PDA

View Full Version : sinteti de acord cu aducerea lui Marius Sava ?



vladi
21st July 2004, 14:44
Sinteti de acord cu aducerea lui Marius Sava la Pitesti ? Cine este de fapt Sava si de ce se ofera Argesul sa salveze cariera unui jucator despre care se spune (si se stie ) ca nu bea apa decit cind face baie in mare ?

ultravioletcanada
21st July 2004, 18:54
nu bre, nu sint de acord, da crezi ca lu ilinca ii pasa? lui ii pasa numai de afacerile pe care le are cu javra aia de netoiu. am ajuns de ras, face echipa netoiu... :headbang:

dlgicu
21st July 2004, 19:16
Desi e putin offtopic, as aminti si manaria facuta de Netoiu cu Vrajitoarea in care a fost implicat si clubul FC Arges: transfer gratuit, dar doar pe hartie, de la Oradea la Pitesti datorita unei clauze in contract care ii permitea, apoi plecare in China tot gratuit (mai putin comisionul probabil, de care mai mult ca sigur nici Ilinca nu e strain...).
Daca la Craiova era pe fata sforarul echipei, iata ca la Pitesti se intampla ceva mai grav, Netoiu ajungand sa conduca dupa bunul plac, dar din umbra. Prevad zile grele si multe umilinte ca aceasta, care vor pata istoria clubului, in acest an.

flo
22nd July 2004, 11:02
"Cimitirul Elefantilor".Asta a devenit in ultimul timp FC Arges.
Ai depasit varsta la care se face performanta?Ai probleme medicale serioase(cu parere de rau!)?Esti strain de viata sportiva si in afara terenului esti baiat de oras?Nu te mai vrea nimeni in acest campionat?
Astea sunt intrebari la care ultimele achizitii de la FC Arges ar putea sa raspunda afirmativ.

vladi
22nd July 2004, 14:25
Desi e putin offtopic, as aminti si manaria facuta de Netoiu cu Vrajitoarea in care a fost implicat si clubul FC Arges: transfer gratuit, dar doar pe hartie, de la Oradea la Pitesti datorita unei clauze in contract care ii permitea, apoi plecare in China tot gratuit (mai putin comisionul probabil, de care mai mult ca sigur nici Ilinca nu e strain...).
Daca la Craiova era pe fata sforarul echipei, iata ca la Pitesti se intampla ceva mai grav, Netoiu ajungand sa conduca dupa bunul plac, dar din umbra. Prevad zile grele si multe umilinte ca aceasta, care vor pata istoria clubului, in acest an.

Presedintele interimar de la FC Oradea, Ioan Lazau, sustine ca in conturile clubului au intrat 35.000 de euro de la FC Arges..plus alti 8.000 euro care au folositi la stingerea unui litigiu financiar intre oradeni si jucator...e interesant de unde a facut rost Argesul atit de repede de bani sa plateasca pentru Vrajitoarea...cind e vorba sa aduca jucatori la club cei de la Pitesti se pling ca nu au bani, cind e vorba de minariile lui Netoiu se gasesc imediat

Tudose
22nd July 2004, 22:16
Cam riscant acest transfer. Totusi, am citit in presa ca a avut evolutii bune in amıcale. Asa ca am votat NU STIU, sa vedem cum va juca.

Vulturul
28th July 2004, 18:34
e riscu mare sa vedem ce iese

vladi
3rd August 2004, 14:45
cred ca s-a vazut ce "tare" e Sava in meciul cu Universitatea Craiova...sa nu mai amintim ca prima data s-a dus sa salute galeria adversa! :ciocan:

Maximus
3rd August 2004, 15:34
cred ca s-a vazut ce "tare" e Sava in meciul cu Universitatea Craiova...sa nu mai amintim ca prima data s-a dus sa salute galeria adversa! :ciocan:

Pai daca voi n-ati avut galerie :rosu: A salutat si el pe cine i-a strigat numele...

Vulturul
3rd August 2004, 16:22
sava si-a dovedit nesimtirea inac o data....si galeria argesului i-a strigat numele!!!

Adi
6th August 2004, 12:38
cred ca s-a vazut ce "tare" e Sava in meciul cu Universitatea Craiova...sa nu mai amintim ca prima data s-a dus sa salute galeria adversa! :ciocan:

