PDA

View Full Version : Newcastle UTD



Pages : 1 2 [3] 4

Kan
16th August 2005, 12:33
Irish striker Robbie Keane is the latest player to cross Graeme Souness radar at Newcastle.
With just over a fortnight until the transfer window slams shut, it is being suggested that Newcastle chief Graeme Souness is ready to pursue other options with Keane a reported top target.

siiiii....

Newcastle have rejected Tottenham's latest offer for their England midfielder Jermaine Jenas - cash plus Robbie Keane in a deal Spurs value at Ł6million.

si-ar pune suporterii in cap dc l-ar da pe jennas in sepcial k el va fi urmatorul capitan dupa c se retrage shearer

inter
18th August 2005, 18:50
mda se pare ca va plac interistii :D:D, in sfarsit unul mai bun e in drum catre voi ... e vb. de van der Meyde .... asa da!

Triphat
19th August 2005, 16:01
Newcastle doreste sa-l transfere pe Albert Luque de la Depor..

Kan
24th August 2005, 17:30
NEWCASTLE United today announced they had agreed a club record transfer fee with Real Madrid for striker Michael Owen.

The Magpies have met the asking price and conditions of the La Liga giants for the England international, and it is now up to the player and his advisor to respond.

A club statement issued to nufc.co.uk read: "Newcastle United have met Real Madrid's asking price and conditions.

"The agreed fee will be a record transfer fee for Newcastle United.

"It is now up to the player and his advisor."...
...





bla bla bla....ma indoiesc k ar veni owen....o cascadorie d-a lu nea freddy k sa mai scape de presiune..sa ne asteptam la o negare categorica a lu owen acu.

Triphat
24th August 2005, 20:37
Newcastle s-a inteles cu Real Madrid pentru suma de Ł18m dar nu si cu Michael Owen, care vrea sa ajunga la Liverpool. A zis el.. ca daca nu ajunge la Liverpool o sa se duca la Newcastle un sezon sub forma de imprumut ca vrea sa joaca titular in anul campionatului mondial.

Dan-11
25th August 2005, 13:43
Aparuse o stire cum ca Pancu ar parasi Besiktas pentru unul din campionatele Angliei , Spaniei sau Rusiei, una din optiuni era chiar Newcastle...
M-au trecut fiorii...m-as fi bucurat, dar nu stiu daca facea fata sau era doar o dezamagire (ca si Mutu la Chelsea).

Kan
25th August 2005, 22:51
nu prea are ce cauta pancu la newcastle sau in anglia...in primu rand ar juca k..pancu..
partea buna la chestia asta ar fi ca dejteptzii astia care dau muma mutv si chelseatv s-ar mai uita si p la noi...k deh e un roman..bla bla bla..oricum nu prea cred in vestea asta

Kan
25th August 2005, 22:55
in alta ordine de idei..owen are pana in seara asta sa se hotarasca dc vine sau nu(io zic k nu prea sunt sanse)..daaarrr...
NEWCASTLE AGREE LUQUE FEE

Albert Luque will arrive at Newcastle United on Friday for a medical, after a fee in the region of Ł10 million was agreed with Deportivo La Coruna.

Agent Francis Martin exclusively told skysports.com that an accord had been reached over the player and that he would seal a move to The Premiership this week.

"Tomorrow (Friday) morning Newcastle will send a plane for Luque and his father," said Martin.

"We are confident that the player will pass the medical and sign a contract."

Luque himself expressed his delight at the chance of playing in England, saying: "I am happy that a deal has been done.

"The Premiership is an excellent league.

"It is up to the coach but I am prepared to play on Sunday against Manchester United.

"To be in the team next to [Alan] Shearer would be a huge personal satisfaction to me."


bun si asa

Kan
26th August 2005, 13:20
luque semneaza azi.
+ alte stiri
"Souness, who also confirmed the Magpies have made an inquiry about Dutch international Dirk Kuyt"...asta mi se pare super transfer..mai bun decat owen..as da un ficat pt jucatoru asta :P

Nu s-a abandonat ink cursa pt owen da nu cred ka's prea mari sanse la el..liverrpool da raspunsu sapt viitoare.

Kan
28th August 2005, 22:46
deci pe langa faptul k suntem prosti mai avem si ghinion cu carul..cum e frate posibil sa ti se accidenteze 3 oameni intr-un meci???..emre , dyer si bowyer..deci hmmm..km nasoala treaba..m-am saturaaaatttt...tre sa se schimbe cv in urmatoarele 2 3 etape e nevoie mare de victorii..dc nu..alt antrenor....dc vede careva rezumatul sa-mi zica si mie cum au jucat pls..dupa reporturi se pare k am jucat cv mai bine..un egal sau chiar o victorie putea fi scoasa dc nu jucat boumsong asa de slab :no:

uti2102
29th August 2005, 14:05
Deja am inceput sa ma obishnuiesc cu infrangerile de-acasa in fatza diavolilor... :mda:

Kan
29th August 2005, 22:50
England striker Michael Owen tonight held talks with Newcastle over a possible move to St James' Park.

The 25-year-old Real Madrid frontman met for several hours with Newcastle officials in Northumberland this afternoon, but there was no word from the club about the outcome after talks concluded.

si ink asteptam sa vedem

Triphat
29th August 2005, 23:19
Cred ca totusi ar alege sa ajunga la Liverpool.

Kan
30th August 2005, 12:54
WORLD EXCLUSIVEOwen Agrees Magpies Move
By Gary Oliver

MICHAEL Owen was today poised to become a Newcastle United player after agreeing to join the Magpies on a four-year deal.

The 25-year-old was due to undergo a medical this afternoon, after Real Madrid accepted what was a club record transfer offer from United.

The fee beats that paid to Blackburn Rovers for the signing of Alan Shearer back in the summer of 1996.

And ecstatic chairman Freddy Shepherd believes the arrival of Owen would rank on a par with that fantastic transfer.

He told nufc.co.uk: "Bringing Michael to St. James' Park will rank alongside the signing of Alan Shearer as my proudest moment at Newcastle United.

"Newcastle fans love centre-forwards and Michael is a fantastic goalscorer. He's someone we would love to build the team around and we hope he can help us bring success to the club."

Owen is poised to take the vacant number ten jersey at St. James'.


se pare k am luat si noi cv bun in sfrastit :ok: :evil: :D /hello

Triphat
30th August 2005, 14:12
/hello Felicitari. Un transfer care cred ca va da roade. A ales Newcastle pe motiv ca la Liverpool nu era garantat un loc de titular.

Kan
30th August 2005, 14:23
traiasca shearer toata lumea stie cn l-a convinse p owen sa vina...si mai stie cn va fi urmatorul manager al cluburui :ok:

Triphat
30th August 2005, 23:48
Owen a trecut testul medical si este asteptat sa semneze maine la amiaza.

Dan-11
31st August 2005, 04:47
Valoarea lui Owen este incontestabila dar nu e cam mult 28 de mil. ?
Daca avem asa bani de ce nu cumparam fundasi adevarati...

uti2102
31st August 2005, 16:43
Era nevoie de un atacant de viteza dupa debarcarea lui Bellamy. Owen a fost alegerea fericita :D
Sper ca shi Luque sa arate ce e mai bun din el shi de la anul sa-i ia locul cu brio lui Alan in avanposturi :D
Shi totushi......ma uit la portar, ma uit la mijloc, ma uit la atac.....Dar apararea UNDE E ?! Boumsong, Taylor ????? Doar atat ?!?!

LATER EDIT : Jenas la Spurs pentru ~9 milioane de lire....... :mda:

Kan
31st August 2005, 20:52
k precizare..pt owen s-au dat 17 mil euro...in aparare sa zicem k au luat cate cv dar nu prea...taylor se descurca destul de bine si dc bramble nu mai gafeaza k un incepator o sa fie totul bine..astept cu nerabdare meciu cu fulham:D....au incercat sa-l ia inapoi pe solano..nuy au reusit.....NU SUNT DELOC DE ACORD CU VANZAREA LUI JENAS :jerk: :mda: l-au dat si p putini bani.. :no:

Kan
10th September 2005, 18:40
dupa cum merg treburile in meciul cu fulham prin min 70 ..eu cred (si sper) k asta va fi ultimul meci al lui souness la newcastle...SA VINA SHEARER

:headbang:

uti2102
10th September 2005, 19:13
Pana la urma un punctuletz........Jenibil. :mda:

Kan
10th September 2005, 19:19
cum cheltui 50 mil d euro si joci in hala??...o fi greu :mda: ...apararea a mai comis-o ink odata...mama ei de treaba...mai avem mult de suportat oare

uti2102
10th September 2005, 19:23
Incep sa cred k ashtia de la club sunt *******i. In loc de Oweni, Luque-i shi Kluivertzi mai bine aduceau un fundash mai de doamne ajuta !!!

Kan
10th September 2005, 19:30
corect...deci transferurile facute in ultimii ani sunt impotriva oricarei logici...e clar de pe vremea lu keegan k apararea la noi e un termen fantoma...nu inteleg c tot fac acolo..bramble a fost facut pt a gresi si asta e tot..nu-l vad io devenind cn stie c jucator..si taylor e prea tanar astept k in sezoanele urmatoare sa devina un jucatori de clasa dar pana atunci...ciurucuri..si pe langa toate problemele astea mai facem si o galagie de accidentari...park suntem blestematzi :hmm:

Triphat
10th September 2005, 23:34
Owen cel putin nu si-a meritat banii. O sa se vada asta...

Triphat
18th September 2005, 19:07
Blackburn - Newcastle 0-3 ...prima victorie. dar tot acelasi joc slab.. va avea probleme Newcastle sezonul asta.

Kan
18th September 2005, 22:14
au jucat asa de slab???...lasa ma k nmu avem ink 5 titulari..sper sa joace cv mai bn atunci :)

Triphat
19th September 2005, 15:26
Era sa adorm in prima repriza. Serios.. au jucat slab de tot Newcastle, atat au avut noroc ca Blackburn n-au un atacant bun care sa bage mingea-n ate. :) Oricum, golurile au fost faine, mai ales ala a lui Shearer, sut la semi inaltime din lovitura libera.

Kan
19th September 2005, 23:29
lasa ma k ne facem noi mari si ne luam teneshi :P

Kan
3rd October 2005, 12:59
Kieron Dyer has been ruled out of Newcastle United action until Christmas.

frate nu e posibil asa cv..asta e un al 2lea woodgate..numa ghinio are echipa asta...cum mama masii e posibil sa ai atatzia accidentatzi..hai k ma simt inspirat o accidentare owen d vro 6 luni nu m-ar mira DELOC:headbang:

Kan
4th October 2005, 00:18
ba sunt curios???...cn a comasat thredurile??

