PDA

View Full Version : Cine va promova anul acesta din seria B3?



Pages : [1] 2 3 4 5 6

Siljanoski
21st July 2004, 14:29
Am considerat ca ar fi interesant sa vedem daca avem habar ce e prin seria asta, o serie extrem de disputata an de an! :yeah:

jay
21st July 2004, 14:39
Sper sa promoveze UTA!

Catalanul
21st July 2004, 16:20
U cluj are sanse
eu sper sa promoveze

Siljanoski
21st July 2004, 17:43
Ce te face sa crezi ca U Cluj are sanse? Ca mari modificari in lot nu sunt, iar venirea lui Ion Marin nu e de ajuns....

corinutza_88
21st July 2004, 21:35
eu as vrea jiul petrosani!
si cred ca are sanse!
parerea mea!

Elgorriaga
21st July 2004, 22:44
Am votat cu UTA, nu de alta, dar e echipa de suflet a lu' bunica-meu :) si pe motiv de Feyenoord, nu ca ar avea sanse mai multe decit oricare alta echipa din B3.

fia
22nd July 2004, 07:28
U CLuj nu are sanse, si pe de alta parte nu stiu daca ar fi indicat sa fie 2 echipe din acelasi oras... Sunt exemple ca nu se "intampla" bine (Ploiesti)

aclambiron
22nd July 2004, 07:44
Nu am votat pentru ca nu stiu cine va promova dar stiu sigur cine nu va promova:UTA.

P.S. Sper ca am inteles bine intrebarea si ca se refera la ce credem si nu la ce am dori.

Siljanoski
22nd July 2004, 11:27
da, se refera la ce credem...

dragos_popa17
22nd July 2004, 14:58
Cele 8 echipe din Poll sunt si dupa parerea mea favorite la promovare si vor incepe mai mult ca sigur sezonul cu gandul la Divizia A.

FC Oradea este dupa parerea mea favorita la promovare. Bihorenii au jucatori cu experienta unui sezon in primul esalon, stau foarte bine din punct de vedere financiar si au o conducere pe masura. Ramane de vazut daca vor trece psihic peste esecul retrogradarii si vor reusi sa revina in Divizia A.

Jiul Petrosani are sanse mari insa pierderea promovarii in ultima etapa anul trecut va conta foarte mult in acest sezon. Va fi greu pentru jucatori sa revina dupa acest esec si de aceea nu cred ca vor reusi sa obtina promovarea, dar va termina campionatul in primele 4 echipe.

Olimpia Satu-Mare se va lupta ce de obicei pentru promovare, va fi prin zona, insa la sfarsitul sezonului va fi tot in B. Nu cred ca are forta si vointa necesara pentru a promova.

U Cluj poate spera cu adevarat in acest sezon. Au cei 450.000 de euro din vanzarea lui Florescu si Cocis la Tiraspol, un antrenor nou (Ion Marin) cu multa experienta si multi jucatori foarte talentati. In plus, promovarea CFR-ului ii va motiva si mai mult pe jucatorii Universitatii care in acest an pot produce marea surpriza.

UTA este o echipa care are resurse pentru promovare insa nu are linistea necesara. Probabil ca se vor pierde din nou in scandaluri pe sfarsitul sezonului si vor lasa locul altor echipe mult mai motivate.

Gaz-Metan Medias poate fi alaturi de U Cluj una din surprizele acestui sezon. Au resursele necesare si un antrenor de perspectica (Nelutu Sabau) care nu este presat de conducere cu promovarea, avand linistea necesara pentru a construi o echipa buna. Chiar daca nu vor promova in acest an, Gaz-Metan va intra in sezonul urmator cu o echipa foarte bine pregatita.

Catalanul
22nd July 2004, 15:03
Cele 8 echipe din Poll sunt si dupa parerea mea favorite la promovare si vor incepe mai mult ca sigur sezonul cu gandul la Divizia A.

eu vad 6 echipe in poll + optiunea Alta echipa (care anume) :happy :happy :happy
unde vezi tu 8 :confused: :D:D:D

RedBaron
22nd July 2004, 16:24
UTA este o echipa care are resurse pentru promovare insa nu are linistea necesara. Probabil ca se vor pierde din nou in scandaluri pe sfarsitul sezonului si vor lasa locul altor echipe mult mai motivate.

UTA ar putea sa aiba resurse, inca nu le are. Sper ca sezonul acesta linistea necesara va aparea in cadrul echipei si vor disparea scandalurile. De fapt nu sper, asa se pare...
Eu zic ca daca UTA nu e la mai mult de 6 pct de locul 1 la sfarsitul turului, se va bate pentru promovare!

jorgensen
22nd July 2004, 16:33
Tin sa-ti spun ca Sorin Cigan e bihorean!!!!

RedBaron
22nd July 2004, 16:35
Da, stiu. Sau asa stiam si eu. Pe mine nu ma deranjeaza. Ar trebui? :)

jorgensen
22nd July 2004, 16:43
Da, stiu. Sau asa stiam si eu. Pe mine nu ma deranjeaza. Ar trebui? :)
Tu ce zici ? Poate ca nu, ca el e prieten cu Vizer, care nu mai e prieten cu Filip, care e primar in Oradea. Dar, oricum, voi nu aveti nici macar o sansa. Noi macar avem antrenor, si putini jucatori care stiu ce e divizia A. Si toti sunt foarte optimisti. Daca mai iti spun ca Jenei e presedinte, te-am spart, nu ? Pacat ca voi la meciul de acasa cu noi nu o sa incapeti pe stadion, pentru ca noi o sa venim 5000, si umplem tot stadionul, ca numai atatea locuri aveti. NU AVETI FATA DE "A". Noi DA.

RedBaron
22nd July 2004, 21:06
Mda, ce sa mai zic... intr-adevar cu asa argumente solide m-ai lasat fara replica.
Sa intrati in div. A cu brio, sa aveti in echipa doar fetze de div. A si sa umpleti stadionul! Iar cand veniti la noi la Arad, sa nu mai veniti iar 5mii ca data trecuta, ca nu mai prind loc si as vrea sa vad si eu meciul. In rest toate cele bune.
Poate mai discutam dupa meciurile directe.

aclambiron
22nd July 2004, 21:57
Pacat ca voi la meciul de acasa cu noi nu o sa incapeti pe stadion, pentru ca noi o sa venim 5000, si umplem tot stadionul, ca numai atatea locuri aveti. NU AVETI FATA DE "A". Noi DA.
Da,asa e cum spui tu. :rolleyes:

Mariusmadmax
22nd July 2004, 23:36
alta echipa , da' nu stiu care :D

Catalanul
22nd July 2004, 23:41
alta echipa , da' nu stiu care :D
nu cumva armatura zalau, echipa cu care parca tii tu :D:D:D

Vand vise
22nd July 2004, 23:49
Vot - FC Oradea

Profetu
23rd July 2004, 10:51
Am considerat ca ar fi interesant sa vedem daca avem habar ce e prin seria asta, o serie extrem de disputata an de an! :yeah:

Am preferat Jiul, intrucat aproape toate celelalte variante au mai fost in A si s-au facut de ras.

dlgicu
23rd July 2004, 12:09
Iar Jiul s-a facut de plans: cat a fost Mironica au plutit cat de cat, cum a plecat el la "studii" s-a spart gasca si s-a daramat cosmelia.

Ovy-Iasi
23rd July 2004, 19:40
Sper să promoveze Gaz Metan Mediaş

ADelPiero
27th July 2004, 21:28
Eu imi doresc sa promoveze Fc Oradea... dar daca promoveaza U Cluj sau UTA nu ma supar ;)

ieppy
28th July 2004, 16:06
Eu sper sa fie ori UTA ori Cluj.

Ioca10
28th July 2004, 16:09
Uta

Slater
29th July 2004, 17:37
Va promova "U" , cu Ion Marin pe banca, cu 3 4 jucatori imprumutati de la Dinamo care intaresc lotul, si cu stabilitatea financiara, "U" va promova.Mai ales ca celelalte echipe au slabit mult....

keluba
29th July 2004, 17:53
FC Oradea sa promoveze. Restul nu prea ma intereseaza. HAI ORADEA!!! /hello

apparte
29th July 2004, 23:16
Normal ca Oradea,cine altcineva? :evil: :evil:

Pacala
30th July 2004, 05:41
Pariez ca promoveaza Jiul Petrosani

deep purple
30th July 2004, 07:01
Pariez ca promoveaza Jiul Petrosani

Alo, poetu'! A intrat Petrosaniul in Oltenia? Vezi ca nu tot ce-i pe Jiu e oltenesc. :happy

Pacala
30th July 2004, 07:14
pronosticul tau este valabil
cand fi-va Bega ...navigabil
:D

votai asa pentru ca stiu
valoarea echipei de pe jiu
;)

Angelina Jolie
30th July 2004, 15:06
Valoarea echipei de pe jiu e cu mult sub valoarea conducerii de pe jiu care are niste metode (extra)sportive aparte de a castiga meciuri. Blatisti ordinari. Vai ce ciuda am pe ei. Oricum cred ca vor promova daca isi mentin aceeasi strategie de "cumparam tot ce prindem".

zuzubuoy
30th July 2004, 15:39
Nu stiu ce metode are jiul, dar stiu ce metode are ion marin..... :mda:

Angelina Jolie
30th July 2004, 17:00
Numa ca Ion Marin nu o sa aiba bani asa ca poate sa aiba metode.

Sorin M.
30th July 2004, 17:24
Adevarul e ca in seria B3 (Ardealu-i fruntea!!) se joaca cel mai tare fotbal din B. Olimpia ia anul asta promovarea!!

apparte
30th July 2004, 23:37
Prin metoda deprinsa de la amicul Borcica in cazul Margaritescu(declarat liber pt o restanta de 5 mil lei)ex-patronul oradenilor,Marius Vizer,acum la Liberty Salonta, a incercat sa obtina declararea ca jucatori liberi 4 jucatori oradeni(Lazar,Munteanu,Mihut si Sfarlea)pt o restanta totala de....10 milioane lei.Comisia pt statutul jucatorului a respins cererea somand clubul oradean sa plateasca pana la sfarsitul acestei luni(adica azi)sumele restante,aferente salariului pe luna iunie.Ieri banii au fost virati,astfel ca jucatorii au ajuns joi seara in Austria impreuna cu restul lotului.

Slater
31st July 2004, 01:09
Bey reveniti-va Olimpia Satu - Mare e in pragul desfintarii. S-au prezentat la antrenamente doar 10 jucatori, si cel care trebuia sa se ocupe de club si-a luat vacanta si a plecat in vacanta in Croatia, asta dupa ce s-au terminat alegerile locale. Ceva boier de prin consiliul judetean e si ala. Deci ganditi-va mai bine...
Eu zic ca tot "U" va promova, pentru ca altcineva nu exista !!

