PDA

View Full Version : Cine va promova anul acesta din seria B3?



Pages : 1 2 3 [4] 5 6

marinike
6th July 2005, 21:51
probabil ca la acad tehn mil nu-l invata pe marinika cum sta treaba cand ai 3 echipe care vor trage pentru tine si cu o echipa de pustani poti bate majoritatea echipelor.

probabil ca inca nu te-ai trezit din betia retrogradarii si nu realizezi ca sunteti singuri, cu un patron nebun(in sensul rau al cuvantului:evil: ), fara bani si fara relatii(or fi 3 echipe dar tb sa si poata face ceva) intr-o serie in care, dc vrea, petrolul e promovata de la sfarsitul turului.

dragosblue
6th July 2005, 22:04
probabil ca inca nu te-ai trezit din betia retrogradarii si nu realizezi ca sunteti singuri, cu un patron nebun(in sensul rau al cuvantului:evil: ), fara bani si fara relatii(or fi 3 echipe dar tb sa si poata face ceva) intr-o serie in care, dc vrea, petrolul e promovata de la sfarsitul turului.
Bine, deci dupa tine Petrolul nu vrea sa promoveze !
De ce nu o declara de pe acum promavata, daca-i asa tare cum pretinzi ?

marinike
6th July 2005, 22:27
nu e vb sa o declare de pe acum promovata dar dc e sa ne aducem aminte, acum 3 ani cand a fost in b, la finalul turului nu ocupa o pozitie prea buna in clasament, dar a avut un retur "in forta" si a ajuns din nou in a, vanzand ulterior locul otelului. acest lucru se poate intampla si acum, se putea intampla si anul trecut(cu 2-3 aranjamente in tur). insa principala problema a gazarilor o reprezinta stadionul: ilie oana e in paragina si nici dc faci o inspectie cu ochii inchisi nu ii poti acorda licenta pt divizia a, iar pe astra nici nu se mai pune problema sa se mai joace.

in alta ordine de idei nu am vrut sa jignesc fanii craiovei(si dc am facut-o, imi cer scuze) cu postul anterior in care m-am luat de asp dar am fost deranjat de tonul lui si am simtit nevoia sa-i raspund pe masura.

t.b.
6th July 2005, 22:45
Petrolul nu a vandut locul, in urma fuziunii cu Astra(cea mai mare greseala din istoria clubului, parerea mea!), s-a eliberat un loc de divizia A, care a fost ocupat de catre echipa retrogradata cu cel mai mare punctaj, in cazul de fata Otelul...

Problema cu Ilie Oana e cam aceeasi problema care o avem noi cu Ion Moina, nu stiu daca la voi e interzis accesul pe unele zone din stadion, dar la noi tribuna a 2-a si peluza au cica risc de colaps ridicat... totusi la meciul cu Steaua au stat in zonele alea vreo 15.000 de oameni si uita ca n-a cazut :D

Kainsashiki
6th July 2005, 22:46
CS Otopeni promoveaza ma ! :ok:

In meciurile directe cu Petrolu sezonu trecut a batut cu 3-0 si cu 2-0 ...


asha ca lupta se va duce intre Petrolu si Otopeni.

t.b.
6th July 2005, 23:00
Da` din ciclul, orase de 20.000 mii de locuitori in prima liga, episodul Falticeni, Onesti reloaded, pai daca ploiestiul nu are stadion care sa fie omologat, or avea Otopeniul, rezultatele directe nu cred ca sunt relevante, in tur petrolul era in formare, iar in retur meciul a fost dupa scandalul cu Sibiul cand nu mai aveau nici o sansa de promovare, daca tin eu bine minte...

Kainsashiki
6th July 2005, 23:06
Au, itzi zic eu. Au unul dintre cele mai bune gazoane din tzara, tribuna acoperita...

Stii cum e, pentru infrangeri mereu se gasesc scuze..daca in tur erau in formare, se pare ca tot in formare au ramas, ca au terminat pe 4..si cum Pandurii s-a dus in A, Sibiu in B3 si a venit Craiova...lupta se va da intre Petrolu si Otopeni

dragosblue
6th July 2005, 23:27
Au, itzi zic eu. Au unul dintre cele mai bune gazoane din tzara, tribuna acoperita...
Nu mai vorbi de Ilie Oana, ca vorbesti degeaba!
Daca ar fi promovat, un stadion (teren) ca al Otopeniului era gata in 2 luni, maxim, in Ploiesti.

marinike
6th July 2005, 23:40
fuziunea dintre astra si petrolul e una cu cantec ce a facut sa curga multa cerneala in presa locala "libera"(cele cateva ziare neaservite lui luca). chiar si in presa centrala s-a vehiculat suma de 300.000$ ca fiind pretul platit de boghici pt loc.
cat despre stadion la tribuna 1 accesul nu mai e posibil de mai bine de 5 ani si in aceasta nu s-a miscat nici macar un deget pentru refacerea ei. mai nou primaria(de care apartine mai nou stadionul) a deschis un cont in care se pot face donatii pt refacerea arenei si suma care s-a strans pana la ora actuala(intr-o luna de cand e deschis contul) e 0 lei (noi sau vechi, cum preferati).
din pacate ploiesteanul e scarbit de situatia in care s-a ajuns si, dc cu ceva timp in urma petrolul mai avea o galerie si o medie destul de buna de spectatori-pt divizia b bineinteles, acum abia se mai infiripa vreo 10-15 pusti sa mearga sa sustina echipa.pacat!petrolul, dupa parerea mea a ajuns un exemplu clasic de echipa ce a cazut victima unui prost management si unor oameni pt care doar interesul poarta fesul.

Kainsashiki
6th July 2005, 23:42
Nu mai vorbi de Ilie Oana, ca vorbesti degeaba!
Daca ar fi promovat, un stadion (teren) ca al Otopeniului era gata in 2 luni, maxim, in Ploiesti.


Tu te intelegi ? Unde am vorbit eu de Ilie Oana ? Am spus ca stadionu din Otopeni are gazon bun si tribuna acoperita.


si partea cu promovatu si cu ploiestiu` n`am inteles`o.

t.b.
6th July 2005, 23:55
fuziunea dintre astra si petrolul e una cu cantec ce a facut sa curga multa cerneala in presa locala "libera"(cele cateva ziare neaservite lui luca). chiar si in presa centrala s-a vehiculat suma de 300.000$ ca fiind pretul platit de boghici pt loc.
cat despre stadion la tribuna 1 accesul nu mai e posibil de mai bine de 5 ani si in aceasta nu s-a miscat nici macar un deget pentru refacerea ei. mai nou primaria(de care apartine mai nou stadionul) a deschis un cont in care se pot face donatii pt refacerea arenei si suma care s-a strans pana la ora actuala(intr-o luna de cand e deschis contul) e 0 lei (noi sau vechi, cum preferati).
din pacate ploiesteanul e scarbit de situatia in care s-a ajuns si, dc cu ceva timp in urma petrolul mai avea o galerie si o medie destul de buna de spectatori-pt divizia b bineinteles, acum abia se mai infiripa vreo 10-15 pusti sa mearga sa sustina echipa.pacat!petrolul, dupa parerea mea a ajuns un exemplu clasic de echipa ce a cazut victima unui prost management si unor oameni pt care doar interesul poarta fesul.

Pe noi ne duc cu zaharelul si ne arata tot felul de proiecte de stadioane cu 40.000 de locuri... de fapt vor sa darame Ion Moina si sa construiasca un mall pe actualul amplasament, cat despre reparatii, in fiecare an se tencuiau stalpii de sustinere si... cam atat... si la Ploiesti ziceau dupa fuziune ca fac stadion modern, langa hipodrom parca, bine tin io minte?

marinike
7th July 2005, 00:38
da, langa hipodrom iar parcarea era amplasata pe un teren luat de la o unit militara care se desfintase. dea semenea stadionul avea nocturna si alte dotari occidentale. povestea intra in categoria: petrolul ploiesti- echipa europeana, alaturi de povestea bugetului european provenit de la cei doi finantatori, de sprijinul primariei(calota nu rata nici o ocazie sa se fotografieze cu echipa ce reusea promovarea) si de multe alte minciuni pe care cred ca le stii si tu,t.b, ptr ca le servesc toti cei ce vor sa castige simpatia publicului prin vorbe.

jorgensen
7th July 2005, 16:58
Oricum FC Bihor va promova

be@
7th July 2005, 17:09
Promoveaza asa :
seria I : Brasov-fara probleme
seria II : Petrolul
seria III(cea mai disputata) : Oradea/Gaz Metan/Sibiu

Craiova poate sa-si ia gandul de la promovare. :drak: :D :evil:

be@
8th July 2005, 01:52
Sa radem cu Mititelu :''Nu o sa ne stea nimeni in cale!''

La finalul amicalului cu juniorii de la CSS Craiova, patronul Universitatii era foarte incantat. Scorul a fost de 5-0, dar 'alb-albastrii' s-au dezlantuit abia dupa pauza, dupa ce 'liceenii' obosisera.

La finalul amicalului cu juniorii de la CSS Craiova, patronul Universitatii era foarte incantat. Scorul a fost de 5-0, dar "alb-albastrii" s-au dezlantuit abia dupa pauza, dupa ce "liceenii" obosisera.

El a promis ca, dupa 6 etape, Craiova va fi deja in Divizia A. "Toti jucatorii sunt de viitor. O sa vedeti cativa dintre ei la nationala in cativa ani", a spus Mititelu.

"Cei care sunt acum, dupa ce vor juca in Divizia B si in fazele superioare ale Cupei Romaniei, o sa alcatuiasca cea mai tare echipa din Romania. Nu o sa ne stea nimeni in cale! Sa-l vedeti pe Clintovich! E scula de fotbalist! Ii trebuie doar o luna sa se aclimatizeze si va face furori. In plus, Mitchel, fundasul, e la fel de valoros. Trebuia sa ajunga la FC National, dar eu am fost smecher si l-am suflat de acolo. Sa-l vedeti pe Argintaru, va fi cu siguranta titular de drept, da bine cu ambele picioare. Beldeanu a ajuns la maturitate. Craiova va fi in scurt timp formatia care se va bate de la egal la egal cu puterile din Bucuresti", a incheiat Mititelu.

:happy :happy :happy

micutzu
8th July 2005, 11:26
t.b.-ule sa te auda Dumnezeu si sa vedem cat mai repede un meci UTA-"U" in div. A. Lasa politim-ul in pace ca delireaza. Treaba ca CFR Tim. e satelitul lui poli e inca de anul trecut sigura. politim cu ajutorul cui crezi ca a promovat CFR-ul? Pe banii cui? :rosu: Am vazut ca esti din Pitesti. Se vede ca esti departe de partea asta a tarii.
t.b. sa auzim numai de bine, pe la noi pe la club e cam vraiste. Probabil ca mai dureaza vreo saptamana pana se pun lucrurile pe picioare. Avem noroc ca a vandut Ineul locul si ne-au venit ceva jucatori de acolo.

EDMOND_
8th July 2005, 12:45
Sa radem cu Mititelu :''Nu o sa ne stea nimeni in cale!''

Uite ca prietena sau prietenul nostru nu se dezminte , a facut din Craiova prioritatea numarul 1. Doar ca la sfarsitul meciului respectiv nu a dat nimeni nici o declaratie de acest fel. A fost stabilit clar ca discutii cu ziaristii vor avea loc doar sambata. Am fost de fata cand ziaristii au fost refuzati categoric si de jucatori si de conducere. Singurul care a stat de vorba cu ziaristii a fost Alexandru Piturca, care a motivat ca nu a stiut regulile stabilite.

@bea, mai bine puneati mana de la mana si imprumutati clubul sa plateasca 50 000 sa īl pastreze pe Miclea. Pana acum va umflati mai sa va spargeti ca este al vostru, iar acum jucatorul spune ca nu ati avut bani pentru el. Mai va si dati in spectacol pe forumul nostru ca nu stiti cui sa platiti... am mai spus, rolul vostru pe forum ( al iesenilor) este sa ne inveseliti din cand in cand si, trebuie sa recunosc, va achitati stralucit de aceasta misiune. :D :D

Trebuie insa sa va multumim pentru contributia substantiala pe care o aveti pentru ca pe forum sa se vorbeasca de Craiova mai mult decat de Iasi si National la un loc. :drak:

Leo_
8th July 2005, 12:50
Be@, esti tare frate...te asteptam pe la Craiova sa te duci pe la amicale si la antrenamente sa ne mai aduci astfel de stiri si interviuri...vei fi apreciat asa cum se cuvine...oricum, dupa cum spunea si Edmond, ai o bere de la noi ca ne descretesti fruntile in fiecare zi...te-ai erijat cu succes in Yorick, the royal bufoon...keep up the good work :ok:

EDMOND_
8th July 2005, 13:03
Asta iti inchipui tu...realitatea este ca faci misto exclusiv de tine, insa nu iti dai seama. Daca ra fi doar parereamea as mai zice, dar este parerea multor utilizatori, nu neaparat suporteri olteni. Succes in continuare. Asteptam cu nerabdare ...

be@
8th July 2005, 13:12
O.K !
V-am avertizat !
Cum va prind cu ceva, cum va ard !
De fapt,am toate motivele sa cred ca acel interviu este adevarat,deoarece nu eu faceam acum un an declaratii ca ma bat la titlu.... Asa va place voua , sa va dati in penibil de fiecare data. :drak:

EDMOND_
8th July 2005, 13:49
Vezi ca eu am vorbit politicos cu tine pana acum si in nici un caz nu accept chestia cu "astia" si cu "varza". In plus ai incalcat regulamentul postand consecutive si nu este prima oara
@Inter, trebuia sa īi lasi mesajul acolo , sa aiba lumea dece rāde... pentru ca voiam sa pun eu alt mesaj al aceluiasi utilizator. Uite ce zicea cu cateva zile in urma be@ :

"Au fost plătiţi banii pentru Miclea

Conducerea Politehnicii a reuşit īn cursul zilei de ieri să achite cei 50 mii dolari pentru transferul definitiv al lui Miclea la Iaşi. Īn aceste condiţii, jucătorul va semna o īnţelegere cu Poli, valabilă pe doi ani de zile, chiar după reluarea antrenamentelor, programată pe data de 4 iulie. Pānă atunci, Marius Stan a purtat cāteva discuţii şi cu jucătorul, care a condiţionat īnsă mărirea salariului pe care l-a īncasat sezonul trecut la Iaşi. Dacă īn campionatul trecut Romulus Miclea a avut un salariu anual īn valoare de 25 mii dolari, din cāte se pare, pentru următorul sezon, fostul jucător al oltenilor va īncasa de la Iaşi īn jur de 40 mii dolari, doar din contract. Īn aceste condiţii, alături de Vrăjitoarea, care va īncasa pentru un sezon la Iaşi tot aproape 40 mii dolari, Miclea intră īn topul celor mai bine plătiţi jucători ai Politehnicii. "

Pai cum ramane, fica Moldovei ( sau fiul, inca nu se stie precis) odata ziceti ca ati platit si apoi ca nu ati stiut contul! Puteati sa imi trimiteti banii mie si rezolvam eu situatia,ce naiba....

be@
8th July 2005, 13:54
Pai ala era un ziarist prost informat, probabil .Ar trebui sa iei de bun ce-a zis Marius Stan in conferinta de presa de ieri.
"Am renunţat la Miclea pentru că că nu putem risca să plătim cuiva, pentru ca apoi să ne dăm seama că am rămas fără jucător.Cīnd am avut bani să plătim, nu am ştiut unde să-i trimitem. Am solicitat de la federaţie o adresă prin care să ni se comunice cine trebuie să primească banii pentru transferul lui Miclea, Dinel Staicu sau Mititelu, īnsă nu am primit pīnă acum nici un răspuns”, a explicat preşedintele Marius Stan.