Triphat
4th October 2005, 13:28
Eu, la cererea lui Alpopa.

Kan
4th October 2005, 23:20
:) tare titlul meu cu numele lu alpopa k starter lol

uti2102
4th October 2005, 23:41
A dat merge shi cum Newcastle United era primul thread (cronologic vorbind) a luat semnatura mea. Shi numele pus de tine (asta depinde de pe care thread a dat Triphat comanda) :P

Kan
7th October 2005, 00:32
aveai dreptate tu..trebuia sa ne faca un d-ala separat noua:D

Kan
17th October 2005, 12:14
The referee whose linesman failed to spot Alan Shearer "scoring" for Newcastle on Saturday conceded yesterday that the ball was probably over the line.....blat frate...si nijte penaltiuri p-acolo...s-ar parea k am inceput sa jucat cate cv...da nu ma pot pronuntza pt k nu am vazut nici un meci..doar am citit

uti2102
17th October 2005, 13:00
Aiurea cum mancam totushi bataie de la echipe d-astea cu palmarese prin divizile inferioare....... :mda:

Triphat
17th October 2005, 16:00
Wigan e in forma... dar totusi Newcastle a bagat mingea la un metru in poarta si nu a fost dat golul.. albi negrii au probleme in aparare.. atacat toata echipa, si tot timpul sunt prinsi in contra atac 4-3 contra 2-3.

Kan
18th October 2005, 12:48
tre sa vina si vremea noastra...DAR NU CU SOUNESS:mda:

Kan
21st October 2005, 14:12
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...fmm...m-am saturaat..cate accidentari potzi frate sa tot ai????..avem cele mai multe accidentari din pl:rosu: harper ; moore ; owen ; dyer ; luque ; bowyer ; babayaro ; bramble ; solano...si din astia macar 5 sunt km totulari:jerk: :mda:

uti2102
22nd October 2005, 23:24
Derby-ul Tyne-ului maine contra celor de la Sunderland. O buna ocazie sa trecem shi noi de 10 puncte...

Triphat
23rd October 2005, 16:24
2-2 la pauza... pana in minutul 35 n-a fost un meci frumos, de acolo pana la final.. 1-0, 1-1, 2-1, 2-2. Goluri frumoase, suturi din afara carelului pt Sunderland. Pentru Newcastle a marcat Shola Ameobi, cu capul ambele goluri.

Kan
23rd October 2005, 19:30
derby win :evil:/OLE/

Kan
26th October 2005, 23:54
grimsby - Newcastle 0-1 Shearer min 80


Shearer k de obicei unicu capitan providential k d obicei

uti2102
27th October 2005, 00:13
Cam greu. Dar dak ma gandesc ce-a facut Palace...... :rolleyes:
GO MAGPIES !

Leo_
27th October 2005, 00:20
Eu ma tot intreb ce-o sa ne facem la anul, cand se va retrage Shearer...cine o mai baga in ate? Ameobi?

uti2102
27th October 2005, 00:26
Luque shi Owen :)

Leo_
27th October 2005, 00:28
Suna bine :D dar deocamdata cei 2 stau inca la umbra marelui capitan :D

Kan
27th October 2005, 09:01
mai e mult pana departe :)

Kan
28th October 2005, 12:00
pierderi de 9 milioane pt anul fiscal incheiat in iulie...asta e investitzi proaste in jucatori prosti:no:

Kan
3rd November 2005, 22:23
Newcastle midfielder Kieron Dyer seems certain to miss this weekend's game with Birmingham after he suffered a reaction to his hamstring injury on his return to first-team action....:ok: altcv nu se poate spune:headbang:

Kan
9th November 2005, 20:49
Despite leaving Tyneside on a sour note, Solano, who established himself as a fans' favourite after being snapped up from Argentinian club Boca Juniors by Kenny Dalglish for Ł2.5million in August 1998, admitted he begged Villa manager David O'Leary to allow him to return when he learnt of Newcastle's interest.

"Oh, it was out of the blue all right," he admitted in the Newcastle Evening Chronicle. "All the talk had been of me going to Liverpool. Then on the very last day of business, my agent told me about Newcastle.

"I was ecstatic. I'd never wanted to leave and now I could go back. I thought I'd played my last game for Newcastle. A marriage appeared over for good.

"I went to see David O'Leary and stressed that if it was true about United, he must let me go. Villa have a big history, but it's in the past.


asta jucator frate..trup si suflet...go nolby:ok:

Triphat
9th November 2005, 23:45
Dap.. chiar am fost surprins cand s-a intors inapoi la Newcaslte. Good lad :)

Kan
1st December 2005, 00:01
mda 0-1 cu A DOUA ECHIPA A LU WIGAN..pana nu pleaca imitatzia aia de antrenor d acolo n-o sa facem nimik...m-am saturaaaaaaaaattt:rosu: oare cat mai tzine??..bataie de joc..pana nu pleaca imitatzia aia io nu mai dau nici un msj aici despre ei..sa fie sanitari:headbang: :jerk: :mda:

inter
1st January 2006, 20:36
http://www.gazzetta.it/Hermes%20Foto/2006/01/01/0ISFAVMA--400x280.jpg

Owen de dimineata , dupa accidentarea din meciul cu Tottenham:headbang:

Triphat
1st January 2006, 23:05
Pacat de el... o sa stea departe de gazon in jur de 2 luni. Chiar cand isi revenea in forma. Mare ghinion pt Newcastle.

inter
5th January 2006, 00:20
in vizor Anelka si Larssen , avand in vedere indisponibilitatile aparute in linia de atac , sa vedem ce va iesi ...

uti2102
5th January 2006, 15:46
Ar trebui adus unu' de perspectiva, ca Shearer pleaca....Ramane Luque shi Owen, dar tot nu-i destul. Larsson - too old. Anelka - prea "vedet"

Kan
7th January 2006, 23:46
am promos k nu mai scriu nik pana nu pleaca.......dar asa cv nu poate fi trecut cu vederea ASTAZI ALAN SHEARER A INSCRIS CEL DE-AL 200-LEA GOL PT NEWCASTLE UNITED...din 1996 pana in 2006 a marcat 200 d goluri oficiale pt club si in acelasi tipm si-a dovedit loialitatea fata de acest club...un om mare un jucator mare , o legenda vie pt cotofene....FELICITARI SIR ALAN SHEARER!!!:ok:

Triphat
8th January 2006, 02:13
Legenda. Un fotbalist mare de tot.. performanta Newcastle-ului n-a fost mare deloc. au dominat Mansfield, au avut mai multe ocazii, si dupa mine, meritau cel putin o rejucare.

Kan
8th January 2006, 02:18
repet...SOUNES OUT!!!:rosu: :jerk: :headbang: :mda: :( :hmm: :pace:

Triphat
8th January 2006, 02:29
Da... m-am convins si eu despre Sounes. A fost o gresala foarte mare inlaturarea lui Robson de la echipa...

Triphat
2nd February 2006, 18:11
repet...SOUNES OUT!!!:rosu: :jerk: :headbang: :mda: :( :hmm: :pace:

Souness a fost dat afara. Te bucuri huh ? :D Cine crezi ca o sa-l inlocuiasca? My guess is.. Sam Allerdyce, sau de ce nu.. Bobby Robson. :ok:

Kan
3rd February 2006, 00:40
exilul meu autoimpus se termina aici:D...este cea mai fericita zi dpvd fotbalistic din ultimu an...in sfarsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittttt....ma bucur e putzin spus...omu ala tre sa aibe ban la antrenorat...E PARALEEEEELL...inlocuitor nush cn va fi as vrea sa fie Keegan..omu ala a facut mult pt echipa...Robson nu cre k o sa revina...e p la irlandezi park..si oricum la cum l-a tratat freddy nu sunt sanse prea mari....cat despre bani k sa-l ia p big sam d la bolton nu cre k sunt...tre sa dea acu compensatii de 5 milioane lu souness si stau lui!!!..doame ce afacere infecta!!!:rosu:

intre timp manager interimar va fi Glen Roeder ajutat de Shearer se vor ocupa d echipa pt urmatoarele meciuri...dupa parerea mea freddy o sa incerce sa-l convinga p shearer sa fie noul manager..ramane de vazut..Alan a zi k vrea sa aibe experienta inaite de toate....astept sa vad c se intampla...o sa postez aici zvonurile si toate cele:D



ahhhh ce fericire:D:D:D:ok: /hello :evil:

Kan
3rd February 2006, 01:11
ps: pana acu se speculeaza chestii de genu Paul Jewell ; Martin O'neill ; Sam Allerdyce..dar dupa cum am zis..slabe sanse....la Jewell si Allerdyce...

Kan
3rd February 2006, 12:00
Martin O'Neill, Sam Allardyce , Eriksson , Shearer , Luiz Felipe Scolari , Guus Hiddink, Ottmar Hitzfeld, Paul Jewell and Paul Le Guen km asta ar fi lista....hmmm....nu dau prea mari sanse.....poate il face o O'Neill sa reintre in fotbal....ramane de vazut..oricum shearer a zis k nu vrea postul monentan..la fel si roeder.....O'Neill este in poleposition pt post.

Kan
5th February 2006, 00:18
201 Shearer...bun venit in hall of fame:ok:

Kan
6th February 2006, 21:58
Cotarile d la Sky Sports..pt locul vacant....FFS zice k se ia dupa fani acu...sa vdmmmm


1) Allardyce 5/2
2) O'Neill 7/2
3) Scolari 5/1
4) Eriksson 8/1
5) Bruce 16/1
6) Ranieri 16/1
7) Hoddle 16/1
8) Mancini 16/1
9) Curbishley 16/1
10) Keegan 16/1
11) Hitzfeld 20/1
12) Jewell 20/1
13) Shearer 25/1
14) Roeder 25/1
15) Warnock 25/1
16) Le Guen 25/1
17) Dowie 25/1
18) Venables 25/1
19) O'Leary 33/1
20) Pearce 40/1
21) Hughes 40/1
22) Newell 40/1
23) Bryan Robson 40/1
24) McLeish 50/1
25) Beardsley 66/1
26) George Graham 66/1
27) Chris Waddle 80/1
28) Sir Bobby Robson 80/1
29) Peter Reid 100/1

Kan
8th February 2006, 02:29
Bryan Robson...hmmmm...sper sa nu aibe dreptate sursele

Triphat
8th February 2006, 20:52
17) Dowie 25/1


:rosu: :no: never ;)

Allardyce o sa fie cum am mai zis inainte..oricum 80% dintre antrenorii de mai sus ar face treaba buna acolo.

