PDA

View Full Version : Newcastle UTD



Pages : 1 2 3 [4]

Bogdy LFC
14th December 2007, 14:16
Fostul manager al lui Newcastle si-a dezvaluit, intr-un interviu acordat Setanta Sports, dezamagirea de a fi fost destituit de la Newcastle in 2004, dupa 5 sezoane bune la carma “cotofenelor”.

“Am lucrat bine acolo si mi-a parut rau cand mi s-a spus ca nu voi mai continua la gruparea din nordul Angliei. Am preluat echipa de pe ultimul loc si am dus-o in prima parte a clasamentului. Fara a fi lipsit de modestie, clubul a suferit mult dupa ce am fost demis. Sper sa-si revina si cred ca Sam Allardyce are capacitatea de a readuce performanta la Newcastle.” a declarat tehnicianul in varsta de 74 de ani.

Are perfecta dreptate Robson.La ce juactori valorosi are Newcastle,ar trebui sa se bata la cel mult un loc de CL :rolleyes: Problema este k NU se stie acnd se va gasi un antrenor care sa inchege echipa aia :mask

Kan
16th January 2008, 23:47
KEVIN KEEGAN NOUL ANTRENOR!!!! S-A INTORS REGELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! :D:D:yeah::ok:

Elphax
16th January 2008, 23:56
sa nu fie doar o lovitura de imagine ...

Elphax
17th January 2008, 00:02
pleaca ma de aici fanaticule obsedat ...

ducus
22nd January 2008, 19:58
GOANA DUPA BECKHAM
Beckham s-a antrenat si cu Arsenal dupa ce s-a incheiat campionatul in SUAConform presei britanice, gruparea Newcastle United încearca sa-l aduca la echipa pe internationalul englez David Beckham de la Los Angeles Galaxy, “atuul” clubului din Premier League fiind reprezentat de relatiile bune ale patronului Mike Ashley cu firma Adidas, a carei imagine este chiar jucatorul si la care Ashley detine o parte din actiuni.

Mutarea pare a fi una imposibila, data fiind valoarea exorbitanta a contractului lui Beckham de la LA Galaxy, dar Mike Ashley este recunoscut pentru sumele imense pe care le “arunca” în fotbal, el multumindu-se si cu un eventual împrumut al mijlocasului.
http://prosport.ro/articole/goana-dupa-beckham/74222
Asadar, ce parere aveti? Va reveni Beckham in fotbalul englezesc, unde s-a consacrat? Tare mi-as dori sa vad cuplul Beckham-Owen din nou in actiune, ca pe vremuri. :D

Bogdy LFC
26th January 2008, 17:17
Newcastle s-a schimbat serios la fata dupa venirea lui KEEGAN :floricica: A dominat pana acum meciul cu tunarii

kain
8th February 2008, 16:12
"Stiu ca lumea imi spune ca nu e posibil, dar eu doresc sa incerc, de ce nu ? Henry este cel mai bun jucator pe care l-am vazut in campionatul englez. As vrea sa il readuc in Anglia" a declarat Keegan.

Dupa ce a preluat fraiele echipei Newcastle United, fostul international englez, Kevin Keegan doreste sa transforme echipa din nordul Angliei intr-o grupare de prima mana in Premier League. Pentru asta managerul este gata sa investeasca in aducerea unor jucatori cu nume, visul sau fiind aducerea lui Henry, atacantul francez al Barcelonei.

Andrei_23
8th February 2008, 19:39
Nu merita sa dai zeci de milioane de euro , Henry ar veni probabil lipsit de motivatie pe un salariu colosal
De banii pe Henry l-as lua pe Benzema de la Lyon :D

Iaco
5th May 2008, 16:35
Nu merge Benzema la Newcastle...daca e sa vina in anglia vine la echipele mari...si oricum a zis ca prefera campionatele spaniol si italian in locul celui englez considerand ca sunt mai pe stilul sau de joc:)

Hai Newcastle azi cu victoria in meciul cu Chelsea:D:D...chiar daca keegan nu e prietenul lui man utd...i-a cam tras-o man utd in ultimele sezoane:D:D

Kan
12th May 2008, 10:23
stati calmi ashley nu baga bani ca abramovici. Bugetu de transferuri pentru keegan o sa fie de 20 de mil de lire parca. In plus....s-a hotarat impunerea unei noi strategii...fara jucatori de tip owen vor sa cumpere jucatori tineri si foarte talentati sa-i creasca. Obiectivu ar fi un trofeu un urmatorii 3 ani "by any means possible".

