PDA

View Full Version : Cine va promova anul acesta din seria B3?



Pages : 1 2 3 4 [5] 6

Darkslowstar
3rd September 2005, 14:07
1-1 Bodea in min. 83

jay
3rd September 2005, 14:13
Suntem slabi, n-avem fata de "A".:( Se pare ca trebuie schimbat obiectivul, iar la anul as prefera sa fim repartizati in seria ardeleana. Macar acolo am intalni UTA, "U" si celelalte echipe frumoase.

metallic_rain
3rd September 2005, 14:33
Indiferent ca ASSE a jucat cu echipa de baza sau cu echipa satelit nu va stirbeste nimeni meritul de a o fi eliminat! Nu voi le-ati bagat jucatorii in teren si bravo voua ca i-ati scos! Echipa care a jucat cu gloata ceferista a utilizat doar 7 jucatori care se regasesc in sezonul regulat. Poti verifica. Dar nu stiu daca e cazul sa ma faci tu pe mine nesimtit... Si in alta ordine de idei tie si toti acelor clujeni care sapa U ar trebui sa va fie rusine. Explicam si de ce. Va dati anti Bucuresti dar jucati contra lor asa cum jucati, (cel mai elocvent exemplu stii tu.. meciul cu steaua) si puneti piedica unor echipe din ardeal care au traditie(SPRE DEOSEBIRE DE VOI EVIDENT!!). Spune-mi si mie cu ce te incanta ca azi fotbalistii vostri au impiedicat universitarii in tentativa lor de a revenii in A?
Daca si acum te bucuri de faptul ca gloata ta a incurcat si a luat 2 puncte orasului Cluj esti de-a dreptul sarit de pe fix "prietene" si ai nevoie urgenta de un control la partea aia unde este mult vid si foarte putina materie cenusie prin prisma mesajelor care iti sunt caracteristice de gen "u"MILINTA CONTINUA!"!
Allah!
PS. azi ma duc la pescuit si de voi prinde pestisorul de aur, una din dorinte va fi clar sa dea minte multa gloatei de la CFR Cluj ca tare nu au saracii asa ceva.... de la conducere la suporterii TOTI!!! :no: :no: :no:

RedBaron
3rd September 2005, 14:36
Rezultate

Ind.sarmei C.Turzii - Olimpia Satu-Mare 2 - 1
Corvinul Hunedoara - Liberty Salonta 1 - 1
FC UTA Arad - Gaz metan Medias 0 - 2
Minerul Lupeni - FC Bihor Oradea 1 - 0
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita 0 - 0
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau 2 - 0
Universitatea Cluj - Unirea Dej 0 - 0
Unirea Sanicolau-Mare - CFR Timisoara 3 - 0

Clasamentul

Serie III Pd W D L F - A Pts
1. Universitatea Cluj 3 2 1 0 5 : 1 7
2. Gaz metan Medias 3 2 1 0 4 : 1 7
3. Minerul Lupeni 3 2 1 0 4 : 1 7
4. FC Bihor Oradea 3 2 0 1 7 : 1 6
5. CFR Timisoara 3 2 0 1 3 : 4 6
6. Industria sarmei Campia-Turzii 3 1 2 0 5 : 4 5
7. Unirea Dej 3 1 1 1 6 : 2 4
8. Unirea Sanicolau-Mare 3 1 1 1 3 : 5 4
9. Gloria II Bistrita 3 1 1 1 2 : 4 4
10. Corvinul Hunedoara 3 0 3 0 5 : 5 3
11. FCM Resita 3 0 2 1 1 : 2 2
12. FC UTA Arad 3 0 2 1 1 : 3 2
13. Liberty Salonta 3 0 2 1 1 : 3 2
14. Olimpia Satu-Mare 3 0 1 2 3 : 5 1
15. Unirea Alba-Iulia 3 0 1 2 0 : 4 1
16. Armatura Zalau 3 0 1 2 0 : 5 1

be@
3rd September 2005, 14:51
S-ar putea ca Cetate sa fie fosta Foresta, dar n-as baga mana in foc. Nu stiu ce achipa au, numele sunt necunoscute pt mine, dar probabil sunt mai omogeni decat noi. Daca nu batem trebuie sa schimbam obiectivul si sa ne salvam de la retrogradare. Pica 6 echipa anul acesta!

Se pare ca ai dreptate. :drak: :D
Bravo, Suceava ! :ok: /hello

DIXX
3rd September 2005, 15:10
Ce bravo Suceava la 1-1 acasa?Adica scuze...e normal.

be@
3rd September 2005, 15:14
Avand in vedere ca voi veniti din A, si ca v-a pus piedica in drumul vostru spre promovare, e foarte bine.

t.b.
3rd September 2005, 15:18
NUMAI "U"
Si-au bagat aialaltii si autocarul in poarta, rusine, i-am facut iar de ras la nivel de galerii 2000 noi - 100 ei, sincer va zic Resita in prima etapa a avut galerie mai faina decat cfr...

Clasament B3
1 "U" Cluj
2-16 restul


Merita mentionata bucuria jucatorilor din deal, care parca ar fi castigat campionatul :no:

Ia sa vedem cine au fost arbitri/observatori la meciu de azi:

Arbitru: R. Dumitru (BV); D. Mudura, C. Neagu (Oradea); Observator: A. Terhes (Oradea); C. Sorescu (Pitesti) :no:

t.b.
3rd September 2005, 15:22
Ce frumos arata clasametul :D

Oare ce fac acuma prietenii mei bihoreni :evil:

Etapa urmatoare Cu totii la Timisoara

Ultras
3rd September 2005, 15:46
Mi se pare o tampenie libertatea cu care pot fi folositi jucatori, de catre "sateliti", de la primele echipe. O spun in conditiile in care si Sportul a folosit ieri, in Divizia C, 7 jucatori din lotul primei echipe (Lazar, Varga, Oae, Patriche, Popescu, Nicola, Tarnacop). Jumatate sunt rezerve si nu prea au prins nici un meci la prima echipa, dar ar trebui impuse niste conditii de genul sa nu depaseasca 21 de ani, sa nu fi jucat in ultimele 2 meciuri la prima echipa, etc... Lazar, chiar daca nu este in ceea mai buna forma revenind dupa accidentare s-a distrat de minune ieri. La un moment dat a tinut mingea aproape un minut dupa care s-a plictisit, a facut doua fente dand cap in cap 3 adversari... In felul asta se altereaza competitia. Probabil ca etapa asta va fi o exceptie, dar si un meci conteaza. Si in sens invers ar trebui impuse conditii. Pentru ca acum practic interdictia de a face transferuri este o gluma...

Gonzo
3rd September 2005, 16:03
ai dreptate aici... si dinamo 2 a folosit mai mult de 6-7 jucatori... bineinteles tot degeaba ca au pierdut... important este ca nu e fair play fata de alte echipe... unii sa fie dezavantajati si sa joace practic impotriva echipei I dar cu numele celei de-a doua... :no:

uitai sa va spun ca Universitatea a zdrobit astazi pe astra la Ploiesti cu 3-0 dupa un joc extraordinar /hello

t.b.
3rd September 2005, 16:04
Macar acolo am intalni UTA, "U" si celelalte echipe frumoase.

Pe "U" n-o mai intalniti in B :D
Pacat ca nu a castigat Brasovul :( dar campionatul e lung se pot intampla multe...

apparte
3rd September 2005, 16:08
O precizare:Liberty a invins la Hunedoara cu 2-1!In rest,in 10 oradenii n-au reusit sa egaleze,Cr.Munteanu ratand o ocazie imensa!Foarte bune cele 2 puncte pierdute de clujeni.Dupa cum spuneam,lupta pt promovare se va da intre Oradea si Medias!

t.b.
3rd September 2005, 16:23
Da asa e cum zici tu, lupta pt locul 2 se da intre victimele Lupeniului...

inter
3rd September 2005, 16:35
Suntem slabi, n-avem fata de "A".:( Se pare ca trebuie schimbat obiectivul, iar la anul as prefera sa fim repartizati in seria ardeleana. Macar acolo am intalni UTA, "U" si celelalte echipe frumoase.

pacat de voi da nu disperati ... e drum lung! :cool:

Ozzy76
3rd September 2005, 17:05
NUMAI "U"

Ia sa vedem cine au fost arbitri/observatori la meciu de azi:

Arbitru: R. Dumitru (BV); D. Mudura, C. Neagu (Oradea); Observator: A. Terhes (Oradea); C. Sorescu (Pitesti) :no:


Totusi, arbitrajul a fost ok, nu au avut nici faze cu probleme. Nu e cazul sa croim acum scenarii. Daca totusi au fost trimisi cu ordin de sus, nu le-au ascultat, si au fost interesati numai de fotbal. :)

t.b.
3rd September 2005, 17:28
Nu am zis ca ne-au dezavantajat, dar nu e normal ca arbitri sa fie din Oradea din moment ce suntem in lupta directa cu ei, si observatorul idem.

Nu am castigat nu datorita arbitrilor ci pentru ca ailalatii s-au aparat tot meciul, si se cam vede lipsa unui coordonator.
Chiar sunt curios cu ce echipa o sa joace cefereii astia mici in meciul cu Oradea...

Imbucurator e ca incepe sa vina lumea la stadion

Angelina Jolie
3rd September 2005, 19:43
Spune-mi si mie cu ce te incanta ca azi fotbalistii vostri au impiedicat universitarii in tentativa lor de a revenii in A?
Daca si acum te bucuri de faptul ca gloata ta a incurcat si a luat 2 puncte orasului Cluj esti de-a dreptul sarit de pe fix "prietene" si ai nevoie urgenta de un control la partea aia unde este mult vid si foarte putina materie cenusie prin prisma mesajelor care iti sunt caracteristice de gen "u"MILINTA CONTINUA!"!

Eu m-as duce sa ma controlez, numai ca aici serviciile medicale sunt foarte scumpe, deci pacat sa arunc cu banii. :happy
In alta ordine de idei cealalta echipa a Clujului nu a fost in stare decat de un 0-0 acasa cu CFR2, deci sunt lamurit de valoarea lor. Acum urmeaza sa dam toate punctele la Oradea si la GMM, in retur sa ii batem pe aia din parc si am rezolvat promovarea din B3.
Oare ce scor ar face CFR cu cealalta echipa e Clujului? EU cred ca vreo 10 - 0 cel putin. :happy :happy
HAI CFR! Bravo Unirea!

t.b.
3rd September 2005, 20:15
Iar baliverne de-a tale...
In echipa "dejului" au jucat 8 jucatori de-ai vostri dintre care vreo 4 titulari... Au jucat in echipamentul vostru de anul trecut...
Hai sa-ti zic si cum a fost meciul, voi v-ati bagat cu curu-n poarta din primul minut, noi am dominat, am avut o gramada de ocazii, din pacate n-a vrut sa intre
Cat despre celebra "galeria" a voastra, pai au venit cu mult dupa inceputul meciului si au plecat cu cel putin 10 minute mai repede, in total vreo 100 de indivizi, la plecare normal nu stiau unde sa-si ascunda fularele, de teama sa nu se faca de ras :happy
Hai sa-ti zic si despre "U"nica galerie a Clujului, pai la acest meci in galerie au fost vreo 2000 de oameni, o atmosfera cum voi nici nu visati sa aveti....

La finalul meciului jucatorii vostri s-au bucurat de parca ar fi iesit campioni...

Uita-te ce frumos arata clasamentul:
1. Universitatea Cluj 7
2. Gaz metan Medias 7
3. Minerul Lupeni 7
4. FC Bihor Oradea 6
5. CFR Timisoara 6
6. Industria sarmei Campia-Turzii 5
7. Unirea Dej 4
8. Unirea Sanicolau-Mare 4
9. Gloria II Bistrita 4
10. Liberty Salonta 4
11. FCM Resita 2
12. FC UTA Arad 2
13. Corvinul Hunedoara 2
14. Olimpia Satu-Mare 1
15. Unirea Alba-Iulia 1
16. Armatura Zalau 1

Asta asa ca sa visezi frumos la noapte :happy

Angelina Jolie
3rd September 2005, 20:51
1 la mana nu ma intereseaza "celebra" voastra galerie, 2 la mana nu aveti nici o sansa sa promovati desi voi sperati, 3 la mana sunteti penibili (egal acasa cu CFR 2) si nu in ultimul rand daca promovati (1% sanse) singurii care se vor bucura vor fi sibienii sau alba iulienii pt ca in Cluj sigur nu jucati.
HAI CFR! Bravo Unirea!

Triphat
3rd September 2005, 20:56
Macar a scos un punct Unirea! bv! Oricum, cu cate sanse are "U" sa promoveze eu as vrea sa-i vad in A.

t.b.
3rd September 2005, 20:58
Lol, asta te doare pe tine... pai jucam la Alba-Iulia pana ne fac stadion, si tot o sa fim mai multi decat voi, ia uita-te inca o data la clasament si vezi cine-i pe primul loc, ca poate n-ai vazut bine...

1 "U" Cluj
2..16 restul

Virus
3rd September 2005, 21:18
Deci Valy hai sa iti zic eu cum a fost meciul. In primul rand ne asteptam ca galeria lor mare si tare sa ne astepte in fata stadionului ca sa ne bata cica dar nu sunt tari decat pe internet si in presa. Apoi ne-au cerut 150.000 de lei vechi pe un bilet. DISCRIMINARE!!! Logic ca la ei intrarea a fost de 30.000 lei. Cu faza asta s-au facut de kkt. Apoi la capitolul galerie de la noi au fost foarte putini pentru ca pur si simplu daca stam sa ne gandim nu a jucat prima echipa si au mers doar cei care doreau neaparat sa ii vada umiliti. Sunt convins ca intr-un meci U Cluj - CFR CLUJ altfel ar fi stat situatia si pot spune linistit ca suntem mai multi CFR-isti decat ei. Se bucura si ei ca incepe lumea sa mearga la stadion dar lumea a mers sa vada pe CFR 2 si nu pe ei. Au strigat tot stadionul si nimeni nu a scos un mac. Iar noi ce facem pe stadion Valy, cred ca nu mai trebuie sa iti explic.
Tare imi face impresia ca nu au vrut sa castige ai nostri. Parca erau la antrenamente, apoi se vedea ca se distreaza baietii nicidecum nu pareau seriosi. Asta am observat si la pauza cand au intrat la vestiare si au intrat exact prin fata noastra iar Turcas se distra de minune. Probabil nu au vrut sa castige ca sa nu fie scandal prea mare in presa. Oricum intr-un meci direct U Cluj - CFR CLUJ nu au sanse.