Triphat
9th February 2006, 11:43
Martin O'neill, Sam Allardyce si Alan Curbishley sunt favoritii la pariuri, am auzit asta azi la radio, primul fiind O'neill

Kan
9th February 2006, 21:58
in Allerdice nu prea cred...O'Neill nu m-a impresionat cu nik..c dumnezeu pana si souness a facut treaba in scotzia Curbishley...nici atat

Triphat
10th February 2006, 15:50
O'Neill a facut treaba buna la Celtic... si Allardyce treaba buna la Bolton. A promovat cu ei, si dupa cateva sezoane bune in Premiership acuma joaca in Europa. Jocul lui nu este prea spectaculos..de aia nu este vazut bine de multe persoane, dar face performanta.. asta e cel mai important lucru.

uti2102
10th February 2006, 21:36
Nu se mai poate merge pe aceeashi linie. Daca nu sunt incompetentzi directorii de la NUFC vor aduce un antrenor mare in aceasta vara. E nevoie de asha ceva, e nevoie de cineva care sa aduca ordine shi rezultate. Sounnes n-a adus decat ordine...

Triphat
25th February 2006, 21:16
Newcastle arata bine cu Glen Roder pe banca :ok:

uti2102
25th February 2006, 23:46
Sunt de-a dreptul surprins. Primim putzine goluri shi, eveniment !, reushim sa marcam :D

Triphat
26th February 2006, 02:46
Dap. Primiti mai putine goluri... fundasul cel mai bun: Emre. :) S-a mai remarcat si Ramage. A scos de 2 ori de pe linia portii. Ce gol superb a marcat Solano. Sut cu efect cu exteriorul piciorului din afara carelului.

Kan
4th March 2006, 11:55
intradevar o aura pozitiva in jurul echipe de cand a plecat scotzianul zburator....sa vdm ce va fi mai inculo...dc pana la sfarsitul campionatului o tin tot asa avem mai sanse la o cupa europeana....si at as putea zice k roeder e meserie..pana atunci...raman sceptic.

Kan
23rd March 2006, 00:18
cu durere in inima imi este rusine!!!!....nu k sunt suporter Newcastle asta e o mandrie...imi ieste rusine de mine..oare cum poti simpatiza asemenea jucatori??...elliot bramble (5 mil) boumsong ( 8 mil) carr (2 park) ameobi pt c dumnezeu s-au dat banii astia??? k sa se completeze lotu??mai bn ma luau pe mn k imi dadeam mai mult interes decat ratatii aia!!!!:rosu: ...salarii imense pretentii la europa...pe cine dumnezeu pacalim...apararea si atacu sunt la pamant...luque are multe de dovedit..nu a facut un meci bun pana acu...owen...c dumnezeu a venit la newcastle normal k s-a accidentat n luni....apararea....hahahaa..nici macar nu ii poti spune aparare la cum juaca astia impreuna....inca asteptam de la boumsong justificarea celor 8 mil d euro sparte pe el k pana acu nu face nici 50 de centi...bramble...fara pic d consistenta...taylor...singuru fundas mai acatarii s-a accidentat (era si normal) ...ramage...are inca multe de dovedit.....infine...inca un sezon ratat.....DEMISIA SHEPHERD DEMISIAAAA:rosu: :rosu: :rosu: :jerk:

Triphat
23rd March 2006, 00:38
Sincer apararea lu Newcastle a fost buna de tot azi cu Chelsea, inafara de faza in care au primit gol. Au totusi probleme la constructie.. nu sunt destule sanse de gol, lipseste creativitatea, de care n-o sa ai parte daca Emre joaca putin la final.

Si Shearer n-o sa castige nici o cupa pana la urma... pacat :(

Kan
31st March 2006, 19:06
noi info in legatura cu managerul:

Gerard Houllier

The Sun says the former Liverpool chief applied for the St James' Park job even though his current club Lyon have reached the Champions League quarter-finals.


Roberto Mancini

The Evening Chronicle says the former Leicester Coty striker has indicated that he would love a crack of the job at St James' Park and his representatives have been in touch with United.

uti2102
9th April 2006, 20:18
Baietzii lui Roeder au cashtigat in deplasare la Boro. Probabil ca Boro inca sarbatoreshte calificarea in semifinale... Sau nu ?! :cool:

Kan
11th April 2006, 22:33
important e k au castigat...ink 4 meciuri care pot fi castigata cu putin noroc si FARA boumsong si bramble...poate prindem un loc d ueffa.


in alta ordine d idei se pare k mancini e interesat d post dupa ultimile evenimente de la inter..sincer nu il vreau nici o'neill (pana si cel mai jalnic antrenor ar putea face performanta in scotia sa fim seriosi ala nu prea mai e campionat de multa vreme...nush c i-o fi apucat anu asta)...nici mancini nu ma incanta..dar c o fi o fi

Kan
19th April 2006, 01:05
Blackburn

A Birmingham
A Charlton
H Chelsea
H Man City


Newcastle

H WBA
A Birmingham
H Chelsea

ne despert 3 puncete de ei....cred k sunt recuperabile si sper k baietii vor reusi un mic miracol. Macar acu sa avem putin noroc...durerea totusi continua Shearer s-a rupt cu sunderland si cariera lui pare sa se fi incheiat...pacat de finalu asta:(

uti2102
20th April 2006, 14:13
Birmingham deja i-a ars !

Kan
1st May 2006, 12:45
dupa jocu destul de prost d la Birmingham s-au km dus sperantele de uefa...poate reusim sa scoatem un loc 7 pt intertoto...:hmm:

uti2102
7th May 2006, 19:24
Victoria de azi din fatza lui Chelsea (1-0), obtzinuta in 10 oameni, plaseaza pe Newcastle pe loc 7 la finalul acestei editzii 2005-2006, loc nesperat la jumatatea sezonului. Newcastle obtzine astfel dreptul de participare in Cupa Uefa Intertoto. /hello

Kan
8th May 2006, 00:25
si uite asa am intrat si in europa sezonu asta:D...felicitari baietilor felicitari lui roeder pentru revenirea spectaculoasa dupa dezastrul numit souness.

ramane o chestie care ma bantuie...c dumnezeu facem cu luque...se pare k nu o sa prea joce cat e roeder la club..io ink am incredere in el...s-au consumat o caruta de bani p el tre sa fie bun d ceva..sper sa nu fie inca un fiasco financiar cum a fost cazul lui viana

raja_bell
8th May 2006, 00:30
incredibil ce bun era la superdepor si ce dezamagire a fost pana acum la newcastle! din pacate s-a investit destul de prost in jucatori in ultimii ani! newcastle este unul dintre cele mai bogate cluburi din lume, iar la anul trebuie sa se bata pt un loc 1-4!!!
eu sunt sceptic in privinta lui owen! nu ca n-ar fi bun, dar are un fizic de zici ca-i dinita sau chivu! e accidentat minim 3-4 luni in fiecare an! sper sa nu mai fie cazul si in viitor!
sa vedem cum va merge treaba in era post-shearer!

Kan
8th May 2006, 01:30
era unul din cele mai bogate clufuri...dar noi il avem pe FFS care a luat niste decizii in ultimile sezoane.... vai d noi..totul a inceput sa mearga prost dupa keegan...a fost Sir Bobby care a demonstrat k este un mare antrenor (inlaturarea lui nu a fost prea oportuna) si in rest..vai de pielea noastra..CUM E POSIBIL SA-I DAI LU SOUNESS SA CHELTUIE 50 D MIL??...hmmmm

Kan
8th May 2006, 13:20
Newcastle United could announce the appointment of Glenn Roeder as manager by Thursday.

The Sunday Sun says claim that Newcastle have already been assured of the almost unanimous support of the 18 clubs with a vote on the issue.

And with United only needing to win two-thirds support to overturn the rule preventing Roeder from becoming Graeme Souness' full-time successor, the caretaker appears home and dry.



se pare k problema noului manager va fi rezolvata

Triphat
8th May 2006, 21:40
Felicitari Newcastle, sincer nu ma asteptam sa termine asa de sus, locul 7. Bravo!

Kan
9th May 2006, 13:55
Newcastle United chairman Freddy Shepherd has hailed caretaker manager Glenn Roeder as a "miracle worker" after Sunday's win against Chelsea qualified them for the Intertoto Cup.


He told the Evening Chronicle: "Glenn's won the job. It's as simple as that. End of story."


dap problema rezolvata..asteptam verdele de la liga...si anuntul oficial...sunt inca scceptic..dar jucatorii par sa-l adore...a facut o treaba excelenta pana acum..asa k...felicitari Glen:ok:

Kan
10th May 2006, 15:55
a aparut si permisiunea cluburilor:) ...luni are loc "dezvelirea":D

Kan
13th May 2006, 12:00
S-a dus si testimonialul Shearer. Peste 52275 de fani au umplut St. James Park pentru a urmari ultimul meci al capitanului. In acest meci Newcastle XI a invins cu scorul de 3-2 pe Celtic Glasgow , Alan inscriind in munutul 90 din penalty ultimu sau gol din cariera. In timpul petrecut la cotofene Alan a marcat in 404 meciuri 206 goluri.
"There was more than just a tear in my eye when I was walking around. I defy anyone not to have a tear. The way they have been, it's just incredible. Where else do you get something like that?

"I thank the fans for everything they have given me. It's just been very, very special. It was absolutely brilliant - a big thanks to them all."

Multumim capitane ai fost si vei ramane in istoria noastra ca cel mai bun dintre cei buni.:ok:



alte subiecte: Dupa ce a fost cumparat de la Blackburn in 97 Shay Given a semnat ieri prelungirea contractului cu Newcastle. Astfel noul capitan al cotofenelor va ramane pe St. James Park inca 5 ani...adica pana cand va implini 35 de ani. In ultimile 5 sezoane Given a ratat doar 2 meciuri pentru noi./hello

Kan
9th June 2006, 12:20
Si uite asa incepe curatenia de vara....Lee Bowier a plecat la culbul sau din copilarie West Ham suma de transfer se crede a fi in jur de 750 000 lire. Se zvoneste ca vom incerca sa-l transferam pe Malbranque pentru 4 mil de lire....hmmm.


sunt curios cn mai pleaca...boumsong? luque? miller? chopra?

se zvoneste ca D? Kuit ar fi interesant sa vina la noi.......:rolleyes: ce nice ar fi :P


oricum asteptam atacanti si cv prin aparare

FORZA COTOFENELE!!!

Kan
23rd June 2006, 10:40
iar s-a rupt Owen...de data asta se pare k nu joaca pana in 2007....ce an superb a avut Owen :jerk: .....cum a venit la noi l-au si apucat accidentarile...suntem blestemati oare:confused: :( :hmm:

raja_bell
23rd June 2006, 13:38
am fost de la inceput impotriva cumpararii lui owen. cele peste 20 de milioane cheltuite pe el sunt o suma mult prea umflata. plus ca stiam ca este mai fragil decat dinita. la real era mai mereu pe tusa! si in sezonul recent incheiat a jucat foarte rar. clubul va trebui sa fie mult mai atent in viitor, pt. ca dupa kluivert, owen si multi altii nu-si mai pot permite alte tepe!

din pacate lotul este slabut si nu cred ca avem sanse decat eventual la un loc de cupa uefa!