Kan
4th July 2008, 12:17
Jonas Gutierrez de la Mallorca primul transfer al verii de la noi. Nu a fost facuta publica vro suma de transfer insa ziarele din insula situeaza suma in jurul a 5 milioane de lire.

Mario Di Lazi
8th July 2008, 07:48
Bin Laden vrea Newcastle
Familia celui mai căutat terorist al planetei este pregătită să ofere 370 de milioane de euro pentru achiziționarea clubului Newcastle. Substratul afacerii este dorința lui Bin Laden de a le demonstra americanilor că este mai presus decât ei și în sport, numeroase echipe englezești având patroni yankei.

prosport.ro

ps. asta da știre :D

Kan
27th July 2008, 19:46
un singur cuvant....zeitgeist

Elphax
19th August 2008, 12:38
Inceput bun de sezon, 1-1 in deplasare la campionii MU.

Martins a deschis scorul in min.22, din pacate gazdele au egalat dupa 3 minute

Urmeaza cu Bolton acasa , sper la o victorie :)

Kan
23rd August 2008, 16:24
de precizat ca noile achizitii s-au descurcat foarte bine. Imi pregatesc streamu pt bolton deja :D

miril
18th September 2008, 10:23
Bill Gates...

Bogdy LFC
18th September 2008, 18:13
Bill Gates...

Asta da zvon pentru Newcastle...daca Microsoft va cumpara clubul e bine dar pentru a face din Newcastle clubul cel mai puternic din lume,Bill nu trebuie sa se uite la bani :D

Mario Di Lazi
16th May 2009, 21:13
Chiar imi pare rau de aceasta echipa ... dupa 0-1 azi acasa nu cred ca se mai pot salva de la retrogradare ...

miril
16th May 2009, 21:19
Si mie.

Mario Di Lazi
16th May 2009, 21:23
Si cand te gandesti ce jucatori au in lot ...

Sir. Eko
16th May 2009, 22:34
Hull pierde cu Manchester etapa viitoare,Newcastle face egal cu Aston Villa si nu cade,apoi toata presa din Anglia o sa il laude pe Alan Shearer pana peste cap,sau poate sa cada ...nu prea imi pasa :D

YoNuTzz
16th May 2009, 22:39
nu cred ca man utd o sa fie interesata de meciul cu hull, deoarece dupa meci o sa fie finala UCL cu barca...so...

Sir. Eko
16th May 2009, 22:40
Hull e o echipa foarte slaba,o bate Manchester cu rezervele...

YoNuTzz
25th May 2009, 21:05
Relegated !!!

Tazz
25th May 2009, 22:22
Hull e o echipa foarte slaba,o bate Manchester cu rezervele...

Ai avut dreptate :D

sebike
25th May 2009, 23:02
http://http://www.newcastle-united.ebul.ro/ (http://www.newcastle-united.ebul.ro/) o Pagina despre Newcastle facuta de mine:)

Sir. Eko
26th May 2009, 15:36
Hull a pierdut ,aveau nevoie de un egal sa se salveze....Nu au reusit ...
Cel mai probabil vor sta doar un sezon in liga secunda...

aj styles 11
26th May 2009, 18:36
Hull a pierdut ,aveau nevoie de un egal sa se salveze....Nu au reusit ...
Cel mai probabil vor sta doar un sezon in liga secunda...

esti sigur de asta??
au jucatori cu salarii mari si probabil multi nu vor acepta o majorare drastica ....deci vor fi nevoiti sa vanda ....

Tazz
26th May 2009, 21:19
au jucatori cu salarii mari si probabil multi nu vor acepta o majorare drastica ....deci vor fi nevoiti sa vanda ....