Angelina Jolie
3rd September 2005, 21:23
Pai cred si eu ca se distrau, cand au vazut cu ce amarati joaca.
tb am vazut clasamentul, nu te agita asa tare ca este vorba tot de divizia Beeeeeeee!
FORZA CFR!

t.b.
3rd September 2005, 21:31
Si atunci de ce s-au bucurat la sfarsitul meciului ai vostri... Hai ma lasa dumele astea

Galeria nostra mare si tare, nu a mers la meci ca sa va bata pe voi, asta sa-ti fie clar, am mers ca sa sustinem echipa si asta am facut dinainte sa inceapa meciul si am tinut-o tot asa mult dupa sfarsitul meciului... Stai ca mi-am dat seama acum ca n-aveai cum sa vezi bucuria alor vostri de la sfarsit ca voi ati dat bir cu fugitii prin minutul 80 de frica probabil :no:
Ia zi-mi la meciul de cupa de la dej voi cat ati platit? asa ca lasa astea cu "discriminarea" ca nu-i cazul de asa ceva
Spectatorii veniti la meci aveau aproape toti fulare cu "U' deci in nici un caz n-au venit sa vada "dejul" ci sa vada pe "U"
La un meci "U" - cfr situatia ar fi stat altfel, in sensul ca ar fi fost nu 5000 de "U"-isti ci 10000, la fel cum erau la meciurile directe din B, fie ca se jucau pe Moina, fie ca se jucau in gruia.
Galeria noastra nu a tacut nici macar un minut in schimb adunatura voastra nu s-a auzit deloc pe stadion, merita mentionat ca la plecare ai vostri nu stiau unde sa-si ascunda fularele, probabil le e rusine sa poarte asa ceva, dar deh foamea de bani face multe...

metallic_rain
3rd September 2005, 23:13
Uite cum recunoaste Vali ca ce se naste din ceferisti tot blaturi mananca. Pai mai frate daca dai meciul celor de la medias si oradea cum se numeste?
Si nu uita o faza... oameni cu gandirea ta au pronit tragedii de gen Hyssel in 1985, pt ca preocuparile lor erau cu totul altele decat fotbalul!....

Angelina Jolie
3rd September 2005, 23:22
Ma, tu ce nu intelegi este ca pt mine cel mai important lucru dupa succesul CFR-ului este esecul celeilalte echipe a Clujului. Ii urasc si cu asta am spus totul. In rest nu ma prea gandesc daca sunt normal sau nu pt ca nu ma intereseaza. Asa sunt eu.
N-as bate niciodata un fotbalist de la ei, sau un suporter, dar le doresc tot ce e mai rau.
FORZA CFR CLUJ si TIMISOARA!

Ozzy76
4th September 2005, 04:39
ra nu a tacut nici macar un minut in schimb adunatura voastra nu s-a auzit deloc pe stadion, merita mentionat ca la plecare ai vostri nu stiau unde sa-si ascunda fularele, probabil le e rusine sa poarte asa ceva, dar deh foamea de bani face multe...

Apropos.... in cati mici si cate halbe de bere se masoara mai nou la franari in galerie prima de meci? :o:

desdemona
4th September 2005, 11:58
In primul rand ne asteptam ca galeria lor mare si tare sa ne astepte in fata stadionului ca sa ne bata cica dar nu sunt tari decat pe internet si in presa.

:o: Si e rau ca nu v-au asteptat sa va bata sau cum? Va pare rau? :o:
Bravo lor :ok: Mersul la stadion nu este pentru a te lua la bataie cu "adversarii"....
Cu asa gandire ne asteptam/ne mai dorim sa dispara violentele intre suporteri? :mda:

HIV
4th September 2005, 14:25
virus pacat ca va e prea frica de noi , iar ati venit cu 10 min dupa inceperea partidei , iar ati plecat cu 10 min inainte . Voi nu puteti spune ca va incurajati echipa 90 de minute , ci numai 70 :)

si auzi cica discriminare , adica noi platim la dej si voi nu ?

Siljanoski
5th September 2005, 09:51
Din cate am citit peste tot si din ce mi-a spus cineva care a fost la meci, a fost furt pe fata! tb, stai calm ca mai mult de o saptamana nu stati voi pe primul loc! asa ca bucurati-va cat mai puteti...

micutzu
5th September 2005, 11:06
Silja ti-am zis ca in Valea Jiului greu se castiga. Asa a fost intotdeauna.

Darkslowstar
5th September 2005, 11:06
Drumul e lung, dar dion pacate n-avem antrenor si nici management. De jucatori ce sa mai zic. Poate dupa ce revin accidentatii (numai nume grele: Isaila, Peres, Manole) sa jucam altceva. Numai cu saracul Bodea ...

Darkslowstar
5th September 2005, 11:08
Asta e o traditie veche. Si daca cumva castigi o platesti scump. Prietenii stiu de ce!

zuzubuoy
5th September 2005, 11:15
Pacat, ca si arbitrul stia...

Virus
5th September 2005, 11:21
Cat ati platit la Dej mai??? Eu nu cred ca v-au pus sa platiti 150.000 lei. Iar ca sa ceri pentru un meci de divizia B 150.000 pe moina mi se pare absurd. Daca ati vazut galeria commando gruia pe moina va inselati. Au fost pur si simplu cativa CFR-isti care au dorit sa ajute galeria Dejului. Din cauza asta nu a fost nici macar un steag. Ne-am dat seama ca nu are rost cand v-am facut de cacao la Dej acasa cand noi am avut o gramada de steaguri iar voi ati venit cu un steguletz jegos. Ma distreaza ca va dati cu pumnul in piept de ce mare galerie aveti dar veniti in vizita la un meci la noi acasa sa vedeti ceea ce inseamna spectacol de divizia A. Iar de public sa nu pomenim ca voi ati incercat sa ii faceti sa strige tot stadionul dar de unde frate daca au fost CFR-isti. Veniti la noi sa vedeti cum striga tot stadionul!!! De valuri sa nu mai povestim pentru ca voi doar visati la asa ceva.
Sunteti penibili. VAI DE "u".

Siljanoski
5th September 2005, 11:24
Curata nesimtire, dar ce sa facem, mergem inainte...

Darkslowstar
5th September 2005, 11:32
Daca ati fi castigat ca rupeau picioarele. Am avut prieteni care au jucat in Vale si abia au scapat de furia neandertalilor de acolo. Nu se prea poate juca fotbal in vale.

Siljanoski
5th September 2005, 11:40
n-ai cum mai! acolo nu se intampla lucruri normale...

micutzu
5th September 2005, 11:40
Acolo se castiga daca dai bani.
Nici un arbitru nu va fluiera acolo pentru oaspeti, nici daca le dai bani. banii trebuie sa-i dai direct gazdelor. Silja am fost sigur ca o sa va fure.

Siljanoski
5th September 2005, 11:43
dar cum n-ai ce face, mergi inainte. ca acolo nici naiba nu va lua puncte prea curand. asta dc vrea sa vina inapoi cu craniul intreg...

Darkslowstar
5th September 2005, 11:55
Sambata dim de la 11. Speranta moare ultima!

Sambata o sa ajung si eu la meci, sper, sa vad cu ochii mei cate parale valoram pe teren.

DIXX
5th September 2005, 12:11
Astia ne-au scos din cupa anul trecut sau acum doi ani mi se pare,aici ar fi o revansa de luat.Am vrut sa-mi maresc s yo avatarul k al tau dar nu tine,cred k esti cu pile la wmaster.

Darkslowstar
5th September 2005, 12:27
Pile? :D, nici vorba, doar ca la moderatori e voie cu avataruri mai mari.

Ne-au scos acum 2 ani parca, dar nu-i momentul pt revanse, ne trebuie cele 3 puncte, pt ca folcloristii sunt deja la 4 puncte de noi. Sa speram ca se impiedica si ei pt ca joaca la Braila, cu o echipa buna.

HIV
5th September 2005, 12:34
hai ma lasa-ma cu steagurile voastre jenante , voi cantati he he chefere noi cantam "Slava tie studentie" . Voi sunteti sub protectia politziei 24 ore din 24 , noi suntem dusmani cu politzia . Voi sunteti bataia de joc a tuturor noi suntem respectati peste tot .Voi sunteti maxim 100 noi am fost vreo 300 sambata (si a fost meci de divizia B) . Asa ca hai pa ! :degete:

metallic_rain
5th September 2005, 12:39
Asta e cea mai tare scandare posibila..."E CFR HEI-HEI, e CFR HEI-HEI, e CFR CLUJ-Napoca, e echipa CLUJULUI, spaima Bucurestiului!!!"
Explicatie la ea.... cand gloata joaca cu una din echipele bucurestene, restul isi pun mana in cap ca nu "joaca" si cedeaza punctele in joc la fel cum au facut-o si in meciul cu steaua din retur!
Allah

jorgensen
5th September 2005, 12:54
Am stat la meci in tribuna oficiala. Am fost pe multe stadioane in div B, dar asa ceva nu am auzit in viata mea. Anul trecut la Ineu am crezut ca mai rau de atat nu se poate, dar m-am inselat groaznic. La Lupeni, am fost injurati non-stop (reamintesc faptul ca am stat la oficiala langa Simota si langa primarul Lupeniului) si noi si Artimon cat si jucatorii oradeni. Observatorul meciului a scris ceva in foaie dar a fost imediat bruscat chiar de primar. INCREDIBIL !
In legatura cu echipele care vor lua puncte, vor fi cele care vor plati bani grei, da' grei de tot.

Siljanoski
5th September 2005, 13:24
Sa le fie rusine, oricum!

t.b.
5th September 2005, 14:00
Ca doar nu o fi chiar Real Madrid, Lupeniul asta sa nu-i poata bate nimeni...

Pana una alta pe primul loc e "U" si asta conteaza, etapa urmatoare jucam la Timisoara unde ii clar ca batem, dup-aia vin la noi aia din Sinnicolau victorie clara, asa ca se pare ca vom mai ramane pe primul loc ceva timp...

jorgensen
5th September 2005, 14:53
trebuie sa-ti spun peste tot ca ar cam trebui sa te linistesti ?

micutzu
5th September 2005, 15:05
:) Toata lumea face calcule, de aia nu trebuie sa te superi pe t.b.
Si noi facem calcule si ne dam cu presupusu, si bihorenii, si clujenii si toata lumea. Asta nu inseamna ca si se va indeplinii. Cateodata se mai adevereste proverbul "Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ". la unii mai mult, la altii mai putin si asa cum o vrea Domnul.
Nu vreu sa tin partea la nimeni dar fiecare om are caracterul sau unii mai impulsivi altii mai cumpatati.
Jorgensen, daca are sa fie cum zici tu macar o sa ai ocazia sa-i dai peste nas prin faptul ca ai avut dreptate. Daca va fi invers...fiecare cu norocul sau.
:D eu sper sa ne suranda norocul sambata. Daca nu ... asta este, mergem mai departe si incercam la altii (poate chiar la clujeni :D, asta ca sa va urcati amandoi la mine in cap si sa nu zica vreunul ca sunt partinitor :p )

t.b.
5th September 2005, 15:08
Tre` sa-ti spun peste tot sa te uiti la clasament si la rezultatele din etapa trecuta, ati pierdut la Lupeni, echipa nou promovata, pai ce mai vreti, v-ati laudat destul inainte sa inceapa campionatul ca rupeti tot, ca nu va sta nimeni in cale, pai uita ca nu e chiar asa

Clasament:
1 "U" Cluj
2...16 restul

jorgensen
5th September 2005, 15:12
Doar pentru o saptamana va arata clasamentul asta asa.

t.b.
5th September 2005, 15:20
Cat ati platit la Dej mai??? Eu nu cred ca v-au pus sa platiti 150.000 lei. Iar ca sa ceri pentru un meci de divizia B 150.000 pe moina mi se pare absurd. Daca ati vazut galeria commando gruia pe moina va inselati. Au fost pur si simplu cativa CFR-isti care au dorit sa ajute galeria Dejului. Din cauza asta nu a fost nici macar un steag. Ne-am dat seama ca nu are rost cand v-am facut de cacao la Dej acasa cand noi am avut o gramada de steaguri iar voi ati venit cu un steguletz jegos. Ma distreaza ca va dati cu pumnul in piept de ce mare galerie aveti dar veniti in vizita la un meci la noi acasa sa vedeti ceea ce inseamna spectacol de divizia A. Iar de public sa nu pomenim ca voi ati incercat sa ii faceti sa strige tot stadionul dar de unde frate daca au fost CFR-isti. Veniti la noi sa vedeti cum striga tot stadionul!!! De valuri sa nu mai povestim pentru ca voi doar visati la asa ceva.
Sunteti penibili. VAI DE "u".

Vrei sa-ti arat niste poze dragute cu bannerele voastre??? Nu ati adus steaguri sau bannere de frica sa nu ramaneti fara ele. Noi avem cantece voi doar doar scandari, cantecele noastre le canta toti cei din galerie, pe ale voastre doar unul la o statie ca sa dea impresia de atmosfera. Valuri la noi in galerie nu se fac, nu s-au facut si nici nu o sa se faca niciodata, pentru ca noi suntem ultrasi. Nici o galerie adevarata nu face valuri.
Publicul nu putem sa-l educam noi, si asta stii f. bine, voi ati incercat la un meci din IT sa faceti o coregrafie pe tot stadionul si nu v-a iesit. Publicul scandeaza doar atunci cand echipa conduce, asa a fost si cu Steaua, pana la 0-0 doar galeria facea atmosfera, dupa ce am dat gol strigau haide "U" si cei de la peluza si cei de la tribuna a 2-a.

metallic_rain
5th September 2005, 17:05
"cfr renaste" slogan preferat de gloata desprins parca din horrorul lor preferat "Intoarcerea cadavrelor vii"..... si mortii incep sa prinda viata si glas unu cate unu.... Mai sunteti multi strigoilor?

MINERU
5th September 2005, 18:48
Pot sa spere, dar e cam nerealista speranta asta...


Ups iar va bate Valea :evil: :evil: :evil:
Ce sa-i faci... suntem peste voi :))

be@
5th September 2005, 18:49
Oho,meci cu ocupanta locului 2 in seria I.O sa aveti meci greu...

Darkslowstar
5th September 2005, 19:29
Da, pt ca se vor baga cu tot cu autobuz in poarta si vor trage cu ghiarele si dintii sa nu ia gol si vor bubui toate mingile in fata. Probabil aceasi desfasurare ca si in meciul cu Midia

Darkslowstar
5th September 2005, 19:38
La batai, omoruri, furaciuni, timorat arbitrii/observatori in mod sigur, poate doar baietii de la Piatra sa mai stie, dar nici pe departe ca in Vale. Toate lumea stie ca echipele mineresti nu castiga atat prin fotbal cat prin, sa le zicem, mijloace extrasportive. Dar asta nu-i un motiv de mandrie.

Angelina Jolie
5th September 2005, 21:32
Jiulistule deja ma enervezi, asa ca nu pot sa iti spun decat: Beeee-ul, Beeee-ul!
HAI CFR CLUJ si TIMISOARA!

t.b.
5th September 2005, 21:36
Te enerveaza pt ca zice adevarul, un adevar care evident nu-ti convine, dar esti constient de el.
Mie mi-ar fi rusine sa plagiez un cantec al galeriei rivale...

