PDA

View Full Version : Cine va promova anul acesta din seria B3?



Pages : 1 [2] 3 4 5 6

King of Hell
27th November 2004, 14:08
Nu am ce face decat sa fug in munti si sa ma ascund in ceva pestera! Nu voi mai posta pana cand nu voi avea de ce....oricum va puteti bucura ca nu promovati! si cred ca echipa ce gata pe locul 2 cu aia de pa 10 tot in mediocritate ramane...asa ca nu stiu ce ii cu fericirea asta? si mai vorbim noi cand va batem acasa la voi in retur! :drak:

Siljanoski
29th November 2004, 11:36
Ce frumoase vise ai...dar din pacate e aproape ora pranzului! Ar fi cazul sa faci bine sa te trezesti!

Angelina Jolie
29th November 2004, 21:46
Marea favorita la promovare ramane jiul orice ati zice. Nu prea mai pot fi opriti pentru ca in retur cumpara la greu.

vlad1607
29th November 2004, 21:50
Forza Fc Negresti Oas ! :)

Siljanoski
30th November 2004, 11:26
Da, Jiul mai are obiceiuri din astea...numai ca s-ar putea sa se-ntample faza de anul trecut cu Gazul. Mai sunt si echipe pe care nu le poti cumpara, oricat ai face tumbe

gianni
30th November 2004, 11:46
mi-ar placea jiul.celelalte au dezamagit de fiecare data cand au promovat.

apparte
30th November 2004, 13:37
Marea favorita la promovare ramane jiul orice ati zice. Nu prea mai pot fi opriti pentru ca in retur cumpara la greu.
Corect Valy!Dar sa nu uitam ca la adevar intre Jiul si Medias e egalitate!Iar la adevar,Oradea e la 2 puncte in spate!Un egal la Medias si Petrosani ar insemna inversarea(adica Oradea la +11 iar Jiul si Mediasul la +9).Cel mai greu meci ramane cel de la Medias!Oradea a adus cele mai multe puncte din deplasare in aceasta serie,dar au avut mari probleme acasa(2 egaluri si o infrangere,pierzand 7 puncte)!!

Zapada
30th November 2004, 13:42
Parerea mea e ca va promova Gaz Metan Medias pentru ca are un antrenor tinar si destept iar pe deasupra doreste si afirmarea profesionala.

Doar Jul poate sa-i faca fata si sper sa nu se traga sforile cu arbitri sau schipe cumparate!

Siljanoski
3rd December 2004, 10:46
Suntem doar la 5 puncte. In retur venim si rupem tot! Pentru ca noi suntem echipa cea mai buna!

MATRIX98
3rd December 2004, 13:26
Hai Poli, ce sanse are U Cluj ??? cam aceleasi sanse pe care le am eu sa devin cel mai renumit chimist al tuturor timpurilor. Eu cred ca lupta se va da intre oradea, gaz metan, si jiul. Sa promoveze ce-i mai buni, adica jiul :)

IlMILAN
3rd December 2004, 13:35
"romanule" in sfarsit suntem de acord intr-o privinta:evil:

P.S Ce mai face As Roma?:D

Siljanoski
3rd December 2004, 15:52
o sa promoveze Oradea, degeaba va stresati....

Mihayi
4th December 2004, 12:52
UTA va promova din seria B3

King of Hell
4th December 2004, 13:17
Hai Poli, ce sanse are U Cluj ??? cam aceleasi sanse pe care le am eu sa devin cel mai renumit chimist al tuturor timpurilor. Eu cred ca lupta se va da intre oradea, gaz metan, si jiul. Sa promoveze ce-i mai buni, adica jiul :)

Sa dea Dumezeu! :ok:

Siljanoski
6th December 2004, 13:31
Nu am ce face decat sa fug in munti si sa ma ascund in ceva pestera! Nu voi mai posta pana cand nu voi avea de ce....

Acuma ai de ce? Ca eu inca n-am vazut sa faceti ceva....Si tot noi promovam!

Angelina Jolie
6th December 2004, 21:43
Nu se poate abtine. Intelege-l si tu. Ar trebui sa stea in pestera cam muuuuult daca s-ar tine de promisiune.

Siljanoski
7th December 2004, 14:22
Sau sa nu mai iasa niciodata, avand in vedere perspectivele realmente sumbre...

totmarius
15th January 2005, 17:44
Nu poti sa gresesti doi ani la rand asa ca va promova JIUL forta JIUL, acum il are si pe multescu alaturi deci va fi bine

Siljanoski
17th January 2005, 10:55
Poti sa gresesti doi ani la rand. Si nici nu-i prea greu. Vei avea dovada ala sfarsitul turului, cand noi vom fi in A, iar voi va veti intari in continuare lotul prin B3!

totmarius
17th January 2005, 15:36
siljanoski auzi puteti sal luati inapoi si pe miron cozma ca acolo de la voi din oradea e si tot nu aveti sanse amintesteti doar de meciul din tur in care ati pierdut acasa cu 3-0 cum vreti sa promovati daca nu reusiti sa invingeti adversarul direct prin blaturi? nu acuz intreb

MINERU
17th January 2005, 15:49
ghiohoru mai sta cel putin un an in B :no: :no: :no:
In schimb JIUL o stat destul!!!

Siljanoski
17th January 2005, 18:01
Va spun doar trei chestii :
1. meciul din tur (pentru cei care nu l-au vazut) a fost doar ghinionul nostru si norocul vostru. Care noroc n-o sa va tina si-n retur, fie returul ala si in orasul ala al carui nume nu mi-l amintesc. (o fi prea nesemnificativ)
2. Miron Cozma nu e din Oradea, ci dintr-un sat din Bihor (sa nu incurcam oalele). Si chiar admitand ca e din zona asta, celebru l-ati facut voi, lucru care spune destul de multe!
3. Jiul n-a stat destul in B, mai are nevoie de inca vreo trei ani si mai discutam dupa aia. Sper sa va simtiti bine la anul privind la televizor cum joaca Bihorul in A!
Vizionare placuta!

deep purple
17th January 2005, 18:17
Si mie mi-ar placea sa promoveze UTA sau Oradea. Desi e timpul pentru "U" Cluj sa mai revina in A.

King of Hell
17th January 2005, 22:16
Pfoai ma io ma iau cu mainile de cap si nu pot sa cred ca exista oameni care cred ca oRADEA poate promova!! sau ghihoru'=))lolozaurus rex

Siljanoski
18th January 2005, 09:38
Ia-te tata cu mainile de cap cat vrei. Dar adevarul este ca e infinit mai plauzibil sa crezi ca va promova Oradea decat sa ai nesanatoasa impresie ca U Cluj ar avea vreo sansa! Cu galeria aia care nu mai stie pe cine sa injure; ca de echipa ma abtin sa spun ceva!

jorgensen
18th January 2005, 11:16
Clujenii cred ca au un sentiment de neputinta si ura pentru ca echipa fanion a devenit CFR Cluj si nu ratatii aia antrenati de Ion Marin. Ati ajuns sa-i dati un salar de 60 de mii de euro si va adus in culmea paroxismului. Etapa a doua (FC Oradea-u cluj) va va demonstra din nou ca locul vostru e in coclaurile diviziei B si aici veti ramane ani buni de acum inainte. Pentru cei inca pe primul loc atat trebuie sa-i anunt: feriti-va de furia ros-albastra !

totmarius
18th January 2005, 16:08
nu noi lam facut celebru pe mIRON cOZMA s-a facut singur si daca nu stii din ce oras e JIUL iti zic io Petrosani, nu mai veni cu scuze ca nu-i pronunti numele poate nu stii nici din ce oras e fc bIHOR. Sa imi bag al naibi.... dar cat noroc poti sa ai intrun meci sa nu iei nici un gol din "miiiiiile de ocazi" pe care le-a avut oRADEA si iara cat noroc poti sa ai ca sa dai 3 goluri cine stie poate neavand nici o ocazie. Poate totusi ai dreptate trebuia sa nu va prezentati scorul era identic si mai puteati adauga o scuza mai ... asta cum te cheama ca esti prea nesemnificativ chiar daca nu promoveaza Jiul ce-a ce e aproape imposibil is de acord si cu alte variante UTA, U CLUJ echipe ale caror nume desemenea nu le poti pronunta banuiesc dar fc bigor cam nasol toate cele bune si la anul intradevar ma voi uita la televizor dar fc bigor se va scrie altfel se va scrie JIUL PETROSANI vom trai si vom vedea si vom vedea a cui cura a mancat ce a mancat ca se va simti mirosul

MINERU
18th January 2005, 16:41
Ghihoreanule! Ce vorbesti tu de galerii? Aveti voi asa ceva? Ca la oradea cand am fost doar noi ne auzeam pe stadion. Unde v`am dat clasa.
Si cu meci ala de la oradea unde v`am batut... Nu ati reusit sa faceti nimic chair daca arbitru ala moldovean o tras pentru voi de ne venea sa coboram in teren peste el!!!
Asa ca ciucu mic!!! Si sa vedem meciu de la Petrosani ... poate veniti si voi la Petrosani ca excursionisti!!! Ca de incurajat echipa in afara de: Hai ghihoru! Nu jtiti sa cantati nimik.
Ultras B|W|M
Peluza Sud

TOTTI_B|W|M
18th January 2005, 17:05
NU STIU LA CE MAI INTREBATI CINE PROMOVEAZA CINE INAFARA DE JIUL POATE PROMOVA?EU ZIK CA NIMENI SI NIMIK ANU ASTA NU NE POATE OPRI !! CELALALTE ECHIPE MAI AU MULT DE INVATAT!!!!! SI PENTRU MEDIASH&SABAU UN CALDUROS :degete: !!!!!!!! FORZA JIUL SI B|W|M mai presus decat orice!!!!!!

Siljanoski
18th January 2005, 18:50
Foarte simpatici sunteti cu Jiul ...Petrila parca-i zice. Mai am si eu o intrebare: cand Miron Cozma ala care s-a facut singur celebru va sustinea echipa in A era bun si el, nu-i asa? Asta spune multe despre conditia morala a unora.
Si va mai zic un lucru: e aproape imposibil ca o anumita echipa, "nu spun cine, echipa importanta" (parafraza din Caragiale, dar n-aveti de unde sa stiti de el) sa joace cu aproape acelasi 11 un tur de campionat. Nu tu suspendare sau ceva galbene, un rosu.... Nimic! Voi cu toate astea ati reusit lucrul asta. Asa ca hai sa nu mai vorbim de arbitri si cum se comporta ei cu unii si cu altii. :rosu:
Cat despre promovat, ar cam trebui sa va obisnuiti cu ideea ca voi aveti obieciul sa stricati in retur toate blaturile pardon rezultatele bune din tur. Noi avem obiceiul de a face retururi bune. Cum va fi si cel ce urmeaza, la capatul caruia vom fi in A.
P.S.: orele alea de limba romana de la scoala au si ele un scop. Unii se vede treaba ca n-au inteles care e scopul acela!

tudi
18th January 2005, 23:35
e o lupta destul de stransa acolo intre jiul si gaz metan dar totusi cred ca jiul are mai mari sanse pt. ca sunt mult mai periculosi in atac

Siljanoski
19th January 2005, 09:22
au chiar meciuri in care cel mai bun atacant de pe teren si chiar omul meciului este arbitrul sau, in multe cazuri, vreun fundas din echipa adversa!

King of Hell
19th January 2005, 16:05
U Cluj nu va promova anu asta!!! Dar va bate pe oradea la ea acasa....si nici oradea nu va promova...

TOTTI_B|W|M
19th January 2005, 17:36
BAA Siljanoski tu cu ghihoreni tai ar trebui sa va fie rusine sa mai vorbiti de promovare voi aia batuti in cap :ciocan: vam batut cu 3-0 ;a voi acasa ce mai vreti vroiati 5-6-7 la 0 o sa vedeti in retur ca puteti sa luati bataie si cu scoruri dinastea. voi sa fiti bucurosi daca no sa va bateti la promovare cu dejul sau acu dar in C ca acolo vi locul :jerk: !!!!asa ca puteti sa mai :degete: si voi un pik!!!! FORZA JIUL si B|W|M mai presus decat orice!!! :yeah: :yeah: :yeah: divizia A ne asteapta!!! :yeah: :yeah:

Siljanoski
19th January 2005, 18:26
Lasa ma, ca la cum ne-ati batut voi...mi-ar fi rusine sa si spun!
Ca si anul trecut, cand n-ati putut blatui meciul cu Gazul si rezultatul il cunoastem!
cat despre divizia A, va asteapta cand o sa invatati ce inseamna fotbal. Ati putea incepe prin a va uita la jocul nostru!

jorgensen
19th January 2005, 18:59
BAA Siljanoski tu cu ghihoreni tai ar trebui sa va fie rusine sa mai vorbiti de promovare voi aia batuti in cap :ciocan: vam batut cu 3-0 ;a voi acasa ce mai vreti vroiati 5-6-7 la 0 o sa vedeti in retur ca puteti sa luati bataie si cu scoruri dinastea. voi sa fiti bucurosi daca no sa va bateti la promovare cu dejul sau acu dar in C ca acolo vi locul :jerk: !!!!asa ca puteti sa mai :degete: si voi un pik!!!! FORZA JIUL si B|W|M mai presus decat orice!!! :yeah: :yeah: :yeah: divizia A ne asteapta!!! :yeah: :yeah:

Dupa in modul in care scrii, inseamna ca ne cunosti graiul. Cat despre ortografie: LASA-NE ! Du-te la scoala, acolo unde iti este locul (sper ca esti macar clasa a 3-a) si invata sa scrii. Nu cred ca graba sau ura te fac sa gresesti, ci incultura si neputinta de a te exprima asa cum iti dicteaza inima ta neagra (scuze alb-neagra).

P.S. (daca stii ce inseamna acest lucru) Scuteste-ne cu promovarea minerilor. Voi nici nu stiti cum arata soarele. De dimineata pana-n noapte la vagoneti. Voi nu gasiti stadionul decat cu lampa cu carbit. Sa nu va aud ca mergeti 40.000 de oameni la stadion, asa cum va laudati.
In vara va spunem LA REVEDERE ! :drak:

Kidu
19th January 2005, 21:55
Discutii si replici fara sens. Nu vreau sa i-au partea nimanui, dar dupa ce v-au dat 3 boabe la voi acasa, ce mai aveti de replicat ? Rezultatul scuteste orice comentariu ulterior.

Forza UTA !

Siljanoski
20th January 2005, 09:13
mai avem destul de replicat. jucam mai bine decat ei, la fel am facut si in meciul ala de acasa in care noi am avut 20 de ocazii clare si ei au avut doua (din care au marcat) plus un penalty care n-a fost. motiv sa ne indarjim si mai tare si sa le aratam noi lor in retur, cand n-o sa miste in fata noastra!

King of Hell
20th January 2005, 13:10
Mah nici Grecia nu a avut 20 de ocazii in meciu cu Franta...Cehia...etc si uite ca is campionii Europei...oradea in retur va termina pe 5, chiar dupa Jiul, Medias, U Cluj, Tricotaje Ineu...desi locu vost' e undeva in D...

MINERU
20th January 2005, 15:45
Siljanoski mah tu linisteste-te cu viziunile tale! Ce meci ai vazut tu la Oaradea? Ati avut mai multe ocazi de gol... dar arbitru ala moldovean a fost cu voit tot meciu. Orice contact dintre jiulisti si ghihoreni era fault pt voi. Asa ca nu te mai da rotund cu arbitri...
SI scorul a spus difereta dintre echipe. Se vede si in campionat diferenta de puncte... noroc ca s-a retras ciorvinu ca altfel diferenta de puncte era mai mare!

Siljanoski
20th January 2005, 17:29
Mai axaphat, U Cluj are sanse anul asta sa termine pe locul 3 cum are Steaua sa retrogradeze.
Cat despre voi, aia mai mult negri decat albi, vedem noi in retur cum e cu diferentele de puncte!

zme_u
20th January 2005, 20:49
Bai Sillyjanoski ce drq tu suferi asa aiurea?ai fost .......... in copilarie?chiar ne pare rau pt tine...cat despe fc oradea rezultatele vorbesc...si te rog nu mai zi de negri ca am vazut cu ochii mei ce era la oradea mai ales la rebeli...

Siljanoski
21st January 2005, 09:25
Lasa tu aia ca nu galeria face o echipa! De exemplu, uita-te la Craiova. Pai daca aia n-au public, cine are? si de-aia tot pe ultimul loc sunt; sau Poli, dar de ei nu vreau sa vorbesc, ca vad ca situatia tinde sa se remedieze

jorgensen
21st January 2005, 11:10
ce medie de spectatori ati avut in acest la Petrosani ? 1500 ? E dezolant sa vezi un stadion de 30 de mii de locuri in care se afla doar nevestele si prietenele jucatorilor.

King of Hell
21st January 2005, 13:55
Ma asa cum 100 de U-isti fac cat 10 000 de cfristi...asa si 10 mineri fac cat 1000 de oradeni...degeaba aveti la meci 5000 de bosorogi care stau si manca samantza..ca nu se simte...in schimb 40 de oameni din B|W|M, VG, S|U|R pot face atmosfera necesara castigarii meciului...o sa vedeti cand va dam clasa in etapa 2 la voi acasa...

MINERU
21st January 2005, 15:43
Mai axaphat, U Cluj are sanse anul asta sa termine pe locul 3 cum are Steaua sa retrogradeze.
Cat despre voi, aia mai mult negri decat albi, vedem noi in retur cum e cu diferentele de puncte!

Mah tu ieshti neam cu Ciuraru din Ashtileu??? Si vrei sa reprezinti judetu ghihor! Mai lasa-ne cu desteptaciunea ta! Si asteapta rezultatele... pana atunci zip it!
Iar cu baieti de la U si de la S|U|R ne vedem in peluza /OLE/
Iar pe voi nu va mai vedem! Ca in deplasari nu veniti cred nici sa mancati semintze! :evil:

Benladen
21st January 2005, 16:20
Axaphat Respect ! DAr parerea ema ca Jiul va Promo anul asta !
Nimeni si nimic nune mai poate Orpi ! /hello

King of Hell
21st January 2005, 19:10
Sa speram... /hello

Mariusmadmax
22nd January 2005, 18:43
U Cluj-Napoca as vrea eu ...
cine va promova sper sa joace pe bune ... nu ca Apullum !!!

King of Hell
23rd January 2005, 14:03
Ma aPUL-um....cred ca o sa se desfiinteze cat mai repede...sau o sa pice...noi ii asteptam in B sa le facem o primire calduroasa la cluj... :drak:

Angelina Jolie
23rd January 2005, 19:15
Ma asa cum 100 de U-isti fac cat 10 000 de cfristi...asa si 10 mineri fac cat 1000 de oradeni...degeaba aveti la meci 5000 de bosorogi care stau si manca samantza..ca nu se simte...in schimb 40 de oameni din B|W|M, VG, S|U|R pot face atmosfera necesara castigarii meciului...o sa vedeti cand va dam clasa in etapa 2 la voi acasa...

Eu cred ca tu suferi de mania grandorii, ca toti aia de pe moina de altfel. Eu nici nu as mai deschide gura in momentul in care la meciul Farul-CFR transmis pe un ecran in Parul Mare au fost 1500 de CeFeRisti, adica mai multi decat aveti voi la 2 meciuri acasa. Cat despre treaba cu aia 100 si aia 10 000 mai vorbim dupa ce iti iei medicamentele ca suferi tare.
FORZA CFR! FORZA GAZU!
Anti jiul petrosani!

MINERU
24th January 2005, 12:05
valy2345
Voi astia de la cefere sunteti lautari? Mergeti si cantati la alte echipe inainte de meciurile echipei voastre? Unde va cheama lumea mergeti si cantati la meciuri?
Si va numiti suporterii echipei de franari?
Mai lasa-ti-ma cu astea, voi suporteri!?! :no: :no: :no:
Poate mergeti odata pe Moina la un meci sa vedeti cum arata suporterii!!! /hello
FORZA JIUL!!!
ULTRAS B|W|M

Angelina Jolie
24th January 2005, 18:27
Da, stiu la ce te referi. la meciul vostru cu Gaz Metan cand am incurajat gazul. Invidia e mare. Mie mi s-a parut un gest foarte frumos pentru o echipa cu coloana vertebrala care anul trecut v-a pus "Stop" dupa un sir de nenumarate blaturi. Si pentru asta noi ramanem datori Gazului. Si cea mai mare dorinta a mea este sa va "trazneasca" si anul asta ori Gazul ori Oradea, sa ramaneti in Beee ca acolo e locul blatistilor.
FORZA CFR!

Siljanoski
24th January 2005, 21:18
O sa fie Oradea Valy si ne intalnim la anul si aici si la Cluj!

jorgensen
25th January 2005, 13:18
Mah tu ieshti neam cu Ciuraru din Ashtileu??? Si vrei sa reprezinti judetu ghihor! Mai lasa-ne cu desteptaciunea ta! Si asteapta rezultatele... pana atunci zip it!
Iar cu baieti de la U si de la S|U|R ne vedem in peluza /OLE/
Iar pe voi nu va mai vedem! Ca in deplasari nu veniti cred nici sa mancati semintze! :evil:

Cred ca tu ai probleme... :degete: Daca il cunosti pe Ciuraru din Astileu inseamna ca esti de prin zona, nu ? Inseamna ca ai refulari psihice :headbang: ca te-ai nascut aici, in BIHOR. Iar faptul ca esti "miner" nu e un motiv de lauda :D . Ciocu mic, voi mai veniti in Bihor, chiar la Salonta. Va nimicim ! :drak:

totmarius
26th January 2005, 19:02
:rosu:
vb de blaturi voi de la cfr lol gluma mai buna nu am auzit ...

Angelina Jolie
26th January 2005, 21:21
Auzi domnule totmarius da tu niste exemple de blaturi ale CFR-ului. Uite aici meciuri celebre ale jiului din returul trecut: la Ineu, blat clar semnalat si de presa, la Campia Turzii in penultima etapa. Si mai sunt dar nu-mi vin acum in minte. Asa ca te rog frumos daca nu stii despre ce vorbesti mai bine taci. Voi sunteti o mizerie de echipa despre care au scris ziarele numai de rau, chiar si modul in care PSD a vrut sa promovati cu orice pret (articol din gsp in saptamana dinaintea ultimei etape). Nici anul trecut n-ati avut valoare, nici anul asta nu aveti si, daca Doamne fereste promovati veti vedea la anul cum trece iar locomotiva din Gruia peste voi.

PS Cand au plecat autocarele cu suporterii vostrii de la Cluj, era o masina care claxona si soferul va arata :degete: :degete: :degete: :degete: . Eu eram. :evil: :evil: :evil:

MINERU
27th January 2005, 12:58
Auzi domnule totmarius da tu niste exemple de blaturi ale CFR-ului. Uite aici meciuri celebre ale jiului din returul trecut: la Ineu, blat clar semnalat si de presa, la Campia Turzii in penultima etapa. Si mai sunt dar nu-mi vin acum in minte. Asa ca te rog frumos daca nu stii despre ce vorbesti mai bine taci. Voi sunteti o mizerie de echipa despre care au scris ziarele numai de rau, chiar si modul in care PSD a vrut sa promovati cu orice pret (articol din gsp in saptamana dinaintea ultimei etape). Nici anul trecut n-ati avut valoare, nici anul asta nu aveti si, daca Doamne fereste promovati veti vedea la anul cum trece iar locomotiva din Gruia peste voi.:

Vrei exemplu? Si tot presa la dat!!! Meciu Armatura Zalau - cefere!!! Cand ati facut tot posibilul sa cashtigati... si nu s-au lasat cei de la Armatura... Ati facut presiuni de a demisionat antrenorul de la Armatura! Asha ca ciocu mik! Si sa nu vorbim de cum ati promovat voi!!! Pt ca voi nu stiti asa ca nu are rost sa vorbesc! Va las pe voi sa va simtit bine! Ca ati facut-o voi doar cu "puterile" voastre! cREDE ASTA!!! Ca doar atat vei sti! Si nu meriti sa sti mai mult!!! :ciocan:

MINERU
27th January 2005, 13:00
Cred ca tu ai probleme... :degete: Daca il cunosti pe Ciuraru din Astileu inseamna ca esti de prin zona, nu ? Inseamna ca ai refulari psihice :headbang: ca te-ai nascut aici, in BIHOR. Iar faptul ca esti "miner" nu e un motiv de lauda :D . Ciocu mic, voi mai veniti in Bihor, chiar la Salonta. Va nimicim ! :drak:

Chiar sunt foarte fericit ca NU m`am nascut in gHIHOR!!!

Angelina Jolie
27th January 2005, 14:11
Vrei exemplu? Si tot presa la dat!!! Meciu Armatura Zalau - cefere!!! Cand ati facut tot posibilul sa cashtigati... si nu s-au lasat cei de la Armatura... Ati facut presiuni de a demisionat antrenorul de la Armatura! Asha ca ciocu mik! Si sa nu vorbim de cum ati promovat voi!!! Pt ca voi nu stiti asa ca nu are rost sa vorbesc! Va las pe voi sa va simtit bine! Ca ati facut-o voi doar cu "puterile" voastre! cREDE ASTA!!! Ca doar atat vei sti! Si nu meriti sa sti mai mult!!! :ciocan:

Da ma desteptule, cum poate fi blat un meci la Zalau unde voi ati castigat, Olimpia Satu Mare a castigat iar noi am facut 1-1. Tu esti normal? Ca am promovat cu puterile noastre s-a vazut dupa turul spectaculos care l-am avut.
Sau vrei sa zici ca 4-2 cu Dinamo o fi fost cumparat sau cum?

Noi ne-am batut cu conjudetenele noastre u si Campia Turzii, da voi cu Deva si Corvinul ce ati facut?
BLATISTI ORDINARI! :rosu:
RAMANETI IN Beeeeeeeeeeeeeee! :jerk:

Siljanoski
27th January 2005, 17:41
Chiar sunt foarte fericit ca NU m`am nascut in gHIHOR!!!

Inseamna ca tu chiar te simti bine fara toaleta in casa si apa curenta...Ca de curent electric nu prea are rost sa mai vorbim. Poate asa se explica vaga (sinonim - adica are acelasi sens - cu ambigua) voastra gramatica a limbii romane. O fi obositor sa citesti la lumanare!
Cat despre CFR, cred ca ar fi cat se poate de corect sa recunoastem valoarea. In ceea ce ma priveste, sa dea Dumnezeu sa stea un mileniu in A (unde NOI ne vom intalni la anul cu ei si nu voi)Pentru ca merita!

MINERU
28th January 2005, 10:57
Stupidjanoski vad ca pe tine te roade! Bah voi n`aveti nici stadion nici galerie nici echipa. Si vad ca ieshti ofticat rau! Vad ca eshti mare fan cornel "cromozom" dinu. Esti prea ofticat !!!
Te las sa`ti mai treaca!
Bah!!! Uite-te la clasament si taci drequ odata!
Pana una alta v`am :ciocan: la voi acasa! Era mai simplu daca nici nu mai venea nici noi nici echipa la oradea! Bani cheltuiti degeaba!!! S-au cred ca nu aveati bani sa va platiti jucatorii si v`au mai laut de la spectatori!!! Sau telespectatori ca stiu doar sa mance seminte la meci!!!
Si daca nu jti cum arata Petrosaniul nu mai vorbi ca se vede prostia din tine! Domnule "cromozom"!

Siljanoski
28th January 2005, 14:44
Cum sa nu stiu cum arata Petrosaniul? Negru si pute a picioare nespalate de miner !
Fan cornel dinu nu sunt si nici n-am fost vreodata. Nu e nevoie sa fii fanul nimanui ca sa stii sa scrii corect in limba ta materna.
In al doilea rand, telespectatorii sunt cei care se uita la televizor, nu cei care sunt in tribune. Ultima categorie, indiferent daca mananca sau nu seminte (desi imi pare bine ca n-am fost dupa meci pe unde ati stat voi, ca nici macar nu-mi pot inchipui in ce hal putea), se numesc spectatori.

Angelina Jolie
28th January 2005, 17:39
Minerule, h-ai sati z-ic ceva. Echipa voastra nare ni-ci o treaba cu fotbalul i-ar suporterii nici o treaba c-u gramatica.

King of Hell
28th January 2005, 20:53
Ma degeaba va tot certati aici aiurea...Jiul promoveaza in A, cfru pica in B, Oradea tot in B ramane...toata lumea e fericita...

WishMaster
29th January 2005, 22:34
Si sa va spun si pe ce ma bazez: Patronul Simota si-a facutplinul prin renuntarea la promovare campionatul trecut,toata Valea Jiului stie.Cei care au vazut maciul cu gaz metan din ultima etapa va pot spune cum se chinuiau saracii jucatori ca nu cumva din greseala sa inscrie vreun gol,am dominat clar la posesie prin plimbarea mingii cat mai departe de poarta gazului........Mi-ar lua doua zile sa fac cronica meciului asa ca o las balta.Asa ca Simota cu banii castigati din ratarea promovarii poate sa investeasca linistit in echipa, acum au inceput sa monteze scaune pe stadion, au pus gazon sintetic pe unul din terenurile de antrenament si am inteles ca vor sa puna si nocturna.Trageti si voi concluziile........Nu-im asa ca promoveaza JIUL??? :yeah: /hello :ok:

Intrebati-l fratzilor pe Paszkanyi cu cat a cotizat la Simota sa se dea la oparte?!?Se stie ca ambii sunt mari afaceristi.[MODERATED] :evil: :evil: :degete: :jerk:

JIUL - gazarii .........- 0 , Va las pe voi sa puneti cifra in dreptul Jiului.Cine nimereste castiga un plin la bricheta de la antrenorul gazului . :mda: :headbang: :ok:

apparte
30th January 2005, 03:52
Anul trecut CFR era la 6 puncte de UTA si Satu Mare!Si-au promovat!Asa ca ne trebuie 2 egaluri in deplasarile de la Petrosani si Medias.Pe care le vom obtine!
Auzi minerule,vezi ca s-a schimbat guvernul,nu mai sunt protectorii lui Simota si s-ar putea sa-i ia la verificat afacerile cu primaria(stii,stalpii de curent platiti cu de 10 ori pretul pietei,cablul la fel).Si Siljanovski are dreptate,Petrosaniul e jegos rau(nici la hotel n-au apa calda).

Angelina Jolie
30th January 2005, 09:31
Si sa va spun si pe ce ma bazez: Patronul Simota si-a facutplinul prin renuntarea la promovare campionatul trecut,toata Valea Jiului stie.Cei care au vazut maciul cu gaz metan din ultima etapa va pot spune cum se chinuiau saracii jucatori ca nu cumva din greseala sa inscrie vreun gol,am dominat clar la posesie prin plimbarea mingii cat mai departe de poarta gazului........Mi-ar lua doua zile sa fac cronica meciului asa ca o las balta.Asa ca Simota cu banii castigati din ratarea promovarii poate sa investeasca linistit in echipa, acum au inceput sa monteze scaune pe stadion, au pus gazon sintetic pe unul din terenurile de antrenament si am inteles ca vor sa puna si nocturna.Trageti si voi concluziile........Nu-im asa ca promoveaza JIUL??? :yeah: /hello :ok:

Intrebati-l fratzilor pe Paszkanyi cu cat a cotizat la Simota sa se dea la oparte?!?Se stie ca ambii sunt mari afaceristi.[MODERATED] :evil: :evil: :degete: :jerk:


Asta e o teorie scornita de o minte bolnava. Nu cred ca Jiul s-a dat la o parte. Jiul nu a avut valoare si a ajuns pe locul 1 din blaturi. Asta este. La fel si anul asta.

King of Hell
30th January 2005, 11:18
Si sa va spun si pe ce ma bazez: Patronul Simota si-a facutplinul prin renuntarea la promovare campionatul trecut,toata Valea Jiului stie.Cei care au vazut maciul cu gaz metan din ultima etapa va pot spune cum se chinuiau saracii jucatori ca nu cumva din greseala sa inscrie vreun gol,am dominat clar la posesie prin plimbarea mingii cat mai departe de poarta gazului........Mi-ar lua doua zile sa fac cronica meciului asa ca o las balta.Asa ca Simota cu banii castigati din ratarea promovarii poate sa investeasca linistit in echipa, acum au inceput sa monteze scaune pe stadion, au pus gazon sintetic pe unul din terenurile de antrenament si am inteles ca vor sa puna si nocturna.Trageti si voi concluziile........Nu-im asa ca promoveaza JIUL??? :yeah: /hello :ok:

Intrebati-l fratzilor pe Paszkanyi cu cat a cotizat la Simota sa se dea la oparte?!?Se stie ca ambii sunt mari afaceristi.[MODERATED] :evil: :evil: :degete: :jerk:

JIUL - gazarii .........- 0 , Va las pe voi sa puneti cifra in dreptul Jiului.Cine nimereste castiga un plin la bricheta de la antrenorul gazului . :mda: :headbang: :ok:


Vezi sa nu te auda aia din B|W|M ca te taie...nu mai vorbi aiurea fara sa stii ce zici...probabil tu esti unul din acei suporteri care habar nu au de fotbal...cum poti sa afirmi ca a fost blat Jiul-Medias??? Suporterii ca tine strica imaginea orasului si a echipei cu care tii!!!!

WishMaster
30th January 2005, 13:23
Anul trecut CFR era la 6 puncte de UTA si Satu Mare!Si-au promovat!Asa ca ne trebuie 2 egaluri in deplasarile de la Petrosani si Medias.Pe care le vom obtine!
Auzi minerule,vezi ca s-a schimbat guvernul,nu mai sunt protectorii lui Simota si s-ar putea sa-i ia la verificat afacerile cu primaria(stii,stalpii de curent platiti cu de 10 ori pretul pietei,cablul la fel).Si Siljanovski are dreptate,Petrosaniul e jegos rau(nici la hotel n-au apa calda).
A ajuns steaua in B? :evil:

apparte
30th January 2005, 13:43
Sobolan de mina,de cand esti p'aici?Citeste topicul asta de la inceput(daca nu-ti cer prea mult)si-o sa vezi de ce am spus "o sa le obtinem".

WishMaster
30th January 2005, 13:58
Sobolan de mina,de cand esti p'aici?Citeste topicul asta de la inceput(daca nu-ti cer prea mult)si-o sa vezi de ce am spus "o sa le obtinem".
Te faci de ras copile, zici ca esti fan fc bihor si jos postezi "magica steaua".
Te intreb cand juca bihoru' cu steaua cu cine tineai bre?
Si nu mai fi asa de optimist in privinta meciului de la Petrosani ca o sa o luati mai rau dacat in tur! :evil:

inter
30th January 2005, 14:28
Te intreb cand juca bihoru' cu steaua cu cine tineai bre?


nici el nu stie cu cine :evil: :evil: da "aplauda" :cool:

Siljanoski
31st January 2005, 09:30
Ma degeaba va tot certati aici aiurea...Jiul promoveaza in A, cfru pica in B, Oradea tot in B ramane...toata lumea e fericita...

Stai calm, ca va promova Oradea, nu Jiul, iar CFR cam greu ar fi sa pice in B. Tu ai vazut cum joaca echipa aia? In locul tau, m-as mai gandi inainte de a face asemenea afirmatii... :rosu:

MINERU
31st January 2005, 11:37
Stai calm, ca va promova Oradea, nu Jiul, iar CFR cam greu ar fi sa pice in B. Tu ai vazut cum joaca echipa aia? In locul tau, m-as mai gandi inainte de a face asemenea afirmatii... :rosu:
Stai si tu calm cu asemenea afirmatii tu ai vazut cum joaca ghihoru?
WishMaster lasa-i in pace! cefere`u o promovat pe banii lor! Si noi vom avea stadion cu scaune, iarba sintetica pe un teren si probabil dar nu zic pe bani cui! Sa credea cine vrea ce vrea! Nu-mi pasa!!! :yeah:

Siljanoski
31st January 2005, 12:55
Voi veti avea stadion cu scaune, noi avem deja...

MINERU
31st January 2005, 13:45
Silly noi avem stadion mai mijto decat al vostru si daca nu avem puse scaunele!
Asha ca taci cu stadionu vostru!
De meciu direct de la voi cand v`am tras un 3-0 sec!
Cate scaune aveti voi ... noi avem mai multe si in vestiare!!!! Nu jtiu cum v`au lasat sa jucati cu 500 de scuane in div. A!

WishMaster
31st January 2005, 16:57
Frate Minerule , stiu cum joaca bihoru' dar in primul rand rezultatele conteaza.Si nu te mai mira ca i-au lasat pa bihoreni sa joace in A cu stadionul ala ,intreabate cum de i-au lasat pa aia dela chefere sa joace in A pe un stadion de divizia D.Cand am fost la meciul din returul campionatului trecut nu am avut unde sa imi fac nevoile, nici macar un WC nu aveau.A trebuit sa imi fac nevoile intr-un fel da magazie sau ce drac' o fi fost din spatele peluzei . :D

Siljanoski
1st February 2005, 12:38
CFR macar joaca fotbal, nu cumpara meciuri si arbitri pana-n ultima etapa...

King of Hell
1st February 2005, 14:36
Frate Minerule , stiu cum joaca bihoru' dar in primul rand rezultatele conteaza.Si nu te mai mira ca i-au lasat pa bihoreni sa joace in A cu stadionul ala ,intreabate cum de i-au lasat pa aia dela chefere sa joace in A pe un stadion de divizia D.Cand am fost la meciul din returul campionatului trecut nu am avut unde sa imi fac nevoile, nici macar un WC nu aveau.A trebuit sa imi fac nevoile intr-un fel da magazie sau ce drac' o fi fost din spatele peluzei . :D


Ma eu mereu ma voi lega de cfr dar de stadionu' lor nu ai ce zice...mereu mi s-a parut o mica bijuterie..asa micut si cochet...si acum ca is in A au conditii cica mai bune..lasati voi stadioanele in pace ca nu in ele sta performanta...

Angelina Jolie
1st February 2005, 17:08
Frate Minerule , stiu cum joaca bihoru' dar in primul rand rezultatele conteaza.Si nu te mai mira ca i-au lasat pa bihoreni sa joace in A cu stadionul ala ,intreabate cum de i-au lasat pa aia dela chefere sa joace in A pe un stadion de divizia D.Cand am fost la meciul din returul campionatului trecut nu am avut unde sa imi fac nevoile, nici macar un WC nu aveau.A trebuit sa imi fac nevoile intr-un fel da magazie sau ce drac' o fi fost din spatele peluzei . :D

Pacat ca nu vei putea veni la anul sa vezi cum arata mai nou stadionul. Dar lasa ca poate vine Siljanoski si iti povesteste el.

Siljanoski
1st February 2005, 17:35
stai linistit valy ca vin sigur. bem si o bere dupa meci, indiferent de rezultat. si mai bem una cand veniti voi la Oradea!

WishMaster
1st February 2005, 20:18
Pe cat facem pariu ca JIUL bate tot in retur? :yeah:

WishMaster
1st February 2005, 20:21
Stati sa vedeti stadion numai sa inceapa returul.Acuma se lucreaza de zor la modernizare.Pana la inceperea returului va fi gata. :ok:

Siljanoski
2nd February 2005, 11:59
Pe cat facem pariu ca JIUL bate tot in retur? :yeah:
Sigur ca da...bate recordul de meciuri pierdute la rand :no:

King of Hell
2nd February 2005, 17:22
Aici nu sunt de acord cand afirmi ca Jiul va bate tot in retur...

MINERU
3rd February 2005, 12:52
WishMaster sa speram ca ai dreptate, dar cel mai important e sa promvam!!!

jorgensen
3rd February 2005, 14:09
Poate va bat jandarmi

MINERU
3rd February 2005, 17:04
Poate va bat jandarmi

Poi doar aia mai pot sa ne bata ... ca de pe stadion ne`au dat afara :P

Siljanoski
4th February 2005, 10:28
In mod normal sunt impotriva practicilor de genul asta, dar in cazul vostru le dau dreptate.... :)

totmarius
10th February 2005, 22:23
exemplu de blat la cfr ati cumparat jucatori de la jiul
:rosu: exemplu la ce echipa joaca ciocoi ? stii?
la ce echipa juca inainte?
de ce nu a dat randament in ultimele 4-5 meciuri cand ati recuperat voi punctele diferenta nu stii?
atunci nu stii nimic fabulatiiiiiiiiiiiiii de astea cu ineu cu tricotaje cu locomotive care nu mai au aburi treaba ta apropo degetele alea bagatile unde vrei unde ti se unesc picioarele

Angelina Jolie
10th February 2005, 22:31
Urla Beeeeuuuul in voi ma. Eu vorbesc de blaturi scrise si in presa si tu ma iei cu fabulatii. Va meritati soarta. Anul asta vreau sa intre Gazul sau Oradea. Atata cer si eu de la B3-ul asta. Te-am salutat domnule netotmarius.

Siljanoski
11th February 2005, 11:40
Valy, lasa-l saracul ca s-a impiedicat si i-a iesit creierul din priza anul trecut cand (la fel cum va fi si anul asta) au ratat promovarea. Ca anul asta in mod logic promoveaza Oradea!
Cat despre ce are el de zis despre CFR, stii cum e fabula aia cu vulpea care n-ajunge la struguri si zice ca-s acri...
Rusine rusine rusine! :rosu: :rosu: :rosu:

Angelina Jolie
11th February 2005, 15:41
Pai ma gandesc ca in prima etapa le face Gazul magia acasa si dupa aceea lupta e deschisa. Oricum sunt cateva echipe care nu pot fi cumparate si cu alea vor avea probleme. Si nu ma refer aici la Ineu sau Campia Turzii(alti blatisti ordinari).

Siljanoski
11th February 2005, 16:58
Pai nu stii ca intotdeauna se pocesc astia in retur? Cat despre meciul cu Gaz Metan, as prefera sa faca egal. E mai bine pentru noi. Nu ca nu promovam oricum...

Angelina Jolie
11th February 2005, 17:26
Eu as vrea, dar sincer nu mi se pare ca aveti o trupa asa de puternica. Sper sa ma insel. Oricum e frumos la Oradea. Am fost la cateva meciuri de B acum 2 ani cand petreceam quality time la Felix si mi-a placut.

MINERU
11th February 2005, 17:42
Pai nu stii ca intotdeauna se pocesc astia in retur? Cat despre meciul cu Gaz Metan, as prefera sa faca egal. E mai bine pentru noi. Nu ca nu promovam oricum...

Asha e ... aici nu te contrazic ... Oricum NU promovati!

Siljanoski
11th February 2005, 21:12
Mai cartita de mina, eu tare am impresia ca limba romana iar prezinta enigme pentru tine. Incep sa ma obisnuiesc cu lucrul asta, asa ca o sa iti spun ca dubla negatie este egala cu o afirmatie si se foloseste in general cu scopul de a sublinia sensul respectivei afirmatii.
Valy, stai calm ca le aratam noi lor in retur si va ramane in picioare faza cu berea...

Angelina Jolie
11th February 2005, 21:42
Ha ha ha. Cartita de mina. Asta a fost buna. Esti tare. Eu am sa incerc sa nu imi mai bat capul cu minerii ca prea mult fabuleaza. Astia sunt un izvor nesecat de povesti de adormit copiii.

Hai provincia!!
11th February 2005, 21:52
Eu tin cu CFR dar sper sa promoveze "U"Cluj ca totusi e din orasul meu si nu-i port pica echipei rivale("U") spre deosebire de Axaphatsi ii acord :rosu:

totmarius
12th February 2005, 14:23
expresia "cultului", "responsabilului cu limba romana", <<cartita de mina>> starneste ras asta spunemult despre "cultura voastra" celor care nu puteti vb despre alti oameni mei "celebrule" "contemporan" in viata nu iti fa griji ca nu te-am injurat. "Limba romana prezinta enigme"da e o expresie cat se poate de corecta, ma bucur ca existi ca am de cine rade "domnule". o dubla negatie e o afirmatie ... intradevar nu esti prost nu esti prost... Iar dumneata "domnule" cifra "un izvor nesecat ... de adormit copiii" si voi de ce mai sunteti treji ? Alta enigma inseamna ca nu au adormit toti copiii mai sunt cel putin doi obraznici. Noapte buna!

Angelina Jolie
12th February 2005, 17:13
Atat de complicat ai gandit tu afirmatiile astea ca nici tu nu mai stii ce ai vrut sa zici. Nu te-a durut cand ai terminat de scris? Lasa, mai incearca si data viitoare poate iti iese.

samor03
12th February 2005, 17:20
jiul

apparte
13th February 2005, 04:03
nici el nu stie cu cine :evil: :evil: da "aplauda" :cool:Bey Intere,iar te bagi in seama :D :evil: :evil: !Vezi c-o sa joace odata Craiova cu Interul :evil: (amical,evident, :evil: )si-atunci sa te vad!

apparte
13th February 2005, 04:08
Te faci de ras copile, zici ca esti fan fc bihor si jos postezi "magica steaua".
Te intreb cand juca bihoru' cu steaua cu cine tineai bre?
Si nu mai fi asa de optimist in privinta meciului de la Petrosani ca o sa o luati mai rau dacat in tur! :evil:
Tin cu Steaua,evident!Dar la FC Bihor am jucat!Iar copil...nu mi s-a mai spus de peste 20 de ani :evil: !

Siljanoski
13th February 2005, 15:30
expresia "cultului", "responsabilului cu limba romana", <<cartita de mina>> starneste ras asta spunemult despre "cultura voastra" celor care nu puteti vb despre alti oameni mei "celebrule" "contemporan" in viata nu iti fa griji ca nu te-am injurat. "Limba romana prezinta enigme"da e o expresie cat se poate de corecta, ma bucur ca existi ca am de cine rade "domnule". o dubla negatie e o afirmatie ... intradevar nu esti prost nu esti prost... Iar dumneata "domnule" cifra "un izvor nesecat ... de adormit copiii" si voi de ce mai sunteti treji ? Alta enigma inseamna ca nu au adormit toti copiii mai sunt cel putin doi obraznici. Noapte buna!
mai stii ca esti vreun filosof nedescoperit si nu ne dam noi seama...haios, in orice caz!
cat despre afirmatia mea ca in zona aia limba romana e o necunoscuta totala, nu pot decat sa-ti multumesc pentru confirmarea pe care mi-ai dat-o cu atata promptitudine!

Robi
16th February 2005, 13:46
Cine poate sa imi spuna cand incepe returul in B?

Siljanoski
16th February 2005, 19:13
In 5 martie si va arata asa:
Liberty Salonta - FC Oradea
“U” Cluj - CS Deva
Jiul Petrosani - Gaz Metan Medias
UTA Arad - Unirea Dej
Oasul Negresti - Olimpia Satu Mare
Armatura Zalau - Tricotaje Ineu
ISCT - ACU Arad
Unirea SAnnicolau Mare - sta

Angelina Jolie
16th February 2005, 19:25
La primele 3 meciuri sa iasa pronostic 2 si eu sunt multumit. In rest nu ma prea intereseaza.

Siljanoski
17th February 2005, 10:39
De acord cu primele doua, la al treilea insa prefer un x, ca altfel o iau prea tare inainte. Dar si daca e asa, ii batem noi la Medias si echilibram balanta. Si ne vedem la berea aia!

Angelina Jolie
17th February 2005, 12:00
Treaba cu berea depinde numai de voi. SUCCES!

Siljanoski
17th February 2005, 14:55
Sper si cred ca o sa ne iasa. Rezultatele din turneul de la Norcia imi dau motive sa cred ca Bondrea incepe sa se apropie de ceea ce si-a propus pentru pregatirea de iarna.

MINERU
17th February 2005, 17:13
Imi place Silly ca ai incredere in echipa ta... dar vad ca te preocupa mai mult rezultatele celorlalte echipe
:rosu:

Siljanoski
17th February 2005, 17:32
Care celelalte, mai geniu neinteles? A, voi mai nou va credeti echipa?...Mai mai....Si eu care credeam ca sunteti cofetarie, la cate blaturi faceti...

WishMaster
19th February 2005, 09:58
Care celelalte, mai geniu neinteles? A, voi mai nou va credeti echipa?...Mai mai....Si eu care credeam ca sunteti cofetarie, la cate blaturi faceti...
Bai desteptule si meciul bihor - JIUL a fost blat ??? a? parca v-am dat vreo 3 boabe la voi acasa. :evil:

totmarius
19th February 2005, 16:05
Cele mai multe grupări întîmpină probleme cînd este amintit criteriul economico-financiar, exemplele cele mai clare fiind cazurile de licenţiere ale cluburilor Apulum şi FC Oradea, care au fost amînate sezonul trecut într-un moment în care erau în plin campionat al Diviziei A. Este un precedent care nu se va mai repeta, pentru că nimeni nu mai este dispus să tolereze amatorismul de care dau dovadă unele cluburi”, ne-a declarat Duru, care a precizat că aspirantele la prima scenă pot beneficia de întreaga consiliere a federalilor, astfel încît, în vară, promovarea obţinută pe gazon să fie însoţită şi de acordarea licenţei de participare în Divizia A.

Siljanoski
21st February 2005, 11:49
ala n-a fost blat, ci ghinion crunt. dar am mai vorbit despre asta si nu prea am dispozitia necesara sa redeschidem subiectul...
cat despre licenta, noi nu prea avem motive sa ne facem probleme ca nu am primi-o. poate voi sa aveti...

zuzubuoy
28th February 2005, 09:32
Da' ce ziceti, daca va fi egal intre Jiul si Gaz, se mai pune problema promovarii lu' FC Bihor? :D

Angelina Jolie
28th February 2005, 10:25
Pai credeam ca egalul e rezultatul ideal pt voi, nu? Asta in ideea ca bateti prima etapa si va apropiati de ambele.

Siljanoski
28th February 2005, 17:21
cam asta ar fi ideea. mai ales acum, ca il avem si pe Borbely.

dragos_popa17
28th February 2005, 17:32
cam asta ar fi ideea. mai ales acum, ca il avem si pe Borbely.
Eu nu m-as mandri cu asta. Oricum, eu sper sa promovati ori voi ori Mediasul(ca e Sabau acolo).

jorgensen
28th February 2005, 21:20
Juve a avut 8 puncte avans in Ianuarie. Astazi e pe locul 2. Pentru FC Oradea 5 puncte nu reprezinta mare lucru. Iar pentru Dragos Popa17, Noi ne mandrim cu Borbely.

NOI PROMOVAM
HAI ORADEA !

Siljanoski
1st March 2005, 09:31
Borbely e oradean de-al nostru si va face treaba aici cu sufletul. O sa vedeti!

dragos_popa17
1st March 2005, 15:14
N-am vrut sa supar pe nimeni dar dupa parerea mea va mandriti cu prea putin daca vreti sa ajungeti in Divizia A si sa faceti performanta.

Siljanoski
1st March 2005, 18:56
Aveam noi echipa in stare sa promoveze oricum, dar un jucator ca Borbely e oricand binevenit. deci e normal sa ne bucuram

jorgensen
2nd March 2005, 17:55
La Oradea vine Dinamo si aduce cu ea si niste jucatori pentru FC BIHOR. Caci asa se va numi de acum inainte echipa ros albastra.

apparte
3rd March 2005, 01:28
Jorgensen,eu sunt de parere ca n-avem nevoie de gloabele lor!

ucluj1919
3rd March 2005, 02:44
Eu sper ca promoveaza U Cluj cu tot sufletul. Da tot cred ca promoveaza Mediasul fiinca il are pe Sabau.

King of Hell
3rd March 2005, 06:56
A..eu doar ca sa va aduc aminte.sper din tot sufletul si sper sa nu promoveze oradea...nu de alta dar nu au suporteri si nu au nici conditii de A...

Siljanoski
3rd March 2005, 09:10
Daca noi n-avem conditii de A, ce sa mai spunem de U Cluj, care in afara de antrenor scump n-are nimic...

jorgensen
3rd March 2005, 09:29
Nu e vorba de gloabele lor, ci de niste jucatori care ne-ar putea ajuta in lupta pentru promovare. Si ar fi pacat sa-i lasam pe altii sa faca jocurile. Si totusi, oricum ai privi-o, o relatie de colaborare, amicitie, prietenie cu dINAMO, nu ne strica. Nu din punctul de vedere al imaginii pe care ne-o creem, ci a relatiilor pe care echipa de mitici le au la Federatie.

FORZA BIHORU'

Sorin Blaj
3rd March 2005, 11:50
Gaz Metan Medias, pentru ca are un antrenor serios (Ioan ovidiu Sabau) si pentru ca joaca pe teren si nu in culise.

jorgensen
3rd March 2005, 11:56
Gaz Metan Medias, pentru ca are un antrenor serios (Ioan ovidiu Sabau) si pentru ca joaca pe teren si nu in culise.

Cred ca Marian Bondrea e mai serios decat sabau, iar FC Bihor joaca tot pe teren. Pe teren de fotbal.

Intotdeauna ros-albastri !

Siljanoski
3rd March 2005, 11:59
da, sunt de respectat pentru ca joaca pe teren (vezi cazul cu jiul de anul trecut, din ultima etapa), dar numai asta si Sabau nu le va ajunge, pentru ca lotul lor e destul de subtire. i-am vazut cand au jucat cu noi si nu pot spune ca mi s-au parut cine stie ce, sincer sa fiu.
Deci tot Oradea va promova! La pas!

apparte
3rd March 2005, 23:52
Nu e vorba de gloabele lor, ci de niste jucatori care ne-ar putea ajuta in lupta pentru promovare. Si ar fi pacat sa-i lasam pe altii sa faca jocurile. Si totusi, oricum ai privi-o, o relatie de colaborare, amicitie, prietenie cu dINAMO, nu ne strica. Nu din punctul de vedere al imaginii pe care ne-o creem, ci a relatiilor pe care echipa de mitici le au la Federatie.

FORZA BIHORU'
La cine sa renunte?la Vatafu?Ala e mai slab decat Luput,Munteanu sau Lazar!Cine ar mai putea veni?Ciobotariu?E sub Gado!Perenyi?Poate e mai bun decat Lungan dar e sub Sebi!Mijlocasi?N-au pe cine sa dea!atacanti?Singurul disponibil ar fi Baltoi,dar nu-i vor da drumul la Oradea,iar asta ar insemna sa sara din schema Borbely sau Stan!Csaba abia a revenit la Oradea,iar Stan a fost golgeterul turului!Cand a lipsit el,s-a simtit din plin!

jorgensen
4th March 2005, 09:28
La cine sa renunte?la Vatafu?Ala e mai slab decat Luput,Munteanu sau Lazar!Cine ar mai putea veni?Ciobotariu?E sub Gado!Perenyi?Poate e mai bun decat Lungan dar e sub Sebi!Mijlocasi?N-au pe cine sa dea!atacanti?Singurul disponibil ar fi Baltoi,dar nu-i vor da drumul la Oradea,iar asta ar insemna sa sara din schema Borbely sau Stan!Csaba abia a revenit la Oradea,iar Stan a fost golgeterul turului!Cand a lipsit el,s-a simtit din plin!

Cred ca ne-ar fi de folos in momentul in care unul dintre cei pe care i-ai enumerat mai sus s-ar accidenta. Asa ca poate ne-ar fi de folos.

jorgensen
4th March 2005, 09:29
Iar Ciubotariu poate e sub Gado, dar Gado e sub Oprea

Angelina Jolie
4th March 2005, 18:38
Oradea - Dinamo 4-0. Cum a fost posibil sa le dati o asemenea bataie? Asa bine a jucat Oradea sau a jucat Dinamo slab?

apparte
5th March 2005, 01:06
Cred ca ne-ar fi de folos in momentul in care unul dintre cei pe care i-ai enumerat mai sus s-ar accidenta. Asa ca poate ne-ar fi de folos.
Jorgensen,esti sigur ca-i mai vrei p'astia?Ti-am zis ca-s gloabe!N-avem nevoie de ei!

Mariusmadmax
6th March 2005, 09:43
Oradea - Dinamo 4-0. Cum a fost posibil sa le dati o asemenea bataie? Asa bine a jucat Oradea sau a jucat Dinamo slab?
pai la ce joaca Dinamo , crezi ca acest 4-0 are vreo valoare ?
In Seria a III-a sunt multe echipe care joaca peste ceea ce joaca Dinamo !

Siljanoski
7th March 2005, 12:29
Adevarul e ca Oradea a jucat de-a dreptul extraordinar, iar Dinamo si-a revenit (prea putin, insa) din soc cand era mult prea tarziu. dar meritele Bihorului sunt incontestabile. au aratat ca merita sa fie in A! jos palaria!

jorgensen
7th March 2005, 15:05
Jorgensen,esti sigur ca-i mai vrei p'astia?Ti-am zis ca-s gloabe!N-avem nevoie de ei!

Scuze, mii de scuze. Eu i-am vazut pe Ciubotariu si Pereny, mi se pareau OK. Dar daca nici in echipa asta (dINAMO) care a pierdut cu 4-0 nu aveau loc, e clar.

Inca o data, mii de scuze.

FC Bihor poate nu are individualitati, dar are ECHIPA !

King of Hell
7th March 2005, 16:21
Toata treaba asta e un foc de paie...si mediasul a batut pe cfr cu 3-0...si nimeni nu zice nimic de asta...si s-a vazut ca cfr este peste dinamo...lasati entuziasmul, mai sunt 5 zile sau cate mai sunt, si vedeti cat de buni sunteti.

Siljanoski
8th March 2005, 09:22
Sa inteleg ca te-ai intors 180 de grade si acuma ai respect pentru CFR? In al doilea rand, stai calm ca o sa ai ocazia sa vezi cat de buni suntem. Mai ales in meciul direct!

claudio25ro
8th March 2005, 10:58
cred ca FC BIHOR are sansa ei...pana la urma tot banii conteaza
:)

King of Hell
8th March 2005, 15:00
Sa inteleg ca te-ai intors 180 de grade si acuma ai respect pentru CFR? In al doilea rand, stai calm ca o sa ai ocazia sa vezi cat de buni suntem. Mai ales in meciul direct!

Nu, nu am pic de respect ptr cefere doar faceam o remarca obiectiva, doar au castigat cu 4-2...si vorba ta om vedea cat de buni sunteti in meciul direct.

Siljanoski
10th March 2005, 11:21
bine, asa mai era o poveste cu Oradea care era mai buna decat lazio. ca oradea scosese pe bacau din cupa, bacau batuse galatasaray in amical cu 1-0 si galatasaray batuse pe lazio. rationament extrem de logic: Oradea e mai buna decat lazio, nu? :)))dar daca ne luam dupa astea nu ajungem nicaieri. conteaza pana la urma ce faci in campionat. Meciul cu dinamo n-a facut sa arate decat un lucru pe care il stiam: avem o echipa foarte buna, care in momentul de fata este in forma si care va promova, pentru simplul fapt ca merita acest lucru!

King of Hell
10th March 2005, 14:57
bine, asa mai era o poveste cu Oradea care era mai buna decat lazio. ca oradea scosese pe bacau din cupa, bacau batuse galatasaray in amical cu 1-0 si galatasaray batuse pe lazio. rationament extrem de logic: Oradea e mai buna decat lazio, nu? :)))dar daca ne luam dupa astea nu ajungem nicaieri. conteaza pana la urma ce faci in campionat. Meciul cu dinamo n-a facut sa arate decat un lucru pe care il stiam: avem o echipa foarte buna, care in momentul de fata este in forma si care va promova, pentru simplul fapt ca merita acest lucru!

Asa pot si eu sa zic ca U Cluj e mai buna ca Valencia...ca doar U a batut steaua si steaua a batut valencia...vedem noi in 2 saptmani cine este cel mai tare :rolleyes:

jorgensen
10th March 2005, 15:11
Am si eu o intrebare. u cluj oricum nu promoveaza, vi s-a blocat si societatea pe actiuni, aveti antrenor scum, jucatori mediocri, echipa nu... de ce va mai stresati ?

Nu ca la Oradea nu am castiga la scor de forfait... dar nu are rost sa mai veniti. Lasati-ne sa ne pregatim pentru divizia A. (dupa cum spunea un cunoscut al vremurilor noastre)

Siljanoski
10th March 2005, 15:39
lasa-i sa vina la Oradea. de ce sa nu vada si ei o echipa care joaca fotbal de A?
La u cluj n-au ce sa vada, iar la CFR nu se duc ca ei sunt anti, cum zice prietenul nostru axaphat.

Angelina Jolie
10th March 2005, 15:54
Am si eu o intrebare. u cluj oricum nu promoveaza, vi s-a blocat si societatea pe actiuni, aveti antrenor scum, jucatori mediocri, echipa nu... de ce va mai stresati ?

Nu ca la Oradea nu am castiga la scor de forfait... dar nu are rost sa mai veniti. Lasati-ne sa ne pregatim pentru divizia A. (dupa cum spunea un cunoscut al vremurilor noastre)
Eu va tin pumnii. Daca dau o fuga pana la Oradea ma primiti si pe mine in galerie sa sustin Bihoru'?
Later edit: Tocmai mi-am dat seama ca sambata aceea jucam cu blatistrita acasa, deci nu pot veni totusi. Dar voi asculta la radio si ma voi bucura la fiecare gol al Bihorului.

Darkslowstar
10th March 2005, 16:18
Din rezultatele din perioada de pregatire se pare ca batalia se va da intre Oradea si Medias. Eu sper ca va promova Oradea pt. ca Mediasul nu cred ca are forta financiara sa se si mentina. Altfel au toata simpatia mea.

Siljanoski
11th March 2005, 09:52
Multumim mult de sustinere. Puteti totusi sa vedeti meciul nostru cu salonta, maine de la 11 pe prima! Ii rupem pe astia si pe urma trecem la u cluj. ca sa-i stricam lui axaphat saptamana. poate asa se mai calmeaza....P.S.: valy, esti binevenit oricand pe stadionul nostru!

dragos_popa17
11th March 2005, 10:55
@Pt. oradeni
Daca ati fi putin realisti v-ati da seama ca nu aveti sanse chiar asa de mari la promovare(sau cele mai mari cum va place voua sa ziceti). In primul rand sunteti la 5 puncte de Jiul si Gaz-Metan. In al doilea rand aveti meciuri in deplasare cu Jiul, Gaz-Metan si Olimpia(cele mai bune 3 echipe pe teren propriu). E adevarat ca sunteti cea mai buna echipa in deplasare dar daca pierdeti un singur meci direct cu contracandidate sansele voastre scad mult. In al treilea rand, acasa, unde conform statisticilor nu sunteti foarte puternici, aveti meciuri cu Armatura si ISCT, clasate pe 2 si 3(deci dupa voi) intr-un top al meciurilor in deplasare.
P.S. Nu sunt impotriva voastra, chiar as vrea sa promovati voi. Aceasta este o parere obiectiva si realista, bazata doar pe statistici.

Siljanoski
11th March 2005, 15:33
N-o sa pierdem nici un meci cu contracandidatele si o sa fie ok. Normal ca matematic avem sanse mai mici decat ei, dar avem echipa mai buna si 5 puncte nu e ceva insurmontabil (vezi CFR anul trecut). Daca n-am fi convinsi ca se poate ar fi fara rost toata chestia, nu?

apparte
11th March 2005, 22:14
Din pacate,pt meciul cu Salonta pe langa absentele lui Gongolea si Lazar s-a adaugat si cea a lui Sebi Sfarlea!Oricum,Bihoru' bate maine-n Ciganyvaros!

uta87
12th March 2005, 17:33
Eu sper ca va promova UTA deoarece este cea mai frumoasa echipa din B3 si cea mai galonata echipa din provincie.Sper din tot sufletu ca daca anul asta nu va promova va promova anul viitor an in care Poli ca cadea in B.!!!!!!!!!!!!!

King of Hell
12th March 2005, 19:12
Da...pana una alta UTA-Unirea dej 0-1...of of...

Triphat
12th March 2005, 23:18
unirea dej... imi amintesc cand eram junior acolo. of aminitrile, sper ca nu retrogradeaza.. btw cate pica ?

King of Hell
13th March 2005, 00:35
2 pica..ultimele 2 ...cred..ca trebuia sa pice 3 dar a fost exclusa corvinul...

ADelPiero
13th March 2005, 02:25
Oradea, dupa acest 0-0 ...... se cam indeparteaza de Divizia A :(

Siljanoski
13th March 2005, 08:44
Sa speram ca totusi recuperam punctele astea. Desi cu egalul asta ne-am cam ingreunat situatia singuri. Ca ii puteam bate la stilul in care am ratat. Ce sa-i faci, mergem inainte!

apparte
13th March 2005, 13:41
Terenul a fost de-a dreptul imposibil!Gheata amestecata cu portiuni in care se vedea iarba!Era de-a dreptul imposibil sa joci pe asa ceva!Felicit salontanii pt cum au jucat!Sa joace cu aceeasi determinare si cu Jiul si Gazul!

King of Hell
13th March 2005, 14:50
Oradea, dupa acest 0-0 ...... se cam indeparteaza de Divizia A :(

Lasa ma nu mai dramatiza si tu acum...vorbiti dupa vreo 5 infrangeri consecutive ca s-a indepartat de Divizia A..este doar un egal in deplasare, care aduce puncte la adevar...dupa ce o sa ii batem noi la ei acasa, atunci sa va ingrijorati.

ADelPiero
13th March 2005, 17:38
daca se vrea promovare... nu ai voie sa pierzi puncte !!! promovarea e mai dura decat retrogradarea...

totmarius
13th March 2005, 19:00
Rezultate
Jiul Petrosani - Gaz Metan Medias 1-0
Drida (2)
U Cluj - CS Deva 2-2
E. Jula II (40, 65) / Pepenar (50), Lintaru (89)
UTA Arad - Unirea Dej 0-1
/ Mondea (57)
Oasul Negreşti - Olimpia Satu Mare 0-1
/ Petcut (22)
Armătura Zalău - Tricotaje Ineu 1-0
Al. Pop (80)
IS Câmpia Turzii - ACU Arad 0-0
Liberty Salonta - FC Oradea 0-0
* Unirea Sînnicolau Mare stă doarece Corvinul Hunedoara s-a retras pe parcursul turului din campionat.

WishMaster
13th March 2005, 20:43
In sfarsit sabau a primit ceea ce a meritat,degeaba e suparat ca a fost injurat tot meciul.Trebuia sa se gandeasca ,ca va avea parte de un asemenea tratament dupa atacurile repetate din tur la adresa Jiului.
In plus si-a aratat adevarata fata incercand sa incinga spiritele chiar inainte de meci,cand dincauza cererii lui stupide de a fi controlate crampoanele tuturor jucatorilor meciul a inceput cu aproape o jumatate de ora mai tarziu.

Chair si dupa meciul asta cand echipa lui nu a aratat nimic el a declarat:"Daca Jiul Petrosani isi va aranja si va cumpara toate meciurile de acum incolo, putem spune ca problema echipei promovata din B3 este rezolvata. Echipele noastre nu se vor mai intalni in acest campionat."Daca este asa ma intreb nu cumva si meciul asta a fost cumparat de JIUL? Declaratiile astea demonstreaza ce fel de om este acest sabau care se afiseaza ca un sfant...

King of Hell
13th March 2005, 21:30
Amu' intelege si tu mai...omu' asta vre' neaparat sa promoveze tzucui gura lui...Si amu' ce sa faca si el mai...improasca noroi in stanga si dreapta..profita de faptul ca Jiul nu e asa bine vazuta, sau cum sa zic.."respectata" in lumea buna a fotbalului romanesc...si isi permite...sa il vad io daca ar declara asa ceva de alte echipe...lasa ma..voi promovati si el o sa se chinuie vreo 5 ani sa promoveze cu Medias..:drak:

Angelina Jolie
14th March 2005, 00:27
Fum fara foc nu iese. jiul si-au creat reputatie de blatisti si toata lumea ii priveste ca atare.

ADelPiero
14th March 2005, 00:36
exact ... vor iesi multe discutii si scandaluri daca va promova :rosu:

Angelina Jolie
14th March 2005, 00:51
Si daca vor promova cumva(sper sa nu) o sa le scoata Alba-Iulia fotbalul din cap la anul.
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!

WishMaster
14th March 2005, 00:55
Imaginea de blatisti nu noi ne-am creat-o , au avut grija altii sa o creeze,unii care nu ne inghit pentru simplul motiv ca suntem din Valea Jiului.Am deranjat pe foarte multa lume pentru ca ne-am ridicat asa repede dupa ce am retrogradat in C.Daca eram blatisti credeti ca mai retrogradam??Si atunci ca si acum era acelasi patron la echipa.Problema e ca atunci au fost si alte persoane in conducerea clubului care numai binele echipei nu l-au vrut si pana si-a dat seama Simota cu cine are de-a face a fost prea tarziu.Va dau un singur exemplu pe Sdrobis care a reusit intr-un singur retur de campionat sa ne retrogradeze si pe noi si pe ASA Tg Mures..

Angelina Jolie
14th March 2005, 01:03
Ma nu e chiar asa. iti dau exemple clare: campia turzii jiul 0 -1 . Meci care l-ati cumparat clar. Am vb cu Carlan(antrenor secund la CFR) care a fost la meci si a zis ca se dadeau aia la o parte din calea voastra. Dupa aia meciul celebru de la Ineu. Si mai sunt destule. Deci lasa vraja. Anul trecut ati vrut sa promovati cumparand tot. Si daca nu era Sabau om cu coloana ati fi reusit. Auzi aici. Unde ati pierdut voi puncte returul trecut? La noi bineinteles, la UTA, cu Mediasul adica unde nu ati putut cumpara. Cred ca nu ai tupeu sa negi toate astea.
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!

ADelPiero
14th March 2005, 01:13
Si daca vor promova cumva(sper sa nu) o sa le scoata Alba-Iulia fotbalul din cap la anul.
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!

puiule... cui sa scoata? cand ? .... daca Alba retrogradeaza... :)

p.s. esti oltean/moldovean/bucurestean si nu mi`am dat seama? :ciocan:

WishMaster
14th March 2005, 01:49
Baietas daca vrei sa stii la UTA nu am pierdut am facut egal( deci blat),in schimb am pierdut la Satu Mare,am fost furati pe fata la Zalau etc.Anul asta am mai facut niste blaturi pe fata cu Bihorul am batut 3-0 , la UTA la fel ,U Cluj acasa 3-2, si ieri cu gazu'1-0. Toate astea au fost blaturi nu??Si mai slabestema cu corectitudinea lui sabau.E un gunoi prin ce a facut tot turul campionatului si acum , adica sambata inainte de meci cand a incercat sa faca orice sa incinga spiritele.Din cauza lui a inceput meciul cu aproape o jumatate de ora mai tarziu,credea ca va rezolva ceva , oricum s-a vazut pe teren ce echipa minunata are, un singur sut pe poarta tot meciul..In rest zero barat..Si stii de ce moare omul prost? De drumul lung si de grija altuia....

RedBaron
14th March 2005, 12:02
UTA nu a facut nici un blat cu Jiul... Meciurile UTA-ei "amicale" au fost cu concitadina ACU Arad sezonul trecut in tur (meci pierdut) si cu Tricotaje Ineu tot atunci, meci castigat. Dar astea sunt alte povesti intre echipe din acelasi oras, judet, etc.

Cu toate ca e clar, Jiul a facut niste meciuri mai suspecte, dar sa nu generalizam. Ei au batut contracandidatele la promovare si au un lot bun, la fel de bun ca Oradea. Gazul nu au cu ce lot sa promoveze, sa fim seriosi...
Re.

WishMaster
14th March 2005, 14:05
Degeaba le spui unora ca gazul nu are echipa , oricum nu vor sa recunoasca , sunt uimit ca nici dupa meciul de sambata pocaitul nu poate sa isi tina gura.Acum ca nu poate da vina pe aranjamente , a gasit alti vinovati ,adica arbitrii si crampoanele jucatorilor de la Jiul.Si mai zice ca la faza golului a fost fault la portar.Daca intrati pe site-ul prosport in editita de ieri este o poza cu faza incriminata si se vede ca portarul a fost incomodat chiar de un fundas al gazului.

King of Hell
14th March 2005, 14:47
Bine, asa si eu daca tin minte era 1-2 pentru U la meciul cu Jiul din vale si apoi parca au dat arbitrii un penalty inexistent si au mai dat jiul un gol dintr-o faza in care a fost fault clar la portar si au batut nemeritat..dapoi ce mai conteaza..

WishMaster
14th March 2005, 15:29
Asta am recunoscut si eu la vremea respectiva si mai e ceva in meciul ala la 2-1 pentru U ,portarul nostru (Hotoboc) trebuia eliminat pentru hent in afara careului..
Sa stii ca eu recunosc cand suntem ajutati ,dar nu pot sa suport acuzatiile nefondate ale lui sabau care altceva nu a facut pe tot parcursul campionatului.Ar trebui sa isi vada de echipa lui si sa bata in toate meciurile ,dar se vede ca nu poate si asa arunca cu noroi in JIUL.

Angelina Jolie
14th March 2005, 19:24
puiule... cui sa scoata? cand ? .... daca Alba retrogradeaza... :)

p.s. esti oltean/moldovean/bucurestean si nu mi`am dat seama? :ciocan:
Ma tu esti obosit rau. Tu ai zis ca vor iesi discutii daca jiul promoveaza. Si eu am zis ca daca vor promova sper sa le scoata Alba fotbalul din cap. Adica implicit sa ramana Alba in A. Deci masoara-ti cuvintele "puiule" sau macar citeste cu atentie inainte sa scuipi replica.
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!
PS minerache: titlu din gsp "Jungla la petrosani". Poi unde v-i civilizatia bre? Cat mai lauda unu petrosaniul acum vreo cateva luni. Pai daca va dati artisti atunci comportati-va ca atare.

WishMaster
14th March 2005, 19:32
Sabau si-a facut-o cu mana lui daca isi vedea de echipa lui si nu arunca cu noroi , nu ar fi avut nimeni treaba cu el.Stii cum se spune ce isi face omu' cu mana lui se numeste... lucru manual..

Intraba-i pe cei de la U Cluj, UTA etc daca a avut cineva ceva cu ei la Petrosani si sa mai stii ceva, cine seamana vant (sabau), culege furtuna (injuraturi si multe "urari de bine") .

ADelPiero
14th March 2005, 19:50
valy, sunt 2 de daca (1.daca promoveaza jiul ... 2.daca se salveaza Unirea) in ce ai afirmat u, foarte greu sa se intample... vad ca nu urmaresti situatia clubului Apulum.... e foarte greu ca, "implicit", sa ramana in A ..
cel mai sigur(daca joaca corect ei => ca nu vor promova) ... se vor intalnii din nou B ... intelegi ?

p.s. daca nu ... facem amical ... si tot ii nenorocim :evil:

Angelina Jolie
14th March 2005, 20:18
Oricum ideea era ca eu as vrea sa ramana Unirea in A. E bine asa?
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!

ADelPiero
14th March 2005, 20:24
da... si eu as vrea... dar nu te poti pune cu realitate (fara antrenor, fara echipa, fara bani) ... cum poti sa ramai in DIVIZIA A, in aceste conditii :( ... realitatea e dura cu noi... un sponsor cu nume` ne mai poate salva :(

gruppo_centrale
15th March 2005, 19:35
mah valy, mare caracter esti tu... hai bihorul, hai alba iulia, printre altele hai frina... numai de "U"nica echipa a Clujului te maninca sa fii "anti"! stai linistit, ca peste vreo doi ani nu mai ai la ce meciuri sa mergi, si vei scrishni din dinti la meciurile lui "U". Asa sa ne ajute Cel de Sus!

jiul a furat cu nesimtire ultimele doua meciuri ale lui "U" la petrosani. asta ca sa se stie. restul nu conteaza.

WishMaster
16th March 2005, 00:18
A furat , nu a furat acum este pe primul loc.Si sa va mai arat ceva fooarte interesant:

„Minerii“ au suporteri din Capitala

Nu este o regula, dar mai mereu am fost obisnuiti ca majoritatea iubitorilor fotbalului din tara sa simpatizeze cu o echipa din Bucuresti, fie ca ea se numeste Steaua, Dinamo sau Rapid, ori cu formatii care reprezinta marile orase ale Romaniei - Craiova, Arad, Timisoara. Exista insa tifossi pe care la meciurile importante, din campionat sau cupele europene, ale favoritilor lor, nimeni si nimic nu-i poate opri sa se deplaseze la distante apreciabile pentru a-si sustine preferatii la fata locului. Insa niciodata, pana sambata, la derby-ul seriei B3 dintre Jiul Petrosani - Gaz Metan Medias (n.r. scor 1-0), nu am intalnit vreun caz in care suporteri din Bucuresti sa sustina din tribuna o echipa din provincie si mai ales pe una care activeaza in liga secunda, la o distanta de 400 de kilometri, cazul echipei fanion a Vaii Jiului.
„Black and White Miners“

Echipa Jiul Petrosani este singura formatie din provincie care este sustinuta de un grup de suporteri care locuiesc in Bucuresti. Astfel, scandarile membrilor galeriei „Vulturii Negri“ au fost suplimentate cu forte proaspete venite din partea unui grup de suporteri care au sosit la Petrosani sa sustina pe Jiul tocmai din Capitala. Sub titulatura „Black and White Miners - Brigate Bucuresti“, cei 30 de bucuresteni care locuiesc in zona Garii de Nord s-au deplasat in Valea Jiului cu autoturismele proprii, unde au ajuns in dimineata jocului si s-au postat la peluza sud, de unde, pe tot parcursul meciului, i-au incurajat pe fotbalistii Jiului cu intreg arsenalul din dotare. Pe principalul baner pe care acestia l-au afisat pe tot parcursul meciului era scris mesajul „Distanta nu ne va opri“.

In momentul in care echipele au iesit de la vestiare, fanii Jiului din Capitala au ridicat deasupra capului 14 pancarte pe care erau scrise numele tuturor echipelor din seria B3 taiate de o bara. Pe cel de al 15-lea era inscriptionat, curat, cel al Jiului. „Am vrut sa aratam ca, exceptand Jiul, nici o echipa din Transilvania nu conteaza in ecuatia promovarii“, a spus unul dintre suporterii bucuresteni ai liderului seriei B3, care nu a vrut sa isi dezvaluiasca identitatea. Acestia, care s-au aratat incantati si de cabanele din Muntii Parang, sustin ca nu sunt la prima isprava de acest gen, ei nepierzand nici un meci al Jiului pe teren propriu in acest campionat. Sursa ZIUA DE HUNEDOARA.

Angelina Jolie
16th March 2005, 09:11
mah valy, mare caracter esti tu... hai bihorul, hai alba iulia, printre altele hai frina... numai de "U"nica echipa a Clujului te maninca sa fii "anti"! stai linistit, ca peste vreo doi ani nu mai ai la ce meciuri sa mergi, si vei scrishni din dinti la meciurile lui "U". Asa sa ne ajute Cel de Sus!

jiul a furat cu nesimtire ultimele doua meciuri ale lui "U" la petrosani. asta ca sa se stie. restul nu conteaza.
Da mai ultra centralule sunt mare caracter, recunosc. Eu tin numai cu CFR Cluj. Dupa aia, daca joaca Alba la Iasi si normal ca vreau sa castige ei. Iar cu Bihorul tin saptamana asta, saptamana viitoare voi tine chiar si cu jiul si tot asa ca nu mai stiu cu cine jucati voi dupa aia. :D :D :D
Later edit: FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!! Ca uitai sa zic. :evil: :evil:

King of Hell
16th March 2005, 09:21
Da mai ultra centralule sunt mare caracter, recunosc. Eu tin numai cu CFR Cluj. Dupa aia, daca joaca Alba la Iasi si normal ca vreau sa castige ei. Iar cu Bihorul tin saptamana asta, saptamana viitoare voi tine chiar si cu jiul si tot asa ca nu mai stiu cu cine jucati voi dupa aia. :D :D :D
Later edit: FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!! Ca uitai sa zic. :evil: :evil:


Valy te cred ca tii cu orice echipa care joaca impotriva noastra dar cu Jiul ma? No las-o draq....asta nu o cred! :no:

Angelina Jolie
16th March 2005, 09:39
Dintre 2 rele o aleg pe cea mai putin rea. Desi nu vreau sa promoveze jiul, nu mi-ar place sa piarda cu voi. Hai sa fie un egal sa nu fiti nici unii multumiti.
FORZA CFR!!! FORZA FC BIHOR!!!

Angelina Jolie
19th March 2005, 11:42
Hai Bihoru' Hai Bihoru' Haide!!! 0-0 in min 42. Hai baietii ca se poate.

King of Hell
19th March 2005, 12:57
0-0 rezultat final! Bravo UTA! HAIDE U! Oradea si Medias niciodata in A!!!!

Siljanoski
21st March 2005, 10:04
Ce sa mai zic? Ne-am ars singuri ca fraierii. Am ratat prea mult si pana la urma rezultatul era normal sa fie asa. Cu toate ca arbitrajul a fost slab si era penalty la Borbely. Continuam sa speram, ca atata mai avem...

WishMaster
22nd March 2005, 12:13
Multumiri "U" si UTA,cu un plus pentru Aradeni care le-au demonstrat celor de la medias ce divizia A este departe de ei...

King of Hell
22nd March 2005, 12:58
Nu te bucura prea tare ca sambata plecati fara puncte de pe Moina :D

WishMaster
22nd March 2005, 13:20
Salut Axaphat.
Ramane de vazut daca vom pleca sau nu cu puncte de la voi.
Pana atunci numai bine.

Angelina Jolie
22nd March 2005, 14:42
Din pacate am avut dreptate cand am votat jiul. Nu prea cred ca mai are cine sa ii ajunga.

ultra-delia
22nd March 2005, 17:16
Ce sa mai zic? Ne-am ars singuri ca fraierii. Am ratat prea mult si pana la urma rezultatul era normal sa fie asa. Cu toate ca arbitrajul a fost slab si era penalty la Borbely. Continuam sa speram, ca atata mai avem...

Numai la Borbely?! Fii corect, ca tusierul cel chel ne-a fluierat off-side tot ce alerga pe linga el imbracat in alb! Plus fault din pozitie de ultim aparator care s-a sanctionat doar cu galben!
Jiul, suporterii sunt ok, dar clubul a furat prea multe puncte lui "U" in ultima vreme!
Anul viitor e rindul nostru! NUMAI "U"!

apparte
22nd March 2005, 23:16
Numai la Borbely?! Fii corect, ca tusierul cel chel ne-a fluierat off-side tot ce alerga pe linga el imbracat in alb! Plus fault din pozitie de ultim aparator care s-a sanctionat doar cu galben!
Jiul, suporterii sunt ok, dar clubul a furat prea multe puncte lui "U" in ultima vreme!
Anul viitor e rindul nostru! NUMAI "U"!
A fost o singura faza in care s-a dictat ofsaid impotriva voastra aiurea si daca ai fost la meci,ai vazut ca toata tribuna oradeana a strigat la tusier si i-a facut semn ca n-a fost.Daca te referi la faza cu Goga din prima repriza cand a fost tras de tricou,i-a dat drumul cand a intrat in careu si dupa ce a mai facut 3 pasi a tras de la 12 m peste poarta!Daca a fost cumva vreo faza de final de meci(repriza a doua)imi pare sincer rau,dar n-am vazut-o deoarece am plecat in momentul in care s-au aratat minutele de prelungire!Oricum Bondrea e un idiot,a jucat cu fundasul dreapta varf,l-a fortat pe Piticu,desi inca din prima repriza se masa pe coapsa,mentinandu-l in teren pana-n min 75....
Siljanovski,11 m a fost la Stan nu la Csaba(de ce n-o fi inceput cu el Bondrea,nu stiu).

Siljanoski
23rd March 2005, 10:00
Scuze, neatentia mea...oricum Bondrea a plecat si nu stiu ce se mai poate intampla

totmarius
23rd March 2005, 18:01
Toate merg bine Sabau vorbeste (caini latra) caravana trece. Am avut un mare respect pentru Ioan Ovidiu Sabau ca fotbalist si ca om cu suflet pentru. In momentele grele ale Clujului (divizia C) a fost aproape de echipa renuntant sa mai jaoce la Rapid ducanduse in divizia C pentru a salva onoarea Clujului, dar de cand este antrenor la Medias s-a schiumbat nu stiu de ce anturajul era un om cu mult calm care isi masura cuvintele si avea grije ce spune tot timpul dar in ultimul timp a uitat sa se comporte si asta e rau si pentru el nu numa pentru cei pe care ii vorbeste de rau ar trebui sa-si reviziuie cuvintele inainte de a le spune. Sau poate s-a obisnuit sa spuna ca a fost inteles gresit ... (declaratia lui din Prosport) ma rog ... poate ii trece si revine cu picioarele pe pamant

In rest toate merg bine Jiul prinde aripi si ia avans

Sincer imi pare rau de Oradea de Cluj si UTA dar poate in cativa ani fotbalul Transilvanean v-a insemna din nou ceva si vom inlocui noi cu aceste echipe altele "uzate" din divizia A Forta JIUL

Angelina Jolie
23rd March 2005, 22:04
V-a insemna? Grije? Ducanduse?VAAALEEEEUUU. Mr netotmarius ce-ai zice sa pui mana pe o cartulie? Nu de alta dar faci de rusine cultii suporteri ai jiului din petrosani.
PS Succes jiului in meciul de sambata cu "anonimatul".

WishMaster
24th March 2005, 03:23
valy2345 tata poate noi suporterii Jiului nu suntem asa de culti,vad ca ai observat repede cateva greseli de ortografie la totmarius ,bravo tie dar ar trebui sa citesti cu atentie toate postarile de pe forum si ai observa ca din punct de vedere al culturii suntem peste multi altii care posteaza aici.
Ps: intrebare: si tu crezi ca Petrosaniul este in oltenia? Pentru ca asta e parerea multora de pe forum.Eu cred ca acestia ar trebui sa mai treaca un pic pe la scoala.
Oricum meci pentru incurajare...Numai bine.

ADelPiero
24th March 2005, 03:42
Scuze, neatentia mea...oricum Bondrea a plecat si nu stiu ce se mai poate intampla


acuma, foarte greu se mai poate face ceva:( ... nu mai sunt sanse pentru Oradea sa revina in A :(

Siljanoski
24th March 2005, 09:41
Din pacate, Bondrea are cam tot atatea sanse sa salveze Craiova de la retrogradare cate are Oradea sa promoveze. Deci, macar din puctul lui de vedere, mare lucru nu s-a schimbat...

Angelina Jolie
24th March 2005, 11:58
Ar fi bine ca Oradea sa isi intareasca echipa de acum si sa joace toate meciurile la victorie. Daca veti face gresala sa tratati restul campionatului ca o joaca, acum ca ati ratat obiectivul, atunci anul viitor va va fi si mai rau.
FORZA CFR!!!

Siljanoski
24th March 2005, 15:49
Dar daca acum, cand obiectivul e departe, jucam fara sa ne intereseze si batem tot, s-ar putea chiar sa reusim sa promovam anul asta. Stiu ca e o previziune extrem de optimista, dar in fotbal nu prea exista imposibil. Asa ca LUPTA ORADEA!

P.S.: presiunea publicului va disparea si ea, probabil. Doar antrenorii sunt oradeni!

jorgensen
24th March 2005, 18:35
Cred ca cel mai important lucru ar fi sa se reuseasca pastrarea acestei echipe, cel putin al nucleului, al coloanei vertebrale. In al doilea rand, autoritatile locale ar trebui sa investeasca in infrastructura, baze de antrenament, sala de forta, bazin de recuperare, sauna, teren pentru copii si juniori, cantina si lista poate continua.
Anul acesta sezonul s-a terminat prematur, poate nu, ar trebui sa ne gandim pentru la anul. Sa ne luam toate masurile de precautie.

FORZA BIHORU' !

totmarius
26th March 2005, 13:12
Daca de fotbal nu mai avem ce sa spunem ne luam de greseli. Foarte bine ... Multumesc o sa incerc sa fiu mai atent sa nu iti deranjez intelectul. Oricum altceva nu mai aveti ce sa ziceti. Auzi vezi ca am si o scama pe spate ... poate mai ai ce sa scrii, lol

Angelina Jolie
26th March 2005, 13:57
Domnul meu, daca te tineai asa destept acum catva timp acum ti-am aratat ca mai ai mult pana a ajunge la valoarea pe care ti-o pretinzi.
In alta ordine de idei am fost si eu azi la meciul dintre cealalta echipa a Clujului si liderul seriei si am vazut 2 echipe slabe, un meci plictisitor. Totusi un mare minus pt jiul petrosani care au fost dominati copios de gazde. jiul a aratat ca o echipa ce lupta pt salvarea de la retrogradare si au venit la CJ sa scoata un 0-0 amarat. Vai de el lider. Desi le-am dorit victoria azi au jucat ca niste copii de mingi.

WishMaster
26th March 2005, 14:58
Frate indiferent cum au jucat ,scopul a fost atins, un punct e mai bun decat o infrangere , mai ales in deplasare.Daca nu stiai scopul scuza mijloacele...
In alta ordine de idei ar trebui sa iti vezi de echipa ta care a cam inceput sa o ia la vale ....

dragos_popa17
26th March 2005, 15:50
WishMaster, nu stiu daca ai fost la meci, dar ati jucat foarte slab astazi. CS Deva ne-a pus mai multe probleme decat voi. Daca nu ratam noi in prostie va puteam bate si cu 3-0. Sa nu mai zic ca a mai si tras arbitru cu voi. Daca jucati tot asa nu aveti nici o sansa la promovare.

be@
26th March 2005, 16:05
Mai,nu ma intereseaza deloc B3,dar ar fi fain sa joace si CFR Cluj si U intr-o zi in div. A .

WishMaster
26th March 2005, 18:48
dragos ,tata si cu bihorul am jucat prost in tur si i-am batut cu 3-0,asa ca nu conteaza jocul atata timp cat sunt rezultate.In schimb daca noi nu avem valoare ar fi trebuit sa vezi meciul din prima etapa cu gazul sa vezi acolo echipa slaba.Sa stii ca o echipa mai prinde si cate un meci mai slab , nu poate juca tot timpul foarte bine.Noi am facut doua meciuri bune cu gazul si la Deva si acum a venit meciul cu voi care a fost mai slab , asta este..

WishMaster
26th March 2005, 18:52
Ps: Daca ai vazut cumva pe tvr Timisoara si capitanul nostru de echipa a recunoscut ca ati fi putut castiga usor si ca jucatorii de la Jiul au fost cu nasul pe sus.Oricum ma bucur ca a venit si un meci mai slab fiindca numai asa jucatorii isi pot da seama ca promovarea inca nu e decisa...In rest numai bine..

King of Hell
26th March 2005, 19:34
Ba e decisa, si sper sa promovati...va promit ca ii vom rupe pe Goz Metan!!! cu 5-0!!!

Siljanoski
28th March 2005, 09:17
Multumim frumos U! Ne-ati mai reparat situatia din clasament! Tot asa!

totmarius
28th March 2005, 18:23
“Dacă jucăm tot aşa, ne putem lua gîndul de la promovare... Clujul ar fi meritat victoria, dar noi am fost norocoşi şi am obţinut un punct nemeritat”, a punctat patronul Jiului.
De data asta trebuie sa recunosc ca a fost un meci foarte slab
Sper sa ne revenim
Si mai sunt si suparat din cauza meciului Romania - Olanda.

radcom
29th March 2005, 18:37
:ok: :ok: :ok: Bafta Jiul!!!!!!!!!!

Triphat
29th March 2005, 18:39
Hai Unirea! Sper sa nu retrogradeze Deju anu asta.... oricum vad ca au scos rezultate bun in ultimul timp..

Angelina Jolie
29th March 2005, 20:44
Nu retrogradeaza ca si-au tras echipa cat de cat.

Triphat
30th March 2005, 01:21
Ultima data cand am fost acasa tocmai promovase Unirea dar majoritatea jucatorilor au plecat, fiind inlocuiti de juniori fara experienta. Cel putin asa am fost informat de la Badan (ex-portarul Unirii, sau e tot acolo?) S-au schimbat lucrurile zici tu ? Te superi daca imi zici mai mult despre ce se intampla acolo ? Ms.

jorgensen
31st March 2005, 17:48
Jiul - UTA 0-1, Varga 25

Angelina Jolie
31st March 2005, 22:40
Ultima data cand am fost acasa tocmai promovase Unirea dar majoritatea jucatorilor au plecat, fiind inlocuiti de juniori fara experienta. Cel putin asa am fost informat de la Badan (ex-portarul Unirii, sau e tot acolo?) S-au schimbat lucrurile zici tu ? Te superi daca imi zici mai mult despre ce se intampla acolo ? Ms.
Pai nu prea stiu multe amanunte, dar... Stiu ca antrenor e Ioan Tataran, ala ce a fost la Olimpia Gherla si cred ca e bunicel, stiu ca au adus destul de multi jucatori acum in iarna si mai stiu ca nu vor retrograda pt ca Oasul e in criza financiara(datoreaza 10.000 de $ sau euro CFR-ului), Corvinul deja-s retrasi, iar ACU sunt slabi de tot, chiar daca eu mi-as dori sa castige acuma sambata.

RedBaron
2nd April 2005, 20:13
Jiul - UTA 0-1, Varga 25
UTA a pierdut la Jiul cu 2-0, iar golul UTA-ei a fost anulat pe motiv de off-said.

apparte
4th April 2005, 22:54
Un meci nebun la Sanicolau Mare,cu 20 de ocazii mari de gol,incheiat 0-0!!!!O ocazie monumentala a gazdelor...scapati 4 contra portarului Vatca acestia au reusit sa rateze!Intre ocazii:o bara a oradenilor si ratari din careul mic marca Cl.Balaci(n-am vazut tot rezumatul,si am vazut 3 ratari ale acestuia din 6 m numai de prin min 60)!Atat antrenorul gazdelor cat si Zsolt Muzsnay au spus ca n-au vazut in viata lor atatea ratari intr-un meci!

Siljanoski
10th April 2005, 13:14
Bine ca am batut pe tricotaje, desi ne-am chinuit ca fraierii. Totusi, faptul ca Neaga a reusit sa marcheze e un lucru bun, datator de sperante pentru viitor. Bravo si la mai multe!
Cat despre suporterii lui U care i-au batut ieri pe jucatorii CFR-ului, n-am cuvinte...e doar un joc pana la urma, nu? :rosu: :rosu: :rosu:

apparte
10th April 2005, 13:40
Eu nu mai merg decat la meciul cu UTA!Atat!M-au dezamagit total in etpele astea!

Poli Timisoara
12th April 2005, 00:12
oricine sa promovoze in afara de uta, 10 ani in B sa stati,aaaaaaaa,am uitat...am auzit ca va pricopsiti cu un loc in divizia A....ce am sa ma mai rad de voi ! sunte-ti penibili...

Kidu
12th April 2005, 00:52
Ia uite ba frate ce se umfla orezul la sud de Mures. Ca sa fie clar pt toata lumea, ceea ce a aparut in gazeta referitor la cumpararea unui loc in divizia A, de catre UTA, nu sunt altceva decat aberatiile unui ziarist in goana dupa senzational. Atat Sandu Ion cat si Marcel Coras au negat cele scrise in ziar.
Stai tu linistit, ca noi nu vom suporta niciodata sa ajungem sa traim umilinta in care sunteti voi acum. :degete:

Poli Timisoara
12th April 2005, 01:01
mai vedem noi....de fapt mai vorbim noi ! ce ai sa-ti dai cu pumni in cap singur...
utistule

Kidu
12th April 2005, 01:14
Scuteste-ma liliachiule. S-a gasit cine sa vb-easca, clona clonelor !
Hai ca imi perd timpul cu tine. La :degete: !

Poli Timisoara
12th April 2005, 01:17
esti complexat rau ca nu va merge echipa la arad...sunte-ti de toata jena !!!

dragos_popa17
12th April 2005, 18:35
danny22tm, las-o moarta, ca de nu era cu Dobos si Poli AEK acum trebuia sa mergi la Bucuresti sa vezi pe Poli jucand. Asteapta macar pana se va transfera palmaresul si nu veti mai fi AEK sa te iei de UTA, ca pari penibil acum.

Kidu
13th April 2005, 03:11
danny22tm, penibilitatea voastra, atinge cote maximale !!
De altfel nu stiu care dintre noi este mai complexat si mai frustrat, dand intelesuri si sensuri noi cuvantului penibil.

RedBaron
14th April 2005, 16:24
esti complexat rau ca nu va merge echipa la arad...sunte-ti de toata jena !!!Tu ar trebui sa fii ultimu care ar trebui sa amintesti de "jena si complexe". Iti spun eu ca iubita ta Poli a fost salvata de Dobos, iar la primul meci la Timisoara a AEK-ului au fost vreo 8-9mii de curiosi. Era un meci cu FCM Bacau castigat de Poli AEK. Poate ai fost la meci...
Acum sunteti pe val, dar nu uita ca viata in fotbal e foarte ironica. Cum ati sarit din C in A in decurs de cateva saptamani, cum ati ajuns de la lupta la retrogradare in A cu o echipa de internationali se poate intampla si invers. Cel mai rau e sa cazi de pe cai mari zice romanu' Si cu toata gargara asta, inca nu ati castigat nimic. ;)
Hai UTA!

totmarius
20th April 2005, 20:52
N-am inteles niciodata ura asta asa de mare in UTA si Poli dar ... ma rog, poate are radacinile undeva demult poate le aflu si io de la voi sau e doar mandria banatanului care are "casa" mai mare si ma frumoasa ... fara suparare

Angelina Jolie
28th April 2005, 15:00
Dupa ce blatistii seriei B3 au fost depunctati pe merit, se pare ca don Simota si-a bagat coada ca sa scape de penalizare. Singura masura buna luata de vreo comisie anul asta a fost anulata.

Kidu
29th April 2005, 10:38
Sincer sa fiu, cred ca ar merita Gazul sa promoveze. Joaca cel mai bine si in plus de asta nici nu au facut jocuri de culise umblând la arbitrii sau alte porcarii de genu`.

Angelina Jolie
29th April 2005, 11:22
Asa zic si eu dar sunt prea mari interesele sa promoveze jiul. Cum au fost si anul trecut de altfel, si doar printr-o "minune"(a se citi corectitudinea lui Ioan Ovidiu Sabau) au putut fi stopati.

totmarius
29th April 2005, 21:31
Sa zicem ca Gazul joaca cel mai bun fotbal atunci de ce a pierdut la Petrosani unde a avut un singur sut pe poarta ... si in rest s-a multumit sa se apere sperand la un egal greseala Jiului a fost ca a renuntat la Multescu el ar fi facut o echipa mare din Jiul sunt sigur, fara el calitatea echipei a scazut dar ... sa vedem ce va fi

Triphat
5th May 2005, 03:05
Operatiunea Salvati Dejul. Ce credeti despre chestia asta cu punctele la masa verde ?

http://www.gsp.ro/index.php?a=8459&shift=1

Kidu
5th May 2005, 04:16
Sa zicem ca Gazul joaca cel mai bun fotbal atunci de ce a pierdut la Petrosani unde a avut un singur sut pe poarta ... si in rest s-a multumit sa se apere sperand la un egal greseala Jiului a fost ca a renuntat la Multescu el ar fi facut o echipa mare din Jiul sunt sigur, fara el calitatea echipei a scazut dar ... sa vedem ce va fi

Dar Jiul ce a facut cand a jucat UTA la Petrosani ?! Chiar daca este echipa mea, cred ca ca unii jucatori au fost cumparati la pauza pe filiera Boruga (un gunoi ordinar) care a incercat sa il cumpere cu 10.000 de dolari pe Marius Marne (portar) si inca 2 fundasi dar acestia l-au refuzat. Nu este exclus sa fi fost altii care au acceptat respectiva suma.
Este posibil sa fie si un simplu zvon, dar prea multe chestii se bat cap in cap cand vine vb de Jiul.

Si in final pt. ce dracu` sa promovati? Pt a vinde locul prazarilor ?! :rosu:

totmarius
6th May 2005, 20:46
the kid

nu stiu daca ai sau nu dreptate dar o echipa care cumpara meciurile sa promoveze e un rahat pentru ca nu are ce cauta in divizia A.
Si la chestia ca toate se leaga de Jiul nu stiu asa a fost tot timpul. De ce orase mult mai mari si mai importante ramaneau sa joace in a doau divizie pentru ca Jiul juca in prima si asta a suparat

Angelina Jolie
6th May 2005, 21:03
o echipa care cumpara meciurile sa promoveze e un rahat pentru ca nu are ce cauta in divizia A.

Si acea echipa se numeste jiul petrosani.

Angelina Jolie
11th May 2005, 19:20
Felicitari lui FC Oradea pentru meciul de la Petrosani. S-au razbunat dupa esecul din turul campionatului, si totodata au facut dreptate in clasamentul seriei. Bravo lor pentru ca nu s-au dat la o parte.

apparte
12th May 2005, 01:15
Vali,meciul din tur s-a pierdut pt ca am ratat imens,iar ei,la prima iesire pe contraatac au primit un 11m(destul de neclar).Acum le-au servit-o baietii!Si inca ceva:nu uita ca e vorba de Muzsnay si Sabau!S-a facut dreptate,pt ca mediesenii au fost mai constanti decat toate celelalte echipe.Dupa victoria Salontei la UTA,abia astept sa merg la meci sambata!

Kidu
12th May 2005, 01:54
Asteptam si noi meciul cu Oradea, dar rezultatul de astazi a fost pana la urma egal 1-1, nu a castigat Salonta. Oricum s-a miscat bine Salonta. Sunt niste jucatori de perspectiva acolo care au jucat fotbal.

apparte
14th May 2005, 00:04
Imi cer scuze,nu verificasem pe bihor on-line,luasem de bun ceea ce a aparut pe TVSport.Oricum,la 11 voi fi pe stadion!

Kidu
14th May 2005, 02:23
O sa fiu si eu pe stadion :). In ciuda acestei rivalitati mai mici decat cea cu aek-ul, totusi va respect si va apreciez. In ciuda tuturor greutatilor cand ati fost prin C nu v-ati abandonat echipa si ati reusit sa o repromovati pana in A la un moment dat. As fi preferat sa intrati voi. Oricum pana una alta decat Jiul mai bine Gazul.

ronaldinho
14th May 2005, 14:57
am observat in ultimul timp in seria a doua a diviziei B o echipa cu o imbunatatire consistenta a rezultatelor, si care a ajuns pe locul 1 in clasament. Este vorba despre CS Otopeni. Acest lucru ma cam face sa cred ca deja lucrurile sunt aranjate pt Craiova. Ceea ce banuiesc eu e ca ori Netoiu ori Dinel si-au bagat coada pe acolo. Ce parere aveti?