Siljanoski
31st July 2004, 01:30
Numa ca Ion Marin nu o sa aiba bani asa ca poate sa aiba metode.
Nu stiu daca mai tii minte de ce a fost Ion Marin demis de la Oradea...Povestea cu cerutul de bani jucatorilor si conducerii pentru un asa-zis "fond de urgenta" sau "de siguranta", ceva de genul asta....

Cat despre Jiul, nici macar n-are rost sa discutam...Au facut aia anul trecut la meciuri suspecte de nici ei nu le mai stiu numarul....

Eu merg in continuare pe Oradea si-mi pare bine ca in sfarsit e presedinte domnul Jenei, care chiar stie ce face. Doamne ajuta!

Angelina Jolie
31st July 2004, 08:46
Eu cred ca va promova jiul daca fac iar scamatoriile de anul trecut, dar va tin pumnii voua sau la UTA sau celor GAZ METAN. Pe mineri nu ii sufar pt ce au facut anul trecut.

Siljanoski
2nd August 2004, 19:48
Olimpia a mai dovedit inca odata ca habar-n-are ce vrea: a luat 5-0 in amical de la ISCT!

minudoru
2nd August 2004, 20:07
sanse mari are Jiul dar la fel de mult cred ca va promova Oradea daca se pun in ordine cu finantele

Siljanoski
3rd August 2004, 13:14
sanse mari are Jiul dar la fel de mult cred ca va promova Oradea daca se pun in ordine cu finantele

Jiul in mod normal n-ar trebui sa aiba sanse, cu echipa pe care o are...Iar Oradea s-a pus in ordine cu finantele; FC Oradea va fi serviciu al primariei Oradea. uita-te pe www.bihon.ro/fcoradea pentru ultimele vesti. :D

WildSkander
3rd August 2004, 13:40
Eu cred ca Olimpia Satu Mare o sa joace la anul in DIVIZIA A.

bozo
3rd August 2004, 15:26
Eu cred ca Medias-ul merita un loc in A

jorgensen
4th August 2004, 17:56
Eu cred ca Olimpia Satu Mare o sa joace la anul in DIVIZIA A.
Eu cred ca mai degraba Olimpia Salonta decat Olimpia Satu Mare!!! :rosu:

sames44jc
4th August 2004, 18:40
prea devreme ca sa spunem

Siljanoski
5th August 2004, 12:31
prea devreme ca sa spunem
Pai nu e vorba de lucruri certe, ci doar de presupuneri....

zuzubuoy
5th August 2004, 15:31
Un lucru nu inteleg. Daca Olimpia Salonta va juca in locul lui Medgidia in B3, o sa avem o serie cu 17 echipe??? :o: lol
Sau se muta Jiul in seria din sud? :D

Siljanoski
7th August 2004, 14:33
Un lucru nu inteleg. Daca Olimpia Salonta va juca in locul lui Medgidia in B3, o sa avem o serie cu 17 echipe??? :o: lol
Sau se muta Jiul in seria din sud? :D

Seriile sunt dupa cum urmeaza:
SERIILE DIVIZIEI B - EDIŢIA 2004-2005

Ieri s-a stabilit componenţa celor 3 serii de "B". Tragerea la sorţi a programului campionatului Diviziei B, ediţia 2004-2005, va avea loc luni, 9 august, ora 11.00, la Casa Fotbalului.

SERIA I
Ceahlăul Piatra Neamţ, FC Vaslui, Dacia Unirea Brăila, Petrolul Moineşti, Laminorul Roman, FCM Tîrgovişte, Midia Năvodari, Unirea Focşani, Callatis Mangalia, Altay Dobrogea, Precizia Săcele, Gloria Buzău, Politehnica Timişoara, FC Ghimbav, FC Botoşani şi Dunărea Galaţi.

SERIA A II-A
Petrolul Ploieşti, Pandurii Tîrgu Jiu, Dacia Mioveni, Intergaz Bucureşti, Juventus Bucureşti, Dinamo II Bucureşti, Unirea Urziceni, FC Craiova, Internaţional Piteşti, Minerul Motru, Rulmentul Alexandria, Building Turnu Severin, Rapid II Bucureşti, CS Otopeni, Oltul Slatina şi FC Sibiu.

SERIA A III-A
FC Oradea, Jiul Petroşani, Olimpia Satu Mare, Gaz Metan Mediaş, Liberty Salonta, UTA Arad, "U" Cluj, Armătura Zalău, Oaşul Negreşti, Tricotaje Ineu, Industria Sîrmei Cîmpia Turzii, CS Deva, Corvinul Hunedoara, Atletic Club Universitar Arad, Unirea Sînicolaul Mare şi Unirea Dej.

Dupa cum vezi, Olimpia Salonta, pardon CF Liberty Oradea e in B3

apparte
7th August 2004, 17:32
Nu-i nimic!Derby-ul bihorean de la Salonta se va disputa in Ciganyvaros :evil: (denumirea cartierului unde e situat stadionul). :happy

RedBaron
7th August 2004, 21:04
Mai ai scris bine seria B1? Ca o echipa de acolo ar trebui sa joace in B3. :)
Parerea mea. Probabil asa s-a decis la federatie.

Edgar
8th August 2004, 00:11
Daca te referi la Politehnica Timisoara (varianta Zamboni - sau cum il mai cheama pe patron) - afla ca isi joaca meciurile la Bucuresti. De asta e in seria I.

RedBaron
8th August 2004, 00:41
Hmmm, habar nu aveam de treaba asta. Pe ce stadion? Intreb si eu din curiozitate.

Edgar
9th August 2004, 17:09
Asta nu mai stiu. Am citit intr-un articol din PSP sau GSP (nu mai tin minte exact). Zamboni a spus ca are afacerile in Bucuresti si de asta prefera ca Politehnica Timisoara (sau cum se mai numeste) sa joace meciurile "de acasa" pe un stadion din Bucuresti. Cred ca articolul respectiv mentiona si numele stadionului...

inter
9th August 2004, 17:17
pe Romprim in Berceni , unde va avea o galerie adhoc formata din olteni, stelisti , rapidisti .... :p

Edgar
9th August 2004, 18:19
Si vor afisa mesaje "Anti Bucuresti" :D

Siljanoski
9th August 2004, 18:23
Eu zic ca Oradea are culoar bun. Si daca joaca asa cum a jucat cu Olympiakos
nu cred ca vor avea probleme
ETAPA 1 SAMBATA 21/08/2004
DEVA - „U” CLUJ
GAZ METAN MEDIAS - JIUL PETROSANI
UNIREA DEJ - U.T.A. ARAD
OLIMPIA SATU MARE - OASUL NEGRESTI
TRICOTAJE INEU - ARMATURA ZALAU
UNIREA SANICOLAU MARE - CORVINUL
A.C.U.. ARAD - I.S.C.T.
ORADEA - LIBERTY SALONTA
ETAPA 2 SAMBATA 28/08/2004
JIUL PETROSANI - DEVA
U.T.A. ARAD - GAZ METAN MEDIAS
OASUL NEGRESTI - UNIREA DEJ
ARMATURA ZALAU - OLIMPIA SATU MARE
CORVINUL - TRICOTAJE INEU
I.S.C.T. - UNIREA SANICOLAU MARE
LIBERTY SALONTA - A.C.U.. ARAD
„U” CLUJ - ORADEA
ETAPA 3 SAMBATA 04/09/2004
JIUL PETROSANI - „U” CLUJ
DEVA - U.T.A. ARAD
GAZ METAN MEDIAS - OASUL NEGRESTI
UNIREA DEJ - ARMATURA ZALAU
OLIMPIA SATU MARE - CORVINUL
TRICOTAJE INEU - I.S.C.T.
UNIREA SANICOLAU MARE - LIBERTY SALONTA
A.C.U.. ARAD - ORADEA
ETAPA 4 SAMBATA 11/09/2004
U.T.A. ARAD - JIUL PETROSANI
OASUL NEGRESTI - DEVA
ARMATURA ZALAU - GAZ METAN MEDIAS
CORVINUL - UNIREA DEJ
I.S.C.T. - OLIMPIA SATU MARE
LIBERTY SALONTA - TRICOTAJE INEU
ORADEA - UNIREA SANICOLAU MARE
„U” CLUJ - A.C.U.. ARAD
ETAPA 5 SAMBATA 18/09/2004
U.T.A. ARAD - „U” CLUJ
JIUL PETROSANI - OASUL NEGRESTI
DEVA - ARMATURA ZALAU
GAZ METAN MEDIAS - CORVINUL
UNIREA DEJ - I.S.C.T.
OLIMPIA SATU MARE - LIBERTY SALONTA
TRICOTAJE INEU - ORADEA
UNIREA SANICOLAU MARE - A.C.U.. ARAD
ETAPA 6 SAMBATA 25/09/2004
OASUL NEGRESTI - U.T.A. ARAD
ARMATURA ZALAU - JIUL PETROSANI
CORVINUL - DEVA
I.S.C.T. - GAZ METAN MEDIAS
LIBERTY SALONTA - UNIREA DEJ
ORADEA - OLIMPIA SATU MARE
A.C.U.. ARAD - TRICOTAJE INEU
„U” CLUJ - UNIREA SANICOLAU MARE
ETAPA 7 SAMBATA 02/10/2004
OASUL NEGRESTI - „U” CLUJ
U.T.A. ARAD - ARMATURA ZALAU
JIUL PETROSANI - CORVINUL
DEVA - I.S.C.T.
GAZ METAN MEDIAS - LIBERTY SALONTA
UNIREA DEJ - ORADEA
OLIMPIA SATU MARE - A.C.U.. ARAD
TRICOTAJE INEU - UNIREA SANICOLAU MARE
ETAPA 8 SAMBATA 09/10/2004
ARMATURA ZALAU - OASUL NEGRESTI
CORVINUL - U.T.A. ARAD
I.S.C.T. - JIUL PETROSANI
LIBERTY SALONTA - DEVA
ORADEA - GAZ METAN MEDIAS
A.C.U.. ARAD - UNIREA DEJ
UNIREA SANICOLAU MARE - OLIMPIA SATU MARE
„U” CLUJ - TRICOTAJE INEU
ETAPA 9 SAMBATA 16/10/2004
„U” CLUJ - ARMATURA ZALAU
OASUL NEGRESTI - CORVINUL
U.T.A. ARAD - I.S.C.T.
JIUL PETROSANI - LIBERTY SALONTA
DEVA - ORADEA
GAZ METAN MEDIAS - A.C.U.. ARAD
UNIREA DEJ - UNIREA SANICOLAU MARE
OLIMPIA SATU MARE - TRICOTAJE INEU
ETAPA 10 SAMBATA 23/10/2004
CORVINUL - ARMATURA ZALAU
I.S.C.T. - OASUL NEGRESTI
LIBERTY SALONTA - U.T.A. ARAD
ORADEA - JIUL PETROSANI
A.C.U.. ARAD - DEVA
UNIREA SANICOLAU MARE - GAZ METAN MEDIAS
TRICOTAJE INEU - UNIREA DEJ
OLIMPIA SATU MARE - „U” CLUJ
ETAPA 11 SAMBATA 30/10/2004
„U” CLUJ - CORVINUL
ARMATURA ZALAU - I.S.C.T.
OASUL NEGRESTI - LIBERTY SALONTA
U.T.A. ARAD - ORADEA
JIUL PETROSANI - A.C.U.. ARAD
DEVA - UNIREA SANICOLAU MARE
GAZ METAN MEDIAS - TRICOTAJE INEU
UNIREA DEJ - OLIMPIA SATU MARE
ETAPA 12 SAMBATA 06/11/2004
I.S.C.T. - CORVINUL
LIBERTY SALONTA - ARMATURA ZALAU
ORADEA - OASUL NEGRESTI
A.C.U.. ARAD - U.T.A. ARAD
UNIREA SANICOLAU MARE - JIUL PETROSANI
TRICOTAJE INEU - DEVA
OLIMPIA SATU MARE - GAZ METAN MEDIAS
UNIREA DEJ - „U” CLUJ
ETAPA 13 SAMBATA 13/11/2004
„U” CLUJ - I.S.C.T.
CORVINUL - LIBERTY SALONTA
ARMATURA ZALAU - ORADEA
OASUL NEGRESTI - A.C.U.. ARAD
U.T.A. ARAD - UNIREA SANICOLAU MARE
JIUL PETROSANI - TRICOTAJE INEU
DEVA - OLIMPIA SATU MARE
GAZ METAN MEDIAS - UNIREA DEJ
ETAPA 14 SAMBATA 20/11/2004
LIBERTY SALONTA - I.S.C.T.
ORADEA - CORVINUL
A.C.U.. ARAD - ARMATURA ZALAU
UNIREA SANICOLAU MARE - OASUL NEGRESTI
TRICOTAJE INEU - U.T.A. ARAD
OLIMPIA SATU MARE - JIUL PETROSANI
UNIREA DEJ - DEVA
GAZ METAN MEDIAS - „U” CLUJ
ETAPA 15 SAMBATA 27/11/2004
„U” CLUJ - LIBERTY SALONTA
I.S.C.T. - ORADEA
CORVINUL - A.C.U.. ARAD
ARMATURA ZALAU - UNIREA SANICOLAU MARE
OASUL NEGRESTI - TRICOTAJE INEU
U.T.A. ARAD - OLIMPIA SATU MARE
JIUL PETROSANI - UNIREA DEJ
DEVA - GAZ METAN MEDIAS