Eu cred ca ar accepta cu mare placere :D

Catalin
26th May 2009, 21:20
Pacat de o asa echipa:( Valori mari, poate prea mari ca sa poata sa formeze cu totii o echipa. E si vina antrenorului, asta e clar. Sper sa promoveze la anul:ok:

ducus
28th May 2009, 22:39
Vor ramane Owen, Obafemi, Duff si Ameobi alaturi de "cotofene" si la matineu? Sau isi vor cauta alta echipa, una de top, la care au mai fost (Inter, Liverpool etc.)? Ce sanse ar avea sa vina acolo ca titulari? Ii va lasa Allan Shearer la greu? Va pompa patronul destui bani pentru revenirea in Premier League?

aj styles 11
31st May 2009, 19:15
Mike Ashley vrea sa vanda echipa sau sunt doar niste zvonuri???

Celso
31st May 2009, 19:19
nu am idee, in orice caz am auzit ca Liverpool ar fi tentata sa il readuca pe Owen

Gooner
31st May 2009, 20:19
nu am idee, in orice caz am auzit ca Liverpool ar fi tentata sa il readuca pe Owen

:happy:lol::happy:lol:

Celso
31st May 2009, 20:45
totusi tre sa spui si ceva in postul ala in caz ca nu vrei un warning:D

Gooner
31st May 2009, 23:28
Cere-mi warning, ca d-aia nu mai pot eu. Defapt, ce sa ma mai mir daca ti cu o echipa facuta pe hartii. Owen nu o sa mai ajunga in aceasta viata la Lpool, nu are cum! Zilele lui de glorie au apus demult, nu mai e acel baiat simpatic care inscria 4/5 faze, nu mai prinde nici loc in echipa nationala iar in ultima etapa de campionat, Owen a fost rezerva (a intrat in rep2). Liverpool n-are nevoie de Owen, nu poate sa-si permita ca sa-si tina vechiul simbol pe tusa si ar mai fi motive pentru care nu l-ar lua. R. Keane venit de la spurs n-a facut nimic la Liverpool, iar Benitez a recuoscut ca si-a luat o mega-teapa, la fel s-ar intampla si cu Owen. Desi nu e deloc strain publicului de pe Anflield, Owen cu siguranta nu s-ar adapta rapid, plus ca are si el o varsta......... DECI : NU ! .......daca erai baiat destept intelegeai ceva prin emoticonurile alea.

Celso
1st June 2009, 11:24
Cere-mi warning, ca d-aia nu mai pot eu. Defapt, ce sa ma mai mir daca ti cu o echipa facuta pe hartii. Owen nu o sa mai ajunga in aceasta viata la Lpool, nu are cum! Zilele lui de glorie au apus demult, nu mai e acel baiat simpatic care inscria 4/5 faze, nu mai prinde nici loc in echipa nationala iar in ultima etapa de campionat, Owen a fost rezerva (a intrat in rep2). Liverpool n-are nevoie de Owen, nu poate sa-si permita ca sa-si tina vechiul simbol pe tusa si ar mai fi motive pentru care nu l-ar lua. R. Keane venit de la spurs n-a facut nimic la Liverpool, iar Benitez a recuoscut ca si-a luat o mega-teapa, la fel s-ar intampla si cu Owen. Desi nu e deloc strain publicului de pe Anflield, Owen cu siguranta nu s-ar adapta rapid, plus ca are si el o varsta......... DECI : NU ! .......daca erai baiat destept intelegeai ceva prin emoticonurile alea.

Goonere, eu nu am facut altceva decat sa spun ce am citit pe un site specializat, nu am scos aia din mintea mea !!!

Nu stiu acum daca il vor lua sau nu, dar asa cum l-au readus pe Fowler, asa il pot readuce si pe Owen care este un simbol pentru Liverpool ...si cu siguranta Owen nu si-a spus ultimul cuvant in fotbalul englez, desi multi il considera terminat:)

Te-am avertizat in legatura cu emoticoanele deoarece aici nu suntem pe chat sau cel putin threadul asta nu este unul de offtopic, forumul are niste reguli clare.

Sir. Eko
1st June 2009, 14:56
Owen nu si-a spus ultimul cuvant in fotbalul englez, desi multi il considera terminat:)



E terminat de multisor deja .

Kan
8th June 2009, 12:16
Aveti in echipa asta cel mai elocvent exeplu al unui management prost. Oamenii care au condus culbul pana acuma au fost niste retarzi...sau doar prost intentionati. Nu poti sa fii echipa cu a 5a factura de salarii din Premiere League si sa retrogradezi intr-un mod atat de penibil.

