PDA

View Full Version : Cine va promova anul acesta din seria B3?



Pages : 1 2 [3] 4 5 6

apparte
14th May 2005, 15:52
The kid,cea mai slaba trupa a UT-ei din ultimii 30 de ani(de cand merg eu la meciuri la stadion)!Ati plecat si ati pierdut golul vostru din min.90(f frumos sut).Apropo,a fost sau nu valabil golul anulat in prima repriza(niste prieteni care au stat in prima repriza in tribuna in jumatatea aia ziceau ca n-a fost ofsaid).Arbitraj de o prostie incredibila(tusierul de pe atacul vostru in prima repriza a fost penibil,semnaliza ofsaid cand nu era si lasa faza sa mearga la ofsaiduri imense).

ASP
14th May 2005, 16:48
. orice echipa care are sanse sa promoveze e vazuta (culmea de catre suporterii altor echipe decat Craiova) ca o posibila vanzatoare de loc. fals. poate Craiova va juca la anul in B. vom merge la fel de multi pe stadion si in B si vom astepta momentul in care vom promova.
Stiinta iti multumim ca existi, altfel viata noastra ar fi fost fada. Clonati-ne, nu ne ajunge o viata pentru a iubi Craiova!!!!!!

Paul
14th May 2005, 17:20
am observat in ultimul timp in seria a doua a diviziei B o echipa cu o imbunatatire consistenta a rezultatelor, si care a ajuns pe locul 1 in clasament. Este vorba despre CS Otopeni. Acest lucru ma cam face sa cred ca deja lucrurile sunt aranjate pt Craiova. Ceea ce banuiesc eu e ca ori Netoiu ori Dinel si-au bagat coada pe acolo. Ce parere aveti?


Treaba sta putin altfel :
AI vazut ca oltenii vor cu orice pret sa nu cumpere un loc si nici o fuziune.
Insa este o chestiune regulamentara prin care Craiova va ramane in A :
Daca una dintre echipe se retrage (sau este exclusa din campionat) Inainte de inceperea lui , prima echipa retrogradata va juca in A !

1)Atunci , daca Craiova termina pe 14 , si C.S. Otepeni se retrage (contra cost ... e tot un fel de cumparare de loc ... :) sau C.S. Otopeni este exclusa (nu are stadion si toata infrastructura necesara)

2) Craiova termina pe 15 , iar Alba pe 14.
Tocmai am aflat din gsp.ro ca Alba nu a fost acceptata , deci daca Otopeniul se retrage , Alba nu este acceptata (sau nu accepta ei - contra cost) ==> iarasi joaca Craiova in A.

Personal pentru fotbalisti ca Guso , Dauda , Moti , Plesan , Bundea si Schimacher ...cred ca Craiova ar merita sa joaca in A , dar nu cu Netoiu patron ...

Mio
14th May 2005, 17:43
Cum adica Alba nu a fost acceptata?

CS Otopeni au zis ca se retrag?

Paul
14th May 2005, 18:14
Nu i`a fost acceptat dosarul de licentza !

CS Otopeni s-ar putea "retrage" in schimbul unei sume (echivalent cu vanzarea locului).

In cazul asta prima echipa retrogradata ar ramane in A (Craiova in cazul in care termina pe 14 ) !

Si atunci isi spala "imaginea " , fiindca nu cumpara un loc.

Aminteste-ti cum a ramas Otelul in A.

Au fuzionat Astra si Petrolul si Otelul , prima picata a ramas in A !!!

spinU
14th May 2005, 18:29
Paul tu ai vazut stadionu' lu' CS Otopeni?Tu chiar crezi ca este nevoie de interventii pt ca o asa echipa sa primeasca licenta pt div A?

Mio
14th May 2005, 18:41
Atunci la ce mai e bun regulamentul? De ce mai promoveaza echipe din B, echipe care in mod clar nu au conditii?

Paul
14th May 2005, 19:02
Pai

a) Joaca pe stadionul altcuiva (cazul Otelul Galati)
b) In timp record se pun in ordine !

spinU
16th May 2005, 14:26
va fi ajutat otopeniul sa promoveze pt ca mai apoi sa vanda locul in A CRAIOVEI?

vlad1607
16th May 2005, 18:55
sa speram ca nu o sa vedem Craiova in A la fel cum am vazut BC-ul acum cativa ani

Paul
16th May 2005, 19:00
va fi ajutat otopeniul sa promoveze pt ca mai apoi sa vanda locul in A CRAIOVEI?

Atata va mananca pe sub piele.
Promoveaza Petrolu` si gata ce mare lucru ...

Vietnam
16th May 2005, 19:01
EU prefer sa stam in B un an si pina atunci sa ne organizam cum trebuie. Ca luam locul altei echipe din A nu are mare importanta : suntem in pozitie retrogradabila. Eu zic sa ne purtam crucea si cu asta gata.

Sa-i ia dracu de nesimtiti si de mafioti :jerk: ca nu au avut altceva de facut decat sa se ia de Craiova.

Mihai
16th May 2005, 19:02
paul tu te-ai uitat pe clasement? Pai sunt la 4 pct de locul 1 si mai sunt putine etape :ok:

dragosblue
16th May 2005, 19:24
fia, de ce mi-ai sters ma mesajul ? pe cine insulta ?
ai face si tu ca mm, dar esti in fata calculatorului !!! CRED CA TU NU POTI MAI MULT !!!

eddy_jozsa
16th May 2005, 19:37
E clar.... FC Sibiu in A :D

Angelina Jolie
17th May 2005, 00:18
Presupunand ca intra Otopeniul, si nu vinde locul imi permit sa afirm ca suntem jenanti. Adica nu au Brasovul, Craiova, Arad, Alba Iulia si cate alte ORASE echipe in A si va avea un satuccu 10000 de locuitori. Si eu sustin o echipa mica dar macar are un oras MARE in spate.

mortu
17th May 2005, 00:25
. Si eu sustin o echipa mica dar macar are un oras MARE in spate.
asa ca falticeniul nu zi tu

Siljanoski
17th May 2005, 09:52
N-a fost ofsid la golul anulat. iti zic eu, ca eram fix pe linie...iar despre arbitrajul din meciul asta...mai bine ma abtin!

Kidu
17th May 2005, 10:20
Asa este. Este unul dintre cele mai negre sezoane din istoria clubului, daca nu chiar cel mai negru. Echipa este f slaba, dar nici voi nu ati rupt gura targului, iar Divizia A e cam departe pt ce echipe sunt in B3.
E o discrepanta enorma intre A si B.
Golul ala nu am vazut f bine faza, si nu pot sa imi dau cu pararea pentru a nu fi subiectiv. Probabil ca nu o fi fost. Arbitrul era totusi aproape de faza.
Alta faza ce m-a deranjat au fost scandarile rebelilor. Noi consider ca ne-am comportat ok pana nu am fost provocati si injurati in mod gratuit (toate ca toate, dar scandari "gen batrana curva" nu fac altceva decat sa imi provoace greata fata de adunatura aia de tarani care isi spun rebelii oradeni. Asta e baietie ? Ca ma injuri din spatele gardului, iar dupa meci ne-am plimbat ca la noi acasa prin centru. De ce nu au venit atunci sa ne injure si sa o dam la "imprieteneala" ?!
In fine asta e, ramane pentru la anul !

CoolRain
17th May 2005, 12:23
mortule, i think you have an obsession! Apropo, Foresta mai traieste? :D

pirlinho
17th May 2005, 18:42
Otopeniul va fi probabil un nou Rocar aka Fulgerul Bragadiru in Divizia A. Ne va delecta cu meciuri in genul Rocar - Petrolul 2-1 ca sa nu mai spun ca primul lucru pe care-l vor face dupa promovare va fi sa-l sune pe Jiji Netoiu sa le imprumute niste mercenari. Un nou satelit pentru Dinamo.

vlad1607
17th May 2005, 18:53
speram ca otopeniul sa nu fie pt Craiova ce a fost aek rocar fulgerul bragadiru pt TM

pirlinho
17th May 2005, 19:06
speram ca otopeniul sa nu fie pt Craiova ce a fost aek rocar fulgerul bragadiru pt TM

Scrii dar nu e scrisul tau. :drak: :D

... ;)

vlad1607
17th May 2005, 19:19
adica? e chiar al meu :D

pirlinho
17th May 2005, 19:32
Adica nu te-ar deranja un dezastru al Craiovei similar cu cel al Timisoarei. :D

irriducibile_01
17th May 2005, 19:33
Presupunand ca intra Otopeniul, si nu vinde locul imi permit sa afirm ca suntem jenanti. Adica nu au Brasovul, Craiova, Arad, Alba Iulia si cate alte ORASE echipe in A si va avea un satuccu 10000 de locuitori. Si eu sustin o echipa mica dar macar are un oras MARE in spate.
dar ce , trebuie sa avem in divizia A numai echipe din orashe cu peste 100.000 locuitori ?
se cheama cumva divizia municipiilor ?
numai la noi in romania se poate gandi asha !
apropos ... guingamp are 15.000 de locuitori shi a evoluat cu succes in prima divizie franceza !
jenantzi sunt cei care gandesc in mod strict cantitativ !!!

TZEFERU
17th May 2005, 20:53
Nu cred ca e vorba de orase de peste 100.000 locuitori ci e vorba de investitii.
Daca exista potential economic in Viintu de Jos cine stie poate se va construi acolo un stadion pentru Divizia A si se vor aduna oamenii cu carutele si poate vor avea si parcare, mai stii?

Comparatie unui oras francez cu ceva similar din Romania nu este obiectiva.
Un oras de 15.000 locuitori din Franta are bazine de inot si alte baze sportive...etc, etc. Fotbalul de performanta la care este atenta lumea se face cu bani in ziua de azi iar banii vin de unde sint alti bani si exista ceva po****tie cit de cit platitoare sau macar "atenta" la reclamele sponsorilor. De ce au Barcelona si Real Madrid stadioane de 100.000 locuri? De ce Manchester United a fost inscrisa la Bursa la inceputul anilor 90'?

irriducibile_01
17th May 2005, 22:09
Nu cred ca e vorba de orase de peste 100.000 locuitori ci e vorba de investitii.
Daca exista potential economic in Viintu de Jos cine stie poate se va construi acolo un stadion pentru Divizia A si se vor aduna oamenii cu carutele si poate vor avea si parcare, mai stii?

Comparatie unui oras francez cu ceva similar din Romania nu este obiectiva.
Un oras de 15.000 locuitori din Franta are bazine de inot si alte baze sportive...etc, etc. Fotbalul de performanta la care este atenta lumea se face cu bani in ziua de azi iar banii vin de unde sint alti bani si exista ceva po****tie cit de cit platitoare sau macar "atenta" la reclamele sponsorilor. De ce au Barcelona si Real Madrid stadioane de 100.000 locuri? De ce Manchester United a fost inscrisa la Bursa la inceputul anilor 90'?
era vorba de un principiu ! shi am dat un exemplu care mi-a venit repede in minte .
shi ca sa stea unii linishtitzi , va spun eu ca primaria din otopeni AR putea sa asigure un buget mult mai mare echipei decat ar putea s-o faca primaria craiovei !
acum totul depinde dak vor reushi sa construiasca in timp record la otopeni un stadion conform cerintzelor div.A . dak nu vor da locul altcuiva .

Angelina Jolie
17th May 2005, 23:35
dar ce , trebuie sa avem in divizia A numai echipe din orashe cu peste 100.000 locuitori ?
se cheama cumva divizia municipiilor ?
numai la noi in romania se poate gandi asha !
apropos ... guingamp are 15.000 de locuitori shi a evoluat cu succes in prima divizie franceza !
jenantzi sunt cei care gandesc in mod strict cantitativ !!!
Eu raman la parerea mea. Daca in sat sunt 10 mii de oameni, sex masculin 5000 din care 1000 prea tineri si 1000 prea batrani ca sa mearga la meciuri si 1000 care nu ii intereseaza fotbalul ==> maxim 2000 de spectatori la un meci de divizia A. Asta presupunand ca n-or veni rapidistii sau stelistii din Bucuresti sa vada Otopeniul in A. Mie nu-mi suna bine deloc.
HAI CFR!!!

Gonzo
18th May 2005, 00:37
fiecare echipa sa joace acolo unde ii e locul... de aia se retrogradeaza si se promoveaza... daca nu, sa se scoata din limbajul fotbalistic cuvintele astea...

eu as vrea sa jucam in B si sa promoveze Pandurii...

nu ma intereseaza sa fim in A atata timp cat nu vrem performanta... pt salvarea de la retrogradare sa se bata altii nu Craiova... cand se va organiza clubul ca lumea atunci sa promovam si sa ne batem pt trofee cum suntem invatati /hello

berzecus2003
18th May 2005, 23:58
vai ,vai oltenilor, ce pacat sunteti in B..vai ,vai...stiti ce rau ne pare noua...voi in B...of ,of...aveti noroc ca la anul intra cate doua echipe altfel aveati probleme in in SERIE B ,pacat...
amintirile vaz rascolesc???daca nu...chiar meritati sa fiti inB..

irriducibile_01
19th May 2005, 09:24
fiecare echipa sa joace acolo unde ii e locul... de aia se retrogradeaza si se promoveaza... daca nu, sa se scoata din limbajul fotbalistic cuvintele astea...

eu as vrea sa jucam in B si sa promoveze Pandurii...

nu ma intereseaza sa fim in A atata timp cat nu vrem performanta... pt salvarea de la retrogradare sa se bata altii nu Craiova... cand se va organiza clubul ca lumea atunci sa promovam si sa ne batem pt trofee cum suntem invatati /hello
bine gandit !
de fapt asha ar trebui sa gandeasca shi cei care conduc fotbalul in romania !!
sa dispara din mentalitatea noastra ideile de tip daciada !!!

be@
19th May 2005, 12:55
Pai am inteles ca cei din Otopeni nu sunt dispusi sa vanda locul !
Bravo lor!
Iar singurul criteriu de alegere a echipelor care vor juca in A trebuie sa fie valoarea ,si nu numarul suporterilor!
Am auzit unii "destepti" care spuneau ca National n-ar trebui sa joace in divizia A,fiindca are putini suporteri ! O PROSTIE IMENSA !