Kan
25th June 2006, 20:49
ehh...toata lumea stie de c l-a cumparat FFD pe Owen....avea nevoie de ceva spectaculos altfel pierdea fraiele clubului..Owen nu venea la noi..dar...si asta a fost o mutare destul de desteapta....am bidat pe el mult mai mult decat ar fi bidat celelalte cluburi...si uite asa biatul baiat a ajuns la noi...unde are un salariu regesc si toata lumea il adora chiar dc joca 2 meciuri p sezon..


asta e....sper sa-l cumpere p kuyt am o parere excelenta despre jucaturul ala:ok:

Kan
7th July 2006, 17:15
Newcastle United were last night linked with a summer move for David Beckham, after it emerged that Magpies chairman Freddy Shepherd met the former England captain at a London hotel yesterday.

Beckham held talks with Shepherd on the day Newcastle learned they will be without striker Michael Owen for up to 12 months a shattering blow for Steve McClaren, whose new England regime officially begins on 1 August.

Kan
7th July 2006, 17:16
Newcastle United were last night linked with a summer move for David Beckham, after it emerged that Magpies chairman Freddy Shepherd met the former England captain at a London hotel yesterday.

Beckham held talks with Shepherd on the day Newcastle learned they will be without striker Michael Owen for up to 12 months a shattering blow for Steve McClaren, whose new England regime officially begins on 1 August.


beckham...hahahah :)))))..nice one


owen...mai numa 12 luni?????:o: ma mir...eh las k tre sa fie ceva k sa lipseasca mai mult:headbang:

Kan
21st July 2006, 22:55
A statement on the club website, nufc.co.uk, declared: "The board of Newcastle United PLC are pleased to announce that contracts have been exchanged with Chelsea Football Club for the transfer of Damien Duff. The player, having agreed terms, is currently undergoing a medical."


se pare ca l-am luat p Duff..super in jur de 10 mil de euro se pare ca e suma....in cursa pt Duff i-am invins tottenham.

si ink asteptam atacantzi :)

Kan
22nd July 2006, 01:08
Roeder: "We are embarking on injury-prevention in our training this season, and so far it is working because one of the best things against Lillestrom last Saturday was that we came through the game without any injuries."


=)) tareeeee si totusi omu are dreptate multumim lu Dumnezeu k nu s-au mai accidentat cativa titulari vro 6 8 10 20 DE LUNI!!!!:headbang:

Kan
4th August 2006, 02:04
Francesco Tavano is set to hold talks with Newcastle about a possible move, according to the Empoli star's agent.


ce stiti despre el in afara de faptul k a dat 38 d goluri in ultimile 2 sezoane pt empoli si k este evaluat la 7 mil d euro?

Kan
14th August 2006, 18:52
hai sa-mi continui monologul p-aci cu ultimile zvonuri...:


Inter Milan striker Obafemi Martins is ready to jump ship, with England his favoured destination.

Martins' agent Patrick Bastianelli claims he has already received offers from four Premiership clubs, with Newcastle's rumoured to be the best offer on the table so far.

...21 de ani 49 de goluri pt inter...cre ca ar fi interesant



The Danish international, who joined Los Merengues from Everton in January 2005, has opened talks with the Magpies and has admitted that a move could be on the cards.

"Newcastle are an excellent option," Gravesen told the Sunday Sun. "I know the team, the supporters and to be a team-mate of Michael Owen again will be a pleasure.

"I've followed their progress in Europe and I anticipate they will qualify for the Uefa Cup in the next few weeks."


cat bine ne-a facut forsingu ala de la finalu sezonului trecut:rolleyes: ...acu nush ce sa cred despre gravesen..o fi bine..o fi rau..ramane de vazut:ok:

Kan
21st August 2006, 02:13
debut cu dreptu in campionat..2-1 cu wigan...goluri Ameobi si Parker...pt wigan...nu ma intereseaza:D ....echipa a km scartait pe alocuri..insa 3 puncte sunt 3 puncte.


alta stire...Inter Milan's Nigerian Obafemi Martins was on Tyneside on Sunday having a medical before signing on the dotted line for the Magpies.

Glenn Roeder: "He is another very good player, different. He is very, very quick and strong."
"If all goes well on Sunday, Newcastle could announce Martins’s capture as early as Monday."


super afacerea se pare k e in juru a 16 bulioane de euroi.....acu vine intrebarea...ce varsta are martins???..21 sau 28??

el zice k 21..inter k 28

Kan
22nd August 2006, 01:40
Inter Milan striker Obafemi Martins says he is about to secure a move to Premiership side Newcastle United.

"I'm close to moving to Newcastle despite all the initial setbacks," the 21-year-old Nigeria international told BBC Sport on Monday.

"Eighty percent of the deal with Newcastle is completed."

A fee of Ł10.9m ($20.6m) is said to have been agreed between both sides.



kul...se zice cate cv de Anelka...nu as prea vrea asta.

alte chestii,,,Roeder a zis ca pana la sf perioadei de transferuri vor sosi 3 jucatori...fara martins mai raman 2...nu am reusit sa aflu ink nici un zvon in legatura cu el...totusi Boumsong se pare k ar km pleca p la Juventus...oricum e o afacere falimentara pt noi:headbang:

kain
22nd August 2006, 20:14
Clubul Newcastle United ar putea fi vândut

Oficialii Grupului Belgravia au declarat că sunt interesaţi să cumpere clubul din prima ligă engleză, Newcastle United, care este evaluat la 81 de milioane de lire sterline pe piaţa bursieră din Londra. Anunţul a fost făcut după ce s-a aflat că Belgravia s-a întâlnit cu acţionarul majoritar al clubului, Sir John Hall, care, alături de fiul său, deţin peste 40% din acţiunile clubului. Preşedintele lui Newcastle, Freddy Shepherd, care deţine 28% din acţiunile clubului de fotbal, este de aşteptat să reziste ofertei.

În luna iunie, Sir John a mărutirisit că a primit diferite oferte pentru partea sa de acţiuni. Într-un comunicat remis luni, oficialii clubului Newcastle au spus: „Poziţia clubului rămâne aceaşi ca şi în iunie, când am fost informaţi pentru prima dată că Sir John Hall era în discuţii cu terţe persoane. Am comunicat poziţia noastră în iunie şi nu avem altceva de adăugat.”

Kan
22nd August 2006, 23:45
discutiile despre newcastle se poarta p toon army :)

Kan
22nd August 2006, 23:49
Fundaşul francez al echipei Newcastle, Jean-Alain Boumsong, a fost transferat la Juventus Torino pentru suma de 4,8 milioane de euro.

Internaţionalul francez în vârstă de 26 de ani a fost achiziţionat în ianuarie 2005 de Newcastle, care a plătit 12,5 milioane de euro grupării Glasgow Rangers.


nush daca sa rad sau sa plang...am scapat de o jucator mediocru....si am pierdut numa 8 mil d euro...hmmmm :headbang: :headbang: :headbang:

nu cred k se adapteaza nici la stilu italian..dar...acolo in serie B o sa mearga probabil....aveau si ei nev cnv care sa dea pase la adversari.:ok:

Kan
24th August 2006, 20:47
Martins a semnat pe 5 ani....va intra direct in lotul pentru Aston Villa


se poarta discutii pentru hurth si inca cineva....asteptam

Kan
25th August 2006, 14:14
0-0 lipsit de golrie in cupa ueffa....au rata de au rupt se vede lipsa unui atacant...Martins a fost prezentat fanilor cu ocazia asta.

Thomas Gravesen Wayne Bridge si Robert Huth sunt urmatoarele tinte pentru Roeder

Kan
28th August 2006, 01:01
0-2 la Birmingham...mda se anunta inca unul din acele sezoane....DOAMNE CAND O SA CUMPARAM SI NOI NISTE FUNDASI CARE SA STIE CA MINGEA AIA NU SE BAGA IN PROPRIA POARTA???

Kan
1st September 2006, 08:37
Newcastle have made a surprise swoop for Manchester City midfielder Antoine Sibierski.

The 32-year-old Frenchman moves to St James' Park for an undisclosed fee, after falling out of favour at Eastlands.

Giuseppe Rossi is expected to join Newcastle United on loan from Manchester United today...pana-n ianuarie

mda

Kan
1st September 2006, 21:11
As dori sa anunt ca Newcastle a facut transferul anului....se pisa pe toate transferurile din europa...in special pe cele de la west ham....l-a convins sa semeneze pe.....sunteti pregatiti?....pe.....OLIVIER BERNARD :headbang: :headbang: :headbang:

aceasta minue de fundas care a fost eliberat de Glasgow Rangers??!! a fost achizitionat pentru a umple golurile din aparare. Dupa cum se stie Bernard s-a mai bucurat de cateva sezoane in tricoul cotofenelor...in care si-a demonstrat valoarea :jerk: .

Personal eu cred ca FFS si Glen nu sunt intregi la minte...o caruta de bani investiti in 2 sezoane...dumnezeule alte echipe cu banii astia ar s-ar fi batut pentru titlu!!!!!

CONGRATULATIONS FFS U FUCKING WANKER!!!!!:jerk:

Kan
9th September 2006, 19:06
1-2 ACASA cu FULHAM??!!....CUM .... ..... E POSIBIL ASA CEVA???NUMA RATATI IN ECHIPA ASTA!! NUMA MERCENARI!! NUMA JUCATORI DE MANA A2A!!! *****U ALA E ACCIDENTAT DE CAND A VENTI LA CLUB!! IN APARARE NU E NIMENI INSTARE SA DEGAJEZE O MINGE...IN ATAC...NICI NU SE PUNE PROBLEMA SA FIE VR-UN JUCATOR DEMN DE LUAT IN SEAMA....IN MM MAI BINE IMI DAU MIE 10 MIL D EURO K JOC MAI BINE DECAT RAHATII AIA!!!!!!!!!!!!!!!!!:rosu: :rosu: :headbang: :headbang: : :mda: :mda: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

Kan
17th September 2006, 22:04
echipa a reusit sa invinga in deplasare la West Ham United...asa k sunt si eu in toane mai bune :D ...au jucat in sfarsti k o echipa...golurile au fost marcate de catre cele 2 achizitii "scumpe" ale verii Martins si Duff.

come on Toon!!

f0rwardinho
18th September 2006, 00:36
mai devreme spuneai ca sunt jucatori de mana a doua,nu-s de acord,posibil sa fie mercenari.

