PDA

View Full Version : Cine va promova anul acesta din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 5 [6]

jorgensen
29th September 2005, 09:11
Gaz Metan - Olimpia SM 2, gazul s-a stins
Liberty - FC Bihor 2, o sa intre si Artimon in teren numai sa castige meciul
ISCT - FCM Reşiţa x, sarmarii isi revin la vechile obiceiuri
UTA Arad - Unirea Dej x, am auzit ca Dorinel era putin nervos pe satelit, asa ca...
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1, minerii sunt nervosi ca a fost prins Cozma si se vor razbuna pe timiseni
Unirea AI - Sānnicolau 1, albanezii se pregatesc pentru cluj
Gloria II - "U" Cluj 1 pentru ca asa e mai bine pentru toti

micutzu
29th September 2005, 09:37
Nu stiu cat de nervos e Dorinel pe satelit da sa vezi bum-bum pe Manaila daca nu batem nici sambata acasa. O sa faca asta dupa meci ca uraganul Katrina :mad:. Pana acum am adus mai multe puncte de afara. Ar fi vremea sa castigam si noi acasa.
Baietii au banii la zi, asa ca daca nu bat sambata au sa ramana iar fara ceva banuti.

Haide UTA !!!

mircione
29th September 2005, 11:37
ar fi cazul ca U sa bata pe Gloria II si mai ales sa practice un joc bun.

Siljanoski
29th September 2005, 14:58
Tocmai ca nu...ar trebui sa mai ia o bataie ca si-au cam luat nasul la purtare

jorgensen
29th September 2005, 15:11
Ar fi cazul ca U sa continue tocmai pe linia pe care a inceput-o saptamana trecuta. Multumim anticipat Gloria 2

t.b.
29th September 2005, 15:25
Pai "U" doar in meciul cu SM a jucat mai slab, a fost un accident, nu va bucurati prea repede, nu avem rivali la promovare :D
Pentru locul 2 o sa fie insa lupta mare, la cum merge Bihorul si Gazul are sanse si UTA sa prinda barajul :D

Siljanoski
29th September 2005, 15:28
tb, tb, iar visezi cai verzi pe pereti? Cu Dulca vreti voi sa promovati, cand asta cade-n fund de fericire ca vine becali? Dar fiecare are parte de conducatorii pe care ii merita....

jorgensen
29th September 2005, 15:28
terenul de la Beclean este de toata jena. daca ploua va fi dezastru pentru clujeni. Puteti juca bine si sa pierdeti. Iar chestia ca nu aveti rival, ne lasa rece.

t.b.
29th September 2005, 15:37
Va zic io ca treaba cu ciobanul e o aberatie a pro(st)sportului, nu a mai aparut nicaieri altundeva daca ar fi fost pe bune ar fi scris toata presa despre asta...

jorgensen
29th September 2005, 17:10
orice zvon pleaca de la o farama de adevar. Asa zic io.

Stii cum o sa va primim la Oradea: Clujul, sluga lu' Steaua, Sluuuuga luuu Steaaaaauaa !

t.b.
29th September 2005, 17:16
Ar fi culmea chiar de la aia care jumate-s cu fulare cu steaua sa auzim asa ceva :mda:

Zoltan Iasko (director sportiv): "Noi trebuie să atragem la club pe oamenii potenţi din Cluj. Aceştia există. Am discutat cu câţiva dintre ei, dar nu au încredere din cauza fostei conduceri. Dacă într-un an nu vom reuşi să convingem nici un investitor, noi ar trebui să ne dăm demisia, nu să aşteptăm să vină Becali.

Cristi Dulca (director executiv): "Universitatea Cluj nu e butic, aşa că Gigi Becali nu poate veni brusc să cumpere clubul.

Deci cum ziceam inventii ale unui ziar care nu are ce scrie ;)

jorgensen
29th September 2005, 17:36
Nu e vina noastra ca avem aceleasi culori. Totusi, sper ca oierul sa nu vina la Cluj. Dar ce a aparut in Prosport, Dulca spunea cu totul altceva...:drak: Acum o da la intors ?

t.b.
29th September 2005, 18:12
Declaratia din prosport e probabil scoasa din context

jorgensen
29th September 2005, 19:00
Deci, revenim la etapa a 7, bateti la Beclean (ca deviem iasasi de la subiect) ? Cred ca nu.

t.b.
29th September 2005, 19:03
Hai ma sa fim seriosi, nici nu se pune problema sa nu batem :D ca doar nu suntem FC Bihor sa pierdem cu toate nou-promovatele :drak:

jorgensen
29th September 2005, 19:10
toate ? Minerul Lupeni ok
Resita, inca nu am jucat, dar ei au cumparat locul.
Unirea Alba Iulia a venit anul acesta din A, dar i-am batut
Corvinul 2005 a luat locul lui CS Deva, dar din nou gresesti, i-am batut
Gloria 2 Bistrita, 0-4, tine minte acest scor, sambata va fi 4-0.
CFR Timisoara, inca nu am jucat, dar nu ne vor pune probleme.