inter
9th August 2004, 18:27
Si vor afisa mesaje "Anti Bucuresti" :D

din partea mea o sa existe (:drak: nu ai scris corect "anti.........." :cool: )

Denis
11th August 2004, 09:18
Nu shtiu daca Dunarea a picat in seria asta dar sper sa avem la anul shi noi doua echipe galatene... sa vedem shi noi cum va fi?!? :rolleyes:

dragos_popa17
11th August 2004, 19:17
Nu shtiu daca Dunarea a picat in seria asta dar sper sa avem la anul shi noi doua echipe galatene... sa vedem shi noi cum va fi?!? :rolleyes:

Ce Dumnezeu sa caute Dunarea in B3, unde sunt echipele din Transilvania. Dunarea va juca in B1.
P.S. La ce vrei sa mai promoveze o echipa din Galati ca tot prin Ploiesti sau Constanta jucati asa ca nu are nici un rost

Siljanoski
13th August 2004, 18:24
Nu shtiu daca Dunarea a picat in seria asta dar sper sa avem la anul shi noi doua echipe galatene... sa vedem shi noi cum va fi?!? :rolleyes:
La ce va trebuie doua, ca nici macar una nu sunteti in stare sa tineti??? :rosu:

Ultras[19]
17th August 2004, 12:40
"U" are banii necesari promovarii, are si jucatori foarte talentati, iar antrenorul e pe masura. problema vine de la conducere despre care nu vreu sa vorbesc...

"U" va promova, cu toate astea Cluj Napoca nu va avea 2 echipe in A!!! cum se explica acest lucru ? :P

dragos_popa17
17th August 2004, 14:31
']"U" are banii necesari promovarii, are si jucatori foarte talentati, iar antrenorul e pe masura. problema vine de la conducere despre care nu vreu sa vorbesc...


Problema este ca U nu are banii necesari promovorii. Toata lumea care a vazut echipa spune ca este de divizia A(e si normal pt. o echipa care are constant jucatori la nationala de tineret). Mai important, isi permite sa vanda jucatori precum Cocis si Florescu fara sa incurce prea mult lucrurile in echipa, deoarece Universitatea nu sta in nici un jucator. Sunt de acord insa ca problema cea mai mare este conducerea. Ei sunt principalii vinovati pentru situatia de la Cluj. Cu o conducere competenta ar fi promovat de mult in A.

Siljanoski
18th August 2004, 13:56
']"U" are banii necesari promovarii, are si jucatori foarte talentati, iar antrenorul e pe masura. problema vine de la conducere despre care nu vreu sa vorbesc...

"U" va promova, cu toate astea Cluj Napoca nu va avea 2 echipe in A!!! cum se explica acest lucru ? :P

Ai dreptate, Clujul o sa aiba la anul tot o singura echipa in A. Ii spune CFR Cluj; nu-s eu fanul lor, dar U are sanse de a promova cam tot atatea cate am eu sa-mi pice un Lincoln Continental in cap fix in momentul asta. Prin acoperis! Am zis!

jorgensen
18th August 2004, 14:14
Nu cred ca exista cineva care sa se indoiasca de faptul ca FC Oradea va promova. Nici macar cei de la UTA.

ADelPiero
18th August 2004, 19:08
imi doresc sa promoveze Oradea :D
dar daca va promova U Cluj nu o sa`mi para rau :ok:

Ultras[19]
18th August 2004, 20:05
Siljanoski te auzi ce vorbesti? daca ii pana acolo, sanse de promovare are si Sanicolau Mare, cat de mici or fi ele, dar sunt. daca ii sa vb asa toate echipele au sansa lor; cat despre Lincoln-ul tau ... :))) sper sa nu iti cada in cap, ca ar fi degeaba, cine ar aprecia la un mort ca are Lincoln; vreau sa spun ca daca o sa iti cada in cap nu o sa te bucuri tu de el, cum nu o sa te bucuri nici de promovarea echipei tale favorite, in caz ca ii cea din Oradea si nu una din bucuresti

dragos_popa17
18th August 2004, 20:12
U are sanse de a promova cam tot atatea cate am eu sa-mi pice un Lincoln Continental in cap fix in momentul asta. Prin acoperis! Am zis!

Nu e chiar asa. Fata de alte echipe U are sanse destul de mari, deoarce are un lot valoros, cu jucatori la echipele de tineret si juniori. E adevarat ca Oradea e pe departe favorita, dar nu inseamna ca trebuie sa excluzi sansa unor echipe precum U Cluj.

Siljanoski
19th August 2004, 01:33
Uita-te pe www.prosport.ro la "divizii B si C". de asta au ei nevoie la inceput de sezon?

dragos_popa17
19th August 2004, 01:48
S-au mai revoltat de multe ori jucatorii de la U (sezonul trecut de vreo 2 ori) dar pentru asta au jucat in continuare si au avut rezultate multumitoare. Lipsa banilor nu este ceva nou la Cluj si nu va schimba prea mult situatia la echipa. Mai grav este ca va lipsi Codreanu vreo 6 luni decat revolta. Mare problema a Universitati nu sunt bani, ci constanta. Au jocuri foarte bune cu echipele puternice din B2 dupa care fac un egal pe unde nici nu crezi. In plus, sezonul trecut au pierdut sau au fost egalati in ultimele minute in vreo 6 meciuri. Daca reusesc sa fie constanti si sa dea totul in fiecare meci se vor lupta serios pentru promovare.
P.S. tot pe www.prosport.ro la "divizii B si C" am citit ca 4 jucatori de la FC Oradea(Mihut, Sfarlea,Fl. Lazar si Munteanu) au depus memorii vrand sa plece la rivala locala Liberty, sfatuiti de Vizer. E adevarat ca memoriile au fost respinse dar dupa ProSport nici la voi nu e chiar liniste.

Siljanoski
19th August 2004, 12:52
Da, dar aia a fost inaintea turneului din Austria si s-a rezolvat. Acum e liniste si asteptam cu incredere meciul cu Liberty

dragos_popa17
19th August 2004, 21:15
Am auzit ca Sfirlea si Mihut s-au declarat accidentati inainte de meciul cu Liberty. Deci nu e chiar liniste. Tot de prin ProSport. Asa e dace ne luam dupa tot ce scrie prin ziar. Daca ar fi dupa ei echipele din B sunt toate in faliment cu jucatori care au depus memorii si vor sa plece. Divizia B este mult mai valoroasa decat se crede(in special B3). Se vede la loturile de tineret si juniori unde multi jucatori sunt din B. Chiar Manea a recunoscut ca exista multi jucatori valorosi aici.
P.S. Si eu ma indoiesc ca Oradea se va impiedica in meciul cu Liberty. Adevarul este ca are cele mai mari sanse sa promoveze in A.

Siljanoski
20th August 2004, 01:57
Aia de la Prosport mai vorbesc si aiurea. Cat despre meciul cu Liberty, Mihut este intr-adevar accidentat, dar Sfarlea a fost retinut in lot.

apparte
20th August 2004, 14:35
Sfarlea e anuntat titular!O veste proasta e prezenta la salontani a lui T Serban-ex-Ceahlaul,un jucator valoros,dar e venit doar de cateva zile la echipa...asa ca nu s-a integrat(sper)in echipa!Interesant ar fi atacul salontanilor:Csehi si Siminic(sau Shi nimic :evil: cum ii spuneam in tribuna)ambii fosti jucatori la Oradea!Un Hai Bihoru si unHajra Nagyszalonta

iulian
20th August 2004, 14:38
.... si unHajra Nagyszalonta
apparte...daca m-ai injurat pe mine sa stii ca ma supar :D

inter
20th August 2004, 14:42
n-are cum :D, mai degraba pe mine :p

apparte
20th August 2004, 14:44
Da,vezi sa nu :evil: ...Nici vorba,era o incurajare(mai mica)pt salontani,in limba vorbita in zona stadionului.. :evil: din Salonta care are o denumire super:Ciganyvaros :evil: :evil: !