Kan
18th September 2006, 00:47
hmmmm....imi pastrez afirmatiile...bramble...bernard....babayaro...carr ...luque...?? toti au confirmat d au rupt aici...cate goluri s-au primit din cz lu bramble? da a lu bernard?? da a lu babayaro?...luati cu o galagie d bani nu au jucat nik..ba din contra...cei mai mari gafeori!!...iar luque...nici macar 100 euro nu merita...NU JOACA NIMIC!! nu se poate adapta..hai sa zicem asta..dar ceilalti nu au nici o scuza au tot jucat in anglia.:rosu:

despre mijloc nu am zis nik

in atac...admit k nu am dreptate...martins e de valoare..tre doar sa confirme...rossi e d perspectiva...da nu e al nostru...ameobi...merge...owen valoare are dar...match fitnes nu are...finningan..e prea tanar k sa se poata spune

Kan
25th September 2006, 01:01
1-1 acasa cu everton pt noi a marcat Ameobi dintr-un ofsaid evident..nici o griaja echipa joaca din ce in ce mai bine daca nu am avea cei mai slabi fundasi din primele 2 3 divizii cred k am fi printre primele 4....inca odata zic k Titus Bramble este un mare jucator....NOT!!

Elphax
25th September 2006, 01:07
slabi de tot, parerea mea
parca de la an la an merge tot mai rau echipa asta
retrogradam?

Kan
25th September 2006, 01:24
man in mod normal as spune k e imposibil sa retrogradezi cu o echipa in care se investesc in fiecare sezon minim 10 mil d euro p transferuri...dar sa nu uitatam k e vb de Newcastle aici deci orice e posibil....dar....sa nu exageram...sa-l vad p Roeder c cumpara la iarna...are in planuri un atacant si un fundas....io as zice sa ia vro 4 5 fundasi si sa-l dea afara de distrusu ala de bramble care nu face nik...deci nu poti k din 100 de meciuri sa faci 4 5 meciuri bune si in rest sa ajuti echipa sa piarda puncte..:rosu: la fel si babayaro...oricum echipa sta in5 fundasi in momentu de fata..deci....UNDE SE DUC BANII AIA???? singurele echizitii cu adevarat bune Parker si Emre...restu au multe de dovedit....totusi ma astept k Martins sa inceapa in curand sa confirme.

Elphax
25th September 2006, 01:39
poate sa cumpere oricati, eu mi-am pierdut sperantele ...

Kan
25th September 2006, 02:01
deh...km asa ar fi...cre k toata lumea si le-a pierdu din 1969 pana acu a km trecut ceva vreme...poate chiar e blestemat clubu asta...nush...ultima oara cand am avut sperante a fost p vremea lui Kevin Keegan..de atunci mergem in jos...sir Bobby a mai stopat decaderea o vreme...dar p orma s-a gandit FFS sa-l dea afara si sa bage imitatia aia de antrenor care l-a dat afara pe Bellamy.....CUM SA-L DAI AFARA PE BELLAMY??? CE FEL DE CRETIN POTI FI??? ERA SUPER JUCATOR!! CU ALA IN ECHIPA SEZONU AR FI ARATAT ALTFEL!!:rosu:

Elphax
25th September 2006, 08:12
intr-adevar, astia sunt mai rau ca POLI...

Kan
25th September 2006, 09:00
:))) nu chiar....macar poli e mai mereu in primele 10

Kan
20th October 2006, 02:26
1-0 cu fenerbahce in grupele uefa...INN SFARSIT O VICTORIE!!....in aparare taylor si ramage...baietii casei...ramage a facut super meci....dc juca bramble ne-o luam

gol marcat d sibierski:ok:

Kan
26th October 2006, 13:45
dupa 0-1 la middlesborough ( o infrangere f dureroasa pt noi) a urmat o victorie cat se poate de clara in cupa ligii 3-0 cu portsmouth rossi 1 gol si solano 2

:ok: :ok: :ok: /hello /hello :D :D

Kan
27th October 2006, 19:12
bine de mentionat...in meciu cu portshouth a intrat pentru prima oara in ultimile 6 luni Kieron Dyer care a jucat destul de bine....speram k nu se va mai accidenta :ok:


in alta ordine de idei...s-a raportat o pierdere de 12 mil e lire p anul fiscal incheiat. Necalificarea intr-o cupa europeana si inviestiile in jucatori s-au aratat....macar de ar fi fost jucaotri buni :mda: multumim sOUNESS

Elphax
27th October 2006, 21:10
asa pierderi mari?

zici ca ar fi cumparat numa' galactici si au vandut numa' ciurucuri...

MagicTouch
29th October 2006, 03:55
Nu o sa mai vedeti voi echipa mai buna in Geordie Land decat Newcastle cand era sub conducerea lui Keegan :ok:

Kan
30th October 2006, 23:14
Magic.....nu-mi place sa spun asta dar....km ai dreptate...echipa lui KK a fost ultima mare echipa pe care a avut-o clubu asta....vor prea multe si nu au pic de rabdare...au nevoie d un manager experimantat..autoritar...si cu un ochi bun pt jucatori...asta e..asteptam.


momantan...se cauta un "director of football" care sa-l ajute p roeder...conducerea il tine p roeder in functie mm pt a-i tine scaunu cald lu Shearar (cand s-o hotara si el sa intre in antrenorat).

Kan
1st November 2006, 22:20
accidentari pentru emciul de maine cu Palermo:

Ameobi ; Martins ; Owen ; Parker ;Emre ; Harper ; Babayaro ; Duff ; Carr ; Dyer ; ...pana maine probabil mai apar 10 15 accidentari c mama masii :ok:

Kan
3rd November 2006, 00:11
aaaaaaaaaaahahahahahahahhaahahha victorie cu 0-1 in sicilia gol Luque min 37.....AAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAH cuuuum??!!!....i-am batut cu rezervele rezervelor aproape :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D EXCELENT ASA!!!

Kan
5th November 2006, 23:57
0-1 cu sheffield united....de mentionat k astia nu marcasera in deplasare tot sezonu...mda...roeder zice k a fost cel mai slab meci d cand e la club....dupa meci mii d suporteri au protestat impotriva lui FFS. Nu are rost sa comentez mai departe.


alta stire...Newcastle il vrea pe Cassano

Presa engleza anunta ca Newcastle United il doreste pe atacantul Antonio Cassano de la Real Madrid.
Se pare ca cifra pentru care jucatorul ar putea ajunge in Anglia se invarte in jurul sumei de 16 milioane de euro.

conform online sport :)))))...ya right

Kan
8th November 2006, 01:02
calificare mai departe in cupa ligii dupa o victorie la penaltyuri in fata lui watford...harper eroul....lua gol in minutul 108 si dat in minutul 116...suporterii au indoieli mari in privinta calitatilor tactice de care dispune roeder.

Kan
8th November 2006, 20:53
vesti bune...pe langa owen - atacant care mai are de lipsit 6 luni......a mai aparut cineva....ameobi - atacant - 7 luni :ok:

Kan
27th November 2006, 14:06
dupa dezastrul numit Sheffield United...si meciu scartait in fata lu Watford...Newcastle se pare ce e in revenire de forma. 0-0 la Man City ; 1-1 la Arsenal ; 2-1 acasa cu Celta Vigo si 1-0 acasa cu Portsmouth. Io pun revenirea asta pe spatele lu Dyer care e un jucator de exceptie :ok:

tot asa...inca mai speram la Cupa Uefa...sau orice cupa numa trofeu sa fie/hello

Kan
28th November 2006, 19:33
oki..deci pentru joi la franckfurt lista de accidentati cumprinde...tineti-va bine 14 accidentati. Mie mi se pare aberanta situatia...si iata ca totusi se poate...anul acesta 6 jucatori au avut parte de operatii majore..din care 3 au fost portarii.

pe lista accidentarilor de saptamana asta Newcastle conduce detasat 14 fata de urmatoarea clasata Reading cu 7 :ok: .

http://www.footymad.net/news/loadsngl.asp?CID=EDX6

Celso
28th November 2006, 20:15
In uefa ca in uefa....e deja calificata, are 9 pcte, dar in campionat e mai groasa:D

Kan
7th December 2006, 09:30
victorie 3-2 cu reading.....km greu obtinuta..


dyer...are o taietura d 1 CM la picior si va sta 10 ZILE....cum e posibil frate asa cv???

Andreiy
13th January 2007, 16:55
probabil ca se vor salva de la retrogradare. de fapt mai mult ca sigur. ar fi pacat ca newcastle sa se duca.

Kan
14th January 2007, 23:02
fiti ma seriosi...chiar dc in fiecare etapa sunt minim 10 12 accidentati...NU ESTE NICI O SANSA K ECHIPA SA RETROGRADEZE!!...sunt prea puternici

Kan
14th January 2007, 23:07
3-2 la tottenham....desi tot meciu au fost sub tottneham fiind condusi cu 1-0 si 2-1...totusi jucatorii au dovedit mare prezeta de spirit revenind. Revenirea a fost condusa de noul idol Oba Martins care la scorul de 2-1 a inscris un gol superb....apoi pasand pentru reusita lui Nicky Butt. Jucatori care au iesit in evidenta prin devotament si risipa de energie....eternul Nobby Solano (stim noi d ce tinem asa mult la el :) ) Antoine Sibiersky ; Kieron Dyer si N. Butt. felicitari baietilor pt k au crezut pana la capat in sansa lor.

abea astept sa isi revina macar 4 dintre titularii de drept :rolleyes:

Elphax
15th January 2007, 08:57
e bine, "good spirit"

si avem urmatoarele 2 etape acasa, destul de usoare cu West Ham si Aston Villa, putem ajunge in jumatatea superioara a clasamentului

Kan
15th January 2007, 12:04
nu uita k vorbim despre newcastle aici.....noi batem pe real madrid si pierdem cu forest green :)

daca lista asta de accidentari mai scade nintel...sa ii avem in ecipa pe parker si duff....nu cred k or sa fie probleme.

Kan
15th January 2007, 12:42
am uitat un mare jucator :( ...SHAY GIVEN fara paradele lui fantastice nu aveam nici o sansa...dupa mine el e cel mai bun portar din premiership!!

Elphax
15th January 2007, 12:48
sunt curios cati ani mai face performanta, are deja o varsta (abia daca imi mai amintesc alt portar titular)

Kan
15th January 2007, 17:42
are 30 d ani...deci mai are timp destul...mare pacat de Steve Harper...si el e un portar foarte bun. Din pacate pt el...Shay Given e la acelasi club:)...totusi avem in Tim Krull un portar cu mare viitor as zice eu...la meciu lui de debut a facut senzatie , toata lumea laudandu-l.

miril
15th January 2007, 18:51
Kan, ati avut o bafta chioara, recunoaste!