Imi pare rau sa spun asta dar nu cred ca vom promova din prima. Astept sa se faca tranzactia de vanzare-cumparare (se pare ca Ashley cere doar 100 mil de lire pe club) , dupa care vedem pe cine aduc antrenor si care este strategia. Personal prefer sa stam 2 3 ani championship decat revenim si sa fim la fel de penibili ca sezonu asta.

ducus
10th June 2009, 09:04
Oricum "cotofenele" vor avea un sezon infernal, cu 8 meciuri in plus /an fata de Premier League. Nu mai zic de contracandidatele la promovare, unele chiar cu nume grele in fotbalul englez. Le urez mult succes! :) Acum marea intrebare e: Owen va ramane fidel clubului sau isi va cauta alta echipa cu pretentii?

aj styles 11
14th June 2009, 21:57
Oricum "cotofenele" vor avea un sezon infernal, cu 8 meciuri in plus /an fata de Premier League. Nu mai zic de contracandidatele la promovare, unele chiar cu nume grele in fotbalul englez. Le urez mult succes! :) Acum marea intrebare e: Owen va ramane fidel clubului sau isi va cauta alta echipa cu pretentii?


Owen vrea sa plece ,......dar,nici o echipe nu il vrea .

Catalanul
14th June 2009, 22:07
normal ... eu unul nu i-as plati lui Owen un salariu de 5 milioane € / an

Gooner
30th July 2009, 13:55
Obafemi Martins s-a transferat la Wolfsburg

Andrei_23
30th July 2009, 13:59
M-as mira sa promoveze Newcastle inca din primul sezon...

Iaco
30th July 2009, 14:01
Uite ca l-a vrut Man Utd moca si a dat si patru sau cinci goluri pana acum:D:)

ducus
22nd September 2009, 09:07
Newcastle are meci astazi in Cupa Ligii cu Peterborough UTD.

HardmaN
29th October 2009, 22:05
Newcastle o sa poromoveze sa vedeti voi:)

ducus
5th January 2010, 10:09
Pai normal ca va promova, fiindca nu prea are rival, desi West Bromwich s-a apropiat la 6p. cu 1 meci mai putin :D Cred ca si Nottingham Forrest va umbla la brat cu "cotofenele" spre Premiership, alte contracandidate serioase nu prea vad in momentul de fata.

ducus
21st May 2010, 20:19
"Cotofenele" au reusit sa promoveze din nou, neavand rival serios in sezonul deja incheiat. Sa vedem daca la anul vor prinde un loc de cupele europene, va fi interesanta "dubla" cu WBA. :D
Sa vedem ce transferuri vor face acum in vara, dat fiind ca numele mari de altadata s-au imputinat...

Pedro1984
8th August 2010, 20:05
si a promovat....

Mario Di Lazi
27th January 2014, 21:02
PSG este interesata de jucatorul Yohan Cabaye. Oferta francezilor (14 mil de euro) a fost refuzata de gruparea engleza.

Mario Di Lazi
13th January 2015, 10:47
Surpinzatoare decizia antrenorului Alan Pardew care a last-o pe Newcastle United pe locul 10 si s-a dus la Crystal Palace de pe locul 18... banii :D

Geog
2nd February 2015, 21:39
John Carver este noul antrenor.

Johnny D
3rd February 2015, 07:27
OMG, cineva a postat altundeva in afara de la Arsenal, Liverpool, MU, Chelsea, City sau Tottenham!:o:
Not that we care...

Doctor_Satan
15th September 2015, 10:46
Cotofenele au inceput sezonul mai prost decat l-au incheiat pe precedentul.
Poate reusesc sa nu retrogradeze.

delaparis
7th October 2021, 21:36
Newcastle a fost cumparat de arabi. Posibil sa devina cel mai bogat club din lume :rolleyes:
https://www.nufc.co.uk/news/latest-news/pif-pcp-capital-partners-and-rb-sports-media-acquire-newcastle-united-football-club/

Johnny D
7th October 2021, 22:02
Unii sunt mai arabi decat altii...

delaparis
7th October 2021, 22:05
Cica patronul are 300 miliarde dolari avere personala. Cei de la PSG au doar 200 miliarde :))