Angelina Jolie
5th September 2005, 21:42
Mie mi-ar fi rusine sa fac egal acasa cu satelitul echipei rivale.
HAI CFR CLUJ si TIMISOARA!

metallic_rain
6th September 2005, 01:34
Si mie mi-ar fi rusine ca echipa mea sa mearga pe ghencea si sa mimeze fotbalul "odihnind" titulari si nederanjand deloc poarta stelista.
In alta ordine eu recunosc ca echipa mea va pica.... Dar tu recunosti ca esti un ofticat? :))
Stau si ma uit bine si analizez gloata CFR Cluj care este un NIMENI in comparatie cu U Cluj si vrei sau nu trebuie sa recunosti. De aici se trage si frustrarea ta care te in*******este de atata ura, iar eu am pretentii de la tine Vali. Se admite faptul ca sunteti pe val dar schimbati neaparat gandirile alde tine pline de ura si veti ramane in A si veti avea si voi dupa cativa ani palmaresul celor de la U sau cine stie unul mult mai tare. Dar pana nu va schimbati mentalitatea cu ura intre oameni veti fi niste nulitati! :rosu:
Tu esti un biet copil care spune numa prosti de la un calculator dar care atunci cand este confruntat cu realitatea se taie ca maioneza. Te-ai speriat de un tip de la U Cluj pe numele lui Erszy sau ceva de genul asta si abia asteptai sa pleci sa nu dea de tine... Poate stii poate nu... dar a fost o farsa a la Buzdugan pusa la cale de un amic de-al tau iar tu ai luat o ditamai sulitza! :happy Deci concluzia e ca nu mai tre sa asmuti "poponarii din SF" (citat din ceea ce ai zis tu!) pe el. El nu se coboara sa bubuie pustani alde tine care arunca mizerii doar din fatza compului in viata de zi cu zi fiind bieti ingersasi.
Si ca sa vezi :yeah: ca eu desi in viziunea ta sunt un miner prost care nu face 2 bani, iti urez bafta tzie, echipei tale, si sa dea Dumnezeu ca la anul sa jucati in UEFA si de ce nu... sa luati un campionat sa fiti mandrii ca sunteti ceferisti clujeni! Dar nu cu mentalitatea ta, ok? :ok:

t.b.
6th September 2005, 03:10
gloata cfr Cluj care este un NIMENI in comparatie cu U Cluj si vrei sau nu trebuie sa recunosti

Asta-i de pus in rama :D


Te-ai speriat de un tip de la U Cluj pe numele lui Erszy sau ceva de genul asta si abia asteptai sa pleci sa nu dea de tine... Poate stii poate nu... dar a fost o farsa a la Buzdugan pusa la cale de un amic de-al tau iar tu ai luat o ditamai sulitza! Deci concluzia e ca nu mai tre sa asmuti "poponarii din SF" (citat din ceea ce ai zis tu!) pe el

:thinkso: Ce-i cu Erji? ca aci n-am prins ideea... suna interesant :) mai multe detalii pls...

Angelina Jolie
6th September 2005, 03:18
Ma, treaba cu Erji ii in felul urmator: am fost anuntat cum ca sunt cautat pentru a mi se sparge moaca de catre Erji. La care eu am zis, politicos ca orice ardelean, sa ma caute in SF pt ca urma sa plec in cateva zile. Deci treaba cu sulita nu prea e valabila. Te-as ruga sa nu denaturezi adevarul, sau macar daca nu cunosti abtine-te.
Cat despre pretentiile ce le ai de la mine nu pot sa spun decat: I HATE "u"& jiul!
Si daca nu m-am ridicat nici acum la nivelul tau, te-as ruga sa ma ignori de acum inainte.
FORZA CFR CLUJ si TIMISOARA!
Mesajul era catre Jiulist, ca uitai sa mentionez.

t.b.
6th September 2005, 03:27
:happy chiar ca-i tare faza
Si semnatura o trebuit sa mi-o plagiezi, vad ca la asta va pricepeti cel mai bine voi astia cu caile ferate

Angelina Jolie
6th September 2005, 03:34
Da, pretinu Axaphat a fost cu ideea. :happy Cine altcineva?
Semnatura nu ti-o mai plagiez multa vreme numai pana ii intra in cap la Jiulist ca va urasc si sa nu-mi mai tot faca morala ca nu are sens. Asa sunt eu, daca nu ii place poate sa ma ignore linistit.
FORZA CFR CLUJ si TIMISOARA!

jorgensen
6th September 2005, 10:26
las ca ne razbunam noi pe mineri cand veti veni la Oradea. Sunt curios cati mineri vor face deplasarea ?

DIXX
6th September 2005, 11:05
Asa o sa fie aproape fiecare meci acasa,tre sa te obisnuiesti cu gindul asta.Dupa parerea mea mai usor iei puncte in deplasare decit acasa.Mai stam vreo 4-5 etape sa se omogenizeze echipa si vorbim dupa aia.Azi apare Ultrasport.

Darkslowstar
6th September 2005, 12:35
Cel mai bine asa. Sambata am fost foarte suparat, dar dupa aceea mi-am dat seama ca baietii astia joaca impreuna de cateva sapt si au abia 4 meciuri oficiale in picioare si palmaresul este: 2 victorii, un egal si o infrangere. Nu-i dezastros dar nici bine. Bine ca jucam si in cupa si putem sa mai rodam mecanismele.

metallic_rain
6th September 2005, 13:23
Dar cine a spus ca te baga in seama? Ca sa fi luat in calcul tre sa platesti o taxa de bagare in seama. Eu doar imi expun parerile ca de aia e forum, vorba ta! Ca tu esti un copil ofticos si frustrat datorita gloatei tale e alta poveste. :)))
Cat despre denaturatul povestii cu Erszy nu stiu daca o denaturez sau vrei sa o rujezi tu sa dea bine pe forum. Tu ardeleanul (ne)politicos ai spus clar ca te cauta erszy si tre sa fi un pic mai atent ca mai ai cateva zile si pleci in state. Si daca si acolo vine dupa tine... o sa pui poponarii din san francisco pe el!!! Intrebare.... ESTI SEFUL LOR CUMVA? :P
Sunt doar cuvintele tale, iar eu nu am adaugat nici o virgula in plus. Si crede-ma ca in ochisorii tai se citea un pic de discomfort! Dar nu conteaza, ca oricum nu vei recunoaste, pt singurul motiv ca al tau caracter nu este setat sa recunoasca cand face cate una!
Eu nu sunt aici sa te educ, dar nu imi place sa mi se zica mincinos sau ca denaturez o discutie. Fals baiete!
In rest poti sa ne urasti pana ti se bulbuca ochisorii. Esti marunt si ura ta nu merita bagata in seama. Tu esti doar unul pasnic care da din taste nefacand prea mult rau.
Allah

RedBaron
6th September 2005, 13:35
Deviem un pic aici discutia despre echipe inspre persoane...

HIV
6th September 2005, 13:58
Jiulistule , e RJ (er GI) sau Mircea Cenan .

metallic_rain
6th September 2005, 14:11
Da Red Baron, ai dreptate. Eu renunt la aceasta discutie inutila cu unul din flacaii care oricum nu se va abtine sa mai ponegreasca alte echipe in loc sa isi vada de echipa lui. sa zica ce-o vrea!

Darkslowstar
6th September 2005, 14:34
Ar trebui sa ma apuc sa sterg ultimele 2 pagini, care contin numai balarii, dar stiu ca n-ar schimba nimic. In schimb inchid acest thread. Aveti threaduri de off-topic pe subforumurile echipelor voastre, folositi-le pt tampenii de genul celor de mai sus.
Incet, incet, incep sa ma satur de conflictul inter-clujean, sunteti mai rai decat miticii pe care ii huliti atat.

jay
7th September 2005, 23:33
In Cupa am batut, dar nu stiu cat de mult ne intereseaza aceasta competitie. Voi chiar credeti ca promovam cu lotul asta si cu un antrenor slabut? Bine-ar fi, dar am rezerve... Am ajuns sa ne fie frica de un meci cu Moinestiul, damn it.:(

DIXX
8th September 2005, 11:09
Dupa cum scriu toate ziarele superconducerea clubului au adus juniori din C sa-i faca mari in B.Poate or fi si niste talente printre aia dar pina acum nu a confirmat nici unul cu adevarat.Tre sa mergi tu Dark la un meci sa-ti dai tu cu parerea ca in ce scriu ziaristii aia de muzica usoara n-am incredere deloc.Ma uitam azi prin bzb si iar nici o stire despre fotbalul brasovean de parca s-ar fi jucat ieri un meci de cupa intre doua echipe brasovene,de astia tre sa ne luam urit de tot ca nu mai tine,or fi si aia niste taranoi pe care nu-i intereseaza deloc fotbalul brasovean.

DIXX
8th September 2005, 11:14
Ba era un articol acolo "calificare la mare lupta" si nu l-am vazut yo.

Darkslowstar
8th September 2005, 12:34
A marcat Liviu Nicolae de 2 ori, care este rezerva "vedetei" Ciprian Prodan, febletea lui Multescu. Cum dispare ala din echipa cum se dau goluri din belsug. dar cel mai mult ma bucura ca incepe sa confirma Vasiliu, unul din vedetele echipei noastre de juniori, dubla campioana nationala. In aparare si-au facut loc si brasovenii nostri Tatarciuc si Poverlovici (si aceasta dublu campion la juniori), care impreuna cu Bodea pot sa faca o defensiva de nadejde. Sperante sunt Claudiu, in ciuda unui managment defectuos si antrenor prost. Eu cel putin o sa sper pana in ultima clipa.

DIXX, m-am dat peste cap sa ma duc sambata la Brasov si se pare ca am reusit. daca fac rost si de un aparat digital va aduc si poze. De abai astept sa vad cate parale face noua noastra echipa.

ozo
8th September 2005, 13:06
Bucovina Radauti e in D, echipa pe care va chinuiti sa o ponegriti e in alt judet (FC Botosani).

Cetate Suceava e o echipa promovata din C, care s-a intarit cu jucatori de la FC Vaslui, Poli Iasi, FC Bacau. Suceava e un oras cu traditie in B, unde a avut de-a lungul timpului o reprezentanta, sub diverse nume, si unde au jucat jucatori cu nume in divizia A(Gurita, Schiopu, Schumacher, Semeghin, Ilyes). Echipa Sucevei nu are nici o legatura cu Foresta Falticeni, care s-a desfintat.

Suceava e in Bucovina, regiune in care netu a ajuns , insa nu e folosit ca sa faca unii clabuci pentru fotbalul indoielnic din divizia B; cei pasionati merg pe stadion si nu vorbesc aiurea pe forumuri

DIXX
9th September 2005, 11:54
Daca mergi simbata te sun pe mobil la meci.

Darkslowstar
9th September 2005, 13:56
O sa fiu acolo la datorie! Esti in Romania? Ce rau imi pare ca perioada cand tu si Claudiu ati fost in tara a coinicis cu ultimele zile dinaintea expeditiei. Dar las ca n-a intrat timpul in sac. Suna-ma!

inter
9th September 2005, 14:21
ii descaltati pe aia !

Darkslowstar
9th September 2005, 14:25
Sper din toata inima, mai ales ca n-am mai fost de aproape un an pe Tineretului. In weekendul acesta vreau o victorie la scor si ca un roman sa castige challengerul de Brasov. Forza Steagu!

Drops
10th September 2005, 11:26
am fost la meci in galeria sucevei, normal, frumos meci, meritam sa castigam ! Oricum ii batem in retur. Macar am trecut de Laminorul Roman in cupa romaniei.
PS: in Suceava este internet, dar nu stia de forum !

Drops
10th September 2005, 14:05
Mai exista echipa de fotbal Extensiv Craiova? pe unde e acuma? ce se mai aude de ea?

Ultras
10th September 2005, 14:10
Extensiv-ul s-a transformat in FC Craiova, iar apoi echipa a fost mutata de Paul Valuta la Caracal sub numele de FC Caracal.

jay
10th September 2005, 14:19
3-0, dar primul gol marcat tarziu, in min. 77. Cum s-au miscat baietii?

t.b.
10th September 2005, 14:33
Felicitari pentru victorie, mi-am mai aruncat privirea si peste rezultatele voastre si chiar ma miram cum de nu ati dat gol mai repede, oricum conteaza victoria...

Vad ca Sheahlaul o pierdut, asa ca la anul ne intalnim in derby-ul ardelean al diviziei A ;)

DIXX
10th September 2005, 15:01
Ma bucur si pentru Forex si pt U Cluj care se tin tare acolo in clasament.
Steagu,U si UTA sint echipele mele.Dark te-am sunat si n-ai raspuns cred ca iar ai fost la vreun chef.

t.b.
10th September 2005, 15:27
Discutii inainte si dupa meciurile din aceasta etapa, pe acest subiect. Exceptie, daca exista meci considerat derby si care are subiect separat, se va discuta acolo.

Etapa a 5-a (17 septembrie)

Liberty Salonta - Olimpia SM
ISCT - Gaz Metan Medias
Corvinul - FC Oradea
UTA - FCM Resita
Minerul Lupeni - Armatura Zalau
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare

RedBaron
10th September 2005, 15:30
Trebuie sa batem Resita ca altfel nu are importanta victoria de azi! Iar Oradea daca nu castiga la Corvinul...

t.b.
10th September 2005, 15:48
Liberty Salonta - Olimpia SM meci echilibrat, probabil tot egal
ISCT - Gaz Metan Medias - 1 prevad o surpriza a ISCT-ului
Corvinul - FC Oradea - 2 nu cred sa se impiedice din nou bihorenii
UTA - FCM Resita - 1 Resita o sa se apere dar totusi cred ca UTA va invinge
Minerul Lupeni - Armatura Zalau - asta nu-i sigur ca o sa se joace, in mod normal bate Lupeniul
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1, Alba-Iulia incepe sa-si revina
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara X, meci intre sateliti egalul e cel mai probabil rezultat
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 1, pare a fi un meci usor, in mod normal trebuie sa castigam lejer

Darkslowstar
10th September 2005, 19:03
Am fost la meci azi dimineata. Cateva concluzii:
In acest moment nu avem echipa de promovare! Jucatorii nu se stiu intre ei, relatiile de joc sufera si sunt catva jucatori care nu au fata nici de B. M-au cam dezamagit Brujan, huiduit de tot stadionul, Sandor si Mitrofan). Cel mai bine au jucat pustii nostri cu un plus pt Vasiliu, care a aratat ca are stofa de mare fotbalist. A macat doua goluri fabuloase.
Meciul a inceput n dominarea haotica a Steagului, dar in primul sfert de ora Moinestiul a avut 2 ocazii imense de de gol, cu poarta goala odata (Dossey a iesit pe sub minge) si din 10 metri pe langa poarta in superioritate numerica. Si noi ama vut cateva ocazii, dar cam atat. Am vazut maxim 2-3 faze de fotbal. In repriza a doua mai rau, dar imediat ce au intrat Ahmet si Prodan, atacanti puternici, ocazii au inceput sa se inmulteasca. A marcat Prodan, la o faza de fotbal elaborata, cu sut de la 15 m printre picioarele portarului. Au urmat momentele de magiea lui Vasiliu, ca urmare a faptului ca adversarii s-au aruncat in atac si au last spatii. Pasa la 40 de metrii lui Vasiliu, depaseste superb 2 adversari si sut pe sb portar. Momentul cel mai frumos a fost golul 3, cu un dribling elegant a lui Vasiliu, urmat de un sut din coltul careului de 16 metri in diagonala peste portar in vinclu (similiar celui a lui Hagi de la World Cup).
Remarcatii mei sunt VASILIU, Radutiu (de la meci la meci mai bun si are 18 ani), Dragulin (fotbalist excelent) si C. Prodan.
Echipa are nevoie de timp si meciuri bune ca sa creasca. Este si o echipa de moral, daca da gol joaca mai bine. In acest moment tinerii joaca cel mai bine (Vasiliu e ucigator pe contra-atac), cei experimentati mai putin. Pt meciul urmator ii vom avea in plus pe Isaila (multe ne-a lipsit pana acuma) si Peres. Din pacate Dedu a facut o recidiva si va mai lipsi.
Avem nevoie de noroc sa inscriem primii etapa viitoare, la Mangalia. Din fericire seria nu este foarte tare, Ceahlaul a pierdut la Braila si suntem la 2 puncte de locul 1. Sanse sunt, dar drumul spre promovare este fooarte lung.

PS DIXX, eram in baie cand ma-i sunat, n-am reusit sa ajung la tel la timp. Mai bien ca n-ai sunat in timpul meciului.

vlad1607
10th September 2005, 19:06
Am fost la meci azi dimineata. Cateva concluzii:
In acest moment nu avem echipa de promovare!