Kan
15th January 2007, 22:29
am recunoascut....tot meciu ati fost peste noi....totusi echipa a dovedit k are caracter :D

miril
16th January 2007, 20:29
Asa este. A fost un meci frumos.

offline
16th January 2007, 21:54
un nou inceput?

Kan
18th January 2007, 01:32
1-5 P******MASII nu m-am simtit in viata mea atat de umilit!!!! cea mai grea infrangere in cupa angliei din 1914!!!!! :rosu: CAT MAI TRE SA SUPORTAM ??? CN NE-A BLESTEMAT IN HALU ASTA?? MERITAM ASA CV??? IMI VINE SA OMOR PE CINEVA!!!!!!!!!!!!:headbang: :angry:

Bogdy LFC
18th January 2007, 16:02
1-5 P******MASII nu m-am simtit in viata mea atat de umilit!!!! cea mai grea infrangere in cupa angliei din 1914!!!!! :rosu: CAT MAI TRE SA SUPORTAM ??? CN NE-A BLESTEMAT IN HALU ASTA?? MERITAM ASA CV??? IMI VINE SA OMOR PE CINEVA!!!!!!!!!!!!:headbang: :angry:

Maan,un accident k oricare altul.Si mie imi pare rau de ''Cotofene'' dar chestia e k ei N-au iesit complet din acea criza chiar dak i-au invatat football pe Tottenham de 2 ori in 3 saptamani.Trebuie sa recunoastem.Si de asemenea trebuie sa recunoastem k NUFC NU poate emite pretentii la vreun loc de cupa europeana la ora asta:sleep:

Elphax
18th January 2007, 16:08
nici o sansa la europa .. :(

Kan
19th January 2007, 10:50
intradevar echipa are nevoie de o reconstructie...ceea c nu cred k sa sa se faca prea curand...Roeder are la dispozitie 10 mil saptamanile astea...a inaintat lista catre FFS si acum asteptam sa vdm ce se intampla. Daca nu vin niste aparatori...sezonu asta va fi un dezastru cumplit:sleep:

Kan
29th January 2007, 13:35
Newcastle are on the verge of completing their first transfer window signing with the £5million capture of Ajax striker Ryan Babel.

The deal will see out-of-favour striker Albert Luque move to Ajax, ending a miserable 18 months on Tyneside.

daca cumpara dupa asta INCA un mijlocas io cred k innebunesc. Astept cu nerabdare macar 2 fundasi

Kan
29th January 2007, 18:16
inca ceva:

US international is undergoing a medical before signing a loan deal at St James' Park for the rest of the season.
This deal is only a four-month spell so it seems Newcastle will have an option on him ... obviously more than £2.1m.

ps 2.1 a incercat sa dea pe el Marseille..asta e d la Standard

in sfarsit un fundas...sper sa se descurce bn

Kan
1st February 2007, 00:17
Babel set to join Newcastle

Toon-Army.co.uk can exclusive reveal that Ryan Babel is signing for Newcastle United before midnight tonight (Wednesday 31st).

Babel was in Tyneside on Wednesday to meet with Glenn Roeder and a deal has been struck with his current club Ajax, we believe the fee to be £5million with Albert Luque also heading to Amsterdam as part of the deal.

Ajax director of football, Martin van Geel, has also confirmed on Wednesday that Newcastle have tabled a bid for Babel.

More to follow soon...


hmmm :-ss

Bogdy LFC
1st February 2007, 08:30
Felicitari NUFC pt victoria de ieri cu Aston Villa:ok:
Una dintre cele mai frumoase echipe din EPL.:ok:

Elphax
1st February 2007, 13:32
pe dracu frumoasa, joaca ca pixu'

Elphax
1st February 2007, 13:40
clasamentul arata asa :

1 Man Utd 60
..
6 Portsmouth 8
7 Reading 37
8 Everton 35
9 Newcastle 30
10 Tottenham 33
11 Middlesbrough 31
12 Blackburn 31

urmatoarele partide :
Sat 3 15:00 A Fulham PREM
Sat 10 15:00 H Liverpool PREM

Kan
1st February 2007, 17:53
trasferu ala se pare k nu a fost sa fie :( un singur jucator adus.

cu Aston Villa au jucat infect 90% din meci..se pare k villa ne-a calarit km tot meciu...s-a luat un gol penibil (al catelea oare? ). Totusi...bolton si-a inceput caderea anuala in eden ( o sa termine p la mijloc) iar noi....incepem incet dar sigur sa urcam sper ueffa :D

Elphax
1st February 2007, 17:57
n-ar fi rau sa ajungem asa sus ...

Kan
1st February 2007, 23:19
macar intertoto sigur prindem...sezonu merge cv mai bn k anu trecut....totusi...poate sunt nebun dar eu inca sper la cupa uefa de c nu? :ok:

Lordul
1st February 2007, 23:35
pai aveti si ghinion .... owen rateaza tott sezonul ; tin minte ca inaintea unui meci de uefa ati avut 15 accidentati ..era e meciul cu frankfurt parca

Kan
2nd February 2007, 20:59
noi ghinion?? NICI GAND!!!


ps..erau 16 :D :D

Bogdy LFC
10th February 2007, 19:27
noi ghinion?? NICI GAND!!!


ps..erau 16 :D :D

Exaaaaaaact.NICIUN NENOROCIT de ghinion care a lovit LIVERPOOL-ul in meciul de azi pierdut in fata voastra:headbang: :headbang: :headbang:

Elphax
10th February 2007, 20:43
ce, v-am batut? am iesit de pe net cand era 1-1...

Bogdy LFC
10th February 2007, 20:46
ce, v-am batut? am iesit de pe net cand era 1-1...

NEMERITAT dar oricum:headbang: :headbang: :headbang:

Elphax
10th February 2007, 20:49
asta e, interesant ca pt. voi a marcat Bellamy :D

Kan
12th February 2007, 22:02
meritat..nemeritat...AM BATUT:D ....gata hotarat lucru de acu incolo la fiecare meci io ma duc sa ma fac muci...si incerc sa aflu rezultatu prin telefon...acu a mers :D :D


ink vro 10 victorii consecutive si prindem liga :happy

Kan
13th February 2007, 00:05
vesti bune pentru noi...Owen si-a reluat antrenamentele cu restul echipei...alergari usoare momentan..spera sa poata reveni prin aprilie , insa nimeni nu vrea sa-l grabeasca...asa ca s-ar putea sa rateze sezonu asta. Vorbea lunile trecute ca visul lui ar fi sa joace in finala Uefa....ai asta-i si visu meu...sa joace si sa dea vro 2 3 goluri :rolleyes: :D

Bogdy LFC
13th February 2007, 15:25
vesti bune pentru noi...Owen si-a reluat antrenamentele cu restul echipei...alergari usoare momentan..spera sa poata reveni prin aprilie , insa nimeni nu vrea sa-l grabeasca...asa ca s-ar putea sa rateze sezonu asta. Vorbea lunile trecute ca visul lui ar fi sa joace in finala Uefa....ai asta-i si visu meu...sa joace si sa dea vro 2 3 goluri :rolleyes: :D

Eu sper k Owen sa devina cel mai bun jucator al lui NUFC dar e greu:cool:

Elphax
13th February 2007, 15:33
owen nu va mai ajunge la valoarea pe care a avut-o candva, a pierdut prea mult timp aiurea

Kan
13th February 2007, 16:11
nu ma intereseaza valoarea unui jucator...conteaza sa creasca valoarea intregii echipe , si sunt de parere ca o sa creasca atunci cand nu vor mai fi accidentari...si poate or sa fie si niste fundasi care stiu ce-i ala fotbalul. Pana acum onyeu ala m-a impresionat...a iesit cel mai bun aparator al nostru in meciurile p care le-a jucat.

Celso
15th February 2007, 13:39
Statuie pentru Alan Shearer

Fostul international englez Alan Shearer, legenda clubului Newcastle United, va avea, din sezonul viitor, o statuie de bronz chiar pe arena "Saint James Park", alaturi de o lucrare ce îl va reprezenta pe Jackie Milburn, un alt simbol al clubului, decedat în 1988.
Atacantul s-a retras din activitatea de jucator în 2006, dupa 10 ani petrecuti la gruparea din Premier League si dupa ce a strâns si peste 60 de meciuri în nationala Angliei. "Este o mare onoare pentru mine, pentru ca nici macar nu îmi închipuiam ca voi ajunge asemenea lui Jackie Milburn", a spus, emotionat, Alan Shearer, care în vara a comentat partidele Campionatului Mondial pentru BBC.

Elphax
15th February 2007, 14:01
super, merita

sa fie in ipostaza cu mana dreapta sus :D

Kan
16th February 2007, 13:23
Merita din plin Shearer

Elphax
16th February 2007, 15:45
ce ne-am distrat aseara cu belgienii aia amarati, parca erau o echipa din Romania numa ca aveau tribunele acoperite

serios, parca jucau cu National sau Farul :)

nici nu s-au agitat prea tare
un gol - autogol,
un penalty - f usor acordat...

:ok:

Kan
16th February 2007, 21:21
da...distrat...3 goluri....un gol primit (din a cui vina oare? BRAMBLE!!....si BABAYARO....abea astept sa-i expire contractu lu bramble....jucator imobil si fara pic d concentrare....baba e doar...varza:( ) .

LUAM UEFA!!...dc trecem la AZ......si ink vro 3 4 echipe :D

Celso
16th February 2007, 21:39
senzational golul lui Sibierski:ok: ! de cand il stiu mi-a placut fotbalistu asta!:lol:

Elphax
25th February 2007, 17:09
sa ma f** in ei Wigan!

si descultii astia ne-au batut :cry:

Kan
26th February 2007, 08:40
cand joci prost...si mai ratezi si penalty la 0-0 asa se intampla:headbang:


totusi...lista accidentarilor mai are....get ready for this....3 oameni!!!! de vro 3 ani nu cred k a fost asa mica:D

Kan
15th March 2007, 23:47
inca odata au reusit un lucru greu de realizat...sa piarda calificarea...felicitari cotofenelor ati jucat penibil :ok: multumim ca ne oferiti aceste bucurii in fiecare an

Celso
16th March 2007, 11:49
s`au dus ca iepurele in cusca leului! puteau sa o fure mai rau!:)

Kan
16th March 2007, 12:23
sincer m-as fi bucurat dc si-o furau mai rau...poate ar fi vazut si mai marii k trebuie schimbat ceva. Nu se poate sa joci asa de prost...sa nu fii instare sa dai o pasa simpla?? pt ce naiba sunt platiti atat de bine???..abea astept sa vad ce au de gand sa faca in vara in privinta aparari. Sa-i expire odata contractu incompetentului ala!!!!