Maximus
19th May 2005, 14:23
Pai atunci sa ni se spuna si noua cum rezista in A echipele fara suporteri. Ca unde n-ai suporteri n-ai bani din publicitate, din bilete si din televizari...

be@
19th May 2005, 15:25
Nu stiu cum rezista,intreaba-l pe Gino,ca el stie mai bine!
Important e ca suntem pe 4 si am jucat o semifinala de Cupa,asa cum suntem noi,fara suporteri! Cate odata e bine,fiindca e liniste, si lucrezi in pace,fara pic de presiune !

Maximus
19th May 2005, 16:30
Atunci sa-ti dau eu citeva indicii cum se tine o echipa din asta in A. Uitat-te bine la returul campionatului trecut...

be@
19th May 2005, 16:38
Arata-mi tu mie o echipa curata ca lacrima din campionatul nostru,si eu promit ca ma fac fanul acelei echipe!

irriducibile_01
19th May 2005, 16:55
Arata-mi tu mie o echipa curata ca lacrima din campionatul nostru,si eu promit ca ma fac fanul acelei echipe!
craiova !!! :D

RedBaron
20th May 2005, 18:34
bine ar fi sa fie la anul, dar eu cred ca ramane pe anii viitori...

Hard
20th May 2005, 21:40
ati uitat de villa-real ,care are 30 de mii de locuitori si a avut echipa in UEFA CUP

apparte
21st May 2005, 00:07
Asa este. Este unul dintre cele mai negre sezoane din istoria clubului, daca nu chiar cel mai negru. Echipa este f slaba, dar nici voi nu ati rupt gura targului, iar Divizia A e cam departe pt ce echipe sunt in B3.
E o discrepanta enorma intre A si B.
Golul ala nu am vazut f bine faza, si nu pot sa imi dau cu pararea pentru a nu fi subiectiv. Probabil ca nu o fi fost. Arbitrul era totusi aproape de faza.
Alta faza ce m-a deranjat au fost scandarile rebelilor. Noi consider ca ne-am comportat ok pana nu am fost provocati si injurati in mod gratuit (toate ca toate, dar scandari "gen batrana curva" nu fac altceva decat sa imi provoace greata fata de adunatura aia de tarani care isi spun rebelii oradeni. Asta e baietie ? Ca ma injuri din spatele gardului, iar dupa meci ne-am plimbat ca la noi acasa prin centru. De ce nu au venit atunci sa ne injure si sa o dam la "imprieteneala" ?!
In fine asta e, ramane pentru la anul !
Eu stau la tribuna,dar in jumatatea dinspre tabela.Trupa Bihorului a avut in formula de start 3 juniori(Neaga,Patrascu si Achim),iar la final erau 5 juniori!Cel mai batran jucator are 26 de ani asa ca...
Cat despre provocari...primul stadion din Romania pe care m-am batut a fost cel din Arad(eram in armata in 87,la Pilu)!In retur,am crezut ca o sa vina galerie(ca de obicei)dar au fost cel mult 10 pustani,asa ca razbunarea n-a mai avut loc.Incidente intre suporteri au fost si vor fi permanent(culmea e ca aveti suporteri si din Oradea,2 stau in zona mea in tribuna).Nu zic ca sunt normale,dar e bine daca raman la acest stadiu(de-a lungul timpului insa s-a depasit de multe ori limita)!

Kidu
21st May 2005, 00:51
apparte, cred ca stiu de cine zici, dar ca sa nu fim off-topic putem continua acest subiect pe unul din threadurile din subforumul nostru sau al vostru.

fia
21st May 2005, 09:34
Echipa curata? Dinamo evident :yeah:

Catalanul
21st May 2005, 15:30
ati uitat de villa-real ,care are 30 de mii de locuitori si a avut echipa in UEFA CUPechipa care din sezonul viitor va juca in CL :)

Hard
21st May 2005, 16:38
Nu nr de locuitori e important ,ci banii care se baga in echipa pt alcatuirea unui lot care sa faca fatza in Divizia A

pilu
23rd May 2005, 18:48
Cine stie rezultatale din divizia C8???? Cum este Clasamentul ???
Unde se poate citi rezultatele actuale acestei divizi???

Mihai
23rd May 2005, 18:51
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20c/index.php?meniuId=47&viewCat=1054&viewItem=1651

http://www.gsp.ro/index.php?a=167&shift=1

pilu
23rd May 2005, 21:49
multumesc frumos Mihai!!!

pilu
24th May 2005, 16:56
cine stie cum a jucat avintul in etapa 23 (20 mai 2005) si celelante rezultate???

Mihai
27th May 2005, 20:31
:( Jucătorul Ion Paicu (32 de ani), de la Minerul Mătăsari, a murit pe teren īn minutul 42 al meciului cu CS Timişoara din cauza unui stop cardio-respirator :(

Hard
27th May 2005, 20:33
sa-i fie tzarana usoara...

pirlinho
27th May 2005, 21:05
Pffff... :(

RIP

uti2102
27th May 2005, 21:14
Sa fie primit !
DAR
Eu cred k acest thread este trolling shi trebuie inchis !!! Ne-ajunge ca vedem mortzi in fiecare zi la televizor, acum mai trebuie sa dam de ei shi pe forum ! Acest thread nu are alta menire decat de a ne prost dispune shi de a ne demoraliza !!!

Mihai
27th May 2005, 21:32
ONTOPIC
Da si eu sunt de acord ca este troliing atatea mortaciuni p-acilea e naspa rau breee. Multumim celui care ne-a avertizat.

OffTOPIC
fia poti sa-mi zici si mie cu ce l-am jignit pe alpop... ! sugeram faptul ca o fi vreo ruda cu cei pe care ii apara (SOS si/sau Becali) ca nu inteleg de ce ii apara asa!!! Trolling e numai in capul lui...

uti2102
29th May 2005, 13:47
Presa sportiva semnaleaza un nou blat al Jiului Petroshani, in deplasarea de la Ineu, cu Tricotaje. Blatul a fost intzeles de toata lumea, inclusiv de arbitrul Heleshteanu, care a prelungit partida cu 15 minute !!!
Oare FRF nu va face nimic nici de data asta ?! Sa nu uitam ca in urma cu cateva luni Jiul a fost penalizat cu 2 puncte, pentru ca apoi sa fie iertata..... :ciocan:
O fi mizerie in Divizia A, dar mai jos cred k pute mai rau decat intr-o buda :jerk:

Angelina Jolie
29th May 2005, 18:17
Jiul este campioana de necontestat a blaturilor. Eu o zic de vreun an si ceva.

marinike
29th May 2005, 20:48
sa vedem ce va face in div a la anul(dc va juca vreun meci:D)

andreiush
29th May 2005, 21:39
Pai ce sa faca ferefeu... iar o sa zica aceeasi poezie: nu avem probe. Oricum, jiul nu merita sa joace in A, facand astfel de magarii si m-as bucura sa nu promoveze.
In privinta blaturilor in diviziile B si C... e clar ca sunt cu gramada!! pe astia nu-i vede nimeni, se pot desfasura in voie.

Hard
29th May 2005, 22:52
ce sa faca la anul? sa se ia de mana cu gloria si dinamo...

Paul
29th May 2005, 23:06
Cooperativa Reloaded.

Membrii : Gloria (presedinte) , Arges , Bacau (vicepresedinti ) , Jiul , CFR , Poli Iasi - membrii.

Scopuri :
1) Evitarea retrogradarii pentru cele 6 echipe ;
2) Dinamo - campioana 2005-2006 ;
3) Gloria Bistrita sa obtina inca o participare in intertoto.

Hard
29th May 2005, 23:12
si sechelariu primar

marinike
29th May 2005, 23:29
ce sa faca la anul? sa se ia de mana cu gloria si dinamo...
sau sa vanda locul.

Vand vise
30th May 2005, 09:15
Presa sportiva semnaleaza un nou blat al Jiului Petroshani, in deplasarea de la Ineu, cu Tricotaje. Blatul a fost intzeles de toata lumea, inclusiv de arbitrul Heleshteanu, care a prelungit partida cu 15 minute !!!
Bravo lor! Merita tot respectul nostru :happy: :happy: :happy:

panDUR
30th May 2005, 09:45
Ce tot vorbiti aici. Pandurii este in A. Sa va fie clar lucru acesta. Care Otopeni? Cati dintre voi a-ti vazut "stadionul" din Otopeni. Credeti ca, cu 1000 de locuri (bag de la mine ca nu sunt atatea, oricum nu am stat sa le numar), un "stadion" de tabla poate face fata in A. Eu spun ca si stadionul din Targu Jiu este mic cu 15.000 de locuri, atunci ce sa mai vorbesc de Otopeni. Cine a deschis acest subiect "CS Otopeni in divizia A" cred ca a vrut sa faca o gluma. Nu este asa irriducibile_01? Spune ca a fost o gluma ca sa nu devii penibil.
HAI PANDURII.

Hard
30th May 2005, 10:56
ce ai ma? veniti in a si stati un an,daca nu va cumpara craiova...mai usor ca faci si tu infarct

Angelina Jolie
30th May 2005, 11:15
Cooperativa Reloaded.
Membrii : Gloria (presedinte) , Arges , Bacau (vicepresedinti ) , Jiul , CFR , Poli Iasi - membrii.

Mai Pablos, refresh my memory. Cand a facut CFR parte din cooperativa? Te rog sa nu ne bagi in aceeasi oala cu echipele de mai sus. La anul ne vom salva cu forte proprii, nu avem nevoie de ajutorul nimanui.

be@
30th May 2005, 12:07
Astia de pe ols sunt niste incompetenti ! N-au nici o treaba cu fenomenul! M-am convins de mai multe ori !De ce baga Iasul ? Ce treaba avem noi cu echipele alea ?Cu Clujul si cu Gloria avem 3 egaluri,si urmeaza meciul cu Bistrita in Copou !Astea le numesc ei blaturi?
Bai,asta care ai scris articolul : LASANEEEEEEEEE,LASA-NEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!! :rosu: :rosu: :no: :no: :no:

panDUR
30th May 2005, 12:24
De ce esti tu asa de sigur ca o sa stam un an? Cat despre cumparare, ca o sa ne cumpere Craiova, bati campii. Suporterii Pandurilor au fost sunt si vor fi si ai Universitatii. Noi vom tine steagul alb-albastru sus pana la revenirea in A a Craiovei si vom continua lupta impotriva,in special, celor din bucuresti.

pilu
30th May 2005, 12:31
Cine stie rezultatele etapelor 23 si 24 din divizia C8 ????

pilu
30th May 2005, 12:34
Cine stie rezultatele etapelor 23 si 24 din divizia C8 ????
Cine im poate trimite o agresp de internet, un link unui ziar din regiunea Tg. Mures/Reghin???

panDUR
30th May 2005, 12:48
Lasa-ne bai fratzie cu Avantul Reghin. Gaseste-ti si tu o alta echipa cu care sa ti. Si eu tin cu Avantu Prabusirea dar nu o spun si la alti sa ma fac de ras. :lol: :lol: :lol:

be@
30th May 2005, 12:51
Pilule,am vrut sa te ajut,dar din pacate clasamentele din div. C nu sunt actualizate deloc !Am cautat pe mai multe site-uri si nu am gasit ! :rosu:

Quartz@nu
2nd June 2005, 01:14
inca un loc de mancat o "friptura" de 3 puncte !!!
este ca si "picata"

bob
2nd June 2005, 16:09
Lasa-ne bai fratzie cu Avantul Reghin. Gaseste-ti si tu o alta echipa cu care sa ti. Si eu tin cu Avantu Prabusirea dar nu o spun si la alti sa ma fac de ras. :lol: :lol: :lol:
bizonule, du-te taie-tzi venele! te-ai gasit tu, suporterul prazului, sa comentezi! nu iti e rusine sa tii cu gaoaza romaniei? huooooooooooooooooo

MariusTM
4th June 2005, 02:40
Adica nu te-ar deranja un dezastru al Craiovei similar cu cel al Timisoarei. :D
Dezastru la Timisoara :ciocan: ????? :happy :happy :happy Cred ca visezi!!!!!Uite-te mai bine :rosu: !!!!!Mai ales din campionatul viitor,cand o sa avem o echipa /hello .......de plangi :headbang: !!!!

MariusTM
4th June 2005, 03:00
Lasa-ne bai fratzie cu Avantul Reghin. Gaseste-ti si tu o alta echipa cu care sa ti. Si eu tin cu Avantu Prabusirea dar nu o spun si la alti sa ma fac de ras. :lol: :lol: :lol:
Asta-i mentalitate romano-comunista!!!!Numa la noi s-a vazut(sau mai bine zis s-a impus) ca toti tre' sa tina cu o echipa din Div.A,mai ales cu echipele comuniste(le stiti voi care).De asta au ele asa multi suporteri in tara!!!De obicei,oamenii tin cu echipele din orasul lor.Uitati-va la englezi!!!!Ei nu tin toti cu Man.U.,Liverpool,Arsenal sau Chelsee,ci ei tin chiar si cu echipe de liga a 3-a!!!!Si tin DOAR cu ele!!!!!!!!Asta-i cel mai important!!!!
Am vazut multi ca au cate 2 echipe "cu care tin",chiar si din aceiasi divizie.ASTA-I CEA MAI MARE TAPENIE!!!!!!! :ciocan: :ciocan: Mai ales cand vad ca tine cu echipa din oasul lor si cu o echipa comunista!Asta arata ca am fost oarecum "obligati" sa "tinem" cu steaua,dinamo sau rapid!Chiar si acum,toate stirile incep si se termina cu ei.le fac o publicitate fantastica!!!!!!!!!! :rosu: :rosu: Chiar daca alte echipe au jucat un meci de etapa in ziua aia,se incepe cu ce o zis jiijii,porcea,netoiu si vama (clar ca e vorba numa de tampenii:speculatii,aberatii si alte lucruri care nu au nimic in comun cu fotbalul) si pe la sfarsitul stirilor aminteste in fuga ca s-a jucat meciul nu-stiu-care,de parca nu ar fi important,de parca acele stiri sunt facute doar pt. buCUResteni(ca tot or avut ei parada aia :happy :ciocan: ).Restul tarii nu conteaza!!De aceea eu nici nu ma mai stresez sa ma uit la stirile lor ca nu vad decat tampenii si lucruri neinteresante pt. mine.

pirlinho
4th June 2005, 16:14
Dezastru la Timisoara :ciocan: ????? :happy :happy :happy Cred ca visezi!!!!!Uite-te mai bine :rosu: !!!!!Mai ales din campionatul viitor,cand o sa avem o echipa /hello .......de plangi :headbang: !!!!

Ai mers cumva la scoala direct din clasa a III-a? :rolleyes:

krapulax
4th June 2005, 18:30
pai daca omul o fi din reghin cu cine dracu sa tina? vorba e, daca se muta nationalul din bucuresti, eu n-o sa mai merg pe stadion in viata mea? ma rog, la fotbal, ca de exemplu maine m-as duce in groapa la romania- scotia (rugby).
in alta ordine de idei, de avantul reghin ma leaga o amintire frumoasa, de acum vreo 20 de ani- progresul- avantul 8-0. cea mai clara victorie la care am asistat.
inchei urand succes reghinului, si sper sa le oferim revansa in divizia a peste vreo 2-3 ani.

777
4th June 2005, 19:59
poate la anu!

metallic_rain
4th June 2005, 20:56
Pentru cei care contesta echipa de fotbal din Petrosani am si eu o intrebare:
Ati ascultat azi la radio( cei care aveti posibilitatea) ce fel de meci a fost la Cluj intre U Cluj - Gaz Metan Medias?
Nu mai vorbiti 3 la leu ca nu facem cu nici un blat mai mult ca altzii. Acum 2 saptamani Suciu, Csick si Balau erau simple jaloane la Medias (deh.. trebuia achitata factura la gaz), iar astazi la Petrosani jucau de parca ei erau de la Liverpool :))
Cei de la Cluj ii rog insitent sa taca si sa inceteze a ne mai gratula cu termenul de blatisti( si nu numai ei), si sa se uite la ce manevre fac Steaua si Dinamo pentru a castiga un amarat de titlu plin de mizerie si noroi! Fotbalul romanesc este super corupt si super murdar. Daca nu faci blat faci figuratie pe teren (cei de la CFR stiu reteta). Daca e sa critice cineva ca Jiul face blaturi sa nu critice cei ce fac gunoaie in curtea lor, ci aceea care sunt curati! Intrebare retorica. Are cine sa ne intrebe, fiind nepatat de mocirla urat mirositoare? :no:
Pana gasiti pe unul care sa ne judece, hai noroc si sa auzim de bine! Allah! :yeah:

uti2102
4th June 2005, 21:13
Deci nu mai pune Steaua pe aceeashi treapta cu Dinamo in materie de blaturi !!! Dar din moment ce Jiul shi Gaz Metan sunt la fel de blatiste in ochii tai.... :mda:

MariusTM
5th June 2005, 01:03
Ai mers cumva la scoala direct din clasa a III-a? :rolleyes:
Daca nu m-ai vazut pe acolo,inseamna ca nu!! :happy

MariusTM
5th June 2005, 01:24
Cooperativa Reloaded.

Membrii : Gloria (presedinte) , Arges , Bacau (vicepresedinti ) , Jiul , CFR , Poli Iasi - membrii.

Scopuri :
1) Evitarea retrogradarii pentru cele 6 echipe ;
2) Dinamo - campioana 2005-2006 ;
3) Gloria Bistrita sa obtina inca o participare in intertoto.
Tu chiar te pricepi la fotbal!!!!Ce cauta CFR-u si POLI IASI aici??Astia chiar nu au nici o treaba.Astia s-au chinuit sa ramana in Div.A,ce sa mai dea meciuri.....
Si ai uitat chiar cele 3 echipe comuniste..........care chiar au ce castiga de pe urma blaturilor pe care le fac:titlui,cupe,participari in preliminariile cupelor europene(ca mai mult...) :rosu:

metallic_rain
5th June 2005, 10:55
alpopa tata, tu locuiesti cumva intr-un sat in care informatia nu vine deloc fiind un sat nelectrificat? Berbecali ala care a spus ca prefera sa dea si el bani Brasovului sa se dea doparte decat sa dea Dinamo. Sau ce spui de meciurile cu umilele slugi de la CFR Cluj si a anchetatului PNA, pretenului Seche?
Respect Steaua pt istoria ei, dar atat! In acest moment sunteti la fel de murdari precum tot fotbalul romanesc datorita oierului Berbecali!

Angelina Jolie
5th June 2005, 11:05
JIUL PETROSANI --- CAMPIOANA BLATURILOR.
La o analiza mai atenta se va vedea ca anul acesta si anul trecut jiul a castigat in B3 doar meciurile aranjate. Cele curate au fost: cu CFR, cu UTA, cu u, anul trecut, si cu Oradea, cu Gazul, cu u, si altele anul asta. In rest cumparari peste cumparari. Anul trecut blaturi supra jenante la Campia Turzii, la Ineu samd. Nu le mai tin minte acum, dar le-am scris inca de atunci. Anul asta 5-0 la Ineu, blatul care il vor face la Dej in ultima etapa si altele. Simota intra la arbitri in pauza si nu se intampla nimic. Sa nu vorbim de echipele satelit Corvinul si Deva anul trecut, si Deva anul asta, pe care i-au dirijat cum au vrut impotriva contracandidatelor la promovare, sau pentru alte scopuri(vezi cs deva - unirea dej 0-2). Oare de ce a batut ieri Dejul la deva? Conteaza oare ca s-au salvat de la retrogradare astfel ca in ultima etapa sa poata da punctele cui trebuie?
Raspuns: Nu dom'le vezi de treaba. Doar joaca cu jiul petrosani, corectitudinea intruchipata intr-o echipa de fotbal.
FARA BLATURI!!!
HAI CFR!!!!
PS Se pare ca si Gazul a cumparat meciul de ieri de la Cluj.

metallic_rain
5th June 2005, 11:30
Vali sa iti vezi de sclavii tai care formati echipa lui Peste si continuati cumparaturile de jucatori pe internet. Ca sa iti dai cu parerea cum au fost ambele meciuri ale CFR-ului cu Jiului ar fi trebuit sa fi fost la petrosani sa vezi ce antijoc ati facut. Dupa aia ati intrat in divizia si singurul lucru demn de menntionat este ca ati batut pe dinamo. In rest antijocuri, sclavagism si neputinta. In caz care nu stiai sclavagismul a inceput sa fie abolit in lume incepand cu razboiul de secesiune, iar noi traim in sec 21 Vali!
Daca esti asa de tare in clanta fa tu o descriere a meciului direct cu Seaua si tac din gura :))
La o analiza si mai atenta, daca iau o buburuza si ii numar punctele si fac o comparatie cu punctele acumulate de voi in retur s-ar putea sa retrogradati in detrimentul ei :)))
Atentie la istorie. Anul trecut Sunda a plecat din Alba cand inca era bine, iar acum pleca de la voi....

Angelina Jolie
5th June 2005, 14:31
Ma Jiulist:
1 la mana te repeti, ce scrii pe suporter scrii si aici
si 2 la picior de ce consideri tu ca trebuie sa aperi jiul atacand alte echipe? Aici e vorba de blaturile jiului din petrosani nu de CFR sau de Steaua. Raspunde la alea daca ai ceva de zis, daca nu ciocul mic si bucura-te ca veti promova prin furt si blat.

metallic_rain
5th June 2005, 14:56
Vali, eu daca stau de vb cu cineva din cluj... stau cu baiatul ala care are nickname Tzefereul si cu alti baieti simtiti care isi vad de treburile lor si care sunt demni de apreciati pentru ceea ce fac. Nu imi pierd timpul cu neciopliti alde tine.
La o analiza mai atenta a textelor mele ai sa vezi ca eu am recunoscut si o fac inca odata pentru tine...JIUL PETROSANI A FACUT BLATURI SI IN SEZONUL TRECUT SI IN ACEST SEZON!
Dar fi si tu demn macar odata in viata ta ( din punctul meu de vedere) si recunoaste ca ati fost niste zdremte ordinare in meciul cu steaua!
Hai sa vedem cat esti de barbat!

WishMaster
5th June 2005, 15:18
Mai valy vorbesti de echipele satelit corvinul si deva?? ma faci sa rad , se vede ca esti paralel ,daca nu stii corvinul si deva au jucat cu noi tot timpul de parca de acel meci depindea existenta lor .Verifica mai bine statisticile de-a lungul vremii si vei vedea rivalitatea dintre echipee din HD, care este asemanatoare cu rivalitatea dintre U Cluj si iubita ta echipa khefere.
Ps: Jiulistule , te-am mai rugat lasa-i pe ofticatii care ne ataca in durerea lor si nu ii mai baga in seama , nu merita .....
Ultimul mesaj pentru valy si gata il ignor total :

DOUA TIPURI DE .......: KHEFERISTI SI YEHOVISTI.(Scandare a galeriei lui U Cluj in meciul U - gaz).

Angelina Jolie
5th June 2005, 15:57
Scandare a galeriei lui Gaz Metan Medias in acelasi meci: CFR, CFR!!!
Imi place ca va roade turbarea.
Ma Jiulist, ti-am zis sa nu mai amesteci capra cu varza. Treci peste faptul ca am vb pe mess. A fost o gresala. Ziceam ca nu ne cunoastem si gata.

panDUR
5th June 2005, 20:06
Bye bye Otopeni.

pilu
5th June 2005, 22:06
Hallo bob, MariusTM si kra****x,
imi place ca voi trei ati intervenit pe intrebarea mea. Pe mine ma intereseaza rezultatele de la Avintul Reghin petru ca eu am petrecut copilaria in Reghin unde am jucat de la pitici pina la junior (virsta de 18 ani) la Avintul Reghin fotbal. Acolo am jucat in campinatul republican de juniori (1966/67) contra echipe de performanta ca Univ. Cluj, ASA Tg. Mures ……. Si noi am avut o echipa buna, dar contra acestor adversari am pierdut multe meciuri. Eu traiesc din 1968 in strainatate, sint acuma un om batrin si bunicul a trei copilasi. Totusi nu am uitat timpul frumos pe care lam petrecut cu fotbalul la Avintul Reghin si fotbalulu regiuni meresene. Cu ajutorul mediului de internet am sperat sa gasesc informati destre Avintul Reghin. Linkurile pe care leam primit dela Mihai leam cunoscut, si acolo nu sint rezultete actuale. Eu numi pot da seama dece numai divizia A si B sint actualizate. Si eu am o pagina proprie cu echipele mele pe care le antrnez si meneger, dar eu actualizez imediat (aproape in fiecare zi) rezultetele si stirile noi echipelor mele. Pe pagina mures.ro am gasit rezultate, da si acolo nu sint forte actuale. Dar acuma cred ca ma voi obici cu stiri de alataieri.

Va rog sami iertati greselele mele in limba romina, dar dupa 38 de ani in strainateta am uitat forte mult.

uti2102
6th June 2005, 17:47
Jiulistu' le amesteca rau de tot. In curand o sa incerce sa ma convinga ca a fost blat shi cu Besiktas, tocmai acum ca mi-a povestit shi mie cineva ca de fapt n-a fost :drak:
Sper sa se faca dreptate in ultima etapa, adik aia cu mai putzine furturi sa ia campionate shi promovari :ok:

PS : ashtept cu nerabdare confruntarea "U" Craiova - Jiul de la anul; o sa ma trezesc de dimineatza :)

inter
6th June 2005, 17:56
popica nu o mai da de garduri ... ce sa spun , chiar nu stiti ce vb. :mda:

uite unde erau aparatorii dreptatii in seria a 3-a si eu nu stiam :rolleyes:

metallic_rain
6th June 2005, 18:39
Craiova va juca in seria a II-a iar Jiul este repartizata in seria a III-a geograficule. Eu nu confund performantele externe ale stelei cu magariile interne. Daca esti asa de stelist si aparator al dreptatii fa-mi si mie o descriere a 2 meciuri din acest retur jucate de Steaua. In speta Steaua - CFR Cluj si Steaua - Bacau. Dupa ce termini de descris sa tragi apa si mai vb.

metallic_rain
6th June 2005, 18:44
Si ca fiind vb de ultima etapa... acel 8-0 care l-ati dat timisoarei anul trecut apasa greu si isi vor amintii de el taman cand va va durea pe voi cel mai tare.... Sa nu va mai doara in fund de penisurile altora, mai bine va paziti voi gaoazele ca vin CVUCS si va strica fiesta. Noi macar avem exeperienta daca ratam si acum, dar pt voi va fi ceva inedit :)) :drak:

Angelina Jolie
6th June 2005, 19:59
Credeam ca aici se vorbeste de blaturile echipei jiul petrosani dar bag sama ca ma inselai.

uti2102
6th June 2005, 21:40
Aoleo, in seria II ii bagara pe craioveni ?! Vorba lu' Dragomir : "nici in treij de ani...." :drak:
Jiulistule, mai spicuieshte shi tu forumu shi ai sa gaseshti; n-o sa-tzi scriu special cronici matale :D Daca la meciul cu Bacau nu vad ce am mai avea de discutat, tzin sa-tzi propun sa te uitzi inca o data la meciul cu CFR shi apoi sa-tzi dai cu parerea. Asha, ca sa-mi dau seama dak ai vreo tangentza cu fenomenul, alta decat are ilustrul Shimota :mda:

metallic_rain
6th June 2005, 22:41
Frate daca zici ca sunt in afara fenomenului nu mai zic nimic si ma las in gura ta ;)daca zici ca esti asa de cunoscator. Dar atentie sambata seara ca il pierdeti :P

metallic_rain
6th June 2005, 22:41
titlul.. evident.
Allah!

uti2102
6th June 2005, 22:51
Mah, io n-am zis nimic, dar daca tu tragi concluziile :drak: Shi foloseshte butonul EDIT.

metallic_rain
7th June 2005, 08:04
acu geograficul se da si gramatical :)), urmeaza sa iti etalezi talentul in fizica cumva?

uti2102
7th June 2005, 11:06
Deci butonul EDIT

uti2102
7th June 2005, 11:08
Se foloseshte pentru

uti2102
7th June 2005, 11:09
A uni post-urile consecutive

uti2102
7th June 2005, 11:10
Adik ca astea scrise acum de mine, care contravin regulamentului...

uti2102
7th June 2005, 11:11
Regulament care poate fi gasit aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1516
...........
cu toate ca vad k pe moderatorii ii doare in taste.

metallic_rain
7th June 2005, 16:25
Mestere daca te uitai la ore vedeai ca trecusera deja 2 ore si eu nu mai puteam opera cu butonul edit. Asa suntem noi jiulistii mai mototoli si uitam sa scriem totul intr-o singura fraza. Dar .................si alta data vom fi mai atenti cum scriem frazele si nu vom mai scrie, promitem! In rest, numai de bine!

inter
7th June 2005, 16:27
cu toate ca vad k pe moderatorii ii doare in taste.

oare? :evil:

metallic_rain
7th June 2005, 17:13
Nene Inter de tine nu ma iau, dar din cate vad eu pe acilea matale umbli cu citate care vor sa atinga si tie nu ti le sterge nimeni. Nu esti corect. As putea folosii si io cuvinte alambicate care sa ma faca la fel de shmeker ca tine dar prefer sa ma las la mana mea :P
Iti dau un sfat. Du-te la Ralu Filip ala de la CNA si ia un post acolo. Impreuna aveti mai multe sanse sa interziceti formatia "Parazitii" in a mai fi pe piata muzicii romanesti datorita faptului ca se joaca binisor cu anumite cuvinte firesti, care in dex is cat se poate de normale atingand anumite categorii de oameni... :rosu:
Si alta data cand folosesti citate, din respect pentru cel ce a gandit repectivele cuvinte de care tu abuzezi (spuna asta ca am mai intalnit la tine tot la adresa mea aceeasi strofa), scrie-i si tu numele.( daca il stii, evident :evil: )
PS Si tot aceasta fraza, avand in vedere ca o folosesti obsesiv, nu crezi ca te repeti cam mult pt un om asa inteligent ca tine?! :drak:

inter
7th June 2005, 17:22
Petre ... restul il stii tu :D

unde ai mai intalnit "citatul" la adresa ta ? baga si tu un link :D

metallic_rain
7th June 2005, 18:13
Ia incearca si te uita la un text scris tot de tine la adresa mea pe mai vechi cu 3 zile. Si ai sa te convingi d-le ralu filip.. ma rog. Oare mama ta de aia s-a sacrificat de la unele si altele sa iti ia tie calculator ca tu sa jignesti subtil? :D . Nu cred ca stie ce faci tu aici... Tanti mama lu' Inter, uite ce face fiu lu matale :))

inter
7th June 2005, 18:23
popica nu o mai da de garduri ... ce sa spun , chiar nu stiti ce vb. :mda:

uite unde erau aparatorii dreptatii in seria a 3-a si eu nu stiam :rolleyes:

la asta te referi? cred ca ai probleme majore, aici vb. cu alpopa... da de ,praful de carbune in afara de silicoza , vad ca mai provoaca si alte "boli"

oricum te sfatuiesc sa renunti la subtilitatile tale cu parintii , chiar nu-si au rostul :mda:

in privinta cumpararii calculatorului esti chiar haios ... te facusi singur de "bafta" :happy :happy :happy

Zebrone
7th June 2005, 18:24
jiuasta care esti du-te domle-n subteran ca vorbesti in dodii rau de tot

Paul
7th June 2005, 18:36
miner... ce vrei

metallic_rain
7th June 2005, 19:41
Pentru cultura voastra ar trebui sa vedeti de unde e trimis mesajul Daca sunt un simpatizant al jiului nu inseamna ca locuiesc neaprat in Petrosani. Dar imi mentin afirmatia ca unii sunt buni de gura doar in fata unui computator! O idee pt Alpi si Paul daca se poate... ar fi sa trageti apa dupa ce terminati de vb. mai ales tu Paul mare suporter stelist care atunci cand Steaua facea performanta in Europa tu erai.. nu erai :)). Apropos, de cate ori ai fost pe ghencea? Eu pot sa ma laud ca am vazut cu ochii mei acea cupa castigata de Steaua in 86 chiar la Petrosani la o semifinala de cupa Romaniei tot in acel an pe care steaua a disputat-o la Petrosani. pe cand tu...
PS
Inter, daca tu te simti jignit de anumite subtilitati de la mine... imi cer scuze pt ca ai dreptate. Mama nu are ce cauta aici. Dar incerca sa revizuiesti textul acela de final ca nu da bine de fiecare data iar unii care sufera de silicoza si alte boli sunt latini si se fac de bafta ;) Si daca tu ca OP sau ce functie ai pe aici, ai fi unul care ar aplica unul din regulile acestui forum ' o comunicare mai buna intre suporteri' ar fi mai mezerisasha treaba, nu crezi?

uti2102
7th June 2005, 20:34
Jiulica, ia da matale pe pagina anterioara shi vezi acolo ultimele doua post-uri : diferentza de 0 minute intre ele ! Unde e alea 2 ore ?! :drak:

metallic_rain
7th June 2005, 20:42
eee, am incercat si io vigilenta matale desi exod 20/16 spune sa nu mint. Acu ca m-ai prins in offside recunosc, si promit sa invat a lucra mai des cu..edit! Multumit asa?

Angelina Jolie
8th June 2005, 16:14
Hai sa mai vorbim si de blaturile jiului ca aia era mai amuzant. :happy Sau o lasam pana sambata la 1 sa putem diseca ultima capodopera? :happy :happy
HAI CFR!!!

metallic_rain
9th June 2005, 10:09
Daca va bate jiul la Dej vom fi executati fara a se mai tine cont ca totusi e diferenta mare de puncte si mai acu 2 saptamani a batut si Mediasul acolo... asa ca dati de acum fratilor...Jiul a b(l)atut la Dej! :))

Angelina Jolie
9th June 2005, 11:30
Nu veti fi neaparat executati dar deocamdata meciul e suspect. Asa cum a fost si cel dintre cealalta echipa a Clujului si Gaz Metan Medias. Si s-a confirmat ca a fost necurat. Acum sa vedem cata onoare mai are jiul petrosani, daca mai are vre-un pic.
HAI CFR!!!

metallic_rain
9th June 2005, 16:27
Vali pt tine ar fi relativ aproape sa mergi pana la Dej. Chestie de o ora. Nu cred ca te intereseaza neaparat acest meci, si ca atare nu vei merge. Dar amandoi cunostem ca pt a acuza trebuie sa constati cu ochii tai ( ex. meciul U Cluj - Gaz Metan vazut de tine). Daca nu esti acolo sa vezi ce se intampla vei pica in corul celorlanti contestatari. Doar cine va vedea cu ochii lui meciul va putea spune ca a fost curat sau nu....

Angelina Jolie
9th June 2005, 22:36
Ai si tu dreptate dar unele meciuri gen ineu-jiul nu cred ca e nevoie sa le vezi personal ca sa te pronunti.

metallic_rain
9th June 2005, 23:28
Sau U Cluj - Medias :)). Dar avand in vedere ca cei din Medias se pare ca pun la bataie 200.000 de euro, eu zic ca e un meci care se va juca pe bune. Ceva de gen Brasov - Steaua. Dar mai vedem... Mult a fost putin a ramas. Daca vor castiga pe bune Jiulistii eu zic ca vor incepe procesul de spalare al obrazului ( cam patat spre rusinea noastra) Daca nu... e grav, si vom fi tinta voastra mult timp de acum incolo pe buna dreptate!

WishMaster
10th June 2005, 09:35
Si priviti corectitudinea gazarilor adica a celor care ne acuzau pe noi adica : hotul (motul) striga hotii!


Antrenorul Universităţii Cluj, Ion Marin, a dezvăluit īnaintea partidei cu Gaz Metan că unul dintre elevii săi a fost sunat de o persoană din cadrul clubului medieşean, care i-a cerut să se predea īn meciul direct. Atunci, Marin a predat numărul de telefon conducerii, care īnsă a stopat cercetările. După patru zile de la disputarea īntīlnirii īncheiate cu victoria cu 1-0 a Mediaşului, "Săpăligă" şi-a asumat rolul de detectiv şi a reuşit să afle cine i-a contactat jucătorul. "Am aflat eu că titularul de contract al telefonului este clubul Gaz Metan, iar numele persoanei care īl foloseşte este Şerban Irene", a dezvăluit Marin, care a divulgat şi numele jucătorului contactat, portarul Oltean, care a comis mai multe gafe īn meciul de sīmbătă.

Deşi, la finalul partidei, Marin a negat că elevii săi l-ar fi trădat, el şi-a schimbat ieri părerea: "Am fost la fel sau poate mult mai dezamăgit decīt voi, ziariştii. Băieţii ăştia au dat din nou cu tifla. Dacă aş fi acuzat imediat după meci, ar fi trebuit să-i acuz şi cu Liberty, şi cu UTA".

be@
10th June 2005, 11:53
Mai ,da' ce se petrece acolo la voi,in seria a III-a ?
Numai scandaluri dupa scandaluri !!??

metallic_rain
10th June 2005, 12:13
Nu ma mai intereseaza de blaturi si alte golanii... Din ce in ce mai des se zvoneste ca Simota ( a nu se confunda cu Jiul) va vinde locul lui Mititelu de la Craiova pt ca juvetii sa aiba incontinuare echipa de A... Daca am facut blaturi pt a umple buzunarele lui Simota mie imi va fi rusine sa spun ca sunt jiulist. Pacat ca ala murdareste si terfeleste cu banii lui muradri istoria si numele unei echipa infintate in 1919...

be@
10th June 2005, 12:17
Si voi o sa stati cu mainile in san ?
Nu veti face nimic?

Kidu
10th June 2005, 12:33
Jiulist, fara suparare dar acuzatiile care va sunt aduse, sunt perfect fondate. Sirul blaturilor facut de echipa voastra, este unul foarte lung caruia din pacate nu ii pune nimeni capatul.
Pt. ce sa promovati voi in A ?! Sa dati lectii de moralitate altora ?!
Si gazul au facut unele combinatii, dar daca ar fi sa promoveze echipa implicata in mai putini jocuri de culise dintre combatantele la castigarea seriei, aia ar fi Gazul.

metallic_rain
10th June 2005, 12:44
Eu macar am plecat din Valea aia nenorocita si m-am stabilit in Iasi... Au si astia pe aici echipa bunicica care daca se va baga un pic mai adanc mana la chimir, voi vedea meciuri multe cu Poli Iasi in divizia A. The Kid.... In divizia A este raiul blaturilor, si din toata gasca aia numai Jiul mai lipseste. Vom fi "onorati" sa jucam cu echipe precum Dinamo, Gloria Bistrita, Fc Arges si care or mai fi pe acolo. S-au dovedit blaturi si combinatii mai clare ca lumina zilei. Corectitudine va fi atunci cand o echipa prinsa cu manevre sa fie retrogradata in divizia inferioara direct si fara discutii, indiferent ca ea se numeste Jiul, Dinamo, Gloria Bistrita... Sa luam exemplu federatiilor italiene si franceze care nu au discutat cu Milan si Olimpique Marsilia! Pana nu schimbam raul din radacina... Nasul, Corleone, Jean Blater Alin Simota...si alti "oameni de fotbal" asa ne vom complace la nesfasit... Suntem in picaj si singura salvare este eradicarea lor.

Kidu
10th June 2005, 14:38
Da mai, se stiu chestiile astea, dar tot nu va scuza pentru murdaria si marseveniile facute.

totmarius
11th June 2005, 13:06
Adio!!! Noi am promovat bafta si voua!

be@
11th June 2005, 13:17
totmarius, vezi sa nu te bucuri prea devreme , si sa vanda Simota locul oltenilor !
Felicitari pentru promovare!

metallic_rain
11th June 2005, 13:43
Indiferent de ca va urma, strict legat de meciul de azi cei mai vehementi contestatari nu crec ca vor pronunta cuvantul atat de drag lor BLAT! Cu Ion Craciunescu in tribunele stadionului din dej oricat de nebun ai fi nu poti risca nimic! Am batut pe merit la dej.Forza Provincia!

inter
11th June 2005, 13:45
Felicitari celor de la Jiul!

metallic_rain
11th June 2005, 18:20
Incanda, eu am impresia ca ti-ai facut caracterizarea familiei tale cu aceste epitete! Si pe deasupra mai esti si rasist.... :rosu:
Oare pe tine nu te va vedea nici un operator de pe aici sa iti explice anumite reguli ale acestui forum?
Si daca tu ai probleme cu vederea pe noi nu ne prea intereseaza... :))

incanada2005
11th June 2005, 19:21
Scuze, dar am fost foarte suparat de promovarea lui Jiul.

Angelina Jolie
11th June 2005, 19:46
Mda, am zis de la inceputul anului ca va promova jiul, nu neaparat pt ca sunt cei mai buni ci pt ca au numeroase mijloace specifice. Macar sa nu vanda locul.
HAI CFR!!!

metallic_rain
12th June 2005, 10:12
Eu sunt de acord ca Jiul a umblat cu multe combinatii in acest campionat, dar ce scriu cei de la GSP in ziarul de azi e de departe minciuna zilei. De necaz ca Jiul au promovat s-au chinuit sa inventeze o poveste de gen ca inainte de meci Tataran a venit cu 2 pungi de bani. Una cu 30 de mii de euro din petrosani si una de 60.000 din medias. Si ca baietii au ales sa joace pt medias si mai apoi pt jiul.... hahahahaha. Ce uita disperatul ala de cronicar sa mentioneze e ca a fost Ion Craciunescu observator! Si numai un nebun ar avea curaj sa umble la cutia cu smekerii acum cat toata lumea e geana pe tine...
In fine, acum speram sa nu vindem locul Craiovei sau Brasovului ( Romeo Pascu a fost si el la Dej...). Daca se va intampla chestia asta Jiul va avea soarta lui Fc Baia Mare care a deschis drumul vanzarilor si a ajuns in div C Iar presedintele lor a ajuns unde altundeva decat la...Bistrita :))

King of Hell
12th June 2005, 12:01
Felicitari Jiului!

Si ca sa parafrazez o personalitate marcanta in istorie: "Lasati cfristii frustrati sa vina la mine, sa le dau topor"

Angelina Jolie
13th June 2005, 10:22
Din ce citesc in ziare e clar ca la Dej a fost INCA UN BLAT AL JIULUI. Craciunescu a si plecat la scorul de 2-0 pt jiul. Se vb de 30.000 euro.
N-are nici un farmec sa promovezi asa. Ma gandesc la noi care am promovat anul trecut si nimeni, nici macar suporterii celeilalte echipe a Clujului nu au putut sa ne acuze de nimic.
HAI CFR!!!
Revin cu niste comentarii: Dupa ce am citit si presa locala, se pare ca a fost un blat ultra jenant, si ca dejul a jucat prima repriza doar pentru a mari potul ce-l aveau de luat de la jiul. Craciunescu a plecat dezgustat si dand din mana a lehamite.

metallic_rain
13th June 2005, 10:48
Vali, vezi ca da pe ACASA telenovela aia "Numai Iubirea".. Mergi si te uita la ea si sa ne-o povestesti si noua pe forum. Poate la ea te vei pricepe mai bine..... Si lasa ziarele care duc o campanie asidua impotriva Jiului, ok? :P

Angelina Jolie
13th June 2005, 11:00
Bine BLATISTULE. Asa am sa fac. Abia astept meciul direct sa va aratam ce e aia echipa de fotbal.

metallic_rain
13th June 2005, 11:32
ok, dar pana atunci taci? :))

Angelina Jolie
13th June 2005, 12:25
Eu incerc, da nici cum nu ma pot abtine. Numa sa nu cumva sa vindeti locul ca atunci chiar ca fac scandal. Daca tot ati intrat macar sa va si batem oleaca.

metallic_rain
13th June 2005, 12:57
Daca ai citi toate ziarele ai vedea ca nu vindem nimic. Stai sa vedem daca trecem de memoriul mediesenilor, care il contesta pe Militaru ( care vb lui.. e cam batran):))))), Si dupa aia o sa jucam fotbal si cu voi. Eu nu fac declaratii razbionice inainte, am sa las faptele din meciul direct sa vb pentru noi taticu' !

uti2102
13th June 2005, 13:21
Abia ashtept sa vad noua Dinamo 2 la anul, insufletzita de Jiul. La Petroshani mai toate echipele o sa-shi rupa picioarele, numa' catzeii o sa fie gadilatzi sub coada. Vetzi vedea :mda: Nu de alta, da' cin se-aseamana s-aduna.

Angelina Jolie
13th June 2005, 13:54
Eu nu fac declaratii razbionice inainte, am sa las faptele din meciul direct sa vb pentru noi taticu' !
Pai atunci n-are farmec taticu'. Tre sa ne si zgandarim un pic inainte, sa facem atmosfera. :yeah:
HAI CFR!!!

metallic_rain
13th June 2005, 15:56
Postul de dinamo 2 este ocupat de Arges, Bistrita, Bacau etc.. si faza cu pupatu' sub coada am sa te rog sa ne areti cum se face ca ai experienta.. (te-am vazut la animal planet)

King of Hell
15th June 2005, 12:45
Un nou sezon s-a terminat. Se cunosc 3 retrogradate: Craiova, Alba Iulia si Brasov. Ce manevre oare o sa mai faca cei de la FRF? Unde vor baga FC Sibiu? In ce serie va intra Brasovul? Daca stie cineva cum vor arata cele 3 serii: B1,B2,B3 sa le posteze aici. Presimt ca is in stare astia sa bage Craiova in B3 si Alba in B2 la cat ii duce' capu'.

bogho
15th June 2005, 12:51
pai din cate stiu eu, vor fi doar 2 serii incepand cu sezonul 2005/2006

King of Hell
15th June 2005, 12:57
nu, doar din sezonul 2006/2007..pana una alta sunt 3 serii, castigatoarele promoveaza, alea de pe locu 2 joaca un baraj intre ele, si din A pica 2.

metallic_rain
15th June 2005, 13:14
Nu are cum sa bage craiova in B2 pentru ca e prea la sud, iar eu cred ca vor aduce Sibiul in seria 3 impreuna cu Alba Iulia. Atunci o sa lasam aparatorii jocurilor corecte din judetul Sibiu sa isi scoata ochi una alteaia, ca 2 nu au cum sa promoveze :))

DanielAndrei
15th June 2005, 13:21
Un nou sezon s-a terminat. Se cunosc 3 retrogradate: Craiova, Alba Iulia si Brasov. Ce manevre oare o sa mai faca cei de la FRF? Unde vor baga FC Sibiu? In ce serie va intra Brasovul? Daca stie cineva cum vor arata cele 3 serii: B1,B2,B3 sa le posteze aici. Presimt ca is in stare astia sa bage Craiova in B3 si Alba in B2 la cat ii duce' capu'.

:ciocan: :ciocan: :ciocan: si e atat de simplu de dat seama...Brasov in B1, Craiova B2, Apilum B3...asa e logic

King of Hell
15th June 2005, 14:19
:ciocan: :ciocan: :ciocan: si e atat de simplu de dat seama...Brasov in B1, Craiova B2, Apilum B3...asa e logic

eu ma refeream daca nu vor face miscari ca anu asta, Jiul trebuia logic in B2 si sibiu in b3 dar uite ca o fost invers. asa ca nu ma mira daca si anu asta baga echipele aiurea in serii. "e atat de simplu..bla bla" :jerk:

dextercioby
15th June 2005, 15:10
Sa ne bage in B2 sa ne continuam lupta cu Rapidu' si cu Dinamo.Ce pacat ca n-a promovat si Steaua...

Daniel.

dragosblue
15th June 2005, 16:17
eu ma refeream daca nu vor face miscari ca anu asta, Jiul trebuia logic in B2 si sibiu in b3 dar uite ca o fost invers. asa ca nu ma mira daca si anu asta baga echipele aiurea in serii. "e atat de simplu..bla bla" :jerk:

Daca Jiul trebuia sa fie in B2, Corvinul unde ar fi trebuit sa fie (pina la desfiintare) ?
Parca sint totusi in acelasi judet, nu ?

panDUR
15th June 2005, 16:41
Cine a spus ca doua foste divizionare A nu pot juca in aceiasi serie in divizia B. Seriile se fac pe considerente geografice. Ce s-ar intampla daca ar retrograda Farul, Otelul si Sportul, pe care ar trimite-o in B3? Dar daca ati observat ca in fiecare an federatia are grija sa se retrogradeze in asa fel incat echipele sa fie impartite.
Bine ar fi daca s-ar creea o singura divizie B unde sa joace doar primele 5 din fiecare serie, in afara, bineinteles, de echipele care au promovat. S-au facut 15. Si sa fie 16 ocupantele locului 7 sa joace un baraj intre ele. Sau ceva de genu asta. Astept si alte sugestii pentru o singura divizie B.

King of Hell
15th June 2005, 16:48
si io as fi de acord ca anu asta din toate 3 seriile sa pice ultimele 12 sa ramana anu viitor o singura serie B de 18 echipe. si apoi sa avem divizia A 18 echipe divizia B 18 echipe. sa pice ultimele 4 din A, sa promoveze primele 4 din B. sa pice ultimele 8 din B si sa promoveze tot cate una din C.(cele 8 serii). Dar aici era vorba mai mult sau mai putin de manevrele care se fac pentru ca anumite echipe sa promoveze.

metallic_rain
15th June 2005, 18:40
Axaphat, Jiul a jucat 2 sezoane in seria Olteniei impreuna cu Inter Sibiu, in editiile din 87-88 si 88-89. Dar normal si Jiul ca si Sibiu fac parte din Ardeal. Dar daca ma uit pe deplasarile care trebuia sa le faca Jiul daca activa in seria a 2-a erau mult mai mari comparativ cu cele ale Sibiului. Deci localizarea Jiului in seria a 3-a a fost justa. Ma intreb io, daca nu eram noi in seria a 3-a cu cine se mai certa Iehovistul ala de Sabau? :)))

Angelina Jolie
17th June 2005, 13:18
Valoarea echipei de pe jiu e cu mult sub valoarea conducerii de pe jiu care are niste metode (extra)sportive aparte de a castiga meciuri. Blatisti ordinari. Vai ce ciuda am pe ei. Oricum cred ca vor promova daca isi mentin aceeasi strategie de "cumparam tot ce prindem".

A doua explicaţie a succesului trebuie căutată la nivelul conducerii. Alin Simota a asigurat o finanţare pe măsura pretenţiilor, iar Gigi Borugă a vegheat ca Jiul să nu aibă arbitraje ostile şi a lucrat de zor bătăliile “indirecte” cu Mediaşul.
Sa mai zica cineva ca n-am fler. La astia de la Prosport le-a trebuit un an sa imi gaseasca mesajul pe forum si sa il reformuleze. :happy :happy

t.b.
20th June 2005, 16:53
Inca nu se stie care vor fi seriile pana nu se termina trocul asta cu locuri de B, cica Ineul, Sinnicolaul si Gloria II au dat deja anunt la Piata.

Cred ca Sibiul va fi bagat in B3 ca in B2 o sa fie prea multe echipe ca Petrolul, Craiova, Brasovul echipe cu influente pe la FRF, B3 o sa fie si anul viitor cea mai puternica serie...

t.b.
21st June 2005, 12:55
Tricotaje Ineu si-a gasit cumparator... Univesitatea Resita, eu zic ca e un lucru bun ca Resita revine in A, nu stiu daca are vreo legatura cu CSM dar Resita merita o echipa in B, ar mai fi loc si pentru Baia Mare...

Edgar
21st June 2005, 13:17
Cine a spus ca doua foste divizionare A nu pot juca in aceiasi serie in divizia B. Seriile se fac pe considerente geografice. Ce s-ar intampla daca ar retrograda Farul, Otelul si Sportul, pe care ar trimite-o in B3? Dar daca ati observat ca in fiecare an federatia are grija sa se retrogradeze in asa fel incat echipele sa fie impartite.
Bine ar fi daca s-ar creea o singura divizie B unde sa joace doar primele 5 din fiecare serie, in afara, bineinteles, de echipele care au promovat. S-au facut 15. Si sa fie 16 ocupantele locului 7 sa joace un baraj intre ele. Sau ceva de genu asta. Astept si alte sugestii pentru o singura divizie B.

Vezi ca sunt echipe din A care nu au bani de deplasari. O singura serie de B nu e o idee realizabila pana nu se va investi in fotbalul "mic".

HIV
21st June 2005, 18:07
Tricotaje Ineu si-a gasit cumparator... Univesitatea Resita, eu zic ca e un lucru bun ca Resita revine in A, nu stiu daca are vreo legatura cu CSM dar Resita merita o echipa in B, ar mai fi loc si pentru Baia Mare...

Lui Baia Mare am impresia ca i s-a oferit locul lui Gloria II gratuit insa baimarenii nu prea au bani de...nimic . Universitatea Resita am impresia ca e formata prin fuziune , adica e ceva din Csm pe acolo .

A si ai grija , Resita revine in B .

Darkslowstar
21st June 2005, 18:21
In mod normal noi tre sa ajungem in B1, dar cu FRF nu se stie niciodata. Cretinii pot sa ne trimita si in B3. Mie sincer imi este cam indiferent unde ajungem.

inter
21st June 2005, 18:48
numai cu noi sa nu va intalniti :D:D , ca si asa avem noi numeroase meciuri de pregatire :P

Darkslowstar
21st June 2005, 18:53
La ce lot aveti acuma, e in interesul vostru sa nu ne intalniti :drak:

inter
21st June 2005, 18:54
las ca ma intalnesc eu cu tine si poate ma impiedic :D:D

Darkslowstar
21st June 2005, 18:56
Absolut :drak:

Paul
21st June 2005, 20:42
Brasov v`a pica unde va sufla vantul mai tare;
Poate sa fie si in seria Moldoveana ... poate sa fie in seria Sudica (inainte echipele din judetz erau in seria sudica) , insa geografic Brasovul e in Transilvani , deci ar pica in temuta SIII;
De parca SIbiul nu e in Transilvania si joaca cu Sudistii :D

panDUR
21st June 2005, 22:25
Tricotaje Ineu si-a gasit cumparator... Univesitatea Resita, eu zic ca e un lucru bun ca Resita revine in A, nu stiu daca are vreo legatura cu CSM dar Resita merita o echipa in B, ar mai fi loc si pentru Baia Mare... Baia Mare si-a vandut norocul acum cativa ani. Asa ca nu mai este loc.

Paul
21st June 2005, 22:58
Baia MAre cumpara de la Gloria II , 99% (surse interne asta zic)

t.b.
22nd June 2005, 17:31
După cumpărarea locului īn Divizia B de la Tricotaje, Universitatea īşi schimbă denumirea īn FCM, urmīnd să păstreze şi palmaresul fostei echipe a lui Chivu, CSM

Fotbalul din Reşiţa e pe cale să fie salvat de Universitatea, un club care a urcat anul trecut din Divizia D Caraş Severin şi a cumpărat, luni seara, locul divizionarei B3 Tricotaje Ineu īn al doilea eşalon. Aproape necunoscută, Universitatea Reşiţa a terminat sezonul pe locul secund īn C6, ratīnd promovarea, iar acum are ambiţia să preia palmaresul, culorile şi tradiţia fostului club al lui Chivu şi Dorinel Munteanu, CSM. Numele grupării va fi schimbat īn Fotbal Club Municipal, iniţialele FCM fiind aceleaşi după denumirea echipei din anii '75 - '82, numai că acestea reprezentau atunci prescurtarea lui Fotbal Club Muncitoresc.

Bugetul clubului reşiţean a fost acoperit de Universitatea "Eftimie Murgu", de autorităţile locale şi judeţene, dar şi de un om de afaceri, Dan Izvernari. Īn ultimele zile şi-au mai anunţat disponibilitatea de a finanţa echipa, Uzina Constructoare de Maşini şi Combinatul Siderurgic. "Cel mai greu a fost să obţinem un loc īn Divizia B. Acum vrem să ne punem pe treabă, pentru că nu avem voie să dezamăgim din nou suporterii. Le-a fost de-ajuns", a declarat preşedintele clubului, Iosif Riteş.

Se pleacă de la "vechea gardă"
Echipa s-a format īn jurul a doi dintre cei mai reprezentativi jucători ai Reşiţei, Leontin Doană (35 de ani, foto) şi Florin Căprariu (34 de ani), foşti jucători ai Reşiţei īn Divizia A, acolo unde au mai jucat pentru CSM, īntre alţii, Cristian Chivu, Dorin Zotincă, Dorinel Munteanu, Sansiro Ciocoi şi Claudiu Balaci. De altfel, aceştia doi din urmă au fost contactaţi pentru a reveni la Reşiţa. "Avem nevoie de jucători şi de seriozitate. Nu aş dori ca Reşiţa să fie un pasager īn divizia secundă şi nici ca eu să fiu părtaş la o nouă scufundare", a declarat noul tehnician, Victor Roşca.

sursa gsp.ro

Paul
22nd June 2005, 23:08
Ce`a ajuns Divizia B ...
Numai in Romania se aude:Cumpara si palmaresul !

Pai domne ` ce avea daca Universitatea Resita mergea pe palmaresul ei ?

Hard
22nd June 2005, 23:13
faza cu palmaresul mi se pare o prostie.ce mare club a fost csm resita? in afara ca a dat nastere catorva nume mari din fotbalul romanesc, cam nimic.
de petrolul `52 care au preluat si ei palmaresul echipei petrolul ce se mai aude?:D

t.b.
22nd June 2005, 23:28
Palmares CSM Resita
10 sezoane in A

anul infiintarii 1926
Palmares
1 titlu 1931
1 cupa 1954

Meciuri:

Toate 336 106 70 160 402 555 310
Acasa 168 97 40 31 298 167 257
Deplasare 168 9 30 129 104 388 53

spinU
22nd June 2005, 23:35
la div a am inteles ca tragerea la sorti a meciurlor va fi maine...in b nu stiti cand e?

t.b.
22nd June 2005, 23:39
dupa ce se termina trocul, ca poate se fac tranzactii care sa implice modificarea seriilor si atunci...

Paul
22nd June 2005, 23:43
la div a am inteles ca tragerea la sorti a meciurlor va fi maine...in b nu stiti cand e?


Ooops nu stiam.
La ce ora ...11 ?

King of Hell
23rd June 2005, 13:57
Ce`a ajuns Divizia B ...
Numai in Romania se aude:Cumpara si palmaresul !

Pai domne ` ce avea daca Universitatea Resita mergea pe palmaresul ei ?


ma las'. o facut-o timisorenii(rasa ariana printre altele) de ce nu ar face-o si resitenii ma. Dispret total celor care accepta fuziuni, cumparari de palmarese etc. Dumnezeu sa va ajute dupa cum meritati. :mda:

PS Io aici pun pariu cu cine vrea, pe ce vrea, ca pe Craiova o apuca anul 2010 in B! Si cand am picat noi toti se asteptau sa promovam iar, si uite ca au trecut 8 ani lungi cu asta ce vine. Doamne da sa promoveze Craiova fix de anu asta, dar fara cumparari de nush ce...putin respect de sine sa aveti.

t.b.
23rd June 2005, 14:18
Cu lotul pe care il are acum Craiova pica in C, Timisoara nu a cumparat palmaresul, inca, nu s-a inteles la bani cu Jambon... Poli in palmaresul de acum nu are decat meciurile de dupa mutarea Aek-ului la Timisoara.... Toni Dobos a propus atunci si lui U o fuziune, dar noi am refuzat cum am facut-o si cu oferta Daciei Mioveni.... onoarea si prestigiul nu se cumpara

King of Hell
23rd June 2005, 14:54
Stateam acum si calculam si am ajuns la concluzia ca seria B3 va fi formata asa: (daca nu cumva isi baga dracu' coada)

Apulum Alba Iulia, Minerul Lupeni, CFR Timisoara,Gloria Bistrita II<===>Baia Mare?,CSM Resita,Gaz Metan,FC Bihor,Olimpia,Liberty Salonta,Armatura Zalau,U Cluj,IS Cīmpia Turzii, Unirea Sīnnicolau,UTA,CS Deva,Unirea Dej,FC Sibiu

iar aici ar aparea o mica problema...CSM Ramnicu Valcea...care tine mai mult de B2...si Forex Brasov cu FC Brasov care daca stam sa ne gandim...ar putea ajunge si in B3...eu sincer cred ca pe Ramnicu Valcea o baga in B2, pe FC Brasov in B1 si pe Forex in B3...distanta dintre Cluj-Timisoara si Cluj-Brasov e aceeasi asa ca....eu as prefera sa fim in serie cu STEAGUL..sa vad ca se joaca fotbal in a noastra serie.

t.b.
23rd June 2005, 17:10
Tare serie fratilor, si retrogradeaza sase...

Darkslowstar
27th June 2005, 12:48
Au fost vreodata echipe brasovene in seria B3? Eu nu-mi audc aminte. Noi o sa jucam cu U, dar ca in bancurile de la Radio Erevan, nu anul asta, ci peste catva ani si nu in B3, ci in A. :D

Edgar
27th June 2005, 14:19
Pana la urma cand se stabilesc seriile astea?

Paul
27th June 2005, 14:25
cu cateva zile inainte de inceperea campionatului (sa zicem 2 saptamani) cand se face programul ;
trebuie sa se termine targul mai intai !

EDMOND_
28th June 2005, 01:30
Seria B1 va fi alcatuita din urmatoarele echipe: FC Brasov (retrogradata din Divizia A), Cetate Suceava, Portul Constanta, Forex Brasov (promovate din Divizia C), Laminorul Roman, Altay Constanta, FC Botosani, Petrolul Moinesti, Dunarea Galati, Dacia Unirea Braila, Precizia Sacele, Ceahlaul Piatra Neamt, Callatis Mangalia, Midia Navodari, Unirea Urziceni, Gloria Buzau.

B2: Universitatea Craiova (retrogradata din Divizia A), CSM Vilcea, Dunarea Giurgiu, Poiana Cimpina, Minerul Lupeni (promovate din Divizia C), Minerul Motru, FCM Tirgoviste, Dinamo II Bucuresti, Inter Gaz Bucuresti, Petrolul Ploiesti, International Pitesti, FC Caracal, Juventus Bucuresti, Dacia Mioveni, Rapid II Bucuresti, CS Otopeni.

Seria B3 va avea urmatoarea alcatuire: Apulum Alba Iulia (retrogradata din Divizia A), CFR Timisoara, Gloria II Bistrita (promovate din Divizia C), FC Sibiu, Liberty Salonta, Universitatea Cluj, FC Bihor, IS Cimpia Turzii, Unirea Siniculau Mare, Armatura Zalau, Tricotaje Ineu, Olimpia Satu Mare, UT Arad, Unirea Dej, Gaz Metan Medias, CS Deva.

Comentarii?!

inter
28th June 2005, 01:35
voievoade... vezi ca le iei painea de la gura baietilor acreditati la Lpf :D
comentarii? .. seria 1- spre bucuria lui dark ... e lejer a Brasovului /hello , a3-a sper sa fie a "U" Cluj ... iar a 2-a prin Mila Domnului A noastra ... desi vom avea mult de furca cu "prietenii"! :jerk:

EDMOND_
28th June 2005, 01:40
pai nu am stiut de acreditari..... anul viitor voi fi mai retinut. :)

inter
28th June 2005, 01:48
ia sa vedem cand le posteaza OLS-ul ca noutate :D:D

spinU
28th June 2005, 02:10
doar petrolul ne poate pune probleme...

jay
28th June 2005, 04:33
B1, fara discutie, FC Brasov!
B2, 90% Craiova, 10% gazarii.
B3, UTA sau "U".

Edgar
28th June 2005, 08:39
EDMOND_, e oficial?

EDMOND_
28th June 2005, 10:05
Este oficial... cel putin eu asa stiu.
Insa nu cred ca trebuiau unite subiectele. Eu am deschis un thread nou tocmai pentru a fi primul mesaj si pentru a putea vedea toata lumea componenta seiilor. Acum mesajul este inghitit de restul si va fi greu de gasit . Nu va mai fi vizibil. Nu ma deramjeaza, dar moderatorul de la intern care a facut asta nu a fost deloc inspirat. Sa stie ca m-am gandit de doua ori inainte de a deschide un nou thread.

fia
28th June 2005, 11:26
dar moderatorul de la intern care a facut asta nu a fost deloc inspiratEra dimineatza... imi era somn... acum mi-a revenit inspiratia si le-am spart la loc :D

DaRk_Star
28th June 2005, 11:27
B1, fara discutie, FC Brasov!
B2, 90% Craiova, 10% gazarii.
B3, UTA sau "U".

in seria a doua sunt trei pretendente:craiova,petrolul si otopeniul...
iar in seria a treia,pe langa uta si u cluj,ar putea intra in calcule olimpia si gaz metan...

sunt curios sa vad pe craiova la mioveni sau in pitesti,pe stadionul din strand... :drak:

bogho
28th June 2005, 11:35
nu cred ca Otopeniul se va mai bate la promovare in sezonul 2005/2006. am impresia ca sezonul tocmai incheiat a fost un foc de paie pentru ei.
In seria a treia? Univ. Cluj, mai degraba se va bate pentru retrogradare. decat promovare. Cred ca Sibiul va promova din seria asta.
iar in prima serie ceahlaul si fc brasov par a se lupta pentru promovare.

Ultras
28th June 2005, 11:38
Dinamo II Bucuresti, Petrolul Ploiesti, International Pitesti, Juventus Bucuresti, Dacia Mioveni, Rapid II Bucuresti, CS Otopeni cam astea vor fi nucile tari pentru Craiova. Contracandidate la promovare Petrolul Ploiesti si CS Otopeni...

Nu stiu daca va arata chiar asa configuratia grupelor. Sibiul s-ar putea sa ramana in grupa a II-a, iar Minerul Lupeni sa mearga in a III-a...

Darkslowstar
28th June 2005, 11:39
Nu-i rau, cu 3 echipe brasovene in B1, daca nu promovam inseamna ca suntem niste cretini. Contracandiddate pot si Ceahlaul, Dacia Unirea si cam atat. Hm
In B2 Craiova in mod clar.
B3, de unde va veni ideea cu UTA, care tocmai si-a pierdut finnantatorul si nici nu prea are ekipa. Din pacate nu cred ca au sanse. Oradea si Olimpia sunt candidate bune, si chiar si Alba, daca se pune pe picioare cu banii.

DaRk_Star
28th June 2005, 11:48
...Cred ca Sibiul va promova din seria asta.
iar in prima serie ceahlaul si fc brasov par a se lupta pentru promovare.

de sibiu si oradea uitasem..:D cred ca pana la urma seria a treia va fi iar cea mai disputata,pentru ca are multe echipe care au fost ani bun in prima divizie sau care pot financiar sa promoveze...

nu cred ca ceahlaul se poate bate la promovare...lor le era mai usor sa ramana in prima divizie decat sa promoveze dintr-a doua... :drak:

papusil
28th June 2005, 11:48
In seria inatai, intradevar, cred ca Brasovul (FC ca mai e una, parca) are cele mai mari sanse; ceahlaul nu cred ca o sa miste ceva, avand in vedere ca pinalti zicea ca vrea sa schimbe/intinereasca echipa. Alta echipa nu vad sa poata face probleme, desi Braila ar putea scoate capul mai mult.

In seria II, Craiova ar trebui sa faca legea, dar va avea probleme cu Petrolul

Seria III cred ca va fi cea mai echilibrata pt ca ma astept ca Sibiul, Gaz
Metanul si chiar Bihorul sa se bata pt promovare. Clujul si UTA nu prea au dat semne ca ar putea sezonul trecut, asa ca nu le vad sa intre in lupta pt promovare

Angelina Jolie
28th June 2005, 11:56
iar in seria a treia,pe langa uta si u cluj,ar putea intra in calcule olimpia si gaz metan...

Sa mor daca inteleg de unde va vin ideile astea. Cica pe langa UTA si u CLUJ... Pai ma u Cluj nu au nici un ban si nici nu vor avea. Nu au transferat nici un jucator in intersezon si nici nu cred ca se pune problema sa transfere ceva de calitate. Ba mai mult probabil ca vor si pierde o sama dintre actualii jucatori. Si atunci daca anul asta au terminat pe un glorios loc 7, nu vad ce ii impiedica sa retrogradeze in C la anul(Doamne ajuta).
Candidate vor fi Oradea, Sibiu, Medias, eventual UTA si Satu-Mare. In nici un caz "simbolul unor inimi romanesti". :happy :happy Pe ei ii paste Ce-ul!
HAI CFR!

Leo_
28th June 2005, 14:05
In prima serie Brasovul nu trebuie sa aiba probleme (Ceahlaul R.I.P.), poate doar Braila sa ridice nasul. In seria a doua, hmm, as vedea Craiova si Petrolul la promovare (Otopeniul va mai visa ani buni performanta locului trei obtinut anul asta). In seria a treia, ca de obicei, va fi lupta frumoasa cu Satu Mare, Oradea, Sibiul (ce bine ca s-au dus de la noi din serie :D) si eternul Gaz Metan.

Darkslowstar
28th June 2005, 14:21
In seria inatai, intradevar, cred ca Brasovul (FC ca mai e una, parca) are cele mai mari sanse;

Chiar doua pe langa Steagu', Precizia Sacele si Forex Brasov, amandoua echipe bune, care vor fi o nuca tare pt orice echipa. Forex, desi un nume nou, a trecut in C4 de ASA Tg Mures is Tractorul Brasov, doua nume cunoscute si cu trupe destul de bune.

Kainsashiki
28th June 2005, 16:13
In prima serie Brasovul nu trebuie sa aiba probleme (Ceahlaul R.I.P.), poate doar Braila sa ridice nasul. In seria a doua, hmm, as vedea Craiova si Petrolul la promovare (Otopeniul va mai visa ani buni performanta locului trei obtinut anul asta). In seria a treia, ca de obicei, va fi lupta frumoasa cu Satu Mare, Oradea, Sibiul (ce bine ca s-au dus de la noi din serie :D) si eternul Gaz Metan.


Stai tu linistit ca nu promoveaza Craiova...in cel mai fericit caz termina in primele 10...Cred ca lupta se va duce intre Otopeni si Petrolu.

Paul
28th June 2005, 16:28
Seria B1 va fi alcatuita din urmatoarele echipe: FC Brasov (retrogradata din Divizia A), Cetate Suceava, Portul Constanta, Forex Brasov (promovate din Divizia C), Laminorul Roman, Altay Constanta, FC Botosani, Petrolul Moinesti, Dunarea Galati, Dacia Unirea Braila, Precizia Sacele, Ceahlaul Piatra Neamt, Callatis Mangalia, Midia Navodari, Unirea Urziceni, Gloria Buzau.

B2: Universitatea Craiova (retrogradata din Divizia A), CSM Vilcea, Dunarea Giurgiu, Poiana Cimpina, Minerul Lupeni (promovate din Divizia C), Minerul Motru, FCM Tirgoviste, Dinamo II Bucuresti, Inter Gaz Bucuresti, Petrolul Ploiesti, International Pitesti, FC Caracal, Juventus Bucuresti, Dacia Mioveni, Rapid II Bucuresti, CS Otopeni.

Seria B3 va avea urmatoarea alcatuire: Apulum Alba Iulia (retrogradata din Divizia A), CFR Timisoara, Gloria II Bistrita (promovate din Divizia C), FC Sibiu, Liberty Salonta, Universitatea Cluj, FC Bihor, IS Cimpia Turzii, Unirea Siniculau Mare, Armatura Zalau, Tricotaje Ineu, Olimpia Satu Mare, UT Arad, Unirea Dej, Gaz Metan Medias, CS Deva.

Comentarii?!

In prima serie Brasovul nu va avea probleme.
In seria II se lupta Petrolul si Otopeniul , Craiova se lupta si ea dar la retrogradare , iar seria III va fi cea mai animata ... totusi mizez anul acesta pe Gaz Metan

Gonzo
28th June 2005, 18:27
in seria a doua sunt trei pretendente:craiova,petrolul si otopeniul...
iar in seria a treia,pe langa uta si u cluj,ar putea intra in calcule olimpia si gaz metan...

amice Olimpia e in pragul desfiintarii si tu o bagi la promovare? :o:

rusinica :D :D :D

@Edmond, parca era vorba ca vor fi doua serii cu 18 echipe din care vor promova 4 (primele doua din fiecare serie)... ce s-a ales de chestia asta?

parca de la anul se mareste divizia A la 18 echipe... retrogradeaza 2 si intra 4... daca sunt 3 serii cum vor intra 4 echipe? :o:

eu unul nu mai inteleg nimic :mda:

KPax
28th June 2005, 19:47
B1: Fc Brasov - nu prea au cu cine sa joace si au si experientza
B2: Otopeni - daca nu a fost 1 foc de paie sezonul care tocmai s-a incheiat, are sanse
B3: este ce-a mai disputata. Sibiul a ratat la 1 punct, iar Mediasul a rata la golaveraj calificarea in A. la Medias a plecat Jean Gavrila, cel care a dus Sibiul din echipa nou infintata acum 2 ani la 1 punct de acces in A. Mai sunt si alte pretendente aici.

spinU
28th June 2005, 20:11
amice Olimpia e in pragul desfiintarii si tu o bagi la promovare? :o:

rusinica :D :D :D

@Edmond, parca era vorba ca vor fi doua serii cu 18 echipe din care vor promova 4 (primele doua din fiecare serie)... ce s-a ales de chestia asta?

parca de la anul se mareste divizia A la 18 echipe... retrogradeaza 2 si intra 4... daca sunt 3 serii cum vor intra 4 echipe? :o:

eu unul nu mai inteleg nimic :mda:
promoveaza primul loc din fiecare serie .locurile 2 vor juca un turneu pe tern neutru si prima clasata promoveaza...abia de la anul vor fi 2 serii cu 18 echipe in b

Gonzo
28th June 2005, 21:53
vezi ca incurcasi nick-urile, postasi cu spinU ... :D

e boala asta? :D mai fu azi unu' :drak:

Triphat
28th June 2005, 22:01
Sper sa se mentina Dejul in esalonul secund si in acest sezon! Forza Unirea!

Kainsashiki
28th June 2005, 22:08
B2: Otopeni - daca nu a fost 1 foc de paie sezonul care tocmai s-a incheiat, are sanse


Iti zic eu ca nu a fost. Acum 2 sezoane au eliminat in Cupa Romaniei pe Dinamo 2, Sportu Studentesc si Faru Constanta si au fost eliminati de Dinamo. Pe vremea aia erau in divizia C. Si investitiile au fost sporite si inca mai se fac investitii. Chiar se doreste performanta.

be@
29th June 2005, 01:43
Seriile Diviziei B:

Seria I- FC Brasov, Laminorul Roman, Altay Constanta, FC Botosani, Petrolul Moinesti, Dunarea Galati, Dacia Unirea Braila, Precizia Sacele, Ceahlaul Piatra-Neamt, Callatis Mangalia, Midia Navodari, Unirea Urziceni, Gloria Buzau, Forex Brasov, Portul Constanta, Cetate Suceava
*FC Brasov a retrogradat din Divizia A, Portul Constanta, Forex Brasov si Cetate Suceava au promovat din Divizia C



Seria II- Universitatea Craiova, Minerul Motru, FCM Tirgoviste, Dinamo II Bucuresti, Inter Gaz Bucuresti, Petrolul Ploiesti, International Pitesti, FC Caracal, Juventus Bucuresti, Dacia Mioveni, Rapid II Bucuresti, CS Otopeni, CSM Vilcea, Dunarea Giurgiu, Poiana Cimpina, Minerul Lupeni
*Universitatea Craiova a retrogradat din Divizia A, CSM Vilcea, Dunarea Giurgiu, Poiana Cimpina, Minerul Lupeni au promovat din Divizia C


Seria III- Apullum Alba Iulia, FC Sibiu, Liberty Salonta, Universitatea Cluj, ISCT, Unirea Sinicolau, Armatura Zalau, Tricotaje Ineu, Olimpia Satu Mare, UTA, Unirea Dej, Gaz Metan Medias, CS Deva, CFR Timisoara, Gloria II Bistrita
*Apullum Alba Iulia a retrogradat din Divizia A, CFR Timisoara si Gloria II Bistrita au promovat din Divizia C

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=7723

Ultras
29th June 2005, 02:29
N-am vazut sa se fi stabilit seriile. Cred ca in buna sa traditie totalsport a furat "informatia" de aici de pe forum... Oricum, este si varianta logica pentru repartizarea echipelor dupa zone geografice. Cu o mica exceptie in ceea ce priveste pe Sibiu. Ar fi cam aiurea ca dupa un sezon in care a fost aproape de promovare dintr-o serie sa fie mutata in alta...

Gonzo
29th June 2005, 08:53
da au furat de aici deoarece aceste serii nu sunt cele reale... :rolleyes:

tragerea la sorti se va efectua la frf la mijlocul lunii iulie...

aceste 3 serii date de Edmond au fost presupuse de un pseudoziarist de la un cunoscut ziar local din Craiova care e impotriva lui Mititelu...

bineinteles Edmond nu avea de unde sa stie ca sunt presupuse si nu sunt cele reale pt ca asa au fost prezentate, ca fiind cele bune, iar pana acum ziarul avea credibilitate.

EDMOND_
29th June 2005, 10:04
O singura rectificare.... nu se face tragere la sorti, repartitia se va face dupa cum vor muschii alora din liga ..... insa este foarte probabil sa fie exact asa si ziarele sa aiba alte surse de inspiratie.... vom vedea.
Pana la o alta distribuire raman acestea aici de fata.....

Ultras
29th June 2005, 10:07
Mda... stiu ca vreti sa scapati de Sibiu, da' tare imi e ca Lupenii merg in a III-a...

EDMOND_
29th June 2005, 10:13
Nu , ca la Sibiu ne-am simtit mereu bine.... i-am vazut jucand, nu sunt o sperietoare... Pe de alta parte mai este loc de surprize, se pare ca daca ar incepe campionatul diviziei A maine cel putin patru echipe nu s-ar prezenta la start...

Ultras
29th June 2005, 10:28
Si va frecati mainile? :drak: Singura problema ca nu incepe maine. Mai e o luna jumatate, asa ca e posibil sa nu se prezinte nici una :evil:

Darkslowstar
29th June 2005, 13:26
Ca sa intre si Craiova, trebuia ca doua echipe sa nu poate incepe campionatul, pt ca Steagu a terminat inaintea Craiovei si are licenta de A spre deosebire Unirea.

jorgensen
29th June 2005, 16:37
Seria III- Apullum Alba Iulia, FC Sibiu, Liberty Salonta, Universitatea Cluj, ISCT, Unirea Sinicolau, Armatura Zalau, Tricotaje Ineu, Olimpia Satu Mare, UTA, Unirea Dej, Gaz Metan Medias, CS Deva, CFR Timisoara, Gloria II Bistrita
*Apullum Alba Iulia a retrogradat din Divizia A, CFR Timisoara si Gloria II Bistrita au promovat din Divizia C

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=7723

Din pacate trebuie sa te anunt ca ai uitat chiar echipa care va promova anul acesta. Asa ca data viitoare tine-o minte: FC BIHOR

marinike
30th June 2005, 09:32
in seria 1 favorita la promovare este brasovul dar si ceahlaul poate intra in carti, depinde dc lui pinalty ii mai arde de fotbal sau nu.
seria a 2-a este a petrolului cu siguranta avand in vedere ca si-a pastrat lotul din editia trecuta, unul din adversarii puternici de anul trecut, sibiul, a fost repartizata in seria a 3-a si ca inca mai detine multi prieteni in fotbalul mic. despre craiova cred ca, dc nu va cumpara loc in A (de unde cu actualul lot se va lupta din nou pt a scapa de retrogadare), va termina greu in primele 5 echipe ale seriei.cat despre otopeni...nu mai vb.
in seria a 3-a gazul se va lupta cu sibiul si sper ca va iesi invingatoare echipa pe pe cibin avand in vedere valoarea lotului de anul trecut si intentiile conducatorilor sibieni de a face o echipa frumopasa la sibiu. si, dc se vor umple stadioanele la vaslui, targu jiu si petrosani atunci sunt sigur ca si la sibiu va fi nebunie.

Siljanoski
1st July 2005, 16:18
Din seria a 3-a intra Bihorul. Avem cel mai mare buget si cel mai tare lot. nu se poate sa nu intram. dar ce pisici cauta Sibiul pe-aici? al naibii sa fiu daca mai pricep ceva...

bati_gol
1st July 2005, 17:53
B3, ARMATURA ZALAu.....daca s-ar face ceva investitii..minore..

vlad1607
1st July 2005, 17:58
[QUOTE=Siljanoski]Din seria a 3-a intra Bihorul. Avem cel mai mare buget si cel mai tare lot. QUOTE]

asa sa fie :D

razvi7
1st July 2005, 18:56
In sera a 3-a o sa fie bataie mare.Pacat ca sunt echipe care daca vor castiga seria vor vinde locul(Olimpia,Gaz Metan,chiar Sibiul :rosu: ).Oricum merg pe mana Bihorului

Kainsashiki
1st July 2005, 20:38
Poate si Apulum\Dinamo2 se va bate la promovare pt k vor veni multi jucatori de la Dinamo + aia de la Apulumu vechi...dar nu cred ca au voie sa promoveze..stie cineva daca echipa de la alba iulie e satelitul lui Dinamo sau nu?

t.b.
2nd July 2005, 20:37
Echipele care se lupta pentru promovare:

Seria I- FC Brasov, Dacia Unirea Braila, Ceahlaul Piatra-Neamt

Seria II- Universitatea Craiova, Petrolul Ploiesti

Seria III- Universitatea Cluj, UTA, Gaz Metan Medias, FC Oradea


In prima serie Brasovul pare a nu avea adversari seriosi... ce naiba patronul lor e unul din cei 7 miliardari ai tarii...

In seria a 2-a daca la Craiova nu se fac transferuri importante, nu doar amarasteni de la Caracal atunci Petrolul e sigur in A...

In seria a 3-a e cea mai stransa lupta ca de altfel la fel ca in ultimii 4 ani... e de departe cea mai valoroasa serie,

Gazul daca va trece peste socul ratarii promovarii si a plecarii lui Sabau are mari sanse de promovare

"U" CLuj cu lotul actual si cu un alt antrenor, mai capabil si mai devotat culorilor alb-negre are o sansa mare pe care nu trebuie sa o rateze

FC Oradea, in cazul in care va aduce un antrenor bun... si cativa atacanti
U.T.A. daca Sandu Ion nu va parasi echipa si va realiza ceva transferuri, plus aducerea unui nou antrenor poate emite pretentii

vlad1607
2nd July 2005, 20:39
[QUOTE=t.b.]Echipele care se lupta pentru promovare:

Seria I- FC Brasov, Dacia Unirea Braila, Ceahlaul Piatra-Neamt

Seria II- Universitatea Craiova, Petrolul Ploiesti

Seria III- Universitatea Cluj, UTA, Gaz Metan Medias, FC Oradea


/QUOTE]

pai hai sa ma joc de-a mama omida :D :
e simplu :
S1 : Ceahlaul
S2 : Petrolul
S3 : Oradea (Uta si U Cluj nu dispun de bani din pacate...)

t.b.
2nd July 2005, 20:49
[QUOTE=t.b.]Echipele care se lupta pentru promovare:

Seria I- FC Brasov, Dacia Unirea Braila, Ceahlaul Piatra-Neamt

Seria II- Universitatea Craiova, Petrolul Ploiesti

Seria III- Universitatea Cluj, UTA, Gaz Metan Medias, FC Oradea


/QUOTE]

pai hai sa ma joc de-a mama omida :D :
e simplu :
S1 : Ceahlaul
S2 : Petrolul
S3 : Oradea (Uta si U Cluj nu dispun de bani din pacate...)

Ceahlaul are mai multi bani decat U??? Totusi nu poti compara puterea financiara a unui oras ca Clujul cu cea a Pietrei... e o diferenta de 200.000 de locuitori...

Daca ar avea conducere, "U" nu ar avea nici un adversar pe masura in B... la lotul pe care-l are, jucatori cu media de varsta de 20 de ani, "U" ar promova la pas...

Eu sper ca U.T.A sa termine pe 2 si sa castige barajul, Oradea sa mai astepte...


U, U.T.A& PETROLUL IN A

vlad1607
2nd July 2005, 20:59
da sa stii ca Ceahlaul are mai multzi bani ca U Cluj in acest moment....stiu ce e in clubul ala....

Kainsashiki
2nd July 2005, 21:14
Echipele care se lupta pentru promovare:

Seria I- FC Brasov, Dacia Unirea Braila, Ceahlaul Piatra-Neamt

Seria II- Universitatea Craiova, Petrolul Ploiesti

Seria III- Universitatea Cluj, UTA, Gaz Metan Medias, FC Oradea




Seria I - Fc Brasov , Ceahlaul

Seria II - Petrolul, CS Otopeni

Seria III - U Cluj, Gaz Metan, Fc Oradea, FC Sibiu

t.b.
2nd July 2005, 21:43
Otopeniul, hai ma sa fim seriosi, ce sa caute Otopeniul in A....

Kainsashiki
2nd July 2005, 21:48
Ai vazut vreun meci cu otopeni? sau vorbesti doar din auzite si din rezultate?

t.b.
2nd July 2005, 21:49
da sa stii ca Ceahlaul are mai multzi bani ca U Cluj in acest moment....stiu ce e in clubul ala....

Anul trecut "U" a primit de la consiliul local 15 miliarde, plus 500.000 $ din transferurile lui Cocis si Florescu... pai unde s-au dus banii aia, ca jucatorii nu au fost platiti, jucatori nu s-au cumparat...

Ca Ceahlaul e dispusa sa cheltuie mai mult asta e altceva... probabil acolo nu se fura ca-n codru...

Virus
3rd July 2005, 13:17
Avand in vedere ca in sezonul viitor vor cadea sase echipe din B in C pentru a se forma doua serii, Universitatea Cluj nu trebuie sa rateze sansa unica de a retrograda :lol:

t.b.
3rd July 2005, 13:34
Mai da` amuzant te-o mai facut maica-ta.... Nu inteleg de ce nu vorbesti tu de CFR-ul tau si sa nu-ti mai dai cu parerea despre U... cred ca ai mai multe posturi in sectiunea suporter- U Cluj decat ai la CFR-ul tau... mai lasa-ne frate, daca nu esti in stare sa zici ceva coerent du-te si spala parbrize...

lucirvr
3rd July 2005, 15:42
Nu-i rau, cu 3 echipe brasovene in B1, daca nu promovam inseamna ca suntem niste cretini. Contracandiddate pot si Ceahlaul, Dacia Unirea si cam atat. Hm
In B2 Craiova in mod clar.
B3, de unde va veni ideea cu UTA, care tocmai si-a pierdut finnantatorul si nici nu prea are ekipa. Din pacate nu cred ca au sanse. Oradea si Olimpia sunt candidate bune, si chiar si Alba, daca se pune pe picioare cu banii.

Noi am mai fost odata cretini cand am avut 6 echipe in B (Tractorul, Metrom, Sacele, Nitramonia, Victoria si noi) si nu am intrat anu ala, asa ca nu m-as baza pe asta
Totusi

B1 - Brasov
B2 - Petrolul
B3 - Sibiu

marinike
4th July 2005, 12:02
sunt curios si eu de ceva: pe ce se bazeaza cei care vad craiova in a la anul?

politim
4th July 2005, 13:15
Brasov
Ploiesti
CFR Timisoara

micutzu
5th July 2005, 12:14
Seria 1 - probabil Brasov-ul, dar s-au mai vazut surprize
Seria 2 - nu o prea cunosc dar cred ca Petrolul sau Craiova
Seria 3 - Multumesc celor care ne-au acordat incredere, zicand ca UTA va promova sau cel putin va lupta pt. promovare, dar tin sa-i dezamagesc - NU VOM PROMOVA !!! :mda: Anul acesta nu exista ca obiectiv acest lucru si este primul an fara acest obiectiv. posibile candidate : Apulum, daca va pastra ce a avut cand a retrogradat si va mai aduce ceva in + ; Sibiul daca va pastra lotul de anul trecut; Bihorul daca se va lasa de blaturi ca bani are; Gaz-ul daca isi va mentine lotul si va aduce un antrenor sufletist ca si Sabau.
Imi pare rau pentru "U" Cluj dar si ei au probleme ca si noi si probabil o sa ne batem pentru a evita retrogradarea tinand cont ca de la anul vor ramane doar 2 serii de B
In enumerarea seriei am tot vazut Tricotaje Ineu. Echipa a vandut locul in B echipei FCM Resita, iar daca nu va venii cineva la ei se vor desfiinta. O parte a jucatorilor de acolo, cei liberi de contract, au fost deja contactati de UTA.
Pentru "politim" : CFR-ul NU VA PROMOVA :happy , deoarece nici poli nu are interes iar CFR-ul este echipa a 2-a a lui poli. CFR-ul va fi echipa juniorilor, tinerilor nou veniti, jucatorilor cu randament oscilant si indisciplinatilor de la poli

Siljanoski
5th July 2005, 15:55
Bihorul va fi; Alba n-are nici o sansa, UTA e mai slaba decat a fost vreodata, iar Gazul e praf si pulbere de cand tot rateaza pe obiective

t.b.
5th July 2005, 18:40
Ai fost la meciul cu "U", cred ca nici in divizia A nu ati fost dominati in halul ala, ca lot Oradea nu e peste "U", sigur au o conducere cat de cat eficienta, dar daca la noi va fi numit un conducator capabil atunci avem mari sanse... Sibiul cu Mihail Marian nu cred ca poate emite pretentii, Gazul mai e o alta candidata puternica si sper sa-si revina U.T.A., cel mai frumos ar fi ca "U" sa castige seria iar U.T.A sa fie pe 2 si sa castige barajul....

ASP
5th July 2005, 23:01
sunt curios si eu de ceva: pe ce se bazeaza cei care vad craiova in a la anul?
probabil ca la acad tehn mil nu-l invata pe marinika cum sta treaba cand ai 3 echipe care vor trage pentru tine si cu o echipa de pustani poti bate majoritatea echipelor.

t.b.
5th July 2005, 23:08
What? pai din cate stiu eu seriile sunt de 16, Petrolul nu o sa cedeze puncte prea usor au un lot bun, Craiova daca nu face transferuri importante mai degraba retrogradeaza decat sa promoveze, asa s-a intamplat si la "U" Cluj, cand la inceputul sezonului presedintele de atunci sustinea ca "doar un an vom sta in B", asa a si fost ca in sezonul ala am retrogradat in C... trebuie sa aveti mare grija daca nu vreti sa aveti aceeasi soarta, mai ales ca vor retrograda 6 echipe din fiecare serie...

dragosblue
6th July 2005, 04:15
Brasov
Ploiesti
CFR Timisoara
Esti tare cu CFR-ul !!!


What? pai din cate stiu eu seriile sunt de 16, Petrolul nu o sa cedeze puncte prea usor au un lot bun, Craiova daca nu face transferuri importante mai degraba retrogradeaza decat sa promoveze, asa s-a intamplat si la "U" Cluj, cand la inceputul sezonului presedintele de atunci sustinea ca "doar un an vom sta in B", asa a si fost ca in sezonul ala am retrogradat in C... trebuie sa aveti mare grija daca nu vreti sa aveti aceeasi soarta, mai ales ca vor retrograda 6 echipe din fiecare serie...
t.b.-ule, care-i lotul Petrolului ? Au inceput cumva pregatirile, ca eu n-am vazut nimic.

politim
6th July 2005, 18:52
cel mai frumos ar fi ca "U" sa castige seria iar U.T.A sa fie pe 2 si sa castige barajul....

Cel mai frumos va fi cand Poli va lua campionatul iar CFR-ul (al carei statut de echipa satelit nu e sigur inca) va promova in A.

In locul UT-istilor as fi foarte ingrijorat de sezonul care vine

t.b.
6th July 2005, 19:35
Esti tare cu CFR-ul !!!


t.b.-ule, care-i lotul Petrolului ? Au inceput cumva pregatirile, ca eu n-am vazut nimic.

Lotul Petrolului e cel pe care l-au avut si anul trecut, o echipa tanara si de viitor, cu mult peste FC Caracal si pseudo-Stiinta care a jucat in finalul campionatului...

@ politim

U.T.A. nu retrogradeaza stai linistit... va avea un cuvant de spus in seria asta, sunt echipe mult mai slabe in serie ex: Deva, Sannicolau, Gloria II, Dej, ISCT chiar si CFR-ul vostru, Resita, Salonta...
"U"&U.T.A. in A

dragosblue
6th July 2005, 20:05
Lotul Petrolului e cel pe care l-au avut si anul trecut, o echipa tanara si de viitor, cu mult peste FC Caracal si pseudo-Stiinta care a jucat in finalul campionatului...
Atunci, care e lotul de anul trecut al Petrolului ?