Dark ma bucur sa auda asta...HAI CEAHLAULLLLLLL :P :P :happy

Darkslowstar
10th September 2005, 19:15
Soldovenii tai au luat-o pe coaja Braila. Noi nu avem acum, dar tinerii astia o sa creasca incetul cu incetul. Folcloristii tai o sa ramana in B! :D

vlad1607
10th September 2005, 19:21
buey te mai crede lumea buey uratule :P nu is ai mei...chiar m-am certat cu fiul lui pinalty....si cu folcloristele :D stiu si de Braila..insa imi place ca recunosti : "In acest moment nu avem echipa de promovare!"...pana cresc aia mici ai "Tai"Promoveaza Ceahlaul "aia mici "de la P NT ! :D :D :D OLE :D

Darkslowstar
10th September 2005, 19:24
Meritati sa castigati? Ati stat cu fundul in poarta si ati bubuit mingile la noroc. Noi am pierdut 2 puncte, voi ati avut noroc. In retur o sa luati d la 3 in sus. Voi si promovarea :D:D:D

Darkslowstar
10th September 2005, 19:39
Lasa ca mai vb noi peste cateva etape, sau si mai bine in intersezon. ham ham

vlad1607
10th September 2005, 19:42
vb...si depanam si amintiri....prima etapa :Ceahlaul-Brasov :3-0 OLE :D

hammmm hhhhrrrrrrrrrrrrr ! :D

Drops
10th September 2005, 22:57
Scandal sub Tâmpa
După umilinţa suferită la Piatra Neamţ, managerul general al FC Braşov, Vasile Kraila, e foc şi pară. Înfrângerea suferită de proaspăt-retrogradata FC Braşov chiar în derby-ul seriei a iscat un scandal de proporţii în sânul grupării de sub Tâmpa. Sorţii au decis ca partida de debut a lui Gheorghe Mulţescu să coincidă cu cea mai dificilă deplasare din traseul echipei FC Braşov în drumul spre revenirea în prima divizie. Nu atât înfrângerea, cât maniera cu care “stegarii” au abordat jocul de sâmbătă i-a scos din sărite pe oficialii ardeleni. Agresivitatea în joc a nemţenilor Purică, Costel Ilie şi Tibi Şerban a fost în antiteză cu prestaţia lamentabilă a braşovenilor, din rândul cărora a ţinut piept doar Brujan. Fotbaliştii în faţa cărora managerul general de la FC Braşov, Vasile Kraila, a cedat, oferindu-le în vara aceasta condiţii şi contracte de Divizia A, au dezamăgit profund.

“Îi dau afară pe toţi!”
“Nu pot să concep ca o echipă care a cerut şi a primit atât de multe să se comporte aşa pe teren. Jucătorii n-au personalitate, îşi bat joc de un oraş întreg şi, atât cât voi fi eu la Braşov, îi voi curăţa pe toţi, indiferent de nume. E de neconceput ca un junior (n.r. - Ciprian Răduţoiu - ex FC Ghimbav), care a prins doar câteva meciuri în Divizia B, să fie cel mai bun jucător al nostru de pe teren. Dacă vor continua aşa, voi tăia în carne vie”, ne-a declarat Kraila, care a fost muştruluit serios de primarul George Scripcaru pentru începutul dezastruos de campionat.

Obiectiv: 12 puncte în patru meciuri
Preşedintele executiv al Ceahlăului, Mircea Crainiciuc, s-a declarat încrezător în şansele pietrenilor de a reveni în prima divizie. “Dacă în primele patru etape vom acumula maximum de puncte, cred că vom fi favoriţi la promovare”, a spus, după meci, Crainiciuc. Deşi mulţumit de diferenţa de scor înregistrată în faţa unei contracandidate la promovare, antrenorul Marin Barbu a admis că mai este mult de lucru în privinţa omogenizării echipei. “Acest lucru se va rezolva peste şase-şapte etape”, a spus Magiun. (Cristi SOROCEANU, Piatra Neamţ)

Drops
10th September 2005, 23:05
Râmnicu Vâlcea, ce lider surprinzător!
Susţinută din tribune de preşedintele LPF, formaţia din Zăvoi a câştigat meritat deplasarea de la Inter Gaz. Nou-promovată în Divizia B, CSM Râmnicu Vâlcea reprezintă surpriza plăcută a începutului de sezon din Seria a II-a.
Echipa lui Adrian Furnică s-a “cocoţat” pe prima poziţie în clasament şi nu are de gând să părăsească prea uşor acest loc. Venită după o victorie fără emoţii în prima etapă în faţa Astrei Ploieşti, 2-0, echipa din Zăvoi a avut ieri o deplasare destul de grea, la Bucureşti, cu Inter Gaz, fosta echipă a lui Marius Lăcătuş.

Eroul Dumitru Stanca
După o repriză echilibrată, unde ar fi de notat doar două ocazii clare de gol ratate de Florea pentru oaspeţi (35), respectiv Lăscărache pentru gazde (44), vâlcenii au preluat iniţiativa în partea a doua, iar în minutul 70, Stanca a marcat după o fază excelentă de contraatac iniţiată de Lepădatu. Inter Gaz a încercat zadarnic să egaleze, dar până la final nu s-a mai întâmplat nimic notabil. Pentru cele două victorii din acest campionat, fotbaliştii antrenaţi de Adi Furnică vor încasa prime în valoare de 18 milioane de lei vechi: 12 milioane de lei pentru victoria din acest meci şi 6 milioane de lei pentru primele trei puncte obţinute acasă. Astfel, cu şase puncte din tot atâtea posibile, echipa din Rm. Vâlcea ocupă în mod surprinzător, dar perfect meritat prima poziţie în Seria a II-a, devansând formaţii de tradiţie ale fotbalului românesc precum Universitatea Craiova şi Petrolul Ploieşti.

Nu au potenţial pentru primul loc”
La meciul de ieri din Glina, dintre Inter Gaz Bucureşti şi FCM Râmnicu Vâlcea, a fost prezent, pentru a face galerie oaspeţilor, şi Dumitru Dragomir, preşedintele Ligii Profesioniste de Fotbal. La final, mulţumit de prestaţia favoriţilor, Dragomir ne-a declarat: “Victoria mi se pare pe deplin meritată, însă nu cred că vâlcenii au potenţialul de a se clasa pe unul din primele locuri”.

Oaspeţii s-ar fi putut caza gratis la hotelul lui Mitică Dragomir
Vâlcenii au sosist de vineri seară în Bucureşti. Dacă ar fi ştiut că vin cu o zi înainte, Dumitru Dragomir i-ar fi cazat gratis pe cei de la CSM la hotelul său. “Dacă mă anunţau din timp, îi ţineam gratis la hotelul meu. Aşa că, dacă vor să-i cazez în următoarele trei deplasări din Bucureşti, trebuie să facă rezervări cu două luni înainte”.


Oradea e pe val
Bihorenii, aflaţi în mare formă în startul sezonului, au câştigat fără emoţii derby-ul etapei, în faţa unei foste divizionare A. FC Bihor n-a mai riscat, la fel ca în urmă cu un an, şi, după victoria de la Beclean, din prima etapă, a intrat pe teren hotărâtă să tranşeze cât mai repede disputa cu Unirea Alba Iulia. Nu i-a fost deloc greu, adversarul oferind o replică timidă. Asaltul la poarta lui Fl. Cotora a fost declanşat de către Grigorie Tudor, cel mai bun jucător de pe teren, care, pe lângă golul marcat în minutul 8, printr-o execuţie pretenţioasă - voleu de la 25 de metri în dreapta lui Florin Cotora -, a mai a avut încă trei-patru oportunităţi de a înscrie, dar goalkeeper-ul oaspeţilor s-a opus cu succes.

Se gândesc doar la promovare
Alături de el, trioul ofensiv Stan - Miculescu - Neaga a pus mereu în pericol defensiva adversă, care a mai cedat de două ori, de fiecare dată după o fază fixă. “Am lucrat la antrenamente fazele fixe şi s-a văzut rezultatul”, s-a lăudat după meci antrenorul gazdelor, Alin Artimon. Pe bună dreptate, căci echipa sa putea face scor cu fosta divizionară A, însă Neaga, Stan, Tudor şi Lupuţ au greşit la finalizare. În replică, Stanciu şi în special ex-bihoreanul Gego au trecut pe lângă înscrierea golului de onoare, numai că Vîtcă s-a dovedit un portar greu de învins. După efectuarea schimbărilor în echipa orădeană, spectaculozitatea partidei a scăzut, fiecare tabără părând mulţumită cu ce arăta tabela de marcaj. FC Bihor rămâne fără gol primit, dar gândul lui Artimon se îndreaptă deja spre Lupeni. “Avem valoarea necesară să câştigăm şi în etapa viitoare, după care vom mai vedea”, a afirmat Artimon.

Bihorenilor li s-a anulat un gol perfect valabil
Cea mai controversată fază a meciului s-a petrecut în minutul 36. Atunci, Miculescu a “furat” o minge din picioarele lui Florin Cotora şi a trimis-o în poarta goală. Centralul Trandu a anulat însă golul, la semnalizarea asistentului Săvulescu, pentru un presupus fault la portar. “A fost gol valabil”, a spus Alin Artimon, antrenorul gazdelor, la finalul partidei.

Galeria orădeană l-a taxat pe preşedintele Marcel Iancu
În scandalul declanşat săptămâna aceasta împotriva lui Gavrilă Ghilea, preşedintele CJ Bihor, şi a antrenorului Alin Artimon, preşedintele Marcel Iancu şi-a găsit un adversar de temut: suporterii. Fanii orădeni au afişat ieri două bannere cu mesaje anti-Iancu. “Domnule preşedinte, pentru obiectiv avem nevoie de linişte” şi “Avem echipă, avem antrenor, doar pe voi vă iubim”, au scris suporterii.

"Ne-am atins obiectivul la meciul de azi , victoria. În partida de Cupă, de la Arad, vom folosi rezervele."
Alin Artimon, antrenor FC Bihor

"S-au văzut lipsa de omogenitate a echipei noastre şi faptul că nu suntem încă pregătiţi aşa cum trebuie."
Cornel Ţălnar, antrenor Unirea Alba Iulia

DIXX
10th September 2005, 23:32
Ai uitat de Ceahlaul-Brasov:0-3ultimul sezon al vostru in A?Stiu astea se uita repede noroc cu noi ca mai stim history.Pot sa pun pariu cu tine de pe acum k pina la sfirsitul sezonului nu ne faceti fata.

RedBaron
11th September 2005, 00:22
De unde ai luat stirile astea? Pune si sursa.

Darkslowstar
11th September 2005, 02:17
Deocamdata Cehalaul are cu un punct mai mult decat noi numai pt ca am fost depunctati cu un punct. Timp avem si echipa este in crestere de forma.

DIXX
11th September 2005, 15:10
Si unde mai pui ca in retur jucam cu instalatorii la noi acasa dar pina atunci trecem pe linga ei ca avionul prin halta.

Angelina Jolie
12th September 2005, 05:54
FORZA SANICOLAUL ALE ALE ALE! Astia detoneaza bomba pe moina, simt eu.

Siljanoski
12th September 2005, 09:54
Liberty Salonta - Olimpia SM 2
ISCT - Gaz Metan Medias sper sa fie 1 sau X, dar realist vorbind, ar cam trebui sa bata gazul
Corvinul - FC Bihor 2
UTA - FCM Resita 1
Minerul Lupeni - Armatura Zalau 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 2
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 2
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 2

adymax
12th September 2005, 10:32
UTA-Resitza 3-1

micutzu
12th September 2005, 10:43
ady frate, eu zic ca nu luam gol si dam vreo 2 adica :
UTA-Resita 2-0

zuzubuoy
12th September 2005, 12:21
Liberty Salonta - Olimpia SM 1x
ISCT - Gaz Metan Medias 2
Corvinul - FC Oradea x2
UTA - FCM Resita 1x
Minerul Lupeni - Armatura Zalau 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 1
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 1

dragos_popa17
12th September 2005, 12:41
Nu subestimati ISCT-ul. Inca nu a pierdut nici un meci sezonul asta iar la ei se castiga foarte greu. Eu spun ca cel putin egal fac, mai ales ca la Medias atmosfera e cam tensionata zilele acestea.

micutzu
12th September 2005, 12:56
Nu au jucat rau nici cu noi in prima etapa. Am egalat cu noroc cu ei si daca erau atenti poate ne si bateau. Gazul a castigat cu noroc la noi, nici ei nu au echipa prea grozava. Nu am vazut Clujul ce poate dar eu zic ca cine va promova din seria noastra are nevoie de multi jucatori experimentati ca sa se mentina in A.

Liberty Salonta - Olimpia SM 1x
ISCT - Gaz Metan Medias 1x2
Corvinul - FC Oradea x2
UTA - FCM Resita 1
Minerul Lupeni - Armatura Zalau 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 1x
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 1

t.b.
12th September 2005, 13:21
Zalaul nu-l mai puneti la socoteala ca s-au retras

Gazul NU o sa castige la Campia Turzii, au piedut cativa jucatori fata de anul trecut, mai nou se pare ca au probleme si cu banii... Sarma e o echipa buna, nu o sa se ia puncte prea usor la ei acasa

Siljanoski
12th September 2005, 15:26
Sarma e destul de a dracului acasa, deci nu se stie acolo....

Darkslowstar
12th September 2005, 17:08
Avem nevoie de noroc ca sa ne intoarcem cu puncte de la Mangalia, formatia gazda fiind redutabila acasa. Tanara noastra echipa este fragila psihic, se pare ca Bodea este accidentat si va lipsi, jucatorii cu experineta nu sunt in forma, etc. Sper ca vor reintra Isaila si Peres, reveniti dupa accidentari.
Daca inscriem primii avem sanse, altfel nu am prea mari sperante pt meciul asta. Cred ca abia in retur vom juca altceva, este nevoie de timp pt rodaj. Referitor la meciul asta, sunt nitel pesimist.
Forza Steagu!

jay
12th September 2005, 17:27
Ceahlaul si Braila au declarat ca obiectivul lor pentru acest sezon nu este promovarea! Mai mult, razesii spun ca noi i-am fi motivat financiar pe braileni! Stiu ca avem buget de 1.2 milioane euro, deci suficient si pentru a-i motiva pe adversarii rivalilor, dar la cat de avar e Niculaie n-as prea crede.

Dar daca iobagii si pescarii nu vor sa promoveze, cine va intra, Botosaniul sau Mangalia?:) Trebuie sa venim cu puncte acasa sambata, altfel raman in dilema.:)

Darkslowstar
12th September 2005, 17:36
:happy buna asta cu iobagii si pescarii.

Si eu ma indoiesc ca Nico a trimis pe cineva la Braila cu valiza cu marafeti, chiar din etapa a 4 a. Altfel ideea nu e rea deloc si poate in retur o pune in practica.
Botosaniul se va stinge probabil destul de repede si sa nu uitam ca jucam 2 meciuri cu ei si Precizia si Forexul sunt echipe bune, care ne vor ajuta si ele. Bravo lui Harlab, pt munca de la Forex si prevad de pe acuma ca multe echipe vor plange dupa dupa ce se vor intalni cu padurarii. Numai sa nu ne incurce si pe noi. :)
Claudiu, dupa ce am vazut ieri in primele 80 de minute vroaim sa scriu ca trebuie schimbat obiectivul in evitarea retrogradarii. Ultimele 10 minute mi-au mai schimbat parerea, pt. ca avem multi tineri de valoare. Vasiliu va ajunge un atacant foarte bun daca nu si-o ia in cap. Are dribling excelent in regim de viteza, sut la poarta percutant, viziune a jocului, ii mai trebuiesc un pic de experienta si forta.