Celso
16th March 2007, 12:39
Bramble?:D ...adevarul e ca este cam molatec, daca despre el e vba!:)

Kan
17th March 2007, 01:15
pai cine altcineva? nu il pot suferi...omu asta a ramas o speranta din clipa in care a sosit la club. Nu a confirmat niciodata....joaca un meci bun...si p orma ca sa se revanseze greseste pentru vro 3 4 5 goluri in urmatoarele. Taylor e de viitor , Ramage...merge....Bernard...nu am o parere prea buna despre el...dar...sa zicem ca nu a jucat pana acu (l-am luat k sa nu se simta owen singur p lista accidentatilor) , Huntinghton....prea tanar sa ne dam seama ; celilalti 2...nu sunt indeajuns de buni...onyew mi-a placut in meciurile in care a jucat...isi face simtita prezenta...sunt destul de sigur ca or sa-l cumpere...dar mai e nevoie. Sa revina Woody!!

Elphax
17th March 2007, 08:28
sa isi dea demisia toti, echipa e jalnica ...

Bogdy LFC
18th March 2007, 19:34
Ce dezamagit sunt k a pierdut NUFC pe ''The valley''.O victorie acolo ar fi ingropat-o definitiv pe Charlton:(

Kan
19th March 2007, 00:11
imagineaza-ti cum sunt io :headbang: ....ori sunt asa de neputinciosi...caz in care tre dati afara TOTI...ori nu vor....caz in care...iarasi tre dati afara!:angry:

Iaco
22nd April 2007, 09:17
Hai ba baieti bagatile mingea in poarta la aia de la chelsea....

Iaco
23rd April 2007, 09:52
bine ma baieti merge si un egal....

Kan
2nd May 2007, 09:34
nu prea conteste ce merge acu....cupe europene tzeapa..so...

Kan
7th May 2007, 23:58
Adios Glenn...poate lucrurile mergeau altfel daca nu erau accidentarile alea blestemate. (a demisionat).

succesor....casele d pariuri il dau k sigur p sam allerdyce...sa vedem ce o sa iasa....probabil nik bun

Kan
15th May 2007, 18:41
s-a confirmat..sam allerdyce noul antrenor...3 ani contract..bla bla bla

Bogdy LFC
15th May 2007, 20:43
s-a confirmat..sam allerdyce noul antrenor...3 ani contract..bla bla bla

Un antrenor exceptional,un antrenor perfect pt Newcastle.Echipa va ocupa de-acum incolo cel putin un loc de Cupa UEFA:ok:

Luis Garcia10
15th May 2007, 22:22
Asa e! Sunt perfect de acord! Pana si la o echipa relativ mica cum este Bolton a obtinut rezultate foarte bune , in conditiile in care a lucrat cu jucatori fara nume gen ..Ben Haim , Gardner ,Meite , Keita.., sau a revitalizat jucatori aparent "terminati" gen Speed , Anelka ! Eu spun ca e omul potrivit la locul potrivit! :ok: :D

Kan
16th May 2007, 13:54
...ramane de vazut...cand vine vb de newcastle nik nu e imposibil. Astept sa vad ce face. Momentan e f sigur p el. Prieoritate pt el este pastrarea lui owen care se pare k are o clauza d 9 mil in contract. Daca pleaca inseamna k nu are pic de obraz.

Bogdy LFC
16th May 2007, 14:52
...ramane de vazut...cand vine vb de newcastle nik nu e imposibil. Astept sa vad ce face. Momentan e f sigur p el. Prieoritate pt el este pastrarea lui owen care se pare k are o clauza d 9 mil in contract. Daca pleaca inseamna k nu are pic de obraz.

:happy :happy :happy Easy man!

OWEN ESTE UN JUCATOR MARE CU O PERSONALITATE PUTERNICA.

Kan
23rd May 2007, 23:33
se pare k newcastle va fi cumparat de Mike Ashley...tocmai a cumparat 41% din club (partea lui john hall) si asteapta raspunsul celorlalti actionari..maxim 60 de zile cica...se pare k vom scapa de FFD...se asteapta sa nu lase prea usor actiunile...ramane d vazut..ABEA ASTEPT SA SCAPAM D EL!:d

Elphax
24th May 2007, 09:46
corect, dar sa schimbe si toti managerii aia de kkt care fac banii praf ...

Kan
24th May 2007, 13:48
fredie se autoplateste 2 milioane pe an...mama lui. Ashley asta are avere de km 2 miliarde....al 25-lea din marea britanie. A dat 50 d mil p 40% si cik ofera pt tot clubul 133....milioane de lire. Oare ce se va intampla...e clar k shepeard nu vrea sa vanda asa usor...si k sa delisteze clubul d la bursa are nevoie de 75% din actiuni...care nu are cum sa le faca dc ramane ffd

Kan
5th June 2007, 20:58
transferuri:

joey barton de la manchester city..se zvoneste 5.5 milioane..au primit acceptul clubului sa discte cu jucatorul

viduka si-a dat acordul de principiu pt un contract...refuzand prelungirea cu middlesborough

David Rozehnal de asemenea au castigat cursa cu Dortmund pt aparatorul ceh care a impresionat la psg in ultimii 2 ani...suma cre k va fi in jur d 3 milioane

Intre timp ashley incearca sa isi pareasca participatia la peste 50% cumparand de la micii actionari...parerea mea nu o sa mai dureze mult pana cand va prelua controlul clubului.

Luis Garcia10
5th June 2007, 21:01
E pus pe treaba Sam asta vad .. :ok: :D

Kan
6th June 2007, 09:17
daaa.....fundasu ala ceh imi place...jucatorul anului pt psg ; selectat in echipa anului in liga franceza.

viduka...un servant excelent

dar barton....a castiga el prima selectie pt anglia in meciu cu spania din februarie dar....e km controversat baiatu....fiti antana:

Barton, out of favour at City after an alleged training ground assault on team-mate Ousmane Dab.

In 2004, Barton was fined a club record six weeks' wages after stubbing out a cigar in team-mate Jamie Tandy's eye during City's Christmas party.

Barton ended up in more trouble during City's pre-season tour of Thailand in 2005, when he physically attacked a schoolboy Everton fan and had to be restrained by team-mate Richard Dunne.

Barton was subsequently sent home in disgrace and fined eight weeks' wages.

After the Dabo incident in May, City suspended Barton, with the midfielder missing the club's last two games of the season.

s-ar intelege perfect cu dyer...si dc ar mai fi si bowyer p la noi...well...u know :D

Bogdy LFC
6th June 2007, 11:46
Dpdv temperamental,Joey Barton este un cretin idiot si tampit dar k fotbalist e ''tsapan'' rau de tot :ok:

Kan
7th June 2007, 19:06
Freddie Shepheard a ajuns la un acrod cu Mike Ashey pt canzarea celor aproape 30% din actiuni..suma cifrata...in jur de 37 milioane de lire....acum Ashley detine aproape 70% din club....in curand va ajunge la 75 si va delista clubul de la bursa...dorinta sa fiind de a avea controlul complet. Oferta de preluare a tutror actiunilor se ridica la 134.4 milioane de lire.

not long now :D

ps: viduka a trecut medicalul si a semnat un contrac pe 2 ani cu prelungire p inca 1 dc treaba merge

Bogdy LFC
7th June 2007, 19:56
2 transferuri reusite pt Newcastle in opinia mea.Oricum echipa asta NU-si schimba sub nicio forma frumusetea:P

lenny9
7th June 2007, 22:53
Viduka e la Newcastle

Bogdy LFC
8th June 2007, 16:07
Viduka e la Newcastle

Inca odata trebuie sa sustin zicala: ''Cine NU are batrani - sa-si cumpere :ok:

Kan
9th June 2007, 10:18
Se zvoneste cum k bellamy ar parasi liverpool.....si ca ar vrea sa se intoarca la Newcastle...cel putin la prieteni a spun ca i-ar place o revenire la fostul club.

Sincer...as fi super fericit sa-l vad revenind...era un super jucator care nu trebuia sa plece niciodata...dar...Souness :rosu:

Celso
14th June 2007, 12:35
http://img297.imageshack.us/img297/9026/newcastlend7.jpg (http://imageshack.us)

Bogdy LFC
14th June 2007, 13:23
Se zvoneste cum k bellamy ar parasi liverpool.....si ca ar vrea sa se intoarca la Newcastle...cel putin la prieteni a spun ca i-ar place o revenire la fostul club.

Sincer...as fi super fericit sa-l vad revenind...era un super jucator care nu trebuia sa plece niciodata...dar...Souness :rosu:

Graeme Souness e ''Cormoran de cand era in fasa.Nici nu s-ar fi gandit sa nu-l lase pe Bellamy in Lancashire si mai ales apoi la LIVERPOOL:ok:

Iar legat de programul meciurilor amicale - ocazie nemaipomenita sa testeze noile achizitii:D

Kan
27th June 2007, 21:57
stiri proaspete...Ashley se apropie vertiginos de 90% ; a luat controului bordului de directori Douglas Hall, Bruce Shepherd, Allison Antonopoulos siTim Revill au demisionat. In locul lor Chris Mort si Steve Hayward. Freddie se pare k o sa ramana pe pozitie.

"Prospective Newcastle owner Mike Ashley will carry out a strategic review with the help of a top lawyer as he prepares for his £134.4million takeover.


The Sports Direct international tycoon has installed Chris Mort and commercial manager Steve Hayward in the boardroom at St James' Park following a clearout on Tuesday.


Only chairman Freddy Shepherd, whose decision to sell his 28%-plus stake in the club to Ashley - paving the way for him to gain control, remains in post following a major shake-up.


Mort, who will take special leave from international law firm Freshfields Bruckhaus Deringer, will look at all aspects of the club, including its existing infrastructure, contractual arrangements, staff and financial position in his role as deputy chairman.


He is the co-head of Freshfields' leisure sector group, which covers the sports, gaming and hotel sectors and is a long-term associate of Ashley.


He also advised the sportswear magnate on his bid to take over at St James' Park.


Mort said: "I am delighted to take on this role. Newcastle United is a fantastic football club with a wonderful set of supporters.


"My first task is to lead a review of all aspects of the club and I look forward to starting that work immediately."


Hayward has experience in the sport and leisure fields, including spells with Universal/Paramount and Ashley's Sports Direct International.