Intere... :evil: sa-ti zic o faza la lucru:le zic colegilor mei ca nepotu-meu nu stie o vorba romaneste(ei stiind ca nevasta lui frate-meu e jumatate unguroaica)....Astia fac niste fete gen..cum naiba e posibil asa ceva...dupa care le zic...bey,are 7 luni :evil: /hello :happy :happy

Siljanoski
20th August 2004, 15:36
[QUOTE=apparte]Sfarlea e anuntat titular!O veste proasta e prezenta la salontani a lui T Serban-ex-Ceahlaul,un jucator valoros,dar e venit doar de cateva zile la echipa...
Tot nu le foloseste la nimic....ca le dam de behaie..... :evil:

WildSkander
20th August 2004, 16:06
O echipa din Ardeal, asta sigur va promova !

Siljanoski
21st August 2004, 03:31
ai cu siguranta dreptate, avand in vedere faptul ca in serie sunt doar echipe din Ardeal!

Angelina Jolie
21st August 2004, 13:36
CS Deva- U Cluj 2-0 in minutul 75. Deci cei care le-ati dat sanse la U reveniti-va. Citez de la comentator:" E o desfatare sa fii atacant in fata unei aparari cum e cea a lui U Cluj". FORZA CFR, UNICA ECHIPA A CLUJULUI IN A!

apparte
21st August 2004, 15:00
Dupa cum au jucat azi oradenii....nu prea au sanse nici ei!Pana-n etapa a 6-a nu mai calc pe stadion!

RedBaron
21st August 2004, 15:29
Dupa primele rezultate (etapa 1) Gazul si Olimpia par puternice. Bihorul egal, Jiul a pierdut, UTA a castigat prin neprezentarea adversarului, Clujul a pierdut... Astea sunt primele impresii.
Hai UTA!

apparte
21st August 2004, 16:01
Daphix,rezultatele Dejului se vor anula!Echipa s-a retras din campionat!

Defence
21st August 2004, 17:49
Parerea mea : Gaz Metan

Jiul din pacate nu cred ca are sanse... Iar UTA si FC ORADEA nu cred ca pot rezista pe primul loc

Siljanoski
22nd August 2004, 15:32
Gaz Metan are echipa buna, dar n-au bani destui ca sa rea sa intre in A. Ai vazut ce buget de transferari au avut? 40.000 de dolari! pai de banii aia nu poti face echipa nici la D!

apparte
28th August 2004, 14:31
Victorie pt oradeni,3-2 la Cluj cu U Cluj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

apparte
28th August 2004, 19:45
Liberty Salonta a obtinut prima victorie,1-0 cu ACU Arad(gol din penalty Bonchis).

giovanni BV
29th August 2004, 09:23
UTA merita totul !!!

fan4milan
29th August 2004, 13:54
:drak: FC ORADEA is the best!!!!!!

RedBaron
29th August 2004, 14:57
UTA merita totul !!!
Respect!
Intotdeauna alaturi de U|T|A! :ok:

Angelina Jolie
30th August 2004, 05:08
Eu vreau sa stiu ce zic aia 11 care au votat U Cluj? Inteleg sa fii suporter da tre sa-ti vezi lungu nasului. Ca sa intre U sunt tot atatea sanse ca CFR sa ia Champions League...... Anul asta. :evil: :evil:

Denis
30th August 2004, 11:28
Ce Dumnezeu sa caute Dunarea in B3, unde sunt echipele din Transilvania. Dunarea va juca in B1.
P.S. La ce vrei sa mai promoveze o echipa din Galati ca tot prin Ploiesti sau Constanta jucati asa ca nu are nici un rost

Stadioanele din galatzi sunt deja refacute, shi dunarea e echipa foarte buna daca vrei sa shtii. Stadionul dunarea mai trebuie trebuie nishte bani shi o sarare super. e stadion mare de aproape 40.000 locuri :ok:


La ce va trebuie doua, ca nici macar una nu sunteti in stare sa tineti??? :rosu:

tu creca nu iai vazut cum joaca :cool: dunarea deja are jucatori buni, mai cumpara catziva mai renumitzi, shi o sa fie echipa de divizia a. :ok:
Vedem noi la sfarshitul campionatului :cool:.

Siljanoski
30th August 2004, 12:49
Victorie pt oradeni,3-2 la Cluj cu U Cluj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
am fost la meci! aia e daruire! sincer bravo! /hello /hello /hello

dragos_popa17
30th August 2004, 22:13
Stadioanele din galatzi sunt deja refacute, shi dunarea e echipa foarte buna daca vrei sa shtii. Stadionul dunarea mai trebuie trebuie nishte bani shi o sarare super. e stadion mare de aproape 40.000 locuri :ok:

Pai daca le aveti de ce nu jucati pe ele, ca eu la televizor nu le-am vazut. Sau inca asteptati sa vina scaunele sa le montati.

onci66
30th August 2004, 22:40
cu sufletul am votat UTA dar ma tem ca nu are sprijin local shi o sa intre oradea :rosu:

RedBaron
30th August 2004, 23:47
@onci66
Posibil sa intre Oradea. Posibil.
Cat despre U|T|A sa stii ca sprijin local are in oarece masura. Normal, intotdeauna se poate mai mult.
Acum, la noi e un inceput de drum, cu un management nou, un lot nou, antrenor nou. Performanta va veni, dar nu imediat. E un cerc vicios aici, dar tre sa avem rabdare, noi astia cu U|T|A ceea ce nu e usor.
Mai o vorba despre B3, vad in Liberty Salonta o echipa ce va incurca pe f.multi. Parerea mea. Posibil sa fie surpriza seriei.

Denis
31st August 2004, 12:36
Pai daca le aveti de ce nu jucati pe ele, ca eu la televizor nu le-am vazut. Sau inca asteptati sa vina scaunele sa le montati.

Da alea de pe stadionul dunarea, dar stadionul otelul parca era gata. cred ca cu sportul jucam acasa (in sfarshit :D )
----------------
gaz metanul e pe primul aku, nu mash mira sai vad din nou in div a.

Siljanoski
31st August 2004, 14:52
da-l incolo de b1 si de dunarea galati, ca nu are nici o legatura cu subiectul threadului! :rosu: :mad: :mad:

Kidu
31st August 2004, 17:01
Fiind aradean e logic sa sper ca va promova UTA. De asta am si votat UTA. Oricum noi nu avem obiectiv batut in cuie promovarea ci reconstructia echipei. Totusi daca nu intra UTA as vrea sa promoveze "U" Cluj.

jorgensen
31st August 2004, 19:58
:drak: Nu pot sa cred ca ar mai fi cineva in seria asta care sa puna probleme echiepi din Oradea. Cu 4 jucatori suspendat de conducere, un jucator eliminat in primul meci, Claudiu Balaci si un alt jucator eliminat in partida cu U CLuj, Grigorie Tudor, AMBII PENTRU SIMULARE ?!?!?!?!, am reusit sa castigam la CLUJ. Asa ca, restul lumii, CIOCU' MIC ! :drak:

ANUL VIITOR NU VA MAI VEDEM LA ORADEA :drak:
PENTRU CA VOM JUCA DIN NOU IN DIVIZIA A !!!! /hello

Dullex
3rd September 2004, 05:34
cum ma de abia 8 voturi pt gaz metan? yo zic ca gaz metanu o sa ia grupa, shi o sa revina in A /hello. Ei deaja sunt pe locul 1, de abia ashtept pan la meciul Oradea - Gaz Metan sa vad cine cashtiga.

Siljanoski
3rd September 2004, 13:52
Inca iti mai pui intrebarea asta? Oradea castiga, logic! Si nu se opreste pana-n A!!! :yeah:

apparte
4th September 2004, 12:55
3-0 pt Bihoru' la pauza la Arad cu ACU!Liberty tine in sah Unirea Sanicolau-Mare, 1-1 la pauza!!!

apparte
4th September 2004, 13:57
4-0 pt Oradea la Arad si al treilea meci cu jucator eliminat de la oradeni!!!!!! :rosu: Ce :drak: se-ntampla de iau atatea rosii?Salonta a pierdut cu 2-1 la Sanicolaul Mare.

Angelina Jolie
4th September 2004, 16:56
Ce v-am zis de metodele lui jiu? Pe u i-au facut cu arbitrul si a fost numai etapa 3. Anul asta incep devreme ca sa fie siguri. Astia is mai rai ca dracul. Blatisiti ordinari.
Oricum bine ca noi am scapat de ei.
FORZA CFR!

Siljanoski
4th September 2004, 17:15
l-or fi facut ei pe U, dar cu Oradea nu le merge, ca bucati ii facem! Si pe ei si pe mama lor, si pe Gaz Metan Medias!

Suntem pe 2 si nu ne oprim aici!!!!! :drak: :drak: :drak:

Plus ca la cum am jucat avem motive sa credem in sansa noastra.... :ok:

Angelina Jolie
6th September 2004, 08:03
Stai sa vezi cand va cumpara vreo 2 jucatori pe la spate, si arbitrul ii trage dupa el.
Si GAZU are sanse mari, dar pe teren nu in birouri. Dar jiul sunt sefii blaturilor. Anu trecut au cumparat aproape tot in retur, acuma vad ca incep din tur sa fie siguri de o treaba. Multa lume trage pt ei, la cele mai inalte niveluri. Nu stiu daca ai citit gsp cu vreo 2, 3 zile inainte de finalul B-ului, ca era un articol f f f interesant.
Oricum, motive aveti sa credeti in sansa voastra, deocamdata.

jorgensen
6th September 2004, 11:33
Am o rugaminte, poti sa-mi trimiti articolul, sau sa-mi spui despre ce e vorba. Anul trecut eram in A, nu stiu nimic despre aranjamentele din B. Tot ce pot sa-ti spun e ca Oradea trebuie sa promoveze ! :ok:

Siljanoski
6th September 2004, 17:29
valy2345, vb despre ala cu mutatul jiului in B1 sau 2 cu ajutorul lui Gabriel Oprea?

Angelina Jolie
7th September 2004, 12:43
Despre ala cu ajutorul PSD. Neoficial, se spune ca Rus a pierdut rusinos primaria Clujului si datorita acelui articol care acuza PSD de ajutor dat jiului in lupta pt promovare. Si daca anul trecut au dat-o in bara cu atat mai mult se vor "stradui" anul asta, desi din nou, echiipa e subtire si antrenorul e penibil. Las ca vedeti voi.

jorgensen
7th September 2004, 14:55
Cine e din Timis sa ne spuna ceva de Unirea Sannicolau Mare. Echipa cu experienta, dar...
FC Oradea joaca pe 800 de euro partida cu Unirea
Cred ca vor fi peste 7000 de spectatori la meci, dupa victoriile cu U Cluj si ACU.