Darkslowstar
12th September 2005, 17:57
Imbucurator este ca toate echipele si-au luat-o pe coaja si nu a avut altcineva un start lansat. Incet incet trebuie sa urcam si sa rezolvam problema promovarii. Din fericire seria e slaba valoric, asa ca sanse sunt.

PS am vazut si vreo 2 scheme frumoase, nou aparute, care arata ca Multescu nu pierde chiar degeaba timpul. Una la o lovitura libera, a facut sah mat apararea Moinestiului. 3 pase si mingea a ajuns in careul mic de unde a ratat Vasiliu. Pasa scurta, centrare in lateral la un jucator liber, recentrare in careu, reluare din voleu Vasiliu in portar. Frumos

DIXX
12th September 2005, 19:52
L-am vazut si yo pe Vasiliu la un meci in div A si am zis imediat k asta va ajunge mare,se vede stofa de la distanta si tin sa spun ca surdu e kk pe linga el.Dak nu luam trei pct de la Mangalia e greu dar dak le-am luat ne-am dat drumul la jucarie...parca incep sa sper dar doar asa putin la inceput.
FORZA STEAGU!!!

Mishumacher
12th September 2005, 21:46
"Valeriu Rachita este noul antrenor principal al Petrolului, incepand de ieri. El il inlocuieste pe Vasile Cosarek, care a condus formatia ploiesteana doar patru etape din acest tur. Directorul general executiv al clubului, Eduard Alexandru a motivat decizia, prin "rezultatele slabe obtinute de vechiul antrenor. Si, decat sa schimbam o echipa intreaga, am procedat cum este regula: ne-am despartit, pe cale amiabila, de Vasile Cosarek, care a ramas in cadrul clubului".
Motivul schimbarii, dincolo de rezultate, a fost si scurtcircuitarea relatiilor fotbalisti-antrenor, in opinia aceluiasi diriguitor al clubului petrolist.
* Schimbarea era anticipata
In cadru oficial, s-a recunoscut faptul ca, inca dinaintea meciului de sambata, cand Petrolul a fost invinsa pe teren propriu, se luase in calcul varianta inlocuirii lui Cosarek. Motivul era unul simplu: prestatia formatiei, atat in partidele din campionat, cat si in Cupa, a fost destul de modesta. Chiar si victoriile - in fata Urziceniului sau Campinei - fiind obtinute, in opinia lui Eduard Alexandru, "cu emotii, ceea ce ne demonstra ca formatia nu este pe drumul cel bun. si, de ce sa nu fiu sincer ?, inaintea intalnirii cu CSM Ramnicu Valcea, luasem in calcul varianta schimbarii antrenorului".
* Rachita a spus "DA", in doua minute
Intrebat de conducerea administrativa daca vrea sa preia destinele acestei echipe, Rachita a recunoscut ca "nu am stat prea mult pe ganduri. Sa zic, doua minute. Am acceptat propunerea, constient de ce ma asteapta".
In context, noul tehnician a reiterat ideea promovarii, "chiar daca nu mi s-a fixat drept obiectiv acest lucru. In fapt, n-am stabilit nici suma, nici durata contractului. Am fost tot timpul cu gandul la aceasta formatie si m-a dezamagit atat retrogradarea, cat si faptul ca nu a reusit sa revina pe prima scena fotbalistica a tarii".
* "Veti avea parte de surprize mari"
Noul tehnician a promis surprize la care nimeni nu s-a gandit pana acum. Asta in ceea ce priveste echipa. Si, cum sunt surprizele sunt...surprize, asa vor ramane pana vom vedea la lucru echipa. Ca noutati, a mentionat intoducerea catorva puncte noi in regulamentul de ordine interoara, schimbarea sistemului de joc etc. "In fotbalul modern, nu se mai joaca cu libero. Asta voi incerca si eu sa fac”. Modelul sau ca antrenor - Victor Piturca. Nu este adeptul cantonamentelor prelungite - "ele creeaza o presiune psihica asupra jucatorilor" - dar, in perioada imediat urmatoare, va sta cu echipa, pentru a intra in contact direct cu toti jucatorii. De asemenea, Rachita a spus ca, de la inceputul campionatului, exceptand meciul de la Sibiu, a vazut Petrolul in toate partidele.
* A refuzat alte oferte
"Este singura echipa pe care as fi antrenat-o in Romania. Cinstit, va spun, am avut si alte oferte, dar am refuzat. Petrolul, insa, era alta situatie. Stiam ca nu sunt imixtiuni in munca antrenorului, lucru care-mi convine. Sigur, un sfat bun n-o sa-l neglijez, insa am fost asigurat ca voi avea mana libera in alcatuirea formatiei", a motivat Rachita acceptarea postului.
Secundul lui va fi, cel mai probabil, un alt fost petrolist, Adrian Balaceanu, alaturi de antrenorul actual de portari - Dumitru Jipa."
www.ziarulprahova.ro

jorgensen
13th September 2005, 10:42
Liberty Salonta - Olimpia SM 2
ISCT - Gaz Metan Medias 1
Corvinul - FC Bihor 2
UTA - FCM Resita 1
Minerul Lupeni - Armatura Zalau 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 1
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare x

micutzu
13th September 2005, 10:52
jorgensen am o intrebare pentru tine : pe ce te-ai bazat cu pronosticul de x de la Cluj?
:) Nu reusesti sa-mi schimbi parerea despre tine.

Darkslowstar
13th September 2005, 12:27
Nu e numai Vasiliu pe acolo, mi-au mai placut si Poverlovici, un fundas inalt si bine facut, care a inceput a se inteleag mai bine cu Bodea, si sper ca in urmatorii ani asta sa fie cuplul de fier din defensiva noastra (la fiecare corner urca impreuna cu Bodea in careu si era deranj mare pe acolo), Dragulin, jucator bataios, tehnic si cu stinta jocului (nu inteleg de ce freca menta prin B). In atac turcul Mehmet Kara..., nu are tehnica sau viteza dar e masiv si creaza culoare pt ceilalti si sta foarte bine pe picioare, un jucator util. Ciprian Prodan are potrential si el, a marcat la prima ocazie si a colaborat bine cu Vasiliu. Echipa in ansamblu a jucat prost, dar avem cateva motive de optimism.

Robi
13th September 2005, 15:00
Liberty Salonta - Olimpia SM 1
ISCT - Gaz Metan Medias X
Corvinul - FC Bihor 2
UTA - FCM Resita 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 1
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 1

jay
13th September 2005, 15:15
Pare o etapa linistita in B3, "U" si UTA au meciuri usoare, pe Gaz Metan nu-i vad impiedicandu-se la ISCT, nici pe Oradea la "corbi". Chiar, unde-si desfasoara Corvinul meciurile de acasa in acest campionat, la Hunedoara sau la Deva?

t.b.
13th September 2005, 15:48
La Deva din cate stiu eu
Gazul nu are tocmai un meci usor, Sarma e o echipa solida care poate pune probleme oricui, mai ales la ei acasa, sunt neinvinsi sezonul asta.

dragos_popa17
13th September 2005, 15:53
pe Gaz Metan nu-i vad impiedicandu-se la ISCT

se vede ca nu prea esti familiarizat cu B3. In ultimii ani, ISCT este una din echipele cel mai greu de invins acasa din divizie. Este o echipa destul de solida.

micutzu
13th September 2005, 16:08
Frate brasovean, tinand cont de faptul ca ISCT a jucat la noi in prima etapa si am facut egal cu ei asa cum am facut, plus ca joaca acasa (unde sunt mult mai motivati) + ca i-am vazut si pa Gaz (care desi ne-au batut nu au convins) : subscriu la cele spuse de fratii clujeni.

"Pace voua fetelor"

jorgensen
13th September 2005, 17:33
Ba tibi, esti pe langa. Meciurile lui Corvinul Hunedoara la Deva. Pai nu vine Lucescu sa-ti de-a o mama de bataie sora cu moartea daca ar auzi asa ceva :drak:

t.b.
13th September 2005, 17:38
Au intrat in loc la CS Deva, nu au legatura cu fostul Corvinul, echipa se numeste Corvinul 2005 Hunedoara Deva
Esti sigur ca joaca la Hunedoara?

jorgensen
13th September 2005, 17:41
Noi jucam cu ei etapa asa sau ma insel ? NU, nu ma insel dar ar trebui sa vezi si altceva in afara de u Cluj.

Si inca ceva, suporterii oradeni vor vedea in direct evolutia favoritilor in partida de la Hunedoara.

t.b.
13th September 2005, 17:51
In fine, conteaza mai putin unde joaca, eu credeam ca numele e doar asa ca sa fie continuata traditia...

Suporterii oradeni o sa vada si ei o victorie, ca nu o sa aiba privilegiul asta prea des :drak:

jorgensen
13th September 2005, 17:58
Tu acum crezi ca daca am capotat in fata aradenilor (rusine sa ne fie) gata cu victoriile ? Hai sa fim seriosi. Intotdeauna partidele dintre FC B si UTA au fost cu scantei si cu ambitii. Nu cred ca vom mai intalni astfel de formatii atat de incrancenate cum au fost aradenii. Manaila a vrut sa demonstreze ceva in fata lui Artimon (prietenii stiu de ce...)
Normal, o victorie la Hunedoara ne va readuce zambetul pe buze si aroganta in suflet. Asa ca paziti-va de luni inainte.

t.b.
13th September 2005, 18:12
Intotdeauna partidele dintre FC B si UTA au fost cu scantei si cu ambitii.

Si cu Lupeniul la fel :o: :drak:
N-am zis ca gata cu victoriile, mai o victorie, un egal, 2 infrangeri... si cu ceva noroc prindeti in extremis locul 2 :drak:

jorgensen
13th September 2005, 18:17
Cu Lupeniul si voi veti avea parte de acelasi tratament.

micutzu
14th September 2005, 11:09
Cu Lupeniul, am mai zis-o, depinde cine sare la cap si cu cat. Cu noi de exemplu s-ar putea sa nu faca figuri fiindca nu prezentam, deocamdata, importanta la promovare,sau alte interese.

Angelina Jolie
15th September 2005, 09:40
Discutii inainte si dupa meciurile din aceasta etapa, pe acest subiect. Exceptie, daca exista meci considerat derby si care are subiect separat, se va discuta acolo.
Etapa a 5-a (17 septembrie)
"u" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare
Asta nu e considerat derby? :happy
HAI SANICOLAULE fa-mi o bucurie!

micutzu
15th September 2005, 11:41
Esti cam visator Marilyn :) . O minune s-a produs (noi victorie la oradea), tu crezi ca in fiecare zi e sarbatoare

Darkslowstar
15th September 2005, 12:23
Arbitreaza Ionica Serea, ajutat la cele doua margini de bucuresteanul Florin Stanescu si de galateanul Daniel Burloiu. Nu-i rau

scorpion35
15th September 2005, 15:04
Liberty Salonta - Olimpia SM 1x
ISCT - Gaz Metan Medias 1
Corvinul - FC Bihor 1 :headbang: :rosu: :ciocan:
UTA - FCM Resita 1
Minerul Lupeni - Armatura Zalau 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1 poate x
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 1
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 1 solist :D :yeah:
fc bihor asa echipa mai spun si eu,joaca un an in divizia A si pe urma 5 in B :degete:

jay
15th September 2005, 15:54
Daca e sa fim carcotasi, sa ne amintim ca focseneanul Serea a jucat fotbal la FCM Bacau, club condus de un nemtean, Chivorchian. Nu vreau sa par bolnav de scenarita, dar cand lupta pentru promovare se da intre un club din Ardeal si unul din Moldova, e cam aiurea sa fim arbitrati de moldoveni.

jorgensen
15th September 2005, 15:57
Domnu din Turda, tu refulezi acum faptul ca in orasul tau nu este echipa de fotbal, cand in Campia Turzii este una foarte buna chiar. Ce sa faci, iti cauti modele in alta parte cand nu esti in stare sa te impui.

t.b.
15th September 2005, 16:06
Domnul 202 de la Oradea, "U" are suporteri in tot judetul si in tot Ardealul, nu vad de ce ti se pare asa ciudat ca cineva din Turda tine cu "U"

dragos_popa17
15th September 2005, 16:20
Ce sare oradeanu ca ars. Adevarul doare, asta e.
Si tin sa te informez ca eu personal sunt din comuna Mihai-Viteazu, la vreo 40 km de Cluj, si merg in mod regulat la meciurile de acasa. Si nu sunt singurul. Sunt multe persoane din jurul Clujului care vin la meciurile lui U. Nu stiu alta echipa sa se mandreasca, mai ales in B, care sa se poata mandri cu asa ceva.

scorpion35
15th September 2005, 16:40
mai baiatu de la oradea sa sti ca iubirea nu are granite si pot sa spun ca e o iubire de cativa ani,mai exact 21 de ani!am vazut tipi ,tot pe acest forum, care tin cu "U" din canada si din state. cand o sa ai tu atatia ani sa ti cu echipa ta adica SATELIT STEAUA de bihor atunci mai poti veni la vb :bere:

Liberty Salonta - Olimpia SM 1x
ISCT - Gaz Metan Medias 1
Corvinul - FC Bihor 1
UTA - FCM Resita 1
Minerul Lupeni - Armatura Zalau 1
Unirea Alba-Iulia - Unirea Dej 1x2
Gloria II Bistrita - CFR Timisoara 1x
"U" Cluj - Unirea Sinnicolau Mare 1

DIXX
15th September 2005, 17:31
Nu cred ca-si mai permite sa calce strimb si a doua oara ca toti sint cu ochii pe el si nu mai ajunge niciodata in div A,dar moldovenii astia sint suciti rau si nu se stie niciodata.

Darkslowstar
15th September 2005, 18:40
Serea e in dizgratie si risca sa ramana in B daca face vreo prostie. Si uitasem ca a jucat la Bacau si ca Chivorchian este de la Pinalty. In B totul e posibil, mai ales ca nici vorba de televizare si observatorii inchid de obicei ochii la astfel de faze. Sa speram ca nu se va intampla nimic.
Mie nu mie frica atat de arbitraj cat de jocul nostru, inca in suferinta. In meciul cu Moinestiul au fost apropae o ora de anti-fotbal, nu eram in stare sa legam 2-3 pase. Sper ca ai nostri sa se duca din start peste dobrogeni, sa nu-i lase sa vina ei peste noi. Forza Steagu!

jorgensen
15th September 2005, 18:48
mai baiatu de la oradea sa sti ca iubirea nu are granite si pot sa spun ca e o iubire de cativa ani,mai exact 21 de ani!am vazut tipi ,tot pe acest forum, care tin cu "U" din canada si din state. cand o sa ai tu atatia ani sa ti cu echipa ta adica SATELIT STEAUA de bihor atunci mai poti veni la vb :bere:
Sa stii ca si eu imi iubesc echipa de 21 de ani, poate mai multi, /hello asa ca hai sa nu ne mai dam cu pumni in piept. :rosu: Am mai avut aceasta discutie despre simpatia fata de alte echipe. Si eu ma uit la un Lyon cu Real si tin cu francezii, dar asta nu inseamna ca sunt lyonez, nu ? :ok:

Darkslowstar
15th September 2005, 20:03
. Nu stiu alta echipa sa se mandreasca, mai ales in B, care sa se poata mandri cu asa ceva.

Bine zis, nu stii tu, ca sunt destule. Cel mai bun exemplu e Craiova, care are suporteri in toata Oltenia. Si noi avem suporteri in alte orase, un mic exemplu, unda din factiunile galeriei stegare este din Rasnov. In mod sigur la fel este situatia si la Arad si Timisoara, si in general la formatiile de traditie.

dragos_popa17
16th September 2005, 11:32
Ma refeream la B3, nu la toata seriile. Normal ca U Craiova are in toata tara, dar eu, sincer, nu ma uit la Craiova ca la o echipa de B. Cand aud de ei, trebuie sa stau cateva clipe sa realizez ca de fapt nu sunt in A. Oricum, eu spun cum e situatia la noi, unde la meciurile de acasa vin oamenii nu numai din Cluj-Napoca, cu toate ca suntem in B, si suntem aici de ceva vreme.
La voi, la Timisoara, al Arad, care ati fost in A in trecutul apropiat, e ceva normal sa fie inca multa afectiune pentru echipa, dar mai stai cateva sezoane prin B, unul poate si in C, si vei vedea cum scade drastic nr spectatorilor.

Darkslowstar
16th September 2005, 12:10
Pai n-ai precizat, ai spus in B :). Dar si in B3 sunt echipe care sunt iubite si in afara limitei orasului lor, hai sa nu fim rai.
La noi acum sunt mai putini spectatori ca de obicei, pt ca dezamagirea este mare dupa retrogadare, mai ales ca perioada cand am fost una dintre echipele cele mai bune din A este totusi atat de aproape. Sambata la meci nu-mi venea sa cred ca acum 4 ani ne duelam cu Inter pe acelasi teren cu care ne chinuiam cu Moinestiul. Cand jocul se va aseza si vom fi mai aproape de promovare vor veni si spectatorii. La fel a fost probabil si la voi, cred.

micutzu
16th September 2005, 12:27
Noi am avut si 11 ani de B si nu a scazut chir asa de drastic. Mai rau e acum (cel putin inainte de victoria de la oradea). Categoric rezultatele influienteaza numarul spectatorilor. Sunt multi spectatori, cel putin la noi, care desi sunt suporteri vechi nu mai vin la meciuri de necaz. Sunt si de aceea care "eu vin cand o sa intre UTA in A". Parerea mea e sa stea si atunci acasa (desi si banii lui circula).
Si la noi mai vin si din judet chiar si din alte judete. Am chiar un prieten din Oradea care vine la toate meciurile de acasa ale UTA-ei si chiar si prin deplasari. Peste tot (ma refer la echipele de traditie care au fost, sunt si au safie iubite in toata tara) vin oamenii la meciuri si din alte locuri nu numai cei din loc. de bastina a echipei respective.

dragos_popa17
16th September 2005, 12:57
@micutzu Nu a scazut drastic, dar presupun ca nu se compara cu ce a fost cand erati in A. Eu cel putin am vazut la Cluj ce a fost cand a venit Steaua.
Conteaza si rezultatele mult, mai ales in Divizia B. Ideea e sa lupti tot timpul pentru ceva, pentru ca mie mi se pare cel mai fustrant sa fii echipa de pluton, indiferent ca joci in A sau in B.

bihoreanul
16th September 2005, 13:09
Aveti dreptate oameni buni. Nr de spectatori e infuentat de jocul echipei si de persoanele din jurul ei. Si la Oradea vin oameni din tot judetul ,la fel sunt convins ca este si la Cluj ,Arad. Cu toate ca ne mai impungem noi pe aici trebuie sa recunoastem ca echipe cu traditie in B3 cam astea sunt. micutzu11 avea dreptate. Merg oamenii dintr-un oras in altul la meciuri chiar daca echipele sunt rivale. Dupa mine e o prostie cu rivalitatea asta iesita din comun(ma refer in afara stadionului). Eu sincer m-am bucurat aseara pt toate echipele romanesti si pot spune ca sunt mandru de ele. Deci chiar nu vad de ce e asa o mirare sa megi la alte echipe la mec.Un exemplu este un bihorean get beget (cu un handicap) care este suporter UTA si merge regulat la meciuri ,sunt convins ca aradenii il stiu si poate il stiti si restul de la TV. Cu nr spect este altceva. Cand Bihoru' a fost in C au avut 10.000 de spect. la un meci cu ISCT , in ultimii ani media fiind de 5 sau 6 mii de oameni la meci. Acuma de cand cu scandalurile ati vazut si voi la un meci un UTA au fost doar 3000,cu toate ca de 2 ani avem cel mai mare buget si tragem la promovare si bla bla bla. Deci eu zic ca si anturajul din jurul echipei conteaza.

micutzu
16th September 2005, 13:13
e departe de nr spectatorilor care veneau cand eram in A. Plus ca in campionatul trecut am terminat pe un "onorabil" loc 13.

t.b.
16th September 2005, 13:16
Sa nu uitam ca noi in divizia C am avut meciuri cu 9000 de spectatori, nu cred ca s-a mai intamplat asta la alta echipa din Romania, si totusi in C au jucat si alte echipe cu traditie, Poli Iasi, FC Bihor ( :evil: ), ASA Tg. Mures, FC Baia Mare, Jiul, Corvinul.

Speram sa vina din ce in ce mai multi oameni la stadion pentru ca echipa are nevoie de sustinere, dupa promovare sigur o sa vina destui suporteri de ocazie, dar n-as vrea sa se spuna ca suntem multi doar cand echipa merge bine...

micutzu
16th September 2005, 13:39
@bihoreanul
Cunosc persoana despre care vorbesti. Il cheama Luci si ne cunoastem de vreo 5 ani. E un baiat cu suflet mare si vine la toate meciurile de acasa ale UTA-ei. Tin minte ca am mers o data la Oradea si m-a asteptat in gara. Era imbracat alb-rosu din cap pana in picioare si cu fular de-al UTA-ei la gat. Multi suporteri aradeni ar putea lua exemplu de la el. Cred ca, si sunt aproape sigur, ca si Kid-ul il cunoaste, si nu numai el.

DIXX
16th September 2005, 18:29
Auzi Dark dar pe noi dc nu ne da niciodata pe tvsport?Au probabil contract doar cu B2 si B3 pt ca nici macar derbiul cu ceahlaul nu la dat.Am vazut aseara echipele noastre in UEFA si azi cind veneam de la munca ii bateam pe turci cu ziarul in cap.Marfa frate,ce pot sa mai zic...bravo lor.

jay
16th September 2005, 20:54
Dixx, eu nu prind decat Telesport. Tu ai Max TV? Eu am luat decodorul de la cei de pe calea Bucuresti (D... nu mai stiu, trei litere:) ), am peste 50 de canale romanesti si titrate in limba romana, dar nu si TV Sport.
Revenind ontopic, daca batem maine putem incepe sa visam.
Asa, azi va dau o bere virtuala, Diana implineste 7 ani peste o ora si cateva minute.

RedBaron
16th September 2005, 22:23
Cred ca il stiu si eu "din vedere". Pentru mine astfel de suporteri sufletisti dau farmec echipelor. Pana la urma omul simplu care scoate din buzunar niste bani si merge sa vada echipa, sa o incurajeze. Acestia sunt fanii de care avem nevoie.
De aceea Timisoara e asa de slavita, si merita, deoarece acolo vezi chiar familii la stadion. Asta e ceva. Parerea mea.

Kidu
16th September 2005, 23:53
Lucica este un baiat de nota 10. Are un trabant cu care vine de multe ori la Arad la meciuri sau pe unde are UTA meci.

apparte
17th September 2005, 12:21
1-0 pt Oradea la Hunedoara iar Resita egaleaza la Arad!Na drace ca-ntre timp resita trece in avantaj!

apparte
17th September 2005, 13:36
Multumesc TV Transilvania!De la sfarsitul primei reprize nu mai exista semnal(dupa ce si in timpul primei reprize au fost multe momente cu receptie proasta)!Asa ca nu stiu cat mai e scorul!Intre timp am aflat ca a egalat Corvinul dar oradenii au trecut din nou in avantaj!

bihoreanul
17th September 2005, 14:05
victorie a bihorenilor cu 2-1 . In continuare jocul prestat de ai nostri lasa de dorit. Artimon ar trebui sa lase 'factorul psihic' (cum s-a exprimat el) si sa-i invete sa dea in minge si sa le pezinte ceva tactica ,nu cum joaca acuma FC Bihor cu mingi aruncate la ce-o iesi. Apparte are dreptate meciul s-a vazut in prima repriza cam 10 in total restul fiind caderi de semnal si imagine. RusineTV nu Transilvania TV. Cei interesati de meciuri pot sa se informeze live in fiecare sambata de la 11, pe site-ul Prosport. Este cel mai bun si se actualizeaza din 30 in 30 de secumde. Forza Oradea
P.S: se pare ca UTA a jucat doar cu noi ,sau poate ca ne-am batut singuri :P

Darkslowstar
17th September 2005, 14:19
Am batut cu 2-0, goluri Vasiliu si Prodan! Putem sa visam, mai ales ca Braila si Botosanul au pierdut (din pacate Ceahlaul a castigat in min 87) si ne-am aproiat la un punct de primul loc. Forza Steagu!

Claudiu, sa-ti traiasca fata si speram sa ca macar la iarna se se faca berea aceea reala.

Dixx, pana acuma n-am vazut nici un meci din B1/B3 pe canalele bucurestene. Asta este, o sa ma duc mai des la Brasov :)

Zi foarte buna pt echipele brasovene, Forex a castigat cu 2-0 acasa cu Altay Constanta si Precizia a acstigat in deplasare la Moinesti! /hello

RedBaron
17th September 2005, 14:32
UTA a fost furata de arbitrul bihorean... De mult nu am mai vazut asa ceva. UTA ar fi castigat acest meci cu un arbitraj corect. Nu arunc toata vina pe arbitrul bihorean dar cand da o indirecta pe punctul de 11m in careul tau, iti taie 90% din faze pe motive de el vazute... si altele, nu poti sa castigi prea usor. E parerea mea.
Oricum si noi mai avem ceva pana sa fim o echipa de temut in serie.
Resita a fost sub UTA dar a reusit un punct valoros. Nota 10 pentru Guardia, galeria lor care au incurajat pe resiteni tot meciul.

t.b.
17th September 2005, 15:32
Da Resita are o galerie frumoasa si la noi au fost vreo 50 de persoane in prima etapa, baieti civilizati, au lasat o impresie mai buna decat aia din deal

Despre meciul nostru ce-as putea sa spun, am avut o gramada de ocazii, am ratat cam prea mult, inclusiv un penalty, un joc destul de bun al nostru, galeria la inaltime ca intotdeauna, un rezultat bun pentru noi, suntem avantajati si de rezultatul de la Campia Turzii, in mod normal am fi pe primul loc cu 2 puncte in fata. Bihorul se chinuie in continuare, dejul ar ajuta pe oricine numai sa ne incurce :mda:

Un gest urat al banatenilor, dupa ce-am inscris primul gol, baietii au mers la banca de rezerve sa se bucure, si cei din Sinnicolau nu au asteptat sa reintre in teren si au reluat jocul rapid, noroc cu Szolomajer care a aparat.

Si inca ceva in pauza au fost premiati juniorii nostri republicani care sunt campioni nationali. Bravo lor :ok:

bihoreanul
17th September 2005, 16:06
RedBaron acuma vezi si tu cum e sa fii furat de arbitrii ,nu? :) Sunt convins ca esti subiectiv ,la fel am fost si noi,diferenta este ca arbitru de la partida FC BIHOR - UTA nu a fost convocat la aceasta etapa ,ceea ce ne cam da dreptate. Nu cred ca arbitru oradean a fost rau intentionat azi cu voi ,deoarece nu suntem in lupta directa cu voi si nu reprezentati o amenintare asupra primelor locuri. Daca si el va fi susenedat la fel ca si cel din meciul nostru direct , atunci eu sunt primul care va recunoaste ca ati fost furati,pana atunci puteti fi acuzati de subiectivism. Ca un fapt divers si noi putem spune ca arbitrul de la meciul cu noi a fost din judetul Cluj,ceea ce da de gandit nu? Sa fim seriosi si sa privim fiecare in ograda lui ,ca o echipa mare bate pe oricine indiferent de arbitraj. Nu este cazul nici unei echipe din B3 ,dar asta este o meteahna a fotbalului romanesc sa dam vina pe arbitraj cand noi suntem neputinciosi. Nu cred ca arbitru va dat doua goluri ci Balaci !? unu jucator sub orice critica care a fost dat afara cu picioare in fund de la Oradea. Repet astept cu interes decizia CCA ,iar daca arbitrul oradean de azi de la UTA va fi suspendat ,voi fi primul care va striga hotul !
Sa speram in arbitraje corecte si intransigente pt fiecare echipa,doar asa vom avea un fotbal de calitate.

t.b.
17th September 2005, 16:11
Hai nu ma lua cu din astea ca si noi am avut la meciul cu dejul si arbitri si observatorul din Oradea, si a cam permis jocul excesiv de dur, 2 jucatori am avut acidentati dupa meciul ala, unul din ei, capitanul nostru, mai sta pe margine inca un an... In general arbitri din divizia B gresesc mult.

DIXX
17th September 2005, 16:45
Clau:am doar Minimax+Cherry,in rest am si yo 50 de programe in romana in afara de Telesport.Am preferat sa iau pachetul de la DigiTv care are TvSport chiar de linga complexul mic,si pina acum sint chiar foarte multumit,se pare k tu ti-ai luat pachetul de la Focus(e aceiasi treaba asta fiind singura diferenta).Sa-ti traiasca fetita Claule si sa fie sanatoasa.
Dark:ce naspa k au dat aia gol in min 87 dar dupa cum vad se cam chinuie la fiecare victorie fata de noi care cistigam tot mai clar.Au avut mare bulan k au jucat cu noi prima etapa si ne-au prins dar nu-i nimik le dam dublu la Brasov.
FORZA STEAGU!!!

inter
17th September 2005, 17:04
Dixx, pana acuma n-am vazut nici un meci din B1/B3 pe canalele bucurestene. Asta este, o sa ma duc mai des la Brasov :)
/hello

pai B - ul e transmis de tv sport , care vrea rating :D:D

asa ca ce namoale si gropi luai eu la Glina azi :drak: nu va doresc! :D

RedBaron
17th September 2005, 18:36
RedBaron acuma vezi si tu cum e sa fii furat de arbitrii ,nu? :) Sunt convins ca esti subiectiv
Nu cred ca arbitru oradean a fost rau intentionat azi cu voi ,deoarece nu suntem in lupta directa cu voi si nu reprezentati o amenintare asupra primelor locuri.
Sa fim seriosi si sa privim fiecare in ograda lui ,ca o echipa mare bate pe oricine indiferent de arbitraj. Nu cred ca arbitru va dat doua goluri ci Balaci !?
Repet astept cu interes decizia CCA ,iar daca arbitrul oradean de azi de la UTA va fi suspendat ,voi fi primul care va striga hotul !
Hmmm, eu zic ca pot privi oriunde daca e vorba sa vorbesc de un meci pe care l-am vazut. Nu ma intereseaza daca va fi suspendat sau aplaudat acel arbitru, dar a fluierat tendentios tot meciul, iar Resita a marcat golul 2 dintr-un cadou. Nu sunt subiectiv, iar daca pui tu 3 pct in locul unuia din meciul de azi (2-2), altundeva era UTA in clasament. Arbitrul nu iti poate da el gol, dar poate favoriza golul... Daca era o greseala fie ea si majora nu ziceam nimic, dar dupa ce UTA a deschis scorul, s-a vazut clar in ce parte trage. In fine, asta a fost.