Inca ceva,vezi ca pe la noi , prin Moldova , se scrie "fiica", nu fica, asa ca fapt divers.Sa nu-ti editezi mesajul.

Si ca sa-ti demonstrez ca vorbesti prostii, uite ce scrie in prosport:

"Miclea, aşteptat īn Bănie
Deşi are contract cu Ştiinţa pīnă īn 2008, unde cīştigă 30.000 de dolari pe sezon, Romulus Miclea nu vrea să evolueze īn Divizia B, transmiţīnd oficialilor olteni că se simte bine la Iaşi şi că rămīne acolo. Fotbalistul de 23 de ani doreşte să se transfere definitiv īn Copou, īnsă patronul alb-albaştrilor, Adrian Mititelu, nu a căzut la un acord cu clubul moldovean, anunţīndu-l pe jucător că, dacă nu revine la antrenamentele Universităţii, va fi suspendat. “I-am spus clar lui Miclea că avem nevoie de serviciile lui pentru a promova īn Divizia A. Dacă refuză să vină, o să aibă probleme cu Federaţia”, a declarat Mititelu."

http://www.prosport.ro/index.php?c=76&a=67530

inter
8th July 2005, 13:59
be@, vad ca tu ai o boala pe noi de nu-ti revii :D:D , hibridule scuteste-ne de logoreea ta!
noi suntem la B , tu in A , efemer ... asa ca nu-mi trebuiesc parerile tale de ......... ,e un cuvant utilizat zilnic de vlad 1607!

desdemona
8th July 2005, 14:05
Si vezi ca pe la noi , prin Moldova , se scrie "fiica", nu fica, asa ca fapt divers.Sa nu-ti editezi mesajul.
:happy :happy
Be@, nu stiu cum reusesti, dar de fiecare data ma faci sa rad cu lacrimi!
Ia vezi tu aici - ca sa-ti dau un exemplu din ultimele 5 mesaje pe care le-ai postat pe OLS - dar sunt mult mai multe, zilnic! :evil:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=312456&postcount=72

HAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!
Ce-a mai buna gluma pe ziua de azi.
Lasa-l tu pe Edmond, ca el scrie corect si daca se intampla o chestie de genul celei pe care o scoti tu in evidenta, nu e din nestiinta. La tine problemele sunt mai grave, dar te inteleg, nu ai de ce sa te iei :ok:

Asa e cand raman oamenii fara replica :D:D

:happy

be@
8th July 2005, 14:12
@desdemona
1. vezi ca esti off -topic
2.nu stiu de ce te bagi tu in discutie
3. chiar nu te-a dus mintea ca aia a fost o greseala facuta in graba, fiindca mai urmaream doua forumuri ? Ai gasit si tu o greseala, si gata.Ce sa-ti spun...Vezi-ti de treaba ta, ca stiu foarte bine sa scriu romaneste .

desdemona
8th July 2005, 14:14
3. chiar nu te-a dus mintea ca aia a fost o greseala facuta in graba, fiindca mai urmaream doua forumuri ? Ai gasit si tu o greseala, si gata.Ce sa-ti spun...Vezi-ti de treaba ta.
Aici vorbeai cu tine, nu? Era o discutie cu "eul" tau :D:D

P.S. Este treaba mea in ce discutii ma bag... Ma amuza sa verific "pe viu" veridicitatea semnaturii mele :rolleyes:

Tine-o tot asa :drak: Dar e bine sa fii mai atent cu paiul din ochii tai, cand il observi pe cel din ochii altora :ok:

Leo_
8th July 2005, 14:17
Vezi-ti de treaba ta...

Ceea ce va sfatuim si pe dvs....hai ca ne-am distrat destul pe ziua de azi...lumea trebuie sa mai si munceasca...mai vino si maine pe la 11-12 sa ne mai distram un pic, ok? :D

inter
8th July 2005, 14:20
destept Pacala asta :D:D

Voievoade ceva amicale zilele astea? nu ma refer la alea cu Vietnam :drak:

be@
8th July 2005, 14:24
be@, vad ca tu ai o boala pe noi de nu-ti revii :D:D , hibridule scuteste-ne de logoreea ta!
noi suntem la B , tu in A , efemer ... asa ca nu-mi trebuiesc parerile tale de ......... ,e un cuvant utilizat zilnic de vlad 1607!
Voi sunteti in B si acolo o sa putreziti, la ce panarame de conducatori aveti. Am auzit ca i-au dat si postasului o functie prin club... Bun asa... :ok:
O sa promovati prin 2057, probabil!
Hai gata,ajunge, ca prea v-am bagat in seama.

sun
8th July 2005, 14:27
be@ : nu te lua de olteni , ca m-am fript si eu rau de tot cu ei. Ai putea sa te gandesti la ei ca la o alta natie , care traieste dupa reguli nescrise . :ok:

CRAIOVA VA PROMOVA LA PAS IN DIVIZIA A . asta e adevarul. :(

be@
8th July 2005, 14:30
Pai m-am convins si eu cum sta treaba. Cel putin cu inter si edmond...Cand scrii ceva ce nu le convine, repede iti sterg mesajul .Ofticati mai mari ca ei eu n-am mai vazut.

Angelina Jolie
8th July 2005, 14:32
U.T.A. nu retrogradeaza stai linistit... va avea un cuvant de spus in seria asta, sunt echipe mult mai slabe in serie ex: Deva, Sannicolau, Gloria II, Dej, ISCT chiar si CFR-ul vostru, Resita, Salonta...

No mai tb-ule. Urmareste-ma cu atentie: Dejul este oficial echipa satelit a CFR CLUJ. Si cred ca iti imaginezi ca absolut nimeni din conducerea CFR-ul nu are interes ca voi sa promovati. Ce frumoase vor fi meciurile voastre cu Dejul. Deja imi si imaginez vreo 10 CFR-isti in echipa aia care vor face scor de maidan cu voi. :happy :happy Si ca sa iti dai seama cat esti de penibil: tu iti compari echipa favorita cu o echipa care are satelit in aceeasi divizie cu echipa ta favorita.
Dar vorba lui Marijuana sau a cui dracu: Continuati sa fiti fraieri ca o faceti bine!
HAI CFR!

inter
8th July 2005, 14:34
be@ daca nu respecti (si chiar o dai in balarii rau de tot) regulamentul .... asta se intampla !

norocul tau e ca esti fan al un ei echipe cu ai carei ADEVARATI suporteri ma inteleg FOARTE BINE!

sper sa nu exploatezi chestia asta ... si gata cu off-topicul ... mde noi suntem in B acum ...:P

EDMOND_
8th July 2005, 14:35
be@, daca vreau eu sa modific am sa o fac, nu astept in nici un caz aprobarea ta. De obicei imi verific mesajele, acum insa chiar nu am timp si este posibil sa mai gresesc. Asta este, nu suntem perfecti.

Chestia cu ziaristul este chiar nostima, adica ziaristul ala oltean pe care il citezi tu era bine informat iar cel molodovean nu.... Pai parca poezia scria ca ala moldovean e "mai ortoman"... :drak: , desi pana la urma parca tot al moldovean sfārşea intr-un sant.... :D

Chiar be@, pana la urma tu ce esti, baiat sau fata.... sa stiu daca renunt la delicatete si trag cu toate tunurile....

be@
8th July 2005, 14:42
@inter: Cu ce jignisem? Am spus ca aveti niste conducatori idioti .Oare n-am dreptate ?
Daca nu-ti convenea ce-am scris, trebuia sa editezi , nu sa stergi tot mesajul.

inter
8th July 2005, 14:45
vezi ca esti off-topic ...:D asa ca las-o moarta!

EDMOND_
8th July 2005, 15:00
be@ : nu te lua de olteni , ca m-am fript si eu rau de tot cu ei. Ai putea sa te gandesti la ei ca la o alta natie , care traieste dupa reguli nescrise . :ok:

CRAIOVA VA PROMOVA LA PAS IN DIVIZIA A . asta e adevarul. :(

sun, gandesti foarte matur pentru varsta ta... :ok: :)
Insa crezi ca daca be@ nu ar broda toata ziua pe seama oltenilor si si-ar vedea de alea doua echipe cu care cica tine , ar avea cineva ceva cu el?

@ be@, astept raspunsul, esti baiat sau fata .... sau este secret?

be@
8th July 2005, 15:03
Sunt fata, daca asta te ajuta cu ceva....Si nu-mi place cand mi se face o nedreptate.O.K?Sper sa intelegi.

EDMOND_
8th July 2005, 15:15
Pai nu ţi s-a facut nici o nedreptate. Te-am "analizat"dupa cum scrii, si uneori o iei pe aratura.... fii mai calma, stiu ca esti moarta dupa olteni, ca sunt baieti cu sangele fierbinte , dar cauta alte metode...fii si tu mai delicata, nu pune mana pe barda ca nu stii sa o folosesti ... :)

Pana la urma ce treaba ai tu cu divizia B, pregatesti terenul pentru la anul, vrei sa stii ce potential au viitoarele adversare?

be@
8th July 2005, 15:27
Daca am ceva cu oltenii (si daca ai observat, mai sunt ieseni care nu suporta Craiova, nu sunt numai eu) , e datorita faptului ca sunt unii care vorbesc prostii despre noi (vezi Gonzo, Alpi, cu care noi am avut niste conflicte mai demult), si datorita voua( edmond si inter),care sunteti razbunatori.Raman la parerea mea,si nu ai cum sa mi-o schimbi, de vreme ce m-ai avertizat ca daca mai scriu la voi , pe Suporter, imi vei sterge toate mesajele.
Asa ca hai s-o lasam asa cum e. O.K?Nu are rost sa continuam ,fiindca niciodata nu vom cadea de acord.

dragosblue
8th July 2005, 15:34
be@, de ce nu ne lasi si nu te duci pe forumul diviziei A, unde sinteti merituosi participanti ....

EDMOND_
8th July 2005, 15:53
m-ai avertizat ca daca mai scriu la voi , pe Suporter, imi vei sterge toate mesajele.

Ia da tu un link sa vedem , poate m-am exprimat eu gresit.... insa parca am spus ca se va intampla asa daca te mai bagi aiurea in seama si mai scrii prostii! Ce vina am eu ca se intampla des?! Oricum nu ti-am sters decat un singur mesaj , ala de pe stiri, cand ai alergat apoi la Vadim si ai cerut foarte energic sa imi micsoreze salariul si sa nu imi mai dea prima de Craciun.
Pai a fost frumos din partea ta!!?

Siljanoski
8th July 2005, 16:23
Sezonul s-a incheiat deja de multisor, deci cred ca ar fi mai sanatos sa inchidem threadul si sa deschid altul, cu un poll legat de sezonul de B3 care urmeaza. Si, cu toate ca i-am blamat, le urez celor de la Jiul bafta multa in A! Cu toate ca is niste blatisti ordinari(nu m-am putut abtine).

dragosblue
8th July 2005, 16:56
Se pare ca incep manevrele, scrie totalsport.ro :

"Lupta aprinsa pentru promovare
2005/7/8 1:00:00
Vestea ca Petrolul va fi in aceeasi serie cu Universitatea Craiova nu a cazut tocmai bine oficialilor gazari. Ca atare, Florin Bercea a inceput sa colinde pe la mai multe echipe pentru a-si asigura un avantaj in fata oltenilor.

Azi, la Cimpina, miine la Otopeni, “turneu de pace si prietenie” pe la cluburile vecine pentru stabilirea unor relatii trainice, care sa aduca puncte negre pentru o promovare alba. Ca zapada."

Parca Petrolul era filiala ciinilor, sau ma insel eu ?!?!

ieppy
9th July 2005, 13:37
te inesli tu. Nu ami exista nici o relatie. Nici macar la nivel de galerii.

dragosblue
9th July 2005, 17:48
te inesli tu. Nu ami exista nici o relatie. Nici macar la nivel de galerii.
ieppy, am zie era, nu ca este.

eminem_rules
10th July 2005, 09:48
Dunarea se va califica cu siguranta din prima serie
Din a doua sper ca Petrolul sa se califice(pt. ca nu imi plac oltenii)
Iar din ultima chiar nu am intereseaza.
La anul va retrogarada doar una din divizia a?

marinike
12th July 2005, 08:49
Atunci, care e lotul Petrolului ?


lotul petrolului care a facut deplasarea in cantonamentul de la sinaia:

Portari - Bogdan Miron, Florin Olteanu;
Aparatori - Sergiu Bar, George Preda, Ionut Costache, Lorant Fodor, Ciprian Toporan, Cristian Oprea, Gabriel Ghita, Alin Dragan;
Mijlocasi - Laurentiu Marinescu, Gabriel Paraschiv, Marius Pastor, Marian Pirsa, Marius Irimescu, Vasile Ghindaru, Adrian Bitica, Nicusor Copilu, Catalin Bran;
Atacanti - Attila Hatnagy, Costel Ilie, Boris Bosnjakovic, Gabriel Curcan, Constantin Birsan.

be@
13th July 2005, 11:37
Show-ul n-are final

Conducerea lui FC Caracal ameninţă că dacă Adrian Mititelu nu va plăti azi 300.000 de dolari īi va pierde pe cei 11 fotbalişti transferaţi īn iunie. Nebunia dintre Universitatea Craiova şi FC Caracal riscă să devină caz pentru spitalul de boli mintale. După ce pe 21 iunie Universitatea Craiova a transferat unsprezece fotbalişti de la divizionara B FC Caracal īn schimbul a 900.000 de dolari, plătibili īn trei rate, la o lună de la soluţionarea tranzacţiei nimeni nu ştie ai cui sīnt de fapt jucătorii. Adrian Mititelu susţine că are termen pīnă pe 30 iulie să achite suma de 300.000 de dolari, pentru a putea să-i transfere definitiv pe cei unsprezece fotbalişti, Bornescu, Dina, Gīrlă, Vodiţă, Săceanu, D. Mihai, Stoica, Velcovici, Stroescu, Ciobanu şi Ciucă. “Termenul scadent este pe 30, nu mīine (n.r. - astăzi), restul sīnt intoxicaţii ale duşmanilor mei. Sper ca aceste intoxicaţii să nu vină din partea celor de la FC Caracal. Cīnd m-am īnţeles cu Ilinca şi cu Paul Valută l-am transferat şi pe Dorel Stoica, dar cei de acolo īmi spun că nu mai vrea jucătorul. Dar nu e nici o problemă pentru că vom scădea din suma totală”, a afirmat Mititelu. De partea cealaltă cei de la FC Caracal, prin vocea lui Jahani Farid, susţin că: “Dacă Mititelu afirmă că pe 30 este termenul scadent atunci patronul Ştiinţei are dreptate”. Surse apropiate celor doi oameni de afaceri susţin că Mititelu şi Jahani Farid nu au avut o discuţie tocmai ortodoxă, acuzīndu-se reciproc că şi-au dat ţeapă unul altuia.

:drak: :D :happy

bogho
13th July 2005, 11:43
razi degeaba ca s-a rezolvat ieri si problema asta.

papusil
13th July 2005, 12:20
chiar daca s-a rezolvat, tot de ras e, din pacate pentru Craiova :no:

Leo_
13th July 2005, 12:54
Be@ darling, in afara de faptul ca stii sa citesti (nu bag mana in foc, dar sa zicem ca stii) si ca stii sa faci copy-paste din ziarele electronice, chiar nu stiu ce-ai vrut sa spui prin postul tau...sfatul meu: vezi-ti de Iasi si de divizia A si lasa-ne pe noi...chiar nu meritam atata atentie din partea ta...

EDMOND_
13th July 2005, 12:59
Leo, las-o mah, este jobul ei..... :D Nu a trecut prea mult timp de cand plangea pe aici ca ziarele scriu prea mult despre Craiova.... acum face si ea acelasi lucru..... Daca nu ar face asta ar trece neobservata pe forum..... :drak:

be@
13th July 2005, 14:00
Hai , mai baieti !Ne mai amuzam si noi un pic pe seama circului care e la voi .De ce va atacati asa ? :drak:
P.S : edmond si leo , limitati-va la subiectul thredului ,si nu mai faceti comentarii la adresa mea, fiindca sunteti O-T ! :rosu:

desdemona
13th July 2005, 17:00
O-T adica On-Topic, vrei sa zici :drak:

King of Hell
13th July 2005, 17:15
nu mai am rabdare pana in 3 august, sa vad cu cine avem prima victorie.

esku
14th July 2005, 02:05
ce de olteni pe aici.....:D drum bun baietzi......SPRE "C" :drak:

dragosblue
14th July 2005, 03:24
ce de olteni pe aici.....:D drum bun baietzi......SPRE "C" :drak:
Mai bine ca noi,
Decit voi javrele 2 !!! :degete: :degete: :degete:

be@
14th July 2005, 11:28
Braşovul vrea Moldova


Alaltăieri, Romică Paşcu, oficialul proaspetei retrogradate FC Braşov, īşi plimba geanta diplomat pe culoarele Casei Fotbalului. Scrumierele din birourile cītorva ştabi federali jură că l-au auzit pe Breakdance rugīndu-se de aceştia să mute Braşovul īn Seria moldoveană a Diviziei B, unde e o pīine de mīncat īn comparaţie cu Seria a doua, unde concurenţa e mai mare. Aceleaşi scrumiere susţin īnsă că demersul lui Romel a venit cam tīrziu, pentru că de detaşarea pe plaiuri moldave va beneficia Petrolul Ploieşti.

Darkslowstar
14th July 2005, 11:38
Echipele brasovene au fost intotdeauna in seria I. Desi daca ne trimit in seria a II cu Forex si Precizia, echipe bune (Forexul apartine jumate si lui Adrian Ilie si are echipa buna si bani. Se gandesc ca peste un an-doi sa promoveze).
Mie personal imi convine seria a Ii ca asa ii vad si eu pe baieti prin Bucuresti.

be@
14th July 2005, 12:04
Dark, eu cred ca pentru voi ar fi mult mai bine in prima serie .Ati fi mult mai siguri de promovare , decat daca ati juca in cea de-a doua.

bogho
14th July 2005, 12:14
se zvoneste ca "nou reinfiintata" Astra Ploiesti incearca sa cumpere un loc in Divizia B, fiind in discutii destul de avansate cu International Pitesti.

Darkslowstar
14th July 2005, 12:21
Categoric e mai usor in prima seria, desi daca Petrolul nu mai este, e o paine de mancat si acolo. Craiova lui Mititelu nu e decat o gluma proasta, nu o echipa de fotbal. Pacat de suporterii olteni.

marinike
15th July 2005, 11:12
stie cine cat s-a terminat petrolul cu brasov?

Darkslowstar
15th July 2005, 11:23
Transilvania Expres de azi:

FC Brasov a castigat ieri, la Codlea, prima partida amicala de la reluarea pregatirilor, invingand formatia Petrolul Ploiesti cu 2-0. Tehnicianul „stegarilor”, Gigi Multescu, a rulat in prima repriza jucatori nou veniti, iar in actul secund au evoluat si Satmar, Vajda, Poverlovici si Dedu.

dragos_popa17
15th July 2005, 11:38
Da' cum de nu vrea nimeni in B3? Toata lumea-n I si II.

marinike
15th July 2005, 12:26
@Darkslowstar: merci, dar ai idee si care au fost jucatorii ce au jucat la ambele echipe?

Darkslowstar
15th July 2005, 12:27
Nu a scris in TEx dar mai caut. Nici macar marcatorii nu i-au dat :(

King of Hell
15th July 2005, 14:29
Da' cum de nu vrea nimeni in B3? Toata lumea-n I si II.

pentru ca is constienti ca in B3, toate astea din b1, b2.."tari": Brasov, Sibiu, Petrolul, Craiova si care mai is..don't stand a fuckin' chance to gain promotion.

Darkslowstar
15th July 2005, 14:35
Si cine ne-ar impiedica pe noi sa promovam din B3? Intradevar este mai echilibrata seria, dar nu cred ca exista vreo echipa la nivelul nostru. Cu atat mai mult U Cluj, King.
Fara suparare.

dragosblue
15th July 2005, 15:13
pentru ca is constienti ca in B3, toate astea din b1, b2.."tari": Brasov, Sibiu, Petrolul, Craiova si care mai is..don't stand a fuckin' chance to gain promotion.
Cum vrei mai omule sa bage Craiova in seria a 3a?
EXPLICA !!!

Darkslowstar
15th July 2005, 15:18
Adevarul e ca imbecilii din FRF ar putea sa trimita usor Craiova in B1 sau B3, doar nu te astepti sa tina seama de criterii geografice, logice, etc. Ce asteptari poti avea de la ei?

zuzubuoy
15th July 2005, 15:30
Cum vrei mai omule sa bage Craiova in seria a 3a?
EXPLICA !!!

Uiti, ca Extensivul a fost in seria noastra acu' 4-5 ani...... :drak:

dragos_popa17
15th July 2005, 16:07
Pai cum a fost Sibiul in B2 anul trecut putea sa fie si Craiova in B3 anul asta.
@dark E adevarat ca Brasovul ar fi favoriti in B3, dar nu ar fi nici pe departe siguri de calificare. E o serie super-echilibrata in care orice se poate intampla si sunt vreo 5-6 echipe cu sanse reale la promovare.

King of Hell
15th July 2005, 16:15
Si cine ne-ar impiedica pe noi sa promovam din B3? Intradevar este mai echilibrata seria, dar nu cred ca exista vreo echipa la nivelul nostru. Cu atat mai mult U Cluj, King.
Fara suparare.

om vedea. da auzi am o intrebare...alea ce gata pe 2 joaca nush ce baraj...la brasov se joaca?

Darkslowstar
15th July 2005, 16:25
Intreaba si tu la FRF peste vreo 10 luni. :D

Darkslowstar
18th July 2005, 11:21
@Darkslowstar: merci, dar ai idee si care au fost jucatorii ce au jucat la ambele echipe?

Am gasit in presa de azi, Buna Ziua Brasov

Primele meciuri amicale ale stegarilor
FC Braşov – Petrolul Ploieşti 2-0 (2-0)
Teren Codlea. Timp īnsorit. Teren bun.
Au īnscris: Nicolae (min. 9), Cheţan (min. 42).
FC Braşov: Mogoş – A. Vajda, Nofitovici, Petre, Moga – Dumitrescu, Pintea, Sătmar, Cheţan – Şerban, Nicolae. Au mai jucat: Placta – Daniel, Poverlovici, Nemţescu, Cozma, Cătană, Dedu, Vasiliu, Chirciu. Antrenor: Gheorghe Mulţescu.
Petrolul: Miron – Preda, Toporan, Oprea, Costache, Ghiţ㠖 Marinescu, Irimescu, Pārşe – Hadnagy, Bosniacovici. Au mai jucat: Zdrānc㠖 Georgescu, Bar, Fodor, Cāmpeanu, Pasztor, Biţică, Vasile Ghindaru, Bārsan, Ilie Costel.
Primul amical al sezonului pe care stegarii l-au efectuat l-au susţinut īn faţa petroliştilor ploieşteni, care au prezentat prima garnitură. La braşoveni, noul tehnician Gigi Mulţescu a folosit īn marea majoritate jucători noi, care s-au prezentat īn testări, la care s-au implementat şi unii din jucătorii care au evoluat mai puţin īn prima echipă īn campionatul precedent. Meciul a fost cursiv, cu acţiuni concentrate pe poartă, īn care gazdele au controlat mai mult jocul. Au şi īnscris două goluri bine construite īn minutul 9, prin Nicolae (la o centrare a lui Atilla Vajda, de pe dreapta) şi īn minutul 42, prin Cheţan. Nicolae, īn minutul 21 şi Pintea īn minutul 77 au avut posibilitatea să urce scorul, dar mingile trimise cu capul şi respectiv din 18 m, au ocolit de puţin poarta.

Kidu
18th July 2005, 14:23
Mai este si FC sibiu in seria a III-a. Se complica ecuatia promovarii, desi ca favorita o vad pe FC Bihor.

marinike
26th July 2005, 14:50
nici nu s-au inscris bine toate echipele la frf ptr viitorul campionat si deja se vb despre desfintarea unora dintre ele, bineinteles din motive financiare. este cazul la campina undefinantatorul chitu ameninta nu numai cu neinscrierea in sezonul urmator ci chiar cu desfintarea. dc este doar vrajeala ptr a obtine mai multi bani de la primarie nu ii merge deoarece primarul a spus ca bugetul a fost aprobat si nu mai are ce face.


Pentru conducerea clubului Poiana Campina a fost un sfarsit de saptamana greu, cu decizii vitale, care au pus in discutie chiar supravietuirea acestei echipe cu o traditie de 82 ani. Cu toate acestea, in conditiile in care ieri a inceput stagiul de pregatire centralizata, cu un nou antrenor - jucator - Ştefan Nanu, presedintele Dan Chitu este sceptic privind viitorul echipei. "Este inadmisibil - a spus Chitu - ca, de aproape o luna, sa fiu purtat pe drumuri, iar acum sa mi se spuna aceleasi lucruri care mi s-au spus si la prima intalnire cu primarul Tiseanu. Eu nu sunt papagalul nimanui ! Pai, eu am cheltuit peste trei miliarde lei numai in ultimul an, iar ei se comporta de maniera aceasta ?! Eu nu pot admite asa ceva ! Imi pare extrem de rau, dar asa nu se mai poate! Nu mai pot din punct de vedere financiar sa sustin o activitate de performanta de asemenea amploare fara sa ma sprijine nimeni ! Pentru aceasta echipa cu o traditie de 82 ani, eu nu stau cu mana intinsa la nimeni, cu atat mai mult la actuala administratie..." Presedintele Chitu a continuat la fel de vehement: "De la inceputul pregatirilor am cheltuit destui bani si am primit in schimb doar vorbe... Am cheltuit bani cu cazarea si masa pentru mai multi jucatori, din toate colturile tarii, mi-am pus obrazul si onoarea mea in joc pentru Ştefan Nanu, care a lasat un contract de 30.000 de euro la Galati pentru a veni la Poiana ca antrenor - jucator, iar Viorel Kraus ca director tehnic, ambii venind doar din prietenie pentru mine... Iar primarul si celelalte autoritati se comporta intr-un mod incalificabil. Imi pare rau, dar asa nu mai pot continua !"
De altfel, ieri, la pranz, intr-o conferinta de presa, presedintele Dan Ştefan Chitu a anuntat: "Din cauza problemelor financiare suntem obligati sa abandonam activitatea. Am atentionat, de ani de zile, ca o astfel de activitate nu poate fi sustinuta de un singur om. Pana la 10 august trebuie sa prezint garantii bancare catre FRF pentru a putea inscrie echipa in Divizia B. De asemenea, trebuie sa inchei contracte cu jucatorii si antrenorii. Imi pare extrem de rau, in conditiile actuale, in care cu mari eforturi primarul de-abia cu un sfert de ora inainte de aceasta conferinta de presa m-a anuntat ca-mi poate aloca suma de doua miliarde lei, nu se poate continua o activitate de performanta. Imi retrag orice sprijin privind activitatea echipei... Consider ca mi-am facut datoria fata de Campina si fata de campineni... Am dus de unul singur aceasta echipa, dar... nu se mai poate...", dupa care lacrimile l-au impiedicat pe presedintele Chitu sa mai continue. "Nu exista vointa politica !" - a concluzionat dupa un timp presedintele Chitu. L-am contactat si pe primarul Horia Tiseanu, care a comentat anuntul presedintelui Chitu astfel: "Primaria si Consiliul Local Campina au intentia de a sprijini echipa Poiana. S-au analizat posibilitatile de finantare, iar in acest moment bugetul este deja foarte bine stabilit si nu putem aloca mai mult de un miliard lei. Chiar astazi (n.r. - luni) am mai avut o discutie cu Comisia de finante a Consiliului si am ajuns la concluzia ca mai mult de doua miliarde lei nu se pot aloca sub nici o forma. Joi, la sedinta de Consiliu, se va discuta acest aspect si nu cred ca putem mai mult pentru ca deja exista contracte de executie pentru majoritatea lucrarilor de investitii, singurul loc de unde am mai putea folosi unele fonduri, printr-o rectificare a bugetului".
extrasul este din ziarul prahova

King of Hell
26th July 2005, 15:09
Sibiu din partea mea sa fie in B3, inca 6 puncte castigate usor. Singurele locuri unde presimt ca nu venim cu puncte ar fi Oradea si Medias...in rest calcam peste cadavre.

Angelina Jolie
26th July 2005, 17:02
Uiti, ca Extensivul a fost in seria noastra acu' 4-5 ani...... :drak:
Da, dar atunci nu erau decat 2 serii. B1 si B2.
Axaphat, amuzant ca de obicei. :happy

Ultras
27th July 2005, 12:48
International Pitesti a fost retrogradata in Divizia C! Asta din cauza datoriilor neachitate catre jucatori. In mod normal acum va fi invitata Building Vanju Mare sa joace in B.

spinU
27th July 2005, 23:37
maine se stabilesc oficial cele trei serii de "b"

zuzubuoy
28th July 2005, 13:07
Cum afla cineva ceva, sa posteze AICI!!! :D

zuzubuoy
28th July 2005, 14:11
Nimeni, nimik ? :pace:

bogho
28th July 2005, 14:12
din cate stiam eu, pe 3 august, devin oficiale componentele seriilor din divizia B

zuzubuoy
28th July 2005, 14:15
No hai, c-am gasit eu!

zuzubuoy
28th July 2005, 14:16
Seria I
1. FC Braşov
2. Midia Năvodari
3. Callatis Mangalia
4. FC Altay Constanţa
5. Dunărea Galaţi
6. Dacia Unirea Brăila
7. Ceahlăul Piatra Neamţ
8. Petrolul Moineşti
9. FC Botoşani
10. Gloria Buzău
11. Precizia Săcele
12. FCM Tīrgovişte
13. Laminorul Roman
14. Forex Braşov
15. Cetate Suceava
16. Portul Constanţa

zuzubuoy
28th July 2005, 14:16
Seria a II-a
1. Univ. Craiova
2. FC Sibiu
3. CS Otopeni
4. Petrolul Ploieşti
5. Unirea Urziceni
6. Dacia Mioveni
7. I nternaţional Piteşti
8. FC Caracal
9. Minerul Motru
10. Rapid II Bucureşti
11. Inter Gaz Bucureşti
12. Juventus Bucureşti
13. Dinamo II Bucureşti
14. Dunărea Giurgiu
15. Poiana Cīmpina
16. CSM Rīmnicu Vīlcea

zuzubuoy
28th July 2005, 14:17
Si nu in ultimul rand...:
Seria a III-a
1. Unirea Alba Iulia
2. Gaz Metan Mediaş
3. FC Oradea
4. Liberty Salonta
5. Olimpia Satu Mare
6. Armătura Zalău
7. “U” Cluj
8. Industria Sīrmii Cīmpia Turzii
9. Unirea Sīnnicolau Mare
10. FCM UTA Arad
11. CS Deva
12. Unirea Dej
13. FCM Reşita
14. Minerul Lupeni
15. CFR Timişoara
16. Gloria II Bistriţa

KPax
28th July 2005, 14:58
in seria 1: fc brasov
in seria 2: otopeni/craiova, sibiul a iesit din carti
in seria 3: gaz metan medias

zuzubuoy
28th July 2005, 15:03
Seria I: FC Brasov
Seria II: FC Sibiu
Seria III: FC Bihor :yeah:

zuzubuoy
28th July 2005, 15:05
Invazie de ardeleni!!!

KPax
28th July 2005, 15:05
Seria I: FC Brasov
Seria II: FC Sibiu
Seria III: FC Bihor :yeah:

sibiul are ca obiectiv reconstructia echipei

zuzubuoy
28th July 2005, 15:08
Stiu, dar nu prea "vad" cine altcineva ar putea promova din a II-a...???

KPax
28th July 2005, 15:15
Stiu, dar nu prea "vad" cine altcineva ar putea promova din a II-a...???

sursa prosport: Promovează īn Divizia A echipele clasate pe locurile 1 şi 2 īn fiecare din cele două serii ale Diviziei


dar is 3 seriii, eu nu mai inteleg nimic

bogho
28th July 2005, 15:22
sibiul are ca obiectiv reconstructia echipei

Teoretic si Craiova are acelasi obiectiv. Momentan, cei mai multi microbisti o vad pe Craiova promovand in special datorita istoriei, si nu lotului actual. In special, in conditiile in care marea majoritate a celor care vorbesc despre actualul lot nici macar nu se prezinta la antrenamentele echipei, dar totusi se dau cu parerea despre antrenor, jucatori, etc...

Personal, sper sa promovam!
PROMOVARE, asta va trebui sa fie obiectivul principal al echipei Univ. Craiova /hello



PS. Din cunostintele mele, teoretic, International Pitesti, nu a fost retrogradata in Divizia C!?

Cristy
28th July 2005, 15:22
hai olteniiii, ca jucati cu RAPID din pacate 2 :P:P:P

bogho
28th July 2005, 15:25
si, care e problema? Tot vom fi prezenti la meci, acolo pe Calea Veseliei!

zuzubuoy
28th July 2005, 15:26
Anul asta promoveaza echipele de pe locul 1., iar echipele de pe doi joaca un mini-turneu (pe plaja :D ), fiecare-cu-fiecare. Cel putin asa stiu eu...
PS: Iar din A pica doar una...(cel putin asa stiu eu)

Corect? :help:

be@
28th July 2005, 15:31
Din A pica doua, si vin 4.Adica locul I din fiecare serie , plus castigatoarea turneului echipelor clasate pe locul II in serii.

bogho
28th July 2005, 15:31
Cam asa ceva. Promoveaza doar primele echipe.
Iar cele de pe locul 2 joaca un miniturneu, in decurs de o saptamana pe teren neutru, B1-B3, B2-B3, B1-B2( sambata, miercuri, sambata).


Unde

B1- echipa de pe doi din B1
B2- echipa de pe doi din B2
B3- echipa de pe doi din B3

zuzubuoy
28th July 2005, 15:32
Da, da! Scuze, dar pe caldura asta nu mai stiu nici cat e 1+1.... :headbang:

KPax
28th July 2005, 15:34
sursa prosport:
Īncepīnd cu anul competiţional 2006-2007 fotbalul romānesc, la nivelul primelor trei divizii, va fi structurat astfel:

DIVIZIA A: 18 echipe
Rămān īn Divizia A echipele clasate pe locurile 1 – 14
Retrogradează īn Divizia B echipele clasate pe locurile 18, 17, 16 şi 15
Promovează īn Divizia A echipele clasate pe locurile 1 şi 2 īn fiecare din cele două serii ale Diviziei B

DIVIZIA B: 2 serii a cāte 18 echipe
Rămān īn Divizia B echipele clasate pe locurile 3 – 14 īn fiecare din cele două serii
Retrogradează īn Divizia C echipele clasate pe locurile 18, 17, 16 şi 15 īn fiecare dintre cele două serii
Promovează din Divizia C īn Divizia B un număr total de 8 echipe, respectiv echipele clasate pe primul loc īn fiecare dintre cele 6 serii şi alte două echipe clasate pe locul doi, urmare a cāştigării turneelor de baraj

DIVIZIA C: 6 serii a cāte 18 echipe
Retrogradează īn Divizia D un număr de 21 de echipe:
a) echipele clasate pe locurile 18, 17 şi 16 īn fiecare serie
b) alte trei echipe cel mai slab clasate pe locul 15 (departajare prin număr de puncte, victorii, golaveraj general, goluri mai multe marcate, goluri mai multe marcate īn deplasare etc)
Promovează īn Divizia B:
a) echipele clasate pe primul loc īn fiecare din cele 6 serii ale Diviziei C
b) alte două echipe, clasate pe locul doi īn serii, care au cāştigat turneele de baraj. (Cele şase echipe de pe locul secund se repartizează prin tragere la sorţi īn două grupe a cāte trei echipe. Se joacă pe teren neutru, sistem turneu, īn total 3 jocuri – sāmbătă, miercuri, sāmbătă)

Īn urma disputării jocurilor de baraj vor promova īn Divizia C 21 de echipe.

bogho
28th July 2005, 15:47
pai acum e vorba de anul 2005/2006 si nu 2006/2007!

Ultras
28th July 2005, 17:10
PS. Din cunostintele mele, teoretic, International Pitesti, nu a fost retrogradata in Divizia C!?

Se pare ca mai au drept de apel...

Asa cum am anticipat FC Sibiu in seria 2 si Minerul Lupeni in seria 3...

bob
29th July 2005, 11:59
zzzzzzzzzzzzzzt, sibiul nu va avea probleme ! daca seria transilvaneana se joaca corect, sibienii sunt in a.

Ultras
29th July 2005, 12:09
Ce-are scula cu prefectura??? :sleep:

KPax
29th July 2005, 12:31
zzzzzzzzzzzzzzt, sibiul nu va avea probleme ! daca seria transilvaneana se joaca corect, sibienii sunt in a.

imi pare foarte rau, dar Sibiul are deja mari probleme

King of Hell
29th July 2005, 13:30
Bob, lol, sibiu in A???? Ce serie transilvaneana? :-/

zuzubuoy
29th July 2005, 14:12
Pt. el Craiova e in Ardeal.... :happy

Leo_
29th July 2005, 14:20
Bob are dreptate...Seria transilvaneana e singura din care Sibiul ar putea promova :D

t.b.
29th July 2005, 14:40
Ce vorbiti mai acolo? Seria a 3-a e cea mai echilibrata, sunt cele mai multe echipe care se bat la promovare: Bihor, Goz, U, Olimpia, UTA... In celelalte serii nu se bat decat cate 2 echipe: Brasov - Ceahlaul si Petrolul - Sibiu in aialalta, dar de la Sibiu o plecat cei mai buni jucatori deci au sanse mici... Aici o sa fie lupta cea mai stransa, pentru locul 2:D, ca pe unu stie toata lumea ca va fi "U" :happy:

King of Hell
29th July 2005, 21:46
Bine ma, acum sa fim seriosi, Sibiu si anu' trecut in b3 gata pe 5. Mai lasati-ma cu Sibiu...Eu sincer vad o lupta pentru promovare intre U si Bihor, restul nu conteaza.

marinike
29th July 2005, 23:52
in seria a doua cred ca petrolul trebuie scoasa din calculelele promovarii inca de la inceput deoarece abia are stadion pentru divizia b, ce sa mai vb despre a. cu toate aceste sunt sigur ca va trage multe sfori si va decide promovata de la anul.

in alta ordine de idei pe 14 aug se organizeaza la ploiesti, pe ilie oana, un meci caritabil, o reeditare a finalei cupei din '95 intre petrolul 95 si rapid 95. in acelasi timp acesta va fi si meciul de retragere a lui vivi rachita. intrarea va costa 1 leu nou iar banii obtinuti vor fi donati sinistratilor din zona moldovei. jucatorii vor dona cate 100 lei noi. de asemenea sunt asteptati la eveniment si fostele glorii ale petrolului din anii 70.

bogho
1st August 2005, 11:54
Legat de Sibiu, din cunostintele mele, si-au schimbat antrenorul si cam tot lotul de jucatori. Nu stiu daca vor mai fi in lupta pentru promovare.

bogho
3rd August 2005, 12:32
Programul complet al turului pentru cele 3 serii din divizia B

Seria B1

Etapa 1
Petrolul Moineşti - Dunărea Galaţi
Cetate Suceava - Callatis Mangalia
Midia Năvodari - Gloria Buzău
Ceahlăul - FC Braşov
Portul Constanţa - Precizia Săcele
Forex Braşov - FC Botoşani
Altay Constanţa - Dacia Unirea Brăila
Laminorul Roman - FCM Tīrgovişte

Etapa 2
Callatis Mangalia - Petrolul Moineşti
Gloria Buzău - Cetate Suceava
FC Braşov - Midia Năvodari
Precizia Săcele - Ceahlăul
FC Botoşani - Portul Constanţa
Dacia Unirea Brăila - Forex Braşov
FCM Tīrgovişte - Altay Constanţa
Dunărea Galaţi - Laminorul Roman

Etapa 3
Callatis Mangalia - Dunărea Galaţi
Petrolul Moineşti - Gloria Buzău
Cetate Suceava - FC Braşov
Midia Năvodari - Precizia Săcele
Ceahlăul - FC Botoşani
Portul Constanţa - Dacia Unirea Brăila
Forex Braşov - FCM Tīrgovişte
Altay Constanţa - Laminorul Roman

Etapa 4
Gloria Buzău - Callatis Mangalia
FC Braşov - Petrolul Moineşti
Precizia Săcele - Cetate Suceava
FC Botoşani - Midia Năvodari
Dacia Unirea Brăila - Ceahlăul
FCM Tīrgovişte - Portul Constanţa
Laminorul Roman - Forex Braşov
Dunărea Galaţi - Altay Constanţa

Etapa 5
Gloria Buzău - Dunărea Galaţi
Callatis Mangalia - FC Braşov
Petrolul Moineşti - Precizia Săcele
Cetate Suceava - FC Botoşani
Midia Năvodari - Dacia Unirea Brăila
Ceahlăul - FCM Tīrgovişte
Portul Constanţa - Laminorul Roman
Forex Braşov - Altay Constanţa

Etapa 6
FC Braşov - Gloria Buzău
Precizia Săcele - Callatis Mangalia
FC Botoşani - Petrolul Moineşti
Dacia Unirea Brăila - Cetate Suceava
FCM Tīrgovişte - Midia Năvodari
Laminorul Roman - Ceahlăul
Altay Constanţa - Portul Constanţa
Dunărea Galaţi - Forex Braşov

Etapa 7
FC Braşov - Dunărea Galaţi
Gloria Buzău - Precizia Săcele
Callatis Mangalia - FC Botoşani
Petrolul Moineşti - Dacia Unirea Brăila
Cetate Suceava - FCM Tīrgovişte
Midia Năvodari - Laminorul Roman
Ceahlăul - Altay Constanţa
Portul Constanţa - Forex Braşov

Etapa 8
Precizia Săcele - FC Braşov
FC Botoşani - Gloria Buzău
Dacia Unirea Brăila - Callatis Mangalia
FCM Tīrgovişte - Petrolul Moineşti
Laminorul Roman - Cetate Suceava
Altay Constanţa - Midia Năvodari
Forex Braşov - Ceahlăul
Dunărea Galaţi - Portul Constanţa

Etapa 9
Dunărea Galaţi - Precizia Săcele
FC Braşov - FC Botoşani
Gloria Buzău - Dacia Unirea Brăila
Callatis Mangalia - FCM Tīrgovişte
Petrolul Moineşti - Laminorul Roman
Cetate Suceava - Altay Constanţa
Midia Năvodari - Forex Braşov
Ceahlăul - Portul Constanţa

Etapa 10
FC Botoşani - Precizia Săcele
Dacia Unirea Brăila - FC Braşov
FCM Tīrgovişte - Gloria Buzău
Laminorul Roman - Callatis Mangalia
Altay Constanţa - Petrolul Moineşti
Forex Braşov - Cetate Suceava
Portul Constanţa - Midia Năvodari
Ceahlăul - Dunărea Galaţi

Etapa 11
Dunărea Galaţi - FC Botoşani
Precizia Săcele - Dacia Unirea Brăila
FC Braşov - FCM Tīrgovişte
Gloria Buzău - Laminorul Roman
Callatis Mangalia - Altay Constanţa
Petrolul Moineşti - Forex Braşov
Cetate Suceava - Portul Constanţa
Midia Năvodari - Ceahlăul

Etapa 12
Dacia Unirea Brăila - FC Botoşani
FCM Tīrgovişte - Precizia Săcele
Laminorul Roman - FC Braşov
Altay Constanţa - Gloria Buzău
Forex Braşov - Callatis Mangalia
Portul Constanţa - Petrolul Moineşti
Ceahlăul - Cetate Suceava
Midia Năvodari - Dunărea Galaţi

Etapa 13
Dunărea Galaţi - Dacia Unirea Brăila
FC Botoşani - FCM Tīrgovişte
Precizia Săcele - Laminorul Roman
FC Braşov - Altay Constanţa
Gloria Buzău - Forex Braşov
Callatis Mangalia - Portul Constanţa
Petrolul Moineşti - Ceahlăul
Cetate Suceava - Midia Năvodari

Etapa 14
FCM Tīrgovişte - Dacia Unirea Brăila
Laminorul Roman - FC Botoşani
Altay Constanţa - Precizia Săcele
Forex Braşov - FC Braşov
Portul Constanţa - Gloria Buzău
Ceahlăul - Callatis Mangalia
Midia Năvodari - Petrolul Moineşti
Cetate Suceava - Dunărea Galaţi

Etapa 15
Dunărea Galaţi - FCM Tīrgovişte
Dacia Unirea Brăila - Laminorul Roman
FC Botoşani - Altay Constanţa
Precizia Săcele - Forex Braşov
FC Braşov - Portul Constanţa
Gloria Buzău - Ceahlăul
Callatis Mangalia - Midia Năvodari
Petrolul Moineşti - Cetate Suceava

Seria B2

Etapa 1
Rapid II - U Craiova
CS Rīmnicu Vīlcea - Internaţional Ploieşti
FC Sibiu - Intergaz
Poiana Cīmpina - Minerul Motru
Unirea Urziceni - Petrolul Ploieşti
Dunărea Galaţi - CS Otopeni
Juventus Bucureşti - Dacia Mioveni
FC Caracal - Dinamo II

Etapa 2
Internaţional Ploieşti - Rapid II
Intergaz - CS Rīmnicu Vīlcea
Minerul Motru - FC Sibiu
Petrolul Ploieşti - Poiana Cīmpina
CS Otopeni - Unirea Urziceni
Dacia Mioveni - Dunărea Galaţi
Dinamo II - Juventus Bucureşti
U Craiova - FC Caracal

Etapa 3
Internaţional Ploieşti - U Craiova
Rapid II - Intergaz
CS Rīmnicu Vīlcea - Minerul Motru
FC Sibiu - Petrolul Ploieşti
Poiana Cīmpina - CS Otopeni
Unirea Urziceni - Dacia Mioveni
Dunărea Galaţi - Dinamo II
Juventus Bucureşti - FC Caracal

Etapa 4
Intergaz - Internaţional Ploieşti
Minerul Motru - Rapid II
Petrolul Ploieşti - CS Rīmnicu Vīlcea
CS Otopeni - FC Sibiu
Dacia Mioveni - Poiana Cīmpina
Dinamo II - Unirea Urziceni
FC Caracal - Dunărea Galaţi
U Craiova - Juventus Bucureşti

Etapa 5
Intergaz - U Craiova
Internaţional Ploieşti - Minerul Motru
Rapid II - Petrolul Ploieşti
CS Rīmnicu Vīlcea - CS Otopeni
FC Sibiu - Dacia Mioveni
Poiana Cīmpina - Dinamo II
Unirea Urziceni - FC Caracal
Dunărea Galaţi - Juventus Bucureşti

Etapa 6
Minerul Motru - Intergaz
Petrolul Ploieşti - Internaţional Ploieşti
CS Otopeni - Rapid II
Dacia Mioveni - CS Rīmnicu Vīlcea
Dinamo II - FC Sibiu
FC Caracal - Poiana Cīmpina
Juventus Bucureşti - Unirea Urziceni
U Craiova - Dunărea Galaţi

Etapa 7
Minerul Motru - U Craiova
Intergaz - Petrolul Ploieşti
Internaţional Ploieşti - CS Otopeni
Rapid II - Dacia Mioveni
CS Rīmnicu Vīlcea - Dinamo II
FC Sibiu - FC Caracal
Poiana Cīmpina - Juventus Bucureşti
Unirea Urziceni - Dunărea Galaţi

Etapa 8
Petrolul Ploieşti - Minerul Motru
CS Otopeni - Intergaz
Dacia Mioveni - Internaţional Ploieşti
Dinamo II - Rapid II
FC Caracal - CS Rīmnicu Vīlcea
Juventus Bucureşti - FC Sibiu
Dunărea Galaţi - Poiana Cīmpina
U Craiova - Unirea Urziceni

Etapa 9
U Craiova - Petrolul Ploieşti
Minerul Motru - CS Otopeni
Intergaz - Dacia Mioveni
Internaţional Ploieşti - Dinamo II
Rapid II - FC Caracal
CS Rīmnicu Vīlcea - Juventus Bucureşti
FC Sibiu - Dunărea Galaţi
Poiana Cīmpina - Unirea Urziceni

Etapa 10
CS Otopeni - Petrolul Ploieşti
Dacia Mioveni - Minerul Motru
Dinamo II - Intergaz
FC Caracal - Internaţional Ploieşti
Juventus Bucureşti - Rapid II
Dunărea Galaţi - CS Rīmnicu Vīlcea
Unirea Urziceni - FC Sibiu
Poiana Cīmpina - U Craiova

Etapa 11
U Craiova - CS Otopeni
Petrolul Ploieşti - Dacia Mioveni
Minerul Motru - Dinamo II
Intergaz - FC Caracal
Internaţional Ploieşti - Juventus Bucureşti
Rapid II - Dunărea Galaţi
CS Rīmnicu Vīlcea - Unirea Urziceni
FC Sibiu - Poiana Cīmpina

Etapa 12
Dacia Mioveni - CS Otopeni
Dinamo II - Petrolul Ploieşti
FC Caracal - Minerul Motru
Juventus Bucureşti - Intergaz
Dunărea Galaţi - Internaţional Ploieşti
Unirea Urziceni - Rapid II
Poiana Cīmpina - CS Rīmnicu Vīlcea
FC Sibiu - U Craiova

Etapa 13
U Craiova - Dacia Mioveni
CS Otopeni - Dinamo II
Petrolul Ploieşti - FC Caracal
Minerul Motru - Juventus Bucureşti
Intergaz - Dunărea Galaţi
Internaţional Ploieşti - Unirea Urziceni
Rapid II - Poiana Cīmpina
CS Rīmnicu Vīlcea - FC Sibiu

Etapa 14
Dinamo II - Dacia Mioveni
FC Caracal - CS Otopeni
Juventus Bucureşti - Petrolul Ploieşti
Dunărea Galaţi - Minerul Motru
Unirea Urziceni - Intergaz
Poiana Cīmpina - Internaţional Ploieşti
FC Sibiu - Rapid II
CS Rīmnicu Vīlcea - U Craiova

Etapa 15
U Craiova - Dinamo II
Dacia Mioveni - FC Caracal
CS Otopeni - Juventus Bucureşti
Petrolul Ploieşti - Dunărea Galaţi
Minerul Motru - Unirea Urziceni
Intergaz - Poiana Cīmpina
Internaţional Ploieşti - FC Sibiu
Rapid II - CS Rīmnicu Vīlcea

Seria B3

Etapa 1
CS Deva - Olimpia Satu-Mare
UTA - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Minerul Lupeni - Liberty Oradea
Apulum - Gaz Metan Mediaş
Gloria Bistriţa II - FC Bihor Oradea
U Cluj - Tricotaje Ineu
Unirea Sīnnicolaul Mare - Armătura Zalău
CFR Timişoara - Unirea Dej

Etapa 2
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - CS Deva
Liberty Oradea - UTA
Gaz Metan Mediaş - Minerul Lupeni
FC Bihor Oradea - Apulum
Tricotaje Ineu - Gloria Bistriţa II
Armătura Zalău - U Cluj
Unirea Dej - Unirea Sīnnicolaul Mare
Olimpia Satu-Mare - CFR Timişoara

Etapa 3
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Olimpia Satu-Mare
CS Deva - Liberty Oradea
UTA - Gaz Metan Mediaş
Minerul Lupeni - FC Bihor Oradea
Apulum - Tricotaje Ineu
Gloria Bistriţa II - Armătura Zalău
U Cluj - Unirea Dej
Unirea Sīnnicolaul Mare - CFR Timişoara

Etapa 4
Liberty Oradea - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Gaz Metan Mediaş - CS Deva
FC Bihor Oradea - UTA
Tricotaje Ineu - Minerul Lupeni
Armătura Zalău - Apulum
Unirea Dej - Gloria Bistriţa II
CFR Timişoara - U Cluj
Olimpia Satu-Mare - Unirea Sīnnicolaul Mare

Etapa 5
Liberty Oradea - Olimpia Satu-Mare
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Gaz Metan Mediaş
CS Deva - FC Bihor Oradea
UTA - Tricotaje Ineu
Minerul Lupeni - Armătura Zalău
Apulum - Unirea Dej
Gloria Bistriţa II - CFR Timişoara
U Cluj - Unirea Sīnnicolaul Mare

Etapa 6
Gaz Metan Mediaş - Liberty Oradea
FC Bihor Oradea - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Tricotaje Ineu - CS Deva
Armătura Zalău - UTA
Unirea Dej - Minerul Lupeni
CFR Timişoara - Apulum
Unirea Sīnnicolaul Mare - Gloria Bistriţa II
Olimpia Satu-Mare - U Cluj

Etapa 7
Gaz Metan Mediaş - Olimpia Satu-Mare
Liberty Oradea - FC Bihor Oradea
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Tricotaje Ineu
CS Deva - Armătura Zalău
UTA - Unirea Dej
Minerul Lupeni - CFR Timişoara
Apulum - Unirea Sīnnicolaul Mare
Gloria Bistriţa II - U Cluj

Etapa 8
FC Bihor Oradea - Gaz Metan Mediaş
Tricotaje Ineu - Liberty Oradea
Armătura Zalău - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Unirea Dej - CS Deva
CFR Timişoara - UTA
Unirea Sīnnicolaul Mare - Minerul Lupeni
U Cluj - Apulum
Olimpia Satu-Mare - Gloria Bistriţa II

Etapa 9
Olimpia Satu-Mare - FC Bihor Oradea
Gaz Metan Mediaş - Tricotaje Ineu
Liberty Oradea - Armătura Zalău
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Unirea Dej
CS Deva - CFR Timişoara
UTA - Unirea Sīnnicolaul Mare
Minerul Lupeni - U Cluj
Apulum - Gloria Bistriţa II

Etapa 10
Tricotaje Ineu - FC Bihor Oradea
Armătura Zalău - Gaz Metan Mediaş
Unirea Dej - Liberty Oradea
CFR Timişoara - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Unirea Sīnnicolaul Mare - CS Deva
U Cluj - UTA
Gloria Bistriţa II - Minerul Lupeni
Apulum - Olimpia Satu-Mare

Etapa 11
Olimpia Satu-Mare - Tricotaje Ineu
FC Bihor Oradea - Armătura Zalău
Gaz Metan Mediaş - Unirea Dej
Liberty Oradea - CFR Timişoara
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Unirea Sīnnicolaul Mare
CS Deva - U Cluj
UTA - Gloria Bistriţa II
Minerul Lupeni - Apulum

Etapa 12
Armătura Zalău - Tricotaje Ineu
Unirea Dej - FC Bihor Oradea
CFR Timişoara - Gaz Metan Mediaş
Unirea Sīnnicolaul Mare - Liberty Oradea
U Cluj - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Gloria Bistriţa II - CS Deva
Apulum - UTA
Minerul Lupeni - Olimpia Satu-Mare

Etapa 13
Olimpia Satu-Mare - Armătura Zalău
Tricotaje Ineu - Unirea Dej
FC Bihor Oradea - CFR Timişoara
Gaz Metan Mediaş - Unirea Sīnnicolaul Mare
Liberty Oradea - U Cluj
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Gloria Bistriţa II
CS Deva - Apulum
UTA - Minerul Lupeni

Etapa 14
Unirea Dej - Armătura Zalău
CFR Timişoara - Tricotaje Ineu
Unirea Sīnnicolaul Mare - FC Bihor Oradea
U Cluj - Gaz Metan Mediaş
Gloria Bistriţa II - Liberty Oradea
Apulum - Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii
Minerul Lupeni - CS Deva
UTA - Olimpia Satu-Mare

Etapa 15
Olimpia Satu-Mare - Unirea Dej
Armătura Zalău - CFR Timişoara
Tricotaje Ineu - Unirea Sīnnicolaul Mare
FC Bihor Oradea - U Cluj
Gaz Metan Mediaş - Gloria Bistriţa II
Liberty Oradea - Apulum
Industria Sīrmei Cīmpia-Turzii - Minerul Lupeni
CS Deva - UTA

t.b.
3rd August 2005, 12:43
Avem un inceput usor, trebuie neaparat 15 puncte in primele 5 etape.... Program excelent pentru "U", e bine ca avem meciul cu Bihorul in ultima etapa...

Mishumacher
5th August 2005, 15:19
Nu stiu daca Petrolul are chiar asa mari sanse sa promoveze!!!NU cred ca se vrea la pLoiesti asa ceva.Ar fi un miracol sa promoveze!!

Decat pe Poiana Campina cred ca sunt in stare sa-i bata!!!

Ati mai auzit ceva de Astra???

Darkslowstar
27th August 2005, 12:48
In acest moment Steagu conduce cu 2-0, prin autogolul lui Nicola si penalty-ul lui Dragulin. Forza Steagu!

Darkslowstar
27th August 2005, 12:58
La Sacele Precizia e la egalitate cu Ceahlaul. Daca ii tine in sah pe plaiesi am recuperat 2 din cele 3 puncte pierdute la Piatra Neamt saptamana trecuta. Si echipele constantene sunt conduse, deci pana acuma so far so good.

Darkslowstar
27th August 2005, 13:05
3-0 pt Steagu, Dragulin reuseste dubla!

DIXX
27th August 2005, 15:12
E ceva de capul lor?

Bancaru
27th August 2005, 16:20
Cine e Dragulin? Se pare ca nu ati avut emotii. E bine ca inafara de Botosani, care nu vor tine pasul, nu prea s-au distantat. Trebuie sa castigati afara puncte.

Vadim
27th August 2005, 21:11
Discutii dupa etapa a doua a Diviziei B. Mai jos rezultatele si marcatorii.

B1
Etapa2
Callatis Mangalia - Petrolul Moinesti 0 - 2 Ursu 18, Dragomirescu 78p
Gloria Buzau - Cetatea Suceava 2 - 1 Albinaru 4, Mutiu 63 - Onciu 81
FC Brasov - Midia Navodari 3 - 0 Nicola 35og, 55p, Dragulin 86
Precizia Sacele - Ceahlaul Piatra-Neamt 0 - 0 -
FC Botosani - Portul Constanta 2 - 1 Ivasca 4p, Hrinca 50 - Bagnoti 5
Dacia Unirea Braila - Forex Brasov 5 - 1 Gorga 3, 56, Ungureanu 20, 73, Covaci 85 - Catana 63
FCM Targoviste - Altay Constanta 2 - 0 P.Gheorghe 9, Zidaroiu 73
Dunarea Galati - Laminorul Roman 0 - 0 -

B2
Etapa2
Astra Ploiesti - Rapid II Bucuresti 6 - 1 Malaele 10, 37, 77, Bunea 52, Dascalescu 59, Patulea 90 - Chiriac 22
Inter Gaz Bucuresti - CSM Rm.Valcea 0 - 1 Stanca 70
Minerul Motru - FC Sibiu 2 - 0 B.Popescu 52, Volocaru 53p
Petrolul Ploiesti - Poiana Campina 2 - 1 Pārse 81, Ghita 90+5 - R.Avram 31
CS Otopeni - Unirea Urziceni 1 - 0 Danalache 33
Dacia Mioveni - Dunarea Giurgiu 1 - 0 Stancu 41
Dinamo II Bucuresti - Juventus Bucuresti 2 - 1 Ad.Iordache 86, I.Iordache 92 - Stoinaof 74 Universitatea Craiova - FC Caracal 2 - 0 M.Dida 23, Stānga 66p

B3
Etapa 2
Ind.sarmei C.Turzii - CS Corvinul Deva 2 - 2 Sagau 50, Mātiu 59 - Ambrus 46, Pepenar 75
Liberty Salonta - FC UTA Arad 0 - 0 -
Gaz metan Medias - Minerul Lupeni 1 - 1 Paina 89 - Corneanu 12
FC Bihor Oradea - Apulum Alba-Iulia 3 - 0 Gr.Tudor 8, Cr.Munteanu 34, Miculescu 50p
FCM Resita - Gloria II Bistrita 0 - 0 -
Armatura Zalau - Universitatea Cluj 0 - 3 Szilagyi 56, Bus 69, Szekely 90+3
Unirea Dej - Unirea Sanicolau-Mare 5 - 0 V.Pop 22, Chitescu 45, Gorga 49, 59, Bozdog 64
Olimpia Satu-Mare - CFR Timisoara 0 - 1 Straut 77

t.b.
27th August 2005, 21:32
Eu vorbesc despre B3, seria pe care o cunosc cel mai bine, in etapa a 2-a singura surpriza a fost cea de la Medias, o mica surpriza poate fi considerata si victoria echipei a 2-a a lui Poli la Satu-Mare, dar avand in vedere ca Olimpia a fost pe punctul de a fi desfiintata nu e totusi o mare surpriza. Resita nu a reusit sa invinga pe satelitul gloriei, din cate am vazut si in prima etapa au probleme mari in atac resitenii chiar daca il au pe C. Balaci unul din marcatorii importanti din sezoanele anterioare. Derbyul rundei a fost castigat de catre bihor, nu este insa nici o surpriza, Unirea a pierdut f. multi jucatori si nu poate emite pretentii la promovare.

Meciul de la Zalau, a demonstrat celor care nu credeau, ca "U" chiar are echipa anul asta, un joc total la discretia studentilor clujeni, care insa s-au dezlantuit dupa pauza, mai precis dupa intrarea lui Jula, mutare extrem de inspirata a lui Grozavu, meciul a curs intr-o singura directia, apararea lui "U" a functionat f. exact, armatura neavand nici o ocazie clara de gol. De remarcat prestatiile lui Szekely care dat 2 pase de gol si un gol, si a lui Bus care azi a implinit 18 ani, si care a facut cam tot cea vrut pe partea stanga si a inscris golul 2. La meci au facut deplasarea si vreo 300 de suporteri ai lui "U" care au cantat pe toata durata partidei.

t.b.
27th August 2005, 21:54
Daca tot ne-au facut subforum hai sa facem si aici un concurs de pronosticuri, asa numai de amorul artei :)

Etapa a 3-a

ISCT - Olimpia SM
Corvinul - Liberty Salonta
UTA - Gaz Metan
Minerul Lupeni - FC Oradea
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau
"U" Cluj - Unirea Dej
Unirea Sinnicolau Mare - CFR Timisoara

t.b.
27th August 2005, 21:55
Eu zic asa

ISCT - Olimpia SM X
Corvinul - Liberty Salonta 1
UTA - Gaz Metan X
Minerul Lupeni - FC Oradea 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita X
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau 2
"U" Cluj - Unirea Dej 1
Unirea Sinnicolau Mare - CFR Timisoara X

RedBaron
27th August 2005, 22:02
CFR Timisoara cred ca e aceeasi echipa cu cea din anii '40 care era constant printre primele in prima liga. Pacat ca au ajuns "satelit" si ei, dar pana una alta pare sa joace bine si va fi greu cu ei...
Totusi cred ca e prematur sa tragem concluzii; dupa ce fiecare echipa a jucat un meci sau doua cu favoritele/contracandidatele ne putem face o impresie.

RedBaron
27th August 2005, 22:19
Discutii inainte si dupa meciurile din aceasta etapa, pe acest subiect. Exceptie, daca exista meci considerat derby si care are subiect separat, se va discuta acolo.*

Etapa 3 (3 septembrie)**
Ind Sarmei Campia Turzii - Olimpia Satu Mare
CS Deva - Liberty Salonta
UTA - Gaz Metan Medias
Minerul Lupeni - FC Bihor
Unirea Alba-Iulia - FCM Reşiţa
Gloria II - Armătura Zalau
" U" Cluj - Unirea Dej
Unirea Sānnicolau Mare - CFR Timişoara
-----
*Incercam sa ordonam si sa centralizam un pic discutiile.
**Exista si un subiect cu pronosticurile pentru etapa aceasta :) macar vedem cine cunoaste mai bine seria ;)

t.b.
27th August 2005, 22:28
Da, au fost 4 sezoane in A, am verificat ;) intre 46/47-48/49 si 70/71... Oare au multi jucatori de la Poli in lot :rolleyes: totusi e bine ca e Dobos pe-acolo :)
Nu prea imi place numele lor, ar putea sa-si zica Poli 2, sau oricum altcumva :mda:

Darkslowstar
28th August 2005, 02:37
Trebuie sa castigam tot, ca sa nu avem emotii. Seria nu e tare, sanse sunt.
Dragulin e un fost jucator al Daciei Braila, cu ceva prezenta si in A. Nu stiu unde a jucat in ultimul timp dar o sa ma interesez.

Dixx, n-am fost pana la urma la meci, dar e de bine pt ca Midia e una din echipele bune ale seriei.

NEAGA
28th August 2005, 09:55
eu tin cu dunarea giurgiu. sper sa promoveze

zuzubuoy
28th August 2005, 13:02
Pot sau dau niste pronosticuri? Sper sa nu supar pe nimeni... :cool:

Ind Sarmei Campia Turzii - Olimpia Satu Mare x
CS Deva - Liberty Salonta 1
UTA - Gaz Metan Medias 2 (aici, sper sa gresesc)
Minerul Lupeni - FC Bihor 2 (aici, sper sa NU gresesc :D )
Unirea Alba-Iulia - FCM Reşiţa 1
Gloria II - Armătura Zalau 1
" U" Cluj - Unirea Dej 1 (dar pe cine intereseaza? :sleep: )
Unirea Sānnicolau Mare - CFR Timişoara 2

jay
28th August 2005, 13:17
Mi se pare ca e adus de la Gloria Buzau acest Dragulin.

Mishumacher
28th August 2005, 13:50
Ind Sarmei Campia Turzii - Olimpia Satu Mare 1
CS Deva - Liberty Salonta 1
UTA - Gaz Metan Medias 2
Minerul Lupeni - FC Bihor 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Reşiţa 1
Gloria II - Armătura Zalau 2
U Cluj - Unirea Dej 1
Unirea Sānnicolau Mare - CFR Timişoara 1(greu)

inter
28th August 2005, 14:40
si cum va dat-o mey pinalty asa de clar? a fost manarie? vreo datorie a lui Romel?

jay
28th August 2005, 15:07
Nu putea Inter sa se abtina.:) N-am vazut meciul, dar cred ca voi ati avut un meci pe viata si pe moarte cu aia de unde s-a rasturnat carul cu prosti, nu?:P:)

RedBaron
28th August 2005, 15:44
ISCT - Olimpia SM: 1
Corvinul - Liberty Salonta: x2
UTA - Gaz Metan: x
Minerul Lupeni - FC Oradea: x2
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita: 1
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau: 1
"U" Cluj - Unirea Dej: 1
Unirea Sinnicolau Mare - CFR Timisoara: 1

apparte
28th August 2005, 16:00
Acestea-s pronosticurile mele:
ISCT - Olimpia SM: 1
Corvinul - Liberty Salonta: 1(prea slabi Salonta,au pierdut 12 jucatori fata de anul trecut)
UTA - Gaz Metan: 2(suspendarile si accidentarile de la UTA isi vor spune cuvantul)
Minerul Lupeni - FC Oradea: 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita: 1
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau: 1
"U" Cluj - Unirea Dej: X(pun franarii frana :D )
Unirea Sinnicolau Mare - CFR Timisoara: X

DIXX
28th August 2005, 17:56
Am citit pe ultrasport ca Multescu ela vale rau ca antrenor si toata lumea l-ar vrea pe Gaby Stan inapoi dar mai astept vreo doua meciuri sa se mai omogenizeze echipa si mai vorbim.Clau ti-am zis ca are Dark nr meu,oricum nu puteam sa beau nimik pt k am avut ceva probleme cu carnetul dar data viitoate o sa o facem lata lata promit fff solemn.

Mishumacher
28th August 2005, 18:44
Gabi Stan e un antrenor foarte bun chiar daca e sever.Pe unde s-a dus a facut treaba buna daca a vrut conducerea.El a promovat Astra in A

jay
28th August 2005, 19:14
Dixx, si eu am avut un necaz in iulie, asa ca numai in dispozitia necesara unei baute n-am fost. Ramane pe altadata... In ceea ce-l priveste pe Multescu, nu stiu daca omul le are cu meseria, dar trecutul sau dinamovist imi repugna. Cum naiba de numai de antrenori cu trecut ghencist sau ******** avem bafta?...:(
Mishumacher, eu parca stiam ca Gabi Stan reusit sa promoveze Astra, dar e posibil sa-mi joace memoria feste. Iar in conducerea clubului din 9 Mai era Dan Dorobat, un alt brasovean.

jorgensen
29th August 2005, 09:25
Etapa 3 (3 septembrie)**
Ind Sarmei Campia Turzii - Olimpia Satu Mare 1 solist
CS Deva - Liberty Salonta 1 solist
UTA - Gaz Metan Medias 1x2
Minerul Lupeni - FC Bihor 2 solist
Unirea Alba-Iulia - FCM Reşiţa 1- au nevoie de prima victorie
Gloria II - Armătura Zalau 1 - terenul ii avantajeaza
" U" Cluj - Unirea Dej 1x - sper sa se incurce
Unirea Sānnicolau Mare - CFR Timişoara x2 - Sannicolau e candidata la promovare

jorgensen
29th August 2005, 09:31
Ind Sarmei Campia Turzii - Olimpia Satu Mare 1
CS Deva - Liberty Salonta 1
UTA - Gaz Metan Medias x2
Minerul Lupeni - FC Bihor 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Reşiţa 1
Gloria II - Armătura Zalau 1x
" U" Cluj - Unirea Dej 1x
Unirea Sānnicolau Mare - CFR Timişoara 2

micutzu
29th August 2005, 09:39
ISCT - Olimpia SM 1
Corvinul - Liberty Salonta 1
UTA - Gaz Metan 1x
Minerul Lupeni - FC Oradea 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita 1
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau x
"U" Cluj - Unirea Dej 1
Unirea Sinnicolau Mare - CFR Timisoara x2

Mishumacher
29th August 2005, 09:41
La Arad cred ca va fi egal,Oradea bate sigur la Lupeni,Alba Iulia ar cam trebui sa bata,la fel si Clujul!!

zuzubuoy
29th August 2005, 09:42
Vezi jorgensen, ca ai gresit threadul(cel putin asa vad altii)! :headbang: Si mesajul meu a fost mutat la "concurs pronosticuri B3" (desi daca vroiam, dadeam p'acolo cu "parerea" :drak:). :mda:
Apropo! Domnule Tudose, daca tot mi-ai mutat mesajul respectiv(cel cu pronosticuri) intr-un thread in care eu nu vrea sa scriu, atunci te rog sa-l si stergi de'acolo(fiindca eu nu pot)!

Vand vise
29th August 2005, 09:56
ISCT - Olimpia SM X
Corvinul - Liberty Salonta X
UTA - Gaz Metan 1
Minerul Lupeni - FC Oradea 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Resita 1
Gloria II Bistrita - Armatura Zalau X
"U" Cluj - Unirea Dej 1
Unirea Sinnicolau Mare - CFR Timisoara 1

Siljanoski
29th August 2005, 10:06
Ok, eu le vad dupa cum urmeaza:

Ind Sarmei Campia Turzii - Olimpia Satu Mare X
CS Deva - Liberty Salonta X
UTA - Gaz Metan Medias 2, desi as prefera X sau 1, dar n-as prea crede
Minerul Lupeni - FC Bihor 2
Unirea Alba-Iulia - FCM Reşiţa X, si Alba se afunda....
Gloria II - Armătura Zalau 2
" U" Cluj - Unirea Dej 2
Unirea Sānnicolau Mare - CFR Timişoara X

Hai Bihoru!

Darkslowstar
29th August 2005, 11:35
Claudiu, ai dreptate ca de obicei :D, am confunadat dacia Unirea cu Gloria Buzau. Dragulin a venit de la Gloria Buzau si se pare ca este un catig pt noi. A facut iar un meci bun Radutoiu, junior brasovean si Vasiliu, tot un tanar din pepiniera proprie.

Inter, n-a fost nici un fel de manarie, doar ca noi n-am jucat nimic si Ceahlaul a jucat bine. Noi ne mai ocupam de manarii si Romel e numai de figuratie pe la club.

Mishumacher
29th August 2005, 12:35
Mishumacher, eu parca stiam ca Gabi Stan reusit sa promoveze Astra, dar e posibil sa-mi joace memoria feste. Iar in conducerea clubului din 9 Mai era Dan Dorobat, un alt brasovean.

Pai yo ce drak am zis!!!?? :mda:

Darkslowstar
29th August 2005, 12:37
Ai zis bine, dar prob Claudiu s-a uitat la echipa ta favorita. Gabi Sta e bun pt B, ca in A a dovedit asta iarna ca e depasit. N-a facut nimic, in conditiile in care avea un lot destul de bun la dispozitie.

RedBaron
29th August 2005, 13:19
off-topic:Pentru Moderatorii acestei sectiuni

Eu cred ca ar fi mai logic ca si pronosticurile sa fie mutate aici, am mai zis. In general mai toti au postat pronosticurile pe acest subiect. Ar fi mai usor, nu are rost sa ne complicam cu prea multe subiecte ptr acelasi eveniment. Ce tine de o etapa sa se discute pe un singur subiect, cum ar fi cazul acum. Eu as zice sa uniti subiectul acela cu pronosticuri cu acesta.

Darkslowstar
29th August 2005, 13:22
vezi ca nu-ti merg linkurile Baroane. Si tu cu cine vb cu Tudose sau cu tine? :D

zuzubuoy
29th August 2005, 13:39
Yo zic ca-i ON topic :cool:
Vezi RedBaron, asta incercam si eu sa-i explic d-lui moderator! Va fi o varza thread-ul "Divizia B". :headbang:
Sunt unii, la care nr.-ul postarilor conteaza mult si deschid tot felul de "sub"thread-uri... :ciocan:

RedBaron
29th August 2005, 13:57
later edit: vad ca s-au unit.
@darkslowstar: in general vorbesc cu mine, mai ales cand specific in mesaj ca e adresat moderatorilor sectiunii :|
@zuzuboy: acu ca e doar un subiect ptr etapa 3 va fi mai usor de comentat. si apoi t.b. a avut o idee buna si el a facut primul subiectul de pronosticuri, inainte de cel facut de mine cu etapa 3. insa am vrut sa organizam un pic acest subforum, sa organizam discutiile, deci de aici mai multe subiecte care apoi insa s-au contopit.
Nu fuge nimeni pe aici dupa mesaje sau gloria postarilor si deschiderilor de subiecte. ok, gata cu offtopicul din partea mea :ok:

Darkslowstar
29th August 2005, 14:39
Sambata 3 septembrie 2005 ora 11.

Are cineva habar de unde au mai aparut si astia? Au promovat din C? Daca nu batem nu avem ce pretentii sa ridicam la promovare, mai ales ca primele 2 clasate se intalnesc la Piatra Neamt.

DIXX
29th August 2005, 18:36
Asa e,daca nu cistigam nici la indienii astia lasam ciocul mai mic pt ca anul acesta sintem la vale rau.

Darkslowstar
29th August 2005, 18:47
S-ar putea ca Cetate sa fie fosta Foresta, dar n-as baga mana in foc. Nu stiu ce achipa au, numele sunt necunoscute pt mine, dar probabil sunt mai omogeni decat noi. Daca nu batem trebuie sa schimbam obiectivul si sa ne salvam de la retrogradare. Pica 6 echipa anul acesta!

Angelina Jolie
30th August 2005, 03:22
Numai unul ma intereseaza din etapa asta:
Cealalta echipa a Clujului - Unirea CFR 2 Dej sa fie un 2 mare cat casa.
HAI CFR!

Angelina Jolie
30th August 2005, 03:23
Iata ca odata intrati in A blatistii sunt pe nicaieri daca nu le mai ies combinatiile.

jorgensen
30th August 2005, 09:13
fie-ti gura de aur !

Siljanoski
30th August 2005, 09:27
Subscriu! Distrugeti-i!

micutzu
30th August 2005, 11:47
ISCT-Olimpia : sper ca "OLI" sa bata fiindca ii simpatizez (intotdeauna am(au) fost bine primiti). Nu le cunosc echipa si nu stiu cam ce pot, in schimb i-am vazut pe ce de la sarma si sincer nu prea m-au incantat.

Corvinul-Liberty : din ce s-a scris in presa din Arad si din ce mi-au zis cei care au fost la meci Liberty e o candidata sigura la retrogradare. Au jucat foarte slab. corvinul castiga la pas.

UTA-Medias : (subiectiv) batem; (obiectiv) daca nu mai gafam in aparare ca in prima etapa iar Grozav apara la fel de bine ca la Salonta nu luam gol si sper sa aibe juniorii putere sa inscrie (poate o face Mititi) in rest Doamne ajuta!

Minerul Lupeni - FC Bihor : oradenii au dovedit ca au forta si sunt favoriti, dar... la Motru, Lupeni... nu esti niciodata sigur inspre ce zari se orienteaza "fluierasul" (de cele mai multe ori impotriva oaspetilor) + ca nici echipa minerilor nu e chiar slaba (s-a vazut la Medias). Dar, obiectiv vorbind, oradenii au prima sansa.

Unirea-Resita : 1X2 : Resita echipa noua, neomogenizata si neexperimentata; Unirea in degringolada.

Gloria II - Zalau : am inteles ca pustii bistriteni nu prea opun rezistenta dar si Zalaul a pierdut ceva jucatori in vara asa ca prevad un meci de X

"U" Cluj - Dej : cred si sper in victoria clujenilor. Nici Dejul nu e de lepadat dar tinand cont de ambitiile clujenilor si faptul ca joaca in fata propriilor suporteri va fi un atu pntru ei in acest meci


Sannicolaul Mare - CFR timisoara : Unirea a pierdut, si ea, jucatori in vara iar cfr-ul a pornit foarte avantat, dar cred ca se va desumfla. Oricum un + pt timisoreni in acest meci; X2

micutzu
30th August 2005, 16:47
Mah! Nu va prostiti ! :mad:
Ca si noi, nici voi nu aveti ce cauta in C. :nah:
Presimt eu ca-i bateti. Dati o bera cand trec prin Brasov, daca am dreptate.
:rolleyes: :bere:

DIXX
30th August 2005, 16:48
Am impresia ca sintem o gogoasa umflata in seria asta datorita numelui pe care il purtam si datorita istoriei pe care o avem.Am citit in ziar ca Midia nici n-a trecut de centru din respect si de asta au profitat copiii aia de la noi.Vor trebui sa treaca 5-6 etape sa ne putem pronunta in privinta echipei.In fiecare marti ar trebui sa fie reactualizat ultrasport.ro,vino si tu p-acolo.

vlad1607
30th August 2005, 16:50
eu zic ca o sa promoveze Ceahlaul din seria voastra .

Darkslowstar
30th August 2005, 17:01
Asa caine cobesti, nu? Lasa ca va jumulesc cozile evertonii? :D

DIXX, lasa sa le fie frica de noi si sa castigam asa. Avem o echipa noua si are nevoie de ceva timp sa se rodeze. Imbucurator este ca au inceput sa confirme juniorii nostri, Radutoiu, Vasiliu si se pregateste Dedu, marea noastra speranta. Cat timp are cine sa vina din urma nu trebuie sa ne pierdem speranta.

Vlad, tu esti din zona, ce stii de Cetate Suceava?

vlad1607
30th August 2005, 17:03
nu stiu absolut nimic dar am stat pana la 18 ani in Piatra Neamtz :D :D uite ca ti-am dezlegat misteru :D

Darkslowstar
30th August 2005, 17:14
Deci imi este de al lui Pinalty? Uite cum incalzeam eu sarpele la san :D. Cand mai vii pe la Bucale iti promit ca ge inec... in bere. :drak:

vlad1607
30th August 2005, 17:35
singurul lucru pt care imi doresc sa promoveze Ceahlaul e sa mai pot face inca o deplasare cand joaca Dinamo care sa nu fie f departe :D :drak:

Darkslowstar
30th August 2005, 18:25
Lasa ca-ti platesc eu diferenta pana la Brasov si mai dai si tu cu nasul prin Brasov :D

zuzubuoy
31st August 2005, 09:07
Cre' ca ar trebui sa-mi rectific pronosticul la meciul dintre u si CFR 2.... :drak:

X2 cat China!!! :happy

Siljanoski
31st August 2005, 09:44
Eu am simtit-o si am pus din prima 2! :) La gluma aia de echipa a lui u....

DIXX
31st August 2005, 16:53
E si normal sa tina cu ei daca e din zona aia.Bai da chiar nici unul nu sare la beregata sa avem si noi un subiect mai aprins?Linistita seria asta.

vlad1607
31st August 2005, 16:59
Dark am fost de multe ori prin BV relax :D

Darkslowstar
31st August 2005, 17:13
Sunt foarte relaxat amigo, dar un pic ofuscat ca nici un suporter moldovean nu musca pe aici :D. De tine nu pot sa ma iau ca suntem prieteni :ok:

PD Vlad, DIXX, haideti pe subformulu FC Brasov, ca e un thread interesant ;)

vlad1607
31st August 2005, 17:18
in primul rand nu sunt suporter moldovean.....is mai mult maramuresean la origini :D

Darkslowstar
31st August 2005, 17:21
Pai nici n-am vrut sa spun asta, doar ca tu esti cel mai apropiat de sintagma suporter moldovean (pt ca stai in Iasi, nu?). Din pacate oponentii virtuali din Suceava lipsesc, asa ca vorbim si noi sa facem vant pe aici. :D

vlad1607
31st August 2005, 17:24
momentan da da o sa plec very soon in alt oras din motive de servici :D

si cum din Seria asta vreau sa promoveze Ceahlaul Piatra Neamtz nu pot sa zic decat sa va urez calduros si sincer :
FORZA Cetate Suceava! LUPTA Cetate Suceava! Batetzi BV-ul ! :D :drak: :D

HIV
31st August 2005, 17:44
Cred ca va fi un meci f interesant . Vor veni destul de multi jucatori de la cfr pt a ne opri pe noi . Ieri , in cupa am mancat bataie 3-0 dar sambata vom juca cu full option , tot lotul . In cupa piesele de baza nu au fost folosite de Leo Grozavu , antrenorul lui "U" . Ce parere aveti ? Eu sunt de parere ca ii batem la scor , nu ne speriem noi de cate un amarat de cfr-ist .

Mishumacher
31st August 2005, 17:48
Yo va urez succes!!!

Darkslowstar
31st August 2005, 17:48
Lasa ca pietrenii tai pot sa promovezi si ei in mod cinstit la baraj, doar nu-i bai. :drak:

t.b.
31st August 2005, 18:13
Nu stiu ca din seria noastra la baraj intra Oradea :P, cu care nu-i tocmai usor...

HIV
31st August 2005, 19:27
multzumim :)

Angelina Jolie
31st August 2005, 19:41
O muscati atata de rau ca intrati in spital de nervi.
HAI CFR 1 si 2! :degete: celorlalti!

Angelina Jolie
31st August 2005, 21:23
Acolo e periculos ma. Se darama dracului cocioaba aia si muriti toti. Aveti grija.
FORZA CFR2!

Angelina Jolie
31st August 2005, 21:32
Ieri ne-am batut joc de ei, dar sa vedeti sambata ce recital dau baietii nostrii. Le punem un "STOP" sec in cursa pt promovare(buna gluma).
"u"MILINTA continua sambata!
HAI CFR2!

ASP
31st August 2005, 21:34
U Cluj spulbera dejul si adunatura franarilor.
poate face si razvanel franaru' bisnita cu biletele.

Angelina Jolie
31st August 2005, 21:36
Asa cum i-au spulberat ieri. Cu 0-3 adica. Prazare vezi-ti de ai tai nu te baga iar in seama.

t.b.
31st August 2005, 21:41
U Cluj spulbera dejul si adunatura franarilor.
poate face si razvanel franaru' bisnita cu biletele.

Sunt total de acord cu tine :D

Va fi cu totul alt meci sambata, o sa reintre la noi titularii, o sa jucam 4-4-2 la fel ca la Zalau si o sa-i facem pe ceferisti sa planga :evil:

ASP
31st August 2005, 22:46
o sa rugineasca sinele de la plansul lor... lasa ca puteti sa bateti cu ciocanul in roti si batuti.

t.b.
31st August 2005, 23:11
Chiar si in cazul putin probabil in care pierdem sambata, sanse de promovare raman...

Dar nu se pune problema unui pas gresit sambata, poa` sa intre si paskany in teren ca tot ii batem

Angelina Jolie
1st September 2005, 00:48
Hopa, deja a schimbat placa. Deja apare varianta ca s-ar putea sa o muscati sambata. Iata ce zice Muresan(Doamne da-i sanatate ca prea bine isi bate joc de voi) in EVZ:

"Intrebat daca se va proceda la fel si sambata, cand Unirea joaca la Cluj, presedintele lui CFR a spus: „Mi se pare normal. Ba, mai mult, le pregatim celor de la «U» si alte surprize, pentru ca vom mai aduce inca doi jucatori de la CFR la acea partida, deci in total vor fi sapte.( :degete: ) Am demonstrat deja ca a doua echipa a CFR-ului este mai buna decat echipa fanion a orasului, cum le place celor de la «U» sa se autointituleze”."
Ordin pt sambata: SPULBERATI-I, UMILITI-I!

metallic_rain
1st September 2005, 01:03
Vali.... se va intoarce roata mai devreme sau mai tarziu. Nu e bine sa fi carcotash... pt ca nu se stie niciodata. Au picat echipe grele si cu nume si.... nu e cazul sa ii mai batjocoresti! Sunteti in acelasi oras si acum sunteti pe val si va face sa fiti ignoranti. Dar am curaj sa pariez ca nu va dura prea mult. Anul asta picam noi si inca cine o fi. Dar la anul nu se stie:)

RedBaron
1st September 2005, 01:05
interesant, se preconizeaza un adevarat razboi la cluj. intr-un fel imi e si mie dor de un meci cu asa incarcatura... dar pana una alta sper sa ne descurcam cu gazu si o sa fim cu o ureche la rezultatul dintre echipele clujene si la cel a bihorului

Angelina Jolie
1st September 2005, 08:42
Vali.... se va intoarce roata mai devreme sau mai tarziu. Nu e bine sa fi carcotash... pt ca nu se stie niciodata. Au picat echipe grele si cu nume si.... nu e cazul sa ii mai batjocoresti!
Cum sa nu? De cand astept momentul asta! Ii voi batjocori asa cum au facut si ei timp de 28 de ani. Ai dreptate, roata se intoarce si tocmai s-a intors vara trecuta. Dupa 28 de ani de chinuri acum putem sa ne batem joc de ei vreo 28 de ani si apoi mai vedem.
HAI CFR2! :degete: celorlalti!

Siljanoski
1st September 2005, 08:56
Asa au zis si inainte de meciul din Cupa astia de la u, ca bat si fac si dreg si au luat-o in freza politicos! O mai iau si acum, o s-o ia rau si de la noi si poate acuma invata sa-si mai tina gura!

Siljanoski
1st September 2005, 09:14
O sa va bata Dejul de n-o sa stiti cum va cheama si poate va mai scot din cap aerele de mare echipa!

Darkslowstar
1st September 2005, 10:39
t.b., tu chiar m-ai luat in serios? Eram si o politicos :D. Normal ca as vra sa mai promoveze inca o ardeleana, ce credeai?

Siljanoski
1st September 2005, 11:02
Cica noi mergem la baraj... ce faci t.b., vorbesti prostii pe threaduri unde crezi ca nu vedem?

Darkslowstar
1st September 2005, 11:14
Mai vedem care din voi promoveaza direct si care merge la baraj. Dupa 2 etape e riscant sa te hazardezi sa faci promosticuri. In seria noastra lider acum e Bucovina Radauti. Pariaza cineva ca promoveaza sau merge la baraj?

Siljanoski
1st September 2005, 11:16
Nu ca promoveaza radauti, ci intra direct in sferturi la champions league! :))

metallic_rain
1st September 2005, 11:35
Cum sa nu? De cand astept momentul asta! Ii voi batjocori asa cum au facut si ei timp de 28 de ani. Ai dreptate, roata se intoarce si tocmai s-a intors vara trecuta. Dupa 28 de ani de chinuri acum putem sa ne batem joc de ei vreo 28 de ani si apoi mai vedem.
HAI CFR2! :degete: celorlalti!


Vali, prin textul care l-ai lasat aici reiese ca esti un frustat care a indurat vreme de 28 de ani. Oare asa sunt toti suporterii de la voi? Bucurati-va de soarele diviziei A, si lasati amaratii sa traiasca. Mai ales tu care esti cu scoala (nu are importanta titulatura) ar trebui sa fi dezghetzat sa nu te amesteci cu Virus si altii ca el! Dar se pare ca nu e cazul. Efectul de turma e la voi in gloata ca la el acasa! Pacat de sitiuatie!!!
PS. Vb de blaturi, dar satelitul vostru cum s-a salvat sezonul trecut de la retrogradare avand in vedere ca la inceput de retur aveau vreo 4 puncte?

t.b.
1st September 2005, 11:45
Sa nu exageram, n-au fost 28 de ani au fost vreo 85, noi ne-am infiintat ca sa dominam Clujul, ei s-au infiintat ca mijloc propagandistic al ocupatiei maghiare, diferenta e clara, unii se numesc studenti ceilalti muncitori in gara (si mai nou si ecomax :mda: in curand si pollus :D)

Ceilalti "suporteri" nu au indurat anii intregi de umilinte, pt ca sunt suporteri doar de 1 an... Satelitul lor s-a salvat in cel mai jenant mod, castigand 2 meciuri la masa verde pt ca adversarii au introdus in teren jucatori suspendati, unul din meciuri a fost chiar cu bihorul, acum trebuie sa le ofere si ei ceva in schimb, dar nu o sa le iasa.

PROMOVAM

micutzu
1st September 2005, 12:53
:D Nocturna o instaleaza in plopii de pe marginea terenului.

Darkslowstar
1st September 2005, 13:52
Mai curand le dau cate un bec la fiecare ciora din plopi si sa vezi cati lucsi se inregistraza :D

HIV
1st September 2005, 13:58
O sa va bata Dejul de n-o sa stiti cum va cheama si poate va mai scot din cap aerele de mare echipa!

Ramane de vazut !

Siljanoski
1st September 2005, 14:26
Camp Nou o sa fie copil mic pe langa radauti! Se ia in calcul si varianta vopsirii ciorilor cu vopsea fosforescenta pentru obtinerea aceluiasi efect!

zuzubuoy
1st September 2005, 15:03
Din punctul asta de vedere, mie personal mi-e rusine! :( Dar sa nu uitam, ca anul trecut am avut alta conducere... :rosu:
In schimb, anul asta mi-e tare frica de micii franari, insa pe ascuns sper ca n-au uitat cele intamplate... :drak:

jorgensen
1st September 2005, 15:24
Nu o sa uite nici Marcel Iancu.

t.b.
1st September 2005, 15:46
De franarii aia mici va temeti??? Stati linistiti cu voi o sa joace cu juniorii, la fel si cu gazul...

t.b.
1st September 2005, 16:03
Mai curand le dau cate un bec la fiecare ciora din plopi si sa vezi cati lucsi se inregistraza

Pai de ce sa puna becuri la ciori, mai bine licurici :D


t.b., tu chiar m-ai luat in serios? Eram si o politicos

Si eu :evil:


ce faci t.b., vorbesti prostii pe threaduri unde crezi ca nu vedem?


Pai ma asta era de bine, da` noah daca te-am deranjat, atunci rectific Gazu o sa intre la baraj, Bihorul mai asteapta inca un an :evil:

Darkslowstar
1st September 2005, 16:07
Eu sincer as vrea sa intre si Bihorul si Gazul si UTA si U si sa iasa moldovenele cu toantele. Razboiul inter-ardelenesc nu-mi place defel. Pana la urma let de best team win!

Radem noi de Cetate si Bucovina, dar daca promoveaza una din aratarile alea, cred ca de ciuda iau si eu un bec in dinti si stau toata vara intr-un plop de pe stadionul lor.

Siljanoski
1st September 2005, 16:33
Pai ma asta era de bine, da` noah daca te-am deranjat, atunci rectific Gazu o sa intre la baraj, Bihorul mai asteapta inca un an :evil:
Mai vedem noi ce si cum dupa ce va spargem in meciul direct!

Darkslowstar
1st September 2005, 16:51
Mah, vedeti ca ati gresit threadul :). Puteti din partea mea sa deschideti de acum un thread despre meciul vostru direct, nu mai conteaza unde si cand este :D

hidric
1st September 2005, 16:52
bate brasovul e clar

Darkslowstar
1st September 2005, 16:54
Hidric, mai treci tu pe la suporter :D

metallic_rain
1st September 2005, 17:21
Va tot dati cu pumnu in piept ca ati scos U-Cluj din cupa. Dar ce va face sa credeti ca in organigrama lor era cuprinsa o participare cat mai lunga in cupa? Poate oamenii se concentreaza pe alte obiective. Va lasa voua cupa sa va umpleti de glorie si palmares (nu de alta dar la voi nu prea este spre deosebire de ei...)
Nu stiu pe unde am auzit dar anul acesta cupa este pt frustrati. Cei ce au cucerit in palmaresul lor nu intra in calcul!
Allah

sezione-craiova
1st September 2005, 18:23
sa fim seriosi CFR CLUJ nu exista in lumea fotbalului , Clujul e cunoscut doar pentru UNIVERSITATEA

FORZA STIINTA!!! FORZA U CLUJ!!! ANTI "TALANGARIII" de la cfr

Darkslowstar
1st September 2005, 18:31
Acum sunt cunoscuti, doar au scos pe Athletic Bilbao si St. Etienne din Europa. Asta e ceva!

t.b.
1st September 2005, 19:21
Dupa ce a promovat cfr-ul in A, ma intreba lumea pe unde e stadionul lor, unde stau eu f. putini stiau, eu stiam pt ca am mers la meciurile directe... cfr-ul are oarece notorietate, dar "U" e de departe mult mai iubita...

Angelina Jolie
1st September 2005, 20:02
Si frumusetea este ca acum, prin DEJ putem influenta lupta pt promovare cum vrem noi. Oradea si Gazul trebuie sa ia 6 puncte Dejului, asa cum Dejul trebuie sa sa ia 6 puncte "u"milintei Cluj. Trebuie facut orice pentru a-i ajuta sa mai ramana in B. ORICE! Satisfactia e prea mare ca sa renuntam la ea!
FORZA DEJU'!

t.b.
1st September 2005, 20:07
De ce va e frica? Ma bucur ca sunteti constienti ca daca am intra noi in A, la voi n-ar mai veni nici :drak: -u la meci... Pana la urma s-ar convinge si unguru` ca n-are rost sa se puna cu noi, si ati ajunge unde va e locul, in C via B... Asta e destinul vostru sunteti condamnati la locul 2

RedBaron
1st September 2005, 20:13
@Monroe
Vezi ca gunoaiele alea is si ei oameni si oricat de mare ar fi rivalitatea (a se citi "ura"), un mesaj din asta poate isca un scandal... mai bine editeaza si scoate "gunoaie". Nu ataca persoanele ce tin cu "U". Aici se ataca ideea nu persoana aka "gunoaiele". :rosu:
E fotbal nu razboi si astfel de formulari nu au ce cauta. Echipa e "U" Cluj, nu umilinta sau mai stiu eu. Cred ca e loc de mai mult respect sau macar bun simt...

t.b.
1st September 2005, 20:19
Nu cu 3-0 da` tot ati luat-o, remember Minerul Iara :) ca sa nu mai zicem de Victoria Someseni care va bateau de cate ori va prindeau, ai ce dulci erau momentele alea, a fost un sezon in care ati fost in B si ati terminat pe la coada, cand mergeam la meciurile din A, care se jucau mai tarziu, intrebarea era "cu cat si-a luat-o frana" si se juca baraj pentru promovare/retrogradare, parca ati jucat cu Certej-ul nu-s sigur, in fine, a fost egal meciul si la 11m v-au batut aia si v-ati intors in C, asa m-a uns pe suflet, am ascultat la radio meciul respectiv, pacat ca n-am si inregistrat :rolleyes:

metallic_rain
1st September 2005, 22:50
Pacat de gandirea unor "suporteri" de la CFR Cluj care au asemenea porniri. Fotbalul e prima si prima data un fenomen sportiv nu o chestie care sa invrajbeasca in halul asta un oras intreg. Fara suparare dar pseudo suporteri ceferisti care intra pe acest forum vin numai la scandal sa injoseasca pe toata lumea de parca ei ar fi buricul pamantului frate! Faceti-le un tarc unde se pot manifesta in voie. Stim ca aia le e patratica lor, intram, ne minunam de gandirea lor si plecam. In primul rand nu se mai tine cont de o chestie de baza intre suporteri pe acest forum. 'O MAI BUNA COMUNICARE". Nu se poate ca frustratii sa nu se bage in seama si sa nu strice atmosfera. Oricum.... nu le va tzine mult!

jorgensen
2nd September 2005, 09:01
Ma amuza faptul ca de la problema promovarii intre FC Bihor si U Cluj s-a ajuns la lupte interne intre clujeni. :rosu:

Ar trebui sa ne axam pe lupta pentru promovare, nu ? :P

jorgensen
2nd September 2005, 09:12
Pana o sa ajungeti sa eliminati pe Bilbao sau Saint Etienne, ar cam trebui sa taceti. Deocamdata, CFR domina Clujul. Si Dejul, v-o mai trage o data.

t.b.
2nd September 2005, 12:21
Pai s-a ajuns la lupte intre "clujeni" (chiar daca unii`s din gruia/dej nu din Cluj) pt ca se pare ca noi pe langa echipele din serie o sa ne luptam si ce piedicile puse de ailaltii. Chiar nu m-ar mira sa motiveze financiar adversarele noastre :mda:

metallic_rain
2nd September 2005, 12:39
Nu va sterge nimeni din performanta de a fi eliminat echipa a III-a a celor de la Saint Etienne si de la Bilbao, dar crede-ma ca aia nu au fost neaparat interesati sa castige meciul cu voi trimitand jucatori de la echipele lor satelit. Sau ma insel?

jorgensen
2nd September 2005, 12:40
sunteti cam paranoici daca voi credeti asta !!!! Noua nu ne trebuie banii nimanui. Avem destui !

RedBaron
2nd September 2005, 13:26
CFR-ul este o echipa buna, eu sunt primul care recunoaste. In sezonul care au promovat, au administrat UTA-ei de 2 ori 4-0. O echipa buna, repet. Din cate stiu si financiar stau bine.
Faptul ca au eliminat pe Bilbao sau St.Etienne va ramane in palmaresul lor, dar hai sa nu ne imbatam cu apa rece. E vorba de Intertoto nu de grupele UEFA sau CL. Eu m-as bucura ca ei sa aiba performante acolo unde conteaza, in campionat sau intr-o Cupa Europeana (nu Intertoto).
Nu e prea la subiect mesajul meu, dar CFR-ul mai trebuie sa demonstreze pana sa fie numita "echipa mare" cu palmares. La fel si FCU Politehnica Timisoara sau Farul Constanta. Prin comparatie Rapidul sau "U" Craiova, chiar si Politehnica Timisoara sunt echipe cu palmares, echipe ce avut un cuvant de spus pe plan european in istoria lor, chiar daca acum sunt in divizii inferioare. La fel si UTA.

DIXX
2nd September 2005, 16:39
Poate n-a ajuns netul prin Suceava sau astia sint greu de enervat,e tare greu sa discuti cu cineva in seria asta,pierdem ne facem autocritica iar cind cistigam ne felicitam intre noi.
Ar trebui sa fraternizam toata tara cu peluza sud din ghencea iar mustata si ceilalti sclavi sa fie sparti pe unde sint prinsi sa se ternime odata cu dictaturile pe stadioane.
FORZA STEAGU!!!

Darkslowstar
2nd September 2005, 16:43
Din pacate cred ca n-a ajuns netul si prin partea aia a moldovei, ca altfel sareau ei in sus, n-ai tu grija :D.

Si ce facem, ne coboram la nivelul lui Mustata & co? Ca eu unul merg la meciuri sa vad fotbal. Mi-ar place, ce-i drept sa-i vad cum si-o iau in freza, dar parca mai buni la asta sunt jandarmii.

bmarian
2nd September 2005, 17:32
Pun pariu cu voi ca vo furatzi rau tare de la suceava.... nu e bucovina radauti.... asa si cum voi aveti echipe gen forceps(opps forex sau cum dracu io mai chema )... ce daca sunteti din Brasov sunteti mai bazati...... a venit caldarea de net peste voi..... mai mult respect pt celelalte echipe ca brasovul nu e asa bazata cum crezi tu.....sunt multe echipe la momentul actual in seria 1 peste Fc Brasov.....

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:37
Auleu, tocmai tu Marian esti din Suceava?! Daca stiam eram mai bland. :)
N-am confundat Cetate Suceava cu Bucovina Radauti, liderul seriei, daca te uiti mai atent o sa vezi.
Daca esti din Suceava ce poti sa ne spui de Cetate Suceava, de unde au aparut, au avut alt nume, ca eu unul n-am auzit de ei.
Vom vedea cate echipe sunt mai tari decat noi, Steagu deocamdata este o echipa insuficient rodata. Ca lot numai Ceahlaul se poate compara ca noi. Vedem maine cine e mai tare :)

bmarian
2nd September 2005, 17:43
NU sunt din Suceava..... stiu doar ca echipa asta a fost infiintata anul trecut daca nu ma insel..adik s-a cumparat un loc in divizia C ...primaria Suceava este principalul sponsor....stiu ca au un antrenor f bun Ion Radu... e un tip care promoveaza f multi tineri... au un junior imprumutat de Poli Iasi... Palimaru care a inscris ultimele 2 goluri atat in campionat cat si in cupa....si stiu ca va asteapta un meci f greu maine....

Darkslowstar
2nd September 2005, 17:49
Aha, uite primul om care ne zice ceva concret. Thx.
Daca nu esti din Suceva de unde stii atatea despre ei? Nu stiam ca te pasioneaza si fotbalul. Bine ai venit si pe aici :)

bmarian
2nd September 2005, 17:57
Urmaresc seria 1 a diviziei B ... din motive pur subiective.... echipa locala participa de vreo 8 ani cu pauza de un an in aceasta serie.....este un exemplu de cum se poate face fotbal cu bani putini...mult prea putini...si pe de alta parte cat de slab este nivelul diviziei B sau poate doar al acestei serii.... daca o echipa incropita din liceeni au reusit sezonul trecut sa se mentina in divizia B

Darkslowstar
2nd September 2005, 18:02
Despre ce echipa vorbesti?

t.b.
2nd September 2005, 18:13
Nu m-am referit la voi, sau la alte contracandidate la promovare, ele sunt suficient de motivate de gandul promovarii, ma refer la echipe de mijlocul clasamentul, asa cum anul trecut Jiul motiva adversarii Gazului si invers, la asta m-am referit...


O stire gasita in prosport

Ofertat de FCM Reşiţa, Belo se gāndeşte la revenire

Miodrag Belodedici (foto) a īmplinit īn luna mai 41 de ani. Nu mai joacă fotbal īn mod oficial de mai bine de patru ani. Prestaţia de la Seara Campionilor, seriozitatea şi numele său i-au determinat īn schimb pe conducătorii divizionarei B FCM Reşiţa să-i facă o ofertă de a reveni pe teren! “Le voi da un răspuns īn cāteva zile”, a spus Belo. Oficialii reşiţeni sunt optimişti īn privinţa răspunsului fostului internaţional.

bmarian
2nd September 2005, 21:15
Laminorul Roman

jay
3rd September 2005, 00:14
Intr-o vreme se credea ca ultima gaselnita a Moldovei fotbalistice e Laminorul Roman, atunci cand aparuse ca (potential) investitor Nati Meir. N-a fost sa fie, dar a aparut Porumboiu cu Vasluiul lui. :drak: Asta in timp ce "U" Cluj, UTA, "U" Craiova si alte echipe de mare traditie, reprezentand orase mari ale tarii, n-au loc in "A".:(

Triphat
3rd September 2005, 00:40
Nu sunt CFRist sau "U"ist.. sunt dejean si sper sa mai bata odata Unirea! Forza Unirea!! /hello :yeah:

Angelina Jolie
3rd September 2005, 05:05
Nu va sterge nimeni din performanta de a fi eliminat echipa a III-a a celor de la Saint Etienne si de la Bilbao, dar crede-ma ca aia nu au fost neaparat interesati sa castige meciul cu voi trimitand jucatori de la echipele lor satelit. Sau ma insel?
Da, te inseli. Si esti de-a dreptul nesimtit pt ca stii bine ca ASSE a jucat cu prima echipa.
"u"MILINTA CONTINUA!
FORZA UNIREA!

Angelina Jolie
3rd September 2005, 05:09
FORZA UNIREA DEJ! CFR 2 DOMINA Cealalta echipa a Clujului!In B ramaneti .
Cat despre indicatiile ce le dau unii oameni "de bine"(jiulistul si altii) pe aici... :happy :happy .
ASTAZI VETI ATINGE CULMEA PENIBILULUI!

bmarian
3rd September 2005, 10:39
Nati Meir este acum deputat PRM in parlamentul Romaniei.....suntem o tara de *****......

bmarian
3rd September 2005, 11:47
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL Sitaru
1-0 Suceava