Daca mai batem si pe Tricotaje Ineu, Olimpia Satu Mare nu mai are nici o sansa la Oradea. Suntem deja promovati !

ADelPiero
9th September 2004, 01:45
Unirea Sannicolau Mare e o echipa de mosi :D
de batrani care au venit de la echipe "mari" unde erau umpluturi ;)

jorgensen
9th September 2004, 09:52
Utfineant si Macavei au jucat la noi. Poate o comit..

Siljanoski
9th September 2004, 11:48
Vezi sa nu...Utfineant nu era in stare de nimic nici cand juca la noi, cat despre Macavei...
ADelPiero mai stii si alte nume din echipa lor? Asa, de curiozitate

jorgensen
10th September 2004, 17:05
ce nume mai vrei sa stii, Mitrica, Baban, Ciocoi si altii care nu imi vin in minte

apparte
11th September 2004, 14:36
Dupa victoria chinuita de azi cu 2-1....cine e pe primul loc,cine e pe primul loc BIHORU' EEE,Bihoru' eee!

jorgensen
11th September 2004, 15:57
Victorie chinuita, asa cum zici, dar cat de frumoasa a fost. Cate ocazii au mai avut ai nostri... Stan, Gado in prima repriza, Balaci, Stoican de la 35 de metri...

Meritam sa promovam, Bondrea spunea ca ne va fi mai usor cu Jiul sau Mediasul.

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:57
1. FC Oradea 4 3 1 0 10-4 10p (+4)

2. Gaz Metan 4 3 1 0 5-1 10p (+4)

3. Jiul Petroşani 4 3 0 1 9-5 9p (+3)

4. IS Cîmpia Turzii 9p (+3)
5. CS Deva 7p (+1)
6. Tricotaje Ineu 7p (+1)
7. Olimpia 6p (0)
8. Armătura Zalău 5p (-1)
9. Liberty Salonta 5p (-1)
10. Corvinul 4p (-2)
11. Unirea Sînnicolau 4p (-2)
12. UTA 4p (-2)
13. Unirea Dej 4p (-2)
14. "U" Cluj 3p (-3)
15. Oaşul Negreşti 3p (-3)
16. ACU Arad 0p (-6)

Angelina Jolie
13th September 2004, 08:51
Sa vedem meciurile Oradea-Jiul si Oradea-Gaz Metan. Atunci ne vom da seama mai bine cum stau lucrurile. Oricum cred ca promovata va fi una dintre astea 3 echipe, celelalte is subtiri de tot.

jorgensen
13th September 2004, 10:27
Oradea a ajuns pe primul loc, iar la sfarsitul turului va avea un avans de cel putin 5 puncte fata de locul 2. PROMOVAM SIGUR

junior
13th September 2004, 13:33
da, se refera la ce credem...
că UTA nu intră? poate vă înşela-ţi numai că sunt slabe speranţe. eu cred că cele mai mari şanse le are FC Oradea.

jorgensen
13th September 2004, 15:19
In afara de Oradea, nimeni nu are nici o sansa. Ceilalti trebuie sa-si faca planuri de la locul 2 in jos. Prietenii stiu de ce. Joi in sedinta Consiliului Director al FC Oradea se va rediscuta soarta celor 4 rebeli: Sfarlea, Mihut, Munteanu si Lazar. Se pare ca cei 4 au revenit la sentimente mai bune fata de club si isi dau seama ca cei care au de pierdut sunt numai si numai ei. FC Oradea fara ei a obtinut nu mai putin de 3 victorii. Asa ca oricum nu vor fi titulari, dar Bondrea va avea de acum din ce alege.

RedBaron
13th September 2004, 15:48
Nimeni nu are nici o sansa... Sincer, eu chiar as vrea ca Oradea sa revina in A, deoarece momentan UTA nu are sanse. Dar afirmatii din astea: "nimeni nu are nici o sansa"... Sa fim seriosi!
Pai Oradea a batut pe ACU Arad, astia abia s-au salvat de la retrogradare dar anu asta nu cred ca or sa mai aiba sansa. Unirea Sannicolau, o nou promovata din C... Apoi mai e "U" Cluj care este o echipa de subsolul clasamentului deocamdata, cu mari probleme... Si egal cu Salonta. Deci de unde avantul asta? Ce rezultate asa mari sunt astea?
Oradea nu a jucat cu Jiul, cu Mediasul... nu a jucat cu echipe puternice din serie. Eu nu zic ca Oradea nu poate sa le bata, dar a afirma asa inainte, provoci destinul sa te contrazica. Parerea mea...

Siljanoski
13th September 2004, 19:36
si daca nu te contrazice? vezi, asta-i dilema...sunt unele lucruri cu care nici macar destinul nu se pune....

Angelina Jolie
14th September 2004, 07:02
Mama, dar voi debordati de optimism mai oradeni. Sa nu primiti un dus rece mai incolo. Eu raman la parerea mea. Intra jiul. Orice e nevoie baietii sunt pregatiti de meciuri tari. In teren si in afara lui.

jorgensen
14th September 2004, 12:15
"Intra Jiul", poate inapoi in mina, ca in Divizia A nu au nici o sansa. Joi se va lua o hotarare definitiva in privinta celor 4 rebeli. Cine stie, poate se intorc la FC Oradea. Si atunci, chiar ca nimeni nu ne mai sta in cale...

Siljanoski
14th September 2004, 17:21
Nici asa nu ne statea absolut nimeni in cale...

jorgensen
16th September 2004, 18:19
Vad ca nici un miner sau gazar nu mai are tupeu sa scrie aici...

De ce oare ? sperenta a murit pentru ei !

Angelina Jolie
17th September 2004, 04:08
Poate n-ai observat da nu e nici unul pe aici. De aia nu scriu.

jorgensen
17th September 2004, 20:08
Nu scriu pentru ca le e frica sa nu se faca de ras.
Intelegi...

Angelina Jolie
18th September 2004, 14:26
"Intra Jiul", poate inapoi in mina, ca in Divizia A nu au nici o sansa. Joi se va lua o hotarare definitiva in privinta celor 4 rebeli. Cine stie, poate se intorc la FC Oradea. Si atunci, chiar ca nimeni nu ne mai sta in cale...
Astia de la Tricotaje Ineu n-au aflat ca nu va sta nimeni in cale. Sa nu credeti ca am ceva impotriva voastra dar Oradea nu mi se pare o forta anul asta. Eu as vrea sa intrati voi sau Gazul, in nici un caz Jiul. Dar mai e de lucru bag de seama.

jorgensen
18th September 2004, 18:04
Nu au aflat, dar daca Gado transforma lovitura de pedeapsa, era 2 - 0 si plecam acasa cu 3 puncte mari si grase.

Asta-i fotbalul, ne lingem ranile, vedem ce facem cu Olimpia acasa.

Am fost la meci, intr-adevar mai sunt multe de facut, in special in aparare. Marcam gol, meci de meci, dar si primim gol, aproape meci de meci.

TREBUIE SA PROMOVAM :evil:

Slater
20th September 2004, 16:12
"U" vine tare din spate !!

A|3x
20th September 2004, 16:22
parerea mea e ca bataia se da intre
UTA si FC ORADEA
care sunt cele mai tari in divizile inferioare (B3)

RedBaron
20th September 2004, 16:32
@A|3x
eu nu stiu cum vezi tu UTA la promovare, ca eu care am vazut toate meciurile UTA-ei nu pot spune asta. Poate ca nu esti la curent cu ultimele stiri, dar UTA este momentan pe locul 14, cu 1 gol dat si 1 pct castigat. Restul de 3 pct din cont, au fost castigate prin neprezentarea unui adversar. Deci, momentan cel putin, UTA este una din cele mai slabe echipe din seriile B. Poate din iarna, se mai schimba situatia, insa pana atunci realitatea asta este.

Denis
21st September 2004, 08:58
"U" vine tare din spate !!

:happy
de ce ca a cashtigat la codasha clasamentului "Arad"? N-ai treaba ma U n-are shanse sa stea in B :nah:
------------------------
In schimb, gaz metan cu 4 victorii, 1 egal, shi 0 infrangeri, par sa fie favoritzi. Shi cred ca vor reveni in A (shi sper sa nu pice din nou in B ca au echipa destul de buna)

jorgensen
21st September 2004, 11:04
Tot Oradea e cea mai buna echipa din serie. Gaz Metan e ca FC National, se va taia ca macaroana dupa cateva etape.

jorgensen
25th September 2004, 16:05
Ca v-am zis de Gaz metan, pacat de noi ca nu am reusit sa castigam, DAR NE_AM APROPIAT LA DOUA PUNCTE. TOT RAUL SPRE BINE

Siljanoski
28th September 2004, 16:45
Vom promova, ca suntem cei mai buni. Campionatul e lung, iar perioada grea se va incheia odata cu meciul de la Dej. Rupem tot!

jorgensen
29th September 2004, 10:25
IOnut Popa a plecat la Iasi, asa ca de Jiul am scapat

Siljanoski
29th September 2004, 11:31
Cred ca ai dreptate...fara pilele si prieteniile lui de prin serie nu prea stiu ce-o sa faca Jiul....

Angelina Jolie
29th September 2004, 18:52
Eu zic ca e grav fara Popa, care era un zero ca antrenor. Daca aduce Jiul un antrenor ca lumea o sa fie bai. Vedeti voi.
ORICUM: Faceti ce stiti si ce puteti, numai sa nu promoveze maestrii blatului, din vale.
FORZA ORADEA, FORZA GAZU!

RedBaron
30th September 2004, 09:56
@Valy2345
Daca Ionut Popa e un zero ca antrenor... inseamna ca multi antrenori de la noi sunt sub zero.
Dupa parerea mea, conceptia catorva ca Ionut Popa ar fi blatist este gresita. Se stie ca Jiul a facut meciuri strategice, dar le-a facut Jiul stiu ei de ce, si nu la cererea antrenorului. Apoi ca argument la valorea lui Popa aduc promovarile reusite de acesta precum si faptul ca odata ce a plecat de la UTA, apoi de la Bihor, echipele nu au mai reusit sa joace nimic.. Cel putin de la UTA a fost pus pe liber de niste handicapati... Daca nu se intampla asa poate UTA mai ramanea un an in A... In fine. La Bihor nu stiu exact care a fost treaba de a lasat echipa. Insa cei ce i-au urmat nu au reusit nici a N-a parte din pct reusite de el.
Pana la urma sa faci zero si blatist un om e usor. Mai greu e sa dovedesti ca ai dreptate in afirmatii. Jiul nu are un lot foarte bun, dar e o echipa puternica a seriei si nu as desconsidera-o asa de repede. Prea multi se imbata cu apa rece, parerea mea.