RedBaron
17th September 2005, 18:49
Discutii despre meciurile din aceasta etapa pe acest subiect.

Gaz Metan - Liberty
FC Bihor - ISCT
FCM Reşiţa - CS Deva
Unirea Dej - Minerul Lupeni
CFR Timişoara - Unirea AI
Sânnicolau - Gloria II
Olimpia SM - "U" Cluj

UTA sta, deoarece Armatura Zalau s-a retras din campionat.

t.b.
17th September 2005, 19:07
FORZA SANICOLAUL ALE ALE ALE! Astia detoneaza bomba pe Moina, simt eu.

Al naibii ca nu prea ai inspiratie in ultima vreme :happy :happy :happy

Nici astia nu te-o facut bucuros :drak:

jay
17th September 2005, 19:16
De TV Tuner nu zici nimic, Inter!:P Las' ca ne vedem la anul in "A" si eu dau o halba, tu un TV tuner.:D Desi am implinit 75 kg si nu mi-ai facut nici un cadou.:)
Dixx, eu am chestia asta si-s destul de multumit: http://www.rdi-sat.com/canale_dth.php
Altfel PRO-MO-VAM si-i ardem la toamna pe Inter, Borgho si ceilalti!:)

RedBaron
17th September 2005, 20:01
@t.b.
ziceau astia pe la TV ca veti sustine pe FCU Poli TM impotriva CFRului CJ maine? :O

t.b.
17th September 2005, 20:12
Nu stiu de unde naiba au aparut zvonourile alea, ca vrem sa castige Poli in meciul de maine aia-i drept (cum de altfel vrem sa castige orice echipa care joaca impotriva lor :D ), dar nici vorba sa mergem in deal sa le facem galerie timisorenilor. Nici nu ar avea rost, ca de la Timisoara o sa vina destui, zicea Sergio ca vin in jur de 1000.

Angelina Jolie
17th September 2005, 21:39
Daca nici acum, atunci cand?
FORZA OLIMPIA SATU MARE!

t.b.
17th September 2005, 21:48
Ioi ma tu deja esti culmea, inca nu ti-ai dat seama ca nu are cine sa ne stea in cale, PROMOVAM numa` asa ca sa crape unii de ofitca :P

Pronosticuri:
Gaz Metan - Liberty 1
FC Bihor - ISCT X daca Sarma i-a incurcat pe Gaz nu vad de ce nu i-ar incurca si pe bihoreni :D si prin asta o sa le scoata din cap impresiile cum ca au cel mai bun lot...
FCM Reşiţa - CS Deva 1X
Unirea Dej - Minerul Lupeni 2
CFR Timişoara - Unirea AI X
Sânnicolau - Gloria II 1X
Olimpia SM - "U" Cluj 2

jorgensen
17th September 2005, 23:36
pt bihoreanul

Nu stiu daca ar trebui sa cer scuze pentru transmisia TV Transilvania, dar stiu ca au fost probleme de satelit. Baietii s-au deplasat la Hunedoara, am vazut asta, dar au fost probleme tehnice. Sper ca pe viitor sa si le remedieze si sa nu mai apara. Trebuie sa intelegem ca este o televiziune locala, regionala care incearca sa aduca fotbalul oradean cat mai aproape de inimile suporterilor. Cred ca data viitoare le va iesi mai bine. Orice inceput e mai greu, dar va iesi bine, zic eu. Hai Bihoru ! Bine ca ati batut. Duminica de la ora 13:00, tot meciul la TV Transilvania.

jorgensen
18th September 2005, 00:59
Gaz Metan - Liberty 1
FC Bihor - ISCT 1
FCM Reşiţa - CS Deva 1 (dar e vorba de Corvinul)
Unirea Dej - Minerul Lupeni 1
CFR Timişoara - Unirea AI 1
Sânnicolau - Gloria II 1
Olimpia SM - "U" Cluj cu siguranta 1

tibi, esti pe langa subiect !

t.b.
18th September 2005, 01:10
Altu care o fost sigur ca pierdem toate meciurile de pana acuma si uita ca nu am pierdut niciunul...

Totusi Oradea s-a autodepasit, in sfarsit au reusit si ei sa invinga pe cineva :o: cam chinuit ce-i drept dar nu mai conteaza. Felicitari!!!

Asa ca fapt divers, azi au fost premiati juniorii nostri republicani II CAMPIONI NATIONALI :)

stefanm14
18th September 2005, 12:14
sa mai arunc un ochi si pe la vecinii de serie :D

Gaz Metan - Liberty 1
FC Bihor - ISCT 1
FCM Reşiţa - CS Deva 1
Unirea Dej - Minerul Lupeni 2
CFR Timişoara - Unirea AI 2
Sânnicolau - Gloria II X
Olimpia SM - "U" Cluj 2

jay
18th September 2005, 15:01
La sectiunea Suporter FC Arges exista un topic la care un geniu al fotbalului romanesc, Nicolae Dobrin, raspunde intrebarilor noastre: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=6160&page=1&pp=15
Poate sunteti interesati...

Gonzo
18th September 2005, 15:14
pai de ce nu deschizi topicul pe intern? ce cauta Argesul la divizia B? sau ai tu o presimtire? :D :D :D

jorgensen
18th September 2005, 15:28
Cred ca nu mai are rost sa discutam in contradictoriu. Voi cu cine ati jucat pana acum in campionat ? Resita, Sannicolau, Dej si CFR ? Staiti linistiti, urmeaza Satu Mare, Alba Iulia, Gaz Metan, Oradea:drak: adica echipe de top.

Ah, era sa uit ! Voi cu cine jucati in Cupa ? :degete:

t.b.
18th September 2005, 16:59
Extraordinar, pai voi cu cine ati jucat? Cu juniorii lu` bistrita, cu Unirea care a inceput dezastruos, cu marea echipa a Lupeniului care v-a batut, cu UTA care avea lotul decimat dar v-au batut si astia si cu Corvinul care-s vai de ei si cu chiu cu vai ati castigat. Ati avut un program la fel de usor ca si noi numa` ca deh tre` sa gasiti si voi scuze. Sunteti la 4 puncte in spatele nostru, ati pierdut 2 meciuri din 5, si continuati sa va laudati ca la inceputul campionatului...

Cupa nu era un obiectiv pentru noi.

Siljanoski
19th September 2005, 10:19
Gaz Metan - Liberty 1
FC Bihor - ISCT 1
FCM Reşiţa - CS Deva x
Unirea Dej - Minerul Lupeni 1
CFR Timişoara - Unirea AI 1
Sânnicolau - Gloria II 1
Olimpia SM - "U" Cluj 1

Darkslowstar
19th September 2005, 12:32
Ii calcam iar pe olteni in picioare :drak:

Imbucurator este ca si presa locala spune ca jocul nostru a fost mai bun, am dominat clar si ne-am creat ocazii de gol. Se pare ca Vasiliu a dat iar un eurogol, a driblat 2 insi si a tras imparabil. La ce calitati de contraatac are pustiul o sa ne rezolve multe meciuri din deplasare. :ok:

Claudiu, sa-ti traiasca kilele si nu-ti spun la mai mare ca ajungi ... Inter :D :D :D

Darkslowstar
19th September 2005, 13:23
Sambata 24 septembrie. Cum folcoristii joaca in deplasare, avem o sansa sa trecem pe primul loc. Gloria a pornit slab, dar sa nu uitam ca acum 2 ani se batea la promovare si ca Viorel Ion a revenit ca antrenor. Forza Steagu!

micutzu
19th September 2005, 13:41
Felicitari brasoveni. Tot asa spre divizia A. Sper sa reusiti anul asta.

micutzu
19th September 2005, 13:44
Sper sa-i bateti si sa ajungeti pe primul loc, si sa nu mai plecati de acolo.

scorpion35
19th September 2005, 14:24
Gaz Metan - Liberty 1x :cool:
FC Bihor - ISCT :ciocan: x2
FCM Reşiţa - CS Deva 1
Unirea Dej - Minerul Lupeni 1
CFR Timişoara - Unirea AI 2
Sânnicolau - Gloria II 1
Olimpia SM - "U" Cluj 2 :yeah:

Darkslowstar
19th September 2005, 16:59
Multumim fratilor aradeni pt urari si hai promovarea si la voi. Daca nu acum, poate la anul :ok:

micutzu
20th September 2005, 11:11
Gaz Metan - Liberty 1
FC Bihor - ISCT 1 (s-ar putea si x, dar inclin sa cred ca nu se mai frig inca o data dupa meciul cu noi, desi ISCT are o echipa mai inchegata ca a noastra)
FCM Reşiţa - CS Deva 1x2 (si Deva e in foame de puncte)
Unirea Dej - Minerul Lupeni 1x2 (inca un meci dificil, desi inclin inspre Lupeni, parca au mai multa forta, deci X2)
CFR Timişoara - Unirea AI 2 (revenire albaiuliana)
Sânnicolau - Gloria II 1
Olimpia SM - "U" Cluj X2 (desi si Oli mi-e draga, totusi U e pe val)

DIXX
20th September 2005, 12:15
Meci greu cu astia dar tre sa demonstram k avem echipa de promovare.Multumim fratilorde la UTA.

Darkslowstar
20th September 2005, 12:26
Eu zic ca n-ar trebui sa ne impiedicam de astia. Daca batem si Bacaul vom avea un moral beton. Deja cuplul de atac Vasiliu - Prodan a inceput sa dea randament bun (5 goluri in ultimele 2 meciuri) si la fel si apararea cuplul Poverlovici - Bodea, unde n-am mai luat gol in ultimele etape.
M-am uitat in program, jucam 2 meciuri acasa, si pe urma in deplasare la Forex si din nou acasa. Sper ca dupa cele 4 meciuri sa fim in frunte. Forza Steagu!

jay
20th September 2005, 13:55
Dark, dupa cele doua meciuri de acasa urmeaza deplasarea la Sacele. In ziua in care trecem noi podul de la Darste, Ceahlaul joaca la Forex. Nu avem voie sa gresim in aceste 3 etape si trecem in clasament in fata razesilor. Etapa asta nemtenii joaca la ei in judet, la Roman, apoi au acasa.

Darkslowstar
20th September 2005, 14:11
Asa este, am incurcat, la Forex jucam in una din ultimele etape din tur. Sa speram ca nemteenii se incurca pana atunci. Poate face Laminorul o surpriza, ca nu stau chiar pe roze (-2, 5 p). E bine ca Precizia face puncte pana atunci ca sa nu-i doara prea mult cele 3 puncte pe care le vom lua de la ei. Daca facem 12 puncte in aceste 4 meciuri ar trebui sa fi bine de tot in grafic. Noia avem acasa cu Buzaul si Dunarea Galati, in deplasare la Sacele si acasa cu Botosani. Ceahlaul are in deplasare la Roman, acasa cu Altay Constanta, deplasare la Forex (:drak:) si acasa cu Portul. proram mai greu ca al nostru. Sa speram ca pierd macar 3 puncte la Forex si am trecut in frunte.

micutzu
20th September 2005, 14:33
Am mai zis-o si pe alte thread-uri, surprizele pot aparea (vezi meciul nostru de la Oradea). Nu vreau sa fiu gura spurcata dar eu zic sa se gandeasca lumea la meciul urmator si nu sa faca, calcule cu "N" etape inainte. Nu de alta dar de cele mai multe ori "socoteala de acasa nu e totuna cu cea din targ".
Eu va doresc din tot sufletul sa fie cum vreti voi, am spus ce de mai sus ca nu cumva sa apara ceasul rau si dupa aia sa fiti dezamagiti (o spun din proprie experienta).
HAIDE STEAGU !!! Sa umplem divizia A cu echipe de traditie. Mi-e dor de un meci cu voi (in A) sa mai ajung si pe la Brasov ca e frumos orasul si zona din imprejurimi.

Darkslowstar
20th September 2005, 14:37
A fost frumos cand ati fost ultima data la Brasov, un duel ultra-civilizat al galeriilor si un meci in limitele sportivitatii.
Pe ploaia asta ce vrei sa facem si noi, frate :D. Noi am avut parte de surprizele neplacute la inceputul campionatului, infrangere la Piatra Neamt si egal la Suceava, eu zic ca ajunge, deocamdata. cand o sa avem 10-15 puncte avans, pot sa o mai comita :p

micutzu
20th September 2005, 14:52
Reciproca valabila. Pacat ca in retur voi ati fost f putini.

dragos_popa17
20th September 2005, 15:11
Deja cuplul de atac Vasiliu - Prodan a inceput sa dea randament bun (5 goluri in ultimele 2 meciuri)
Pe Prodan il stiu de cand juca la U. Jucator bun, mi-a placut intotdeauna. L-am urmarit si cand era la Timisoara, unde din pacate a fost folosit prea putin.

dragos_popa17
20th September 2005, 15:47
ISCT e campioana egalurilor pana acum. 1 vict si 4 remize. Sper sa nu se dezminta nici acum :drak:

t.b.
20th September 2005, 15:58
Poate se dezmint si le baga mortu-n casa la bihoreni :drak:
Noi trebe neaparat sa batem la Satu-Mare, la Beclean nu cred ca o sa avem probleme, dup-aia vine primul meci cu (cica) o contracanditata la promovare Unirea, daca facem 9 puncte :cya: bihoreni

Siljanoski
20th September 2005, 16:22
Ce frumos visezi! Pentru voi capionatul cate etape are? Sau te gandesti ca ramaneti fara bani pana in etapa a 10-a si nu va mai programeaza astia? Imi place de tine, ca esti prevazator...

t.b.
20th September 2005, 16:45
Avem destui bani nu-ti fa griji, in plus la noi nu sunt scandaluri intre presedinte-antrenor-suporteri, la noi e pace si armonie, climatul perfect pentru o promovare....

t.b.
20th September 2005, 16:48
Mda, si eu mi-l amintesc, din pacate a plecat la AEK Bucuresti, era destul de bun pe atunci...

Gloria Buzau asta e ceva de capul ei? Oricum bafta brasovenilor, tre` sa-i bateti :ok:

gruia05
20th September 2005, 18:05
Avem destui bani nu-ti fa griji, in plus la noi nu sunt scandaluri intre presedinte-antrenor-suporteri, la noi e pace si armonie, climatul perfect pentru o promovare....


aveti destui bani, daaa...mah chiar unui cunoscut de-al meu i s-a oferit sa joace la "marea" echipa "U" un contract de joc de 50 de dolari pe an. ASTA DE RESPECT PENTRU JUNIORI SI JUCATORI!!! In plus jucatorii lui "U" nu rezista la efort, cica sunt ca niste fete mari care au doar impresii in capusorul lor:)))
..."pace si armonie"...RIP U CLUJ, cu promovrea mai incet...nu tot ce zboara se maninca:))

micutzu
20th September 2005, 18:09
Mah dar rai sunt cfr-isti astia.
A plecat marlyn si a venit gruia (din poveste)
Cica se vorbeste despre etpa a 6-a div. B seria 3
Vrei sa ni te alaturi?
posteaza frate la obiect.

t.b.
20th September 2005, 18:11
Du-te ma, eu cred ca au vrut sa-l angajeze ca sa curete WC-uri 50 de dolari pe an :happy tu chiar crezi ce zici...

Juniorii nostri sunt CAMPIOANI NATIONALI, si nu-i primul titlu la nivel de juniori asta ce-ti spune?

Deja vad ca vi frica de noi, si stati voi linistiti ca promovam orice ar face "stimabilii" conducatori ai echipei din deal


@ micutzu, alalalt macar nu vorbea chiar in halul asta de aiurea, astia is rai numa` pe net

gruia05
20th September 2005, 18:22
Juniorii nostri sunt CAMPIOANI NATIONALI, si nu-i primul titlu la nivel de juniori asta ce-ti spune?


...asta-mi spune ca nu va respectati jucatorii si nu-i motivati destul!
CLUJ-NAPOCA este orasul meu, alb si visiniu voi purta mereu!!

t.b.
20th September 2005, 18:28
Da, nu-i respectam de-aia au castigat titlul national, gandire de deal ce sa-i faci...

Daca inca nu te-ai prins threadul asta e despre B3 - etapa a 6-a, tu aberezi aiurea...

DIXX
21st September 2005, 11:20
Un campionat cu echipe mai naspa k anul asta nici nu cred ca a existat vreodata in div A.In afara de bucurestene,Timisoara,Constanta si Cluj nu vad nimic interesant...unde sint echipele de alta data?Mult succes lui U si lui UTA in canpionat,si aveti rdeptate sa nu ne facem planuri pe 20 de ani,sa vedem cum se misca echipa...o fi si Multescu asta vreun mare antrenor si nu stim noi de el.

micutzu
21st September 2005, 12:23
Multescu a fost antrenor si la noi (cred ca am fost prima echipa a lui) in 1988-1989. Era sa promovam in sezonul acela dar pe linie de partid a trebuit sa promoveze Poli Tim. Am avut o echipa foarte frumoasa pe atunci.

nicu26
21st September 2005, 16:25
Crezi ca Gloria a inceput slab? Ultimul meci (a luat bataie acasa) a fost furata ca-n codru de arbitri. In rest, daca nu ma insel, a avut rezultate bune. Nu va fi deloc un meci foarte usor!!!!!

DIXX
22nd September 2005, 11:18
Pai am zis de la inceput K e un meci greu.Aproros,in locul tau nu mai postam o luna dupa rusinea de ieri.
FORZA STEAGU

RedBaron
24th September 2005, 13:55
Gaz Metan - Liberty 0 - 1
FC Bihor - ISCT 1 - 3 (se confirma "superioritatea" bihorenilor)
FCM Reşiţa - Corvinu 0 - 1
Unirea Dej - Minerul Lupeni 0 - 0
CFR Timişoara - Unirea Alba Iulia 3 - 0
Sânnicolau - Gloria II 1 - 0
Olimpia SM - "U" Cluj 1 -0

jay
24th September 2005, 14:19
Chiar si dupa rezultatele surprinzatoare de azi, tot "U" conduce! :ok:

jay
24th September 2005, 14:24
Satmar ne-a adus cele 3 puncte logice. Dar razesii nu se mai satura de blaturi. :evil: Nu-i bai, suntem in grafic.

driverr
24th September 2005, 14:36
Incredibile rezultate azi.....

DIXX
24th September 2005, 15:52
Chiar nu-i bai pt k n-o sa joace doar cu moldovenii lor.Fac astia niste scoruri de-ti dai sema fara mai vezi meciul ca e blat.

Darkslowstar
24th September 2005, 18:15
Bravo Satmar, baietii sunt in grafic si moldovenii trebuie sa vina de 3 ori la Brasov, asa ca este timp. Plus ca mai joava si cu echipe care nu pun botul asa usor, constantenii de ex.

Deocamdata avem a 3 victorie consecutiva, ceea ce nu-i rau deloc. Forza Steagu!

RedBaron
24th September 2005, 19:12
Discutii despre aceasta etapa pe acest subiect

Etapa 7 (1 octombrie)
Gaz Metan - Olimpia SM
Liberty - FC Bihor
ISCT - FCM Reşiţa
UTA Arad - Unirea Dej
Min. Lupeni - CFR Timişoara
Unirea AI - Sânnicolau
Gloria II - "U" Cluj

Corvinul sta.

t.b.
24th September 2005, 20:17
O etapa al draku` de ciudata, toate candidatele la promovare au luat-o...
Despre meciul de la SM, am jucat f. prost dar un egal puteam sa obtinem, a fost si un fault in careu cel putin asa mi s-a parut, nici Grozavu nu a fost prea inspirat in alegerea echipei. Am inceput destul de bine, primele 15 minute le-am dominat dup-aia nu stiu ce s-a putut intampla, am cedat jocul, au atacat aia in valuri, pana la urma am evitat golul in prima repriza. Speram ca dupa pauza sa ne revenim dar din pacate am continuat la fel ca in finalul primei reprize. O greseala grava in aparare si am luat gol :(. Spre sfarsitul meciului am avut iar ocazii si chiar puteam egala la o faza in care Muresan a ratat incredibil.
Pacat ca nu am profitat de pasul gresit facut de celelalte 2 echipe dar asta este... totusi noi am pierdut in deplasare iar ei acasa, deci stam mai bine.
Despre bihoreni iar nu prea am ce zice, au demonstrat inca o data ca au cel mai bun lot din serie :) si cred ca echipa cu cele mai mari sanse de promovare din judetul Bihor e Liberty :happy
Unirea A-I cred ca a iesit definitiv din lupta pentru promovare.

Angelina Jolie
24th September 2005, 21:46
Auleo invincibililor, ce facurati? Stiam eu ca OLI nu ma va dezamagi.
PS Cine e pe primul loc? CIne e pe primul loc?
CFR, CFR!!!

Angelina Jolie
24th September 2005, 21:48
Gloria II nu uita, sambata vrem victoria!

t.b.
24th September 2005, 22:34
Felicitari pt victorie :ok:
Sunteti la un pct de shiahlaul sper sa promovati ;)

t.b.
24th September 2005, 23:54
Gaz Metan - Olimpia SM X, daca tot ne-au incurcat pe noi sa faca si o fapta buna :)
Liberty - FC Bihor 2 meci in familie, daca s-ar juca cinstit ar fi o victorie a lui Liberty, dar nu o sa fie cazul de asa ceva, scor probabil 0-1 sau 1-2
ISCT - FCM Reşiţa in mod normal 1
UTA Arad - Unirea Dej 1 sigur nu o sa joace la dej nici un jucator de la echipa din deal
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1X
Unirea AI - Sânnicolau 1 dar Unirea nu cred ca mai conteaza in lupta pt promovare
Gloria II - "U" Cluj 2 nici nu concep sa nu castigam la Beclean, ne-ar trebui o victorie la scor pentru a ne ridica moralul

Robi
25th September 2005, 00:02
Gaz Metan - Olimpia SM 1
Liberty - FC Bihor 2
ISCT - FCM Reşiţa 1
UTA Arad - Unirea Dej 1
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1
Unirea AI - Sânnicolau 1
Gloria II - "U" Cluj 2

Dark Horror
25th September 2005, 01:05
Gaz Metan - Olimpia SM 1
Liberty - FC Bihor 2
ISCT - FCM Reşiţa X
UTA Arad - Unirea Dej 2
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1
Unirea AI - Sânnicolau X
Gloria II - "U" Cluj 1

Vand vise
25th September 2005, 10:16
Etapa 7 (1 octombrie)
Gaz Metan - Olimpia SM 1
Liberty - FC Bihor X
ISCT - FCM Reşiţa X
UTA Arad - Unirea Dej 1
Min. Lupeni - CFR Timişoara X
Unirea AI - Sânnicolau 1
Gloria II - "U" Cluj 1

umoristu
25th September 2005, 11:38
Gaz Metan - Olimpia SM 1
Liberty - FC Bihor 2
ISCT - FCM Resita 1
UTA Arad - Uneirea Dej X
Min. Lupeni - CFR Timisoara 2
Unirea AI - Sannicolau 1
Gloria II - "U" Cluj 1

stefanm14
25th September 2005, 11:53
Gaz Metan - Olimpia SM 1
Liberty - FC Bihor 1
ISCT - FCM Reşiţa 1
UTA Arad - Unirea Dej 1
Min. Lupeni - CFR Timişoara 2
Unirea AI - Sânnicolau 2
Gloria II - "U" Cluj 2

t.b.
25th September 2005, 15:30
Ma aici is discutii nu concurs de pronosticuri :headbang: :headbang: :headbang:

stefanm14
25th September 2005, 15:51
si ce vrei tb sa zicem.......ne dam si noi cu presupusu..doar nu vrei sa stiu acu jucatorii de la mineru lupeni.... da , deci gicu de la mineru lupeni sper ca va face un meci bun :D

RedBaron
25th September 2005, 17:18
@t.b.
Merg si pronosticuri aici. Si apoi poate posta oricine, nu putem limita subiectul "pentru cunoscatori". Pana la urma nici eu nu cunosc pe cei de la Minerul Lupeni :)

stefanm14
25th September 2005, 17:53
tb..uite ca n-apucai sa vad mesaju tau ... :) ..da din ce zice RedBaron, cred ca e ceva de genu "aici posteaza doar cei care cunosc " ..poate nu cunosc asa bine, dar mi-am dat si eu cu parerea despre meciuri....poate o sa dezvolt mai tarziu, desi nu prea vad ce s-ar mai putea dezvolta... :D

RedBaron
25th September 2005, 20:37
@stefanm14
cred ca nu ai citit bine... eu am zis asa
poate posta oricine, nu putem limita subiectul "pentru cunoscatori". (vezi mesajul 11), cu alte cuvinte, poate posta oricine, nu doar fanii echipelor din B3. :|
Poate daca careva se ofera sa tina un clasament al pronosticurilor, la sfarsitul campionatului putem desemna un "expert in B3".

RedBaron
25th September 2005, 22:53
si eu care credeam ca ne aburesti :D

micutzu
26th September 2005, 11:01
Dark Horror :rosu: :rosu: :rosu: - subiectivism
umoristu :galben: - probabilitate, dar nu e frumos :P
Eu zic ca batem, reintra o parte din accidentati, precum si ultimul suspendat.
Oricum sper ca Manaila sa ne rezolve problemele de aparare din jocurile de acasa. parca luam mai multe goluri acasa decat afara.
ISCT bate. Sunt pe val
Bihorul ?!?!?!?!?!?! Nu e foarte sigura prietenia asta. Mai vedem sambata. Daca e pe bune meciul e de 1X2, oradenii vin dupa un esec sa-si remonteze moralul, daca nu e la pamant cumva :rolleyes: .

Gaz Metan - Olimpia SM 1X
Liberty - FC Bihor 1X2
ISCT - FCM Reşiţa 1
UTA Arad - Unirea Dej 1
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1X
Unirea AI - Sânnicolau 1
Gloria II - "U" Cluj 2

Gazul nu a jucat nimic nici in meciul cu noi. Le-am facut cadou punctele.
Lupeniul joaca acasa. PUNCT.
Unirea si Clujul nu au adversari

Darkslowstar
26th September 2005, 11:42
Thx t.b. :)
TEX de azi scrie ca echipa a jucat mult mai bine, chiar daca n-a inscris decat un singur gol. De abia astept ultrasport de maine sa vad ce parere au si ei.

A fost iar o zi superba pt fotbalul brasovean, cu victorii pe linie a echipelor brasovene. Forexul incepe sa ma ingrijoreze putin, pt ca si-au luat avant cam tare. Sper sa nu ne faca Tucunel o surpriza urata.

zuzubuoy
27th September 2005, 15:43
Liberty - FC Bihor 1 clar, fara dar si poate...(din pacate)

t.b.
27th September 2005, 16:00
:o: Ce-ai patit zuzu? Ai febra? Pai nu aveati voi cel mai bun lot din serie? Va impiedicati chiar de Liberty? Io credeam ca aia o sa traga pt voi...

micutzu
27th September 2005, 17:48
Poate stie el ceva. Si cum Liberty a batut la Medias numai daca vrea ar pierde acasa. Dar...mai stii? Vorba mea (cred ca deja enervez lumea :D )...MINUNEA se poate produce.

Siljanoski
28th September 2005, 10:21
Gaz Metan - Olimpia SM 2, ca Satu Mare e in forma (o sa-i tina inca o etapa)
Liberty - FC Bihor 2, daca nu se tin taranii aia iar de magarii cu arbitri si alte chestii din aceeasi zona
ISCT - FCM Reşiţa 1
UTA Arad - Unirea Dej 1, ca Unirea incurca numai pe u
Min. Lupeni - CFR Timişoara 1, ca Lupeni joaca acasa...
Unirea AI - Sânnicolau 2 si Alba o ia la vale cu viteza maxima....
Gloria II - "U" Cluj 1, ca prea va credeti smecheri

dragos_popa17
28th September 2005, 12:07
Hai cam place de tine, Siljanoski. Pana acum rezultatele au fost cam fix invers cum le-ai prezis. Sa inteleg ca noi castigam cu Gloria II iar voi pierdeti cu Liberty? :D

t.b.
29th September 2005, 03:29
Arbitri meciurilor din B3

Sâmbăta se va disputa o nouă etapă în divizia B. Comisia Centrală a Arbitrilor a anunţat delegările pentru aceste partide

Gaz Metan Mediaş - Olimpia Satu Mare
Arbitri Aurelian Bogaciu- Cornel Fecioru, Bogdan Velicu (toţi din Bucureşti)
Observatori Mircea Dridea (Ploieşti), Gheorghe Constantin( (Rm. Vâlcea)

Liberty Salonta - FC Bihor
Arbitri Victor Berbecaru (Rm.Vâlcea) - Marcel Savaniu (Sibiu), Daniel Demetrescu (Rm. Vâlcea)
Observatori Ion Mărginean(Alba Iulia), George Ionescu (Bucureşti)

IS Câmpia Turzii - FCM Reşiţa
Arbitri Sorin Utică - Ispas Cojocaru, Mircea Orbuleţ (toţi din Bucureşti)
Observatori Ştefan Silaghi (Satu Mare), Constantin Vădana (Piatra Neamţ)

UTA Arad - Unirea Dej
Arbitri Mihai Ene - Aurel Florescu, Costin Florescu (toţi din Bucureşti)
Observatori Mircea Govor (Satu Mare), Nicolae Grigorescu (Timişoara)

Minerul Lupeni - CFR Timişoara
Arbitri Ovidiu Haţegan - Claudiu Tripa, Silviu Mocanu (toţi din Arad)
Observatori Sorin Gaman(Tg. Jiu), Cornel Sorescu (Piteşti)

Unirea Alba Iulia - Unirea Sânnicolau Mare
Arbitri Dan Monea (Cluj-Napoca) - Stelian Slabu, Bogdan Hârlab (ambii din Braşov)
Observatori Ion Pârcalab (Bucureşti), Ion Hotico(Baia Mare)

Gloria II Bistriţa - Universitatea Cluj
Arbitri Sebastian Colţescu (Craiova) - Traian Marchiş Ştefan Necula (ambii din Baia Mare)
Observatori Dumitru Paraschiv (Tr. Severin), Gheorghe Farcas (Tg. Mureş)
Corvinul Hunedoara va sta

Siljanoski
29th September 2005, 09:54
Hai cam place de tine, Siljanoski. Pana acum rezultatele au fost cam fix invers cum le-ai prezis. Sa inteleg ca noi castigam cu Gloria II iar voi pierdeti cu Liberty? :D

Intelegi si tu ce vrei. De data asta insa ar fi bine sa-mi iasa, ca altfel n-o sa fie bine!