Nu mi se pare normal ca cei din galeria Argeşului să nu strige nimic până la începutul meciului. Dacă n-au chef, să se lase de meserie. Personal, nu mă dau în vânt după olteni (declaraţie diplomatica), dar galeria lor a fost super-adevărată. De asemenea, Sava nu putea să nu-i salute pe "lei". Sunt prieteni de-ai lui, dădea dovadă de proastă creştere dacă refuza să-i salute pentru nu ştiu ce orgolii tâmpite. "Vulturii" au aşteptat ca oltenii să-l cheme la salut, şi abia apoi au reacţionat. E vina lor... Cât despre evoluţia lui, trebuie să fii de rea credinţă să nu recunoşti că Sava a jucat peste media echipei.
În altă ordine de idei,
Moldovan pariază pe Sava
În fiecare an, antrenorul Ion Moldovan pariază pe un jucător din propriul lot. Aflat la al treilea mandat la FC Argeş, care deja se întinde ca durată pe trei campionate, Moldovan a recunoscut că primele două pariuri le-a câştigat. „Prima oară am mizat pe Vlădoiu, pe experienţa şi pe calităţile sale extraordinare de fotbalist. Ceea ce s-a întâmplat ulterior nu poate şterge meritele lui Vlădoiu în primul lui an aici, la Piteşti”, a spus Moldovan, care nici măcar n-a mai amintit de pariul numărul 2, Nicolae Dică. „Sava este un nou pariu pe care îl pun. Am văzut în ultimul timp latura frumoasă a caracterului şi a fotbalistului Marius Sava, care şi-a schimbat optica cu 180 de grade. Sper să se ridice la pretenţiile pe care le-am aşteptat atunci când am hotărât să îl transfer”, a mai adăugat Moldovan.
Motivat de aplauze
Antrenorul Argeşului a dezvăluit că Marius Sava are o puternică dorinţă de revanşă, mai ales după ce a fost aplaudat la finalul meciului FC Argeş – Juventus Bucureşti. „Sava mi-a mărturisit la vestiare că a fost foarte emoţionat, pentru că de mult nu a mai primit aplauze. Eu cred că poate să facă diferenţa, să preia rolul de lider al echipei FC Argeş”, a încheiat Ion Moldovan.

vladi
8th August 2004, 15:45
Adi, parerea mea despre galeria Argesului nu o mai spun aici, ca are si forumul asta niste reguli in privinta termenilor ce pot fi folositi :-))))) Dar oricum..... :jerk:


Ai rabdare cu Sava..va redeveni repede cel pe care il stim toti....stai sa se simta bagat putin in seama de presa ca si-o ia iar in cap :-)))

Vulturul
4th October 2004, 21:35
Sava a refuzat sa salute galeria

La inceputul meciului de la Bacau, galeria pitesteana a scandat numele rezervelor alb-violete aflate pe banca. Pe rand au raspuns suporterilor, salutandu-i, Somcherechi, Marincau si Nastasie. Marius Sava a refuzat sa salute galeria in momentul in care "vulturii' i-au scandat numele. Vazand ca nu le raspunde, suporterii au incercat si altfel, strigandu-l pe porecla, "Savarina", insa si de data aceasta el a refuzat sa ii salute.

Sursa: "Curierul Zilei"

Sinn Fein
5th October 2004, 09:32
nu frate, nu sunt de acord cu venirea lui...sa vina Rooney mai bine, sau Nistelroy, stiu ca au existat tratative pentru ei dar se pare ca au intrat in impas, Argesul le dadea cate un apartament cu 5 camere si cate un Logan, in timp ce ei ar fi vrut o garsoniera si un Matiz. Sa speram ca vor gasi bani sa cumpere toate astea, ar fi pacat sa nu vina cei doi numa din cauza asta.

Tudose
5th October 2004, 18:19
Din pacate, Marius Sava nu are evolutii deosebite (exceptie poate jocul cu Otelul, disputat la Ploiesti) si risca sa intre si in conflict cu suporterii datorita acestei atitudini.

Tudose
31st October 2004, 22:14
Marius Sava a facut un joc foarte bun contra Gloriei Bistrita, marcand si un gol. A avut pofta de joc si eu l-as include in primii 3 jucatori ai Argesului in aceasta partida. Am dori ca el sa revina la forma care l-a consacrat, mai ales ca si antrenorul Moldovan a declarat ca este pariul sau pentru acest campionat si ca doreste sa il "reconditioneze".

vladi
1st November 2004, 13:00
eu inca nu am incredere in el..un singur meci, doua, trei nu sint de ajuns....din pacate pentru el reputatia pe care si-a cladit-o cu greu poate fi uitata...si trebuie sa munceasca din greu ca sa scape de ea....dar merita si el o "a doua sansa" :)

Sinn Fein
1st November 2004, 13:04
io am auzit ca a jucat bine, macar de-ar tine-o tot asa

vladi
8th November 2004, 17:07
cu Rapidul a fost printre cei mai buni.....dar poate prea putin eficient

Sinn Fein
8th November 2004, 17:24
Raspuns la thread? acum DA

Vulturul
8th November 2004, 18:23
Iata ca Sava incepe sa joace...Sa speram ca pe viitor va juca si mai bine...Ma astept la un joc bun din partea lui miercuri in Cupa avand in vedere ca va juca ''acasa'' la craiova!!

vladi
28th November 2004, 13:23
la meciul cu Dinamo l-am vazut pe Sava alergand tot meciul, ba l-am surprins si in aparare...spre deosebire de alti coechipieri ai lui...sint de-a dreptul uluit :-D

Sinn Fein
29th November 2004, 09:56
Raspund iar la intrebare: DA