Siljanoski
30th September 2004, 12:18
Eu nu zic ca Popa e un antrenor slab. E chiar un antrenor destul de bun cand e vorba de promovat, in opinia mea. Dar la calitatile lui se adauga faptul ca in seria asta cunoaste pe toata lumea si stie cum sa procedeze. Cu alte cuvinte, ce nu e sigur ca poate castiga - cumpara. Problema lui e cand ajunge in A cu o echipa. Se pierde, face echipa bine si schimbarile aiurea (cei care au urmarit Oradea in A stiu la ce ma refer - meciul cu Brasov si schimbarea lui Munteanu -care a jucat super- cu Amzucu e doar un exemplu)...Asta cred ca va fi baiul lui si la Iasi. Din partea mea, sa+i ajute Dumnezeu sa-i salveze.
Cat despre Jiul, bine ca am scapat de un adversar...

valy2345 poti sa stai linistit ca le stricam noi cheful in meciurile directe!

Angelina Jolie
30th September 2004, 17:39
Faceti-le felul. Anti-Jiul Petrosani. Anti blat!

Cat despre popa vorbim mai incolo. Dupa ce ingroapa Iasu de tot.

Siljanoski
1st October 2004, 11:37
Mersi fain de urari. Sa dea Domnul sa ai dreptate si sa le dam peste bot...
Pentru ca ar fi cazul sa mai castige si echipele care joaca meciurile pe teren!

Siljanoski
4th October 2004, 12:11
Dupa 4-0, numai laude...

ADelPiero
4th October 2004, 16:09
Forza Oradea ! ;)
/OLE/

smg
5th October 2004, 00:50
sper sa urce "U".. sa nu ma acuze satmarenii de tradare [ www.olimpiasm.tk ], dar noi nu avem echipa, nici bani, de A

Siljanoski
5th October 2004, 16:17
Nu urca U, ca joaca exact ca niste cizme. Urca Oradea, pentru ca merita!!!

Denis
6th October 2004, 07:36
shi aia joaca k nishte cizme, la ca intra gaz metanul /hello. IN FORTZA!!!

Siljanoski
6th October 2004, 10:29
Iti zic eu ca le trec gandurile de marire dupa ce-i caftim noi sambata.... :drak:

jorgensen
6th October 2004, 14:10
Am mai vazut meciul de sambata. Inca nu se stie in mod oficial, dar arbitru va fi Ionica Serea. Asa ca va spunem LA REVEDERE ! Anul viitor nu ne mai vedem pentru ca vom juca in A.

Forza Oradea !

Siljanoski
7th October 2004, 19:02
Imi aprob antevorbitorul!

keluba
8th October 2004, 10:39
Despre Oradea - Medias nici nu cred ca are rost sa vorbim, Orade bate clar. :evil:

jorgensen
8th October 2004, 17:02
FC Oradea-Gaz Metan 4 - 1

Forza Oradea

Siljanoski
11th October 2004, 12:01
Ceea ce trebuia demonstrat! N-a fost 4-1, ci 3-1, dar cred ca am confirmat ce era de confirmat!

jorgensen
11th October 2004, 19:48
shi aia joaca k nishte cizme, la ca intra gaz metanul /hello. IN FORTZA!!!

Domle Revolutie, LASA CA ANU' ASTA INTRA ORADEA.

URMEAZA JIUL ! :drak:

King of Hell
12th October 2004, 15:23
Mai oradene fii antena bre! U nu mai pierde un punct tot turul!
Oradea are deplasari la Armatura! Sarma! si UTA!!! Adica pupa 0 puncte !!!
Eu zic ca nici macar in primele 3 nu gatati.

Siljanoski
13th October 2004, 18:23
Asa crezi tu? Ca eu nu-s de aceeasi parere...Armatura, Sarma si mai ales UTA?! 9 puncte sigure! Voi poate ar fi mai bine sa va ganditi serios la evitarea retrogradarii...Ca la cum am vazut ca jucati nu se stie niciodata!

keluba
14th October 2004, 10:54
Mai oradene fii antena bre! U nu mai pierde un punct tot turul!
Oradea are deplasari la Armatura! Sarma! si UTA!!! Adica pupa 0 puncte !!!
Eu zic ca nici macar in primele 3 nu gatati.

Io nas fi ase di sigur di ceea ci zici tu, bre IOANE!!! Nu mai fiti cu nasul asa pe sus ca poate va impiedicati de vreo scobitoare si aterizizati cu fata in ca..t :evil:

King of Hell
14th October 2004, 16:27
Cand o sa bateti voi pe steaua mai vorbim...si pana ne egalati la palmares,adica peste 40 de ani...pana atunci nu va mai bag in seama

Siljanoski
14th October 2004, 17:11
Foarte amuzant esti! A prins si Steaua o zi proasta.
Cat despre voi, bucurati-va de palmares, ca numai pe ala il aveti. Si numai cu ala veti si ramane! Si cand afirmi ceva, mai uita-te si la clasament...Poate te ajuta la partea de coerenta! :rosu:

apparte
18th October 2004, 15:15
Cand o sa bateti voi pe steaua mai vorbim...si pana ne egalati la palmares,adica peste 40 de ani...pana atunci nu va mai bag in seama
La palmares suntem peste voi(vb ca bihorean)!Avem un titlu!Voi nu!Asa ca....Hai Zalaul!!!!!! :evil:

muthantu
19th October 2004, 17:55
U Cluj. Sper, cred si asa va fi!

King of Hell
19th October 2004, 18:40
eu pana acum 2 ani cand a promovat oradea nici nu stiam ca oradea are echipa de fotbal!

Siljanoski
19th October 2004, 19:09
Asta fiindca nu stiai sa citesti. Deci de unde sa ghicesti ce scria in ziare, si cu atat mai putin in cartile de istorie?

jorgensen
19th October 2004, 19:39
Siljanoski, asta nici acum nu cred ca inteles ce i-ai scris. Asa ca nu e de mirare ca suntem cel mai vechi club de fotbal din Romania. Si pe deasupra mai avem si un titlu si o Cupa a Romaniei castigate. Ca sa nu mai amintim ca suntem singura echipa din lume care am castigat doua campionate in doua tari diferite.

Clujenilor, ar trebui sa tineti cu CFR ! "U" e pe duca !

Angelina Jolie
19th October 2004, 21:24
Corect! Punct rosu de la mine. FORZA CFR!

Siljanoski
19th October 2004, 22:59
Mersi Vali2345! Forza CFR si Oradea, sa ne revedem la anul in A!

Denis
20th October 2004, 02:51
ohh, i'm touched :D ar fi frumos sai vedem la anu pe oradea in A luandushi bataie 'ca de obicei' :drak: asha ca mai bine sa dam voie shi la alte echipe sa vina in A, huh? tu ce zici? Jiul Petoshani /hello sau Gaz Metan... creca le e shi lor de Divizia A, huh? :D

Siljanoski
20th October 2004, 12:24
Suntem pe locul 2 la egalitate de puncte cu Jiul (ne desparte un singur gol, mai exact) si avem meci direct sambata. Acasa! Mi se pare destul de normal sa cred in sansa noastra. Cat despre Gaz Metan...I-am vazut jucand si nu pot spune ca m-au impresionat prea tare.

Angelina Jolie
20th October 2004, 14:47
Succes in meciul de sambata. Jiul nu merita sa intre in A. O echipa care inscrie cel mai des cu geanta de bani nu merita sa existe. FORZA ORADEA!
Jiule, orice-ar fi, eu mereu te voi URI!
PS: Pt moderator: Sper ca am voie sa imi manifest antipatia fata de o anumita echipa.

Siljanoski
20th October 2004, 17:26
Fata de echipa aia poti sa ai numai antipatie...

King of Hell
20th October 2004, 17:51
Ma sa nu va aud ca va legati de jiul! Forta U si Jiul ! Respect UTA!
Oradea-Jiul 0-4 doamne ajuta!!!

jorgensen
20th October 2004, 18:11
Cum poti sa tii cu trei echipe care nu au nimic in comun si pe deasupra joaca si in aceeasi divizie. Clujenilor v-am mai spus, voi aveti o SINGURA echipe de A, CFR si un satelit "u".
iar pentru revolutie, ca bucuria reintalnirii cu divizia A sa fie cat ma dulce, propun ca U Cluj, Jiul si Mediasul sa mai astepte vreo 20 de ani in B. Sau in C (Jiul si Clujul stiu de ce)

IlMILAN
20th October 2004, 18:41
PS: Pt moderator: Sper ca am voie sa imi manifest antipatia fata de o anumita echipa.
Auzi daca ti-as spune urmatoarea intrebare: "Asa esti tu prost sau ai luat lectii pentru asta?" ce ai zice??? asta i-a scris Siljanoski lui Rave_o_Lution. Am zis sa nu-i dau avertisment....tu ce parere ai?

Iar despre promovare sper sa promoveze JIUL vre-o problema? :D In rest poti sa-ti manifesti antipatia pt o echipa e problema ta, atata timp cat o faci elegant.
Ex: F.C Oradea :degete: :D

King of Hell
20th October 2004, 22:07
Ca bine zici mai cum sa tii cu Jiul si U in acelasi timp? si apoi sa mai tii si cu UTA? pai sa iti explic mai eu tin cu U dar daca nu vom promova noi sper sa promoveze jiul sau uta! numa sa nu promovati voi! intelegi? adica decat oradea mai bine ISCT!!!

jorgensen
21st October 2004, 10:26
Vad ca apar din ce in ce mai multi "scriitori" care sunt anti-FC Oradea. Asta denota faptul ca FC Oradea este o echipa cunoscuta. Si antireclama este reclama la urma urmei. Nu puteti sa ne faceti nimic. Va spunem LA REVEDERE ! Speram sa fie peste cat mai multi ani.

u.t.a. :degete:
u cluj :o:
jiul petrosani :headbang:
gaz metan :jerk:
olimpia satu mare :ciocan:

Siljanoski
21st October 2004, 11:34
Va chinuiti degeaba pentru ca in seria asta nu exista o echipa care sa ne poata sta in cale. Deci,
:degete: Jiul
:degete: U Cluj
:degete: UTA
:jerk: Gaz Metan
:degete: ISCT

Si forza CFR!

ad3an
21st October 2004, 15:54
Urmatoarele 2 etape vor fi foarte importante pentru bihoreni,joaca cu jiu acasa pe urma se deplaseaza la Arad unde va fi un meci "cu scanteii" ,pt meciul cu Oradea UTA se va mobiliza exemplar.
Despre antipatii fata de o anumita ehipa,Imilan las ca poate la anu va vedem si pe voi intr-un derby de promovare cu UTA sau jiu
~HAI BIHORU~

keluba
22nd October 2004, 10:45
Ca bine zici mai cum sa tii cu Jiul si U in acelasi timp? si apoi sa mai tii si cu UTA? pai sa iti explic mai eu tin cu U dar daca nu vom promova noi sper sa promoveze jiul sau uta! numa sa nu promovati voi! intelegi? adica decat oradea mai bine ISCT!!!