He also managed the soft drinks giant Coca-Cola's UK sponsorship programme, which saw him work with all the major participants in English football."

pe teren David Rozehnal de la psg 2.7 mil
se pregateste un bid pt Habib Beye de la marseille 2 mil
se mai pregateste o mutare pt geremi de la chelsea pe care l-ar luat gratis

ManUtdForever
28th June 2007, 23:34
Graeme Souness e ''Cormoran de cand era in fasa.Nici nu s-ar fi gandit sa nu-l lase pe Bellamy in Lancashire si mai ales apoi la LIVERPOOL:ok:

Iar legat de programul meciurilor amicale - ocazie nemaipomenita sa testeze noile achizitii:D

Eh Souness e unu dintre cei mai slabi manageri. Da ca jucator a fost de o mie de ori peste Bellamy. Si a jucat la Liverpool.

ManUtdForever
28th June 2007, 23:36
Problema cu Newcastle e ca au multi jucatori cu probleme de disciplina. Mai ales ca l-au luat si pe Barton. Spre binele vostru sper sa se exprime pe teren si nu sa-si bage in spital coechipierii. Si Bellamy e la fel. Bellamy si Barton pe acelasi teren de antrenament ar fi o problema.

Kan
29th June 2007, 22:24
ma indoiesc k o sa ajunga bellamy inapoi la club...si apoi...sie sam cum sa tina jucatorii in frau...din cate stiu io nu a avut pana acum probleme d-astea e destul de autoritar.

...urmatoarele echizitii: in afara de geremi....edmilson si gudjohnsen.

Edmilson...se pare k pe big sam nu-l prea deranjeaza salariu de 80 p sapt sau accidentarea care o sa-l tina in afara jocului cel putin pana in nov sau dec.

Gudjohnsen...va fi semnat doar daca se intampla sa il pierdem pe Martins sau pe Owen.

Elphax
29th June 2007, 22:38
ar fi nasol sa plece Martins ...

Kan
30th June 2007, 20:29
ar fi splendid sa nu place nici unu...vai ce atac am aveaaaa:dance:

dar...ramane de vazut

Elphax
1st July 2007, 00:02
macar de ar fi atacul singura problema ...

Kan
2nd July 2007, 17:18
Chelsea utility man Geremi is expected to become Newcastle boss Sam Allardyce's fourth summer signing later today.


The 28-year-old Cameroon international is understood to have agreed a three-year deal to secure a £2million switch to St James' Park.

Kan
4th July 2007, 19:04
am uitat sa zic....geremi a semnat marti un conract pe 3 ani. Mai tre sa primeasca doar permisul de munca.


in alta ordine de idei..avem un nou sponsor principal producatorul de bere carling. 5 milioane de euro/sezon.

Kan
12th July 2007, 11:48
Michael Owen s-a hotarat sa puna punct speculatiile facand urmatoarea declaratie: "I believe that these can be good times to be at Newcastle, which is why I am more than happy to be here.

There has been plenty of speculation about my future, but I can assure the Newcastle fans that I didn't start any of it," he told The Times.

Kan
3rd August 2007, 15:10
dyer out - 5 mil euro

Smith de la man u in - 6 mil
+ capitanul lui Lyon Claudio Cacapa 2.6 mil
+ fundasul lui Sevilla Ivica Dragutinovic


zvonuri Abdoulaye Faye de la Bolton

Kan
6th August 2007, 22:52
dyer...ink nu e out..au crescut pretul la 8 mil de euro in ultima clipa...se pare k west ham s-au km grabit sa vorbeasca cu jucatorul si asta i-a infurait p conducatori

in: Jose Enrique Sanchez Diaz de la villareal 6 mil de euro..in nationala sub 21 a spaniei...sa vdm cum o sa joace in anglia.


victorie 1-0 cu sampdoria aseara...centrare geremi , gol smith cu capul

Elphax
13th August 2007, 12:41
suntem primii in premiership

3-1 la Bolton in prima etapa, urmeaza Aston Villa acasa (care a pierdut prima etapa 1-2 cu Liverpool)

Kan
13th August 2007, 13:31
dap. si am jucat chiar bine cu bolton...mi-a placut cum se misca echipa...e loc si de mai bne..dar sezonu asta o sa mearga mult mai bn k sez trecut!!
Go Magpies!!

Kan
30th August 2007, 08:40
Habib Beye should complete his move from Marseille to Newcastle "in the next 24 hours", according to OM president Pape Diouf.


dupa ce in meciu cu middlesborough s-au accidentat 2 fundasi dreapta...ar cam fi cazul sa se intareasca lotul

Elphax
30th August 2007, 09:57
oricum, jucam destul de ezitant, nu imi plac inca traseele de joc ...

Bogdy LFC
30th August 2007, 11:24
Newcastle are o echipa superba :cool:

Bogdy LFC
23rd September 2007, 21:28
Victorie excelenta pt Newcastle insa cu pretul altei accidentari a lui OWEN :( :sad:

Sasuke Uchiha
23rd September 2007, 21:37
asta e ghinionist rau, cat de grava este accidentarea ????

Bogdy LFC
23rd September 2007, 21:41
asta e ghinionist rau, cat de grava este accidentarea ????

Se pare k sunt urme lasate de vechea accidentare..pacat.El si KEWELL - fotbalisti de clasa mondiala care insa sunt blestemati de accidentari :( Momentan NU se stie cat va sta pe banca :sad:

Kan
25th September 2007, 21:41
de fapt..se aproxmieaza ceva in jurul a 2-4 saptamani

http://www.myfootballnews.co.uk/news_jump.html?team_id=4&story=755950

Kan
27th September 2007, 00:27
oki un articol care m-a oripilat...se pare k am fost super aproape de colaps cand a plecat frasanu ala infect. Daca vechii actionari nu mareau capitalul pana la sfarsiul anului fiscal...iunie....eram in faliment...hmmm....datorii de 75 milioane...banii care trebuiau sa vina d la sponsori deja cheltuiti...hummmm


http://www.myfootballnews.co.uk/news_jump.html?team_id=4&story=756364

Bogdy LFC
27th September 2007, 12:31
oki un articol care m-a oripilat...se pare k am fost super aproape de colaps cand a plecat frasanu ala infect. Daca vechii actionari nu mareau capitalul pana la sfarsiul anului fiscal...iunie....eram in faliment...hmmm....datorii de 75 milioane...banii care trebuiau sa vina d la sponsori deja cheltuiti...hummmm


http://www.myfootballnews.co.uk/news_jump.html?team_id=4&story=756364

Un fel de Leeds :thinkso:

lenny9
27th September 2007, 12:34
Se pare k sunt urme lasate de vechea accidentare..pacat.El si KEWELL - fotbalisti de clasa mondiala care insa sunt blestemati de accidentari :( Momentan NU se stie cat va sta pe banca :sad:

ei si Redknapp....daca itit aduci aminte....clasa mondiala si accidentari in lant.....

Bogdy LFC
27th September 2007, 12:36
ei si Redknapp....daca itit aduci aminte....clasa mondiala si accidentari in lant.....

Daa,categoric:( Asa au unii jucatori ''norocul'' :(

Kan
15th October 2007, 21:00
achizitii pentru iarna:

probabil: Krzysztof Krol 20 de ani fundas stanga polonez - real madrid - "The Premiership is the best league in the world. Moreover, I'd be a first-team player at Newcastle."

Wesley Ngo Baheng - 18 anji le havre - aproape sigur vine din iarna...se pare k l-am luat de sub nasu lu chelsea (le havre astia scot super jucatori :D...vezi N'Zogbya)

Esben Hojmark - 16 ani aarhus nationala sub 16 ani a danemarcii probe o saptamana - portar

Bogdy LFC
15th October 2007, 23:14
achizitii pentru iarna:

probabil: Krzysztof Krol 20 de ani fundas stanga polonez - real madrid - "The Premiership is the best league in the world. Moreover, I'd be a first-team player at Newcastle."

Wesley Ngo Baheng - 18 anji le havre - aproape sigur vine din iarna...se pare k l-am luat de sub nasu lu chelsea (le havre astia scot super jucatori :D...vezi N'Zogbya)

Esben Hojmark - 16 ani aarhus nationala sub 16 ani a danemarcii probe o saptamana - portar

Never heard of those players :rolleyes::ok:

Kan
17th October 2007, 23:57
sincer...nici eu...dar...ce conteaza?...important e ca se cauta talente tinere si se investeste in ele. In urmatorii ani or sa apara jucatori extrem de buni la noi...se face treaba foarte buna la juniori:ok:

kain
20th November 2007, 14:17
Clubul Newcastle United va primi 100.000 de lire sterline pe săptămână pentru absența lui Michael Owen, ca despăgubire pentru accidentarea atacantului la un meci amical cu Austria, a anunțat luni Federația engleză de fotbal (FA). Indisponibilitatea lui Owen, accidentat la o coapsă, este evaluată la aproximativ o lună.

'FA a recurs la o companie de asigurare pentru a acoperi accidentările suferite la meciurile internaționale. Suma ar putea ajunge la 100.000 de lire pe săptămână. Dar această sumă nu va fi plătită de FA, ci de asigurator', a precizat un responsabil al FA.

Owen s-a aflat în centrul unui important conflict între FA și Newcastle, care cere o indemnizație și rambursarea cheltuielilor medicale după grava accidentare de la genunchi survenită la CM din 2006.

Bogdy LFC
20th November 2007, 14:28
Suma asta ar fi ca o mica razbunare insa totusi e o joaca de copii toti banii aia :D

Kan
26th November 2007, 07:01
cre k i-au mai facut ei 2 3 asigurari separate. Cu owen asta mergi la sigur cand e vba de accidentari :confused::headbang::mda:

Bogdy LFC
3rd December 2007, 16:04
Shearer,gata sa preia Newcastle

Conform “The Guardian”, Alan Shearer este pregatit sa spuna “Da” in cazul in care va fi ofertat de Newcastle. Daca va pierde miercuri in fata lui Arsenal, se pare ca Sam Allardyce va fi demis de la carma “cotofenelor”, locul sau urmand a fi luat de fostul atacant al nationalei Albionului. Cu doar un punct castigat in ultimele 5 partide, gruparea din nordul Angliei se afla pe locul 11 in Premier League, departe de pretentiile europene din startul sezonului.



:ok: Respect Shearer

kain
14th December 2007, 13:43
Fostul manager al lui Newcastle si-a dezvaluit, intr-un interviu acordat Setanta Sports, dezamagirea de a fi fost destituit de la Newcastle in 2004, dupa 5 sezoane bune la carma “cotofenelor”.

“Am lucrat bine acolo si mi-a parut rau cand mi s-a spus ca nu voi mai continua la gruparea din nordul Angliei. Am preluat echipa de pe ultimul loc si am dus-o in prima parte a clasamentului. Fara a fi lipsit de modestie, clubul a suferit mult dupa ce am fost demis. Sper sa-si revina si cred ca Sam Allardyce are capacitatea de a readuce performanta la Newcastle.” a declarat tehnicianul in varsta de 74 de ani.