DATA VIITOARE, DOCUMENTEAZA-TE !

RedBaron
29th September 2005, 19:16
In mod normal Mediasul, Clujul si chiar si Oradea ar trebui sa castige etapa asta. Acum Oradea cu Liberty ar putea avea probleme, insa nu as crede sa fie cazul de data asta.
UTA trebuie sa castige cu Dejul!
Insa un meci interesant va fi CFR-ul cu Lupeni! 2 echipe ce au inceput bine. ISCT probabil va castiga, cat despre Alba Iulia, mi se pare o candidata la retrogradare pana acum.

jorgensen
29th September 2005, 19:44
Oradea "ar putea avea probleme" numai in cazul in care si le face singura. Stiu ca ar fi o nesimtire din partea mea sa spun ca i-am batut in Cupa cu 3-0, (pentru ca si pe aradeni i-am batut in cupa si am pierdut in campionat), dar acum cred ca ros-albastri nu vor face de doua ori aceeasi greseala (subestimarea adversarilor).

Aradenilor, voi ati rezistat ultimele 35 de minute la Oradea numai voi stiti cum. Aveti grija de Dej !

RedBaron
29th September 2005, 19:47
o sa avem. ii cazam la cel mai bun hotel si maine la dam si un sac de boabe sa nu se intoarca la dej fara nimic in desaga :P

jorgensen
29th September 2005, 20:04
Eu va doresc bafta. Sper sa castigati cu acelasi scor cu care vom invinge noi la tara sa Salonta.

t.b.
30th September 2005, 01:17
toate ? Minerul Lupeni ok
Resita, inca nu am jucat, dar ei au cumparat locul.
Unirea Alba Iulia a venit anul acesta din A, dar i-am batut
Corvinul 2005 a luat locul lui CS Deva, dar din nou gresesti, i-am batut
Gloria 2 Bistrita, 0-4, tine minte acest scor, sambata va fi 4-0.
CFR Timisoara, inca nu am jucat, dar nu ne vor pune probleme.

DATA VIITOARE, DOCUMENTEAZA-TE !


Pai inca nu ati pierdut cu toate urmeaza sa pierdeti cand o sa jucati cu ele :drak:
Saptamana asta va bat vecinii din Salonta, asta daca nu contribuiti cu ceva...

jorgensen
30th September 2005, 14:11
Anul asta vecinii nu au treaba cu noi. Au avut ceva treaba cu Mediasul si cred ca vor avea treaba si cu Clujul. Asa ne ajutam noi bihorenii intre noi.

ADelPiero
30th September 2005, 22:52
Unirea Alba Iulia a venit anul acesta din A, dar i-am batut



:D Resturile, poate, din Unirea Alba Iulia :) ... ia da un "find" sa vezi unde e echipa din Divizia A :ok:

jorgensen
1st October 2005, 09:23
era vorba de echipe diferite fata de anul trecut in seria a treia. :drak:
sau nou promovate ...

scorpion35
1st October 2005, 09:56
Gaz Metan - Olimpia SM 1
Liberty - FC Bihor 1X:degete:
ISCT - FCM Reşiţa 1
UTA Arad - Unirea Dej 2
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1X
Unirea AI - Sānnicolau 1x
Gloria II - "U" Cluj 2

cipri_cj
1st October 2005, 12:49
bravo U cluj...atzi batut shi voi in extremis

viole(n)t
1st October 2005, 13:25
Rezultate finale BIII

Gaz Metan - Olimpia SM 4-1
Liberty - FC Bihor 1-0
ISCT - FCM Reşiţa 1-0
UTA Arad - Unirea Dej 1-2
Min. Lupeni - CFR Timişoara 3-0
Unirea AI - Sânnicolau 0-0
Gloria II - "U" Cluj 0-1

t.b.
1st October 2005, 13:38
Prea greu am batut o echipa slaba din serie :( mai avem mult de munca, noroc ca nu sunt adversari cu adevarat valorosi in serie... totusi ca valoare individuala a primului 11 cred ca suntem peste celelalte echipe, mai ramane sa fim o echipa...
Din ce-am vazut in echipa becleanului au jucat mai multi jucatori de la prima echipa, se pare ca nici tata jean nu ne-a uitat :)

Ma surprind 3 rezultate

Liberty - Bihor, credeam ca asta o sa fie un meci in familie... bihorul cam iese din lupta pentru promovare

UTA - dej probabil dejul a folosit jucatori de la echipa cailor ferate pentru a scoate ceva puncte ca sa-si permita se le cedeze adversarilor nostri, oricum UTA nu stiu cum nu a reusit sa bata

Unirea - Sannicolau, am zis si de inceperea campionatului Talnar nu-i antrenor,si pe noi era sa ne bage in B dupa ce a preluat echipa pe locul 6, Unirea ar trebui sa scape de el cat mai repede cu putinta altfel o sa aiba probleme serioase cu retrogradarea...

RedBaron
1st October 2005, 17:16
Referitor la UTA... avem o echipa slaba care are fluctuatii de rezultate. Desi am sperat la mai multe (si) de la acest meci, Dejul a jucat fotbal si a castigat. Noi am aratat versiunea de amatori... Asta e, pana nu ajungem pe locul 8 sau mai sus, eu nu mai am ce comenta de UTA, deoarece concluzia e clara momentan: suntem slabi!

Bihorul zic eu ca a iesit din carti definitiv, desi matematic se mai poate, etape mai sunt, insa... sunt si ei slabi se pare. Pacat...

t.b.
1st October 2005, 17:34
Din pacate nici noi nu am jucat prea bine, se pare ca nici una dintre echipele cu pretentii la promovare nu are constanta in joc si rezultate, pana la urma noi am castigat, dar faptul ca ne-am chinuit cu echipa de pe ultimul loc nu ma incanta deloc :(
Din astea 2 deplari speram sa obtinem macar 4 puncte si un golaveraj bun, am jucat totusi cu echipe slabe...

bihoreanul
1st October 2005, 19:40
Sigur FC Bihor joaca slab,dar sa fim realisti ca nici celelalte echipe nu joaca mai bine. Clujenii s+au chinuit la ultima clasata,asa ca sa nu se mai agite atata ca sunt 'marii favoriti' la promovare. In afara de ei nu-i considera nimeni favoriti.Daca dai gol in min 90 la ultima clasata din gafa fundasilor adversi,sa fim seriosi... Adevarul este ca nici o echipa din B3 nu are fata de A si cum zicea si un comentator de la TV azi, in B3 se da lupta cea mai mare. Cine zice ca FC Bihor este iesita din carti dupa 7 etape !? inseamna ca nu prea intelege fenomenul. Este drept ,ca joc nu confirma ,dar e de ajuns o victorie a noastra si o infrangere a Clujului si campionatul este relansat.Cea mai buna echipa parerea mea este ISCT (singura neanvinsa), asa ca stati linistiti clujenilor sa dati si voi peste niste echipe mai tari sa vedeti atunci distractie pe capul vostru.Daca cu Gloria II v-ati chinuit........

bihoreanul
1st October 2005, 19:55
A nu se intelege gresit. Simpatizez foarte mult U-ul,dar binenteles ca-mi voi apara mereu echipa. Am mai spus-o si o repet,singurele echipe adevarate in B3 sun Bihoru',Uta si U ,poate acolo mai fiind si Corvinul (ca traditie si performante). Revenind la Oradea, sa nu-mi ziceti ca FC BIHOR nu are echipa. In mare sunt aceeasi jucatori de 3-4 ani (cine se pricepe la fenomen stie) care au reusit promovarea in A si clasarea pe locul 3 anul trecut. Sunt nume pt care s-au batut Rapidul (Mihut) ,Craiova si Argesul (Stan), Gado (Dinamo Kiev) ,iar Lazar a fost aproape de o convocare la nationala in vremea lui nea' Puiu. Aici la noi sunt alte probleme. Scandaluri peste scandaluri, contracte care se incaseaza indiferent de performanta,antrenori fara experienta,lucruri care se aduna si care au stricat totul in jurul echipei. Daca sunteti atenti ,doar in meciurile cu Uta,ISCT.Liberty, s-au luat goluri in minutul 45. Este clar lipsa de concentrare,cauza o stie toata lumea. Apoi 90% din restul golurilor au fost luate pe greseli individuale grave, greseli care nu se faceau inainte de epoca Iancu&Artimon. Vinovati mai sunt si 'patronii' echipei ,care au facut ca in Africa: au angajat antrenor si apoi presedinte !? Deci toate s-au adunat si au rezultat aceste insuccese.Asta vroiam sa subliniez ca acet campionat e lung si sunt convins ca si UTA mai poate promova ,chiar daca momentan jocul lor si al nostru si a mai multor echipe lasa mult de dorit. Sa nu uitam ca mai este si o iarna in care se poat intampla foarte multe. Deja in Oradea se vorbeste despre Panduru cu care s-a luat legatura ,si Lucian Ciocan (locul 1 in divizia C cu Lotus Felix proasat promovata din D). Lacatus a refuzat preluarea echipei,zic eu mai bine deoarece acesta nu a confirmat pana acum ca antrenor (vezi Inter Gaz)