... adica sa nu promoveze CEI MAI BUNI. HAI ORADEA!!!


eu pana acum 2 ani cand a promovat oradea nici nu stiam ca oradea are echipa de fotbal!
Inca o davada care arata cat de informat esti tu. Baga degetele in priza sa fi si tu la curent cu informatiile si cine stie, poate ti se mai si dezgheata mm ala cub de creier pe care il porti in capatana ai.

Angelina Jolie
22nd October 2004, 11:36
Unii, nu spui care, au impresia ca sunt buricul pamantului in materie de fotbal. Probabil, din cauza ca traditia nu joaca pe teren in locul jucatorilor si ei isi fac numai dusmani in loc de prieteni, vor ramane multi ani in B.

Siljanoski
22nd October 2004, 14:29
Adevar grait-ai!

RedBaron
24th October 2004, 13:23
Va chinuiti degeaba pentru ca in seria asta nu exista o echipa care sa ne poata sta in cale. Deci,
:degete: Jiul
:degete: U Cluj
:degete: UTA
:jerk: Gaz Metan
:degete: ISCT

Si forza CFR!

:degete: la UTA ? Frumos, de ce sa nu luati voi :degete: de la Jiul spre exemplu? Blatistii aia si incapabili aia, da! minerii au luat 3 puncte de la Oradea. O fi fost blat? Umflatul asta in pene, vezi Doamne ce super meserias e Bihorul, nu a avut prea multe argumente. Dar e mai usor sa dai :degete: deoarece mai iei si tu cateodata. E totul reciproc.
Din pacate, eu zic ca momentan doar Jiul si Oradea au fata de div.A din b3. Nu stiu care are lotul mai valoros, insa Oradea are un mic avantaj ca a fost recent in div.A, deci ar fi experienta acumulata. Insa e si un dezavantaj [poate] presiunea fanilor de a reveni imediat. Asta daca nu ia prea multa :degete: .

RedBaron
24th October 2004, 20:29
[...] la Jiul spre exemplu? Blatistii aia si incapabili aia, da! minerii au luat 3 puncte de la Oradea. O fi fost blat?
O precizare, am folosit niste epitete pentru a descrie Jiul care le-am mai vazut pe forum cu referire la Jiul, a nu se scoate din context ceea ce am scris, ca atunci reiese altceva. Sorry. Trebuia sa fi folosit niste <" ">, asa era corect. Scuze daca careva s-a simtit ofensat.
Re.

Angelina Jolie
25th October 2004, 12:35
Nu este nici un suporter jiul pe forumul asta deci nu se ofenseaza nime, nu-ti fa probleme. Eu am zis de mult ca, din pacate, anul asta intra jiul. Nimeni nu-i vrea si nimeni nu-i place dar asta e.

IlMILAN
25th October 2004, 13:32
Bai Valy2345 trebuie sa-ti desenez?...eu sunt suporter al Jiului si m-am simtit ofensat...faptul ca nu am raspuns ...e alta problema ....
Apropo cum sta treaba cu Oradea-Jiul.....hmmmm vad ca lumea tace nimik nu zice....de ce oare?:D

Angelina Jolie
25th October 2004, 13:48
Pai ce sa mai zica? Au muscat-o si acum asteapta revansa. Nimeni nu sare cu gura dupa o mare infrangere. Dar le vine si la jiul randul nu-ti fa tu griji. Intelegi, BAI?

IlMILAN
25th October 2004, 13:51
"Bai" Valy...:D(nu a fost cu ton de jignire:)) io inteleg, tocmai de aceea sunt relativ rezervat...in declaratii dar unii se pare ca sunt valabili doar inainte de meci...si sunt cam multi pe aici pe forum:D

Siljanoski
25th October 2004, 14:59
Uite ca suntem aici si dupa meci! Adevarul este ca am jucat mult mai bine, am avut mult mai multe ocazii, dar le-am ratat cu seninatate. Cred ca e destul de elocvent ca exemplu faptul ca la pauza, cand era 1-0 pentru ei, nu gaseai pe nimeni pe stadion care sa nu fie convins ca batem lejer. N-am facut-o pentru ca norocul (si numai el) a fost de partea lor. Nu conteaza, campionatul e lung si ne vom lua revansa in retur.
Adevarul este ca am aratat ca jucam cel mai bun fotbal din B3. Ajunge sa spun ca la sfarsitul meciului tot stadionul a aplaudat echipa pentru felul in care s-a daruit. Si a meritat aplauzele. Capul sus, ca tot noi promovam anul asta!

marcel
25th October 2004, 21:18
jiul va promova

Angelina Jolie
25th October 2004, 22:00
Nu-i nimic, nu-i nimic hai sa mai luptati un pic.
Blatistii nu merita sa promoveze, de aceea va promova FC Oradea!

Kidu
26th October 2004, 01:54
De ce nu iti vezi tu de franarii tai si te bagi ca .......` in seama, nu stiu ?!

Siljanoski
26th October 2004, 13:11
Pentru ca este in stare sa recunoasca valoarea si sa o diferentieze de non-valoare! Si care franari? Tu ai vazut cum se descurca in A?

apparte
26th October 2004, 19:18
IlMILAN,Oradea a dominat total meciul..A fost un ghinion nemaivazut de mine pana acum(nici in meciul cu Irlanda de Nord din 85,sau al Stelei cu Kuusisy in 86 n-am vazut atatea ratari).Un lucru pe care noi,oradenii l-am cam ascuns pana acum e ca echipa joaca mult mai bine afara decat acasa...daca poti sa faci un efort vino 60 km sambata dimineata ca sa te convingi :evil: !

Angelina Jolie
26th October 2004, 21:59
De ce nu iti vezi tu de franarii tai si te bagi ca .......` in seama, nu stiu ?!
Pentru ca asa am eu chef. Si nu ma poate impiedica nimeni. Si nu inteleg ce probleme ai tu cu parerile mele. De ce nu iti vezi tu de textilistii tai? Ca si asa ai destule care sa te preocupe. Eu in schimb, de bine ce ii merge CFR-ului ma pot preocupa si de alte echipe. :evil: :evil: :evil: :evil:

F117stealth
26th October 2004, 22:15
Jiul Petrosani va promova!

Siljanoski
27th October 2004, 10:29
Cand o sa le creasca aripi la porci si o sa zboare in septembrie spre tarile unde e noroiul mai cald iarna!

King of Hell
28th October 2004, 17:10
Cum U Cluj nu mai are sanse decat teoretice le tin pumnii Minerilor si sper sa va rupa UTA sambata!!!

Siljanoski
28th October 2004, 20:48
Imi place de tine. Esti pura ilustrare a proverbului cu vulpea care nu ajunge la struguri si zice ca-s acri...

King of Hell
29th October 2004, 08:42
Nu e asa! Sunt pura ilustrare a proverbului vrabia malai viseaza si sa moara capra vecinului :drak:

Siljanoski
29th October 2004, 14:31
...sintagma in care vrabia e "U" si ai sai suporteri...

RedBaron
30th October 2004, 16:14
IlMILAN,Oradea a dominat total meciul..A fost un ghinion nemaivazut de mine pana acum(nici in meciul cu Irlanda de Nord din 85,sau al Stelei cu Kuusisy in 86 n-am vazut atatea ratari).Un lucru pe care noi,oradenii l-am cam ascuns pana acum e ca echipa joaca mult mai bine afara decat acasa...daca poti sa faci un efort vino 60 km sambata dimineata ca sa te convingi :evil: !
Nu stiu daca meciul de azi poate fi un argument la jocul bun al bihorenilor. Din contra, rezultatul sta marturie ca Oradea nu e momentan pe val, cum se zice. Eu cunosc bine jocul si lotul UTA-ei, iar daca va uitati in clasament veti vedea ca UTA nu sta prea bine acasa... E adevarat, azi am jucat si noi ceva mai bine. Pentru mine este imbucurator.
Promovarea pentru Oradea e departe de a fi pierduta, insa cred ca mai trebuie ceva intariri in iarna.
Pentru cei ce sunt curiosi de atmosfera incinsa [ca asa a fost] de la meciul UTA-Bihorul, de azi (30 Oct 2004), intrati pe Suporter/UTA, acolo veti gasi si cateva poze.
Re.

giovanni BV
30th October 2004, 23:41
FC Oradea are sanse mari , sa vedem daca au si puterea de a merge mai departe !!!

King of Hell
31st October 2004, 00:14
Etapa viitoare U va trece peste Oradea, muaahahahhaha!!! :drak:
Unirea Dej-U Cluj 0-3
Armatura-Oradea 2-0 :drak:
muhhuauhuauauua!~mauauhhhauahaah!

Catalanul
31st October 2004, 00:16
nu stiu cate sanse sunt dar eu inca sper ca ''U'' Cluj sa promoveze /hello

King of Hell
31st October 2004, 12:08
rectific, va trece abia peste 2 etape, Armatura-Oradea 2-0 e abia peste 2 etape!
Pana una alta Dej-U Cluj 0-3<=>Oradea-Oasul 5-0; U Cluj-ISCT 2-1<=>Armatura-Oradea 2-0; Medias-U Cluj 0-2<=>Oradea-Ciorvinul 3-0; U Cluj-Liberty 4-0<=> ISCT-Oradea 5-0========================> trecem peste voi :drak:

Mariusmadmax
31st October 2004, 15:49
Etapa viitoare U va trece peste Oradea, muaahahahhaha!!! :drak:
Unirea Dej-U Cluj 0-3
Armatura-Oradea 2-0 :drak:
muhhuauhuauauua!~mauauhhhauahaah!

atentie !
Zalaul are deja 21 de puncte si un golaveraj 24 - 11 extraordinar , daca mai inving si pe Oradea ... s-ar putea sa nu se stie !
Patronatul echipei este asigurat de IAIFO Zalau , firma care a fost achizitionata de Dinu Patriciu !!! Se pare ca au venit si bani ...
Ultimele ispravi ( trei etape ) :
Universitatea Cluj - Armatura 1-2
Corvinul Hunedoara - Armatura 1-2
Armatura - Ind S Campia Turzii 3-0
:evil:

Siljanoski
1st November 2004, 10:18
Nu-i nimic. Mergem mai departe, ca doar e lung campionatul. Daca n-o sa cadem si daca mai aducem ceva jucatori in iarna, rupem tot!

King of Hell
1st November 2004, 18:27
Clar!!!!!! :headbang:

Siljanoski
2nd November 2004, 15:12
Si iata inca o mostra de genialitate...

CoolRain
2nd November 2004, 16:45
Eu cred ca va promova Clujul din nou... Atunci va fi frumos, cu "U" si CFR in A...

King of Hell
2nd November 2004, 19:02
Eu cred ca va promova Clujul din nou... Atunci va fi frumos, cu "U" si CFR in A...
Dara ma, dara!! /hello

King of Hell
2nd November 2004, 19:03
Ce fain o sa fie la anu un derby U Cluj-Cfr Cluj!!! Sa moara miticii de ciuda!!!

CoolRain
2nd November 2004, 19:11
Clujul e un oras cu traditie in fotbal, pacat ca in ultimii ani nu a avut constanta in divizia A... Acum ar fii o mare compensatie (si bine-meritata) sa aibe 2 team-uri in prima liga. Dar ATENTIE !!! Ultima data cand s-a intamplat asta, au picat ambele brat la brat in B !

P.S.: Care "mitici"?

King of Hell
2nd November 2004, 20:47
Pai daca Clujul ar avea 2 echipe in A ar muri restul oraselor de ciuda! Pai de exemplu uite sunt orase mari si frumoase ca si Oradea, Satu Mare si Petrosani care vor si ele echipa in A!!! Nu crezi ca s-ar oftica asa un tzar? Ca sa nu mai zic de faptul ca Alba o sa pice la fel si iasul si timisoara! inca 2 orase mari o sa ramana fara echipa de A! e vorba bineinteles de Iasi si Timisoara ;)

inter
2nd November 2004, 22:59
Jiul lui IlMilan va promova!

vladi
3rd November 2004, 15:57
U Cluj se intoarce in C! la promovare inca orice e posibil....:-D :-D :-D

Siljanoski
4th November 2004, 15:38
sunteti toti extrem de haiosi cu U Cluj :) dar la ce va trebuie derbyul ala? ca sa va rupa iar CFRul in bucati si sa va trimita inapoi in B? :jerk:

Angelina Jolie
4th November 2004, 18:01
Corect. Asa s-ar si intampla. Pacat ca nu am jucat in cupa sa le mai explicam si anul asta cum sta treaba cu sportul ala cu balonul rotund.
FORZA CFR!

dragos_popa17
5th November 2004, 15:28
Eu as vrea sa promoveze U Cluj, e echipa mea favorita, insa nu cred ca vor reusi. Sunt inca mult prea inconstanti. Azi joaca foarte bine, peste o saptamana foarte rau. Castiga 5-6 meciuri consecutive dupa care pierd vreo 3-4 consecutive. Macar nu mai face egal sau iau gol in ultimul minut ca anul trecut. Ce sa mai zic. Poate la anu'. Acum nu stiu cine ii poate opri pe Jiul. Poate Gaz Metan, ca pe Oradea nu o vad prea bine. M-a dezamagit.

King of Hell
6th November 2004, 23:45
mi-o zis o pasarica ca Oradea era sa o mustea azi cu Oasul!! muhahahaa :drak:
Va manca de vii Armatura si ISCT!!! :D
DIvizia A nu e de voi bre! lasati campionii adevarati sa promoveze!
Ca e U ca e Jiul, alb negru sa fie :drak:

Siljanoski
8th November 2004, 11:32
Trei puncte sunt trei puncte. Si decat sa facem cum am facut cu Jiul - sa jucam excelent si sa pierdem, mai bine asa. E mai sanatos si face mai bine la situatia din clasament.

dragos_popa17
10th November 2004, 18:27
Parca ati pierdut 0-3 acasa cu Jiul. Pai daca atunci ati jucat bine cum drek sunteti cand jucati prost.

Siljanoski
10th November 2004, 19:17
n-ai fost la meci. eu am fost. si crede-ma ca eu sunt primul sa recunosc cand jucam prost. dar in meciul ala a fost ghinion si atat! cam mult, e drept!

dragos_popa17
10th November 2004, 20:58
Daca spui tu, mie nu-mi ramane decat sa te cred pe cuvant. Probabil ca ati jucat in 13 sau ceva de genu' ala, ca la 0-3 nici ghinion nu-i mai poti spune. Da' ce sa-i faci, se mai intampla. Stiu ca anu' trecut U pierdea puncte tot prin minutele 89, 90, 90+. Eram deja disperat.

King of Hell
10th November 2004, 22:28
Dragos stai linistit ca anu asta e al nostru!!! nu ai de ce sa mai fi disperat!

Siljanoski
11th November 2004, 11:55
Eu n-as baga mana-n foc. Nu ca as ceva cu U in special, dar sunteti extrem de inconstanti in rezultate. Cel putin asa vad eu situatia. Eu as zice sa mai asteptati 2-3 ani promovarea aia! Asta spre binele vostru, ca sa nu picati la loc in acelasi an, cum am facut noi.

dragos_popa17
11th November 2004, 17:12
Axaphat, eu sper ca orice suporter dar nu prea cred. Am crezut la inceputul sezonului dar acum am vazut ca inca nu sunt destul de maturi pentru Divizia A. In plus, am mai spus-o, mai tare m-as bucura sa promoveze anul viitor si sa ramana in A decat sa promoveze acum si sa pice dupa primul sezon. Parerea mea e trebuie sa mai scoata ceva de la juniori. E un pic ironic, pana anul asta aveam echipa excelenta dar si o situatie finaciara grea, acum s-a mai rezolvat cu banii, dar au plecat trei jucatori foarte importanti(Florescu, Cocis si Pacurar). In plus, e accidentat si Codreanu. Sa vedem ce-o fi. Imposibil nu e. CFR-ul a promovat anul tecut dupa ce a avut o serie de vreo 10 meciuri foarte rele.

King of Hell
11th November 2004, 20:31
Dragos, viitorul lui U ori va fi alb ori va fi negru! ce ironie a sortii, aceste culori minunate, perfecte, care ne curg prin sange, ori vor disparea ori vor fi din nou ce au fost si mult mai mult ca sa il parafrazez pe Petru Rares. Daca in iarna nu se va infiinta SAul va fi jale! Banii sunt gata! poate ca o sa fie indeajunsi sa gatam anu dar atat! sa ne rugam ca va veni acel om cu bani de care avem nevoie! se vor face remanieri masive la nivelul CDului! se pare ca vor cadea capete! lazareanu si timoce! mancami-ar @@@@ :degete:
Doamne ajuta! noi pana atunci sa batem acasa pe isct si pe salonta si la medias sa luam macar 1 punct si vom vedea!!! :ok:

dragos_popa17
12th November 2004, 12:43
Speram ca altceva nu putem face. Cat despre SA, de vreo cativa ani se tot face. Nu-mi pun mari sperante in ideea asta.

King of Hell
12th November 2004, 15:50
Maine e etapa! /hello Le doresc Oradenilor sa o muste rau la zalau :degete: , deoarece chiar daca Armatura :degete: va trece pe 3 nu imi fac griji, stiu ca amaratii nu rezista pe podium oricum :no: ...taranii :degete: nu au fata de divizia A /hello ! si aici nu ma refer la Armatura in special...zic si io asa de echipele astea de kk care tot au pretentii...mai sa ne lase in pace! sa bata coasa!
Si as avea o sugestie mai Siljanoski! Nu ti se pare absurd sa pui la poll si optiunea alta?
Adica mi se pare absurd! :evil: Cine dracu ar vota alta??? Asa ceva nu se poate!
__________________

Siljanoski
12th November 2004, 16:08
1. batem la Zalau, oricat ai vrea tu sa nu facem asta. Si numai ca sa-ti facem in ciuda si tot merita!
2. tin sa te informez ca ar fi mai bine sa casti (atata cat poti, ca nu ceri omului ce-i lipseste cu desavarsire) farurile inainte de a face afirmatii de genul ca "optiunea alta echipa n-are sens". Uite ca are, de vreme ce 5 persoane au votat-o. Incep insa sa ma gandesc serios ce rost a avut optiunea "U Cluj"....Dar ce sa-i faci, mai greseste omul. Lasa ca o remediez. Mai fac un poll "cine retrogradeaza anul asta din seria B3" si pun optiunea asta acolo, ca vad ca se potriveste mai bine.
3. multe salutari de genul :degete: falimentarei forme de organizare sportiva (ca echipa nu-i pot spune) pe care o sustii!

King of Hell
12th November 2004, 17:40
Daca nu ai observat :degete: -le erau pentru Zalauani ma!!! duh!!! nu am injurat Oradea numa am zis ca sper sa o muscati! Duh :no:

ady_azzuro
12th November 2004, 18:42
Jiul Petrosani va juca la anu-n A.

King of Hell
12th November 2004, 18:48
pai daca nu se face SAul ne-am dus dracului cu echipa cu tot!!!

Angelina Jolie
12th November 2004, 19:57
Asa sper si eu.

Siljanoski
24th November 2004, 15:22
Si uite ca ne-a prins bine excluderea Corvinului. Suntem doar la 5 puncte si daca batem la Campia Turzii, alta va fi treaba si cu alte ganduri vom porni in retur!

King of Hell
24th November 2004, 22:13
nu bateti ;)

Siljanoski
25th November 2004, 09:38
Ce te face sa fii asa sigur? Ca eu in locul tau n-as fi. O sa facem exact cum a facut CFR (un model demn de urmat, nu ca "U") anul trecut si o sa revenim in A, unde e locul nostru!

King of Hell
25th November 2004, 16:11
da da....ma si pe cfr ii respect ma mai mult ca pe oradea!

Siljanoski
26th November 2004, 14:53
Si eu ii respect pe CFR de vreo 500 de ori mai mult ca pe "U". Macar la asta ne intelegem....

King of Hell
26th November 2004, 15:16
la ce ne intelegem? ca respectam cfrul sau ca nu dam doi bani pe oradea?

Siljanoski
26th November 2004, 20:43
la respectatul CFRului. baietii aia chiar merita sa fie unde sunt

King of Hell
26th November 2004, 23:23
da stiu ca merita? cine contesta asta ma?

Siljanoski
27th November 2004, 13:52
Uite ca totusi am batut. O sa se vada in retur cine e Oradea!
Cat despre "U", ce pot sa spun? Bravo Liberty!

apparte
27th November 2004, 14:03
A intrat Stan,a inceput si BH sa dea goluri!Iar pt tine Axaphat cu dedicatie ceea ce se striga acum 2 ani la Oradea:Csehi,Csehi Csehi,Csehigoooool,Csehigooool,Csehigooool! :happy :happy :yeah: :evil: :degete: