fost vandut la Real Madrid! Cel mai bun fundash al echipei, in varsta de 24 de ani, viitoare sperantza a fotbalului englez.............CE GRESHEALA!!! :ciocan:
Se pare ca oferta este in valoare de 13,5 milioane de lire steriline.
Robson : "It's a huge offer, the club had to consider it. At his best, he's the best centre-half in the country."
"It's a huge opportunity for him, to play with the likes of David Beckham, Michael Owen and Luis Figo. Do we deny him that opportunity? There's a moral issue here." Bla bla........cu alte cuvinte shi in alte partzi se uita lumea la bani. :headbang:

Kan
20th August 2004, 22:28
claaaarrrr :p :cool:

realmadrid.com
21st August 2004, 02:25
Ma bucur ca te bucuri:D:D:D, nu fi suparat, fi si tu intelegator, aveam nevoie de el:D

uti2102
21st August 2004, 21:46
Cotzofenele pe drumul cel bun! 0-1 acasa cu Tottenham!!! :ciocan: :ciocan: :ciocan:
Kluivert shi Dyer doar rezerve.
Pe linia de fund O'Brien shi Hughes pe centru, Carr shi Bernard pe extreme..... VARZA!!! :headbang:
Shi ca sa fie tacamul complet se pare ca atmosfera de la echipa nu e prea buna...... :mda:

inter
21st August 2004, 23:19
pai si ce faceti alpopa?
oricum campionatul e lung, dar "ciocanarii" nu sunt o super echipa!

Kan
22nd August 2004, 00:34
Apararea e infecta :rosu: :rosu: mijlocu si atacu care ar fi punctele forte alea echipei sunt intr-o lipsa d forma alarmanta si pe langa asta atmosfera la echipa este INFECTA :headbang:
dc nu fac cv urgent asta o sa fie un sezon cum erau alea din era dalglish sau gullit :jerk:
nush c sa zic l-au dat pe woodgate singuru aparator bun acu sunt curios c vor face cu baii s aude ca vor sa faca o oferta d 30 de milioane d lire pe rooney d parca d atacantzi au ei nevoie :mda:

Denis
22nd August 2004, 08:06
Intr-adevar, inceput cam prost pentru Newcastle, dar eu sper ca nu a fost vina lui Kluivert, shi sper sa se ridice pe parcurusul campionatului.

Denis
22nd August 2004, 08:09
Blackburn , il vrea pe Shearer :drak:

Lasa ca le trece, sa se gandeasca la altcineva :drak: (how about Danciulescu :D j.k.)

Kan
22nd August 2004, 23:03
s tot zice despre ei ca sunt cea mai d perspectiva echipa din europa :)
interesant sa fie asa ? voi c parere avetzi?
io zic ca au tineri d perspectiva miller chopra jenas taylor ar putea fi inclusi si dyer sau viana da nush c sa zic la capitolul aprare stau jalnic mereu au stat jalinc si dupa parerea mea au un joc mult prea englezesc prea multe mingii aruncate pe varfuri
poate ca e vremea unei schimbari poate ca ar trebui adus un antrenor care sa nu fie britanic si care sa aibe niste idei mai revolutzionare

parerea mea :ok:

b3lzebut
24th August 2004, 13:34
Oricat as iubi echipa asta, nu exista nici o sansa ca Newcastle sa castige campionatul. Nu de Kluivert ar fi avut ei nevoie ci de niste fundasi buni si un adevarat coordonator. Kluivert a fost dat afara de la Barcelona, este rezerva in nationala Olandei,si, cel putin in primele doua etape, rezerva la Newcastle. Nu prea il vad jucand langa Shearer, s-ar cam calca unul pe celalalt.Deocamdata, Bellamy este al doilea varf. Poate in UEFA.Dar nu din cauza lui Kluivert

b3lzebut
24th August 2004, 13:42
o sa intre in UEFA. Mai mult de atat nu cred

inter
24th August 2004, 15:58
ati oferit 45 mil.eu pt Rooney ..si asteptati raspunsul lui Everton

http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=64340

realmadrid.com
24th August 2004, 17:10
nush c sa zic l-au dat pe woodgate singuru aparator bun acu sunt curios c vor face cu baii s aude ca vor sa faca o oferta d 30 de milioane d lire pe rooney d parca d atacantzi au ei nevoie :mda:

Incepetzi sa o luatzi pe urmele noastre :headbang: :happy

viole(n)t
25th August 2004, 10:25
apropo de oferta pt rooney, iata o kestie interesanta:

http://www.sportinglife.com/football/premiership/newcastle/news/story_get.dor?STORY_NAME=soccer/04/08/24/SOCCER_Everton_Rooney.html&TEAMHD=newcastle&DIV=prem&TEAM=NEWCASTLE&RH=Newcastle&PREV_SEASON=2003

uti2102
25th August 2004, 16:57
Mie nu-mi displace deloc ideea venirii lui O'Shea! :D Cred k orice fundash de valoare ar fi binevenit acum la Newcastle. Ar fi mult mai util decat Rooney, in orice caz. Totushi, avand in vedere ca Shearer renuntza la finalul sezonului, cred k shefii vor sa continue traditzia de a avea in lot un super-atacant englez.

uti2102
26th August 2004, 00:20
Newcastle 2 - 2 Norwich :(
Ce mai e de spus?! Bellamy shi Hughes au dat un avantaj de 2-0 pentru cotzofene insa din nou apararea a aruncat punctele la gunoi! Dupa victoria pierduta printre degete in prima etapa, cu Boro, inca doua puncte pierdute astazi in mod prostesc.
3 meciuri, 2 puncte, 5 goluri primite!
Incotro Mr. Robson ?! Il bagam pe Rooney in poarta?! :ciocan:

uti2102
27th August 2004, 13:50
Newcastle - Hapoel Bnei Sakhnin FC in primul tur al Cupei Uefa. Cale libera catre grupe pentru cotzofene! /hello

Kan
28th August 2004, 21:43
Aston Villa-newcastle 4-2 :rosu: APARARE DE KKTTTTTTT!!!!!!!!!!! :headbang: :jerk: D CATZI ANI NU MERGE APARAREA SI NU IA NIMENI NICI O MASURA UNDE VOR SA AJUNGA????????????????? DEGABA DAI 3 GOLURI DC PRIMESTI 5!!!!!

CE ARE DE GAND DOMNU ROBSON SA FACA OARE??? :ciocan:

uti2102
28th August 2004, 22:17
Sunt de-a dreptul tembeli....Nici nu mai merita comentarii! L-au dat pe Woodgate shi au ramas in fundul gol!!!
Singurul lucru bun e ca Kluivert a spart gheatza, cu primul sau gol in acest sezon. La prima aparitzie ca titular.
Totushi......4 meciuri, 2 puncte!!! :ciocan:

sorinl
29th August 2004, 11:58
Newcastle - Hapoel Bnei Sakhnin FC in primul tur al Cupei Uefa. Cale libera catre grupe pentru cotzofene! /hello



feriti-va numai de alumeida,e un varf nigerian gen n'jock dar mai rapid si tehnic.cu albanezii a dat 4 goluri din cele 6 ale lui sachnin...

Kan
30th August 2004, 22:20
Sir Bobby Speaks Out After Toon Departure

Statement from Sir Bobby Robson:

"I am massively disappointed not to be able to finish the job I came here to do.

I have immensely enjoyed my time here as Manager, and I wish the Club all the best of success in the future.

At the present moment I have absolutely nothing to say except to thank the Geordie fans for their tremendous enthusiasm, loyalty and support."

Sir Bobby Robson CBE
30th August 2004


:) :( cu un ochi rad si cu altu plang
a intinerit echipa si a readus-o in cupele europene dar a facut unele greseli
cu bine sir Bobby cu bine..

uti2102
30th August 2004, 22:44
Intr-un fel ma ashteptam. Bobby incepuse sa se certe cu cei mai reprezentativi jucatori ai lui Newcastle, a avut rezultate slabe.......Oricum, nu am nici o urma de indoiala ca s-a dedicat in totalitate clubului, shi tzin pe aceasta cale sa-i multzumesc pentru tot ce a facut! Thank You Sir Bobby Robson!
Atunci cand a venit la club a declarat ca "am venit acasa! aceasta este ultima mea misiune!". Este de ashteptat deci ca el sa se retraga din antrenorat. Pacat ca n-a reushit sa cashtige un trofeu cu cotzofenele...a nimerit insa intr-o perioada in care Arsenal shi Man U parca sunt de pe alta lume.....Inca o data multzumiri Bobby!
Sper ca noua epoca sa aduca linishte la echipa, macar in masura in care a fost in timpul lui Robson. Cat a fost Dalglish, Keegan sau Gullit mereu a fost zbucium. Robson a adus ordinea! Sa speram ca cel care va veni va avea acelashi talent de a se impune shi va reushi sa duca echipa acolo unde trebuie : in TOP! Pentru ca Toon Army merita!

Darkslowstar
31st August 2004, 17:02
Pacat ca Sir Bobby iese pe usa din dos de la cotofene, parca merita altceva. Sper ca sa-si revina si mai ales sa aduca catva fundasi buni cu banii de pe Woodgate, ca de Rooney nu prea ar avea nevoie. Ca nu atacul e problema ci imensa gaura neagra pompos intitulata sistem defensiv. Si de altfel nu prea cred ca Rooney ar veni. Mai ales la ce oferte are si la echipa de acum al lui Newcastle.

Kan
2nd September 2004, 16:53
Cine va fi oare noul antrenor s e tot fac speculatzii. Se vorbeste de David O'leary ; Terry Venables si............Kevin Keegan :rolleyes:
Io personal sunt in favoarea lu Keegan el fiind omul care a construit noul Newcastle promovandu-i in premiere league si ratand titlul la mustatza

The Mirror reckons that Kevin Keegan is in line for a return to St James' Park.

The Manchester City boss' position has come under threat in recent times, with them only narrowly avoiding relegation last season.
Keegan has already indicated he won't extend his current contract at City, and a return to Tyneside with some money to spend may prove an enticing option.


vedem c o sa iasa :ok:

Seahawk
3rd September 2004, 13:00
yo cred ca cel mai potrivit ar fi David O`Leary..asta da manager..pe unde umbla..peste tot face treaba..
A fost la Leeds...juca in Ch.League..si avea jucatori de genul Alan Smith..Hasselbaink..Viduka..Rio Ferdinand..Harry Kewell..Danny Mills chiar..pe vremea aia era bun..Olivier Dacourt...ce mai..numa meseriasi..Lee Bowyer
Se vede ca de cand a plecat el..s`a ales praful de echipa aia...
Si acum..observati..ce a facut din Aston Villa anul trecut..dintr`o echipa care se batea la retrogradare..a dus`o pe locul 6..si daca nu ma insel..in Cupa Uefa
Desi cred ca cel mai bine ar fi fost ca Sir Bobby Robson sa ramana..zic eu ca David O`Leary ar fii cea mai buna signing` care ar putea s`o faca Newcastle...
Acum si kevin keegan ar fi ceva..dar neah..tot nu e mai bun ca O`Leary
parerea meah...

oricum..au cativa jucatori buni..desi l`au pierdut pe Woodgate..au venit si jucatori buni...Kluivert..Milner..si Miguel..parka..deci..nu se stie..deocamdata trebuie sa`si revina..
zic ca or sa termine undeva aproape de locul 4-5 :ok:

Kan
3rd September 2004, 14:02
faza e ca o'leary are o reputatzie d cheltuitor
a facut treaba cu leeds da a si cheltuit 100 de milioane in 3 sezoane

uti2102
3rd September 2004, 21:04
Favoritul meu este Martin O'Neill de la Celtic. Sunt sceptic insa ca va parasi pe verzi.

Iata ce parere au casele de pariuri :

Add Steve Bruce 4.00 Bet
Add David O'Leary 3.00 Bet
Add Terry Venables 6.00 Bet
Add Gordon Strachan 13.00 Bet
Add Steve McClaren 21.00 Bet
Add Alan Curbishley 17.00 Bet
Add Martin O'Neill 21.00 Bet
Add Alan Shearer 21.00 Bet
Add Glenn Hoddle 34.00 Bet
Add Sam Allardyce 26.00 Bet
Add Kevin Keegan 21.00 Bet
Add George Graham 26.00 Bet
Add Chris Coleman 26.00 Bet
Add Graeme Souness 26.00 Bet
Add David Moyes 41.00 Bet
Add Gerard Houllier 41.00 Bet
Add Paul Jewell 51.00 Bet
Add Peter Reid 51.00 Bet
Add Ottmar Hitzfeld 13.00 Bet

Preluat din GSp :
"Deşi TRU a scris joi despre personajul respectiv, reiau subiectul, ideea fiind că zilele trecute, 5 luni īnainte de a īmplini 72 de ani, Bobby Robson a fost concediat de Newcastle din pricina rezultatelor slabe. Cīnd echipa nu merge, antrenorul plăteşte cel dintīi. Cīt de conservatori sīnt englezii, ori poate doar īi credem noi aşa, iată că i-au aplicat regula şi lui Robson, mazilindu-l fără remuşcări. Procedīnd astfel, şefii lui Newcastle n-au ţinut cont de cariera prodigioasă a tehnicianului care a calificat "naţionala" Albionului īn semifinalele Coppei del Mondo '90 şi, printre alte trofee, a cīştigat Cupa UEFA cu Ipswich Town īn '81 şi Cupa Cupelor cu Barcelona īn '97. Ei au uitat īnsă chiar mai mult decīt atīt, amănuntul că Regina l-a īnnobilat pe Robson cu titlul de Sir, plasīndu-l alături de "nemuritorii" Matt Busby, Alf Ramsey, Bobby Charlton sau Alex Ferguson, nume pentru istoria şi, deopotrivă, pentru legenda balonului rotund.

Şi totuşi, dacă-mi permiteţi, deoarece mereu şi pretutindeni vor fi demişi antrenori, nu asta-i problema. E aceea că prima declaraţie făcută de Robson īndată după ce a rămas fără slujbă a constat īn cuvintele "caut de lucru. Nu mă pot lăsa de fotbal". Aparţinīnd unui septuagenar care nu duce lipsă nici de glorie şi nici de avere, aceste vorbe m-au emoţionat. Tulburīndu-mă, ele m-au dus cu gīndul la unii romāni, jucători, dar şi antrenori, care se plictisesc de fotbal īnainte chiar de a i se fi dăruit cu adevărat. Ei trebuie să īnveţe de la Sir Bobby Robson că unde nu-i pasiune, succesul vine greu ori nu vine niciodată."

Seahawk
6th September 2004, 19:56
:rosu: ..slabb..ce poa` sa faca scotianu' ala?..o panarama..:rosu:
n`au realizat nimic cu asta..l'a demis pe Sir Bobby ca sa`l bage pe varzetul asta..:rosu: :headbang:

Edgar
6th September 2004, 20:49
Freddy Shepherd a vrut un manager dur pentru a pune punct scandalurilor de la club (vezi Dyer). Baietilor de la Newcastle le vor iesi fumurile pe nas cu Souey. Rezultatele... ramane de vazut. N-a rupt gura targului pe unde a fost, nu cred ca va rezista mai mult de un sezon.

Kan
6th September 2004, 22:01
nu ununununununuununununununununu NU NU NU NU NU c fel antrenor e sounes nu e cine stie c antrenor bun....nu prea a avut rezultate personal cred ca s putea MULT MAI BINE

Kan
6th September 2004, 22:11
privitzi c zic suporterii lu sunderland :( :headbang:

Newcastle have announced that Blobby Robson will be replaced by Graeme Souness, much to Newcastle supporters dismay and Sunderland supporters delight!

It's news that has shocked the footballing world, with Newcastle needing a manager that could command respect from players such as Dyer.

Souness has already proved that his manager\player relationship skills are definitly not one of his stronger attributes.

Newcastle are struggling at the moment and I can't see Souness as a manager to steady the the boat. much to Newcastle supporters dismay and Sunderland supporters delight!

:rosu: :mad: :headbang: sperba alegere c pot spune
ramane de vazut c or sa facu cu asta io repet nu sunt d acord deloc!!!

Kan
10th September 2004, 19:29
urmeaza primu meci a lu sounes cotra lu blackburn--->>numa bafta :)
sa vedem c fel d antrenor e si asta ca momentan toata lumea il priveste cu suspiciune

uti2102
10th September 2004, 19:41
Souness va prelua echipa abia dupa meciul de la Blackburn. Cu Rovers antrenor interimar va fi secundul lui Bobby Robson, antrenorul tineretului, John Carver.

Seahawk
10th September 2004, 22:22
mmm..nush mai..anul acesta, premier league`ul o sa fie mai interesant ca niciodata..
De ce? Pai..e Arsenal..care nu mai are nevoie de prezentare..Chelsea..la fel..Manchester..pe vana acum ca l`au luat pe Rooney..sa zicem...Liverpool..cu gaska de spanioli..pe urma ..Newcastle..(pacat ca l`au luat pe Souness..ca`n rest erau beton)..Tottenham(Jacques Santini)...deasemenea..Middlesbrough`..cu Hasselbaink, Viduka, Mendieta, Zenden si Parlour..plus Birmingham..Heskey, Melchiot, Gronkjaer....Ce mai..o groaza de echipe..Am uitat de Aston Villa..:D..Bolton :D..Southampton :D..Charlton :D..Fulham :D ..Manchester City :))) Nu se mai termina dupa cum vedeti..

Dupa mine..cel mai spectaculos si interesant campionat din lume..O mare parte din meritul cresterii campionatului o are Chelsea (n.r. Abramovich)..De ce? Pentru ca acum toti vor sa plece in Anglia..se vede ca aici sunt lovelele in fotbal..deocamdata..

cat despre newcastle..desi imi place mult de ei..nush`...nu prea ii vad bine anul asta..
mai ales pe Souness..
cred ca or sa termine undeva intre locurile 5-7..cupa uefa..mai mult nu cred ca vor realiza..desi mi`ar placea..:D sa`i vad pe Manchester afara din grupele Ch.League :)) la anu`..dar pentru a realiza asta..eu zic ca le trebuia Sir Bobby Robson..cu toate ca incepusera prost..zic eu ca in 2-3 meciuri redresa echipa si putea sa se bata de la egal la egal cu oricine ...mai putin Arsenal :))

uti2102
11th September 2004, 19:23
Condushi de John Carver, cotzofenele au izbutit prima victorie a sezonului, acasa, contra lui Blackburn. Cei 52 012 de spectatori n-au ashteptat decat 9 minute deschiderea scorului. Presat de atacantzii alb-negrii unul din fundashii lui Rovers a inscris in propria-i poarta. 7 minute mai tarziu Shearer a marit avantajul la 2 goluri, iar cu 7 minute inainte de final O'Brien a inchis tabela : Newcastle 3 - 0 Blackburn.
Sper ca acest rezultat, impreuna cu venirea lui Souness sa trezeasca cotzofenele shi sa le duca la loc in top. Va fi mai greu insa, avand in vedere cine joaca in aparare........Carr, Hughes, Elliot.....?!?!?!?

Kan
12th September 2004, 01:31
carr e bun ma....elliot hughes o'brien bramble bernard....astea sunt tragediile:((

uti2102
17th September 2004, 01:02
Dupa ce s-au dispensat de Woodgate, cel mai bun fundash.......cotzofenele se orienteaza, probabil in disperare de cauza, spre piatza jucatorilor liberi. Astfel a ajuns la club fostul diavol Ronny Johnsen, care cu toate ca are o carte de vizita impresionanta mi se pare mult prea batran.....Oricum, ideea e ca intzelegerea este pe o perioada foarte scurta, pana la urmatoarea perioada de transferari. Sa speram ca o sa contribuie la nishte rezultate pozitive pentru Newcastle.
Shi acum......lucruri serioase! :D Kluivert inscrie de 2 ori in meciul cu israelienii. A fost primul meci pe banca tehnica a lui Graeme Souness! FELICITARI! Sa fie intr-un ceas bun!

uti2102
19th September 2004, 18:22
Newcastle invinge la Southampton cu 2-1 prin golurile inscrise de Shearer (45) shi Carr (57). Graeme Souness a inceput cu o formula ultra-ofensiva : Given, Elliot, O'Brien, Carr, Bernard, Butt, Bowyer, Jenas, Kluivert, Shearer, Bellamy! FELICITARI COTZOFENELOR! TZINETZI-O TOT ASHA!

PS : Din pacate Dyer s-a accidentat in meciul din cupa Uefa shi iar va lipsi cateva saptamani..... :( ....omul asta seamana cu Raducioiu....

uti2102
26th September 2004, 00:14
3-1 acasa cu WBA! A inscris Milner, Shearer shi Kluivert. Se pare ca Souness a readus pofta de gol shi a gasit echilibrul in aparare! GO MAGPIES!
Urmeaza Hapoel Ben Shaknin in Cupa Uefa.......

Seahawk
26th September 2004, 01:16
/hello atata timp cat Titus Bramble :)) nu figureaza pe linia de start a lui Newcastle..ei vor castiga toate meciurile :))

Nu pe bune..nu'l sufar pe jucatorul ala..mai gafeor ca el..rar se vede.. :headbang:

Oricum..vad ca Newcastle sunt pe drumul cel bun..de altfel era si normal..ce fel de probleme poa` sa`ti puna west brom acasa? :D

MATRIX98
26th September 2004, 21:06
vad ca newcastle mere din ce in ce mai bine. Desi nu`s fan newcastle, tot timpu` am simpatizat echipa asta, de fapt...nu tot timpu`, doar de cand a jucat Ginola ptr voi.

ady_azzuro
30th September 2004, 10:59
Kluivert e un atacant expirat, Newcastle nu are sanse la titlu...sunt prea mici pe langa Arsenal, Chelsea si Man. Utd

uti2102
1st October 2004, 01:11
5-1 cu israelienii! 2 goluri Kluivert shi 3 Shearer! Suntem pe drumul cel bun! GO MAGPIES!
Urmeaza grupele. Poate pica cu Steaua shi joaca la Bucureshti ! /hello

uti2102
4th October 2004, 00:45
2-2 la Birmingham. Goluri Jenas shi Butt. Inca nu reushesc sa cashtige in deplasare, dar macar e bine ca nu pierd. GO MAGPIES !!!

ADelPiero
4th October 2004, 15:39
decat sa piarda ... e bun si un egal ;)

uti2102
5th October 2004, 17:08
Newcastle a cazut in grupa D, alaturi de Sporting Lisabona, Sochaux, Panionios shi Dinamo Tbilisi. In mod normal va cashtiga grupa. GO MAGPIES !!!

Kan
7th October 2004, 09:55
alpopa dc pica cu steaua cu cn tzineai??

inter
14th October 2004, 18:52
alpopa hai sa te inveselesc ....
ete cine vine din iarna la voi .... buna lovitura:
http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=68719

Kan
17th October 2004, 23:03
1-1 cu charlton
rezultatu nu e fantastic dar jocul devine din ce in ce mai bun.Un meci cu multe ocazii in care charlton a avut ocazia victoriei spre final cand au lovit de 2 ori bara.Insa pe tot parcursu meciui si in special in prima repriza newcastle a fost echipa care a facut jocu.

uti2102
18th October 2004, 00:14
1-1 in deplasare pe The Valley. E bine totushi ca n-au pierdut. Shi ca tzin aproape de pretziosul loc 4, aflat acum la doar 2 lungimi (15, fatza de cele 13 puncte ale cotzofenelor).
Bellamy a deschis scorul in min. 40 iar Kevin Lisbie a egalat la inceputul partzii secunde.
Sper ca baietzii sa continue pe drumul ascendent shi, in final, cu putzin noroc, sa termine pe 4.
Partea buna saptamana asta e ca JJ a debutat pentru Anglia in Azerbaijan shi a avut o evolutzie buna, chiar laudata. Go JJ! GO MAGPIES!

@inter : se pare k O'Brien shi Given l-au vrajit nitzel pe Duff :D Newcastle are mare nevoie de el, mai ales ca Laurent Robert e in pierdere de viteza.

Kan
21st October 2004, 23:30
FT Panionios [0 - 1] Newcastle U.

87' [0 - 1] A. Shearer (pen.)

bun si rezultatu asta
pare cam strans la prima vedere dar e o vicorie care aduce 3 puncte.Detalii in cel mai scurt timp:)

uti2102
22nd October 2004, 00:21
A inscris Shearer din penalti! Interesant ce scrie UEFA.com, care subliniaza prestatzia excelenta a lui Sorin Colceag, portarul gazdelor :

"Colceag heroics
An outstanding performance from stand-in goalkeeper Sorin Colceag almost earned the home side a deserved point"
"The Romanian goalkeeper seemed thoroughly unflappable, coming off his line to avert the threat of the pacy Bellamy and saving well from Laurent Robert and Jermaine Jenas"

Important e ca Toon Army sunt fericitzi ! 3 puncte in vistierie, nu mai conteaza cum!

uti2102
22nd October 2004, 00:23
1-0 in Grecia cu Panionios.
Shearer a inscris in minutul 87 dupa un penalti obtzinut de Ameobi. Cronicile vorbesc despre un meci incrancenat, cu ocazii de ambele partzi shi cu o prestatzie senzatzionala a lui Colceag, goal-keeperul gazdelor.
Ce e important e ca Souness a ajuns la cota 8. MECIURI CONSECUTIVE FARA INFRANGERE !
GO MAGPIES !
GO !

PS : urmeaza in Uefa Dinamo Tbilisi; pe St. James's Park. :D

Kan
22nd October 2004, 13:32
3 puncte luate destul de greu din cauza ratarilor mari dar si a terenului care nu a fost in cea mai buna stare.Sounes si-a laudat jucatorii pt victoria obtzinute in conditii grele.
Felicitari Newcaste sa vedem c or sa faca cu celelalte echipe din grupa in special cu sporting si cu sochaux pt ca dinamo tibilisi nu ar trebui sa puna prea mari probleme :ok:

Denis
25th October 2004, 00:00
mah da ce are toata lumea cu kluivert? ce are? nu e informa? ca de imbatranit mai are vreo catziva ani. ma mir ca nici pe banca de rezerve nu e in olanda. kluivert este golgeterul portocalei mecanice al tuturor timpurilor, shi aku? :mda: :jerk: :rosu: :mad:

uti2102
25th October 2004, 00:13
4-3 pe St. James's Park contra lui Man City. Robert (surpriza placuta :) ), Shearer, Bellamy shi Robbie Elliot (alta surpriza :) )
Shi am ajuns la 9 meciuri fara infrangere! Go Magpies ! Go !

inter
25th October 2004, 01:50
mda si inca o surpriza placuta , Barry Ferguson (Rangers) este "dat" din iarna la voi...
cum joaca tipul?

uti2102
25th October 2004, 14:49
Serios ?! /hello Tipul e inchizator shi din cate shtiu a fost imprumutat sezonul trecut la Blackburn. Acum 2-3 ani, pe cand Rangers evolua in CL, Barry avea evolutzii foarte bune.

Kan
28th October 2004, 18:51
hmmmm 10 meciuri fara infrangere din care 8 victorii 3 in cupa uefa 1 in cupa ligii si 4 in campionat /hello echipa merge super bine moralu e ridicat si in runda urmatoare jucam cu chelsea in cupa ligii (io zic ca-i scoatem :cool:)
aseara 2-1 cu norwich ameobi si jenas scoru arata un meci strans da pe teren se pare ca nu a fost decat o echipa :ok:

in fine s pare ca venirea lu sounes e un lucru bun a adus o oarecare linste la club si incepe sa castige respectu jucatorilor exact c avea nevoie culbu asta ramane d vazut c achizitzii o sa faca in ianuarie din c spune el vrea 4 jucatori d valoare si bugetu se pare ca o sa depaseasca 20 de milioane d euro :rolleyes:

/hello

uti2102
29th October 2004, 00:36
In alta ordine de idei se shtie ca Shearer se retrage la finalul sezonului. In cinstea sa se va deschide in decembrie un nou "pub", la una dintre peluzele stadionului St. James's Park. Pub-ul se va numi "Shearer's" !!! That's really cool! :cool:

jay
30th October 2004, 17:58
Pai mecla de betiv are, util cotofenelor n-a prea fost, la NT nu-mi amintesc sa fi facut meciuri memorabile, poate doar golul inscris Germaniei la Euro 2000, pe scurt vorbim de un jucator mediocru. Du-te la pub, Alan, acolo e locul tau! Indiferent de care parte a tejghelei.:)

uti2102
30th October 2004, 21:30
MEDIOCRU ?!?!?!
Nu shtii ce vorbeshti!
Alan Shearer este unul dintre cei mai prolifici atacantzi ai deceniului trecut in campionatul englez shi cu sigurantza cel mai bun atacant pe care l-a avut natzionala Angliei de la Gary Lineker incoace! Ca sa nu mai vorbesc shi de seriozitate, profesionalism sau loialitatea pentru culorile clubului shi ale tzarii. Nu degeaba a fost capitanul natzionalei Albionului !
Vorbeshti prostii, probabil din rautatea cauzata de faptul ca un "fatalau" fara caracter, David Beckham, a fost facut simbolul diavolilor din Manchester! :rosu:
Pana sa mai faci asemenea afirmatzii ar trebui sa te mai informezi !!! Iar daca pur shi simplu o faci din rea-vointza te rog sa te lashi shi sa te duci pe intern! Acolo potzi sa spui ce vrei despre alde Jean, Romel sau Gigel. Pentru ca acolo jignirile de genul asta nu displac nimanui! Deh...suntem doar in Romania!
Aici incercam sa fim in spirit de fair-play! Asta inseamna sa postezi informatzii verificate! IN NICI UN CAZ RAUTATZI IEFTINE !!!
:jerk:

jay
31st October 2004, 08:50
Buna dimineata, AlPopa!:)

Este parerea ta, subiectiva, cum ca Shearer a fost un mare atacant. Overrated este cuvantul pe care publicatii serioase din Albion gen The Guardian l-au folosit cand s-au referit la Alan al tau. Se spune ca omul, in eventualitatea unei evolutii intelectuale normale, realizeaza la o anumita varsta ca e bine sa dea cu presupusul cat mai putin. Eu urmaresc EPL de pe vremea cand altii vedeau la TV 2-3 meciuri pe an: d-s, s-d si finala Cupei Romaniei. Asa ca numai neinformat nu ma poti numi!

Rautati fata de Newcastle United? Hai ca esti haios!:D Rivalii nostri sunt Liverpool, Arse si Chelski. Ai uitat ca nu sunt fan Sunderland?;)

In spirit de fair-play mi-ai aratat funduletul? Ai vrea tu sa scapi de mine aici, dar am de gand sa fiu destul de activ in aceasta sectiune a forumului. Mai mult decat la Gigel.

O zi frumoasa!

uti2102
31st October 2004, 13:26
Bine Claudiu, tu eshti ala care are dreptate iar totzi microbishtii din Albion sunt nishte tantalai !!!
Degeaba are Shearer peste 250 de goluri inscrise in prima liga, degeaba este Shearer al 6-lea marcator din istoria natzionalei.....este doar "overrated", nu ?! :ciocan:
Nu ma lua cu "obiectivismul" din "The Guardian" sau "Gardianul" :evil: ! Itzi arat eu articole la obiect de pe site-ul oficial al FA, de pe site-urile dedicate natzionalei Angliei sau Premiershipului.
Contestarea valorii shi meritelor lui Shearer e sinonima cu punerea in discutzie a palmaresului Stelei. Adica e un "Borcism" !

Seahawk
31st October 2004, 20:14
and finally they've managed to lose.. :evil:

Congrats Bolton ! :degete:

uti2102
1st November 2004, 00:15
Ce mah tzii cu Sunderland, Leeds sau Middlesbrough ? :D
Asta e, trebuia sa se intample odata shi odata. Acum macar shtim ca n-o sa pierdem in viitorul apropiat. Sper!
Pentru cotzofene a marcat Darren Ambrose (1-1)....
GO MAGPIES !

jay
1st November 2004, 10:38
totzi microbishtii din Albion sunt nishte tantalai !!!
Asta e din categoria Emil Bobu. Toti microbistii!:D

Degeaba are Shearer peste 250 de goluri inscrise in prima liga, degeaba este Shearer al 6-lea marcator din istoria natzionalei.....este doar "overrated", nu ?! :ciocan:
Exact! Dovada si faptul ca a jucat numai la cluburi mici.

Nu ma lua cu "obiectivismul" din "The Guardian" sau "Gardianul" :evil: !
Daca pentru tine presa britanica inseamna doar tabloidele, incerc te inteleg. Desi raman la parerea ca o comparatie intre "The Guardian" si fituica damboviteana se poate face doar in necunostinta de cauza.

Itzi arat eu articole la obiect de pe site-ul oficial al FA, de pe site-urile dedicate natzionalei Angliei sau Premiershipului.
Fiecare zarzavagiu isi lauda marfa. Sa fim bine intelesi, nu la tine ma refer in postura agricultorului, ci la FA. Am precizat acest lucru tocmai pentru ca vad ca esti tentat sa faci confuzii. Eu chiar sunt bucuros ca exista si alti forumisti care-mi impartasesc pasiunea pentru fotbalul englez! Am descoperit cam tarziu aceasta sectiune a forumului, dar vorba englezului, better late than never!

Contestarea valorii shi meritelor lui Shearer e sinonima cu punerea in discutzie a palmaresului Stelei.
Interesant! Ei bine, imi cunosti parerea despre asa-zisele performante ale Stelei de pana in 1989. Dar despre asta putem discuta in alte locuri.

Toate cele bune!

uti2102
1st November 2004, 11:15
Nu cred k putem ajunge nicaieri cu discutzia asta, pentru ca faci numai afirmatzii rautacioase.
Shearer a jucat la echipe mici ?! Culmea, daca ar fi fost asha atunci inseamna ca recunoshti ca este un super-atacant, reushind de 3 ori consecutiv sa inscrie peste 30 de goluri in Premier League ('94-'97) fiind sustzinut de linii de mijloc "mici", ale unor echipe "mici"...
Dar nu e deloc asha : Shearer a cashtigat titlul cu Blackburn (shi nu cred k potzi spune ca o campioana a Angliei e o echipa mica) iar apoi a jucat la echipa lui de suflet : NEWCASTLE UNITED !!!!!

jay
1st November 2004, 11:51
Eu admit ca ar putea exista o anumita doza de subiectivism in afirmatiile mele. Dar argumentul tau cu Blackburn e pueril. In istoria recenta a fotbalului englez, sa zicem ultimele 3 decenii, nici o campioana n-a facut Anglia de ras cum au reusit impotentii de Rovers! In grupa LC din care au facut parte au reusit sa termine pe ultimul loc, cu un singur punct acumulat, daca memoria nu-mi joace feste. In conditiile in care CL era la inceput, doar 4 grupe a cate 4 echipe, nu primele 3-4 cluburi din fiecare tara cu fotbal tare...

Stiu ca Alan este fan Newcastle si ca si-a dorit mult transferul la cotofene. Imi amintesc perfect primirea care i s-a facut, cu zeci de mii de oameni aclamandu-l.

Eu nu am nimic impotriva ca tu il consideri pe Shearer un mare fotbalist. Este opinia ta si o respect. Eu am alta parere, fara suparare. Ca sa-ti dovedesc ca nu este vorba de nici o rautate, Becks mi se pare un fotbalist submediocru, chiar daca a imbracat ani buni tricoul lui Man Utd! Este singurul mijlocas pe care nu l-am vazut niciodata dribland. A driblat fotbalul, atat! Fotbalisti care executa binisor loviturile de colt si lovilurile libere gasesti si la Farul, Trakia Plovdiv, Ankaragucu. Dp meu dv, Becks este "well overrated"!

Ce-ar fi ca la rubrica EPL (sau la alta) sa comentam in fiecare etapa rezultatele, evolutiile jucatorilor samd?

Succes cotofenelor tale!:)

uti2102
1st November 2004, 13:02
Pentru Blackburn, "o echipa jalnica", Shearer a inscris 31, 34 shi iarashi 31 in 3 sezoane consecutive, in campionat! Nici Henry nu inscrie atatea, shi are parte de super-echipa!!!

vasile314tzurka
1st November 2004, 14:34
se poate mai alpopa sa tii tu cu niste engleji vicleni care se iau de mutu... nu se face. renunta cit mai ai timp ca miine poimiine te iau aia la defilare ca tii cu ei.

uti2102
1st November 2004, 15:07
Mai vicleni ca la Londra nu se poate! :no: In plus, aici in Northumberland ai de-a face cu solidaritatea "scotziana". :D
Acum 2 luni Gazza, care a trecut prin evenimente mult mai dificile (bautura, droguri....) decat Mutu, a fost aclamat de un intreg stadion la un meci demonstrativ la care au evoluat fostele glorii alb-negre. Iar comunitatea nu l-a parasit niciodata, din contra, l-a ajutat sa revina pe drumul cel bun.

vasile314tzurka
1st November 2004, 15:13
deci numai cu londonezii ai tu ce ai ca nu suporta drogatii... am inteles. pai fa tu o fundatie scotiana pentru lupta contra nenorocitilor aia care aresteaza oameni draguti care vind cocaina... mde.

uti2102
1st November 2004, 15:35
Nu discutam despre ce a facut Mutu. Treaba e clara! A greshit shi trebuie pedepsit! Dar ceea ce a facut Chelsea nu se face!

Kan
7th November 2004, 23:06
Newcastle - Fulham 1-4
un meci stralucit cu ocazia caruia as vrea sa felicit fundasii de fier ai echipei noastre hughes, elliot, bramble, o'brien(in special ultimii 2) :jerk: :mda: :rosu: si sa le doresc o plecare cat mai rapida ca in opinia mea sunt petarde prea mari pt echipa asta

o chestie misto e ca lu o'brien i s-a reanoit contractu in vara cu o marire de salariu :mda: cred ca pt prestatiile lui magnifice ca altfel nu stiu pt c i-ar face contract nou

ps cred ca l-am uitat pe extraordinarul bernard (cum am putut sa-l uit pe el oare ) :rosu: :ciocan:

uti2102
7th November 2004, 23:11
Dupa infrangerea de la Bolton, prima dupa 9 meciuri, Newcastle s-a prabushit acasa in fatza lui Fulham. La un moment dat scorul arata 0-4. :mda: Cel care a spalat nitzel rushinea a fost Bellamy. Scor final 1-4. :ciocan: